Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2007-08
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43
maravitc
εγκαινιαζω τα προγνωστικα για την 1η αγων της α εσκα

ΣΠΑΤΑ-ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ 2(ΕΥΚΟΛΑ)
ΚΟΡΩΠΙ-ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 1(ΕΥΚΟΛΑ)
ΛΙΩΣΙΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1
ΠΕΝΤΕΛΗ-ΓΑΛΑΤΣΙ 1(ΕΥΚΟΛΑ)
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ-ΧΟΛΑΡΓΟΣ 2
ΤΑΥΡΟΣ-ΚΗΦΙΣΙΑ 2(ΕΥΚΟΛΑ)
ΙΛΙΟΝ-ΨΥΧΙΚΟ 2 (ΕΥΚΟΛΑ)
ΡΑΦΗΝΑ-ΑΜΙΛΛΑ 1

ΑΝΤΕ ΚΑΛΟ ΤΑΜΕΙΟ
pointguard
ΣΠΑΤΑ-ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ X
ΚΟΡΩΠΙ-ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 1
ΛΙOΣΙΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1
ΠΕΝΤΕΛΗ-ΓΑΛΑΤΣΙ 1
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ-ΧΟΛΑΡΓΟΣ 1
ΤΑΥΡΟΣ-ΚΗΦΙΣΙΑ 2
ΙΛΙΟΝ-ΨΥΧΙΚΟ 2
ΡΑΦΗΝΑ-ΑΜΙΛΛΑ 2
tool
ΣΠΑΤΑ-ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ 2
ΚΟΡΩΠΙ-ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 1
ΛΙOΣΙΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 2
ΠΕΝΤΕΛΗ-ΓΑΛΑΤΣΙ 1
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ-ΧΟΛΑΡΓΟΣ 1
ΤΑΥΡΟΣ-ΚΗΦΙΣΙΑ 1x2
ΙΛΙΟΝ-ΨΥΧΙΚΟ 2
ΡΑΦΗΝΑ-ΑΜΙΛΛΑ 1
baller
Πάρα πολύ ωραίο καινούργιο site

www.eskabasket.gr

Έχει αρκετά νέα από παιχνίδια του Κυπέλλου, προαγγελίες των πρώτων αγωνιστικών Α' και Β' ΕΣΚΑ και ότι άλλο σχετικό με θεματάκια που αφορούν το ερασιτεχνικό μπάσκετ στην Αθήνα.
v-span
ΣΠΑΤΑ-ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ 2
ΚΟΡΩΠΙ-ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 1
ΛΙOΣΙΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 2
ΠΕΝΤΕΛΗ-ΓΑΛΑΤΣΙ 1
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ-ΧΟΛΑΡΓΟΣ 1
ΤΑΥΡΟΣ-ΚΗΦΙΣΙΑ 2
ΙΛΙΟΝ-ΨΥΧΙΚΟ ------------------>Πολύ επίφοβο αν ο ρυθμός είναι υπέρ της Ένωσης όλα είναι τιθανά
ΡΑΦΗΝΑ-ΑΜΙΛΛΑ 1
Thunder
ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1
ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 2
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 1
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 2
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 2
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1
pcl
QUOTE(maravitc @ Sep 25 2007, 16:55 ) *
εγκαινιαζω τα προγνωστικα για την 1η αγων της α εσκα

ΣΠΑΤΑ-ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ 2(ΕΥΚΟΛΑ)
ΚΟΡΩΠΙ-ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 1(ΕΥΚΟΛΑ)
ΛΙΩΣΙΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1
ΠΕΝΤΕΛΗ-ΓΑΛΑΤΣΙ 1(ΕΥΚΟΛΑ)
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ-ΧΟΛΑΡΓΟΣ 2
ΤΑΥΡΟΣ-ΚΗΦΙΣΙΑ 2(ΕΥΚΟΛΑ)
ΙΛΙΟΝ-ΨΥΧΙΚΟ 2 (ΕΥΚΟΛΑ)
ΡΑΦΗΝΑ-ΑΜΙΛΛΑ 1

ΑΝΤΕ ΚΑΛΟ ΤΑΜΕΙΟ


υπαρχει καποιο site ή καπου αλλου που να μπορεις να παιξεις στοιχημα α εσκα?
duke10
Ξεκινημα σημερα για την Α εσκα και να ευχηθω καλη αρχη σε ολες τις ομαδες με υγεια πανω απο ολα. Θα δωσω και εγω τα προγνωστικα μου για την 1η αγωνιστικη

ΣΠΑΤΑ-ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ 2
ΚΟΡΩΠΙ-ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 1
ΛΙOΣΙΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 2
ΠΕΝΤΕΛΗ-ΓΑΛΑΤΣΙ 1
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ-ΧΟΛΑΡΓΟΣ 1
ΤΑΥΡΟΣ-ΚΗΦΙΣΙΑ 2
ΙΛΙΟΝ-ΨΥΧΙΚΟ 2
ΡΑΦΗΝΑ-ΑΜΙΛΛΑ 1
tool
ΤΑΥΡΟΣ - ΑΕΝΚ 60-74.
Εύκολα η Κηφισιά ξεπέρασε το εμπόδιο του Ταύρου.
Από Κηφισιά ξεχώρισαν οι Μενουδάκος, Μπάρτζος και Ψωμαδέρης.
skropion2
Ιλιον-Ψυχικο 68-66
mimos8
σχετικα ευκολη νικη για μας αποψε σε μια παραδοσιακα δυσκολη εδρα.ο ταυρος ακομα ανετοιμος κατα τη γνωμη μου.οταν δεσουν λιγο παραπανω θα κανουν πολλες κηδειες εκει μεσα!κερδιζαμε σε ολο το ματς απο 6 ως 22 ποντους στο τεταρτο δεκαλεπτο.τα αποτελεσματα που εμαθα:μαρκοπουλο-χολαργος 2,λιοσια-ηλιουπολη 2,πεντελη-γαλατσι 1(ενα ποντο η πεντελη),ραφηνα-αμιλλα 1,κορωπι-αθηναικος 1(ενα ποντο το κορωπι).πολλα ντερμπι απο την πρωτη κιολας αγωνιστικη!
maravitc
παταγωδης αποτυχια στα προγνωστικα μου τοσο στα αποτελεσματα οσο σε ευκολες
επικρατησεις.βεβαια η αρχη παντα κρυβει εκπληξεις.απ οτι φαινεται θα γινει δυνατο
πρωταθλημα οπου θα μετρησουν πολυ οι εδρες,ποιες ομαδες θα δεσουν πιο γρηγορα
κ θα αποφυγουν τις στραβες.
εκτος της κηφισιας που θα παει τρενο αντε με 3-4 στασεις το πολυ υπαρχουν πολλοι
μνυστηρες για τη δευτερη θεση πολλοι απο τους οποιους κατα διαστηματα ισως νιωσουν
να απειλουνται κ απο κατω.πολυ καλος ο χολαργος (ημουν στο παιχνιδι)απορια της συνοχης
της ομαδας(λιγες αλλαγες τα τελευταια χρονια)ενω περασα μετα απο κορωπι κ εμαθα
οτι το σκορ ειναι πλασματικο αφου 6 λεπτα πριν ληξη ηταν 12 ποντους μπροστα κ ο αθηναικος
(ο τζιτζας δηλαδη) τα εβαλε ολα κατι σαν 7 η 8 τριποντα...
θα κανω τα τηλ μου αυριο κ θα εχω περισοτερες πληροφοριες(ολοι οι κοουτς εδω για
σκαουτινγκ........αντε καλη αρχη κ ολοι υγιεις
alexas10
Τιμη και δοξα στο δημητρη ΜΕΝΟΥΔΑΚΟ που πηρε απο το χερι τη Κηφισια στη πρεμιερα μας.Πολυ καλη η ομαδα μας,ξεχωρισε και ο Μπαρτζος.Ο ταυρος διαφωνω πως θα κανει κηδειες. Πολυ μετριος,ηθελε αλλα δεν μπορουσε.
Olorin
Κορωπί-Αθηναϊκός 79-78

