Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2007-08
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43
dizzy_fingers
Πωπω σβήσιμο που έπεσε...καιρό είχα να το χαρώ τόσο. 19.gif

Λοιπόν, επειδή βαριέμαι να ψάχνω ποιός άρχισε και ποιός το συνέχισε, ποιός πρέπει να παίρνει warn και ποιός όχι τα έσβησα όλα όσα αναφέρονταν στη διαιτησία και σας προειδοποιώ πως ο πέλεκυς θα είναι βαρύς για όποιον προτιμήσει από εδώ και πέρα να συνεχίσει τη κουβέντα με προκλήσεις και μη εποικοδομητικό χαρακτήρα.

Τα οποιαδήποτε παράπονα για το ποιός τιμωρήθηκε περισσότερο και ποιός λιγότερο, τί "αφήσαμε να φανεί" ενώ δεν έπρεπε (χρηματιζόμαστε από τους μισούς προέδρους της Α ΕΣΚΑ, δεν το ξέρατε? τί νομίζατε? μόνος μου το συντηρώ το basketforum) σας παρακαλώ όχι με πμ...μπορείτε να πάτε "στο άλλο φόρουμ" που δε σας λογοκρίνουν rolleyes.gif (καθώς και να αφήσετε τα εκεί τεκταινόμενα...εκεί - μη μεταφέρετε σας παρακαλώ τις κρίσεις και τους τσαμπουκάδες σας από αλλού, τα νεύρα μου).
nikefalin
QUOTE(dizzy_fingers @ Feb 19 2008, 15:33 ) *
Πωπω σβήσιμο που έπεσε...καιρό είχα να το χαρώ τόσο. 19.gif

Λοιπόν, επειδή βαριέμαι να ψάχνω ποιός άρχισε και ποιός το συνέχισε, ποιός πρέπει να παίρνει warn και ποιός όχι τα έσβησα όλα όσα αναφέρονταν στη διαιτησία και σας προειδοποιώ πως ο πέλεκυς θα είναι βαρύς για όποιον προτιμήσει από εδώ και πέρα να συνεχίσει τη κουβέντα με προκλήσεις και μη εποικοδομητικό χαρακτήρα.

Τα οποιαδήποτε παράπονα για το ποιός τιμωρήθηκε περισσότερο και ποιός λιγότερο, τί "αφήσαμε να φανεί" ενώ δεν έπρεπε (χρηματιζόμαστε από τους μισούς προέδρους της Α ΕΣΚΑ, δεν το ξέρατε? τί νομίζατε? μόνος μου το συντηρώ το basketforum) σας παρακαλώ όχι με πμ...μπορείτε να πάτε "στο άλλο φόρουμ" που δε σας λογοκρίνουν rolleyes.gif (καθώς και να αφήσετε τα εκεί τεκταινόμενα...εκεί - μη μεταφέρετε σας παρακαλώ τις κρίσεις και τους τσαμπουκάδες σας από αλλού, τα νεύρα μου).

συμπράττω λέγοντας πως αυτή είναι η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ προειδοποίηση, εξηγημένα και αγαπημένα

όποιος απο δω και στο εξής παραβιάζει τον καθαρά αγωνιστικό και ενημερωτικό χαρακτήρα του τόπικ και αναλώνεται ή προκαλεί για ανούσιους λεκτικούς καυγάδες θα παίρνει την άγουσα, απλά και όμορφα.
president
Τα παιχνιδια θα γινουν εμβολιμα μεσα σε 15 ημερες περιπου.Αθηναικος---Ηλιουπολι μαλλον 29--2ου ωρα 21.15.
billy_14
QUOTE(dizzy_fingers @ Feb 19 2008, 13:33 ) *
Πωπω σβήσιμο που έπεσε...καιρό είχα να το χαρώ τόσο. 19.gif

Λοιπόν, επειδή βαριέμαι να ψάχνω ποιός άρχισε και ποιός το συνέχισε, ποιός πρέπει να παίρνει warn και ποιός όχι τα έσβησα όλα όσα αναφέρονταν στη διαιτησία και σας προειδοποιώ πως ο πέλεκυς θα είναι βαρύς για όποιον προτιμήσει από εδώ και πέρα να συνεχίσει τη κουβέντα με προκλήσεις και μη εποικοδομητικό χαρακτήρα.

Τα οποιαδήποτε παράπονα για το ποιός τιμωρήθηκε περισσότερο και ποιός λιγότερο, τί "αφήσαμε να φανεί" ενώ δεν έπρεπε (χρηματιζόμαστε από τους μισούς προέδρους της Α ΕΣΚΑ, δεν το ξέρατε? τί νομίζατε? μόνος μου το συντηρώ το basketforum) σας παρακαλώ όχι με πμ...μπορείτε να πάτε "στο άλλο φόρουμ" που δε σας λογοκρίνουν rolleyes.gif (καθώς και να αφήσετε τα εκεί τεκταινόμενα...εκεί - μη μεταφέρετε σας παρακαλώ τις κρίσεις και τους τσαμπουκάδες σας από αλλού, τα νεύρα μου).

Αγαπητέ μου στόχω ξαναπεί, μη μας βάζεις όλους στο ίδιο τσουβάλι... Δε νομίζω να προκάλεσα κανέναν κι όμως με έσβησες... Απλώς συμφώνησα με κάποιον που είπε πως όλη αυτή η παρασκηνιολογία μας έχει σπάσει τα νεύρα... Ό,τι λες κι εσύ, οπότε πού διαφωνούμε;... Μη θίγεσαι λοιπόν...
Όσο για το "ό,τι άφησαν οι moderators να φανεί", θεωρώ - με συγχωρείς κιόλας - κουτό να σβήνεις το μισό ποστ όπου ο εν λόγω κύριος προσβάλλει όποιον προσβάλλει και ν' αφήνεις το άλλο μισό...
Το ότι "χρηματίζεστε από τους μισούς προέδρους" το προσπερνώ ως αστείο, έστω και κακόγουστο, αφού κανείς δεν σας κατηγόρησε ποτέ για κάτι τέτοιο.
Χρειάζεται να κουλάρουμε όλοι μας, αλλά κι εσύ λιγάκι... δε συμφωνείς; Πάρτο απλώς ως συμβουλή από κάποιον αρκετά μεγαλύτερό σου...
peace.gif
dizzy_fingers
Αν και αρκετά μεγαλύτερος, δε βλέπω τα χρόνια σου να βοηθούν σε άμβλυνση των πνευμάτων.
Θέλω, αγαπητέ Βασίλη (αν αυτό είναι το όνομά σου), να κουλάρω αλλά δε με αφήνουν κάποιες καταστάσεις που έχουν παγιωθεί εδώ μέσα και ευθύνονται κύρια στην αδράνειά μας να κουμαντάρουμε το υποφόρουμ των τοπικών κατηγοριών.



