Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2007-08
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43
Olorin
Για τον αποψινό αγώνα δεν θέλω να πω τίποτα (τουλάχιστον όχι τώρα), αφού η θέση μου είναι περίεργη μια και τα δυο προηγούμενα χρόνια ήμουν παίκτης της Ένωσης και τουλάχιστον τον 1,5 μπορώ να πω πως τον ευχαριστήθηκα και πιστεύω πως διατηρώ καλές σχέσεις με τους περισσότερους εκεί, αλλά η αλήθεια είναι πως δεν έφυγα και με τις καλύτερες των συνθηκών...

Απλώς να πω ότι περιμένω τον mimo8 στην εξέδρα, για να μου δώσει και συμβουλές λουφαδορίας στο ΠΝ...
QUOTE(Scales.4 @ Nov 24 2007, 23:11 ) *
Μιμο8 θα ερθω στον αγώνα κατευθείαν απο μαγειρία

Κατάλαβα... η αναβολή έγινε μάλλον επειδή θα ήσουν κατάκοπος από τα μαγειρεία...

Για μένα που ήμουν χθες μαγειρεία (για τελευταία φορά, θέλω να πιστεύω, αφού από βδομάδα μας έρχεται το "νέο αίμα") από τις 8:30 το πρωί μέχρι τις 22:00 το βράδυ, δεν μπορεί να γίνει κάτι???

Πάντως σας βρίσκω ανοργάνωτους στην υπηρεσία σου... Μόνο κινητό??? Εγώ στη σκοπιά προχθές είχα laptop κι έγραφα το review του PES2008 και του NBA Live 08 για το περιοδικό που γράφω... tongue.gif
ilion_player
QUOTE(Olorin @ Nov 26 2007, 16:20 ) *
Πάντως σας βρίσκω ανοργάνωτους στην υπηρεσία σου... Μόνο κινητό??? Εγώ στη σκοπιά προχθές είχα laptop κι έγραφα το review του PES2008 και του NBA Live 08 για το περιοδικό που γράφω... tongue.gif


Αυτό είναι φανταριλίκι όχι οι βλακείες που έκανα εγώ το 1990. Που αν και υποψήφιος αξιωματικός περίμενα 1 ώρα στη σειρά στο Κ.Ψ.Υ.Ε.Α. για να πάρω ένα τηλέφωνο ενός λεπτού την μάνα μου και να της πω να δώσει και χαιρετίσματα στην κοπέλα μου. Ακόμα έχω τα γράμματα που μου έστειλαν φίλοι και γνωστοί. Τέτοιες πολυτέλειες είχαμε τότε στην επικοινωνία και αυτός ήταν ο λόγος που βγαίνανε και πολλά ποιηματάκια όπως το κλασικό:
"Δεν είναι κρίμα κι άδικο
να είμαι εγώ οπλίτης
και την δικιά μου γκόμενα
να την γ@@@ει πολίτης;"
Ε ρε αρβύλα μυρωδάτη και μια βραδιά ύπνου στο θάλαμο μετά από φασολάδα που σας χρειάζεται σε ορισμένους.
lebronjames
Εχουμε καμια πληροφορια γιατι αναβληθηκε το Γαλατσι-Κηφισσια?
tool
QUOTE(lebronjames @ Nov 26 2007, 16:22 ) *
Εχουμε καμια πληροφορια γιατι αναβληθηκε το Γαλατσι-Κηφισσια?



Επειδή θα λείπει ο Ψωμαδέρης με την εθνική ενόπλων... blink.gif
gabriel1981
smile.gif διπλο το Ψυχικο στην Ηλιουπολη. 4 ποντους διαφορα σε ενα ματς με χαμηλο σκορ. 53-57 ή κατι τετοιο... wink.gif


κανενα αλλο αποτελεσμα;;;
tool
Λοιπόν έχουμε κ λέμε


Αθηναικός - Άμιλλα 1 (20 πόντους περίπου)

Λιόσια - Ταύρος 2 (20 πόντους περίπου)

Κορωπί - Ίλιον 2 (20 πόντους περίπου)

Αυτά μέχρι στιγμής...
Lebron08
ΚΟΡΩΠΙ - ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ : 83 - 103 w00t.gif

φιλε maravitc τα θερμα μου συγχαρητηρια για τον ξερο ασο που προεβλεψες στο κορωπι!!! 41.gif απ'οτι ειχες πει θα ησουν στο γηπεδο σημερα,αρα θα ειδες κ με τα ματια σου το ντερμπι και....το ξερο διπλο της ενωσης κ το μπασκετ που επαιξε,παρα το -''χαμηλου'' επιπεδου- ροστερ που διαθετει, συμφωνα με τους πιο πολλους εδω μεσα...απλα αλλη φορα καλυτερα να σκεφτεστε καποια πραγματα πριν τα πειτε.εμεις απλα συνεχιζουμε την πορεια μας πιο δυνατοι. 19.gif

