Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2007-08
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43
mimos8
δεν ξερω σε ποια θεση θα τερματισει η πεντελη αλλα ξερω οτι ειναι πρωταθλητρια στην ιντριγκα.ειναι μακραν η πιο ιντριγκαδορικη ομαδα και οταν γινεται αναφορα σε αυτην καταληγει το φορουμ να γεμιζει 3-4 σελιδες με σχολια και κουτσομπολια και παντα ανωνυμα αν εξαιρεσεις τον καλφο.ειδικα ο καλφοπουλος απ οτι φαινεται ταιριαζει σε ολα τα κουτσομπολια.
μαραβιτς εμφανισου επιτελους!!!
okso
Καλησπέρα ξανά και ξανά. Κατ αρχάς θέλω να συγχαρώ το barkley για το ήθος του, την ευθύτητά του και για το γεγονός ότι είναι πραγματικά αντικειμενικός ακόμα και σε δύσκολα θέματα για την ομάδα που υποστηρίζει. Στο ποστ στο οποίο μου απάντησες συμφωνώ σε όλα και στο γεγονός ότι ο παίκτης που αναφλερεσαι παίζει με την αξία του έχεις δίκιο, στη συγκεκριμένη περίπτωση το άσχημο είναι ότι έχει τόοοοοοσο αβανταδορικα σχόλια επειδή όχι μόνο προσφέρει στην ομάδα αλλά επειδή είναι και της...οικογένειας. Η ποιότητα των ατόμων που είναι κοντά στην ομάδα του ναο φάνηκαν με τα συντονισμένα τους pm. Με την άδεια των mods μπορώ να μεταφέρω και τα κοσμητικά τους λόγια εναντίον μου. Το καλύτερο όμως ήταν του "σοβαρού ανθρώπου και επιχειρηματία" που είναι κοντά στην ομάδα και με στόμφο μου δήλωσε ότι η ομάδα είναι δική τους και κάνουν ό,τι θέλουν...Πίστεψε με ποτέ δεν θα θελα να τη διεκδικήσω. Πάντως τι να πω; υπάρχει ζωντανό το παράδειγμα του βλαχονεόπλουτου παράγοντα. Α ρε Καλφόπουλε και είχες εσύ αυτούς τους ανυπαρκτους να σε κρίνουν και τους απαντάς και ευγενικά ακόμα και τώρα. Σου βγάζω το καπέλο 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
POKOPIKOS
QUOTE(ilovebasketball @ Dec 5 2007, 11:03 ) *
Φιλε Κalfopoulos1 υπερασπιζομαι την διοικηση του ΝΑΟ πολλες φορες γιατι πραγματικα πιστευω και εγω,οπως το 95% των ανθρωπων που ασχολουνται με το Αθηναικο Μπασκετ,οτι κανει πολυ καλη δουλεια .

Σε οτι αφορα τα υπολοιπα που γραφεις στο post σου θα με βρεις συμφωνο στα περισσοτερα.
Δεν αμφισβητω τις ικανοτητες σου ακομη και σημερα.
Οι αντιρησεις μου αφορουν την παρουσια σου στα πρωταθληματα της ΕΣΚΑ .
Πιστευω οτι αν δεν υπηρχε στην μεση το οικονομικο θα συμεριζοσουνα την αποψη μου.
Αν παρεξηγησες την εκφραση "ΜΙΣΘΟΦΟΡΟΙ" ζητω συγνωμη γιατι πραγματικα ειναι ακομψη.

Και μια παρατηρηση αυπνιες εχουν οι ηλικιωμενοι και οι συνταξιουχοι. icon_wave.gif

Επίσης αυπνιες εχουν και οι ανθρωποι που τους προβληματιζει κατι σοβαρο.Μην εισαι εριστικος.Τουλαχιστον ο ""συνταξιουχος"" που εχει αυπνιες ειναι μαγκας γιατι γραφει με το επωνυμο του δηλ. Καλφοπουλος, και δεν κρυβεται πισω απο ενα ψευδωνυμο για να επιτιθεται εμετικα οπως εσυ και να εκφραζει τις οποιες του εμπαθειες. Αυτα τα κανουν καποιοι που τους αρεσει να διασχιζουν τη λ. Συγγρου. Φαινεται οτι στον πρωτο γυρο με αντιπαλο την κατα τα αλλα πολυ ανταγωνιστικη ομαδα του ΝΑΟ που ο συνταξιουχος εκανε εμφανιση ανταξια ενος ""ηλικιωμενου"",κλεβοντας μπαλλες παιζοντας αμυνα σαν περιφερειακος ""νεαρος"" και καρφωνοντας 2-3 φορες με το λιγοστο του αλματακι, ενοχλησε πολυ.
Υ.Γ. κ. Καλφοπουλε μη μασατε.Αγνοηστε οποιους σας κανουν επιθεση αναιτια για να προκαλεσουν λιγο ντορο και μαλιστα κρυμμενοι πισω απο μια οθονη.Η ιστορια τους κρινει ολους.Και εσεις εχετε ενα μικρο μεριδιο στην ιστορια του μπασκετ.Καποιοι ανυπαρκτοι οχι. blove.gif
dolly12
Συγνωμη δε βαρεθηκατε καθε φορα που κανει μια ηττα ο ΝΑΟ να σχολιαζετε....

