Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2007-08
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43
mimos8
συγχαρητηρια στην ενωση για την καθαρη και δικαιη νικη της.θα συμφωνησω με τον ilionplayer σε οσα γραφει περι ατμοσφαιρας,διαιτησιας και ομαδων.κατα τη γνωμη μου το κλειδι της νικης της ενωσης ηταν ο ρυθμος του αγωνα.η ενωση, φυσιολογικα σε εκτος εδρας παιχνιδι με τον πρωτοπορο, εκλεισε πολυ την αμυνα της ρισκαροντας καποια σουτ και κυριως κρατησε χαμηλα το ρυθμο και το σκορ στους 65 ποντους.αφου το ιλιον εμεινε στο παιχνιδι μεχρι το τελευταιο 5λεπτο ειχε πλεονεκτημα για τη νικη.καταπληκτικο παιχνιδι απο τον μακρη που θυμισε λιγο τον αδερφο του συμπαικτη του παπαλουκα.ηρθε απο τον παγκο και εδωσε στην ενωση ποντους,κλεψιματα ενα σπουδαιο τριποντο απο τα 8 μετρα στη ληξη της επιθεσης και καποια καθοριστικα drive στο τελος.
αψογη διαιτησια απο ελευθεριαδη και αναστοπουλο,ανταξια του παιχνιδιου.ορισμος του 50-50!
lord7
QUOTE(digital @ Jan 21 2008, 13:16 ) *
Εχεις απόλυτο δίκαιο σ'αυτά που αναφέρεις γιατί ουδείς αλάνθαστος και αρκετές φορές ο καθε ενας που συμμετέχει σε μια ομαδική διαδικασία οταν κάτι δεν πάει καλά προσπαθεί να μεταβιβάσει τις ευθύνες του σε αλλους παράγοντες,λίγοι ειναι αυτοί που αναλαμβάνουν τις ευθύνες τους .
Θα σταθώ σε δύο σημεία πρώτον και σημαντικό αν θές να παιξεις το μπάσκετ που μπορείς μην ασχολείσαι με το τι σφυρίζει οδιαιτητής γιατί αποσυντονίζεσαι και βγαίνεις εκτός ρυθμού.
Και δευτερον οι διαιτητές που σφυρίζουν στην Εσκα ειναι και διαιτητές Α1 και μερικοί και FIBA οπως Καρούσης ,Παπαδημητρίου,Πιλοίδης και αλλοι που κατα καιρούς εχουν σφυρίξει ΕΣΚΑ,και σίγουρα μας κάνουν χάρη γιατι για 12 ευρώ που παίρνουν ουτε για την βενζίνη τους δεν φτανουν και να ακούνε τα μπινελίκια απο καθε ενα ασχετο της εξέδρας η του κακομαθημένου παράγοντα που θέλει πάντοτε η ομάδα του να κερδίζει.
Ισως ειναι καλό να ανοίξουμε ενα topic και να βαθμολογούμε τους διαιτητές κάθε αγώνα να δούμε τι θα βγεί.
Επίσης καλόν ειναι να αξιολογήσουμε και τις διοικήσεις των ομάδων αν ειναι εφικτό να γίνει.



φλε μου digital το ειχα προτεινει μα να βαθμολογουμε για καθε αγωνα ολους...δηλαδη προπονητες...παιχτεσ(σαν ομαδα) και διαιτητες...κανεισ δεν το κανει αυτο....ομωσ υπαρχει περιπτωση καποιος ποθ γραφει εδω μεσα να παραδεχτει τα λαθη του?
ARVI
είδα ψυχικό-ραφήνα χτες....το ψυχικό με μεγαλύτερο βάθος στον πάγκο κέρδισε το παιχνίδι,όχι τόσο εύκολα όσο δείχνει το σκόρ, καθώς η ραφήνα ήταν κοντά,και σε κάποια σημεία μπροστά,στο σκόρ....καλφόπουλος και μπούχερτ επιβεβαίωσαν την αξία τουσ με πολύ καλή εμφάνιση παρ'όλο που η ραφήνα ήταν γυμνή κάτω απο τα καλάθια....καλός ο μικρόσ νικολάκοσ απο την ραφήνα και ο μπούσουλας...κακό παιχνίδι με 1/14 τρίποντα απο τον χαρακτινό που δεν επιβεβαίωσε την αξία του και τισ εμφανίσεισ που είχε πραγματοποιήση με τον άτταλο...θεωρώ ότι ψυχικό, ναο και ίλον θα παλέψουν μεχρι τελικήσ πτώσησ με φαβορί την ομάδα του ιλίου που έδειξε με το διπλό στην κηφισιά οτι διαθέτει ψυχή...
lord7
aris -amilla to eide kaneis?
lord7
και τωρα που διαβασα παλι ολα τα ποστ τισ προηγουμενησ βδομαδασ...

χαιρομαι που και εδω υπαρχουν παιχτεσ-παραγοντες που πριν απο ενα παιχνιδι φωναζουν για την διαιτησια...

χθες ακουσα οτι η διαιτησια ηταν πολυ καλη στο παιχνιδι κηφισια-ιλιον ομως ολη την προηγουμενη βδομαδα διαβαζα διαφορα...

τωρα τι εχουν να πουν αυτοι που φωναζουν προκαταβολικα???
JASON
Πολυ καλο παιχνιδι χθες στην Κηφισια. Η Ενωση εδειξε οτι ηθελε περισσοτερο το ματς και το πηρε. Φανηκαν οι απουσιες της ΑΕΝΚ ενω για το Ιλιον βγηκαν δυο παικτες απο το πουθενα(Μακρης και το Νο 10). Απο ΑΕΝΚ ξεχωρισαν Ψωμαδερης, Φραττας και ο Μενουδακος οσο επαιζε στον ασσο. Παπαλουκας,Μακρης και το Νο10 εκαναν ολο το παιχνιδι για την Ενωση. Συγχαρητηρια και στις δυο ομαδες και το διπλο αυτο δινει προβαδισμα στην Ενωση για την ανοδο.
thodoris
QUOTE(lord7 @ Jan 22 2008, 09:23 ) *
aris -amilla to eide kaneis?



Εύκολη νίκη για τον Άρη 84-57.
ilovebasketball
Φιλε ILIONPLAYER, αντε λοιπον καλο ταξειδι και στο ΨΥΧΙΚΟ . icon_wave.gif
basket1978
QUOTE(Green Lantern @ Jan 22 2008, 01:21 ) *
ευχαριστουμε τον εγωαγαπωτομπασκετ (blove.gif) για της ευχες του ...φιλε μου τελικα επιασαν οι ευχες σ icon_wave.gif !