Ας απαντήσω ένα προς ένα στα θέματα που αναφέρεις στο ποστ σου προς το πρόσωπό μου:
QUOTE
Δε νομίζω να προκάλεσα κανέναν κι όμως με έσβησες... Απλώς συμφώνησα με κάποιον που είπε πως όλη αυτή η παρασκηνιολογία μας έχει σπάσει τα νεύρα... Ό,τι λες κι εσύ, οπότε πού διαφωνούμε;... Μη θίγεσαι λοιπόν...

Ίσως εσύ θίχτηκες λίγο παραπάνω απ'όσο έπρεπε από το σβήσιμο του ποστ σου, καθώς δε διαγράφτηκε ως κάποιο που παραβίαζε κανονισμούς, αλλά ως (δυστυχώς) μέρος της συζήτησης αυτής που δεν έβγαζε πουθενά κι έτσι έφυγε όλη - χωρίς να κοιτάξω (δεν έχω ούτε το χρόνο, ούτε την όρεξη πια) τί πρέπει να μείνει και τί όχι (είναι πολύ πιθανό αν άφηνα το δικό σου, τώρα να μην απαντούσα σε εσένα αλλά στον, πχ, mouskela -> τυχαία παράδειγμα).
Επομένως, όχι, δε βάζω όλους σας στο ίδιο καζάνι και ο καθένας γνωρίζει από μόνος του αν έκανε κάτι που λαμβάνει της αποδοκιμασίας μας ή όχι.

QUOTE
Όσο για το "ό,τι άφησαν οι moderators να φανεί", θεωρώ - με συγχωρείς κιόλας - κουτό να σβήνεις το μισό ποστ όπου ο εν λόγω κύριος προσβάλλει όποιον προσβάλλει και ν' αφήνεις το άλλο μισό...

Ποιό ποστ λες?

QUOTE
Το ότι "χρηματίζεστε από τους μισούς προέδρους" το προσπερνώ ως αστείο, έστω και κακόγουστο, αφού κανείς δεν σας κατηγόρησε ποτέ για κάτι τέτοιο.

Έχω μάτια και διαβάζω φίλε μου. Δεν είναι η πρώτη φορά που πετάς μπηχτές, όχι για χρηματισμό μας ασφαλώς, αλλά για μεροληπτική στάση απένταντι σε κάποιες ομάδες. Εδώ δε γνωρίζω ποιές είναι οι ομάδες που παίζουν στην Α ΕΣΚΑ...
nikefalin
to ποστ για τον Ζούρο έφυγε ως οφ τόπικ, τα του πανελληνίου και της Α1 έχουν αλλού τον χώρο τους.
billy_14
QUOTE(dizzy_fingers @ Feb 19 2008, 14:12 ) *
Ποιό ποστ λες?
Έχω μάτια και διαβάζω φίλε μου. Δεν είναι η πρώτη φορά που πετάς μπηχτές, όχι για χρηματισμό μας ασφαλώς, αλλά για μεροληπτική στάση απένταντι σε κάποιες ομάδες. Εδώ δε γνωρίζω ποιές είναι οι ομάδες που παίζουν στην Α ΕΣΚΑ...

Αχ, αχ, αχ...
Καταρχάς μάλλον με περνάς για κάποιον άλλο γιατί πριν γράψω την περασμένη βδομάδα είχα να ποστάρω κάπου 3 μήνες... Μεροληπτική στάση; Το μόνο που έκανα απέναντί σας ήταν να σε ρωτήσω αν η λέξη "Ρούκουνες" που έγραψε για την ομάδα μας κάποιος "έξυπνος" συνιστούσε αιτία για warning ή όχι, έστω και με χιούμορ το οποίο μάλλον δεν εκτιμήθηκε. Τέλος πάντων. Πιστεύω πως γυρίζοντας προς τα πίσω θα δεις και ο ίδιος το λάθος σου. Δεν είναι τυχαίο πως δεν έχω κανένα warning και τρεις μήνες ένα σωρό άνθρωποι μου ζητούσαν να επανέλθω γιατί χαίρονταν να διαβάζουν τα ποστ μου...
Αναφέρομαι στο ποστ του Ποκοπίκου στις 4 Φεβρουαρίου, από το οποίο σβήστηκε η αρχή και το τέλος και έμεινε η μέση... Με υπονοούμενα εντελώς ακαταλαβίστικα αφού δεν υπήρχαν τα υπόλοιπα... Το έγραφα άλλωστε και στο ποστ που έσβησες (το αναδημοσίευα καλύτερα). Άντε, να στο ξαναγράψω για να μη σε βάζω σε κόπο biggrin.gif

"Το σημερινο στησιμο το ξερει ο κοουτς απο χθες. Και επειδη ο ιδιος ειναι σπαθι και οταν η ομαδα χανει δεν κοιμαται καμια βδομαδα τα ορια θα ξεπεραστουν. Μετα το ματς. Σε ανυποπτο χρονο. "

Και πάλι peace.gif φίλε μου και keep up the good work. Μακάρι να γίνει το φόρουμ όπως ήταν πέρσι, που χαιρόμουν να διαβάζω και να ποστάρω μέχρι να εμφανιστούν οι experts του παρασκηνίου και να το κάνουν... μην πω τι. Τα λέμε!

PS: Α, nikefalin, ξέρω ότι ο Πανελλήνιος παίζει Α1, απλά χαιρετούσα ένα φίλο που μόλις είχε μπει εδώ. Ταπεινά συγγνώμη...
dizzy_fingers
Ζητώ συγνώμη φίλε μου.

Πρώτον, σε παρεξήγησα.
Δεύτερον, δε διάβασα σωστά το ποστ σου και το έσβησα λανθασμένα (ωστόσο να μου επιτρέψεις να το αφήσω σβησμένο, καθώς δε θέλω να συνεχιστεί η οποιαδήποτε συζήτηση περί της διαιτησίας...ακόμα και οι διαμαρτυρίες προς αυτήν...δε νομίζω κανένα από αυτά να οδηγεί πουθενά πλέον).
Τρίτον, μακάρι οι ευχές σου (και οι δικές μας) να συμβαδίσουν με αυτές της μεγάλης μάζας κόσμου που προσήλθε φέτος στο φόρουμ.