Όπως αναφέρθηκε, ήμασταν μπροστά με +12 κάπου 7' πριν τη λήξη, αλλά κάπου εκεί κολλήσαμε μπροστά και ο Αθηναϊκός (κυρίως με τρίποντα του Τζίτζα) πέρασε και μπροστά. Στο τελευταίο δίλεπτο το παιχνίδι πήγαινε πόντο-πόντο, ενώ στην τελευταία επίθεση είχε την ευκαιρία να πάρει και τη νίκη, αλλά αστόχησε σε προσπάθεια με τη λήξη...

//Σπάτα - Άρης Π. 1... Τα υπόλοιπα αποτελέσματα που γνώριζα έχουν ήδη αναφερθεί...

//Δεν έχει πιο αναλυτικό σχολιασμό, γιατί σε 4 ωρίτσες πρέπει να ξυπνήσω να γυρίσω στο στρατόπεδο... sleep.gif
billy_14
Καλημέρα σε όλους, καλό μήνα και καλό πρωτάθλημα. Αν κρίνω από τα αποτελέσματα της πρώτης αγωνιστικής, θα είναι πολύ συναρπαστικό...

Όσοι είχαν "στοιχηματίσει" σε άσο στην Πεντέλη δικαιώθηκαν, νικήσαμε με 70-69 και ας μη βιαστεί κανείς να βγάλει συμπεράσματα πριν διαβάσει τα παρακάτω.

- Ο Νεοπεντελικός είχε όλη την εβδομάδα τραυματίες Αττίκο και Τζέμη (δεν προπονήθηκαν σχεδόν καθόλου).
- Έχασε τον Ανδριόπουλο από την προθέρμανση κιόλας με κάκωση στο γόνατο.
- Στο 25' χάνει και τον Μπαλαμπάνη από γονατιά (όχι εσκεμμένη, για να μην παρεξηγούμαι κιόλας).

Ευτυχώς υπήρχε ο γίγας Μανιάτης (16 πόντους και 15 ριμπάουντ) και τελικά επικρατήσαμε με νύχια και με δόντια απέναντι στο Γαλάτσι που βρέθηκε πίσω 31-19 και 54-43 αλλά δεν τα παράτησε και επωφελήθηκε από ένα δικό μας νεκρό διάστημα για να ισοφαρίσει 57-57 και να απειλήσει με διπλό. Πολύ καλά δουλεμένη ομάδα, συνεχίζει από εκεί που σταμάτησε πέρσι και mimo, αν ψάχνεις για... νεκροθάφτες, ιδού το πρώτο σου φαβορί...

Θα ξεχώριζα από μας, εκτός του Μανιάτη, τον Στράγκα που έκανε το καλύτερο παιχνίδι του με τη νέα του φανέλα (15 π.), αλλά και τον Κουγιανό που στη ρουλέτα των βολών ήταν ψυχραιμότατος (7/8 στο τελευταίο δίλεπτο). Από το Γαλάτσι έχω μια αδυναμία στον Λοϊζο (έχει τα φόντα να εξελιχτεί σε killer 5άρι αν διορθώσει κάποια τεχνικά του μειονεκτήματα), και ο Σπηλιόπουλος ήταν πολύ καλός ενώ ο "ανακατωσούρας" Αθανασιάδης με εξέπληξε γιατί δεν τον ήξερα (νέος γαρ στην ομάδα) και σχεδόν γύρισε μόνος του το παιχνίδι (συγχαρητήρια με μια ένσταση φίλε, αν διαβάζεις: κόψε το -εξώφθαλμο!!!- θέατρο για επιθετικό φάουλ, γιατί το "Τ" που περιέργως σήμερα γλίτωσες κάποια στιγμή θα το φας).

Αυτά. Τα αποτελέσματα νομίζω τα γράψατε όλα, να προσθέσω πως άκουσα ότι ο Αργοναύτης νίκησε την Άμιλλα (αν δεν κάνω λάθος δεν το έχει γράψει κανείς ακόμα).

Τα λέμε..................
maravitc
αποτελεσματα
σπατα-πετρουπολη 1
ταυρος-κηφισια 2
λιωσια-ηλιουπολη 2
κορωπι-αθηναικος 1
ραφηνα-αμιλλα 1
ιλιον-ψυχικο 1
πεντελη-γαλατσι 1
μαρκοπουλο-χολαργος 2
MISTA81
ΡΑΦΗΝΑ-ΑΜΙΛΛΑ 64-56 ΣΚΛΗΡΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΝΤΟ-ΠΟΝΤΟ ΤΟ ΜΑΤΣ ΞΕΦΥΓΕ ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ Η ΡΑΦΗΝΑ...ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΤΑ ΨΙ..ΣΚ.ΑΝ ΕΛΑΦΡΩΣ ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΕΚΡΙΝΑΝ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ
tasos
Eυχομαι καλη μπασκετικη χρονια σε ολους ! Η Α΄ΕΣΚΑ ειναι μια κατηγορια που την εχω ζησει αρκετα και γινεται παραδοσιακα ενα συναρπαστικο πρωταθλημα !
pointguard
Bravo sthn khfhsia pou shmera htan to mono favori pou kerdise aneta! bravo kai ston karatza pou sunduazei proponhtikh k energh enasxolhsh! parakala na anevei h Aenk allios me thn anodo tou Attalou tha exeis provlhma sthn idia kathgoria
cornelious
QUOTE(skropion2 @ Oct 1 2007, 20:49 ) *
Ιλιον-Ψυχικο 68-66

(35-30). Το Ψυχικό ξεκίνησε πιο δυνατά αλλά γρήγορα ισορροπήσαμε και το τέλος του ημιχρόνου μας βρήκε 5 πόντους μπροστά. Το δεύτερο ημίχρονο πήγαινε πόντο-πόντο με συνεχείς εναλλαγές στο σκορ. Στο τέλος είχαμε περισσότερο πάθος και ψυχραιμία και, με βασικό μας όπλο την άμυνα πετύχαμε μια πολύ σημαντική νίκη (που ελπίζω να μην έστειλε πολλούς στον κουβά..............).

