Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2007-08
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43
leonkalf
Παιδιά,

δείτε όλοι αυτό το topic
mimos8
δεν προλαβα να σχολιασω το παιχνιδι μας με το κορωπι και γι αυτο θελω να κανω 2 σχολια:
1)στην εκπληκτικη εμφανιση του ηγετη μας αλεξη καρατζα ειδικα στο πρωτο ημιχρονο που δειχναμε να κολλαμε στην επιθεση
2)στο απιστευτο φολοου-καρφωμα του ναυτη χαλκιδη προς το τελος του παιχνιδιου οταν η μπαλα εκαιγε.η φαση που εκανε ηταν τουλαχιστον Α1.μπραβο olorin !!! 77.gif
Olorin
QUOTE(mimos8 @ Nov 1 2007, 15:09 ) *
2)στο απιστευτο φολοου-καρφωμα του ναυτη χαλκιδη προς το τελος του παιχνιδιου οταν η μπαλα εκαιγε.η φαση που εκανε ηταν τουλαχιστον Α1.μπραβο olorin !!! 77.gif

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, αλλά άλλος ήταν αυτός που με τρίποντό του από τη γωνία έκρινε τον αγώνα, οπότε μάλλον εκεί πρέπει να πάνε τα συγχαρητήρια...

Ίσως να είχε κάποιο νόημα η συγκεκριμένη φάση, αν το comeback που ξεκίνησε εκείνη τη στιγμή (αν δεν κάνω λάθος, ήμασταν κάπου 3'-4' πριν το τέλος, χάναμε με 9-11 πόντους και με το κάρφωμα αυτό ξεκινήσαμε ξέσπασμα που μας έφερε στο 72-72 του τελευταίου λεπτού) έφερνε και το ανάλογο αποτέλεσμα... Άλλωστε, προσωπικά, πέρα από τα τελευταία 4'-5' η παρουσία μου είχε περάσει μάλλον απαρατήρητη...

Πάντως, ακόμα κι αν κερδίζαμε και πηγαίναμε στην πρώτη θέση (έστω και λόγω πλεονεκτήματος στην πενταπλή ισοβαθμία), εγώ θα επέμενα στις αρχικές μου δηλώσεις ότι το πρώτο φαβορί για την άνοδο και η καλύτερη (και πιο πλήρης) ομάδα είναι η ΑΕΝΚ... Απλώς δεν είναι αχτύπητη όπως υπήρξαν στο παρελθόν άλλες ομάδες στην κατηγορία, π.χ. σαν τον Πανερυθραϊκό του 2003 όπου και ήμασταν συμπαίκτες με τον mimo8...

Τώρα για τη δεύτερη θέση... Ακόμα είναι πολύυυυ νωρίς για οποιαδήποτε πρόβλεψη και θεωρώ πως μέχρι το τέλος θα παλέψουν τουλάχιστον 4-5 ομάδες (Ψυχικό, Νεοπεντελικός κ.λπ.) και θέλω να ελπίζω πως αν δεν μείνουμε νωρίς πίσω, θα είμαστε κι εμείς μέσα σε αυτές...

//Όχι και "Ναυτης", ρε συ... "Στρατεύσιμος Δίοπος", παρακαλώ... Τι στο καλό έκανα τόσα χρόνια να το βγάλω το Πανεπιστήμιο... για να παίρνω από το ΠΝ 9,90€ το μήνα αντί για 8,70€ που παίρνουν οι απλοί Ναύτες... tongue.gif

//Άσχετο... η ομάδα του Ναυτικού πότε ξεκινάει υποχρεώσεις???
mimos8
ολοριν αν θυμασαι εκεινη τη χρονια στην ερυθραια τις πρωτες 10 αγωνιστικες ειχαμε κερδισει 4-5 ματς στον ποντο (με ταυρο,εξαρχεια,απολλων κ.α.) οποτε δε νομιζω οτι ημασταν αχτυπητοι τοτε.απλα απο ενα σημειο και μετα παιζαμε με αλλο αερα και καναμε εκεινο το ρεκορ νικων 29-1!η ομαδα του ναυτικου παιζει στο πρωταθλημα ενοπλων τελη μαιου -αρχες ιουνιου.
basket4ever13
Συμφωνώ με τα προγνωστικά του φίλου μου του pitbull με δύο ερωτηματικά.Εχεις δεί Ραφήνα πως προκύπτει
το 1. Μήπως είναι ευχή.Επίσης αν κάτσει 2 στό Γαλάτσι θα υπάρξουν μπερδέματα κρίσιμο ματς χωρίς προγνωστικά .
tool
Μποσγανάς τέλος από Γαλάτσι... ohmy.gif
pitbull
παιδια ακουστηκε και καλατζης τελος απο ηλιουπολη και αναλαμβανει ο μποσγανας. Μηπως ξερετε κατι?
maravitc
δικαιωση μαραβιτς για αλλαγες προπονητων....
παντως εκτος,ΠΑΠΑΘΕΩΔΟΡΟΥ,ΡΕΜΕΝΤΕΛΑ,ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ,
ΚΟΥΜΑΡΑ,ΓΡΥΛΙΩΝΑΚΗ οι υπολοιποι(στις ομαδες που δεν εχουν κανει
αλλαγη,αλλα κ σε μερικες απο αυτες)ειναι επιφοβοι περισοτερα μετα τη
δευτερα.
Α.επειδη υποσχεθηκα κατι στο μιμο8 ....
εχω πληροφοριες για σφιξιμο λουριων κ απογορευση φορουμδηλωσεων
σε πεντελη
karim
Ερώτηση ποιός προπονητής έχει τα περισσότερα χρόνια στο πάγκο της ίδιας ομάδας με ταυτόχρονη παρουσία της ομάδας στην Α ΕΣΚΑ τα τελευταία χρόνια?
Basket-time
QUOTE(pitbull @ Nov 2 2007, 15:47 ) *
παιδια ακουστηκε και καλατζης τελος απο ηλιουπολη και αναλαμβανει ο μποσγανας. Μηπως ξερετε κατι?



