Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2007-08
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43
president
Γ.Σ.Η. -- ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 58-- 70.Πολυ καλο BASKET απο τον ΑΘΗΝΑΙΚΟ .Πιστευω οτι αυτες ειναι οι δυνατοτητες της Ομαδας αλλωστε τα δυο πρωτα παιχνιδια που χαθηκαν στον ποντο δειχνουν οτι η Ομαδα εχει δυναμικη.Στο παιχνιδη με ΑΡΗ ομως ηταν σαν να μην πηγαμε στο γηπεδο .Βεβαια επηρεασε την Ομαδα και ο σοβαρος τραυματισμος του ΔΗΜΑ στην ωμοπλατη.Ελπιζουμε σε μια αναλογη συνεχεια με στοχο την σωτηρια της Ομαδας. Επαιξαν ΠΡΟΚΟΠΗΣ ΤΡΙΓΑΖΗΣ ΖΩΙΤΣΑΚΟΣ ΒΑΣΣΑΛΟΣ ΤΣΙΤΖΑΣ ΚΟΡΚΟΣΟΥΡΑΣ ΚΙΟΥΣΗΣ ΚΑΛΦΑΓΙΩΡΓΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΑΡΑΚΟΣ ΣΚΟΥΛΑΣ ΖΑΜΠΑΡΑΣ (ΔΗΜΑΣ Τραυματιας ) ΤΑΜΠΑΣ.Οι ποντοι που εβαλαν δεν εχουν σημασια.Οτι και να γινει σημασια εχει οτι παιζουν για κατι που καποιοι εχουν χασει.ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ.Τους ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!!!!
cornelious
Ένωση Ιλίου - Άρης Πετρούπολης 56 - 50 (34 - 27)
Από την αρχή του αγώνα πήραμε το προβάδισμα στο σκορ και σταδιακά ανεβάζαμε την απόδοσή μας με όπλο την καλή μας άμυνα, τόσο στην περιφέρεια (που είναι και το δυνατό όπλο του Άρη) όσο και κοντά στο καλάθι. Στο τρίτο δεκάλεπτο φτάσαμε τη διαφορά στο +13 (44 - 31). Κάτι όμως ο ενθουσιασμός μας, κάτι η πιεστική άμυνα των φιλοξενουμένων έφεραν το σκορ στο 53 - 50 (39'). Στο τέλος ήμασταν ψύχραιμοι και πανηγυρίσαμε μία ακόμα νίκη. Ο Άρης δεν είχε καθόλου βοήθεια από τον πάγκο, σε αντίθεση με εμάς που είχαμε 12 άτομα ικανά να προσφέρουν ανά πάσα στιγμή.
christina n10
QUOTE(president @ Oct 23 2007, 09:15 ) *
Γ.Σ.Η. -- ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 58-- 70.Πολυ καλο BASKET απο τον ΑΘΗΝΑΙΚΟ .Πιστευω οτι αυτες ειναι οι δυνατοτητες της Ομαδας αλλωστε τα δυο πρωτα παιχνιδια που χαθηκαν στον ποντο δειχνουν οτι η Ομαδα εχει δυναμικη.Στο παιχνιδη με ΑΡΗ ομως ηταν σαν να μην πηγαμε στο γηπεδο .Βεβαια επηρεασε την Ομαδα και ο σοβαρος τραυματισμος του ΔΗΜΑ στην ωμοπλατη.Ελπιζουμε σε μια αναλογη συνεχεια με στοχο την σωτηρια της Ομαδας. Επαιξαν ΠΡΟΚΟΠΗΣ ΤΡΙΓΑΖΗΣ ΖΩΙΤΣΑΚΟΣ ΒΑΣΣΑΛΟΣ ΤΣΙΤΖΑΣ ΚΟΡΚΟΣΟΥΡΑΣ ΚΙΟΥΣΗΣ ΚΑΛΦΑΓΙΩΡΓΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΑΡΑΚΟΣ ΣΚΟΥΛΑΣ ΖΑΜΠΑΡΑΣ (ΔΗΜΑΣ Τραυματιας ) ΤΑΜΠΑΣ.Οι ποντοι που εβαλαν δεν εχουν σημασια.Οτι και να γινει σημασια εχει οτι παιζουν για κατι που καποιοι εχουν χασει.ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ.Τους ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!!!!
το παιχνδι ηλιουπολη-αθηναικος το ειδα κ εγω.ομολογω οτι για τα οσα εχουν γραφτει εδω μεσα για την ομαδα του αθηναικου,οτι διαλυεται και ολα αυτα ,εμεινα εκπληκτη γιατι ειδα μια ενττελως διαφορετικη εικονα.ειδα μια ομαδα καλα στημενη στο γηπεδο ,και με πολυ διαθεση για την νικη.δεν αφησε κανενα περιθωριο στην ηλιουπολη να αμφισβητησει την ανωτεροτητα της -ακομη και οταν το παιχνιδι ηταν στα ισα η και μπροστα η ηλιουπολη.για την ηλιουπολη απ το ενα παιχνιδι που ειδα , δεν μου αρεσε καθολου.ο μονος που προσπαθει και κατι κανει, γιατι το ξερει το μπασκετακι ειναι ο παπαβλασσοπολυλος.συγχαρητηρια στον αθηναικο 41.gif 41.gif
gabriel1981
QUOTE(Peritri @ Oct 23 2007, 00:29 ) *
Ωχ, ωχ, ωχ.

Ο Καλφό πώς τα πήγε; Έχω μία διαίσθηση ότι θα έκανε εμφάνιση βγαλμένη από τα παλιά smile.gif





Το ματς ηταν πολυ διαφορετικο απο τις προβλεψεις. 19.gif

ΠΟΛΥ παθος το ψυχικο - οπως σε καθε αγωνα - και μια Πεντελη που δεν την αναγνωρισα-μπηκε στο γηπεδο για 10 λεπτα. Το σκορ στο ημιχρονο ηταν 34-30 και απο κει και περα εφτασε 52-32 12 λεπτα πριν τελειωσει το παιχνιδι.

Ναι και καρφωματα ειχε (3 νομιζω) και αρκετα τριποντα απο την ΑΕΨ...και πολυ κοσμο.

Ο Καλφοπουλος και ο Μπουχερτ εξαφανισαν τους ψηλους της αντιπαλης ομαδας.

