Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2007-08
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43
ilion_player
Ακόμα μια ήττα για την ομάδα μου (που στο τέλος είχε παίκτες από το παιδικό μια και το εφηβικό έχει εξετάσεις αυτή την περίοδο) αυτή την φορά από τον Χολαργό πέρα για πέρα δίκαιη. Η Ένωση δυστυχώς κοντράρισε τον Χολαργό μόνο στην αρχή του παιχνιδιού, άντε ως τα μέσα του 2ου δεκαλέπτου. Μετά όταν βγήκαν οι βασικοί άρχισε η πτώση. Ήταν και εκείνα τα τρίποντα σε όλο το παιχνίδι και έδεσε το γλυκό. Πάντως δεν έχω παράπονο από την ήττα, επειδή είδα καλές προσπάθειες από τα νέα παιδιά, και πολύ καλό κλίμα από τους γηπεδούχους, χωρίς να λαγαριάσω και την καλή φιλοξενία. Τέλος θέλω να τονίσω τα γέλια που έκανε όλο το γήπεδο από τα σφυρίγματα των διαιτητών. Καλό θα είναι πάντως να μην επαναλάβουν τέτοια διαιτησία ιδιαίτερα σε κρίσιμο παιχνίδι γιατί δεν θα ακούνε γέλια αλλά κλάματα, και δεν ξέρω και ποιος θα κλαίει (οι ίδιοι ίσως). Φίλε Jabar λυπάμαι που δεν μπόρεσα να έρθω μαζί σας για φαγητό αλλά καταλαβαίνεις ότι ήταν αδύνατο παρότι το ήθελα πολύ. Πάντως θα βρεθεί ευκαιρία. Οφείλω να πω ότι εντυπωσιάστηκα από τον Γεωργικόπουλο που γνώρισα χθες στο γήπεδο. Μετρημένο και πρόσχαρο παιδί και ανοικτός χαρακτήρας. Του εύχομαι τα καλύτερα για την καριέρα του.
ilion_player
QUOTE(president @ May 13 2008, 08:26 ) *
Ακομη μια νικη για τον Αθηναικο που και μαθηματικα σωθηκε παρα τα τεραστια προβληματα κατα την διαρκεια της χρονιας.Δυσκολο εως αδυνατον να σωθει η Ηλιουπολι.Αρα οι 4 ειναι ΔΑΣΑΛ - ΑΜΙΛΛΑ - ΚΟΡΩΠΙ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΙ(ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ).Καλο κουραγιο στο δυσκολο πρωταθλημα της Β ΕΣΚΑ.Οσον αφορα το χθεσινο παιχνιδι.Ο Αθηναικος μπηκε δυνατα και σε καμμια στιγμη δεν εχασε το προβαδισμα.Η διαφορα εφτασε και 33 ποντους!!!Αρνητικη εντυπωση μου εκανε η εικονα του παγκου της Πεντελης .Αποκορυφομα οταν στο ημιχρονο ειχαν εντονη αντιπαραθεση ενας παικτης και καποιος απο το τeam της ομαδας .Ηταν τετοιος ο εκνευρισμος που προς το τελος του αγωνα πηραν μεχρι τεχικη ποινη!Τελος παντων τους ευχομαι να βρουν καποια στιγμη τον δρομο τους γιατι ειναι απο τις ομαδες που τις χρειαζεται η κατηγορια .


Μπράβο στα παιδιά του Αθηναϊκού για την προσπάθειά τους. Να θυμίσω στον Καλφογιώργη (ελπίζω να θυμάμαι σωστά το όνομα του σέντερ που μίλησα μετά το τέλος και των δύο παιχνιδιών) την κουβέντα μας στο πρώτο παιχνίδι που του "προφήτεψα" και την νίκη τους στην έδρα μας, και την σωτηρία τους. Έτσι δεν είναι φίλε Καλφογιώργη; Περιμένω την επιβεβαίωση σου.
Jabar
Η μόνη περίπτωση να σωθεί η Ηλιούπολη είναι να κερδίσει η ίδια και να χάσει η Ραφήνα από το Ψυχικό.
Σε οποιαδήποτε ισοβαθμία τριπλή ,τετραπλή διπλή πέφτει η Ηλιούπολη.
president
Υπαρχει σοβαρο ενδεχομενο να ανεβει και 5η Ομαδα απο Β ΕΣΚΑ!!!!
pepe
QUOTE(president @ May 15 2008, 10:09 ) *
Υπαρχει σοβαρο ενδεχομενο να ανεβει και 5η Ομαδα απο Β ΕΣΚΑ!!!!


λογω??
Jabar
QUOTE(president @ May 15 2008, 10:09 ) *
Υπαρχει σοβαρο ενδεχομενο να ανεβει και 5η Ομαδα απο Β ΕΣΚΑ!!!!

Αυτό σημαίνει ότι διαλύεται ο Αθηναϊκός η ότι συννένωση ομάδων Γ Εθνικής και Α ΕΣΚΑ ?
Και τα δύο ακούγονται έντονα.
penetration
Μπαινω στο τοπικ της Αεσκα για να πω τα ειλικρινα μου συγχαρητηρια για τη φετινη πετυχημενη χρονια του πρωταθληματος σε ολους τους τομεις.

