Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2007-08
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43
ilion_player
QUOTE(billy_14 @ Mar 18 2008, 01:16 ) *
Ίλιον-Νεοπεντελικός 52-45. Πολύ κλειστό παιχνίδι, κρίθηκε από ένα κλέψιμο του Παπαλουκά στα 50'' και το σκορ στο 48-45, ενώ ο ΝΑΟ ήταν μπροστά σε όλο το ματς. Τραγικές θα έλεγα και οι δύο επιθέσεις. Συγχαρητήρια στο Ίλιον για τη νίκη. Όμως πιστεύω ότι και οι δυο μας κοιτάμε πια την επόμενη χρονιά... Θεωρώ αδύνατον να κάνει τόσα στραβοπατήματα το Ψυχικό στα 8 ματς που μένουν.
Ήθελα απόψε να συναντήσω επιτέλους τον Ilion-player, αλλά δυστυχώς του έτυχε επαγγελματικό ταξίδι. Ο άνθρωπος είναι τόσο ευγενής που έστειλε τη γυναίκα του να μου ζητήσει συγγνώμη που δεν με ειδοποίησε... Δεν πειράζει, όλο και κάπου θα βρεθούμε!


Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και συγνώμη που δεν πρόλαβα να σε ειδοποιήσω. Μια χάρη θα ήθελα. Μήπως ξέρεις αν έχει γράψει κάποιος το παιχνίδι για να το πάρω να το δω;
ilion_player
QUOTE(coach_70 @ Mar 19 2008, 14:58 ) *
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΑΣΧΕΤΟ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΤΗΝ ΑΦΟΡΜΗ ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ, ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ.

ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ, ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ Ή ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΜΟΥ ΚΑΡΙΕΡΑ, ΔΕΝ ΕΙΧΑ Κ ΟΥΤΕ Κ ΕΠΙΘΥΜΩ ΟΠΩΣ ''καποιοι'' ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ, ΑΒΑΝΤΑΔΟΡΟΥΣ.

ΔΥΣΤΥΧΩΣ Ή ΕΥΤΥΧΩΣ ΥΠΗΡΕΤΩ Κ ΕΓΩ ΕΝΑΝ ΧΩΡΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΓΑΠΩ Κ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΝΤΑΠΟΔΩΣΕΙ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΧΑΡΕΣ Κ ΑΛΛΕΣ ΩΣ ΕΙΘΕΣΤΕ ΜΕ ΛΥΠΕΣ.

ΟΛΟΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΣΥΜΠΑΘΕΙΩΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΑΣΚΟΥΝ ΚΡΙΤΙΚΗ ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΕΧΟΥΝ Κ ΑΥΤΟΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΔΕΧΤΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΡΙΘΟΥΝ.
ΣΕΒΟΜΑΙ Κ ΑΣΠΑΖΟΜΑΙ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΚΡΙΤΙΚΗ ΜΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΡΚΕΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΣΚΕΙ Κ ΕΧΟΝΤΑΣ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ, ΝΑ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ, Κ ΟΧΙ ΝΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ.

Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΤΙΠΑΘΕΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΟ ΑΥΤΟ, ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΑΘΛΗΜΑΤΟΣ, Κ ΑΝ ΕΧΩ ΠΡΩΤΟΣ ΕΓΩ ΔΩΣΕΙ ΑΦΟΡΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΟΦΕΙΛΩ ΕΣΤΩ Κ ΕΚ ΤΟΝ ΥΣΤΕΡΩΝ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.
ΣΤΟ ΚΑΤΩ-ΚΑΤΩ ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΛΑΧΙΣΤΟΥΣ ΠΟΥ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΛΑΘΟΙ.
ΞΕΡΩ ΕΠΙΣΗΣ Κ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ Κ ΘΕΩΡΟΥΝ ΕΑΥΤΟΥΣ ΑΛΑΝΘΑΣΤΟΥΣ.

ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ, ΕΠΙΣΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ:
ΤΟ ΥΛΙΚΟ ΤΟΥ ΤΑΥΡΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Κ ΤΟ ΑΘΛΗΤΙΚΟ, ΗΘΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ Κ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΛΛΟΣ ΠΑΙΧΤΗΣ 'Η ΣΥΝΕΡΓΑΤΗΣ.

ΜΙΧΑΛΗΣ ΘΑΝΟΣ.


Μου αρέσουν οι άνθρωποι που γράφουν την άποψή τους και την υπογράφουν με το όνομά τους. Δεν ξέρω αν είναι σωστά ή λάθος αυτά που ειπώθηκαν για σένα coach αλλά ο τρόπος που ειπώθηκαν και ο τρόπος που απάντησες κέρδισαν την εκτίμηση μου. Συνέχισέ το έτσι και μόνο συμπάθειες θα έχεις. Την δική μου πάντως την κέρδισες.
Jabar
ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ, ΕΠΙΣΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ:
ΤΟ ΥΛΙΚΟ ΤΟΥ ΤΑΥΡΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Κ ΤΟ ΑΘΛΗΤΙΚΟ, ΗΘΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

Μπράβο κόουτς αυτό περίμενα να υπερασπίσεις τους παίκτες σου γιατί το αξίζουν και σύ έδοσες με τα γραφόμενα σου καλό δείγμα γραφής , καλορίζικος ,καλά παιχνίδια και πάντα καλοπροαίρετη μπασκετική κουβέντα.
Jabar
Οσο για τον άλλο υποτιθέμενο κόουτς συμφωνώ απόλυτα με το billy 14.Αν ρώταγες πριν την αλλαγή προπονητή οποιοδήποτε έβλεπε Α ΕΣΚΑ θα σου έλεγε ότι η ΑΜΙΛΛΑ είναι δεύτερο φαβορί για πτώση.Δίνουν
αγώνα επιβίωσης και κρίσιμο τη Δευτέρα.Οι καιροί είναι πονηροί και σε πρώτη αναγνωση το ποστ θα παρέπεμπε σε παράγοντα,αδικημένο παίκτη κλπ. Πιθανότερα σε κάποιον που θα τους ήθελε άνω κάτω.Προτείνω τη διαγραφή του ποστ γιατί αρκετά φορτισμένο θα είναι το κλίμα στον αγώνα όπως και όλα τα ποστ που αναφέρονται σ'αυτό.
assistant
QUOTE(coach_70 @ Mar 19 2008, 14:58 ) *
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΑΣΧΕΤΟ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΤΗΝ ΑΦΟΡΜΗ ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ, ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ.

ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ, ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ Ή ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΜΟΥ ΚΑΡΙΕΡΑ, ΔΕΝ ΕΙΧΑ Κ ΟΥΤΕ Κ ΕΠΙΘΥΜΩ ΟΠΩΣ ''καποιοι'' ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ, ΑΒΑΝΤΑΔΟΡΟΥΣ.

ΔΥΣΤΥΧΩΣ Ή ΕΥΤΥΧΩΣ ΥΠΗΡΕΤΩ Κ ΕΓΩ ΕΝΑΝ ΧΩΡΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΓΑΠΩ Κ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΝΤΑΠΟΔΩΣΕΙ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΧΑΡΕΣ Κ ΑΛΛΕΣ ΩΣ ΕΙΘΕΣΤΕ ΜΕ ΛΥΠΕΣ.

ΟΛΟΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΣΥΜΠΑΘΕΙΩΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΑΣΚΟΥΝ ΚΡΙΤΙΚΗ ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΕΧΟΥΝ Κ ΑΥΤΟΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΔΕΧΤΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΡΙΘΟΥΝ.
ΣΕΒΟΜΑΙ Κ ΑΣΠΑΖΟΜΑΙ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΚΡΙΤΙΚΗ ΜΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΡΚΕΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΣΚΕΙ Κ ΕΧΟΝΤΑΣ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ, ΝΑ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ, Κ ΟΧΙ ΝΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ.

Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΤΙΠΑΘΕΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΟ ΑΥΤΟ, ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΑΘΛΗΜΑΤΟΣ, Κ ΑΝ ΕΧΩ ΠΡΩΤΟΣ ΕΓΩ ΔΩΣΕΙ ΑΦΟΡΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΟΦΕΙΛΩ ΕΣΤΩ Κ ΕΚ ΤΟΝ ΥΣΤΕΡΩΝ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ.
ΣΤΟ ΚΑΤΩ-ΚΑΤΩ ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΛΑΧΙΣΤΟΥΣ ΠΟΥ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΛΑΘΟΙ.
ΞΕΡΩ ΕΠΙΣΗΣ Κ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ Κ ΘΕΩΡΟΥΝ ΕΑΥΤΟΥΣ ΑΛΑΝΘΑΣΤΟΥΣ.

ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ, ΕΠΙΣΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ:
ΤΟ ΥΛΙΚΟ ΤΟΥ ΤΑΥΡΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Κ ΤΟ ΑΘΛΗΤΙΚΟ, ΗΘΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ Κ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΛΛΟΣ ΠΑΙΧΤΗΣ 'Η ΣΥΝΕΡΓΑΤΗΣ.

ΜΙΧΑΛΗΣ ΘΑΝΟΣ.

Ενα μεγαλο μπραβο κι απο μενα στον coach Θανο.Δεν τον ξερω προσωπικα κι ασχετα με τις οποιες ενστασεις μπορει να εχει κανεις με την προπονητικη του τα λεει πολυ ντομπρα κι αντρικια τα πραγματα.Καλο επισης για εναν coach ν αναλαμβανει το βαρος της ηττας της ομαδας του-αν και δεν του αναλογει σαφεστατα ολοκληρο- ωστε ν αποφορτιστουν οι παιχτες του απο πιθανο αγχος.

Οσο για αυτον που κατηγορει τον coach Κεφαλα σιγουρα αντισυναδελφικη η συμπεριφορα του αν και οπως ειπε κι ενας αλλος φιλος δεν τον κοβω κι εγω για προπονητη κι αλλου μαλλον στοχευει το post του.
billy_14
QUOTE(ilion_player @ Mar 19 2008, 16:24 ) *
Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και συγνώμη που δεν πρόλαβα να σε ειδοποιήσω. Μια χάρη θα ήθελα. Μήπως ξέρεις αν έχει γράψει κάποιος το παιχνίδι για να το πάρω να το δω;


Εμείς φίλε σίγουρα δεν το γράψαμε. Κάμερα υπήρχε στο παιχνίδι, αλλά δεν ξέρω από ποιον. Ίσως από τον Αίολο που μας παίζει τη Δευτέρα αφού ο κόουτς Θάνος δεν μας έχει ξαναδεί μάλλον φέτος.
Μην ανησυχείς πάντως, η συμπαθέστατη σύζυγός σου μου είπε ότι θα έγραφε το δεύτερο ημίχρονο, που ήταν και το καλό σας! smiley.gif
FIVOS9
QUOTE(assistant @ Mar 20 2008, 01:10 ) *
Ενα μεγαλο μπραβο κι απο μενα στον coach Θανο.Δεν τον ξερω προσωπικα κι ασχετα με τις οποιες ενστασεις μπορει να εχει κανεις με την προπονητικη του τα λεει πολυ ντομπρα κι αντρικια τα πραγματα.Καλο επισης για εναν coach ν αναλαμβανει το βαρος της ηττας της ομαδας του-αν και δεν του αναλογει σαφεστατα ολοκληρο- ωστε ν αποφορτιστουν οι παιχτες του απο πιθανο αγχος.

συμφωνω μαζι σου assistant! εξαλλου ολοι κρινομαστε εκ του αποτελεσματος! οποτε αφηστε τον ανθρωπο να κανει τη δουλεια του και στο τελος της χρονιας ο καθενας θα εχει την αποψη του! blove.gif
MISTA81
QUOTE(ilias77 @ Mar 18 2008, 21:49 ) *
καταρχειν καλησπερα παιδια!ποσταρω πρωτη φορα εδω!ειμαι προπονητης μιας ομαδας σε εθνικη κατηγορια.και πηγα προχθες να δω το παιχνιδι αμμιλα -κοροπι.******** ο συναδελφος δεν μπορει να επιβληθει στους παιχτες του και κανουν οτι θελουν!! οι παιχτες μεταξη τους δεν επικυνονουσαν καθολου και γι'αυτο φτεει ο προπονητης που αφινει να κανει ο καθενας οτι θελει!!με αποτελεσμα να χασει ευκολα το ματς.τελος παντον η συμβουλη μου σε ολους τους συναδελφους ειναι να μεταδωσουν την πειθαρχια και το ομαδικο πνευμα σε οποια ομαδα και αν ειναι!!!

edited by mods



καλημέρα σε όλους. με αφορμή αυτο το ποστ θέλω να εκφρασω την απορία μου για τα λεγόμενα του χρήστη. οπως κατάλαβες αγαπητέ ειμαι παίκτης της ομάδας της Αμιλλας και δεν μπορώ να καταλάβω που διέκρινες αυτή την απειθαρχία. απο την κερκίδα?. Νομίζω οτι ειναι λιγο δύσκολο για μια ομάδα που ξεκινά με 0-5 το πρωτάθλημα να φτάσει στο σημείο να εχει 7 ομάδες απο κάτω σε αυτο το σημείο του πρωταθλήματος εαν δεν υπάρχει πειθαρχία.είναι δυσκολο να κερδίσεις ομάδες οπως ο Ταύρος και η Πεντέλη με 24 διαφορά και να χτυπάς τα παιχνίδια με κηφισιά και ψυχικό αν δεν εχεις πειθαρχία και αρχες στο παιχνίδι σου.και αυτο που εσυ ονομάζεις ελλειψη επικοινωνίας εγω για το συγκεκριμένο παιχνίδι και μόνο το ονομαζω ελλειψη αυτοσυγκεντρωσης. Που διέκρινες να εχει φύγει ο ελεγχος απο τον προπονητή? Σίγουρα πανω στον αγωνα λέγονται και συμβαίνουν πολλά ειδικα οταν ενα παιχνίδι δεν παει οπως το θες οπως το δευτεριάτικο με το κορωπί. δεν κρυβομαι πίσω απο το δαχτυλό μου και παραδέχομαι οτι ειμαστε ευεξαπτοι ομάδα με αντιπάλους- διαιτητες κλπ ...πολλες φορές αδικα προς αυτους αλλα αυτο δεν εχει καμία σχέση με το σεβασμό προς τον προπονητή σαν ανθρωπο πρώτα και μετα σαν προπονητή μέσα στο γήπεδο.