P.S. την αναλυση του αγωνα θα τη διαβασετε απο αλλου σε λιγο λογικα.....
Green Lantern
ελπιζω να απαντησαμε σε ολους του μεντορες μας ...με πραξεις ... μεσα στο γηπεδο...... με ΠΑΘΟς για αυτο π κανουμε ο ευκολος ασσος εγινε διπλακι κ εστειλε πολους κουβα ..ΠΑΡΟΛΟ ΤΟ ΡΟΣΤΕΡ Π ΔΕΝ ΓΕΜΙΖΕΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΠΟΛΛΩΝ....τεσπα μπραβο στο 14 π εβαλε 40+ απο το κωροπι... παικτάρα... αλλα πανω απ ολα ΜΠΡΑΒΟ στους συμπαικτες μ κ ολους οσους ειναι διπλα μας... συνεχιζουμε μαγκες κ οσο αντεξουμε.... blech.gif
Thunder
Nεοπεντελικος- Μαρκοπουλο 76-69 (35-38)

Ηττα για την ομαδα μου σημερα απο αυτη του ΝΑΟ.Το ματς ηταν σχετικα οριακο για αλλη μια φορα.Ο ΝΑΟ ξεφυγε στο 3ο δεκαλεπτο με 12 ποντους διαφορα.Ισορροπησαμε το ματς καπως στο 4ο δεκαλεπτοα,μειωνοντας την διαφορα,ξαναξεφυγε ο ΝΑΟ με 9 ποντους,αλλα τελικα επανηλθαμε στο τελος ,με 71-69.Στην επιθεση που ακολουθησε με κατω απο ενα λεπτο να απομενει δεχθηκαμε τριποντο απο τον Χαρτοματσιδη,κ εκει ουσιαστικα τελειωσε το ματς...Συγχαρητηρια στον ΝΑΟ για την νικη του,αλλα κ στα παιδια της ομαδας μου για την μεγαλη τους προσπαθεια...Τωρα συνεχιζουμε για τον αγωνα με τον ΔΑΣΑΛ στο Μαρκοπουλο... peace.gif
cornelious
Κορωπί - Ένωση Ιλίου 83-103 (41-52)
Εκπληκτική εμφάνιση για την ομάδα μου, η οποία μετέτρεψε ένα - φαινομενικά - ντέρμπι σε παράσταση για ένα ρόλο.
Το Κορώπί άντεξε περίπου 7 λεπτά. Από εκεί και πέρα το μπάσκετ που παίξαμε δεν το έχω ξαναδεί από άλλη ομάδα της Α΄ ΕΣΚΑ στα 3 χρόνια που παρακολουθώ. Με όπλο μας τον αιφνιδιασμό αλλά και τη μεγάλη μας ευστοχία στα σουτ ξεφύγαμε γρήγορα στο σκορ και σταδιακά η διαφορά ανέβαινε συνεχώς. Στο 3 δεκάλεπτο προηγηθήκαμε 47-69. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στις αρχές του 4ου δεκαλέπτου στους 9 πόντους, αλλά δεν ήταν δυνατό να μας απειλήσουν στηριζόμενοι αποκλειστικά και μόνο σε έναν παίχτη, το νούμερο 14 (Κουντουμάδης λέγεται το παιδί αν δεν κάνω λάθος). Βρίσκαμε συνεχώς λύσεις στα αμυντικά τρικ των γηπεδούχων και έτσι φτάσαμε σε μία πολύ σημαντική νίκη τόσο από βαθμολογικής όσο και από ψυχολογικής άποψης....
ilion_player
Καλημέρα σε όλο το forum
Χθες αποζημιώθηκα για όλο το τρέξιμο που έχω κάνει αυτούς τους τελευταίους μήνες ακολουθώντας την Ένωση Ιλίου σε όλα της τα παιχνίδια (εκτός από τον Ταύρο). Παρακολούθησα το παιχνίδι με το Κορωπί και μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι ήταν το καλύτερο παιχνίδι που είδα στο πρωτάθλημα Α' ΕΣΚΑ φέτος. Πολλές εντυπωσιακές φάσεις καλές άμυνες (ιδιαίτερα από την Ένωση Ιλίου) πολλά εύστοχα μακρινά σουτ και τέλος 103 πόντοι που δεν είχα δει να βάζει η Ένωση Ιλίου (πάνω από 100 περίμενα να δω με το ΔΑΣΑΛ αλλά κάπου μπήκε φρένο στο 4ο δεκάλεπτο και δεν τους είδα). Πάνω από όλα όμως είδα τους παίκτες της ομάδας μου να εφαρμόζουν σχεδόν κατά γράμμα αυτά που είδα να κάνουν στις προπονήσεις την προηγούμενη εβδομάδα. Οπότε εκτός από τους παίκτες που είναι οι βασικοί πρωταγωνιστές και εφάρμοσαν αυτά που είπε ο κόουτς πρέπει να πω ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στον κόουτς για την όλη προσπάθεια. Αν εξαιρεθεί το πρώτο δεκάλεπτο που το Κορωπί πέρασε μπροστά στο σκορ κάποια στιγμή, στο υπόλοιπο παιχνίδι η Ένωση Ιλίου προηγούνταν και έφτασε την διαφορά ως και 20 πόντους έχοντας πολύ καλή κυκλοφορία και εύκολα σουτ από όλες τις αποστάσεις. Το Κορωπί είχε