Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2007-08
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43
maravitc
επειδη βλεπω μια γενικοτερη ταση τα οποια σχολια κ παραλειπωμενα αναφερω
να συν τα προγνωστικα να
σχολιαζονται με μομφες προς εμενα θα απεχω απο το φορουμ μεχρι νεωτερας
v-span
Χθες ήμουν στο Ψυχικό-Αίολος/Ταύρος:67-66. Άλλο ένα δυνατό ντέρμπι που έπαιξε το Ψυχικό και αυτή τη φορά το πήρε. Σαφώς πιο βελτιωμένοι οι Καλφόπουλος και Μπούχερτ ενώ σίγουρα κόστισε η απουσία του φυσικού ηγέτη της ομάδας Θανάση Στεργάκη. Πάντως το Ψυχικό έχει ακόμα πολλά περιθώρια για να δέσει και να γίνει ομάδα. Το υλικό υπάρχει.
Από την άλλη ο Ταύρος επιβεβαίωσε το φίλο Μίμο ότι είναι μια αξιόμαχη ομάδα που είτε εντός είτε εκτός έδρας δε θα μπορεί κανείς να πει ότι θα είναι εύκολη υπόθεση.
larry33
ΑΕΝΚ-Μαρκοπουλο 92-59

Το Μαρκοπουλο το παλεψε οσο μπορουσε αλλα φανηκε οτι ειχε ελλειψεις...παρ'ολ'αυτα εδειξε σοβαρη ομαδα και πειθαρχημενη που θα μπορεσει να κανει ζημιες αν υποτιμηθει!
Η Κηφισια φανηκε να μην υπολογιζει τον αντιπαλο και με ξεσπασματα κρατησε διαφορα 10-15 ποντων μεχρι και το ημιχρονο.
Μετα ξεφυγε 20+, το Μαρκοπουλο ανεκαμψε στους 14 αλλα ενα τριποντο του Ψωμαδερη τους εκοψε την ορεξη για κατι παραπανω. Απο εκει και περα με πολλους αιφνιδιασμους απο πλευρας ΑΕΝΚ το ματς ξεφυγε σε αστρονομικα νουμερα.

Great respect στον Scales Μπάρτζο που συνεχίζει με κεκτημένη ταχύτητα από πέρσι! (δεν postarei πια?)
Καρατζάς θετικότατος για όσο έπαιξε και με 5 assist παρακαλώ!
Μενουδάκος εκτός ρυθμού στο πρώτο, πάτησε γκάζι στο δεύτερο.
Ψωμαδέρης γενικά άστοχος και με κακές επιλόγές......δεν νομίζω να βρεθεί ξανά σε τόσο κακή βραδιά ....μάλλον είναι θέμα χρόνου να επανέλθει σε σεληνιαστικές βραδιές με 20άρες και 30άρες.

Οφείλω να ομολογήσω ότι με την προσθήκη των δύο ψηλών παιδιών που ήρθαν φέτος η ρακέτα γέμισε και γίνεται πολύ καλή δουλειά
Τέλος ένα μεγάλο μπράβο στον Δημήτρη Λαγοπόδη πού έδειξε χτές με την θετικότατη εμφάνιση του (10 πόντοι σε δέκα λεπτά με εξαιρετικά στατιστικά) ότι παραμένει μια αξιόπιστη λύση στη frontline της ΑΕΝΚ.

P.S.: Περιμένω επιστροφή Ευθυμιόπουλου για τρελλά τρίποντα απο τα 8 μέτρα!
tool
3η Αγωνιστική πλέον και τα παιχνίδια καθώς επίσης κ τα προσωπικά μου προγνωστικά έχουν ως εξής.

ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 1
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 1
ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 2
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 2
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 2
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 1
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 1

Υ.Γ. Καλό θα είναι να μην σχολιάζονται τα εκάστοτε προγωστικά από τον καθένα, όπως παρατηρήθηκε τη προηγούμενη αγωνιστική προς τα προγνωστικά του maravitc για το παιχνίδι Ψυχικό - Ταύρος...
pointguard
siga re paidia xalaroste! kai ta sxolia kala einai
TSOUMANIS14
Λοιπόν,στο Ψυχικό τα έχει βρει ο προπονητής με τον ακριβοπληρωμένο,ο Τζακ Σπάροου με τον Χταπόδη,το Γκόλουμ με τα Χόμπιτ και ο Γκόρτσος με τον Μαντά.Οπότε τη δευτέρα πάλι θα χάσουν!
Delinquent
QUOTE(TSOUMANIS14 @ Oct 10 2007, 10:37 ) *
Λοιπόν,στο Ψυχικό τα έχει βρει ο προπονητής με τον ακριβοπληρωμένο,ο Τζακ Σπάροου με τον Χταπόδη,το Γκόλουμ με τα Χόμπιτ και ο Γκόρτσος με τον Μαντά.Οπότε τη δευτέρα πάλι θα χάσουν!


biggrin.gif 77.gif biggrin.gif
Έγραψες...!


Και ένα νέο : Πολλά κρατς κρουτς ακούγονται...Ας ειδοποιήσει κάποιος τον Κακαλιά...
JASON
Γεια και απο εμενα. Την Δευτέρα το ματς Πεντέλη-Αενκ είναι ολα τα λεφτα και πιστευω θα κριθεί σε δυο μονομαχίες. Κουγιανού- Μενουδάκου και Μανιατη-Ψωμαδερη. οι 2 πρωτοι ειναι απο τα καλύτερα play της κατηγοριας (προτιμω Μενουδακο) και να δουμε ποιος θα αντεξει γιατι στην αενκ υπαρχει και ο Φρατας ενω στην Πεντελη δεν υπαρχει αλλος αξιόλογος ασσος. η δευτερη μονομαχια θα εχει ενδιαφερον μονο εαν ο Μανιατης καταφερει να σταματησει τον Ψωμαδερη κατι που δεν ειχε καταφερει την περσινη χρονια. μεγαλες μαχες στο καλαθι αν και νομιζω οτι λογω της περιφερειας (Καρατζας-Μπαρτζος-Διαμαντοπουλος)η αενκ εχει το προβαδισμα.!!!
duke10
Θα συμφωνησω με τον Jason πως τη Δευτερα το ματς Πεντελη-Κηφισια κλεβει τη παρασταση. Ντερμπι αναμεσα σε δυο ομαδες φαβορι για την ανοδο. Προσωπικα πιστευω πως η Κηφισια εχει προβαδισμα σε αυτη την αναμετρηση, καθως εχει ρολαρει πιο πολυ και ειναι πληρεστερη ομαδα απο τη Πεντελη. Επισης κατι μου λεει πως Μενουδακος και Ψωμαδερης θα κανουν πολυ καλο παιχνιδι...
ilovebasketball
Παλιος φιλος,γνωστος στον χωρο,πρωτοεμφανιζομενος στο forum.
Μπασκετικους χαιρετισμους σε ολους.
Ελπιζω σε τακτικη επικοινωνια.[font=Palatino Linotype][size=5] 41.gif
ilovebasketball
QUOTE(Delinquent @ Oct 10 2007, 12:52 ) *
biggrin.gif 77.gif biggrin.gif
Έγραψες...!
Και ένα νέο : Πολλά κρατς κρουτς ακούγονται...Ας ειδοποιήσει κάποιος τον Κακαλιά...




