Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2007-08
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43
ΜJ23
QUOTE(maravitc @ May 1 2008, 23:21 ) *
μια ψυχη μου ειπε οτι στη ραφηνα θα μπουνε λεφτα του χρονου,ενω οποιος το καλοσκεφτει
παμε για πρωταθλημα φουλ απο μεσογεια του χρονου στην α εσκα,κερατεα(ανεβαινει σιγουρα),
σπατα,μαρκοπουλο,ραφηνα κ α το σωσει κ κορωπι



Η ΨΥΧΗ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ , ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ, ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΈΣΚΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΕΡΑΤΕΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕΣΑ.ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΡΩΠΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ Β...
pointguard
re maravic ego pou tha paixo tou xronou? posa tha paro?
LATRELL 17
Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους. . Ελπίζω τη δευτέρα το αγαπημένο μου κορωπί να κερδίσει μέσα στα λιόσια και να γλυτώσει έστω και την τελευταία στιγμή..
Παρατηρώ ότι τα μεταγραφικά σενάρια δίνουν και παίρνουν αυτή την εποχή και θα ήθελα να ρωτήσω τον μάραβιτς που φαίνεται ότι τα ξέρει αυτά για μερικούς παικτες που θα παίζουν του χρόνου. .
Κουντουμάδης
Παπαβλασσόπουλος
Στεργάκης
Ψωμαδέρης
Σκαλωμένος
Παπαλουκάς
Χρονόπουλος
Λοιζος

Αυτά. . . icon_wave.gif
Jabar
QUOTE(pointguard @ May 3 2008, 01:17 ) *
re maravic ego pou tha paixo tou xronou? posa tha paro?

Αφού από το 2006 που έγινες μέλος μέχρι τώρα δεν κατάλαβες ότι δεν γράφουμε greeklish πως θες να καταλάβεις τις απαιτήσεις ενός coach Β Εθνικής του χρόνου ξαναγυρνάς Β ΕΣΚΑ tongue.gif Οσο για το πόσα θα paro
εννοείς Πάρο η πάρω.Αν ζητάς ένα νησί δύσκολο ,αν θες να πάρεις χρήματα η Β ΕΣΚΑ έχει παροχές μόνο σε είδος.Αντε για σένα η εμφάνιση θα είναι καινούρια και όχι μεταχειρισμένη tongue.gif
Φιλικά τώρα και χωρίς πλάκα γράφε ελληνικά .
pointguard
QUOTE(Jabar @ May 3 2008, 12:12 ) *
Αφού από το 2006 που έγινες μέλος μέχρι τώρα δεν κατάλαβες ότι δεν γράφουμε greeklish πως θες να καταλάβεις τις απαιτήσεις ενός coach Β Εθνικής του χρόνου ξαναγυρνάς Β ΕΣΚΑ tongue.gif Οσο για το πόσα θα paro
εννοείς Πάρο η πάρω.Αν ζητάς ένα νησί δύσκολο ,αν θες να πάρεις χρήματα η Β ΕΣΚΑ έχει παροχές μόνο σε είδος.Αντε για σένα η εμφάνιση θα είναι καινούρια και όχι μεταχειρισμένη tongue.gif
Φιλικά τώρα και χωρίς πλάκα γράφε ελληνικά .

1ον με τον coach δεν έχω κανενα πρόβλημα! καταλαβαίνω τις απαιτήσεις του
2ον την περασμένη χρονιά έπαιξα Α΄Εσκα
3ον κ σημαντικοτερον υπάρχει ομαδάρα στην Β΄ΕΣΚΑ που λέγεται Ατταλος ΝΦ και έχει προπονητή επιπέδου Α1 κ τα σκάει στην ώρα τους...
PS όταν λες σε είδος εννοείς ξανθιές ή μελαχροινες??
Jabar
QUOTE(pointguard @ May 3 2008, 16:03 ) *
1ον με τον coach δεν έχω κανενα πρόβλημα! καταλαβαίνω τις απαιτήσεις του
2ον την περασμένη χρονιά έπαιξα Α΄Εσκα
3ον κ σημαντικοτερον υπάρχει ομαδάρα στην Β΄ΕΣΚΑ που λέγεται Ατταλος ΝΦ και έχει προπονητή επιπέδου Α1 κ τα σκάει στην ώρα τους...
PS όταν λες σε είδος εννοείς ξανθιές ή μελαχροινες??

Τι προτιμάς έχουμε απ'όλα φυσικές και βαμμένες όπως και κοκκινομάλες που είναι το μοντέλο που συνιστώ ανεπιφύλακτα.
maravitc
QUOTE(LATRELL 17 @ May 3 2008, 11:53 ) *
Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους. . Ελπίζω τη δευτέρα το αγαπημένο μου κορωπί να κερδίσει μέσα στα λιόσια και να γλυτώσει έστω και την τελευταία στιγμή..
Παρατηρώ ότι τα μεταγραφικά σενάρια δίνουν και παίρνουν αυτή την εποχή και θα ήθελα να ρωτήσω τον μάραβιτς που φαίνεται ότι τα ξέρει αυτά για μερικούς παικτες που θα παίζουν του χρόνου. .
Κουντουμάδης
Παπαβλασσόπουλος
Στεργάκης
Ψωμαδέρης
Σκαλωμένος
Παπαλουκάς
Χρονόπουλος
Λοιζος

