Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2007-08
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43
maravitc
QUOTE(Jordan d @ Mar 26 2008, 07:37 ) *
oxι ρε γαμωτο πως εχασε το ιλιον απο τα λιοσια αφου στις δυσκολες εδρες δεν ειχε προβλημα φετος?? wink.gif

απαντηση για πονηρους.οταν θελεις να βγαλεις κατι αφου δε πας για τιποτα,η να
δημιουργησεις υποχρεωσεις για του χρονου(απο 7 ομαδες που κινδινευουν) χανεις
απο το τελευταιο ετσι ωστε ολα τα αποτελεσματα να ειναι δικαιολογημενα
(ελπιζω να μην εχω δικιο).
εκτος απο αυτους που θα ανεβουν κ πεσουν θα φανουνε κ οι σοβαροι κ οι
διαπλεκομενοι τις επομενες αγωνιστικες.
mimos8
ρε μαραβιτς τι ξενερωτο come back ηταν αυτο?γραψε τιποτα καυτο γιατι εχει πεσει η κουβεντα στην α εσκα!εχεις ακουσει τιποτα για μεταγραφες που ψηνονται απο τωρα?γιατι ακουγονται ηδη διαφορα...
ilion_player
QUOTE(maravitc @ Mar 27 2008, 16:47 ) *
απαντηση για πονηρους.οταν θελεις να βγαλεις κατι αφου δε πας για τιποτα,η να
δημιουργησεις υποχρεωσεις για του χρονου(απο 7 ομαδες που κινδινευουν) χανεις
απο το τελευταιο ετσι ωστε ολα τα αποτελεσματα να ειναι δικαιολογημενα
(ελπιζω να μην εχω δικιο).
εκτος απο αυτους που θα ανεβουν κ πεσουν θα φανουνε κ οι σοβαροι κ οι
διαπλεκομενοι τις επομενες αγωνιστικες.


Την περίμενα την αντίδραση αυτή αλλά πίστευα ότι εσύ maravitc θα ήσουνα πιο ενημερωμένος και δεν θα έπεφτες σε τέτοιο ολίσθημα. Δυστυχώς άλλο πράγμα συμβαίνει και χάσαμε το παιχνίδι. Και λέω ΧΑΣΑΜΕ και όχι το δώσαμε γιατί έτσι είναι η πραγματικότητα. Ότι συμβαίνει πάντως θα μου επιτρέψετε να το κρατήσω για τον εαυτό μου προς το παρόν. Σίγουρα όμως δεν δίνει παιχνίδια η Ένωση τουλάχιστον αυτή που βλέπω εγώ φέτος. Ελπίζω μόνο να μην χτυπήσει κάποιος την πόρτα της ομάδας για βαθμούς και το μάθω γιατί ούτε στα καταγώγια της παλιάς Τρούμπας δεν θα έχουν ακουστεί τέτοιες βρισιές σαν αυτές που θα τους γράψω.
maravitc
QUOTE(mimos8 @ Mar 27 2008, 15:33 ) *
ρε μαραβιτς τι ξενερωτο come back ηταν αυτο?γραψε τιποτα καυτο γιατι εχει πεσει η κουβεντα στην α εσκα!εχεις ακουσει τιποτα για μεταγραφες που ψηνονται απο τωρα?γιατι ακουγονται ηδη διαφορα...

αντε να αρχισω τις αποκαλυψεις.ΔΕΔΕΣ του απολλωνα εχει κλεισει στη κηφισια
dedes-9
Να και το ραδιο αρβυλα!!!!!!!!!!!! smiley.gif peace.gif shot.gif 77.gif ohmy.gif laugh.gif icon_drunk.gif blove.gif 41.gif bball.gif tongue.gif biggrin.gif
mimos8
QUOTE(maravitc @ Mar 28 2008, 12:11 ) *
αντε να αρχισω τις αποκαλυψεις.ΔΕΔΕΣ του απολλωνα εχει κλεισει στη κηφισια

δε νομιζω οτι εχει κλεισει επισημα αλλα μακαρι να ερθει ο κωστακης στην κηφισια.ξερει τον κοουτς,τον ξερει κι αυτος,ειναι πολυ καλος παιχτης,πολυ προσγειωμενο παιδι και πιστευω οτι δε δικαιωθηκε απο την επιλογη του να παει στον απολλωνα!αν και ο δεδες θα εχει σιγουρα προτασεις να δοκιμασει σε παραπανω κατηγοριες(Α2)
pointguard
Άκουσα οτι η Κηφησιά έκλεισε τον Τζάκσον τώρα που έμεινε ελεύθερος
ilion_player
Περιμένω αύριο ένα πολύ καλό παιχνίδι από τους παίκτες της Ένωσης και μια νίκη έστω και δύσκολα. Καλή επιτυχία Ένωση Ιλίου. Θα είμαι εκεί.
Jabar
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ Το θέλουν και οι δύο γιατί η άνεση της Ραφήνας εύκολα γίνεται περιπέτεια.Στα Σπάτα το βλέπουν σαν εφικτό στόχο γιατί έχουν μπλέξει σε περιπέτειες.Θα χρειαστεί άμυνα και
περιορισμό από τα τρίποντα και το ψηλό σκορ που πετυχαίνει εντός η Ραφήνα .Δύσκολο
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ Μία ομάδα που είχε πιστέψει στην άνοδο και απογοητεύτηκε.Δύσκολη διαχείρηση τέτοιας κατάστασης.Αυτό την κάνει ευάλωτη.Το Κορωπί έχει μπροστά του εφικτό στόχο.
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ Καλύτερος ο Ταύρος το ΔΑΣΑΛ θα υπερασπιστεί τις πιθανότητες του όπως κάνει πάντοτε.Σουτάρει τρέχει και κάνει κάποιες κηδείες.
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ Σε φόρμα το Μαρκόπουλο και μικρό σκόρ εκτός έδρας ο ΝΑΟ
που έμεινε εκτός στόχων .
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ Από τα ματς που έχασε εύκολα στο α γύρο ο ΚΟΧ .Ο Αρης δείχνει
σοβαρότητα και μια δυναμική για να πάρει τη τρίτη θέση. Ενδιαφέρον παιχνίδι.
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ Δεν υπάρχει για την Αμιλλα περιθώριο αποτυχίας σε αντίθετη περίπτωση θα
είναι ανταγωνιστές του χρόνου στη Β.Νομίζω θα τα καταφέρει.
ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ Αρχίζει άσχημα στο γήπεδο του τελευταία και κερδίζει.Ανεβασμένη τελευταία η
Ηλιούπολη περιμένω μία ήττα έκπληξη από το Ψυχικό δεν ξέρω αν θα είναι αυτή την αγωνιστική.
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ Η καλύτερη ομάδα της κατηγορίας εναντίον μιας ομάδας που παλεύει αλλά θα ψάξει για κάτι περισσότερο τις επόμενες αγωνιστικές.
sa-gt
QUOTE(Jabar @ Mar 31 2008, 12:20 ) *
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ Το θέλουν και οι δύο γιατί η άνεση της Ραφήνας εύκολα γίνεται περιπέτεια.Στα Σπάτα το βλέπουν σαν εφικτό στόχο γιατί έχουν μπλέξει σε περιπέτειες.Θα χρειαστεί άμυνα και
περιορισμό από τα τρίποντα και το ψηλό σκορ που πετυχαίνει εντός η Ραφήνα .Δύσκολο
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ Μία ομάδα που είχε πιστέψει στην άνοδο και απογοητεύτηκε.Δύσκολη διαχείρηση τέτοιας κατάστασης.Αυτό την κάνει ευάλωτη.Το Κορωπί έχει μπροστά του εφικτό στόχο.
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ Καλύτερος ο Ταύρος το ΔΑΣΑΛ θα υπερασπιστεί τις πιθανότητες του όπως κάνει πάντοτε.Σουτάρει τρέχει και κάνει κάποιες κηδείες.
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ Σε φόρμα το Μαρκόπουλο και μικρό σκόρ εκτός έδρας ο ΝΑΟ
που έμεινε εκτός στόχων .
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ Από τα ματς που έχασε εύκολα στο α γύρο ο ΚΟΧ .Ο Αρης δείχνει
σοβαρότητα και μια δυναμική για να πάρει τη τρίτη θέση. Ενδιαφέρον παιχνίδι.
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ Δεν υπάρχει για την Αμιλλα περιθώριο αποτυχίας σε αντίθετη περίπτωση θα
είναι ανταγωνιστές του χρόνου στη Β.Νομίζω θα τα καταφέρει.
ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ Αρχίζει άσχημα στο γήπεδο του τελευταία και κερδίζει.Ανεβασμένη τελευταία η
Ηλιούπολη περιμένω μία ήττα έκπληξη από το Ψυχικό δεν ξέρω αν θα είναι αυτή την αγωνιστική.
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ Η καλύτερη ομάδα της κατηγορίας εναντίον μιας ομάδας που παλεύει αλλά θα ψάξει για κάτι περισσότερο τις επόμενες αγωνιστικές.