NHΣΤΙΚΟΣ ΚΑΡΒΕΛΙΑ ΟΝΕΙΡΕΥΕΤΕ icon_drunk.gif
Thunder
Kαλωσορισες φιλε ilovebasketball!Kαλα ποστ! bball.gif
yao
QUOTE(JASON @ Oct 10 2007, 13:56 ) *
Γεια και απο εμενα. Την Δευτέρα το ματς Πεντέλη-Αενκ είναι ολα τα λεφτα και πιστευω θα κριθεί σε δυο μονομαχίες. Κουγιανού- Μενουδάκου και Μανιατη-Ψωμαδερη. οι 2 πρωτοι ειναι απο τα καλύτερα play της κατηγοριας (προτιμω Μενουδακο) και να δουμε ποιος θα αντεξει γιατι στην αενκ υπαρχει και ο Φρατας ενω στην Πεντελη δεν υπαρχει αλλος αξιόλογος ασσος. η δευτερη μονομαχια θα εχει ενδιαφερον μονο εαν ο Μανιατης καταφερει να σταματησει τον Ψωμαδερη κατι που δεν ειχε καταφερει την περσινη χρονια. μεγαλες μαχες στο καλαθι αν και νομιζω οτι λογω της περιφερειας (Καρατζας-Μπαρτζος-Διαμαντοπουλος)η αενκ εχει το προβαδισμα.!!!

kalispera! exo 2 apories.! 1 ) 40 points den teliose to aenk penteli persi? 2) einai dynaton na min vazei ton euthumiopoulo? blink.gif blink.gif
Thunder
Aπο οσο ειχαν πει κ τα παιδια της Κηφισιας εδω στο forum ο Ευθυμιοπουλος αντιμετωπιζε προβλημα τραυματισμου...Ας με διορθωσει καποιο απο τα παιδια αν κανω λαθος. smile.gif
pointguard
40 perusi kai 25-30 propersi mesa sthn khfhsia!! alla perusi eixe kerdisei o nao mesa sthn pentelh
POKOPIKOS
QUOTE(TSOUMANIS14 @ Oct 10 2007, 10:37 ) *
Λοιπόν,στο Ψυχικό τα έχει βρει ο προπονητής με τον ακριβοπληρωμένο,ο Τζακ Σπάροου με τον Χταπόδη,το Γκόλουμ με τα Χόμπιτ και ο Γκόρτσος με τον Μαντά.Οπότε τη δευτέρα πάλι θα χάσουν!
ΠΟΛΥ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΨΥΧΙΚΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙ evilmonkey.gif ΜΟΥ!!!! evilmonkey.gif
digital
QUOTE(TSOUMANIS14 @ Oct 10 2007, 10:37 ) *
Λοιπόν,στο Ψυχικό τα έχει βρει ο προπονητής με τον ακριβοπληρωμένο,ο Τζακ Σπάροου με τον Χταπόδη,το Γκόλουμ με τα Χόμπιτ και ο Γκόρτσος με τον Μαντά.Οπότε τη δευτέρα πάλι θα χάσουν!

φιλε Τσουμανη το ψυχικό τα εχει βρεί με ολους τους παίκτες ,εχει πολύ καλο σύνολο και θα πρωταγωνιστήσει
επίσης ολη ηδιοίκηση ειναι πολύ κοντά στους παίκτες και προπονητή
TSOUMANIS14
Ναι,συμφωνώ,αλλά μάλλον εσείς δεν τα έχετε βρεί με το χιούμορ και την ελληνική γλώσσα.¨Αντε και καλά κρασά... icon_drunk.gif
mimos8
ο ευθυμιοπουλος προερχεται απο εγχειρηση κηλης και εχει κανει μολις 4-5 προπονησεις.τωρα μπαινει σιγα σιγα στην ομαδα και συντομα θα ειναι στα επιπεδα που πρεπει.τη δευτερα μαλλον θα ειναι στη 12αδα εναντιον της πεντελης.οσον αφορα τα περι περσινων και προπερσινων ματς κηφισια-πεντελη δε νομιζω οτι παιζουν κανενα ρολο.πιστευω πως και οι δυο ομαδες εχουν αλλαξει προς το καλυτερο και τη δευτερα πρεπει ολοι οσοι ερθουν στο γηπεδο να ειναι ετοιμοι για ντερμπι!
Green Lantern
gia sas guys....to site einai poly endiaferon.... 41.gif 41.gif 41.gif ...th deytera h omadaraaaa mou enwsi gera gia to 3 sta 3... to klima exeretiko..neanikh omada ...me foberous xaraktires. 77.gif 77.gif ...elpizw na sunexisoume opws arxisame ...
BILL79
QUOTE(Green Lantern @ Oct 13 2007, 17:35 ) *
gia sas guys....to site einai poly endiaferon.... 41.gif 41.gif 41.gif ...th deytera h omadaraaaa mou enwsi gera gia to 3 sta 3... to klima exeretiko..neanikh omada ...me foberous xaraktires. 77.gif 77.gif ...elpizw na sunexisoume opws arxisame ...


Φίλε ποιός από την ένωση είσαι;;;
Ρωτάω γιατί το green lantern με παραπεμπεί σ' ένα φίλο μου απο ένωση.
tool
Προγνωστικά κανείς.....??????
bball.gif
Thunder
ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 1
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 2
ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 2
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 2
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 1
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1
mimos8
ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 1
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 1
ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 2
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ---
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 2
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 1
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1
pointguard
ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 1
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 1
ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 1
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 2
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 2
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 1
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1
ilovebasketball
Φιλοι μου,μεγαλη αισιδοξια παρατηρω σε πολλες ομαδες.
Τελος Νοεμβριου το αργοτερο μεχρι τα Χριστουγεννα αρχιζουν τα προβληματα.
Μετα οποιος ειναι σοβαρος και αντεξει.
Να ειμαστε λοιπον λιγο συγκρατημενοι.
Ευχομαι σε ολους σας,καλη αγωνιστικη.
ilovebasketball
Πληροφοριες για διασταυρωση.

