Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2007-08
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43
mixalopoylos17
αρης-κηφισια 2 στην παραταση
J.W.
ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΝΙΚΗ ΤΟ ΨΥΧΙΚΟ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΠΡΩΤΟ ΦΑΒΟΡΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΤΗ ΚΙΦΗΣΣΙΑ...... ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ Η ΟΜΑΔΑ ΔΕ ΣΤΑΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΑΠΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΥ ΣΚΡΑΠΗ.....ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΚΑΝΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΕΡΙΞΕ ΤΑ ΠΙΣΤΟΛΙΑ ΤΟΥ......ΚΆΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ........
tool
Λιόσια - Πεντέλη 2 (1 πόντο νομίζω)

Σπάτα - Ταύρος 2 (12- 15 πόντους νομίζω)
christina n10
QUOTE(ilion_player @ Dec 10 2007, 23:42 ) *
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - Α.Ο. ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 77 - 83 (μετά από παράταση)
Δύσκολη νίκη για την ομάδα της Ένωσης στην παράταση μετά από μέτρια εμφάνιση. Η ομάδα του Αθηναϊκού στάθηκε πολύ καλά στο γήπεδο και θα μπορούσε να πάρει την νίκη αλλά στα κρίσιμα σημεία του αγώνα μίλησε η προσωπικότητα ορισμένων παικτών (αυτή που δεν έχουν όπως γράφουν μερικοί μερικοί εδώ μέσα) και τελικά η ομάδα της Ένωσης έφυγε με το διπλό από μια πολύ δύσκολη έδρα. Στα αξιοπερίεργα του αγώνα η αποβολή του Παπαλουκά με 5 φάουλ στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου που μάλλον τραβηγμένη ήταν (τουλάχιστον ένα από αυτά) αλλά και η ένταση που δημιουργήθηκε μετά το τέλος του αγώνα με πρωταγωνιστές τον δήμαρχο του Βύρωνα και κάποιον από την ομάδα (μάλλον τον πρόεδρο της ομάδας), που οδήγησε σε έντονο φραστικό επεισόδιο και απειλή χειροδικιών. Τελικά οι ψυχραιμότεροι έδωσαν την λύση και εκτονόθηκε η κατάσταση.
Ψηλέ μου φίλε από τον Αθηναϊκό ελπίζω να ικανοποίησα την περιέργεια σου μια και μέχρι σήμερα μόνο έβλεπες τα γραφόμενά μου και τώρα με ξέρεις φυσιογνωμικά. Κλή τύχη στη συνέχεια του πρωταθλήματος.
αποφασισα χθες να παω να δω αθηναικος-ενωση ιλιου,δεν ξερω αν η ενωση εκανε μετρια εμφανιση οπως γραφει παραπανω ο" ilion_player",γιατι δεν τους εχω ξαναδει,αυτο που εχω να καταθεσω ειναι οτι χαιρομαι για την επιλογη που εκανα γιατι ηταν ενα παιχνιδι που μεχρι το τελος δεν ηξερες τον τελικο νικητη.ο αθηναικος σταθηκε πολυ καλα μεσα στο γηπεδο και για μενα κλειδι ηταν η αποβολη του play maker τους,που αν δεν εκανε το επιθετικο φαουλ ,και κατα συνεπεια δεν εβγαινε απο το παιχνιδι ,θεωρω οτι θα ειχε παρει και το ματσακι.οπως κ να εχει παντως θα δωσω τα συγχαρητηρια μου και στις δυο ομαδες στην μεν ενωση για την νικη ,στον αθηναικο γιατι παρ ολα τα προβληματα που εχει -(καποιο φανηκε μετα το παιχνιδι ) 68.gif 68.gif -στεκεται αξιοπρεπως και παλευει ολα τα παιχνιδια ....

οσο για το φραστικο επεισοδιο καλο θα ηταν να μην υπαρχουν τετοια ,ειναι κριμα για την εικονα και την προσπαθεια των παικτων(οποια και αν ειναι η αιτια)....


ilion_player ο μπαλαουρας δεν παιζει ?εχει καποιο τραυματισμο το παιδι?τον ειδα στην εξεδρα...επειδη τον ξερω παικτικα ,παντα απο τις προηγουμενε ομαδες ,που επαιζε θεωρω οτι ειναι σημαντικη απουσια για την ομαδα .εσυ ποιο νουμερο φορας?
ARVI
ξέρει κανείς τι έκανε Κορωπί κα ραφήνα?
Jabar
Κορωπί-Μαρκόπουλο 69-66
Ηλιούπολη-Τριγλία 72-73
THAMAR
[font=Arial][size=7]
[size=7]Καλημερα,θα ηθελα να αναφερθώ στα επεισόδια που έγιναν χτές στον Αθηναϊκό.Ειμαι σε θεση να γνωριζω τα πραγματα πολυ καλά εκ' των εσω και μπορώ να ξέρω ακριβώς πως έχει η κατάσταση.Για να φτάσουν τα πράγματα εκεί δε φταίει ένας ανθρωπος αλλα όλοι.Σημασια έχει πως τα μοναδικά θύματα της ιστορίας χωρίς να φταίνε είναι οι αθλητές και ο προπονητής.Οποιος ξέρει έστω και λιγα για αυτή την ομάδα γνωρίζει για το ήθος όλων των παικτών έναν προς έναν αλλα κυρίως του προπονητη,ενα ήθος που το έχουν αποδείξει σε όλα τα παιχνίδια για μεγάλο χρονικό διάστημα και γνωρίζωντας απο το πρώτο μήνα οτι δε θα παρουν δραχμή.Για αυτούς τους ανθρώπους και μόνο(παικτες & προπονητή) είναι κρίμα όλη αυτή η προσπάθεια να πάει χαμένη.Κάποιος πρέπει να μπεί δυναμικά μπροστά και να παρει τη κατάσταση στα χερια του.Είναι κρίμα το υλικό αυτό να πάει χαμένο.
christina n10
QUOTE(THAMAR @ Dec 11 2007, 11:19 ) *
[font=Arial][size=7]
[size=7]Καλημερα,θα ηθελα να αναφερθώ στα επεισόδια που έγιναν χτές στον Αθηναϊκό.Ειμαι σε θεση να γνωριζω τα πραγματα πολυ καλά εκ' των εσω και μπορώ να ξέρω ακριβώς πως έχει η κατάσταση.Για να φτάσουν τα πράγματα εκεί δε φταίει ένας ανθρωπος αλλα όλοι.Σημασια έχει πως τα μοναδικά θύματα της ιστορίας χωρίς να φταίνε είναι οι αθλητές και ο προπονητής.Οποιος ξέρει έστω και λιγα για αυτή την ομάδα γνωρίζει για το ήθος όλων των παικτών έναν προς έναν αλλα κυρίως του προπονητη,ενα ήθος που το έχουν αποδείξει σε όλα τα παιχνίδια για μεγάλο χρονικό διάστημα και γνωρίζωντας απο το πρώτο μήνα οτι δε θα παρουν δραχμή.Για αυτούς τους ανθρώπους και μόνο(παικτες & προπονητή) είναι κρίμα όλη αυτή η προσπάθεια να πάει χαμένη.Κάποιος πρέπει να μπεί δυναμικά μπροστά και να παρει τη κατάσταση στα χερια του.Είναι κρίμα το υλικό αυτό να πάει χαμένο.
!επειδη πανω κατω ξερω πως εχουν τα πραγματα ,οσο μπορω βεβαια,θα συμφωνησω μαζι σου...οπως προανεφερα κ εγω ειναι κριμα αυτη η εικονα που φανηκε χθες για την προσπαθεια των παιδιων...δεν υπαρχει λογος να γινονται τετοια ,οτι ειναι να υποθει καλο θα ηταν να γινει prive.εγω απλα χειροκροτω 41.gif και
ειλικρινα υποκλινομαι 77.gif στην προσπαθεια παιδιων κ προπονητη ,και ευχομαι καλυτερη συνεχεια.
Jabar
Το πρόβλημα στο Αθηναϊκό μπάσκετ είναι γενικώτερο και όχι μόνο του Αθηναικού και νομίζω ότι έχουμε φτάσει στο σημείο 0.Δέν υπάρχουν χορηγοί παρά μόνο θεωρητικά budget που ποτέ δεν εκτελούνται κατά γράμμα. Και οι παίκτες έχουν δίκιο και οι παράγοντες που ματώνουν και οι γονείς των ακαδημιών που βλέπουν τα παιδιά 90% μετά το εφηβικό να μην παίζουν πουθενά.Θα πρότεινα λοιπόν στις εθνικές κατηγορίες
να δημιουργηθεί μια επιτροπή στις οποίες να κατατίθονται συμφωνίες και το αντίστοιχο κεφάλαιο προκαταβολικά.Οσες ομάδες μπορούν συμμετέχουν.Από κει και κάτω κάνει το κέφι του παίζει βάζουμε και ένα οριο ηλικίας 24 για τους 9 από τους 12 ας πούμε και είναι όλοι κύριοι.Δέν χρειάζεται να κάνουμε πλούσιους τους managers και ανθρώπους που δεν αγαπάνε το μπάσκετ
soouza
Μεγάλο παιχνίδι χτες το βράδυ στην Πετρούπολη.Η ΑΕΝΚ κέρδισε στην παράταση τον Άρη 69-77.Γεμάτο από μπασκετόκοσμο το γήπεδο παρακολουθήσαμε αγώνα αντάξιο της φήμης και του υλικού των αθλητών!Δίκαιη η νίκη της Κηφισιάς,στα σημεία μεν,απόλυτα καθαρή δε.Πιο γεμάτο το ρόστερ της,από την άλλη εκτός του Παναγιωτόπουλου ο Άρης δεν ήταν καλός αλλά παρέμενε ζωντανός με εξάρσεις.Δύο σημεία ήταν καθοριστικά.Στην κανονική διάρκεια και με 3 περίπου δευτερόλεπτα ο Χρονόπουλος,μετά από επαναφορά από τη σέντρα,δεν κατάφερε να σουτάρει.Στην παράταση σε μία φάση,κι ενώ το σκορ ήταν 65-66 η Κηφισία πήρε goal-foul και στη βολή ο Ρήγος προσπαθώντας να δίωξει τη μπάλα την έβαλε δίνοντας 2 πόντους.Σωστοί και οι δύο προπονητές και οι πάγκοι.Γενικά όμως πιο έτοιμη η ΑΕΝΚ.Τέλος κάτι για τη διαιτησία.Ακούστηκαν πολλά και είναι γεγονός ότι σφύριξαν 30-70!Σε κάθε περίπτωση η Κηφισιά κέρδισε απόλυτα δίκαια κάθως για 45 λεπτά ήταν διαρκώς μπροστά.
thodoris
Πως μπορεί να είναι δίκαιη μια νίκη με διαιτησία 30-70%
soouza
QUOTE(thodoris @ Dec 11 2007, 12:53 ) *
Πως μπορεί να είναι δίκαιη μια νίκη με διαιτησία 30-70%

Είναι δίκαιη φίλτατε!Ο διαιτητής που ήρθε ήταν ο Κορομηλάς!Στο τρίτο λεπτό είχε 2 φάουλ ο Χρονόπουλος.Τα συνολικά φάουλ ήταν 7 παραπάνω για την Κηφισιά να πίεζει σε όλο το γήπεδο!Όπως και να χει επαναλαμβάνω πως σε παιχνίδι που η μεγαλύτερη διαφορά κατεγράφη με τρίποντο στη λήξη.....οι διαιτητές έπαιξαν κατ εμε το ρόλο τους αλλά στη συνολική εικόνα του αγώνα η Κηφισιά ήταν ανώτερη!
BASKETFUN
QUOTE(soouza @ Dec 11 2007, 11:12 ) *
Είναι δίκαιη φίλτατε!Ο διαιτητής που ήρθε ήταν ο Κορομηλάς!Στο τρίτο λεπτό είχε 2 φάουλ ο Χρονόπουλος.Τα συνολικά φάουλ ήταν 7 παραπάνω για την Κηφισιά να πίεζει σε όλο το γήπεδο!Όπως και να χει επαναλαμβάνω πως σε παιχνίδι που η μεγαλύτερη διαφορά κατεγράφη με τρίποντο στη λήξη.....οι διαιτητές έπαιξαν κατ εμε το ρόλο τους αλλά στη συνολική εικόνα του αγώνα η Κηφισιά ήταν ανώτερη!