Απολογούμαι ξανά και υπόσχομαι πως στο μέτρο που μου επιτρέπει ο ελεύθερος χρόνος από τη δουλειά και τις υποχρεώσεις μου, θα είμαι πιο συγκεντρωμένος στην απέναντί σας συμπεριφορά μου.
billy_14
Κανένα πρόβλημα απολύτως.
By the way, μου αρέσει πολύ το motto σου (κάτω από το λινκ στον κανονισμό). Σοφό.
ilion_player
Καλησπέρα σε όλους
Λόγω προβλημάτων με το internet δεν μπόρεσαν καν να μπω στη σελίδα. Ακόμα και τώρα είμαι μέσα με ταχύτητα 64kbit/sec. Δεν είδα τα προηγούμενα post αλλά από τα τελευταία κατάλαβα ότι σβήστηκαν κάποια post που αφορούσαν τη διαιτησία. Αν κρίνετε αγαπητοί χειριστές του forum ότι κάποιο από τα post μου (ή κάποια) δεν πρέπει να υφίστανται στο forum για οποιοδήποτε λόγο σας παρακαλώ να τα σβήσετε και ζητώ συγνώμη για την συγγραφή τους. Το μόνο που δεν θα σταματήσω να κάνω είναι να υπερασπίζομαι τον εαυτό μου απέναντι σε συκοφαντίες και συκοφάντες πάντα με αποδείξεις και τεκμήρια. Αν αυτό δημιουργήσει πρόβλημα κάποια στιγμή παρακαλώ να με ενημερώσετε. Δυστυχώς ή ευτυχώς η ηλικία μου και η πορεία μου στην κοινωνία μου έχουν μάθει να συγχωρώ αυτούς που ζητούν συγνώμη και αναγνωρίζουν το λάθος τους (όπως είδα ότι έκανε ο κ. Μανιάτης προς τον mimo8 σε κάποιο προηγούμενο post και θέλω να τον συγχαρώ γι αυτό) αλλά μου επιβάλλει να μην αποδέχομαι αυτό που λένε οι παλιοί "μύγα στο σπαθί μου". Έχω κοπιάσει αρκετά άλλωστε γι αυτό.
Κατά τα άλλα ελπίζω να έχουμε ενημέρωση για την διεξαγωγή της αγωνιστικής.
dizzy_fingers
QUOTE(ilion_player @ Feb 19 2008, 21:07 ) *
πάντα με αποδείξεις και τεκμήρια

Αυτό κρατάμε smile.gif.
melayess
Μετά από μία κουραστική μέρα λόγω δουλειάς μπαίνω στο forum να χαλαρώσω αλλά διακρίνω πάλι γκρίνιες. Παιδία το μπάσκετ είναι ΠΑΙΧΝΙΔΙ. Πάρτε το χαμπάρι, από τη στιγμή που βάζουμε σορτσάκι γινόμαστε και πάλι παιδιά. Θεωρώ αδιανόητο να ασχολούμαστε με διαιτησίες και παρασκήνια. Σε καμία των περιπτώσεων δε θα έπρεπε να αμβλύνουμε προβλήματα τέτοιου τύπου. Αντιθέτως θα έπρπεπε να χαιρόμαστε για το μπάσκετ. Ενα ντέρμπι Πεντέλη - Ψυχικό έχει γίνει λες και παίζει ΟΣΦΠ-ΠΑΟ. ΑΝτί να χαιρόμαστε που θα γεμίσει το γήπεδο και θα ευχαριστηθούν 20 παίκτες μπασκετ καθόμαστε και δημιουργούμε ίντριγκες, και οι μεν και οι δε κρυμμένοι πίσω από ψευδόνυμα. Και χρησιμοποιώ και το Ψυχικό με το οποίο ασχολούμαι βλέπετε. Απλά να πω ότι ο POCOPICOS δεν ανήκει στην ομάδα μας...αλλά μάλλον την υποστηρίζει. Ας ρίξουμε τους τόνους και let's enjoy the game...Απαντες.

Υ.Γ Τα παιδιά που συντηρούν το forum σίγυρα έχουν και άλλα πράγματα να ασχοληθούν οπότε μην τα κατακρίνουμε. ΜΑς έχουν δώσει 'ενα βήμα να συζητάμε για κάτι που γουστάρουμε μην το ξεχνάει κανείς.

Υ.Γ2 Περαστικά στο παλικάρι από τη Πεντέλη που ταλαιπωρείται από το γόνατό του. Δε με ξέρει, δεν το ξέρω αλλά υγεία πάνω από όλα. Εμείς θέλουμε πλήρη την Πεντέλη για να αποκτήσει μεγαλύτερη σημασία η νίκη μας, αν κερδίσουμε. Αν χάσουμε και πάλι θα χαμογελάμε γιατί εμείς στο Ψυχικό παιρνάμε καλά φέτος ανεξαρτήτως αποτελεσμάτων.
billy_14
Κωνσταντίνε τα έθεσες όλα πολύ σωστά. Είναι ένα παιχνίδι, και μακάρι να γίνει ένα πολύ καλό παιχνίδι. Απ' ό,τι έμαθα από ΕΣΚΑ θα γίνει μάλλον την ερχόμενη εβδομάδα, κάπου μεσοβδόμαδα. Σε περιμένω.
Jabar
Αυτή τη βδομάδα με την αναβολή της αγωνιστικής έπεσε ν.εκρα.Επίσης χωρίς θέματα όπως διαιτησία και προσωπικές αντιπαραθέσεις το toric δεν ζωντανεύει.Είναι αυτό που λέει ο Καβάφης ότι οι βάρβαροι είναι μία λύση και χωρίς αυτούς τι θα κάνουμε? Ελπίζω να ανακοινωθούν στο forum οι μέρες και ώρες των αναβληθέντων αγώνων για κάποιους πυροβολημένους με το μπάσκετ είναι ευκαιρία να δούμε περισσότερα ματς biggrin.gif
gabriel1981
Τα χιονια ελιωσαν και σημερα "ξεπαγωνει" και η Α εσκα... Αγωνιστικη με εκπληξεις νομιζω η σημερινη, για να δουμε το βραδακι τι θα παιχτεί...

Στα παιχνιδακια που αναβληθηκαν για ποιο λογο δεν εχει ανακοινωθει η νέα ημερομηνια διεξαγωγης ξερουμε??