Μπράβο φίλε μου, είσαι γλωσσομαθής 41.gif icon_wave.gif
soouza
Άρης-Άμιλλα 84-57.Δε χρειάζεται σχόλιο δεδομένου πως δεν εμφανίστηκαν δύο ομάδες στο γήπεδο αλλά μία.Δεν έχω ξαναδεί την Άμιλλα,χτες όμως ήτο πολύ κακή. bball.gif
mesogeia
φοβερα πραγματα γινονται στις ομαδες της περιοχης μου:η ραφηνα ειναι η λιγοτερο κακη γιατι τουλαχιστον κραταει μια γραμμη απο την αρχη ασχετα αν με κουμαρα δεν παει πουθενα.
στο μαρκοπουλο διωξανε κοντομηνα και πηρανε αυτον που χθες 24 sec πριν τη ληξη εχανε 1 ποντο και ειπε στην ομαδα να παιξει μια αμυνα!!!!!!!!!!χωρις φαουλ-δεν το ειδα με τα ματια μου αλλα αυτος που μου το μετεφερε ειναι σοβαροτατος-
στο κορωπι εχουν τον μεγα κωστοπουλο και κοντευουν να διαλυθουν τελειως διωχνωντας παικτες και παιζοντας αντιμπασκετ ενω στα σπατα ειχαν ομαδα μοντελο και την κανανε ομαδα μπ******* διωχνωντας και εκει τον καρακωστα για να πανε που?και να κανουν τι?στο χθεσινο ματς παιχτηκε κακο μπασκετ με τα σπατα να ειναι χειροτερα απο ποτε -πρωτη φορα τα ειδα μετα την αλλαγη προπονητη-ειχα ευχηθει τοτε ,αν και ημουν καθετα αντιθετος,μακαρι να συνεχισουμε να βλεπουμε καλο μπασκετ αλλα φευ.....
Κυριοι και φιλοι τα λαθη πληρωνονται και ελπιζω οι κακιστες επιλογες των διοικησεων των μεσογειων να μην κοστισουν υποβιβασμο σε καμια απο τις 4 ομαδες μας
Υ.Γ.μαλλον το κανουν επιτηδες για να εχει ενδιαφερον η μαχη παραμονης γιατι αυτη της ανοδου θα εχει σιγουρα μετα και τη χθεσινη νικη του ιλιου
mesogeia
QUOTE(mesogeia @ Jan 9 2008, 18:00 ) *
λοιπον φιλοι ειχα υποσχεθει οτι θα σχολιασω προπονητες και ξεκιναω:
Παπαθεοδωρου:καλα αποτελεσματα και μπασκετ ΜΟΝΟ ομως με γεματα ροστερ
Αποστολακης:καλη δουλεια σε ομαδα με καλο κλιμα και καλα παιδια
Ρεμεντελας:για καποιο λογο δεν με πειθει με τιποτα αν και ανεβασε την ομαδα και παει καλα
Γκανας:παιρνει αποτελεσματα χωρις να παιζει κατι ιδιαιτερο???
Κακαλιας:ως προπονητης της πεντελης ειχε μια ομαδα που επαιζε αρκετα καλα αλλα ειχε την ατυχια να χασει 2 ματς στο ποντο και εφυγε.Οσο για το χολαργο θα δουμε στην πορεια
Γρυλιωνακης:παντα οι ομαδες του παρουσιαζουν ασταθεια ενω δεν εχουν κατι χαρακτηριστικο ιδιαιτερο
Κετσελιδης:μεταμορφωσε τον ταυρο προς το καλυτερο αλλα η ενασχοληση του με τον πανελληνιο θα του φαει ενεργεια και χρονο και η πορεια του ταυρου θα φθεινει παλι
Γεωργικοπουλος:καλη και μακροχρονη δουλεια στο χολαργο με πιεστικες αμυνες,βρεθηκε στα σπατα και μεγαλο ερωτηματικο η πορεια τους στο εξης
Καρακωστας:παρα πολυ καλη δουλεια με αποτελεσματα,σωστη οργανωση ομαδος με σοβαροτητα,πειθαρχεια αγω νιστικη και κατευθυνση
Κουμαρας:αναχρονιστικος και λιγο μα πολυ λιγο μπασκετικος
Κωστοπουλος:μανατζερ
Αποστολοπουλος:στο λιγο καιρο που ειναι εδωσε μια φρεσκαδα στην ομαδα,αλλα τις βασεις σαφως ειχε βαλει ο Κοντομηνας
Κεφαλας:με μαγικο ραβδι αλλαξε την αμιλλα που της αξιζει να ειναι πιο ψηλα
Κτιστακης:δουλευει καλα και παρουσιαζει εργο παρα τις αντιξοες συνθηκες
Μποσγανας:μετα την περσινη φοβερη χρονια με το γαλατσι φετος ξεκινησε ασχημα,φαινεται ομως οτι κατι παει να φτιξει με την ηλιουπολη
Καραμπελας:λιγα πραγματα γενικα εχει καταφερει ξεκινησε ομως καλουτσικα με το κορωπι και το γαλατσι δε βλεπεται με τιποτα
Κατσανος:δεν εχω γνωμη για τον ανθρωπο γιατι πρωτη φορα τον ακουω-βλεπω αλλα μπραβο για την προσπαθεια και υπομονη του.Νομιζω οτι δουλευε Γ εσκα αλλα δεν ξερω κατι παραπανω
Αν πρεπει να βγει ενα συμπερασμα νομιζω οτι οΑποστολακης παιρνει χρυσο μεταλιο,οΚαρακωστας αργυρο και το χαλκινο μαλλον ο Κτιστακης
Αντε καλο δευτερο γυρο οσονουπω...!!!

