Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2007-08
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43
Jabar
Αρης Πετρούπουλης λοιπόν.Η εμπειρία τους οδηγεί.Αν έφτασαν μέχρι εδώ είναι γιατί ελέγχουν τον ρυθμό κοιμίζουν τον αντίπαλο και η απουσία πολλών λύσεων δεν φαίνεται.Συνήθως ο Ρήγος μαρκάρει τον ψηλό που δεν σουτάρει δίνοντας και βοήθεια στον άλλο.Ο Βασιλείου παίζει τον άλλο κάνοντας την βρώμικη δουλειά προσφέροντας και 10-12 πόντους ανά παιχνίδι.Δίνουν ελεύθερο σουτ στο 2 της αντίπαλης ομάδας στα 16-15 και όταν φυσιολογικά δεν το πάρει του δίνουν ελεύθερο διάδρομο πρός το Ρήγο και μπλοκάρουν την πάσα προς τα έξω.Τα εύσημα λοιπόν στον Παναγιωτόπουλο που ελέγχει πλήρως τον ρυθμό και ανοίγει και αιφνιδιασμό όπουε υπάρχει.Ο Χρονόπουλος προσφέρει το απαραίτητο τρέξιμο και σταθερά καλό σουτ χωρίς να εκβιάζει προσπάθειες αν είχε δουλέψει πιο πολύ το αριστερό θα ήταν πλήρης πολύ καλή συνεισφορά Γεωργαλάς και Μιχαλόπουλος με πολύ καλή αίσθηση για το πότε θα πάρουν την προσπάθεια.Εξάλλου ο πολύ καλός παίκτης ακόμα και όταν μεγαλώσει παραμένει καλός.Το αντίδοτο στο παιχνίδι τους είναι δύο ψηλοί
που να σουτάρουν από τα 4 μέτρα. Οι περιφερειακοί να πάρουν τα σουτ και να πιέσουν και πολύ τρέξιμο για να τους εξαντλήσεις και στο 4ο δεκάλεπτο πίεση σ'όλο το γήπεδο run and gun .Οι νίκες που έχουν κάνει τους
οδηγούν προς την δεύτερη θέση η έλλειψη πολλών λύσεων είναι ο αντίπαλος τους.
Jabar
ΠΟΝΤΟΙ ΑΡΗ
Παναγιωτόπουλος 97(9) Λιαπούρης 10(1) Γεωργαλάς 107(12) Χρονόπουλος 224(24) Μιχαλόπουλος 107(15) Μαχαίρας 10 Ρήγος 79 Βασιλείου 113(1) Βοργιάς 41(2) Βενιτουράκης 10(2)
Jabar
Θέλω να απονείμω τα εύσημα στους ανθρώπους του Αρη για τη δουλειά στις ακαδημίες με 400 παιδιά . Τη σταθερά καλή παρουσία στο πρωτάθλημα παίδων εφήβων. Επίσης τις ευκαιρίες που δίνονται με τη παρουσία
εφήβων στο αντρικό.Τους είχα δει πέρυσι στον ημιτέλικό με τον Πλάτωνα και τους είχα χαρεί.Βέβαια παρατήρησα καμμιά 20 αριά παιδιά στον πάγκο και αυτό δεν είναι και πολύ δίκαιο για τους εκτός δωδεκάδος
αλλά γενικά ο σύλλογος αποπνέει υγεία
Jabar
Αυτά που γράφω είναι από τη σκοπιά του φιλάθλου δεν έχω την πολυτέλεια βίντεο και δεν είμαι παίκτης να τους έχω δεί και αντιμετωπίσει πολλές φορές.Επίσης βλέποντας ένα παίκτη για μία φορά μπορείς να πέσεις έξω. Το αν ξέρει τα βασικά φαίνεται εύκολα αλλά η ψυχολογία του σε κρίσιμες στιγμές και η σταθερότητά του χρειάζεται να τους δει κάποιος περισσότερες φορές.Γιαυτό παραθέτω και τους πόντους. Την Κηφησιά την έχω δεί σε δύο φιλικά το ένα κόντρα σε ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας σε ένα ολόκληρο επίσημο ματς και στα τελευταία 7 λεπτά με το Νεοπεντελικό. Τον Αρη σε ενα επίσημο και ένα φιλικό
Scales.4
KAΛH XPONIA ... KAΛH XPONIA... ΠΡΩΤΆΘΛΗΜΑ ΣTHN NEA KHΦIΣIA! ...... Κ βγάλτε με κάποιος απτή σκοπιά...
mkos10
QUOTE(Scales.4 @ Dec 28 2007, 01:50 ) *
KAΛH XPONIA ... KAΛH XPONIA... ΠΡΩΤΆΘΛΗΜΑ ΣTHN NEA KHΦIΣIA! ...... Κ βγάλτε με κάποιος απτή σκοπιά...