Αυτά. . . icon_wave.gif

κουτουμαδης -σε κορωπι αν μεινει αλλιως η πουθενα η σε σπατα-μαρκοπουλο
παπαβλασοπουλος - ?
στεργακης -ψυχικο
ψωμαδερης -σε οοιον δωσει τα πιο πολλα
σκαλωμενος -70% ενωση ιλιου
παπαλουκας -αν παρει οα τα φετινα,ενωση ιλιου
χρονοπουλος -πετρουπολη
λοιζος -φιλαθλιτικος-απολλων
odysseas 1998
Μaravic έχεις πληροφορίες ότι ο Λοίζος θα φύγει από το Γαλάτσι?Είναι λίγο δύσκολο να φύγεις από αυτή την ομάδα...Πάρα πολύ δύσκλολο...
GalatsiB.C.
QUOTE(odysseas 1998 @ May 4 2008, 06:14 ) *
Μaravic έχεις πληροφορίες ότι ο Λοίζος θα φύγει από το Γαλάτσι?Είναι λίγο δύσκολο να φύγεις από αυτή την ομάδα...Πάρα πολύ δύσκλολο...

Ειναι σχεδον ακατορθωτο!Πολλοι εχουν προσπαθησει αλλα μεχρι που εκοψαν το μπασκετ!!!Και οι λιγοι που τα καταφεραν (Χαρος,Πλουτετσκι,Αγγελοπουλος,Καραμπας,Μα
ρης) μετα απο παρακαλια,τσακωμους,πιεσεις,εκβιασμους..με
ρι και μαχαιρια ειχαν βγει σε μια περιπτωση!
odysseas 1998
Δυστυχώς έτσι είναι...Για να φύγει κάποιος από αυτή την ομάδα φτύνει αίμα.Χώρια του ότι πληρώνει πολλά από την τσέπη του για να πάρει το δελτίο...Γι αυτό ρωτάω για τον Λοίζο τον Μάραβιτς αν έχει πληροφορίες για μεταγραφή γιατί δύσκολα παίρνεις το δελτίο σου...
Scales.4
QUOTE(larry33 @ Apr 14 2008, 21:23 ) *
Ναί...ναί τις σεβόμαστε....προς Θεού...θα πέσει φωτιά να μας κάψει.....γιά ρώτα και τους παίχτες βέβαια!
Δηλώνω ΠΕΦΟήτης for ever!

Άσχετο αλλά θέλω να στείλω τους θερμούς μου χαιρετισμούς στους παιχταράδες mimos8, scales4, Her Otto και ιδιαίτερα στον Τιτανομεγιστοτεράστιο Δημήτρη Λαγοπόδη, ίσως την μεγαλύτερη basketική, και όχι μόνο, φυσιογνωμία των Βορείων Προαστίων.....μετά φυσικά από τον Πολυτεχνίτη-είδωλο Αλέξη-Τhe Boss-Καρατζά.

Xαιρετώ κ εγω τον larry33 κ θελω να φωνάξω δυνατά το εξής
ΒΓΑΛΕ Κ ΤΗΝ ΣΠΛΙΝΑ ΕΥΘΙΜΙΟ-ΠΟΥΛΕ!!!!!
abalos9
QUOTE(odysseas 1998 @ May 4 2008, 19:51 ) *
Δυστυχώς έτσι είναι...Για να φύγει κάποιος από αυτή την ομάδα φτύνει αίμα.Χώρια του ότι πληρώνει πολλά από την τσέπη του για να πάρει το δελτίο...Γι αυτό ρωτάω για τον Λοίζο τον Μάραβιτς αν έχει πληροφορίες για μεταγραφή γιατί δύσκολα παίρνεις το δελτίο σου...

ετσι ακριβως οπως τα λες ειναι.ημουν κι εγω προπερσι στην ομαδα και τα ξερω πολυ καλα τα πραγματα μιας και ημουν κι εγω θυμα.οχι μονο δεν πηραμε αυτα που ειχαμε συμφωνησει (μονο 2 μισθους) αλλα στο τελος ζητησαν και λεφτα για να μας αφησουν να φυγουμε(η ξεφτιλα σε ολο της το μεγαλειο).ευτυχως που τη γλιτωσε ο καραμπας με το μακρη αφου βεβαια τους χαρισαν τα λεφτα.μακαρι να μπορεσει και ο χρηστακης να φυγει να παει να παιξει αλλου.εγω παντως αυτο που ξερω ειναι πως εχει ο καιρος γυρισματα και καποιοι θα τα πληρωσουν αυτα που κανουν.το μονο που ηξεραν καποιοι ηταν να μας θυμιζουν την ιστορια του γαλατσιου αλλα να βαλουν το χερακι στη τσεπη ουτε συζητηση.
penetration
Click to view attachment
maravitc
QUOTE(odysseas 1998 @ May 4 2008, 16:51 ) *
Δυστυχώς έτσι είναι...Για να φύγει κάποιος από αυτή την ομάδα φτύνει αίμα.Χώρια του ότι πληρώνει πολλά από την τσέπη του για να πάρει το δελτίο...Γι αυτό ρωτάω για τον Λοίζο τον Μάραβιτς αν έχει πληροφορίες για μεταγραφή γιατί δύσκολα παίρνεις το δελτίο σου...