μηπως τελικα αν και πολιτικος δημοσιογραφος τα βλεπω -λεω σωστα?να αλλαξω αραγε αντικειμενο?
mesogeia
ενω αν δειτε βαθμολογια θα παρατηρησετε οτι και οι 4 ομαδες εχουν ρεκορ 6-9 μια ανασα πανω απο τη ζωνη υποβιβασμου...ενω θα ε[ρπε να ειναι αλλου κατα τη γνωμη μου
Συγγνωμη αν σας κουρασα με τα συνεχομενα post αλλα δεν το κανω συχνα πρωτον και ειναι ο μονο τροπος που μπορω ακομη να ποσταρω!!! δευτερον
καλο απογευμα και καλο υπολοιπο πρωταθλημα σε ολους
ΕΣΚΑΜΑΝΙΑ
Συμφωνώ και εγω με τις παρατηρησεις των υπολοιπων οσο αναφορα την αλλαγη προπονητή στα σπάτα,τελείως αψυχολόγητη,η ομάδα απο πέρυσι ιδιαίτερα μετα τα χριστούγενα πήγαινε σφαίρα,ήρθε λογικά η άνοδος και το καλό ξεκίνημα στην Α εσκα, μήπως η διοίκηση ήθελε και Γεθνική? ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ότι και να συμβεί στην ομάδα των σπατών αποκλειστικά υπεύθυνη είναι η διοίκηση,δεν χαλάς μία συνταγή που αποδίδει ούτε μετα απο μία ούτε μετα απο 13 ήττες, στηρίζεις μία προσπάθεια με όλα τα μειονεκτήματα της,ΣΥΝΕΠΩΣ ΚΥΡΙΟΙ ΛΑΘΟΣ ΕΠΙΛΟΓΗ Η ΑΛΛΑΓΗ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ.
Εκτός εάν συνέβαινε κάτι άλλο που δεν το γνωρίζουμε(Ας ΒΓΕΙ ΝΑ ΜΙΛΉΣΕΙ ΚΆΠΟΙΟΣ ΠΑΙΧΤΗΣ ΑΝΟΙΧΤΑ),με τα λεγόμενα δεν θέλω να θίξω τον καινούργιο προπονητή αλλα την διοίκηση που ψηλώσαν απότομα τα αυτάκια.Κουρνιάξτε τώρα, και αφου σωθείτε αναλογιστείτε τις συνέπειες των πράξεων σας.
Υ.Γ Συγχαρητήρια στον αποστολάκη και την ενωση ιλίου για την μεγάλη νίκη τους μέσα στην κηφησιά,κάποιοι βιαστήκαν να τους ξεγράψουν.ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ.
mkos10
QUOTE(mesogeia @ Jan 22 2008, 12:56 ) *
φοβερα πραγματα γινονται στις ομαδες της περιοχης μου:η ραφηνα ειναι η λιγοτερο κακη γιατι τουλαχιστον κραταει μια γραμμη απο την αρχη ασχετα αν με κουμαρα δεν παει πουθενα.
στο μαρκοπουλο διωξανε κοντομηνα και πηρανε αυτον που χθες 24 sec πριν τη ληξη εχανε 1 ποντο και ειπε στην ομαδα να παιξει μια αμυνα!!!!!!!!!!χωρις φαουλ-δεν το ειδα με τα ματια μου αλλα αυτος που μου το μετεφερε ειναι σοβαροτατος-
στο κορωπι εχουν τον μεγα κωστοπουλο και κοντευουν να διαλυθουν τελειως διωχνωντας παικτες και παιζοντας αντιμπασκετ ενω στα σπατα ειχαν ομαδα μοντελο και την κανανε ομαδα μπουρδελο διωχνωντας και εκει τον καρακωστα για να πανε που?και να κανουν τι?στο χθεσινο ματς παιχτηκε κακο μπασκετ με τα σπατα να ειναι χειροτερα απο ποτε -πρωτη φορα τα ειδα μετα την αλλαγη προπονητη-ειχα ευχηθει τοτε ,αν και ημουν καθετα αντιθετος,μακαρι να συνεχισουμε να βλεπουμε καλο μπασκετ αλλα φευ.....
Κυριοι και φιλοι τα λαθη πληρωνονται και ελπιζω οι κακιστες επιλογες των διοικησεων των μεσογειων να μην κοστισουν υποβιβασμο σε καμια απο τις 4 ομαδες μας
Υ.Γ.μαλλον το κανουν επιτηδες για να εχει ενδιαφερον η μαχη παραμονης γιατι αυτη της ανοδου θα εχει σιγουρα μετα και τη χθεσινη νικη του ιλιου



φιλε mesogeia στο μαρκοπουλο που αναφερεις τον Κοντομηνα δεν τον εδιωξε κανεις...μονος του εφυγε...και οι μονοι που μπορει να θεωρηθουν υπαιτιοι ειναι οι παικτες..(και εγω ειμαι ενας απο αυτους)...οσον αφορα το χθεσινο ματς στο γαλατσι ακου πως εχει το πραγμα...αν η ομαδα δεν ειχε τα χιλια μυρια προβληματα τραυματισμων,ιωσεων κλπ και η διαιτησια ηταν σχετικα μοιρασμενη και οχι 90-10 υπερ του γαλατσιου να σαι σιγουρος πως δεν υπηρχε περιπτωση να κερδισει το γαλατσι ποτε...τωρα οσον αφορα τον κοουτς ειναι ανθρωπος και κανει και αυτος λαθη οπως ολοι...μην ξεχνας πως απο την στιγμη που ανελαβε η ομαδα εκανε τρεις σερι νικες και ανασανε σχετικα...οποτε μην κρινεις εκ του ασφαλους και απο λιγα πραγματα που σου ειπαν απο τη στιγμη που δεν το ειδες οπως λες με τα ματια σου...
larry33
ΑΕΝΚ-ΙΛΙΟΝ 65-75 ΣΤΟΠ!

ΙΛΙΟΝ: Ομάδα με Ο κεφαλαίο στοπ! Μάτια που γυάλιζαν, έξυπνο μπάσκετ, ομοψυχία στόπ!
Ποιός ήταν το 6 ρε παιδιά στόπ? (έμοιαζε με τον Πουρσανίδη πάντως biggrin.gif ....μήπως γι΄αυτό έγινε ήρωας....η ΑΕΝΚ παντως δεν τον πήρε πρέφα....απίστευτη εμφάνιση, μπράβο 77.gif )

ΑΕΝΚ: Ο Μποέμ-τυχοδιώκτης-ντεμεκ προπονητής-ντεμέκ τραυματίας-αερόθερμο πάγκου-παίχτης-είδωλο, έπαιξε 6 ολόκληρα λεπτά και το μόνο που κατάφερε ήταν μία 3ποντη άγλυφτη προσπάθεια για τρίποντο και πολύ καλή άμυνα στο 6....αίσχος! Δέν είναι τυχαίο ότι μόλις τον καθήσανε πάγκο το 6 του Ήλιον νταλκάδιασε τόσο πολύ που ξέχασε να αστοχήσει!

Μενουδάκος σε All-star εμφάνιση έπαιξε 1+2+3+4 πλήν 5 (Αυτό μας κάνει σύνολο 5...μήπως τελικά έπρεπε να παίξει πέντε και ο Ντεφούδης άσσος?)!

Jim Rabitfoot 3 γρήγορα φάουλ και μετά στον έξαποδώ....how convenient έτσι?!
Her Otto τα σέβη μου....ωραία φέτα....σε πιστεύω.....άλλαξε χέρι στα παλαμάκια!

Ατμόσφαιρα άψογη, διαιτητές άψογοι και πολύ ωραία η εικόνα του ilionplayer να βιντεοσκοπεί παρέα με την γυναίκα και το παιδί του smile.gif ! Εύχομαι η φιλοξενία να είναι ανάλογη και σε άλλα γήπεδα γιατί όπως είδες καθόσουν μέσα στους Κηφισιώτες!