αμαν ρε παιδια εμεις βαρεθηκαμε να τα διαβαζουμε
πειτε και κατι αλλο... για καποια αλλη ομαδα οτιδηποτε!!!! smiley.gif
okso
Συγγνώμη για το κουραστικό, αλλά το νταϊλίκι και το νταβαντζιλίκι στον αθλητισμό δε χωράει και δεν πρέπει να χωράει πουθενά. Όσο αυτοί οι (υπ)άνθρωποι έχουν τέτοιο ύφος και καταφεύγουν σε τέτοιες πρακτικές εγώ θα μιλάω και θα γράφω σεβόμενος τους κανόνες που οφείλω...
basket4ever13
Παίχτες που έχουν βάλει 100 πόντους έως τώρα
1.Καβούρης 190 Άμιλλα 2.Χρονόπουλος 188 Άρης 3.Μπούσουλας 172 Αργοναύτης 4.Μπάτος 169 ΔΑΣΑΛ
5.Ντάσης 154 Σπάτα 6.Χαρακτηνός 148 Ραφήνα 7.Κουντουμάδης 147 Κορωπί Λείπει το ματς της Α αγωνιστικής
Κορωπί - Αθηναικός δεν έχω τους πόντους.8. Μήτρου 145 Χολαργός 9.Μπαλαμπάνης 144 Νεοπεντελικός 10.
Ψωμαδέρης 135 ΑΕΝΚ -1 ματς 11.Παπαβλασσόπουλος 135 Ηλιούπολη 12.Μπούχερτ 133 Ψυχικό -1 μάτς λείπουν οι πόντοι από το Μαρκόπουλο-Ψυχικό.13.Αντωνίου 130 ΔΑΣΑΛ 14.Μπέλλας Ο.128 Ίλιον 15.Λοίζος
124 Γαλάτσι -1 μάτς 16.Μπέλλας Ι.122 Ίλιον 17.Περγαντής 121 Σπάτα .18.Μενουδάκος 111 ΑΕΝΚ -1 ματς.
19.Βασιλείου 107 Αρης 20.Κιαπέκος 105 Χολαργός 21.Μπαζιώτης 103 Ηλιούπολη 22.Κουκουζέλης 103 Κορωπί
-1 μάτς 23.Θαλασσινός 101 Άμιλλα 24.Βελιζιώτης 101 Χολαργός 25.Κουντούρης 100 Χολαργός
basket4ever13
Τρίποντα
1.Χαρακτηνός 31 Ραφήνα 2.Μήτρου 29 Χολαργός 3.Μπαλαμπάνης 21 Νεοπεντελικός 4.Ντάσης 20 Σπάτα
5.Χρονόπουλος 20 Αρης 6.Μπέλλας Ι. 19 Ιλιον 7.Μπάρτζος 17 ΑΕΝΚ -1 μάτς 8. Στεργάκης 16 Ψυχικό -1 μάτς
μου λείπει το Μαρκόπουλο - Ψυχικό .9.Σπηλιόπουλος 16 Γαλάτσι -1 μάτς 10.Γιέφτιτς 15 Γαλάτσι -1 μάτς 11.
Τσίντζας 15 -1 μάτς λείπει το Κορωπί Αθηναικός 12.Ρούσος 15 Σπάτα 13.Καραγρηγορίου 14. Ψυχικό -1 ματς
15. Κουντούρης 14 Χολαργός 16.Δημητρακούλης 14 Χολαργός 17.Αντωνίου 14 ΔΑΣΑΛ
basket4ever13
Σύνολο τριπόντων απο ομάδες
Χολαργός 68
Γαλάτσι 67 -1 μάτς
Σπάτα 66

ΔΑΣΑΛ και ΙΛΙΟΝ έχουν χρησιμοποιήσει από 16 παίκτες στον αντίποδα Ηλιούπολη 10 Παίκτες
10 Διαφορετικοί παίκτες του Ψυχικού έχουν σημειώσει τρίποντο.
Warrior
QUOTE(okso @ Dec 5 2007, 17:36 ) *
...με τα συντονισμένα τους pm. Με την άδεια των mods μπορώ να μεταφέρω και τα κοσμητικά τους λόγια εναντίον μου.


Δεν νομιζω οτι συνεβει κατι τετοιο,μιας και ειναι κατι που απαγορευεται ρητα απο τους κανονισμους,τους
οποιους ολα τα μελη οφειλουν να εχουν διαβασει,κατανοησει και σεβονται.

Κατι που ασφαλως δεν συμβαινει στο παρον τοπικ...Το αντιθετο ακριβως θα ελεγα.

Καθε ποστ απο δω και κατω που δεν ειναι συμφωνο με τους κανονισμους θα διαγραφεται και θα
υπαρχουν οι αναλογες κυρωσεις στα μελη.Κατι που θα συμβει και με οσα εχουν προηγηθει...

Σε περιπτωση που κατα την εκτιμηση σας καποια ποστ ειναι προκλητικα,προσβλητικα και παραβιαζουν
τους κανονες λειτουργιας του φορουμ,μπορειτε να το κανετε report στους moderators
χωρις να εμπλακειτε οι ιδιοι σε αντιπαραθεση.

Τα μελη ilovebasketball,tsitouridis,okso και POKOPIKOS θα δεχτουν ενα επιπλεον warning και περιορισμο
της δυνατοτητας ποσταρισματος για μια ημερα.

Οι "ποινες" αυτες εχουν περισσοτερο "συμβολικο" χαρακτηρα την δεδομενη στιγμη(κατι που δεν θα ισχυσει
μελλοντικα) και ισως καποιοι νοιωσουν αδικημενοι αναλογικα,πιθανοτατα δικαιως.Δεν διεκδικουμε το
αλαθητο και φυσικα δεν εχουμε καμια προθεση ουτε να τιμωρησουμε ουτε να λογοκρινουμε κανεναν.Απλα
πρεπει να εξασφαλιστει η ομαλοτητα των συζητησεων,κατι που ειναι προς οφελος ολων οσων συμμετεχουν
στην συγκεκριμενη ενοτητα.

Ειμαστε ολοι εδω για να μιλησουμε για το μπασκετ που τοσο αγαπαμε και οχι για να εμπλακομαστε σε
προσωπικες αντιπαραθεσεις..

