Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2007-08
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43
dizzy_fingers
[offtopic]

QUOTE(ilion_player @ Jan 16 2008, 01:13 ) *
Αλήθεια μια και είδα κάτι για warn που θεωρείται ποινή, νομίζω ότι έχω και εγώ κάτι τέτοιο αλλά δεν ξέρω το λόγο. Δεν θυμάμαι να έγραψα κάτι προσβλητικό. Μπορείτε να μου το εξηγήσετε για να μην το επαναλάβω; Ευχαριστώ και συγνώμη για άλλη μια φορά για το μεγάλο post.

Το warn είναι σαν ένα φάουλ που παίρνεις κάθε φορά που παραβιάζεις κάποιον από τους κανονισμούς λειτουργίας.
Στα 5 warn(ή φάουλ) βγαίνεις εκτός παιχνιδιού, δηλαδή δεν ξαναγράφεις στο φόρουμ.

Το warn level(πόσα φάουλ έχεις) φαίνεται κάτω από τα στοιχεία σου, στα αριστερά του κάθες μηνύματός σου. Μπορείς να δεις μόνο το δικό σου και όχι των άλλων.
Οπότε, από εκεί θα δεις πως έχεις 0%, άρα θυμάσαι σωστά πως δεν έγραψες κάτι προσβλητικό wink.gif.

Οποιαδήποτε άλλη απορία, μέσω πμ για να μη βγαίνουμε εκτός θέματος.

[/offtopic]
maravitc
QUOTE(ilion_player @ Jan 15 2008, 23:13 ) *
Καλησπέρα σε όλους. Κάποιες υποχρεώσεις μου με κράτησαν μακριά από το forum και μου έλλειψε. Συνοπτικά για τα δύο παιχνίδια της ομάδας μου θέλω να πω ότι με ξάφνιασαν τόσο η ευκολία που κερδίσαμε στο Γαλάτσι (δυστυχώς δεν είδα το παιχνίδι) όσο και η ήττα από το Χολαργό (το είδα το παιχνίδι αλλά δεν το βιντεοσκόπησα δυστυχώς). Για το παιχνίδι με το Χολαργό υπάρχουν κάποια δικαιολογημένα παράπονα από την διαιτησία αλλά για πρώτη φορά μίλησα με διαιτητή μετά από αγώνα (δεν θυμάμαι το όνομά του δυστυχώς) και ο άνθρωπος μου μίλησε με επιχειρήματα υποστηρίζοντας το έργο του και σέβομαι την άποψη και την στάση του. Όμως η ήττα ήρθε καθαρά από την απόδοση της Ένωσης και όχι από την διαιτησία οπότε οφείλω να δώσω συγχαρητήρια στην ομάδα του Χολαργού. Για την Ένωση όσο υπάρχουν παιχνίδια τίποτα δεν χάθηκε και θα πρέπει να δούμε μπροστά. Παρεπιπτόντως να ευχαριστήσω τον φίλο που μου ευχήθηκε καλό ταξίδι στην Κηφισιά (εγώ το παίρνω θετικά) και ελπίζω να τον δω στο γήπεδο όπου πιστεύω ότι θα βιντεοσκοπήσω τον καλύτερο αγώνα της σεζόν. Φίλε Jabar χάρηκα πολύ για την γνωριμία και εγώ και η οικογένειά μου και σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Να είσαι σίγουρος ότι στο τέλος κάθε παιχνιδιού θα χειροκροτώ πάντα νικητές και ηττημένους ιδιαίτερα μετά από παιχνίδια σαν αυτό της Δευτέρας. Τέλος μια επισήμανση προς τους ελέγχοντες το forum σχετικά με τα κακώς γραφόμενα και τις ποινές. Υπάρχουν και κάποια λίγα πράγματα που σας ξεφεύγουν όπως το post κάποιου φίλου για διαπλεκόμενο πατέρα στο Ίλιον χωρίς όνομα και επιχειρήματα που να το στηρίζουν. Αυτό δεν εμπίπτει σε κάποιο κανονισμό; Το θεωρείτε σωστό έτσι όπως γράφτηκε; Επειδή δεν πρόσεξα κάποια αντίδραση (μπορεί βέβαια να έχει γινει κάποια νύξη και να μην την πρόσεξα εγώ οπότε σε αυτή την περίπτωση ζητώ συγνώμη). Αλήθεια μια και είδα κάτι για warn που θεωρείται ποινή, νομίζω ότι έχω και εγώ κάτι τέτοιο αλλά δεν ξέρω το λόγο. Δεν θυμάμαι να έγραψα κάτι προσβλητικό. Μπορείτε να μου το εξηγήσετε για να μην το επαναλάβω; Ευχαριστώ και συγνώμη για άλλη μια φορά για το μεγάλο post.


πολλες φορες το προσβλητικο η μη για μας απεχει απο τις επιταγες του φορουμ.
αν η ενωση χασει σε κηφισια,ψυχικο,πετρουπολη,πεντελη τοτε δυσκολα θα κανει κατι,ο προεδρος
ομως που ειναι εξυπνος,τωρα που εχει τους παιχτες θα κανει παλι το κολπο οπως το ειχε κανει κ
στη β εσκα.οσο για το διαπλεκομενος δε νομιζω οτι εχει καποια συγκεκριμενη μορφη κ εφοσον δεν
κατονομαζει καποιον για να τον προσβαλει το φορουμ καλα κανει κ δεν ασχολειτε
ilion_player
QUOTE(maravitc @ Jan 16 2008, 13:44 ) *
πολλες φορες το προσβλητικο η μη για μας απεχει απο τις επιταγες του φορουμ.
αν η ενωση χασει σε κηφισια,ψυχικο,πετρουπολη,πεντελη τοτε δυσκολα θα κανει κατι,ο προεδρος
ομως που ειναι εξυπνος,τωρα που εχει τους παιχτες θα κανει παλι το κολπο οπως το ειχε κανει κ
στη β εσκα.οσο για το διαπλεκομενος δε νομιζω οτι εχει καποια συγκεκριμενη μορφη κ εφοσον δεν
κατονομαζει καποιον για να τον προσβαλει το φορουμ καλα κανει κ δεν ασχολειτε


Φίλε maravitc για το θεμα του διαπλεκόμενου πατέρα μου απάντησε ήδη κάποιος από τους ελέγχοντες το forum ότι δεν ήταν πρέπον και σβήστηκε και δόθηκαν οι απαραίτητες εξηγήσεις, άρα δημιουργήθηκε πρόβλημα μια και κάποιοι φαίνεται ότι κατάλαβαν ποιον εννοούσε ο συντάκης του συγκεκριμένου post. Το θέμα όμως λύθηκε από τα σωστά άτομα με τον σωστό τρόπο. Αν θες να μου πεις κάτι γι αυτό στείλε μου pm να μην είμαστε και εκτός topic. Και μήπως μπορείς να μου πεις τι κόλπο έκανε ο πρόεδρος στην Β' ΕΣΚΑ; Με pm όμως να μην βγούμε εκτός topic ή αν δεν υπάρχει πρόβλημα από τους ελέγχοντες και δημόσια. Ευχαριστώ και σε περιμένω στο Ίλιον ή όπου παίζει το Ίλιον (στην Κηφισιά π.χ. που θα γίνει ωραίος αγώνας όπως πιστεύω) να σε γνωρίσω.
digital
QUOTE(mantelos @ Jan 16 2008, 01:20 ) *
Ακομα μια ηττα για μας,συνεχομενη κιολας.(Σπατα) ας ελπισουμε οτι θα ξεσπασουμε πανω στο Κορωπι. Παντως γεγονος ειναι οτι ολα τα παιχνιδια μπορεις να τα κερδισεις αλλα και να τα χασεις. (εκτος της Κηφησιας smile.gif )

η ηττα της Ενωσης, δε νομιζω πως θα την κανει να βγει απο το παιχνιδι...εχοντας δει ολες τις ομαδες πλεον εκτος μιας, ειναι οι πιο σταθερη μεσα στο γηπεδο. Το Ψυχικο εχει πολυ καλους παιχτες αλλα δε νομιζω να μη κανει απροσμενες ηττες. Πεντελη καλη ομαδα,σιγουρα, αλλα ως εκει,νομιζω.

Η Ενωση Ιλίου και ο Νεοπεντελικός εχουν το πιο δύσκολο πρόγραμμα με 7 αγώνες εντος και 9 εκτός σε αντίθεση με το ψυχικό που εχει 9 εντός και 7 εκτός.
Ο νεοπεντελικός εμεινε πίσω χάρη στις 3 βλακώδεις ηττες που εκανε μέ κηφισια εντός Αρη εντος και Αργοναυτη εκτός ,παιγνίδια που ηταν δικά του.Εάν το Ψυχικό δεν κάνει καμία γκέλα στα θεωρούμενα ευκολα παιγνίδια τότε δύσκολα θα χάσει την ανοδο,το Ιλιον δεν νομίζω οτι θα μπορέσει να να περάσει απο δύσκολες εκτός εδρας αγώνες που εχει.ο Νεοπεντελικός εχει θεωριτικά 3 δύσκολους αγώνες εκτός εδρας αν καταφέρει να κερδίσει τον ενα απο αυτούς τοτε μπορεί να βλέπει ανοδο.
digital
Παραθέτω τους εντος και εκτός εδρας αγώνες των τριων διεκδηκητών της 2ης θέσης.
Ψυχικό εντός:Αργον.Ιλιον,Μαρκοπ,Λιόσια,Σπάτα,Ηλιου
π,Χολαρ,Αρης,Αμιλλα.
εκτός:Αιολος,Νεοπεν,Αθην,Γαλατ,Κηφ,Αργον,Κο
ωπι.
Νεοπεντ[i] εντός:Χολ,Ψυχ,Αργ,,Αιολ,Λιόσ,Σπατα,Ηλιουπ.
εκτός:Ηλιουπ,Γαλ,Κηφ,Αμιλ,Ιλιον,Μαρκ,Αρης,Κο
ρ,Αθην.
Ιλιον
εντός:Αμιλ,Αιολ,Νεοπ,Κορ,Αθην,Γαλ,Κηφισ.
εκτός:Κηφ,Ψυχικ,Αργον,Αρης,Λιόσια,Σπάτα,Ηλι
υπ,Χολαρ,Μαρκοπ.
Πιστευω οτι μέχρι και την 5η αγωνιστική του 2ου γύρου ολα παίζονται ισως εκει φαννεί ο επικρατέστερος.
Ο σχολιασμός δικό σας.
berkovitc
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ


Καλησπέρα φίλοι μου,
είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum και θέλω να κάνω μία αναφορά στους φίλτατους διαιτητές.
Την Δευτέρα ήμουν στο παιχνίδι Ιλιον Χολαργός και διαιτητές ήταν ο Τραγάκης με τον Μανουσοπουλο.
Δεν θα αναφερθώ στα λάθη τους αν ήταν πολλά ή λίγα.Δεν μπορώ να αφήσω ασχολίαστο το ύφος και την απαξιωτική συμπεριφορά του Τραγάκη στους παίκτες και τους παράγοντες και των δύο ομάδων.
Με ύφος χιλίων καρδιναλίων πρέπει να κεφτόταν από μέσα του "τι δουλεία έχω εγώ τώρα σε αυτές τις κατηγορίες" ή "μου τα ζαλίζουν οι άσχετοι". Έχω παρακολουθήσει πολλά παιχνίδια φέτος στην Α' ΕΣΚΑ και έχω διαπιστώσει και σε άλλους διαιτητές ανάλογη συμπεριφορά σαν του Τραγάκη.Λοιπόν σας συμβουλεύω παιδία αν δεν σας αρέσει να σφυράτε σε χαμηλότερες κατηγορίες να ζητάτε εξαίρεση, όσο για εσένα ****** Τραγάκη 'ασε την διαιτησία και πάρε μέρος σε τίποτα καλλιστεία. Εκεί θα λάβεις την αναγνώριση που σου αξίζει.
nikefalin
QUOTE(berkovitc @ Jan 17 2008, 16:16 ) *
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ
Καλησπέρα φίλοι μου,
είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum και θέλω να κάνω μία αναφορά στους φίλτατους διαιτητές.
Την Δευτέρα ήμουν στο παιχνίδι Ιλιον Χολαργός και διαιτητές ήταν ο Τραγάκης με τον Μανουσοπουλο.
Δεν θα αναφερθώ στα λάθη τους αν ήταν πολλά ή λίγα.Δεν μπορώ να αφήσω ασχολίαστο το ύφος και την απαξιωτική συμπεριφορά του Τραγάκη στους παίκτες και τους παράγοντες και των δύο ομάδων.
Με ύφος χιλίων καρδιναλίων πρέπει να κεφτόταν από μέσα του "τι δουλεία έχω εγώ τώρα σε αυτές τις κατηγορίες" ή "μου τα ζαλίζουν οι άσχετοι". Έχω παρακολουθήσει πολλά παιχνίδια φέτος στην Α' ΕΣΚΑ και έχω διαπιστώσει και σε άλλους διαιτητές ανάλογη συμπεριφορά σαν του Τραγάκη.Λοιπόν σας συμβουλεύω παιδία αν δεν σας αρέσει να σφυράτε σε χαμηλότερες κατηγορίες να ζητάτε εξαίρεση, όσο για εσένα θλιβερέ Τραγάκη 'ασε την διαιτησία και πάρε μέρος σε τίποτα καλλιστεία. Εκεί θα λάβεις την αναγνώριση που σου αξίζει.

καλωσόρισες στο φόρουμ, καλά πόστ και μακροημέρευση εδώ icon_wave.gif

Διάβασε με την πρώτη ευκαιρία τον κανονισμό λειτουργίας
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=86

Εκεί θα δεις πως πρέπει να είμαστε προσεκτικοί σε χαρακτηρισμούς προς τρίτους.
mimos8
QUOTE(berkovitc @ Jan 17 2008, 16:16 ) *
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ
Καλησπέρα φίλοι μου,
είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum και θέλω να κάνω μία αναφορά στους φίλτατους διαιτητές.
Την Δευτέρα ήμουν στο παιχνίδι Ιλιον Χολαργός και διαιτητές ήταν ο Τραγάκης με τον Μανουσοπουλο.
Δεν θα αναφερθώ στα λάθη τους αν ήταν πολλά ή λίγα.Δεν μπορώ να αφήσω ασχολίαστο το ύφος και την απαξιωτική συμπεριφορά του Τραγάκη στους παίκτες και τους παράγοντες και των δύο ομάδων.
Με ύφος χιλίων καρδιναλίων πρέπει να κεφτόταν από μέσα του "τι δουλεία έχω εγώ τώρα σε αυτές τις κατηγορίες" ή "μου τα ζαλίζουν οι άσχετοι". Έχω παρακολουθήσει πολλά παιχνίδια φέτος στην Α' ΕΣΚΑ και έχω διαπιστώσει και σε άλλους διαιτητές ανάλογη συμπεριφορά σαν του Τραγάκη.Λοιπόν σας συμβουλεύω παιδία αν δεν σας αρέσει να σφυράτε σε χαμηλότερες κατηγορίες να ζητάτε εξαίρεση, όσο για εσένα ****** Τραγάκη 'ασε την διαιτησία και πάρε μέρος σε τίποτα καλλιστεία. Εκεί θα λάβεις την αναγνώριση που σου αξίζει.

φιλε μου εχεις απολυτο δικιο!αυτο ειναι κατι που με εκνευριζει απιστευτα απο τη στιγμη μαλιστα που παιζουμε σε ερασιτεχνικο επιπεδο.το υφος αυτο που λες το εχουν πολλοι διαιτητες στην κατηγορια και ειναι εξοργιστικο αν σκεφτεις οτι οι περισσοτεροι απο αυτους ειναι ανυπαρκτοι εκτος των γηπεδων μπασκετ.ενας απο τους διαιτητες που δεν εχει καθολου υφος και δειχνει να απολαμβανει αυτο που κανει ειναι κατα τη γνωμη μου ο ελευθεριαδης.τον θεωρω καλο διαιτητη και προθυμο παντα να συζητησει με τον παιχτη η τον προπονητη και να του εξηγησει καποια φαση που σφυριξε σε φιλικο επιπεδο.
digital
QUOTE(mimos8 @ Jan 17 2008, 17:50 ) *
φιλε μου εχεις απολυτο δικιο!αυτο ειναι κατι που με εκνευριζει απιστευτα απο τη στιγμη μαλιστα που παιζουμε σε ερασιτεχνικο επιπεδο.το υφος αυτο που λες το εχουν πολλοι διαιτητες στην κατηγορια και ειναι εξοργιστικο αν σκεφτεις οτι οι περισσοτεροι απο αυτους ειναι ανυπαρκτοι εκτος των γηπεδων μπασκετ.ενας απο τους διαιτητες που δεν εχει καθολου υφος και δειχνει να απολαμβανει αυτο που κανει ειναι κατα τη γνωμη μου ο ελευθεριαδης.τον θεωρω καλο διαιτητη και προθυμο παντα να συζητησει με τον παιχτη η τον προπονητη και να του εξηγησει καποια φαση που σφυριξε σε φιλικο επιπεδο.

Μέχρι να αναφαίρεις το ονομα του Διαιτητή καλά τα πήγαινες και ωραία τα ελεγες και πράγματι ετσι ειναι οπως τα λές ,αλλά επειδη ο συγκεκριμένος διαιτητής ειναι ασχετος, απλώς τον θεωρείς καλό γιατί οσες φορές σαςσφύριξε εκανε οργια και σας σφύριξε αρκετές φορές .Για κοίτα λίγο το αρχείο σου ,αν εχεις,και δες πέρυσι και βασικά πρόπερσι πόσες φορές σας σφύριξε και αν χάσατε κανένα παιχνίδι.Ο συγκεκριμένος σφύριζε κηφισια 70-30.
Αυτά για τον συγκεκριμένο διαιτητή.
ilion_player
Το σνομπ ύφος και η αφ' υψηλού αντιμετώπιση διαιτητών προς ομάδα, παίκτες και παράγοντες είναι κάτι που δυστυχώς έχω δει κάποιες φορές φέτος εντός αλλά και εκτός έδρας με την Ένωση. Δεν μπορώ να ξέρω με τι ασχολούνται εκτός γηπέδων για να πω αν είναι ανύπαρκτοι ή κάτι άλλο και βασικά δεν με ενδιαφέρει. Μπορεί να κάνουν ότι θέλουν εκτός γηπέδων αρκεί μέσα σε αυτά να σέβονται τους αθλητες, τους προπονητές τους παράγοντες ακόμα και τους φιλάθλους που πάνε να δουν το άθλημα και να υποστηρίξουν τις ομάδες τους. Το μόνο που μπορεί να συμβεί με τέτοιες συμπεριφορές είναι στο πρώτο ή δεύτερο κραυγαλέο λάθος να ξεσηκώσουν τους φιλάθλους με απρόβλεπτες συνέπειες. Ενας ευγενικός αλλά και αυστηρός διαιτητής μπορεί να δυσαρεστήσει με μια λάθος απόφαση αλλά στο τέλος τουλάχιστον οι ψυχραιμότεροι θα πουν "ε άνθρωπος είναι έκανε λάθος".
mimos8
QUOTE(digital @ Jan 17 2008, 19:57 ) *
Μέχρι να αναφαίρεις το ονομα του Διαιτητή καλά τα πήγαινες και ωραία τα ελεγες και πράγματι ετσι ειναι οπως τα λές ,αλλά επειδη ο συγκεκριμένος διαιτητής ειναι ασχετος, απλώς τον θεωρείς καλό γιατί οσες φορές σαςσφύριξε εκανε οργια και σας σφύριξε αρκετές φορές .Για κοίτα λίγο το αρχείο σου ,αν εχεις,και δες πέρυσι και βασικά πρόπερσι πόσες φορές σας σφύριξε και αν χάσατε κανένα παιχνίδι.Ο συγκεκριμένος σφύριζε κηφισια 70-30.
Αυτά για τον συγκεκριμένο διαιτητή.