Ελα να ζωντενεψουμε λιγο evilmonkey.gif evilmonkey.gif evilmonkey.gif
Jabar
Ανάλυση της αγωνιστικής
ΚΟΧ-Σπάτα Ντεμπούτο του Ν.Οικονόμου στο πάγκο των Σπάτων να του ευχηθούμε καλή προπονιτική καριέρα
σε βάθος χρόνου.Ματς που χρειάζονται τα Σπάτα αλλά αυτό που ακολουθά μεσοβδόμαδα είναι
πιό κρίσιμο
ΑΕΝΚ-Κορωπί Αλλο ένα ματς στην πορεία για τον τίτλο
ΑΕ Ψυχικού - ΔΑΣΑΛ ακόμα δύο πόντοι στη πορεία για τη δεύτερη θέση εν αναμονή για το ντέρμπι με ΝΑΟ
ΠΚΑΟ---ΝΑΟ Σαφώς καλλίτερη κλάση ο ΝΑΟ να προσέξει να μην εκνευριστεί από κάποιους οπαδούς της
Αμιλλας και μετά έρχεται το μεγάλο ματς.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ-ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ ματς απαραίτητο και για τους δύο
ΙΛΙΟΝ - ΤΑΥΡΟΣ ίσως το πιό ωραίο ματς της αγωνιστικής
Ηλιούπολις-Αρης Ματς που χρειάζεται η Ηλιούπολις καλείται να εκμεταλευτεί τα προβλήματα του Αρη και να
ανεβάσει το πύχη της σωτηρίας.
ΓΑΛΑΤΣΙ-ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ άλλο ματς μισή σωτηρία προϋπολογισμένο και από τους δύο
mimos8
το ματς δασαλ-κηφισια οριστηκε την πεμπτη 21:00.συμφωνω με gabriel για εκπληξεις αποψε...καλη επιτυχια σε ολους.
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ
ΓΑΛΑΤΣΙ-ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 60-58
lebronjames
Χολαργος-Σπατα=2...Επιτυχημενο ντεμπουτο του Νικου Οικονομου στον παγκο των Σπατων καθως κερδισε μεσα στο Χολαργο με 1 ποντο.
mixalopoylos17
ηλιουπολη-αρης 2
ενωση-ταυρος 1
αμιλλα-νεοπεντελικος 1 με +24
gambler
Ραφήνα - Μαρκόπουλο : 1 νίκη για την Ραφήνα με 11 πόντους διαφορά στην παράταση..
MISTA81
QUOTE(Jabar @ Feb 25 2008, 10:28 ) *
Ανάλυση της αγωνιστικής
ΚΟΧ-Σπάτα Ντεμπούτο του Ν.Οικονόμου στο πάγκο των Σπάτων να του ευχηθούμε καλή προπονιτική καριέρα
σε βάθος χρόνου.Ματς που χρειάζονται τα Σπάτα αλλά αυτό που ακολουθά μεσοβδόμαδα είναι
πιό κρίσιμο
ΑΕΝΚ-Κορωπί Αλλο ένα ματς στην πορεία για τον τίτλο
ΑΕ Ψυχικού - ΔΑΣΑΛ ακόμα δύο πόντοι στη πορεία για τη δεύτερη θέση εν αναμονή για το ντέρμπι με ΝΑΟ
ΠΚΑΟ---ΝΑΟ Σαφώς καλλίτερη κλάση ο ΝΑΟ να προσέξει να μην εκνευριστεί από κάποιους οπαδούς της
Αμιλλας και μετά έρχεται το μεγάλο ματς.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ-ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ ματς απαραίτητο και για τους δύο
ΙΛΙΟΝ - ΤΑΥΡΟΣ ίσως το πιό ωραίο ματς της αγωνιστικής
Ηλιούπολις-Αρης Ματς που χρειάζεται η Ηλιούπολις καλείται να εκμεταλευτεί τα προβλήματα του Αρη και να
ανεβάσει το πύχη της σωτηρίας.
ΓΑΛΑΤΣΙ-ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ άλλο ματς μισή σωτηρία προϋπολογισμένο και από τους δύο



Αμιλλα-Νεοπεντελικός 92-68
duke10
Κηφισια-Κορωπι 88-48. Αλλο ενα παρτι στη Κηφισια, να περασει ο επομενος... shot.gif
dolly12
41.gif 41.gif 77.gif 77.gif 77.gif

γιατι απλα εισαι θεος!!!!!
ARVI
μπορει καποιος να μας ενημερωσει ποσοι πεφτουν βαση κανονισμο;....το σιγουρο ειναι οτι θα πεσουν +2 λογω γ'εθνικης...ποιους βλεπεται φαβορι;
MISTA81
λογικά 4 ομάδες θα πέσουνε? οι 3? μια ειναι ο παπαγου απο Γ εθνική. Ο Απολλωνας το παλεύει

και να διορθωσω κατι το αποτελεσμα με τον ΝΑΟ δεν ηταν 92-68 αλλα 86-62 για το τυπικό δηλαδή.
maravitc
επισροφη μαραβιτσ επειδη κατι ακουσα για παρασκηνιο.
επειδη ο σκυλος μου ετρεχε σε κατι κυνοδρομιες στη πεντελη σε ενα δασος οταν ειχε τα χιονια
κ τοτε αναβληθηκαν
μηπως μπορει ο δημος να μου δωσει ενα χαρτι οτι καηκε το δασος απο το παγο γιατι οριστικε το
ραλυ αυτη την εβδομαδα που ο σκυλος εχει κατι προβληματα τραυματισμων κ θελω να γινει το ραλυ
σε κανα μηνα.
οσο για τα αποτελεσματα σχολια μετα το παιχνιδι πετρουπολη -ενωση ιλου,γιατι οπως βλεπεται κ απο
το αρχικο μου σχολιο τα παντελονια ειναι δυσκολο να τα φορας στις μερες μας οποτε τι σχολια
να κανω....
mimos8
QUOTE(mimos8 @ Feb 25 2008, 14:47 ) *
το ματς δασαλ-κηφισια οριστηκε την πεμπτη 21:00.συμφωνω με gabriel για εκπληξεις αποψε...καλη επιτυχια σε ολους.

μαλλον επεσα μεσα οσον αφορα τις εκπληξεις...!το πεντελη-ψυχικο ποτε οριστηκε τελικα?
POKOPIKOS
Η αποφαση για την αναβολη εκδικασθηκε εχθες στο συμβουλιο της ΕΣΚΑ.
BILL79
Χολαργός-Σπάτα 49-52 (27-34)

Διαιτητές: Αντεριώτης-Γρίβα

Χολαργός (Κακαλιάς): Τσιώμος 2, Βελιζιώτης 3, Τσαγκαράκης 13, Κουντούρης 3 (1), Πολύζος 1, Μάντζιος 8, Σιούτης 7, Κιαπέκος 12

Σπάτα (Οικονόμου): Κοντόπουλος 4, Λίτσος 11 (2), Γραμματόπουλος 9, Ρούσσος 6, Μάκος 5, Ντάσης 17 (1)

Κηφισιά-Κορωπί 88-48 (37-30)

Διαιτητές: Αποστολίδης Β.-Γκαμήλη

Κηφισιά (Παπαθεοδώρου): Μπάρτζος 18 (3), Ευθυμιόπουλος 4, Φράτας 7 (1), Διαμαντόπουλος 11 (1), Ψωμαδέρης 17 (1), Ντεφούδης 10, Λαγοπόδης 4, Καρατζάς 13 (1), Δριμαλίτης 5, Καρακώστας