Περα απο το καλο επιπεδο των ομαδων σε γενικες γραμμες και τα πολλα ποιοτικα ματς φετος, ειχαμε πιστευω και το υψηλοτερο ποιοτικα επιπεδο της διαιτησιας απο καθε αλλη χρονια. Οι μεγαλυτερες και καλυτερες σφυριχτρες της χωρας σφυριξαν σε αυτο το πρωταθλημα βοηθωντας και αυτοι σε πολυ μεγαλο βαθμο στη υψηλη ποιοτητα αγωνιστικα.

Κυριως ομως βοηθησαν τα μεγιστα στην αξιοπιστια του πρωταθληματος, με αποτελεσμα να φτανουμε τη Δευτερα στο τελος αυτου του συναρπαστικου μαραθωνιου και να μην εχει ακουστει το παραμικρο ψεγαδι η, εστω παραπανο.

Αποκορυφωμα οπως εμαθα τη Δευτερα που δυο πραγματικα διαιτητες Ευρωλιγκα, που και οι δυο θα μπορουσαν ευκολα να σφυριξουν τον τελικο της φετινης Ευρολιγκα,που και οι δυο σφυριξαν ουκ ολιγα ματς Αεσκα φετος και αφησαν παιχτες , προπονητες, παραγοντες και θεατες απολυτα ευχαριστημενους με την υψηλη τους αποδοση, θα σφυριξουν το ματς Ραφηνα - Ψυχικο.

Συγχαρητηρια σε ολους οσους βοηθησαν στο συναρπαστικο αυτο πρωταθλημα και ευχομαι και του χρονου η ποιοτητα αν οχι να ανεβει τουλαχιστον να παραμεινει στα φετινα επιπεδα.
Jabar
Τρομερή εμφάνιση του μικρού του Χολαργού με το όνομα Ηρακλειανός στο τελευταίο παιχνίδι.Στο πρόσωπό του ο Χολαργός βρήκε πλαϋ μαίικερ για πολλά χρόνια.
pepe
QUOTE(Jabar @ May 15 2008, 13:59 ) *
Τρομερή εμφάνιση του μικρού του Χολαργού με το όνομα Ηρακλειανός στο τελευταίο παιχνίδι.Στο πρόσωπό του ο Χολαργός βρήκε πλαϋ μαίικερ για πολλά χρόνια.



το παρθενικο του καλαθι ηταν???επονται πολλα ακομα...τον εχω δει στο παιδικο αλλα εκει τον βαζουν πενταρι..
pitbull
QUOTE(pepe @ May 15 2008, 14:03 ) *
το παρθενικο του καλαθι ηταν???επονται πολλα ακομα...τον εχω δει στο παιδικο αλλα εκει τον βαζουν πενταρι..

μακαρι το παιδι να εχει λαμπρο μελλον αλλα δεν τον βοηθαει το υψος του για την θεση που τον προοριζουν. 69.gif
mimos8
QUOTE(Jabar @ May 15 2008, 13:59 ) *
Τρομερή εμφάνιση του μικρού του Χολαργού με το όνομα Ηρακλειανός στο τελευταίο παιχνίδι.Στο πρόσωπό του ο Χολαργός βρήκε πλαϋ μαίικερ για πολλά χρόνια.

μακαρι jabar!μεγαλη υποθεση να βγαινουν πιτσιρικαδες πλεον
ilion_player
QUOTE(penetration @ May 15 2008, 10:32 ) *
Μπαινω στο τοπικ της Αεσκα για να πω τα ειλικρινα μου συγχαρητηρια για τη φετινη πετυχημενη χρονια του πρωταθληματος σε ολους τους τομεις.

Περα απο το καλο επιπεδο των ομαδων σε γενικες γραμμες και τα πολλα ποιοτικα ματς φετος, ειχαμε πιστευω και το υψηλοτερο ποιοτικα επιπεδο της διαιτησιας απο καθε αλλη χρονια. Οι μεγαλυτερες και καλυτερες σφυριχτρες της χωρας σφυριξαν σε αυτο το πρωταθλημα βοηθωντας και αυτοι σε πολυ μεγαλο βαθμο στη υψηλη ποιοτητα αγωνιστικα.

Κυριως ομως βοηθησαν τα μεγιστα στην αξιοπιστια του πρωταθληματος, με αποτελεσμα να φτανουμε τη Δευτερα στο τελος αυτου του συναρπαστικου μαραθωνιου και να μην εχει ακουστει το παραμικρο ψεγαδι η, εστω παραπανο.

Αποκορυφωμα οπως εμαθα τη Δευτερα που δυο πραγματικα διαιτητες Ευρωλιγκα, που και οι δυο θα μπορουσαν ευκολα να σφυριξουν τον τελικο της φετινης Ευρολιγκα,που και οι δυο σφυριξαν ουκ ολιγα ματς Αεσκα φετος και αφησαν παιχτες , προπονητες, παραγοντες και θεατες απολυτα ευχαριστημενους με την υψηλη τους αποδοση, θα σφυριξουν το ματς Ραφηνα - Ψυχικο.