ένα εκπληκτικό Νο 14 (Κουτουμάδης νομίζω λέγεται το παληκάρι, ας το επιβεβαιώσει κάποιος) που πρέπει να έβαλε πάνω απο 40 πόντους αλλά αυτό ίσως έκανε προβλέψιμη την ομάδα του μια και μόλις δυσκόλευαν λίγο τα πράγματα όλοι αυτόν έψαχναν για να "βγάλει τα κάστανα από την φωτιά". Πήρε βέβαια και πολλές προσπάθειες μόνος του. Θεωρώ αρκετά καλή την προσπάθεια του Κορωπίου επειδή 83 πόντοι συνήθως σου δίνουν ένα παιχνίδι σε αυτό το επίπεδο στην έδρα σου αρκεί να παίξεις περισσότερο άμυνα από όσο έπαιξε χθες το Κορωπί. Τώρα για την διαιτησία φάνηκε στην αρχή ότι θα μοιράσουν το καρπούζι ακριβώς στην μέση. Κάποια όμως στιγμή προς το τέλος τα κουκούτσια άρχισαν να πηγαίνουν προς το Κορωπί. Γενικά σφυρίχθηκαν πολλά φάουλ, είχαμε 3 αποβολές με 5 φάουλ (το Νο 15 αν θυμάμαι καλά από το Κορωπί και οι Παπαλουκάς, Μπέλλας Οδ. από την Ένωση) που οφείλονταν κυρίως στο πάθος των παικτών αλλά και λίγο στους διαιτητές. Στις κερκίδες επικράτησε αρχικά καλή ατμόσφαιρα εκτός από το σημείο που λόγω κάποιας παρεξήγησης παραλίγο να έχουμε έκτροπα. Πάντως σε εμένα που φώναζα όλη την ώρα όρθιος παροτρύνοντας τους παίκτες της Ένωσης Ιλίου δεν είπε κανέμας τίποτα. Πάντως θα πρέπει όλοι να μάθουμε να φωνάζουμε μόνο υπέρ της ομάδας μας και ίσως λίγο και στον διαιτητή (εκτός από αντιαθλητικά κτυπήματα που και εκεί πρέπει να αφήνουμε τους παίκτες να τα βρίσκουν μεταξύ τους) και όχι να έχουμε τα -ελάχιστα βέβαια αλλά υπαρκτά- "καθίστε κάτω και μη μιλάτε", που ακούστηκαν κάποια στιγμή. Πάντως ξαναλέω ότι σε εμένα προσωπικά δεν είπε κανείς τίποτα και γενικά υπήρχαν αρκετοί ψύχραιμοι στο γήπεδο που εκτόνωσαν την κατάσταση.
Αν και περίμενα να έρθουν να μου μιλήσουν ο maravitc και ο mimos8 τελικά δεν ήρθε κανείς αν και δεν φόραγα γραβάτα όπως είχα πει αλλά ξεχώριζα από όλους τους οπαδούς του Ιλίου από τις φωνές μου. Φίλε maravitc ελπίζω να παραδεχτείς ότι η Ένωση Ιλίου χθες ήταν ανώτερη καθώς και ότι μπορούμε, αν συνεχίσουμε έτσι, να κάνουμε κάτι καλό φέτος. Δεν παρεξηγώ τον ξερό άσο που έδωσες για το παιχνίδι επειδή και εγώ για την ομάδα μου θέλω και ελπίζω τα καλύτερα. Αρκεί να μην έδωσες την επαγγελματική σου άποψη επειδή τότε θα υπήρχε θέμα για συζήτηση. Μπράβο για άλλη μια φορά στην Ένωση Ιλίου και πάντα τέτοια.
mimos8
εξαιρετικη εμφανιση της ενωσης απεναντι σε ενα αγνωριστο κορωπι.το ιλιον ηταν ομαδα με ολη τη σημασια της λεξης απο τον προπονητη μεχρι τον τελευταιο πιτσιρικα του παγκου.βρεθηκαν σε πολυ καλη μερα σχεδον ολοι οι παιχτες της ενωσης και διελυσαν στην κυριολεξια το κορωπι στην εδρα του!το κορωπι ηταν τουλαχιστον τραγικο σε αμυνα κι επιθεση και χωρις καθολου τσαμπουκα και διαθεση να παρει το ματς.χωρις τον μπιτσικα που σταματησε και με τετοιο υποτονικο κλιμα στην εδρα του πιστευω οτι θα μπει σε περιπετειες...ο κουντουμαδης ηταν απο αλλο πλανητη και παλευε μονος του.απο τους 83 ποντους πρεπει να εβαλε περιπου τους 50!
φιλε ilion player δεν ειδα κανεναν με γραβατα και γι αυτο δε σου μιλησα.μαλλον καθομουν μπροστα σας στη δευτερη σειρα με τρεις φιλους.
abasketos
46 ο κουντουμάδης!!!!! Το παλικάρι δεν είναι για την κατηγορία μας, είναι standard για παραπάνω, ελπίζω να μην ακουστεί ακραίο αλλά κ στην φετινή Β έπαιζε σε κάποιες ομάδες. Έχω πολλά χρόνια να δω κάποιον να είναι ασταμάτητος, όταν μάλιστα δεν είναι κ ο καλύτερος σουτέρ του κόσμου. Μπράβο του!
v-span
ΣΠΑΤΑ - ΡΑΦΗΝΑ : 79-72