η ομάδα εχει αρχες και αυτο φαίνεται μέσα στο γήπεδο.το παιχνίδι της δευτέρας δεν πήγε οπως το θέλαμε καναμε πολλα λάθη με πολλα αστοχα σουτ και λαθος πάσες στους αιφνιδιασμούς...αλλα απο αυτο το σημείο μεχρι το σημείο του να πεις οτι δείξαμε ασέβεια στον προπονητή και κάναμε οτι θέλαμε εχει μεγαλη διαφορά.

καλή η προσπάθεια με ευγενή λόγια να μας παρουσιάσεις σαν μπ....λο αλλα η μεχρι τωρα πορεία μας απο την πέμπτη αγωνιστική και πιο πολύ αυτή που πιστεύω οτι θα δείξουμε μεχρι την λήξη του πρωταθλήματος θα σε διαψεύσουνε πανυγυρικά.
ilion_player
QUOTE(JASON @ Mar 18 2008, 20:47 ) *
ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ:

1.ΚΟΥΝΤΟΥΜΑΔΗΣ 428

2.ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ 403

3.ΜΠΑΤΟΣ 391

4.ΚΑΒΟΥΡΗΣ 369

5.ΨΩΜΑΔΕΡΗΣ 361

6.ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΣ 339

7.ΠΛΑΤΗΣ 319

8.ΝΤΑΣΗΣ 292(21 ΑΓΩΝΕΣ)

9.ΜΠΑΛΑΜΠΑΝΗΣ 292(21 ΑΓΩΝΕΣ)

10.ΜΠΟΥΧΕΡΤ 282(21 ΑΓΩΝΕΣ)


Παρά την διόρθωση που έχεις κάνει σε άλλο post πάλι λάθος έχεις κάνει. Έχεις ξεχάσει τον Οδυσσέα και τον Γιάννη Μπέλλα της Ένωσης Ιλίου. Ο Γιάννης έχει 315 πόντους με 45 τρίποντα και ο Οδυσσέας 298 πόντους με 26 τρίποντα. Και πληροφοριακά ο Παπαλουκάς έχει 250 πόντους και ο Σκαλωμένος 249 με 24 τρίποντα.
hlioupoli
φιλε jason ο παπαβλασοπουλος εχει 322 και δεν εχει αγωνιστει σε 2 παιχνιδια.
Jabar
Ο κόουτς Κ εθεάθη σε δύο γήπεδα Β ΕΣΚΑ .Τι γυρεύει η αλεπού στο παζάρι?Και στα δύο οι ομάδες που ήταν πιό πάνω στη βαθμολογία έχασαν.Ολα τα γατάκια που θα τον πάρουν τηλέφωνο είναι αποφασισμένος να τα παραπλανήσει.Μεταξύ μας μάλλον ανακάλυψε κάτι.
pitbull
QUOTE(Jabar @ Mar 21 2008, 13:58 ) *
Ο κόουτς Κ εθεάθη σε δύο γήπεδα Β ΕΣΚΑ .Τι γυρεύει η αλεπού στο παζάρι?Και στα δύο οι ομάδες που ήταν πιό πάνω στη βαθμολογία έχασαν.Ολα τα γατάκια που θα τον πάρουν τηλέφωνο είναι αποφασισμένος να τα παραπλανήσει.Μεταξύ μας μάλλον ανακάλυψε κάτι.

Ο κοουτς Κ αλλον λεει ρουφιανο biggrin.gif και αλλος τον ρουφιανευει blink.gif
billy_14
QUOTE(Jabar @ Mar 21 2008, 11:58 ) *
Ο κόουτς Κ εθεάθη σε δύο γήπεδα Β ΕΣΚΑ .Τι γυρεύει η αλεπού στο παζάρι?Και στα δύο οι ομάδες που ήταν πιό πάνω στη βαθμολογία έχασαν.Ολα τα γατάκια που θα τον πάρουν τηλέφωνο είναι αποφασισμένος να τα παραπλανήσει.Μεταξύ μας μάλλον ανακάλυψε κάτι.

Μπορεί να έβλεπε κάποιον για τον οποίο του είχα μιλήσει από πέρσι και ταιριάζει πιστεύω πολύ στο στιλ της ομάδας. Λεπτομέρειες αύριο αν έρθεις στο Κύπελλο... χε χε χε
JASON
[quote name='JASON' date='Mar 18 2008, 18:47 ' post='175669']
ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΚΤΕΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ:

1.ΚΟΥΝΤΟΥΜΑΔΗΣ 428

2.ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ 403

3.ΜΠΑΤΟΣ 391

4.ΚΑΒΟΥΡΗΣ 369

5.ΨΩΜΑΔΕΡΗΣ 361

6.ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΣ 339

7.ΣΤΕΡΓΑΚΗΣ 325

8.ΠΑΠΑΒΛΑΣΣΟΠΟΥΛΟΣ 322

9.ΠΛΑΤΗΣ 319

10.ΜΠΕΛΛΑΣ Γ. 315
billy_14
Αφού μπορώ να συνεισφέρω φίλε JASON:
Μπαλαμπάνης 326 πόντοι με 52 τρίποντα.
Keep up the good work
Jabar
Προπονητής φίλος του κόουτς Κ του τηλεφωνεί να μάθει για τις εντυπώσεις.Απίστευτη ατάκα του λέει είχα ξεχάσει τα γυαλιά μου.

Click to view attachmentΑυτή και αν είναι αποκάλυψη τελικά το pitbull είναι..........Εδώ απεικονίζεται με την αρραβωνιαστικιά του.
soouza
Στις προηγούμενες σελίδες παρακολούθησα προσεκτικά τη συζήτηση για το Μιχάλη το Θάνο.Επειδή τυγχάνει να τον γνωρίζω προσωπικά παραθέτω τα εξής.Καταρχήν επισημαίνω πως........ wink.gif
Δεν πρέπει να απασχολούμε το topic για τίποτε άλλο πλην του μπάσκετ και το λέω επειδή κάποιοι τον φωτογράφησαν σαν προσωπικότητα και δε γνωρίζω καν αν τον ξέρουν!Δε θα πω για το χαρακτήρα του,γιατί είναι υποκειμενικό κι αδιάφορο για αυτούς που έχουν σχηματίσει άποψη.Επειδή έχω,πριν από χρόνια, υπάρξει παίχτης του κι επειδή έχω κάνει άπειρες συζητήσεις μαζί του,προσωπικά του βγάζω το καπέλο.Έχει δουλέψει σε πάρα πολλές ομάδες εδώ και δέκα και βάλε χρόνια και είναι από τους λίγους που προνητικά και σε θέματα τακτικής είναι εξίσου καλός.Καλές ασκήσεις ζεστάματος,εφαρμοσμένες,καλό scooting αντιπάλου,σωστή τακτική,γνώστης ειδικών καταστάσεων,μοντέρνα αντιμετώπιση ζώνης είναι λίγα από αυτά που τον χαρακτηρίζουν.
Να θυμίσω σε όλους σας ένα post ενός συναδέλφου παραπάνω κατηγορίας που έκραξε επιεικώς άλλον συνάδελφο και το αναφέρω διότι όλα αυτά διαδραματίστηκαν στην πρώτη του(άκουσον άκουσον)γνωριμία ως μέλος.Δε θυμάμαι να το έκανε ο Θάνος αυτό και αυτό το επικροτώ πρώτος εγώ. 41.gif bball.gif
basket4ever13
Από τις τρεις εκπλήξεις Αθηναϊκός,Ταύρος,ΠκΑΟ πόσες βλέπετε 3,2,1.
Για μένα Κορωπί η Γαλάτσι δεν θα ήταν έκπληξη οι πιθανότητες είναι με το Κορωπί και το Χολαργό.
Jabar
ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ ντέρμπι ζωης και θανάτου και κυρίως για το γηπεδούχο ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ Μπορεί και πρέπει να κερδίσει το Κορωπί για να μη μπλέξει.Φαίνεται ότι η επιχείρηση ανασυγκρότηση απέδωσε
ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ Νομίζω ότι το Ιλιο δεν ανήκει στα Μεσόγεια οπότε θα κερδίσει.
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 Πριν κανά μήνα θα το έπαιζα 1 τώρα έχω μπερδευτεί.
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ Προς το γηπεδούχο κλείνει το ματς αν και που και που ο Αρης αιφνιδιάζει αρνητικά και το Μαρκόπουλο θετικά.
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ Σε κάτι τέτοια ματς ο Αθηναϊκός δείχνει χαρακτήρα Παράταση με Κηφισιά Ιλιο
εύκολα τον Αρη το Ψυχικό έκανε το σερί ανόδου .Ματς αποφόρτυσης οπότε πιό δύσκολο από ότι φαινεται ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ Πρέπει να βάζει στόχους οι Κηφισιά ας της δώσω ένα πόσους πόντους θα φάει.
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ από τα τελευταία χαρτιά του Γαλατσίου.
JASON
ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ Η ΔΕΚΑΔΑ ΤΩΝ ΣΚΟΡΕΡ ΔΙΑΜΟΡΦΩΝΕΤΑΙ ΩΣ ΕΞΗΣ