QUOTE(maravitc @ Sep 25 2007, 16:55 )

εγκαινιαζω τα προγνωστικα για την 1η αγων της α εσκα

ΣΠΑΤΑ-ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ 2(ΕΥΚΟΛΑ)
ΚΟΡΩΠΙ-ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 1(ΕΥΚΟΛΑ)
ΛΙΩΣΙΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1
ΠΕΝΤΕΛΗ-ΓΑΛΑΤΣΙ 1(ΕΥΚΟΛΑ)
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ-ΧΟΛΑΡΓΟΣ 2
ΤΑΥΡΟΣ-ΚΗΦΙΣΙΑ 2(ΕΥΚΟΛΑ)
ΙΛΙΟΝ-ΨΥΧΙΚΟ 2 (ΕΥΚΟΛΑ)
ΡΑΦΗΝΑ-ΑΜΙΛΛΑ 1

ΑΝΤΕ ΚΑΛΟ ΤΑΜΕΙΟ
argyro1979
λοιπον εγω ημουν χθες στα σπατα.
ο αρης υποτιμησε τα σπατα και γι αυτο και εχασε το ματσακι.εφυγε μπροστα μεχρι και 10-12 ποντους αλλα μετα σβησαν μηχανες και αναψε η μηχανη τριποντων που λεγεται ΝΤΑΣΗΣ.
οσο ο παναγιωτοπουλος ο γεωργαλας και ο χρονοπουλος τα κολλαγανε απο τα 6.25 ολα πηγαιναν καλα για τον αρη.οταν ομως τα σπατα το γυρισαν στη ζωνουλα και δεν υπηρχε παιχτης να κανει drive και οι ψηλοι του αρη δεν απειλουσαν τοτε οι bombers επαψαν να εχουν ευκολα σουτ.Τα σπατα δωσανε ενα δυνατο χαστουκι στον αρη.Ο Ντασης πρεπει να εβαλε 7 τριποντακια.Νομιζω οτι τα σπατα θα ειναι μια καλη ομαδα για την α εσκα που στην καλη της μερα μπορει να κανει αρκετες κηδειες φετος.Για να δουμε
αυτα bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif
dolly12
Α' Ανδρών - 1η αγωνιστική
Της Λένας Καραλή
02/09/2007 (13:45)

Σπάτα-Αρης Πετρούπολης 90-80 (40-42)
Διαιτητές: Σώμος-Παυλόπουλος
Σπάτα (Καρακώστας): Κοντόπουλος, Λίτσος 3 (1), Γραμματόπουλος 18 (3), Ρούσσος 10 (2), Παπαδημητρίου, Μάκος 3, Ντάσης 26 (6), Φίλιππας, Βασιλόπουλος, Μαντέλος 5, Περγαντής 22 (1), Αργυρόπουλος 3 (1)
Αρης Πετρούπολης (Γρυλιωνάκης): Παναγιωτόπουλος 13 (3), Λιαπούρης, Γεωργαλλάς 13 (2), Χρονόπουλος 27 (3), Μιχαλόπουλος 8, Μαχαίρας 2, Ρήγος 2, Βασιλείου 15, Βοργιάς

Ανω Λιόσια-Ηλιούπολη 57-64 (37-29)
Διαιτητές: Αντεριώτης-Καπνιά
Ανω Λιόσια (Ρεκουνιώτης): Μπάτος 9 (1), Βάνας 5 (1), Παλαιολόγος 14 (3), Δημόπουλος 6 (1), Δήμας 2, Αντωνίου 12 (2), Παπαγιαννακόπουλος 9 (1)
Ηλιούπολη (Καλατζής): Παπαβλασσόπουλος 17 (3), Μπαζιώτης 14 (1), Γεωργακαράκος 15 (2), Μπόγρης 5, Σάμπρας 11 (2), Δάβρης 2

Νεοπεντελικός-Γαλάτσι Κυπριάδου 70-69 (38-32)
Διαιτητές: Καρούσης-Γολεγού
Νεοπεντελικός (Κακαλιάς-Μάμαλης): Κουγιανός 12, Μάντζιος 1, Βόσικας, Μπαλαμπάνης 6, Μανιάτης 16 (1), Μάγειρας 8, Χαρτοματσίδης 3 (1), Αττίκος 7 (1), Ανδριόπουλος, Στράγκας 15, Τζέμης 2
Γαλάτσι Κυπριάδου (Μποσγανάς-Κωνσταντάρας): Γιέβτιτς 3 (1), Λαούδης 9 (3), Σπηλιόπουλος 18 (2), Αθανασιάδης 10 (1), Τσιρόπουλος 8 (2), Κορρές, Φρίμας, Καψούρης 4, Λοίζος 12, Ανδρουλάκης 6 (1)

Μαρκόπουλο-Χολαργός 63-67 (28-35)
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Μπουρνάς
Μαρκόπουλο (Κοντομηνάς): Γκούρας, Σκλαβούνος 6, Παπαγιάννης2, Κόκκινος 11, Μπέκιος 3, Μαργώνης, Χανώτης 11 (1), Κοσμίδης 12 (1), Λαμανδρέας, Μισιακός 10 (2), Δημητρίου, Καραβασίλης 6
Χολαργός (Γεωργικόπουλος): Δημητρακούλης, Τσιώμος 20 (1), Κουντούρης 5 (1), Βελιζιώτης 15 (1), Μήτρου 13 (2), Μάντζιος 2, Μπαλτάς, Πολύζος, Κιαπέκος 10

Αίολος-Κηφισιά 60-74 (26-34)
Διαιτητές: Ανδρικόπουλος-Μπούκας
Αίολος (Παπαδάκης): Καραμαδούκης 4 (1), Μουχίμογλου, Πλατής 13 (1), Τσαμπής 18 (1), Γκριτζέλης 2, Χριστοφάκης 4, Μπουζιάνης, Νατσίδης 2, Σολωμονίδης 13, Κοκλώνης 4
Κηφισιά (Παπαθεοδώρου): Μπάρτζος 14 (4), Πεζούλας, Φράτας 2, Διαμαντόπουλος 10 (1), Ψωμαδέρης 19 (1), Δρυμαλίτης 2, Καρατζάς, Μενουδάκος 18 (1), Καρακώστας 2, Ντεφούδης 6, Φώτου 2, Λαγοπόδης

