Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2007-08
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43
Ilion
ilion player sas ksero.Eimai ki egw stin akadimia tis enosis.Otan tha sas do tha sas po pios eimai
maravitc
21:00:00 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 1
(βελτιωμενη η αμιλλα παιζει το κεφαλι της σε καθε παιχνιδι
τα σπατα οταν περνανε τα διοδια χανονται ελαφρως)
21:00:00 ΡΑΦΗΝΑΣ ΚΛ. ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 2
(θα πεσει πολυ ξυλο)
21:00:00 ΙΛΙΟΥ ΚΛ. Β΄ ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 1
(ευκολα εκτος αν το ιλιον κολλησει στη ζωνη)
20:00:00 ΤΑΥΡΟΥ ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ
(δε ξερω αν θα αντεξουν στη πιεση οι περιφερειακοι της πεντελης)
21:00:00 ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2
(αν δε παιξει ο ρηγος βλεπω κ ασσο)
21:00:00 ΨΥΧΙΚΟΥ ΚΛ. ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1
(δε ταιριαζουν οι ομαδες,πολλα με λιγα)
21:00:00 ΔΗΜ.ΒΙΚΕΛΑΣ ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 1
(χωρις σχολια)
21:00:00 ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΚΛ. ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 1
(με τρεις η τεσσερις να πεφτουν δε βλεπω καλα το γαλατσι)


θα παω μαλλον στο αμιλλα πευκη.
......η αυτη η την επομενη αγωνιστικη παμε για την ογδοη αλλαγη σε παγκο
α εσκα πριν το πρωτο γυρο,σιγουρα ρεκορ της τελευταιας εικοσαετοιας που
εχω αποκομματα εφημεριδων
maravitc
QUOTE(maravitc @ Nov 17 2007, 18:52 ) *
21:00:00 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 1
(βελτιωμενη η αμιλλα παιζει το κεφαλι της σε καθε παιχνιδι
τα σπατα οταν περνανε τα διοδια χανονται ελαφρως)
21:00:00 ΡΑΦΗΝΑΣ ΚΛ. ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 2
(θα πεσει πολυ ξυλο)
21:00:00 ΙΛΙΟΥ ΚΛ. Β΄ ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 1
(ευκολα εκτος αν το ιλιον κολλησει στη ζωνη)
20:00:00 ΤΑΥΡΟΥ ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ
(δε ξερω αν θα αντεξουν στη πιεση οι περιφερειακοι της πεντελης)
21:00:00 ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2
(αν δε παιξει ο ρηγος βλεπω κ ασσο)
21:00:00 ΨΥΧΙΚΟΥ ΚΛ. ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 1
(δε ταιριαζουν οι ομαδες,πολλα με λιγα)
21:00:00 ΔΗΜ.ΒΙΚΕΛΑΣ ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 1
(χωρις σχολια)
21:00:00 ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΚΛ. ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 1
(με τρεις η τεσσερις να πεφτουν δε βλεπω καλα το γαλατσι)
θα παω μαλλον στο αμιλλα πευκη.
......η αυτη η την επομενη αγωνιστικη παμε για την ογδοη αλλαγη σε παγκο
α εσκα πριν το πρωτο γυρο,σιγουρα ρεκορ της τελευταιας εικοσαετοιας που
εχω αποκομματα εφημεριδων



αμιλλα-σπατα συγνωμη
aspirini
Σε ποιο κλειστο παιζει η Αμιλλα ; Στο κλειστο του Γ.Σ.Π. ; Οποιος ξερει απανταει.

Ευχαριστω πολυ.
loufer
QUOTE(aspirini @ Nov 19 2007, 10:15 ) *
Σε ποιο κλειστο παιζει η Αμιλλα ; Στο κλειστο του Γ.Σ.Π. ; Οποιος ξερει απανταει.

Ευχαριστω πολυ.


Καλημέρα, ναι φίλε μου στο κλειστό του Γ.Σ.Π. επί της Τζων Κέννεντυ.
pitbull
21:00:00 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 2
21:00:00 ΡΑΦΗΝΑΣ ΚΛ. ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 2
21:00:00 ΙΛΙΟΥ ΚΛ. Β΄ ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 1
20:00:00 ΤΑΥΡΟΥ ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ 1
21:00:00 ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2
21:00:00 ΨΥΧΙΚΟΥ ΚΛ. ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 2
21:00:00 ΔΗΜ.ΒΙΚΕΛΑΣ ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 1
21:00:00 ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΚΛ. ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 1

υπο αλλες συνθηκες το ραφηνα-κορωπι θα το 1 αλλα λογο των τελευταιων εξελιξεων το βαζω δαγκωτο 2.
Jordan d
Φιλε pitbul σε βρισκω πολυ σιγουρο για καποια αποτελεσματα!!θα ηθελες να μας πεις απο που αντλεις τοση σιγουρια καθε φορα???
tool
QUOTE(Jordan d @ Nov 19 2007, 13:58 ) *
Φιλε pitbul σε βρισκω πολυ σιγουρο για καποια αποτελεσματα!!θα ηθελες να μας πεις απο που αντλεις τοση σιγουρια καθε φορα???



Εσύ δηλαδή φίλε Jordan d για ποιό από τα παραπάνω προγνωστικά έχεις αμφιβολίες?
skropion2
Καλησπερα ,Ψυχικο-Αθηναικος 70-61...
shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif
Και για καποιους που δν μ προτειναν κατι ,ροδα ειναι και γυριζει..
Τους αγαπαω ολους.(να το ξερουν)..
skropion2
Καλησπερα ,Ψυχικο-Αθηναικος 70-61...
shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif
Και για καποιους που δν μ προτειναν κατι ,ροδα ειναι και γυριζει..
Τους αγαπαω ολους.(να το ξερουν)..---ειμαι στεναχωρημενος για κατι αλλα τους συγχωρω...
The Grey
Η Ραφήνα κέρδισε το Κορωπί μετά από ένα δυνατό παιχνίδι.