Κορωπί (Δρούμπαλης): Αναγνώστου, Δημηριάδης 2, Μπίτσικας 4, Κουντουμάδης 4, Χαλκίδης, Κουκουζέλης 3, Ψαράκης 8, Χολέβας 17 (5), Γιαννόπουλος 2, Μπούρας

Ψυχικό-ΔΑΣΑΛ 105-96 (42-52)

Διαιτητές: Αφεντουλίδης-Γολεγού

Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Ψυχάρης, Αχής 12 (2), Καραγρηγορίου 5 (1), Αρτεμάκης, Φίλιος 11 (2), Στεργάκης 23 (1), Καλφόπουλος 25, Μπούχερτ 14 (1), Γκίκας 2, Ροϊδης 13 (1)

ΔΑΣΑΛ (Κατσανός): Ζαγοραίος 6, Μπάτος 33 (8), Δημόπουλος 6 (1), Παλαιολόγος 10 (2), Παπαγιαννακόπουλος 19, Δήμας 10, Αντωνίου 12 (2)

Αμιλλα-Νεοπεντελικός 86-62 (44-36)

Διαιτητές: Καρούσης-Πιτσίλκας

Αμιλλα (Κεφάλας): Κουμπούρας 9, Καμπίτης 2, Φίλντισης 17 (5), Καβούρης 24 (1), Κονδύλης, Τσατσάνης Δ. 6, Πύρρος 2, Θαλασσινός 7, Τσατσάνης Π. 15 (3), Σταμουλάκης, Λίτσιος 3

Νεοπεντελικός (Γκανάς): Μάντζιος 5, Βόσικας, Μπαλαμπάνης 13 (1), Μανιάτης 13, Νταούντ 2, Αττίκος 14 (1), Γεωργούσης, Στράγκας 6, Τζέμης 9

Αργοναύτης Τρ.-Μαρκόπουλο 75-64π. 62-62κ.α. (23-30)

Διαιτητές: Μαλανδρής-Μανουσόπουλος

Αργοναύτης Τρ. (Κουμαράς): Μαραμένος 17 (2), Λιούτας, Λιοσάτος, Γιαννακόπουλος 3, Μπούσουλας 22 (1), Ζαφειρόπουλος 4, Δαγκλής 10, Χαρακτηνός 19 (1), Κελάδης

Μαρκόπουλο (Αποστολόπουλος): Σκλαβούνος 1, Κόκκινος 4, Μπέκιος 8 (1), Μαργώνης 13, Χανιώτης 4, Μισιακός 10 (1), Αναγνώστου 12, Καραβασίλης 12

Εν. Ιλίου-Αίολος Τ. 60-50 (30-23)

Διαιτητές: Τσώνος-Καπνιά

Εν. Ιλίου Αποστολάκης): Μπασέας, Μπέλλας Ι. 15 (4), Μακρής 6, Σκαλωμένος 8 (1), Τσεκούρας, Παναγάτος, Παξιμαδάς 8 (2), Μπέλλας Ο. 14 (1), Παπαλουκάς 9, Φούτσης, Ζαφειράκης, Σπυρόπουλος

Αίολος Τ. (Κονιστής): Καραμαδούκης 4, Πλατής 7, Τσαμπής 2, Γκριτζέλης, Χριστοφάκης 8 (1), Μπουζάνης 2, Σολωμονίδης 9 (1), Κρητικός 12, Κοκλώνης 5 (1)

Γαλάτσι Κυπριάδου-Αθηναϊκός 60-58 (22-30)

Διαιτητές: Μάνος-Ιατρού

Γαλάτσι Κυπριάδου (Αθανασόπουλος): Γιέβτιτς, Λαούδης 5 (1), Σπηλιόπουλος 9 (1), Σταυράκης, Σιδερής 10, Αθανασιάδης, Κορρές 2, Φρίμας 13 (3), Σπανός, Καψούρης, Λοϊζος 16, Ανδρουλάκης 5

Αθηναϊκός (Κτιστάκης):Προκόπης, Δήμας, Γώγος, Ζωϊτσάκος 9 (1), Κορκοσούρας 6 (1), Ζαμπάτας 3, Τριγάζης 13 (1), Κιούσης 19 (5), Τσίντσας, Αγγελόπουλος, Πάνος, Καλφαγιώργης 8

Ηλιούπολη-Αρης Πετρούπολης 49-66

Βαθμολογία (σε 19 αγώνες): ΑΕΝ Κηφισιάς 37, Ψυχικό 35, Έν. Ιλίου 33, Άρης Πετρούπολης 32, Νεοπεντελικός 32, Αίολος/Ταύρος 28, Χολαργός 28, Άμιλλα 27, Αργοναύτης 27, Σπάτα 27, Αθηναϊκός 26, Κορωπί 26, Γαλάτσι/Κυπριάδου 25, Μαρκόπουλο 25, Ηλιούπολη 25, ΔΑΣΑΛ 23.
Jabar
Εως τώρα πέφτουν 4 αν ο Αρης Νίκαιας τερματίσει πάνω από τον Ιωνικό Ν.Φ θα πέσουν 5.Από Γ πέφτουν 5 ομάδες.
Jabar
Σύνοψη αγωνιστικής
Χολαργός-Σπάτα.Ολο το ενδιαφέρων ήταν στη κερκίδα προπονητές(Κουφός,Γεωργικόπουλος,Κατσούνη
,
Χατζηπανηγύρης,Διδάχος κλπ)παίκτες (Σιούτης,Πουτσίνηκλπ) manager(Δελημπαλταδάκης)τραγουδιστές Μακρόπουλος Φορουμίστες κλπ Το ματς καταπληκτικό ακόμα καλάθια μπαίνουν σκορ 49-52 tongue.gif .Για τα Σπάτα που δίκαια κέρδισαν αφού έφεραν το ματς στα μέτρα τους τους χρειάζονται οπωσδήποτε οι νίκες με Γαλάτσι και Μαρκόπουλο.
Κηφισιά-Κορωπί παρά τα προβλήματα τραυματισμών η Κηφισιά έδειξε το βάθος της και ο Ευθυμιόπουλος φώναξε παρών.Κορωπί πολλά και ανησυχητικά σημάδια.
Ψυχικό-ΔΑΣΑΛ βλέπω σταθερή αναφορά σε πόντους στο Ροϊδη οπότε +1 καλός παίκτης και σταθερά ανερχόμενο τον Αχή που κάνει καλό πρωτάθλημα.
maravitc
QUOTE(Jabar @ Feb 26 2008, 20:20 ) *
Εως τώρα πέφτουν 4 αν ο Αρης Νίκαιας τερματίσει πάνω από τον Ιωνικό Ν.Φ θα πέσουν 5.Από Γ πέφτουν 5 ομάδες.