Είχα πάει να δω χθες το ματς και με δικαίωσε. Πολύ δυνατό παιχνί με ένταση και πολύ πάθος αλλά και καλό επίπεδο μπάσκετ. Το πρώτο δεκάλεπτο νομίζω έκλεισε 12-14 υπέρ της Ραφήνας με το παιχνίδι να είναι αρκετά κλειστό. Στο δεύτερο δεκάλεπτο τα Σπάτα άνοιοξαν τη διαφορά με τον εξαιρετικό Ντάση σε εκτέλεση και δημιουργία που πραγματικά ανέβαζε μόνος του την ομάδα τουλάχιστον ένα επίπεδο. Το ημίχρονο έληξε 43-28 και ατ μέσα του τρίτου δεκαλέπτου το ματς ήταν στους 21 πόντους, νομίζω 52-31. Εκεί λοιπόν που φαινόταν να τελιώνει η σεμνή τελετή η Ραφήνα αφυπνήστηκε και με απανωτούς αναπάντητους πόντους και ένα πολύ δύσκολο τρίποντο του Γιαννακόπουλου στη λήξη έκλεισε το ματς στους τρεις πόντους. Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν πραγματικό ντέρμπι και οι δύο ομάδες ήταν πολύ κοντά μέχρι το τελευταίο λεπτό όπου τα Σπάτα φάνηκαν πιο ψύχραιμα στις επιλογές τους και τελικά επικράτηξσαν με επτά πόντουτς. Πραγματικά πολύ όμορφο και δυνατό παιχνίδι...
KUNENEamanaman
QUOTE(abasketos @ Nov 27 2007, 14:08 ) *
46 ο κουντουμάδης!!!!! Το παλικάρι δεν είναι για την κατηγορία μας, είναι standard για παραπάνω, ελπίζω να μην ακουστεί ακραίο αλλά κ στην φετινή Β έπαιζε σε κάποιες ομάδες. Έχω πολλά χρόνια να δω κάποιον να είναι ασταμάτητος, όταν μάλιστα δεν είναι κ ο καλύτερος σουτέρ του κόσμου. Μπράβο του!

παιδια ο Κουντουμαδης δεν ειναι για παραπανω.Απο την Γ εθνική και πανω αν δεν εισαι σουτερ δεν μπορεις να τα βαζεις, εκτος αν σε ευνοει το στυλ παιχνιδιου της ομαδας. Παντως συγχαρητηρια, εκπληκτικη επιδοση! 41.gif 41.gif
abasketos
Συμφωνώ πως για να παίξουν παίχτες του στυλ του Κουντουμάδη πρέπει να σε ευνοει το στυλ παιχνιδιου της ομαδας.

Αν το καλο-σκεφτείς όμως, αυτό συμβαίνει για ΣΧΕΔΟΝ -το τονίζω για να μην διυλίζουμε τον κόνωπα- ΣΧΕΔΟΝ όλες τις κατηγορίες παικτών, με εξαίρεση για να μην συμπεριλάβω τον αδερφό μου, παίχτες όπως ο Διαμαντίδης που κάνει τα πάντα(!) ή ο Γιασκεβίτσιους.

Τελευταίο αντεπιχείρημα στο ότι πρέπει να έχεις σούτ για να παίξεις είναι αρκετοί παίχτες του σύγχρονου basket που δεν έχουν αλλά παίζουν μια χαρά όπως ακόμα ακόμα παιδιά που έχουν μόνο σουτ κ δεν μπορούν να ανταποκριθούν στις απαιτήσεις, ρυθμός-ένταση-αυτοματισμοί του σήμερα κ βολοδέρνουν μεταξύ Β κ Α2.

Στα του οίκου μας τώρα, χαίρομαι πραγματικά πολύ για τον χαρακτήρα που δείξαμε σε μια πανδύσκολη έδρα, εντός κ εκτός παρκέ. (Αν δεν το ξανά-αφήσουν το θέμα οι του Κορωπίου όπως άλλες χρονιές, θα αποτελούν σκόπελο για κάθε ομάδα που πάει για το 2πλό.) Εμείς έχουμε 12 παίκτες που υπό προϋποθέσεις μπορούν να πάρουν παιχνίδι, στην φετινή τουλάχιστον Α ΕΣΚΑ,[b] Σε 40 λεπτά γεμάτα ένταση κ περίεργα σκηνικά καταφέραμε κ βάλαμε τους εαυτούς μας κάτω από την ομάδα κ δικαιώσαμε τον κόουτς για τις φωνές κ την δουλειά του.