Εμαθα οτι στην Πεντελη υπαρχουν σοβαρες εξελιξεις αφου η Διοικηση μεταβιβαζεται απο τους Χαρτοματσιδη-Μαντζιο, που για πολλα χρονια διοικησαν την ομαδα,σε δυο νεα παιδια,πολυ γνωστα στον χωρο του Basket,στους Ανδριοπουλο και Πουλακο(BILLY 14 αν δεν κανω λαθος).
ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ? ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ. cool.gif
J.W.
geia....neo melos sto forum....euxomai se olous kala paixnidia.............
billy_14
QUOTE(ilovebasketball @ Oct 15 2007, 12:22 ) *
Πληροφοριες για διασταυρωση.

Εμαθα οτι στην Πεντελη υπαρχουν σοβαρες εξελιξεις αφου η Διοικηση μεταβιβαζεται απο τους Χαρτοματσιδη-Μαντζιο, που για πολλα χρονια διοικησαν την ομαδα,σε δυο νεα παιδια,πολυ γνωστα στον χωρο του Basket,στους Ανδριοπουλο και Πουλακο(BILLY 14 αν δεν κανω λαθος).
ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ? ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ. cool.gif

Φίλε μου τι καλό νέο ήταν αυτό; Μόλις γύρισα από δουλειά κι από σένα μαθαίνω ότι ανέλαβα τη διοίκηση της ομάδας μου!!! Γιούπι!!! smiley.gif
Πέρα από την πλάκα, παιδιά, πολύ σπασμένο τηλέφωνο πέφτει εδώ μέσα... Αν επειδή ο Ανδριόπουλος έγινε Γενικός Αρχηγός του μπάσκετ κι εγώ Έφορος σημαίνει ότι πήραμε τις τύχες της ομάδας στα χερια μας τι να πω... Κερνάω όλο το φόρουμ!!!
Θα ήταν και τιμή και μεγάλη ευθύνη, πλην όμως Μάντζιος και Χαρτοματσίδης παραμένουν στα πόστα τους, έτοιμοι να κάνουν τον ΝΑΟ ακόμα μεγαλύτερο... Αυτά για όσους ονειρεύονται διάφορα...
Σ' αυτά τα όνειρα φθινοπωρινής νυκτός, βεβαίως βεβαίως, περιλαμβάνονται και τα κρατς κρουτς, φίλε (?) Delinquent... Τουλάχιστον άστοχο αυτό που γράφτηκε μετά από τόσο σημαντική νίκη...
lebronjames
neopentelikos-aenk 2.mikrh h diafora.kalo paixnidi
tool
Κορωπι - Γαλάτσι 1 (καμιά 10 πόντους)

Ταύρος - Άμιλλα 1 (30 πόντους)

Αρης Πετρ. - Αθηναικός 1
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ
[font=Arial][size=3]Για σας .Ειμαι καινουργιος στο forum,ελπιζω να τα λεμε συχνα. Προς το παρον ενα αποτελεσμα΄΄ΚΟΡΩΠΙ-ΓΑΛΑΤΣΙ 86-76antpago@oteney.gr
cornelious
Ένωση Ιλίου - Αργοναύτης 80 - 69 (38 - 34)
Πραγματοποιώντας μέτρια εμφάνιση καταφέραμε να προσθέσουμε μία ακόμα νίκη στο ενεργητικό μας. Ο Αργαναύτης βασίστηκε κυρίως στην εμπειρία 2-3 παιχτών του, αλλά στο τέλος έμεινε από δυνάμεις. Στην πραγματικότητα ποτέ δεν μας απείλησε.

Σε άλλο παιχνίδι, ο Χολαργός έκανε διπλό στα Άνω Λιόσια.
gabriel1981
2πλο το Ψυχικο μεσα στο Μαρκοπουλο.

Ωραιος αγωνας,ομως μεγαλη αστοχια και απο τις 2 ομαδες.

86-87 το τελικο σκορ στην παραταση!
dolly12
NEOPENTELIKOS -AENK

Πολυ ωραιο παιχνιδι, δυνατο, με καλες αμυνες και οι 2 ομαδες. Καλη διαιτησια γενικοτερα περα απο κανα 2 φασεις....

διακριθεις κατ εμε για αενκ μενουδακος με επληκτικη αμυνα, μπαρτζος για οσο επαιξε, διαμαντοπουλος και ντεφουδης, βοηθησε τα μεγιστα επιθετικα και αμυντικα. Επισης καλος και φραττας

απο νεοπεντελικο στραγκας, αττικος και το 7 μπαλαμπαμης νομιζω...(οι 2 τελευταιο κυριως στο 1ο μερος)


γενικα ομως ενα ντερμπι ευχαριστο να παρακολουθεις...
αν ο ΝΑΟ συνεχισει ετσι πιστευω οτι θα ειναι η 2η ομαδα που θα ανεβει η θα κυνηγησει να ανεβει
Delinquent
QUOTE(billy_14 @ Oct 15 2007, 18:30 ) *
Σ' αυτά τα όνειρα φθινοπωρινής νυκτός, βεβαίως βεβαίως, περιλαμβάνονται και τα κρατς κρουτς, φίλε (?) Delinquent... Τουλάχιστον άστοχο αυτό που γράφτηκε μετά από τόσο σημαντική νίκη...


