Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2007-08
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43
JASON
ΑΠΟ ESKABASKET.GR
Αναλυτικά, οι πρώτοι 15 σκόρερ της Α ΕΣΚΑ μετά την ολοκλήρωση του Α γύρου του πρωταθλήματος:

Κουντουμάδης (Κορωπί) 290

Χρονόπουλος (Αρης Πετρούπολης) 285

Μπάτος (ΔΑΣΑΛ) 279

Ψωμαδέρης (ΑΕ Νέας Κηφισιάς) 247

Καβούρης (Αμιλλα) 234

Ντάσης (Σπάτα) 224

Μπούσουλας (Αργοναύτης) 220

Μπαλαμπάνης (Νεοπεντελικός) 214

Πλατής (Αίολος Ταύρος) 206

Μπέλλας Ο. (Ενωση Ιλίου) 206

Μπούχερτ (Ψυχικό) 194

Αντωνίου (ΔΑΣΑΛ) 187

Λοϊζος (Γαλάτσι Κυπριάδου) 178

Μπέλλας Ι. (Ενωση Ιλίου) 177

Χαρακτηνός (Αργοναύτης) 176
lord7
αν δηλαδη το γραψω με διαφορετικο τροπο πιανετα????δηλαδη συγνωμη μα αν βαλω κατι στην γ εσκα γιατι να μην το βαλω και στην α????

οποιοσ μπαινει στην α δεν σημαινει οτι βλεπει και την γ....

σορρυ μα αυτο ειναι αδικο.....
eskaman
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 1
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 2
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 2
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ 2
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 2
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 1
ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 2
ΑΜΙΛΛΑ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 2

εγω προβλεπω πολλα διπλα.. biggrin.gif
larry33
QUOTE(Jabar @ Jan 26 2008, 22:39 ) *
Δύο σημαντικά ματς αυτή τη βδομάδα το ένα αυτονόητα είναι το Ψυχικό - Ιλιον. Το άλλο είναι το Κηφισιά - Ταύρος . Η ΑΕΝΚ έχει χάσει ένα πολύ σημαντικό κομμάτι του πάζλ τον Φώτο, "Καρατζά που προέρχεται από τραυματισμό" , Μπάρτζο σε μέτρια κατάσταση και πολλές απουσίες να μην συμπληρώνουν δεκάδα για διπλό.


Να τελειώνουμε με αυτή την καραμέλα...... ο Καρατζάς είναι εκτός πλάνων....τέλος!
asxeto_username
Καλημέρα.
Ξέρει κανείς αν θα διεξαγχθούν τα σημερινά παιγνίδια ή όχι;
Jordan d
θα γινει η αγωνιστικη η οχι ξερει κανεις????gabriel ξερεις τιποτα??
Jabar
Τα παιχνίδια θα γίνουν κανονικά
loufer
QUOTE(Jabar @ Jan 28 2008, 12:11 ) *
Τα παιχνίδια θα γίνουν κανονικά


Φίλε Jabar, το έμαθες απο ΕΣΚΑ για τα σημερινά παιχνίδια? Μήπως ξέρεις και αν θα γίνει και η Β' κατηγορία την Πέμπτη?
lebronjames
ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΗΣ Α' ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ

ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΑΝΑΒΟΛΗ ΛΟΓΩ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΡΓΙΑΣ.ΑΚΟΜΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΙΓΟΥΡΟ.
THAMAR
ξερει κανεις τους δυο πρώτους σκορερ της κατηγοριας ανα θέση?
mesogeia
στα γρηγορα λογω ελειψης χρονου και γι αυτο χωρις σχολιασμο παραθετω την αποψη μου :
1.παναγιωτοπουλος,μενουδακος,σπηλιοπουλος
2.ψωμαδερης,χρονοπουλος,μπουσουλας
3.μπελλας,μπαλαμπανης,καβουρης
4.μπουχερτ,μπελλας,κουτουμαδης,πλατης, αττικος
5. ντεφουδης,καλφοπουλος,λοιζος

Δεν αναφερομαι και σε προπονητες γιατι το εχω ηδη κανει και θα ηθελα και τις δικες σας αποψεις παρακαλω.