Ισχύει...
pitbull
QUOTE(Basket-time @ Nov 3 2007, 11:54 ) *
Ισχύει...

σε ευχαριστω!
pitbull
QUOTE(karim @ Nov 3 2007, 10:02 ) *
Ερώτηση ποιός προπονητής έχει τα περισσότερα χρόνια στο πάγκο της ίδιας ομάδας με ταυτόχρονη παρουσία της ομάδας στην Α ΕΣΚΑ τα τελευταία χρόνια?

εαν δεν με απαταει η μνημη μου ειναι ο προπονητης του χολαργου.
peter
QUOTE(mimos8 @ Nov 2 2007, 03:21 ) *
ολοριν αν θυμασαι εκεινη τη χρονια στην ερυθραια τις πρωτες 10 αγωνιστικες ειχαμε κερδισει 4-5 ματς στον ποντο (με ταυρο,εξαρχεια,απολλων κ.α.) οποτε δε νομιζω οτι ημασταν αχτυπητοι τοτε.απλα απο ενα σημειο και μετα παιζαμε με αλλο αερα και καναμε εκεινο το ρεκορ νικων 29-1!η ομαδα του ναυτικου παιζει στο πρωταθλημα ενοπλων τελη μαιου -αρχες ιουνιου.

Ρε mimo και καλά εσύ και κάποιος άλλος υπηρετείτε στο ναυτικό;
Olorin
QUOTE(peter @ Nov 3 2007, 11:02 ) *
Ρε mimo και καλά εσύ και κάποιος άλλος υπηρετείτε στο ναυτικό;

Ουκ ολίγοι... wink.gif tongue.gif
mimos8
QUOTE(peter @ Nov 3 2007, 13:02 ) *
Ρε mimo και καλά εσύ και κάποιος άλλος υπηρετείτε στο ναυτικό;

εγω,ο ευθυμιοπουλος,ο μπαρτζος,ο ψωμαδερης απο την κηφισια.η μιση περιφερεια δηλαδη!αμα γινει πολεμος θα κατεβει με το εφηβικο η κηφισια...
μαραβιτς το φανταστηκα οτι επεσε εντολη για περιορισμο δηλωσεων αλλα δεν βρισκω το λογο.μαλλον παιρνουν πιο σοβαρα απο οσο πρεπει το φορουμ.παντως λειπει απο το φορουμ η εκπροσωπηση της πεντελης και κυριως ο σχολιασμος του billy14.
ilion_player
Δεν μπορώ να καταλάβω την όλη ιστορία απαγόρευσης συμμετοχής στο forum για τον οποιοδήποτε. Τι φοβούνται άραγε μήπως βγουν τα μυστικά της ομάδας στην φόρα; Τόσο ειδικά μυστικά έχει η κάθε ομάδα που φοβούνται οι παραπάνω να μην διαρρεύσουν; Πάντως καλή δουλειά δεν κάνουν αφού ήδη μαθεύτηκε η απαγόρευση για το forum. Πως όμως μαθεύτηκε άραγε; Μήπως υπάρχουν τόσο καλά κονέ που δεν μπορεί να κρύψει κανείς τίποτα; Πολύ παρασκήνιο και μυστήριο για Α' ΕΣΚΑ. Και μετά μου λένε να μην πιστεύω τα περί σφαγής από διαιτητές. Μάλλον κάποιοι θέλουν να κυριαρχεί το μυστήριο και η ομερτά για να μπορούν να κάνουν άνετα τις δουλειές τους. Αλλά πάλι μπορεί να ξεμωράθηκα στα 38 μου και να βλέπω συνωμοσίες παντού. Αναρωτιέμαι τι λέτε οι υπόλοιποι. Καλή επιτυχία Ένωση Ιλίου την Δευτέρα έτσι για να δίνουμε και το στίγμα μας.
leonkalf
Παιδιά, το παιχνίδι OverplayBet έχει ξεκινήσει για την Α' ΕΣΚΑ.

Μπορείτε να μπέιτε από τα Game Links (ψηλά πάνω στην σελίδα) και να αρχίσετε να παίζετε.
Μέχρι στιγμής έχουν παίξει 9 μέλη.