Εν. Ιλίου-Ψυχικό 68-66 (35-30)
Διαιτητές: Τεφτίκης-Καραβίτης
Εν. Ιλίου (Αποστολάκης): Μπαλαούρας, Μπέλλας Ι. 16 (2), Μακρής, Σκαλωμένος 19 (4), Κοντοέ, Παναγάτος 2, Παξιμαδάς, Μπέλλας Ο. 18 (2), Παπαλουκάς 7, Δεσίκος, Ζαφειράκης 6, Σπυρόπουλος
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Αχής 2, Ροίδης, Καραγρηγορίου 2, Γεωργόπουλος 12 (1), Στεργάκης 23 (4), Καλφόπουλος 9, Μπούχερτ 12, Φίλιος 4, Γκίκας 2, Αρτεμάκης

Αργοναύτης Τριγλίας-Άμιλλα 64-56 (32-26)
Διαιτητές: Τραγάκης-Μανουσόπουλος
Αργοναύτης Τριγλίας (Κουμαράς): Μαραμένος 21, Νικολάκος 2, Μπούσουλας 9, Δαγκλής 4, Χαρακτηνός 11, Κόντος 3, Κόρβινγκτον 14
Αμιλλα (Γλυκός): Κουμπούρας 9, Φίλντισης 8, Καβούρης 18, Τσατσάνης Δ. 4, Θαλασσινός 7, Τσατσάνης Π. 4, Σταμουλάκης 5, Λίτσιος 1

Κορωπί-Αθηναϊκός 79-78
larry33
ΕΙΜΑΙ ΓΝΩΣΤΟΣ FUN ΤΗΣ ΑΕΝΚ ΟΧΙ ΣΑΝ ΚΗΦΙΣΙΩΤΗΣ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΦΙΛΟΣ!
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΜΑΤΣ (ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ) ΤΕΙΝΩ ΑΡΧΙΚΑ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΕΝΑ ΜΕΛΛΟΝΤΟΛΟΓΙΚΟ/ΠΡΟΦΗΤΙΚΟ POST TOY MARAVITC (ΠΕΡΙ TEAM ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ) ΣΤΟ TOPIC KΥΠΕΛΛΟ ΕΣΚΑ!
ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΧΑ ΑΝΑΡΩΤΗΘΕΙ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ TOPIC ΠΕΡΙ ΣΥΝΗΠΑΡΞΗΣ ΟΡΙΣΜΕΝΩΝ ΠΑΙΧΤΩΝ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΕΝΤΑΔΑ/ΟΜΑΔΑ ΑΠΛΑ Ο MARAVITC ΑΝΕΔΕΙΞΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΥΡΥΤΕΡΗ ΒΑΣΗ.
ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΚΑΨΩΝΙ ΣΕ ΠΑΛΙΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΤΗΣ ΑΕΝΚ (ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟΥΣ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΤΗΣ ΠΕΡΣΙΝΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ) ΞΕΚΙΝΗΣΕ!
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ!

ΓΙΑ ΤΟ ΥΛΙΚΟ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΚΛΠ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΥΨΕΙ ΟΙ ΠΡΟΛΑΛΗΣΑΝΤΕΣ.
ΜΗΝ ΘΕΩΡΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΟΜΩΣ ΟΤΙ Η ΟΜΑΔΑ ΘΑ ΠΑΕΙ ΤΡΕΝΟ....ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΜΑΧΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ!

BILLY 14 TA POSTS ΣΟΥ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΑΤΑ ΚΑΙ ΕΥΑΝΑΓΝΩΣΤΑ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΤΙΣ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ.....COOLΑΡΕ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΑΣΟΝΙΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΝΑΟ!
billy_14
QUOTE(larry33 @ Oct 2 2007, 11:42 ) *
BILLY 14 TA POSTS ΣΟΥ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΑΤΑ ΚΑΙ ΕΥΑΝΑΓΝΩΣΤΑ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΤΙΣ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ.....COOLΑΡΕ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΑΣΟΝΙΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΝΑΟ!


Μασονία;;;; Άσχετο! Γιατί; Επειδή λέω στον Αθανασόπουλο να σταματήσει τις βουτιές για το δικό του καλό (σύμφωνα με πρόσφατο κανονισμό τιμωρούνται με τεχνική ποινή); Ή μήπως επειδή συνιστώ στον v-span να μη χλευάζει παράγοντες άλλων ομάδων; (Και παρεμπιπτόντως μια διευκρίνιση: Ανέφερα μήπως πουθενά ότι επρόκειτο για παράγοντες της δικής μου ομάδας; Γιατί δεν πήγα μεν στο γήπεδο και δεν ξέρω ποιοι ήταν, ούτε θυμάμαι να έγραψα κάτι τέτοιο - αυτό και για σένα φίλτατε Peritri, και by the way καλή χρονιά και να μου προσέχεις τον κόουτς Super Mario laugh.gif ).

Νομίζω πως είσαι λιγάκι υπερβολικός αγαπητέ larry. Πάντως, αφού νομίζεις ότι κάνω το δάσκαλο, θα συστήσω και σε σένα να μη γράφεις κεφαλαία γιατί είμαι σε προχωρημένη ηλικία και ζαλίζομαι...

Ελπίζω να το αντιμετωπίσεις με χιούμορ, φιλικά μιλάμε ο ένας στον άλλο εδώ μέσα γι' αυτό το επίπεδο έχει μείνει ψηλά εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων...
v-span
Συγγνωμη billy 14 πότε εγώ χλεύασα κάποιον εδώ πέρα και μάλιστα παράγοντα?
larry33
QUOTE(billy_14 @ Oct 2 2007, 18:02 ) *
Μασονία;;;; Άσχετο! Γιατί; Επειδή λέω στον Αθανασόπουλο να σταματήσει τις βουτιές για το δικό του καλό (σύμφωνα με πρόσφατο κανονισμό τιμωρούνται με τεχνική ποινή); Ή μήπως επειδή συνιστώ στον v-span να μη χλευάζει παράγοντες άλλων ομάδων; (Και παρεμπιπτόντως μια διευκρίνιση: Ανέφερα μήπως πουθενά ότι επρόκειτο για παράγοντες της δικής μου ομάδας; Γιατί δεν πήγα μεν στο γήπεδο και δεν ξέρω ποιοι ήταν, ούτε θυμάμαι να έγραψα κάτι τέτοιο - αυτό και για σένα φίλτατε Peritri, και by the way καλή χρονιά και να μου προσέχεις τον κόουτς Super Mario laugh.gif ).

Νομίζω πως είσαι λιγάκι υπερβολικός αγαπητέ larry. Πάντως, αφού νομίζεις ότι κάνω το δάσκαλο, θα συστήσω και σε σένα να μη γράφεις κεφαλαία γιατί είμαι σε προχωρημένη ηλικία και ζαλίζομαι...