Τα κρατς κρουτς διέρρευσαν απο την πλευρά της ομάδας σου....Πάντως δεν πήγα εγώ πριν δέκα μέρες σε αγώνα μπάσκετ σταλμένος απ την διοίκηση της Πεντέλης να μιλήσω με γνωστό προπονητή για να αναλάβει την ομαδα....Είσαι έξυπνος και καταλαβαίνεις....
mimos8
μεγαλη νικη για την ομαδα μου την νεα κηφισια μεσα στην πεντελη με 2 ποντους διαφορα.κακο παιχνιδι οσον αφορα το θεαμα και με πολυ αστοχια απο την πλευρα μας σε ελευθερα σουτ στο τελος.νομιζω οτι ημασταν σουπερ στην αμυνα και στο δευτερο ημιχρονο περιορισαμε τα επιθετικα ατου της πεντελης,ειδικα τον μπαλαμπανη που στο πρωτο ηταν σουπερ και σημειωσε τοτε ολους τους ποντους του,καθως και τον μαγειρα που κατα τη γνωμη μου ειναι ο πιο απαραιτητος και πολυσυνθετος παιχτης του ναο!
1)η διαιτησια αν και ηταν επιπεδου ευρωλιγκα(πηλοιδης,καλδιρης) ηταν κακη ειδικα για την ομαδα μου.ας με συγχωρεσει ο φιλος μου ο billy14 αλλα ειδικα στο πρωτο ημιχρονο οι βολες ηταν 18-2(!!) και παρολα αυτα κερδιζαμε 1 ποντο!
2)ειδικη αναφορα στον κοσμο μας (και ειδικα στον γιγαντα προκοπη!)που ηρθε στην πεντελη και δε σταματησε λεπτο να φωναζει και να παροτρυνει!δυστυχως σημειωθηκαν και καποια επεισοδια...
3)απαραδεκτη κινηση ενος παιχτη της πεντελης να ανεβει στην εξεδρα στο τελος για να δειρει κοσμο!!!αν δεν τιμωρηθει απο την ομοσπονδια πρεπει να τον τιμωρησει το ιδιο του το σωματειο γιατι εκθετει την ομαδα του!
4)στο τελος στα αποδυτηρια ξεκινησε νεος καβγας οταν μπηκε ενας παιχτης του ναο,ο οποιος δεν επαιζε λογω τραυματισμου,να απαιτησει να σταματησουμε να πανηγυριζουμε μεσα στα αποδυτηρια μας!δεν το εχω ξαναδει ποτε αυτο και σημειωνω οτι στα συνθηματα που τραγουδαγαμε δεν υπηρχε ουτε μια βρισια!
4)φιλε billy θα συμφωνησω με τον delinquent οσον αφορα τις φημες.απο μεσα απο την ομαδα σας ακουστηκε γκρινια και δυσφορια για κακαλια πριν το μεταξυ μας παιχνιδι.και ακουσα οτι μετα το παιχνιδι αποψε εγινε αμεσως συμβουλιο μεταξυ διοικουντων...περιμενω διαψευση αν κανω λαθος.
kougi
Καλησπερα..Πρωτο μου post στο forum,θα ηθελα να σχολιασω λιγο το ματς ΝΑΟ - ΑΕΝΚ. Κατα τη γνωμη μου ομορφο παιχνιδι με καλη διαιτησια και καλη ατμοσφαιρα εντος του παρκε.Οσον αφορα την κερκιδα οι φιλοι της ΑΕΝΚ θα επρεπε να ειναι πιο συγκρατημενοι.Συγκεκριμενος μαλιστα κατα την επαναφορα μπαλας εφτυσε οχι μια αλλα 4(!!) φορες το διαιτητη και εβριζε σε ολο το ματς χυδαια διαιτητες και αντιπαλους. Οσο για τα μεθεορτια δεν εγινε και κατι και καλο ειναι να ξεχαστουν ολα αυτα γρηγορα γιατι ειναι κριμα για την προσπαθεια ολων.Καλη συνεχεια
J.W.
hello paidia...wraia agwnistiki simera kales nikes gia ari,enwsi,aenk,psyxiko.......xronopoulos,fratas,buxer....megaloi paixtes kai to deixnoun.....alla leipei polu o delios i paixtara...........e re nionio????????
billy_14
QUOTE(mimos8 @ Oct 15 2007, 22:24 ) *
μεγαλη νικη για την ομαδα μου την νεα κηφισια μεσα στην πεντελη με 2 ποντους διαφορα.κακο παιχνιδι οσον αφορα το θεαμα και με πολυ αστοχια απο την πλευρα μας σε ελευθερα σουτ στο τελος.νομιζω οτι ημασταν σουπερ στην αμυνα και στο δευτερο ημιχρονο περιορισαμε τα επιθετικα ατου της πεντελης,ειδικα τον μπαλαμπανη που στο πρωτο ηταν σουπερ και σημειωσε τοτε ολους τους ποντους του,καθως και τον μαγειρα που κατα τη γνωμη μου ειναι ο πιο απαραιτητος και πολυσυνθετος παιχτης του ναο!
1)η διαιτησια αν και ηταν επιπεδου ευρωλιγκα(πηλοιδης,καλδιρης) ηταν κακη ειδικα για την ομαδα μου.ας με συγχωρεσει ο φιλος μου ο billy14 αλλα ειδικα στο πρωτο ημιχρονο οι βολες ηταν 18-2(!!) και παρολα αυτα κερδιζαμε 1 ποντο!
2)ειδικη αναφορα στον κοσμο μας (και ειδικα στον γιγαντα προκοπη!)που ηρθε στην πεντελη και δε σταματησε λεπτο να φωναζει και να παροτρυνει!δυστυχως σημειωθηκαν και καποια επεισοδια...
3)απαραδεκτη κινηση ενος παιχτη της πεντελης να ανεβει στην εξεδρα στο τελος για να δειρει κοσμο!!!αν δεν τιμωρηθει απο την ομοσπονδια πρεπει να τον τιμωρησει το ιδιο του το σωματειο γιατι εκθετει την ομαδα του!
4)στο τελος στα αποδυτηρια ξεκινησε νεος καβγας οταν μπηκε ενας παιχτης του ναο,ο οποιος δεν επαιζε λογω τραυματισμου,να απαιτησει να σταματησουμε να πανηγυριζουμε μεσα στα αποδυτηρια μας!δεν το εχω ξαναδει ποτε αυτο και σημειωνω οτι στα συνθηματα που τραγουδαγαμε δεν υπηρχε ουτε μια βρισια!
4)φιλε billy θα συμφωνησω με τον delinquent οσον αφορα τις φημες.απο μεσα απο την ομαδα σας ακουστηκε γκρινια και δυσφορια για κακαλια πριν το μεταξυ μας παιχνιδι.και ακουσα οτι μετα το παιχνιδι αποψε εγινε αμεσως συμβουλιο μεταξυ διοικουντων...περιμενω διαψευση αν κανω λαθος.


Λοιπόν ας απαντήσω στα παραπάνω, αφού πρώτα διαβεβαιώσω τον Delinquent ότι κανείς δεν πήγε να βολιδοσκοπήσει γνωστό ή άγνωστο προπονητή για να αναλάβει την ομάδα, και μάλιστα σταλμένος από τη διοίκηση. Μην ξεχνάς ότι κι εγώ ανήκω σ' αυτή τη διοίκηση, άρα επίτρεψέ μου να γνωρίζω κάτι παραπάνω από σένα.