Ευχομαι να μην χρειαστει να επανερθουμε στο θεμα μελλοντικα!
mimos8
καλφοπουλε συνεχισε να παιζεις οσο αντεχεις γιατι αποτελεις κοσμημα για την κατηγορια.μακαρι να ερθουν κι αλλοι παιχτες του επιπεδου σου στην εσκα για να ανεβει λιγο το επιπεδο.η καλυτερη απαντηση σου σε ολα αυτα ειναι να παρεις το ψυχικο απο το χερι και να το ανεβασεις στις εθνικες κατηγοριες!
Thunder
Kαλησπερα σε ολα τα παιδια.Αυτο ειναι το τελευταιο μου ποστ ως ενεργο μελος της Α' ΕΣΚΑ,καθως απο σημερα ο κοουτς Κοντομηνας και κατα συνεπεια κ εγω,αποτελουμε παρελθον απο τον παγκο του Μαρκοπουλου.Μετα απο την ηττα στο ματς με τον ΔΑΣΑΛ,θεσαμε την παραιτηση μας στην διαθεση της διοικησης,η οποια μετα απο μια αρχικη αρνηση,τελικα την εκανε αποδεκτη.Θα ηθελα να ευχαριστησω (και δημοσια),ολα τα παιδια της ομαδας για ολα οσα περασαμε μαζι αυτο τον καιρο,θετικα και αρνητικα.Οπως επισης και τον κ. Γιωργο Μακρυγιαννη για την εμπιστοσυνη που εδειξε στον κοουτς Κοντομηνα κ σ'εμενα στην αρχη της σεζον,εστω κ αν τελικα δεν ειχε αισιο τελος η συνεργασια μας.Τελος ευχομαι στον νεο προπονητη του ΑΟΜ καλη επιτυχια στο δυσκολο εργο που αναλαμβανει για την σωτηρια της ομαδας.Να'στε ολοι καλα. peace.gif
ARVI
πληροφορίες που είχα μου είπαν οτι στο λιμάνι τα πράγματα δεν πάνε και πολυ καλά....Συμπαίκτης κατεδάφισε συμπαίκτη σε ταίμ-αουτ,προπονητής έβρισε και χτύπησε:::::: έναν απο τους καλύτερους παίκτες του και οτι οι σχέσεις τον ψηλών δε είναι καλές...μάλλον τον στόχο τις ανόδου θα τον βλέπουν να χάνετε σε λίγο αν δεν αλλάξει κάτι άμεσα...
pitbull
QUOTE(ARVI @ Dec 6 2007, 09:24 ) *
πληροφορίες που είχα μου είπαν οτι στο λιμάνι τα πράγματα δεν πάνε και πολυ καλά....Συμπαίκτης κατεδάφισε συμπαίκτη σε ταίμ-αουτ,προπονητής έβρισε και χτύπησε:::::: έναν απο τους καλύτερους παίκτες του και οτι οι σχέσεις τον ψηλών δε είναι καλές...μάλλον τον στόχο τις ανόδου θα τον βλέπουν να χάνετε σε λίγο αν δεν αλλάξει κάτι άμεσα...

ποιος συμπαικτης κατεδαφισε ποιον ξερουμε?
mimos8
νικη για μας αποψε μεσα στο γαλατσι με διαφορα περιπου 25-30 ποντους.μαχητικο το γαλατσι μεχρι το ημιχρονο αλλα μετα τα παρατησαν σαν να μην πιστευαν οτι θα μπορουσαν να γυρισουν το ματς.κριμα γιατι ειναι πιτσιρικαδες με ταλεντο και δεν πρεπει να τα παρατανε.στην εδρα τους παντως θα τους δυσκολεψουν ολους και μακαρι να μην πεσουν.τωρα παμε για ενα πολυ δυνατο και δυσκολο ματς στην πετρουπολη.μια ομαδα με καλους παιχτες και καλο προπονητη
Thunder
Aν περασει την αλλη εβδομαδα η ΑΕΝΚ και απο Πετρουπολη,τοτε πιστευω οτι θα ανεβει αηττητη...Δυσκολο βεβαια,αλλα αυτο πιστευω...
ARVI
ξέρω κάτι αλλά δε θα ήθελα να πω κάτι ανακριβές,καταλαβένεται...Αν γνωρίζει κάποιος που ήταν στο παίχνιδι...ας μας λύσει την απορία...ο τριγάζης ίσως να γνωρίζει κάτι...
eskaman
QUOTE(Thunder @ Dec 7 2007, 02:13 ) *
Aν περασει την αλλη εβδομαδα η ΑΕΝΚ και απο Πετρουπολη,τοτε πιστευω οτι θα ανεβει αηττητη...Δυσκολο βεβαια,αλλα αυτο πιστευω...

συμφωνω απολυτα με τον συναδελφο φορουμιτη..
σκεψου επισης πως οσο περναει ο καιρος οι αλλεσ ομαδες
α)πεφτουν 68.gif και φευγουν παιχτες και γινεται η ομαδα καφενειο
β)δεν ανεβαινουν και η ομαδα εχει συμβιβαστει και ειναι ημι-καφενειο.η οχι? peace.gif
The Grey
Τα γεγονότα στο Λιμάνι
Στο τέταρτο δεκάλεπτο σε time out ένας από τους ψηλούς της Ραφήνας (μάλλον ο Ζαφειρόπουλος) τράβηξε αγκωνιά στον Γιαννακόπουλο γκρεμίζοντας τον κάτω. Στο ίδιο time out ο προπονητής εκνευρισμένος που κανείς δεν έκανε αυτά που έλεγε πέταξε ένα μπουκάλι με νερό και πήγε να φύγει βρίζοντας τους παίκτες που ήτανε όλοι τους στο δικό τους κόσμο.
Στις μέρες που ακολούθησαν παραιτήθηκαν ο έφορος, ο γενικός αρχηγός και κάποιο μέλος του Δ.Σ. Αιτία παραίτησης ήταν ο χαρακτήρας και η συμπεριφορά κάποιων παικτών και ασυμφωνία του Δ.Σ. με τις εισηγήσεις των πιο πάνω παραγόντων.
Τις πληροφορίες τις έχω από πρώτο χέρι (παίκτης) ο οποίος όπως μου έλεγε αυτοί που παραιτήθηκαν ήταν οι μόνοι μπασκετικοί παράγοντες της ομάδας.
ADEKASTOS
Ειναι πρώτη φορά που γράφω αν και παρακολουθώ καθημερινά τα πόστς στο Φόρουμ.Ειλικρινά εχω μία απορία τη συμβαίνει με την Πεντέλη και το Φόρουμ ασχολείτε καθημερινά μαζί τους .Μπορούν ειδικά ο Ilovebasketball,okso ,barkley,mimos8,arvi,κλπ να μου δόσουν μία σοβσρή και λογική εξήγηση γιατί τόση βαβούρα γύρω απο αυτή την ομάδα .Ειμαι περίεργος να δω τι εχουν να καταθέσουν ειδικά ο οkso και o barkley που ισχυρίζονται οτι ειναι φίλοι της ομάδας και πνέουν μένεα εναντίον τους(αμα εχεις τέτοιους φίλους τι τους θέλεις τους εχθρούς) .
ilovebasketball
QUOTE(ADEKASTOS @ Dec 7 2007, 12:27 ) *
Ειναι πρώτη φορά που γράφω αν και παρακολουθώ καθημερινά τα πόστς στο Φόρουμ.Ειλικρινά εχω μία απορία τη συμβαίνει με την Πεντέλη και το Φόρουμ ασχολείτε καθημερινά μαζί τους .Μπορούν ειδικά ο Ilovebasketball,okso ,barkley,mimos8,arvi,κλπ να μου δόσουν μία σοβσρή και λογική εξήγηση γιατί τόση βαβούρα γύρω απο αυτή την ομάδα .Ειμαι περίεργος να δω τι εχουν να καταθέσουν ειδικά ο οkso και o barkley που ισχυρίζονται οτι ειναι φίλοι της ομάδας και πνέουν μένεα εναντίον τους(αμα εχεις τέτοιους φίλους τι τους θέλεις τους εχθρούς) .