εγω ξερω οτι υπαρχει ενδιαφερον απο αυτες τις ομαδες κ μαλιστα ενδιαφερονται για αγορα δελτιου
πακετο με σπηλιοπουλο,ο οποιος ομως θα εχει κ αλλες προτασεις.δυσκολα πλεον θα κρατανε ενα παιχτη
στο γαλατσι αν παιρνουν ικανοποιητικες προσφορες.παντως για τη νοοτροπια του παρελθοντως εκει
φταινε κ οι παιχτες που επαιζαν τζαμπα ,παντως εχουν φυγει αρκετοι αγγελοπουλος,πλουτενσκι,χαρος,
μακρης,καραμπας τα τελευταια χρονια
magic
maravitc exeis akousei tipota gia markopoulo kai xolargo?pws tha kinhthoun tou xronou..
odysseas 1998
Ο παιχταράς ο Μαργώνης του Μαρκόπουλου που κάθε χρόνο αλλάζει ομάδα που μπορεί να παίζει του χρόνου φίλε Maravic?Τον πάω πολύ αυτόν τον παίχτη.
maravitc
QUOTE(magic @ May 5 2008, 16:08 ) *
maravitc exeis akousei tipota gia markopoulo kai xolargo?pws tha kinhthoun tou xronou..

ηρεμα παιδια να τελειωσει η κατηγορια κ προς τα κατω γιατι μαθαινω οτι εγιναν πολλα αποψε....
νικη του της ενωσης ιλιου (βρηκε κινητρο στο οτι φευγουν φανταροι 3 παιχτες αυτη τη βδομαδα)
επι του γαλατσιου(σε δυσκολη θεση) ενω το μαρκοπουλο εχασε εντος απο αθηναικο(σωθηκε
σημερα κ δικαια κατα τη γνωμη μου)κ περιμενει το γαλατσι τη τελευταια αγωνιστικη κ οποιος
χασει θα ακολουθησει το κορωπι που εχασε σημερα στα λιωσια κ τελειωσε(ηττα που δικαιολογηται
μονο αν χρωστα λεφτα το κορωπι σε παιχτες-προπονητες κ το ριχνουν απο μονοι τους) χωρις να υποτιμω
τα λιωσια που φετος ξεκληρησαν τα μεσογεια. δε ξερω τι εκανε η ηλιουπολη αλλα αν κερδισει εντος το μαρκοπουλο τη αλλη δευτερα κ με βαση τις ισοβαθμιες τελειωσε ενω την αρνητικη εκπληξη μπορει να κανει
η ραφηνα ειναι στο 0-2 με γαλατσι κ να ακολουθησει κορωπι,αμιλλα ,λιωσια.
εγω διακνδινευω κ λεωΓΑΛΑΤΣΙ η ΡΑΦΗΝΑ,ΚΟΡΩΠΙ,ΑΜΙΛΛΑ ,ΛΙΩΣΙΑ,αν κ γινεται χαμος.
για παμε προβλεψεις,ενδιαφερον θα εχει!!!
maravitc
QUOTE(odysseas 1998 @ May 5 2008, 21:00 ) *
Ο παιχταράς ο Μαργώνης του Μαρκόπουλου που κάθε χρόνο αλλάζει ομάδα που μπορεί να παίζει του χρόνου φίλε Maravic?Τον πάω πολύ αυτόν τον παίχτη.

πραγματικα καλος παιχτης ,πιστευω οτι δε θα δυσκολευτει να βρει ομαδα αφου πολλοι θα ψαξουν για καλο
πενταρι,αλλωστε στο μαρκοπουλο παλεψε μονος του κατω απο το καλαθι αφου ο κοκκινος ηταν πιο
εξωτερικος ψηλος κ δεν εκανε καθολου βρωμικη δουλεια κ παγκος δεν υπηρχε ουτε για δειγμα.
maravitc
QUOTE(penetration @ May 5 2008, 07:32 ) *

στελνε οτι υλικο εχεις για pistol pit,κανω αρχειο
panaros
ταύρος - ηλιούπολη 82-54 με εκπληκτικό μπάσκετ από ταύρο που δεν άφησε με τίποτα την ηλιούπολη να διεκδικήσει κάτι από το παιχνίδι..
mimos8
πολυ ευκολη επικρατηση για μας επι της σχεδον διαλυμενης και απροπονητης αμιλλας,τελικο σκορ περιπου 25 ποντους,σκορ 1ου δεκαλεπτου 4-24!κριμα γι αυτην την ομαδα που εχει πολυ καλο υλικο.
maravitc
QUOTE(mimos8 @ May 5 2008, 22:15 ) *
πολυ ευκολη επικρατηση για μας επι της σχεδον διαλυμενης και απροπονητης αμιλλας,τελικο σκορ περιπου 25 ποντους,σκορ 1ου δεκαλεπτου 4-24!κριμα γι αυτην την ομαδα που εχει πολυ καλο υλικο.

αβαντες σε κουμπουρα......
mimos8
ωχ!αν αρχισει να τα βαζει και μαζι μου ο μαραβιτς δε με σωζει τιποτα...
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ
Ξερει καποιος τι εκανε η Ραφηνα
mimos8
ειδικη αναφορα και στον αλεξη καρατζα ο οποιος εκτελουσε απο παντου σημερα σημειωνοντας 4 η 5 τριποντα.πιο ωριμος απο ποτε ο αερινος alexas10!
Kalfopoulos11
Νίκη για το Ψυχικό επί του Αρη Πετρούπολης με περίπου 15 πόντους και έτσι έκλεισε και μαθηματικά το θέμα της ανόδου για την ομάδα μου.

Οσο για το μάτς της Ραφήνας ,αν άκουσα καλά πρέπει να έχασε από το Χολαργό.
Με τα σημερινά αποτελέσματα η υπόθεση παραμονή μπερδέυτηκε ακόμα περισσότερο.
amboulas
QUOTE(mimos8 @ May 6 2008, 01:54 ) *
ειδικη αναφορα και στον αλεξη καρατζα ο οποιος εκτελουσε απο παντου σημερα σημειωνοντας 4 η 5 τριποντα.πιο ωριμος απο ποτε ο αερινος alexas10!
πιο ειναι το μυστικο της επιτυχιας του?
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(mimos8 @ May 6 2008, 01:54 ) *
ειδικη αναφορα και στον αλεξη καρατζα ο οποιος εκτελουσε απο παντου σημερα σημειωνοντας 4 η 5 τριποντα.πιο ωριμος απο ποτε ο αερινος alexas10!