Υ.Γ.mimo8 ευχαριστω για την εμπιστοσυνη σου στην κριση και τις θεσεις που μεχρι τωρα εχω διατυπωσει και θα προσπαθω παντα να ειμαι αντικειμενικος ασχετα με τη θεληση μου να πανε καλα οι ομαδες της ευρυτερης περιοχης μου.ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΛΟ ΜΠΑΣΚΕΤ!
ΚΑΛΟ 2ο ΓΥΡΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ!!!
Jabar
Τα αποτελέσματα
Πετρούπολη - Σπάτα 79-77 πολύ δύσκολη νίκη της πετρούπολης .Τα Σπάτα βρισκόντουσαν μπροστά μέχρι και με 13 χάρις την πολύ καλή εμφάνιση Ντάση Μάκου Γραμματόπουλου Περγαντή.Ο Αρης με πολύ χαμηλά σχήματα αντιγραφή της νίκης στη Πεντέλη το γύρισε πετυχαίνοντας και γκόλ φάουλ σε αντιαθλητικό και την επίθεση. Στην πρωτελευταία επίθεση του έβαλε μία βολή και στα 8 δ. που μένανε τα Σπάτα δεν ισοφάρισαν.
Αθηναϊκός -Κορωπί 75-68 Πολύ καλή νίκη για τον Αθηναϊκό που δείχνει ότι έστω και οριακά μπορεί να σώσει την παρτίδα.Από ότι φαίνεται η 4η θέση θα πεχτεί στην ισοβαθμία.
Ηλιούπολη -ΔΑΣΑΛ 81-64 νίκη για την Ηλιούπολη απέναντι στο ΔΑΣΑΛ που έπαιξε χωρίς το Μπάτο.Που καλείται να ξεπεράσει το δύσκολο πρόγραμμα του Β γύρου.
Γαλάτσι-ΝΑΟ 51-59 σε ένα κακό και νευρικό ματς με καλλίτερο παίκτη του αγώνα τον Μπαλαμπάνη.
ΚΟΧ-Μαρκόπουλο 77-52 Πολύ κακό πρώτο ημίχρονο με 43-19 το δεύτερο όπου ο Χολαργός τιμώρησε τη ζώνη με 8 τρίποντα και οι 52 πόντοι του Μαρκόπουλου μοιάζουν πολλοί.Εκπληκτικός ο Τζαγκαράκης με 25 πόντους σε 3 δεκάλεπτα δείχνοντας και τη στόφα αρχηγού που διαθέτει.
ΑΕΝΚ-Ταύρος 79-68 η καρδιά του πρωταθλητή μίλησε Φράτας με ρεκόρ χρονιάς Καρατζάς και Ντεφούδης καθώς και η άμυνα του Μενουδάκου καθόριασαν το παιχνίδι.
ΑΕ Ψυχικού-Ιλιον 92-87 με εκπληκτικό α ημίχρονο από το Ψυχικό που έβαλε 50 π. και απέκτησε 11π προβάδισμα που έφτασε νομίζω και τους 17. 1λ και 30 πριν το τέλος το μάτς ήταν ισόπαλο.Στεργάκης με28(4)
Καλφόπουλος 19(1) από Ψυχικό και καταπληκτικός ο Σκαλωμένος 29(3) που φέτος κάνει καλό πρωτάθλημα και καλός ο Παπαλουκάς 12
ΠκΑΟ Αμιλλα - Αργοναύτης 87-68
Αυτά για τον φίλο μου τον ilioplayer και καλή επάνοδο από Μαλαισία
mimos8
ευκολη νικη για την κηφισια απεναντι σε μια καλη και εμπειρη ομαδα οπως ο ταυρος.η διαφορα ειχε φτασει και +23 και μετα απο καιρο παιξαμε ενα μερος απο το μπασκετ που μπορουμε και μας αρεσει.καταπληκτικη εμφανιση απο δημητρη φρατα ειδικα στο εκτελεστικο κομματι και ηγετικη βραδια απο αλεξη καρατζα ο οποιος διδαξε αυτο που ξερει καλα...το ξετυλιγμα του αιφνιδιασμου!
υγ:με καρατζα σε ρυθμο η ομαδα ανεβαινει ενα επιπεδο tongue.gif
gabriel1981
QUOTE(Jabar @ Jan 29 2008, 23:16 ) *
Τ
ΑΕ Ψυχικού-Ιλιον 92-87 με εκπληκτικό α ημίχρονο από το Ψυχικό που έβαλε 50 π. και απέκτησε 11π προβάδισμα που έφτασε νομίζω και τους 17. 1λ και 30 πριν το τέλος το μάτς ήταν ισόπαλο.Στεργάκης με 28(4)
Καλφόπουλος 19(1) από Ψυχικό




καπως ετσι εγιναν χθες τα πραγματα,ωραιο ματς με πολλα τριποντα και καρφωματα. Ολη η ομαδα εδειξε οτι το θελει παρα πολυ....