Eλεγα να μην αναφερθω στο χτεσινο παιχνιδι αλλα μιας και μου δινει το εριθισμα ο soouza θελω να πω κατι.
οι φασεις που για μενα εκριναν κατα ενα μεγαλο ποσοστο το ματσ ηταν οταν ο κ.Κορομηλας (ο Θεος να τον κανει κυριο)εδωσε 2 καταφανεστατα αουτ κατα τις Κιφισιας τα εδωσε υπερ τους.Μιλαμε κραχτεσ φασεισ και μια φαση την οποια πολυ σωστα μου επισημανε ο φιλος mimos οταν του καναμε φαουλ να τον παμε στις βολες και αυτος σκοπιμα δεν το εδινα για να κυλησει ο χρονος.Οσο για τον Κορομηλα τον θεωρω επιικως απαραδεκτος τοσο για τα σφυριγματα του οσο και για τη συμπεριφορα του.Απορω πως τετεοιοι ανθρωποι σφυριζουν Α1.Και δεν θελω να αναφερθω και σε αλλεσ φασεις.Οποιος ηταν στο γηπεδο ειδε και εκρινε.Συγχαρητηρια στη Κηφησια και καλη συνεχεια φιλε mimo.
thodoris
Ναι ο Κορομηλά ήταν, και αυτό ήταν το πρόβλημα.... εαν ομως η διαιτησία έκανε σωστά την δουλεία της, απο την αρχή του αγώνα, όσο καλή και αν θεωρείς οτι ήταν η Κηφισιά, δεν ξέρουμε, ποιος τελικά θα ήταν ο νικητής του αγώνα.
soouza
Παιδιά σωστά αυτά που λέτε κι εγώ με τον Άρη είμαι αλλά νομίζω πως έδειξε λίγο πιο έτοιμη η Κηφισιά!Και οι δυό φάσεις με τα άουτ είναι γεγονός ότι επηρέασαν.
thodoris
Αν δεν είχε "αφοπλίσει" με το καλησπέρα σας τον Χρονόπουλο και εαν δεν "χαναμε" απο νωρίς τον Μιχαλόπουλο, είμαι σίγουρος οτι ο Άρης θα πετύχενε τον καλύτερο άσσο του φετινού πρωταθλήματος.
soouza
QUOTE(thodoris @ Dec 11 2007, 14:00 ) *
Αν δεν είχε "αφοπλίσει" με το καλησπέρα σας τον Χρονόπουλο και εαν δεν "χαναμε" απο νωρίς τον Μιχαλόπουλο, είμαι σίγουρος οτι ο Άρης θα πετύχενε τον καλύτερο άσσο του φετινού πρωταθλήματος.

Κι εγώ αυτά πιστεύω αλλά με το αν δε μπορούμε να συνεχίσουμε!
president
Oσον αφορα το θεμα του Αθηναικου επειδη και εγω γνωριζω καποια πραγματα εκ των εσω κατ αρχην θα συμφωνησω με τα περισσοτερα απο τα γραφεντα .Οσον αφορα το θεμα λυσης του θεματος prive δεν νομιζω οτι ευσταθει γιατι και οι ΥΠΟΣΧΕΣΕΙΣ ΕΙΧΑΝ ΔΟΘΕΙ ΚΑΙ PRIVE ειχαν γινει (προεκλογικα βεβαια)!!!Η ουσια ειναι σε αυτην την περιπτωση οχι ποιος εχει δικιο η αδικο αλλα να εξασφαλιστουν οι ηρωικοι κατ εμε παικτες και προπονητης γι αυτην την χρονια και μετα να πανε ολοι στην ευχη του Θεου γιατι ειμαι απολυτα σιγουρος οτι μετα την ΔΙΑΛΥΣΗ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΝΥΧΤΑ και χωρις σοβαρους λογους του ΑΡΧΑΙΟΤΕΡΟΥ τμηματος του ΑΘΗΝΑΙΚΟΥ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΠΡΙΤΣΙΟ(HAND--BALL)ετσι ακριβως θα διαλυθουν και αλλα τμηματα αρxης γενομενης απο το ανδρικο basket--ball.
trigazis-10
Κατ'αρχας συγχαρητηρια στην ενωση για τη νικη της στο χθεσινο παιχνιδι.Φιλε ilionplayer αν σου φαινεται αξιοπεριεργο το 5 φαουλ του παπαλουκα θα επρεπε να σου φανουν αξιοπεριεργες οι τοσες πολλες βολες που εκτελεσε η ενωση.Χωρις να θελω να μειωσω τη προσπαθεια της ενωσης η διαιτησια επαιξε ενα 60-40 υπερ της.Τα φαουλ ηταν δυσαναλογα κ οι αμυνες ομοιες.Φυσικα αυτο δε κανει αδικη τη νικη της ενωσης κ ευχομαι καλη συνεχεια.Δυστυχως ολα αυτα για εμας εχουν μπει σε δευτερη μοιρα καθως τα εσωτερικα μας προβληματα προεχουν.Συγχαρητηρια κ σε mimo κ γενικα κηφισσια γιατι πιστευω κλειδωσαν ανοδο με το χθεσινο διπλο.
tool
QUOTE(Jabar @ Dec 9 2007, 20:02 ) *
Συμπληρώνω Ταύρος 2 Κηφισιά 2 Αθηναικός 1


Φίλε Jabar μόνο το 2 του Ίλιου σου ξέφυγε σε όλα τα άλλα μέσα.. 77.gif
tool
Σπάτα–Αίολος Ταύρος 77-89 (44-42)
Διαιτητές: Μανδρέκας–Καπνιά
Σπάτα (Καρακώστας): Κοντόπουλος 7, Λίτσος, Ρούσσος 4, Μιχαλάκης 10, Μάκος 8, Ντάσσης 29, Φίλιππας 7 (2), Μαντέλος, Περγαντής 12, Παπαδημητρίου
Αίολος Ταύρος (Κετσελίδης): Καραμαδούκης 14, Μουχίμογλου, Πλατής 38 (2), Τσαμπής, Χρυσοφάκης 9, Μπουζιάνης 2, Νατσίδης 2, Σολομονίδης 21, Κρητικός, Κοκλώνης 4 (1)
Κορωπί–Μαρκόπουλο 69-66 (35-37)
Διαιτητές: Ανδρικόπουλος–Πόντας
Κορωπί (Κωστόπουλος): Δημητρόπουλος 2, Κουκουζέλης 10 (1), Ψαράκης 3 (1), Χολέβας 12 (2), Λάβαρης 2, Χαλκίδης, Μπούρας 3 (1), Κουντουμάδης 35, Γιαννόπουλος 2
Μαρκόπουλο (Αποστολόπουλος): Γκούρας, Σκλαβούνος 4, Κόκκινος 10, Μπέκιος 13, Μαργώνης 16, Χανιώτης 4, Κοσμίδης 13 (1), Μισιακός 6 Αρης Πετρούπολης–Κηφισιά 69-77 (63-63κ.α., 25-27ημ)
Διαιτητές: Κορομηλάς-Θεωνάς
Αρης Πετρούπολης (Γρυλλιωνάκης): Παναγιωτόπουλος 17 (1), Βενιτουράκης 3 (1), Λιαπούρης 2, Γεωργαλάς 11, Χρονόπουλος 15, Βασιλείου 6, Βοριάς 8 (1), Ρήγος 2, Μπούκουρας, Μιχαλόπουλος 5 (1), Δέτσης, Νικολόπουλος
Κηφισιά (Παπαθεοδώρου): Μπάρτζος 3 (1), Φράττας 5 (1), Διαμαντόπουλος 17 (2), Ψωμαδέρης 15, Καραντάς 2, Μενουδάκος 10, Καρακώστας, Ντεφούδης 19, Φώτος 6
Αθηναϊκός–Εν. Ιλίου 77-83 (68-68κ.α., 37-36)
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος–Διμπινούδης
Αθηναϊκός (Κτιστάκης): Προκόπης 12 (1), Τσίγκας 8 (1), Βασσάλος 7, Κορκοσούρας 10 (2), Τριγάζης 11 (2), Κιούσης 6 (1), Γεωργακαράκος 4, Καλφαγιώργης 19
Εν. Ιλίου (Αποστολάκης): Μπέλλας Ι. 10, Μακρής 4, Σκαλωμένος 25 (2), Μπασέας 4, Παξιμαδάς 4, Μπέλλας Οδ. 19 (2), Παπαλουκάς 9, Φούτσης 8, Ζαφειράκης, Παναγάτος
Ηλιούπολη–Αργοναύτης Τριγλίας 72-73 (43-32)
Διαιτητές: Μάνος-Γκαμήλη
Ηλιούπολη (Μποσγανάς): Μπελετσιώτης 3 (1), Σπανός 6, Παπαβλασόπουλος 14 (1), Μπαζιώτης 3, Γαρούφης 8, Παπαδάκης 16, Μπόγρης 4, Σαμαράς 7, Δάβρης 11 (1)
Αργοναύτης (Κουμαράς): Μαραμένος 9, Λιούτας, Λιοσάτος, Γιαννακόπουλος 2, Νικολάκος 8, Μπούσαλας 14 (2), Ζαφειρόπουλος 6, Δαγκλής 6, Χαρακτινός 24 (6), Κόρβινγκτον
Γαλάτσι Κυπριάδου Αμιλλα 53-56 (29-22)
Διαιτητές: Αφεντουλίδης–Βικτωράτου
Γαλάτσι Κυπριάδου (Καράμπελας-Κωνσταντάρας): Γιέβτιτς, Λαούδης, Σπηλιώπουλος 4, Αθανασιάδης 5, Σιδερής, Τσιρόπουλος 10 (2), Κορρές 3, Φρήμας 3 (1), Λοΐζος 20, Ανδρουλάκης 8
Αμιλλα (Κεφαλάς): Κουμπούρας 8, Φίλντισης 6 (2), Καβούρης 19 (2), Τσατσάνης Δ. 2, Πύρος 2, Θαλασσινός 11 (1), Τσατσάνης Π. 8 (2), Σταμουλάκης, Λίτσιος
Χολαργός – Ψυχικό 68-74 (32-39)
Διαιτητές: Ψαριανός-Κουτσουμπός
Χολαργός (Γεωργικόπουλος): Δημητρακούλης 1, Σιούτης, Κουντούρης 5 (1), Βελιζιώτης 9, Μήτρου 5 (1), Μάντζιος 6, Μπάλτας 13 (3), Πολύζος 3, Κιαπέκος 26 (1)
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Αχής 16, Ροϊδης 2, Φίλιος 9, Στεργάκης 14 (2), Καλφόπουλος 12, Μπούχερτ 14, Γκίκας 7
ΔΑΣΑΛ – Νεοπεντελικός 67-69 (24-34)
Διαιτητές: Αναγνώστου-Καλαϊτζάκης
ΔΑΣΑΛ (Κατσανός): Μπάτος 20 (1), Μπαράκος 1, Παπαγιαννακόπουλος 15, Δημόπουλος 8, Δήμας 12 (2), Αντωνίου 8, Προβιαδάκης 3, Ζαγοραίος, Βάνας, Κασνέστης, Βελτίτσας, Αποστολόπουλος
Νεοπεντελικός (Γκανάς): Κουγιανός 7 (1), Μάντζιος 1, Βόσικας 2, Μπαλαμπάνης 14 (3), Μανιάτης 18, Αττίκος 5 (1), Στράγκας 20, Χαρτοματσίδης
basket4ever13
Μπορεί κάποιος να γράψει τους πόντους των παικτών από τα παρακάτω μάτς για να συμπληρωθει το αρχείο.
Κορωπί -Αθηναϊκός/ Μαρκόπουλο-Ψυχικό/Αμιλλα-Μαρκόπουλο μόνο του Μαρκόπουλου Γαλάτσι-Κηφισιά
mimos8
για το παιχνιδι μας χθες (αρης-κηφισια) θα συμφωνησω με οσα γραφτηκαν απο τους προηγουμενους.νομιζω ημασταν πιο προετοιμασμενοι και πιο διαβασμενοι σε ενα γενικα νευρικο και μετριο παιχνιδι.οι περισσοτεροι παιχτες ειχαμε μετρια εως κακη εμφανιση με εξαιρεση 1-2 απο καθε ομαδα.η διαιτησια για πρωτη φορα φετος σε εκτος εδρας παιχνιδι ηταν πολυ καλη για μας,μετα απο εχθρικες διαιτησιες σε κορωπι και αθηναικο,και σε ολο το ματς πηραμε καποια σφυριγματα.παρολα αυτα 6 δευτερολεπτα πριν το τελος της κανονικης διαρκειας και μετα απο ταιμ αουτ δεν μας εδωσαν καθαρο φαουλ-βολες κατι το οποιο ειχε ζητησει ο κοουτς της πετρουπολης να γινει επιτηδες για να εχει αυτος τη μπαλα στα χερια του τα τελευταια 5 δευτ/τα!σε εκεινο το σημειο το σκορ ηταν ισοπαλο και θα περνουσαμε μπροστα.δηλαδη οι διαιτητες ειχαν την ευκαιρια να ¨κλειδωσουν¨ το ματς υπερ μας αν ηθελαν αλλα δεν το εκαναν.ξαναλεω ομως οτι γενικα η διαιτησια ηταν υπερ μας.συγχαρητηρια στα παιδια της πετρουπολης για την προσπαθεια και το ηθος τους.καλη συνεχεια BASKETFUN!
Thunder
QUOTE(basket4ever13 @ Dec 11 2007, 17:55 ) *
Μπορεί κάποιος να γράψει τους πόντους των παικτών από τα παρακάτω μάτς για να συμπληρωθει το αρχείο.
Κορωπί -Αθηναϊκός/ Μαρκόπουλο-Ψυχικό/Αμιλλα-Μαρκόπουλο μόνο του Μαρκόπουλου Γαλάτσι-Κηφισιά


Αυτοι ειναι οι ποντοι του Μαρκοπουλου,στα ματς με Ψυχικο και Αμιλλα.

vs Ψυχικο:Γκουρας,Σκλαβουνος,Κοκκινος 19,Μπεκιος 7(1),Μαργωνης 9,Χανιωτης 10(2),Κοσμιδης10,Μισιακος,Καραβασιλης 31

vs Aμιλλα:Γκουρας,Σκλαβουνος,Κοκκινος 20,Μπεκιος 12(2),Μαργωνης 8,Κοσμιδης 7(1),Μισιακος 9(2),Καραβασιλης 26
ilion_player
QUOTE(christina n10 @ Dec 11 2007, 07:19 ) *
ilion_player ο μπαλαουρας δεν παιζει ?εχει καποιο τραυματισμο το παιδι?τον ειδα στην εξεδρα...επειδη τον ξερω παικτικα ,παντα απο τις προηγουμενε ομαδες ,που επαιζε θεωρω οτι ειναι σημαντικη απουσια για την ομαδα .εσυ ποιο νουμερο φορας?