προκαλεις χωρις να σε προκαλεσει κανενας!αρχειο δεν κραταω και δεν με απαχολει ποιος με εχει σφυριξει ειδικα μετα απο τοσο καιρο.αλλα για να θυμασαι εσυ ποσες φορες μας σφυριξε τα τελευταια δυο χρονια μαλλον σε εχει πικρανει η κηφισια...!!!περιμενω να μου αναφερεις συγκεκριμενα παιχνιδια που ο συγκεκριμενος μας εχει ευνοησει και τον τροπο που εγινε αυτο γιατι εγω ειλικρινα δε θυμαμαι.τον ανθρωπο δεν τον ξερω και τυχαια τον ανεφερα γιατι μου εχει κανει εντυπωση οχι το τι σφυραει αλλα ο τροπος που επικοινωνει με τους παιχτες.
υγ:ειδικα προπερσι στη β εσκα η κηφισια δε θα εχανε ακομα κι αν σε καθε παιχνιδι τη σφυριζε ο αντιπαλος προπονητης!
υγ2:πες μας αν θες απο ποια ομαδα εισαι μηπως βγει κανενα συμπερασμα...
basket4ever13
QUOTE(basket4ever13 @ Nov 16 2007, 10:37 ) *
Πολλά προβλήματα με διαιτησία και φέτος.Πριν από λίγο καιρό χάσαμε μάτς με 45 κατά 16 υπέρ βολές το επιμέρους σκόρ 32 κατά 4 υπέρ στο β ημίχρονο σημειωτέον οι αντίπαλοι κυνήγαγαν στο σκόρ.Αυτή την αγωνιστική το ματς οδηγήθηκε στη παράταση από ανύπαρκτο σφύριγμα σ.σ μπροστά στα μάτια του Βιδάλη.
Για τους παίκτες όταν δεν έχουν το ταλέντο για Α1 υπάρχει και Α2 και Α' ΕΣΚΑ και Δ' ΕΣΚΑ.Διαιτητές όμως άσχετοι είναι επικίνδυνοι παντού ας κάνουν την αυτοκριτικοί τους και να αφήσουν ήσυχο το άθλημα και θα τους τιμήσουμε ας μείνουν ήσυχοι.Βάζω κάποια κριτήρια για να τους βοηθήσω παρακαλώ να συμπληρωθούν από τους υπόλοιπους.
1.Όταν με βρίζουν όλοι στο γήπεδο και έχουν και οι δύο ομάδες παράπονα ίσως να μην είναι τυφλοί η τρελοί ίσως και να έχω κάνει κάποιο λάθος.
2.Όταν σφυρίζω ποιό συχνά απ΄ότι οι παίκτες σκάνε την μπάλλα υπάρχει πιθανό πρόβλημα.
3.όταν βρίζω η προκαλώ την κερκίδα ισως υπάρχει πρόβλημα.
4.όταν όλοι ασχολούνται μαζί μου και κανένας δεν ασχολείται με τις φάσεις του αγώνα υπάρχει πρόβλημα

Φίλε Μπέρκοβιτς καλώς μας ήρθες .Φωτιές μας άναψες αυτό είχα γράψει συμφωνείς?Συμπλήρωσε τα 4. να τα κάνουμε δεκάλογο
basket4ever13
Οι πραγματικοί πρωταγωνιστές του αθλήματος είναι οι διαιτητές οι μόνοι που ενδιαφέρονται για το καλό του αθλήματος με αποκρυσταλωμένες απόψεις και αλάνθαστοι.Προτείνω όταν αναφερώμαστε σ'αυτούς να χρησιμοποιούμε τα ποιό κάτω επίθετα.
1.Αγνοί ,αδιάφθοροι ,άδολοι ,αντικειμενικοί,ακριβοδίκαιοι,αξιαγάπητοι
2.βιρτουόζοι 3.Γαλήφηδες,Γαλήνιοι 4.Διάννοιες.5.Εξυπνοι, ενημερωμένοι,εξυπηρετικοί??6.Ζάμπλουτοι(σε ψυχικό κόσμο.7.Ημίθεοι Η δεν μου έρχεται άλλο συμπληρώστε εσείς.8.Θεοί 9.Ικανότατοι 10.Καλλιτέχνες11.Λαμπροί 12.Μειλήχιοι 13.Νταμάρια (λόγω σωματικής κατασκευής προσοχή όχι ντουβάρια)14.Ξανθοί ?το αρσενικό της ξανθιάς15.Ομορφοι 16.Παρείσακτοι? λάθος μου φαίνεται ξέρει κανείς τι σημαίνει?17.ρεαλιστές18.Συγκαταβατικοί19.Τέλειοι 20.Υπέροχοι 21.Φανταστικοί 22. χιουμορίστες (εκεί ανάγωνται πολλά παραξηγημένα σφυρίγματα)23. Ψαγμένοι 24.Ωραίοι
Με λίγα λόγια διαιτητές συμπληρώστε ότι θέλετε
tool
Προγνωστικά?


ΣΠΑΤΩΝ ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 1
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 2
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ 2
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 1
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 1Χ2
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 1
ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 1
ilovebasketball
QUOTE(mimos8 @ Jan 18 2008, 01:40 ) *
προκαλεις χωρις να σε προκαλεσει κανενας!αρχειο δεν κραταω και δεν με απαχολει ποιος με εχει σφυριξει ειδικα μετα απο τοσο καιρο.αλλα για να θυμασαι εσυ ποσες φορες μας σφυριξε τα τελευταια δυο χρονια μαλλον σε εχει πικρανει η κηφισια...!!!περιμενω να μου αναφερεις συγκεκριμενα παιχνιδια που ο συγκεκριμενος μας εχει ευνοησει και τον τροπο που εγινε αυτο γιατι εγω ειλικρινα δε θυμαμαι.τον ανθρωπο δεν τον ξερω και τυχαια τον ανεφερα γιατι μου εχει κανει εντυπωση οχι το τι σφυραει αλλα ο τροπος που επικοινωνει με τους παιχτες.
υγ:ειδικα προπερσι στη β εσκα η κηφισια δε θα εχανε ακομα κι αν σε καθε παιχνιδι τη σφυριζε ο αντιπαλος προπονητης!
υγ2:πες μας αν θες απο ποια ομαδα εισαι μηπως βγει κανενα συμπερασμα...


Φιλε mimo εκνευριζεσαι πολυ τωρα τελευταια.
Ηρεμησε εισαι παικταρας και η ΑΕΝΚ πολυ καλη ομαδα.
Ειναι φυσικο τις μεγαλες ομαδες να τις σπρωχνει η διαιτησια.
ilovebasketball
QUOTE(basket4ever13 @ Jan 18 2008, 10:36 ) *
Οι πραγματικοί πρωταγωνιστές του αθλήματος είναι οι διαιτητές οι μόνοι που ενδιαφέρονται για το καλό του αθλήματος με αποκρυσταλωμένες απόψεις και αλάνθαστοι.Προτείνω όταν αναφερώμαστε σ'αυτούς να χρησιμοποιούμε τα ποιό κάτω επίθετα.
1.Αγνοί ,αδιάφθοροι ,άδολοι ,αντικειμενικοί,ακριβοδίκαιοι,αξιαγάπητοι
2.βιρτουόζοι 3.Γαλήφηδες,Γαλήνιοι 4.Διάννοιες.5.Εξυπνοι, ενημερωμένοι,εξυπηρετικοί??6.Ζάμπλουτοι(σε ψυχικό κόσμο.7.Ημίθεοι Η δεν μου έρχεται άλλο συμπληρώστε εσείς.8.Θεοί 9.Ικανότατοι 10.Καλλιτέχνες11.Λαμπροί 12.Μειλήχιοι 13.Νταμάρια (λόγω σωματικής κατασκευής προσοχή όχι ντουβάρια)14.Ξανθοί ?το αρσενικό της ξανθιάς15.Ομορφοι 16.Παρείσακτοι? λάθος μου φαίνεται ξέρει κανείς τι σημαίνει?17.ρεαλιστές18.Συγκαταβατικοί19.Τέλειοι 20.Υπέροχοι 21.Φανταστικοί 22. χιουμορίστες (εκεί ανάγωνται πολλά παραξηγημένα σφυρίγματα)23. Ψαγμένοι 24.Ωραίοι
Με λίγα λόγια διαιτητές συμπληρώστε ότι θέλετε



ΤΕΛΕΙΟ 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
ilovebasketball
QUOTE(mantelos @ Jan 16 2008, 01:20 ) *
Ακομα μια ηττα για μας,συνεχομενη κιολας.(Σπατα) ας ελπισουμε οτι θα ξεσπασουμε πανω στο Κορωπι. Παντως γεγονος ειναι οτι ολα τα παιχνιδια μπορεις να τα κερδισεις αλλα και να τα χασεις. (εκτος της Κηφησιας smile.gif )

η ηττα της Ενωσης, δε νομιζω πως θα την κανει να βγει απο το παιχνιδι...εχοντας δει ολες τις ομαδες πλεον εκτος μιας, ειναι οι πιο σταθερη μεσα στο γηπεδο. Το Ψυχικο εχει πολυ καλους παιχτες αλλα δε νομιζω να μη κανει απροσμενες ηττες. Πεντελη καλη ομαδα,σιγουρα, αλλα ως εκει,νομιζω.