Άριστη διαιτησία αν και είχαν ακουστεί πολλά.

Αναμένομε άλλα αποτελέσματα.
lebronjames
Χολαργος-Γαλατσι=1. 7 ποντοι η διαφορα νομιζω.

Φιλε grey ξερουμε σκορ?
gabriel1981
Ηττα για Αρη Πετρουπολης στο Μαρκοπουλο, νικη του Ναο στον ποντο μεσα στον Ταυρο!!!!! bball.gif
tool
Φοβερό παιχνίδι στο Ταύρο με τη Πεντέλη να φεύγει τελικά με το ροζ φύλλο αγώνα στη παράταση 88-89.
Απόλυτο ντέρμπι με τη διαφορά να μη ξεφεύγει σε κανένα σημείο του παιχνιδιού πάνω απο 5 πόντους από καμία ομάδα. Στη κανονική διάρκεια ο Ταύρος ήταν 3 πόντους μπροστά 15'' πρίν τη λήξη και η Πεντέλη ισοφάρισε με καλάθι κ φάουλ 10'' πριν το τέλος. Ο Ταύρος στην συνέχεια έχασε τη τελευταία επίθεση κ έτσι οδηγήθηκε το παιχνίδι στη παράταση. Πολύ καλός απ'τη Πεντέλη ο Μπαλαμπάνης ενώ απ'το Ταύρο ξεχώρησε ο Μπούζιανης. Μοναδική παραφωνία στο παιχνίδι, η διαιτησία η οποία με εκατέρωθεν λάθη ανακάτεψε το παιχνίδι σε αρκετές φάσεις αλλά αυτό ήταν τουλάχιστον και για τις δύο ομάδες
POKOPIKOS
[quote name='pitbull' date='Nov 15 2007, 16:03 ' post='128481']
ταυρος-πεντελη 1, ψυχικο- αθηναικος 2, ραφηνα 1. να μου τα θυμηθητε αυτα τα 3 ματσακια.
Tαύρος-Πεντέλη 2, Ψυχικό-Αθηναικός 1. Pitbull μήπως πρέπει να λέγεσαι Pit- Papadakos; η Pit-bull- icon_drunk.gif shit;
cornelious
Ένωση Ιλίου - Άνω Λιόσια 93 - 67 (50-38)
Ο ΔΑΣΑΛ άντεξε μέχρι το 15ο λεπτό. Στη συνέχεια βρήκαμε λύσεις στη ζώνη τόσο μέσα στο καλάθι όσο και έξω από τα 6,25. Αυτά σε συνδυασμό με την κούραση των φιλοξενουμένων μετέτρεψαν το 4ο δεκάλεπτο σε τυπική διαδικασία.

Σε άλλα αποτελέσματα, την ήττα γνώρισαν Σπάτα και Άρης Πετρούπολης σε Περιστέρι (από Άμιλλα) και Μαρκόπουλο αντίστοιχα.
Thunder
Oπως αναφερθηκε και παραπανω η ομαδα μου νικησε τον Αρη Πετρουπολης με σκορ 75-69.Εγινε ενα πολυ σκληρο παιχνιδι γενικα με παρα πολλα φαουλ.Σε γενικες γραμμες παιξαμε αρκετα καλη αμυνα κ περιορισαμε τα επιθετικα ατου του Αρη,εκτος απο τον Χρονοπουλο,ο οποιος πηγε να μας κερδισει μονος του στο τελος...Τωρα συνεχιζουμε για το επομενο ματς με τον ΝΑΟ εκτος...Καλο βραδυ σε ολους smile.gif peace.gif
mimos8
νικη για την κηφισια επι της ηλιουπολης με διαφορα περιπου 30 ποντους.με απουσιες κατεβηκε η ηλιουπολη με συνεπεια να μην μας απειλησει σε κανενα σημειο του αγωνα παρα μονο να μας μπεδεψει καποια στιγμη με τα χαμηλα σχηματα που επελεγε ο κοουτς μποσγανας λογω απουσιας του μπογρη.απο οτι ειδα στο φορουμ η αγωνιστικη εγινε ανω κατω με εκπληξεις οπως νικες αμιλλας , μαρκοπουλου και ραφηνας.κατα τη γνωμη μου η νικη της ημερας εγινε απο την πεντελη μεσα στον ταυρο.ο ναο πηρε 2 συνεχομενα ματς στον ποντο και κρατηθηκε για τα καλα στο κολπο της ανοδου.αποκτα ενδιαφερον το πρωταθλημα σιγα σιγα
μαραβιτς περιμενω παρασκηνια και αποκαλυψεις οπως παντα!
The Grey
Κάποιος μίλησε για εκπλήξεις. Δεν υπάρχουν εκπλήξεις στην Α' ΕΣΚΑ. Όλοι μπορούν να πετύχουν οποιοδήποτε αποτέλεσμα. Ομάδες που βρίσκονται χαμηλά θα τερματίσουν στη πρώτη πεντάδα και ομάδες που βρίσκονται ψηλά ίσως κινδυνέψουν με υποβιβασμό. Και αυτά θα συμβούν με τη πάροδο του χρόνου. Ομάδες που είχαν βάλει στόχο την άνοδο ίσως μετά από μερικές αναπάντεχες ήττες θα βρεθούν εκτός χορού και θα αδιαφορήσουν, σε μερικές ομάδες μετά τον Ιανουάριο θα υπάρξει οικονομικό πρόβλημα και ίσως κάποιοι παίκτες σταματήσουν και από την άλλη ομάδες που σαν τις χελώνες που συνεχίζουν με συνεχής προπονήσεις και σταδιακό δέσιμο να φέρουν σειρά από καλά αποτελέσματα και σκαρφαλώσουν πιο ψηλά από ότι είναι τώρα.
Αυτή είναι η Α ΕΣΚΑ, κρύβει πολλές συγκινήσεις και πολλά απρόοπτα.
Η μόνη ομάδα που δεν θα έχει αλλαγές θα είναι η Κηφισιά και το Ιλιον θα έχει μια σταθερή πορεία σε τροχιά ανόδου. Εξάλλου αυτές οι δύο είναι "ευλογημένες".