Αρχικά θα ήθελα να σε ευχαριστήσω για το γεγονος και μόνο ότι σκέφτηκες ότι μπορεί να είμαι παίκτης μιας τέτοιας ομάδας. Προφανώς δεν έχεις διαβάσει τα προηγούμενα post μου. Δυστυχώς στα 38 μου έχω 20 χρόνια να βρεθώ σε παρκέ και αρκούμαι απλά στο να βιντεοσκοπώ τα παιχνίδια της ομάδας στην οποία έχω τους δύο γιους μου από φέτος στις ακαδημίες και που έχω τόσο αγαπήσει και εγώ και όλη η οικογένειά μου. Αν κοίταξες κατά την διάρκεια του αγώνα στο πάνω μέρος των κερκίδων θα με είδες να βιντεοσκοπώ το παιχνίδι με την κάμερά μου και να φωνάζω αλλά πάντα επιδοκιμάζοντας ή αποδοκιμάζοντας μόνο τους παίκτες της ομάδας μου ή αποδοκιμάζοντας την διαιτησία όπου πιστεύω ότι κάνει λάθη πάντα βέβαια σε κόσμια πλαίσια. Όσο για τον Μπαλαούρα παρότι ξέρω τι συμβαίνει και μιλάω με το παιδί θα ήθελα να μου επιτρέψεις να κρατήσω αυτά που ξέρω για τον εαυτό μου μέχρι να ανακοινωθεί κάτι επίσημα από τον ίδιο ή κάποιον άλλο από την ομάδα.
ilion_player
QUOTE(trigazis-10 @ Dec 11 2007, 16:10 ) *
Κατ'αρχας συγχαρητηρια στην ενωση για τη νικη της στο χθεσινο παιχνιδι.Φιλε ilionplayer αν σου φαινεται αξιοπεριεργο το 5 φαουλ του παπαλουκα θα επρεπε να σου φανουν αξιοπεριεργες οι τοσες πολλες βολες που εκτελεσε η ενωση.Χωρις να θελω να μειωσω τη προσπαθεια της ενωσης η διαιτησια επαιξε ενα 60-40 υπερ της.Τα φαουλ ηταν δυσαναλογα κ οι αμυνες ομοιες.Φυσικα αυτο δε κανει αδικη τη νικη της ενωσης κ ευχομαι καλη συνεχεια.Δυστυχως ολα αυτα για εμας εχουν μπει σε δευτερη μοιρα καθως τα εσωτερικα μας προβληματα προεχουν.Συγχαρητηρια κ σε mimo κ γενικα κηφισσια γιατι πιστευω κλειδωσαν ανοδο με το χθεσινο διπλο.


Φίλε trigazis θα μου επιτρέψεις να ξαναδώ το παιχνίδι για να σου μιλήσω για την διαιτησία. Πιστεύω πάντως ότι δεν έκρινε το αποτέλεσμα από όσο μπορώ να θυμηθώ. Όσο για τον Παπαλουκά μάλλον άδικο ήταν το ένα τουλάχιστον από τα φάουλ που χρεώθηκε. Θα σου απαντήσω όμως αναλυτικότερα όταν ξαναδώ το παιχνίδι με ησυχία. Όσο για τα οικονομικά προβλήματα της ομάδας σου, είπα και έξω από το γήπεδο σε κάποιους ανθρώπους ποια μπορεί να είναι η τελευταία ίσως λύση που και τους παράγοντες θα βοηθήσει να έχουν ήσυχη την συνείδησή τους ότι έκαναν ότι μπορούσαν αλλά και τους παίκτες να δουν ότι κάτι κινείται. Θα πρέπει να βγουν όλοι στην γύρα για χορηγίες οποιασδήποτε μορφής (χρήματα, υλικό κ.λ.π.) και πίστεψε με αν τα καταφέρουν θα είναι το μεγαλύτερο χαστούκι σε αυτούς που αθέτησαν τις συμφωνίες που αναφέρθηκαν. Και αν δεν γίνει κάτι πάλι θα μπορείτε να λέτε ότι κάνατε την προσπάθειά σας μόνοι σας που και αυτό είναι μεγάλο χαστούκι για όσους σας κορόϊδεψαν. Σε κάθε περίπτωση όμως εύχομαι καλύ τύχη στην ομάδα σου και σε σένα προσωπικά.
president
Φιλε Ilonplayer κατ αρχας να συγχαρω την Ομαδα σας για την νικη και για την γενικοτερη παρουσια της μεσα στον αγωνιστικο χωρο και στις κερκιδες απο τους φιλαθλους σας.Εαν δεις το φυλο αγωνα η το D.V.D. θα διαπιστωσεις οτι η Ενωση σουταρε 41 ! βολες και ο Αθηναικος 21.Αυτα σε ενα παιχνιδι που ο Αθηναικος επαιξε και ζωνη αλλα και οι δυο αμυνες σε γενικες γραμες δεν ηταν και τοσο δυνατες η πιεστικες.Αλλωστε η δικη σας η ομαδα περισσοτερο παει προς το σουτ και λιγοτερο στο drive.
Jordan d
gabriel πως το βλεπεις το ματσακι την δευτερα???
gabriel1981
QUOTE(Jordan d @ Dec 12 2007, 15:24 ) *
gabriel πως το βλεπεις το ματσακι την δευτερα???



Οταν μαθω ποιος εισαι θα σου απαντησω tongue.gif

η Κιφησσια δε δειχνει να αστειευεται παντως.... ohmy.gif shot.gif shot.gif shot.gif
tool
12η Αγωνιστική και τελευταία για το έτος...

Μαρκόπουλο – Σπάτα 2

Νεοπεντελικός – Κορωπί 1

Ανω Λιόσια – Αρης Πετρ. 2

Αίολος Ταύρος – Αθηναϊκός 1

Εν. Ιλίου – Ηλιούπολη 1

Αργοναύτης - Γαλάτσι Κυπριάδου 1

Αμιλλα - Χολαργός 1

Ψυχικό – Ν. Κηφισιά 2
Jabar
Φίλε ΤΟΟΛ κατ'αρχάς το ψευδώνυμο προέρχεται από εκείνο το κατεστραμένο γκρούπ που άλλα παίζει στην αρχή του τραγουδιού άλλα στη μέση και άλλα στο τέλος? Σε βλέπω πολύ κατασταλαγμένο αυτή την αγωνιστική
έχε υπ΄οψην σου ότι είναι πιό δύσκολη από ότι φαίνεται . Μαρκόπουλο -Σπάτα δεν είναι τόσο καθαρό 2 όσο φαίνεται.Αν το Μαρκόπουλο θέλει να συνεχίσει να αναπνέει το παιχνίδι είναι must. Νεοπεντελικός - Κορωπί καλλίτερος ο Νεοπεντελικός αλλά και εδώ ελοχεύει έκπληξη . Θα εξαρτηθεί πόσο κοντά θα είναι το Κορωπί στο 4ο δεκάλεπτο. Αίολος-Αθηναϊκός πολύ καλές μονάδες υπάρχουν στο Ταύρο αλλά ο Αθηναικός πρέπει κάποτε να ξεκολλήσει είναι για πιο πάνω .Η τύχη του χρωστάει ένα παιχνίδι που πιθανόν να κριθεί στη λεπτομέρεια.Αργοναύτης -Γαλάτσι έμπειρη ομάδα ο Αργοναύτης αλλά περίεργα ασταθής.Αμιλλα -Χολαργός ο Χολαργός έδειξε αναποτελεσματικότητα με τούς πρωτοπόρους από την άλλη τα καθάρισε όλα τα παιχνίδια αυτού του είδους .Για την Αμιλλα δεν έχω προσωπική γνώμη θα τους δω τώρα.Ψυχικό -Κηφισιά αν Αχής είναι εξίσου καλός τα σουτ είναι εύστοχα και αντέξει ο Καλφόπουλος τότε ίσως ήρθε η ώρα της πρώτης ήττας της καλλίτερης ομάδας της κατηγορίας. Συνιστώ το παιχνίδι σε όλους τους ουδέτερους.
GRAFIKOS
Kαλημέρα,Μπασκετόφιλοι.
Γράφω σήμερα για πρώτη φορά επειδή κάποτε πρέπει να αποκαλυφθει η αληθεια σχετικα με το τι συμβαινει στο ανδρικο τμημα μπασκετ του ΑΘΗΝΑΙΚΟΥ,το οποιο βαδιζει με μαθηματικη ακριβεια προς την ολοκρηρωτικη διαλυση.
Η ιστορια μας αφορα δυο αντιμαχομενες πλευρες.Απο τη μια ειναι η δημοτικη αρχη και απο την αλλη οι παραγοντες που απορτιζουν τη διοικηση του αντρικου τμηματος.Το γεγονος ειναι οτι οι δυο αυτες πλευρες ουδεποτε τα πηγαιναν καλα μεταξυ τους,με αποκορυφωμα τη φετινη χρονια οπου μετα το παιχνιδι της περασμενης Δευτερας η τυπικοτητα εξεληχθηκε σε εχθρα.
Ας δουμε ομως τα γεγονοτα αναλυτικοτερα,ξεκινωντας απο την πλευρα του Δημαρχου,ο οποιος εχει δεχθει και τα περισσοτερα πυρα.Βαση των οσων ισχυριζεται η συγκεκριμενη πλευρα,ποτε μα ποτε τη φετινη χρονια δεν εγινε λογος για οικονομικη ενισχυση του αντρικου τμηματος.Η προθεση του Δημαρχου ηταν ευθυς εξαρχης να μην βαλει ουτε EΥΡΩ,διοτι κυριο μελημα του ηταν η πληρης επικεντρωση της προσοχης του και της στηριξης του στη προσπαθεια του γυναικειου για διακριση στη Α1 κατηγορια.Οντως,εν μερη,τα οσα ισχυριζεται ο Δημαρχος ευσταθουν αλλα υπαρχει κατι το οποιο ξεχναει ο κος Δημαρχος.Περυσι οταν και ετρεχε το θεμα των δημοτικων εκλογων ο εν λογω κυριος εταζε λαγους με πετραχηλια στις ομαδες μπασκετ του ΑΘΗΝΑΙΚΟΥ και μαλιστα ειχε υποσχεθει μακροχρονη υποστηριξη σε περιπτωση που αυτες επιτυγχαναν τους στοχους τους.Χαρακτηριστικα λογια ηταν τα: <<οσα χρειαζεστε αρκει να ανεβειτε>>,<<θελω να φτιαξουμε ομαδα με τριετη προγραμματισμο>>,<<ανεβειτε και εγω ειμαι εδω>>.Τελικα και τα δυο τμηματα ανταποκριθηκαν(ευκολα ή δυσκολα) στις προσδοκιες του Δημαρχου αλλα φετος μονο το ενα τμημα απολαμβανει τους καρπους των περσινων του προσπαθειων.Γιατι αραγε ξεχαστηκε το εταιρο?
Ενα αλλο θεμα εχει να κανει με τα δημοτικα κονδυλια.Περα απο τους διαφορους χορηγους,τους οποιους ο ιδιος ο δημαρχος εψαξε και βρηκε(και που για να τους προσεγγισει χρησιμοποιησε καποια αντιδωρα τα οποια δεν ειναι τησ παρουσης),ο προυπολογισμος του γυναικειου τμηματος συμπληρωνεται και απο το ταμειο του δημου.Ειμαι σιγουρος οτι τα κονδυλια αυτα φευγουν απο το ταμειο του δημου με προορισμο το τμημα μπασκετ του ΑΘΗΝΑΙΚΟΥ Α.Ο γενικα και οχι συγκεκριμενα προς το γυναικειο τμημα.Ποιος λοιπον παιρνει την αποφαση ή υπο ποιανου τις εντολες το ποσο αυτο σφετεριζεται μονο απο μια ομαδα εις βαρος των υπολοιπων?
Τελος αν ο Δημαρχος τηρουσε στο ακεραιο τις υποσχεσεις του δεν θα υπηρχε και αυτη η τρυπα των 5.000ευρω απο τον περσινο προυπολογισμο.Εκτος και αν ειναι προτιμοτερο να φευγουν λεφτα σε λουλουδια και ποτα παρα να πηγαινουν σε καποια παιδια που τα υπολογιζουν ως ενα εισοδημα.
Περναμε τωρα και στην πλευρα των παραγοντων του αντρικου τμηματος που και αυτοι φερουν εξισου μεγαλο μεριδιο ευθυνης.Οι κυριοι αυτοι λοιπον βασιζομενοι στις περσινες υποσχεσεις του Δημαρχου και μεθυσμενοι απο το νεκταρ της ανοδου ξεκινησαν με ονειρα χιλια τη φετεινη χρονια.Ειναι πραγματι γεγονος οτι δεν ελαβαν σαφης διαβεβαιωσεις απο το Δημαρχο οτι θα τους στηριξει και τη φετινη χρονια.Του εναντιον,ποτε δεν ηρθαν σε αμεση επαφη με τον ιδιο το Δημαρχο,αλλα με τον Αντιδημαρχο ο οποιος και τους εταξε το ποσο των 20.000ευρω.Μαλλον στο δημο Βυρωνα το κεφαλι και τα υπολοιπα μερη λειτουργουν αυτοβουλως και ανεξαρτητα το ενα απο το αλλο.
Επισης οι εν λογω παραγοντες βασιστηκαν και σε ορισμενες υποσχεσεις του προεδρου ή αλλων υψηλοβαθμων μελων του Δ.Σ του ΑΘΗΝΑΙΚΟΥ Α.Ο και οι οποιες ποτε δεν εγιναν πραξη.
Θα μπορουσε λοιπον κανεις να ισχυριστει οτι οι παραγοντες τησ ομαδας επεσαν θυματα εκμεταλλευσης καποιων ανωτερων και οτι δεν φερνουν καμμια ευθυνη.Αυτο ομως δεν ευσταθει,γιατι που πας κυριε μου χωρις χειροπιαστες αποδειξεις,χωρις εγγραφες βεβαιωσεις και υπογεγγραμενες αποφασεις,χωρις ουτε ενα βασικο χορηγο για την ομαδα,μονο και μονο βασιζομενος σε υποσχεσεις ανθρωπων που,κακα τα ψεματα,ουτε σε εχουν αναγκη ουτε σε εκτιμανε ιδιαιτερα.Γιατι παιρνεις στο λαιμο σου 12 ατομα εχοντας στα χερια σου μονο λογια και ελπιδες.
Υπαρχει επισης και το ζητημα της αντιπαραθεσης(το οποιο εγινε ιδιαιτερα εμφανες την περασμενη Δευτερα,εξω απο το γηπεδο) μεταξυ παραγοντων αντρικου και γυναικειου(οι οποιοι λαμβανουν ιδιαιτερης ευνοιας απο το Δημαρχο).Καποιοι μαλιστα ισχυριζονται οτι σκοπος των δευτερων ειναι να απομακρυνουν τους πρωτους απο την ομαδα και οτι δαχτυλος αυτων ειναι η αδιαφορια του Δημαρχου για την αντρικη ομαδα.
Αυτη λοιπον ειναι η μια και μονη,η υποκειμενικη αληθεια ασχετα με το τι θελει να πιστευει και να υποστηριζει το καθε εμπλεκωμενο μερος.Μην υπεκφευγετε κυριοι γιατι η πραγματικοτητα ειναι οτι η μη τηρηση των υποσχεσεων απο τη μια μερια και η ευκολοπιστια,ο παρορμητισμος και η ελλειψη προγραμματισμου απο την αλλη οδηγησαν την ομαδα εκει που βρισκεται τωρα.ΣΤΟ ΧΕΙΛΟΣ ΤΟΥ ΓΚΡΕΜΟY.
Και φυσικα με το να ριχνετε το μπαλακι ο ενας στον αλλο δεν βγαινει καμμια λυση.Αναλαβετε κυριοι τις ευθυνες σας.Μην αποχωρειτε ή μην απομακρυνεστε χωρις να ξοφλησετε για τα λαθη σας.Ο σωστος ο αντρας δεν μεταβιβαζει τις ευθυνες του,αλλα τις αποδεχετε και τις φερνει εις περας.Φανειτε ΑΝΤΡΕΣ και μην πατε να την κανετε αριστερα και δεξια οπως μαθαινω.Ειναι θεμα αυτοσεβασμου.
Κλεινωντας θα ηθελα να επισημανω οτι πρωταρχικος σκοπος μου δεν ειναι να καταδειξω τους ενοχους και να τους θεσω υπο την κριτικη τπυ καθενος.Ποσως ενδιαφερομαι για αυτους.Οι στοχοι μου ειναι οι εξης:
1)Nα καυτηριασω για αλλη μια φορα το γεγονος οτι το αθλημα χαντακωνεται απο περιστασιακους και επιφανειακους τυπους που στοχο εχουν την προσωπικη τους προβολη και οχι την ευημερια του αθληματος.
2)Να προσπαθησω να ευαισθητοποιησω και να συσπειρωσω οσους πραγματικα ενδιαφερονται για αυτη την ομαδα και μπορουν να ενεργοποιηθουν προς την σωτηρια της.
3)Να προστατεψω τους αθλητες της ομαδας απο το να κατηγορηθουν ως τοιχοδιωκτες,εγωιστες και πλεονεκτες,οι οποιοι στην πρωτη στραβη εγκαταλειπουν το καραβι.Γιατι με το να διαβασουν ολη την αληθεια θα καταλαβουν οτι τα παιδια αυτα απο το καλοκαιρι μεχρι και τωρα αποτελουν θυμα εκμεταλλευσης της απερισκεψιας καποιων ανθρωπων οι οποιοι τοσο καιρο τους υποσχοντουσαν φυκια με μεταξωτες κορδελες
και γεμιζαν τα μυαλα τους με ψευτικα λογια.Επεισης να τονισω οτι η τελευταια εντυπωση που εχει μεινει στα παιδια ειναι οτι δεν υπαρχει λυση στο προβλημα καθως και ο Δημαρχος αρνηθηκε οποιαδηποτε βοηθεια αλλα και ο γενικος αρχηγος της ομαδας παραιτηθηκε,περνωντας αλλου τις ευθυνες του.