Φιλε mantelos , απο τα σχολια σου θα αναφερθω μονο σ αυτο για την Πεντελη που την παρακολουθω και την υποστιριζω. Πραγματικα ειναι πολυ κα λη ομαδα που απο διαφορες συγκυριες δεν μπορεσε να δειξει τις πραγματικες τις δυνατοτητες.
Ευχομαι στους παικτες της υγεια και αυτοσυγκεντρωση και πιστευω οτι τα πραγματα θα ειναι καλυτερα στον Β
γυρο παρα το δυσκολοτερο προγραμμα. biggrin.gif
mimos8
QUOTE(ilovebasketball @ Jan 19 2008, 21:47 ) *
Φιλε mimo εκνευριζεσαι πολυ τωρα τελευταια.
Ηρεμησε εισαι παικταρας και η ΑΕΝΚ πολυ καλη ομαδα.
Ειναι φυσικο τις μεγαλες ομαδες να τις σπρωχνει η διαιτησια.

φιλε μου εκνευριζομαι μονο με τις ανακριβειες οπως καθε λογικος ανθρωπος.δεχομαι οποιαδηποτε κριτικη που ειναι ομως τεκμηριωμενη για μενα και για την ομαδα μου και ειμαι προθυμος να συζητησω..αλλα οχι να ακουμε οτι στη β εσκα που ειχαμε ομαδαρα και κατω απο 10-15 ποντους δε κερδισαμε πουθενα μας εσπρωξε η διαιτησια.οσο για φετος εγω ειμαι αυτος που βγηκα πρωτος και επωνυμα και δηλωσα μετα τη νικη μας στην πετρουπολη οτι η διαιτησια μας βοηθησε σε καποια σημεια.απο κει και περα δεν υπαρχει κατα τη γνωμη μου αλλο παιχνιδι και ειδικα ντερμπι που να πηραμε παραπανω σφυριγματα απο οσα αξιζαμε.
mantelos
QUOTE(ilovebasketball @ Jan 19 2008, 10:10 ) *
Φιλε mantelos , απο τα σχολια σου θα αναφερθω μονο σ αυτο για την Πεντελη που την παρακολουθω και την υποστιριζω. Πραγματικα ειναι πολυ κα λη ομαδα που απο διαφορες συγκυριες δεν μπορεσε να δειξει τις πραγματικες τις δυνατοτητες.
Ευχομαι στους παικτες της υγεια και αυτοσυγκεντρωση και πιστευω οτι τα πραγματα θα ειναι καλυτερα στον Β
γυρο παρα το δυσκολοτερο προγραμμα. biggrin.gif



Εγω λεω υγεια σε ολους τους παιχτες πρωτα απο ολα!! Και νομιζω οτι ειναι ευκαιρια για μια ομαδα με βλεψεις να σταθει στη Γ΄,να εκμεταλλευτει το οτι δεν υπαρχει δευτερος,ισχυρος. Σαν τη Κηφησια τουλαχιστον.

Τοοl θελω να πιστευω σε ολα τα αποτελασματα που εδωσες. Ειναι ολα υπερ των Σπατων. 41.gif
eskaman
ΣΠΑΤΩΝ ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 1
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 1
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ 2
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 1
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 1
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 1
ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 1

τα δικα μου
..κηφισια-ιλιον στις 9 ειναι??μυριζομαι γεματο γηπεδο
lord7
1000 λογοι που δεν φταιμε εμεις για μια ηττα...

με αφορμη οσα διαβασα ποιο πανω σας στελνω αυτο το τοπικ που ειχα βαλει στισ γυναικες.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ....

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕ ΤΟΝ ΟΤΕ(ΕΛΕΟΣ 10 ΜΕΡΕΣ ΣΧΕΔΟΝ ΧΩΡΙΣ ΝΕΤ)ΠΑΛΙ ΠΙΣΩ....

ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ.....ΔΕΙΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΙΤΙΕΣ ΜΙΑΣ ΗΤΤΑΣ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΟΠΤΙΚΕΣ ΓΩΝΙΕΣ....

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΕΙΝΑΙ ΚΡΥΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΩΣΤΟ ΖΕΣΤΑΜΑ...ΟΙ ΠΑΙΧΤΡΙΕΣ ΠΑΝΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΛΕΕΙ....ΟΙ ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΜΠΑΛΑ.....ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ....ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΦΤΑΕΙ ΚΑΙ Η ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ

ΠΑΙΧΤΕΣ:ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΓΛΥΣΤΡΑΕΙ...Η ΜΠΑΛΑ ΓΛΥΣΤΡΑΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΚΑΕΙ....ΟΙ ΜΠΑΣΚΕΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΑΒΕΣ....ΕΧΕΙ ΚΡΥΟ...Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΣΦΥΡΙΖΕΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ....Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΚΑΝΕΙ ΒΛΆΚΙΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ...ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΚΤΛ...

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ...5ΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ....ΟΥΤΕ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ....ΑΝ ΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΔΕΝ ΒΑΛΟΥΝ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΣΤΟ ΚΑΛΑΘΙ ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ??...ΠΑΙΖΕΙ 1 ΕΝΑΝΤΙΟΝ 5 ΚΑΙ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΕΤΑΙ??..

ΟΙ ΦΙΛΑΘΛΟΙ: ΒΛΑΚΑΣ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΑΣΧΕΤΟΣ....ΑΣΧΕΤΕΣ ΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΚΑΛΑΘΙ ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΑΙΖΟΥΝ ΟΜΑΔΙΚΑ....ΑΣΧΕΤΟΣ Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ...ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΦΥΡΙΖΕΙΣ ΡΕ.....



ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΔΕΝ ΛΕΕΙ Η ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΛΑΘΗ....

ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ (ΦΥΣΙΚΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ) ΑΣ ΤΙΣ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ....



υ.γ. ο τραγακης ειναι α2 διαιτητης και ο μανουσοπουλος γ εθνικης(αυτα τα βρηκα απο σιτε ε.ο.κ.)
θα το παω και αναποδα....μηπως κανουν και χαρη που σφυριζουν α εσκα??δηλαδη ...ο νεος ειναι απειρος και κακος...ο παλιος και εμπειρος ομως για μας ειναι κακος...λολ....

υ.γ.2 παλια ημουν παιχτης εθνικων κατηγοριων....ξερετε ποτε επαιξα μπασκετ καλο...οταν στα 23 μου ειπα δεν θα ασχοληθω ποτε πια με τι σφυριζουν..ειναι μερος του παιχνιδιου ....και οταν διαβασα τους κανονισμους απο την FIBA...ποιος απο εσας που "κραζετε" το εχει κανει???

υ.γ.3 σορυ για τα κεφαλαια ετσι ηταν το ποστ εκει....βαριομουν να τα γραψω παλι στα μικρα
digital
QUOTE(mimos8 @ Jan 20 2008, 16:54 ) *
φιλε μου εκνευριζομαι μονο με τις ανακριβειες οπως καθε λογικος ανθρωπος.δεχομαι οποιαδηποτε κριτικη που ειναι ομως τεκμηριωμενη για μενα και για την ομαδα μου και ειμαι προθυμος να συζητησω..αλλα οχι να ακουμε οτι στη β εσκα που ειχαμε ομαδαρα και κατω απο 10-15 ποντους δε κερδισαμε πουθενα μας εσπρωξε η διαιτησια.οσο για φετος εγω ειμαι αυτος που βγηκα πρωτος και επωνυμα και δηλωσα μετα τη νικη μας στην πετρουπολη οτι η διαιτησια μας βοηθησε σε καποια σημεια.απο κει και περα δεν υπαρχει κατα τη γνωμη μου αλλο παιχνιδι και ειδικα ντερμπι που να πηραμε παραπανω σφυριγματα απο οσα αξιζαμε.