Συγχαρητηρια σε ολους οσους βοηθησαν στο συναρπαστικο αυτο πρωταθλημα και ευχομαι και του χρονου η ποιοτητα αν οχι να ανεβει τουλαχιστον να παραμεινει στα φετινα επιπεδα.


Δεν θυμάμαι να σε έχω δει πολλές φορές στο forum. Για την ακρίβεια δεν σε έχω δει καθόλου. Αν παρακολουθείς το forum μου κάνει εντύπωση το post σου. Μετά από κάθε αγωνιστική υπήρχαν από απλά παράπονα μέχρι λεκτικά "μαλλιοτραβήγματα" για πολλούς αγώνες, ενώ οι έμμεσες αναφορές για "περίεργες" διαιτησίες ήταν συχνό φαινόμενο. Όσο για τους διαιτητές Ευρωλίγκα δες σε προηγούμενο post μου μετά τον αγώνα με τα Σπάτα πως φέρθηκε σε μένα προσωπικά ο Ζαβλανός και πως μου μίλησε χωρίς καν να τον ξέρω ή να του πω τίποτα άσχημο. Αν δεν παρακολουθείς το forum τότε δικαιολογείται το post σου. Εκτός αν είσαι διαιτητής οπότε το πράμα αλλάζει.
mimos8
QUOTE(ilion_player @ May 15 2008, 15:18 ) *
Δεν θυμάμαι να σε έχω δει πολλές φορές στο forum. Για την ακρίβεια δεν σε έχω δει καθόλου. Αν παρακολουθείς το forum μου κάνει εντύπωση το post σου. Μετά από κάθε αγωνιστική υπήρχαν από απλά παράπονα μέχρι λεκτικά "μαλλιοτραβήγματα" για πολλούς αγώνες, ενώ οι έμμεσες αναφορές για "περίεργες" διαιτησίες ήταν συχνό φαινόμενο. Όσο για τους διαιτητές Ευρωλίγκα δες σε προηγούμενο post μου μετά τον αγώνα με τα Σπάτα πως φέρθηκε σε μένα προσωπικά ο Ζαβλανός και πως μου μίλησε χωρίς καν να τον ξέρω ή να του πω τίποτα άσχημο. Αν δεν παρακολουθείς το forum τότε δικαιολογείται το post σου. Εκτός αν είσαι διαιτητής οπότε το πράμα αλλάζει.

φιλε ilion δεν ξερεις τι ειχε γινει προηγουμενα χρονια οποτε λογικο ειναι να σου κανει εντυπωση η τοποθετηση του penetration.μονο περυσι σου λεω οτι στο κορωπι εδειραν εναν διαιτητη και εγινε χαμος!φετος οντως σχολιαστηκε η διαιτησια αλλα δεν εγινε κατι τρομερο.παραπονα θα υπαρχουν παντα!
pitbull
υποψιαζομαι οτι τα σχολια του penetration ηταν ειρωνικα!
penetration
QUOTE(pitbull @ May 15 2008, 15:33 ) *
υποψιαζομαι οτι τα σχολια του penetration ηταν ειρωνικα!

ΠΟΤΕ των ΠΟΤΩΝ ειρωνικα.Αυτη ειναι η αληθεια και σε οποιον αρεσει.

Οσο για τον Ηρακλειανο ναι καλος ειναι αλλα επεσε φετος σε προπονητη που δεν βηθαει τους μικρους, του χρονου ομως θα δειξει απο την αρχη το ταλεντο του και θα βουλωσει στοματα αλλωστε με το Ιλιο φανηκε καθαρα εκτος απο το ταλεντο του και το ποσο αγαπημενο παιδι της εξεδρας και της διοικησης ειναι,ενω την ανωτεροτητα του την παραδεχθηκαν και οι αντιπαλοι.
Ειναι δε πολυ πιθανο επειδη τα καλα playmaker σπανιζουν να γινει μηλο της εριδας στις μεταγραφες.
penetration
QUOTE(ilion_player @ May 15 2008, 15:18 ) *
Δεν θυμάμαι να σε έχω δει πολλές φορές στο forum. Για την ακρίβεια δεν σε έχω δει καθόλου. Αν παρακολουθείς το forum μου κάνει εντύπωση το post σου. Μετά από κάθε αγωνιστική υπήρχαν από απλά παράπονα μέχρι λεκτικά "μαλλιοτραβήγματα" για πολλούς αγώνες, ενώ οι έμμεσες αναφορές για "περίεργες" διαιτησίες ήταν συχνό φαινόμενο. Όσο για τους διαιτητές Ευρωλίγκα δες σε προηγούμενο post μου μετά τον αγώνα με τα Σπάτα πως φέρθηκε σε μένα προσωπικά ο Ζαβλανός και πως μου μίλησε χωρίς καν να τον ξέρω ή να του πω τίποτα άσχημο. Αν δεν παρακολουθείς το forum τότε δικαιολογείται το post σου. Εκτός αν είσαι διαιτητής οπότε το πράμα αλλάζει.