1.ΚΟΥΝΤΟΥΜΑΔΗΣ 428 shot.gif shot.gif

2.ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ 403

3.ΜΠΑΤΟΣ 391

4.ΚΑΒΟΥΡΗΣ 369

5.ΨΩΜΑΔΕΡΗΣ 361

6.ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΣ 339

7.ΜΠΑΛΑΜΠΑΝΗΣ 326

8.ΣΤΕΡΓΑΚΗΣ 325

9.ΠΑΠΑΒΛΑΣΣΟΠΟΥΛΟΣ 322

10.ΠΛΑΤΗΣ 319
maravitc
νικη του γαλατσιου επι ενος τραγικου χολαργου με 3 ποντους(πλησιαζει την επικινδινη ζωνη ο χολαργος)
με πολλους επωνυμους στη κερκιδα(γαλατσι δεν εχει προπονητη ουσιαστικα,ενω χολαργος ειναι ο
χειροτερος των τελευταιων χρονων)
Drimi
Το Γαλάτσι νίκησε το Χολαργό με 70-67.

41.gif

www.galatsibasket.gr
tool
Αθηναικος - Ψυχικο 2 (10 ποντους)

Πεντελη - Ταυρος 2 (5 ποντους)
ilion_player
ΔΑΣΑΛ - ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 99 - 92

Θα ήθελα πρώτα από όλα να δώσω συγχαρητήρια στην ομάδα των Άνω Λιοσίων για την πολύ καλή εμφάνιση τους ιδιαίτερα επιθετικά. Το να βάζεις σχεδόν 100 πόντους στην δεύτερη καλύτερη άμυνα της κατηγορίας και να παίζεις τέτοιο παιχνίδι ενώ στην ουσία το μόνο που έχεις να κερδίσεις είναι το γόητρό σου, σημαίνει ότι έχεις καρδιά και ψυχή και παίζεις για το άθλημα και σου αξίζουν πολλά μπράβο για αυτό. Ξεχώρισα τον Μπάτο και τον παίκτη με το Νο 14 αλλά όλα τα παιδιά του ΔΑΣΑΛ έπαιξαν πολύ καλά. Η Ένωση ήταν τραγική στην άμυνα αλλά και στην επίθεση. Οι παίκτες της έχασαν ένα τσουβάλι βολές και δύο τσουβάλια ελεύθερα σουτ (τρίποντα και δίποντα). Πόσο παράλογο ακούγεται το να είναι τραγική μια ομάδα στην επίθεση όταν βάζει 92 πόντους; Εντελώς παράλογο θα πουν όσοι δεν είδαν το παιχνίδι ή όσοι το είδαν αλλά δεν είχαν δει ξανά παιχνίδι της Ένωσης. Όσοι όμως ξέρουν θα συμφωνήσουν μαζί μου. Για την άμυνα δεν έχω να πω τίποτα παραπάνω από αυτό που είπα στην αρχή: ΤΡΑΓΙΚΗ. Το παιχνίδι πήγε από την αρχή (από το ΔΑΣΑΛ) στο run and gun. Όταν είσαι στη μέρα σου ή όταν είσαι καλός παίκτης με το run and gun μπορείς να σκοτώσεις οποιαδήποτε ομάδα ιδιαίτερα αν αυτή δεν παίζει άμυνα ή τουλάχιστον την άμυνα που έχω δει να παίζει το Ίλιον. Ελπίζω να μην ξαναδώ τέτοια απογοητευτική εμφάνιση από την ομάδα μου. Τουλάχιστον να μην έχω πάρει μαζί μου το γιο μου επειδή το παιδί στεναχωρήθηκε τόσο πολύ που σχεδόν έκλαιγε και δυστυχώς ακόμα και αυτό το εννιάχρονο παιδί είδε τα χάλια της ομάδας και αυτό τον στεναχώρησε τόσο πολύ. Άφησα για το τέλος την διαιτησία που ήταν απαράδεκτη. Πάρα πολλά λάθη και δυστυχώς τα περισσότερα από αυτά ευννόησαν την ομάδα μου πράγμα που για μένα που έχω γράψει τόσα και τόσα για την διαιτησία είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Ευτυχώς που δεν έχασε το ΔΑΣΑΛ και δεν είχαμε παρατράγουδα. Και από αυτά που μου είπαν κάποιοι φίλαθλοι του ΔΑΣΑΛ την φετινή χρονιά έχουν "σφαχτεί" πολλές φορές και μάλιστα με τρόπο απροκάλυπτο. Οφείλω όμως να πω ότι όταν κερδίζεις με 12 πόντους 59 δευτερόλεπτα πριν την λήξη, ότι βλακεία και να σφυρίξουν οι διαιτητές (που σε έχουν προειδοποιήσει δίκαια ή άδικα πολλές φορές για τεχνική ποινή) αφήνεις το παιχνίδι να εξελιχθεί και τρως στην χειρότερη περίπτωση τρεις και στην καλύτερη 0 πόντους από το αλλοπρόσαλο σφύριγμα (με το χθεσινό Ίλιον οι 0 πόντοι ήταν το πιθανότερο να συμβεί). Σε καμία περίπτωση δεν προκαλείς την τύχη αντιδικώντας με τον διαιτητή. Οι διαμαρτυρίες νομιμοποίησαν την τεχνική ποινή που έδωσε ο ρέφερυ παρά την προηγούμενη λάθος απόφαση του. Και θυμίζω μια φάση στο πρώτο δεκάλεπτο που παίκτης του ΔΑΣΑΛ είπε σε ένα άουτ που δόθηκε υπέρ του στο διαιτητή ότι αυτός την έβγαλε την μπάλα αλλά ο ρέφερυ δεν άλλαξε την απόφασή του. Είναι αυτό που λέω πάντα για το μπάσκετ ότι είναι άθλημα που θέλει μυαλό και μάλιστα καθαρό. Εύχομαι καλή επιτυχία στην ομάδα μου στα υπόλοιπα παιχνίδια.
ilion_player
Φίλε mimos8 τί κάνατε εσείς και μήπως κάποιος ξέρει τί έκανε η Πετρούπολη;
mimos8
νικη και για την αενκ με 8-9 ποντους επι της μαχητικης ηλιουπολης.στο πρωτο ημιχρονο χαναμε ως και 16 ποντους λογω της χαλαροτητας αλλα και φθορας απο φαουλ(απο 3 μενουδακος,ψωμαδερης).ευτυχως κλεισαμε το ημιχρονο μολις 5 ποντους.στο δευτερο μπηκαμε δυνατα και πηραμε γρηγορα το προβαδισμα που κρατησαμε μεχρι τελους.ασσος στο μανικι του κοουτς παπαθεοδωρου ο εκπληκτικος ευθυμιοπουλος που με την εισοδο του αλλαξε τη ροη του αγωνα με κλεψιματα,τριποντο,βολες και καταπληκτικη αμυνα στον σπανο που στο πρωτο ημιχρονο ηταν ασταματητος.
καλως η κακως για μας τους παιχτες ειναι δυσκολο να βρισκουμε κινητρο να συνεχισουμε να κερδιζουμε καθε βδομαδα αφου ουσιαστικα εχουμε ανεβει.σημερα βρηκαμε απεναντι μας μια λυσσασμενη ηλιουπολη και αναγκαστηκαμε να κανουμε υπερπροσπαθεια στο β ημιχρονο για να την κερδισουμε,ετσι ωστε να βοηθησουμε στην αξιοπιστια του πρωταθληματος.αν χαναμε θα ελεγαν ολοι οτι το δωσαμε για να ριξουμε καποιον αλλο οπως εγινε στη ηττα μας απο την ενωση ιλιου.αν σε ολα αυτα προσθεσουμε και οτι ολη τη βδομαδα ειχαμε 4-5 αρρωστους και 2 τραυματιες(λαγοποδη φωτο) γινεται αντιληπτο οτι δεν ηταν και πολυ ευκολη η επικρατηση μας αποψε.
ilion_player
QUOTE(mimos8 @ Mar 25 2008, 01:05 ) *
αν χαναμε θα ελεγαν ολοι οτι το δωσαμε για να ριξουμε καποιον αλλο οπως εγινε στη ηττα μας απο την ενωση ιλιου.