Φίλε mimo γιατί εκνευρίζεσαι τόσο πολύ,εγώ δεν ειπα τίποτα απο οσα αναφαίρεις ουτε αν σας ευνόησε η σας αδίκησε η διαιτησία απλώς αναφέρθηκα στον διαιτητη Ελευθεριάδη που ανάμεσα σε τόσους διαιτητές εσύ τον εκανες διαιτητάρα και εκθείασες τα διαιτητικά του προσόντα, σε αντίθεση με μένα που τον θεωρώ κακό διαιτητη.Και επειδή εχω μάθει να μήν μιλώ χωρίς στοιχεία σου λέω λοιπόν οτι σε ολη την αγωνιστική περίοδο 2005 -6 ,2006-7 2007-8 δεν θα βρείς ομάδα που να την εχει παίξει ο ιδιος διαιτητής παραπάνω απο 2 παιγνίδια.Λοιπόν την περίοδο 2006-7 ο Ελευθεριάδης επαιξε 1η αγων Κηφισιά -Ιλιον 12η αγων Κηφισια -ΕΦΟΑ 14η Αγων Κηφισιά -Αρης 18η Κηφισιά - Απολλων.Μήπως σου λέει τίποτα αυτό.
Και πάμε 2007-8 7η αγων Αθηναικός -Κηφισιά (κερδίσατε στην παραταση )15η αγων σήμερα δηλ Κηφισιά -Ιλιον .κοίτα λοιπόν σύμπτωση ,οπως και πέρυσι ,σφυρίζει πάλι Ελευθεριάδης,και μέχρι το τέλος θα δούμε πόσες φορές θα σας παίξει .Ολα αυτά μπορεί να ειναι σύμπτωση αλλά σύμπτωση επαναλαμβανόμενη παυει να ειναι σύμπτωση.Με την αναφορα μου αυτή δεν σημαίνει οτι δεν εχετε καλή ομάδα και καλούς παίκτες και οπως δήλωσα και σε προυγούμενο ποστ εισαστε η ποιοτικότερη ομάδα με γεμάτο το ροστερ και αξια θα πάρετε την κατηγορία .Αλλά ολες οι ομάδες που κάνουν πρωταθλητισμό θελουν να εχουν την διαιτησία με το μέρος τους δια παν ενδεχόμενο .Βεβαίως αλλες μπορούν να εχουν αυτή την πολυτέλεια και αλλες οχι.Εσείς φαίνετε οτι την εχετε και καλά κάνετε.Απλώς ας ειμαστε τουλάχιστον ειλικρινείς.
pitbull
ΣΠΑΤΩΝ ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 1
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 2
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ 2
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 2
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 1
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 1
ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 1
digital
Φίλε Ilovebasketball εχω την αισθηση οτι εισαι αβανταδόρος της κηφισιάς και του mimo μήπως εισαι παίκτης της κηφισιάς η φίλαθλος η προσωπικός fun του mimo,για να ξέρουμε δηλαδή .Επίσης καλα ποσταρίσματα και να προσεχεις την φρασεολογία σου γιατί οι moderators αυτή την φορά θα σε αποβάλουν δια παντός απο το φορουμ,πραγματικά μου ελειψαν τα ποσταρίσματά σου,καλή επάνοδο.
maravitc
προγνωστικα απο μαραβιτς
ΣΠΑΤΩΝ ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 2(πιο βαρια φανελα το κορωπι,ακουγεται κατι για
επιστροφες παιχτων)
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1(ξερος)
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 1 2(ετσι για να αβανταρω πρωτη φορα τα λιωσια)
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ 1(γιατι κ μενα δε με πειθει η πεντελη)
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 1(το πιο χαλια παιχνιδι,απειροι εναντιων αντιτουριστικου
μπασκετ,μαλλον θα κερδισει το run and gun γαλατσι αφου αν χασει θα πεσει σιγουρα,ετσι για να αποκατασταθει η ταξη αφου προ τριετιας ειχε ανεβει το γαλατσι με συνχονευση με τη κυπριαδου
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 1(ανεβαινει ο χολαργος,κ ψυχολογικα)
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 1(αμα το ειχε το στοιχημα παντως θα επαιζα 2,γιατι
θα εκανε ανωδινη ηττα η κηφισια ενω η ενωση ειναι απο γκελα κ εχει να παει μετα σε ψυχικο,δηλαδη
ανοδος τελος αφου ενδεχεται να μεινει 2 νικες πισω κ αν χασει στο ψυχικο με διαφορα 3π τοτε θελει
3 νικες περισοτερες απο ψυχικο κ εχει να παει σε πεντελη,χολαργο,πετρουπολη
ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 1(πολλα με λιγα)
mimos8
QUOTE(digital @ Jan 21 2008, 11:28 ) *
Φίλε mimo γιατί εκνευρίζεσαι τόσο πολύ,εγώ δεν ειπα τίποτα απο οσα αναφαίρεις ουτε αν σας ευνόησε η σας αδίκησε η διαιτησία απλώς αναφέρθηκα στον διαιτητη Ελευθεριάδη που ανάμεσα σε τόσους διαιτητές εσύ τον εκανες διαιτητάρα και εκθείασες τα διαιτητικά του προσόντα, σε αντίθεση με μένα που τον θεωρώ κακό διαιτητη.Και επειδή εχω μάθει να μήν μιλώ χωρίς στοιχεία σου λέω λοιπόν οτι σε ολη την αγωνιστική περίοδο 2005 -6 ,2006-7 2007-8 δεν θα βρείς ομάδα που να την εχει παίξει ο ιδιος διαιτητής παραπάνω απο 2 παιγνίδια.Λοιπόν την περίοδο 2006-7 ο Ελευθεριάδης επαιξε 1η αγων Κηφισιά -Ιλιον 12η αγων Κηφισια -ΕΦΟΑ 14η Αγων Κηφισιά -Αρης 18η Κηφισιά - Απολλων.Μήπως σου λέει τίποτα αυτό.
Και πάμε 2007-8 7η αγων Αθηναικός -Κηφισιά (κερδίσατε στην παραταση )15η αγων σήμερα δηλ Κηφισιά -Ιλιον .κοίτα λοιπόν σύμπτωση ,οπως και πέρυσι ,σφυρίζει πάλι Ελευθεριάδης,και μέχρι το τέλος θα δούμε πόσες φορές θα σας παίξει .Ολα αυτά μπορεί να ειναι σύμπτωση αλλά σύμπτωση επαναλαμβανόμενη παυει να ειναι σύμπτωση.Με την αναφορα μου αυτή δεν σημαίνει οτι δεν εχετε καλή ομάδα και καλούς παίκτες και οπως δήλωσα και σε προυγούμενο ποστ εισαστε η ποιοτικότερη ομάδα με γεμάτο το ροστερ και αξια θα πάρετε την κατηγορία .Αλλά ολες οι ομάδες που κάνουν πρωταθλητισμό θελουν να εχουν την διαιτησία με το μέρος τους δια παν ενδεχόμενο .Βεβαίως αλλες μπορούν να εχουν αυτή την πολυτέλεια και αλλες οχι.Εσείς φαίνετε οτι την εχετε και καλά κάνετε.Απλώς ας ειμαστε τουλάχιστον ειλικρινείς.

φιλε μου digital κατ αρχην δεν εκθειασα το αν ειναι καλος διαιτητης η οχι.το μονο που τονισα ειναι οτι τουλαχιστον δεν εχει υφος και συζηταει σε φιλικο κλιμα με τους παιχτες.η κουβεντα ξεκινησε απο το παιχνιδι ιλιον-χολαργος που ο τραγακης οπως εγραψε καποιος ειχε υφος χιλιων καρδιναλιων!εγω αυτο σχολιασα και γι αυτο εφερα αυτον για παραδειγμα.και για να απαντησω στα παιχνιδια που μου εγραψες:
1)δεν ανεφερες κανενα παιχνιδι προπερσινο οπως ειχες πει
2)κηφισια-ιλιον:πεντακαθαρη νικη μας με διψηφια διαφορα, συγχαρητηρια απο τους αντιπαλους και καμια μα καμια διαμαρτυρια απο τις ομαδες
3)κηφισια-εφοα:πεντακαθαρη νικη μας με 25 ποντους διαφορα.δεν σχολιαζω καν αυτο το ματς.θα κερδιζαμε ακομα κι αν σφυριζε ο σεντουκας
4)κηφισια-αρης:καταστροφικη ηττα για μας στην εδρα μας που ουσιαστικα μας εβγαλε εκτος στοχων περυσι
5)κηφισια -απολλων:νικη για μας με τριποντο στη ληξη.ο απολλωνας αν θυμαμαι ειχε καποια παραπονα απο τον καρουση στο τελος,ο οποιος παρεπιπτοντως ειχε το υφος αυτοκρατορα που κανει αγγαρεια εκνευριζοντας κι εμας και τους αντιπαλους!
6)αθηναικος-κηφισια:νικη για μας στην παραταση αλλα με 5 παιχτες μας εξω με 5 φαουλ,εκ των οποιων οι 4 απο την κανονικη διαρκεια!1 παιχτης του αθηναικου αποβληθηκε με 5 φαουλ και μαλιστα στην παραταση.2 η 3 τεχνικες ποινες εις βαρος τς κηφισιας.
7)ελπιζω αποψε να μην γινει καμια αναφορα στη διαιτησια!
αυτα τα γραφω καλοπροαιρετα για να τεκμηριωνω τα λεγομενα μου!
υγ:ο ilovebasketball δεν ξερω καν ποιος ειναι και απο τα ποστ του φαινεται οτι ειναι φιλος η παραγοντας της πεντελης.
baller
QUOTE(maravitc @ Jan 21 2008, 11:31 ) *
προγνωστικα απο μαραβιτς
ΣΠΑΤΩΝ ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 2(πιο βαρια φανελα το κορωπι,ακουγεται κατι για
επιστροφες παιχτων)
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1(ξερος)
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 1 2(ετσι για να αβανταρω πρωτη φορα τα λιωσια)
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ 1(γιατι κ μενα δε με πειθει η πεντελη)
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 1(το πιο χαλια παιχνιδι,απειροι εναντιων αντιτουριστικου
μπασκετ,μαλλον θα κερδισει το run and gun γαλατσι αφου αν χασει θα πεσει σιγουρα,ετσι για να αποκατασταθει η ταξη αφου προ τριετιας ειχε ανεβει το γαλατσι με συνχονευση με τη κυπριαδου
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 1(ανεβαινει ο χολαργος,κ ψυχολογικα)
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 1(αμα το ειχε το στοιχημα παντως θα επαιζα 2,γιατι
θα εκανε ανωδινη ηττα η κηφισια ενω η ενωση ειναι απο γκελα κ εχει να παει μετα σε ψυχικο,δηλαδη
ανοδος τελος αφου ενδεχεται να μεινει 2 νικες πισω κ αν χασει στο ψυχικο με διαφορα 3π τοτε θελει
3 νικες περισοτερες απο ψυχικο κ εχει να παει σε πεντελη,χολαργο,πετρουπολη
ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 1(πολλα με λιγα)

an mia omada DEN aksizei na paisei auth einai to galatsi giati einai h monh omada pou olo to xrono exei 14-15 paidia(otan lew paidia to ennow m.o hlikias 20) se ka8e proponhsh .oxi san ta alla kafeneia .
digital
QUOTE(mimos8 @ Jan 21 2008, 13:33 ) *
φιλε μου digital κατ αρχην δεν εκθειασα το αν ειναι καλος διαιτητης η οχι.το μονο που τονισα ειναι οτι τουλαχιστον δεν εχει υφος και συζηταει σε φιλικο κλιμα με τους παιχτες.η κουβεντα ξεκινησε απο το παιχνιδι ιλιον-χολαργος που ο τραγακης οπως εγραψε καποιος ειχε υφος χιλιων καρδιναλιων!εγω αυτο σχολιασα και γι αυτο εφερα αυτον για παραδειγμα.και για να απαντησω στα παιχνιδια που μου εγραψες:
1)δεν ανεφερες κανενα παιχνιδι προπερσινο οπως ειχες πει
2)κηφισια-ιλιον:πεντακαθαρη νικη μας με διψηφια διαφορα, συγχαρητηρια απο τους αντιπαλους και καμια μα καμια διαμαρτυρια απο τις ομαδες
3)κηφισια-εφοα:πεντακαθαρη νικη μας με 25 ποντους διαφορα.δεν σχολιαζω καν αυτο το ματς.θα κερδιζαμε ακομα κι αν σφυριζε ο σεντουκας
4)κηφισια-αρης:καταστροφικη ηττα για μας στην εδρα μας που ουσιαστικα μας εβγαλε εκτος στοχων περυσι
5)κηφισια -απολλων:νικη για μας με τριποντο στη ληξη.ο απολλωνας αν θυμαμαι ειχε καποια παραπονα απο τον καρουση στο τελος,ο οποιος παρεπιπτοντως ειχε το υφος αυτοκρατορα που κανει αγγαρεια εκνευριζοντας κι εμας και τους αντιπαλους!
6)αθηναικος-κηφισια:νικη για μας στην παραταση αλλα με 5 παιχτες μας εξω με 5 φαουλ,εκ των οποιων οι 4 απο την κανονικη διαρκεια!1 παιχτης του αθηναικου αποβληθηκε με 5 φαουλ και μαλιστα στην παραταση.2 η 3 τεχνικες ποινες εις βαρος τς κηφισιας.
7)ελπιζω αποψε να μην γινει καμια αναφορα στη διαιτησια!
αυτα τα γραφω καλοπροαιρετα για να τεκμηριωνω τα λεγομενα μου!
υγ:ο ilovebasketball δεν ξερω καν ποιος ειναι και απο τα ποστ του φαινεται οτι ειναι φιλος η παραγοντας της πεντελης.