Φιλε ilion player ΣΥ ΕΙΠΑΣ.
Coach71
Γεια σε ολους τους φιλους !!!

προβλεπω να σκανε 2 ή 3 bball.gif ΒΟΜΒΕΣ !!!!!!!
Νικος Κ.
ilion_player
Φίλε mimos8 αν θεωρήσουμε καλή μια χρονιά διαιτητικά επειδή δεν έφαγε ξύλο διαιτητής ή δεν είχαμε σπασμένα κεφάλια ή κάτι παρόμοιο, με τα αίσχη που έγιναν σε διάφορα γήπεδα τότε μάλλον υπάρχει πρόβλημα. Για μένα στη διαιτησία δεν υπάρχουν μεσοβέζικες καταστάσεις. Είτε υπάρχει καλή διαιτησία είτε υπάρχει κακή διαιτησία και η κακή διαιτησία είναι είτε ανθρώπινα λάθη που μπορεί να συμβούν στον καθένα είτε στημένες καταστάσεις που γράφουν στα παλιά τους τα παπούτσια τον κόπο των παικτών και τους καθαρίζουν τα παιχνίδια με τον χειρότερο τρόπο. Και μπορώ να δω καλοπροαίρετα οποιοδήποτε ανθρώπινο λάθος και σίγουρα θα συγχαρώ αυτόν που θα το παραδεχτεί γιατί θα τιμά τα παντελόνια που φοράει, αλλά αλίμονο σε αυτόν που θα έρθει να μου πει στα μούτρα μου ότι αυτό που βλέπω δεν είναι έτσι όπως το βλέπω αλλά αλλιώς και κάνουν πουλάκια τα μάτια μου.
Φίλε penetration δεν κατάλαβα το ΣΥ ΕΙΠΑΣ. Είσαι όντως διαιτητής ή αλλού πήγαινε η καθαρεύουσα;
nikefalin
QUOTE(ilion_player @ May 15 2008, 22:08 ) *
Φίλε mimos8 αν θεωρήσουμε καλή μια χρονιά διαιτητικά επειδή δεν έφαγε ξύλο διαιτητής ή δεν είχαμε σπασμένα κεφάλια ή κάτι παρόμοιο, με τα αίσχη που έγιναν σε διάφορα γήπεδα τότε μάλλον υπάρχει πρόβλημα. Για μένα στη διαιτησία δεν υπάρχουν μεσοβέζικες καταστάσεις. Είτε υπάρχει καλή διαιτησία είτε υπάρχει κακή διαιτησία και η κακή διαιτησία είναι είτε ανθρώπινα λάθη που μπορεί να συμβούν στον καθένα είτε στημένες καταστάσεις που γράφουν στα παλιά τους τα παπούτσια τον κόπο των παικτών και τους καθαρίζουν τα παιχνίδια με τον χειρότερο τρόπο. Και μπορώ να δω καλοπροαίρετα οποιοδήποτε ανθρώπινο λάθος και σίγουρα θα συγχαρώ αυτόν που θα το παραδεχτεί γιατί θα τιμά τα παντελόνια που φοράει, αλλά αλίμονο σε αυτόν που θα έρθει να μου πει στα μούτρα μου ότι αυτό που βλέπω δεν είναι έτσι όπως το βλέπω αλλά αλλιώς και κάνουν πουλάκια τα μάτια μου.
Φίλε penetration δεν κατάλαβα το ΣΥ ΕΙΠΑΣ. Είσαι όντως διαιτητής ή αλλού πήγαινε η καθαρεύουσα;

για να καταλάβω κάτι, η διαιτησία έκρινε κάτι φέτος στην Α ? ( εκ προιμίου δεν είμαι διαιτητής , ούτε και ο penetration είναι)
Αν τώρα θέλουμε να μας ζητούν συγνώμη ή έστω να παραδέχονται τα λάθη τους δημόσια μάλλον το χουμε πάρει στραβά, γιατί με την προσοχή που εμείς δίνουμε σε αυτό το ζήτημα , προσδίδουμε δυσανάλογη αξία , προσοχή και προβολή σε μια παράμετρο του παιχνιδιού που δεν οφείλει να μας απασχολεί.
mimos8
QUOTE(nikefalin @ May 15 2008, 23:37 ) *
για να καταλάβω κάτι, η διαιτησία έκρινε κάτι φέτος στην Α ? ( εκ προιμίου δεν είμαι διαιτητής , ούτε και ο penetration είναι)
Αν τώρα θέλουμε να μας ζητούν συγνώμη ή έστω να παραδέχονται τα λάθη τους δημόσια μάλλον το χουμε πάρει στραβά, γιατί με την προσοχή που εμείς δίνουμε σε αυτό το ζήτημα , προσδίδουμε δυσανάλογη αξία , προσοχή και προβολή σε μια παράμετρο του παιχνιδιού που δεν οφείλει να μας απασχολεί.