Ελπίζω να το αντιμετωπίσεις με χιούμορ, φιλικά μιλάμε ο ένας στον άλλο εδώ μέσα γι' αυτό το επίπεδο έχει μείνει ψηλά εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων...


Δεκτη η υποδειξη για τα κεφαλαια.....αλλα ετσι για σπασιμο δεν θα βαζω τονους!
Ο V-span φιλε παντως δεν χλευασε κανεναν....εισαι λαθος!
billy_14
OK, για να κλείσει αυτή η ιστορία εδώ παραδέχομαι ότι μπορεί να έκανα λάθος θεωρώντας ότι το να γράφεις πως κάποιος κοίταζε την ΑΕΝΚ με τον τρόμο ζωγραφισμένο στα μάτια είναι μάλλον υποτιμητικό έως με κοροϊδευτική διάθεση.
Παλιά μυαλά βλέπετε... (δικά μου φυσικά). Το αποσύρω. Φαίνεται πως γενικώς είναι αποδεκτά τέτοια σχόλια.
Ζητώ συγγνώμη. Και επαναλαμβάνω ότι δεν ξέρω για ποιους παράγοντες μιλούσε ο v-span.
Θέμα λήξαν ελπίζω.
tool
2η αγωνιστική λοιπόν και τα παιχνίδια έχουν ως εξής (με τα δικά μου προγνωστικά)

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 1
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 1
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 1
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ 1
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 1
ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 1
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 1
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 1

Με λίγα λόγια τα βλέπω όλα 1..
pointguard
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 1
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 2
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 1
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ 2
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 1
ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 1
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 1
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 1
pitbull
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 2
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 1
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 1
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ 1
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 1
ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 1
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 1
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 1
maravitc
QUOTE(tool @ Oct 3 2007, 21:23 ) *
2η αγωνιστική λοιπόν και τα παιχνίδια έχουν ως εξής (με τα δικά μου προγνωστικά)

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 1
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 1
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 1
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ 1
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 1
ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 1
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 1
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 1

Με λίγα λόγια τα βλέπω όλα 1..


ΕΓΩ ΒΛΕΠΩ ΠΟΛΥ ΔΙΠΛΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ- ΣΠΑΤΑ 1 ΜΕ ΛΙΓΟ ΑΠΟ 2
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΟΡΩΠΙ 2
ΓΑΛΑΤΣΙ-ΔΑΣΑΛ 1
ΧΟΛΑΡΓΟ-ΠΕΝΤΕΛΗ 2
ΚΗΦΙΣΙΑ-ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ 1
ΨΥΧΙΚΟ-ΤΑΥΡΟΣ 2
ΑΜΙΛΛΑ-ΕΝΩΣΗ 2
ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ-ΡΑΦΗΝΑ 1
mimos8
θα συμφωνησω με maravitc στις προβλεψεις με μονη επιφυλαξη το διπλο του ταυρου στο ψυχικο.ευκολα η δυσκολα θα κερδισει το ψυχικο.εχει αρκετα καλυτερο υλικο απο τον ταυρο
pointguard
Kalh tuxh sthn palia mou omada (AENK) enantia sto markopoulo kai desmevomai stous alexa kai mimo8 oti thn hmera tou repo mou biggrin.gif tha tous thavmaso apo konta!!!!!
v-span
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ- ΣΠΑΤΑ 1
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΟΡΩΠΙ 2
ΓΑΛΑΤΣΙ-ΔΑΣΑΛ 1
ΧΟΛΑΡΓΟ-ΠΕΝΤΕΛΗ 2
ΚΗΦΙΣΙΑ-ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ 1
ΨΥΧΙΚΟ-ΤΑΥΡΟΣ 2
ΑΜΙΛΛΑ-ΕΝΩΣΗ 2
ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ-ΡΑΦΗΝΑ 1
Thunder
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 1
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 2
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 1
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ 2
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ
ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 1
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 2
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 1
maravitc
1. ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΝΕΑ ΑΠΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ? ΟΙ ΠΗΓΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΛΕΝΕ
ΠΩΣ ΤΟ ΛΟΥΚΕΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ,ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΝ
ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΝΟΥΝ ΑΠΛΗΡΩΤΟΙ,ΠΡΑΓΜΑ ΔΥΣΚΟΛΟ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΑΠΟΣΤΑΣΗΣ.

2. ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΣΤΗ ΚΗΦΙΣΙΑ ΘΑ ΜΟΙΡΑΣΤΕΙ ΠΙΟ
"ΔΙΚΑΙΑ"ΕΛΕΩ Κ ΤΟΥ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΔΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ
ΣΚΟΡ ΟΠΟΤΕ.......

3.ΠΟΣΟ ΘΑ ΛΗΞΕΙ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΠΑΠΑΒΛΑΣΟΠΟΥΛΟΥ-ΚΟΥΤΟΥΜΑΔΗ ΣΤΗΝ
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ? ΟΠΟΙΑ ΟΜΑΔΑ ΒΓΑΛΕΙ 2ο Η 3ο ΛΑΓΟ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

4.ΠΟΛΥ ΞΥΛΟ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΣΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΜΙΛΛΑ ΝΑ ΕΧΕΙ
ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΡΟΒΑΔΙΣΜΑ

5.ΤΑ ΕΧΕΙ ΒΡΕΙ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΚΡΙΒΟΠΛΗΡΩΜΕΝΟ ΣΤΟ ΨΥΧΙΚΟ(ΓΙ ΑΥΤΟ
ΕΔΩΣΑ ΤΟ ΔΙΠΛΟ)

Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ.ΣΤΕΙΛΤΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
skropion2
Πολυ καλα προγνωστικα... shot.gif shot.gif Λοιπον Ψυχικο-Ταυρος 67-66...(Για οσους ηθελαν διπλο)
gabriel1981
Ο Αρης κερδισε με 13 ποντους την Ραφηνα 41.gif
mixalopoylos17
ΑΡΗΣ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 87-74

Η ΕΝΩΣΗ ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΗΝ ΑΜΙΛΛΑ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ

ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ Η ΚΗΦΙΣΙΑ ΤΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ

ΤΑ ΣΠΑΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΑΘΗΝΑΙΚΟ ΜΕ 2 ΠΟΝΤΟΥΣ

ΚΑΙ Ο ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ
ΜΕ 5 ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΧΟΛΑΡΓΟ
Delinquent
QUOTE(maravitc @ Oct 8 2007, 16:09 ) *
5.ΤΑ ΕΧΕΙ ΒΡΕΙ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΚΡΙΒΟΠΛΗΡΩΜΕΝΟ ΣΤΟ ΨΥΧΙΚΟ(ΓΙ ΑΥΤΟ
ΕΔΩΣΑ ΤΟ ΔΙΠΛΟ)


Περαστικά σε όσους "έβλεπαν" διπλό...και φαντάσματα....
gabriel1981
QUOTE(Delinquent @ Oct 9 2007, 00:02 ) *
Περαστικά σε όσους "έβλεπαν" διπλό...και φαντάσματα....




