Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2007-08
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43
Thunder
To τρενο της Κηφισιας χτες περασε κ απο το Ψυχικο,κ μαλλον δυσκολα θα σταματησει καπου..Ειχα την τυχη να παρακολουθησω το ματς χτες.Ενα πολυ καλο ματς,με το Ψυχικο να μπαινει δυνατα κ να προηγειται 10 ποντους στο πρωτο δεκαλεπτο,διαφορα που εξανεμιστηκε γρηγορα,χαρις την εισοδο του Καρατζα στο παιχνιδι...Οι 2 ομαδες πηγαν στο ημιχρονο με το σκορ να ειναι κοντα.Στην 3η περιοδο ομως,η Κηφισια ανοιξε την διαφορα η οποια στη μεγιστη τιμη της εφτασε γυρω στους 17 ποντους,κ καπου εκει το ματς ελαβε τελος,παρα τις φιλοτιμες προσπαθειες των παικτων του Ψυχικου να επιστρεψουν...
Κορυφαιοι απο Κηφισια Καρατζας,Φρατας,Μενουδακος,χωρις να υστερουν κ οι υπολοιποι πολυ.Απο Ψυχικο προσπαθησαν οι Μπουχερτ,Καραγρηγοριου κ Καλφοπουλος...
ilion_player
Α.Ο. ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - Γ.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 74 - 62
Αγχώδης νίκη για την Ένωση Ιλίου αλλά δίκαιη τουλάχιστον για μένα. Επίσης πολύ καλή εμφάνιση από τον Μπασέα που με 11 πόντους ξεπέρασε το προηγούμενο ρεκόρ του (10 πόντοι στην 8η αγωνιστική) καθώς και τον μέχρι τώρα μέσο όρο του κατά πολύ (2,8 πόντοι ανά παιχνίδι). Και μάλιστα όλοι οι πόντοι ήταν αρκετά καθοριστικοί για να ξεκολήσει η ομάδα. Πάντως δεν ξεχνιώνται και οι συμπαίκτες του που έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους όλοι δεδομένων των καταστάσεων (κάτι ξέρω παραπάνω που μιλάω αλλά να μου επιτραπεί να το κρατήσω για μένα). Θα ήθελα να τους συγχαρώ και πάλι για το νικηφόρο κλείσιμο της χρονιάς. Όσο για τη διαιτησία λίγο προσοχή βρε παιδιά. Μερικές φορές είναι καλύτερο να πούμε "συγνώμη λάθος" παρά να διορθώνουμε τα λάθη με άλλα λάθη. Τουλάχιστον σε μια φάση το κάνατε. Κόουτς Μποσγανά, μπορεί ένα παιχνίδι να είναι καλό ακόμα και όταν χάσεις και το γεγονός ότι σου έδωσα το χέρι μου και σου είπα "συγχαρητήρια, καλό παιχνίδι" νομίζω να σου αλλάξει την άποψη ότι καλό είναι ένα παιχνίδι μόνο όταν κερδίζεις. Πολλές φορές η προσπάθεια είναι σχεδόν ισάξια με το καλό αποτέλεσμα.
Φίλοι trigazis και president δεν έχω ξεχάσει την υπόσχεση να ξαναδώ το DVD και να μιλήσω για την διαιτησία όμως δεν είχα χρόνο μέχρι σήμερα να το κάνω. Θα το δω όμως και θα σας στείλω PM.
nakala
Ερωτευτηκα χτες στο γηπεδο!!Πηγα κ εγω να δω τον αγωνα Ιλιον-Ηλιουπολη κ περασε μπροστα μου μια κουκλα με γλυκα w00t.gif
Καμια βοηθεια κανενας που να την ξερει?Σιγουρα την εχετε προσεξει wub.gif
Warrior
QUOTE(nakala @ Dec 18 2007, 20:54 ) *
Ερωτευτηκα χτες στο γηπεδο!!Πηγα κ εγω να δω τον αγωνα Ιλιον-Ηλιουπολη κ περασε μπροστα μου μια κουκλα με γλυκα w00t.gif
Καμια βοηθεια κανενας που να την ξερει?Σιγουρα την εχετε προσεξει wub.gif


Πηγαινε στον επομενο αγωνα του Ιλιου μηπως την ξαναπετυχεις και αν δεν τα καταφερεις πηγαινε μετα στον αγωνα της Ηλιουπολης! tongue.gif

Ελεος ρε παιδια....σε μπασκετικο φορουμ γραφετε!Σε chat,pm τετοιες συζητησεις! offtopic.gif
nakala
QUOTE(Warrior @ Dec 18 2007, 19:09 ) *
Πηγαινε στον επομενο αγωνα του Ιλιου μηπως την ξαναπετυχεις και αν δεν τα καταφερεις πηγαινε μετα στον αγωνα της Ηλιουπολης! tongue.gif

Ελεος ρε παιδια....σε μπασκετικο φορουμ γραφετε!Σε chat,pm τετοιες συζητησεις! offtopic.gif


σορρυ ρε παιδια αλλα μονο εδω θα το εβλεπε καποιος..
οποιος θελαι ας απαντησει pm για να μην ενοχλουμε.
mimos8
φιλε thunder συμφωνω 100% μαζι σου γι αυτο που ειπες για τον καρατζα!οταν μπηκε στο πρωτο δεκαλεπτο στη θεση μου αλλαξε τη ροη του ματς και εδειξε εμπρακτως οτι δεν αστειευεται.ο τυπος χθες εκανε καταπληκτικο παιχνιδι σε αμυνα και επιθεση,χωρις καταχρηση επιθεσεων και σε λιγο σχετικα χρονο συμμετοχης, και με δικο του τριποντο ουσιαστικα κλειδωσε το ματς στο τεταρτο δεκαλεπτο.ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ απο ενα παιχτη που φετος ξεκινησε ασχημα η χρονια γι αυτον αλλα καταφερε να,λογω της εμπειριας του,να ξαναβρει πρωταγωνιστικο ρολο σε μια υπερπληρη ομαδα!
ελπιζω το ψυχικο μετα τις γιορτες να μην εμφανιστει αποδυναμωμενο και αρχισει τις γκελες οπως προπερσι στη β εσκα.πολυ σημαντικο για ολες τις ομαδες η προπονηση στο διαστημα της διακοπης.οποια ομαδα χαλαρωσει πολυ θα το πληρωσει αμεσα στο πρωταθλημα!
Jabar
Θέλω να πιστεύω ότι το μπάσκετ είναι άθλημα για ανθρώπους με υψηλή νοημοσύνη και προάγει τον αθλητικό πολιτισμό.Εκεί στο Περιστέρι πρέπει να έχουν μπερδέψει τα αθλήματα.Κύριοι Hooligans το άθλημα που παίζεται
σε κλειστό χώρο με πορτοκαλί μπάλλα δεν είναι ποδόσφαιρο. blove.gif Προς τους φοβισμένους διαιτητές τάκλιν στο Μπάσκετ έστω και αν ο παίκτης βρίσκει μπάλλα και αντίπαλο είναι φάουλ και όχι αράουτ που το δίνετε και ανάποδα.Προς τους παράγοντες όταν τον παίκτη τον παίρνουν τα αίματα δεν κάνει θέατρο. Η νίκη που κλέψατε ΜΕ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΊΑ ΤΩΝ ΔΙΑΙΤΗΤΏΝ που κατάπιαν την σφυρίκτρα και μεταχειριζόμενοι κάθε μέσο δεν πρέπει να σας κάνει περήφανους.Μια ομάδα καταξιώνεται με το ήθος και την αξία της
larry33
QUOTE(mimos8 @ Dec 18 2007, 22:27 ) *
φιλε thunder συμφωνω 100% μαζι σου γι αυτο που ειπες για τον καρατζα!οταν μπηκε στο πρωτο δεκαλεπτο στη θεση μου αλλαξε τη ροη του ματς και εδειξε εμπρακτως οτι δεν αστειευεται.ο τυπος χθες εκανε καταπληκτικο παιχνιδι σε αμυνα και επιθεση,χωρις καταχρηση επιθεσεων και σε λιγο σχετικα χρονο συμμετοχης, και με δικο του τριποντο ουσιαστικα κλειδωσε το ματς στο τεταρτο δεκαλεπτο.ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ απο ενα παιχτη που φετος ξεκινησε ασχημα η χρονια γι αυτον αλλα καταφερε να,λογω της εμπειριας του,να ξαναβρει πρωταγωνιστικο ρολο σε μια υπερπληρη ομαδα!