Ο ΝΑΟ εξακολουθω να πιστευω οτι ειναι φαβορι γιατι εχει παρα πολυ καλους παικτες, που αγαπουν την ομαδα.
ilion_player
QUOTE(cornelious @ Oct 23 2007, 09:30 ) *
Ένωση Ιλίου - Άρης Πετρούπολης 56 - 50 (34 - 27)
Από την αρχή του αγώνα πήραμε το προβάδισμα στο σκορ και σταδιακά ανεβάζαμε την απόδοσή μας με όπλο την καλή μας άμυνα, τόσο στην περιφέρεια (που είναι και το δυνατό όπλο του Άρη) όσο και κοντά στο καλάθι. Στο τρίτο δεκάλεπτο φτάσαμε τη διαφορά στο +13 (44 - 31). Κάτι όμως ο ενθουσιασμός μας, κάτι η πιεστική άμυνα των φιλοξενουμένων έφεραν το σκορ στο 53 - 50 (39'). Στο τέλος ήμασταν ψύχραιμοι και πανηγυρίσαμε μία ακόμα νίκη. Ο Άρης δεν είχε καθόλου βοήθεια από τον πάγκο, σε αντίθεση με εμάς που είχαμε 12 άτομα ικανά να προσφέρουν ανά πάσα στιγμή.


Όπως φαίνεται μάλλον θα πρωταγωνιστήσουμε φέτος. Καλό ρόστερ, καλά παιχνίδια μάλλον πάμε για άνοδο. Πάντως λίγο έλλειψε να χαλάσει το παιχνίδι με το αντιαθλητικό φάουλ μαζί με την τεχνική ποινή που έδωσαν στον Μακρή. Θα πρέπει επίσης να κάνουν κάτι στην Ένωση με τις ελεύθερες βολές. Χθες ήταν κάπως καλύτερα τα πράγματα αλλά θέλει δουλειά. Θα δω πάλι το παιχνίδι (το έχω σε DVD) επειδή μου φαίνεται ότι κάποια "μαρκαρίσματα" και σκρην των παικτών του Άρη δεν σημάδευαν αρκετά ψηλά στα κορμιά των παικτών της Ένωσης αν καταλαβαίνετε τι λέω, και αν είναι αυτή η πρακτική μαρκαρίσματος των παικτών του Άρη, μάλλον η ομάδα θα έχει πρόβλημα με τους διαιτητές.
thodoris
Φίλε maravitc μην πάρεις κανένα παλαιότερο παιχνίδι της Ένωσης Ιλίου για οδηγό στα φετινά σου προγνωστικά. Η ομάδα από παιχνίδι σε παιχνίδι γίνεται όλο και καλύτερη. Απλά δεν την ενδιαφέρει το κύπελο όπως έμαθα. Πίστεψε με έχω σε DVD που τράβηξα εγώ τους δύο τελευταίους εντός έδρας αγώνες της Ένωσης Ιλίου (με Ραφήνα και Άρη Πετρούπολης) και ξέρω τι σου λέω. Στο πρωτάθλημα έχει 4 στα 4 και όπως το βλέπω αν δεν την "σφάξουν" πάει για άνοδο. Και να μην το ξεχάσω, στον αγώνα κυπέλου με τον Άρη Πετρούπολης έχανε στο ημίχρονο με 26 πόντους διαφορά και 4'' πριν το τέλος έχανε μόλις με 2 πόντους διαφορά, έκλεψε την μπάλα και έχασε το παιχνίδι αστοχώντας σε τρίποντο με καλές προϋποθέσεις οπότε σκέψου τι μήνυμα έδωσε για το τι θα επακολουθούσε στο πρωτάθλημα. Πολύς κόσμος στο γήπεδο και καυτή ατμόσφαιρα. Όπως φαίνεται φέτος δύσκολα θα χάσω παιχνίδι της.

ilion_payer εχθές δεν είδαμε την διαιτησία να «σφάζει» την Ένωση, το αντίθετο μάλιστα, οπότε δεν αντιλαμβάνομαι την ανησυχία σου.

Όσον αφορά τον αγώνα κυπέλλου, το ότι η Ένωση έφτασε στο σημείο να χάνει με 27 πόντους απ’ όσο θυμάμαι, δεν είναι τυχαίο. Τώρα εάν ο Άρης μόλις «άνοιξε» η διαφορά αντιμετώπισε τον αγώνα επιπόλαια και τον έφτασε στον πόντο αυτό είναι άλλη υπόθεση.
abasketos
Καλημέρα σε όλους.


Αγαπητέ Θοδωρή, θα επιβεβαιώσω το σχόλιο σου, η διαιτησία έπαιζε 80-20 υπέρ της Ένωσης Ιλιον...

Καλά το πας, αλλά δεν τσιμπάμε φίλε μου, κεφαλάκια κάτω κ πάμε για την γρήγορη σωτηρία... wink.gif


Να υπενθυμίσω στο φιλοθεάμον κοινό πως ακόμα 3 παίχτες που άνετα θεωρούνται πενταδάτοι προς το παρόν

δεν έχουν ρολάρει. Όταν γίνει κ αυτό θα είμαστε μια κλάση πάνω απ΄ότι είμαστε τώρα...Κ μην νομίζετε, δεν

παραμυθιαζόμαστε ότι είμαστε καμιά τρελή υπέρ-ομάδα...Απλά, θεωρώ πως είμαστε μια αξιοπρεπέστατη ομάδα

για την κατηγορία. Αρκετά με τα του οίκου μας.



Θα κάνετε κανένα σχόλιο-ανταπόκριση από τα υπόλοιπα παιχνίδια να μάθουμε τα της πολύ ενδιαφέρουσας

αγωνιστικής που πέρασε?
ilion_player
QUOTE(thodoris @ Oct 23 2007, 10:42 ) *
Φίλε maravitc μην πάρεις κανένα παλαιότερο παιχνίδι της Ένωσης Ιλίου για οδηγό στα φετινά σου προγνωστικά. Η ομάδα από παιχνίδι σε παιχνίδι γίνεται όλο και καλύτερη. Απλά δεν την ενδιαφέρει το κύπελο όπως έμαθα. Πίστεψε με έχω σε DVD που τράβηξα εγώ τους δύο τελευταίους εντός έδρας αγώνες της Ένωσης Ιλίου (με Ραφήνα και Άρη Πετρούπολης) και ξέρω τι σου λέω. Στο πρωτάθλημα έχει 4 στα 4 και όπως το βλέπω αν δεν την "σφάξουν" πάει για άνοδο. Και να μην το ξεχάσω, στον αγώνα κυπέλου με τον Άρη Πετρούπολης έχανε στο ημίχρονο με 26 πόντους διαφορά και 4'' πριν το τέλος έχανε μόλις με 2 πόντους διαφορά, έκλεψε την μπάλα και έχασε το παιχνίδι αστοχώντας σε τρίποντο με καλές προϋποθέσεις οπότε σκέψου τι μήνυμα έδωσε για το τι θα επακολουθούσε στο πρωτάθλημα. Πολύς κόσμος στο γήπεδο και καυτή ατμόσφαιρα. Όπως φαίνεται φέτος δύσκολα θα χάσω παιχνίδι της.

ilion_payer εχθές δεν είδαμε την διαιτησία να «σφάζει» την Ένωση, το αντίθετο μάλιστα, οπότε δεν αντιλαμβάνομαι την ανησυχία σου.