Στοοοοοοοοπππ!
lord7
QUOTE(mesogeia @ Jan 22 2008, 12:56 ) *
φοβερα πραγματα γινονται στις ομαδες της περιοχης μου:η ραφηνα ειναι η λιγοτερο κακη γιατι τουλαχιστον κραταει μια γραμμη απο την αρχη ασχετα αν με κουμαρα δεν παει πουθενα.
στο μαρκοπουλο διωξανε κοντομηνα και πηρανε αυτον που χθες 24 sec πριν τη ληξη εχανε 1 ποντο και ειπε στην ομαδα να παιξει μια αμυνα!!!!!!!!!!χωρις φαουλ-δεν το ειδα με τα ματια μου αλλα αυτος που μου το μετεφερε ειναι σοβαροτατος-
στο κορωπι εχουν τον μεγα κωστοπουλο και κοντευουν να διαλυθουν τελειως διωχνωντας παικτες και παιζοντας αντιμπασκετ ενω στα σπατα ειχαν ομαδα μοντελο και την κανανε ομαδα μπ******* διωχνωντας και εκει τον καρακωστα για να πανε που?και να κανουν τι?στο χθεσινο ματς παιχτηκε κακο μπασκετ με τα σπατα να ειναι χειροτερα απο ποτε -πρωτη φορα τα ειδα μετα την αλλαγη προπονητη-ειχα ευχηθει τοτε ,αν και ημουν καθετα αντιθετος,μακαρι να συνεχισουμε να βλεπουμε καλο μπασκετ αλλα φευ.....
Κυριοι και φιλοι τα λαθη πληρωνονται και ελπιζω οι κακιστες επιλογες των διοικησεων των μεσογειων να μην κοστισουν υποβιβασμο σε καμια απο τις 4 ομαδες μας
Υ.Γ.μαλλον το κανουν επιτηδες για να εχει ενδιαφερον η μαχη παραμονης γιατι αυτη της ανοδου θα εχει σιγουρα μετα και τη χθεσινη νικη του ιλιου



φιλε μου μαλλον ειχε δει τον αγωνα του ολυμπιακοσ στο σεφ που οι ρωσοι δεν εκαναν φαουλ σε ιδια ακριβωσ φαση..lol....
ειδεσ τι προπονητες εχει η κατηγορια?????? biggrin.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif

ugly8.gif ugly8.gif ugly8.gif
ilion_player
[quote name='larry33' post='153321' date='Jan 22 2008, 16:33 ']
ΑΕΝΚ-ΙΛΙΟΝ 65-75 ΣΤΟΠ!

ΙΛΙΟΝ: Ομάδα με Ο κεφαλαίο στοπ! Μάτια που γυάλιζαν, έξυπνο μπάσκετ, ομοψυχία στόπ!
Ποιός ήταν το 6 ρε παιδιά στόπ? (έμοιαζε με τον Πουρσανίδη πάντως biggrin.gif ....μήπως γι΄αυτό έγινε ήρωας....η ΑΕΝΚ παντως δεν τον πήρε πρέφα....απίστευτη εμφάνιση, μπράβο 77.gif )
[/quote]

Το Νο 6 είναι ο Γιώργος ο Μακρής από τις παλιές καραβάνες στα γήπεδα, από μπασκετική οικογένεια (ο αδερφός του παίζει στον ΑΓΟΡ A1) και πολύ καλό παιδί. Απορώ πως τον ψάχνουν όλοι. Δεν είναι χτεσινός και έχει παιξει και σε άλλες κατηγορίες 77.gif

[/quote] Μενουδάκος σε All-star εμφάνιση έπαιξε 1+2+3+4 πλήν 5 (Αυτό μας κάνει σύνολο 5...μήπως τελικά έπρεπε να παίξει πέντε και ο Ντεφούδης άσσος?)![/quote]

Ο Μενουδάκος ήταν πολύ καλός αλλά έχει και την στόφα μεγάλου παίκτη. Η συμπεριφορά του στο γήπεδο και τα γραφόμενα του στο forum απλά επιβεβαιώνουν τα γραφόμενα μου. Μπράβο του.
[/quote] Ατμόσφαιρα άψογη, διαιτητές άψογοι και πολύ ωραία η εικόνα του ilionplayer να βιντεοσκοπεί παρέα με την γυναίκα και το παιδί του smile.gif ! Εύχομαι η φιλοξενία να είναι ανάλογη και σε άλλα γήπεδα γιατί όπως είδες καθόσουν μέσα στους Κηφισιώτες!

Στοοοοοοοοπππ!
[/quote]

Ευχαριστώ για τα καλά λόγια και εγώ και η οικογένειά μου. Θα φροντίσω να υπάρχει ανάλογη φιλοξενία όταν θα έρθετε στο Ίλιον μια και εκεί θα πανηγυρίσετε την άνοδο στην Γ' Εθνική. Ελπίζω να πανηγυρίζουμε παρέα.
ilion_player
QUOTE(ilovebasketball @ Jan 22 2008, 12:08 ) *
Φιλε ILIONPLAYER, αντε λοιπον καλο ταξειδι και στο ΨΥΧΙΚΟ . icon_wave.gif


Ευχαριστώ και πάντα τέτοιες ευχές να έχω. Μόνο που δεν θα είμαι εδώ για να δω το παιχνίδι. Θα το δεί η γυναίκα μου όμως και θα μάθω λεπτομέρειες εκεί που θα είμαι.
ilion_player
QUOTE(lord7 @ Jan 22 2008, 11:27 ) *
και τωρα που διαβασα παλι ολα τα ποστ τισ προηγουμενησ βδομαδασ...

χαιρομαι που και εδω υπαρχουν παιχτεσ-παραγοντες που πριν απο ενα παιχνιδι φωναζουν για την διαιτησια...

χθες ακουσα οτι η διαιτησια ηταν πολυ καλη στο παιχνιδι κηφισια-ιλιον ομως ολη την προηγουμενη βδομαδα διαβαζα διαφορα...

τωρα τι εχουν να πουν αυτοι που φωναζουν προκαταβολικα???


Ένα μπράβο στους διαιτητές και πάντα τέτοια. Ο Μενουδάκος το είπε όπως έπρεπε.
ilion_player
QUOTE(ΕΣΚΑΜΑΝΙΑ @ Jan 22 2008, 15:27 ) *
Υ.Γ Συγχαρητήρια στον αποστολάκη και την ενωση ιλίου για την μεγάλη νίκη τους μέσα στην κηφησιά,κάποιοι βιαστήκαν να τους ξεγράψουν.ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ.