Ο αγώνας τώρα.....δι-καιώ-νεταί! 77.gif

Τιτάαααννννααααα lover-boy-παίχτη-προπονητήx2!!!!!
ilion_player
Τι έγινε ρε παιδιά στο Περιστέρι; Τόσο χάλια ήταν η κατάσταση; Και διαιτητές και παράγοντες και παίκτες; Μήπως είχαμε και έκτροπα; Πάντως όταν έπαιξε το Ίλιον εκεί έσπασε ένα ταμπλώ από κάρφωμα στην προθέρμανση από παίκτη του Περιστερίου (μπράβο του παλικαριού που το έκανε παρεπιπτώντος και του εύχομαι να το κάνει και σε αγώνα το θεωρώ πολύ θεαματικό) και ο μόνος που ακουγότανε από την κερκίδα ήμουν εγώ (όπως πάντα). Και δεν θυμάμαι κραυγαλέα λάθη διαιτητών ή εκνευρισμένους παράγοντες. Τι άλλαξε;
maravitc
QUOTE(president @ Dec 18 2007, 14:20 ) *
Aξιοπρεπεστατη εμφανιση εκαναν τα παιδια και ο Προπονητης στο παιχνιδι με αντιπαλο τον Αιολο--Ταυρο.Μια ομαδα απο την οποια ελειπαν οι ΤΑΜΠΑΣ ΒΑΣΣΑΛΟΣ ΤΣΙΝΤΖΑΣ ΔΗΜΑΣ ΖΩΙΤΣΑΚΟΣ παιδια που απογοητευτηκαν και δεν εχουν την δυνατοτητα να συνεχισουν.Σε αυτους που το παλευουν ακομη αλλα και στα παιδια του εφηβικου που συμπληρωσαν την αποστολη μονον ΜΠΡΑΒΟ ΑΞΙΖΟΥΝ.Επισης ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ αξιζει στον Γιαννη Κτιστακη που κατω απο τοσο δυσμενεις συνθηκες κραταει αυτα τα παιδια τοσο ενωμενα και αυτους που εμειναν αλλα και αυτους που εφυγαν.Παιδια που κατω απο διαφορετικες συνθηκες ειμαι βεβαιος πως θα τερματιζαν στην πρωτη 4αδα του Πρωταθληματος.Κλεινοντας θελω να τονισω οτι σκοπιμως δεν αναφερω το ονομα της ομαδας που αγωνιζονται γιατι για το μονο που αγωνιζονται ειναι η αξιοπρεπεια και η υστεροφημια τους!!!


πολυ καλα κ σεβαστα ολα αυτα κ μιλαει ειλικρινα καποιος (εγω) που επαιζε α εσκα οταν το
90% των παιχτων ειχαν δεσμευση του δελτιου τους κ 0 για οδοιπορικα.θετω ομως ενα
προβληματισμο ......
γιατι οι παραγοντες που θα εχουν συνεργασια του χρονου με τους παιχτες που
συνεχιζουν με τον αθηναικο κ τον προπονητη φυσικα να τους πληρωσουν τις
συμφωνιες αν η ομαδες καποια στιγμη βγουν εκτος στοχων αφου θα εχουν αποδειξει
πανυγηρικα οτι παιζουν-δουλευουν κ τζαμπα.
μηπως οι ταμπας βασσαλος τζιτζας δημας ζωιτσακος θα εχουν
πιο πολλες ελπιδες να τελειωσουν την επομενη χρονια πληρωμενοι οπου πανε.
δυστυχως οι επιλογες ειναι σχεδον παντα εις βαρος των παιχτων που στη συγκεκριμενη
περιπτωση θα καταφερουν να αποδειξουν το αυτονοητο οτι ειναι καλα παιδια,λεφτα ομως
θα παιρνουν πλεον λιγοτερα απο την δεδομενη αξια τους αφου θα εχουν αποδειξει οτι
δε τους νοιαζει,οσον αφορα την ομαδα δε νομιζω οτι θα παθει κ ιδιαιτερη ζημια
το πολυ να υποβιβασθει κ καποια στιγμη να βρεθουν καποιοι να τη στηριξουν οικονομικα
να ξεχαστουν ολα κ να ξαναπρωταγωνηστησει,οι παιχτες ομως ισως κ ο προπονητης στα κασε
που στο τελος θα παιρνουν θα εχουν υποστει τη ζημια
basket4ever13
Μου άρεσε το πραγραμματάκι με το poll προτείνω λοιπόν στον ILION PLAYER δύο ακόμα poll.
1.Ti πρέπει να ισχύει η χριστιανική αντίληψη του όταν σε χτυπάνε να γυρίζεις και το άλλο μάγουλο η ο εβραϊκός νόμος οφθαλμός αντί οφθαλμού και οδόντας αντί οδόντα.
2.Η ακριβής ανταπόδοση της φιλοξενίας είναι χρέος σύμφωνα με τους αρχαίους προγόνους ?
basket4ever13
Τρίτο POLL
Είναι χειρότερη η Α εσκα τώρα η πριν από 15-20 χρόνια ?
aspirini
Περιμένω περισσότερα για τον αγώνα της Αμίλλας με Χολαργό. Έχω πάει σε 2 παιχνίδια της εντός εδράς οπού είχαν έρθει και αντίπαλοι φίλαθλοι και δεν συνέβη το παραμικρό. Αν άλλαξε τόσο η κατάσταση κρίμα. Μπορεί βέβαια να έχουν επηρέαστει απο την αντιμετώπισει που είχαν σε εκτός έδρας παιχνίδι (οποίος ξέρει ....... ξέρει ) και να άλλαξαν τακτική. Ελπίζω πως δεν ισχύει κάτι τετοίο. Οποίος άλλος ήταν παρόν μας ενημερώνει.
ilovebasketball
QUOTE(maravitc @ Dec 19 2007, 01:38 ) *
πολυ καλα κ σεβαστα ολα αυτα κ μιλαει ειλικρινα καποιος (εγω) που επαιζε α εσκα οταν το
90% των παιχτων ειχαν δεσμευση του δελτιου τους κ 0 για οδοιπορικα.θετω ομως ενα
προβληματισμο ......
γιατι οι παραγοντες που θα εχουν συνεργασια του χρονου με τους παιχτες που
συνεχιζουν με τον αθηναικο κ τον προπονητη φυσικα να τους πληρωσουν τις
συμφωνιες αν η ομαδες καποια στιγμη βγουν εκτος στοχων αφου θα εχουν αποδειξει
πανυγηρικα οτι παιζουν-δουλευουν κ τζαμπα.
μηπως οι ταμπας βασσαλος τζιτζας δημας ζωιτσακος θα εχουν
πιο πολλες ελπιδες να τελειωσουν την επομενη χρονια πληρωμενοι οπου πανε.
δυστυχως οι επιλογες ειναι σχεδον παντα εις βαρος των παιχτων που στη συγκεκριμενη
περιπτωση θα καταφερουν να αποδειξουν το αυτονοητο οτι ειναι καλα παιδια,λεφτα ομως
θα παιρνουν πλεον λιγοτερα απο την δεδομενη αξια τους αφου θα εχουν αποδειξει οτι
δε τους νοιαζει,οσον αφορα την ομαδα δε νομιζω οτι θα παθει κ ιδιαιτερη ζημια
το πολυ να υποβιβασθει κ καποια στιγμη να βρεθουν καποιοι να τη στηριξουν οικονομικα
να ξεχαστουν ολα κ να ξαναπρωταγωνηστησει,οι παιχτες ομως ισως κ ο προπονητης στα κασε
που στο τελος θα παιρνουν θα εχουν υποστει τη ζημια


ΜΠΡΑΒΟ επαγγελματικη κατηγορια η Α ΕΣΚΑ.
Αν ομως ζητησουν οι αθλιοι παραγοντες καμια αποδειξουλα ποσοι απο τους προπονητες μπορουν να ανταποκριθουν???
JASON
Φοβερο ματσ στο Ψυχικο με την ΑΕΝΚ να δειχνε οτι τελικα οτι ειναι η καλυτερη αμυνα του πρωταθληματος. με ηγετες τους Καρατζα (ολο το παιχνιδι) και Ψωμαδερη (κυριως 2ο ημιχρονο) και παιζοντας τρομερη ομαδικη αμυνα κερδισε το Ψυχικο που επαιξε αναρχο μπασκετ και στηριχτηκε σε ατομικες προσπαθειες. στο πρωτο 10 λεπτο η ΑΕΨ πήρε διαφορα χαρη στα λαθη της ΑΕΝΚ. Με την εισοδο του Καρατζα τα πραγματα αλλαξαν και το παιχνιδι ισορρόπησε. Στο τριτο 10λεπτο ανέλαβε δραση ο Ψωμαδερης και η διαφορα εκτοξεύτηκε.Καλοι και οι Μενουδάκος Καρακώστας Απο ΑΕΨ ξεχώρισε μόνο ο Μπούχερτ και Καραγρηγορίου. Σεμινάριο άμυνας απο Φρατα σε Αχη και απο Ψωμαδερη σε Στεργάκη. Επίσης ακουσα οτι έπεσε ξύλο στο Αμιλλα-Χολαργός. ΙΣΧΥΕΙ¨?
ADEKASTOS
QUOTE(Thunder @ Dec 18 2007, 17:20 ) *
To τρενο της Κηφισιας χτες περασε κ απο το Ψυχικο,κ μαλλον δυσκολα θα σταματησει καπου..Ειχα την τυχη να παρακολουθησω το ματς χτες.Ενα πολυ καλο ματς,με το Ψυχικο να μπαινει δυνατα κ να προηγειται 10 ποντους στο πρωτο δεκαλεπτο,διαφορα που εξανεμιστηκε γρηγορα,χαρις την εισοδο του Καρατζα στο παιχνιδι...Οι 2 ομαδες πηγαν στο ημιχρονο με το σκορ να ειναι κοντα.Στην 3η περιοδο ομως,η Κηφισια ανοιξε την διαφορα η οποια στη μεγιστη τιμη της εφτασε γυρω στους 17 ποντους,κ καπου εκει το ματς ελαβε τελος,παρα τις φιλοτιμες προσπαθειες των παικτων του Ψυχικου να επιστρεψουν...
Κορυφαιοι απο Κηφισια Καρατζας,Φρατας,Μενουδακος,χωρις να υστερουν κ οι υπολοιποι πολυ.Απο Ψυχικο προσπαθησαν οι Μπουχερτ,Καραγρηγοριου κ Καλφοπουλος...