Ναι γκρινιαξε κιολας οτι σε χωνουν....ολο εξω εισαι...!!! Καλη χρονια σε ολους και απο εμενα...με υγεια πανω απο ολα!!
Jabar
Ποδαρικό στο topic καλή χρονιά λοιπόν με χαρά υγεία ευτυχία προσωπική και οικογενειακή. Μπόλικο και καλό μπάσκετ και με ένα μετάλλιο στο Πεκίνο.
ilion_player
Καλή χρονιά με υγεία πάνω από όλα, για όλο τον κόσμο, επιτυχίες και καλό μπάσκετ σε όλα τα επίπεδα. Επίσης εύχομαι στην Ένωση Ιλίου επιτυχίες, καλό μπάσκετ και άνοδο στην Γ΄Εθνική.
ilovebasketball
KAΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΟΜΑΔΑΡΕΣ ΤΟΥΣ
ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΤΟΝ ILIONPLAYER ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ BILLY 14 EINAI TO ΠΙΟ ΡΟΜΑΝΤΙΚΟ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ FORUM
ME THN EYKAIRIA ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΤΟΝ BILLY 14 XRONIA ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΙΟΡΤΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΙΣ
ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ. icon_wave.gif

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΗ. ΑΣ ΤΑΡΑΚΟΥΝΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΑ ΝΕΡΑ ΝΑ ΞΕΝΕΡΩΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ.
ilion_player
Καλησπέρα σε όλους. Όπως φαίνεται ακόμα είστε μακριά από τα PC σας μια και λίγοι γράφουν. Θέλω να πω χρόνια πολλά στον billy 14 για την γιορτή του αλλά και ευχαριστώ ilovebasketball για το χαρακτηρισμό του ρομαντικού. Πάνε πολλά χρόνια που με είπε κάποιος έτσι. Και που να δεις χαρά που έκανε η γυναίκα μου. Τι γίνεται με την επόμενη αγωνιστική έχουμε κανένα συνταρακτικό; Για να μαζευόμαστε σιγά σιγά.
maravitc
αφου δωσω κ γω τις ευχες μουγια καλη χρονια θα δωσω κ προγνωστικα
για τη δευτερα

σπατα - πεντελη πιο πολυ 1(καινουργιος προπονητης στα σπατα,γιορταζει κιολας...)
κορωπι - ανω λιωσια 1 (αν κ στο κορωπι υπαρχουν αναταραχες οι οποιες θα φανουν πιο μετα
ακουω κ για αλλη αποχωρηση παιχτη)
πετρουπολη - ψυχικο 1 (με πολλα προβληματα το ψυχικο στις γιορτες,η πετρουπολη
με νικη μπαινει για καλα στο κολπο)
αθηναικος -μαρκοπουλο η λογικη λεει 2 (αλλα ειναι απροβλεπτοι στο βυρωνα κ εδω γιορταζει ο
κοουτς κτιστακης
ηλιουπολη -ταυρος 2(κατι μου λεει οτι ο ταυρος παει για το ριπητ της περιοδου 1998-1999
που με σερι το β γυρο ειχε βγει στη γ εθνικη αν κ ειχε ξεκινησει ασχημα
επισης πληροφοριες μου λενε πως ειναι κοντα,αν δεν εχει υπογραψει με
το τσακιρη(πρωην αλιμος Α2)
γαλατσι -ιλιον πιο πολυ 2(αν κ η ενωση κανει παντα κοιλια 5-6 αγωνιστηκων καθε
χειμωνα,εδω μαλλον η γιορτη του κοουτς καραμπελα θα σπασει
χολαργος -ραφηνα 1(πολυ γκρινια στη ραφηνα,γιορτες θα εχουν παρει κ κιλα-περισοτερα απ
οτι ηδη εχουν τα βαρια παιδια ,κ καινουργιος προπονητης στο χολαργο
κηφισια -αμιλλα απλα 1
pitbull
καλη χρονια σε ολους με υγεια πανω απο ολα και καλες επιτυχιες σε ατομικο και "ομαδικο επιπεδο" wink.gif
tool
Καλή χρονιά με υγεία σε όλους τους φίλους του forum


Προγνωστικά..