Προς τον mimo τώρα, με κάθε καλή διάθεση όπως μιλάμε πάντα οι δυο μας.

1) Στο πρώτο ημίχρονο (επειδή όπως ξέρεις τυχαίνει να κρατώ και στατιστικά) οι βολές ήταν 15-4. Πόσα σημαίνει αυτό; Μάλλον λίγα, αφού τα φάουλ στο συγκεκριμένο διάστημα ήταν 13 για την ΑΕΝΚ και 12 για τον ΝΑΟ και πιστεύω να πρόσεξες ότι παίζαμε πολύ μέσα στη ρακέτα με ψηλούς και ντράιβ. Όσο για τα "πλατς" που άκουγα στην άμυνά σας και κάτι τραβήγματα φανέλας στα πλέι μέικερ μας... πιστεύω ότι τα είδαν κι άλλοι εκτός από μένα. Το γεγονός είναι ότι ενώ εγώ ως ηττημένος έδωσα συγχαρητήρια στους διαιτητές μετά τη λήξη ενώ εσείς μουρμουρίζατε εντός, εκτός και επί τα αυτά δεν σου λέει κάτι; Οι αντιξοότητες, από όπου κι αν προέρχονται, είναι για να τις ξεπερνούν οι καλές ομάδες - άλλωστε αυτό κάναμε κι εμείς μια βδομάδα νωρίτερα στο Χολαργό ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΑΣΧΗΜΑ.

2) Ελπίζω ο "γίγαντας Προκόπης" να μην είναι ο "κύριος" που έβριζε συνεχώς τους διαιτητές και κάποια στιγμή όπως λέει ο Kougi έφτυσε (!!!) διαιτητή Ευρωλίγκα παρακαλώ, επειδή κατ' αυτόν "δεν σφύριζε καλά". Ειλικρινά φίλε Δημήτρη, το κακό με τους λίγους ανόητους που σας χαλάνε την εικόνα και ΕΣΕΙΣ πρώτοι πρέπει να τους απομονώσετε έχει παραγίνει τρία χρόνια τώρα. Δε χρωστάω τίποτα να παρακαλάω στο ημίχρονο τον Πηλοϊδη να συνεχίσει το παιχνίδι για χάρη κάποιων ηλίθιων που τον βρίζουν, τον φτύνουν κλπ. ενώ στο κάτω κάτω δεν είναι φίλοι της δικής μου ομάδας (και κατ' εμέ ούτε της δικής τους), έτσι δεν είναι;

3) Μήπως έμαθες γιατί ανέβηκε στην εξέδρα ο συγκεκριμένος παίκτης, τον οποίο εγώ ο ίδιος κατέβασα κάτω κακήν κακώς; Μήπως ήταν επειδή ο συγκεκριμένος προαναφερθείς "κύριος" του έβριζε ό,τι είχε και δεν είχε; Φυσικά όταν ολοκλήρωσε το έργο του αποχώρησε διακριτικότατα από την πίσω πόρτα, αφήνοντας τους παίκτες να μαλώνουν μεταξύ τους... Εύγε!!! Δεν θέλω να κάνω "υποδείξεις", αλλά αν υπήρχε αυτός στην Πεντέλη θα του είχα απαγορέψει εγώ ο ίδιος την είσοδο στο γήπεδο δια παντός, πολλώ δε μάλλον σε ξένα γήπεδα όπου παίζουμε και οι άνθρωποι δεν μας χρωστάνε τίποτα. Μήπως έχεις ακούσει να προκαλέσαμε ποτέ επεισόδια σε οποιοδήποτε γήπεδο; Ενώ για σας πέρα από τα δικά μας παράπονα υπάρχουν και άλλων... Τέλος πάντων, αν "αυτούς τους φιλάθλους έχετε και δεν τους αλλάζετε", δεν μου πέφτει λόγος...

4) Αν θυμάσαι καλά, επειδή ήμουν κι εγώ εκεί, ο παίκτης που μπήκε στα αποδυτήρια απαίτησε ΝΑ ΠΑΨΕΤΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΤΕ (βλέπε χτυπήματα στους πάγκους, σπασμένη πινακίδα κλπ.), κάτι για το οποίο ο Ψωμαδέρης - προς τιμή του - μου ζήτησε συγγνώμη. Δεν μας ενδιέφερε τι τραγουδούσατε, αλλά το γήπεδο δεν είναι περιουσία σας... Ούτε καν δική μας! Συμφωνείς;

5) Αν δεν σε κάλυψε το παραπάνω που απάντησα στον Delinquent, σου λέω και ότι βεβαίως, έγινε σύσκεψη μετά τον αγώνα στο απέναντι μαγαζί, όπου διοίκηση και προπονητής ήπιαν το ποτό τους, χαλάρωσαν και συζήτησαν τα του αγώνα. Ας ξέρουν όσοι αρέσκονται σε ίντριγκες και προβοκάτσιες (δεν εννοώ εσένα, να εξηγούμαστε), ότι Ο ΚΑΚΑΛΙΑΣ ΔΕΝ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ ΟΥΤΕ ΜΕ ΒΙΝΤΣΙ... Οκέι;

Και πάνω σ' αυτό το τελευταίο: Δεν νομίζω να ασχολήθηκα ποτέ εδώ μέσα με τα του οίκου οποιασδήποτε ομάδας. Γι' αυτό η όποια προσπάθεια να μπει οποιοσδήποτε προβοκάτορας στα δικά μου χωράφια θα με βρει αντίθετο. Και επειδή πολλά ειπώθηκαν και για τη δική σου ομάδα φέτος (βλέπε μεταχείριση "γηγενών" παικτών από νέο κόουτς κλπ κλπ) και δικαίως αντέδρασες, περίμενα τόσο εσύ όσο και ο Delinquent να είστε πιο διακριτικοί σχετικά με τη δική μου.

Κατά τα άλλα, επαναλαμβάνω την ευχή μου να ανεβούμε μαζί, όπως την ανταπέδωσα στον Διαμαντόπουλο που μου την εξέφρασε πρώτος.