Παρακουλούθησα το παιχνίδι και πραγματικά ηταν αντάξιο και των δύο ομάδων ο Καρατζάς με την εισοδό του εδεσε την αμυνα αλλά για μένα ο Φράτας επαιξε αμυνα για σεμινάριο και θα το πώ οτι χάρις στον Φράτα η ΑΕΝΚ πέρασε απο το ψυχικό.Περίμενα περισότερα από τον Μενουδάκο .Πολύ καλό υλικό η ΑΕΝΚ δεν ξέρω αν θα την σταματήση κάποια ομάδα.Από το Ψυχικό καλή και φιλότιμη παρουσία του Καραγρηγορίου και του Μπούχερτ,ο Καλφόπουλος ηταν εκτός παιχνιδιού και δεν ηταν ο γνωστός Καλφόπουλος να πάρει πρωτοβουλίες ,πιστευω οτι με καλό καλφόπουλο δύσκολα θα περνούσε η ΑΕΝΚ.
billy_14
Μπαίνω απόψε, όχι για να παραβώ την υπόσχεσή μου να μην ξαναποστάρω και να σχολιάσω οτιδήποτε, αλλά για να σας πληροφορήσω ότι ανέβασα την κλήρωση του Κυπέλλου στο σχετικό τόπικ και να ευχηθώ καλές γιορτές σε όλους. Ανεξαιρέτως, για όποιους κακεντρεχείς σκεφτούν οτιδήποτε... biggrin.gif
Εύχομαι το 2008 να φέρει όμορφο θέαμα και νέες επιτυχίες για το μπασκετάκι μας. Όλοι μαζί, όποιες (ασήμαντες!!!) διαφορές και νάχουμε μεταξύ μας, είμαι βέβαιος πως θα γεμίσουμε το ΟΑΚΑ στο Προολυμπιακό και θα ξελαρυγγιαζόμαστε ο ένας πλάι στον άλλο για την Εθνικάρα μας.
Όσο για μένα, έχω ένα όνειρο τρελό... Να βρεθώ κάπου το καλοκαίρι... Το μέρος έχει τρεις συλλαβές και πολύ... ρύζι! Όποιος κατάλαβε, κατάλαβε... Κι αν νιώθει φιλικά για μένα μού το εύχεται.
Εγώ πάντως εύχομαι (επαναλαμβάνω) σε ΟΛΟΥΣ σας υγεία και ευτυχία. Και τη νέα χρονιά, η φυλή του μπάσκετ θα είναι παρούσα, σε πείσμα του κάθε κακοθελητή...
dizzy_fingers
Μετέφερα τα off topic ποστ στο κατάλληλο τόπικ.

Καλό θα είναι να συνεχίσετε εκεί τις χριστουγεννιάτικες κουβέντες και εδώ να αφήσετε τα αγωνιστικά.
Vagrant
QUOTE(dizzy_fingers @ Dec 20 2007, 14:47 ) *
Μετέφερα τα off topic ποστ στο κατάλληλο τόπικ.

Καλό θα είναι να συνεχίσετε εκεί τις χριστουγεννιάτικες κουβέντες και εδώ να αφήσετε τα αγωνιστικά.




Καλα εκανες μονο που η μπαλα πηρε και μη Χριστουγεννιάτικες κουβέντες . . .


aspirini δες στο "katallhlo" link την απαντηση μου σχετικα με τον αγωνα στο Περιστερι . . .
mesogeia
Μολις πριν λιγο καιρο εμαθα για την υπαρξη του site και αφου διαβασα ολα για Α και Β εσκα και τους δυο νοτιους ομιλους της Γ εθνικης και μου αρεσε αυτος ο"δρομος" ανταλλαγης αποψεων ειπα να μπω στην παρεα σας.
Ειμαι δημοσιογραφος-οχι δυστυχως αθλητικων-και φανατικος φιλαθλος του basket!!!Eχω υπαρξει αθλητης και λιγο παραγοντας και παρακολουθω οσο πιο συχνα μπορω τις κατηγοριες κυριως που ανεφερα πιο πανω και ειδικα τις ομαδες που εδρευουν στην περιοχη μου, που απο το ψευδωνυμο καταλαβατε ποια ειναι ευρυτερα...
Σε αυτο το topic θα πω λοιπον καποια πραγματα για :ραφηνα,κορωπι,σπατα,μαρκοπουλο και οτι αλλο εχω δει τη φετινη χρονια.
Η ραφηνα εχει ενα προεδρο με διαθεση να βαλει χρηματα και το κανει λιγο πολυ καθε χρονο, αλλα εχει εμπιστευθει τον κουμαρα που ειναι πολυ λιγος και φερνει και αθλητες που ειναι "δικοι μας"με αποτελεσμα να παιζουν κατι που ειναι μιξη μπασκετ με ραγκμπι και δυστυχως οι 2-3 που αξιζουν (μαραμενος,μπουσουλας)να χανονται παρασυρομενοι απο το κυμα.Θελανε να πρωταγωνιστησουνε αλλα δυσκολα θα ειναι πανω απο τη μεση.Νομιζω οτι ο κουμαρας εφυγε ηδη και μαλλον και ο ζαφειροπουλος.Καποιοι θα γλιτωσουν το ξυλο!!!
Το κορωπι ειναι αξιο των κακων επιλογων του σε σημαντικα διοικοιτικα ποστα αρα και στις επιλογες προπονητων και παικτων.Με τον καραμπελα δεν ξεκινισαν super αλλα οχι και τοσο ασχημα που να δικαιολογειται αντικατασταση του και ειδικα με τον κωστοπουλο, που και οι πιο αδαεις του χωρου ξερουν
περι τινος προκειται.Το υλικο τους δεν ειναι για ανοδο ή τριαδα που θελανε αλλα δεν ειναι και για πτωση σε καμμια περιπτωση.Με ενα καλυτερο ασο και coach θα ηταν αλλη ομαδα.
Τα σπατα ειναι πολυ περιεργη περιπτωση.Νεοφωτιστοι που ανεβηκαν ενω πηγαιναν για να σωθουν αφου και στη Β νεοφωτιστοι ηταν επισης και με "τρελο"προεδρο.Φετος ολοι εκτος απο αυτους ξερουν οτι δεν ειναι για πολλα η ομαδα και κανουν το μπαμ στην αρχη και τσιμπησαν απαντες πλην του καρακωστα μαλλον,που προφανως ηξερε τι υλικο εχει και τι μπορει να κανει.Φυγανε τρεις νομιζω παικτες στη πορεια λογω επαγγελματικων ειχανε και 2-3 τραυματισμους και η ομαδα ηρθε στο6-6.Γκρινια πολυ ακομη και στις καλες με αποτελεσμα τη φυγη του coach που και πολυ αντεξε με αυτα που γινοταν εκει εκτος και αν δεν εφυγε αλλα τον "φυγανε",οποτε θα χτυπουν το κεφαλι τους στο παρκε.Το υλικο ειναι καλο για να σωθει η ομαδα ψιλοανετα αναλογα με τον προπονητη που θα παει βεβαια και τη γκρινια των γυρω.
Το μαρκοπουλο απο τα πολλα λεφτα περσι,αφου μονο ετσι δουλευει ο παπαθεοδωρου και μαγκια του,επεσε φετος στα λιγα και σε αναγκαιες επιλογες.Ο κοντομηνας φαινεται οτι δουλευε αλλα δεν τον αφησαν να τελειωσει ή απογοητευτηκε και η αλλαγη εφερε ζωντανια οπως συμβαινει παντα αλλωστε ,αλλα να δουμε για ποσο θα κρατησει και αν θα φερει και τη σωτηρια που εχει τους παικτες για να τη δεκδικησει σιγουρα.
Γενικα νομιζω οτι η κηφισια παναξια θα βγει πρωτη, το ψυχικο θα κανει κοιλια σιγουρα, το ιλιον παιζει στα ορια του, πετρουπολη πολυ καλο υλικο και εμπειρη ομαδα που θα διεκδικησει σοβαρα,η πεντελη ειναι μεγαλο ερωτηματικο για μενα,ταυρος και χολαργος ειναι για πιο ψηλες θεσεις γιατι εχουν γεματο ροστερ και δουλευουν,το γαλατσι σαφως και ειναι καλυτερη ομαδα απο αυτο που παρουσιαζει μεχρι τωρα και θα ανεβει ενω δεν εχω εικονα για ηλιουπολη,αμιλλα,ανω λιοσια και δεν μπορω να προβλεψω και τι σταση θα κρατησει ο αθηναικος των πολλων προβληματων.
Ειναι ασχημο στη 12η αγωνιστικη να εχουν φυγει τοσοι προπονητες και που να δειτε και τι θα γινει ακομη...
Καλες γιορτες και πολυ μπασκετ τη νεα χρονια!!!