ΣΠΑΤΩΝ ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ 1
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 1
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 1
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 1
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 2
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 2
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 1
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1
Jabar
Τα προγνωστικά μου για τη δευτέρα Σπάτα - Νεοπεντελικός 2 υπάρχει ποσοτική διαφορά ποιοτικών παικτών
όπως και διαφορά ενέργειας κάπου στο τέταρτο δεκάλεπτο θα γείρει η πλάστιγγα.Πρόταση σκορ 77-82
Κορωπί-ΔΑΣΑΛ 1 81-74 Αρης-Ψυχικό 1 68-65 δεν ξέρω βέβαια για τα προβλήματα που αναφέρονται πιο πάνω του Ψυχικού και την περίεργη αστάθεια σε κάποια παιχνίδια.Αθηναικός-Μαρκόπουλο 1 71-66 εξαρτάται από την σύνθεση του Αθηναϊκού.Ηλιούπολη -Ταύρος 2 57-63.Γαλάτσι - Ενωση 2 60-66 εδώ ελοχεύει η έκπληξη της
αγωνιστικής.ΚΟΧ-Αργοναύτης 1 86-75.ΑΕΝΚ-ΠΚΑΟ 1 84-56
ΚΑΥΣΤΙΚΟΣ
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΜΕΛΟΣ ΣΤΟ ΚΛΑΜΠ.ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟΝ ΧΟΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΟΤΙ ΘΑ ΔΩΣΩ ΑΛΛΟ ΧΡΩΜΑ ΣΤΟ SITE.ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΣΙΧΑΘΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΑΘΛΗΤΕΣ, ΣΚΟΠΕΥΩ ΝΑ ΒΓΑΖΩ ΣΤΑ ΑΠΛΥΤΑ ΤΑ ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑΣ!!!

ΓΙ ΑΥΤΟ ΛΑΜΟΓΙΑ,ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΤΡΕΧΤΕ ΝΑ ΚΡΥΦΤΕΙΤΕ!!!

ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΑΩ ΗΠΙΑ,ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΚΑΚΟ ΧΑΛΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΡΑΦΗΝΑ?ΤΕΛΙΚΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΤΕ ΑΡΙΩΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΤΕ!!!ΣΑΣ ΕΧΟΥΝΕ ΞΕΒΡΑΚΩΣΕΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ!!!
ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΚΟΡΩΠΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ? ΤΟΣΟ ΧΩΡΙΑΤΕΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ? ΜΑ ΤΟΣΟ?
ΚΑΙ ΣΕΙΡΑ Ο ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ...ΚΟΟΥΤΣ ΚΤΗΣΤΑΚΗ, ΕΣΥ ΔΕΝ ΣΤΗΡΙΖΕΣ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ?ΤΩΡΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ? ΠΛΗΡΩΝΕΣΑΙ ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΚΑΙ ΣΦΥΡΑΣ ΑΔΙΑΦΟΡΑ? ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΙ ΤΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ?ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕΥΡΩ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ?ΝΤΡΟΠΗ ΠΑΙΔΙΑ, ΝΤΡΟΠΗ, ΤΟ ΦΙΛΟΤΙΜΟ ΥΠΑΡΧΕΙ, ΤΟ ΤΖΑΜΠΑ ΟΜΩΣ?
Jabar
Καλως ήρθες βλέπω αγαπημένος παίκτης Ντάνι Βρέϊνς άλλη πικρή ιστορία αυτή του Μάκαρου.
dizzy_fingers
QUOTE(ΚΑΥΣΤΙΚΟΣ @ Jan 6 2008, 12:53 ) *
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΜΕΛΟΣ ΣΤΟ ΚΛΑΜΠ.ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟΝ ΧΟΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΟΤΙ ΘΑ ΔΩΣΩ ΑΛΛΟ ΧΡΩΜΑ ΣΤΟ SITE.ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΣΙΧΑΘΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΑΘΛΗΤΕΣ, ΣΚΟΠΕΥΩ ΝΑ ΒΓΑΖΩ ΣΤΑ ΑΠΛΥΤΑ ΤΑ ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑΣ!!!

ΓΙ ΑΥΤΟ ΛΑΜΟΓΙΑ,ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΤΡΕΧΤΕ ΝΑ ΚΡΥΦΤΕΙΤΕ!!!

ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΑΩ ΗΠΙΑ,ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΚΑΚΟ ΧΑΛΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΡΑΦΗΝΑ?ΤΕΛΙΚΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΤΕ ΑΡΙΩΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΤΕ!!!ΣΑΣ ΕΧΟΥΝΕ ΞΕΒΡΑΚΩΣΕΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ!!!
ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΚΟΡΩΠΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ? ΤΟΣΟ ΧΩΡΙΑΤΕΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ? ΜΑ ΤΟΣΟ?
ΚΑΙ ΣΕΙΡΑ Ο ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ...ΚΟΟΥΤΣ ΚΤΗΣΤΑΚΗ, ΕΣΥ ΔΕΝ ΣΤΗΡΙΖΕΣ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ?ΤΩΡΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ? ΠΛΗΡΩΝΕΣΑΙ ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΚΑΙ ΣΦΥΡΑΣ ΑΔΙΑΦΟΡΑ? ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΙ ΤΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ?ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕΥΡΩ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ?ΝΤΡΟΠΗ ΠΑΙΔΙΑ, ΝΤΡΟΠΗ, ΤΟ ΦΙΛΟΤΙΜΟ ΥΠΑΡΧΕΙ, ΤΟ ΤΖΑΜΠΑ ΟΜΩΣ?