Πρόεδρε, άρχισε να μετράς μαρούλι...
ilion_player
QUOTE(mimos8 @ Nov 27 2007, 13:56 ) *
φιλε ilion player δεν ειδα κανεναν με γραβατα και γι αυτο δε σου μιλησα.μαλλον καθομουν μπροστα σας στη δευτερη σειρα με τρεις φιλους.


Έχεις δίκιο για την γραβάτα, δεν φορούσα επειδή πριν τον αγώνα πρόλαβα να πάω σπίτι μου να αλλάξω αλλά και να πάρω και την γυναίκα μου που έχει γίνει φαν και δεν θέλει να χάνει παιχνίδι. Αναφέρεις άλλον ένα παίκτη ότι σταμάτησε και λείπει. Μόνο με δύο άντε τρεις παίκτες δεν γίνεται τίποτα. Βρέστε και άλλους ή ακόμα καλύτερα δουλέψτε πιο πολύ με αυτούς που έχετε. Μπορεί να εκπλαγείτε ευχάριστα.
ilion_player
Φίλε maravitc δεν σε βρήκα στο γήπεδο. Είσουν εκεί; Η γυναίκα μου, μου έδειξε κάποιον που μπορεί να ήσουν εσύ αλλά ήταν συνέχεια στον πάγκο.
ilion_player
QUOTE(abasketos @ Nov 27 2007, 15:56 ) *
Πρόεδρε, άρχισε να μετράς μαρούλι...


Αν συνεχίσετε να παίζετε έτσι θα φάτε πολύ μαρουλοσαλάτα φέτος.
president
Θα πω και εγω την γνωμη μου για το τι πρεπει να εχει ενας παικτης για να παιξει σε υψηλοτερο επιπεδο.Κατ ρχας να μην ειναι μονοδιαστατος δηλαδη να μην κανει ενα πραγμα πολυ καλα και στα αλλα να ειναι μετριος.Σε υψηλοτερο επιπεδο χρειαζεται καλο σουτ καλο drive να παιζεις αμυνα οπως επισης ταχυτητα και εκρηκτικοτητα.Στην Α ΕΣΚΑ υπαρχουν πολλα παιδια που κανουν κατι καλα η που σκοραρουν πολυ αλλα που δεν μπορουν να κανουν αλλα πραγματα τοσο καλα.Στο σημερινο basket καλυτερο ειναι να κανεις 5 πραγματα του 6--7 παρα 1 του 10 .Κλεινοντας προτεινω να προτινουμε ποιοι κατα την γνωμη μας εχουν δυνατοτητες για ποιο ψηλα αλλα οχι πανω απο 24--26 χρονων.
gabriel1981
απο basketblog

Σπάτα-Αργοναύτης Τριγλίας 81-72 (43-28)
Διαιτητές: Σχινάς-Καραβίτης
Σπάτα (Καρακώστας): Κοντόπουλος 2, Γραμματόπουλος 3 (1), Ρούσσος 11 (3), Μιχαλάκης 6, Μάκος 14 (2), Ντάσης 23 (2), Φίλιππας, Μαντέλος 11 (1), Περγαντής 11 (1), Παπαδημητρίου
Αργοναύτης Τριγλίας (Κουμαράς): Μαραμένος 18 (2), Λιούτας, Γιαννακόπουλος 11 (2), Νικολάκος, Μπούσουλας 13 (1), Ζαφειρόπουλος 15 (1), Χαρακτηνός 10 (2), Κόντος 3 (1), Κόρβιγκτον 2

Κορωπί-Εν. Ιλίου 83-103 (41-52)
Διαιτητές: Σώμος-Παυλόπουλος
Κορωπί (Κωστόπουλος): Χολέβας 3 (1), Κουκουζέλης 11, Ψαράκης 5, Χαλκίδης 4, Ντάβαρης 5 (1), Δημητρόπουλος 4, Μπούρα 5 (1), Κουντουμάδης 44, Γιαννόπουλος 2
Εν. Ιλίου (Αποστολάκης): Μπέλλας Ι. 16 (3), Μακρής 23 (1), Σκαλωμένος 10 (1), Μπασέας, Παξιμαδάς 2, Μπέλλας Ο. 25 (3), Παπαλουκάς 21, Φούτσης 5 (1), Ζαφειράκης 1