σε καποια φαση επαναπαυτηκαμε που ειχε ανοιξει το σκορ, και το Ιλιον που ειναι πολυ καλη ομαδα δε το παρατησε κ ετσι εκλεισε την διαφορα 1-2 λεπτα πριν τελειωσει το ματς...

Ενα στατιστικο που ισως εχει σημασια ειναι οι 20 κατι αστοχες βολες του Ψυχικου !!!!! Οπως επισης και τα ατελειωτα φαουλ που σφυρικτηκαν απο τους διατητες...Ειχε κοκκινησει ολο το ταμπλο απο τις αποβολες... icon_wave.gif

Καλή συνεχεια στο Ιλιον, το πρωταθλημα εχει πολυ δρομο ακομη....ετσι σκράπι?? shot.gif shot.gif shot.gif
basket1978
QUOTE(Ολυμπιακός @ Jan 27 2008, 15:03 ) *
Mπορει κανεις να ανεβασει μια βαθμολογια που ψαχνω εδω και μερες και δε βρισκω πουθενα? Ευχαριστω.


Από www.eskaforum.com

ΑΕΝΚ 31
Ψυχικό 29
Νεοπεντελικός 28
Eνωση Ιλίου 28
Αρης Πετρούπολης 27
Αίολος Ταύρος 25
Χολαργός 24
Μαρκόπουλο 22
Κορωπί 22
Σπάτα 22
Αθηναϊκός 22
Αργοναύτης Τριγλίας 22
Αμιλλα 22
Ηλιούπολη 21
Γαλάτσι - Κυπριάδου 20
ΔΑΣΑΛ 19
MISTA81
Αμιλλα-Αργοναύτης 87-68....πολύ καλή εμφάνιση απο εμάς και το καλό ειναι οτι πήραμε και την διαφορά απο την Ραφήνα
ARVI
ξέρει κάποιος πόσες ομάδες πέφτουν και υπο ποιεσ προϋποθέσεις θα καθοριστεί ο αριθμός τους?
αναμενώμενη η ήττα του Ιλίου...τώρα θα γίνει μάχη για την δευτερη θέση...άποψη μου ο Άρης έχει αρ΄κετές πιθανότητες, μακάρι να καταφέρει η Πεντέλη να τερματίσει στην δεύτερη θέση....
Jabar
Δύο συν τον αριθμό των ομάδων της ΕΣΚΑ που πέφτουν από Γ Εθνική. Στην προκειμένη περίπτωση και με τα ως τώρα δεδομένα 2+2=4(Παπάγου,Απόλλων).
ARVI
πιθανότητες σωτηρίας για Απόλωνα?
ο Παπάγου έχει ψιλοπέσει και μου φαίνεται οτι έφυγε και ο Μάντης...
Πάντως αν περιμένουν να σωθεί απο Β ο Άλιμος...σώθηκαν....δεν υπάρχει περίπτωση...
Jabar
Οι πιθανότητες του Απόλλωνα είναι υπαρκτές αλλά όχι μεγάλες αν βάλεις κάτω το πρόγραμμα χρειάζονται
υπερβάσεις κακή ήττα εντός από Ιωνικό και Σχηματάρι.
Jabar
Η τέταρτη θέση θα είναι στην ισοβαθμία πιθανόν περισσοτέρων των δυο ομάδων.Και είναι καλό θέμα για κουίζ.
Πέρυσι πέσαν 6.
POKOPIKOS
QUOTE(ARVI @ Jan 22 2008, 11:16 ) *
είδα ψυχικό-ραφήνα χτες....το ψυχικό με μεγαλύτερο βάθος στον πάγκο κέρδισε το παιχνίδι,όχι τόσο εύκολα όσο δείχνει το σκόρ, καθώς η ραφήνα ήταν κοντά,και σε κάποια σημεία μπροστά,στο σκόρ....καλφόπουλος και μπούχερτ επιβεβαίωσαν την αξία τουσ με πολύ καλή εμφάνιση παρ'όλο που η ραφήνα ήταν γυμνή κάτω απο τα καλάθια....καλός ο μικρόσ νικολάκοσ απο την ραφήνα και ο μπούσουλας...κακό παιχνίδι με 1/14 τρίποντα απο τον χαρακτινό που δεν επιβεβαίωσε την αξία του και τισ εμφανίσεισ που είχε πραγματοποιήση με τον άτταλο...θεωρώ ότι ψυχικό, ναο και ίλον θα παλέψουν μεχρι τελικήσ πτώσησ με φαβορί την ομάδα του ιλίου που έδειξε με το διπλό στην κηφισιά οτι διαθέτει ψυχή...