QUOTE(amboulas @ May 6 2008, 02:29 ) *
πιο ειναι το μυστικο της επιτυχιας του?

Η ΠΑΝΤΟΦΛΑ
odysseas 1998
Το Δασάλ και η Άμιλλα υποβιβάστηκαν.Το Κορωπί έχει Πετρούπολη έξω και Σπάτα μεσα.Αν δεν κερδίσει και τα 2 πέφτει.Το Γαλάτσι δεν νομίζω να πέσει,έχει μέσα Αίολο και έξω Μαρκόπουλο,θα κάνει 1 νίκη και θα περάσει τον Αργοναύτη που τον έχει ισόβαθμο και τον έχει κερδίσει 2 φορές,αφού ο Αργοναύτης έχει Κηφισιά εκτός και Ψυχικό εντός!!!Η Ηλιούπολη θέλει 2 νίκες δικές της και να κάνει 2 ήττες ο Αργοναύτης που την έχει κερδίσει 2 φορές για να τον περάσει.Θα γίνει μεγάλη μάχη για τις 2 μαύρες θέσεις μεταξύ κυρίως Αροναύτη Κορωπίου και Ηλιούπολης.
jaske
Μεγαλη νικη για μας σημερα μεσα στο μαρκοπουλο..επιτελους πηραμε και ενα ματς που κριθηκε στον ποντο!!!μας ευνοησαν λιγο και τα αλλα αποτελεσματα αλλα τιποτα δεν εχει τελειωσει ακομα!!
ΜJ23
ΑΘΗΝΑΙΚΑΡΑ ΤΡΕΛΑΝΕ ΜΑΣ ΟΛΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΦΑΝΤΑΣΙΑ....6 ΠΑΙΧΤΕΣ ΝΑ ΣΩΖΟΥΝ ΚΑΤΗΓΩΡΙΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΟΥΤΕ 1 ΕΥΡΩ!!!!!!!!!!ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΑ ΠΑΛΙΚΑΡΑΚΙΑ
Jabar
Ραφήνα-Χολαργός 67-74 (17-8/15-19/17-14/18-33)
ΡΑΦΗΝΑ Μαραμένος 17 Λιούτας 2 Λιοσάτος Γιαννακόπουλος 4 Νικολάκος Μπούσουλας 12 Δαγκλής8 Χαρακτινός 13 Κελαδής 3 Κόρβινγκτον 8
ΧΟΛΑΡΓΟΣ Δημητρακούλης 9 Τσιώμος 15 Βελιζιώτης 24 Τζαγκαράκης 7 Κουντούρης 3 Σιούτης 2 Κιαπέκος 14
maravitc
QUOTE(mimos8 @ May 5 2008, 22:36 ) *
ωχ!αν αρχισει να τα βαζει και μαζι μου ο μαραβιτς δε με σωζει τιποτα...

οι συμπαθειες,δεν κινδινευουν.δωσε λιγο προσοχη στο πμ
Jabar
Τρομερές οι προβλέψεις του mimos8 χθες .Επιασε τα πάντα εκτός του Χολαργού. Τον επηρέασε ο Μάραβιτς η
η περιρρέουσα ατμόσφαιρα.Δεν ρώτησε τον ειδικό.
mimos8
αν ο penetration εδινε το παρον την παρασκευη θα το εδινα διπλο,αλλα σε ενδειξη διαμαρτυριας το δωσα ασσο!
Jabar
Στο γήπεδο ήταν Δελημπαλταδάκης,Παπαδόπουλος κλπ Κουφός ,Συμεωνίδης ο πρώτος έπιασε πελάτη το δεύτερο στοιχηματίζοντας υπέρ του Χολαργού.Διαιτητές Ζαβλανός ,Πιτσίλκας.Προς τιμή της η Ραφήνα ήταν άψογοι και κύριοι.
president
Οπως ειχα ξαναπει οι υποβιβασμοι κατα ενα μεγαλο ποσοστο θα κριθουν στις ισοβαθμιες.Μετα τα χθεσινα αποτελεσματα περιπλεχθηκαν λιγο τα πραγματα μετα τις ηττες Ραφηνας και Μαρκοπουλου.Οσον αφορα τον Αθηναικο τι να πει κανεις!!!Ειναι το ζωντανο παραδειγμα οτι μια ομαδα οταν εχει αρχες και 5--6 ποιοτικους παικτες και βεβαιως καλο προπονητη που σε αυτο το σημειο του πρωταθληματος βγαζει απο τους παικτες την καλυτερη τους ποιοτητα παρα τα τοσα προβληματα τοτε μπορει να ελπιζει σε ενα καλυτερο μελλον.Εγω ανεξαρτητως καταληξης εκτος απο συγχαρητηρια εχω να πω στα παιδια και στον προπονητη του Αθηναικου οτι οικονομικα μπορει να εχασαν εφετος αλλα κερδισαν τον σεβασμο και την συμπαθεια ΟΛΗΣ της Κατηγοριας.
Jabar
QUOTE(president @ May 6 2008, 11:49 ) *
Οπως ειχα ξαναπει οι υποβιβασμοι κατα ενα μεγαλο ποσοστο θα κριθουν στις ισοβαθμιες.Μετα τα χθεσινα αποτελεσματα περιπλεχθηκαν λιγο τα πραγματα μετα τις ηττες Ραφηνας και Μαρκοπουλου.Οσον αφορα τον Αθηναικο τι να πει κανεις!!!Ειναι το ζωντανο παραδειγμα οτι μια ομαδα οταν εχει αρχες και 5--6 ποιοτικους παικτες και βεβαιως καλο προπονητη που σε αυτο το σημειο του πρωταθληματος βγαζει απο τους παικτες την καλυτερη τους ποιοτητα παρα τα τοσα προβληματα τοτε μπορει να ελπιζει σε ενα καλυτερο μελλον.Εγω ανεξαρτητως καταληξης εκτος απο συγχαρητηρια εχω να πω στα παιδια και στον προπονητη του Αθηναικου οτι οικονομικα μπορει να εχασαν εφετος αλλα κερδισαν τον σεβασμο και την συμπαθεια ΟΛΗΣ της Κατηγοριας.

ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ στους ΠΑΙΚΤΕΣ και το ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ όλες οι ομάδες χρειάζονται τέτοιους που αποδεδειγμένα αγαπάνε το μπάσκετ.Οσο για τον Αθηναϊκό για να αποδείξει ότι έίναι αντάξιος τους θα πρέπει να κάνει κάτι γιαυτά τα παιδιά.
beach boy
QUOTE(odysseas 1998 @ May 6 2008, 00:00 ) *
Ο παιχταράς ο Μαργώνης του Μαρκόπουλου που κάθε χρόνο αλλάζει ομάδα που μπορεί να παίζει του χρόνου φίλε Maravic?Τον πάω πολύ αυτόν τον παίχτη.

καλος παιχτης αλλα πιστευω οτι ηρθε η στιγμη να σταματησει γιατι οπως τον εχω δει εχει παρει καποια κιλα και εχει βαρυνει ισως και λογω ηλικιας,αν ειναι οσο φαινεται... fast.gif
Thunder
O Γιαννουλης(Μαργωνης) ειναι απο τους καλυτερους παικτες του ΑΟΜ φετος.Το γεγονος οτι ηταν το μοναδικο κλασσικο 5αρι στην ομαδα,ειναι αληθεια οτι τον επηρεασε,αφου χωρις back up ενας παικτης που ειναι κ μια Α ηλικιας δεν ειναι δυνατον να βγαλει μια χρονια ετσι απλα,και αυτο φανηκε τωρα τις τελευταιες αγωνιστικες οπου τραυματιστηκε κιολας.Παρ'ολα αυτα δεν αλλαζει σε καμια περιπτωση οτι εκανε μια σουπερ σεζον κ πραγματικα ειμαι πολυ περηφανος και που τον γνωρισα αλλα και συνεργαστηκα μαζι του smile.gif
odysseas 1998
Πριν 3 αν θυμάμαι καλά χρόνια τον έβλεπα κάθε βδομάδα στο Γαλάτσι και ο τύπος μάσαγε σίδερα.Δεν έχω εικόνα του για φέτος,αλλά ως φίλαθλος του Γαλατσίου είναι από τους παίχτες που δεν θα ξεχάσω.
ilion_player
Καλησπέρα σε όλο το forum από την ανοιξιάτικη (έως καλοκαιρινή το μεσημέρι θα έλεγα) Πράγα. Δυστυχώς δεν μπόρεσα να είμαι στην νίκη της ομάδας μου επί του Γαλατσίου (που μπορεί να ήταν και η τελευταία για την φετινή σεζόν) αλλά δεν πειράζει. Ελπίζω στα δύο εναπομείναντα παιχνίδια να δω καλό μπάσκετ και ας κερδίσει ο καλύτερος. Χάρηκα πολύ όταν έμαθα ότι σώθηκε ο Αθηναϊκός μια και οι παίκτες του έχουν κερδίσει την συμπάθεια της κατηγορίας φέτος. Να ευχηθώ καλή θητεία σε Παναγάτο και Μπέλλα Οδυσσέα που παρουσιάζονται αύριο αλλά και στον Μπασέα που φεύγει την Δευτέρα. Επίσης συγχαρητήρια στον Παπαλουκά για τον αδερφό του. Τέλος ζητώ συγνώμη που δεν μπόρεσα να είμαι στο ΚΡΥΣΤΑΛ την Παρασκευή αλλά ακόμα έχω πρόβλημα με την υγεία μου και δεν πολυβγαίνω έξω (μην δω τίποτα για παντόφλες και θυμίζω ότι το forum το βλέπει και η γυναίκα μου). Τέλος δεν πιστεύω ότι θα υπάρχουν αποχωρήσεις από την ομάδα του χρόνου εκτός αν κάποιος σταματήσει. Να δούμε και ποιοι θα έρθουν. Maravitc μήπως έχεις κανένα νέο για επιθυμίες παικτών να παίξουν στην Ένωση;
maravitc
QUOTE(ilion_player @ May 6 2008, 18:51 ) *
Καλησπέρα σε όλο το forum από την ανοιξιάτικη (έως καλοκαιρινή το μεσημέρι θα έλεγα) Πράγα. Δυστυχώς δεν μπόρεσα να είμαι στην νίκη της ομάδας μου επί του Γαλατσίου (που μπορεί να ήταν και η τελευταία για την φετινή σεζόν) αλλά δεν πειράζει. Ελπίζω στα δύο εναπομείναντα παιχνίδια να δω καλό μπάσκετ και ας κερδίσει ο καλύτερος. Χάρηκα πολύ όταν έμαθα ότι σώθηκε ο Αθηναϊκός μια και οι παίκτες του έχουν κερδίσει την συμπάθεια της κατηγορίας φέτος. Να ευχηθώ καλή θητεία σε Παναγάτο και Μπέλλα Οδυσσέα που παρουσιάζονται αύριο αλλά και στον Μπασέα που φεύγει την Δευτέρα. Επίσης συγχαρητήρια στον Παπαλουκά για τον αδερφό του. Τέλος ζητώ συγνώμη που δεν μπόρεσα να είμαι στο ΚΡΥΣΤΑΛ την Παρασκευή αλλά ακόμα έχω πρόβλημα με την υγεία μου και δεν πολυβγαίνω έξω (μην δω τίποτα για παντόφλες και θυμίζω ότι το forum το βλέπει και η γυναίκα μου). Τέλος δεν πιστεύω ότι θα υπάρχουν αποχωρήσεις από την ομάδα του χρόνου εκτός αν κάποιος σταματήσει. Να δούμε και ποιοι θα έρθουν. Maravitc μήπως έχεις κανένα νέο για επιθυμίες παικτών να παίξουν στην Ένωση;