Α, και Larry33, χάρηκα πολύ για τη γνωριμία!
Thunder
Καλησπερα κ απο εμενα...Δυσκολη η σημερινη βραδυα για την ομαδα μου,μιας και καναμε την 3η σερι ηττα μας,εντος εδρας αυτη τη φορα απο το Ψυχικο με ενα ποντο στην παραταση...Το ματς ηταν πραγματικο ντερμπι καθ'ολη την διαρκεια του.Το παλεψαμε αρκετα το παιχνιδι,αλλα δυστυχως δεν καταφεραμε να παρουμε το ροζ φυλλο στο τελος...Κατα τη διαρκεια του αγωνα ημασταν συνεχως μπροστα,ανοιγοντας καποιες διαφορες,οι οποιες εξανεμιζοντουσαν γρηγορα...Στο τελος της κανονικης διαρκειας,πολλες χαμενες βολες εκατερωθεν,οδηγησαν το ματς στην παραταση...Προηγηθηκαμε κ στην παραταση αλλα σε 2 κρισιμα σημεια μιλησε η κλαση του Μπουχερτ(τριποντο κ ισοφαριση οταν ημασταν 3 ποντους μπροστα 1 κ κατι πριν ληξει), κ το κρυο αιμα του συν-φορουμιστα gabriel που με δικο του τριποντο μετα απο χαμενη επιθεση μας,εδωσε τον απαραιτητο αερα στην ομαδα του για να φτασει στη νικη...Συγχαρητηρια στα παιδια του Ψυχικου,οπως επισης συγχαρητηρια κ στα παιδια της ομαδας μου,που εδωσαν τα παντα για να φτασουμε στην νικη,εστω κ αν δεν το καταφεραμε...Τωρα παμε για ματς ζωης κ θανατου με την Αμιλλα στο Περιστερι... peace.gif bball.gif
Delinquent
QUOTE(billy_14 @ Oct 16 2007, 02:23 ) *
Λοιπόν ας απαντήσω στα παραπάνω, αφού πρώτα διαβεβαιώσω τον Delinquent ότι κανείς δεν πήγε να βολιδοσκοπήσει γνωστό ή άγνωστο προπονητή για να αναλάβει την ομάδα, και μάλιστα σταλμένος από τη διοίκηση. Μην ξεχνάς ότι κι εγώ ανήκω σ' αυτή τη διοίκηση, άρα επίτρεψέ μου να γνωρίζω κάτι παραπάνω από σένα.



Επίτρεψέ μου λοιπόν κι εμένα που έχω παίξει στην ομάδα να έχω άποψη γι' αυτήν...Δε μιλάω χωρίς να ξέρω...
Αν θες...λέω ποιος έστειλε ποιον και που....καθώς επίσης και με ποιους τσακώθηκε ο προπονητής της Πεντέλης....Αν δε σέβεστε εσέις την ομάδα που είστε μέλη της τι να πω.... Κι εγώ απόρησα γιατί μετά απο νίκη έτυχε να γίνει το συγκεκριμένο περιστατικό....
Και ξαναλέω....το προσωπό μου είναι στην αφίσα της ομάδας που ανέβηκε στην Α ΕΣΚΑ....δε θα μου στερήσει κανείς το δικαίωμα να εκφράζω την άποψη μου....
billy_14
QUOTE(Delinquent @ Oct 15 2007, 23:56 ) *
Επίτρεψέ μου λοιπόν κι εμένα που έχω παίξει στην ομάδα να έχω άποψη γι' αυτήν...Δε μιλάω χωρίς να ξέρω...
Αν θες...λέω ποιος έστειλε ποιον και που....καθώς επίσης και με ποιους τσακώθηκε ο προπονητής της Πεντέλης....Αν δε σέβεστε εσέις την ομάδα που είστε μέλη της τι να πω.... Κι εγώ απόρησα γιατί μετά απο νίκη έτυχε να γίνει το συγκεκριμένο περιστατικό....
Και ξαναλέω....το προσωπό μου είναι στην αφίσα της ομάδας που ανέβηκε στην Α ΕΣΚΑ....δε θα μου στερήσει κανείς το δικαίωμα να εκφράζω την άποψη μου....

Δεν εκφράζεις την άποψή σου αλλά κάτι που άκουσες...Γι' αυτό να τα διασταυρώνεις πρώτα...
Όσο για το "σεβασμό μας για την ομάδα", εσύ έπαιξες σ' αυτή ένα χρόνο, εγώ 11 και την υπηρετώ συνολικά 24... Οι συγκρίσεις λοιπόν άτοπες...
Και μη με απειλείς να πεις, γιατί ό,τι και να πεις εσύ θα εκτεθείς, παραμονές μάλιστα του αγώνα μας, αφού τίποτα απ' όσα λες δεν ισχύει. Το ποστ σου συζητήθηκε μέσα στην ομάδα και τα σχόλια ήταν άκρως αρνητικά, οπότε σε συμβουλεύω να το σταματήσεις εδώ. Αν θες με ακούς... Μεγάλο παιδί είσαι... Καληνύχτα...
Delinquent
QUOTE(billy_14 @ Oct 16 2007, 03:13 ) *
Δεν εκφράζεις την άποψή σου αλλά κάτι που άκουσες...Γι' αυτό να τα διασταυρώνεις πρώτα...
Όσο για το "σεβασμό μας για την ομάδα", εσύ έπαιξες σ' αυτή ένα χρόνο, εγώ 11 και την υπηρετώ συνολικά 24... Οι συγκρίσεις λοιπόν άτοπες...
Και μη με απειλείς να πεις, γιατί ό,τι και να πεις εσύ θα εκτεθείς, παραμονές μάλιστα του αγώνα μας, αφού τίποτα απ' όσα λες δεν ισχύει. Το ποστ σου συζητήθηκε μέσα στην ομάδα και τα σχόλια ήταν άκρως αρνητικά, οπότε σε συμβουλεύω να το σταματήσεις εδώ. Αν θες με ακούς... Μεγάλο παιδί είσαι... Καληνύχτα...