Έτσι μπράβο να μην ξεχνάμε και τους αρχιτέκτονες της προσπάθειας. Ο Αποστολάκης κάνει πολύ καλή δουλειά παρά τα συνεχή προβλήματα τραυματισμών. Όσο για τα όργανα δεν άρχισαν τώρα, τώρα είναι λίγο μετά το ζέσταμα.
lord7
διαφορα οπαδου και φιλαθλου[b][i][u]


ο οπαδος θα βρισει απο το πρωτο 5λεπτο το λιγοτερο....αναλογα αν νικαει η ομαδα του
ο φιλαθλος θα σχολιασει ενα λαθοσ διαιτητη με τον διπλανο του που συνηθως ειναι φιλαρακια

ο οπαδος εχει πρωτο στοχο τον διαιτητη...αν ειναι καλοσ(πραγμα σπανιο για τον οπαδο) τοτε ειναι η ανικανοτητα των παιχτων (παντα αν ο οπαδος ηταν μεσα στο γηπεδο θα το εκανε καλυτερα) αν και οι παιχτεσ παιζουν καλα τοτε παμε στην λθση του προπονητη που ειναι ασχετος(εκει να δειτε αν ηταν προπονητης ο οπαδος θα εκανε την ομαδα να ανεβει κατηγορια,....προπονητες τησ κερκιδας)αν και ο προπονητης ειναι καλος....τοτε φταιει η διοικηση που δεν παιρνει παιχτεσ κτλ..

ο φιλαθλος απλα θα σχολιασει καποιεσ αποφασεισ παιχτων η προπονητη απλα και διακριτικα...

ο οπαδος βασικα εχει κομπλεξ.....προσωπικα στο σπιτι....ισως κανει κανα στριφτο μα ερχεται στο γηπεδο για να ξεδωσει..

ο φιλαθλος ερχεται στο γηπεδο να δει εναν αγωνα μπασκετ..να χαρει το αθλημα και συνηθως κανει αρνητικα σχολια μονο για τους οπαδους που στην τελικα δεν τον αφηνουν να χαρει αυτε τισ 2 ωρες κατι που τον ευχαριστει

ο οπαδος νομιζει οτι μπασκετ ειναι η μπαλα και το καλαθι μονο..α και οτι καθε επαφη ειναι φαουλ μονο για την ομαδα του...απο κανονισμους...ουτε καν ξερει οτι υπαρχουν βιβλια απο φιβα....
ο φιλαθλος ειναι 2 κατηγοριων....αυτοσ που γνωριζει λιγα και σχολιασει και ρωταει και συνεχωσ μαθαινει..
αυτος που γνωριζει πολλα και συνηθως γελαει με τισ μ....που λεει ο οπαδος

τα γηπεδα θελουν φιλαθλους...οχι οπαδους.....[b]
ilion_player
QUOTE(lord7 @ Jan 23 2008, 15:25 ) *
διαφορα οπαδου και φιλαθλου[b][i][u]
ο οπαδος θα βρισει απο το πρωτο 5λεπτο το λιγοτερο....αναλογα αν νικαει η ομαδα του
ο φιλαθλος θα σχολιασει ενα λαθοσ διαιτητη με τον διπλανο του που συνηθως ειναι φιλαρακια

ο οπαδος εχει πρωτο στοχο τον διαιτητη...αν ειναι καλοσ(πραγμα σπανιο για τον οπαδο) τοτε ειναι η ανικανοτητα των παιχτων (παντα αν ο οπαδος ηταν μεσα στο γηπεδο θα το εκανε καλυτερα) αν και οι παιχτεσ παιζουν καλα τοτε παμε στην λθση του προπονητη που ειναι ασχετος(εκει να δειτε αν ηταν προπονητης ο οπαδος θα εκανε την ομαδα να ανεβει κατηγορια,....προπονητες τησ κερκιδας)αν και ο προπονητης ειναι καλος....τοτε φταιει η διοικηση που δεν παιρνει παιχτεσ κτλ..

ο φιλαθλος απλα θα σχολιασει καποιεσ αποφασεισ παιχτων η προπονητη απλα και διακριτικα...

ο οπαδος βασικα εχει κομπλεξ.....προσωπικα στο σπιτι....ισως κανει κανα στριφτο μα ερχεται στο γηπεδο για να ξεδωσει..

ο φιλαθλος ερχεται στο γηπεδο να δει εναν αγωνα μπασκετ..να χαρει το αθλημα και συνηθως κανει αρνητικα σχολια μονο για τους οπαδους που στην τελικα δεν τον αφηνουν να χαρει αυτε τισ 2 ωρες κατι που τον ευχαριστει

ο οπαδος νομιζει οτι μπασκετ ειναι η μπαλα και το καλαθι μονο..α και οτι καθε επαφη ειναι φαουλ μονο για την ομαδα του...απο κανονισμους...ουτε καν ξερει οτι υπαρχουν βιβλια απο φιβα....
ο φιλαθλος ειναι 2 κατηγοριων....αυτοσ που γνωριζει λιγα και σχολιασει και ρωταει και συνεχωσ μαθαινει..
αυτος που γνωριζει πολλα και συνηθως γελαει με τισ μ....που λεει ο οπαδος

τα γηπεδα θελουν φιλαθλους...οχι οπαδους.....[b]


ΚΑΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!! 41.gif 41.gif 41.gif
LATRELL 17
Καλημέρα σε όλους. . . Επιστρέφω και πάλι στο φόρουμ μετά από λίγο καιρό λόγω προβλημάτων με τη σύνδεση μου.. Κατ΄ αρχάς θέλω να αναφερθώ στην αγαπημένη μου ομάδα ( Κορωπί ) που επιτέλους νίκησε και θεωρώ ότι αποφεύγει πολύ νωρίς τυχόν περιπέτειες. . .
Τη δευτέρα εγώ βρέθηκα στο κλειστο της Κηφισιάς και παρακολούθησα ένα εξαιρετικό παιχνίδι ανάμεσα στις δύο καλύτερες ομάδες της Α Έσκα. . Η Ένωση νίκησε δικαιότατα και απέδειξε ότι έχει ομάδα ίδιου επιπέδου με την ΑΕΝΚ σε αντίθεση με τα λεγόμενα κάποιων, οι οποίοι αυτή την εποχή καταπίνουν τη γλώσσα τους.. Όσον αφορά το αγωνιστικό μέρος, το Ιλιον έπαιξε με πόλυ έξυπνη τακτική εγκλωβίζοντας τον κινητήριο μοχλό των γηπεδούχων, Φράτα. Από την άλλη, η ΑΕΝΚ είχε απουσίες αλλά αγωνιστικά φάνηκε υπερόπτρια και περίμενε να κερδίσει μόνο με το ρεκόρ των 14 νικών..
Αυτή την εβδομάδα αναμένεται να γίνει νέο σουπερ ντέρμπυ στο Ψυχικό, ανάμεσα στην τοπική ομάδα και το Ίλιον με καθαρό στόχο την δεύτερη θέση. . Θα καταφέρει ο Αχής να ανταποκριθεί απέναντι στους πιο έμπειρους Μακρή και Σκαλωμένο και θα αντέξει ο Παπαλουκάς απέναντι στο πιο δυνατό δίδυμο ψηλών της κατηγορίας ( Μπούχερτ και Καλφόπουλο ) ??? Νομίζω ότι οι απαντήσεις στα δύο αυτά ερωτήματα θα κρίνουν και τον τελικό νικητή της αναμέτρησης. .
Για το τέλος, ως λάτρης των στατιστικών, έχω μερικά κουίζ για όλους,
1. Ποιος παίκτης έχει πετύχει τους περισσότερους πόντους σε αγώνα φέτος??
2. Ποιος παίκτης έχει ευστοχήσει στα περισσότερα τρίποντα φέτος?? , και
3.Ποιος παίκτης έχει μοιράσει τις περισσότερες τελικές πάσες φέτος σε αγώνα??