Ακόμα υπάρχουν αμφιβολίες για το μεταξύ μας παιχνίδι; Ελπίζω όχι. Και να ζητήσω συγνώμη επειδή κάπου σε προηγούμενο post γράφω την λέξη "βλακεία" έστω και υποθετικά.
mixalopoylos17
αρης-μαρκοπουλο 1
κερδισαμε με 2 ποντους
MISTA81
Σπατα-Αμιλλα 77-73 με ωραια διατησία.οποιος ηταν εκει καταλαβαίνει τι εννοω. Οικονομου ειναι αυτος. αλλα οχι και ετσι.....παρα ηταν προκλητικό.....
billy_14
ΝΑΟ-Αίολος 68-73. Ο νικητής εξασφάλισε μάλλον τη σωτηρία (και είναι κρίμα για μια ομάδα σαν τον Αίολο να μιλάμε με τέτοιους όρους). Πάνω απ' όλα έγινε ένα υπέροχο παιχνίδι, με φοβερές εναλλαγές στο σκορ, χάρμα για όσους το παρακολούθησαν, ακόμα και για μας που χάσαμε... ή μήπως όχι; Εξηγούμαι: 27,5'' πριν το τέλος και με το σκορ στο 65-69 ο Στράγκας έκανε φάουλ στον Γκριτζέλη στη διεκδίκηση του ριμπάουντ στη ρακέτα του Αιόλου, αλλά τις βολές πήγε να εκτελέσει ο... Πλατής. Προσωπικά φώναξα στους διαιτητές ότι σε άλλον είχε γίνει το φάουλ, αλλά μάλλον με θεώρησαν... γραφικό και τώρα κινδυνεύουν να τιμωρηθούν τσάμπα και βερεσέ από μια αβλεψία αν ληφθεί υπόψη ως αποδεικτικό στοιχείο το βίντεο του αγώνα. Ο κανονισμός λέει πως όταν γίνει κάτι τέτοιο:
1) Αν δεν έχουν προλάβει να εκτελεστούν οι βολές οι διαιτητές "στήνουν" τον κανονικό παίκτη στη γραμμή και ούτε γάτα ούτε ζημιά.
2) Αν έχουν εκτελεστεί οι βολές, ακυρώνονται άσχετα αν μπήκαν ή όχι και η κατοχή της μπάλας δίνεται στην άλλη ομάδα (χωρίς τεχνική ποινή ή τίποτα τέτοιο).
Κάναμε την ένσταση για το γμτ της υπόθεσης, και πραγματικά δεν ξέρω αν έχει νόημα να την υποστηρίξουμε (έχω πει κι άλλη φορά νομίζω πόσο συμπαθής μού είναι ο Αίολος), αλλά η απορία μου μένει: γιατί λάθη σε τέτοια στοιχειώδη πράγματα στο τέλος του αγώνα που όλα είναι στο "κόκκινο";... Όπως και όταν διαμαρτυρήθηκα (λίγο έντονα είναι αλήθεια, χωρίς να προσβάλω κανέναν πάντως) γιατί σε πάσα παίκτη της ομάδας μου αντίπαλος πήδησε στον αέρα και έδιωξε τη μπάλα εκτός με το πόδι, αλλά ο χρόνος δεν ανανεώθηκε, και έλαβα ως εξήγηση το "δεν ήταν ηθελημένο από τον αμυντικό αλλά λάθος του πασέρ"... Κρίμα, γιατί ο συγκεκριμένος διαιτητής (Τσώνος) και καλός διαιτητής μού φάνηκε και τρομερά συζητήσιμος, όχι σαν κάτι άλλους με υφάκια καρδιναλίων που πάνω κάτω τους έχουμε γνωρίσει όλοι μας...
MISTA81
QUOTE(billy_14 @ Mar 25 2008, 00:18 ) *
ΝΑΟ-Αίολος 68-73. Ο νικητής εξασφάλισε μάλλον τη σωτηρία (και είναι κρίμα για μια ομάδα σαν τον Αίολο να μιλάμε με τέτοιους όρους). Πάνω απ' όλα έγινε ένα υπέροχο παιχνίδι, με φοβερές εναλλαγές στο σκορ, χάρμα για όσους το παρακολούθησαν, ακόμα και για μας που χάσαμε... ή μήπως όχι; Εξηγούμαι: 27,5'' πριν το τέλος και με το σκορ στο 65-69 ο Στράγκας έκανε φάουλ στον Γκριτζέλη στη διεκδίκηση του ριμπάουντ στη ρακέτα του Αιόλου, αλλά τις βολές πήγε να εκτελέσει ο... Πλατής. Προσωπικά φώναξα στους διαιτητές ότι σε άλλον είχε γίνει το φάουλ, αλλά μάλλον με θεώρησαν... γραφικό και τώρα κινδυνεύουν να τιμωρηθούν τσάμπα και βερεσέ από μια αβλεψία αν ληφθεί υπόψη ως αποδεικτικό στοιχείο το βίντεο του αγώνα. Ο κανονισμός λέει πως όταν γίνει κάτι τέτοιο:
1) Αν δεν έχουν προλάβει να εκτελεστούν οι βολές οι διαιτητές "στήνουν" τον κανονικό παίκτη στη γραμμή και ούτε γάτα ούτε ζημιά.
2) Αν έχουν εκτελεστεί οι βολές, ακυρώνονται άσχετα αν μπήκαν ή όχι και η κατοχή της μπάλας δίνεται στην άλλη ομάδα (χωρίς τεχνική ποινή ή τίποτα τέτοιο).
Κάναμε την ένσταση για το γμτ της υπόθεσης, και πραγματικά δεν ξέρω αν έχει νόημα να την υποστηρίξουμε (έχω πει κι άλλη φορά νομίζω πόσο συμπαθής μού είναι ο Αίολος), αλλά η απορία μου μένει: γιατί λάθη σε τέτοια στοιχειώδη πράγματα στο τέλος του αγώνα που όλα είναι στο "κόκκινο";... Όπως και όταν διαμαρτυρήθηκα (λίγο έντονα είναι αλήθεια, χωρίς να προσβάλω κανέναν πάντως) γιατί σε πάσα παίκτη της ομάδας μου αντίπαλος πήδησε στον αέρα και έδιωξε τη μπάλα εκτός με το πόδι, αλλά ο χρόνος δεν ανανεώθηκε, και έλαβα ως εξήγηση το "δεν ήταν ηθελημένο από τον αμυντικό αλλά λάθος του πασέρ"... Κρίμα, γιατί ο συγκεκριμένος διαιτητής (Τσώνος) και καλός διαιτητής μού φάνηκε και τρομερά συζητήσιμος, όχι σαν κάτι άλλους με υφάκια καρδιναλίων που πάνω κάτω τους έχουμε γνωρίσει όλοι μας...