Οι προβλέψεις μου για σήμερα:

ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ: Το ντέρμπι (καθαρά βαθμολογικά) της αγωνιστικής. Αν τα Σπάτα εμφανιστούν όπως τον τελευταίο καιρό, θα χάσουν εύκολα.
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ: Πιστεύω οτι το Κορωπί θα το παλέψει αλλά δεν ξέρω μέχρι ποιο σημείο του παιγνιδιού θα αντέξει. Αν αντέξει για 40 λεπτά, το πήρε.
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ: Ανεβασμένος ο Ταύρος, εύκολα ή λιγότερο εύκολα θα το πάρει.
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ: Άσσος μόνο και μόνο λόγω κινήτρου.
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ: Το όνειρο-κίνητρο της τρίτης θέσης είναι ισχυρό, έστω και αν είναι μάλλον ουτοπικό. Μάλλον εύκολο 2.
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ: Άσσος εύκολα ή δύσκολα.
ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ: Δεν νομίζω οτι το Ψυχικό θα ήθελε να στιγματιστεί λόγω του οτι δεν χτυπάει όλα τα παιχνίδια.
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ: Χωρίς σχόλια.
BILL79
QUOTE(pointguard @ Mar 28 2008, 16:16 ) *
Άκουσα οτι η Κηφησιά έκλεισε τον Τζάκσον τώρα που έμεινε ελεύθερος

Δυστυχως τον πηρε η Δυναμο μεσα απο τα χερια της Κηφησιας, προσφεροντας του κ 2 ρωσιδες την ημερα
smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Olorin
Τελικά καταφέραμε και χάσαμε μέσα στο Ίλιον με 3π. (αν δεν με απατά η μνήμη μου, 65-62...)

Για όποιον είδε τον αγώνα, μάλλον θα συμφωνήσει με το "καταφέραμε", αφού ήταν φανερό πως μέσα στο γήπεδο υπήρχε μόνο μια ομάδα, η οποία στο τέλος όμως αυτοκτόνησε... (θα μου πεις κι η ομάδα που υποστηρίζω στο ποδόσφαιρο αυτοκτόνησε χθες, αφού δωρίσαμε δυο ηλίθια πέναλτι στον Παναθηναϊκό, οπότε ας μην στεναχωρέμαι ότι μόνο εμείς είμαστε αυτόχειρες...)

Δεν λέω, στα τελευταία λεπτά ήμασταν και άτυχοι (π.χ. κρίσιμο τρίποντο του Παξιμαδά στον οποίο η μπάλα έφτασε μετά από... καραμπόλα!), ενώ σίγουρα αδικηθήκαμε σε κάποιες φάσεις (ilion_player, αν έχεις τον αγώνα σε βίντεο, ξαναδές λίγο την φάση με το επιθετικό φάουλ του Μπούρα στη σέντρα στο κατέβασμα της μπάλας, γιατί θεωρώ πως αυτή η φάση έκρινε σε μεγάλο ποσοστό το αποτέλεσμα... την αντικειμενικότητά σου την εμπιστεύομαι...), αλλά όταν έχεις προβάδισμα 8π. 3,5 λεπτά πριν το τέλος ή 12π. 8' πριν το τέλος, ε, μετά δεν μπορείς να ρίξεις και όλο το βάρος αλλού...

Το χειρότερο είναι ότι μετά από αυτή την ήττα ακόμα βρισκόμαστε σε μπελάδες, πράγμα που προσωπικά το θεωρώ το λιγότερο αστείο για το υλικό που έχουμε και το επίπεδο της φετινής κατηγορίας... Ας όψονται οι 15 χαμένες, πραγματικά, αγωνιστικές κι όποιος κατάλαβε, κατάλαβε... 68.gif
trigazis-10
Διπλο ο αθηναικος μεσα στην αμιλλα.....59-70 νομιζω..Ντερμπυ στο α ημιχρονο αλλα 3 δεκαλεπτο φυγαμε 10 12 ποντους κ η διαφορα δεν επεσε κατω απο 8 μεχρι το τελος.Ειχαμε αναγκη αυτη τη νικη....
maravitc
QUOTE(Olorin @ Mar 31 2008, 20:53 ) *
Τελικά καταφέραμε και χάσαμε μέσα στο Ίλιον με 3π. (αν δεν με απατά η μνήμη μου, 65-62...)

Για όποιον είδε τον αγώνα, μάλλον θα συμφωνήσει με το "καταφέραμε", αφού ήταν φανερό πως μέσα στο γήπεδο υπήρχε μόνο μια ομάδα, η οποία στο τέλος όμως αυτοκτόνησε... (θα μου πεις κι η ομάδα που υποστηρίζω στο ποδόσφαιρο αυτοκτόνησε χθες, αφού δωρίσαμε δυο ηλίθια πέναλτι στον Παναθηναϊκό, οπότε ας μην στεναχωρέμαι ότι μόνο εμείς είμαστε αυτόχειρες...)

Δεν λέω, στα τελευταία λεπτά ήμασταν και άτυχοι (π.χ. κρίσιμο τρίποντο του Παξιμαδά στον οποίο η μπάλα έφτασε μετά από... καραμπόλα!), ενώ σίγουρα αδικηθήκαμε σε κάποιες φάσεις (ilion_player, αν έχεις τον αγώνα σε βίντεο, ξαναδές λίγο την φάση με το επιθετικό φάουλ του Μπούρα στη σέντρα στο κατέβασμα της μπάλας, γιατί θεωρώ πως αυτή η φάση έκρινε σε μεγάλο ποσοστό το αποτέλεσμα... την αντικειμενικότητά σου την εμπιστεύομαι...), αλλά όταν έχεις προβάδισμα 8π. 3,5 λεπτά πριν το τέλος ή 12π. 8' πριν το τέλος, ε, μετά δεν μπορείς να ρίξεις και όλο το βάρος αλλού...

Το χειρότερο είναι ότι μετά από αυτή την ήττα ακόμα βρισκόμαστε σε μπελάδες, πράγμα που προσωπικά το θεωρώ το λιγότερο αστείο για το υλικό που έχουμε και το επίπεδο της φετινής κατηγορίας... Ας όψονται οι 15 χαμένες, πραγματικά, αγωνιστικές κι όποιος κατάλαβε, κατάλαβε... 68.gif
vag10
kalispera
tool
psixiko, kifissia ti ekanan? kanena allo apotelesma??
alexas10
kamia 20aria pontous nikise i kifisia
maravitc
QUOTE(Olorin @ Mar 31 2008, 20:53 ) *
Τελικά καταφέραμε και χάσαμε μέσα στο Ίλιον με 3π. (αν δεν με απατά η μνήμη μου, 65-62...)

Για όποιον είδε τον αγώνα, μάλλον θα συμφωνήσει με το "καταφέραμε", αφού ήταν φανερό πως μέσα στο γήπεδο υπήρχε μόνο μια ομάδα, η οποία στο τέλος όμως αυτοκτόνησε... (θα μου πεις κι η ομάδα που υποστηρίζω στο ποδόσφαιρο αυτοκτόνησε χθες, αφού δωρίσαμε δυο ηλίθια πέναλτι στον Παναθηναϊκό, οπότε ας μην στεναχωρέμαι ότι μόνο εμείς είμαστε αυτόχειρες...)