Βρε ΜΙΜΟ για να τελειώσουμε το θέμα εδω εγω δεν ειπα οτι σας βοήθησε η σας αδίκησε η διαιτησία και οτι κερδίσατε τα παιχνίδια χαρις στην διαιτησία απλώς ανέφερα τον συγκεκριμένο διαιτητη οτι σας επεξε πέρυσι σε 4 παιγνίδια και ολα σχεδόν ντέρπυ και μάλιστα τα δύο συνεχόμενα στην εδρα σας πραγμα αφύσικο ,επίσης εαν θελεις και για την περίοδο 2005-6 παλι ο συγκεκριμένος διαιτητης σας επαιξε αρκετά παιχνίδια και επιφυλάσομαι να σου τα γράψω προσεχώς.
Ευχομαι καλό παιχνίδη σήμερα για σένα και καλή νίκη για την ομάδα σου.
pitbull
QUOTE(baller @ Jan 21 2008, 13:55 ) *
an mia omada DEN aksizei na paisei auth einai to galatsi giati einai h monh omada pou olo to xrono exei 14-15 paidia(otan lew paidia to ennow m.o hlikias 20) se ka8e proponhsh .oxi san ta alla kafeneia .

δυστηχως, εαν δεν ανεβασει την αποδοση του και συνεχισει να παιζει οπως τις 2 τελευταιες αγωνιστηκες, θα ειναι απο τις πρωτες υποψηφειες για πτωση.
lord7
QUOTE(lord7 @ Jan 21 2008, 00:55 ) *
1000 λογοι που δεν φταιμε εμεις για μια ηττα...

με αφορμη οσα διαβασα ποιο πανω σας στελνω αυτο το τοπικ που ειχα βαλει στισ γυναικες.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ....

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕ ΤΟΝ ΟΤΕ(ΕΛΕΟΣ 10 ΜΕΡΕΣ ΣΧΕΔΟΝ ΧΩΡΙΣ ΝΕΤ)ΠΑΛΙ ΠΙΣΩ....

ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ.....ΔΕΙΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΙΤΙΕΣ ΜΙΑΣ ΗΤΤΑΣ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΟΠΤΙΚΕΣ ΓΩΝΙΕΣ....

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΕΙΝΑΙ ΚΡΥΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΩΣΤΟ ΖΕΣΤΑΜΑ...ΟΙ ΠΑΙΧΤΡΙΕΣ ΠΑΝΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΛΕΕΙ....ΟΙ ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΜΠΑΛΑ.....ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ....ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΦΤΑΕΙ ΚΑΙ Η ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ

ΠΑΙΧΤΕΣ:ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΓΛΥΣΤΡΑΕΙ...Η ΜΠΑΛΑ ΓΛΥΣΤΡΑΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΚΑΕΙ....ΟΙ ΜΠΑΣΚΕΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΑΒΕΣ....ΕΧΕΙ ΚΡΥΟ...Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΣΦΥΡΙΖΕΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ....Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΚΑΝΕΙ ΒΛΆΚΙΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ...ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΚΤΛ...

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ...5ΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ....ΟΥΤΕ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ....ΑΝ ΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΔΕΝ ΒΑΛΟΥΝ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΣΤΟ ΚΑΛΑΘΙ ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ??...ΠΑΙΖΕΙ 1 ΕΝΑΝΤΙΟΝ 5 ΚΑΙ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΕΤΑΙ??..

ΟΙ ΦΙΛΑΘΛΟΙ: ΒΛΑΚΑΣ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΑΣΧΕΤΟΣ....ΑΣΧΕΤΕΣ ΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΚΑΛΑΘΙ ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΑΙΖΟΥΝ ΟΜΑΔΙΚΑ....ΑΣΧΕΤΟΣ Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ...ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΦΥΡΙΖΕΙΣ ΡΕ.....
ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΔΕΝ ΛΕΕΙ Η ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΛΑΘΗ....

ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ (ΦΥΣΙΚΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ) ΑΣ ΤΙΣ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ....
υ.γ. ο τραγακης ειναι α2 διαιτητης και ο μανουσοπουλος γ εθνικης(αυτα τα βρηκα απο σιτε ε.ο.κ.)
θα το παω και αναποδα....μηπως κανουν και χαρη που σφυριζουν α εσκα??δηλαδη ...ο νεος ειναι απειρος και κακος...ο παλιος και εμπειρος ομως για μας ειναι κακος...λολ....

υ.γ.2 παλια ημουν παιχτης εθνικων κατηγοριων....ξερετε ποτε επαιξα μπασκετ καλο...οταν στα 23 μου ειπα δεν θα ασχοληθω ποτε πια με τι σφυριζουν..ειναι μερος του παιχνιδιου ....και οταν διαβασα τους κανονισμους απο την FIBA...ποιος απο εσας που "κραζετε" το εχει κανει???

υ.γ.3 σορυ για τα κεφαλαια ετσι ηταν το ποστ εκει....βαριομουν να τα γραψω παλι στα μικρα

χαιρομαι που κανενας δεν σχολιασε το ποστ μου...μαλλον κανεις απο τους παιχτες-διαιτητες-παραγοντες που γραφουν εδω μεσα δεν κανει λαθη...
pitbull
QUOTE(lord7 @ Jan 21 2008, 14:33 ) *
χαιρομαι που κανενας δεν σχολιασε το ποστ μου...μαλλον κανεις απο τους παιχτες-διαιτητες-παραγοντες που γραφουν εδω μεσα δεν κανει λαθη...

μαλλον η αληθειες πονανε για αυτο κραταμε τα στοματα μας κλειστα smiley.gif
ADEKASTOS
QUOTE(maravitc @ Jan 21 2008, 13:31 ) *
προγνωστικα απο μαραβιτς
ΣΠΑΤΩΝ ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 2(πιο βαρια φανελα το κορωπι,ακουγεται κατι για
επιστροφες παιχτων)
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1(ξερος)
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 1 2(ετσι για να αβανταρω πρωτη φορα τα λιωσια)
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ 1(γιατι κ μενα δε με πειθει η πεντελη)
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 1(το πιο χαλια παιχνιδι,απειροι εναντιων αντιτουριστικου
μπασκετ,μαλλον θα κερδισει το run and gun γαλατσι αφου αν χασει θα πεσει σιγουρα,ετσι για να αποκατασταθει η ταξη αφου προ τριετιας ειχε ανεβει το γαλατσι με συνχονευση με τη κυπριαδου
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 1(ανεβαινει ο χολαργος,κ ψυχολογικα)
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 1(αμα το ειχε το στοιχημα παντως θα επαιζα 2,γιατι
θα εκανε ανωδινη ηττα η κηφισια ενω η ενωση ειναι απο γκελα κ εχει να παει μετα σε ψυχικο,δηλαδη
ανοδος τελος αφου ενδεχεται να μεινει 2 νικες πισω κ αν χασει στο ψυχικο με διαφορα 3π τοτε θελει
3 νικες περισοτερες απο ψυχικο κ εχει να παει σε πεντελη,χολαργο,πετρουπολη
ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 1(πολλα με λιγα)

Mε τα πρωγνωστικά σου αυτά θα στείλεις πολλούς στον κουβα οπως εστειλα εγώ την περασμή βδομάδα με 4 στα 4 εχασα Πεντέλη Ψυχικό Σπάτα Αρη αν θυμάμε καλά.Σήμερα θα ειμαι πιο προσεκτικός.Εχουμε και λέμε .
1.ΣΠΑΤΑ - ΚΟΡΩΠΙ 1
2.ΑΡΗΣ - ΑΜΙΛΛΑ 1-2
3.ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΛΙΟΣΙΑ 1
4.ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ- ΠΕΝΤΕΛΗ 2
5.ΓΑΛΑΤΣΙ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ 2
6.ΧΟΛΑΡΓΟΣ - ΑΙΟΛΟΣ 1
7.ΑΕΝΚ- ΙΛΙΟΝ 1
8.ΨΥΧΙΚΟ-ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 1
pitbull
QUOTE(pitbull @ Jan 21 2008, 14:35 ) *
μαλλον oι αληθειες πονανε για αυτο κραταμε τα στοματα μας κλειστα smiley.gif
digital
QUOTE(lord7 @ Jan 21 2008, 02:55 ) *
1000 λογοι που δεν φταιμε εμεις για μια ηττα...

με αφορμη οσα διαβασα ποιο πανω σας στελνω αυτο το τοπικ που ειχα βαλει στισ γυναικες.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ....

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕ ΤΟΝ ΟΤΕ(ΕΛΕΟΣ 10 ΜΕΡΕΣ ΣΧΕΔΟΝ ΧΩΡΙΣ ΝΕΤ)ΠΑΛΙ ΠΙΣΩ....

ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ.....ΔΕΙΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΙΤΙΕΣ ΜΙΑΣ ΗΤΤΑΣ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΟΠΤΙΚΕΣ ΓΩΝΙΕΣ....