Υ.Γ 1:ΤΟΝΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΓΟ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ Ή ΘΑ ΕΜΠΛΑΚΩ ΣΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ.ΑΠΛΑ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΒΓΑΛΤΕ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΣΑΣ.
Υ.Γ 2:ΤΟ ΠΑΡΑΤΣΟΥΚΛΙ ΜΟΥ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ ΤΟ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ(εδω οι αθλητες του αντρικου τμηματος) ΟΤΑΝ ΕΠΑΝΕΙΛΗΜΕΝΩΣ ΒΛΕΠΕΙ ΝΑ ΘΙΓΟΝΤΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΝΟΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΑΠΟ ΤΥΠΟΥΣ ΕΥΚΑΙΡΙΑΚΟΥΣ,ΚΑΙΡΟΣΚΟΠΟΥΣ ΚΑΙ ΑΔΑΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΗ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΚΑΙ Η ΑΔΙΚΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΝΙΓΕΙ.
Υ.Γ 3:ΕΛΠΙΖΩ ΑΥΡΙΟ ΜΕΘΑΥΡΙΟ Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΣΤΑ ΚΡΥΑ ΤΟΥ ΛΟΥΤΡΑ ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΕ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΤΡΑΚΥΛΑ.
ilion_player
QUOTE(GRAFIKOS @ Dec 13 2007, 18:49 ) *
Kαλημέρα,Μπασκετόφιλοι.
Γράφω σήμερα για πρώτη φορά επειδή κάποτε πρέπει να αποκαλυφθει η αληθεια σχετικα με το τι συμβαινει στο ανδρικο τμημα μπασκετ του ΑΘΗΝΑΙΚΟΥ,το οποιο βαδιζει με μαθηματικη ακριβεια προς την ολοκρηρωτικη διαλυση.
Η ιστορια μας αφορα δυο αντιμαχομενες πλευρες.Απο τη μια ειναι η δημοτικη αρχη και απο την αλλη οι παραγοντες που απορτιζουν τη διοικηση του αντρικου τμηματος.Το γεγονος ειναι οτι οι δυο αυτες πλευρες ουδεποτε τα πηγαιναν καλα μεταξυ τους,με αποκορυφωμα τη φετινη χρονια οπου μετα το παιχνιδι της περασμενης Δευτερας η τυπικοτητα εξεληχθηκε σε εχθρα.
Ας δουμε ομως τα γεγονοτα αναλυτικοτερα,ξεκινωντας απο την πλευρα του Δημαρχου,ο οποιος εχει δεχθει και τα περισσοτερα πυρα.Βαση των οσων ισχυριζεται η συγκεκριμενη πλευρα,ποτε μα ποτε τη φετινη χρονια δεν εγινε λογος για οικονομικη ενισχυση του αντρικου τμηματος.Η προθεση του Δημαρχου ηταν ευθυς εξαρχης να μην βαλει ουτε EΥΡΩ,διοτι κυριο μελημα του ηταν η πληρης επικεντρωση της προσοχης του και της στηριξης του στη προσπαθεια του γυναικειου για διακριση στη Α1 κατηγορια.Οντως,εν μερη,τα οσα ισχυριζεται ο Δημαρχος ευσταθουν αλλα υπαρχει κατι το οποιο ξεχναει ο κος Δημαρχος.Περυσι οταν και ετρεχε το θεμα των δημοτικων εκλογων ο εν λογω κυριος εταζε λαγους με πετραχηλια στις ομαδες μπασκετ του ΑΘΗΝΑΙΚΟΥ και μαλιστα ειχε υποσχεθει μακροχρονη υποστηριξη σε περιπτωση που αυτες επιτυγχαναν τους στοχους τους.Χαρακτηριστικα λογια ηταν τα: <<οσα χρειαζεστε αρκει να ανεβειτε>>,<<θελω να φτιαξουμε ομαδα με τριετη προγραμματισμο>>,<<ανεβειτε και εγω ειμαι εδω>>.Τελικα και τα δυο τμηματα ανταποκριθηκαν(ευκολα ή δυσκολα) στις προσδοκιες του Δημαρχου αλλα φετος μονο το ενα τμημα απολαμβανει τους καρπους των περσινων του προσπαθειων.Γιατι αραγε ξεχαστηκε το εταιρο?
Ενα αλλο θεμα εχει να κανει με τα δημοτικα κονδυλια.Περα απο τους διαφορους χορηγους,τους οποιους ο ιδιος ο δημαρχος εψαξε και βρηκε(και που για να τους προσεγγισει χρησιμοποιησε καποια αντιδωρα τα οποια δεν ειναι τησ παρουσης),ο προυπολογισμος του γυναικειου τμηματος συμπληρωνεται και απο το ταμειο του δημου.Ειμαι σιγουρος οτι τα κονδυλια αυτα φευγουν απο το ταμειο του δημου με προορισμο το τμημα μπασκετ του ΑΘΗΝΑΙΚΟΥ Α.Ο γενικα και οχι συγκεκριμενα προς το γυναικειο τμημα.Ποιος λοιπον παιρνει την αποφαση ή υπο ποιανου τις εντολες το ποσο αυτο σφετεριζεται μονο απο μια ομαδα εις βαρος των υπολοιπων?
Τελος αν ο Δημαρχος τηρουσε στο ακεραιο τις υποσχεσεις του δεν θα υπηρχε και αυτη η τρυπα των 5.000ευρω απο τον περσινο προυπολογισμο.Εκτος και αν ειναι προτιμοτερο να φευγουν λεφτα σε λουλουδια και ποτα παρα να πηγαινουν σε καποια παιδια που τα υπολογιζουν ως ενα εισοδημα.
Περναμε τωρα και στην πλευρα των παραγοντων του αντρικου τμηματος που και αυτοι φερουν εξισου μεγαλο μεριδιο ευθυνης.Οι κυριοι αυτοι λοιπον βασιζομενοι στις περσινες υποσχεσεις του Δημαρχου και μεθυσμενοι απο το νεκταρ της ανοδου ξεκινησαν με ονειρα χιλια τη φετεινη χρονια.Ειναι πραγματι γεγονος οτι δεν ελαβαν σαφης διαβεβαιωσεις απο το Δημαρχο οτι θα τους στηριξει και τη φετινη χρονια.Του εναντιον,ποτε δεν ηρθαν σε αμεση επαφη με τον ιδιο το Δημαρχο,αλλα με τον Αντιδημαρχο ο οποιος και τους εταξε το ποσο των 20.000ευρω.Μαλλον στο δημο Βυρωνα το κεφαλι και τα υπολοιπα μερη λειτουργουν αυτοβουλως και ανεξαρτητα το ενα απο το αλλο.
Επισης οι εν λογω παραγοντες βασιστηκαν και σε ορισμενες υποσχεσεις του προεδρου ή αλλων υψηλοβαθμων μελων του Δ.Σ του ΑΘΗΝΑΙΚΟΥ Α.Ο και οι οποιες ποτε δεν εγιναν πραξη.
Θα μπορουσε λοιπον κανεις να ισχυριστει οτι οι παραγοντες τησ ομαδας επεσαν θυματα εκμεταλλευσης καποιων ανωτερων και οτι δεν φερνουν καμμια ευθυνη.Αυτο ομως δεν ευσταθει,γιατι που πας κυριε μου χωρις χειροπιαστες αποδειξεις,χωρις εγγραφες βεβαιωσεις και υπογεγγραμενες αποφασεις,χωρις ουτε ενα βασικο χορηγο για την ομαδα,μονο και μονο βασιζομενος σε υποσχεσεις ανθρωπων που,κακα τα ψεματα,ουτε σε εχουν αναγκη ουτε σε εκτιμανε ιδιαιτερα.Γιατι παιρνεις στο λαιμο σου 12 ατομα εχοντας στα χερια σου μονο λογια και ελπιδες.
Υπαρχει επισης και το ζητημα της αντιπαραθεσης(το οποιο εγινε ιδιαιτερα εμφανες την περασμενη Δευτερα,εξω απο το γηπεδο) μεταξυ παραγοντων αντρικου και γυναικειου(οι οποιοι λαμβανουν ιδιαιτερης ευνοιας απο το Δημαρχο).Καποιοι μαλιστα ισχυριζονται οτι σκοπος των δευτερων ειναι να απομακρυνουν τους πρωτους απο την ομαδα και οτι δαχτυλος αυτων ειναι η αδιαφορια του Δημαρχου για την αντρικη ομαδα.
Αυτη λοιπον ειναι η μια και μονη,η υποκειμενικη αληθεια ασχετα με το τι θελει να πιστευει και να υποστηριζει το καθε εμπλεκωμενο μερος.Μην υπεκφευγετε κυριοι γιατι η πραγματικοτητα ειναι οτι η μη τηρηση των υποσχεσεων απο τη μια μερια και η ευκολοπιστια,ο παρορμητισμος και η ελλειψη προγραμματισμου απο την αλλη οδηγησαν την ομαδα εκει που βρισκεται τωρα.ΣΤΟ ΧΕΙΛΟΣ ΤΟΥ ΓΚΡΕΜΟY.
Και φυσικα με το να ριχνετε το μπαλακι ο ενας στον αλλο δεν βγαινει καμμια λυση.Αναλαβετε κυριοι τις ευθυνες σας.Μην αποχωρειτε ή μην απομακρυνεστε χωρις να ξοφλησετε για τα λαθη σας.Ο σωστος ο αντρας δεν μεταβιβαζει τις ευθυνες του,αλλα τις αποδεχετε και τις φερνει εις περας.Φανειτε ΑΝΤΡΕΣ και μην πατε να την κανετε αριστερα και δεξια οπως μαθαινω.Ειναι θεμα αυτοσεβασμου.
Κλεινωντας θα ηθελα να επισημανω οτι πρωταρχικος σκοπος μου δεν ειναι να καταδειξω τους ενοχους και να τους θεσω υπο την κριτικη τπυ καθενος.Ποσως ενδιαφερομαι για αυτους.Οι στοχοι μου ειναι οι εξης:
1)Nα καυτηριασω για αλλη μια φορα το γεγονος οτι το αθλημα χαντακωνεται απο περιστασιακους και επιφανειακους τυπους που στοχο εχουν την προσωπικη τους προβολη και οχι την ευημερια του αθληματος.
2)Να προσπαθησω να ευαισθητοποιησω και να συσπειρωσω οσους πραγματικα ενδιαφερονται για αυτη την ομαδα και μπορουν να ενεργοποιηθουν προς την σωτηρια της.
3)Να προστατεψω τους αθλητες της ομαδας απο το να κατηγορηθουν ως τοιχοδιωκτες,εγωιστες και πλεονεκτες,οι οποιοι στην πρωτη στραβη εγκαταλειπουν το καραβι.Γιατι με το να διαβασουν ολη την αληθεια θα καταλαβουν οτι τα παιδια αυτα απο το καλοκαιρι μεχρι και τωρα αποτελουν θυμα εκμεταλλευσης της απερισκεψιας καποιων ανθρωπων οι οποιοι τοσο καιρο τους υποσχοντουσαν φυκια με μεταξωτες κορδελες
και γεμιζαν τα μυαλα τους με ψευτικα λογια.Επεισης να τονισω οτι η τελευταια εντυπωση που εχει μεινει στα παιδια ειναι οτι δεν υπαρχει λυση στο προβλημα καθως και ο Δημαρχος αρνηθηκε οποιαδηποτε βοηθεια αλλα και ο γενικος αρχηγος της ομαδας παραιτηθηκε,περνωντας αλλου τις ευθυνες του.