Μέχρι το απογευματάκι περιμένουμε συμμετοχή κι απ'τους υπόλοιπους (εκτός αν θέλετε να πάτε πάσο σε αυτή την αγωνιστική).
Περισσότερα στο topic του παιχνιδιού.

Καλές προβλέψεις!!!
Καλό παιχνίδι... bball.gif
pointguard
QUOTE(pitbull @ Nov 3 2007, 10:34 ) *
εαν δεν με απαταει η μνημη μου ειναι ο προπονητης του χολαργου.

mou fainetai duskolo mias kai einai h 4h xronia tou georgikopoulou ekei! (hmoun kai ego paikths tou tote kai vghkame 6oi- asxeto) prepei o glukos sthn amula na einai pio palios.
gabriel1981
Προβλεπω ΦΟΥΛ ΤΟΥ ΑΣΣΟΥ για αποψε, με μοναδικη εξαιρεση (ισως) τον ΝΑΟ. blove.gif
pitbull
QUOTE(pointguard @ Nov 5 2007, 03:33 ) *
mou fainetai duskolo mias kai einai h 4h xronia tou georgikopoulou ekei! (hmoun kai ego paikths tou tote kai vghkame 6oi- asxeto) prepei o glukos sthn amula na einai pio palios.

κυριε pointguard ειναι η εκτη του χρονια στον χολαργο, το εμαθα απο εγκυρες πληροφοριες.
pitbull
QUOTE(basket4ever13 @ Nov 2 2007, 09:01 ) *
Συμφωνώ με τα προγνωστικά του φίλου μου του pitbull με δύο ερωτηματικά.Εχεις δεί Ραφήνα πως προκύπτει
το 1. Μήπως είναι ευχή.Επίσης αν κάτσει 2 στό Γαλάτσι θα υπάρξουν μπερδέματα κρίσιμο ματς χωρίς προγνωστικά .

σημερα φιλε μου περιμενω να δικαιωθουν τα προγνωστικα μου και να με παραδεχτεις δημοσια. biggrin.gif
billy_14
QUOTE(maravitc @ Nov 2 2007, 21:31 ) *
εχω πληροφοριες για σφιξιμο λουριων κ απογορευση φορουμδηλωσεων
σε πεντελη


Λοιπόν... Είχα υποσχεθεί να μην ξαναποστάρω και θα το τηρήσω μετά από αυτό. Σήμερα ποστάρω επειδή το γαρ πολύ της... λεβεντιάς γεννά παραφροσύνη...
Απαγόρευση δηλώσεων στην Πεντέλη; Τι λέτε ωρέ αδέρφια; Τι λες βρε τρισμέγιστε maravitc, που την περασμένη εβδομάδα μας έλεγες ότι "σήμερα έχω προαίσθημα πως οι ομάδες χωρίς νίκη θα μειωθούν", και φυσικά δεν εννοούσες τον ΔΑΣΑΛ έτσι; Βεβαίως μετά βγήκες και έγραψες ότι έπεσες μέσα σ' όλα τα προγνωστικά σου... Αμ' η "σούπερ έκπληξη" που "στηνόταν"; Μη μου πεις ότι ήταν η νίκη του Χολαργού στα Σπάτα ή του Αιόλου με το Ίλιον;;;
Τι έχεις βρε πουλάκι μου με την Πεντέλη, μπορείς να μου πεις; Ποιος είσαι τέλος πάντων; Έχεις το θάρρος να μας πεις τουλάχιστον αυτό αντί να κρύβεσαι πίσω από ένα ανορθόγραφο αμερικάνικο όνομα;
Και εξήγησέ μου, πώς μπορεί να απαγορεύσει κάποιος σε οποιονδήποτε να ποστάρει αφού όλοι μας γράφουμε με ψευδώνυμα; Τι είναι η Πεντέλη, Παναθηναϊκός να απαγορέψει τις δηλώσεις στα μίντια; Σοβαρέψου σε παρακαλώ...
Τέλος πάντων αγαπητέ... Επειδή και για το Νεοπεντελικός-Άμιλλα "δικαιώθηκες" (πανηγυρικά μιλάμε έτσι; ), και για τον Κακαλιά "δικαιώθηκες" (αν δεν κάνω λάθος τον έχεις "διώξει" εδώ και τρία παιχνίδια), συνέχισε να κρώζεις σαν την κουρούνα του "ALLSTAR BASKET"... Μόνο φρόντισε να κάνεις πολλή εξάσκηση στην κωλοτούμπα, γιατί πιστεύω πως σύντομα θα σου φανεί πολύ χρήσιμη. Αυτά.
Thanks και σε σένα mimo, που ό,τι βγει εναντίον της Πεντέλης σπεύδεις να το επιβεβαιώσεις. Λες και ζεις την ομάδα από μέσα και είσαι σε θέση να γνωρίζεις τι ακριβώς συμβαίνει... Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου πάντα λόγια, αλλά ένας άνθρωπος με επίπεδο σε ένα φόρουμ χωρίς επίπεδο (όπως πάνε να το καταντήσουν μερικοί μερικοί) δεν έχει νόημα γι' αυτό δεν μετανιώνω που απέχω.
Γυρίζω στη σιωπή μου και σας αφήνω στα σπασμένα σας τηλέφωνα...
aionio talento
φιλε billy 14 πιο πολυ εσυ φαινεσαι κωλοτουμπας παρα οι υπολοιποι ( ακομα κι αν εχουν 100% λαθος αυτοι που