Ευτυχείτε
The Grey
Αποτελέσματα της 8ης Αγωνιστικής

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 83-75
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 96-83
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 93-67
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ 88-89
ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 75-69
ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 70-61
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 83-57
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ 78-69
pitbull
καλα πε παιδια μην βαρατε επιασα κουβα με σκατα οπως μου ειπατε, παντως θα ηθελα να πω προς υπερασπιση μου οτι οι προβλεψεις που κανω δεν ειναι εξωπραγματικες οι περισσοτεροι απο εδω μεσα πιστευω μεσα σας τα σκεφτεστε και λετε οτι μπορει να κατσουν αυτα τα "περιεργα" αποτελεσματα απλα εγω τις σκεψεις αυτες τις εξωτερικευω.
barkley
QUOTE(The Grey @ Nov 19 2007, 20:10 ) *
Κάποιος μίλησε για εκπλήξεις. Δεν υπάρχουν εκπλήξεις στην Α' ΕΣΚΑ. Όλοι μπορούν να πετύχουν οποιοδήποτε αποτέλεσμα. Ομάδες που βρίσκονται χαμηλά θα τερματίσουν στη πρώτη πεντάδα και ομάδες που βρίσκονται ψηλά ίσως κινδυνέψουν με υποβιβασμό. Και αυτά θα συμβούν με τη πάροδο του χρόνου. Ομάδες που είχαν βάλει στόχο την άνοδο ίσως μετά από μερικές αναπάντεχες ήττες θα βρεθούν εκτός χορού και θα αδιαφορήσουν, σε μερικές ομάδες μετά τον Ιανουάριο θα υπάρξει οικονομικό πρόβλημα και ίσως κάποιοι παίκτες σταματήσουν και από την άλλη ομάδες που σαν τις χελώνες που συνεχίζουν με συνεχής προπονήσεις και σταδιακό δέσιμο να φέρουν σειρά από καλά αποτελέσματα και σκαρφαλώσουν πιο ψηλά από ότι είναι τώρα.
Αυτή είναι η Α ΕΣΚΑ, κρύβει πολλές συγκινήσεις και πολλά απρόοπτα.
Η μόνη ομάδα που δεν θα έχει αλλαγές θα είναι η Κηφισιά και το Ιλιον θα έχει μια σταθερή πορεία σε τροχιά ανόδου. Εξάλλου αυτές οι δύο είναι "ευλογημένες".

Ευτυχείτε


Εγραψες ενα αρθρο που συμφωνω απολυτα,μεχρι που εγραψες την τελευταια προταση και τα γκρεμισες ολα...
Αφηνεις ξεκαθαρο υπονοουμενο για ευλογιες που αν το καταλαβα καλα υπονοοεις οτι οι δυο αυτες ομαδες εχουν βοηθεια ανωθεν.
Νομιζω οτι οσο αφορα την ΑΕΝΚ ειναι αδικο αυτο.Την ομαδα αυτη την εχω δει 2 φορες φετος και δεν νομιζω οτι χρειαζεται καποια ευλογια για να ειναι πρωτη.Απο ολα τα ματς που εχω δει η ΑΕΝΚ ειναι μακραν η καλυτερη ομαδα της κατηγοριας.
Θα μπορουσα να σου πω και που οφειλεται αυτο αλλα νομιζω οτι δεν ειναι της παρουσης.
Παντως οχι σε ευλογιες.
Για το Ιλιον δεν εχω ξεκαθαρη αποψη καθως το ειδα μονο μια φορα (με την Πεντελη)και δεν εχω καλο δειγμα.
Σημειωτεον οτι δεν εχω καμμια σχεση με ΑΕΝΚ και ειμαι φιλικα προσκειμενος προς την Πεντελη.
Ομως επειδη εχω φαει τα γονατα μου τοσα χρονια στα γηπεδα και θελω να πιστευω οτι κατι λιγο σκαμπαζω απο το ρημαδι το αθλημα δεν μου αρεσει η σπιλωση και η προσπαθεια μειωσης ομαδων και αθλητων.
Jordan d
Φιλε pitbul δεν σε βαρεσε κανεις,καλα κανεις και γραφεις τις σκεψεις σου απλως ορισμενες ειναι αρκετα δυσκολο να γινουν πραξεις!! Γι΄αυτο σε ρωτησα πως εισαι τοσο σιγουρος!!
v-span
QUOTE(skropion2 @ Nov 19 2007, 21:13 ) *
Καλησπερα ,Ψυχικο-Αθηναικος 70-61...
τους συγχωρω...