Υ.Γ 1:ΤΟΝΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΓΟ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ Ή ΘΑ ΕΜΠΛΑΚΩ ΣΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ.ΑΠΛΑ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΒΓΑΛΤΕ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΣΑΣ.
Υ.Γ 2:ΤΟ ΠΑΡΑΤΣΟΥΚΛΙ ΜΟΥ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ ΤΟ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ(εδω οι αθλητες του αντρικου τμηματος) ΟΤΑΝ ΕΠΑΝΕΙΛΗΜΕΝΩΣ ΒΛΕΠΕΙ ΝΑ ΘΙΓΟΝΤΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΝΟΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΑΠΟ ΤΥΠΟΥΣ ΕΥΚΑΙΡΙΑΚΟΥΣ,ΚΑΙΡΟΣΚΟΠΟΥΣ ΚΑΙ ΑΔΑΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΗ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΚΑΙ Η ΑΔΙΚΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΝΙΓΕΙ.
Υ.Γ 3:ΕΛΠΙΖΩ ΑΥΡΙΟ ΜΕΘΑΥΡΙΟ Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΣΤΑ ΚΡΥΑ ΤΟΥ ΛΟΥΤΡΑ ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΕ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΤΡΑΚΥΛΑ.


Δεν ξέρω αν τα παραπάνω είναι αλήθεια ή μερικώς αλήθεια αλλά είναι μια από τις πιο αναλυτικές και τεκμηριωμένες παρουσιάσεις προβλήματος που έχω διαβάσει και μόνο αυτό το γεγονός με κάνει να πιστεύω ότι ανταποκρίνεται ακριβώς στην πραγματικότητα. Φίλε GRAFIKOS συγχαρητήρια και μην σταματάς να γράφεις με αυτό τον τρόπο τα προβλήματα της ομάδας σου. Ίσως κάποιοι να σε ακούσουν και να αποφασίσουν να σε βοηθήσουν.
ΝΙΚΟΣ ΧΑΡΔΑΛΙΑΣ
QUOTE(GRAFIKOS @ Dec 13 2007, 18:49 ) *
Kαλημέρα,Μπασκετόφιλοι.
Γράφω σήμερα για πρώτη φορά επειδή κάποτε πρέπει να αποκαλυφθει η αληθεια σχετικα με το τι συμβαινει στο ανδρικο τμημα μπασκετ του ΑΘΗΝΑΙΚΟΥ,το οποιο βαδιζει με μαθηματικη ακριβεια προς την ολοκρηρωτικη διαλυση.
Η ιστορια μας αφορα δυο αντιμαχομενες πλευρες.Απο τη μια ειναι η δημοτικη αρχη και απο την αλλη οι παραγοντες που απορτιζουν τη διοικηση του αντρικου τμηματος.Το γεγονος ειναι οτι οι δυο αυτες πλευρες ουδεποτε τα πηγαιναν καλα μεταξυ τους,με αποκορυφωμα τη φετινη χρονια οπου μετα το παιχνιδι της περασμενης Δευτερας η τυπικοτητα εξεληχθηκε σε εχθρα.
Ας δουμε ομως τα γεγονοτα αναλυτικοτερα,ξεκινωντας απο την πλευρα του Δημαρχου,ο οποιος εχει δεχθει και τα περισσοτερα πυρα.Βαση των οσων ισχυριζεται η συγκεκριμενη πλευρα,ποτε μα ποτε τη φετινη χρονια δεν εγινε λογος για οικονομικη ενισχυση του αντρικου τμηματος.Η προθεση του Δημαρχου ηταν ευθυς εξαρχης να μην βαλει ουτε EΥΡΩ,διοτι κυριο μελημα του ηταν η πληρης επικεντρωση της προσοχης του και της στηριξης του στη προσπαθεια του γυναικειου για διακριση στη Α1 κατηγορια.Οντως,εν μερη,τα οσα ισχυριζεται ο Δημαρχος ευσταθουν αλλα υπαρχει κατι το οποιο ξεχναει ο κος Δημαρχος.Περυσι οταν και ετρεχε το θεμα των δημοτικων εκλογων ο εν λογω κυριος εταζε λαγους με πετραχηλια στις ομαδες μπασκετ του ΑΘΗΝΑΙΚΟΥ και μαλιστα ειχε υποσχεθει μακροχρονη υποστηριξη σε περιπτωση που αυτες επιτυγχαναν τους στοχους τους.Χαρακτηριστικα λογια ηταν τα: <<οσα χρειαζεστε αρκει να ανεβειτε>>,<<θελω να φτιαξουμε ομαδα με τριετη προγραμματισμο>>,<<ανεβειτε και εγω ειμαι εδω>>.Τελικα και τα δυο τμηματα ανταποκριθηκαν(ευκολα ή δυσκολα) στις προσδοκιες του Δημαρχου αλλα φετος μονο το ενα τμημα απολαμβανει τους καρπους των περσινων του προσπαθειων.Γιατι αραγε ξεχαστηκε το εταιρο?
Ενα αλλο θεμα εχει να κανει με τα δημοτικα κονδυλια.Περα απο τους διαφορους χορηγους,τους οποιους ο ιδιος ο δημαρχος εψαξε και βρηκε(και που για να τους προσεγγισει χρησιμοποιησε καποια αντιδωρα τα οποια δεν ειναι τησ παρουσης),ο προυπολογισμος του γυναικειου τμηματος συμπληρωνεται και απο το ταμειο του δημου.Ειμαι σιγουρος οτι τα κονδυλια αυτα φευγουν απο το ταμειο του δημου με προορισμο το τμημα μπασκετ του ΑΘΗΝΑΙΚΟΥ Α.Ο γενικα και οχι συγκεκριμενα προς το γυναικειο τμημα.Ποιος λοιπον παιρνει την αποφαση ή υπο ποιανου τις εντολες το ποσο αυτο σφετεριζεται μονο απο μια ομαδα εις βαρος των υπολοιπων?
Τελος αν ο Δημαρχος τηρουσε στο ακεραιο τις υποσχεσεις του δεν θα υπηρχε και αυτη η τρυπα των 5.000ευρω απο τον περσινο προυπολογισμο.Εκτος και αν ειναι προτιμοτερο να φευγουν λεφτα σε λουλουδια και ποτα παρα να πηγαινουν σε καποια παιδια που τα υπολογιζουν ως ενα εισοδημα.
Περναμε τωρα και στην πλευρα των παραγοντων του αντρικου τμηματος που και αυτοι φερουν εξισου μεγαλο μεριδιο ευθυνης.Οι κυριοι αυτοι λοιπον βασιζομενοι στις περσινες υποσχεσεις του Δημαρχου και μεθυσμενοι απο το νεκταρ της ανοδου ξεκινησαν με ονειρα χιλια τη φετεινη χρονια.Ειναι πραγματι γεγονος οτι δεν ελαβαν σαφης διαβεβαιωσεις απο το Δημαρχο οτι θα τους στηριξει και τη φετινη χρονια.Του εναντιον,ποτε δεν ηρθαν σε αμεση επαφη με τον ιδιο το Δημαρχο,αλλα με τον Αντιδημαρχο ο οποιος και τους εταξε το ποσο των 20.000ευρω.Μαλλον στο δημο Βυρωνα το κεφαλι και τα υπολοιπα μερη λειτουργουν αυτοβουλως και ανεξαρτητα το ενα απο το αλλο.
Επισης οι εν λογω παραγοντες βασιστηκαν και σε ορισμενες υποσχεσεις του προεδρου ή αλλων υψηλοβαθμων μελων του Δ.Σ του ΑΘΗΝΑΙΚΟΥ Α.Ο και οι οποιες ποτε δεν εγιναν πραξη.
Θα μπορουσε λοιπον κανεις να ισχυριστει οτι οι παραγοντες τησ ομαδας επεσαν θυματα εκμεταλλευσης καποιων ανωτερων και οτι δεν φερνουν καμμια ευθυνη.Αυτο ομως δεν ευσταθει,γιατι που πας κυριε μου χωρις χειροπιαστες αποδειξεις,χωρις εγγραφες βεβαιωσεις και υπογεγγραμενες αποφασεις,χωρις ουτε ενα βασικο χορηγο για την ομαδα,μονο και μονο βασιζομενος σε υποσχεσεις ανθρωπων που,κακα τα ψεματα,ουτε σε εχουν αναγκη ουτε σε εκτιμανε ιδιαιτερα.Γιατι παιρνεις στο λαιμο σου 12 ατομα εχοντας στα χερια σου μονο λογια και ελπιδες.
Υπαρχει επισης και το ζητημα της αντιπαραθεσης(το οποιο εγινε ιδιαιτερα εμφανες την περασμενη Δευτερα,εξω απο το γηπεδο) μεταξυ παραγοντων αντρικου και γυναικειου(οι οποιοι λαμβανουν ιδιαιτερης ευνοιας απο το Δημαρχο).Καποιοι μαλιστα ισχυριζονται οτι σκοπος των δευτερων ειναι να απομακρυνουν τους πρωτους απο την ομαδα και οτι δαχτυλος αυτων ειναι η αδιαφορια του Δημαρχου για την αντρικη ομαδα.
Αυτη λοιπον ειναι η μια και μονη,η υποκειμενικη αληθεια ασχετα με το τι θελει να πιστευει και να υποστηριζει το καθε εμπλεκωμενο μερος.Μην υπεκφευγετε κυριοι γιατι η πραγματικοτητα ειναι οτι η μη τηρηση των υποσχεσεων απο τη μια μερια και η ευκολοπιστια,ο παρορμητισμος και η ελλειψη προγραμματισμου απο την αλλη οδηγησαν την ομαδα εκει που βρισκεται τωρα.ΣΤΟ ΧΕΙΛΟΣ ΤΟΥ ΓΚΡΕΜΟY.
Και φυσικα με το να ριχνετε το μπαλακι ο ενας στον αλλο δεν βγαινει καμμια λυση.Αναλαβετε κυριοι τις ευθυνες σας.Μην αποχωρειτε ή μην απομακρυνεστε χωρις να ξοφλησετε για τα λαθη σας.Ο σωστος ο αντρας δεν μεταβιβαζει τις ευθυνες του,αλλα τις αποδεχετε και τις φερνει εις περας.Φανειτε ΑΝΤΡΕΣ και μην πατε να την κανετε αριστερα και δεξια οπως μαθαινω.Ειναι θεμα αυτοσεβασμου.
Κλεινωντας θα ηθελα να επισημανω οτι πρωταρχικος σκοπος μου δεν ειναι να καταδειξω τους ενοχους και να τους θεσω υπο την κριτικη τπυ καθενος.Ποσως ενδιαφερομαι για αυτους.Οι στοχοι μου ειναι οι εξης:
1)Nα καυτηριασω για αλλη μια φορα το γεγονος οτι το αθλημα χαντακωνεται απο περιστασιακους και επιφανειακους τυπους που στοχο εχουν την προσωπικη τους προβολη και οχι την ευημερια του αθληματος.
2)Να προσπαθησω να ευαισθητοποιησω και να συσπειρωσω οσους πραγματικα ενδιαφερονται για αυτη την ομαδα και μπορουν να ενεργοποιηθουν προς την σωτηρια της.
3)Να προστατεψω τους αθλητες της ομαδας απο το να κατηγορηθουν ως τοιχοδιωκτες,εγωιστες και πλεονεκτες,οι οποιοι στην πρωτη στραβη εγκαταλειπουν το καραβι.Γιατι με το να διαβασουν ολη την αληθεια θα καταλαβουν οτι τα παιδια αυτα απο το καλοκαιρι μεχρι και τωρα αποτελουν θυμα εκμεταλλευσης της απερισκεψιας καποιων ανθρωπων οι οποιοι τοσο καιρο τους υποσχοντουσαν φυκια με μεταξωτες κορδελες
και γεμιζαν τα μυαλα τους με ψευτικα λογια.Επεισης να τονισω οτι η τελευταια εντυπωση που εχει μεινει στα παιδια ειναι οτι δεν υπαρχει λυση στο προβλημα καθως και ο Δημαρχος αρνηθηκε οποιαδηποτε βοηθεια αλλα και ο γενικος αρχηγος της ομαδας παραιτηθηκε,περνωντας αλλου τις ευθυνες του.