συμφωνω απολυτα!φετος η διαιτησια δεν εκρινε σε καμια περιπτωση ποιοι θα ανεβουν ουτε ποιοι θα πεσουν.δεν ακουσα πολλους να διαμαρτυρονται για αισχη.ειδικα απο αυτους που πεφτουν κανεις δε εχει τρομακτικα παραπονα
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(ilion_player @ May 15 2008, 15:18 ) *
Δεν θυμάμαι να σε έχω δει πολλές φορές στο forum. Για την ακρίβεια δεν σε έχω δει καθόλου. Αν παρακολουθείς το forum μου κάνει εντύπωση το post σου. Μετά από κάθε αγωνιστική υπήρχαν από απλά παράπονα μέχρι λεκτικά "μαλλιοτραβήγματα" για πολλούς αγώνες, ενώ οι έμμεσες αναφορές για "περίεργες" διαιτησίες ήταν συχνό φαινόμενο. Όσο για τους διαιτητές Ευρωλίγκα δες σε προηγούμενο post μου μετά τον αγώνα με τα Σπάτα πως φέρθηκε σε μένα προσωπικά ο Ζαβλανός και πως μου μίλησε χωρίς καν να τον ξέρω ή να του πω τίποτα άσχημο. Αν δεν παρακολουθείς το forum τότε δικαιολογείται το post σου. Εκτός αν είσαι διαιτητής οπότε το πράμα αλλάζει.

Διαιτητης δεν ειναι, ομως την δευτερα τον ειδες στο γηπεδο
και την κατηγορια την ξερει πολυ καλα, ιδιαιτερως φετος.
LATRELL 17
Παιδιά τώρα που τελειώνει η χρονιά πρέπει να αρχίσουμε να δίνουμε βραβεία. .
Ας ξεκινήσουμε λέω εγώ με τον MVP της χρονιάς, τον πιο βελτιωμένο αθλητή και τον καλύτερο αμυντικό. . Τι λέτε?
penetration
QUOTE(LATRELL 17 @ May 16 2008, 12:34 ) *
Παιδιά τώρα που τελειώνει η χρονιά πρέπει να αρχίσουμε να δίνουμε βραβεία. .
Ας ξεκινήσουμε λέω εγώ με τον MVP της χρονιάς, τον πιο βελτιωμένο αθλητή και τον καλύτερο αμυντικό. . Τι λέτε?

M.V.P. PUBLIC-PLAYERS-TEAMS RELATIONSHIP : JABAR (αλλα μακραν ομως ετσι?)
ilion_player
Μάλλον έβλεπα άλλο forum ή δεν καταλαβαίνω τόσο καιρό τι διαβάζω. Καλά πλάκα κάνετε ορισμένοι ή τελείωσε η χρονιά και σκεφτήκατε "δε λέμε και τίποτα (να μην πω την άλλη λέξη) να περάσει η ώρα;". Από τα 2.000 post του θέματος τα μισά αφορούσαν παράπονα για την διαιτησία, σφαξίματα διαιτητών, αντιδικίες για το ποιος αδικήθηκε και όλα τα συναφή. Τι θα πει δεν επηρρέασε η διαιτησία την τελική βαθμολογία; Τόσος ντόρος γιατί έγινε τότε; Nikefalin δεν σε ξέρω αλλά ξέρω τον mimo8 και πιστεύω ότι παρά την άνοδο-τρένο της Κηφισιάς κάπου θα αγανάκτησε και αυτός με την συμπεριφορά ορισμένων διαιτητών άσχετα με το τελικό αποτέλεσμα. Φίλε mimo μόνο ο κόπος ορισμένων παικτών σαν και σένα που πάει χαμένος από τα σφυρίγματα ορισμένων "διαιτηταράδων" θα έπρεπε τουλάχιστον να σε κάνει να μιλάς για ανάγκη βελτίωσης και όχι να δίνεις συγχωροχάρτια. Στο τέλος της χρονιάς θέλω να δώσω συγχαρητήρια σε όλους τους σωστούς διαιτητές και μαύρο σε αυτούς που δημιούργησαν προβλήματα και έκαναν και τον καλό μετά. Έτσι να μην νομίζουν ότι ξεχνά ο κόσμος. Και ωραία θα ήταν να αρχίζει και η νέα χρονιά με τον ίδιο τρόπο για να μην νομίζουν ότι θα είναι ανεξέλεγκτοι και ότι ο κόσμος ξεχνάει.
Λύκε σε ποιο γήπεδο είδα τον penetration; Και εσύ που ήσουν και με είδες; Μιλάτε ρε παιδιά και δώστε γνωριμία. Μην περιμένουμε ένα ΚΡΥΣΤΑΛ κάθε χρόνο για να γνωριστούμε, και αν έρθουμε και σε αυτό (μην δω κανένα σχόλιο για παντόφλα πάλι).
ilion_player
Για M.V.P. θα πρότεινα Μενουδάκο και Γιάννη Μπέλλα. Τι να κάνουμε συμπάθειες είναι αυτές. Για τις άλλες κατηγορίες δεν θα ήθελα να ψηφίσω.
Jabar
Η χρονιά δεν τελείωσε για δύο ομάδες που έχουν την αγωνία τους.Για δώστε προγνωστικά για τα δύο ματς ΝΑΟ-Ηλιούπολη ,Ραφήνα - Ψυχικό.
tessari
QUOTE(Jabar @ May 16 2008, 20:45 ) *
Η χρονιά δεν τελείωσε για δύο ομάδες που έχουν την αγωνία τους.Για δώστε προγνωστικά για τα δύο ματς ΝΑΟ-Ηλιούπολη ,Ραφήνα - Ψυχικό.