Για εμάς που δεν είδαμε το παιχνίδι μπορεί κάποιος από τους πρευρισκόμενους (arteminio, gabriel 1981, trigazis10) να μας κάνει μια περιγραφ΄του αγώνα?
ilovebasketball
QUOTE(barkley @ Nov 20 2007, 12:32 ) *
Εγραψες ενα αρθρο που συμφωνω απολυτα,μεχρι που εγραψες την τελευταια προταση και τα γκρεμισες ολα...
Αφηνεις ξεκαθαρο υπονοουμενο για ευλογιες που αν το καταλαβα καλα υπονοοεις οτι οι δυο αυτες ομαδες εχουν βοηθεια ανωθεν.
Νομιζω οτι οσο αφορα την ΑΕΝΚ ειναι αδικο αυτο.Την ομαδα αυτη την εχω δει 2 φορες φετος και δεν νομιζω οτι χρειαζεται καποια ευλογια για να ειναι πρωτη.Απο ολα τα ματς που εχω δει η ΑΕΝΚ ειναι μακραν η καλυτερη ομαδα της κατηγοριας.
Θα μπορουσα να σου πω και που οφειλεται αυτο αλλα νομιζω οτι δεν ειναι της παρουσης.
Παντως οχι σε ευλογιες.
Για το Ιλιον δεν εχω ξεκαθαρη αποψη καθως το ειδα μονο μια φορα (με την Πεντελη)και δεν εχω καλο δειγμα.
Σημειωτεον οτι δεν εχω καμμια σχεση με ΑΕΝΚ και ειμαι φιλικα προσκειμενος προς την Πεντελη.
Ομως επειδη εχω φαει τα γονατα μου τοσα χρονια στα γηπεδα και θελω να πιστευω οτι κατι λιγο σκαμπαζω απο το ρημαδι το αθλημα δεν μου αρεσει η σπιλωση και η προσπαθεια μειωσης ομαδων και αθλητων.


Για μια ακομη φορα θα συμφωνισω μαζι σου.
Jordan d
Ας γραψει καποιος και την βαθμολογια ευχαριστω!! blove.gif
pitbull
QUOTE(Jordan d @ Nov 20 2007, 12:41 ) *
Φιλε pitbul δεν σε βαρεσε κανεις,καλα κανεις και γραφεις τις σκεψεις σου απλως ορισμενες ειναι αρκετα δυσκολο να γινουν πραξεις!! Γι΄αυτο σε ρωτησα πως εισαι τοσο σιγουρος!!

ποτε δεν ειμαι σιγουρος για κατι ακομα και για τα θεωριτικα ευκολα παχνιδια αλλα οι εκπληξεις που εχω γραψει παντα εχουν καποια βαση λογικης.
gabriel1981
QUOTE(v-span @ Nov 20 2007, 12:42 ) *
Για εμάς που δεν είδαμε το παιχνίδι μπορεί κάποιος από τους πρευρισκόμενους (arteminio, gabriel 1981, trigazis10) να μας κάνει μια περιγραφ΄του αγώνα?



Ο Αθηναικος ηταν πολυ ευστοχος-ιδιαιτερα στο πρωτο ημιχρονο οπου ουσιαστικα εληξε ισοπαλια. εμεις δε παιξαμε ιδιαιτερα καλα αλλα στο 2ο ημιχρονο ανεβασαμε στροφες και δε μπορουσε να ακολουθησει ο Αθηναικος. Λιγο ελειψε να παιξουμε και μπουνιες σε καποια φαση- αλλα ετσι ειναι αυτα. Στο τελος ολα καλα.

Ο Καλφο κ Μπουχερτ εδωσαν καποιες συνεχομενες λυσεις σε αμυνα και επιθεση και ξεφυγαμε με 10 οπου παρεμεινε και μεχρι το τελος. Σχετικα καλη διαιτησια bball.gif
Jordan d
Oπως εγραψε και ο grey δεν υπαρχουν εκπληξεις φετος, με εξαιρεση τα λιοσια που πολυ δυσκολα θα κερδισουν καπου, και την κηφισια που πολυ δυσκολα θα χασει καπου, ολες οι αλλες ομαδες μπορουν να κερδισουν η να χασουν οπουδηποτε!!
ilovebasketball
Παντως θελω να πω κατι χωρις παρεξηγηση.
Πολυ υποτονικο εχει γινει το FORUM και ξενερωσα.
Αναπωλω τον BILLY 14 με τον κοσμιο λογο του τα ειλικρινη μεχρι παρεξηγησης σχολια ,και τον ρομαντισμο του.
Ομως μου λειπει πολυ και ο BASKET με τα απιθανα post . Δεν ελειξε ακομη η ποινη του?????
Jordan d
Ξερει κανεις ποτε υπαρχει αγωνιστικη για το κυπελλο της eska??
pitbull
QUOTE(Jordan d @ Nov 20 2007, 13:42 ) *
Ξερει κανεις ποτε υπαρχει αγωνιστικη για το κυπελλο της eska??

η εσκα ειχε πει πριν ενα μηνα οτι η επομενη αγωνιστικη θα γινει στην διακοπη των χριστουγεννων.
Lebron08
Συγνωμη αλλα δυο πραγματα μπορουν να συνβαινουν: ειτε εγω δεν ξερω να διαβαζω ειτε παρακολουθουμε διαφορετικο πρωταθλημα......''Ευλογημενο'' το ιλιον??Απο που κ ως που?Λετε μερικοι οτι η διαιτησια ευννοησε το ιλιον στην πεντελη 68.gif (αλλοι παλι λετε πως η διαιτησια το εχει φερει εδω που ειναι τωρα...ΕΛΑΙΟΣ δηλαδη!!!)....Δηλ ευννοηθηκε (κ πολυ μαλιστα οπως λετε) σ'ενα ματς το οποιο εχασε με εναν ποντο με ανυπαρκτο φαουλ, δυο δευτερολεπτα πριν τη ληξη?Μαλιστα...Αυτοι που λενε πως εχουν παρακολουθησει τα περισσοτερα ματς της ενωσης φετος κ καταληγουν στο συμπερασμα οτι ειναι ''ευλογημενη'' μαλλον δεν εχουν ιδεα απο μπασκετ κ διαιτησια κ αν θελουν μπορουμε να κανουμε μια κληρωση,ετσι ωστε μερικοι απο αυτους να κερδισουν μια συλλογη dvd με τα φετινα παιχνιδια της ενωσης για να δουν πως...ευννοειται μια ομαδα...