ειναι κ ο αρδητος στο κολπο τις πτωσης αν τη γλιτωσει ο ιωνικος νφ οποτε
δυσκολα τα πραγματα για α εσκα.τη κυριακη παντως εχει αρη νικαιας-απολλων
οποτε οσοι κινδινευουν απο α εσκα ολοι στο γηπεδο υπερ απολλων
Jabar
Το Ψυχικό Από τα υπόλοιπα αποτελέσματα βρέθηκε κερδισμένο περιμένοντας και ένα δωράκι από ΑΡΗ . Η δεύτερη θέση του χαμογελά και δίκαια ως τώρα.
Αργοναύτης Μαρκόπουλο ήταν ντέρμπι που θα κρινόταν σε διαφορά 3πόντων στην παράταση το πήρε η Ραφήνα που έχει πάρει ότι παιχνίδια χρειαζόταν ως τώρα.
Ιλιον-Ταύρος πιό δεμένη ομάδα με πιό δυνατά παιδιά το Ιλιον επικράτησε του Ταύρου μιας γεμάτης και τεχνικής ομάδας αλλά που λύγισαν αρκετές φορές φέτος μπροστά σε ομάδες που ήθελαν πολύ ένα παιχνίδι.
Ηλιούπολη-Αρης εδώ δεν έγινε υπέρβαση τα καμπανάκια κτυπάνε και χρειάζεται ένα μικρό θαύμα για την αποφυγή του μοιραίου.
Γαλάτσι-Αθηναϊκός πορεία σωτηρίας για το Γαλάτσι που έχω πει από νωρίς ότι πιστεύω να σωθεί. Ο Αθηναϊκός
ούτε εδώ μπόρεσε την εκτός έδρας νίκη και τα περιθώρια στενεύουν για μια ομάδα που επισύρει τη συμπάθεια
προς το πρόσωπο των παικτών και του προπονητή.
tasos
Καλησπερα σε ολα τα παιδια της Α΄ΕΣΚΑ..
δυσκολα τα πραγματα για τον Απολλωνα..με μεγαλες πιθανοτητες να παιζει στην Α΄ΕΣΚΑ απο την νεα σεζον.
Την Κυριακη παιζουμε ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ-ΑΠΟΛΛΩΝ στις 6 το απογευμα.Νικη για να ελπιζουμε στις μαθηματικες ελπιδες που εχουμε..Με τον Αρη Ν. παιζουμε την τελευταια αγωνιστικη στην Ριζουπολη
Σας ευχαριστουμε για την συμπαρασταση!
Jabar
Αμιλλα - Νεοπεντελικός ξεχωριστή αναφορά στο παιχνίδι αυτό .Πράγματι ο ΝΑΟ είναι πολύ πιό ποιοτική ομάδα
άλλωστε φαίνεται και από την βαθμολογία.Αυτό βέβαια δεν σημαίνει τίποτα αλλιώς δεν θα παίζαμε τα παιχνίδια στα γήπεδα αλλά με τη στατιστική και με τα χαρτάκια θα έβγαζες υπερ ατού και θα κέρδιζες.Ηταν γνωστή η απουσία του Μάγειρα ενός παίκτη που μπορεί να παίξει 4 θέσεις και να δημιουργήσει η να τελειώσει φάσεις.Αν βέβαια ήξερα και τις απουσίες Χαρτοματζίδη Κουγιανού τότε θα έλεγα ότι πολύ δύσκολα θα κερδίσουν.Τα παιδιά της Αμιλλας έχουν τσαγανό ,παίζουν δυναμικά μέσα στο γήπεδο (πράγμα που μου αρέσει άλλωστε στο καιρό μου το μπάσκετ είχε πιό πολύ ξύλο) εκμεταλλεύτηκαν τις ελλείψεις και έκαναν ένα βήμα σωτηρίας.
Jabar
Πράγματι τα πράγματα για τον Απόλλωνα είναι μάλλον μη αναστρέψιμα.Κάπου στα μέσα του πρωταθλήματος
έδειχναν αισιόδοξα αλλά κάπου στράβωσαν και χάθηκαν ευκαιρίες. Δεν είναι πάντα η Ιθάκη η δικαίωση
και το ταξίδι έχει την αξία του.Ελπίζω η εμπειρία τόσων χρόνων στην α εσκα να τον βοηθήσει του χρόνου
και να μην έχουμε φαινόμενα Αρίωνα Αττάλου κλπ
alexas10
απο οτι ειδα αποσυρθηκε το post μου.... Φιμωτρο... οκ δεν ξαναμιλαω..
Αρη, ενω εισαι πραγματικα πολυ καλο παιδι μεσα στο γηπεδο γινεσαι αλλος ανθρωπος,δεν το συνεχιζω πες οτι το ξεχασα ηδη... peace.gif peace.gif
ΒΙLLY 14 ποιανου αρχιτεκτονα ηταν εργο το κλειστο σας? εβαλε φωτια στο πρωταθλημα πες του..
Antonis B
μια ερώτηση παιδιά.

ισχύει ο μάξιμουμ αριθμός των τριών 30άριδων στη δωδεκάδα στη κατηγορία???
Jabar
Κρίσιμο ματς σήμερα Μαρκόπουλο Αμιλλα και για το Μαρκόπουλο που το υπολογίζει στα ζητούμενα και για την Αμιλλα που ζητάει την καλή συνέχεια και την υπέρβαση σε ένα ακόμα ματς.
loufer
B)-->
QUOTE(Antonis B @ Feb 27 2008, 13:21 ) *

μια ερώτηση παιδιά.

ισχύει ο μάξιμουμ αριθμός των τριών 30άριδων στη δωδεκάδα στη κατηγορία???
[/quote]


Όχι φίλε μου, τον άλλαξε η ΕΣΚΑ (οι φωστήρες), καμιά βδομάδα μετά αφότου είχε ολοκληρωθεί η μεταγραφική περίοδος, και όλες οι ομάδες είχαν κάνει τον προγραμματισμό τους όπως καταλαβαίνεις. Όπως επίσης δεν ισχύει και το 3 κάτω από 20 χρονών στη 12αδα.
Jabar
Φέτος δεν ισχύει τίποτε όλα ελεύθερα.Ακούγεται κάτι για του χρόνου με παράλληλο κόψιμο της τρίτης ηλικίας στο εφηβικό
Thunder
QUOTE(Jabar @ Feb 27 2008, 13:55 ) *
Κρίσιμο ματς σήμερα Μαρκόπουλο Αμιλλα και για το Μαρκόπουλο που το υπολογίζει στα ζητούμενα και για την Αμιλλα που ζητάει την καλή συνέχεια και την υπέρβαση σε ένα ακόμα ματς.