γραφουν για την ομαδα σου ) διοτι εχεις πει οτι δεν θα ξανα-postareis ( και το εχεις αναιρεσεις 5-6 φορες ) +

οτι αφηνεις υπονοουμενα για την ''σοβαροτητα'' το forum παραγνωριζοντας οτι σου δινει ''βημα'' να γραψεις τις

αποψεις σου - μας ! στειλε σε αυτους που διαφωνεις p.m η στην τελικη αμα δεν σου αρεσει ΜΗΝ ΞΑΝΑΜΠΕΙΣ !




θα ηθελα τελος να παρατηρησω οτι αυτοι που ασχολουνται ( παικτες - παραγοντες - φιλαθλοι - προπονητες κλπ )

με τις ομαδες που διεκδικουν ανοδο στις κατηγοριες της ΕΣΚΑ ειναι γενικως παρα πολυ ''καβαλημενοι'' ( κατα

τη γνωμη μου ) με τις ομαδες τους και νομιζουν οτι ολοι ασχολουνται με αυτους - οτι πανε να δημιουργησουν

προβληματα στις ομαδες τους - οτι θα ανεβουν αηττητοι κλπ ( χαρακτηριστικοτερα παραδειγματα ΑΕΝΚ - ΝΙΚΗ

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ) χαλαρωστε και καταλαβετε οτι το επιπεδο ειναι χαμηλοτατο ( βαζω και τον εαυτο μου και

την ομαδα μου μεσα ) και οτι οι κατηγοριες που αυτες ''κρυφοκοιτανε'' ( Γ ΕΘΝΙΚΗ ) μπορει να ειναι κοντα

( μολις 1 κατηγορια πιο πανω ) αλλα στην ουσια ειναι ετη φωτος μακρια μιας και το μπασκετ που παιζεται

σε αυτες τις κατηγοριες με αυτο που παιζεται στην ΕΣΚΑ ειναι ΑΛΛΟ ΑΘΛΗΜΑ . . .


ΚΑΤΕΒΕΙΤΕ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΑΜΙ ΚΑΙ ΞΥΠΝΗΣΤΕ ! ! !
aionio talento
ισως πριν που ειπα οτι ο billy 14 εχει αυτο αναιρεθει 5-6 φορες να τον αδικησα - υπερεβαλλα λιγο !

αλλα ουτε κακη προθεδη ειχα - ουτε ειμαι και τελειως λαθος μιας και σιγουρα το ειχε πει και δεν το τηρησε !

απλα το παλλαπλασιασα λιγο ! ! !

τελος παντων μαλλον το βλεπουμε καμια φορα πιο σοβαρα απο οτι πρεπει !
mimos8
QUOTE(mimos8 @ Nov 3 2007, 16:54 ) *
εγω,ο ευθυμιοπουλος,ο μπαρτζος,ο ψωμαδερης απο την κηφισια.η μιση περιφερεια δηλαδη!αμα γινει πολεμος θα κατεβει με το εφηβικο η κηφισια...
μαραβιτς το φανταστηκα οτι επεσε εντολη για περιορισμο δηλωσεων αλλα δεν βρισκω το λογο.μαλλον παιρνουν πιο σοβαρα απο οσο πρεπει το φορουμ.παντως λειπει απο το φορουμ η εκπροσωπηση της πεντελης και κυριως ο σχολιασμος του billy14.

δε νομιζω billy14 οτι η φραση "το φανταστηκα αλλα δεν βρισκω το λογο" συνιστα επιβεβαιωση του ισχυρισμου του μαραβιτς!απλα μου εκανε εντυπωση οτι κανεις πλεον απο την πεντελη δεν εγραφε στο φορουμ.οσον αφορα το θεμα του προπονητη σας ,εγω απλα ειχα αναφερει τις φημες που ακουγονταν απο ανθρωπους του χωρου(προπονητες,παιχτες κλπ).απο κει και περα ξερεις καλα απο μεταξυ μας κουβεντες αλλα και απο παλια ποσταρισματα μου τη γνωμη μου για τον κοουτς κακαλια!και την εχω εκφρασει ακομα και μετα απο πολυ κακες εμφανισεις του ναο (βλεπε κηφισια-πεντελη περυσι) οταν και ειχαμε συμφωνησει οτι δεν πρεπει να κουνηθει ο κακαλιας απο τη θεση του!τελος επιμενω οτι πρεπει να επιστρεψεις με τα κειμενα σου στο φορουμ και να μην επηρεαζεσαι απο τις αποψεις του καθε "αλεξιπτωτιστη".
mimos8
QUOTE(aionio talento @ Nov 5 2007, 16:41 ) *
φιλε billy 14 πιο πολυ εσυ φαινεσαι κωλοτουμπας παρα οι υπολοιποι ( ακομα κι αν εχουν 100% λαθος αυτοι που