Όσον αφορά τον αγώνα κυπέλλου, το ότι η Ένωση έφτασε στο σημείο να χάνει με 27 πόντους απ’ όσο θυμάμαι, δεν είναι τυχαίο. Τώρα εάν ο Άρης μόλις «άνοιξε» η διαφορά αντιμετώπισε τον αγώνα επιπόλαια και τον έφτασε στον πόντο αυτό είναι άλλη υπόθεση.



Φίλε συννονόματε μάλλον δεν πρόσεξες καλά το παιχνίδι. Πάντως αν θες μπορούμε να το δούμε πάλι μαζί και να βγάλουμε τα σωστά συμπεράσματα. Όσο για την ανατροπή στον αγώνα κυπέλου οφείλεται περισσότερο στην αγωνιστική ανάταση της Ένωσης και λιγότερο (ως πολύ λιγότερο θα έλεγα) στην επιπολαιότητα του Άρη. Πάντως ήταν πολύ ωραία παιχνίδια και τα δύο.
ilion_player
QUOTE(abasketos @ Oct 23 2007, 11:07 ) *
Καλημέρα σε όλους.
Αγαπητέ Θοδωρή, θα επιβεβαιώσω το σχόλιο σου, η διαιτησία έπαιζε 80-20 υπέρ της Ένωσης Ιλιον...

Καλά το πας, αλλά δεν τσιμπάμε φίλε μου, κεφαλάκια κάτω κ πάμε για την γρήγορη σωτηρία... wink.gif
Να υπενθυμίσω στο φιλοθεάμον κοινό πως ακόμα 3 παίχτες που άνετα θεωρούνται πενταδάτοι προς το παρόν

δεν έχουν ρολάρει. Όταν γίνει κ αυτό θα είμαστε μια κλάση πάνω απ΄ότι είμαστε τώρα...Κ μην νομίζετε, δεν

παραμυθιαζόμαστε ότι είμαστε καμιά τρελή υπέρ-ομάδα...Απλά, θεωρώ πως είμαστε μια αξιοπρεπέστατη ομάδα

για την κατηγορία. Αρκετά με τα του οίκου μας.
Θα κάνετε κανένα σχόλιο-ανταπόκριση από τα υπόλοιπα παιχνίδια να μάθουμε τα της πολύ ενδιαφέρουσας

αγωνιστικής που πέρασε?



Πρώτη φορά βλέπω σε διαιτησία 80-20 να δίνονται 3 τεχνικές ποινες και 1 αντιαθλητικό φάουλ σε βάρος των γηπεδούχων. Μάλλον δεν θυμάμαι καλά το basket που έπαιζα μικρός ούτε και αυτό που παρακολουθώ τώρα που κοντεύω να σαρανταρήσω. Πάντως όπως έχω πει πιο πριν θέλω να ξαναδώ το DVD του αγώνα και τότε θα είμαι πιο απόλυτος στα συμπεράσματά μου.
thodoris
Έτσι abaskete, και εσύ μια χαρά το πας, όντως δεν είστε καμιά τρελή υπερ-ομάδα και θα συμφνωνήσω οτι είστε μια αξιοπρεπή ομάδα για την κατηγορία.

Τώρα για τα κεφαλάκια.... έκει κάπου το χαλάς.... το μόνο σίγουρο είναι οτι ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ με το υλικό που διαθέτει, δεν χρειάζετε σωτηρία.
BASKETFUN
QUOTE(abasketos @ Oct 23 2007, 08:07 ) *
Καλημέρα σε όλους.
Αγαπητέ Θοδωρή, θα επιβεβαιώσω το σχόλιο σου, η διαιτησία έπαιζε 80-20 υπέρ της Ένωσης Ιλιον...

Καλά το πας, αλλά δεν τσιμπάμε φίλε μου, κεφαλάκια κάτω κ πάμε για την γρήγορη σωτηρία... wink.gif
Να υπενθυμίσω στο φιλοθεάμον κοινό πως ακόμα 3 παίχτες που άνετα θεωρούνται πενταδάτοι προς το παρόν

δεν έχουν ρολάρει. Όταν γίνει κ αυτό θα είμαστε μια κλάση πάνω απ΄ότι είμαστε τώρα...Κ μην νομίζετε, δεν

παραμυθιαζόμαστε ότι είμαστε καμιά τρελή υπέρ-ομάδα...Απλά, θεωρώ πως είμαστε μια αξιοπρεπέστατη ομάδα

για την κατηγορία. Αρκετά με τα του οίκου μας.
Θα κάνετε κανένα σχόλιο-ανταπόκριση από τα υπόλοιπα παιχνίδια να μάθουμε τα της πολύ ενδιαφέρουσας

αγωνιστικής που πέρασε?



Αbaskete δεν πρεπει να μιλατε ουτε εσεις ουτε εμεις για διαιτησια γιατι η κινηση που εκανες στο μικρο μας περασε απαρατηρητη απο τους διαιτητες.οσο για το αντιαθλητικο και την τεχνικη ποινη οσο εσυ ilinon player δεν την εχεις δει τοσο και εγω δεν εχω δει στη πρωτη φαση και πρωτο φαουλ να δινετε αντιαθλητικο οποτε ασε καλυτερα τα σχολια για τη διατησια.αυτα κατα τα αλλα πιστευω οτι στο τελος ησασταν και λιγο πιο τυχεροι απο εμας.
v-span
Μπορει καποιος να μας πει λιγο πιο λεπτομερως τι εγινε στο ΑΕΨ-ΝΑΟ. Παρασκηνιο αντιμετωπιση των ανθρώπων του ΝΑΟ σε τρια πρωην παιδια τους (Καλφόπουλος -Ροϊδης - Καραγρηγορίου) αλλά και αντιμετωπιση του Καλφόπουλου απέναντι στην πρωην ομαδα του.....?
arteminio
QUOTE(v-span @ Oct 23 2007, 09:00 ) *
Μπορει καποιος να μας πει λιγο πιο λεπτομερως τι εγινε στο ΑΕΨ-ΝΑΟ. Παρασκηνιο αντιμετωπιση των ανθρώπων του ΝΑΟ σε τρια πρωην παιδια τους (Καλφόπουλος -Ροϊδης - Καραγρηγορίου) αλλά και αντιμετωπιση του Καλφόπουλου απέναντι στην πρωην ομαδα του.....?