P.S.Εκτος απο τον καρακωστα απο τα σπατα,εφυγε και ο γεωργικοπουλος απο το χολαργο την τελευταια αγωνιστικη....κακαλιας παει για χολαργο...ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΙΑ
Vagrant
QUOTE(ADEKASTOS @ Dec 19 2007, 13:31 ) *
Παρακουλούθησα το παιχνίδι και πραγματικά ηταν αντάξιο και των δύο ομάδων ο Καρατζάς με την εισοδό του εδεσε την αμυνα αλλά για μένα ο Φράτας επαιξε αμυνα για σεμινάριο και θα το πώ οτι χάρις στον Φράτα η ΑΕΝΚ πέρασε απο το ψυχικό.Περίμενα περισότερα από τον Μενουδάκο .Πολύ καλό υλικό η ΑΕΝΚ δεν ξέρω αν θα την σταματήση κάποια ομάδα.Από το Ψυχικό καλή και φιλότιμη παρουσία του Καραγρηγορίου και του Μπούχερτ,ο Καλφόπουλος ηταν εκτός παιχνιδιού και δεν ηταν ο γνωστός Καλφόπουλος να πάρει πρωτοβουλίες ,πιστευω οτι με καλό καλφόπουλο δύσκολα θα περνούσε η ΑΕΝΚ.


On behalf of "VareChaos"

Παρακολουθησα κι εγω το παιχνιδι και πιστευω οτι το Ψυχικο με αυτον τον προπονητη και 10 φορες να παιξουν παλι θα χασει. Για να κερδισεις την ΑΕΝΚ πρεπει να της κοψεις το ρυθμο και να ποσταρεις την μπαλα. Οσο για την αμυνα πανω στον Αχη απο τον "τεραστιο αμυντικο" Φρατα, την θεωρω πολυ ευκολη αφου ο "ασσος" της ΑΕΨ ποτε δεν απειλησε επιθετικα και παρολο που ειχε ως μονο του στοχο την "οργανωση" της επιθασης, τα εκανε μανταρα, καθως ποτε δεν πηρε καμια βοηθεια απο τον παγκο (βλ. προπονητη) ο οποιος αποφασιζε για το συστημα που θα παιξουν μετα τα 20 δευτερα . . . !!! Παιδαριωδη τα λαθη του Καλφοπουλου, καλος ο Μπουχερτ, φαινεται οτι λειπει απο την ΑΕΨ ενας γρηγορος (σε μυαλο και ποδια) ασσος.

Φιλικα
VareChaos
yomf69
A'ι' στον Εοσφορο πανιβλακες, για να μαθαινετε πως παιζεται το μπάσκετ , να βλέπετε την ομάδα του Χολαργου bball.gif shot.gif peace.gif icon_drunk.gif 69.gif wink.gif cool.gif shot.gif smiley.gif
MISTA81
QUOTE(JASON @ Dec 19 2007, 13:01 ) *
Φοβερο ματσ στο Ψυχικο με την ΑΕΝΚ να δειχνε οτι τελικα οτι ειναι η καλυτερη αμυνα του πρωταθληματος. με ηγετες τους Καρατζα (ολο το παιχνιδι) και Ψωμαδερη (κυριως 2ο ημιχρονο) και παιζοντας τρομερη ομαδικη αμυνα κερδισε το Ψυχικο που επαιξε αναρχο μπασκετ και στηριχτηκε σε ατομικες προσπαθειες. στο πρωτο 10 λεπτο η ΑΕΨ πήρε διαφορα χαρη στα λαθη της ΑΕΝΚ. Με την εισοδο του Καρατζα τα πραγματα αλλαξαν και το παιχνιδι ισορρόπησε. Στο τριτο 10λεπτο ανέλαβε δραση ο Ψωμαδερης και η διαφορα εκτοξεύτηκε.Καλοι και οι Μενουδάκος Καρακώστας Απο ΑΕΨ ξεχώρισε μόνο ο Μπούχερτ και Καραγρηγορίου. Σεμινάριο άμυνας απο Φρατα σε Αχη και απο Ψωμαδερη σε Στεργάκη. Επίσης ακουσα οτι έπεσε ξύλο στο Αμιλλα-Χολαργός. ΙΣΧΥΕΙ¨?



ισχυει....επεσε ξυλο αλλα οχι μεταξυ παικτων αλλα μεταξύ φιλάθλων και παγκου χολαργού......

και επειδή διαβασα παρα πολλα να πω οτι ναι μεν οι φιλαθλοι μας βριζανε κλπ κλπ αλλα τι σπίθα την αναψε αφενός μεν παραγοντας χολαργού με υψος 1.60 που μας σταματησε οταν πηγαμε να χαιρετισουμε τους παικτες του χολαργού λεγοντάς μας οτι δεν θέλει να δωσουμε τα χερια με τους αντιπαλους λες και οι παικτες του χολαργού δεν εχουν μυαλο για να αποφασισουν αν πρεπει να δωσουν τα χερια η οχι που προς τιμην τους τον εγραψαν κανονικά και μας τα εδωσαν.....και αφενός ενος φιλαθλου του χολαργου που ηρθε στο κεντρο το γηπεδου και μας ειπε μπροστα στα μουτρα μας την ωρα που ειχαμε συγκετρωθει εκει ολη η ομάδα οτι θα μας γ...ει και στο δευτερο γυρο θα φάμε 30 στο κεφαλι...να μην ξεχασω οτι ο εν λογω κυριος διερωτηθηκε αν θα παμε στο χολαργο και οι παικτες και οι φιλαθλοι της ομαδας. φυσικα ολα αυτα δεν δικαιολογουν την συμπεριφορα των δικων μας που μπουκαραν μεσα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ και οι δικοι μας...απλα οι του χολαργου δεν ειναι θυματα ειναι και θυτες.
MISTA81
και οσο για το ηθος που αναρωτιουνται καποιοι αν υπαρχει στο περιστερι ας ρωτήσουνε εκει στον χολαργό τον βελιζιώτη που περυσι μας αντιμετωπισε ξανα και μάλιστα στο παιχνιδι της χρονιας Αμιλλα-Ωροπος στη Β εσκα που θα εκρινε την ανοδο παρολα τα αισχη του ωροπου στο πρωτο ματς που ειχαμε φαει στο κεφαλι οτιδηποτε μπορει ανθρωπος να φανταστει, το γήπεδο μας ηταν διπλάσια γεματο απο οτι ηταν τη δευτέρα και παρολο που περυσι ειχαμε μεγαλύτερη αναγκη αυτους τους χουλιγκαν οπως τους χαρακτιρισαν στον χολαργο μιας και ανεβήκαμε κατηγορία 5 ατομα και ενας προπονητης ας τον ρωτήσει καποιος αν εγιναν επεισόδια.....

και οσον αφορα την τρομοκρατια αν τρομοκρατια θεωρούνται τα βρισιματα και τα χτυπηματα των πινακιδων του γηπέδου τοτε παο πασο...γιατι οπως εγραψα πιο πανω οι δικοι μας βριζανε κανανε οτι κανανε αλλα στο τελος το ξύλο το προκαλεσανε απο τον χολαργό.

οσο για την τρομοκρατια της διατισιας εδω γελαμε.. 3 παικτες μας εξω με 5 φαουλ και αλλοι τοσοι με 4 και 3...και απο τον χολαργο μονο ο βελιζιωτης με 5. παραπανο φαουλ εμεις αν θυμαμαι καλα παραπανω βολές ο χολαργος με ενα ψηλό - εμεις και με τον θαλασινο να παιζει ενα παιχνιδι ολόκληρο με γυρισμενο πόδι.