Καλώς ήρθες στο φόρουμ μας.

Μερικές παρατηρήσεις μόνο:
- Μην γράφεις με κεφαλαία γράμματα καθώς στη γλώσσα του ίντερνετ σημαίνουν ότι φωνάζεις. Πεζά και ελληνικά(όχι greeklish).
- Όσον αφορά τις δημόσιες καταγγελίες προς ομάδες και πρόσωπα, θα σε παρακαλέσω να μην αναφέρεις χαρακτηρισμούς (κάτι που απαγορεύεται από τους κανονισμούς του φόρουμ).


Αυτά μόνο, σου εύχομαι να έχεις καλές συζητήσεις εδώ.

Καλή σου μέρα smile.gif.
nikefalin
QUOTE(dizzy_fingers @ Jan 6 2008, 13:03 ) *
Καλώς ήρθες στο φόρουμ μας.

Μερικές παρατηρήσεις μόνο:
- Μην γράφεις με κεφαλαία γράμματα καθώς στη γλώσσα του ίντερνετ σημαίνουν ότι φωνάζεις. Πεζά και ελληνικά(όχι greeklish).
- Όσον αφορά τις δημόσιες καταγγελίες προς ομάδες και πρόσωπα, θα σε παρακαλέσω να μην αναφέρεις χαρακτηρισμούς (κάτι που απαγορεύεται από τους κανονισμούς του φόρουμ).
Αυτά μόνο, σου εύχομαι να έχεις καλές συζητήσεις εδώ.

Καλή σου μέρα smile.gif.

Καλωσόρισες, καλά ποστ και μακροημέρευση !

σωστά στα είπε ο dizzy, να προσθέσω πως εαν θες να καταγγείλεις κάτι αρκετά σοβαρό και έχεις στοιχεία να μην το κάνεις μόνο εδώ. Εαν το κάνεις εδώ μόνο καλό είναι να μη γίνεται αόριστα και ανώνυμα, ειδικά αν αναφέρεσαι με χαρακτηρισμούς και επώνυμα.
ΚΑΥΣΤΙΚΟΣ
παιδια θα σεβαστω τις οδηγιες , αλλα δεν υπαρχει λογοκρισια!!!εαν φτιαξατε το σαιτ για να προστατευετε αρρωστες νοοτροπιες να μας το πειτε!!πειτε μου εσεις τι σας βολευει να γραφω!!!μηπως ζουμε στο 1970?και μου εχουνε ξεφυγει καποια χρονια?
dizzy_fingers
Ξαναδιάβασε καλύτερα τα ποστ μας.
Δε σου λέμε τί να γράψεις, σου λέμε πώς να το γράψεις.
Στο πρώτο δε μπορούμε να επέμβουμε, στο δεύτερο έχουμε επιβάλλει κάποιους κανόνες για την καλύτερη διεξαγωγή των συζητήσεων. Δε νομίζω πως το δεύτερο θα επηρρεάζει το περιεχόμενο του πρώτου, έτσι wink.gif?
ΚΑΥΣΤΙΚΟΣ
συμφωνω απολυτα οτι πρεπει να υπαρχουν κανονες!!!απλα νομιζω οτι δεν εθιξα κανενα με τον λογο μου,οσο για τα κεφαλαια ,εγινε απο κεκτημενη ταχυτητα.απλα να ξερετε οτι η αληθεια παντα ποναει και δεν ειναι ευκολο καποιοι να την δεχτουν!!!
και θα ρωτησω κατι, ειναι ψεμματα οτι οι μεγαλοι πρωταγωνιστες ,οι παικτες ειναι θυματα ενω αρρωστημενου συστηματος που συντηρει ανθρωπους για την υστεροφημια τους και για να το παιζουν σημαντικοι στην καφετερια και τα καφενεια?
Jabar
Λογοκρισία στο forum δεν υπάρχει αν κάνεις τον κόπο να διαβάσεις το topic θα δεις ότι και οι τσακωμοί της
Ραφήνας και η κατάσταση του Αθηναικού έχει καταγραφεί από τον president και τον δήμαρχο .Από αυτή την άποψη τίποτε το νέο ακόμη και για το Κορωπί έχει γραφτεί.Αν αυτά πρέπει να ξαναγραφτούν βάζοντας όλους τους προπονητές και τους παράγοντες σε ένα τσουβάλι με τον χαρακτηρισμό λαμόγια αυτό μπορεί να δείχνει αγανάκτηση αλλά όχι πολιτισμό και αδικεί πολλούς ανθρώπους.
nikefalin
QUOTE(ΚΑΥΣΤΙΚΟΣ @ Jan 6 2008, 13:47 ) *
συμφωνω απολυτα οτι πρεπει να υπαρχουν κανονες!!!απλα νομιζω οτι δεν εθιξα κανενα με τον λογο μου,οσο για τα κεφαλαια ,εγινε απο κεκτημενη ταχυτητα.απλα να ξερετε οτι η αληθεια παντα ποναει και δεν ειναι ευκολο καποιοι να την δεχτουν!!!
και θα ρωτησω κατι, ειναι ψεμματα οτι οι μεγαλοι πρωταγωνιστες ,οι παικτες ειναι θυματα ενω αρρωστημενου συστηματος που συντηρει ανθρωπους για την υστεροφημια τους και για να το παιζουν σημαντικοι στην καφετερια και τα καφενεια?