γραφουν για την ομαδα σου ) διοτι εχεις πει οτι δεν θα ξανα-postareis ( και το εχεις αναιρεσεις 5-6 φορες ) +

οτι αφηνεις υπονοουμενα για την ''σοβαροτητα'' το forum παραγνωριζοντας οτι σου δινει ''βημα'' να γραψεις τις

αποψεις σου - μας ! στειλε σε αυτους που διαφωνεις p.m η στην τελικη αμα δεν σου αρεσει ΜΗΝ ΞΑΝΑΜΠΕΙΣ !
θα ηθελα τελος να παρατηρησω οτι αυτοι που ασχολουνται ( παικτες - παραγοντες - φιλαθλοι - προπονητες κλπ )

με τις ομαδες που διεκδικουν ανοδο στις κατηγοριες της ΕΣΚΑ ειναι γενικως παρα πολυ ''καβαλημενοι'' ( κατα

τη γνωμη μου ) με τις ομαδες τους και νομιζουν οτι ολοι ασχολουνται με αυτους - οτι πανε να δημιουργησουν

προβληματα στις ομαδες τους - οτι θα ανεβουν αηττητοι κλπ ( χαρακτηριστικοτερα παραδειγματα ΑΕΝΚ - ΝΙΚΗ

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ) χαλαρωστε και καταλαβετε οτι το επιπεδο ειναι χαμηλοτατο ( βαζω και τον εαυτο μου και

την ομαδα μου μεσα ) και οτι οι κατηγοριες που αυτες ''κρυφοκοιτανε'' ( Γ ΕΘΝΙΚΗ ) μπορει να ειναι κοντα

( μολις 1 κατηγορια πιο πανω ) αλλα στην ουσια ειναι ετη φωτος μακρια μιας και το μπασκετ που παιζεται

σε αυτες τις κατηγοριες με αυτο που παιζεται στην ΕΣΚΑ ειναι ΑΛΛΟ ΑΘΛΗΜΑ . . .
ΚΑΤΕΒΕΙΤΕ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΑΜΙ ΚΑΙ ΞΥΠΝΗΣΤΕ ! ! !

αιωνιο ταλεντο μη βαζεις ολες τις ομαδες και ολους τους φορουμιστες στο ιδιο καζανι.δεν εχει γραψει κανεις απο την κηφισια οτι η αενκ θα ανεβει και ειδικα αηττητη!το θεωρω αδυνατο σε ενα πρωταθλημα 30 αγωνιστικων!
tool
ταύρος - πετρούπολη 2 ( με 7,8 πόντους)

χολαργός - αθηναικός 1 (15 περίπου)
skropion2
Ψυχικο-Κορωπι (10-23,36-40,54-54)----76-63 shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
mixalopoylos17
ταυρος-αρης 57-66
παναγιωτοπουλος μεγαλος παιχτης
λιαπουρης σουπερ
χρονοπουλος μια ακομα πολυ καλη εμφανιση
βορριας επανηλθε και βοηθησε πολυ
ρηγος σκεπασε τα καλαθια
γεωργαλας ουσιαστικος
διαιτητες: στο τελευταιο δεκαλεπτο δεν μας δινανε φαουλ με τιποτα
ο αιολος εχανε με δεκα στο τεταρτο πιεζε εριχνε ξυλο
αλλα μονο 4 φαουλ του σφυριξανε..βολες δεν σουταραμε

Υ.Γ
βασιλειου(μαϊκ) κοψε να βλεπεις τοσο πολυ ατρομητο γιατι ο ανατολακης σου εχει κανει πολυ κακο....
cornelious
Ένωση Ιλίου - Μαρκόπουλο 78 - 71 (40 - 37)
Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι είχαμε πολύ κακή αμυντική λειτουργία. Το Μαρκόπουλο επέβαλε από την αρχή αργό ρυθμό και μας παρέσυρε και εμάς. Ήμασταν συνέχεια μπροστά στο σκορ, αλλά ποτέ δεν καταφέραμε να ξεφύγουμε πάνω από 12 πόντους. Κρατάμε το γεγονός ότι αντιδράσαμε θετικά μετά την πρώτη μας ήττα.
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ
ΓΑΛΑΤΣΙ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 68-54
eskaman
κανα αλλο ματσακι ρε παιδια? smile.gif
MISTA81
ΑΜΙΛΛΑ-ΔΑΣΑΛ 86-79


Π.Σ. ΚΟΣΜΙ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΤΗΣ ΠΑΡΕΝΘΕΣΗΣ ΠΟΥ ΘΑ ΔΕΙΣ ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΕ ΣΕΝΑ smiley.gif
MISTA81
QUOTE(pointguard @ Nov 5 2007, 01:33 ) *
mou fainetai duskolo mias kai einai h 4h xronia tou georgikopoulou ekei! (hmoun kai ego paikths tou tote kai vghkame 6oi- asxeto) prepei o glukos sthn amula na einai pio palios.