ohmy.gif
ARVI
γιατι emoticon έκπληξης pokopiko?δε σημφωνείς?ήσουν στο γήπεδο?
POKOPIKOS
ohmy.gif
QUOTE(ARVI @ Jan 30 2008, 09:43 ) *
πιθανότητες σωτηρίας για Απόλωνα?
ο Παπάγου έχει ψιλοπέσει και μου φαίνεται οτι έφυγε και ο Μάντης...
Πάντως αν περιμένουν να σωθεί απο Β ο Άλιμος...σώθηκαν....δεν υπάρχει περίπτωση...

ohmy.gif τελικα εχει ψυχη η ενωση η οχι; Χανει η οχι αναμενομενα; και ποιος τελικα ειναι φαβορι;
Ελεος ρε παιδια. προσεχετε τι γραφετε. Το πρωταθλημα εχει ενα γυρο ακομη με δεκαδες ντερμπυ.Υπαρχουν ματς κλειδια οπως ΝΑΟ-ΑΕΨ, ΑΡΗΣ-ΝΑΟ, ΑΡΗΣ-ΕΝΩΣΗ, ΕΝΩΣΗ-ΝΑΟ, ΑΕΝΚ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑΥΡΟΣ ΜΕ ΟΛΟΥΣ και αλλα πονηρα με ΧΟΛΑΡΓΟ και και και......Αρα πολυ ψωμι.Και βεβαια οι ομαδες με βαθος και προπονητικη συνεπεια και...λιγο ακρες θα παλεψουν μεχρι τελικης πτωσης.Επισης σημαντικοτατος παραγων ειναι με ποιο τροπο καποια διεκδικητρια θα διαχειριστει καποια ηττα της.Και πως θα αντιδρασει.Παραδειγματα υπαρχουν.Αυτα.Καλη συνεχεια σε ολα τα παιδια, προπονητες και φιλαθλους. Και κυριως κυριοι παραγοντες ΥΠΟΜΟΝΗ και πιστη.
Υ.Γ. Το παιχνιδι ΑΕΨ-ΕΝΩΣΗ που ειδα ηταν διαφημιση για την κατηγορια.Παιχταραδες, καρφωματα, τριποντα, προσωπικες φασεις, προπονητες που πιεζαν παντου και γεματο γηπεδο. Μπραβο σε ολους.
cornelious
Στο παιχνίδι στο Ψυχικό πληρώσαμε το πολύ κακό πρώτο ημίχρονο που κάναμε. Οι γηπεδούχοι είχαν εξαιρετική ευστοχία στα τρίποντα, με αποτέλεσμα να μας φορτώσουν με 50 πόντους, ενώ δεχόμαστε περίπου 65 πόντους μ.ο. σε ολόκληρο το παιχνίδι.

Πάντως καταφέραμε να γυρίσουμε στην επανάληψη 2 φορές το παιχνίδι σε διαφορές των 10+ πόντων. Ειδικά λίγο πριν τη λήξη της Γ΄περιόδου, και ενώ το παιχνίδι ήταν στο καλάθι, χρεωνόμαστε στην ίδια φάση φάουλ, τεχνική ποινή και στην επαναφορά νέο φάουλ, με αποτέλεσμα το Ψυχικό να ανοίξει πάλι τη διαφορά (δεν είναι μομφή για τη διαιτησία, ίσα ίσα που πιστεύω πως παρόλα τα λάθη που έκανε μοίρασε το καρπούζι στη μέση). Αυτά, σε συνδυασμό με τις αρκετές αποβολές μας λόγω φάουλ φάνταζαν καταδικαστικά για την ομάδα μου. Παρόλα αυτά, βρήκαμε το σθένος και καταφέραμε με πιεστική άμυνα να φτάσουμε το ματς στο 85-85 περίπου 1 λεπτό πριν τη λήξη. Στο τέλος οι γηπεδούχοι φάνηκαν πιο τυχεροί και πήραν τη νίκη καλύπτοντας και το -2 του πρώτου αγώνα.