Kαλωσορισες στο forum.
Ολη η φασαρια γινεται απο τρεις -τεσσερεις παικτες που εφυγαν απο τον ΝΑΟ και το φερουν βαρεως.
Κοινως το φυσανε και δεν κρυωνει. Πολλες φορες οι ιδιοι και οι ιδιοι ενφανιζονται στο forum με διαφορετικα
ονοματα για να δημιουργησουν εντυπωσεις
Εγω εχω αποφασισει να μην ασχοληθω αλλο μαζι τους.
barkley
Καλησπερα,
Θα ηθελα να απαντησω σε καποια πραγματα που αναφερονται στο προσωπο μου ειτε δημοσια,ειτε με πμ που μου στελνουν διαφοροι(συγνωμη αλλα βαριεμαι να απαντω σε πμ.θα απαντησω δημοσια.)

1)Καταρχας να ξεκινησω οτι δεν ειμαι ο Μπιλλυ 14 με αλλο ονομα οπως μου γραφει καποιος.Ειναι ευκολο οι μοντερειτορς να το τσεκαρουν και να με διαγραψουν αν ψευδομαι.
2)με κατηγορουν καποιοι οτι γραφω με ψευδωνυμο.οι ιδιοι οταν γραφουν τι χρησιμοποιουν?Αν δεν κανω λαθος μονο το @Καλφοπουλος@ ειναι αληθινο ονομα.ολοι οι αλλοι χρησιμοποιουμε ψευδωνυμα.που ειναι το δικο μου εγκλημα?
3)Αμφισβητουν καποιοι την αγαπη μου για τον ΝΑΟ.Μεχρι να βγει αγαπομετρο να μου επιτρεψουν να ισχυριζομαι το αντιθετο.Το αν αγαπας κατι φαινεται με πραξεις και οχι με λογια.Δεν θελω να αναφερω τι εχω κανει και τι κανω για την ομαδα γιατι αν τα δημοσιευσω θα ειναι σαν να τα ανταλασσω.
4)Μου γραφουν οτι τα γραφομενα μου βλαπτουν την ομαδα.
Πιστευω οτι βλαπτει την ομαδα κατι που ειναι αναληθες.Τι απο οσα εχω γραψει ειναι αναληθες?
Αν τα ερωτηματα που εχω θεσει τοσες φορες για την περιβοητη χρονια της ανοδου ειναι αβασιμα γιατι οι λαλιστατοι υπερασπιστες τησ διοικησης δεν παιρνουν θεση,οταν το εχουν κανει για μικροτερης σημασιας θεματα?Ενας μονο παικτης απαντησε και ειπε οτι αλλαξαν την φιλοσοφια του Σκαραφιγκα οι αντικαταστατες του και η ομαδα βραχυκυκλωσε.
Και ρωταω εγω αφελως μετα την πρωτη,δευτερη,τριτη ηττα δεν συζητησαν στα αποδυτηρια τι φταιει και η ομαδα δεν παει καλα?Δεν πηρε το λογο ενας παικτης ο αρχηγος ισως και να πει κοουτς φταιει αυτο και αυτο το πραγμα,πρεπει να το αλλαξουμε?
Δεν ειναι οφθαλμοφανες οτι κατι υποπτο εγινε?Εσεις που τοσο αγαπατε την ομαδα παραπανω απο εμενα δεν σας προβληματιζει οτι πηγαιναμε στο γηπεδο για να δουμε κατι περιεργο?

Σαφως η διοικηση εχει επιτελεσει τεραστιο εργο απο τα μεγαλυτερα σε τοπικες κατηγοριες, πηραν την ομαδα απο το πουθενα της Δ Εσκα παιζοντας στα τσιμεντα και την εχουν φθασει μια ανασα απο τις εθνικες κατηγοριες με ενα γηπεδο επιπεδου α1.Κανεις δεν παραγνωριζει το εργο τους και ειναι αξιοι συγχαρητηριων.
και μονο οτι οι ακαδημιες εχουν 150 παιδια που μαθαινουν το αθλημα, μακρια απο πρεζα,πλειστεισιον και καφετερια ειναι εργο κολοσσιας σημασιας ειδικα σε τετοιες εποχες που ολοι βλεπουμε γυρω μας τι γινεται.

αυτο ομως δεν απαγορευει και την καλοπιστη κριτικη απο ολους μας που αγαπαμε την ομαδα για να την φερουμε ακομα πιο ψηλα.Καποιους τους πειραξε οτι συμφωνησα για το ταβανι των ικανοτητων καποιων παικτων.Αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη και εχω το δικαιωμα να την εκφραζω.Γιατι συνιστα πισωπλατο χτυπημα η αποψη για καποιο παικτη?Ξερω αρρωστους Ολυμπιακους που ειναι κατα του Γκερσον.Δηλαδη δεν την αγαπανε την ομαδα και θελουν το κακο της?Επισης ξεχνανε οτι στο ιδιο ποστ εγραψα ακρως εγκωμιαστικα σχολια για καποιον αλλο παικτη που τον ανεφεραν επιτιμητικα σαν σωγαμπρο.Αν ηθελα να χτυπησω οπως γραφουν την ομαδα δεν θα εγραφα καλα λογια αλλα θα εμπαινα στο συρμο και θα τους εθαβα ολους.
Οι συχνες αλλαγες προπονητων βλαπτουν την ομαδα.Επιμενω στην ιδια αποψη ακομα και τωρα που μου λενε οτι αυτο κανει κακο στην ομαδα.Να θεσω ενα ερωτημα προς σκεψη.Δεν βλεπεται οτι ενα απο τα μεγαλυτερα ταλεντα της κατηγοριας με δυνατοτητες να παιξει και πιο πανω ειναι στασιμος?Μιλαω για τον Αττικο.Σε αυτα τα κρισιμα βηματα της καριερας του αντι να εχει ενα σταθερο προπονητη για 2-3 χρονια να δουλεψει μαζι του να τον βαλει σε ενα δρομο ,καθε τριμηνο αλλαζει κοουτς?Οποιος εχει παιξει μπασκετ νομιζω οτι καταλαβαινει τι λεω.
Αν αγαπη για την ομαδα ειναι να δεχεσαι αμασητα οτι γινεται σε αυτην τοτε ναι δεν την αγαπαω.
Συγνωμη αν κουρασα με το μακροσκελες ποστ μου.
barkley
Επισης απεχθανομαι την αχαριστια.Θα δωσω παλι ενα παραδειγμα απο Ολυμπιακο.Φετος ο Ριβαλντο ειναι ενας συνταξιουχος,κωλογερος που κολλαει τα τελευταια ενσημα.Πριν απο 4 μηνες ηταν παικταρας,μαγος γιγαντας.
Τα ονοματα εχουν αλλαχθει για να προστατευτουν τα προσωπα οπως λενε και στις ταινιες.
ilion_player
QUOTE(Thunder @ Dec 7 2007, 02:13 ) *
Aν περασει την αλλη εβδομαδα η ΑΕΝΚ και απο Πετρουπολη,τοτε πιστευω οτι θα ανεβει αηττητη...Δυσκολο βεβαια,αλλα αυτο πιστευω...