billy14 επειδή τον Τσωνο τον ξερω απο την ΕΣΚΑΒΔΕ την ενωση που ξεκινησε να σφυριζει πιστεψε με δεν υπαρχει ουτε μια περιπτωση να εκανε αυτο το πραγμα που λες επιτηδες.ειναι καλος διαιτητης και οπως θα διαπιστωσες και εσυ συζητησιμος με τους αθλητές αφου εχει υπάρξει και αυτος αθλητής και καλός παικτης μαλιστα του Πυρρου Αρτας και ξερει την ψυχολογία των αθλητών σε αντιθεση με αυτους που ηταν στα σπατα σημερα.......σε διαβεβαιωνω και εγω που τον ξερω καλά οτι δεν υπαρχει περιπτωση να εκανε επιτηδες της φάσεις που αναφέρεις.
billy_14
QUOTE(MISTA81 @ Mar 25 2008, 00:40 ) *
billy14 επειδή τον Τσωνο τον ξερω απο την ΕΣΚΑΒΔΕ την ενωση που ξεκινησε να σφυριζει πιστεψε με δεν υπαρχει ουτε μια περιπτωση να εκανε αυτο το πραγμα που λες επιτηδες.ειναι καλος διαιτητης και οπως θα διαπιστωσες και εσυ συζητησιμος με τους αθλητές αφου εχει υπάρξει και αυτος αθλητής και καλός παικτης μαλιστα του Πυρρου Αρτας και ξερει την ψυχολογία των αθλητών σε αντιθεση με αυτους που ηταν στα σπατα σημερα.......σε διαβεβαιωνω και εγω που τον ξερω καλά οτι δεν υπαρχει περιπτωση να εκανε επιτηδες της φάσεις που αναφέρεις.

MISTA όπως είδες δεν μίλησα πουθενά για δόλο του διαιτητή, αλλά καθαρά για αβλεψία. Τον άνθρωπο δεν τον γνωρίζω αλλά από την όλη στάση του δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω μαζί σου. Απλώς περίμενα λίγη περισσότερη προσοχή στο τέλος του αγώνα που η μπάλα "καίει" (και μάλιστα από διαιτητή που σφυρίζει και παραπάνω κατηγορίες), αυτό είναι όλο.
Jabar
Φίλε Μάραβιτς πόσες νίκες χρειάζονται για τη σωτηρία κατά τη γνώμη σου?
Jabar
QUOTE(mimos8 @ Mar 25 2008, 01:05 ) *
νικη και για την αενκ με 8-9 ποντους επι της μαχητικης ηλιουπολης.στο πρωτο ημιχρονο χαναμε ως και 16 ποντους λογω της χαλαροτητας αλλα και φθορας απο φαουλ(απο 3 μενουδακος,ψωμαδερης).ευτυχως κλεισαμε το ημιχρονο μολις 5 ποντους.στο δευτερο μπηκαμε δυνατα και πηραμε γρηγορα το προβαδισμα που κρατησαμε μεχρι τελους.ασσος στο μανικι του κοουτς παπαθεοδωρου ο εκπληκτικος ευθυμιοπουλος που με την εισοδο του αλλαξε τη ροη του αγωνα με κλεψιματα,τριποντο,βολες και καταπληκτικη αμυνα στον σπανο που στο πρωτο ημιχρονο ηταν ασταματητος.
καλως η κακως για μας τους παιχτες ειναι δυσκολο να βρισκουμε κινητρο να συνεχισουμε να κερδιζουμε καθε βδομαδα αφου ουσιαστικα εχουμε ανεβει.σημερα βρηκαμε απεναντι μας μια λυσσασμενη ηλιουπολη και αναγκαστηκαμε να κανουμε υπερπροσπαθεια στο β ημιχρονο για να την κερδισουμε,ετσι ωστε να βοηθησουμε στην αξιοπιστια του πρωταθληματος.αν χαναμε θα ελεγαν ολοι οτι το δωσαμε για να ριξουμε καποιον αλλο οπως εγινε στη ηττα μας απο την ενωση ιλιου.αν σε ολα αυτα προσθεσουμε και οτι ολη τη βδομαδα ειχαμε 4-5 αρρωστους και 2 τραυματιες(λαγοποδη φωτο) γινεται αντιληπτο οτι δεν ηταν και πολυ ευκολη η επικρατηση μας αποψε.