η σχεση των 3 παιχτων που ανεφερεσ και των παιχτων τησ πεντελησ, εμενα προσωπικα μου φανηκε μια χαρα!μετα το τελοσ του παιχνιδιου 2-3 παιχτεσ της πεντελησ πηγαν κατευθειαν στα αποδητηρια αλλα αυτο δεν λεει τιποτα!

καλφο πολυ καλοσ!με 2 καρφωματα, αλλα αυτο ειναι το λιγοτερο, τρελη αμυνα κλεψιματα και ριμπαουντ!
η πεντελη ακομα ψαχνει παιχτει για το μπουχερτ
καραγρηγοριου μαγεια ειδικα στο 1ο ημιχρονο!
στεργακησ φαινεται να θυματε κατι απο τα παλια!
χθεσ το ψυχικο ηταν ΟΜΑΔΑ!
η πεντελη φανηκε αρκετα εκνευρισμενη!ο εκνευρισμοσ μπορει να οφειλεται και στην αστοχια τησ!
abasketos
Περίμενα σχόλιο επί του μικρού,basketfun...Πριν σου απαντήσω, να πω πως όλοι στην ομάδα μας τρέφουμε τεράστια εκτίμηση στην μαγική σας περιφερειακή τριάδα, ανεξαρτήτως αποτελέσματος...

Όσον αφορά τον "μικρό", είναι μεγάλο μαγκάκι και γάτα κ στο baksetικό παιχνίδι κ στα βρώμικα χτυπήματα του.
Κ ας παραπονιέται σε σας, ξέρει πολύ καλά τι εννοώ κ μπράβο του...

Αναφορικά με την διαιτησία, ήταν ειδικά ο Ανδρικόπουλος ολίγον ...ευερέθιστος κ δεν νομίζω ότι έπαιξε υπέρ μας ή υπέρ σας, απλά εξαιτίας των περσινών γεγονότων στο μεταξύ σας παιχνίδι μπήκε από την αρχή στο παιχνίδι με σαφή πρόθεση να μην του ξεφύγει από τον έλεγχο...

Χαίρομαι που συμφωνούμε πως είμαστε αυτό ακριβώς που νομίζουμε για την ομάδα μας, 1 αξιοπρεπές σύνολο, τπτ παραπάνω αλλά κ τπτ λιγότερο wink.gif


Αυτά, γιατί έχουμε κ δουλειές, καλή συνέχεια σε όλους.

Basketfun, ό,τι άλλο θες pm εκτός κ αν θεωρείς πραγματικά απαραίτητο να είναι ανακοινώσιμο.

Με ειλικρινή εκτίμηση,
ΚΠ

bball.gif
duke10
απο sport 24:



Γαλάτσι Κυπριάδου-Σπάτα 60-66παρ. (19-17, 54-54κ.α.)

Διαιτητές: Κόντας-Χρηστίδης

Γαλάτσι Κυπριάδου (Μποσγανάς): Γιέβτιτς 12 (4), Λαούδης 11 (1), Σπηλιόπουλος 3 (1), Αθανασιάδης 8, Σταυράκης, Κορρές 11 (1), Φρίμας 4, Λεώβαρης, Καψούρης 4, Λοΐζος 1, Τσιρόπουλος 6 (1)

Σπάτα (Καρακώστας): Κοντόπουλος 11 (1), Λίτσος 1, Γραμματόπουλος 5 (1), Ρούσσος 4, Παπαδημητρίου, Μάκος 1, Στάθης 22 (1), Φίλιππας, Βασιλόπουλος 1, Μαντέλος 4, Περγαντής 11, Αργυρόπουλος 6 (2)

Χολαργός-Κορωπί 67-71 (35-32)

Διαιτητές: Σχινάς-Παπαγιαννόπουλος

Χολαργός (Γεωργικόπουλος): Δημητρακούλης 6 (2), Σιούτης, Μπουτραχάνης 2, Κουντούρης 15 (3), Βελιζιώτης, Μήτρου 18 (4), Μάτζιος 3, Μπάλτας 3 (1), Γιόκαρης 7, Πολύζος 5 (1), Κιαπέκος 8

Κορωπί (Καράμπελας): Δημητριάδης 2, Κουκουζέλης 9, Ψαράκης 1, Μπίτσικας 13 (2), Χαλκίδης 15, Δημητρόπουλος 2, Μπούρας 11 (2), Κουντουμάδης 17, Σακελλαρόπουλος 1

Κηφισιά-ΔΑΣΑΛ 66-42 (34-18)

Διαιτητές: Μαλανδρής-Καραμητοπούλου

Κηφισιά (Παπαθεοδώρου): Δελιμαλίτης, Ευθυμιόπουλος 2, Φράττας 8 (2), Διαμαντόπουλος 2, Ψωμαδέρης 13 (2), Τεζούλας 3 (1), Καρατζάς 12 (1), Μενουδάκος 12 (2), Καρακώστας 3, Ντεφούδης 6, Λαγοπόδης 2, Φώτος 4

ΔΑΣΑΛ: (Ρεκουνιώτης): Μπάτος 13 (1), Βάνας 1, Μπαράκος 4, Παπαγιαννακόπουλος 4, Δημόπουλος 8 (1), Καρνέσης, Αντωνίου 12 (1), Προβιαλάκης.

Ψυχικό-Νεοπεντελικός 78-55 (34-30)

Διαιτητές: Παπαδημητρίου-Αποστολίδης Β.

Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Ψυχάρης, Αχής 1, Ροΐδης 1, Μακρυγορίου 17 (3), Φίλιος 4, Γεωργόπουλος 6, Στεργάκης 18 (4), Καλφόπουλος 10, Μπούχερτ 21, Σκροπολίθας, Γκίκας, Αρτεμάκης

Νεοπεντελικός (Κακαλιάς): Κουγιανός 2, Μάντζιος 9 (1), Βόσικας, Μπαλαμπάνης 10 (1), Μανιάτης 6, Νταούντ, Μάγειρας 2, Χαρτοματσίδης 2, Αττίκος 13, Γεωργούσης 2, Στράγκας 6, Τζέμης 3.