ξαναλέω οτι οι δικοί μας οι φίλαθλοι στο τελος δεν εκαναν καλα αλλα οταν μιλας για αθλητικο πολιτισμο στο σπιτι καποιου αλλου πρωτα φροντιζεις εσυ να τον εχεις αυτον στο δικό σου σπιτι.
mmmm
Ρε γιατι φαγανε το Γεωργικοπουλο????????
basket4ever13
Ο Γεωργικόπουλος δεν φαγώθηκε από κανένα είναι και θα είναι φίλος.Είναι δική του απόφαση και την είχε πάρει περίπου 15 μέρες πρίν.Ας μιλήσει μαζί του ο Maravic και ας το επιβεβαιώσει πάντως είχε δίκιο από πλευράς Χολαργού ήταν ακλόνητος.Το φτύσιμο του Θαλασσινού στον Βελυζιώτη και η συμπεριφορά ενός ακόμα παίκτη της Αμιλλας ήταν απαράδεκτη.Το ύψος του εφόρου του Χολαργού δεν σε αφορά,η αγάπη για την ομάδα μετρά και η προσφορά τόσα χρόνια στα γήπεδα του μπάσκετ που είναι τεράστια.Σε λεπτομέρειες δεν θέλω να μπώ αλλά αυτό που έγραψες αποτελεί παραποίηση αγωνιστικής και εξωαγωνιστικής αλήθειας.
Η 30άρα είναι αγωνιστική φιλοδοξία δεν είναι κακό .Τελικά η φιλοξενία δεν ήταν κακή θα την ανταποδώσουμε στο ακέραιο.
Bruce Wayne
QUOTE(yomf69 @ Dec 20 2007, 23:50 ) *
A'ι' στον Εοσφορο πανιβλακες, για να μαθαινετε πως παιζεται το μπάσκετ , να βλέπετε την ομάδα του Χολαργου bball.gif shot.gif peace.gif icon_drunk.gif 69.gif wink.gif cool.gif shot.gif smiley.gif


an de svisti amesos afto to post, tha sinexiso tis xristougeniatikes efxes.

DEN INE APILI ALLA PROIDOPIISI! cool.gif
ts0ks99!!!!!!!!:D
QUOTE(MISTA81 @ Dec 21 2007, 03:02 ) *
και οσο για το ηθος που αναρωτιουνται καποιοι αν υπαρχει στο περιστερι ας ρωτήσουνε εκει στον χολαργό τον βελιζιώτη που περυσι μας αντιμετωπισε ξανα και μάλιστα στο παιχνιδι της χρονιας Αμιλλα-Ωροπος στη Β εσκα που θα εκρινε την ανοδο παρολα τα αισχη του ωροπου στο πρωτο ματς που ειχαμε φαει στο κεφαλι οτιδηποτε μπορει ανθρωπος να φανταστει, το γήπεδο μας ηταν διπλάσια γεματο απο οτι ηταν τη δευτέρα και παρολο που περυσι ειχαμε μεγαλύτερη αναγκη αυτους τους χουλιγκαν οπως τους χαρακτιρισαν στον χολαργο μιας και ανεβήκαμε κατηγορία 5 ατομα και ενας προπονητης ας τον ρωτήσει καποιος αν εγιναν επεισόδια.....

και οσον αφορα την τρομοκρατια αν τρομοκρατια θεωρούνται τα βρισιματα και τα χτυπηματα των πινακιδων του γηπέδου τοτε παο πασο...γιατι οπως εγραψα πιο πανω οι δικοι μας βριζανε κανανε οτι κανανε αλλα στο τελος το ξύλο το προκαλεσανε απο τον χολαργό.

οσο για την τρομοκρατια της διατισιας εδω γελαμε.. 3 παικτες μας εξω με 5 φαουλ και αλλοι τοσοι με 4 και 3...και απο τον χολαργο μονο ο βελιζιωτης με 5. παραπανο φαουλ εμεις αν θυμαμαι καλα παραπανω βολές ο χολαργος με ενα ψηλό - εμεις και με τον θαλασινο να παιζει ενα παιχνιδι ολόκληρο με γυρισμενο πόδι.

ξαναλέω οτι οι δικοί μας οι φίλαθλοι στο τελος δεν εκαναν καλα αλλα οταν μιλας για αθλητικο πολιτισμο στο σπιτι καποιου αλλου πρωτα φροντιζεις εσυ να τον εχεις αυτον στο δικό σου σπιτι.


ΠΦΦΦΦΦΦΦ ΑΧ0Α0Χ0ΑΧ0Α0Χ0Α0Χ0Α0ΧΑ0Χ0Α0Χ0Α0Χ0Α0ΧΑ0Χ0ΑΧ0Α0ΧΑ0Χ0Α
0Χ0Α0Χ0Α0Χ0ΑΧ0Α0Χ0Α0ΧΑ0Χ0Α0Χ0Α0Χ0ΑΧ0Α0Χ0Α
ΕΛΕΟΣ ΡΕ...ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΔΡΙΣΜΟ ΤΩΝ ΚΑΤΟΙΚΩΝ ΤΟΥ...Α0Χ0Α0ΧΑ0ΧΑΧ0Α
ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΟΥ ΕΒΡΙΖΕ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ "ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ" ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗ8ΗΚΕ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΟΠΑΔΟ!!!!!!!!!!!!!!!ΑΧ0Α0Χ0Α0Χ0Α0ΧΑ0Χ0Α0ΧΑ0..ΣΑΝ ΑΝΕΚΔΟΤΟ ΑΚΟΥΓΕΤΕ!!!!!!
MISTA81
QUOTE(basket4ever13 @ Dec 21 2007, 06:51 ) *
Ο Γεωργικόπουλος δεν φαγώθηκε από κανένα είναι και θα είναι φίλος.Είναι δική του απόφαση και την είχε πάρει περίπου 15 μέρες πρίν.Ας μιλήσει μαζί του ο Maravic και ας το επιβεβαιώσει πάντως είχε δίκιο από πλευράς Χολαργού ήταν ακλόνητος.Το φτύσιμο του Θαλασσινού στον Βελυζιώτη και η συμπεριφορά ενός ακόμα παίκτη της Αμιλλας ήταν απαράδεκτη.Το ύψος του εφόρου του Χολαργού δεν σε αφορά,η αγάπη για την ομάδα μετρά και η προσφορά τόσα χρόνια στα γήπεδα του μπάσκετ που είναι τεράστια.Σε λεπτομέρειες δεν θέλω να μπώ αλλά αυτό που έγραψες αποτελεί παραποίηση αγωνιστικής και εξωαγωνιστικής αλήθειας.
Η 30άρα είναι αγωνιστική φιλοδοξία δεν είναι κακό .Τελικά η φιλοξενία δεν ήταν κακή θα την ανταποδώσουμε στο ακέραιο.



ωραια προσφορά και ηθος εχει ο συγκεκριμενος παραγοντας...με αρεσει που τον αναφερεις και 30 χρονια....το υψος το ανεφερα ενδεικτικά για να δειξω ποιος ηταν γιατι δεν γνωριζω το ονομα του.....η 30 αρα ειναι αγωνιστικη φιλοδοξια οταν αναφερεσαι καθαρα αγωνιστικα και οχι με εκφρασεις αν θα ερθουμε στο χολαργο και οτι θα μας γα....ε στο χολαργό......

οσο για την φιλοξενία που θα μας ανταποδωσετε στο ακεραιο........φοβηθήκαμε....

η παραποιηση αγωνιστικης αληθειας δεν πειθεις ουτε τον ευατο σου και μονο που το γραφεις γιατι εγω σου μιλισα με στοιχεια. ποιος εκτελεσε περισοτερεσ βολες ποιανης ομαδας οι παικτες αποβλήθηκαν με φαουλ κλπ κλπ.

QUOTE(ts0ks99!!!!! @ Dec 21 2007, 09:25 ) *
ΠΦΦΦΦΦΦΦ ΑΧ0Α0Χ0ΑΧ0Α0Χ0Α0Χ0Α0ΧΑ0Χ0Α0Χ0Α0Χ0Α0ΧΑ0Χ0ΑΧ0Α0ΧΑ0Χ0Α
0Χ0Α0Χ0Α0Χ0ΑΧ0Α0Χ0Α0ΧΑ0Χ0Α0Χ0Α0Χ0ΑΧ0Α0Χ0Α
ΕΛΕΟΣ ΡΕ...ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΔΡΙΣΜΟ ΤΩΝ ΚΑΤΟΙΚΩΝ ΤΟΥ...Α0Χ0Α0ΧΑ0ΧΑΧ0Α
ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΟΥ ΕΒΡΙΖΕ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ "ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ" ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗ8ΗΚΕ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΟΠΑΔΟ!!!!!!!!!!!!!!!ΑΧ0Α0Χ0Α0Χ0Α0ΧΑ0Χ0Α0ΧΑ0..ΣΑΝ ΑΝΕΚΔΟΤΟ ΑΚΟΥΓΕΤΕ!!!!!!