Δηλαδή πιστεύεις ότι στην έδρα της Ένωσης στο Ίλιον θα κάνει περίπατο;
Thunder
QUOTE(ilion_player @ Dec 7 2007, 23:17 ) *
Δηλαδή πιστεύεις ότι στην έδρα της Ένωσης στο Ίλιον θα κάνει περίπατο;


Δεν νομιζω οτι ειπα κατι τετοιο...Ειπα οτι θα ανεβει αηττητη.Αυτο δεν σημαινει οτι θα κερδισει ολα τα ματς με 20 ποντους διαφορα...Μπορει να κερδισει και με ενα ποντο.Αυτο που εννοω ειναι οτι εχοντας βγαλει αρκετα δυσκολες εδρες στο πρωταθλημα η ομαδα σφυριλατειται με το περασμα των αγωνων κ αποκτα αλλο αερα ειτε εντος ειτε εκτος... smile.gif
ilion_player
Καλησπέρα σε όλο το forum
Ένα τετραήμερο επαγγελματικό ταξίδι με κράτησε μακριά από υπολογιστές και internet αν και η γυναίκα μου φρόντιζε να με ενημερώνει καθημερινά σε γενικές γραμμές για το χαμό που γίνεται. Κάθησα αρκετή ώρα και διάβασα όλα το post που είχα χάσει αυτές τις ημέρες. Είδα με ευχαρίστηση αρκετά μακροσκελή post πράγμα που με έκανε να μην μετανιώνω για τα δικά μου post. Είδα επίσης το χαμό που δημιούργησε η πρώτη νίκη του ΔΑΣΑΛ μια και έγινε με την Πεντέλη. Για τον συγκεκριμένο χαμό δεν θα πάρω θέση μια και δεν γνωρίζω τα πράγματα της συγκεκριμένης ομάδας. Για το θέμα με τον Καλφόπουλο το μόνο που θέλω να πω είναι το θέμα της ηλικίας που διάβασα κάπου. Μακάρι να μπορούσα να παίξω έστω και για ένα λεπτό σε ένα παιχνίδι στην ηλικία που είμαι τώρα (κοντά στα 40) και μάλιστα αν γνωρίζει κάποιος ομάδα σε οποιαδήποτε κατηγορία που να έχει τμήμα βετεράνων ή να ασχολείται με βετεράνους να μου το πει και θα πάω τρέχοντας. Δεν εξετάζω που έπαιζε πριν ο Καλφόπουλος, που παίζει τώρα, τι λεφτά παίρνει, τι συμβόλαιο έχει κ.λ.π. Βασικά δεν τον ξέρω ούτε στην όψη τον άνθρωπο. Για μένα όμως αφού μπορεί να παίζει και του αρέσει, και 100 χρονών να γίνει αν μπορεί να παίζει και να βρίσκει ομάδες που τον θέλουν, μπράβο του και μαγκιά του και να παίζει όσο αντέχει. Ο καθένας έχει το δικαίωμα να επιλέγει τι θα κάνει και κανείς δεν μπορεί να επιβάλλει την άποψη του ως σωστή. Το αποτέλεσμα συνήθως είναι αυτό που μετράει.
Για το θέμα με τον Παπαλουκά κάπου είδα κάτι απόψεις τύπου "πάλι έκανε φασαρία ο Παπαλουκάς", "όλο αυτός κάνει φασαρίες" κ.λ.π. Να μην γελιόμαστε κύριοι. Ο Κώστας είναι καλό παιδί με πολύ πάθος στο παιχνίδι του. Στην ρακέτα μέσα τρώει και δίνει ξύλο πολύ και μέχρι να μου παρουσιάσετε ένα όργανο που να μετράει ακριβώς πόσο ξύλο έδωσε και πόσο έφαγε δεν μπορώ να πω ποιο από τα δύο υπερτερεί. Στο επεισόδιο με τα Σπάτα απλά μεταφέρω την άποψη της γυναίκας μου που ήταν στον αγώνα αυτούσια: Καλά πως έκανε έτσι; Λες και τον χτύπησε αυτοκίνητο. Ο Παπαλουκάς απλά τον άγγιξε φιλικά όπως γίνεται συνέχεια μεταξύ παικτών. Μπράβο θέατρο!!!! Υπόψη ότι η γυναίκα μου φέτος παρακολουθεί για πρώτη φορά στην ζωή της μπάσκετ. Μην τρελαινόμαστε κύριοι. Εγώ απλά ανέφερα στο post μου μια κακή στιγμή σε διακοπή του παιχνιδιού. Ούτε για πρόβλημα Παπαλουκά ανέφερα τίποτα ούτε για γενικές συμπεριφορές. Απλά μια στιγμή που πέρασε γρήγορα και θα πέρναγε ακόμη γρηγορότερα αν δεν φρόντιζαν κάποιοι να την αναπαράγουν με συγκεκριμένο τρόπο. Μην ψάχνετε προβλήματα εκεί που δεν υπάρχουν και ελάτε στο γήπεδο να δείτε πως παίζουν οι παίκτες και οι ομάδες.
Η κούραση και η νύστα με νίκησε. Πάω για ύπνο και τα ξαναλέμε.
ilion_player
QUOTE(Thunder @ Dec 7 2007, 23:35 ) *
Δεν νομιζω οτι ειπα κατι τετοιο...Ειπα οτι θα ανεβει αηττητη.Αυτο δεν σημαινει οτι θα κερδισει ολα τα ματς με 20 ποντους διαφορα...Μπορει να κερδισει και με ενα ποντο.Αυτο που εννοω ειναι οτι εχοντας βγαλει αρκετα δυσκολες εδρες στο πρωταθλημα η ομαδα σφυριλατειται με το περασμα των αγωνων κ αποκτα αλλο αερα ειτε εντος ειτε εκτος... smile.gif


Συγνώμη δεν το έθεσα σωστά. Πιστεύεις ότι από το Ίλιον που είναι στην δεύτερη θέση με αήττητη έδρα και τόσο καλά παιχνίδια στο ενεργητικό του, θα περάσει;
Thunder
QUOTE(ilion_player @ Dec 7 2007, 23:59 ) *
Καλησπέρα σε όλο το forum
Είδα επίσης το χαμό που δημιούργησε η πρώτη νίκη του ΔΑΣΑΛ μια και έγινε με την Πεντέλη.