Καλημερα... 19.gif
ilovebasketball
Που είσαι ρε Digital?
Γιατί κρυφοκοιτάζεις?
barkley
Ρε μηπως το Grey υπονοει την ιδιοτητα και ισχυει αυτο που ελεγε ο Βουτσας στην ελληνικη ταινια στον Εξαρχακο στραβωνοντας το στομα για να μην τον ακουσουν "κατι ξερει,κατι ξερει"...
ilovebasketball
Που είσαι ρε Digital?
Γιατί κρυφοκοιτάζεις?
The Grey
Βλέπω πως η λέξη ευλογημένος αμέσως λήφθηκε ως ευνοημένος με δόλια μέσα.
Και ερωτώμαι δεν μπορεί κάποιος να είναι ευλογημένος όταν έχει μια οικονομικά δυνατή διοίκηση; δεν είναι ευλογημένος όταν έχει πολλούς καλούς παίκτες, όταν μια ομάδα είναι νεανική και έχει μεγάλες δυνατότητες;

Αλλά μιας και το θέσατε το ζήτημα της αθέμιτης βοήθειας αλήθεια πείτε μου στις τοπικές κατηγορίες αλλά ακόμα στις Β και Γ Εθνική υπάρχει μήπως η περίπτωση να μην τυγχάνει ιδιαίτερης μεταχείρισης η ομάδα που έχει το μεγαλύτερο budget; Ποιος θα κακοκαρδίσει τον πρόεδρο που ρίχνει χρήμα και βοηθάει να ζουν παίκτες, προπονητές, μανατζαρέοι κλπ κλπ;

Ευχαριστώ
ilovebasketball
Φιλε BARKLEY το ειδες το ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ-ΝΑΟ
Αν το ειδες περιμενω τα σχολια σου.
Εχω εμπιστοσυνη στην κριση σου. icon_wave.gif
ilovebasketball
BILLY 14 και εσυ μπανιστηρι μονο?
Μη τα παιρνεις ολα σοβαρα ,μας λειπεις ,γραψε κατι. blove.gif
barkley
QUOTE(ilovebasketball @ Nov 20 2007, 00:45 ) *
Φιλε BARKLEY το ειδες το ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ-ΝΑΟ
Αν το ειδες περιμενω τα σχολια σου.
Εχω εμπιστοσυνη στην κριση σου. icon_wave.gif


Δυστυχως δεν το ειδα και ακομη δεν εχω μιλησει με ανθρωπους που το ειδαν.
Επειδη ομως ειναι ον λαιν ο μπιλλυ 14 θα μπορουσε να κανει μια εξαιρεση και να μας τα γραψει απο πρωτο χερι.
barkley
QUOTE(The Grey @ Nov 20 2007, 00:44 ) *
Βλέπω πως η λέξη ευλογημένος αμέσως λήφθηκε ως ευνοημένος με δόλια μέσα.
Και ερωτώμαι δεν μπορεί κάποιος να είναι ευλογημένος όταν έχει μια οικονομικά δυνατή διοίκηση; δεν είναι ευλογημένος όταν έχει πολλούς καλούς παίκτες, όταν μια ομάδα είναι νεανική και έχει μεγάλες δυνατότητες;

Αλλά μιας και το θέσατε το ζήτημα της αθέμιτης βοήθειας αλήθεια πείτε μου στις τοπικές κατηγορίες αλλά ακόμα στις Β και Γ Εθνική υπάρχει μήπως η περίπτωση να μην τυγχάνει ιδιαίτερης μεταχείρισης η ομάδα που έχει το μεγαλύτερο budget; Ποιος θα κακοκαρδίσει τον πρόεδρο που ρίχνει χρήμα και βοηθάει να ζουν παίκτες, προπονητές, μανατζαρέοι κλπ κλπ;

Ευχαριστώ


Δεν το εννοουσες ετσι και το ξερεις.
Αλλιως γιατι το εβαλες σε εισαγωγικα?
ilovebasketball
QUOTE(Lebron08 @ Nov 20 2007, 13:52 ) *
Συγνωμη αλλα δυο πραγματα μπορουν να συνβαινουν: ειτε εγω δεν ξερω να διαβαζω ειτε παρακολουθουμε διαφορετικο πρωταθλημα......''Ευλογημενο'' το ιλιον??Απο που κ ως που?Λετε μερικοι οτι η διαιτησια ευννοησε το ιλιον στην πεντελη 68.gif (αλλοι παλι λετε πως η διαιτησια το εχει φερει εδω που ειναι τωρα...ΕΛΑΙΟΣ δηλαδη!!!)....Δηλ ευννοηθηκε (κ πολυ μαλιστα οπως λετε) σ'ενα ματς το οποιο εχασε με εναν ποντο με ανυπαρκτο φαουλ, δυο δευτερολεπτα πριν τη ληξη?Μαλιστα...Αυτοι που λενε πως εχουν παρακολουθησει τα περισσοτερα ματς της ενωσης φετος κ καταληγουν στο συμπερασμα οτι ειναι ''ευλογημενη'' μαλλον δεν εχουν ιδεα απο μπασκετ κ διαιτησια κ αν θελουν μπορουμε να κανουμε μια κληρωση,ετσι ωστε μερικοι απο αυτους να κερδισουν μια συλλογη dvd με τα φετινα παιχνιδια της ενωσης για να δουν πως...ευννοειται μια ομαδα...