ποιος μιλησε για τρομοκρατια και φοβο? για προκληση μιλησαμε και μάλιστα στους παικτες χωρις λόγο.
v-span
QUOTE(mesogeia @ Dec 20 2007, 15:30 ) *
Μολις πριν λιγο καιρο εμαθα για την υπαρξη του site και αφου διαβασα ολα για Α και Β εσκα και τους δυο νοτιους ομιλους της Γ εθνικης και μου αρεσε αυτος ο"δρομος" ανταλλαγης αποψεων ειπα να μπω στην παρεα σας.
Ειμαι δημοσιογραφος-οχι δυστυχως αθλητικων-και φανατικος φιλαθλος του basket!!!Eχω υπαρξει αθλητης και λιγο παραγοντας και παρακολουθω οσο πιο συχνα μπορω τις κατηγοριες κυριως που ανεφερα πιο πανω και ειδικα τις ομαδες που εδρευουν στην περιοχη μου, που απο το ψευδωνυμο καταλαβατε ποια ειναι ευρυτερα...
Σε αυτο το topic θα πω λοιπον καποια πραγματα για :ραφηνα,κορωπι,σπατα,μαρκοπουλο και οτι αλλο εχω δει τη φετινη χρονια.
Η ραφηνα εχει ενα προεδρο με διαθεση να βαλει χρηματα και το κανει λιγο πολυ καθε χρονο, αλλα εχει εμπιστευθει τον κουμαρα που ειναι πολυ λιγος και φερνει και αθλητες που ειναι "δικοι μας"με αποτελεσμα να παιζουν κατι που ειναι μιξη μπασκετ με ραγκμπι και δυστυχως οι 2-3 που αξιζουν (μαραμενος,μπουσουλας)να χανονται παρασυρομενοι απο το κυμα.Θελανε να πρωταγωνιστησουνε αλλα δυσκολα θα ειναι πανω απο τη μεση.Νομιζω οτι ο κουμαρας εφυγε ηδη και μαλλον και ο ζαφειροπουλος.Καποιοι θα γλιτωσουν το ξυλο!!!
Το κορωπι ειναι αξιο των κακων επιλογων του σε σημαντικα διοικοιτικα ποστα αρα και στις επιλογες προπονητων και παικτων.Με τον καραμπελα δεν ξεκινισαν super αλλα οχι και τοσο ασχημα που να δικαιολογειται αντικατασταση του και ειδικα με τον κωστοπουλο, που και οι πιο αδαεις του χωρου ξερουν
περι τινος προκειται.Το υλικο τους δεν ειναι για ανοδο ή τριαδα που θελανε αλλα δεν ειναι και για πτωση σε καμμια περιπτωση.Με ενα καλυτερο ασο και coach θα ηταν αλλη ομαδα.
Τα σπατα ειναι πολυ περιεργη περιπτωση.Νεοφωτιστοι που ανεβηκαν ενω πηγαιναν για να σωθουν αφου και στη Β νεοφωτιστοι ηταν επισης και με "τρελο"προεδρο.Φετος ολοι εκτος απο αυτους ξερουν οτι δεν ειναι για πολλα η ομαδα και κανουν το μπαμ στην αρχη και τσιμπησαν απαντες πλην του καρακωστα μαλλον,που προφανως ηξερε τι υλικο εχει και τι μπορει να κανει.Φυγανε τρεις νομιζω παικτες στη πορεια λογω επαγγελματικων ειχανε και 2-3 τραυματισμους και η ομαδα ηρθε στο6-6.Γκρινια πολυ ακομη και στις καλες με αποτελεσμα τη φυγη του coach που και πολυ αντεξε με αυτα που γινοταν εκει εκτος και αν δεν εφυγε αλλα τον "φυγανε",οποτε θα χτυπουν το κεφαλι τους στο παρκε.Το υλικο ειναι καλο για να σωθει η ομαδα ψιλοανετα αναλογα με τον προπονητη που θα παει βεβαια και τη γκρινια των γυρω.
Το μαρκοπουλο απο τα πολλα λεφτα περσι,αφου μονο ετσι δουλευει ο παπαθεοδωρου και μαγκια του,επεσε φετος στα λιγα και σε αναγκαιες επιλογες.Ο κοντομηνας φαινεται οτι δουλευε αλλα δεν τον αφησαν να τελειωσει ή απογοητευτηκε και η αλλαγη εφερε ζωντανια οπως συμβαινει παντα αλλωστε ,αλλα να δουμε για ποσο θα κρατησει και αν θα φερει και τη σωτηρια που εχει τους παικτες για να τη δεκδικησει σιγουρα.
Γενικα νομιζω οτι η κηφισια παναξια θα βγει πρωτη, το ψυχικο θα κανει κοιλια σιγουρα, το ιλιον παιζει στα ορια του, πετρουπολη πολυ καλο υλικο και εμπειρη ομαδα που θα διεκδικησει σοβαρα,η πεντελη ειναι μεγαλο ερωτηματικο για μενα,ταυρος και χολαργος ειναι για πιο ψηλες θεσεις γιατι εχουν γεματο ροστερ και δουλευουν,το γαλατσι σαφως και ειναι καλυτερη ομαδα απο αυτο που παρουσιαζει μεχρι τωρα και θα ανεβει ενω δεν εχω εικονα για ηλιουπολη,αμιλλα,ανω λιοσια και δεν μπορω να προβλεψω και τι σταση θα κρατησει ο αθηναικος των πολλων προβληματων.
Ειναι ασχημο στη 12η αγωνιστικη να εχουν φυγει τοσοι προπονητες και που να δειτε και τι θα γινει ακομη...
Καλες γιορτες και πολυ μπασκετ τη νεα χρονια!!!
P.S.Εκτος απο τον καρακωστα απο τα σπατα,εφυγε και ο γεωργικοπουλος απο το χολαργο την τελευταια αγωνιστικη....κακαλιας παει για χολαργο...ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΙΑ

Κατ αρχας καλώς ήρθες και ηρθες με πολλες και ενδιαφερουσες πληροφοριες.
-Όντως ο coach Καρακωστας αποτελεί παρελθόν από Σπάτα?
-Είσαι σίγουρος ότι έφυγε ο Κουμαράς?
leonkalf
QUOTE(yomf69 @ Dec 20 2007, 23:50 ) *
A'ι' στον Εοσφορο πανιβλακες, για να μαθαινετε πως παιζεται το μπάσκετ , να βλέπετε την ομάδα του Χολαργου bball.gif shot.gif peace.gif icon_drunk.gif 69.gif wink.gif cool.gif shot.gif smiley.gif



QUOTE(Bruce Wayne @ Dec 21 2007, 11:18 ) *
an de svisti amesos afto to post, tha sinexiso tis xristougeniatikes efxes.

DEN INE APILI ALLA PROIDOPIISI! cool.gif

Θέλω να πιστεύω ότι ο yomf69 έκανε πλάκα με το post του (αυτό δείχνουν άλλωστε και τα emoticon που χρησιμοποίησε).
Οπότε μην εξάπτεσαι Bruce..

Παιδιά, μην επανερχόμαστε στα ίδια. Βλέπω μια τάση να ξαναφουντώσουν κάποιοι το ήρεμο κλίμα των τελευταίων ημερών. Δεν χρειάζεται...
Ηρεμία!
mesogeia
QUOTE(v-span @ Dec 21 2007, 12:36 ) *
Κατ αρχας καλώς ήρθες και ηρθες με πολλες και ενδιαφερουσες πληροφοριες.
-Όντως ο coach Καρακωστας αποτελεί παρελθόν από Σπάτα?
-Είσαι σίγουρος ότι έφυγε ο Κουμαράς?