Αμιλλα-Μαρκόπουλο 80-82

Αργοναύτης Τρ. – Αίολος Ταύρος 2006 76-70 (39-33)

Διαιτητές: Σέρρας Πλ.-Ιατρού

Αργοναύτης Τρ. (Κουμαράς): Παπαευσταθίου, Μαραμένος 22 (3), Λιούτας, Λιοσάτος, Γιαννακόπουλος 10 (2), Μπούσουλας 20 (2), Δαγκλής, Χαρακτινός 11 (3), Κόντος 5 (1), Κόρβινγκτον 8 (1)

Αίολος Ταύρος (Παπαδάκης): Καραμαδούκης 13, Πλατύς 15, Μουχίμογλου 3 (1), Τσαμπής 8 (1), Γκριτζέλης 2, Κρητικός 4, Χριστοφάκης 7 (1), Νατσίδης 7 (1), Σολομωνίδης 8, Κοκλώνης 3 (1)

Ενωση Ιλίου-Αρης Πετρούπολης 56-50 (34-27)

Διαιτητές: Ανδρικόπουλος-Ελευθεριάδης

Εν. Ιλίου (Αποστολάκης): Μπαλαούρας 4 (1), Μπέλλας Ι. 11 (1), Μακρής 6, Σκαλωμένος 9 (1), Κοντοές, Παναγάτος 1, Παξιμαδάς 4, Μπέλλας Οδ. 2, Παπαλουκάς 15, Φούτσης 4, Ζαφειράκης, Μπασέας

Αρης Πετρούπολης (Γρυλλιωνάκης): Παναγιωτόπουλος, Βεντουράκης 6 (1), Λιαπούρης, Γεωργαλάς 13, Χρονόπουλος 19 (1), Βασιλείου 8, Μιχαλόπουλος, Ρίγκος 4, Μαχαίρας

Ηλιούπολη-Αθηναϊκός 58-70 (32-33)

Διαιτητές: Τραγιανός-Σέληνας

Ηλιούπολη (Καλαντζής): Βελουτσιώτης, Σπανός 7, Σαμαράς, Μπαζιώτης 9 (2), Παπαβλασσόπουλος 21, Παπαδάκης 14 (1), Γεωργακαράκος 2, Μπόγρης 5, Δάβρης

Αθηναϊκός (Κτιστάκης): Προκόπης 9 (2), Κάμπας 2, Τσίντζας 3 (1), Βασσάλος 10, Κορκοσούρας 10, Τριγάζης 7, Κιούσης 12, Γεωργακαράκος 5 (1), Ζωιτσάκος 3 (1), Καλφαγιώργης 8
mimos8
καλησπερα κι απο μενα.ευκολη νικη για εμας χθες απεναντι σε εναν εξασθενημενο αντιπαλο.δε χρειαζεται σχολιασμο πιστευω.
μεγαλες νικες για ψυχικο-ιλιον στα ντερμπι καθως και για σπατα -κορωπι που εκαναν σπουδαια διπλα!ομολογω οτι τετοια διαφορα(25π) υπερ του ψυχικου δεν την περιμενα!προφανως καλφο,delinquent kai gabriel εδωσαν τις απαντησεις τους στο γηπεδο.
μαραβιτς περιμενω σχολιασμο της αγωνιστικης με τον δικο σου τροπο οπως παντα...
ολοριν συγχαρητηρια για τη νικη και την εμφανιση σου,οπως ειδα παλι διψηφιος τελειωσες.μαλλον σε εχει αναζωογωνησει το ΠΝ!εχει ακουστει οτι κανεις ατομικες στο κεπαλ με τον διοικητη παληατσο...θα τα πουμε απο κοντα τη δευτερα
maravitc
QUOTE(mimos8 @ Oct 23 2007, 11:33 ) *
καλησπερα κι απο μενα.
μαραβιτς περιμενω σχολιασμο της αγωνιστικης με τον δικο σου τροπο οπως παντα...


κηφισια-δασαλ ευλογος ασσος μοιραστηκε ο χρονος,κρυφτηκαν τα καλα συστηματα

γαλατσι-σπατα δευτερο διπλο για τα σπατα στη κοψη του ξυραφιου,γυριζει ομως το
προβλημα εκει (γιος του προεδρου)κ αντε τωρα να βρεθει χωρος...
απωλεια για γαλατσι ο ανδρουλακης

χολαργος-κορωπι αν κρινω απο τους ποντους το κορωπι κερδισε γιατι πηγε το παιχνιδι
απο κατω κ περασε τη σεντρα


αμιλλα-μαρκοπουλο κερδισε ο μονοφθαλμος το τυφλο στα ζαρια

ιλιον-πετρουπολη μπραβο στο ιλιον,μπορει ομως να αντεξει το βαρος του φαβορι?
μονο ο παπαλουκας εχει τη προσωπικοτητα(εχει διαθεση?)
η πετρουπολη μετα απο χρονια δε φοβιζει

ψυχικο-πεντελη τα μεγαλα παιχνιδια για τους μεγαλους παιχτες

ηλιουπολη-αθηναικος ειπα διπλο για πολλους λογους κυριως οικονομικους

ραφηνα-ταυρος μιλησε η εδρα.καλη ομαδα ο ταυρος,οταν βρεθει η συνταγη(αυτη δεν ειναι
να παιζουν ολοι)τοτε θα πιασει το στοχο για φετος(οχταδα)
Olorin
QUOTE(mimos8 @ Oct 23 2007, 11:33 ) *
ολοριν συγχαρητηρια για τη νικη και την εμφανιση σου,οπως ειδα παλι διψηφιος τελειωσες.μαλλον σε εχει αναζωογωνησει το ΠΝ!εχει ακουστει οτι κανεις ατομικες στο κεπαλ με τον διοικητη παληατσο...θα τα πουμε απο κοντα τη δευτερα

Μάλλον το λάθος που έκανα όλα αυτά τα χρόνια ήταν ότι έκανα καθημερινά προπονήσεις... tongue.gif Το μόνο πρόβλημα είναι ότι αμέσως μετά έφυγα για το στρατόπεδο, περπάτησα τα 3-4χλμ. της διαδρομής από την πύλη μέχρι τη μονάδα μου, κοιμήθηκα μια ώρα, έκανα σκοπιά 4:00-7:00, στις 7:30 είχαμε επιθεώρηση από τον Διοικητή και μετά μέχρι τις 14:30 αδιάκοπα δουλειά στο γραφείο που με έχουν βάλει... wacko.gif Μεταξύ μας, αν είχαμε χάσει, με την ψυχολογία που θα είχα δεν νομίζω να έβγαινε όλο αυτό το πρόγραμμα, οπότε είχα έναν ακόμα λόγο να παίξω καλά... wink.gif tongue.gif

Πέρα από την πλάκα, αρκετά σημαντική νίκη η χθεσινή και για ψυχολογικούς λόγους μεταξύ άλλων, ειδικά μετά την ήττα στην Ηλιούπολη.