εχει φυγει ο γλυκος....
alexas10
ο ΜVP toυ αγωνα της ΑΕΝΚ με τα ΣΠΑΤΑ ηταν ο γιος του LARRY33. ο πιο ομορφος μπεμπης της αθηνας!!!!!!!! 77.gif icon_wave.gif



υ.γ ΑΕΝΚ-ΣΠΑΤΑ 74-56(αν θυμαμαι καλα)
pointguard
QUOTE(pitbull @ Nov 5 2007, 09:40 ) *
κυριε pointguard ειναι η εκτη του χρονια στον χολαργο, το εμαθα απο εγκυρες πληροφοριες.

san head coach einai h 4h xronia kai malista ston 2o guro htan paikths proponhths.. thn prohgoumenh xronia htan proponhths tou efhvikou paikths tou antrikou (me 1- 2 proponhseis) kai fantaros! mhpos xero kalutera apo thn phgh sou??? Eimai sxedon sigouros.. ama sto xanapei h phgh sou tha rothso ton idio ton giannh..
karim
Επειδή δεν ξέρεις να μετράς κατάλαβα ποιός είσαι.1χρονιά ακαδημίες+1χρονιάεφηβικά+4=6
Από πότε οι ψηλοί το παίζουν και point guard?
karim
Αν σας αρέσουν οι ερωτήσεις με θέμα τον Γεωργικόπουλο έχω μία.Περιμένω να δω κάτι και την άλλη Τρίτη εδώ
είμαστε.Ακούγεται αρκετά απειλιτικό?
president
Χολαργος--Αθηναικος 86--69.Αποτελεσμα και Σκορ μαγικη εικονα γι αυτους που ηταν στο γηπεδο.Ημιχρονο 34-35 ,53-55 Τελικο 86--69. 58 φαουλ σ ενα παιχνιδι που και τα μισα να δινονταν θα ηταν πολλα!!Απιστευτα σφυριγματα και τεχνικες ποινες για θεατρο για τις οποιες γελαγε ολο το γηπεδο.Απο τον Αθηναικο 4 παικτες στο τελευταιο δεκαλεπτο αποβληθηκαν με 5 φουλ και εκει ξεφυγε ο Χολαργος .Με αυτα που γραφω δεν λεω οτι ευνοηθηκε ο Χολαργος απλα οι αποφασεις των διαιτητων εκνευρισαν περισσοτερο την ομαδα του Αθηναικου και σε συνδιασμο με τις αποβολες εφτασε το σκορ στο 86--69.Αυτα συμβαινουν επειδη καποιοι Διαιτητες δεν εχουν καταλαβει οτι πρωταγωνιστες στο γηπεδο ειναι οι ομαδες και οι παικτες και οχι η Διαιτησια.Αυτα οσον αφορα τον αγωνα και την εκβαση του ο οποιος δεν ηταν καθολου ευκολος για τον Χολαργο οπως διαβασα σε αλλο FORUM.
The Grey
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΡΑΦΗΝΑΣ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ 71-70
Αγώνας για γερά νεύρα, με εναλλαγές στο σκορ.
Η Ραφήνα έχανε με 12 πόντους ,γύρισε το παιχνίδι στο α' ημίχρονο και πέρασε μπροστά 12 πόντους. Μετά το ίδιο επαναλήφθηκε με τον Νεοπεντελικό που ξανάφερε το παιχνίδι στα ίσα.
Ο Νεοπεντελικός δυστυχώς δεν εκμεταλλεύτηκε την απουσία των playmaker της Ραφήνας που ήταν και οι δυο τραυματίες και έχασε πολύτιμο βαθμό.
ilion_player
[quote name='cornelious' date='Nov 5 2007, 23:46 ' post='125589']
Ένωση Ιλίου - Μαρκόπουλο 78 - 71 (40 - 37)
Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι είχαμε πολύ κακή αμυντική λειτουργία. Το Μαρκόπουλο επέβαλε από την αρχή αργό ρυθμό και μας παρέσυρε και εμάς. Ήμασταν συνέχεια μπροστά στο σκορ, αλλά ποτέ δεν καταφέραμε να ξεφύγουμε πάνω από 12 πόντους. Κρατάμε το γεγονός ότι αντιδράσαμε θετικά μετά την πρώτη μας ήττα.

Δεύτερο παιχνίδι εντός έδρας που βλέπω δύο καρφώματα από τον ίδιο παίκτη. Παιδιά μην ξεχνάμε ότι το παιχνίδι είναι και θέαμα. Πολύ κρύο αίμα στα τρίποντα αλλά πάνω από 15 λεϊ απ χαμένα. Και το σημαντικότερο 22 φάουλ στο 3ο δεκάλεπτο. Αν ο κόουτς δεν είχε κάνει τις αλλαγές (που στοίχισαν αρκετά βέβαια μια και η ομάδα έχασε το προβάδισμα των 12 πόντων που είχε πάρει) μάλλον θα βλέπαμε διαφορετικό παιχνίδι. Συγχαρητήρια σε όλους για την νίκη. 41.gif 41.gif 41.gif
pitbull
QUOTE(pointguard @ Nov 6 2007, 02:18 ) *
san head coach einai h 4h xronia kai malista ston 2o guro htan paikths proponhths.. thn prohgoumenh xronia htan proponhths tou efhvikou paikths tou antrikou (me 1- 2 proponhseis) kai fantaros! mhpos xero kalutera apo thn phgh sou??? Eimai sxedon sigouros.. ama sto xanapei h phgh sou tha rothso ton idio ton giannh..