ΔΑΣΑΛ-Αίολος Ταύρος 76-92 (33-41)
Διαιτητές: Αντεριώτης-Κουνάνης
ΔΑΣΑΛ (Κατσανός-Σιλιόγκας): Ζαγοραίος, Μπάτος 15 (3), Δημόπουλος 12 (1), Μπαράκος 5, Παλαιολόγος 10, Παπαγιαννακόπουλος 6, Δήμας 6 (1), Αντωνίου 25 (3), Προδιαδάκης
Αίολος Ταύρος (Κετσελίδης): Καραμαδούκης 10, Ραλάτος, Πλατής 20, Τσαμπής 10, Χριστοφάκης 6 (2), Μπουζιάνης 4, Νατσίδης 10, Σολωμονίδης 16 (1), Κρητικός 6, Κοκλώνης 5 (1)

Νεοπεντελικός-Μαρκόπουλο 76-69 (35-38)
Διαιτητές: Μανδρέκας-Θεωνάς
Νεοπεντελικός (Γκανάς-Σπηλιωτόπουλος): Κουγιανός 9 (1), Βόσικας, Μπαλαμπάνης 13 (3), Μανιάτης 15 (1), Μάγειρας 6, Χαρτωματσίδης 8 (2), Αττίκος 9 (1), Στράγκας 16
Μαρκόπουλο (Κοντομηνάς): Γκούρας, Σκλαβούνος, Κόκκινος 9, Μπέκιος 13 (1), Μαργώνης 9, Χανιώτης 9 (1), Κοσμίδης 14, Μισιακός 5 (1), Καραβασίλης 10

Αρης Πετρούπολης-Χολαργός 71-61 (37-26)
Διαιτητές: Πηλοιδης-Καλδίρης
Αρης Πετρούπολης (Γρυλιωνάκης): Παναγιωτόπουλος 5, Βενιτουράκης, Λιαπούρης, Γεωργαλάς 14 (2), Χρονόπουλος 17, Βασιλείου 7, Βοργιάς, Ρήγος 15, Μπούκουρας, Μιχαλόπουλος 13 (2), Μαχαίρας, Μπέτσης
Χολαργός (Γεωργικόπουλος): Δημητρακούλης 2, Σιούτης 14, Κουντούρης 8 (2), Βελιζιώτης 7 (1), Μήτρου 11 (3), Μάντζιος 1, Μπαλτάς, Γιώκαρης 6, Πολύζος 2, Κιαπέκος 10

Αθηναϊκός-Άμιλλα 81-61 (40-33)
Διαιτητές: Ανδρικόπουλος-Λαζαρίδης
Αθηναϊκός (Κτιστάκης): Καλιώρας, Προκόπης 14 (1), Τσίντζας 10 (2), Βασσάλος 10 (1), Κορκοσούρας 19 (2), Ζαμπάρας, Τριγάζης 12, Κιούσης 3 (1), Γεωργακαράκος 2, Γώγος, Καλφαγιώργης 11
Άμιλλα (Κεφαλάς): Κουμπούρας 3, Σελίνης, Φίλντισης 7 (1), Καβούρης 19 (1), Κονδύλης 5, Τσατσάνης Δ. 7, Πύρος, Θαλασσινός 17 (1), Τσατσάνης Π. 3 (1), Σταμουλάκης

Ηλιούπολη-Ψυχικό 53-57 (25-28)
Διαιτητές: Μαλανδρής-Τραγάκης
Ηλιούπολη (Μποσγανάς): Μπελετσιώτης, Σπανός 9 (2), Παπαβλασόπουλος 14 (1), Μπαζιώτης 9 (1), Γαρούφης, Παπαδάκης 9, Γεωργακαράκος, Μπόγρης 11, Σαμαράς 2, Δαβρής
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Αχής 4, Ροϊδης, Καραγρηγορίου 8 (2), Φίλιος, Γεωργόπουλος 2, Στεργάκης 15 (2), Καλφόπουλος 22 (1), Μπούχερτ, Γκίκας, Αρτεμάκης

Το παιχνίδι Γαλάτσι Κυπριάδου-Κηφισιά αναβλήθηκε.
basketikos
Συγνωμη, αλλα επειδη διαβαζω την Κατηγορια (για να δω ποιος θα κανει παρεα στην Νικαια του χρονου στην Γ....) αλλα ρε παιδια τι ιστορια και αυτη με την Εν. Ηλιου;;; Αμα ειχα και εγω εναν Παπαλουκα στο ροστερ, παπαδες θα εκανα 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif
Jordan d
Εξαρταται ποιον παπαλουκα εννοεις....
Peritri
Θα σε χάλαγε ο Κώστας Jordan d ε;

Άσε που ο από πάνου χαβαλέ έκανε αλλά ευκαιρία ήταν για εσένα να ρίξεις μπηχτή... (εκτός εαν κατάλαβα λάθος)
Jordan d
Θα με χαλαγε ναι καλα καταλαβεσ.
Peritri
Οκ, και είσαι ο; Εσένα μπορεί να σε χάλαγε, την ομάδα σου όμως όχι...
ARVI
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ....ΟΝΤΑΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΣΤΟ OVERPLAYBET ΠΑΡ'ΟΛΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ..
leonkalf
Καλώς ήρθες.

Καταρχήν να σου πω ότι πρέπει να γράφεις με μικρά γράμματα.