Ο Χολαργός μας δυσκόλεψε πάρα πολύ με την πίεση του στο πρώτο 15λεπτο, αλλά κάπου εκεί επήλθε η αναμενόμενη κούραση για αυτούς... Ο Μπουντραχάνης ήταν εμφανώς επηρεασμένος από τον τραυματισμό του και όταν είναι καλά θαρρώ πως θα βοηθήσει αρκετά...

//Ελπίζω μέχρι τη Δευτέρα που παίζουμε αντίπαλοι να μας έχουν βγάλει και άδειες εισόδου αυτοκινήτων, ώστε να μην σας έρθω στον αγώνα ήδη κατάκοπος από το περπάτημα... tongue.gif

//Μην τα λες αυτά έτσι απότομα, ρε Μήτσο... Και μόνο που μου ήρθε στο νου η εικόνα του Παληάτσου ως προπονητή μου, κόντεψα να κόψω το μπάσκετ!!! blink.gif
abasketos
QUOTE(maravitc @ Oct 23 2007, 16:16 ) *
ιλιον-πετρουπολη μπραβο στο ιλιον,μπορει ομως να αντεξει το βαρος του φαβορι?
μονο ο παπαλουκας εχει τη προσωπικοτητα(εχει διαθεση?)
η πετρουπολη μετα απο χρονια δε φοβιζει



Αγαπητέ Maravitc,

εδώ στο Ψυχικό ή μάλλον στο Ελληνορώσσων οπού διαμένω, αλλά κ στο Ίλιον το τυράκι το τρώμε μόνο με προσούτο, άντε κ με πεπόνι για τους πολύ γκουρμέ -ή όπως με κράζει ο διάσημος της οικογενείας- παμφάγους από εμάς.

Επομένως, (ή αφού είσαι στα εξωτερικά "and hence") δεν τσιμπάμε στο ομολογουμένως ιντριγκαδόρικο κ ευχάριστo mind game τυρί που μας πετάς. (Έχει κ την ομορφιά του δεν λέω, αλλά δεν... icon_wave.gif )

Προσωπικότητες γεμάτη η ομάδα,από τον πρώτο (Μπελάδες, Σκαλωμένος) ως και τον τελευταίο(βάλε εσύ όποιον θες) με προσωπικούς αλλά κ κοινούς στόχους όπως το καλό basket αλλά κ η προσωπική ανάδειξη είναι στόχοι θεμιτοί, υπαρκτοί και επαφιόμαστε στην μαεστρία του coach για την πολυπόθητη ισορροπία που επίσης μαεστρικά επιχειρείται η διατάραξη αυτής.

Αναφορικά με την διάθεσή μου, θα σου επισημάνω πως από αρχής της προετοιμασίας μας έχω χάσει 2 μόνο προπονήσεις, κι' αυτές για να πανηγυρίσω ένα μετάλλιο της Ελλάδας που ποτέ δεν ήρθε...

Φιλικότατα,

ΚΠ bball.gif
barkley
Να δωσω και εγω με την σειρα μου ενα καλο παρασκηνιο
Η Πεντελη εχασε εσκεμμενα απο το Ψυχικο για να φερουν στην θεση του Κακκαλια τον αγαπημενο τους κοουτς.
Και μην πει κανεις οτι δεν γινονται αυτα τα πραγματα γιατι εχουν ξαναγινει τρισακις.

επισης δεν σχολιασε ο εξ απορρητων της διοικησης τις αιτιασεις περι οικογενειοκρατιας του κατσο.
Vagrant
QUOTE(barkley @ Oct 23 2007, 17:17 ) *
Να δωσω και εγω με την σειρα μου ενα καλο παρασκηνιο
Η Πεντελη εχασε εσκεμμενα απο το Ψυχικο για να φερουν στην θεση του Κακκαλια τον αγαπημενο τους κοουτς.
Και μην πει κανεις οτι δεν γινονται αυτα τα πραγματα γιατι εχουν ξαναγινει τρισακις.

επισης δεν σχολιασε ο εξ απορρητων της διοικησης τις αιτιασεις περι οικογενειοκρατιας του κατσο.



Καλα . . . !!! , κουκουρουκου αγαπητε "barkley", η ενωση (ΑΕΨ) εκανε πολυ καλο ματς, σε αντιθεση με την Πεντελη που τα εσπασε . . . Προσωπικα δεν ειδα τα παιδια της Πεντελης να παρατανε το ματς ή να μην δειχνουν ενδιαφερον, αντιθετως το παλεψαν πολυ αλλα δεν πηγαν τα σουτ (πολλα ελευθερα μα αστοχα).
Η εδρα της ΑΕΨ ηταν παντα δυσκολη, απο παλια, πολυ παλια . . .
arteminio
Ηξερα οτι οι λυκοι ειναι ειδοσ προσ εξαφανιση αλλα δεν περιμενα να εξαφανιστουν τοσο γρηγορα!
skropion2
22/10 ΨΥΧΙΚΟ-ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ 78-55
Δεκάλεπτα: 20-14, 34-30, 59-44, 78-55.
Διαιτητές: Παπαδημητρίου - Αποστολίδης.
ΨΥΧΙΚΟ (Ρεμεντέλας): Καραγρηγορίου 17 (3), Γεωργόπουλος 6, Στεργάκης 18 (4), Καλφόπουλος 10, Μπούχερτ 21, Ψυχάρης, Αχής 3, Ροϊδης 1, Φίλιος 2, Σκροπολίθας, Γκίκας, Αρτεμάκης.
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ (Κακαλιάς): Κουγιανός 2, Μπαλαμπάνης 8 (1), Μανιάτης 8, Αττίκος 13, Στράγκας 6, Μάντζιος 9 (1), Βόσικας, Νταούντ, Μάγειρας 2, Χαρτοματσίδης 2, Τζέμης 3, Γεωργούσης 2.
>>> Μπορούσε να πάει κάτι πιο στραβά; Μάλλον όχι! Η ομάδα δεν πατούσε γερά στο γήπεδο, κι αυτό φαινόταν από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, παρά τη μικρή διαφορά της ανάπαυλας. Τα περιφερειακά σουτ δεν έμπαιναν με τίποτα (0/10 στο α', 2/22 συνολικά) και όλοι ανεξαιρέτως οι παίκτες έδειχναν σε κακή μέρα. Το 18-1 με το οποίο ξεκίνησαν στην επανάληψη οι αντίπαλοί μας μάς έκοψε τα πόδια, και η κακή ψυχολογία έφερε τελικά το -23. Μεγάλο μάθημα το συγκεκριμένο παιχνίδι για τη συνέχεια, που σίγουρα θα είναι καλύτερη αφού πραγματικά δεν υπάρχει πιο κάτω από αυτό που ζήσαμε στο Ψυχικό. Η ανάκαμψη μετά από τέτοιες ήττες είναι γνώρισμα κάθε καλής ομάδας, και ελπίζουμε να την έχουμε κι εμείς. Ο... παλιόφιλος Γαβρήλος Καραγρηγορίου μάς εκτέλεσε με 17 πόντους και ήταν ο κορυφαίος της ομάδας του.
tsitouridis
QUOTE(arteminio @ Oct 24 2007, 09:51 ) *
Ηξερα οτι οι λυκοι ειναι ειδοσ προσ εξαφανιση αλλα δεν περιμενα να εξαφανιστουν τοσο γρηγορα!