κ να ξερω τι εγινε ,καντε πρωτα εκλογες κ αφου ξαναβγει η προεδραρα(λιωσης),κ εχει ορεξη να κινηθει
οπως φετος(ανελαβε παπαλουκα-μακρη) τα λεμε ,παντως για το τριτο της α εσκα υπαρχει χρονια
μια καταρα οτι την αλλη χρονια δε παει καθολου καλα,πλην καποιων εξαιρεσεων οπως πχ φιλαθλιτικος
που του αρεσει ο σκαλωμενος by the way,δεν ξερω αν με καταλαβες που λεγαμε κ στο στρατο
οσο για τα τελευταια παιχνιδια,θα σε στεναχωρησω γιατι θα ειναι πολλα με λιγα,κυριως λογω της
λειψανδριας αλλα κ της αποσυνθεσης που επικρατει στην ομαδα,που ειναι κ οι κυριες αιτιες που
θελησε να τη κανει ο προπονητης(θα εχει σιγουρα προταση απο εσκανα κ ισως γ εθνικη)
αυτα κ τα λεμε
exeteplaka
Εχω γραψει αλλες δυο φορες στο συγκεριμενο forum και τις δυο οχι επειδη δεν μου αρεσε καποια κριτικη αλλα επειδη θεωρησα ανακριβη και κακοβουλα τα οσα κατα καιρους καταμαρτυρουσαν καποιοι για την προσπαθεια την οποια καναμε και η οποια τοτε μας ειχε οδηγησει σε ενα μεγαλο σερι απο νικες, μεσα απο αρκετη δουλεια απο τον Coach Γκανα και απο τους παιχτες της ομαδας.
Ο λογος για τον οποιο απαντω τωρα και μετα απο τους συνεχομενους διθυραμβους γυρω απο το προσωπο μου απο τον φιλτατο maravich, δεν ειναι αλλος απο το τελευταιο του σχολιο που λεει οτι θα μιλαει για φημες και κυριως θα κραζει τους ασχετους. Επιτρεπω στον ευατο μου να θεωρηθω ενας απο αυτους τους ασχετους στους οποιους αναφερεται ο maravich αφου εχω διαβασει οτι κοιμαμαι στον παγκο, οτι καταφερα να χασω την ανοδο στη Α εσκα εχοντας φοβερο υλικο με τα Βριλησσια, οτι ειμαι καλο παιδι αλλα απο μπασκετ ......., και αλλα διαφορα με τελευταιο οτι αν εμενα στο Νεοπεντελικο τη νεα χρονια θα ημουν το σκυλακι η πιονι της διοικησης. Πρωτα απο ολα να ευχαριστησω για την διαφημιση προς το προσωπο μου εστω και αρνητικη. Τα τελευταια δυο χρονια ειχα τη χαρα και τιμη να συνεργαστω με τους κ. Μπαφα, Κακαλια, Γκανα και ειχα σαν παιχτη και φιλο τον Σγουριτσα ανθρωπους που ειναι στον χωρο περισσοτερα χρονια απο μενα και απο τους οποιους εμαθα πολλα πραγματα που με βοηθησαν, θα με βοηθησουν στο μελλον και τους ευχαριστω για αυτο. Αν καποιος απο αυτους μου ελεγε για το ποσο ασχετος ειμαι, για το ποσο λαμογιο η σκυλακι ειμαι θα το δεχομουνα γιατι θα με γνωριζαν προσωπικα και τοτε σαν αλλος μουτσος απο το Λαζοπουλο θα ελεγα οτι μου αρεσουν οι παρατηρησεις γιατι διορθωνομαι.
Παντως οφειλω να ομολογησω οτι χαιρομαι εστω και με αυτον τον τροπο να ασχολειται καποιος σαν τον maravich με μενα, ο οποιος ειναι φανερο οτι ειναι απιστευτος γνωστης πραγματων και καταστασεων στο χωρο του μπασκετ, και η αληθεια ειναι οτι αυτο το forum χρωστα πολλα στις φιτιλιες που βαζει και κραταει ζωντανο το ενδιαφερον. Δεν θα πω καν το κοινο, κρυβεσαι πισω απο την ανωνυμια, απλα αμα κανεις κριτικη να την κανεις επειδη γνωριζεις καποια πραγματα απο πρωτο χερι και οχι επειδη καποιοι καλοθελητες στα μετεφεραν. Εγω παντως θα ειμαι ο πρωτος που θα ακουσει αυτη την κριτικη και θα προσπαθησω να διορθωσω τα λαθη, που σιγουρα θα κανω λογω ηλικιας και οχι μονο.
Θα απαντησω μονο στο τελευταιο απο ολα οσα μου εχει καταλογισει αφου τα υπολοιπα οπως ο ιδιος ειχε πει του τα ειχαν μεταφερει (αναφερομαι στο παιχνιδι στην Πετρουπολη απο οπου και ξεκινησαν τα πρωτα θετικοτατα σχολια και δεν ησουν παρων οπως ειχες δηλωσει). Ταυτοχρονα θα βαλω και ενα κουιζ που εσυ που γνωριζεις αρκετα θα ξερεις και ηδη την απαντηση. Υποθετικα τωρα, αν η διοικηση του Νεοπεντελικου ειχε αποφασισει να εμπιστευτει εμενα να οδηγησω την ομαδα τη νεα χρονια με κυριο γνωμονα το οτι θα ηταν ευκολο να με ελεγχει γιατι δεν μπηκε καν στον κοπο να απαντησει σε γνωστο προπονητη της κατηγοριας ο οποιος αυτοπροταθηκε απο οσο γνωριζω με σημαντικοτερο προσον την αποψη του οτι θα πρεπει να παιζουν τα παιδια της Πεντελης μονο? Θελω να ελπιζω οτι αυτο απαντα καποιες απο τις αποριες που εχεις.
Λαθος μου το οτι απαντω αλλα βρισκω ετσι την ευκαιρια να ευχαριστω και καποιους ανθρωπους με τους οποιους συνεργαστηκα τα τελευταια χρονια, και κυριως τα παιδια απο τα Βριλησσια που θεωρω οτι ειχαμε μια καλη χρονια φτιαχνοντας ενα νεανικο συνολο, το οποιο δεθηκε ασχετα με την αρχικη ανομοιογενεια που ειχε στο ξεκινημα φτιαχνοντας μια ομαδα που παλεψε ολα τα ματς φετος, κατι το οποιο θα κανει και μεχρι το τελος.
Συγνωμη για το μεγεθος καλη συνεχεια σε ολους .
Μαριος Σπηλιωτοπουλος
coach.konik
Καλημερα bball.gif φιλοι