Καλημερα... 19.gif

Επειδη δενεχω χρονο να δω τα dvd για πες μου ειναι πραγματικα καλη ομαδα το ΙΛΙΟΝ???
Το ροστερ του δεν μου λει κατι .
duke10
απο sport 24:


Αμιλλα-Σπάτα 83-75 (32-35)

Διαιτητές: Πόντας - Τσουράπας

Αμιλλα (Κεφάλας): Κουμπούρας 12 (1), Σελίμης 2, Φίλντισης 15 (2), Καβούρης 3 (5), Καμπίτης, Τσατσάνης Δ. 3, Κονδύλης 8, Θαλασσινός 16 (2), Τσατσάνης Π. 2, Σταμουλάκης 2, Ντεβενέζος, Λίτσιος

Σπάτα (Καρακώστας): Κοντόπουλος 5 (1), Λίτσος 3 (1), Γραμματικόπουλος 9, Ρούσσος 9, Μιχαλάκης, Μάκος 16 (2), Ντάτσιος 10 (1), Φίλιππας, Βασιλόπουλος, Μαντέλος 4, Περγάντης 19 (1), Παπαδημητρίου

Αργοναύτης Τρ.-Κορωπί 96-83 (44-51)

Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Ντάβαρης

Αργοναύτης Τρ. (Κουμαράς): Μαραμένος 22 (3), Λιούτας, Λιοσάτος, Γιαννακόπουλος 12 (3), Νικολάκος 6, Μπούσουλας 29 (2), Ζαφειρόπουλος 12, Δαγκλής 5, Χαρακτινός 10 (2), Κόρβινγκτον

Κορωπί (Κωστόπουλος): Αναγνώστου, Κουκουζέλης 18 (4), Ψαράκης, Χαλκίδης, Χολέβας 22 (5), Δημητρόπουλος 9, Γκούρας 3, Κουτουμάδης 27 (1), Γιαννόπουλος 4.

Εν. Ιλίου-ΔΑΣΑΛ 93-67 (50-38)

Διαιτητές: Ρήγας-Δημητρίου

Εν. Ιλίου (Αποστολάκης): Κοντοές 2, Μπέλλας Ι. 18 (4), Ρηγόπουλος 4 (1), Σκαλωμένος 8 (1), Παναγάτος 11, Μπασέας 10, Παξιμαδάς 3 (1), Μπέλλας Οδ. 21 (1), Παπαλουκάς 7, Φούτσης 5 (1), Ζαφειράκης 2, Μπεσίκος 2

ΔΑΣΑΛ (Κατσανός): Ζαγοραίος 4, Μπάτος 20, Δημόπουλος 8 (2), Παράσχος 5, Βελτσίστας, Παλαιολόγος 3 (1), Παπαγιαννακόπουλος 10 (1), Αλεφαντινός 2, Αποστολόπουλος 2, Αντωνίου 11 (1), Προβιαδάκης 2, Κασμέστης

Αίολος Ταύρος-Νεοπεντελικός 88-89 (37-39, 82-82κ.α.)

Διαιτητές: Διμπιτούδης-Μανουσόπουλος

Αίολος Ταύρος (Κετσελίδης): Καραμαδούκης 14 (2), Πλατής 12, Τσαμπής 3, Γκριζέλης 4, Χριστοφάκης 15, Μπουζιάνης 15, Νατσίδης 8, Κρητικός 6, Κοκλώνης 11 (1)

Νεοπεντελικός (Γκανάς): Κουγιανός 4 (1), Βόσικας, Μπαλαμπάνης 43 (6), Μανιάτης 17 (2), Μάγειρας 9, Χαρτοματσίδης 7 (2), Αττίκος 2, Στράγκας 7

Μαρκόπουλο-Αρης Πετρούπολης 75-69 (27-27)

Διαιτητές: Τεφτίκης - Θεοδωρόπουλος

Μαρκόπουλο (Κοντομηνάς): Γκούρας, Σκλαβούνος, Παπαγιάννης, Κόκκινος 19, Μπέκιος 3, Μαργώνης 1, Χανιώτης 9, Κοσμίδης 10 (1), Λαμανδρέας, Μισιακός 12 (2), Καραβασίλης 21

Αρης Πετρούπολης (Γρυλλιωνάκης): Παναγιωτόπουλος 4, Βενιτουράκης, Λιαπούρης, Γεωργαλάς 5 (1), Χρονόπουλος 25 (1), Βασιλείου 15, Βοργιάς 10, Ρήγος 4, Μιχαλόπουλος 4, Μαχαίρας 2

Ψυχικό-Αθηναϊκός 70-61 (30-31)

Διαιτητές: Μανδρέκας-Αναγνώστου

Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Ψυχάρης, Ροΐδης 7 (1), Καραγρηγορίου 2, Φίλιος 2, Γεωργόπουλος 17 (1), Στεργάκης 2, Γκίκας 3 (1), Καλφόπουλος 19 (2), Μπούχερτ 18 (3), Αρτεμάκης

Αθηναϊκός (Κτιστάκης): Προκόπης 5, Τάμπας, Τσίτζας 3 (1), Βασσάλος 5 (1), Κορκοσούρας 10 (3), Ζαμπάρας 6, Τριγάζης 10 (1), Κιούσης 6 (1), Γεωργακαράκος 3, Γώγος 2, Ζωϊτσάκος 6, Καλφαγιώργης 4