ξεχασες να βαλεις και οτι ηταν σαν βοηθος στην γ εθνικη. και επισης η αμιλλα ηταν και β εσκα τα 4 τελευταια χρονια αρα και με τα 4 του γιαννη που επιμενεις παλι δικιο εχω φιλε μου tongue.gif
Jordan g
καλημερα σε ολουσ και ειδικα στον ενα και μοναδικο Νικο Αρτεμακη που γυρισε 2 φορεσ το ματσ με το μπηκε!!!!!!!
Jordan g
Ξερει κανεισ τη βαθμολογια μετα τα χθεσινα αποτελεσματα???
BILL79
QUOTE(Jordan g @ Nov 6 2007, 12:57 ) *
Ξερει κανεισ τη βαθμολογια μετα τα χθεσινα αποτελεσματα???


ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 12 6 6 0 0 452 355 97
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 11 6 5 1 0 440 397 43
ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 11 6 5 1 0 468 396 72
ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 10 6 4 2 0 419 426 -7
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 10 6 4 2 0 448 398 50
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 10 6 4 2 0 426 381 45
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 9 6 3 3 0 435 453 -18
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ 9 6 3 3 0 425 432 -7
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 9 6 3 3 0 424 437 -13
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 8 6 2 4 0 404 424 -20
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 8 6 2 4 0 405 416 -11
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 8 6 2 4 0 365 395 -30
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 8 6 2 4 0 423 416 7
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 8 6 2 4 0 453 485 -32
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 7 6 1 5 0 413 483 -70
ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 6 6 0 6 0 361 467 -106
Basket-time
Κηφισιά-Σπάτα 74-56 (41-33)
Διαιτητές: Αφεντουλίδης-Ντάβαρης
Κηφισιά (Παπαθεοδώρου): Μπάρτζος 3 (1), Φράττας, Διαμαντόπουλος, Ψωμαδέρης 21 (2), Καρατζάς 12 (1), Μενουδάκος 15 (1), Καρακώστας 5 (1), Ντεφούδης 7, Λαγοπόδης 3, Φώτος 8
Σπάτα (Καρακώστας): Κοντόπουλος 5, Γραμματόπουλος 3 (1), Ρούσσος 4 (1), Μιχαλάκης, Μάκος 12, Ντάσης 12 (1), Φίλιππας 3, Βασιλόπουλος, Μαντέλος, Περγαντής 14, Αργυρόπουλος 2
Ψυχικό-Κορωπί 76-63 (36-40)
Διαιτητές: Αντεριώτης – Θεωνάς
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Αχής 1, Ροΐδης, Καραγρηγορίου 2, Φίλιος 3 (1), Γεωργόπουλος 11, Στεργάκης 19 (4), Καλφόπουλος 12 (1), Μπούχερτ 22 (1), Γκίκας, Αρτεμάκης 6
Κορωπί (Καράμπελας): Χαλκίδης 1, Σακελλαρόπουλος, Δημητριάδης 2, Κουκουζέλης 11 (3), Σαράκης, Μπίστικας 14 (2), Λάβαρης, Δημητρόπουλος 11 (1), Μπούρας 5 (1), Κουντουμάδης 19, Γιαννόπουλος