Δεν λέω, στα τελευταία λεπτά ήμασταν και άτυχοι (π.χ. κρίσιμο τρίποντο του Παξιμαδά στον οποίο η μπάλα έφτασε μετά από... καραμπόλα!), ενώ σίγουρα αδικηθήκαμε σε κάποιες φάσεις (ilion_player, αν έχεις τον αγώνα σε βίντεο, ξαναδές λίγο την φάση με το επιθετικό φάουλ του Μπούρα στη σέντρα στο κατέβασμα της μπάλας, γιατί θεωρώ πως αυτή η φάση έκρινε σε μεγάλο ποσοστό το αποτέλεσμα... την αντικειμενικότητά σου την εμπιστεύομαι...), αλλά όταν έχεις προβάδισμα 8π. 3,5 λεπτά πριν το τέλος ή 12π. 8' πριν το τέλος, ε, μετά δεν μπορείς να ρίξεις και όλο το βάρος αλλού...

Το χειρότερο είναι ότι μετά από αυτή την ήττα ακόμα βρισκόμαστε σε μπελάδες, πράγμα που προσωπικά το θεωρώ το λιγότερο αστείο για το υλικό που έχουμε και το επίπεδο της φετινής κατηγορίας... Ας όψονται οι 15 χαμένες, πραγματικά, αγωνιστικές κι όποιος κατάλαβε, κατάλαβε... 68.gif

ΡΕ ΝΙΚΟΛΑΑΑΑΑΑΑ(ΚΡΑΞΙΜΟ)
12000 ευρωπουλα για 15 παιχνιδια , κ σε επιταγη,πολλαλεφτα ρε παιδια.
αν κ εχω την εντυπωση οτι τα λεφτα μοιραστηκαν κ τη πληρωσε το κοροιδο,δε λεω αλλα
για να μη χαλασουν φιλιες θα ξερω περισοτερα με τη ληξη του πρωταθληματος κ για εκει κ για
πιο περα στα μεσογεια,επισης επιμενω οτι ο δεδες θα παιζει κηφισια κ επειδη ειναι καλο παιδι
δε θα παρω στραβα την αρβυλα.αλλου ειναι το θεμα,οτι αν μεινει ο παπ στη κηφισια ενας παιχτης
θα φυγει σιγουρα γιατι ειναι μαγκας κ δε γουσταρει να ειναι κομπαρσος(ετσι αλεξ)κ αν κ ο
αναγνωστου συνελθει τοτε η κλικα θα σμιξει ξανα.για τους χαροπαλευοντες εκτος απο την
ικανοτητα κ τις οποιες διασυνδεσεις σημαντικο ειναι κ το προγραμμα αφου πχ ομαδες οπως ο
χολαργος, το ιλιον κ η πεντελη παρουσιαζοντε πολυ κακες στα ορια της παρεξηγησης κ οσο
περναει ο καιρος θα χειροτερευουν.
eskaman
νικησαν τα σπατα μεσα στη rαφηνα.
larry33
"αν μεινει ο παπ στη κηφισια ενας παιχτης
θα φυγει σιγουρα γιατι ειναι μαγκας κ δε γουσταρει να ειναι κομπαρσος(ετσι αλεξ)κ αν κ ο
αναγνωστου συνελθει τοτε η κλικα θα σμιξει ξανα"

77.gif
Σωστόόόόός ο Pete!
ilion_player
QUOTE(Olorin @ Mar 31 2008, 23:53 ) *
Τελικά καταφέραμε και χάσαμε μέσα στο Ίλιον με 3π. (αν δεν με απατά η μνήμη μου, 65-62...)

Για όποιον είδε τον αγώνα, μάλλον θα συμφωνήσει με το "καταφέραμε", αφού ήταν φανερό πως μέσα στο γήπεδο υπήρχε μόνο μια ομάδα, η οποία στο τέλος όμως αυτοκτόνησε... (θα μου πεις κι η ομάδα που υποστηρίζω στο ποδόσφαιρο αυτοκτόνησε χθες, αφού δωρίσαμε δυο ηλίθια πέναλτι στον Παναθηναϊκό, οπότε ας μην στεναχωρέμαι ότι μόνο εμείς είμαστε αυτόχειρες...)

Δεν λέω, στα τελευταία λεπτά ήμασταν και άτυχοι (π.χ. κρίσιμο τρίποντο του Παξιμαδά στον οποίο η μπάλα έφτασε μετά από... καραμπόλα!), ενώ σίγουρα αδικηθήκαμε σε κάποιες φάσεις (ilion_player, αν έχεις τον αγώνα σε βίντεο, ξαναδές λίγο την φάση με το επιθετικό φάουλ του Μπούρα στη σέντρα στο κατέβασμα της μπάλας, γιατί θεωρώ πως αυτή η φάση έκρινε σε μεγάλο ποσοστό το αποτέλεσμα... την αντικειμενικότητά σου την εμπιστεύομαι...), αλλά όταν έχεις προβάδισμα 8π. 3,5 λεπτά πριν το τέλος ή 12π. 8' πριν το τέλος, ε, μετά δεν μπορείς να ρίξεις και όλο το βάρος αλλού...

Το χειρότερο είναι ότι μετά από αυτή την ήττα ακόμα βρισκόμαστε σε μπελάδες, πράγμα που προσωπικά το θεωρώ το λιγότερο αστείο για το υλικό που έχουμε και το επίπεδο της φετινής κατηγορίας... Ας όψονται οι 15 χαμένες, πραγματικά, αγωνιστικές κι όποιος κατάλαβε, κατάλαβε... 68.gif