ο καθένας εδω μεσα μπορει να λεει την γνωμη του - παντως το ψυχικο επαιξε χωρις το βαρυ πυροβολικο του 19.gif
Kidd4
Ηλιούπολη κέρδισε εύκολα το Κορωπί.
billy_14
Χολαργός - Νεοπεντελικός 77-82 σε ένα χορταστικό παιχνίδι με συνολικά 14 τρίποντα. Τρομερό το δίδυμο Βελιζιώτη-Μήτρου από τους γηπεδούχους (24 και 25 πόντους αντίστοιχα), αλλά και χαρακτήρας από την ομάδα μου που μετά από μια μέτρια εμφάνιση στο α' έβαλε τις μηχανές στο φουλ στο δεύτερο ημίχρονο, όπου πέτυχε συνολικά 55 πόντους! (37-27 ήταν μπροστά ο Χολαργός στην ανάπαυλα). Μπαλαμπάνης 22 και Αττίκος 20 για τον Νεοπεντελικό, που αν λογάριασα καλά πρέπει να έκανε έξι γκολ-φάουλ στο τελευταίο δεκάλεπτο (μέσα στα οποία και ένα τρίποντο από τον Αττίκο, που τον πάει το γήπεδο αφού πέρσι είχε βάλει 34 - άσχετα αν χάσαμε biggrin.gif ).

Ο Χολαργός πολύ δυνατός στην περιφέρεια, όπου θα ενισχυθεί κι άλλο με την επιστροφή του Μπουτραχάνη (ήταν στη 12άδα αλλά δεν έπαιξε), όταν δε γυρίσει και ο Τσαγκαράκης θα προσφέρει σίγουρα σκορ και κάτω από το καλάθι.

Όσο για τα υπόλοιπα αποτελέσματα, μάλλον ενισχύεται η άποψή μου πως θα δούμε πολύ συναρπαστικό πρωτάθλημα, με μικρές γενικά διαφορές στα σκορ. Την πιάτσα χαλάει μόνο η ΑΕΝΚ, που ήταν πάλι σίφουνας... Την περιμένουμε τη Δευτέρα στο γήπεδό μας για το "Ελ Κλάσικο" των Βορείων Προαστίων. Καληνύχτα...
mimos8
ευκολη νικη για εμας με αντιπαλο το αποδυναμωμενο μαρκοπουλο,απο το οποιο δεν αγωνιστηκαν και 2 παιχτες.κερδιζαμε απο το πρωτο δεκαλεπτο με 10 ποντους και η διαφορα ανεβαινε σταδιακα οσο κουραζονταν τα παιδια του μαρκοπουλου που ηταν λιγοι αλλα το παλεψαν αρκετα ασχετα με το τελικο σκορ,92-59.ο ηγετης ΑΛΕΞΗΣ ΚΑΡΑΤΖΑΣ εχει αρχισει να βρισκει τα πατηματα του και τις φασεις που του ταιριαζουν.σημερα ηταν διψηφιος και η συνεχεια ειναι γνωστη νομιζω.....ειδικα για οσουν τον ξερουν!
μου εκανε εντυπωση η νικη της ηλιουπολης.τα υπολοιπα αποτελεσματα νομιζω φυσιολογικα.
mimos8
συμφωνω με billy14.πιστευω οτι το ματς μεταξυ μας θα εχει πολυ ενδιαφερον!
Thunder
Kαλησπερα και απο μενα.Δυσκολη βραδια για την ομαδα μου σημερα,αφου η ΑΕΝΚ ηταν σε πολυ καλη μερα σημερα κ γνωρισαμε μια βαρια ηττα....Παρα τις απουσιες μας κ τους τραυματισμους που εχουμε το παλεψαμε οσο γινοταν το ματς,αλλα αυτο δεν φτανει απεναντι σε μια τετοια ομαδα...Η ΑΕΝΚ για μενα σιγουρα θα ανεβει φετος,ισως οχι αηττητη,αλλα σιγουρα με λιγα στραβοπατηματα...Οσο για εμας,συνεχιζουμε για το επομενο παιχνιδι...Καλη συνεχεια σε ολους. bball.gif
basket_hacker
Meta apo arketo kairo vrethika kai pali stis kerkides gia na parakolouthisw enan agwna pou telika apodeixtike poli endaiferon. wos_sport3.gif

Xekinise me mia atyxia stin mpasketa tis omadas tou peristeriou, alla i synexeia dikaiose tin anamoni mas.
To apotelesma katelixe na einai mia efkoli nikh gia tin omada toy Iliou mesa stin edra tou peristeriou (60-86), alla o agonas eixe polles kai idiaiteres stigmes kai apo tis 2 omades.

Ti diafora stin Enosi theorw pws ekane i exhs pentada:

Skalwmenos Xristos: the magic 7! To omadiko pnevma kai ta efstoxa kalathia tou paixti, mas kathilosan pragmatika. O exairetikos playmaker tis omadas edose sto paixnidi to grigoro rythmo pou xreiazotan. Keep going!

Mpellas Odysseas: number 11 kai leader tis omadas. O arxigos tis omadas odigise to skor poli psila..! Itan o paixtis pou afise to stigma tou toso stin amina oso kai stin epithesi.

Mpellas Yiannis: number 5. Fainetai oti to talento exei ginei oikogeneiaki paradosi gia ta aderfia Mpella. Enas paixtis pou den afise stigmi to paixnidi kai entyposiase. Ta katallila sout tis katalliles stigmes.

Papaloukas Kostas: number 12, alla ta kalathia pou evale 15! Great souter kai foveri amina! Empsixone tin omada otan xreiazotan kai dimiourgise katapliktikes faseis.

Kontoes George: number 8. An kai o xronos pou epaixe sto paixnidi den itan megalos, itan arketos gia na deixei o mikroteros tis omadas gia mia akoma fora tis dinatotites kai ikanotites tou. Axizei na anaferw oti evale to prwto tou kalathi se agwna enilikwn.

Paidia synexiste etsi! Theloume apla na vlepoume ena kalo theama.
Me thn prwti efkairia tha xanaerthw. Prospathiste na dimiourgisete oxi mono gia esas, alla kai gia tous theates ena basket me kales apodoseis kai entones stigmes.