Φαντάσου ότι στον ένα χρόνο αλλάξαμε 4 φορές προπονητή....Οπότε μάλλον ισχύει αυτό που άκουσα....και όχι μόνο εγώ...
Τεσπα...με τα παιδιά που ήμασταν συμπαίκτες δεν έχω κανένα πρόβλημα...και το ξέρουν...Δεν πρόκειται να εκτεθώ για τίποτα 68.gif
Δε σε απέιλησα...προς Θεού...ούτε προκάλεσα κανέναν παραμονές του αγώνα μας όπως λες....εσύ το πήγες εκεί που ήθελες...
Καληνύχτα....
mimos8
1)billy καλημερα.δεν ειπα οτι για τα επεισοδια στην εξεδρα φταιει μονο μια πλευρα.παντα φταινε και οι δυο!
2)τα αποδυτηρια σας ειναι αθικτα.τουλαχιστον ετσι τα ειδα φευγοντας.το γηπεδο σας ειναι ΣΤΟΛΙΔΙ!αλλα δεν ξερω τι θα γινοταν στα αποδυτηρια του γηπεδου της κηφισιας αν κανατε διπλο μεσα στην εδρα μας...
3)οσον αφορα τις φημες για τον προπονητη εγω απλα αναφερω τι ακουστηκε και τι βγηκε προς τα εξω.ισως φταιει οτι εχετε κακη παραδοση στο συγκεκριμενο θεμα.ημουν απο αυτους που μετα τη συντριβη σας μεσα στην κηφισια περυσι εγραψα εδω να μην αγγιξει κανενας τον κακαλια και οτι επρεπε να στηριχτει απο ολους.το ιδιο πιστευω και τωρα!!!τονιζω οτι αυτο το γραφω παλι μετα απο ηττα σας και οτι τον κακαλια δεν τον γνωριζω περα απο ενα γεια 2 φορες μεσα στο γηπεδο!
οπως ειπες κι εσυ οσα γραφω και αναφερομαι σε σενα ειναι καλοπροαιρετα και εχουν την εννοια της κουβεντας και του σχολιασμου
larry33
Παρατηρήσεις για το ΝΑΟ-ΑΕΝΚ:

Πολύ όμορφο γήπεδο, πολύς κόσμος και μπασκετική ατμόσφαιρα!
Πραγματικό ντέρμπι το οποίο στο τέλος κρίθηκε στις λεπτομέρειες.
Γενικά πολύ άστοχες και οι δύο ομάδες με δυνατές άμυνες και τα μεγάλα τους ατού σε μάλλον κακή βραδιά.

ΑΕΝΚ:Πολύ άστοχη στα σουτ και με χαρακτηριστικό πρόβλημα στο ριμπάουντ πήρε μεγάλη βοήθεια από τους ψηλούς της και από την σκυλίσια άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο.
Ξεχώρισα Φράττα για την ψυχραιμία του στα δύσκολα (τρελλό τρίποντο και 2/2 καυτές βολές), Διαμαντόπουλο για την αθόρυβη παρουσία και δουλειά μέσα στο γήπεδο και Ντεφούδη για την κυριαρχία στις 2 ρακέτες.
Ταπεινή μου άποψη ότι Καρατζάς, Μπάρτζος (επίσης super), Λαγοπόδης μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν και να βοηθήσουν περισσότερο κυρίως γιατί όσο έπαιξαν βοήθησαν ουσιαστικά!

ΝΑΟ:Μου άρεσε πολύ σαν ομάδα, πειθαρχημένη και δουλεμένη! Προδόθηκε από τα πολλά άστοχα σουτ και τα λάθη! Μου άρεσε πολύ το play-maker 4 (Κουγιανός νομίζω ας με διορθώσει ο Billy14) καθώς και οι Αττικός, Μπαλαμπάνης αν και σε κακή μέρα.
Γιατί τόσες αλλαγές στον Αττικό? Ταπεινά και πάλι πιστέυω ότι ένας τέτοιος παιχτης χάνει πολύ από το μπές-βγές!

Όσο για το θέμα των οπαδών που βρίζουν κλπ.: Το ότι οι φίλαθλοι μιας ομάδας βρίζουν τους διαιτητές το κάνουν για δύο λόγους, είτε γιατί νομίζουν ότι αδικείται η ομάδα τους (πράγμα που συνέβη σε μερικές φάσεις χθές), είτε για να κάνουν τζέρτζελο για την ομάδα τους.
Και στις δύο περιπτώσεις κατακριτέο ή μή, γίνεται πάντα και παντού.
Άν οι φίλαθλοι βρίζουν κάποιον παίχτη απρόκλητα είναι κατακριτέο από όλους!

Καταλαβαίνω ιδιαίτερα τον παίχτη που παίζει στην έδρα του και αντι να ακούει επευφημίες ακούει γιουχαίσματα....είναι κι αυτά όμως μες στο προγραμμα και οι μεγάλοι πάιχτες μαθαίνουν να παίζουν έτσι χωρίς να επηρεάζονται κατά το δυνατόν.... αλλιώς να παίζαμε και χωρίς φιλάθλους!

P.S.1:Alexas10 τί έγινε ρε μεγάλε? Ξεζαλίστηκες?
P.S.2:Χάρηκα πολύ κι εγώ Billy14 και αναμένω τις παρατηρήσεις σου!
dolly12
QUOTE(billy_14 @ Oct 15 2007, 23:23 ) *
2) Δε χρωστάω τίποτα να παρακαλάω στο ημίχρονο τον Πηλοϊδη να συνεχίσει το παιχνίδι για χάρη κάποιων ηλίθιων που τον βρίζουν, τον φτύνουν κλπ. ενώ στο κάτω κάτω δεν είναι φίλοι της δικής μου ομάδας (και κατ' εμέ ούτε της δικής τους), έτσι δεν είναι;[/b]


Νομιζω οτι ειναι λιγο υπερβολη αυτο καθως ειδικα ο κ.Πηλοιδης δεν εχει διακοψει ματς στην Α1 οπου εχει φαει κερμα μη μου πεις οτι θα διεκοπτε το ΝΑΟ-ΑΕΝΚ μετα απο δικο του λαθος κιολας... γιατι τι στιγμη αυτη που αναφερεσαι ηταν οταν αντι για αντιαθλητικο φαουλ στην ΑΕΝΚ πιο καθαρο δε γινεται!!!! εδωσε βηματα... Δικαιολογημενα τα βηματα γιατι κακως σταματησε το πλαυ τη φαση αφου δεν ακουσε σφυριγμα.... αλλα τοτε εγινε ολη η ενταση για 2 λεπτα μονο οσο κρατησε το ημιχρονο. Στο β μερος δεν υπηρχε τιποτα.....