Υπάρχουν ακόμα 14 παιχνίδια με πολλά ντέρμπυ. Ελπίζω η (απροσδόκητη) ήττα που κάναμε με τον Χολαργό εντός έδρας να μην αποβεί καθοριστική...
LATRELL 17
Παιδιά καλημέρα. . . Τη δευτέρα ήμουν στο Ψυχικό και παρακολούθησα ένα εξαιρετικό παιχνίδι ανάμεσα σε δύο πολύ καλές όμάδες. . Το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες υπέρ της γηπεδουχου ομάδας, η οποία επέβαλε το δικό της γρήγορο ρυθμό και έφτασε το σκορ σε πολύ υψηλά επίπεδα. . Το ΑΟΨ πήρε δύο φορές μεγάλη διαφορά και έδειχνε ότι θα κέρδιζε εύκολα το παιχνίδι, αλλά λογάριαζε χωρίς τον Σκαλωμένο, ο οποίος ήταν εξαιρετικός και γύρισε μόνος του το παιχνίδι με προσωπικές ενέργειες (29 πόντοι)...
Πολύ καλοί από το Ψυχικό οι Στεργάκης (28 πόντοι ) και Καλφόπουλος (19 πόντοι ), ενώ αρνητικοί πρωταγωνιστές του ντέρμπυ οι δύο διαιτητές που με τα σφυρίγματά τους εκνεύρισαν και τις δύο ομάδες..
Όσον αφορά τους προπονητές, για τον μεν Αποστολάκη θεωρώ ότι εφάρμοσε λάθος αμυντική τακτική στο πρώτο ημίχρονο με συνέπεια πολλά ελεύθερα σουτ τριών πόντων για το Ψυχικό, ενώ το μελανό σημείο για τον Ρεμεντέλα ήταν ότι στο τέλος κινδύνεψε άμεσα να χάσει από έναν παίκτη. .

Τώρα για τους καλύτερους της Α Εσκα, η άποψ'η μου είναι αυτή,

1.Φράτας, Βελιζιώτης
2.Σκαλωμένος, Μενουδάκος
3.Ψωμαδέρης, Κουντουμάδης
4.Μπούχερτ, Καβούρης
5.Ντεφούδης, Παπαλουκάς

Υ.Γ Για το Κορωπί τι να πω??? Επιστροφή στις ήττες . . .
Jordan d
ενώ το μελανό σημείο για τον Ρεμεντέλα ήταν ότι στο τέλος κινδύνεψε άμεσα να χάσει από έναν παίκτη. .





τι εννοεις οτι κινδυνεψε αμεσα να χασει απο ενα παιχτη???
lord7
QUOTE(LATRELL 17 @ Jan 30 2008, 10:55 ) *
Παιδιά καλημέρα. . . Τη δευτέρα ήμουν στο Ψυχικό και παρακολούθησα ένα εξαιρετικό παιχνίδι ανάμεσα σε δύο πολύ καλές όμάδες. . Το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες υπέρ της γηπεδουχου ομάδας, η οποία επέβαλε το δικό της γρήγορο ρυθμό και έφτασε το σκορ σε πολύ υψηλά επίπεδα. . Το ΑΟΨ πήρε δύο φορές μεγάλη διαφορά και έδειχνε ότι θα κέρδιζε εύκολα το παιχνίδι, αλλά λογάριαζε χωρίς τον Σκαλωμένο, ο οποίος ήταν εξαιρετικός και γύρισε μόνος του το παιχνίδι με προσωπικές ενέργειες (29 πόντοι)...
Πολύ καλοί από το Ψυχικό οι Στεργάκης (28 πόντοι ) και Καλφόπουλος (19 πόντοι ), ενώ αρνητικοί πρωταγωνιστές του ντέρμπυ οι δύο διαιτητές που με τα σφυρίγματά τους εκνεύρισαν και τις δύο ομάδες..
Όσον αφορά τους προπονητές, για τον μεν Αποστολάκη θεωρώ ότι εφάρμοσε λάθος αμυντική τακτική στο πρώτο ημίχρονο με συνέπεια πολλά ελεύθερα σουτ τριών πόντων για το Ψυχικό, ενώ το μελανό σημείο για τον Ρεμεντέλα ήταν ότι στο τέλος κινδύνεψε άμεσα να χάσει από έναν παίκτη. .

Τώρα για τους καλύτερους της Α Εσκα, η άποψ'η μου είναι αυτή,

1.Φράτας, Βελιζιώτης
2.Σκαλωμένος, Μενουδάκος
3.Ψωμαδέρης, Κουντουμάδης
4.Μπούχερτ, Καβούρης
5.Ντεφούδης, Παπαλουκάς

Υ.Γ Για το Κορωπί τι να πω??? Επιστροφή στις ήττες . . .