απο χτες το βραδυ κανω ενα feadback, των αποτελεσματων της χρονιας, τι ακουσα, τι πιστευα στην αρχη, τι υπολογιζα στην αρχη το Β' γυρου, κλπ κλπ. ΤΕΛΙΚΑ ποιος θα "παει" μια βολτα κατω στην Β' ΕΣΚΑ ?
ΟΚ τους 2 τους ξερουμε : ΑΜΙΛΛΑ και ΔΑΣΑΛ οι αλλοι 2 με τα απαρχαιομενα μαθηματικα και τις εκτιμησεις μου για τις 2 τελευταιες αγων. ειναι: ............
blink.gif shot.gif shot.gif 41.gif ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ και ΚΟΡΩΠΙ sad.gif
ΜJ23
QUOTE(coach.konik @ May 8 2008, 10:32 ) *
Καλημερα bball.gif φιλοι

απο χτες το βραδυ κανω ενα feadback, των αποτελεσματων της χρονιας, τι ακουσα, τι πιστευα στην αρχη, τι υπολογιζα στην αρχη το Β' γυρου, κλπ κλπ. ΤΕΛΙΚΑ ποιος θα "παει" μια βολτα κατω στην Β' ΕΣΚΑ ?
ΟΚ τους 2 τους ξερουμε : ΑΜΙΛΛΑ και ΔΑΣΑΛ οι αλλοι 2 με τα απαρχαιομενα μαθηματικα και τις εκτιμησεις μου για τις 2 τελευταιες αγων. ειναι: ............
blink.gif shot.gif shot.gif 41.gif ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ και ΚΟΡΩΠΙ sad.gif


εγω θα εβαζα ηλιουπολη κορωπι γιατι η ραφηνα την εχει κερδσει 2 φορες και εναι καλητερο μαγαζι!!!!! smiley.gif
maravitc
απαντηση σε κυριο σπηλιωτοπουλο.
1.η ανωνυμια καποιες φορες ισως σημαινει κ μη διαθεση προβολης
2.αναφερεται χωρις να απαντατε σε ολα οσα λεω σχολιαζοντας οποτε βαζωκ γω τις αναφορες
σας ξανα ετσι γιατι βαριεμαι να τις ξαναγραψω.
3.δεν ηταν χαζοι στη πεντελη να δεχθουν τη προταση του προπονητη(παροτι ξερ οτι τον
εκτιμουν κ ειδαν τη πλατη του κ σε μαχη κατηγοριας κ σε αγωνα α εσκα,εχοντας αυτος
χειροτερη ομολογουμενος ομαδα)γιατι η προταση που τους εκανε -πεντελιωτες με τους
φιλους τους-ξερουν οι ιδιοι οτι δε παει πουθενα(απαντηση σε αυτο που απαντας),γι αυτο
αλλωστε πρηζουν καθε χρονο το φιλο σκαραφιγκα,ειχαν κανει προταση σε πετροπουλο(θρασος)
κ τωρα στου κουφου τη πορτα οσο θελεις βροντα λεει η παροιμια,ενω ισως ο συμεωνιδης που εχει
τη περιοχη απο παιχτης να το σκεφτει αν δεν εχει κατι καλυτερο,για να ερθουν παιχτες που θα ανεβασουν
την ομαδα γιατι τα παιδια.....(αυτα κ για το βιλλι14 που χαρηκε με την απαντηση σου κ εγραψε
στο φορουμ των μεταγραφων.
4.επιμενω οτι εισαι καλο παιδι(σε περναω 16 χρονια) κ αυτο φανηκε απο το τροπο που τοποθετηθηκες
αλλα στο επαγγελμα που θελεις να κανεις αυτο ειναι μειονεκτημα.
billy_14
QUOTE(maravitc @ May 8 2008, 10:05 ) *
3.δεν ηταν χαζοι στη πεντελη να δεχθουν τη προταση του προπονητη(παροτι ξερ οτι τον
εκτιμουν κ ειδαν τη πλατη του κ σε μαχη κατηγοριας κ σε αγωνα α εσκα,εχοντας αυτος
χειροτερη ομολογουμενος ομαδα)γιατι η προταση που τους εκανε -πεντελιωτες με τους
φιλους τους-ξερουν οι ιδιοι οτι δε παει πουθενα(απαντηση σε αυτο που απαντας),γι αυτο
αλλωστε πρηζουν καθε χρονο το φιλο σκαραφιγκα,ειχαν κανει προταση σε πετροπουλο(θρασος)
κ τωρα στου κουφου τη πορτα οσο θελεις βροντα λεει η παροιμια,ενω ισως ο συμεωνιδης που εχει
τη περιοχη απο παιχτης να το σκεφτει αν δεν εχει κατι καλυτερο,για να ερθουν παιχτες που θα ανεβασουν
την ομαδα γιατι τα παιδια.....(αυτα κ για το βιλλι14 που χαρηκε με την απαντηση σου κ εγραψε
στο φορουμ των μεταγραφων.