Η πρωτη νικη του ΔΑΣΑΛ εγινε με το Μαρκοπουλο. smile.gif peace.gif
ilion_player
QUOTE(Thunder @ Dec 8 2007, 00:06 ) *
Η πρωτη νικη του ΔΑΣΑΛ εγινε με το Μαρκοπουλο. smile.gif peace.gif


Sorry λάθος. Από ποιον έχασε η πεντέλη και έγινε ο χαμός;
Thunder
QUOTE(ilion_player @ Dec 8 2007, 00:05 ) *
Συγνώμη δεν το έθεσα σωστά. Πιστεύεις ότι από το Ίλιον που είναι στην δεύτερη θέση με αήττητη έδρα και τόσο καλά παιχνίδια στο ενεργητικό του, θα περάσει;



Γιατι οχι?Η φετινη ομαδα της Κηφισιας ειναι ικανη να κερδισει σε ολες τις εδρες της Α' ΕΣΚΑ.Αυτο το πιστευω...Το ροστερ της ειναι υπερπληρες για τα δεδομενα της κατηγοριας...Δεν υπαρχουν βασικοι κ αναπληρωματικοι.Ολοι προσφερουν το ιδιο.Μεγαλο credit γι'αυτο στον κοουτς Παπαθεωδορου.Οσο για το Iλιον,πραγματικα με εχει αφησει εκπληκτο η φετινη πορεια του,και πραγματικα πολλα μπραβο στα παιδια κ στον κοουτς για την δουλεια που εχουν κανει!Δικαιωματικα ειναι στην θεση που ειναι μεχρι στιγμης.
Thunder
QUOTE(ilion_player @ Dec 8 2007, 00:09 ) *
Sorry λάθος. Από ποιον έχασε η πεντέλη και έγινε ο χαμός;


Απο τον Αρη Πετρουπολης εντος. smile.gif
ilion_player
QUOTE(Thunder @ Dec 8 2007, 00:11 ) *
Γιατι οχι?Η φετινη ομαδα της Κηφισιας ειναι ικανη να κερδισει σε ολες τις εδρες της Α' ΕΣΚΑ.Αυτο το πιστευω...Το ροστερ της ειναι υπερπληρες για τα δεδομενα της κατηγοριας...Δεν υπαρχουν βασικοι κ αναπληρωματικοι.Ολοι προσφερουν το ιδιο.Μεγαλο credit γι'αυτο στον κοουτς Παπαθεωδορου.Οσο για το Iλιον,πραγματικα με εχει αφησει εκπληκτο η φετινη πορεια του,και πραγματικα πολλα μπραβο στα παιδια κ στον κοουτς για την δουλεια που εχουν κανει!Δικαιωματικα ειναι στην θεση που ειναι μεχρι στιγμης.


Μου αρέσει η άποψη σου και ο τρόπος που την εκφράζεις αν και διαφωνώ. Όμως θα πρέπει να περιμένουμε μέχρι το Μάϊο για να δούμε ποιος από τους δυο μας θα δικαιωθεί. Πάντως αν με αφήσουν να βιντεοσκοπήσω το παιχνίδι σην έδρα της Κηφισιάς στις 22/1/08 πιστεύω ότι θα έχω το καλύτερο φετινό παιχνίδι στην κατηγορία.
pointguard
mhn agxonesai den tha se enoxlhsei kaneis.
1on giati sthn AENK den exoun tetoia kollhmata
2on einai upoxreomenoi oloi oi gupedouxoina dieukolunoun thn omalh videoskophsh apo opoiondhpote
machinery
Καλή σας μέρα!
Είχα να μπω στο forum περίπου 5 με 6 μήνες καθώς υπηρετώ την πατριδα εδώ και κάμποσο καιρό και αδυνατώ να είμαι κοντά σε υπολογιστή συχνά!
Με μεγάλη μου έκπληξη και λύπη αντίκρυσα ένα κουτσομπολίστικο κους κους με αναφορά στα εξωγηπεδικά γεγονότα που λαμβάνουν χώρα στην Α εσκα και πιο συγκεκριμένα στην Πεντέλη κυρίως!!!!(ναι είμαι παίχτης της πεντέλης Νο 5)
Διάβασα για ταβάνια,ίντριγκες,σώγαμπρους,θείους,ξαδέλφ
ια,ανίψια,κουμπάρους,βλαχονεόπλουτους,ανύπ
αρκτους,
υπάνθρωπους,για τους δύο ακατανόμαστους παίχτες της πεντέλης.....και άλλα πολλά και από συγκεκριμένα πρόσωπα(που γνωρίζω ποιοι είναι και ομολογώ πως δεν το περίμενα) που ήταν κοντά στην ομάδα και που μπορεί να είναι και ακόμα αν και αμφιβάλλω λίγο!
Διακρίνω μια εμπάθεια,ένα μίσος,μία αντιπάθεια,ένα κόλλημα εναντίον σε μία ομάδα που το μόνο που επιδίωκε ήταν πάντα να πρωταγωνιστεί...τώρα μάλλον αυτό ενόχλησε κάποιους που δεν χόρεσαν σε αυτά τα σχέδια,
οχι γιατί δεν ήταν καλοί παίχτες αλλά γιατί οι επιλογές του εκάστοτε προπονητή ήταν άλλες (και δεν μιλάω για το βαρόμετρο Καλφόπουλο)!
Δεν θέλω να οξύνω τα πνεύματα αλλά καλό είναι ο καθένας να ασχολείται με τον εαυτό του και την προσωπική του βελτίωση και της ομάδας του μέσα στις 4 γραμμές και όχι στα παγκάκια και στα καφενεία του προαυλίου!
Το άθλημα παίζεται εντός των γραμμών και καιρός είναι να σχοληθούμε όλοι με αυτό!
Περιορισμένες δυνατότητες,ατάλαντοι,μέχρι εκεί........αυτού του τύπου σχόλια είναι αυτό που αναφέρει το λεξικό ως μικροπρέπειες......και αν εξετάσει κανείς την πορεία της ομάδας στο παρελθόν θα δει ότι μόνο την αλήθεια δεν αντιπροσωπεύουν και επίσης δεν νομίζω ότι πολλοί παίχτες πέρασαν καλά εναντίον τους σε όποιο παιχνίδι και αν ήταν αυτό!!!!!
Λυπάμαι που παλιοί μου συμπαίκτες στάζουν χωλή για την πεντέλη,πικρό το συναίσθημα είναι η αλήθεια!
Μένω άναυδος με όλα αυτά και επειδή θέλω να βλέπω τα πράγματα με πιο ''αγαθό'' τρόπο,τα εκλαμβάνω όλα τα σχόλια ως κακή στιγμή.....
Στον πλανήτη Μπάσκετ δεν χωράνε κακίες και πικρόχολα σχόλια...παρά μόνο πάσα,ντρίπλα,σουτ......
Επιτέλους ας αφήσουμε τον Αλέξη(Καλφυ) στην ησυχία του....... 77.gif
Αυτά τα ολίγα από τον ταβάνι-boy wink.gif
Peace & Respect......σε όλους ανεξαιρέτως!!!!!!!!!!!!!
mimos8
σιγα που υπηρετεις εσυ την πατριδα ρε μεγαλε!εσυ κι ο ζαχος ειστε χοντρα βυσματα! 77.gif
machinery
QUOTE(mimos8 @ Dec 8 2007, 12:21 ) *
σιγα που υπηρετεις εσυ την πατριδα ρε μεγαλε!εσυ κι ο ζαχος ειστε χοντρα βυσματα! 77.gif