Στο παιχνίδι μπορείς να παίξεις ακόμα και τώρα. Για να παίξεις πηγαίνεις από το πάνω μενού του forum Game Links στο A1 Overplaybet.
Καλή τύχη!!
eskaman
Παιδια.να ρωτισω κατι,1ος σκορερ??Ξερει κανεις?
Thunder
Λογικα πρεπει να ειναι ο Κουντουμαδης....Ο Maravitc λογικα θα τα κραταει.Κ εγω εχω,αλλα βαριεμαι να κανω προσθεσεις... tongue.gif
thodoris
QUOTE(eskaman @ Nov 29 2007, 17:07 ) *
Παιδια.να ρωτισω κατι,1ος σκορερ??Ξερει κανεις?



Χρονόπουλος ?
tool
Προγνωστικά για τη 10η Αγωνιστική...


ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 1
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 1
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 1
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 1
ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 1
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 1

Όλα 1 τα βλέπω.. blove.gif
Peritri
Νομίζω ο Κουντουμάδης έχει χάσει και κάποια ματς, αλλά μάλλον σε μ.ο. αυτός θα είναι 1ος...
mimos8
σε συνολο ποντων πρεπει να ειναι πρωτος ο χρονοπουλος απ οτι θυμαμαι.κανει καταπληκτικη χρονια το παλικαρι!μπραβο του!
Jordan d
Ισως το αμιλλα-ηλιουπολη να γινει 2!
pointguard
Ισως Μενουδάκος αν σκεφτούμε οτι η ασσίστ είναι μισό καλάθι για τον πασέρ!!
maravitc
QUOTE(tool @ Nov 29 2007, 22:53 ) *
Προγνωστικά για τη 10η Αγωνιστική...
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 1
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 1
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 1
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 1
ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 1
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 1

Όλα 1 τα βλέπω.. blove.gif


1.εγω λεω οτι τουλαχιστο 2 εδρες θα σπασουν
2.θα εχουμε σιγουρα αλλαγη προπονητη(φαβορι πετρουπολη-κορωπι)
mimos8
QUOTE(maravitc @ Dec 2 2007, 13:26 ) *
1.εγω λεω οτι τουλαχιστο 2 εδρες θα σπασουν
2.θα εχουμε σιγουρα αλλαγη προπονητη(φαβορι πετρουπολη-κορωπι)

για να το λεει ο μαραβιτς κατι θα ξερει...στην πετρουπολη δε βλεπω το λογο να αλλαξουν προπονητη.μια χαρα παει η ομαδα τους και βαδιζει με βαση τις δυνατοτητες της.οσον αφορα το κορωπι ηταν οντως τραγικο στο ματς με την ενωση και δε θυμισε σε τιποτα την ομαδα που αντιμετωπισαμε εμεις!ομαδα χωρις κατευθυνση σε αμυνα και επιθεση.πολυ δυσκολα θα περασει απο τον ανεβασμενο ταυρο.
και μια ακομα λεπτομερεια:η εθνικη ενοπλων κατεκτησε το παγκοσμιο πρωταθλημα που συμμετειχε στο βελγιο με το...βυσμα ψωμαδερη να φορτωνει με 20αρες τις αντιπαλες αμυνες!
gabriel1981
QUOTE(mimos8 @ Dec 2 2007, 21:12 ) *
για να το λεει ο μαραβιτς κατι θα ξερει...οσον αφορα το κορωπι ηταν οντως τραγικο στο ματς με την ενωση και δε θυμισε σε τιποτα την ομαδα που αντιμετωπισαμε εμεις!ομαδα χωρις κατευθυνση σε αμυνα και επιθεση.




ο καραμπελας του κορωπιου ειναι ηδη στο γαλατσι η΄ειναι απλα ΦΗΜΗ ;;;;;

Αν ειναι αληθεια εχει αργησει πολυ να γραφτει κατι τοσο σοβαρο εδω μεσα!!! ohmy.gif
Thunder
QUOTE(gabriel1981 @ Dec 2 2007, 22:15 ) *
ο καραμπελας του κορωπιου ειναι ηδη στο γαλατσι η΄ειναι απλα ΦΗΜΗ ;;;;;

Αν ειναι αληθεια εχει αργησει πολυ να γραφτει κατι τοσο σοβαρο εδω μεσα!!! ohmy.gif




Eγω εχω μαθει παντως οτι γυρισε παλι στον Τρυφιλιακο Πολυδροσου(Γ' ΕΣΚΑ)...Σιγουρο.
Mutombo11
τον καραμπελα γιατι τον εδιωξαν απο το κορωπι??
tool
QUOTE(gabriel1981 @ Dec 2 2007, 20:15 ) *
ο καραμπελας του κορωπιου ειναι ηδη στο γαλατσι η΄ειναι απλα ΦΗΜΗ ;;;;;

Αν ειναι αληθεια εχει αργησει πολυ να γραφτει κατι τοσο σοβαρο εδω μεσα!!! ohmy.gif