έχουν αναφερθεί τέτοιες περιπτώσεις εδώ, κοίτα το λίγο και συνέχισε την κουβέντα σε εκείνο το τόπικ
ΚΑΥΣΤΙΚΟΣ
δηλαδη αδικω αυτους που δεν πληρωνουν και αυτους που πουλανε παιχτες για να τα παιρνουν?μηπως εισαι παραγοντας και θιγεσαι?
dizzy_fingers
Όχι, όχι δεν κατάλαβες μάλλον smile.gif.

Δεν ήταν ακριβώς παρατήρηση (φταίω εγώ για τη λέξη που χρησιμοποίησα), αλλά μία προτροπή για τα επόμενα ποστ σου.
Τα κεφαλαία, είδα πως στα επόμενα ποστ έλειπαν οπότε δεν τίθεται θέμα.
Για τους χαρακτηρισμούς, ήθελα να σε προλάβω γιατί συνήθως η λεπτή γραμμή ανάμεσα στις καταγγελίες και στο...κράξιμο (με χαρακτηρισμούς) είναι πολύ αχνή.



Και όσο για το ποστ του nikefalin, γιατί δεν το σχολίασα προηγουμένως, επειδή είχαμε ιστορίες πρόσφατα με θέματα επώνυμης καταγγελίας καθώς οι άνθρωποι στους οποίους αναφέρεσαι (εσύ και άλλοι στο παρελθόν) διαβάζουν αυτά που γράφονται εδώ, προσπαθούμε να είμαστε λίγο προσεχτικοί.
Δεδομένου ότι εσείς γράφετε (στην πλειοψηφεία) ανώνυμα πίσω από ένα nickname, υπεύθυνοι των όσων γράφονται (ή πιο σωστά, των όσων δε λογοκρίνονται και αφήνονται να υπάρχουν) είμαστε εμείς wink.gif.




Όσο για την τελευταία σου παράγραφο, συμφωνώ απόλυτα.
Υπερβολικές οικονομικές υποσχέσεις που δεν πραγματοποιούνται, ομάδες που διαλύονται στα μέσα της σεζόν, παίχτες-φυλακισμένοι στα σωματεία, είναι αποτελέσματα δράσης (ή μη δράσης) κυρίως των παραγόντων.
Από εκεί και πέρα, όμως, τί μπορούν να κάνουν οι παίχτες (καθώς αν πρόκειται να αλλάξει κάτι θα γίνει από αυτούς, δε νομίζω να αλλάξουν μυαλά ξαφνικά μερικοί πρόεδροι) για να αλλάξει η κατάσταση?
ΚΑΥΣΤΙΚΟΣ
συμφωνω μαζι σου,απλα επειδη λιγα μπορουν να κανουν γι αυτο γραφω να χτυπησω με τον λογο μου οσο μπορω.
ρε παιδια δεν αναρωτιεσται γιατι απο το β τοπικο εως την Α1 το επιπεδο ειναι καθε χρονο και χειροτερο?εχετε ασχοληθει ενεργα με ομαδες ποτε?ρωταω επειδη δεν σας γνωριζω!μην το παρετε προσωπικα,με ολο τον σεβασμο...
dizzy_fingers
QUOTE(ΚΑΥΣΤΙΚΟΣ @ Jan 6 2008, 13:58 ) *
δηλαδη αδικω αυτους που δεν πληρωνουν και αυτους που πουλανε παιχτες για να τα παιρνουν?μηπως εισαι παραγοντας και θιγεσαι?