Φίλε olorin να σε ευχαριστήσω για τα καλά σου λόγια και την ψήφο εμπιστοσύνης. Αν έχω κάνει τέτοιο όνομα τότε χαλάλι οι ώρες που έχω θυσιάσει στο forum και στα γήπεδα. Δυστυχώς δεν έχω βιντεοσκοπήσει τον αγώνα αλλά θυμάμαι πολύ καλά την φάση που λες. Γεγονός είναι ότι έχω δει χειρότερα σπρωξίματα από αυτό του παίκτη σας που κατεβάζει την μπάλα, να μην δίνονται και ελαφρύτερες επαφές από τον Παξιμαδά να δίνονται. Πιστεύω ότι δεν έπρεπε να δοθεί κάτι αλλά δεν έχω ρωτήσει τον Παξιμαδά για να έχω και την γνώμη του. Και να είσαι σίγουρος ότι όταν τον ρωτήσω θα μου πει την αλήθεια. Αυτό όμως το σφύριγμα μαζί με ένα ή δύο ακόμα, κατά την γνώμη μου, ήταν αντίβαρο για το αντιαθλητικό που δόθηκε στον Μπέλλα και το φάουλ στο κόψιμο του Παπαλουκά. Όμως δύο λάθη δεν κάνουν ένα σωστό και δεν πρέπει να γίνονται σφυρίγματα με το σκεπτικό μια στον ένα και μία στον άλλο. Γεγονός είναι ότι για σχεδόν τρία δεκάλεπτα το Κορωπί ήταν καλύτερο και θα μπορούσε να πάρει το παιχνίδι. Για την τύχη δεν μιλάω, γιατί αν ήταν τυχερός ο Παξιμαδάς εσείς σκοράρατε 4 τρίποντα από τα 8 μέτρα και τα δύο υπό πίεση. Όμως δυστυχώς για εσάς κάπου ξύπνησε η ψυχή της Ένωσης που εδώ και κάμποσο καιρό κοιμόταν και σε συνδυασμό με ορισμένους παίκτες που έκαναν το καλύτερο τους παιχνίδι (Μπασέας εκπληκτικός, Παξιμαδάς το ίδιο) έφεραν το αποτέλεσμα πολύ πολύ δύσκολα. Θα ήθελα εδώ να πω ότι το Κορωπί που είδα εγώ σήμερα δεν καταλαβαίνω πως μπορεί να κινδυνεύει να πέσει. Πολύ καλή ομάδα. Και για να μην νομίζει κανείς ότι κρύβομαι όντως τα υπέρ μας λάθη ήταν πιο πολλά από αυτά κατά μας. Η Ένωση δεν το χρειάζεται αυτό. Φαντάσου να χάναμε το παιχνίδι. Τα post θα μιλούσαν για παιχνίδια που δίνει η Ένωση. Η Ένωση όμως που ξέρω εγώ θα χτυπήσει όλα τα παιχνίδια. Η τρίτη θέση είναι στόχος και μπορεί να επιτευχθεί. Καλή τύχη στο Κορωπί.
mimos8
ευκολη σχετικα νικη για την ομαδα μου με καλη εμφανιση και προβαδισμα απο το πρωτο λεπτο μεχρι τελους.η διαφορα εκλεισε στους 20 ποντους χαρη κυριως στις ατομικες εξαρσεις καποιων πιτσιρικαδων του γαλατσιου στο δευτερο ημιχρονο.πολυ καλο υλικο για το γαλατσι με νεα παιδια και πολυ μπασκετικα!καποια παιδια με πολλα προσοντα που περυσι εκαναν πολυ καλο πρωταθλημα δυστυχως δεν τα ειδα πολυ βελτιωμενα φετος(λοιζος,γεφτιτς).παρολα αυτα εχουν το χρονο και βρισκονται στην ιδανικη ομαδα για να δουλεψουν οπως χρειαζεται.τους ευχομαι καλη συνεχεια.
υγ:φιλε μαραβιτς αυτος που αναφερεις οτι σιγουρα θα φυγει,μην ξεχνας οτι εχει δελτιο στην κηφισια και αποτελει και μια απο τις αδυναμιες του προεδρου,επομενως δυσκολευει το πραγμα αν θελει να φυγει.προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι θα μεινει στην κηφισια και στη γ εθνικη...το αξιζει εξαλλου!
Thunder
Mαρκοπουλο - ΝΑΟ 1 με 10+ ποντους αν θυμαμαι καλα.
Αλλη μια νικη στο σακουλι για το Μαρκοπουλο,που οπως φαινεται θα σωσει την κατηγορια φετος,αν κ εχει δρομο ακομη το πρωταθλημα για την παραμονη...
Καλυτερος ο ΑΟΜ σημερα απεναντι στον ΝΑΟ,που φαινεται πως η ελλειψη στοχων,αλλα και η απουσια αρκετων παικτων του,τον εχουν αποδιοργανωσει αρκετα...
Jordan d
ψυχικο-ηλιουπολι πολλα με λιγα με καταιγιδα τριποντον απο το ψυχικο! wos_sport3.gif wos_sport3.gif wos_sport3.gif wos_sport3.gif
Jabar
Σε ένα πρωτάθλημα πάντα παίζει ρόλο το πρόγραμμα.Χολαργός ,Ιλιον και Πεντέλη διαφορετικούς στόχους είχαν για φέτος και σε διαφορετικούς λόγους οφείλετε η κακή εικόνα τους και δεν υπάρχει παρεξηγήσιμος λόγος.Για τους λόγους που Ιλιον και Πεντέλη δεν είναι στα καλλίτερα τους μπορεί να ξέρω αλλά δεν είναι δική μου δουλειά αν θέλουν μπορούν να αναφερθούν οι ίδιοι.Πάντως έχω να πω ότι το Ιλιον κέρδισε χθές συμβάλλοντας στην αξιοπιστία του πρωταθλήματος . Η δε Πεντέλη κέρδισε εμάς πέρυσι μία αγωνιστική πριν το τέλος όταν καιγόμαστε και πέφταμε και την τελευταία αγωνιστική τον Ατταλο που έπεσε 41.gif
Τώρα όσον αφορά το Χολαργό έχω να πώ ότι ο μεν Γεωργικόπουλος δεν κατάφερε να παίξει με Τζαγκαράκη Τσιώμο.Ο δε Κόουτς Κ δεν έχει στη διάθεσή του το Μήτρου που για μας είναι άριστη λύση στη περιφέρεια.
Τη βδομάδα πριν το Γαλάτσι υπήρξε και άλλος τραυματισμός και αυτή τη βδομάδα και άλλος.Συνέπεια είναι να χάσουμε χθές από μία πολύ καλή ομάδα που έπαιξε καλό μπάσκετ ,τα έβαλε όλα και που έκανε κοιλιά από τραυματισμούς νωρίτερα.
Jabar
για τους χαροπαλευοντες εκτος απο την
ικανοτητα κ τις οποιες διασυνδεσεις σημαντικο ειναι κ το προγραμμα αφου πχ ομαδες οπως ο
χολαργος, το ιλιον κ η πεντελη παρουσιαζοντε πολυ κακες στα ορια της παρεξηγησης κ οσο
περναει ο καιρος θα χειροτερευουν.


Αυτά είχε γράψει ο Μάραβιτς και το προηγούμενο ποστ που έγραψα ήταν απάντηση.Γιατί κακοί μπορεί να είμαστε σε κάποια παιχνίδια αλλά μακριά από μας οποιαδήποτε αλλοίωση .Η ομάδα αποτελείται κατά κύριο λόγο από νέα παιδιά που θα αποτελέσει βάση για τη νέα χρονιά .Ο στόχος φέτος ήταν μία λογική πορεία και σωτηρία και κάτι πιό πολύ του χρόνου.
Jabar
Α ξέχασα καλό μήνα και να σας αποκαλύψω ότι ο Μάραβιτς είναι ο κορυφαίος μπασκετικός manager όλων
των εποχών που το επιθετό του αρχίζει από Δ. biggrin.gif είναι ο λόγος που ξέρει τα πάντα γύρω από τις ομάδες και τις μεταγραφές.
Olorin
QUOTE(ilion_player @ Mar 31 2008, 22:22 ) *
Φίλε olorin να σε ευχαριστήσω για τα καλά σου λόγια και την ψήφο εμπιστοσύνης. Αν έχω κάνει τέτοιο όνομα τότε χαλάλι οι ώρες που έχω θυσιάσει στο forum και στα γήπεδα. Δυστυχώς δεν έχω βιντεοσκοπήσει τον αγώνα αλλά θυμάμαι πολύ καλά την φάση που λες. Γεγονός είναι ότι έχω δει χειρότερα σπρωξίματα από αυτό του παίκτη σας που κατεβάζει την μπάλα, να μην δίνονται και ελαφρύτερες επαφές από τον Παξιμαδά να δίνονται. Πιστεύω ότι δεν έπρεπε να δοθεί κάτι αλλά δεν έχω ρωτήσει τον Παξιμαδά για να έχω και την γνώμη του. Και να είσαι σίγουρος ότι όταν τον ρωτήσω θα μου πει την αλήθεια. Αυτό όμως το σφύριγμα μαζί με ένα ή δύο ακόμα, κατά την γνώμη μου, ήταν αντίβαρο για το αντιαθλητικό που δόθηκε στον Μπέλλα και το φάουλ στο κόψιμο του Παπαλουκά. Όμως δύο λάθη δεν κάνουν ένα σωστό και δεν πρέπει να γίνονται σφυρίγματα με το σκεπτικό μια στον ένα και μία στον άλλο. Γεγονός είναι ότι για σχεδόν τρία δεκάλεπτα το Κορωπί ήταν καλύτερο και θα μπορούσε να πάρει το παιχνίδι. Για την τύχη δεν μιλάω, γιατί αν ήταν τυχερός ο Παξιμαδάς εσείς σκοράρατε 4 τρίποντα από τα 8 μέτρα και τα δύο υπό πίεση. Όμως δυστυχώς για εσάς κάπου ξύπνησε η ψυχή της Ένωσης που εδώ και κάμποσο καιρό κοιμόταν και σε συνδυασμό με ορισμένους παίκτες που έκαναν το καλύτερο τους παιχνίδι (Μπασέας εκπληκτικός, Παξιμαδάς το ίδιο) έφεραν το αποτέλεσμα πολύ πολύ δύσκολα. Θα ήθελα εδώ να πω ότι το Κορωπί που είδα εγώ σήμερα δεν καταλαβαίνω πως μπορεί να κινδυνεύει να πέσει. Πολύ καλή ομάδα. Και για να μην νομίζει κανείς ότι κρύβομαι όντως τα υπέρ μας λάθη ήταν πιο πολλά από αυτά κατά μας. Η Ένωση δεν το χρειάζεται αυτό. Φαντάσου να χάναμε το παιχνίδι. Τα post θα μιλούσαν για παιχνίδια που δίνει η Ένωση. Η Ένωση όμως που ξέρω εγώ θα χτυπήσει όλα τα παιχνίδια. Η τρίτη θέση είναι στόχος και μπορεί να επιτευχθεί. Καλή τύχη στο Κορωπί.