Mimos8 RULES!!!!!! 77.gif
#13...
QUOTE(Thunder @ Dec 6 2007, 01:46 ) *
Kαλησπερα σε ολα τα παιδια.Αυτο ειναι το τελευταιο μου ποστ ως ενεργο μελος της Α' ΕΣΚΑ,καθως απο σημερα ο κοουτς Κοντομηνας και κατα συνεπεια κ εγω,αποτελουμε παρελθον απο τον παγκο του Μαρκοπουλου.Μετα απο την ηττα στο ματς με τον ΔΑΣΑΛ,θεσαμε την παραιτηση μας στην διαθεση της διοικησης,η οποια μετα απο μια αρχικη αρνηση,τελικα την εκανε αποδεκτη.Θα ηθελα να ευχαριστησω (και δημοσια),ολα τα παιδια της ομαδας για ολα οσα περασαμε μαζι αυτο τον καιρο,θετικα και αρνητικα.Οπως επισης και τον κ. Γιωργο Μακρυγιαννη για την εμπιστοσυνη που εδειξε στον κοουτς Κοντομηνα κ σ'εμενα στην αρχη της σεζον,εστω κ αν τελικα δεν ειχε αισιο τελος η συνεργασια μας.Τελος ευχομαι στον νεο προπονητη του ΑΟΜ καλη επιτυχια στο δυσκολο εργο που αναλαμβανει για την σωτηρια της ομαδας.Να'στε ολοι καλα. peace.gif

Φίλε μου thunder, στεναχωρήθηκα με αυτήν την ανακοίνωση, γιατί ξέρω ότι και ο Κώστας και εσύ αγαπάτε την ομάδα του Μαρκόπουλου και πόσο θέλατε να τη βοηθήσετε...
Καλή συνέχεια σε ό,τι κι αν κάνετε και τώρα που (δυστυχώς) θα έχετε περισσότερο χρόνο (ελπίζω όχι για πολύ), σας περιμένω σε κάποιον αγώνα της ομάδας μου...
tool
Εγώ βλέπω τα εξής

ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 ?
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 1
ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ 2
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ?
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ ?
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 1
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 1


?= πολύ περίεργα παιχνίδια..
Jabar
Συμπληρώνω Ταύρος 2 Κηφισιά 2 Αθηναικός 1
digital
QUOTE(machinery @ Dec 8 2007, 14:03 ) *
Καλή σας μέρα!
Είχα να μπω στο forum περίπου 5 με 6 μήνες καθώς υπηρετώ την πατριδα εδώ και κάμποσο καιρό και αδυνατώ να είμαι κοντά σε υπολογιστή συχνά!
Με μεγάλη μου έκπληξη και λύπη αντίκρυσα ένα κουτσομπολίστικο κους κους με αναφορά στα εξωγηπεδικά γεγονότα που λαμβάνουν χώρα στην Α εσκα και πιο συγκεκριμένα στην Πεντέλη κυρίως!!!!(ναι είμαι παίχτης της πεντέλης Νο 5)
Διάβασα για ταβάνια,ίντριγκες,σώγαμπρους,θείους,ξαδέλφ
ια,ανίψια,κουμπάρους,βλαχονεόπλουτους,ανύπ
αρκτους,
υπάνθρωπους,για τους δύο ακατανόμαστους παίχτες της πεντέλης.....και άλλα πολλά και από συγκεκριμένα πρόσωπα(που γνωρίζω ποιοι είναι και ομολογώ πως δεν το περίμενα) που ήταν κοντά στην ομάδα και που μπορεί να είναι και ακόμα αν και αμφιβάλλω λίγο!
Διακρίνω μια εμπάθεια,ένα μίσος,μία αντιπάθεια,ένα κόλλημα εναντίον σε μία ομάδα που το μόνο που επιδίωκε ήταν πάντα να πρωταγωνιστεί...τώρα μάλλον αυτό ενόχλησε κάποιους που δεν χόρεσαν σε αυτά τα σχέδια,
οχι γιατί δεν ήταν καλοί παίχτες αλλά γιατί οι επιλογές του εκάστοτε προπονητή ήταν άλλες (και δεν μιλάω για το βαρόμετρο Καλφόπουλο)!
Δεν θέλω να οξύνω τα πνεύματα αλλά καλό είναι ο καθένας να ασχολείται με τον εαυτό του και την προσωπική του βελτίωση και της ομάδας του μέσα στις 4 γραμμές και όχι στα παγκάκια και στα καφενεία του προαυλίου!
Το άθλημα παίζεται εντός των γραμμών και καιρός είναι να σχοληθούμε όλοι με αυτό!
Περιορισμένες δυνατότητες,ατάλαντοι,μέχρι εκεί........αυτού του τύπου σχόλια είναι αυτό που αναφέρει το λεξικό ως μικροπρέπειες......και αν εξετάσει κανείς την πορεία της ομάδας στο παρελθόν θα δει ότι μόνο την αλήθεια δεν αντιπροσωπεύουν και επίσης δεν νομίζω ότι πολλοί παίχτες πέρασαν καλά εναντίον τους σε όποιο παιχνίδι και αν ήταν αυτό!!!!!
Λυπάμαι που παλιοί μου συμπαίκτες στάζουν χωλή για την πεντέλη,πικρό το συναίσθημα είναι η αλήθεια!
Μένω άναυδος με όλα αυτά και επειδή θέλω να βλέπω τα πράγματα με πιο ''αγαθό'' τρόπο,τα εκλαμβάνω όλα τα σχόλια ως κακή στιγμή.....
Στον πλανήτη Μπάσκετ δεν χωράνε κακίες και πικρόχολα σχόλια...παρά μόνο πάσα,ντρίπλα,σουτ......
Επιτέλους ας αφήσουμε τον Αλέξη(Καλφυ) στην ησυχία του....... 77.gif
Αυτά τα ολίγα από τον ταβάνι-boy wink.gif
Peace & Respect......σε όλους ανεξαιρέτως!!!!!!!!!!!!!