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΕΙΝΑΙ ΚΡΥΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΩΣΤΟ ΖΕΣΤΑΜΑ...ΟΙ ΠΑΙΧΤΡΙΕΣ ΠΑΝΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΛΕΕΙ....ΟΙ ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΜΠΑΛΑ.....ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ....ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΦΤΑΕΙ ΚΑΙ Η ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ

ΠΑΙΧΤΕΣ:ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΓΛΥΣΤΡΑΕΙ...Η ΜΠΑΛΑ ΓΛΥΣΤΡΑΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΚΑΕΙ....ΟΙ ΜΠΑΣΚΕΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΑΒΕΣ....ΕΧΕΙ ΚΡΥΟ...Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΣΦΥΡΙΖΕΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ....Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΚΑΝΕΙ ΒΛΆΚΙΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ...ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΚΤΛ...

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ...5ΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ....ΟΥΤΕ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ....ΑΝ ΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΔΕΝ ΒΑΛΟΥΝ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΣΤΟ ΚΑΛΑΘΙ ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ??...ΠΑΙΖΕΙ 1 ΕΝΑΝΤΙΟΝ 5 ΚΑΙ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΕΤΑΙ??..

ΟΙ ΦΙΛΑΘΛΟΙ: ΒΛΑΚΑΣ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΑΣΧΕΤΟΣ....ΑΣΧΕΤΕΣ ΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΚΑΛΑΘΙ ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΑΙΖΟΥΝ ΟΜΑΔΙΚΑ....ΑΣΧΕΤΟΣ Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ...ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΦΥΡΙΖΕΙΣ ΡΕ.....
ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΔΕΝ ΛΕΕΙ Η ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΛΑΘΗ....

ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ (ΦΥΣΙΚΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ) ΑΣ ΤΙΣ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ....
υ.γ. ο τραγακης ειναι α2 διαιτητης και ο μανουσοπουλος γ εθνικης(αυτα τα βρηκα απο σιτε ε.ο.κ.)
θα το παω και αναποδα....μηπως κανουν και χαρη που σφυριζουν α εσκα??δηλαδη ...ο νεος ειναι απειρος και κακος...ο παλιος και εμπειρος ομως για μας ειναι κακος...λολ....

υ.γ.2 παλια ημουν παιχτης εθνικων κατηγοριων....ξερετε ποτε επαιξα μπασκετ καλο...οταν στα 23 μου ειπα δεν θα ασχοληθω ποτε πια με τι σφυριζουν..ειναι μερος του παιχνιδιου ....και οταν διαβασα τους κανονισμους απο την FIBA...ποιος απο εσας που "κραζετε" το εχει κανει???

υ.γ.3 σορυ για τα κεφαλαια ετσι ηταν το ποστ εκει....βαριομουν να τα γραψω παλι στα μικρα

Εχεις απόλυτο δίκαιο σ'αυτά που αναφέρεις γιατί ουδείς αλάνθαστος και αρκετές φορές ο καθε ενας που συμμετέχει σε μια ομαδική διαδικασία οταν κάτι δεν πάει καλά προσπαθεί να μεταβιβάσει τις ευθύνες του σε αλλους παράγοντες,λίγοι ειναι αυτοί που αναλαμβάνουν τις ευθύνες τους .
Θα σταθώ σε δύο σημεία πρώτον και σημαντικό αν θές να παιξεις το μπάσκετ που μπορείς μην ασχολείσαι με το τι σφυρίζει οδιαιτητής γιατί αποσυντονίζεσαι και βγαίνεις εκτός ρυθμού.
Και δευτερον οι διαιτητές που σφυρίζουν στην Εσκα ειναι και διαιτητές Α1 και μερικοί και FIBA οπως Καρούσης ,Παπαδημητρίου,Πιλοίδης και αλλοι που κατα καιρούς εχουν σφυρίξει ΕΣΚΑ,και σίγουρα μας κάνουν χάρη γιατι για 12 ευρώ που παίρνουν ουτε για την βενζίνη τους δεν φτανουν και να ακούνε τα μπινελίκια απο καθε ενα ασχετο της εξέδρας η του κακομαθημένου παράγοντα που θέλει πάντοτε η ομάδα του να κερδίζει.
Ισως ειναι καλό να ανοίξουμε ενα topic και να βαθμολογούμε τους διαιτητές κάθε αγώνα να δούμε τι θα βγεί.
Επίσης καλόν ειναι να αξιολογήσουμε και τις διοικήσεις των ομάδων αν ειναι εφικτό να γίνει.
ilion_player
Αν εξαιρέσω τον maravitc που θα έπαιζε το Ίλιον ότι θα κερδίσει (έστω και στοιχηματικούς λόγους) όλοι οι άλλοι βλέπετε ήττα για την ομάδα μου σήμερα. Εγώ το μόνο που θα πω είναι καλή επιτυχία Ένωση Ιλίου και θα προσπαθήσω να είμαι νωρίς στο γήπεδο για να βιντεοσκοπήσω το παιχνίδι. Ελπίζω να έχω καλή φιλοξενία και να γνωρίσω από κοντά τον ΜΙΜΟ. Πάντως σίγουρα θα αναγνωρίζομαι επειδή θα είμαι ο μόνος που θα έχει κάμερα και θα φωνάζει (πάντα υπέρ της ομάδας μου ή έστω κανένα καλό λογοπαίγνιο κατά των διαιτητών αν χρειαστεί αλλά ποτέ κατά της αντίπαλης ομάδας ή των παικτών της).
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ
Στη παραταση νικη του Γαλατσιου με δυο ποντους
gate 13
Νικη για Ιλιον μεσα στη Κηφισια 65-75..Πραγματικο ντερμπυ έγινε και στο τελος η διαφορα άνοιξε.
tool
Χολαργός - Ταύρος 2 (10 πόντους περίπου)

Γαλάτσι - Μαρκόπουλο 1 (στη παράταση 1-2 πόντους)

Αθηναικός - Λιόσια 1 (καμιά 20άρα περίπου)
jaske
Nikh gia athinaiko..me 30 pontous ta liosia pou ta perimena kalytera...
Olorin
Νίκη του Κορωπίου μέσα στα Σπάτα, με 7-8 πόντους...
Kalfopoulos11
Ψυχικό-Ραφήνα 1 με 13 πόντους διαφορά νομίζω.

Ηλιούπολη-Πεντέλη 2 με 16 πόντους διαφορά.
ilovebasketball
Ilionplayer είδες πως πιάνουν οι ευχές μου?

Μaravic το κατέχεις το άθλημα??? 41.gif shot.gif shot.gif

smiley.gif smiley.gif smiley.gif
assistant
Πολυ μεγαλο ματς σημερα στην Κηφισια για οσους ειχαν την τυχη να το παρακολουθησουν.Για 39 λεπτα ηταν στον ποντο και μετα εφυγε 65-75.Συγχαρητηρια στους 2 προπονητες για τις τελεια δουλεμενες ομαδες τους.Ειδικα του Ιλιου ηταν και τελεια διαβασμενος και περιορισε τα μεγαλα ατου της Κηφισιας(Μενουδακο,Ψωμαδερη).Απιστευτο παιχνιδι απο τον Μακρη γιατο Ιλιον με καμια 20αρια ποντους και 5-6 κλεψιματα.Ηταν σιγουρα εκτος scouting Παπαθεοδωρου κι αυτο πιστευω κοστισε.Συγχαρητηρια και παλι για το υπεροχο αυτο παιχνιδι.Καλη συνεχεια.

Υ.Γ. Ισως αν στο 4ο δεκαλεπτο δεν ειχε ξεχαστει στον παγκο ο γεννημενος για τετοια ντερμπι Αλεξης Καρατζας να ειχαμε αλλο αποτελεσμα.Ισως....................
Green Lantern
....καταπληκτικη βραδια για την ομαδα μ w00t.gif ....τρελο διπλο μεσα στη κηφισια blink.gif ...σε ενα πραγματικο ντερμπυ με πολυ παθοσ κ μπασκετ κ ενα γεματο γηπεδο.... απαντηση σε ολους ακομα κ στους εαυτους μας για τισ δυνατοτητες της ομαδας μας.... απαντηση σε ολα αυτα που λεγονται για μετριο ροστερ κ για τις συγκρισεις που γινοντουσαν με αλους παικτες tongue.gif !δυστυχωσ ομωσ η ηττα της προηγουμενης αγωνιστικης 68.gif μασ κραταει ακομα πισω κ πρεπει να δουλεψουμε πολυ κ να διορθωσουμε τα λαθη μας για να συνεχισουμε με νικη την επομενη αγωνιστικη ...

p.s.1 ...ομαδαρα η κηφισια χωρις καμια αμφιβολια η πιο πληρης της κατηγοριας ! 77.gif 77.gif 77.gif ευχαριστουμε τον εγωαγαπωτομπασκετ (blove.gif) για της ευχες του ...φιλε μου τελικα επιασαν οι ευχες σ icon_wave.gif !
smiley.gif smiley.gif peace.gif
Lebron08
Α.Ε.Ν.Κ. - ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ : 65-75

Πολυ μεγαλη νικη της Ενωσης μεσα στην Κηφισια!Να λοιπον που το τρενο της ΑΕΝΚ εκανε την πρωτη του σταση στο Ιλιον!!Ηταν πιστευω η καλυτερη απαντηση σ'ολους οσους μιλουσαν για διαφορα (μεγαλη μαλιστα) επιπεδου αναμεσα σε παιχτες των δυο ομαδων,ιεροσυλιες κλπ. Γιατι καλα τα posts εδω και σεβαστες οι αποψεις ολων, αλλα οι πραγματικες απαντησεις δινονται παντα μεσα στο γηπεδο...Και σημερα απαντησαμε σε ολους...
Περα απ'ολα αυτα, ηταν ενα πολυ μεγαλο ντερμπι με τις δυο ομαδες να ειναι συνεχεια κοντα στο σκορ (εκτος απο ενα σημειο που η Κηφισια εχει ξεφυγει με 8 αν θυμαμαι καλα), με μεγαλη ενταση κ παθος με την Ενωση να παιρνει στο τελος μια σπουδαια νικη κ μαλιστα με διαφορα 10 ποντων!Δεν πρεπει ομως να μεινουμε σ'αυτη γιατι,περα απ'το ηταν μια νικη σαν ολες τις αλλες, τωρα μας περιμενει ενα ακομα πολυ δυσκολο ματς με το Ψυχικο...