Οντως κρισιμο ματς το σημερινο κ για τις 2 ομαδες.Θα παω κατω να το παρακολουθησω.Ναι μεν η Αμιλλα εχει ξεφυγει 2 νικες απο τον ΑΟΜ αλλα αν χασει σημερα ολα ειναι ανοιχτα μιας κ ο ΑΟΜ εχει κ την ισοβαθμια με 2 νικες στα μεταξυ τους.Αν κερδισει η Αμιλλα τοτε βαζει τον ΑΟΜ μια κ καλη απο κατω,ειδικα αν παρει κ την διαφορα που δεν ειναι κ δυσκολο(2 ποντοι).Αν παντως ο ΑΟΜ χασει αυτο το παιχνιδι τοτε τα πραγματα θα'ναι πολυ δυσκολα,καθως θα χει κανει την 6η συνεχομενη ηττα....Βεβαια υπαρχουν ματς που μπορει να παρει,αλλα...
leonkalf
QUOTE(maravitc @ Feb 26 2008, 22:50 ) *
ειναι κ ο αρδητος στο κολπο τις πτωσης αν τη γλιτωσει ο ιωνικος νφ οποτε
δυσκολα τα πραγματα για α εσκα.τη κυριακη παντως εχει αρη νικαιας-απολλων
οποτε οσοι κινδινευουν απο α εσκα ολοι στο γηπεδο υπερ απολλων

Άρης Ν.-Ιωνικός Ν.Φ. είναι το ματς την Κυριακή
leonkalf
QUOTE(loufer @ Feb 27 2008, 13:56 ) *
cool.gif--><div class='quotetop'>QUOTE(Antonis B @ Feb 27 2008, 13:21 ) *</div><div class='quotemain'><!--quotec-->
μια ερώτηση παιδιά.

ισχύει ο μάξιμουμ αριθμός των τριών 30άριδων στη δωδεκάδα στη κατηγορία???
Όχι φίλε μου, τον άλλαξε η ΕΣΚΑ (οι φωστήρες), καμιά βδομάδα μετά αφότου είχε ολοκληρωθεί η μεταγραφική περίοδος, και όλες οι ομάδες είχαν κάνει τον προγραμματισμό τους όπως καταλαβαίνεις. Όπως επίσης δεν ισχύει και το 3 κάτω από 20 χρονών στη 12αδα.



QUOTE(Jabar @ Feb 27 2008, 13:57 ) *
Φέτος δεν ισχύει τίποτε όλα ελεύθερα.Ακούγεται κάτι για του χρόνου με παράλληλο κόψιμο της τρίτης ηλικίας στο εφηβικό

Φέτος στην ΕΣΚΑ είναι 'ελεύθερες' οι 12άδες.

Σε αντίθεση με την ΕΣΚΑΝΑ, όπου ισχύουν κάποιοι περιορισμοί.
Φέτος πρέπει να είναι 3 παίκτες από 20 ετών και κάτω και έως 3 από 30 και πάνω. Του χρόνου τα αντίστοιχα νούμερα θα είναι (σύμφωνα με τα όσα ισχύουν ως τώρα γιατί ακούγεται ότι ίσως αλλάξουν) 3 & 2 και του παραχρόνου περιορισμοί όπως στην Α' παίζουν όσοι είναι μέχρι 29 ετών, στη Β' μέχρι 27, Γ' μέχρι 25 και Δ' μέχρι 23.