Κηφισιά-Ηλιούπολη 83-57 (40-32)

Διαιτητές: Κατωμέρης – Ζούλιας

Κηφισιά (Παπαθεοδώρου): Μπάρτζος 7, Ευθυμιόπουλος 2, Φράττας 5 (1), Διαμαντόπουλος 5, Ψωμαδέρης 12, Καρατζάς 12, Μενουδάκος 17 (1), Καρακώστας 4, Λαγοπόδης 8, Μπότος 10, Δριμαλίτης

Ηλιούπολη (Μποσγανάς): Μπελετσιώτης, Σπανός 4, Παπαβλασσόπουλος 15, Μπαζιώτης 20 (2), Γαρούφης, Παπαδάκης 15, Τσιρόπουλος, Γεωργακαράκος, Σιφναίος, Δάβρης 1

Χολαργός-Γαλάτσι Κυπριάδου 78-69 (44-39)

Διαιτητές: Ψαριανός – Αντωνόπουλος

Χολαργός (Γεωργικόπουλος): Δημητρακούλης 4 (1), Σιούτης 1, Κουντούρης 22 (5), Βελιζιώτης 9, Μήτρου 19 (2), Μάντζιος 4, Γιόκαρης 3, Κιαπέκος 16

Γαλάτσι (Κωνσταντάρας): Λαούδης 5 (1), Σπηλιώπουλος 6 (2), Αθανασιάδης 2, Τσιρόπουλος 5 (1), Κορρές 14 (1), Σιδέρης 1, Φρίμας 5 (1), Λοΐζος 23, Ανδρουλάκης 8 (1)
Jordan d
Eυχαριστω για την ενημερωση για το κυπελο! biggrin.gif Αναμενω ακομα την βαθμολογια!!
Olorin
QUOTE(The Grey @ Nov 19 2007, 21:19 ) *
Η Ραφήνα κέρδισε το Κορωπί μετά από ένα δυνατό παιχνίδι.

Άριστη διαιτησία αν και είχαν ακουστεί πολλά.

...Χμμμ...ναι...φυσικά... κι εγώ, κατά βάθος, είμαι κοντός, μελαχρινός, με μαύρα μάτια... dry.gif
Lebron08
ilovebasketball, oταν λες οτι το ροστερ δε σου λεει κατι εννοεις οτι δε γνωριζεις τους παιχτες ή οτι δε σου γεμιζουν το ματι?

Grey,δηλαδη θες να μας πεις οτι με τη λεξη ''ευλογημενες'' εννοουσες απλα οτι οι δυο ομαδες εχουν καλους παιχτες κ δυνατη διοικηση ε?ΚοροΪδευομαστε μεταξυ μας δηλαδη...Ενταξει δεν πειραζει,περαστικα σου. 19.gif
ilovebasketball
QUOTE(Lebron08 @ Nov 20 2007, 19:13 ) *
ilovebasketball, oταν λες οτι το ροστερ δε σου λεει κατι εννοεις οτι δε γνωριζεις τους παιχτες ή οτι δε σου γεμιζουν το ματι?