Υ.Γ 1:ΤΟΝΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΓΟ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ Ή ΘΑ ΕΜΠΛΑΚΩ ΣΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ.ΑΠΛΑ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΒΓΑΛΤΕ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΣΑΣ.
Υ.Γ 2:ΤΟ ΠΑΡΑΤΣΟΥΚΛΙ ΜΟΥ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ ΤΟ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ(εδω οι αθλητες του αντρικου τμηματος) ΟΤΑΝ ΕΠΑΝΕΙΛΗΜΕΝΩΣ ΒΛΕΠΕΙ ΝΑ ΘΙΓΟΝΤΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΝΟΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΑΠΟ ΤΥΠΟΥΣ ΕΥΚΑΙΡΙΑΚΟΥΣ,ΚΑΙΡΟΣΚΟΠΟΥΣ ΚΑΙ ΑΔΑΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΗ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΚΑΙ Η ΑΔΙΚΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΝΙΓΕΙ.
Υ.Γ 3:ΕΛΠΙΖΩ ΑΥΡΙΟ ΜΕΘΑΥΡΙΟ Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΣΤΑ ΚΡΥΑ ΤΟΥ ΛΟΥΤΡΑ ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΕ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΤΡΑΚΥΛΑ.


Λυπάμαι για τα τόσα ψέμματα και τις ανακρίβειες που μπορεί ο κάθε γραφικός και κρυβόμενος πίσω από την ανωνυμία του υβριστής να παραθέσει για ένα θέμα που παρουσιάζεται ακριβώς αντίθετα από την πραγματικότητα..Καταρχάς πρέπει να διευκρινιστεί ότι η παρουσία μου στα μπασκετικά δρώμενα του Αθηναϊκού και δη του γυναικείου τμήματος το οποίο στηρίζω και υποστηρίζω τα τελευταί τρία χρόνια είναι ως φυσικό πρόσωπο και σε καμία περίπτωση με την ιδιότητά μου ως Δήμαχος του Βύρωνα.Καιρός λοιπόν να απαντήσουμε ξεκάθαρα στους συκοφάντες που προσπαθούν να δικαιολογήσουν την αναξιοπιστία τους και την ασυνέπειά τους απέναντι σε παίκτες και προπονητές μέσα από δικαιολογίες και κατασκευασμένα άλλοθι!
Ουδέποτε είχα υποσχεθεί τόσο εγώ όσο και ο οποιοσδήποτε συνεργάτης μου το παραμικρό ποσό για την ενίσχυση της ανδρικής ομάδας μπάσκετ μια και όπως φαίνεται και στα επίσημα πρακτικά του Συλλόγου είχα ξεκαθαρίσει ότι οι υψηλές υποχρεώσεις της γυναικείας ομάδας στην Α1 κατηγορία και ο στόχος της εξόδου στην Ευρώπη δεν μας επέτρεπαν να εξασφαλίσουμε επιπλέον χορηγίες για άλλα τμήματα.Οι αναφορές για δήθεν λεχθέντα υπό εμού ή υποσχεθέντα από συνεργάτες μου αποτελούν ψεύτικες δικαιολογίες που προπαθούν να μετακινήσουν την ευθύνη εκείνων που το καλοκαίρι χωρίς να έχουν εξασφαλίσει χρήματα από οπουδήποτε και χωρίς βεβαια να επιθυμούν οι ίδιοι να συνεισφέρουν το παραμικρό ευρώ, (οπως πάντα άλλωστε) έταζαν λαγούς και πετραχήλια σε προπονητές και παίκτες.
Ουδέποτε ομάδα της πόλης έχει επιχορηγηθεί από το ταμείο του Δήμου μια και όσοι ασχολούνται με τα δημοτικά ζητήματα γνωρίζουν ότι όλοι οι Δήμοι έχουν Πάρεδρο του Ελεγκτικού Συνεδρίου που διαχειρίζεται τα οικονομικά τους, και πλεον της τακτικής ετήσιας επιχορήγησης που κατανέμεται ισότιμα σε όλα τα πολιτιστικά και αθλητικά σωματεία της πόλης, απαγορεύεται η οποιαδήποτε άλλη επιχορήγηση.
Ουδέποτε αμφισβητήθηκε η περσινή ενίσχυση της ανδρικής ομάδας μέσω χορηγών που κλέισθηκαν μετά από προσπάθειες των συνεργατών μου από οποιονδήποτε!Η ενίσχυση που είχε συμφωνηθεί και που έφθανε το 75% σχεδόν του συνολικού μπάτζετ της ομάδας καταβλήθηκε στο ακέραιο στους ιθύνοντες της ανδρικής και η αιτία της ύπαρξης της οποιασδήποτε οφειλής από πέρυσι προς τους παίκτες έρχεται να καταδείξει για άλλη μια φορά το μέγεθος της αφερεγγυότητας τον ανευθυνουπεύθυνων του ανδρικού τμήματος και κατά την περσινή περίοδο.

Το μένος του ΓΡΑΦΙΚΟΥ που εντέχνως κρύβει το πραγματικό του όνομα, προσπαθεί να υποκαταστήσει την πραγματική αλήθεια η οποία βασίζεται σε καίρια ερωτήματα που πρέπει να απαντηθούν..
Ακόμα και αν αληθεύει το παντελώς αναληθές γεγονός των υπεσχημένων 20.000(αλήθεια προχθές παρουσία των παικτών ο γενικός αρχηγός μίλησε για 15.000-ας αποφασίσουν τελικά) τα υπόλοιπα χρήματα του φετινού μπάτζετ που ξεπερνάει τα 50.000 που είναι?Γιατί οι παίκτες δεν έχουν πάρει ούτε μιά δραχμούλα!Βάση ποιού προγραμματισμού κλείσθηκαν συμφωνίες το καλοκαίρι?Πως γίνεται οι ιθύνοντες να μην έχουν κλέισει ούτε ένα χορηγό?Και τέλος πόσα χρήματα βάζουν οι ίδιοι και γιατί δεν τα έχουν δώσει ακόμα στους παίκτες?

Τα ερωτήματα είναι συντριπτικά και σήμερα που επισκέφθηκα τους παίκτες στα αποδυτήρια μετά από δικό τους αίτημα, τα συζητήσαμε όλα διεξοδικά.Τα παιδιά ξέρουν ότι ουδεμία ευθύνη έχω τόσο εγώ όσο και οι συνεργάτες μου για τις ψεύτικες συμφωνίες και τις χωρίς αντίκρισμα υποσχέσεις των ανευθυνουπευθύνων της ομάδας τους..Άλλωστε όπως οι ίδιοι οι παλαιότεροι παίκτες δήλωσαν αυτό συμβαίνει όλα τα τελευταία χρόνια που ασχολούνται με το τμήμα οι εν λόγω κύριοι.

Όσο για το χάντμπωλ ο κος ΓΡΑΦΙΚΟΣ θα πρέπει να ξέρει ότι ανέστειλε την λειτουργία του μετά από απόφαση της Γενικής Συνέλευσης του ΑθηναΙκού με ψήφους 156 υπέρ και 1 κατά!Αναστολή που ψήφισαν και οι ιθύνοντες της ανδρικής ομάδας μπάσκετ.Αναστολή που συνοδεύτηκε από την πλήρη εξόφληση προς παίκτες και προπονητές όλων των οφειλομένων και η οποία δεν άφησε την παραμικρή οικονομική εκρεμότητα προς τρίτους.Αναστολή που ήταν αποτέλεσμα της κόντρας του Συλλόγου με την ομοσπονδία του Χαντμπωλ.

Επίσης πρέπει να τον πληροφορήσω ότι καιροσκόποι είναι εκείνοι οι όποίοι όσα χρόνια ασχολούνται με καποιο τμήμα είναι αναξιόπιστοι και ασυνεπείς κρατώντας το τμήμα τους στην στασιμότητα και την μιζέρια και κινούμενοι μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας, αναζητώντας άλλοθι μέσα από ύβρεις και ψέμματα για να δικαιολογήσουν την ανυπαρξία τους και χρωστόντας πάντα χρήματα δεξια και αριστερά ,σε παίκτες και προπονητές .Προσωπικά με όσα τμήματα του Αθηναϊκού ασχολήθηκα , ως φυσικό πρόσωπο επαναλαμβάνω,μαζί με τους φίλους μου και συνεργάτες μου, κατέκτησαν αλεπάλληλους τίτλους
και υπήρξαν πρωταγωνιστές των αγωνιστικών εξελίξεων.Και όλα αυτά χωρίς να χρωστάμε ποτέ σε οποιονδήποτε και διαχειριζόμενοι με αξιοπιστία και συνέπεια τα χρήματα των χορηγών που μέσα από πολλές προσπάθειες και συνεργασίες μπορέσαμε να εξασφαλίσουμε.
Τέλος οι κατ' ιδίαν ειλικρινείς συγνώμες των υπολοίπων δύο παραγόντων του ανδρικού μπάσκετ για την απαράδεκτη συμπεριφορά του τρίτου ανευθυνουπευθυνου γενικού αρχηγού προς το πρόσωπό μου μετά από τον αγώνα με το Ίλιο, προϊόν του αδιέξοδου που ο ίδιος φρόντισε να βρεθεί, είναι η καλύτερη απόδειξη ότι άλλοθι και ευθύνες δεν υπάρχουν παρά μόνο σε εκείνον που χωρίς χρήματα έταζε φύκια και μεταξωτές κορδέλες το καλοκαίρι σε παίκτες και προπονητές..

Αυτά για την ώρα
Ακούσθηκαν και οι δικές μου απόψεις και δεν πρόκειται να συνεχίσω μια αντιπαράθεση που στην τελική δεν αφορά το θέμα του τόπικ
Το πμ μου είναι στην διάθεσή σου για οποιαδήποτε περαιτέρω συζήτηση και διευκρίνηση. Εύχομαι όχι κρυβόμενος πίσω από την ανωνυμία σου.