ξερεισ ποιοι τουσ σφυριζαν??τι κατηγορια ειναι.....???
gabriel1981
QUOTE(lord7 @ Jan 30 2008, 20:07 ) *
ξερεισ ποιοι τουσ σφυριζαν??τι κατηγορια ειναι.....???



ΚΟΡΟΜΗΛΑΣ - ΨΑΡΙΑΝΟΣ . . . Α1 ?
Dwyane ''the flash'' Wade
ρε μαγκες ο κορομηλας ειναι διεθνης και ο ψαριανος σφυραει εδω και χρονια Α1!!!ποιοι επρεπε να ερθουν δηλαδη??αν εχουμε παραπονα απο διαιτητες τετοιου βεληνεκους τοτε για τους μικροτερους τι πρεπει να λεμε??
thodoris
Το ΨΥΧΙΚΟ – ΕΝΩΣΗ δεν το είδα, αλλά το ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΕΝΚ το είδα, και τα σφυρίγματα του Κορομηλά μόνο σε διεθνή διαιτητή δεν παρέπεμπαν.
ilion_player
Xaireto olous kai sygnomi gia ta greeklish alla eimai akoma MALAISIA. Se 20 ores tha ta poume ellhnika. Opos eida den phge kala to mats gia to ilion sto psyhiko. File JABAR efxaristo gia tis plirofories kai gia tis efhes. Tora arxizoun ta dyskola. Sas xaireto apo thn PENANG ena oraiotato theretro stin boreia malaisia.
leonkalf
Με το καλό να επιστρέψεις πίσω.
Καλό ταξίδι
basket4ever13
Click to view attachmentΨάρια να κεράσουμε τους διαιτητές να βλέπουν καλά για να γλυτώσουμε καμμία σφαγή.
POKOPIKOS
....

Το σημερινο στησιμο το ξερει ο κοουτς απο χθες. Και επειδη ο ιδιος ειναι σπαθι και οταν η ομαδα χανει δεν κοιμαται καμια βδομαδα τα ορια θα ξεπεραστουν. Μετα το ματς. Σε ανυποπτο χρονο.

.....



post edited by mods: Παραβίαση κανονισμού 2.
abasketos
Παιδιά κ αποπαίδια καλημέρα σας.

Ιδιαίτερη καλημέρα στον Φίλο με το Φ κεφαλαίο ilion player, φίλος δικός μου κ του αθλήματος...

Φίλτατοι, μην τρελαίνεστε με το θέμα διαιτησίας.

Στον κόσμο που ζούμε -δεν είναι φιλοσοφική αλλά ρεαλιστική προσέγγιση αυτό- κάθε άνθρωπος σαν άτομο αλλά κ σαν μέρος ενός συνόλου έρχεται για να εξυπηρετήσει ένα σκοπό...Σε αυτά τα πλαίσια κ οι διαιτητές έρχονται να υπηρετήσουν κ αυτοί ένα σκοπό, ενίοτε κ περισσότερους...

Την δουλειά τους κάνουν οι άνθρωποι, τον ευρύτερο σκοπό για τον οποίο κάποιοι τους έχουν τοποθετήσει κ διαχρονικά καθοδηγήσει, κάποιοι που είτε το θέλουμε είτε όχι έχουν όραμα, ενίοτε στρεβλό, αλλά όραμα...


Πάντα έτσι γινόταν κ πάντα έτσι θα γίνεται. Κινδυνολογώ αλλά τουλάχιστον δεν στρουθοκαμηλίζω (παρά το προικισμένο ράμφος μου). Για να το δουμε κ αλλιώς, πόσοι από αυτούς που σιχτηρίζουν δεν θα έδιναν κ τον λοκω τους για να είναι στην θέση του όποιου κανονίζει κ καθορίζει καταστάσεις...

Μέσα από τα στραβά κ τα ανάποδα, κάτι καλό βγαίνει κ για να το κλείσω το θέμα, προτιμώ έναν άνθρωπο με οπτική γωνία κ όραμα από έναν άνθρωπο που δεν έχει...

ΠΡΟΣΟΧΗ, για να μην παρεξηγηθώ δεν το επικροτώ, τουναντίον είμαι σαφώς εναντίον στησιμάτων, πελατειακών - κομματικών σχέσων κλπ, αλλά ως ρεαλιστής πρέπει να συνεχίσω να πολεμάω...