Η αλήθεια είναι πως τον Παξιμαδά ήθελα κι εγώ να τον ρωτήσω όχι τόσο για το επιθετικό, αλλά να τον "πειράξω" για τα δυο συνεχόμενα τρίποντα που έβαλε, κάτι που πέρσι ούτε σε προπόνηση δεν είχε κάνει, αλλά μετά από τέτοια ήττα δεν θα έλεγα ότι είχα και ιδιαίτερη όρεξη...

Για τα μακρινά τρίποντα που λες (κυρίως αυτά του 3ου 10λέπτου, που αν θυμάμαι καλά είχαμε επί μέρους σκορ 9-26), δεν έχεις άδικο, απλώς έγιναν από παίκτες (π.χ. Μπίτσικας) που γενικά "τα έχουν" αυτά τα σουτ και τα κάνουν συχνά. Ενώ ο Πάξι... έχε χάρη που δεν είχα διάθεση χθες να τον πάρω τηλέφωνο να τον κράξω... tongue.gif

Όπως πολύ σωστά επεσήμανες πάντως, από αλλού περιμέναμε (Μπελλάδες, Σκαλωμένος, Παπαλουκάς) κ από αλλού (Μπασέας, Παξιμαδάς) μας ήρθε χθες, αλλά αυτά έχει το μπάσκετ...

Όσο για την (τιμητική) τρίτη θέση, λογικά θα παλέψετε μέχρι το τέλος με τον Άρη Π. και ίσως εξαιτίας της τοπικής κόντρας να έχει μεγαλύτερη αξία, αλλά όπως και να έχει, η θέση στην 4άδα που θεωρώ πως έχετε εξασφαλίσει αποτελεί μεγάλη επιτυχία για τη δυναμικότητα της ομάδας και φανερώνει τόσο το καλό κλίμα (που ήμουν σίγουρος πως θα υπάρχει, αφού ο βασικός κορμός είναι μαζί από... μωρά!) όσο και την καλή δουλειά που έγινε (την οποία για να είμαι ειλικρινής, δεν ήμουν σίγουρος ότι θα υπάρχει, αφού -κατά την προσωπική μου άποψη- η εικόνα που είχε αφήσει πέρσι ο κόουτς Αποστολάκης ήταν αρνητική, ίσως όμως αυτό να οφειλόταν τελικά στο γεγονός ότι δυσκολεύτηκε να δουλέψει με μια ομάδα που δεν την είχε φτιάξει ο ίδιος, αλλά τη βρήκε έτοιμη).

Η καλή πορεία βέβαια της Ένωσης φανερώνει και κάτι άλλο, το ότι πέρσι ίσως τελικά να είχε πράγματι πρόβλημα στο 5άρι ή για να μην είμαι και τόσο αυστηρός με τον εαυτό μου, ότι το περσινό 5άρι, μάλλον δεν ταίριαζε στη φιλοσοφία του παιχνιδιού της ομάδας...

Όσο για εμάς, θέλω να πιστεύω ότι η εικόνα που παρουσιάζουμε μετά και την αλλαγή του προπονητή αρκεί για να σωθούμε, αν και δυστυχώς με τις ισοβαθμίες και τα πολλά "περίεργα" αποτελέσματα (αν και για να είμαι ακριβοδίκαιος, υποθέτω πως τα περισσότερα οφείλονται απλώς σε έλλειψη κινήτρου και όχι σε "πονηρά" αίτια) που ήρθαν και που θα έρθουν δεν ξέρω πόσες νίκες θα χρειαστούν τελικά για την παραμονή...
barkley
Σπαω την σιωπη μου μετα απο τοσο καιρο και ειλικρινα δεν θα το εκανα για κανενα λογο ,παρα μονο εναν που αγγιζει ευαισθητες χορδες οχι μονο δικες μου αλλα και αλλων φιλων του Ναο.
Κατηγορηματικα ο Ναο δεν εχει δωσει ουτε θα δωσει παιχνιδι σε ομαδες που κινδυνευουν.
Και δεν το παιζω ηθικολογος ουτε υπερανω.
Απλα για να δωσεις ενα ματς πρεπει να μπορεις και να το παρεις.
Υπαρχει εστω ενας παικτης, παραγοντας,που πιστευει οτι ο Ναο μπορει να χτυπησει καποιον και δεν το κανει?
Ποια ομαδα με τοσες απουσιες μπορει να χτυπησει παιχνιδι?
Ξερετε οτι οκταδα ,γιατι τοσοι βγαινουν,συμπληρωνεται με παικτες απο το παιδικο?
Ξερετε τι κλιμα υπαρχει στην ομαδα?Ξερετε τι φαγωμαρα υπαρχει μεταξυ της διοικησης,μεταξυ των παικτων,μεταξυ των παικτων και του προπονητη και οτι αλλο μεταξυ σκεφτειτε βαλτε το. Μεσα θα ειστε.
Ξερετε ποσες παραιτησεις κρατιουνται με νυχια και με δοντια?
Αν και μια εσκασε χθες.Ο κοουτς απο χθες ειναι παρελθον.
Λοιπον αν μετα απο ολα αυτα υπαρχει ενας που πιστευει κατι αλλο ας το ψαξει αλλιως.Η επιστημη σηκωνει τα χερια.
okso
Και πολύ έκατσε εκεί ο κόουτς Γκανάς...Only family decides who s gonna play...
maniatis8
QUOTE(okso @ Apr 1 2008, 13:53 ) *
Και πολύ έκατσε εκεί ο κόουτς Γκανάς...Only family decides who s gonna play...


Έχεις καταντήσει γραφικός....
DORIAN
Τελευταία πληροφορία.

Στην Πεντέλη επιστρέφει ο Σκαραφίγκας.
Jabar
QUOTE(Jabar @ Mar 8 2008, 16:05 ) *
Για την άλλη ομάδα της κατηγορίας που βρίσκεται σε κρίση δεν γράφω τίποτε παρά μόνο να τους φωτίσει ο Θεός και με τη συζήτηση και την ανάλυση δεν υπάρχουν αδιέξοδα.Αυτό που χρόνια κτίζεται εύκολα διαλύεται.

Αυτό πήγαινε στο Νεοπεντελικό.Ολοι όσοι ασχολούνται με Α ΕΣΚΑ γνώριζαν τι συμβαίνει .Με το να γράφεις και να χαίρεσαι με τα προβλήματα του άλλου δεν βοηθάς και το μπάσκετ έχει ανάγκη από όλους.Η ευχή παραμένει η ίδια .
magic
akousa oti xekinhsan oi apoxwrhseis sthn amilla...isxuei kati tetoio?
Jabar
Καλή τύχη στον κόουτς Γκανά γιατί είναι καλός προπονητής και την αξίζει.Το έχει δείξει με τη δουλειά του.Πολύ σωστή και η απόφαση του να παραιτηθεί προσφέροντας υπηρεσία στο σωματείο.
ilion_player
Jabar αν θες στείλε μου pm με τα προβλήματα που πιστεύεις ότι έχει η Ένωση. Το μόνο πρόβλημα που είδα εγώ ήταν η απουσία ψυχής σε ορισμένα παιχνίδια και για μεγάλα χρονικά διαστήματα του κάθε αγώνα. Όμως αυτή η ψυχή δεν μπορεί να μετανάστευσε σε άλλη ήπειρο για πάντα. Κάπου εδώ βρίσκεται και πιστεύω ότι θα μας επισκέπτεται συνέχεια στους υπόλοιπους αγώνες της περιόδου. Θέλω να ρωτήσω κάτι όμως τους γνωρίζοντες τα πράγματα. Ακούγονται φήμες για κάποια συγχώνευση στη Γ Εθνική που θα τραβήξει και την 3η ομάδα από την Α ΕΣΚΑ στην Γ Εθνική. Ξέρει κάποιος κάτι;
MISTA81
QUOTE(magic @ Apr 1 2008, 17:04 ) *
akousa oti xekinhsan oi apoxwrhseis sthn amilla...isxuei kati tetoio?