Άμιλλα-ΔΑΣΑΛ 86-79 (48-45)
Διαιτητές: Καραβίτης-Καπνιά
Άμιλλα (Κεφάλας): Κουμπούρας 2, Φίλντισης 13, Καβούρης 33, Τσατσάνης 4, Κονδύλης 8, Θαλασσινός 4, Σταμουλάκης 17, Ντεβενέζος, Λίτσιος 3
ΔΑΣΑΛ (Κατσάνος): Ζαγοραίος, Μπατός 18, Βάνας 6, Μπαράκος 2, Παλαιολόγος 13, Παπαγιαννακόπουλος 6, Δημόπουλος 18, Αντωνίου 15, Προβιαδάκης 1
Αργοναύτης Τρ.-Νεοπεντελικός 71-70 (31-27)
Διαιτητές: Σώμος-Πόντας
Αργοναύτης Τρ. (Κουμαράς): Κοτταρίδης, Λιοσάτος, Γιαννακόπουλος 2, Μπούσουλας 21, Ζαφειρόπουλος 17, Δαγκλές 5, Χαρακτινός 18 (3), Κόντος 2, Κόρβινγκτον 6
Νεοπεντελικός (Κακαλιάς): Κουγιάνος 18 (4), Μάντζιος 2, Βόσικας, Μπαλαμπάνης 8, Μανιάτης 17 (2), Μάγειρας 8, Αττίκος 6, Σδράγκας 10, Τζέμης 1
Εν. Ιλίου-Μαρκόπουλο 78-71 (40-37)
Διαιτητές: Ψαριανός-Τραγάκης
Εν. Ιλίου (Αποστολάκης): Μπαλαούρας 8 (2), Μπέλλας Ι. 9 (1), Μακρής 16 (2), Σκαλωμένος 9 (1), Παναγάτος 4, Κωνσταντίνου, Παξιμαδάς 6, Μπέλλας Οδ. 19 (2), Παπαλουκάς 6, Φούτσης 2, Ζαφειράκης, Μπασέας
Μαρκόπουλο (Κοντομηνάς): Κόκκινος 15, Μπέκιος 6 (1), Μαργώνης 11, Χανιώτης 9 (1), Κοσμίδης 6, Μισιακός 16 (2), Καραβασίλης 8
Αίολος Ταύρος-Άρης Πετρούπολης 57-66 (30-32)
Διαιτητές: Μαλανδρής-Σέλληνας
Αίολος Ταύρος (Κετσελίδης): Καραμαδούκης 16, Μοχίμογλου 7, Τσαμπής 7, Γριτζέλης 9, Χριστοφάκης, Μπουζιάνης, Λακασσάς 2, Νατσίδης 4, Σολομονίδης 12, Κρητικός, Κοκλώνης
Αρης Πετρούπολης (Γρυλλιωνάκης): Παναγιωτόπουλος 12 (1), Δενιτουράκης 1, Λιαπούρης 3, Γεωργαλάς 10, Χρονόπουλος 22, Βασιλείου 10, Βοργιάς 4, Ρήγος 3, Μιχαλόπουλος 1
Χολαργός-Αθηναϊκός 86-69 (33-34)
Διαιτητές: Διμπινούδης-Πιτσίλκας
Χολαργός (Γεωργικόπουλος): Δημητρακούλης 15 (3), Σιούτης, Κουντούρης 11 (3), Βελιζιώτης 5, Μήτρου 22 (5), Μάντζιος 6, Μπάλτας, Γιόκαρης 12, Πολύζος, Απέκος 15
Αθηναϊκός (Κτιστάκης): Τάμπας, Τσίντζας 6 (2), Βασσάλος 13 (1), Κορκοσούρας 2, Ζαμπάρας, Τριγάζης 22 (5), Κιούσης 8 (2), Γεωργακαράκος 4, Σκουλάς, Ζωϊτσάκος 4, Καλφαγιώργος 10
Γαλάτσι Κυπριάδου-Ηλιούπολη 68-54 (28-28)
Διαιτητές: Τσώνος-Κουτσούμπος
Γαλάτσι Κυπριάδου (Κρίνος – Κωνσταντάρας): Γιέφτιτς 8 (2), Λαούδης 5 (1), Σπηλιόπουλος 12 (1), Σπυρόπουλος 5 (1), Κορρές, Φρίμας 1, Αθανασιάδης 14 (1), Καψούρης, Λοΐζος 15, Ανδρουλάκης 8 (1)
Ηλιούπολη (Ευαγγέλου): Μπελετσιώτης, Σπανός 5 (1), Παπαβλασσόπουλος 14, Μπαζιώτης 12 (2), Παπαδάκης 4, Μπόγρης 8, Σαμαράς 11 (2), Δάβρης
pointguard
QUOTE(karim @ Nov 6 2007, 06:37 ) *
Επειδή δεν ξέρεις να μετράς κατάλαβα ποιός είσαι.1χρονιά ακαδημίες+1χρονιάεφηβικά+4=6
Από πότε οι ψηλοί το παίζουν και point guard?

esu poios eisai?? nomiza oti h erothsh htan gia diarkeia se proponhtes oxi parousia se omada
pointguard
QUOTE(pitbull @ Nov 6 2007, 10:20 ) *
ξεχασες να βαλεις και οτι ηταν σαν βοηθος στην γ εθνικη. και επισης η αμιλλα ηταν και β εσκα τα 4 τελευταια χρονια αρα και με τα 4 του γιαννη που επιμενεις παλι δικιο εχω φιλε μου tongue.gif

Epeidh me provlhmatises koumaras posa xronia htan rafhna? epishs rementelas 5- 6 xronakia pithanotata cool.gif
mimos8
QUOTE(karim @ Nov 6 2007, 08:37 ) *
Επειδή δεν ξέρεις να μετράς κατάλαβα ποιός είσαι.1χρονιά ακαδημίες+1χρονιάεφηβικά+4=6
Από πότε οι ψηλοί το παίζουν και point guard?

σωστος ο καριμ!!!!!!!!!!!
mimos8
σχετικα ευκολη νικη για την κηφισια χθες απεναντι στα αξιομαχα σπατα.το τελικο σκορ τα λεει ολα αφου σε ολο το παιχνιδι ημασταν 15-20 ποντους.η διαφορα του ημιχρονου (8 ποντοι)ηταν η μικροτερη του παιχνιδιου και προηλθε απο δικα μας συνεχομενα λαθη.νομιζω οτι ημασταν αρκετα καλα προετοιμασμενοι για τα επιθετικα οπλα των σπατων,νταση -ρουσσο-περγαντη.θεωρω τα σπατα αρκετα καλη ομαδα με εμπειρους παιχτες, καλο προπονητη και συγκροτημενο συνολο που θα δημιουργησει προβληματα στο πρωταθλημα.εξαιρετικη εμφανιση απο καρατζα-ψωμαδερη σε αμυνα και επιθεση!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.