Για δεύτερη φορά, δείχνεις να μη διαβάζεις ενδελεχώς τα ποστ των άλλων και βγάζεις αυθαίρετα συμπεράσματα χωρίς να έχεις στοιχεία ή προσωπική επαφή με τον συνομιλητή σου.
Είδες πουθενά να γράφουμε κάτι τέτοιο?
dizzy_fingers
Η ενεργή ενασχόλησή μου ως αθλητής στα ερασιτεχνικά, έχει σταματήσει (προσωρινά?ίσως...) από πρόπερσι όταν και ψιλοαγωνιζόμουν στην "all star" 24.gif ομάδα του Οιδήποδα (Δ ΕΣΚΑ). Προηγουμένως είχα ακολουθήσει μία πορεία (με κάποιες διακοπές) στον Αστέρα Εξαρχείων από τα μίνι τμήματα μέχρι το ανδρικό.

Τώρα για το πόσο έχει πέσει το επίπεδο στο ελληνικό συλλογικό μπάσκετ, δε μπορώ να γνωρίζω καθώς δεν παρακολουθώ στενά όλες τις κατηγορίες (θεωρώ ωστόσο πως τα τελευταία 2-3 χρόνια έχει ανέβει το επίπεδο της Α1, αλλά αυτό δεν αφορά το παρόν τόπικ wink.gif ).

Αλλά τα όσα ανέφερα στο προηγούμενό μου ποστ, δε νομίζω πως είναι φαινόμενο μόνο των τελευταίων χρόνων. Αυτό ασφαλώς είναι λυπητερό, αφού δεν κάνουμε βήματα προς τα μπρος, αλλά δε να γνωρίζω ποιά μπορεί να είναι η λύση για αυτά.
ΚΑΥΣΤΙΚΟΣ
τελος παντων κυριοι , δεν μπηκα για να λογομαχησω με κανεναν.απλα θα μπαινω για να προστατευω οσο μπορω τους αθλητες.οσο για τους χαρακτηρισμους οταν εκθειαζετε ατομα εδω,γιατι δεν ενοχλειται κανεις?οταν λεμε τα στραβα ενοχλειστε?

λοιπον , βρειτε μια φορμουλα για να συννενοουμαστε...
ΚΑΥΣΤΙΚΟΣ
η λυση ειναι να αναπτυξουμε ισχυρες προσωπικοτητες , να μην παρακαλαμε και να εκθειαζουμε ανθρωπους με χαμηλο επιπεδο και να εχουμε το θαρρος της γνωμης μας!!!

οσο για αθηναικο απο οτι γνωριζω εχουνε ηδη φυγει παικτες , σωστα?
dizzy_fingers
Ισχυρές προσωπικότητες πίσω από ένα ανώνυμο nickname? Μάλιστα....


QUOTE
τελος παντων κυριοι , δεν μπηκα για να λογομαχησω με κανεναν.απλα θα μπαινω για να προστατευω οσο μπορω τους αθλητες.οσο για τους χαρακτηρισμους οταν εκθειαζετε ατομα εδω,γιατι δεν ενοχλειται κανεις?οταν λεμε τα στραβα ενοχλειστε?

λοιπον , βρειτε μια φορμουλα για να συννενοουμαστε...


Τη φόρμουλα επικοινωνίας την έχουμε βρεί. Περιμένω εσένα να την ακολουθήσεις.
Ότι άλλο θέλεις, που να μην έχει σχέση με τα του τόπικ, αλλά με την πολιτική που ακολουθούμε εδώ στο φόρουμ, στείλε πμ καθώς έχουμε βγει αρκετά εκτός θέματος.

Για την πάνω παράγραφο, ακόμα κι εσύ, θα έπαιρνες το ίδιο καλά έναν αρνητικό χαρακτηρισμό στο πρόσωπό σου με έναν θετικό? Ας είμαστε σοβαροί, αυτά είναι πράγματα που δεν ισχύουν στο φόρουμ αλλά γενικά στον κόσμο, δε χρειάζεται να τα συζητούμε.....
nikefalin
QUOTE(ΚΑΥΣΤΙΚΟΣ @ Jan 6 2008, 14:09 ) *
τελος παντων κυριοι , δεν μπηκα για να λογομαχησω με κανεναν.απλα θα μπαινω για να προστατευω οσο μπορω τους αθλητες.οσο για τους χαρακτηρισμους οταν εκθειαζετε ατομα εδω,γιατι δεν ενοχλειται κανεις?οταν λεμε τα στραβα ενοχλειστε?

λοιπον , βρειτε μια φορμουλα για να συννενοουμαστε...