δεν μας λες και εμας που παίζουμε στην ΑΜΙΛΛΑ ποιος αποχώρησε?...μη μας αφήνεις στο σκοταδι
MISTA81
Αργοναύτης Τρ.-Σπάτα 79-91 (40-42)

Διαιτητές: Τραγάκης-Αναγνώστου

Αργοναύτης Τρ. (Κουμαράς): Μαραμένος 20 (2), Λιούτας, Λιοσάτος, Γιαννακόπουλος 7 (1), Νικολάκος, Μπούσουλας 17 (1), Ζαφειρόπουλος 3, Δαγκλής 19, Χαρακτηνός 13 (3)

Σπάτα (Οικονόμου-Στρατάκος): Κοντόπουλος, Λίτσο 11 (1), Γραμματόπουλος 11 (1), Ρούσσος 11 (3), Μιχαλάκης 1, Μάκος 5, Ντάσης 27 (3), Φίλιππας 7, Μεντέλος, Περγαντής

Εν. Ιλίου-Κορωπί 65-62 (32-24)

Διαιτητές: Χριστίδης-Μπούκας

Εν. Ιλίου (Αποστολάκης-Αργυρόπουλος): Μπασέας 13, Μπέλλας Ι. 13 (1), Μακρής 2, Σκαλωμένος 13 (1), Παναγάτος 4, Παξιμαδάς 9 (2), Παπαλουκάς 2, Φούτσης 2, Ζαχαράκης 4, Σπυρόπουλος 2, Κωνσταντίνου 1

Κορωπί (Χριστόπουλος): Σακελαρρόπουλος 1, Δημητριάδης 2, Μπίτσικας 13 (3), Κουκουζέλης 7 (2), Λάβαρης 5, Γιαννόπουλος 2, Μπούρας 4, Κουντουμάδης 29 (1), Χαλκίδης

Αίολος Ταύρος-ΔΑΣΑΛ 89-77 (47-33)

Διαιτητές: Σέρρας Πλ.-Σαραντίδης

Αίολος Ταύρος (Θάνος): Μαμουνής, Πλατής 23 (1), Τσαμπής 8, Γκριτζέλης 9 (1), Χριστοφάκης 8, Μπουζιάνης 4, Σιδέρης 2, Νατσίδης 2, Σολωμονίδης 21 (3), Κρητικός 5, Κοκλώνης 7 (1)

ΔΑΣΑΛ (Κατσάνος): Ζαγοραίος 4, Μπάτος 20 (1), Δημόπουλος, Μπαράκος, Βελτίστας, Παλαιολόγος 14 (1), Παπαγιαννακόπουλος 6, Αποστολόπουλος, Κασνέστης, Δήμας 9 (1), Αντωνίου 24 (5), Χατζηθάνος

Μαρκόπουλο-Νεοπεντελικός 79-65 (34-31)

Διαιτητές: Ψαριανός-Χριστίδης

Μαρκόπουλο (Αποστολόπουλος): Σκλαβούνος 2, Κόκκινος 18 (2), Μαργώνης 10, Κοσμίδης 2, Λαμανδρέας, Μισιακός 22 (4), Αναγνώστου 8, Καραβασίλης 17

Νεοπεντελικός (Γκανάς): Γεωργούσης 3 (1), Βοσίκας 9, Μπαλαμπάνης 23 (3), Μανιάτης 4, Νταούντ 3 (1), Χαρτοματσίδης 3, Αττίκος 8 (2), Στράγκας 12

Χολαργός-Άρης Πετρούπολης 60-73 (32-39)

Διαιτητές: Τεφτίκης-Κονταράτος

Χολαργός (Κακαλιάς): Δημητρακούλης 20 (3), Τσιώμος 6 (2), Βελιζιώτης 2, Τσαγκαράκης 18, Κουντούρης, Μάντζιος 4, Κιαπέκος 10

Άρης Πετρούπολης (Γρυλιωνάκης): Παναγιωτόπουλος 10 (2), Λιαπούρης 2, Γεωργαλάς 18 (1), Χρονόπουλος 13 (2), Βασιλείου 11 (1), Βορριάς 6 (1), Ρήγος 6, Μιχαλόπουλος 7 (1)

Άμιλλα-Αθηναϊκός 59-70 (37-34)

Διαιτητές: Παυλόπουλος-Παπαγιαννόπουλος

Άμιλλα (Κεφάλας): Κουμπούρας 3, Καμπίτης, Φίλντισης 2, Καβούρης 19 (1), Τσατσάνης Δ. 3, Τύρος 1, Θαλασσινός 7 (1), Σταμουλάκης 12 (4), Κοστελίδης 2, Λίτσιος 10

Αθηναϊκός (Κτιστάκης): Προκόπης 8 (2), Μπάνος, Γώγος, Ζωϊτσάκος 5, Κορκοσούρας 10 (2), Ζαμπάρας 5 (1), Τριγάζης 11 (3), Κιούσης 19 (5), Δήμας 4, Καλφαγιώργης 8

Ψυχικό-Ηλιούπολη 98-74 (47-35)

Διαιτητές: Πηλοϊδης-Θεωνάς

Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Ψυχάρης 5 (1), Φίλιος 2, Καραγρηγορίου 11 (3), Στεργάκης 13 (3), Καλφόπουλος 12 (1), Μπούχερτ 28 (4), Σκροπολίθας 3 (1), Γκίκας 6 (2), Ροϊδης 18 (2)

Ηλιούπολη (Μποσγανάς): Σπανός 8, Παπαβλασσόπουλος 11 (1), Μπαζιώτης 31 (6), Γαρούφης, Τσιρόπουλος, Σηφναίος, Μπόγρης 6, Κώνστας, Δάβρης 18 (3)

Κηφισιά-Γαλάτσι Κυπριάδου 81-64 (39-26)

Διαιτητές: Αφεντουλίδης-Ραχιώτης

Κηφισιά (Παπαθεοδώρου): Μπάρτζος 8 (1), Ευθυμιόπουλος 6, Φράτας 8 (2), Διαμαντόπουλος10 (2), Ψωμαδέρης 10 (1), Καρατζάς 6, Μενουδάκος 17 (2), Καρακώστας 3, Ντεφούδης 13, Λαγοπόδης, Δριμαλίτης 1, Πεζούλας

Γαλάτσι Κυπριάδου (Αθανασόπουλος): Γιέβτιτς 3 (1), Λαούδης, Σπηλιόπουλος 2, Σιδέρης 6, Τσιρόπουλος 3, Κορρές 6, Φρίμας 7 (1), Αθανασιάδης 16 (4), Καψούρης 5, Λοϊζος 3, Ανδρουλάκης 12

Η βαθμολογία (σε 24 αγώνες): Κηφισιά 47, Ψυχικό 45, Εν. Ιλίου 41, Άρης Πετρούπολης 41, Νεοπεντελικός 38, Αίολος Ταύρος 36, Χολαργός 36, Μαρκόπουλο 34, Σπάτα 34, Κορωπί 33, Αργοναύτης Τρ. 33, Άμιλλα 33, Αθηναϊκός 32, Ηλιούπολη 32, Γαλάτσι 32, ΔΑΣΑΛ 29.