Δεν ξέρω αν το ξέρατε... Πως σας φαίνονται??? wink.gif
DORIAN
Παρακολουθησα ΑΜΙΛΑ -ΠΕΝΤΕΛΗ
Μια υπνοτισμενη ΠΕΝΤΕΛΗ εχασε δικαια απο μια ΑΜΙΛΑ που μη φανταστειτε οτι επαιξε basket.
15 τριποντα περιπου με τρομερη ευστοχια ηταν αρκετα αφου απο την αλλη πλευρα δεν υπηρχε τιποτε.
Θυμαστε παλιοτερο post μου οπου εγραφα για τους τρεις παικτες της ΠΕΝΤΕΛΗΣ που ελειπαν με την ΑΜΙΛΛΑ?
Τοτε αμφισβητηθηκα. Ομως δεν εκανα λαθος.
Και κατι για οσους ειναι πολυ καχυπτοτοι.
Παιζω σε πρωταθλημα επιχειρησεων. Χθες το Γηπεδο ηταν οντως κλειστο.
Βλεπω πολυ τραβηγμενη την φημολογουμενη σκηνοθεσια δεδομενου μαλιστα οτι οι τραυματιες θα επιστρεψουν μετα απο ενα μηνα και θα το δειτε.
ilion_player
Χαιρετώ το forum. Δυστυχώς το πρόβλημα με την γραμμή μου συνεχίζει να υπάρχει οπότε δεν μπορώ να μπω εύκολα στην σελίδα. Συγχαρητήρια στην Ένωση για την νίκη με Ταύρο αν και στο τέλος τα νεύρα πήγαν να χαλάσουν το παιχνίδι. Καλό θα είναι να εξηγήσει κάποιος στους παίκτες τι μπορεί να πάθουν αυτοί και η ομάδα τους αν συμπλακούν με αντίπαλο μέσα στο παιχνίδι. Επίσης κάποιος πρέπει να εξηγήσει σε παίκτες, προπονητές και παράγοντες ότι υπάρχουν στο γήπεδο κάποιοι ρομαντικοί σαν εμένα που κάθε Δευτέρα παίρνουν τον εννιάχρονο γιο τους, που λατρεύει το μπάσκετ και θέλει να γινει μπασκετμπολίστας, και τη γυναίκα τους, με την οποία μετά από 14 χρόνια γάμου βρήκαν ακόμα ένα κοινό σημείο εκτός από αυτά που προϋπήρχαν, και έρχονται στο γήπεδο να απολαύσουν ένα παιχνίδι και όχι για να δουν κάποιους κάφρους να πλακώνονται στο ξύλο και να απειλούν ο ένας τον άλλο με τις σεξουαλικές τους επιδόσεις (θα σε ..... κ.λ.π.). Αν είναι αυτό το μπάσκετ τότε να το πουν ώστε να μην παίρνω μαζί μου το γιο μου και τη γυναίκα μου στα παιχνίδια αλλά ένα ρόπαλο του μπέηζμπολ που έχω. Μόνο που θα πρέπει να αλλάξουμε το όνομα του αθλήματος από μπάσκετ σε "έλα να πλακωθούμε και όποιος αντέξει". Αλλά αυτό το άθλημα δεν το έπαιξα ποτέ μου και δεν μου αρέσει. Για να σοβαρευτούμε όλοι κύριοι παίκτες προπονητές και παράγοντες ειδικά αλλά και φίλαθλοι γιατί κάποια στιγμή θα ξεφύγουν τα πράγματα, δεν θα υπάρχουν ψύχραιμοι να τα διορθώσουν και θα έχουμε κλάματα. Αυτά και λυπάμαι που αναγκάζομαι στον λίγο χρόνο που είμαι στην ιστοσελίδα να γράφω τέτοια πράγματα.
Υ.Γ.1 Γιατί παραξενεύονται οι αντίπαλοι όταν μετά το τέλος του παιχνιδιού τους δίνω το χέρι μου και τους λέω "συγχαρητήρια κόουτς ή παιδιά, καλό παιχνίδι" ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα; Τόσο περίεργο είναι να αναγνωρίζει ένας αντίπαλος μια καλή προσπάθεια άσχετα από το αποτέλεσμα;
Υ.Γ.2 Φίλε maravitc το σχόλιο σου για τα δυσεύρετα παντελόνια είναι το καλύτερο σου όσο καιρό σε βλέπω στο forum. Για να το σκεφτούν κάποιοι λίγο.
FIVOS9
QUOTE(ilion_player @ Feb 27 2008, 15:34 ) *
Χαιρετώ το forum. Δυστυχώς το πρόβλημα με την γραμμή μου συνεχίζει να υπάρχει οπότε δεν μπορώ να μπω εύκολα στην σελίδα. Συγχαρητήρια στην Ένωση για την νίκη με Ταύρο αν και στο τέλος τα νεύρα πήγαν να χαλάσουν το παιχνίδι. Καλό θα είναι να εξηγήσει κάποιος στους παίκτες τι μπορεί να πάθουν αυτοί και η ομάδα τους αν συμπλακούν με αντίπαλο μέσα στο παιχνίδι. Επίσης κάποιος πρέπει να εξηγήσει σε παίκτες, προπονητές και παράγοντες ότι υπάρχουν στο γήπεδο κάποιοι ρομαντικοί σαν εμένα που κάθε Δευτέρα παίρνουν τον εννιάχρονο γιο τους, που λατρεύει το μπάσκετ και θέλει να γινει μπασκετμπολίστας, και τη γυναίκα τους, με την οποία μετά από 14 χρόνια γάμου βρήκαν ακόμα ένα κοινό σημείο εκτός από αυτά που προϋπήρχαν, και έρχονται στο γήπεδο να απολαύσουν ένα παιχνίδι και όχι για να δουν κάποιους κάφρους να πλακώνονται στο ξύλο και να απειλούν ο ένας τον άλλο με τις σεξουαλικές τους επιδόσεις (θα σε ..... κ.λ.π.). Αν είναι αυτό το μπάσκετ τότε να το πουν ώστε να μην παίρνω μαζί μου το γιο μου και τη γυναίκα μου στα παιχνίδια αλλά ένα ρόπαλο του μπέηζμπολ που έχω. Μόνο που θα πρέπει να αλλάξουμε το όνομα του αθλήματος από μπάσκετ σε "έλα να πλακωθούμε και όποιος αντέξει". Αλλά αυτό το άθλημα δεν το έπαιξα ποτέ μου και δεν μου αρέσει. Για να σοβαρευτούμε όλοι κύριοι παίκτες προπονητές και παράγοντες ειδικά αλλά και φίλαθλοι γιατί κάποια στιγμή θα ξεφύγουν τα πράγματα, δεν θα υπάρχουν ψύχραιμοι να τα διορθώσουν και θα έχουμε κλάματα. Αυτά και λυπάμαι που αναγκάζομαι στον λίγο χρόνο που είμαι στην ιστοσελίδα να γράφω τέτοια πράγματα.
Υ.Γ.1 Γιατί παραξενεύονται οι αντίπαλοι όταν μετά το τέλος του παιχνιδιού τους δίνω το χέρι μου και τους λέω "συγχαρητήρια κόουτς ή παιδιά, καλό παιχνίδι" ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα; Τόσο περίεργο είναι να αναγνωρίζει ένας αντίπαλος μια καλή προσπάθεια άσχετα από το αποτέλεσμα;
Υ.Γ.2 Φίλε maravitc το σχόλιο σου για τα δυσεύρετα παντελόνια είναι το καλύτερο σου όσο καιρό σε βλέπω στο forum. Για να το σκεφτούν κάποιοι λίγο.

συμφωνω απολυτα μαζι σου! ο αθλητισμος ειναι ευχαριστηση και ποσο μαλλον το μπασκετ που ειναι ενα τοσο ομορφο και θεαματικο αθλημα! και ειναι κριμα καποιοι ΑΣΧΕΤΟΙ στην εξεδρα να το χαλανε 68.gif ! παιδια το μπασκετακι παιζεται μεσα στις τεσσερις γραμμες και καλο θα ειναι να το απολαμβανεται εσεις οι απεξω και οχι να προσπαθειτε να τραβατε τα βλεματα με το να βριζεστε και να πλακωνεστε στην εξεδρα! peace.gif
maravitc
μαραβιτσ επι του πιεστηριου......
φιλικο παννεληνιος(εφηβικο) - νεοπεντελικος διεκοπη μετα απο απαραδεκτη συμπεριφορα
προπονητη κ παιχτων του νεοπεντελικου προς το διαιτητη κ τον επι σειρα ετων σεβαστο παραγοντα
του πανελληνιου κ κατσανο.
θα κληθουν σε απολογια,απο την εσκα το σωματειο, ο γκανας , κ ενας αθλητης που φορουσε το 14...
η ερωτηση που κανει ο μαραβιτσ ειναι.
το ημερολογιο με τη φωτογραφια της α ομαδος υπαρχει στην εσκα?αν ναι τοτε ......
ποιος δηλωνεται αρχηγος μηπως ο 14?αν ναι τοτε....
εχω κ τριτη ερωτηση αλλα δε τη κανω σημερα
maravitc
QUOTE(leonkalf @ Feb 27 2008, 13:14 ) *
Άρης Ν.-Ιωνικός Ν.Φ. είναι το ματς την Κυριακή



εχεις δικιο ειναι ομως κρονος-απολλων οποτε κατα καποιο τροπο ειναι
α εσκα-εναντιων-α εσκανα γιατι η εσκα η εσκανα θα ειναι οι 2 απο τις 5
σιγουρα που θα πεσουν κ αρα θα συμπαρασυρουν σε πτωση ομαδες απο
α εσκα η α εσκανα αντιστοιχα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.