Η φόρμουλα υπάρχει αδερφέ και λέγεται "κανονισμός λειτουργίας " που αποδέχτηκες με την εγγραφή σου στο φόρουμ.
Φρόντισε τους χαρακτηρισμούς που κάνεις να τους υποστηρίζεις με κάποιου είδους στοιχεία και όχι με ευχολόγια και αοριστολογίες και να μην ξεπερνάς τα όρια των κανονισμών που έχεις αποδεχτεί.
όλα τα υπόλοιπα θα τα δούμε και θα τα βλέπεις εν καιρώ.
ειλικρινά καλά πόστ, κάθε φωνή είναι χρήσιμη
ΚΑΥΣΤΙΚΟΣ
o.k

αληθευει φιλοι οτι στον αθηναικο διαλυονται?ποιοι σταματησανε ? εγω εχω ηδη σε λιστα
δημας-βασσαλος-τσιντζας και μαλλον προκοπης...
Jabar
Προς ΚΑΥΣΤΙΚΟ πήγαινε στη σελίδα 60 για να δεις για το πόσοι σταμάτησαν από Αθηναϊκό και σελίδα 62 να δεις μια καλή σύνοψη για τις ομάδες απο τα μεσόγεια απο τον mesogeia και χαλαρά ΖΟΡΟ είναι μόνο ο Blanco
ΚΑΥΣΤΙΚΟΣ
για τον κουτς Κουμαρα τι γνωμη εχετε?
ARVI
φίλε καυστικέ ο κοουτς Κουμαράς είναι ένας προπονητής οπαδός αυτής της ομάδας που θέλει πάντα οι παίκτες του να είναι εξωγηπεδικά ικανοποιημένοι...Σαν κοουτς μπορεί να μην είναι και Ομπραντοβιτς αλλά προσπαθεί να παίζει ωραίο μπάσκετ....Βέβαια δε ξέρω την κατάσταση που επικρατεί στην φετινή ομάδα αφού δεν την έχω παρακολουθήσει...αν έχεις κάτι με πολύ ενδιαφέρον θα ήθελα να το διαβάσω...
ΚΑΥΣΤΙΚΟΣ
καλημερα αγαπητε,

οσο αφορα τον Κουμαρα , εγω αυτο που εχω δει ειναι οτι εχει πολυ κακη συμπεριφορα οσο αφορα τον αντιπαλο.οσο αφορα τους παικτες επειδη γνωριζω προσωπα και πραγματα , δεν τυγχανει και πολυ μεγαλου σεβασμου και εκτιμησης απο αυτους!!δεν θα ηθελα να αναφερω τους λογους....

πως γινεται να χανουνε στην εδρα τους απο τον αριωνα ?(αγωνας κυπελλου)
ARVI
μηπως δεν είναι οικονομικά καλυμένοι?είχα γράψει παλιότερα για διάφορα γεγονότα που μαλλον δεν άλλαξαν...
ΚΑΥΣΤΙΚΟΣ
απο οτι ξερω πληρωνονται,παντως φετος η κατηγορια ειναι πολυ μετριου επιπεδου!!!το γεγονος οτι υπαρχει συναγωνισμος δεν εχει να κανει με το οτι υπαρχουν πολλες καλες ομαδες.απλα υπαρχουν πολλες μετριες!!!
επειδη παρακολουθω πολυ ακομη και οι απληρωτοι του αθηναικου αν δεν ειχανε χασει 4 !!!ματς σε παρατασεις και στον ποντο , θα ητανε στο κολπο...
ARVI
συμφωνώ απόλυτα για το επίπεδο...για αυτό και η ΑΕΝΚ εκμεταλέυτηκε την υπάρχουσα κατάσταση και ξεφυγε απο τους υπόλοιπους...ελπίζω ο ΝΑΟ να πάρει το 2ερο εισητήριο μιας και είναι η ομάδα της ευρύτερης περιοχής που μένω...
ΚΑΥΣΤΙΚΟΣ
παντως ο δευτερος που θα ανεβει θα χρειαστει πολυ ενισχυση για να τα καταφερει του χρονου...
president
Αγαπητε φιλε κατ αρχας ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ με υγεια και ευτυχια.Επειδη εγω αρχισα αυτην την ιστορια με το προβλημα του Αθηναικου ενα προβλημα το οποιο στα 10 χρονια που ασχολουμαι με το basket πολλες ομαδες το εχουν βιωσει αλλα ελαχιστοι το εχουν βγαλει στην δημοσιοτητα ασε με να γνωριζω καποια πραγματα καλυτερα απο εσενα.Να ξερεις οτι η ημιμαθεια ειναι χειροτεη απο την αμαθεια.Οσον αφορα τον ΚΥΡΙΟ ΚΤΙΣΤΑΚΗ και την αμοιβη του μηπως τον πληρωνεις εσυ εν αγνοια των ανθρωπων του basket?Eαν ναι τοτε δεχομαι οτι εχεις δικαιο.Εαν ομως οχι αστο μην ασχολεισαι γιατι το υφος σου υποβαθμιζει την σοβαροτητα του θεματος.Τελος να ξερουν ολοι οι φιλοι οτι στο διλλημα που ετεθη .Η σταματαμε με συνεπεια 2 μηδενισμους και πτωση στην Γ ΕΣΚΑ η συνεχιζουμε και οτι οικονομικη βοηθεια υπαρξει θα την μοιραστουν οι παικτες και ο προπονητης η απαντηση 8 παικτων και του προπονητη ηταν συνεχιζουμε οσο παει και βλεπουμε.Αυτα για την αποκατασταση της πραγματικοτητας και παρακαλω οποιος αλλος φιλος θελει να παρει θεση στο θεμα παρακαλω θερμα να καταθετει και τα επιχειρηματα του!
ΚΑΥΣΤΙΚΟΣ
αγαπητε President καλη χρονια.εγω μαχομαι για το καλυτερο των παικτων!!!και ρωταω ,πως γινεται ο κοουτς οντας πληρωμενος να αντικρυζει στα ματια τους απληρωτους παικτες και να απαιτει προσπαθεια απο αυτους?τι εγινε με τα παιδια που σταματησανε και χανουνε μια αγωνιστικη σεζον λογω της ανυπαρξιας σας?
στην ομαδα φετος ειχατε καποια παιδια με ιστορια στον χωρο και τωρα καθονται σπιτι τους εξ αιτιας της αφερεγγυοοτητας σας.κανω λαθος?ποιος τους αποζημειωνει για τα χρηματα που χανουνε φετος και πιθανως και του χρονου?