Υ.Γ.1 Συγχαρητηρια στην Κηφισια για την πολυ καλη ομαδα που εχει 41.gif αλλα ακομα πιο πολλα στην ΕΝΩΣΗ 77.gif 77.gif 77.gif !!!!!!!

Υ.Γ.2 Φιλε maravitc, ειλικρινα ειναι κριμα που δεν επαιξες διπλο την Ενωση γιατι αν το εκανες δε θα πηγαινες κουβα σαν ΟΛΟΥΣ τους αλλους!!!Αν κ απ'οτι βλεπω δεν εχασες μονο την ενωση... 19.gif ....
ilion_player
Α.Ε.Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ - Α.Ο. ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 65 - 75
Όπως τα έλεγα από την αρχή, σήμερα βιντεοσκόπησα το καλύτερο παιχνίδι του πρώτου γύρου στην Α' Ε.Σ.Κ.Α. Φοβερή ατμόσφαιρα σε ένα γεμάτο γήπεδο, φάσεις για high light, ένα ντέρμπυ με τα όλα του ανάμεσα στις δύο κορυφαίες ομάδες της κατηγορίας. Το παιχνίδι πήγαινε στον πόντο μέχρι το τελευταίο δίλεπτο αλλά εκεί κάτι ορισμένα λάθη από την Κηφισιά, κάτι το μάτι των παικτών της Ένωσης που γυάλιζε για τη νίκη έφεραν το τελικό αποτέλεσμα που σήμαινε την πρώτη ήττα των πρωτοπόρων και μάλιστα στην έδρα τους. Δεν μπορώ να βρώ υστερήσαντα και στις δύο ομάδες επειδή μου άρεσε πολύ αυτό που είδα από όλους τους παίκτες. Φίλε ΜΙΜΟ ευχαριστώ για την φιλοξενία και χάρηκα πολύ που σε γνώρισα εσένα αλλά και τον Ψωμαδέρη. Οι χαζομάρες κάποιου, φίλε ΜΙΜΟ δεν χαλάνε την εικόνα της καλής φιλοξενίας που είδα στο γήπεδο. Πιστεύω ότι οι διαιτητές μοίρασαν και τα κουκούτσια από το καρπούζι στη μέση. Εύχομαι καλή επιτυχία και στις δύο ομάδες στη συνέχεια του πρωταθλήματος.
Jordan d
σαπιο το ματσακι...........!
ilion_player
QUOTE(Jordan d @ Jan 22 2008, 09:14 ) *
σαπιο το ματσακι...........!


Ποιο ματσάκι;
ilion_player
Καλημέρα σε όλους
'Οπως θα έχετε δει μέχρι τώρα το πρωτάθλημα έχει πολύ δρόμο ακόμα και πολλά στραβοπατήματα. Το τρένο της Κηφισιάς έκανε στάση χθες στην έδρα του για την Ένωση Ιλίου. Ειλικρινά δεν ξέρω που θα ξανακάνει στάση ή αν θα ξανακάνει στάση. Πάντως 3 ήττες η Ένωση στα παιχνίδια Κηφισιά, Ψυχικό και Άρη αποκλείεται να κάνει. Φίλε Maravitc όπως είπα και χθες είσαι ο μόνος που μίλησες για διπλό. Φίλε που μου ευχήθηκες καλό ταξίδι στην Κηφισιά, όπως και τότε έτσι και τώρα σε ευχαριστώ και να μου εύχεσαι πιο συχνά. Και μια παράκληση για όλο τον φίλαθλο κόσμο. Παιδιά χαλαρώστε λίγο την συμπεριφορά σας προς τον Παπαλουκά. Σέντερ παίζει το παιδί θα φάει ξύλο, θα δώσει ξύλο, είναι και λίγο ενθουσιώδης και παθιάζεται μπορεί στο παιχνίδι να ξεφύγει κάτι. Όχι μόνο στον Παπαλουκά αλλά στον οποιοδήποτε παίκτη που μπορεί να είναι στην θέση του. Στο τέλος όλα καλά και οι παίκτες δίνουν τα χέρια και αν χρειάζονται περαιτέρω εξηγήσεις βρίσκονται εκτός γηπέδου μόνοι τους και το πρόβλημα λύνεται. Δεν μπορώ να δεχτώ την συμπεριφορά ορισμένων ανεγκέφαλων που δίνουν και καλά ραντεβού με παίκτη μόλις τελειώσει το παιχνίδι για να "του πουν δύο φωνήεντα" ή "να του εξηγήσουν το όνειρο". Μπράβο στον πρόεδρο της Κηφισιάς που χθες έβαλε στην θέση του τον βασικό υπεύθυνο της έντασης. Τέτοια υποκείμενα δεν χρειάζονται σε κανένα γήπεδο. Κανείς δεν πρέπει να εμποδίζει τους πανηγυρισμούς των νικητών παικτών ιδιαίτερα όταν δεν προκαλούν. Στο παιχνίδι με το Χολαργό στο τέλος οι πανηγυρισμοί των νικητών ήταν το ίδιο έντονοι. Κανείς από το Ίλιον δεν έκανε τίποτα περίεργο ή κάτι να τους σταματήσει. Χθες από την μια μεριά πανηγύριζε το Ίλιον και από την άλλη εγώ με τον Μενουδάκο και τον Ψωμαδέρη συγχαίραμε ο ένας τον άλλο για το καλύτερο παιχνίδι του πρώτου γύρου. Και σίγουρα αυτό θα έκανα και με άλλους παίκτες της Κηφισιάς αν τους ήξερα. Αυτό για μένα λέγεται δείγμα γραφής μεγάλων παικτών και φίλε Ψωμαδέρη σου εύχομαι και κλήση στην Εθνική Ανδρών μαζί με τον Μενουδάκο. Και για να επανέρθω στον Παπαλουκά, ο άνθρωπος όσες φορές έκανε λάθος φέτος βγήκε δημόσια και ζήτησε συγνώμη. Τι άλλο να κάνει; Όπου παίζει φέτος ακούει τα εξ αμάξης από την κερκίδα. Ο μόνος που κάνει λάθη είναι; Για να σκεφτούμε λιγάκι τι θέλουμε όταν πάμε σε ένα γήπεδο. Μήπως θέλουμε να δούμε μπασκετ αλλά και να διασκεδάσουμε ταυτόχρονα με ωραία στιγμιότυπα; Και μήπως παίκτες σαν τον Παπαλουκά μας τα προσφέρουν πιο εύκολα; Και όποιος δεν μπορεί να δεχτεί μια άξιοπρεπή και δίκαιη ήττα ας μην πάει στο γήπεδο. Όσο για την ομάδα μου, φάνηκε η συνολικά καλή δουλειά που γίνεται σε όλα τα επίπεδα, από τον πρόεδρο μέχρι και τον μικρότερο παίκτη των ακαδημιών (που παρεπιπτόντως είναι ο μικρός γιος μου). Δεν ξέρω που θα οδηγήσει όλη αυτή η προσπάθεια αλλά για μένα είναι όλοι τους νικητές. ΠΑΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΔΥΝΑΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ.
dolly12
Καλημερα,

ημουνα χθες στο γηπεδο και ειδα το πιο ωραιο αγωνα απο ολο τον 1ο γυρο.
Δικαιη νικη του Ιλιον που δε παρατησε ποτε το ματς. Πολυ καλος το 10 και το 6 καθως και ο παπαλουκας. Καποια συνεχομενα λαθη της κηφισιας στο τελευταιο διλεπτο και ισως και η απουσια φωτου,καρατζα λογω τραυματισμων (μικρη συμμετοχη), καθως κ το ξεχασμα του μενουδακου στο παγκο να βοηθησαν σε αυτο. Εδω μια παρατηρηση, το μενουδακο δεν τον διαβασατε καλα, οσο ητανε στον 1 δημιουργησε πολλα προβληματα. Οταν μπηκε στο 4 εχασε. Πολυ καλος ο φραττας αλλα και ο καρακωστας για οσο επαιξε.

Το Ιλιον με εντυπωσιασε πραγματικα δε το περιμενα. Καλοδουλεμενη ομαδα, με συνοχη και παθος.
Ο παπαλουκας ειναι δεικτικος και αρκετα ενοχλητικος οταν παιζει αγωνες με το υφος του και τις κινησεις του και για αυτο και προκαλει την εξεδρα με το τροπο του. Αλλα αυτο δεν αναιρει σε καμια περιπτωση οτι ειναι καλος παικτης και εχει κανει την διαφορα στο Ιλιον.
Ενας παπαλουκας που οργανωνει και εμψυχωνει την ομαδα του παρα πολυ, και ο οποιος ητανε χθες σχετικα ησυχος παρα τα οσα ακουσε. Τη δουλεια του την εκανε και σιγανα κιολας. Κουρασε και εσπρωξε πολυ το ντεφουδη, κατι που φανηκε στην επιθεση. Καλαθια που συνηθως ειναι ψωμοτυρι για αυτον χθες τα εχασε. Βεβαι παραμενει σταθερη αξια κατω απο τα καλαθια.

Τελευταιο σχολιο. ΤΟ γηπεδο οση ωρα ητανε ο αγωνας ητανε εκκλησια παντως. Κανεις δεν εκανε τιποτα περα απο το κλασσικο γιουχαρισμα και εμψυχωση της ομαδας του.

Συγχαρητηρια σε ολους για ενα πολυ ωραιο παιχνιδι

Καλο 2ο γύρο
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.