Αυτά... καλημέρα και πάλι σε όλους. . .
ARVI
1) μπαλαμπάνης( με επιφύλαξη κουντουμάδης)
2) μπαλαμπάνης
3) μενουδάκος¨;;;;
Thunder
1)Κουντουμαδης
2)Μπαλαμπανης
3)Μενουδακος
JASON
1)Kουτουμαδης
2)Μπαλαμπάνης
3)Πaναγιωτόπουλος (για να ξερουμε ποια ειναι τα πραγματικα play maker!!)
lord7
τελευταια φορα που ποσταρω για διαιτησια...εχω βαρεθει τα ιδια συνεχεια...

λοιπον 2 ερωτησεις....

1)εχετε δει διαιτητες επαρχιας η ακομα και της εσκανα?????? της εσκα ειναι οι καλυτεροι...
2)ακουγεται(το εμαθα απο γνωστο διαιτητη) οτι εσκα και εσκανα μαλλον θα γινει ενωσει (οσο αφορα διαιτητες)
να σας δω αν γινει αυτο του χρονου που θα σας σφυριζουν της εσκανα τι θα λετε....και αν ειναι και οι δυο απο
εσκανα τοτε θα παρακαλατε να ειχατε παλι της εσκα
Why so serious?
πρωτοι σκορερ

1) Βαδέλης345
2) Αναγνώστου 301
3) Τσακίρης 297
4) Μελάς 256
5) Αρλουπης 255
6) Νικολάου 247
Why so serious?
Bazo mia psifoforia gia ton politimotero pexti tis A eska. Tous vathmologite me arista to 10.
Me dimokratikes diadikasies tha Anadixthi o politimoteros pextis, oute meso ton podoN oute tipota.
Jabar
Κουντουμάδης έχει 44 κόντρα στο Ιλιο Καραγρηγορίου 7 κόντρα στο ΔΑΣΑΛ και ασίστ δεν πρέπει να κρατάνε όλες οι ομάδες
mimos8
ο καλυτερος πασερ του πρωταθληματος ειναι μακραν ο παναγιωτοπουλος ασχετα απο τις ασιστ
Jabar
Συμφωνώ άλλωστε αν θυμάσαι τον είχα διαλέξει στην ομάδα για να σας κοντράρει. Η ερώτηση βέβαια αφορά τις ασίστ.
mimos8
επειδη τελειωσε ο πρωτος γυρος προτεινω να ψηφισει ο καθενας τους 2 καλυτερους σε καθε θεση.κατι σαν ψηφοφορια για all star game οπως περυσι.
εξαιρωντας τον εαυτο μου ψηφιζω:
βασικη πενταδα:1.παναγιωτοπουλος 2.ψωμαδερης 3.μπελλας γ. 4.μπουχερτ 5.ντεφουδης
αναπληρωματικη:1.μακρης 2.χρονοπουλος 3.μπαλαμπανης 4.κουντουμαδης 5.παπαλουκας

υγ. billy14 θα οργανωσεις all star game φετος?
Jabar
Ας την κάνουμε δωδεκάδα και ας γράψουμε την γνώμη μας για τις ομάδες που θα ανέβουν και αυτές που θα πέσουν.
mimos8
γιατι οχι?ειδικα τα σχολια καποιων που ασχολουνται χρονια εχουν πολυ ενδιαφερον(jabar,maravic,mesogeia,adekastos).προτεινω να βαζουμε κι ενα σχολιο για καθε παιχτη
mimos8
βασικη πενταδα:
1.παναγιωτοπουλος - εξαιρετικος ασσος με τρομερη αντιληψη
2.ψωμαδερης -πληρης αμυντικα κι επιθετικα
3.μπελλας γ. -πρωτος σκορερ στην ομαδα-εκπληξη
4.μπουχερτ- προσωπικοτητα
5.ντεφουδης-υψηλη τεχνικη

αναπληρωματικη:
1.μακρης -αθορυβος αλλα αποτελεσματικος
2.χρονοπουλος -φετος πυροβολει ακαταπαυστα
3.μπαλαμπανης -δολοφονος στα 6.25,καλος αθλητης
4.κουντουμαδης -τα κανει ολα
5.παπαλουκας-μεγαλο πρωταθλημα φετος,παιχτης κλειδι της ενωσης
assistant
Μπραβο παιδια,πολυ μου αρεσουν αυτα(αν και ειναι λιγο υποκειμενικα).