Νίκος Χαρδαλιάς
Δήμαρχος Βύρωνα
Jabar
Οφείλω να ομολογήσω ότι το πρβλ. του Αθηναϊκού διότι είναι γενικότερο το φαινόμενο και αφορά όλες τις
κατηγορίες της ΕΣΚΑ .Δύο λόγια για το συγκεκριμένο θέμα πράγματι οι δήμοι δύνανται και δεν υποχρεούνται
να δίνουν μέχρι 1.5% του προϋπολογισμού στα αθλητικά σωματεία. Τι συμβαίνει στην πράξη άλλοι το δίνουν ,
άλλοι που τα οικονομικά είναι χάλια όχι και άλλοι κάνουν υπέρβαση δίνουν πολύ παραπάνω υπάρχουν τρόποι
καλή διάθεση να υπάρχει.Αθηναϊκός γυναικείο και αντρικό υποτίθεται ότι είναι ενιαίος σύλλογος. Οταν ένα τμήμα είναι σε μεγάλη κατηγορία αποτελεί κράχτη και συντελεστής οικονομικής ευμάρειας για όλα τα τμήματα.
Δεν είναι κακό μια μικρή χορηγία να πάει στο ανδρικό.Οπότε δημιουργήστε ανεξθάρτητο σύλλογο για το γυναικείο και πορευτείτε ξεχωριστά.Χορηγίες και διαφημίσεις στο καιρό μας είναι δύσκολες . Οι παλιοί γύριζαν
στα μαγαζιά της περιοχής και κάτι μάζευαν . Τώρα υπάρχει επιστημονικός τρόπος να μετράσ τι δίνω και τι παίρνω από μία χορηγία.Έτσι απευθύνονται οι ομάδες στο συναίσθημα αγαπάς τον αθλητισμό στηρίζεις αλλιώς τα δίνεις εκεί που θα ακουστεί και θα κάνει θόρυβο το όνομα σου. Πάντως οι σύλλογοι επιτελούν έργο στην περιοχή αν πρόκειται για ΟΣΦΠ ΠΑΟ ΑΕΚ και νόμιμα και παράνομα θα πέρνανε .Τα ερασιτεχνικά που επιτελούν έργο και οι παραγοντές τους αφιερώνουν χρόνο και λιγοστά χρήματα όσα έχει ο καθένας αξίζουν κάποιας προσοχής από τους τοπικούς άρχοντες. Μια γενική παρατήρηση για τους παράγοντες και όχι για τον Αθηναϊκό όταν στην δωδεκάδα δεν υπάρχει παιδί της περιοχής μην περιμένετε σύνδεση με την τοπική κοινωνία. Είχα γράψει και πιο πάνω ένα post το πρόβλημα είναι γενικώτερο κάντε προτάσεις που να αφορούν όλους γιατί το τέλος είναι κοντά
Jabar
Για μένα λοιπόν η λύση είναι η δημιουργία επιπλέον ομίλων στην Γ η δημιουργία Δ εθνικής με μόνο κριτήριο κατάθεση και στο ακέραιο εκτέλεση προϋπολογισμών χωρίς υποβιβασμούς .Και μετά ερασιτεχνικά σωματεία χωρίς άνοδο στις πιο πάνω κατηγορίες με αγωνιστικά κριτήρια.Εδώ μπορεί να υπάρξει το φυτώριο για τις πιο
πάνω κατηγορίες.Αυτό άλλωστε ισχύει και στην Αμερική κατά κάποιο τρόπο ΝΒΑ,NCDL,κολλέγια.
ilion_player
QUOTE(ΝΙΚΟΣ ΧΑΡΔΑΛΙΑΣ @ Dec 14 2007, 01:33 ) *
Λυπάμαι για τα τόσα ψέμματα και τις ανακρίβειες που μπορεί ο κάθε γραφικός και κρυβόμενος πίσω από την ανωνυμία του υβριστής να παραθέσει για ένα θέμα που παρουσιάζεται ακριβώς αντίθετα από την πραγματικότητα..Καταρχάς πρέπει να διευκρινιστεί ότι η παρουσία μου στα μπασκετικά δρώμενα του Αθηναϊκού και δη του γυναικείου τμήματος το οποίο στηρίζω και υποστηρίζω τα τελευταί τρία χρόνια είναι ως φυσικό πρόσωπο και σε καμία περίπτωση με την ιδιότητά μου ως Δήμαχος του Βύρωνα.Καιρός λοιπόν να απαντήσουμε ξεκάθαρα στους συκοφάντες που προσπαθούν να δικαιολογήσουν την αναξιοπιστία τους και την ασυνέπειά τους απέναντι σε παίκτες και προπονητές μέσα από δικαιολογίες και κατασκευασμένα άλλοθι!
Ουδέποτε είχα υποσχεθεί τόσο εγώ όσο και ο οποιοσδήποτε συνεργάτης μου το παραμικρό ποσό για την ενίσχυση της ανδρικής ομάδας μπάσκετ μια και όπως φαίνεται και στα επίσημα πρακτικά του Συλλόγου είχα ξεκαθαρίσει ότι οι υψηλές υποχρεώσεις της γυναικείας ομάδας στην Α1 κατηγορία και ο στόχος της εξόδου στην Ευρώπη δεν μας επέτρεπαν να εξασφαλίσουμε επιπλέον χορηγίες για άλλα τμήματα.Οι αναφορές για δήθεν λεχθέντα υπό εμού ή υποσχεθέντα από συνεργάτες μου αποτελούν ψεύτικες δικαιολογίες που προπαθούν να μετακινήσουν την ευθύνη εκείνων που το καλοκαίρι χωρίς να έχουν εξασφαλίσει χρήματα από οπουδήποτε και χωρίς βεβαια να επιθυμούν οι ίδιοι να συνεισφέρουν το παραμικρό ευρώ, (οπως πάντα άλλωστε) έταζαν λαγούς και πετραχήλια σε προπονητές και παίκτες.
Ουδέποτε ομάδα της πόλης έχει επιχορηγηθεί από το ταμείο του Δήμου μια και όσοι ασχολούνται με τα δημοτικά ζητήματα γνωρίζουν ότι όλοι οι Δήμοι έχουν Πάρεδρο του Ελεγκτικού Συνεδρίου που διαχειρίζεται τα οικονομικά τους, και πλεον της τακτικής ετήσιας επιχορήγησης που κατανέμεται ισότιμα σε όλα τα πολιτιστικά και αθλητικά σωματεία της πόλης, απαγορεύεται η οποιαδήποτε άλλη επιχορήγηση.
Ουδέποτε αμφισβητήθηκε η περσινή ενίσχυση της ανδρικής ομάδας μέσω χορηγών που κλέισθηκαν μετά από προσπάθειες των συνεργατών μου από οποιονδήποτε!Η ενίσχυση που είχε συμφωνηθεί και που έφθανε το 75% σχεδόν του συνολικού μπάτζετ της ομάδας καταβλήθηκε στο ακέραιο στους ιθύνοντες της ανδρικής και η αιτία της ύπαρξης της οποιασδήποτε οφειλής από πέρυσι προς τους παίκτες έρχεται να καταδείξει για άλλη μια φορά το μέγεθος της αφερεγγυότητας τον ανευθυνουπεύθυνων του ανδρικού τμήματος και κατά την περσινή περίοδο.

Το μένος του ΓΡΑΦΙΚΟΥ που εντέχνως κρύβει το πραγματικό του όνομα, προσπαθεί να υποκαταστήσει την πραγματική αλήθεια η οποία βασίζεται σε καίρια ερωτήματα που πρέπει να απαντηθούν..
Ακόμα και αν αληθεύει το παντελώς αναληθές γεγονός των υπεσχημένων 20.000(αλήθεια προχθές παρουσία των παικτών ο γενικός αρχηγός μίλησε για 15.000-ας αποφασίσουν τελικά) τα υπόλοιπα χρήματα του φετινού μπάτζετ που ξεπερνάει τα 50.000 που είναι?Γιατί οι παίκτες δεν έχουν πάρει ούτε μιά δραχμούλα!Βάση ποιού προγραμματισμού κλείσθηκαν συμφωνίες το καλοκαίρι?Πως γίνεται οι ιθύνοντες να μην έχουν κλέισει ούτε ένα χορηγό?Και τέλος πόσα χρήματα βάζουν οι ίδιοι και γιατί δεν τα έχουν δώσει ακόμα στους παίκτες?

Τα ερωτήματα είναι συντριπτικά και σήμερα που επισκέφθηκα τους παίκτες στα αποδυτήρια μετά από δικό τους αίτημα, τα συζητήσαμε όλα διεξοδικά.Τα παιδιά ξέρουν ότι ουδεμία ευθύνη έχω τόσο εγώ όσο και οι συνεργάτες μου για τις ψεύτικες συμφωνίες και τις χωρίς αντίκρισμα υποσχέσεις των ανευθυνουπευθύνων της ομάδας τους..Άλλωστε όπως οι ίδιοι οι παλαιότεροι παίκτες δήλωσαν αυτό συμβαίνει όλα τα τελευταία χρόνια που ασχολούνται με το τμήμα οι εν λόγω κύριοι.

Όσο για το χάντμπωλ ο κος ΓΡΑΦΙΚΟΣ θα πρέπει να ξέρει ότι ανέστειλε την λειτουργία του μετά από απόφαση της Γενικής Συνέλευσης του ΑθηναΙκού με ψήφους 156 υπέρ και 1 κατά!Αναστολή που ψήφισαν και οι ιθύνοντες της ανδρικής ομάδας μπάσκετ.Αναστολή που συνοδεύτηκε από την πλήρη εξόφληση προς παίκτες και προπονητές όλων των οφειλομένων και η οποία δεν άφησε την παραμικρή οικονομική εκρεμότητα προς τρίτους.Αναστολή που ήταν αποτέλεσμα της κόντρας του Συλλόγου με την ομοσπονδία του Χαντμπωλ.

Επίσης πρέπει να τον πληροφορήσω ότι καιροσκόποι είναι εκείνοι οι όποίοι όσα χρόνια ασχολούνται με καποιο τμήμα είναι αναξιόπιστοι και ασυνεπείς κρατώντας το τμήμα τους στην στασιμότητα και την μιζέρια και κινούμενοι μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας, αναζητώντας άλλοθι μέσα από ύβρεις και ψέμματα για να δικαιολογήσουν την ανυπαρξία τους και χρωστόντας πάντα χρήματα δεξια και αριστερά ,σε παίκτες και προπονητές .Προσωπικά με όσα τμήματα του Αθηναϊκού ασχολήθηκα , ως φυσικό πρόσωπο επαναλαμβάνω,μαζί με τους φίλους μου και συνεργάτες μου, κατέκτησαν αλεπάλληλους τίτλους
και υπήρξαν πρωταγωνιστές των αγωνιστικών εξελίξεων.Και όλα αυτά χωρίς να χρωστάμε ποτέ σε οποιονδήποτε και διαχειριζόμενοι με αξιοπιστία και συνέπεια τα χρήματα των χορηγών που μέσα από πολλές προσπάθειες και συνεργασίες μπορέσαμε να εξασφαλίσουμε.
Τέλος οι κατ' ιδίαν ειλικρινείς συγνώμες των υπολοίπων δύο παραγόντων του ανδρικού μπάσκετ για την απαράδεκτη συμπεριφορά του τρίτου ανευθυνουπευθυνου γενικού αρχηγού προς το πρόσωπό μου μετά από τον αγώνα με το Ίλιο, προϊόν του αδιέξοδου που ο ίδιος φρόντισε να βρεθεί, είναι η καλύτερη απόδειξη ότι άλλοθι και ευθύνες δεν υπάρχουν παρά μόνο σε εκείνον που χωρίς χρήματα έταζε φύκια και μεταξωτές κορδέλες το καλοκαίρι σε παίκτες και προπονητές..

Αυτά για την ώρα
Ακούσθηκαν και οι δικές μου απόψεις και δεν πρόκειται να συνεχίσω μια αντιπαράθεση που στην τελική δεν αφορά το θέμα του τόπικ
Το πμ μου είναι στην διάθεσή σου για οποιαδήποτε περαιτέρω συζήτηση και διευκρίνηση. Εύχομαι όχι κρυβόμενος πίσω από την ανωνυμία σου.

Νίκος Χαρδαλιάς
Δήμαρχος Βύρωνα


Θα επαναλάβω αυτό που έγραψα και στον φίλο GRAFIKOS για την τοποθέτεση του. Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια αλλά πάλι με ευχαρίστηση διαβάζω μια εξίσου καλά τεκμηριωμένη τοποθέτηση για ένα μεγάλο πρόβλημα. Μάλιστα η τοποθέτηση αυτή έχει ονοματεπώνυμο και τίτλο. Επίσης προτρέπω να συνεχίσεις να γράφεις τις απόψεις σου φίλε Νίκο Χαρδαλιά (χρησιμοποιώ το ίδιο πρόσωπο στην προσφώνηση μου με αυτό που χρησιμοποίησα στην παρατήρηση που έκανα στον φίλο GRAFIKOS για να μην φανεί ότι κάνω διακρίσεις έστω και λόγω τίτλου) για ένα θέμα που καίει τόσο πολύ. Αν μου επιτρέπεται μια πρόταση ως ουδέτερου παρατηρητή αλλά και ως φιλάθλου που ευχαριστήθηκε το παιχνίδι μεταξύ Αθηναϊκού και Ιλίου, μια και όλοι γνωρίζετε το πρόβλημα και όλοι δηλώνετε ότι αγαπάτε την ομάδα σας, γιατί δεν τραβάτε μια γραμμή να σβήσετε το παρελθόν και να καθήσετε να ασχοληθείτε με την λύση του χωρίς αναφορές στο πριν αλλά με προτάσεις για το μετά εφαρμόσιμες; Το σημαντικό στην πρότασή μου είναι το σβήσιμο του παρελθόντος και η έλλειψη αναφοράς σε αυτό στο μέλλον. Αν δεν γίνονται αυτά μην κάνετε καν τον κόπο να καθήσετε στο ίδιο τραπέζι. Θα έχετε τσακωθεί στα πρώτα λεπτά. Ελπίζω να λύσετε το πρόβλημα της ομάδας επειδή μου άρεσε αυτό που είδα την Δευτέρα πέρα από τα αισθήματά μου για την ομάδα μου.
basket4ever13
Ευχαριστώ τον Thunder για τους πόντους του Μαρκόπουλου.Ασχολείσαι με κάποια ομάδα τώρα?
Ας μου γράψει κάποιος τους πόντους για ΚΟΡΩΠΙ-ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ, ΓΑΛΑΤΣΙ-ΚΗΦΙΣΙΑ και τους πόντους του ΨΥΧΙΚΟΥ στο μαρκοπουλο-ψυχικο
Thunder
Tιποτα φιλε μου να'σαι καλα!Αν βρω χρονο αυτες τις μερες(γιατι δουλευω) θα δω το DVD του ματς με το Ψυχικο για να καταγραψω κ τους ποντους του Ψυχικου.Οσο αφορα το θεμα ομαδας,οχι δεν ειμαι σε καποια τωρα. smile.gif
maravitc
[quote name='tool' date='Dec 12 2007, 21:02 ' post='139326']
12η Αγωνιστική και τελευταία για το έτος...