Η πληρότητα της φετινής Κηφισιάς έχει αδικήσει κάποιους παίκτες που σε άλλες ομάδες θα έπαιζαν πολύ. Ενας
από αυτούς ο Ευθυμιόπουλος που όπως έγραψα είχε φωνάξει παρών και με το Κορωπί.Προς θεού αυτό δεν είναι μομφή αλλά διαπίστωση.Ο δε Σπανός είναι πολύ εξελίξιμος και κάνει πολύ καλά παιχνίδια.Ισως κάποιοι
παίκτες θα πρέπει να διαλέγουν ομάδες και από το πόσο θα παίζουν.
pitbull
QUOTE(maravitc @ Mar 24 2008, 23:05 ) *
νικη του γαλατσιου επι ενος τραγικου χολαργου με 3 ποντους(πλησιαζει την επικινδινη ζωνη ο χολαργος)
με πολλους επωνυμους στη κερκιδα(γαλατσι δεν εχει προπονητη ουσιαστικα,ενω χολαργος ειναι ο
χειροτερος των τελευταιων χρονων)

το γαλατσι ειχε 2,5 προπονητες και ο χολαργος πριν ενα χρονο σωθηκε τελευταια αγωνιστικη ενω φετος εχει ηδη σωθει, τι να κανει και αυτος εχει αρχισει και στηνει ματσακια( οπως λενε οι περιεργες γλωσσες). Για το μονο που εχεις δικιο ειναι για τους επωνυμους 69.gif
pepe
QUOTE(pitbull @ Mar 25 2008, 12:30 ) *
το γαλατσι ειχε 2,5 προπονητες και ο χολαργος πριν ενα χρονο σωθηκε τελευταια αγωνιστικη ενω φετος εχει ηδη σωθει, τι να κανει και αυτος εχει αρχισει και στηνει ματσακια( οπως λενε οι περιεργες γλωσσες). Για το μονο που εχεις δικιο ειναι για τους επωνυμους 69.gif



αυτες οι "περιεργες γλωσσες" ειναι οι "μυρωδιαδες" της κατηγοριας και γενικως του μπασκετ..Ελπιζω να μην εισαι κι εσυ ενας..
MISTA81
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α' ΕΣΚΑ των Ανδρών...

Σπάτα-Άμιλλα 77-73 (36-37)

Διαιτητές: Αναστασόπουλος-Ελευθεριάδης

Σπάτα (Οικονόμου-Στρατάκος): Κοντόπουλος 6, Λίτσο 3, Γραμματόπουλος 10, Ρούσσος 10 (2), Μιχαλάκης 3 (1), Μάκος 5 (1), Ντάσης 22 (6), Μαντέλος 7, Περγαντής 11

Άμιλλα (Κεφαλάς): Φίλντισης 11 (2), Καβούρης 22, Τσατσάνης 3, Τύρος 4, Θαλασσινός 19 (2), Σταμουλάκης 10 (2), Λίτσιος 4

Κορωπί-Αργοναύτης Τρ. 98-96 (48-38)

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Κανακάρης

Κορωπί (Χριστόπουλος): Σακελλαρόπουλος 2, Αναγνώστου, Δημητριάδης 2, Μπίτσικας 24 (3), Κουκουζέλης 20 (3), Λάβαρης 7, Γιαννόπουλος 3, Μπούρας 5 (1), Κουντουμάδης 35

Αργοναύτης Τρ. (Κουμαράς): Μαραμένος 29 (5), Λιούτας, Λιοσάτος, Γιανακόπουλος 8 (1), Νικολάκος 3, Μπούσουλας 26 (3), Ζαφειρόπουλος 10, Δαγκλής 13 (1), Χαρακτηνός 7 (1), Κελάδης

ΔΑΣΑΛ-Εν. Ιλίου 99-92 (43-36)

Διαιτητές: Διμπινούδης-Μούτσιος

ΔΑΣΑΛ (Κατσάνος-Σιλιόγκας): Ζαγοραίος 2, Μπάτος 15, Δημόπουλος 1, Μαργαρίτης, Βελτίστας, Παλαιολόγος 5 (1), Παπαγιαννακόπουλος 29 (2), Αποστολόπουλος, Κασνέστης, Δήμας 27 (3), Αντωνίου 18 (2), Χατζηθάνος 2

Εν. Ιλίου (Αποστολάκης): Μπασέας 4, Μπέλλας Ι. 17 (1), Μακρής 12 (1), Σκαλωμένος 20 (3), Παναγάτος 2, Παξιμαδάς 5 (1), Μπέλλας Ο. 15 (1), Παπαλουκάς 4, Φούτσης 13, Ζαφειράκης, Σπυρόπουλος 3 (1)

Νεοπεντελικός-Αίολος Ταύρος 68-73 (29-38)

Διαιτητές: Τσώνος-Λαζαρίδης

Νεοπεντελικός (Γκανάς): Κουγιανός 4, Γεωργούσης, Βόσικας 3 (1), Μπαλαμπάνης 21 (2), Μανιάτης 9, Χαρτωματσίδης, Αττίκος 21 (3), Στράγκας 4, Τζέμης 6

Αίολος Ταύρος (Θάνος): Πλατής 18, Τσαμπής 6, Γκριτζέλης 10 (1), Χριστοφάκης 9, Μπουζιάνης 3, Νατσίδης 9 (1), Σολωμονίδης 11 (1), Κρητικός, Κοκλώνης 7 (1)

Άρης Πετρούπολης-Μαρκόπουλο 70-68 (36-30)

Διαιτητές: Τσώνος-Ζερβούδης

Άρης Πετρούπολης (Γρυλιωνάκης): Παναγιωτόπουλος 7 (1), Βενιτουράκης, Λιαπούρης, Γεωργαλάς 31 (1), Χρονόπουλος 5 (1), Βασιλείου 13, Βοργιάς 3, Ρήγος 6, Μπούκουρας 1, Τσολάκος Λ. 2, Μιχαλόπουλος 2, Μπέτσης

Μαρκόπουλο (Αποστολόπουλος): Σκλαβούνος 6 (2), Κόκκινος 9, Μπέκιος 3, Μαργώνης 19, Χανιώτης 2, Λαμανδρέας, Μισιακός 17 (2), Αναγνώστου, Καραβασίλης 12

Αθηναϊκός-Ψυχικό 75-85 (31-45)

Διαιτητές: Κουνελές-Σέλληνας

Αθηναϊκός (Κτιστάκης): Προκόπης 5, Δήμας 5, Γώγος 4, Ζωϊτσάκος 2, Κορκοσούρας 20 (2), Τριγάζης 12 (2), Κιούσης 19 (2), Σκουλάς, Καλφαγιώργης 8

Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Αχής 12 (1), Καραγρηγορίου 2, Αρτεμάκης, Φίλιος 6, Στεργάκης 11 (2), Καλφόπουλος 13, Μπούχερτ 27 (2), Γκίκας, Ροϊδης 14 (1)

Ηλιούπολη-Κηφισιά 66-74 (39-32)

Διαιτητές: Ντάβαρης-Φαλούκα

Ηλιούπολη (Μποσγανάς): Σπανός 12 (2), Παπαβλασσόπουλος 10 (2), Μπαζιώτης 10 (2), Γαρούφης 4, Τσιρόπουλος 5, Μπόγρης 10, Κώνστας 1, Σαμαράς 2, Δάβρης 13 (2)

Κηφισιά (Παπαθεοδώρου): Μπάρτζος 5 (1), Ευθυμιόπουλος 6 (1), Φράτας, Διαμαντόπουλος 12 (2), Ψωμαδέρης 30 (1), Καρατζάς 2, Μενουδάκος 11 (1), Καρακώστας 3, Ντεφούδης 4, Πεζούλας

Γαλάτσι Κυπριάδου-Χολαργός 70-67 (33-28)

Διαιτητές: Καραβίτης-Μανουσόπουλος

Γαλάτσι Κυπριάδου (Αθανασόπουλος): Γιέβτιτς, Λαούδης 4 (1), Φιλιόπουλος 21 (3), Σταυράκης, Σιδερής 4 (1), Τσιρόπουλος 5, Κορρές 15 (1), Φρίμας 2, Αθανασιάδης, Καψούρης, Λοϊζος 9, Ανδρουλάκης 10 (1)

Χολαργός (Κακαλιάς): Δημητρακούλης 18 (6), Τσιώμος 1, Βελιζιώτης 9, Τσαγκαράκης 17, Κουντούρης 5 (1), Πολύζος, Βουγιούκας, Μάντζιος 4, Μπαλτάς, Φλέσσας, Σιούτης, Κιαπέκος 13 (1)

Η βαθμολογία (σε 23 αγώνες): Κηφισιά 45, Ψυχικό 43, Εν. Ιλίου 39, Αρης Πετρούπολης 39, Νεοπεντελικός 37, Χολαργός 35, Αίολος Ταύρος 34, Μαρκόπουλο 32, Αργοναύτης Τρ. 32, Άμιλλα 32, Κορωπί 32, Σπάτα 32, Ηλιούπολη 31, Γαλάτσι 31, Αθηναϊκός 30, ΔΑΣΑΛ 28.