ΑΣΣΟΣ: Μενουδακος,Ντασης,Τριγαζης

ΔΥΑΡΙ:Ψωμαδερης,Χρονοπουλος,Στεργακης

ΤΡΙΑΡΙ:Μπαλαμπανης,Μπελλας,Παπαβλασσοπουλ
ς

ΤΕΣΣΑΡΙ:Κουντουμαδης,Μπουχερτ,Χανιωτης

ΠΕΝΤΑΡΙ:Καλφοπουλος,Ντεφουδης,Παπαλουκας

προπονητη δε βαζω γιατι εκτιμω τουλαχιστον 5-6
Jabar
Μενουδάκος- Πολύ καλός πασέρ βρίσκεται πάντα σε εγρήγορση έχει διαβάσει την φάση πριν πάρει την
μπάλλα και πασάρει γρήγορα .Πάσα που χαίρεσαι να βλέπεις. Χρήσιμος σε περισσότερες από μία
θέσεις.
Παναγιωτόπουλος-Ο πιό καθαρός άσος της κατηγορίας.Πολύ καλός στην οργάνωση και κυρίως στην επιβολή
του ρυθμού.΄
Ντάσης - Ο καλλίτερος στο διάβασμα της φάσης που θα αποφασίσει σε χρόνο μηδέν αν θα σουτάρει με
εκπληκτικά ποσοστά η θα πασάρει.Ενας από τους παίκτες ότι το μπάσκετ είναι μυαλό.
Χρονόπουλος-καλός αθλητικά που τρέχει καλά το γήπεδο αλλά ξέρει και να φρενάρει.Στο ένας εναντίον ενός
ξέρουν τι θα κάνει αλλά το κάνει.
Ψωμαδέρης - Γερό παιδί που κάνει εξαιρετικό πρωτάθλημα και είναι και πολύ καλός αμυντικός πράγμα το
οποίο εκτιμώ πολύ σε ένα παίκτη.
Μπαλαμπάνης- Σούπερ τρίποντο και σκόρερ καλός αθλητής.
Κουντουμάδης-Πολύ καλός σκόρερ θα έπρεπε ίσως να δουλέψει λίγο καλλίτερα το σουτ.
Αττίκος - Αθλητικά καλός με πολύ καλή αίσθηση των κενών στην άμυνα με ωραία περάσματα και καλό
σουτ .
Μπούχερτ - Αριστος
Καλφόπουλος- Το μυστικό όπλο για να σπάει η πίεση του αντιπάλου καλός σουτέρ σούπερ.
Ντεφούδης - Ο κορυφαίος ψηλός στη κατηγορία , πολύ καλές αμυντικές βοήθειες , γρήγορη εκτέλεση από το
high post ,καλός και στο δημιουργικό τομέα.
Λοϊζος - Για να βάλουμε και ένα νέο παιδί φυσικά δυνατό παιδί 19 χρονών εξελίξιμο με πολύ καλή επαφή
με το καλάθι νομίζω πρώτος σκόρερ από τα πεντάρια.Υστερεί στο δημιουργικό κομάτι το μέλλον
όμως του ανήκει
Jabar
Επίσης αναφορά θα ήθελα να κάνω στο Τζαγκαράκη που εκτιμώ πολύ και περιμένω ένα καλό γύρο από ένα έμπειρο και μπασκετικό παιδί τώρα που επέστρεψε.
Διαμαντόπουλο που τον εκτιμώ για το all around παιχνίδι του και περιμένω ένα καλλίτερο δεύτερο γύρο.
Καβούρης ένα παιδί με συνεισφορά σε πολλούς τομείς του παιχνιδιού η αναφορά γίνεται γιατί παίζει σε ομάδα
που βαθμολογικά δεν πάει καλά και καλό είναι να αναφέρονται και παίκτες από αυτές .
Jabar
Για το Ιλιο που δεν έγραψα για κανένα είναι όχι ότι δεν εκτιμώ τους παίκτες αντίθετα αν αναφέρουμε 5 σε κάθε θέση όλοι οι παίκτες πεντάδας τους έχουν θέση.Αλλά τους εκτιμώ περισσότερο σαν ομάδα διάθεση να παλέψουν και δουλειά προπονητή.Στους καλούς παίκτες που είχαν πέρυσι προστέθηκαν Παπαλουκάς και Μακρής που τους ανέβασαν ένα επίπεδο μαζί με άλλα δύο παιδιά που κάνουν πολύ καλλίτερο πρωτάθλημα από πέρυσι.Σημαντικοί παίκτες και μο ένας και ο άλλος Μπέλας εγώ προσωπικά προτιμώ τον Οδυσσέα.
Jabar
Δύο σημαντικά ματς αυτή τη βδομάδα το ένα αυτονόητα είναι το Ψυχικό - Ιλιον. Το άλλο είναι το Κηφισιά - Ταύρος . Η ΑΕΝΚ έχει χάσει ένα πολύ σημαντικό κομμάτι του πάζλ τον Φώτο, Καρατζά που προέρχεται από τραυματισμό , Μπάρτζο σε μέτρια κατάσταση και πολλές απουσίες να μην συμπληρώνουν δεκάδα για διπλό.
Προέρχεται από ήττα και απέναντι σε μία ψηλή ομάδα με παιδιά με πολύ καλή επαφή με το καλάθι αν και λίγο ασταθή καλείται να δείξει χαρακτήρα τώρα στα δύσκολα.
Jabar
Να γράψω και τη γνώμη μου για τις ομάδες που θα ανέβουν. Είναι προσωπική μου εκτίμηση μπορεί να επαληθευτεί μπορεί και όχι και δεν σημαίνει ότι δεν εκτιμώ τις υπόλοιπες.ΑΕΝΚ και Νεοπεντελικός επίσης εκτιμώ ότι ο Ταύρος θα κάνει καλλίτερο γύρο από τον πρώτο.
Thunder
Play maker -

Μενουδακος.εξαιρετικος all around παικτης.Πασα,αμυνα,πικ εν ρολ σε εξαιρετικο επιπεδο.Ο πιο all around ασος της κατηγοριας.

Παναγιωτοπουλος.Εμπειρος παικτης,που ξερει να οργανωνει αψογα την ομαδα.Σουπερ πασερ κ πολυ καλος σκορερ οταν χρειαστεις.Το γεγονος οτι εχει παιξει Α2 τα λεει ολα.

Καραβασιλης. Ασσο υψους 1,95 δεν βρισκεις ευκολα.Πολυ καλος πασερ κ σκορερ αν κ με περιεργο στυλ.Εξαιρετικος ριμπαουντερ.Το προβλημα του ειναι καπως η αμυνα φετος κυριως λογω της ελλειψης 2ου αξιοπιστου play maker στο Μαρκοπουλο,αφου παιζει μονιμα 40 λεπτα.

Shooting Guard -

Ψωμαδερης. Αλλος ενας all around παικτης.Εξαιρετικος επιθετικος με πολυ καλο drive κ σουτ αλλα κ πασα.Επιπλεον πολυ καλος αμυντικος.Ηγετης εκει που θα χρειαστει.

Χρονοπουλος - Εκρηκτικος παικτης.Εξαιρετικος επιθετικος με καλη ποικιλια κινησεων.Στο ανοιχτο γηπεδο ειναι ασυναγωνιστος.Πολυ καλος αμυντικος αφου εχει καλες φυσικες δυναμεις που του επιτρεπουν να τρεχει ασταματητα.

Μανιατης - Επειδη δεν μπορεις να χεις μονο σταρ σε μια ομαδα...Εξαιρετικος αμυντικος κ ριμπαουντερ.Κ πολυ ουσιαστικος στην επιθεση.Ο ΝΑΟ χωρις αυτον δεν θα'ταν ιδια ομαδα...

Small forward -

Καρατζας - Κυριως ουσιαστικος παικτης.Θα παρει τις προσπαθειες που πρεπει οταν πρεπει ακομα σε πολυ κρισιμα σημεια.Καλος αμυντικος αλλα κ εξυπνος παικτης...

Στεργακης - Δεινος εκτελεστης.Μπορει να βαλει την μπαλα στο καλαθι με τον πιο απιθανο τροπο.Υστερει λιγο στην αμυνα...

Μπαλαμπανης- Επισης αθλητικος παικτης με εξαιρετικο σουτ.Πολυ βελτιωμενος σε σχεση με τα προηγουμενα χρονια.Καλος αμυντικος...

Power Forward

Μπουχερτ - Εξαιρετικος παικτης.Ηγετικες κινησεις μεσα στο γηπεδο.Πολυ καλο σουτ αλλα κ drive.Οπως επισης κ καλος αμυντικος.(Η εικονα του μετα το φετινο ματς Μαρκοπουλο-Ψυχικο,να κανει διατασεις κ μια ωρα μετα το ματς,μου χει μεινει χαραγμενη.)

Κοκκινος - Πολυ καλος παικτης.Σκοραρει σταθερα με καλα ποσοστα και με καλες κινησεις,παιζει και καλη αμυνα.Προβληματα τραυματισμων τον εχουν αφησει λιγο πισω φετος.