Ο Καράπελας είναι ο νέος coach του Γαλατσίου...
duke10
Κηφισια-Χολαργος 79-60. Τρενοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tool
Ραφήνα - Αθηναικός 2 (6 πόντους νομίζω)




Ταύρος - Κορωπί 1 (7-8 πόντους περίπου)
thodoris
ΝΑΟ - ΑΡΗΣ σημειώσατε 2

82-83
skropion2
Ψυχικο-Γαλατσι 90-89

.....
lebronjames
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ-ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠ.=2!!!!! 2 ποντους η διαφορα
cornelious
Ένωση Ιλίου - Σπάτα 73 - 66 (35-41)
Πολύ σημαντική νίκη για την ομάδα μου που τι βάζει πλέον για τα καλά στο γκρουπ των ομάδων που θα διεκδικήσουν την άνοδο στην Γ΄Εθνική κατηγορία.
Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι από την αρχή ως τη λήξη. Τα Σπάτα, εκμεταλλευόμενοι την κακή μας αμυντική λειτουργία, κατάφεραν να ξεφύγουν με 6 πόντους στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη βελτιώσαμε κατά πολύ την άμυνά μας και ουσιάστικά αυτό μας οδήγησε στη νίκη.
Πολύ καλή ομάδα τα Σπάτα με πολλούς ποιοτικούς παίχτες που ήξερε τι ζητούσε στο γήπεδο. Απλά εμείς δεν τους αφήσαμε να το πάρουν.
ilion_player
Α.Ο. ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - Α.Ο.Κ. ΣΠΑΤΩΝ 73 - 66
Αγχώδης νίκη της Ένωσης παρά το τελικό σκορ. Η εμφάνιση δεν είχε καμία σχέση με την εμφάνιση στο Κορωπί. Στο πρώτο δεκάλεπτο με κάποια μικρά ξεσπάσματα η Ένωση προηγήθηκε αλλά τα Σπάτα ανέκαμψαν και έκλεισαν το ημίχρονο μπροστά στο σκορ. Στο τρίτο δεκάλεπτο κάπως πήγαν να φτιάξουν τα πράγματα για την Ένωση και τελικά στο τελευταίο δεκάλεπτο πήραν την πρωτοπορία στο σκορ αλλά μόλις στο τελευταίο λεπτό με ένα τρίποντο του Μπέλλα Οδ. κλείδωσαν το παιχνίδι. Τα Σπάτα έπαιξαν καλό μπάσκετ στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού αλλά ορισμένες κακές επιλογές στην επίθεση αλλά και στην άμυνα τους στέρησαν την δυνατότητα να διεκδικήσουν κάτι καλύτερο εκμεταλλευόμενοι την μέτρια απόδοση της Ένωσης. Στα μελανά σημεία του αγώνα οι 3 τεχνικές ποινές που δόθηκαν στην Ένωση που δεν ξέρω αν θα έπρεπε να δοθούν καθώς και ένα επεισόδιο μεταξύ Παπαλουκά και παίκτη των Σπάτων που τελικά δεν είχε συνέχεια. Μπράβο στην Ένωση μόνο για την συνέχεια του σερί των νικών.
tool
QUOTE(ilion_player @ Dec 3 2007, 21:54 ) *
Α.Ο. ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - Α.Ο.Κ. ΣΠΑΤΩΝ 73 - 66
Αγχώδης νίκη της Ένωσης παρά το τελικό σκορ. Η εμφάνιση δεν είχε καμία σχέση με την εμφάνιση στο Κορωπί. Στο πρώτο δεκάλεπτο με κάποια μικρά ξεσπάσματα η Ένωση προηγήθηκε αλλά τα Σπάτα ανέκαμψαν και έκλεισαν το ημίχρονο μπροστά στο σκορ. Στο τρίτο δεκάλεπτο κάπως πήγαν να φτιάξουν τα πράγματα για την Ένωση και τελικά στο τελευταίο δεκάλεπτο πήραν την πρωτοπορία στο σκορ αλλά μόλις στο τελευταίο λεπτό με ένα τρίποντο του Μπέλλα Οδ. κλείδωσαν το παιχνίδι. Τα Σπάτα έπαιξαν καλό μπάσκετ στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού αλλά ορισμένες κακές επιλογές στην επίθεση αλλά και στην άμυνα τους στέρησαν την δυνατότητα να διεκδικήσουν κάτι καλύτερο εκμεταλλευόμενοι την μέτρια απόδοση της Ένωσης. Στα μελανά σημεία του αγώνα οι 3 τεχνικές ποινές που δόθηκαν στην Ένωση που δεν ξέρω αν θα έπρεπε να δοθούν καθώς και ένα επεισόδιο μεταξύ Παπαλουκά και παίκτη των Σπάτων που τελικά δεν είχε συνέχεια. Μπράβο στην Ένωση μόνο για την συνέχεια του σερί των νικών.



Αυτός ο Παπαλουκάς πάλι πρόβλημα δημιούργησε......??Έλεος.. 68.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.