Ναι ο coach Καρακωστας δεν "μενει" πια στα Σπατα σιγουρα,δεν εχω μαθει ομως ακομη το πως και το γιατι...
Για τον Κουμαρα οχι δεν ειμαι σιγουρος φιλε v-span οτι εφυγε, αλλα σε μεγαλο ποσοστο ισχυει.
Φυσικα επρεπε να ξεκινησω με το ευ χαριστω για το καλοσωρισμα αλλα με τετοια νεα το αφησα για το τελος.
ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ
Jabar
Τρεις οι επιβεβαιωμένες αλλαγές προπονητών με δύο επιβεβαιωμένες πρώτες των νέωνπροπονητών.Περιμένω τον Maravic να ασχοληθεί με το αγαπημένο θέμα του .Η ανάλυση του φίλου mesogeia είναι κατά πολύ μεγάλο ποσοστό σωστή 41.gif και κάθε λάτρης του μπάσκετ είναι καλοδεχούμενος. blove.gif
mesogeia
O Γεωργικοπουλος οντως εφυγε μονος του ισως...εχοντας μιλησει απο πριν με τα Σπατα που ειναι η νεα του ομαδα???Δεν ξερω κατι απλα το αναφερω χωρις να θεωρηθει μπηχτη.Αφησε εργο παντως στον Χολαργο.Κακαλιας νεος προπονητης του χολαργου,αξιολογος επισης.
Τον Καρακωστα τον φαγανε γιατι η ομαδα δεν ητανε σε τροχια ανοδου...τους ανεβασε τους πηγαινε μια χαρουλα και παραπανω και μετα τι...και επιπλεον δεν επαιζε πολυ ο γιος του προεδρου που καπου αναφερει και ο προφητης φιλος maravic.Αγνοια ή αχαριστια ή μηπως χαθηκε το μετρο των ικανοτητων και στοχων της ομαδας?Ασε που τελευταια επαιζε η μιση ομαδα λογω απουσιων απο διαφορες αιτιες.Παντως ο Γεωργικοπουλος ειναι καλη επιλογη αρκει να τον αφησουν γιατι θελουμε να συνεχισουμε να βλεπουμε καλο μπασκετ εδω στα Μεσογεια.
Δυστυχως μπασκετοφιλοι δεν μπορεσα να διασταυρωσω τα της Ραφηνας.Ισως τις επομενες μερες αν και λογω εορτων δυσκολα.
Στο Κορωπι τα παντα ειναι κλειστα λογω γιορτων.Θα ανοιξουν σε 10 μερουλες.
Θα επανελθω με νεοτερα και καποια στιγμη θα σχολιασω ολους τους προπονητες-για οσους τουλαχιστον εχω γνωμη-παντα καλοπροαιρετα και με λιγο χιουμορ, ετσι για να γινεται κουβεντουλα!
Μaravic εισαι ωραιος...γραφε πιο συχνα γιατι αρεσεις!
mantelos
QUOTE(mesogeia @ Dec 21 2007, 12:00 ) *
Τον Καρακωστα τον φαγανε γιατι η ομαδα δεν ητανε σε τροχια ανοδου...τους ανεβασε τους πηγαινε μια χαρουλα και παραπανω και μετα τι...και επιπλεον δεν επαιζε πολυ ο γιος του προεδρου που καπου αναφερει και ο προφητης φιλος maravic.Αγνοια ή αχαριστια ή μηπως χαθηκε το μετρο των ικανοτητων και στοχων της ομαδας?Ασε που τελευταια επαιζε η μιση ομαδα λογω απουσιων απο διαφορες αιτιες.Παντως ο Γεωργικοπουλος ειναι καλη επιλογη αρκει να τον αφησουν γιατι θελουμε να συνεχισουμε να βλεπουμε καλο μπασκετ εδω στα Μεσογεια.


καλησπερα, πρωτη φορα γραφω και αυτο επειδη λες κατι πολυ λαθος.
1. χιλια ευχαριστω στον coach Καρακωστα γα τις στιγμες που μας χαρισε, καλη του συνεχεια σε οποια ομαδα και να παει. πολυ καλος γυμναστης προπονητης και "Ανθρωπος".
2. δεν ξερω ρε φιλε αν τον φαγανε ή αν επρεπε για καποιο λογο να φυγει...
3. για πια ανοδο μιλας?????
4.γραφω πιο πολυ για να τονισω "δεν επαιζε πολυ ο γιος του προεδρου" μεγαλη πατατα ειπες.
5. οντως ειχαμε μεγαλες απουσιες, οντως εχουμε τραυματισμους (ειμαι και ενας απ αυτους), αλλα ετσι ειναι μπασκετακι, παιζουν και αυτα.
6. ελπιζω θα το παλεψουμε αρκετα, ωστε να βλεπεις καλο μπασκετ εκει στα μεσογεια.
7. ας καλοσωρισουμε τον νεο μας coach και ευχομαι καλη αρχη και αναλογη συνεχεια.
mimos8
καλη επιτυχια στον κοουτς γεωργικοπουλο στα σπατα.ειναι αναμφιβολα ενας σοβαρος μπασκετανθρωπος που του αρεσει να περναει πολλες ωρες στο γηπεδο με τους παιχτες του.ελπιζω να βρει ανταποκριση απο τα παιδια εκει
Jabar
Αφού δεν έχει αγωνιστική δράση λέω να ξεκινήσω να γράφω για τις ομάδες που έχω δεί.
Α.Ε.Ν.Κ.
Ξεκινώντας να αποδόσουμε τα εύσημα στον κόουτς που έχει κάνει που έχει κάνει καλή δουλειά σε άμυνα και επίθεση.Είναι ομάδα που αποτελείται από παίκτες με πολύ καλά αθλητικά προσόντα και υψηλό μπασκετικό ΙQ
απαραίτητο για να διαβάζει κανείς σωστά τις φάσεις.Το πόσο καλοί παίκτες είναι και από το πόσο γρήγορα έδεσαν σαν ομάδα.Στην επίθεση η μπάλλα αλλάζει με μεγάλη ταχύτητα μέχρι να βρεθεί αντίπαλος με κακή αμυντική ισσοροπία στο ένας εναντίον ενός η να βγεί ελεύθερο σούτ.Σε φιλικά όταν είχαν ελλείψεις παίζαν και καταπληκτικό hi-low παιχνίδι στο πρωτάθλημα δεν το πολυχρησιμοποίησαν.Αμυντικά με εντυπωσίασαν
με τα δυναμικά σπασίματα στα σκριν και την αμυντική συνεισφορά των ψηλών τους που είναι οι καλλίτεροι αμυντικά ψηλοί της κατηγορίας.Το μοίρασμα των πόντων δείχνει ομάδα με όλη τη σημασία της λέξης.Ολοι είναι πολύ καλοί παίκτες με κίνδυνο να αδικήσω κάποιους προσωπικά μου άρεσε ο Μενουδάκος για το παραγωγικό παιχνίδι του,ο Ντεφούδης που όταν πρέπει βγάζει και τα κάστανα από τη φωτιά πχ Πεντέλη και
ο Διαμαντόπουλος με τη πολύ δουλειά σε πολλούς τομείς που κάνει.Με δύο προσθήκες πρωτοκλασάτων στη θέση 1 κ5 και δύο βοηθητικούς με εμπειρία στη Γ θα πρωταγωνιστήσουν και του χρόνου
Jabar
Ερώτηση Θα χάσει η ΑΕΝΚ μέχρι το τέλος και που?

Κατ'αρχάς θα εξαρτηθεί από το αν θα δείξουν χαλάρωση την άνοιξη η οχι.Απο ποιούς μου είναι πιο εύκολο
να περιγράψω τις συνθήκες του αγώνα και τα χαρακτηριστικά του αντιπάλου.Θα πρέπει να γίνει παιχνίδι χωρίς
ρυθμό η να ελέγχει το ρυθμό ο αντίπαλος.Πρόταση στους αντίπαλους κόουτς μελετήστε ΛΙΜΟΖ του Μάλκοβιτς.
Τέλος πάντων στην Α ΕΣΚΑ υπάρχει ομάδα που μπορεί να ελέγχει το ρυθμό και να κοιμίζει τους αντιπάλους λέγεται ΑΡΗΣ .Αλλος παράγοντας είναι η διαιτησία . Διαιτητές που θα σφυρίξουν πολύ κάθε επαφή διακόπτωντας τη ροή του παιχνιδιού.Και εδώ έχω πρόταση με ονόματα αλλά λέω να μην τη διατυπώσω.Προαπαιτούμενα λοιπόν για την ήττα ομάδα με έμπειρο play maker,ψηλό πάνω από 2μ κατά προτίμηση να βάλει 15 ποντάκια ενα τριποντάκια που να εκτελεί αλλά Λούκυ Λουκ.Θα πρέπει ο διαιτητής του αγώνα να του αρέσει ο ήχος της σφυρίχτρας του.Θα πρέπει τέλος η αντίπαλη ομάδα να πάρει σκορ από βολές
στα 3 από τα 4 δεκάλεπτα κατά προτίμηση στα τρια τελευταία.Κάπως έτσι ήταν τα παιχνίδια με Αρη και Αθηναϊκό. Φανταζόμουν ότι θα μπορούσαν να χάσουν στο Ψυχικό αλλά εκεί έλειψε ο έμπειρος play maker.
Αν μου έλεγαν κάνε μια fantasy team για να τους παίξει θα έπαιρνα Χρονόπουλο Ντάση Αττίκο Βασιλείου Λοιζο και θα ζήταγα διαιτητή τον ---------- και τον --------.
10γρ 8γρ
Jabar
ΠΟΝΤΟΙ ΤΗΣ ΑΕΝΚ
λείπει το παιχνίδι με το Γαλάτσι
Μπάρτζος 78(19),Πεζούλας 9(2),Φράτας 45(10),Διαμαντόπουλος 91(6), Ψωμαδέρης 166(11) Δρυμαλίτης 2,
Καρατζάς 98(7), Μενουδάκος 135(7), Καρακώστας 33(1), Ντεφούδης 106, Φώτος 56, Λαγοπόδης 41 Ευθιμιόπουλος 5
maravitc
χρονια πολλα σε ολους, καλη χρονια,υγεια π επιτυχιες
mimos8
QUOTE(Jabar @ Dec 24 2007, 23:06 ) *
Ερώτηση Θα χάσει η ΑΕΝΚ μέχρι το τέλος και που?