Προβλέπω να κερδίζει η Ραφήνα.
mimos8
mvp:ψωμαδερης-μπουχερτ
βελτιωμενος:χρονοπουλος (θα εβαζα και τον μητρου αλλα επαιξε λιγα ματς λογω τραυματισμου)
καλυτερος αμυντικος:κιαπεκος(μαρκαρει τους παντες,ψηλους και κοντους)
καλυτερος νεος-ρουκι:αχης
ομαδα εκπληξη:ψυχικο (το ιλιον τα χαλασε στο τελειωμα του πρωταθληματος)
ομαδα απογοητευση:κορωπι-πεντελη(λογω δευτερου γυρου,σορρυ billy14)
καλυτερος συμπαικτης:ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ με διαφορα απο τον δευτερο
καλυτερος προπονητης:παπαθεοδωρου
εβαλα και καποιες κατηγοριες που ειχαμε βαλει και περυσι


υγ:καλυτερος παιχτης-προπονητης:αλεξης καρατζας
Thunder
mvp:Ψωμαδερης-Μπουχερτ
βελτιωμενος:Χρονοπουλος-Μπαλαμπανης
καλυτερος αμυντικος:Κιαπεκος - Μανιατης
καλυτερος νεος-ρουκι:Αχης
ομαδα εκπληξη:Ψυχικο - Ενωση Ιλιου
ομαδα απογοητευση:Κορωπι- Ηλιουπολη
καλυτερος συμπαικτης:Μενουδακος
καλυτερος προπονητης:Παπαθεοδωρου - Κτιστακης
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(ilion_player @ May 16 2008, 18:41 ) *
Λύκε σε ποιο γήπεδο είδα τον penetration; Και εσύ που ήσουν και με είδες; Μιλάτε ρε παιδιά και δώστε γνωριμία. Μην περιμένουμε ένα ΚΡΥΣΤΑΛ κάθε χρόνο για να γνωριστούμε, και αν έρθουμε και σε αυτό (μην δω κανένα σχόλιο για παντόφλα πάλι).

Εκει που επαιζες την Δευτερα τον ειδες, αλλα δεν μπορω να σου πω ποιος ειναι.
Εγω δεν ημουν εκει την δευτερα, επαιζα φιλικο εκεινη την ωρα.

Οσον αφορα το Κρυσταλ, θα γινει παλι συνναξη σε κανα μηνα
Jabar
MVP Μπούχερτ
Βελτιωμένος παικτης Κιαπέκος (Ο Μήτρου ξεκίνησε σούπερ αλλά τραυματίστηκε)
Αμυντικός Ντεφούδης(Ολη η αμυντική λειτουργία της Κηφισιάς ήταν άψογη)
Καλλίτερος νέος Αχής
Ομάδα έκπληξη Ψυχικό
Απογοήτευση Κορωπί (κατάφεραν και έπεσαν!!)Πεντέλη(περίμενα περισσότερα και άνοδο)
Προπονητής Παπαθεοδώρου (Παρουσίασε πρόταση και αμυντικά άψογη ομάδα και επιθετικά ξέφυγε
από την μονοτονία ,βέβαια βοήθησαν οι παίκτες που ήταν όλα μπασκετικά παιδιά.Γενικά
το επίπεδο των προπονητών ήταν πολύ καλό.)


Υ.Γ. Καλλίτερη πρώτη εμφάνιση με άπειρο μέλλον ο έφηβος Ηρακλειανός.Αρκεί να βάλει κάτω το κεφάλι να δουλέψει.
maravitc
QUOTE(mimos8 @ May 16 2008, 22:13 ) *
mvp:ψωμαδερης-μπουχερτ
βελτιωμενος:χρονοπουλος (θα εβαζα και τον μητρου αλλα επαιξε λιγα ματς λογω τραυματισμου)
καλυτερος αμυντικος:κιαπεκος(μαρκαρει τους παντες,ψηλους και κοντους)
καλυτερος νεος-ρουκι:αχης
ομαδα εκπληξη:ψυχικο (το ιλιον τα χαλασε στο τελειωμα του πρωταθληματος)
ομαδα απογοητευση:κορωπι-πεντελη(λογω δευτερου γυρου,σορρυ billy14)
καλυτερος συμπαικτης:ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ με διαφορα απο τον δευτερο
καλυτερος προπονητης:παπαθεοδωρου
εβαλα και καποιες κατηγοριες που ειχαμε βαλει και περυσι
υγ:καλυτερος παιχτης-προπονητης:αλεξης καρατζας

mvp μπουχερτ
καλυτερος αμυντικος ντεφουδης
πιο βελτιωμενος κιαπεκος
ρουκι αχης
απογοητευση πεντελη (μπατζετ,αλλαγες προπονητων,β γυρος)
προπονητης κτιστακης(καταφερε να κρατησει τν αθηναικο)
καλυτερη πενταδα
1μενουδακος 2ψωμαδερης 3χρονοπουλος 4μπουχερτ 5ντεφουδης
6ος παιχτης καρατζας
nikefalin
QUOTE(Jabar @ May 17 2008, 12:33 ) *
Υ.Γ. Καλλίτερη πρώτη εμφάνιση με άπειρο μέλλον ο έφηβος Ηρακλειανός.Αρκεί να βάλει κάτω το κεφάλι να δουλέψει.