Μαρκόπουλο – Σπάτα (τοπικο ντερμπι μαλλον 2 γιατι τα σπατα ειναι πιο
συμπαγης ομαδα)

Νεοπεντελικός – Κορωπί 1 (ειδικα αν η πεντελη πιεσει κ κλεισει κουτουμαδη με
μανιατη)

Ανω Λιόσια – Αρης Πετρ. 2 (μαλλον ευκολα)

Αίολος Ταύρος – Αθηναϊκός 1 (οσο δε λυνονται τα προβληματα εκτος ο
αθηναικος θα χανει πλεον)

Εν. Ιλίου – Ηλιούπολη 1 (το πιο σιγουρο)

Αργοναύτης - Γαλάτσι Κυπριάδου 1 (πιο κοντα ο ασσος αλλα τα προβληματα
στο λιμανι ειναι πολλα)

Αμιλλα - Χολαργός 2 (ο χολαργος ειναι πιο δουλεμενη ομαδα κ εχει το τροπο
να κερδιζει τους χαμηλα)

Ψυχικό – Ν. Κηφισιά (θελω να δω το παιχνιδι ,απλα αν νικησει το ψυχικο εχει
ενωση εντος το β γυρο κ η ενωση δε μπορει να κερδισει
εντος η εκτος τη κηφισια κ θα παρει προβαδισμα ανοδου
το ψυχικο( μιλαω για τα μεταξυ των τριων παιχνιδια)οσον
αφορα τη 2η θεση

θυμιζω το αγαπημενο μου θεμα..........

κηφισια-------------παπαθεωδορου(ακλονητος)
ψυχικο--------------ρεμεντελας(ακλονητος)
ιλιον-----------------αποστολακης(ακλονητος)
πετρουπολη---------γρυλιωνακης(υπηρξε γκρινια)
πεντελη-------------κακαλιας/γκανας(μαλλον θα τελειωσει τη χρονια)
σπατα---------------καρακωστας(υπαρχει γκρινια ,αδικα)
ταυρος--------------παπαδακης/κετσελιδης(θα τελειωσει σιγουρα)
ραφηνα-------------κουμαρας(θα τελειωσει αν δε δειρει κανεναν)
χολαργος-----------γεωργικοπουλος(ακλονητος)
κορωπι--------------καραμπελας/κωστοπουλος(θα τελειωσει γιατι εχει επιταγες)
αθηναικος----------κτιστακης(δε ξερω αν θα τελειωσει η ομαδα)
μαρκοπουλο--------κοντομηνας/αποστολοπουλος(μαλλον κ αλλη αλλαγη,δυσκολο προγραμμα)
ηλιουπολη----------καλατζης/μποσγανας(μαλλον θα τελειωσει)
αμιλλα--------------γλυκος/κεφαλας(μαλλον θα τελειωσει)
γαλατσι-------------μποσγανας/κρινος-νικητοπουλος-κωστανταρας/καραμπελας(μαλλον θα τελειωσει)
λιωσια--------------ρεκουνιωτης/κατσανος(σιγουρα θα τελειωσει)

αυτα απο μαραβιτς θα τα πουμε ξανα στις γιορτες με απολογισμο κ παραλειπομενα
MISTA81
AMIΛΛΑ-ΧΟΛΑΡΓΟΣ 73-71 (62-62)
Olorin
Νεοπεντελικός - Κορωπί

Νίκη Νεοπεντελικού στην παράταση με κάπου 12 πόντους...

Κανονικός αγώνας 70-70, αν θυμάμαι καλά...
cornelious
Ένωση Ιλίου - Ηλιούπολη 74 - 62 (45-35)
Μέτρια εμφάνιση για εμάς, κρατάμε μόνο τη νίκη.
Από ότι άκουσα, στο ντέρμπι κορυφής της αγωνιστικής η Κηφισιά επιβλήθηκε του Ψυχικού.
Καλές Γιορτές!
trigazis-10
ΑιολοςΤαυρος-Αθηναικος 92-81.Με 5 ελλειψεις λογω των γνωστων προβληματων και τραυματισμων η ομαδα μου κατεβηκε τελικα στο παιχνιδι και παλεψαμε μεχρι τελους.Το ημιχρονο ηταν 43 ολα αλλα στι τριτο δεκαλεπτο ο αιολος καταφερε να ξεφυγει μεχρι 14 ποντους.Κανοντας υπερπροσπαθεια επιστρεψαμε φθανοντας μεχρι και στους 6 ποντους διαφορα αλλα δε τα καταφεραμε και τελικα ηττηθηκαμε αλλα με αξιοπρεπεια!
ARVI
στο overplaybet μου γράφει disqualified...μπορεί κάποιος να μου το εξηγήσει τι σημαίνει?
leonkalf
Πήγαινε στο αντίστοιχο topic και θα πάρεις την απάντησή σου!!

Έγραψες σε λάθος topic wink.gif
pitbull
θα ηθελα να πω στους παραγοντες και τους φιλαθλους της αμμιλας σε αυτην την π****** την ζωη ολα δανεικα ειναι.
duke10
Απο eska basket:

Νεοπεντελικός - Κορωπί 85-73 παράταση (70-70 κανονική διάρκεια - 35-27 ημίχρονο)

Διαιτητές: Μαλανδρής-Τεφτίκης

Νεοπεντελικός (Γκανάς-Σπηλιωτόπουλος): Κουργιανός 4, Μπαλαμπάνης 28 (6), Μανιάτης 11 (1), Μάγειρας 3, Χαρτωματσίδης 2, Αττίκος 17 (2), Στράγκας 20
Κορωπί (Κωστόπουλος): Δημητρόπουλος 2, Κουκουζέλης 17 (3), Ψαράκης, Χολέβας 13 (3), Λάβαρης 12, Μπούρας 3, Κουντουμάδης 26, Γιαννόπουλος

ΔΑΣΑΛ - Αρης Πετρούπολης 66-74 (22-36)

Διαιτητές: Καραβίτης-Γολεγού

ΔΑΣΑΛ (Κατσάνος): Μπάτος 21, Αντωνίου 8 (2), Δημόπουλος 3, Παλαιολόγος 1, Παπαγιαννακόπουλος 13 (3), Προβιαδάκης, Δήμας 13
Αρης Πετρούπολης (Γρυλιωνάκης): Παναγιωτόπουλος 10 (1), Χρονόπουλος 21 (4), Γεωργαλάς 10 (1), Βοριάς 13 (1), Ρίγκος 10, Χωριανόπουλος 10 (2)

Αίολος Ταύρος - Αθηναϊκός 92-81 (43-43)

Διαιτητές: Τραγάκης-Παπαγιαννόπουλος

Αίολος Ταύρος (Κετσελίδης): Καραμαδούκης 23 (1), Πλατής 28 (2), Τσαμπής 13 (3), Χριστοφάκης 4, Παναγιωτόπουλος, Μπουζιάνης 3, Σιδέρης Δ. 2, Σολωμονίδης 7, Κρητικός 6, Κοκλώνης 6
Αθηναϊκός (Κτιστάκης): Προκόπης 15 (1), Καλιώρας, Βελέτζας, Ζωιτσάκος, Κορκοσούρας 8, Ζαμπάρας 5 (1), Τριγάζης 20 (3), Κιούσης 13 (1), Γεωργακαράκος 4, Μπάνος, Αγγελόπουλος, Καλφαγιώργης 16

Ενωση Ιλίου - Ηλιούπολη 74-62 (45-35)

Διαιτητές: Κουνελές-Καλογερόπουλος

Ενωση Ιλίου (Αποστολάκης): Κοντοές, Μπέλλας Ι. 18 (2), Σπυρόπουλος, Σκαλωμένος 19 (1), Τσεκούρας, Μπασέας 11, Παξιμαδάς 4, Μπέλλας Ο., Παπαλουκάς 13, Φούτσης 7 (1), Ζαφειράκης, Παναγάτος 2
Ηλιούπολη (Μποσγανάς): Μπελετσιώτης, Σπανός 6, Παπαβλασσόπουλος 11 (2), Μπαζιώτης 13 (1), Γαρούφης 5 (1), Παπαδάκης 13, Μπόγρης 8, Σαμαράς 6, Δάβρης

Αργοναύτης Τριγλίας - Γαλάτσι Κυπριάδου 72-93 (34-43)

Διαιτητές: Αντεριώτης-Τσώνος

Αργοναύτης Τριγλίας (Κουμαράς): Μαραμένος 20, Λιούτας, Λιοσάτος, Γιαννακόπουλος 7 (1), Νικολάκος, Μπούσουλας 11 (1), Ζαφειρόπουλος 3, Δαγκλής 16, Χαρακτηνός 6 (2), Κόντος, Κόρβινγκτον
Γαλάτσι Κυπριάδου (Καράμπελας): Γιέβτιτς 3 (1), Λαούδης 14 (1), Σπηλιώπουλος 13 (1), Αθανασιάδης 6, Σιδέρης, Τσιρόπουλος 4, Κορρές 17, Φρίμας 4, Μαρτίνης, Καψούρης 6, Λοϊζος 15 (1), Ανδρουλάκης 11

Αμιλλα - Χολαργός 73-71 (34-34)

Διαιτητές: Ντάβαρης-Αναστασίου

Αμιλλα (Κεφάλας): Κουμπούρας 12, Φίλντισης 9 (3), Καβούρης 21 (1), Κονδύλης, Τσατσάνης 6 (1), Τύρος 3, Θαλασσινός 13 (1), Τσατσάνης Π. 9 (2), Σταμουλάκης
Χολαργός (Γεωργικόπουλος): Δημητρακούλης 1, Σιούτης 10, Κουντούρης, Βελιζιώτης 16 (2), Μήτρου 12 (2), Μάντζιος 6, Μπαλντάς 9 (1), Γιόκαρης, Πολύζος 5 (1), Κιαπέκος 11

Ψυχικό - Νέα Κηφισιά 73-83 (34-39)

Διαιτητές: Σώμος-Κανακάρης

Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Αχής 5, Ροϊδης 3 (1), Καραγρηγορίου 13, Φίλιος 2, Γεωργόπουλος 7 (1), Στεργάκης 8 (2), Καλφόπουλος 15 (1), Μπούχερτ 18 (1), Γκίκας 2
Νέα Κηφισιά (Παπαθεοδώρου): Μπάρτζος 5 (1), Φράτας, Διαμαντόπουλος 13 (1), Ψωμαδέρης 16 (1), Καρατζάς 20 (1), Μενουδάκος 14, Καρακώστας 5, Ντεφούδης 8, Φώτος 2

Μαρκόπουλο-Σπάτα 79-76
mimos8
QUOTE(pitbull @ Dec 18 2007, 13:33 ) *
θα ηθελα να πω στους παραγοντες και τους φιλαθλους της αμμιλας σε αυτην την π****** την ζωη ολα δανεικα ειναι.

προφανως εισαι καποιος απο χολαργο.τι συνεβη και το λες αυτο?
president
Aξιοπρεπεστατη εμφανιση εκαναν τα παιδια και ο Προπονητης στο παιχνιδι με αντιπαλο τον Αιολο--Ταυρο.Μια ομαδα απο την οποια ελειπαν οι ΤΑΜΠΑΣ ΒΑΣΣΑΛΟΣ ΤΣΙΝΤΖΑΣ ΔΗΜΑΣ ΖΩΙΤΣΑΚΟΣ παιδια που απογοητευτηκαν και δεν εχουν την δυνατοτητα να συνεχισουν.Σε αυτους που το παλευουν ακομη αλλα και στα παιδια του εφηβικου που συμπληρωσαν την αποστολη μονον ΜΠΡΑΒΟ ΑΞΙΖΟΥΝ.Επισης ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ αξιζει στον Γιαννη Κτιστακη που κατω απο τοσο δυσμενεις συνθηκες κραταει αυτα τα παιδια τοσο ενωμενα και αυτους που εμειναν αλλα και αυτους που εφυγαν.Παιδια που κατω απο διαφορετικες συνθηκες ειμαι βεβαιος πως θα τερματιζαν στην πρωτη 4αδα του Πρωταθληματος.Κλεινοντας θελω να τονισω οτι σκοπιμως δεν αναφερω το ονομα της ομαδας που αγωνιζονται γιατι για το μονο που αγωνιζονται ειναι η αξιοπρεπεια και η υστεροφημια τους!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.