Αττικος - Επισης πολυ καλος παικτης.Εξαιρετικα αθλητικος,με καλη διεισδυση κ σουτ.Πολυ καλος αμυντικος...

Center

Nτεφουδης - Παικτης με εξαιρετικες κινησεις στο ποστ που βλεπει γηπεδο κ αξιοποιει τους συμπαικτες του.Δυνατος,καλος αμυντικος κ ριμπαουντερ...

Παπαλουκας - Παικτης με ουσιαστικη συμβολη στην ομαδα.Αμυνα,ριμπαουντ,καλος πασερ.Σκοραρει οταν χρειαστει χωρις να ειναι το δυνατο του σημειο.Αν ηταν καλυτερος στις βολες θα τελειωνε σταθερα πανω απο 10 ποντους τα παιχνιδια του...

Καλφοπουλος - Χωρις να κανει την απιστευτη σεζον (για τα δεδομενα του παντα),ειναι εξαιρετικος παικτης....Πασαρει,σκοραρει με ολους τους τροπους.Η εμπειρια του τον ανεβαζει παντα ενα επιπεδο παραπανω...


Επιπλεον καλοι παικτες που ξεχωριζω ανα θεση

1.Προκοπης,Βελιζιωτης,Αχης,Χριστοφακης,Φρατ
ας
2.Καραμαδουκης,Μπατος,Μπουσουλας,Ντασης,Τρι
γαζης
3.Πλατης,Καβουρης,Καραγρηγοριου,Μπελλας Οδ.,Παπαβλασσοπουλος
4.Κουντουμαδης,Κιαπεκος,Διαμαντοπουλος,
5.Λοιζος,Φωτος,Καλφαγιωργης.
mimos8
QUOTE(Jabar @ Jan 26 2008, 20:39 ) *
Δύο σημαντικά ματς αυτή τη βδομάδα το ένα αυτονόητα είναι το Ψυχικό - Ιλιον. Το άλλο είναι το Κηφισιά - Ταύρος . Η ΑΕΝΚ έχει χάσει ένα πολύ σημαντικό κομμάτι του πάζλ τον Φώτο, Καρατζά που προέρχεται από τραυματισμό , Μπάρτζο σε μέτρια κατάσταση και πολλές απουσίες να μην συμπληρώνουν δεκάδα για διπλό.
Προέρχεται από ήττα και απέναντι σε μία ψηλή ομάδα με παιδιά με πολύ καλή επαφή με το καλάθι αν και λίγο ασταθή καλείται να δείξει χαρακτήρα τώρα στα δύσκολα.

σωστος ο jabar!οσο κι αν ακουγεται καπως,ειναι πολυ δυσκολο το παιχνιδι αυτο.πιστευω οτι ο ταυρος θα κανει σουπερ δευτερο γυρο.ειδικα αν ο κετσελιδης δεν εμπλεκε με τον πανελληνιο και ηταν 100% αφοσιωμενος στον ταυρο θα εκανε πρωταθλητισμο ο αιολος στο δευτερο μισο του πρωταθληματος
Ολυμπιακός
Mπορει κανεις να ανεβασει μια βαθμολογια που ψαχνω εδω και μερες και δε βρισκω πουθενα? Ευχαριστω.
Thunder
Mπες στο site ΕΣΚΑ www.eska.gr και θα βρεις οτι βαθμολογια θελεις εκει smile.gif
ilion_player
Kalispera apo Malaisia & sygnomi gia ta greeklish alla den exei ellhnika edo to PC. Kali epitixia stin Enosi gia ton agona ths Deyteras. Postarete ayrio apotelesmata gia na matho kai ego edo kato ti egine.
tool
Προγνωστικά σε μία πολύ οριακή αγωνιστική κατά τη γνώμη μου..

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 1
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 2
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 1
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ 1
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 1
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 1
ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 2
ΑΜΙΛΛΑ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 1


cool.gif
JASON
1.MEΝΟΥΔΑΚΟΣ. ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΣΤΟ ΓΡΗΓΟΡΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΣΤΟ 1 ΕΝΑΝΤΙΟΝ 1. ΚΑΛΟΣ ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΑΝΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ. Ο ΠΟΙΟΤΙΚΟΤΕΡΟΣ ΑΣΣΟΣ ΜΕ ΑΔΥΝΑΜΙΕΣ ΟΜΩΣ ΣΤΗΝ ΑΜΥΝΑ.

ΦΡΑΤΑΣ. Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΗΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ, ΘΑ ΔΡΑΣΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ.

2.ΨΩΜΑΔΕΡΗΣ. ΙΣΩΣ Ο ΠΛΗΡΕΣΤΕΡΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΣΤΑ GUARD. ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ ΜΕ ΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΟΥΤ. ΦΟΒΕΡΟΣ ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΑΞΙΟΛΟΓΟΣ ΠΑΣΣΕΡ.

ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ. ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ DRIVE ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΣΣΑ ΤΟΥ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΟΥΣΕ ΣΕ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ(Π.Χ. αν ηταν στην ΑΕΝΚ)

ΝΤΑΣΣΗΣ. ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ.

3. ΜΠΑΛΑΜΠΑΝΗΣ. ΔΟΛΟΦΟΝΙΚΟ ΣΟΥΤ.

ΚΟΥΝΤΟΥΜΑΔΗΣ. ΑΔΙΚΗΜΕΝΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ ΜΕ ΦΟΒΕΡΑ ΣΩΜΑΤΙΚΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ. ΥΣΤΕΡΕΙ ΣΤΟ ΣΟΥΤ.

ΜΠΕΛΛΑΣ. ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ ΚΑΛΟΣ ΣΤΑΤΙΚΟΣ ΣΟΥΤΕΡ

4. ΜΠΟΥΧΕΡΤ. ΠΑΙΚΤΗΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ

ΠΛΑΤΥΣ. ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΦΟΒΕΡΗ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΑΘΙ. ΜΕΓΑΛΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟΥ.

ΚΑΒΟΥΡΗΣ. 1000 ΚΑΙ 1 ΤΡΟΠΟΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΤΗΝ ΜΠΑΛΛΑ ΣΤΟ ΚΑΛΑΘΙ.

5.ΝΤΕΦΟΥΔΗΣ.ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΣΕ ΨΗΛΟ. ΚΑΛΟ ΣΟΥΤ ΑΠΟ ΤΑ 4-5 ΜΕΤΡΑ

ΠΑΠΑΛΟΥΚΑΣ. ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΣ Η ΕΝΩΣΗ ΘΑ ΗΤΑΝ ΣΤΗ ΜΕΣΗ. ΦΟΒΕΡΟΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ

ΛΟΙΖΟΣ. ΚΛΑΣΣΙΚΟ 5ΑΡΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΜΗ. ΥΣΤΕΡΕΙ ΣΕ ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.