Κατ'αρχήν μην προσπαθείς να γίνεις αστείος γιατί λες βλακείες!
Οι λύκοι δεν είναι σε καμία περίπτωση είδος προς εξαφάνιση.
Και δεύτερον χαλάρωσε λίγο και θυμήσου τις ******* που έχεις φάει στο παρελθόν!

icon_wave.gif
ilion_player
QUOTE(BASKETFUN @ Oct 23 2007, 11:37 ) *
Αbaskete δεν πρεπει να μιλατε ουτε εσεις ουτε εμεις για διαιτησια γιατι η κινηση που εκανες στο μικρο μας περασε απαρατηρητη απο τους διαιτητες.οσο για το αντιαθλητικο και την τεχνικη ποινη οσο εσυ ilinon player δεν την εχεις δει τοσο και εγω δεν εχω δει στη πρωτη φαση και πρωτο φαουλ να δινετε αντιαθλητικο οποτε ασε καλυτερα τα σχολια για τη διατησια.αυτα κατα τα αλλα πιστευω οτι στο τελος ησασταν και λιγο πιο τυχεροι απο εμας.



Αν δεις λίγο το DVD του παιχνιδιού φαίνεται και η κίνηση στο μικρό που απλά τον σκρηνάρισε αλλά και η κίνηση του μικρού στο επόμενο σκρην κάπου στο κέντρο του γηπέδου που το χέρι του πάει χαμηλά εκεί που δεν λέγεται σε forum και τον χτυπά. Και δεν μου φαίνεται για κατά λάθος το χτύπημα αλλά μάλλον για επίτηδες. Πάντως ο μικρός φαίνεται αρκετά καλός. Θα δούμε στο μέλλον την εξέλιξή του.
tool
5η Αγωνιστική

Προγνωστικά?

Εγω βλέπω...

ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 1
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 2
ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 2
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 1
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 1
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 1
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 1
ilion_player
QUOTE(tool @ Oct 24 2007, 18:11 ) *
5η Αγωνιστική

Προγνωστικά?

Εγω βλέπω...

ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 1
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 2
ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 2
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 1
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 1
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 1
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 1


Πιστεύεις ότι η Ένωση Ιλίου δεν μπορεί με τίποτα να διεκδικήσει τη νίκη στον Ταύρο;
tool
Πιστεύω ότι μπορεί η Ένωση να διεκδικήσει τη νίκη μέσα στο Ταύρο ilion player, κ ειδικά τώρα που έχει κ 4-0, αλλά έχω την εντύπωση ότι οι μονάδες του Ταύρου είναι καλύτερες από της Ένωσης αλλά η Ένωση έχει πολύ πιο έτοιμο κ δυνατό σύνολο από ότι έχει ο Ταύρος τώρα.
tool
Ήδη δύο ομάδες του πρωταθλήματος θα παραταχθούν τη δευτέρα με καινούργιο coach, λεπτομέρειες το Σ/Κ.... w00t.gif


Η παρέλαση έχει ήδη αρχίσει κ ας μην ήρθε ακόμα η 28η...
Basket-time
Κάποιος δεν πρόλαβε ούτε την παρέλαση... sad.gif


Παρελθόν ο Παπαδάκης από τον Ταύρο,στη θέση του ο Κετσελίδης (πέρυσι ήταν στις αρχές στον Έσπερο)
tool
Με πρόλαβε ο Basket-time οπότε πρέπει κ εγώ να αποκαλύψω την αλλη ομάδα που δεν είναι άλλη από το ΔΑΣΑΛ. Στη θέση του Ρεκουνιώτη, ο Κατσανος (πρώην της ΕΑΒ) λοιπόν.
tsitouridis
Μιμακο8 που είσαι ρε φίλε?Σου είπαμε δυο κουβέντες παραπάνω και σταμάτησες
να μπαίνεις? Μου έλειψες ρε παίδαρε.. cool.gif
basket4ever13
[quote name='tool' date='Oct 24 2007, 18:11 ' post='121164']
5η Αγωνιστική

Προγνωστικά?

Εγω βλέπω...

ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 1
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 2
ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 2
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 1
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 1
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 1
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 1
[ΚΟΧ 2 ΕΝΩΣΗ ? ΓΑΛΑΤΣΙ 2/quote]
basket4ever13
[quote name='tool' date='Oct 24 2007, 18:11 ' post='121164']
5η Αγωνιστική

Προγνωστικά?

Εγω βλέπω...

ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 1
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 2
ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 2
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 1
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 1
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 1
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 1
[ΚΟΧ 2 ΕΝΩΣΗ ? ΓΑΛΑΤΣΙ 2/quote]
mimos8
QUOTE(tsitouridis @ Oct 25 2007, 13:34 ) *
Μιμακο8 που είσαι ρε φίλε?Σου είπαμε δυο κουβέντες παραπάνω και σταμάτησες
να μπαίνεις? Μου έλειψες ρε παίδαρε.. cool.gif

ε οχι και σταματησα ρε τσιτουριδη!δωσε κανενα στοιχειο για την ταυτοτητα σου γιατι υποθετω οτι το "τσιτουριδης" ειναι ασχετο με εσενα.ασχετο:εχουμε γνωριστει ποτε εμεις οι δυο?
mimos8
πολυ καλος προπονητης ο κετσελιδης.θα βοηθησει πολυ τον ταυρο που διαθετει καλο υλικο και καλη εδρα
diama13
Συμφωνω...και μπραβο για τα σπατα που εχουν κανει το 4/4.....αν κερδισουν και τον χολαργο θα ειναι πολυ καλα........ 41.gif
pointguard
νομίζω οτι εαν η
αενκ πάρει διπλό στο Κοροπί και νίκη με διαφορα με σπάτα εντός το η πρώτη θέση ξεκαθαρίζει!
basket4ever13
Από την αρχή πρώτο φαβορί για άνοδο ήταν η Κηφισιά. Πολύ καλό και έμπειρο ρόστερ με αυτοματισμούς και
ωραίο παιχνίδι hi low . Η δεύτερη ομάδα είναι ερωτηματικό . Υπάρχουν αρκετές υποψήφιες και θα φανεί στο
δεύτερο γύρο και ειδικά στο ποιά θα κάνει το σερί στα 10 τελευταία
The Grey
Γεια σε όλους τους φίλους του Basketball.