Kali epityxia se olous! 41.gif bball.gif bball.gif bball.gif
TSOUMANIS14
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ: ΑΝΑΝΕΩΜΕΝΟ ΚΩΣΤΑΡΑ ΠΑΠΑΛΟΥΚΑ
ΚΟΟΥΤΣΑΡΑ ΚΑΛΑΤΖΗ ΣΤΗΝ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
ΣΟΥΠΕΡ ΝΤΑΣΗ ΚΑΙ ΣΠΑΤΑ
ΑΕΝΚ ΚΑΙ ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΕ: ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΕΙ
ΑΘΗΝΑΙΚΟ
ΚΟΡΩΠΙ ΚΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΠΟΥΛΑΓΕ ΜΟΥΡΗ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ-ΟΙ ΣΦΑΛΙΑΡΕΣ 24.gif ΑΡΧΙΣΑΝΕ ΝΩΡΙΣ-ΝΑ ΔΩ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΝΤΥΘΕΙ ΑΤΤΑΛΟΣ ΦΕΤΟΣ
BILL79
Απο basketblog


Αθηναϊκός-Σπάτα 64-66 (34-35)
Διαιτητές: Μαλανδρής-Ραχιώτης
Αθηναϊκός (Κτιστάκης): Προκόπης 13 (1), Τάμπας 4 (1), Τσίντζας 18 (4), Ζαμπάρας, Κορκοσούρας 3 (1), Δήμας, Τριγάζης, Κιούσης 9 (1), Βασσάλος 7, Ζωιτσάκος 4 (1), Καλφαγιώργης 6
Σπάτα (Καρακώστας): Κοντόπουλος 4, Γραμματόπουλος 2, Ρούσσος 12 (3), Παπαδημητρίου, Νάκος 8, Ντάσης 22 (3), Βασιλόπουλος, Μαντέλος 2, Περγαντής 2, Αργυρόπουλος 12 (3)

Ηλιούπολη-Κορωπί 61-52 (30-29)
Διαιτητές: Πόντας-Τσουραπάς
Ηλιούπολη (Καλατζής): Μπελετσιώτης 2, Σπανός 12 (3), Παπαβλασσόπουλος 6, Μπαζιώτης 12 (1), Παπαδάκης 11, Γεωργακαράκος, Μπόγρης 13, Σαμαράς 5, Δάβρης
Κορωπί (Καράμπελας): Μωραϊτης, Σακελαρόπουλος, Δημητριάδης 2, Λούκος, Κουκουζέλης 7 (1), Ψαράκης 2, Μπίτσικας 11, Χαλκίδης, Δημητρόπουλος 11 (1), Μπούρας 3 (1), Κουντουμάδης 16, Γιαννόπουλος

Γαλάτσι Κυπριάδου-ΔΑΣΑΛ 77-70 (34-39)
Διαιτητές: Θεωνάς-Βικτωράτου
Γαλάτσι Κυπριάδου (Μποσγανάς-Κωνσταντάρας): Γιέβτιτς 7 (1), Λαούδης, Σπηλιόπουλος 10 (2), Αθανασιάδης, Τσιρόπουλος 14 (1), Κορρές Γ. 9, Λεώβαρης, Φρίμας 2, Λοϊζος 23, Ανδρουλάκης 12 (1)
ΔΑΣΑΛ (Ρεκουνιώτης): Ζαγοραίος, Μπάτος 22 (2), Βάννας 2, Φαράκος 4, Παλαιολόγος 1, Κασνέστης, Δημόπουλος 8 (1), Δήμας 16 (1), Αντωνίου 13 (2), Παπαγιαννακόπουλος 4

Χολαργός-Νεοπεντελικός 77-82 (37-27)
Διαιτητές: Μανδρέκας-Παπανικολάου
Χολαργός (Γεωργικόπουλος): Δημητρακούλης, Τσιώμος, Κουντούρης 7 (1), Βελιζιώτης 24 (1), Μήτρου 25 (5), Μάντζιος 6, Μπάλτας 2, Πολύζος 11 (1), Κιαπέκος 2
Νεοπεντελικός (Κακαλιάς-Μάμαλης): Κουγιανός 15 (1), Μπαλαμπάνης 21 (2), Μανιάτης, Νταούντ, Μάγειρας 13, Χαρτοματσίδης 7 (1), Αττίκος 20 (2), Γεωργούσης, Στράγκας 6, Τζέμης

Κηφισιά-Μαρκόπουλο 92-59 (45-29)
Διαιτητές: Κότσιαλος-Χριστίδης Π.
Κηφισιά (Παπαθεοδώρου): Μπάρτζος 13 (3), Διαμαντόπουλος 11 (1), Φράτας 5 (1), Ψωμαδέρης 10 (1), Πεζούλας 6 (1), Καρατζάς 10 (1), Μενουδάκος 14 (1), Καρακώστας 5, Ντεφούδης 6, Λαγοπόδης 10, Φώτος 4, Δρυμαλίτης
Μαρκόπουλο (Κοντομηνάς): Γκούρας 4, Κόκκινος 6, Μπέκιος 17 (3), Μαργώνης, Χανιώτης 16, Κοσμίδης 9 (1), Μισιακός, Καραβασίλης 7, Λαμανδρέας

Ψυχικό-Αίολος 67-66 (32-31)
Διαιτητές: Ντάβαρης-Διμπινούδης
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Αχής 7, Ροϊδης 9 (1), Καραγρηγορίου 10 (1), Φίλιος 4, Γεωργόπουλος 6 (1), Καλφόπουλος 10, Μπούχερτ 18, Γκίκας 3 (1), Αρτεμάκης
Αίολος (Παπαδάκης): Καραμαδούκης 6, Πλατής 15, Τσαμπής 8, Γκριτζέλης 1, Χριστοφάκης 2, Μπουζιάνης 4, Λάκασας, Σολωμονίδης 24 (2), Κρητικός 6, Κοκλώνης

Αμιλλα-Εν. Ιλίου 60-86 (30-45)
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης-Αναγνώστου
Αμιλλα (Γλυκός): Κουμπούρας 13, Σελλίνης, Φίλντισης 8 (2), Καβούρης 14 (1), Τσατσάνης Δ. 10, Στέφος 2, Τύρος, Θαλασσινός 7 (2), Τσατσάνης Π. 8, Σταμουλάκης 1, Λίτσιος
Εν. Ιλίου (Αποστολάκης): Μπαλαούρας 2, Μπέλλας Ι. 18 (2), Μακρής 3 (1), Σκαλωμένος 16 (1), Κοντός 2, Βεσίκος 2, Παξιμαδάς 4, Μπέλλας Ο. 9, Παπαλουκάς 13, Φούτσης 8, Παναγάτος 9, Πετρόπουλος