Χαίρεσται!
ilion_player
Καλημέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα. Καλή η Μαλαισία αλλά κάπου έπαθα μια στέρηση και μόλις μπόρεσα έψαξα για νέα. Γενικά δεν μου άρεσαν αυτά που άκουσα και θέλω να τα ξεχάσω. Ελπίζω να μην τα ακούσω πάλι. Όπως πάντα θέλω να ευχηθώ καλή επιτυχία στην Ένωση για το σημερινό δύσκολο παιχνίδι με την Άμιλλα. Και μια ερώτηση που δεν αντέχω να μην την κάνω. Αληθεύει ότι στο παιχνίδι με το Ψυχικό είχαν οριστεί άλλοι διαιτητές και το μεσημέρι άλλαξαν και μπήκε ο Κορομηλάς και ο Ψαριανός; Επειδή όπως έμαθα πάλι μάζεψε ένα τόνο φάουλ και τεχνικές ποινές η Ένωση και η αμφισβήτηση ήταν μεγάλη. Και να μην ξεχνιόμαστε δεν λέω τίποτα για την απόδοση των παικτών του Ψυχικού μια και δεν είδα και τον αγώνα.
pitbull
σημερα ταυρος-ψυχικο 1. για να μην χαλαει το γουρι, οκ κυριε Ρ........
Jordan d
δεν ξερω αν αλλαξαν οι διαιτητες. αυτο που ξερω ειναι οτι ο πινακας με τα φαουλ ειχε κοκκινησει και απο τις 2 πλευρεσ και τεχνικη ποινη δεχτηκαν και οι 2 ομαδες!
Jordan d
φιλε pitbull δωσε και κανα αλλο προγνωστικο για σημερα?? 41.gif 41.gif 41.gif
pitbull
QUOTE(Jordan d @ Feb 4 2008, 15:44 ) *
φιλε pitbull δωσε και κανα αλλο προγνωστικο για σημερα?? 41.gif 41.gif 41.gif

σαν ποιο ματσακι θελεις? wink.gif
tool
Kομβική Αγωνιστική και αυτή



ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1

ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 1

ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 1

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 1

ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 2

ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 1

ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1

ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2
cornelious
Ένωση Ιλίου - Άμιλλα 78 - 65 (45-26)
ilion_player
Α.Ο. Ένωση Ιλίου - Άμιλλα Περιστερίου 78 - 65 (45-26 ημίχρονο)

Άνετη νίκη της Ένωσης με την διαφορά να φτάνει και τους 20 πόντους σε κάποια σημεία του παιχνιδιού. Πήρα την δόση μου από μερικά διαστήματα καλού μπάσκετ αλλά υπήρχαν και περίοδοι που πήγα να κοιμηθώ πάνω στην κάμερα. Πολλές χαμένες προσπάθειες από την Άμιλλα σε δύκολα αλλά και σε εύκολα σουτ. Συνεχίζουμε στον ίδιο ρυθμό και κάνουμε ταμείο στο τέλος. Πάντως εκτός συγκλονιστικού απροόπτου στην τελευταία αγωνιστική θα υπαρχουν πανηγυρισμοί ανόδου στο γήπεδό μας. Μακάρι να είναι εις διπλούν. Κάποιος να ενημερώσει για τα σκορ Ψυχικού, Πεντέλης, Κηφισιάς και Πετρούπολης.
ilion_player
QUOTE(Jordan d @ Feb 4 2008, 15:40 ) *
δεν ξερω αν αλλαξαν οι διαιτητες. αυτο που ξερω ειναι οτι ο πινακας με τα φαουλ ειχε κοκκινησει και απο τις 2 πλευρεσ και τεχνικη ποινη δεχτηκαν και οι 2 ομαδες!


Δηλαδή το καρπούζι μοιράστηκε στην μέση μαζί με τα κουκούτσια; Και πάλι επισημαίνω ότι δεν αναφέρομαι καθόλου στην απόδοση του Ψυχικού μια και δεν είδα το παιχνίδι.
gabriel1981
QUOTE(ilion_player @ Feb 4 2008, 23:22 ) *
Δηλαδή το καρπούζι μοιράστηκε στην μέση μαζί με τα κουκούτσια; Και πάλι επισημαίνω ότι δεν αναφέρομαι καθόλου στην απόδοση του Ψυχικού μια και δεν είδα το παιχνίδι.