Παρακολουθώ αυτά που λέτε και μπορώ να πω πως όλοι γνωρίζετε αρκετά για τη κατηγορία.

Θα ήθελα να πω μερικά πράγματα χωρίς να κουράζω.

1. Κηφισιά και Ίλιον θα είναι αυτοί που θα πάνε για άνοδο.
Κηφισιά 100% όχι γιατί έχει τη super ομάδα αλλά έχει ρίξει λεφτά και όποιος ρίχνει τα πιο πολλά ανεβαίνει.
Ίλιον 85% γιατί έτσι είναι.
Και ακολουθούν τα Σπάτα με λιγότερες πιθανότητες.
Το ποιος θα ανέβει κατηγορία είναι θέμα ποιον έχεις μπάρμπα.
Και εδώ κλείνω το πρώτο θέμα.

2. Αργοναύτης θα αποτελέσει έκπληξη και θα το δούμε μετά τη 8η 10η αγωνιστική. Απ'οτι είδα μόνο ένας έπεσε μέσα στη πρόβλεψη του για τη περασμένη αγωνιστική. Τη δευτέρα θα πάνε για νίκη μέσα στο Μαρκόπουλο.

Χωρίς να θέλω να κάνω τον έξυπνο αλλά αγαπητοί φίλοι του Basket στις κατηγορίες ΕΣΚΑ και Γ'Εθνική η άνοδος και ο υποβιβασμός είναι ένα άλλο κεφάλαιο.

Καλά να περνάτε και εάν εχω κανένα νέο θα περάσω να σας το πώ.

Καλό Σαββατοκύριακο.

The Grey
batman
file mou malon xriazese epigodos NOVA. 2 fores tin evdomada NATIONAL GEOGRAPHIC,
3 fores TRAVEL CHANNEL & ANIMAL PLANET (me sixna dialimata tis mias oras) ke telos
2 fores toulaxiston DISCOVERY CHANNEL.

APAGOREVODE RITA TA KANALIA ME SEXOUALIKO PERIEXOMENO (SE VARAI STO KEFALI, OPOTE ASTO AFTO TO ATHLIMA)

FILIKA O GIATROS SOU
batman
AFTO ITAN GIA TON FILO KE ASTHENI arteminio
batman
sxetika me tous likous pou eksafanizode
andreas konstantos
γεια σας απο κορωπι , προγνωστικα....

σπατα - χολαργος 1 ( ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ!!!!)
αθηναικος - γαλατσι 1 ( γιατι ετσι μας αρεσει )
Δασαλ - ψυχικο 2 (γιατι δε γινεται αλλιως)
Ταυρος - Ιλιον 1 ( γιατι ετσι μας συμφερει)
πετρουπολη - ηλιουπολη 1 ( γιατι ειναι φιλος μου ο Γεωργαλας)
μαρκοπουλο-ραφηνα Χ ( δε ξερω δεν απαντω)
πεντελη- αμιλλα 1 (γιατι μετα τη καταιγιδα ερχεται η ηρεμια )
κορωπι-κηφισια 2 ( γιατι δεν εχουμε εδρα , και αφου το λετε ολοι...ετσι θα ειναι evilmonkey.gif )

για να σοβαρευτουμε , τα παραπανω τα πιστευουμε απλα ειπαμε να γελασουμε λιγο για αρχη, χωρις να θελουμε να ειρωνευτουμε κανενα...

οσο αναφορα το δικο μας παιχνιδι, σεβασμος στους παιχτες-προπονητες-παραγοντες-οπαδους-λεφτα της κηφισιας,οπου μεχρι στιγμης ειναι το νο1 φαβορι και αναμονη για ενα μεγαλο παιχνιδι οπου περιμενουμε απ τους δικους μας παιχτες - προπονητη - οπαδους το καλυτερο για να το ευχαριστηθουμε πραγματικα

ΥΓ . οποιος θελει να χωρεσει για το δει ας ερθει και λιγο νωριτερα μονο 400 χωραει το μαγαζι και ειναι ηδη γεματο!!!!

ο επι της υποδοχης εφορος-μαιτρ του μαγαζιου Ανδρεας Κωνσταντος...( οι της Γ εσκα απο τον ομιλο του λαγονησιου μπαινουν τσαμπα)


τα παραπανω με πνευμα χαλαρωτητας-ομοψυχιας ( ααα και οποιος ερθει ας φερει ωτοασπιδες ...)

απο τη χωρα του κρασιου αντε και καλα κρασια...τα λεμε τη δευτερα
alexas10
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στους αγαπημενους μου φιλους και συμπαικτες Μιμο Μενουδακο και Μητσο Λαγοποδη.... Φερτε γλυκα να με γλυκανετε γιατι δεν τη παλευω... 68.gif 68.gif 68.gif
alexas10
και φυσικα στο Μητσο Φρατα... που ειναι νεος στην ομαδα και τον ξεχασα απο κεκτημενη ταχυτητα....
mimos8
σ ευχαριστω ηγετη μας αλεξη καρατζα.μη μου στεναχωριεσαι.αυτος ο απατεωνας ο χριστοπουλος φταιει για ολα!


ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 2
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ---
ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 2
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 2
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 1
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 1
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 1
alexas10
ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 2 (-4)
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 2 (-7)
ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 2 (-23)
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1 (+13)
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 1 (+2)
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 1 (+8)
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 1 (+10)
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 1 (+9)
Thunder
Xρονια πολλα mimo!Οτι επιθυμεις! smile.gif
ilion_player
Βλέπω τα προγνωστικά στο forum όλη την εβδομάδα και όλοι δίνουν την Ένωση Ιλίου ότι θα χάσει και μάλιστα είδα και διαφορά 8 πόντων σήμερα. Δύο πράγματα πρέπει να συμβαίνουν:
Ή ξέχασα το μπάσκετ και δεν μπορώ να ξεχωρίσω τους καλούς παίκτες αλλά και τα καλά σύνολα (πράγμα όχι εντελώς απίθανο μια και έχω να ασχοληθώ πολλά χρόνια),
ή τα οπαδικά μου μάτια δεν με αφήνουν να δω κάτι διαφορετικό (τώρα πως απέκτησα οπαδικά μάτια που μόλις φέτος έμαθα για την ομάδα και αυτό επειδή έφερα τους γιους μου για γυμνάζονται, αυτό είναι απορίας άξιο και θα το συζητήσω άλλη φορά).
Μην υποτιμάτε την Ένωση Ιλίου ειδικά φέτος.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.