ρε σεις εγώ θυμάμαι όταν έπαιζα παιδικοεφηβικά το 1986-1989 έναν Ηρακλειανό αντίπαλο....μάλλον ο πατέρας του έφηβου θα ήταν τότε έτσι ? πως περνά ο καταραμένος ο χρόνος ε ?
maravitc
συμφωνα με ασφαλεις πληρφοριες σε αναζητηση προπονητη απο τη δευτερα ο χολαργος
αφου ο κακαλιας εκτος σημαντικου απροοπτου θα ειναι ο προπονητης της πετρουπολης
τη νεα σεζον.
maravitc
κ τωρα η βομβα!!!!!
σε προχωρημενο επιπεδο οι συζητησεις ομαδος γ εθνκης με ομαδα α εσκα για συνχωνευση υπερ
της ομαδος της α εσκα κ για ν μην αρχισουν αποριες αν γινει αυτο
πεφτουν κανονικα ολοι κ ανεβαινει απο τη β εσκα αλλη μια ομαδα απο μπαραζ.
το θεμα κολλαει στους παιχτες που εχουν δελτιο στην ομαδα της γ εθνικης κ ο προεδρος
θελει να πουλησει,κ να παρει κ λεφτα που δινει τη κατηγορια.παντως δυσκολα θα
χαλασει η δουλεια γιατι ο προεδρος της ομαδας της γ εχει στερεψει κ ειναι σιγουρο οτι κ αυτη
η ομαδα θα ξεκινησει τη κατρακηλα προς τις χαμηλες κατηγοριες της εσκα αν μεινει ως εχει
billy_14
Συμφωνώ με όλους τους προλαλήσαντες και προσυπογράφω ότι η ομάδα μου ήταν η απογοήτευση του δεύτερου γύρου. Να προσθέσω στους πιο βελτιωμένους τον Βασιλείου της Πετρούπολης, που σε σχέση με πέρσι είναι η μέρα με τη νύχτα και μου το απέδειξε και προχτές.
pointguard
QUOTE(mimos8 @ May 16 2008, 22:13 ) *
καλυτερος προπονητης:παπαθεοδωρου

υγ:καλυτερος παιχτης-προπονητης:αλεξης καρατζας

Μίμο άσε το γλύψιμο και πιάσε ένα magnum!! smiley.gif
penetration
YEAH..... RE PISTOL!!!!!!!!!!

Δυο μερες πηγα Καλαματα να μαζεψω κατι ελιες επειδη δε προλαβα το χειμωνα και συ εσπασες τα κοντερ της πληροφορησης.

Απλα ρε φιλε λιγο την ορθογραφια και σε βλεπω αν οχι CNN ,τουλαχιστον υψηλομισθο διδακτορα σε Παναπιστημια, ΤΕΙ,Κολεγια ξερεις ... πως το λενε? το μαθημα? ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ (για να το πω κομψα).

Γουσταρω δικε μου συνεχισε.
maravitc
QUOTE(penetration @ May 18 2008, 18:06 ) *
YEAH..... RE PISTOL!!!!!!!!!!

Δυο μερες πηγα Καλαματα να μαζεψω κατι ελιες επειδη δε προλαβα το χειμωνα και συ εσπασες τα κοντερ της πληροφορησης.

Απλα ρε φιλε λιγο την ορθογραφια και σε βλεπω αν οχι CNN ,τουλαχιστον υψηλομισθο διδακτορα σε Παναπιστημια, ΤΕΙ,Κολεγια ξερεις ... πως το λενε? το μαθημα? ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ (για να το πω κομψα).

Γουσταρω δικε μου συνεχισε.

καλα τι ελιες ειναι αυτες καλοκαιρινες!
The Grey
Φίλε Maravic (Pistol Pit)

Πολύ ενδιαφέρουσα αλλά και συνάμα σημαντική πληροφορία.

Αναμένουμε νεότερα ... Μήπως μπορώ να έχω την βοήθεια 50-50 ή τη βοήθεια του κοινού;

Καλά να περνάτε
jerry
QUOTE(Jabar @ May 16 2008, 20:45 ) *
Η χρονιά δεν τελείωσε για δύο ομάδες που έχουν την αγωνία τους.Για δώστε προγνωστικά για τα δύο ματς ΝΑΟ-Ηλιούπολη ,Ραφήνα - Ψυχικό.

για να δούμε πόσο κοστίζει η αξιοπρέπεια (παικτών-προπονητών), φήμη (διαιτητών). οι τελευταίες αγωνιστικές θυμίζουν κατηγορίες ποδοσφαίρου.
penetration
Click to view attachment
QUOTE(maravitc @ May 18 2008, 21:48 ) *
καλα τι ελιες ειναι αυτες καλοκαιρινες!