Φιλε μου, ποιο καρπουζι και κουκουτσια λες, αν εχεις το dvd του αγωνα δες το φάση με φάση μηπως και βρεις καπου να αδικηθηκε το Ιλιον. peace.gif Αποκλείεις δλδ να μην ηταν σε καλή βραδιά η ομάδα σου ή το Ψυχικο να έπαιξε ομορφο και αποδοτικο μπασκετ;

Οσο για αποψε καναμε 2πλο μεσα στον Ταυρο, η διαφορα εφτασε μεχρι και τους 17 ποντους, αλλα τα παιδια του Αίολου το παλεψαν και το γυρισαν το ματσακι και το φιναλε ηταν τρομερο.

Το πρωτάθλημα εχει 1 γυρο ακόμη και κακώς μιλαμε για ανοδους απο τωρα (εκτος της ΑΕΝΚ εννοειται)...

Αυτα απο μενα, καλό βραδυ σε όλους icon_wave.gif

shot.gif
skropion2
shot.gif shot.gif shot.gif Ταυρος-Ψυχικο 2..... shot.gif shot.gif shot.gif
Καλο διαβασμα.....
ilion_player
QUOTE(gabriel1981 @ Feb 4 2008, 23:44 ) *
Φιλε μου, ποιο καρπουζι και κουκουτσια λες, αν εχεις το dvd του αγωνα δες το φάση με φάση μηπως και βρεις καπου να αδικηθηκε το Ιλιον. peace.gif Αποκλείεις δλδ να μην ηταν σε καλή βραδιά η ομάδα σου ή το Ψυχικο να έπαιξε ομορφο και αποδοτικο μπασκετ;

Οσο για αποψε καναμε 2πλο μεσα στον Ταυρο, η διαφορα εφτασε μεχρι και τους 17 ποντους, αλλα τα παιδια του Αίολου το παλεψαν και το γυρισαν το ματσακι και το φιναλε ηταν τρομερο.

Το πρωτάθλημα εχει 1 γυρο ακόμη και κακώς μιλαμε για ανοδους απο τωρα (εκτος της ΑΕΝΚ εννοειται)...

Αυτα απο μενα, καλό βραδυ σε όλους icon_wave.gif

shot.gif


Αν δεις τα post μου, τα διαβάσεις και τα καταλάβεις γιατί από το ύφος σου συμπεραίνω ότι ή δεν διάβασες τα post μου ή δεν τα κατάλαβες. Να σου πω λοιπόν πάλι αυτό που έγραψα και στα δύο post μου. ΔΕΝ είδα το παιχνίδι και δεν μπορώ να κρίνω την απόδοση των ομάδων οπότε δεν έγραψα για αυτό αλλά δεν μείωσα την προσπάθεια των παικτών του Ψυχικού που η ιστορία τους έγραψε ως νικητές. Μέχρι τώρα στο forum αλλά και στα γήπεδα δεν έχω μειώσει την απόδοση των παικτών της αντίπαλης ομάδας αλλά μιλάω μόνο για διαιτητές ή για την δική μου ομάδα. Αυτό που ρώτησα (και δεν πήρα απάντηση ακόμα) είναι αν άλλαξαν οι διαιτητές λίγες ώρες πριν τον αγώνα και για ποιο λόγο και αν αυτοί που διαιτήτευσαν έκαναν την δουλειά τους σωστά. Το DVD του παιχνιδιού θα ήθελα να το δώ επειδή δεν έχω χάσει παρά μονο ένα παιχνίδι της ομάδας μου φέτος και δεν με νοιάζει αν έχασε αλλά πως έπαιξε. Μήπως μπορείς να μου το δώσεις;
gabriel1981
QUOTE(ilion_player @ Feb 5 2008, 00:21 ) *
. Μήπως μπορείς να μου το δώσεις;




τσεκαρε τα pm σου!!! icon_drunk.gif
melayess
Πρώτη φορά γράφω κύριοι και καλώς σας βρίσκω. Θα γράφω σπάνια λόγω φόρτου εργασίας αλλά πιστεύω θα δίνω κάποιες ειδησούλες. Λοιπόν πρεμιέρα..... Στο Ψυχικό - Ίλιον σφύριζαν οι Ψαριανός και Σχινάς (αμφότεροι Α1). Ο Ψαριανός μάλιστα σφύριζε την ακριβώς προηγούμενη μέρα στην Πυλαία το ΠΑΟΚ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ. Ο Σχινάς το πρωί της Δευτέρας δήλωσε κώλυμμα λόγω γρίπης και ήρθε ο Κορομηλάς . Δε νομίζω να φοβήθηκε κάτι ο Σχινάς, ο άνθρωπος ήταν άρρωστος..επιβεβαιωμένο. Αλλοίμονο να κράζουμε και διαιτητές τέτοιου επιπέδου. Καλό βράδυ
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.