Η επόμενη αγωνιστική (25η 07/04/2008): Σπάτα-Εν. Ιλίου, Κορωπί-Αίολος Ταύρος, ΔΑΣΑΛ-Μαρκόπουλο, Άρης Πετρούπολης-Νεοπεντελικός, Αθηναϊκός-Αργοναύτης Τρ., Ηλιούπολη-Άμιλλα, Γαλάτσι Κυπριάδου-Ψυχικό, Χολαργός-Κηφισιά
tool
QUOTE(ilion_player @ Apr 1 2008, 17:36 ) *
Jabar αν θες στείλε μου pm με τα προβλήματα που πιστεύεις ότι έχει η Ένωση. Το μόνο πρόβλημα που είδα εγώ ήταν η απουσία ψυχής σε ορισμένα παιχνίδια και για μεγάλα χρονικά διαστήματα του κάθε αγώνα. Όμως αυτή η ψυχή δεν μπορεί να μετανάστευσε σε άλλη ήπειρο για πάντα. Κάπου εδώ βρίσκεται και πιστεύω ότι θα μας επισκέπτεται συνέχεια στους υπόλοιπους αγώνες της περιόδου. Θέλω να ρωτήσω κάτι όμως τους γνωρίζοντες τα πράγματα. Ακούγονται φήμες για κάποια συγχώνευση στη Γ Εθνική που θα τραβήξει και την 3η ομάδα από την Α ΕΣΚΑ στην Γ Εθνική. Ξέρει κάποιος κάτι;


Και αν ισχύει αυτό γιατί να μην τραβήξουν τον 2ο απο τη Α' ΕΣΚΑΝΑ?
Πιο λογικό ακούγεται αυτό..
maravitc
QUOTE(ilion_player @ Apr 1 2008, 17:36 ) *
Jabar αν θες στείλε μου pm με τα προβλήματα που πιστεύεις ότι έχει η Ένωση. Το μόνο πρόβλημα που είδα εγώ ήταν η απουσία ψυχής σε ορισμένα παιχνίδια και για μεγάλα χρονικά διαστήματα του κάθε αγώνα. Όμως αυτή η ψυχή δεν μπορεί να μετανάστευσε σε άλλη ήπειρο για πάντα. Κάπου εδώ βρίσκεται και πιστεύω ότι θα μας επισκέπτεται συνέχεια στους υπόλοιπους αγώνες της περιόδου. Θέλω να ρωτήσω κάτι όμως τους γνωρίζοντες τα πράγματα. Ακούγονται φήμες για κάποια συγχώνευση στη Γ Εθνική που θα τραβήξει και την 3η ομάδα από την Α ΕΣΚΑ στην Γ Εθνική. Ξέρει κάποιος κάτι;

αν γινει αυτο τοτε ανεβαινει μια ακομη ομαδα απο το πανεπαρχιακο πρωταθλημα ενωσεων
βαση κανονισμου της εοκ απο α εσκα οτι κ να γινει 2 κ απο εσκανα επισης 1
maravitc
QUOTE(DORIAN @ Apr 1 2008, 14:23 ) *
Τελευταία πληροφορία.

Στην Πεντέλη επιστρέφει ο Σκαραφίγκας.

ο σκαραφιγκας θα επιστρεψει στη πεντελη μονο για συνταξη,εκτος κ αν τα
οικονομικα του δε πανε καλα οποτε το συνδυασει κ με περσοναλ τραινινγκ
σε καποια παιδια κ τα παρει χοντρα.
για μενα στη πεντελη πρεπει να πεσουν οι τονοι να κρατησουν στραγκα,μπαλαμπανη
συν τους γηγενης συν εναν ασσο εργατη με ενα φιλοδοξο προπονητη,να προωθησουν
κ αλλα παιδια απο τις αξιολογες υποδομες τους(ενα μοντελο που εχει πετυχει με
πετρουπολη,ενωση ιλιου,γαλατσι,χολαργο τα τελευταια χρονια) κ με διορθοτικες
κινησεις καθε φορα να κανουν το κολπο σε οριζοντα τριετιας γιατι αλλιως θα
φαγωθουν μεταξυ τους κ θα διαλυθουν.
maravitc
QUOTE(ilion_player @ Apr 1 2008, 17:36 ) *
Jabar αν θες στείλε μου pm με τα προβλήματα που πιστεύεις ότι έχει η Ένωση. Το μόνο πρόβλημα που είδα εγώ ήταν η απουσία ψυχής σε ορισμένα παιχνίδια και για μεγάλα χρονικά διαστήματα του κάθε αγώνα. Όμως αυτή η ψυχή δεν μπορεί να μετανάστευσε σε άλλη ήπειρο για πάντα. Κάπου εδώ βρίσκεται και πιστεύω ότι θα μας επισκέπτεται συνέχεια στους υπόλοιπους αγώνες της περιόδου. Θέλω να ρωτήσω κάτι όμως τους γνωρίζοντες τα πράγματα. Ακούγονται φήμες για κάποια συγχώνευση στη Γ Εθνική που θα τραβήξει και την 3η ομάδα από την Α ΕΣΚΑ στην Γ Εθνική. Ξέρει κάποιος κάτι;

η συγχονευση ειναι περαμα - αρδητος κ εχει ξεκινησει να στηνεται με πολυ χρημα απο πισω.
δεν επηρεαζει α εσκα καθολου οπως ειπα κ πιο πριν.το μονο οφελος που θα υπαρξει ειναι για οσους
εχουν καλες σχεσεις με παπαλο(αρδητος) ο οποιος ελεγχει καμια δεκαρια δελτια περαν των ηδη
παιχτων του αρδητου οι οποιοι φυσικα θα πουληθουν πριν τη συγχωνευση, ισως παρουν καποιους
παιχτες σε τιμη ευκαιριας η τιμη για να μας χρωσταει καποιος χαρη....
maravitc
γιατι δε παιζει ο ενας μπελας στην ενωση.ειναι τραυματιας η τωρα που ειναι αδιαφορη
η ομαδα θελει να παιξει στο 3 αφου εβγαλε ολη τη χρονια στο τεσσαρι,για να χωρεσουν1 μακρης
2 σκαλωμενος 3 μπελας 4 μπελας 5 παπαλουκας,χανοντας ουσιαστικα μια χρονια
maravitc
QUOTE(mimos8 @ Mar 31 2008, 22:23 ) *
ευκολη σχετικα νικη για την ομαδα μου με καλη εμφανιση και προβαδισμα απο το πρωτο λεπτο μεχρι τελους.η διαφορα εκλεισε στους 20 ποντους χαρη κυριως στις ατομικες εξαρσεις καποιων πιτσιρικαδων του γαλατσιου στο δευτερο ημιχρονο.πολυ καλο υλικο για το γαλατσι με νεα παιδια και πολυ μπασκετικα!καποια παιδια με πολλα προσοντα που περυσι εκαναν πολυ καλο πρωταθλημα δυστυχως δεν τα ειδα πολυ βελτιωμενα φετος(λοιζος,γεφτιτς).παρολα αυτα εχουν το χρονο και βρισκονται στην ιδανικη ομαδα για να δουλεψουν οπως χρειαζεται.τους ευχομαι καλη συνεχεια.
υγ:φιλε μαραβιτς αυτος που αναφερεις οτι σιγουρα θα φυγει,μην ξεχνας οτι εχει δελτιο στην κηφισια και αποτελει και μια απο τις αδυναμιες του προεδρου,επομενως δυσκολευει το πραγμα αν θελει να φυγει.προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι θα μεινει στην κηφισια και στη γ εθνικη...το αξιζει εξαλλου!