QUOTE
3) Μήπως έμαθες γιατί ανέβηκε στην εξέδρα ο συγκεκριμένος παίκτης, τον οποίο εγώ ο ίδιος κατέβασα κάτω κακήν κακώς; Μήπως ήταν επειδή ο συγκεκριμένος προαναφερθείς "κύριος" του έβριζε ό,τι είχε και δεν είχε;


Ακομα και ετσι να ειναι, που δεν το εγκρινω φυσικα, δε νομιζω οτι επιτρεπεται να γυρναει παικτης και απο το κεντρο του γηπεδου να λεει ελα κατω να σε γ...... και μετα οταν φυσικα του απαντησε ο αλλος να τρεχει για να τον πλακωσει.... Αυτος λοιπον πρωτα απο ολους μιας και παικτης και οχι φιλαθλος, οπαδος κτλ θα επρεπε να συγκρατηθει και να μη δωσει δικαιωματα... κατι που το εκναε και εν ωρα αγωνα οπου σε στιγμη που τον γιουχαρουνε για να χασει τη βολη (φυσικο φαινομενο σε γηπεδο μπασκετ) γυρναει επιδεικτικα κ κανει χειρονομιες στην εξεδρα...

Και παλι παντως συγχαρητηρια και στους 2 ητανε ενας πολυ ωραιος αγωνας...!
ilovebasketball
Δυστυχως χθες δεν μπορεσα να παρακολουθησω κανενα παιχνιδι,εμαθα ομως οτι στην Πεντελη εγινε ενα πολυ συναρπαστικο παιχνιδι με καποια παρατραγουδα στο τελος.
Τα παιχνιδια Κηφισιας-Πεντελης καθιερωνονται πια σαν τοπικα και οχι μονο ντερμπυ και δικαια αφου προκειται
για δυο σωματεια που κανουν σοβαρη δουλεια εδω και χρονια.
Τα αλλα αποτελεσματα τα ειδα πολυ φυσιολογικα.
maravitc
επισροφη pistol pit μετα απο απαιτηση κ mail απο μερικους κ προς μεγαλη μου χαρα παλιους
του φορουμ οι οποιοι αν κ εγραφα για την ομαδα τους(πχ μιμος 8) δε το εξελαβαν ως προσπαθεια
υπονομευσης αλλα ως (κ ετσι ειναι)διαθεση να μπει λιγο παρασκηνιο στη κατηγορια.
ΠΑΜΕ ΛΟΙΠΟΝ.

1.ΠΕΡΙΕΡΓΗ ηρεμια στο κορωπι μετα την ηττα απο την ηλιουπολη οπου ο προεδρος-προπονητης-
μανατζερ-γενικος τα παντα ,λαμπρου δε ακουστηκε κ μαλλον αυτο εκανε καλο με βαση τη χτεσινη
νικη του κορωπιου (θυμιζω τη ηττα μονο με ενα ποντο του γαλατσιου στη πεντελη κ τα σχολια
για το τι ζημιες θα κανει)

2.επιβεβαιωνω τη προσπαθεια αλλαγης προπονητη στη πεντελη,εγινε μια βολιδοσκοπηση
θα πω που σε μελοντα χρονο αλλα ΓΙΑΤΙ ΕΓΙΝΕ δε λεει κανεις.
πολυ απλα περσι με το κανονισμο (απαραδεκτο θα ελεγα) στη πεντελη ειχαν βολευτει αφου
κ οι αλλες α εσκα θα επαιρναν το πολυ 8-9 καλους παιχτες,οποτε με δυο τεραστια ονοματα
ΓΕΩΡΓΑΛΑΣ-ΚΑΛΦΟΠΟΥΛΟΣ,τον αττικο κ τα 'παιδια' εφτιαχνες μια δυνατη ομαδα.
φετος ολοι οι αλλοι πηραν παιχτες(ανοιξαν τα συνορα των ηλικιων)οποτε κ η πεντελη
πηρε παιχτες κ ο κακαλιας που ειναι καλος προπονητης
κανει το αυτονοητο βαζει τους καλους κ παιζουν αφου οπως ειπε κ ο ποδαρας κ αφησε να
ενοηθει ο χουχουλης καποια πραγματα εχουν κ ενα ταβανι.

3.στην ενωση ιλιου τα βλεπω ολα πολυ καλα αλλα......
α.τι θα γινει οταν καποιος απο σκαλωμενο-μπελλα-μπελλα-παπαλουκα δε τραβηξει
β.ποσο θα αντεξουν τους κλιδωνισμους της πρωτης ηττας
γ.τι θα γινει αμα καποιος βρεθει κ επιμεινει να τους παιξει ζωνη ειδικα αν ι ενωση χανει
δ.θα γινει ο παπαλουκας ο νεος ολοριν κ φιλιος,να παιζει για να ανεβει η αξια της οικογενειας που
εχει ειδικη συμφωνια κ ρητρα να φυγει το καλοκαιρι

4.στη κηφισια εχει μπει το νερο στο αυλακι εχουν βρεθει τα λεπτα 5 πανω 5 κατω πεφτει κ το
χρημα(προς ολλους) παιζει λιγο κ ο μικρος(τυρακι) οποτε μαλλον παιρνει αναβολη ισως κ για παντα
η φαγουρα αλλα εχουμε να κανουμε με ελληναρες οποτε........

5.ο ταυρος ρολαρει κ ανεβαινει σιγα σιγα λογικα αν ο κυρ ρουσος εχει μετρησει τα κουκια
καλα δε θα εχει προβλημα

6.το χορο του ζαλογκου φαινετα πως θα χορεψουν αθηναικος-μαρκοπουλο-δασαλ-
αμμιλαγια τις 2 θεσεις κ για τη στραβη απο πανω που ετσι οπως πανε ιωνικος-απολλων
κατι βλεπω να καθεται,βεβαια τα περσινα κ προπερσινα ηρωικα να πεφτει η μιση κατηγορια
φετος δε τα βλεπω.

7.τι κανει ο σοφοκλης της πετρουπολης.....ειναι κριμα να τρωνε το ξυλο τα πολυ καλα
γκαρντ κ μεσα να μην υπαρχουν ουτε ξυλοκοποι να βοηθησουν.θα παρουν τα ευκολα κ
μεσαια παιχνιδια αλλα στα ντερμπι συστημα σταυρος απο τον φιλο κουτς(το σταυρο μας δηλαδη
μη παιξουν χεντς αουτ τα γκαρντ γιατι ρολλαρισμα κ ποστ απ δεν υπαρχει λειπουν κο αμπραζης
με το παλτογλου που εδερναν λιγο οποτε η ανοδος ειναι μακρια.....
v-span
Αγαπητέ billy14 για όσους δεν κατάφεραν να παρακολυθήσουν το παιχνίδι θα μπορούσες να παραθέσεις κάποια στατιστικά στοιχεία από τους παίχτες -κλειδιά των δύο ομάδων καθώς και κάποια συγκεντωτικά στατιστικά και για τις δύο ομάδες.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.