Αρης Πετρούπολης-Αργοναύτης Τρ. 85-74 (46-40)
Διαιτητές: Παπαφωτίου-Λαζαρίδης
Αρης Πετρούπολης (Γρυλιωνάκης): Παναγιωτόπουλος 9 (2), Βενιτουράκης, Λιαπούρης, Γεωργαλάς 17 (2), Χρονόπουλος 26 (3), Τσολάκος Κ., Μιχαλόπουλος 12 (2), Ρήγος 14, Βασιλείου 7, Ντάνας, Νικολόπουλος
Αργοναύτης Τρ. (Κουμαράς): Μαραμένος 7, Λιούτας, Γιαννακόπουλος 7 (1), Μπούσουλας 24 (2), Δαγκλής 2, Χαρακτηνός 26 (6), Κοντός, Κόρβινγκτον 8
gabriel1981
ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ Η 2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αθηναϊκός-Σπάτα 64-66 (34-35)
Διαιτητές: Μαλανδρής-Ραχιώτης
Αθηναϊκός (Κτιστάκης): Προκόπης 13 (1), Τάμπας 4 (1), Τσίντζας 18 (4), Ζαμπάρας, Κορκοσούρας 3 (1), Δήμας, Τριγάζης, Κιούσης 9 (1), Βασσάλος 7, Ζωιτσάκος 4 (1), Καλφαγιώργης 6
Σπάτα (Καρακώστας): Κοντόπουλος 4, Γραμματόπουλος 2, Ρούσσος 12 (3), Παπαδημητρίου, Νάκος 8, Ντάσης 22 (3), Βασιλόπουλος, Μαντέλος 2, Περγαντής 2, Αργυρόπουλος 12 (3)

Ηλιούπολη-Κορωπί 61-52 (30-29)
Διαιτητές: Πόντας-Τσουραπάς
Ηλιούπολη (Καλατζής): Μπελετσιώτης 2, Σπανός 12 (3), Παπαβλασσόπουλος 6, Μπαζιώτης 12 (1), Παπαδάκης 11, Γεωργακαράκος, Μπόγρης 13, Σαμαράς 5, Δάβρης
Κορωπί (Καράμπελας): Μωραϊτης, Σακελαρόπουλος, Δημητριάδης 2, Λούκος, Κουκουζέλης 7 (1), Ψαράκης 2, Μπίτσικας 11, Χαλκίδης, Δημητρόπουλος 11 (1), Μπούρας 3 (1), Κουντουμάδης 16, Γιαννόπουλος

Γαλάτσι Κυπριάδου-ΔΑΣΑΛ 77-70 (34-39)
Διαιτητές: Θεωνάς-Βικτωράτου
Γαλάτσι Κυπριάδου (Μποσγανάς-Κωνσταντάρας): Γιέβτιτς 7 (1), Λαούδης, Σπηλιόπουλος 10 (2), Αθανασιάδης, Τσιρόπουλος 14 (1), Κορρές Γ. 9, Λεώβαρης, Φρίμας 2, Λοϊζος 23, Ανδρουλάκης 12 (1)
ΔΑΣΑΛ (Ρεκουνιώτης): Ζαγοραίος, Μπάτος 22 (2), Βάννας 2, Φαράκος 4, Παλαιολόγος 1, Κασνέστης, Δημόπουλος 8 (1), Δήμας 16 (1), Αντωνίου 13 (2), Παπαγιαννακόπουλος 4

Χολαργός-Νεοπεντελικός 77-82 (37-27)
Διαιτητές: Μανδρέκας-Παπανικολάου
Χολαργός (Γεωργικόπουλος): Δημητρακούλης, Τσιώμος, Κουντούρης 7 (1), Βελιζιώτης 24 (1), Μήτρου 25 (5), Μάντζιος 6, Μπάλτας 2, Πολύζος 11 (1), Κιαπέκος 2
Νεοπεντελικός (Κακαλιάς-Μάμαλης): Κουγιανός 15 (1), Μπαλαμπάνης 21 (2), Μανιάτης, Νταούντ, Μάγειρας 13, Χαρτοματσίδης 7 (1), Αττίκος 20 (2), Γεωργούσης, Στράγκας 6, Τζέμης
Κηφισιά-Μαρκόπουλο 92-59 (45-29)
Διαιτητές: Κότσιαλος-Χριστίδης Π.

Κηφισιά (Παπαθεοδώρου): Μπάρτζος 13 (3), Διαμαντόπουλος 11 (1), Φράτας 5 (1), Ψωμαδέρης 10 (1), Πεζούλας 6 (1), Καρατζάς 10 (1), Μενουδάκος 14 (1), Καρακώστας 5, Ντεφούδης 6, Λαγοπόδης 10, Φώτος 4, Δρυμαλίτης
Μαρκόπουλο (Κοντομηνάς): Γκούρας 4, Κόκκινος 6, Μπέκιος 17 (3), Μαργώνης, Χανιώτης 16, Κοσμίδης 9 (1), Μισιακός, Καραβασίλης 7, Λαμανδρέας

Ψυχικό-Αίολος 67-66 (32-31)
Διαιτητές: Ντάβαρης-Διμπινούδης
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Αχής 7, Ροϊδης 9 (1), Καραγρηγορίου 10 (1), Φίλιος 4, Γεωργόπουλος 6 (1), Καλφόπουλος 10, Μπούχερτ 18, Γκίκας 3 (1), Αρτεμάκης
Αίολος (Παπαδάκης): Καραμαδούκης 6, Πλατής 15, Τσαμπής 8, Γκριτζέλης 1, Χριστοφάκης 2, Μπουζιάνης 4, Λάκασας, Σολωμονίδης 24 (2), Κρητικός 6, Κοκλώνης

Αμιλλα-Εν. Ιλίου 60-86 (30-45)
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης-Αναγνώστου
Αμιλλα (Γλυκός): Κουμπούρας 13, Σελλίνης, Φίλντισης 8 (2), Καβούρης 14 (1), Τσατσάνης Δ. 10, Στέφος 2, Τύρος, Θαλασσινός 7 (2), Τσατσάνης Π. 8, Σταμουλάκης 1, Λίτσιος
Εν. Ιλίου (Αποστολάκης): Μπαλαούρας 2, Μπέλλας Ι. 18 (2), Μακρής 3 (1), Σκαλωμένος 16 (1), Κοντός 2, Βεσίκος 2, Παξιμαδάς 4, Μπέλλας Ο. 9, Παπαλουκάς 13, Φούτσης 8, Παναγάτος 9, Πετρόπουλος

Αρης Πετρούπολης-Αργοναύτης Τρ. 85-74 (46-40)
Διαιτητές: Παπαφωτίου-Λαζαρίδης
Αρης Πετρούπολης (Γρυλιωνάκης): Παναγιωτόπουλος 9 (2), Βενιτουράκης, Λιαπούρης, Γεωργαλάς 17 (2), Χρονόπουλος 26 (3), Τσολάκος Κ., Μιχαλόπουλος 12 (2), Ρήγος 14, Βασιλείου 7, Ντάνας, Νικολόπουλος
Αργοναύτης Τρ. (Κουμαράς): Μαραμένος 7, Λιούτας, Γιαννακόπουλος 7 (1), Μπούσουλας 24 (2), Δαγκλής 2, Χαρακτηνός 26 (6), Κοντός, Κόρβινγκτον 8
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.