μα ακριβως επειδη ειναι αδυναμια του προεδρου θα φυγει εστω κ δανεικος ειτε για α εσκα
αν θελει να κανει καινουργιο ξεκινημα ειτε για γ εθνικη για να δειξει οτι ειναι καλυτερος απο
τα δυο γκαρντ γνωστου μανατζερ που ειναι ετοιμοι για κηφισια(πλην του δεδε).
μετα απο τοση προσφορα στην ομαδα θα τον αφησουν σιγουρα,ο αλεξ δεν ειναι
παιχτης παγκου.
Olorin
QUOTE(maravitc @ Apr 2 2008, 13:54 ) *
γιατι δε παιζει ο ενας μπελας στην ενωση.ειναι τραυματιας η τωρα που ειναι αδιαφορη
η ομαδα θελει να παιξει στο 3 αφου εβγαλε ολη τη χρονια στο τεσσαρι,για να χωρεσουν1 μακρης
2 σκαλωμενος 3 μπελας 4 μπελας 5 παπαλουκας,χανοντας ουσιαστικα μια χρονια

Έπαιξε κανονικά, απλώς αν δεν κάνω λάθος, δεν σκόραρε καθόλου, οπότε πιθανότατα για αυτό να "ξέχασαν" να τον αναφέρουν στην ΕΣΚΑ... wink.gif

Όσο να'ναι, είναι λιγότερο κολακευτικό το να τελειώνεις το παιχνίδι άποντος (ναι, το ξέρω ότι κι εγώ το ίδιο έκανα, απλώς εγώ είχα περάσει όλη την προηγούμενη βδομάδα σε ένα κρεβάτι στο νοσοκομείο με πνευμονία...), από το να αφήνεις να εννοηθεί ότι για κάποιον λόγο (π.χ. τραυματισμός) δεν αγωνίστηκες καθόλου... Έτσι δεν είναι; wink.gif
mimos8
QUOTE(maravitc @ Apr 2 2008, 17:00 ) *
μα ακριβως επειδη ειναι αδυναμια του προεδρου θα φυγει εστω κ δανεικος ειτε για α εσκα
αν θελει να κανει καινουργιο ξεκινημα ειτε για γ εθνικη για να δειξει οτι ειναι καλυτερος απο
τα δυο γκαρντ γνωστου μανατζερ που ειναι ετοιμοι για κηφισια(πλην του δεδε).
μετα απο τοση προσφορα στην ομαδα θα τον αφησουν σιγουρα,ο αλεξ δεν ειναι
παιχτης παγκου.

μονο ο ιδιος ξερει ακριβως τι θελει να κανει οποτε σε λιγο καιρο θα ξερουμε.η αληθεια ειναι οτι ο καρατζας ειναι στην καλυτερη του φαση μπασκετικα και ειναι πολυ καλυτερος απο τον παιχτη που επαιζε στη νικη πριν 3-4 χρονια.θα προσφερει οπου και να παιξει.
οσο για την πεντελη συμφωνω πανω-κατω μαζι σου.εχει πολυ καλο υλικο για την κατηγορια και με 1-2 προσεκτικες κινησεις μπορει να ανεβει ευκολα του χρονου και να φτιαξει εναν καλο κορμο που ειναι πολυ σημαντικο.
Olorin
QUOTE(Olorin @ Apr 2 2008, 15:07 ) *
Έπαιξε κανονικά, απλώς αν δεν κάνω λάθος, δεν σκόραρε καθόλου, οπότε πιθανότατα για αυτό να "ξέχασαν" να τον αναφέρουν στην ΕΣΚΑ... wink.gif

Όσο να'ναι, είναι λιγότερο κολακευτικό το να τελειώνεις το παιχνίδι άποντος (ναι, το ξέρω ότι κι εγώ το ίδιο έκανα, απλώς εγώ είχα περάσει όλη την προηγούμενη βδομάδα σε ένα κρεβάτι στο νοσοκομείο με πνευμονία...), από το να αφήνεις να εννοηθεί ότι για κάποιον λόγο (π.χ. τραυματισμός) δεν αγωνίστηκες καθόλου... Έτσι δεν είναι; wink.gif

Επειδή μπορεί να παρεξηγήθηκαν τα γραφόμενά μου, να επισημάνω πως τα παραπάνω τα έγραψα κυρίως μεταξύ σοβαρού και αστείου, επειδή γνωρίζομαι με τον Οδυσσέα, αφού τα δυο προηγούμενα χρόνια ήμασταν συμπαίκτες... Δεν είχα σκοπό να προσβάλλω κανέναν, απλώς να τον "πειράξω"... Άλλωστε, από ό,τι έμαθα, τελικά μάλλον κάποιο πρόβλημα είχε και για αυτό δεν έπαιξε πάνω από 10'-15'...

Ο βασικός λόγος που απάντησα, ήταν απλώς για να διευκρινίσω ότι παρόλο που δεν γράφτηκε, έπαιξε, ώστε να μην υπάρχουν υπόνοιες ότι η Ένωση είδε το παιχνίδι πιο "χαλαρά" επειδή μόνο εμείς είχαμε βαθμολογικό ενδιαφέρον...

Και πάλι ζητώ συγγνώμη αν παρεξηγήθηκε κάποιος από τα γραφόμενά μου...
mimos8
προς billy14:υπαρχει σκεψη για all star game φετος?θελω να παρω το αιμα μου πισω φετος γιατι περυσι οι 2 κοουτς της ομαδας μου,αναστασοπουλος-παπαθεοδωρου,με ειχαν αδικησει βάζοντάς με μολις 6-8 λεπτα!
billy_14
QUOTE(mimos8 @ Apr 5 2008, 12:54 ) *
προς billy14:υπαρχει σκεψη για all star game φετος?θελω να παρω το αιμα μου πισω φετος γιατι περυσι οι 2 κοουτς της ομαδας μου,αναστασοπουλος-παπαθεοδωρου,με ειχαν αδικησει βάζοντάς με μολις 6-8 λεπτα!


Σε μια συζήτησή μας, νομίζω πριν από τον αγώνα μας με τον Άρη Πετρούπολης (άρα πριν από πολύ καιρό) ο αντιπρόεδρος της ΕΣΚΑ μού είχε πει ότι θα γίνει οπωσδήποτε. Από αυτούς εξαρτάται. Δεν τους κάνετε καμιά υπενθύμιση μπας και δώσουν το πράσινο φως για ψηφοφορία...;
ΥΓ: Πέρσι σε έβαλαν λίγο γιατί μάλλον είδαν πρώτη φορά το κεφάλι σου ξυρισμένο και τρόμαξαν... tongue.gif Φέτος δεν έχεις ανάγκη, δικός σου θα είναι ο κόουτς...
ΥΓ2: Αν και δεν ενδιαφέρει νομίζω κανέναν αυτό, και πέρσι οι ομάδες σχηματίστηκαν με τη λογική του κουλουβάχατου, θα πρότεινα φέτος να γίνει αυτή τη φορά Ανατολή-Δύση όπως είχα προτείνει και πέρσι, με όριο τη... Λεωφόρο Κηφισίας και τις προεκτάσεις της, άρα θα προέκυπταν τα εξής:
ΑΝΑΤΟΛΗ: Αθηναϊκός, Αργοναύτης, Ηλιούπολη, Κορωπί, Μαρκόπουλο, Νεοπεντελικός, Σπάτα, Χολαργός.
ΔΥΣΗ: Αίολος, Άμιλλα, Άρης Π., Γαλάτσι, ΔΑΣΑΛ, Ίλιον, Νέα Κηφισιά, Ψυχικό.
Θα μας διαλύατε μάλλον αλλά δεν πειράζει... Θα είχε κάτι από ΝΒΑ...
billy_14
Άντε να προτείνω και 12άδες αφού είναι Σάββατο απόγευμα, η βρόχα πέφτει ράι-θρου και βαριέμαι...
Σύμφωνα με τα παραπάνω λοιπόν:
ΑΝΑΤΟΛΗ: Τριγάζης, Μπούσουλας, Παπαβλασσόπουλος, Κουντουμάδης, Καραβασίλης, Μπαλαμπάνης, Ντάσης, Τσαγκαράκης, Καλφαγιώργης, Μπίτσικας, Κόκκινος και Μανιάτης.
ΔΥΣΗ: Πλατής, Καβούρης, Χρονόπουλος, Λοϊζος, Μπάτος, Σκαλωμένος, Μενουδάκος, Μπούχερτ, Καλφόπουλος, Αχής, Φράτας και Ντεφούδης.
Μη βαράτε - απλώς αντιπροτείνετε, έτσι να κάνουμε και λίγο χαβαλέ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.