Κατ'αρχάς θα εξαρτηθεί από το αν θα δείξουν χαλάρωση την άνοιξη η οχι.Απο ποιούς μου είναι πιο εύκολο
να περιγράψω τις συνθήκες του αγώνα και τα χαρακτηριστικά του αντιπάλου.Θα πρέπει να γίνει παιχνίδι χωρίς
ρυθμό η να ελέγχει το ρυθμό ο αντίπαλος.Πρόταση στους αντίπαλους κόουτς μελετήστε ΛΙΜΟΖ του Μάλκοβιτς.
Τέλος πάντων στην Α ΕΣΚΑ υπάρχει ομάδα που μπορεί να ελέγχει το ρυθμό και να κοιμίζει τους αντιπάλους λέγεται ΑΡΗΣ .Αλλος παράγοντας είναι η διαιτησία . Διαιτητές που θα σφυρίξουν πολύ κάθε επαφή διακόπτωντας τη ροή του παιχνιδιού.Και εδώ έχω πρόταση με ονόματα αλλά λέω να μην τη διατυπώσω.Προαπαιτούμενα λοιπόν για την ήττα ομάδα με έμπειρο play maker,ψηλό πάνω από 2μ κατά προτίμηση να βάλει 15 ποντάκια ενα τριποντάκια που να εκτελεί αλλά Λούκυ Λουκ.Θα πρέπει ο διαιτητής του αγώνα να του αρέσει ο ήχος της σφυρίχτρας του.Θα πρέπει τέλος η αντίπαλη ομάδα να πάρει σκορ από βολές
στα 3 από τα 4 δεκάλεπτα κατά προτίμηση στα τρια τελευταία.Κάπως έτσι ήταν τα παιχνίδια με Αρη και Αθηναϊκό. Φανταζόμουν ότι θα μπορούσαν να χάσουν στο Ψυχικό αλλά εκεί έλειψε ο έμπειρος play maker.
Αν μου έλεγαν κάνε μια fantasy team για να τους παίξει θα έπαιρνα Χρονόπουλο Ντάση Αττίκο Βασιλείου Λοιζο και θα ζήταγα διαιτητή τον ---------- και τον --------.
10γρ 8γρ

φιλε jabar σεβομαι απολυτα τις αποψεις σου και συμφωνω με τις περισσοτερες. δειχνεις πολυ καλος γνωστης του αθληματος.αλλα θα διαφωνησω μαζι σου μονο στην fantasy team που επελεξες να μας αντιμετωπισει.θεωρω οτι η ομαδα αυτη υστερει πολυ αμυντικα και δε θα μπορεσει να βγαλει περα τα πολλα miss match και 1 εναντιον 1 που δημιουργουμε.επισης δε θεωρω τον χρονοπουλο εμπειρο ασσο οπως ζητησες αλλα πολυ καλο δυαρι!το ιδιο και τον νταση.
ευχομαι χρονια πολλα σε ολους!
Jabar
Συμφωνώ η ομάδα αυτή δεν είναι ότι καλλίτερο αμυντικά κυκλοφορά και τα πράγματα είναι όπως τα περιέγραψες.Ο Ντάσης είναι και οργανωτής και ξέρει πότε να πάρει τις προσπάθειες και πολύ δύσκολα κάνει κακές επιλογές θεωρώ το Χρονόπουλο πολύ καλό Guard στο ένας εναντίον ενός και θεωρώ ότι το παιχνίδι του συμπληρώνει το παιχνίδι του Ντάση.Εχουν την εμπειρία και να τρέξουν και να παγώσουν το παιχνίδι.Την άμυνα θα τη βάσιζα στους τρείς ψηλούς και στις βοήθειές τους.Επιθετικά πιστεύω ότι μπορούν να ανταποκριθούν στη πρόκληση των ψηλών σας.Εξάλλου έγραψα πέντε παίκτες που θα ήθελα στην ομάδα για να σας κερδίσω η ομάδα θα είχε άλλα 7 πολυεργαλεία.Θα γράψω και για άλλες ομάδες και θα καταλάβεις ποιούς εννοώ
Jabar
φίλε ΜΙΜΟS8 μήπως πέρυσι στο τέλος της χρονιάς είχε ψηφίσει για καλλίτερους άσους Φράττα -Χρονόπουλο
Jabar
Φέτος ο καλλίτερος είναι ο Μενουδάκος θα ζητήσω από την Κηφισιά να μου τον παραχωρήσει
ilion_player
Εύχομαι σε όλους καλά Χριστούγεννα με υγεία.
tool
Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία και επιτυχίες σε όλα τα επίπεδα!
Jabar
Ελεγα να γράψω σήμερα για τον Νεοπεντελικό αλλά βαριέμαι και λέω να ασχοληθώ με το off topic της Γ ΕΣΚΑ
οπου τα παιδιά πραγματικά έχουν χιούμορ και αύριο να γράψω για την ομάδα από όπου θα πάρω τον βασικό
άσο για την fantasy team μου. Νομίζω ότι μέσα στην έλλειψη που υπάρχει σ'αυτή τη θέση αυτός ίσως είναι ο πιό κλασικός σ'αυτή τη θέση.
mimos8
φιλε τζαμπαρ ο χρονοπουλος περυσι επαιζε πιο πολυ ασσος με τον μπαλαμπανη στο πλαι.φετος τη θεση αυτη την καλυπτει 100% ο παναγιωτοπουλος,ο οποιος ειναι εξαιρετικος πλει μεικερ!!!
Jabar
Βρήκες λοιπόν την ομάδα που θα ασχοληθώ αύριο και τον 6ο κατά σειρά και όχι αξία παίκτη της fantasy team.
ilovebasketball
QUOTE(Jabar @ Dec 24 2007, 20:49 ) *
Αφού δεν έχει αγωνιστική δράση λέω να ξεκινήσω να γράφω για τις ομάδες που έχω δεί.
Α.Ε.Ν.Κ.
Ξεκινώντας να αποδόσουμε τα εύσημα στον κόουτς που έχει κάνει που έχει κάνει καλή δουλειά σε άμυνα και επίθεση.Είναι ομάδα που αποτελείται από παίκτες με πολύ καλά αθλητικά προσόντα και υψηλό μπασκετικό ΙQ
απαραίτητο για να διαβάζει κανείς σωστά τις φάσεις.Το πόσο καλοί παίκτες είναι και από το πόσο γρήγορα έδεσαν σαν ομάδα.Στην επίθεση η μπάλλα αλλάζει με μεγάλη ταχύτητα μέχρι να βρεθεί αντίπαλος με κακή αμυντική ισσοροπία στο ένας εναντίον ενός η να βγεί ελεύθερο σούτ.Σε φιλικά όταν είχαν ελλείψεις παίζαν και καταπληκτικό hi-low παιχνίδι στο πρωτάθλημα δεν το πολυχρησιμοποίησαν.Αμυντικά με εντυπωσίασαν
με τα δυναμικά σπασίματα στα σκριν και την αμυντική συνεισφορά των ψηλών τους που είναι οι καλλίτεροι αμυντικά ψηλοί της κατηγορίας.Το μοίρασμα των πόντων δείχνει ομάδα με όλη τη σημασία της λέξης.Ολοι είναι πολύ καλοί παίκτες με κίνδυνο να αδικήσω κάποιους προσωπικά μου άρεσε ο Μενουδάκος για το παραγωγικό παιχνίδι του,ο Ντεφούδης που όταν πρέπει βγάζει και τα κάστανα από τη φωτιά πχ Πεντέλη και
ο Διαμαντόπουλος με τη πολύ δουλειά σε πολλούς τομείς που κάνει.Με δύο προσθήκες πρωτοκλασάτων στη θέση 1 κ5 και δύο βοηθητικούς με εμπειρία στη Γ θα πρωταγωνιστήσουν και του χρόνου


Συγχαριτηρια
Η αποψη σου για την ΑΕΝΚ απεικονιζει με τον καλυτερο τροπο την πραγματικοτητα .

Με την ευκαιρια ευχομαι σε ολους ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.