Η επόμενη αγωνιστική (24η 31/03/2008): Αργοναύτης Τρ.-Σπάτα, Εν. Ιλίου-Κορωπί, Αίολος Ταύρος-ΔΑΣΑΛ, Μαρκόπουλο-Νεοπεντελικός, Χολαργός-Άρης Πετρούπολης, Άμιλλα-Αθηναϊκός, Ψυχικό-Ηλιούπολη, Κηφισιά-Γαλάτσι Κυπριάδου.
Jabar
Σπύρο ο pitbull είναι φίλος και κάνει πλάκα.Τα παιδιά έχουν δώσει το καλύτερο εαυτό τους .Η βαθμολογική θέση μας είναι δίκαιη.Εχουμε παλέψει όλα τα ματς και σε αντίθεση με πέρισυ σωθήκαμε εύκολα.Είναι παιδιά διαμάντια και καλοί παίκτες.Οποιος πέρασε από το Χολαργό μας αγαπά και λέει την καλή κουβέντα του.Ευχαριστούμε pepe.
larry33
Otto γερά ο Άτταλος είναι κοντά!
Jordan d
oxι ρε γαμωτο πως εχασε το ιλιον απο τα λιοσια αφου στις δυσκολες εδρες δεν ειχε προβλημα φετος?? wink.gif
basket4ever13
QUOTE(basket4ever13 @ Feb 13 2008, 11:21 ) *
Κηφισιά 58
Ψυχικό 54
ΝΑΟ 54
Ιλιον 51
Ταύρος 50
Αρης 49
Χολαργός 47
Κορωπί 42
Αργοναύτης 41
Μαρκόπουλο 41
Σπάτα 40
Γαλάτσι 40
Αθηναϊκός 39
ΠΚΑΟ 38
Ηλιούπολη 38
ΔΑΣΑΛ 35

Μετά τη παρέλευση κάποιων αγωνιστικών δημοσιεύω διορθωμένη πρόβλεψη για τελική βαθμολογία
Κηφισιά 59 Ψυχικό 56 Ιλιον 52 ΝΑΟ 50 Αρης 50 Ταύρος 48 ΚΟΧ 46 Μαρκόπουλο 43 Κορωπί 41 Αργοναύτης 41 Σπάτα 40 ΠκΑΟ 40 Ηλιούπολη 40 Γαλάτσι 40 Αθηναϊκός 37 Δασαλ 36
Για τις θέσεις που οδηγούν προς τα κάτω Ηλιούπολη και Αμιλλα ανέβασαν τον πύχη Γαλάτσι Σπάτα παραμένουν στα ίδια.Ηλιούπολη δείχνει μια δυναμική ,Σπάτα έχουν τη βοήθεια του θεού
basket4ever13
QUOTE(basket4ever13 @ Feb 13 2008, 11:11 ) *
Εχοντας προυπολογίσει τα ματς μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος θα δημοσιεύσω μία τελική βαθμολογία.
Την έχω βγάλει εδώ και τρείς αγωνιστικές και την ψιλοδιορθώνω.Προλαμβάνοντας αντιδράσεις από ευαίσθητους φίλους όπως MISTA 81 Λέω ότι είναι προσωπικές εκτιμήσεις προφανώς εσφαλμένες και όλες οι ομάδες μπορούν να κάνουν τις υπερβάσεις και να τη βγάλουν λανθασμένη.

Προφανώς ισχύει και τώρα το πιό πάνω και η Αμιλλα στην οποία αναφερόμουν πηγαίνει καλύτερα και όσο πλησιάζει το τέλος όλο και κάποιες έκπληξεις θα γίνουν και θα διαφοποποιηθεί.Γιαυτό τη βαθμολογία θα τη δημοσιεύω συχνότερα.
pepe
QUOTE(Jabar @ Mar 25 2008, 18:11 ) *
Σπύρο ο pitbull είναι φίλος και κάνει πλάκα.Τα παιδιά έχουν δώσει το καλύτερο εαυτό τους .Η βαθμολογική θέση μας είναι δίκαιη.Εχουμε παλέψει όλα τα ματς και σε αντίθεση με πέρισυ σωθήκαμε εύκολα.Είναι παιδιά διαμάντια και καλοί παίκτες.Οποιος πέρασε από το Χολαργό μας αγαπά και λέει την καλή κουβέντα του.Ευχαριστούμε pepe.


καλα τον ειπα "μυρωδια" τον κοντο... wink.gif
pitbull
QUOTE(pepe @ Mar 26 2008, 13:46 ) *
καλα τον ειπα "μυρωδια" τον κοντο... wink.gif

απο οτι βλεπω γραφουνε και τα παλτα. 41.gif
mimos8
που ειναι ο μαραβιτς οεο?
pepe
QUOTE(pitbull @ Mar 26 2008, 12:14 ) *
απο οτι βλεπω γραφουνε και τα παλτα. 41.gif



τα οποια εσυ τα εφερες... 69.gif
pitbull
QUOTE(pepe @ Mar 26 2008, 14:57 ) *
τα οποια εσυ τα εφερες... 69.gif

και μετα τα εδιωξα 19.gif
pepe
QUOTE(pitbull @ Mar 26 2008, 13:04 ) *
και μετα τα εδιωξα 19.gif



μονα τους εφυγαν γιατι δεν αντεξαν αλλο ατακες τωρα δειξ'τε ... 69.gif 69.gif
pitbull
QUOTE(pepe @ Mar 26 2008, 18:38 ) *
μονα τους εφυγαν γιατι δεν αντεξαν αλλο ατακες τωρα δειξ'τε ... 69.gif 69.gif

αφου τακτικες και συστηματα δεν τα καταλαβαιναν, νομιζαν πως ηταν κινεζικα και πεταγαμε ατακες μπας και δειξουν τιποτα αλλα μονο επαιρναν 69.gif (επεξηγηση του εικονιδιου ¨καλο ε¨).μηπως και δεν το καταλαβες.
pepe
QUOTE(pitbull @ Mar 26 2008, 17:42 ) *
αφου τακτικες και συστηματα δεν τα καταλαβαιναν, νομιζαν πως ηταν κινεζικα και πεταγαμε ατακες μπας και δειξουν τιποτα αλλα μονο επαιρναν 69.gif (επεξηγηση του εικονιδιου ¨καλο ε¨).μηπως και δεν το καταλαβες.



οπως τα επαιρνες εσυ στις δοξες σου???? biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.