μηπως εσεις κυριε President?
president
Mαλλον απαντας χωρις να διαβασεις η διαβαζεις χωρις να καταλαβαινεις.Συγνωμη αλλα δεν μπορω να σε παρακολουθησω.
ΚΑΥΣΤΙΚΟΣ
απλα εγω ρωταω ποιος αποζημιωνει τα παιδαι που φυγανε?καποια απαντηση?
dolly12
Αρης πετρ - ΑΕΨ +20 το ψυχικο
δυστυχως... sad.gif
lebronjames
ΓΑΛΑΤΣΙ-ΕΝ. ΙΛΙΟΥ=2


ΣΠΑΤΑ-ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ=2
maravitc
-μεγαλη νικη τα ανω λιωσια μεσα στο κορωπι με κατοσταρα(ειχα δικιο για νεα
αποπομπη παιχτη μετα απο μπιτσικα,σακελαροπουλο,σειρα πηρε ο δημητροπουλος

-ευκολη νικηγια την πολυ καλη φετος ενωση ιλιου στο γαλατσι οπου η τοπικη ομαδα
μετα την αποχωρηση γιεβιτς-λεωβαρη,τους τραυματιες φριμα-τσιροπουλο που δεν επαιξαν
εχασε κ το λαουδη που χτυπησε στο ποδι κ απεχωρησε με ασενοφορο για το κατ ενω στο
τελος τραυματιστηκε κ ο ανδρουλακης (μαλλον διαστρεμα),ημουν γραμματεια στο
παιχνιδι κ πραγματικα πιστευω οτι δυσκολα η ενωση θα χασει την ανοδο.


αυτα επι του πιεστηριου κ επανερχομαι με πολλα νεα για τη πεντελη
tool
αθηναικός - μαρκόπουλο 2 ( 2 πόντους νομίζω)

ηλιούπολη - ταύρος 1 (4 πόντους νομίζω)
Olorin
Για την ιστορία...

Κορωπί - Άνω Λιόσια 87-100


...νομίζω πως πλέον, από τη στιγμή που τρώμε 100άρα εντός έδρας από μια ομάδα που είχε 1 μόλις νίκη σε 12 παιχνίδια (χωρίς να θέλω να υποτιμήσω σε καμία περίπτωση την προσπάθεια των παιδιών του ΔΑΣΑΛ), μπορούμε πλέον να θεωρούμαστε και επίσημα το ανέκδοτο του αθηναϊκού, αν όχι του πανελλήνιου, μπάσκετ (επίσης χωρίς να θέλω να υποβαθμίσω τις δικές μας ευθύνες που σίγουρα υπάρχουν...)

Μακάρι να μπορέσουν να αλλάξουν τα πράγματα προς το καλύτερο γιατί θα είναι πραγματικά κρίμα να υποβιβαστεί μια τέτοια ομάδα, όμως δυστυχώς, ίσως και λόγω των σημερινών γεγονότων, μόνο πιο μαύρο το βλέπω το μέλλον μας...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.