Καλά, άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε maravitc... Είσαι πολύ βαθιά νυχτωμένος, αλλά αυτά είναι οικογενειακά μας και φυσικά δεν βγαίνουν στο φόρουμ... Δεν πρόκειται να σου πω πόσα απ' αυτά που γράφεις δεν ισχύουν (τα περισσότερα είναι), αλλά θα σε αφήσω να βράζεις στην άγνοιά σου... Και μια συμβουλή... Όποιος προπονητής αυτοπροταθεί ξανά στην Πεντέλη (γιατί βλέπεις είμαστε μαγαζί γωνία, όσο και να μας λοιδορείς, και δε φαντάζεσαι πόσοι πλακώνουν όποτε ψάχνουμε για προπονητή) και έρθει να μας πει (ΔΟΥΛΙΚΑ κατ' εμέ) ως επιχείρημα ότι θα παίζουν τα παιδιά "μας", ας μην κάνει καλύτερα τον κόπο γιατί χαμένος θα πάει όπως άλλωστε και του συγκεκριμένου... (που για να μην ξεχάσω, μπορεί να είδαμε την πλάτη του σε κάποια μάχη ανόδου, αλλά εκείνη τη χρονιά τον νικήσαμε μέσα-έξω, μέσα μάλιστα με 25 πόντους διαφορά...)
Όσο για τον προπονητή που είχαμε το "θράσος" (αλλά και τα... βαρίδια) να πλησιάσουμε δεν ήταν ο Πετρόπουλος αλλά κάποιος πολύ καλύτερος απ' αυτόν και με πόστο πολύ ψηλά αυτή τη στιγμή... Άλλα δε θα σου πω, αφού έτσι κι αλλιώς τα ξέρεις όλα, σαν τα παιδιά του Σαββόπουλου....

ΥΓ Για το Σκαραφίγκα μάλλον πρέπει να συνηθίσω στην ιδέα ότι κάθε φορά που ψάχνουμε για προπονητή θα "παίζει" το όνομά του... Όσες φορές κι αν τα γεγονότα διαψεύσουν αυτούς που το αναφέρουν...
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
Να ευχηθω στον φιλο μου Μιχαλη Κοσμιδη,
που παρουσιαστηκε στην Τριπολη, την περασμενη Τεταρτη,
καλος πολιτης.

ΥΓ. Μιχαλακη οταν κανεις τον πρωτο σου μπανιο,
κρατησε μου το νερο να κανω ψαροσουπα.

Και αν σου πεσει το σαπουνι ΜΗΝ ΣΚΥΨΕΙΣ
να το μαζεψεις (εκτος αν σου αρεσει).
Παρε αφρολουτρο
president
Ακομη μια νικη για τον Αθηναικο που και μαθηματικα σωθηκε παρα τα τεραστια προβληματα κατα την διαρκεια της χρονιας.Δυσκολο εως αδυνατον να σωθει η Ηλιουπολι.Αρα οι 4 ειναι ΔΑΣΑΛ - ΑΜΙΛΛΑ - ΚΟΡΩΠΙ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΙ(ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ).Καλο κουραγιο στο δυσκολο πρωταθλημα της Β ΕΣΚΑ.Οσον αφορα το χθεσινο παιχνιδι.Ο Αθηναικος μπηκε δυνατα και σε καμμια στιγμη δεν εχασε το προβαδισμα.Η διαφορα εφτασε και 33 ποντους!!!Αρνητικη εντυπωση μου εκανε η εικονα του παγκου της Πεντελης .Αποκορυφομα οταν στο ημιχρονο ειχαν εντονη αντιπαραθεση ενας παικτης και καποιος απο το τeam της ομαδας .Ηταν τετοιος ο εκνευρισμος που προς το τελος του αγωνα πηραν μεχρι τεχικη ποινη!Τελος παντων τους ευχομαι να βρουν καποια στιγμη τον δρομο τους γιατι ειναι απο τις ομαδες που τις χρειαζεται η κατηγορια .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.