Αυτες οι καλες που βαζουν στο MARTINI.
Coach71
QUOTE(jerry @ May 19 2008, 11:04 ) *
για να δούμε πόσο κοστίζει η αξιοπρέπεια (παικτών-προπονητών), φήμη (διαιτητών). οι τελευταίες αγωνιστικές θυμίζουν κατηγορίες ποδοσφαίρου.


Το εθεσες σωστα ,...... αξιοπρεπεια, φημα, να προσθεσω και ηθος
Νικος Κονιστης
Coach71
Βεβαια, να πουμε και το εξης, η Ηλουπολη δεν μπορει να κανει τιποτα αλλο απο το να κερδισει, σε καθε αλλη περιπτωση icon_wave.gif οποτε λογικα θα αρχισει να shot.gif και αν της μπουν τα σουτ..... δυσκολο ματς... good luck to both of you..... !!! ισως το ματς με το μεγαλυτερο ενδιαφερον.
pitbull
QUOTE(nikefalin @ May 18 2008, 02:49 ) *
ρε σεις εγώ θυμάμαι όταν έπαιζα παιδικοεφηβικά το 1986-1989 έναν Ηρακλειανό αντίπαλο....μάλλον ο πατέρας του έφηβου θα ήταν τότε έτσι ? πως περνά ο καταραμένος ο χρόνος ε ?

τον κονιορτοπισες κανονικα τον πατερα! w00t.gif
maravitc
QUOTE(Coach71 @ May 19 2008, 09:26 ) *
Το εθεσες σωστα ,...... αξιοπρεπεια, φημα, να προσθεσω και ηθος
Νικος Κονιστης

εσυ μηπως επαιζες στο ταυρο τη περιοδο 1998-1999 οταν ειχε
ανεβει απο την α εσκα?
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(penetration @ May 18 2008, 21:06 ) *
YEAH..... RE PISTOL!!!!!!!!!!

Δυο μερες πηγα Καλαματα να μαζεψω κατι ελιες επειδη δε προλαβα το χειμωνα και συ εσπασες τα κοντερ της πληροφορησης.

Απλα ρε φιλε λιγο την ορθογραφια και σε βλεπω αν οχι CNN ,τουλαχιστον υψηλομισθο διδακτορα σε Παναπιστημια, ΤΕΙ,Κολεγια ξερεις ... πως το λενε? το μαθημα? ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ (για να το πω κομψα).

Γουσταρω δικε μου συνεχισε.

Ποιες ελιες ρε ψευτη????

Πες την αληθεια οτι πηγες να μαζεψεις συκα 19.gif 19.gif 19.gif
penetration
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ May 19 2008, 15:47 ) *
Ποιες ελιες ρε ψευτη????

Πες την αληθεια οτι πηγες να μαζεψεις συκα 19.gif 19.gif 19.gif

και ελιες και συκα και μιλαγα με παιχτες ντοπιους και φτιαχναμε 3-4 ροστερ.
abasketos
Mvp ο Μπούχερτ..μακράν!

Καλώς ή κακώς η Κηφισιά στηρίζεται σε πολλούς περισσότερους παίχτες οι οποίοι ως επί το πλείστον είναι παίχτες μεγαλύτερης κατηγορίας κ αυτό αντανακλαστικά κάνει ακόμα πιο μεγάλη την συνεισφορά του Χέρμαν στην ομάδα του, όσο κ αν έχει μαζί του Καλφόπουλο κ 2-3 λοιπούς πολύ καλούς παίχτες..

Maravitc, έχει ξανασυμβεί ο Rookie της Α' ΕΣΚΑ (Ντινάκος -βρές τα κλειδιά κ σώσε κόσμο- Αχής) την επόμενη χρονιά να μην παίζει στην Κατηγορία? Έτσι για να μαθαίνουμε/θυμόμαστε και εμείς οι κατά τι νεώτεροι...
Jabar
Οι συζητήσεις για συννένωση έχουν αρχίσει από τις αρχές Μαϊου και όποιος διαβάσει προσεκτικά τα ποστ στις μεταγραφές θα καταλάβει.Τις τιμές τις έχει οριοθετήσει ο Αρδηττός ,το πρόβλημα είναι ότι υπήρχαν και δελτία που το τίμημα ήταν υπερβολικό και κάπου κόλλαγε η συζήτηση.Τώρα που εμφανίστηκαν μνηστήρες και από ΕΣΚΑΝΑ ίσως επιταχυνθούν οι διαδικασίες.Ο πρόεδρος της ομάδας της Γ Εθνικής θέλει να ασχοληθεί με ομάδα Β Εθνικής που είχε συννενωθεί και αλλάξει περιοχή και ταυτόχρονα καλοβλέπει τη θέση του Πανοράματος στην Α1 μύλος!!!Σύντομα θα υπάρξει και άλλη ομάδα από Γ Εθνική που θα βγει προς συννένωση.Οπως πάει θα έχουμε τιμοκατάλογο για ανόδους και παιχνίδια και σύντομα και οι πριμοδοτήσεις θα είναι νόμιμες.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.