Συγχαρητήρια ταβάνι -Boy για την τοποθέτησή σου ,εισαι αψογος και σου βγάζω το καπέλο .
ilovebasketball
QUOTE(digital @ Dec 10 2007, 12:40 ) *
Συγχαρητήρια ταβάνι -Boy για την τοποθέτησή σου ,εισαι αψογος και σου βγάζω το καπέλο .


ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ
digital
QUOTE(ilovebasketball @ Dec 10 2007, 12:47 ) *
ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ

Εσύ καλά συμφωνείς αλλά οι φίλοι??????? του Νεοπεντελικού τύπου okso,barkley κλπ δεν ξέρω αν συμφωνούν, αλλά αστους να λενε γρίπη ειναι θα περάσει .
ARVI
θα συμφωνίσω μαζί σου machinery....μπορεί να έχω σχολιάσει την μέχρι τώρα πορεία του ΝΑΟ,αλλά αυτό έχει γίνει καθαρά διότι είναι η πιο ανταγωνιστική ομάδα της ευρύτερης περιοχής μου και θέλω να την βλέπω να προχωρά όσο και εσείς...άσε που σας γνωρίζω και προσωπικά...οπότε κάθε κριτική μου ας χαρακτηριστεί καλοπροαίρετη από τους φίλους της ομάδας και ας ελπίζουμε σε καλύτερη πορεία απο εδώ και πέρα για τον ΝΑΟ..
Warrior
QUOTE(digital @ Dec 10 2007, 14:57 ) *
Εσύ καλά συμφωνείς αλλά οι φίλοι??????? του Νεοπεντελικού τύπου okso,barkley κλπ δεν ξέρω αν συμφωνούν, αλλά αστους να λενε γρίπη ειναι θα περάσει .


Νομιζω οτι εχει εξαντληθει το θεμα πια...

Δεν νομιζω οτι κανεις διαφωνει με το ποστ του machinery το οποιο στεκεται κριτικα απεναντι και στις δυο
πλευρες. wink.gif

Οποτε..ας μιλησουμε επιτελους για μπασκετ! bball.gif
The Joker
kali epitixia se olous simera smile.gif HaHahaaaaaaaa
lebronjames
Χολαργος-Ψυχικο=2. 7 ποντους η διαφορα νομιζω
Χ.Π
νικη για το ιλιο στην παραταση 41.gif
ilion_player
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - Α.Ο. ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 77 - 83 (μετά από παράταση)
Δύσκολη νίκη για την ομάδα της Ένωσης στην παράταση μετά από μέτρια εμφάνιση. Η ομάδα του Αθηναϊκού στάθηκε πολύ καλά στο γήπεδο και θα μπορούσε να πάρει την νίκη αλλά στα κρίσιμα σημεία του αγώνα μίλησε η προσωπικότητα ορισμένων παικτών (αυτή που δεν έχουν όπως γράφουν μερικοί μερικοί εδώ μέσα) και τελικά η ομάδα της Ένωσης έφυγε με το διπλό από μια πολύ δύσκολη έδρα. Στα αξιοπερίεργα του αγώνα η αποβολή του Παπαλουκά με 5 φάουλ στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου που μάλλον τραβηγμένη ήταν (τουλάχιστον ένα από αυτά) αλλά και η ένταση που δημιουργήθηκε μετά το τέλος του αγώνα με πρωταγωνιστές τον δήμαρχο του Βύρωνα και κάποιον από την ομάδα (μάλλον τον πρόεδρο της ομάδας), που οδήγησε σε έντονο φραστικό επεισόδιο και απειλή χειροδικιών. Τελικά οι ψυχραιμότεροι έδωσαν την λύση και εκτονόθηκε η κατάσταση.
Ψηλέ μου φίλε από τον Αθηναϊκό ελπίζω να ικανοποίησα την περιέργεια σου μια και μέχρι σήμερα μόνο έβλεπες τα γραφόμενά μου και τώρα με ξέρεις φυσιογνωμικά. Κλή τύχη στη συνέχεια του πρωταθλήματος.
MISTA81
Γαλατσι-Αμιλλα 53-56


με σωρεια λαθων απο τις 2 ομαδες και ενα διαιτητή ολο τουπέ βλέπετε Α1 ειναι αυτη (αφεντουλιδης) να κανει το ενα λαθος πισω απο το αλλο.....ρε παιδιά αν βλέπατε υφος με το ζορι μας εδινε το χερι του οταν πήγαμε να ξεκινησουμε το παιχνίδι....σαν να λεει εγω είμαι το προσωπο του αγωνα και οντως εγινε με αυτα που σφυριζε και για τις 2 ομαδες.....
gabriel1981
QUOTE(lebronjames @ Dec 10 2007, 23:27 ) *
Χολαργος-Ψυχικο=2. 7 ποντους η διαφορα νομιζω




67-74 τελικο σκορ, ενω η διαφορα στο 3ο δεκαλεπτο βρισκοταν στους 17 ποντους υπερ του Ψυχικου.
Μεγάλη εμφανιση απο Ντίνο Αχή, που εδειχνε ασταματητος... icon_drunk.gif
skropion2
Ευχαριστω το φιλαρακι μου που πηγαμε σημερα και φαγαμε σουβλακια παρεα .. smiley.gif smiley.gif
Θα το χρωσταω.Κατα τ'αλλα Χολαργος-Ψυχικο 67-74 shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif
ΛΕΛΟ εισαι ΠΑΛΛΗΚΑΡΙ.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.