Πραγματικα δεν μου γεμιζει το ματι.
Και προκαλουμε οταν διαβαζω εμμεσους παραλληλισμους ΑΕΝΚ και ΙΛΙΟΥ.
Ειναι ιεροσυλια.
Ας βαλουμε λιοπον τα πραγματα στη πραγματικη τους διασταση.
Η ΑΕΝΚ ειναι μακρα η καλυτερη ομαδα.Ανηκει σε αλλη κατηγορια.
Αυτο ομως δεν σημαινει οτι εχει και την καλυτερη Διοικηση.
Στον τομεα αυτο μακρα υπερτερει ο ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ .
Οση λασπη και αν ριχνουν στην διοικηση του, μια ειναι η αληθεια.
Ειναι η πιο νοικοκειρεμενη και οχι η πιο πλουσια. Ασχολειται με τον ΝΑΟ 15 χρονια ,βαζει και πραγματοποιει στοχους ,οχι απαραιτητα αγωνιστικους ,και εχει φιλοσοφια που αλλοτε εσκεμενα και αλλοτε απο αγνοια παρεξηγειται.
Αν ολα τα ερασιτεχνικα σωματεια ειχαν την ιδια νοοτροπια το αθλημα θα κερδιζε πολλα.
Lebron08
Ενταξει,τωρα πραγματικα τα εβαλες στη σωστη τους διασταση... 41.gif ναι οκ, οτι πεις,ειναι ιεροσυλια να διαβαζεις εμμεσους παραλληλισμους ΑΕΝΚ και ΙΛΙΟΥ.Αλλα δε μας ειπες,πού τους διαβασες....???
ilion_player
Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι (ζητώ συγνώμη από τις κυρίες που δεν τις συμπεριέλαβα στο χαιρετισμό του προηγούμενου post που έγραψα)
Ένα σχόλιο για το παιχνίδι με τα Άνω Λιόσια. Στην αρχή είδα την ομάδα των Άνω Λιοσίων να παίζει χωρίς άγχος, να κάνει καλές προσπάθειες και γενικά να χτυπάει το παιχνίδι στα ίσια. Στην απέναντι πλευρά η Ένωση ήταν φανερό ότι ξεχείλιζε από άγχος. Ο Μακρής ήταν εκτός λόγω τραυματισμού, ο Μπέλλας Ο. ήταν τραυματίας, ο Σκαλωμένος έκανε 3 φάουλ πολύ γρήγορα και γενικά όλα έδειχναν ότι πηγαίναμε για ένα παιχνίδι γκραν γκινιόλ. Αυτά για 10 με 15 λεπτά. Μετά τα Άνω Λιόσια δικαιολόγησαν την θέση τους στο βαθμολογικό πίνακα παρουσιάζοντας εντελώς λάθος επιλογές στην επίθεση και πολύ χαλαρή ως ανύπαρκτη άμυνα. Παρά τις αλλαγές στο τέλος από τον προπονητή της Ένωσης το τελικό 93 - 67 ήταν κάτι παραπάνω από αναμενόμενο (εγώ βασικά περίμενα να δω την πρώτη κατοστάρα). Πάντως ο μικρός με το 8 από τα Άνω Λιόσια έχει προοπτικές. Μόνο που δεν τον ήθελε η μπάλα και ήταν και αγχωμένος αλλά από πάθος άλλο τίποτα. Για μένα, όταν η κατάσταση γίνει μη αναστρέψιμη για κάποιες ομάδες (κάθοδος στη Β) θα πρέπει να προσανατολιστούν οι προπονητές στην χρησιμοποίηση κάποιων νεαρών παικτών για να ψηθούν και να έχουν κάποιες περισσότερες εμπειρίες.
Κάποιες απαντήσεις τώρα σε προηγούμενα post. Φίλε ilovebasketball μου αρέσει που λες ρομαντικό εμένα και πιστεύεις ότι οι διαιτητές κύρους δεν θα έκαναν εσκεμένα λάθη (έστω και για να ευνοήσουν την ομάδα που υποστηρίζω). Όλα τα παιχνίδια σε όλα τα αθλήματα που έχουν μείνει γνωστά για ύποπτες διαιτησίες, οι διαιτητές που πρωταγωνίστησαν ήταν ονόματα με κύρος. Και αυτό για να μπορούν να καλύψουν με το κύρος τους την σφαγή ή στην χειρότερη περίπτωση να βαφτίσουν την σφαγή ως αποδεκτό ανθρώπινο λάθος του διαιτητή πάλι με το μανδύα του κύρους του. Όσο για την έρευνα στο πρόσφατο παρελθόν που θα μου αποκαλύψει πως ανέβηκε η ομάδα που υποστηρίζω κατηγορία, αν αρχίσω τις έρευνες με αυτά που έχω ακούσει για τις περισσότερες ομάδες, τότε σίγουρα θα γελάσει ο κάθε πικραμένος με τα αποτελέσματα που θα δημοσιεύσω. Δεν ήμουν όμως εκεί, δεν ασχολιόμουν καν με το άθλημα μια και όπως έχω γράψει ξανά και ξανά, φέτος έγραψα τα αγόρια μου στην ομάδα και φέτος ασχολήθηκα και "κόλλησα" με την ομάδα. Και σίγουρα μακριά από μένα απόψεις του τύπου "τότε αδικηθήκαμε εμείς και δεν έγινε τίποτα τώρα τι μιλάτε που αδικήστε εσείς", "τότε μας δείρατε άρα πρέπει να σας δείρουμε και εμείς για να μας ξαναδείρετε μετά εσείς και να δερνόμαστε στους αιώνες των αιώνων αμήν" και άλλα τέτοια που μπορούμε να δούμε σε οπαδικές εκπομπές στην τηλεόραση. Εγώ μπορώ να μιλήσω για αυτά που βλέπω και βιντεοσκοπώ και ίσως να κάνω και μια κλήρωση με δώρο μια σειρά από dvd με τους αγώνες της ομάδας μου για να δουν όλοι ποιοι είναι οι παίκτες της ομάδας, τι μπασκετική προσωπικότητα έχουν, πόσο ομάδα είναι, πως κοουτσάρει ο προπονητής για να έρθουν τα αποτελέσματα που έχει κάνει η ομάδα. Όσο για τα θολά νερά που δημιουργούν οι "καθώς πρέπει" παράγοντες της ομάδας που υποστηρίζω, λες να είναι τόσο έξυπνοι ώστε να στήνουν τα παιχνίδια της ομάδας, αλλά τόσο ηλίθιοι ώστε όχι μόνο να μου επιτρέπουν να βιντεοσκοπώ τα παιχνίδια της ομάδας αλλά να μου ζητάνε να πηγαίνω και στα εκτός έδρας παιχνίδια και να τα γράφω και να τα θέτουν στη διάθεση του καθένα για περαιτέρω σχόλια δηλαδή να έχουν ντοκουμέντα των στημένων παιχνιδιών δήθεν που κάνουν και να τα διανείμουν κιόλας; Για να σοβαρευτούμε λιγάκι. Αν δεν σου γεμίζουν το μάτι οι παίκτες του Ιλίου προφανώς έχει πολύ μεγάλο αποθηκευτικό χώρο το μάτι σου, επειδή το μάτι αρκετών ουδέτερων φίλων μου που έφερα να δουν την ομάδα, γέμισε και με το παραπάνω.
Φίλε the Grey όταν μπήκα στην αρχή της σεζόν στο forum για την μόνη ομάδα που δεν είδα σχόλια για budget ήταν για την Ένωση. Αντίθετα για την Κηφισιά είδα ένα σωρό. Αν όμως δεν την δω στο γήπεδο δεν πρόκειται να υιοθετήσω καμία άποψη για το πως νικάει. Και αν δεν θες να παρεξηγούνται τα λεγόμενά σου και να ερμηνεύονται οι λέξεις διαφορετικά από ότι θες εσύ, μην τις βάζεις μέσα σε εισαγωγικά. Δεν λέω ότι ξέρω τι πραγματικά ήθελες να πεις αλλά απλά σου δίνω μια συμβουλή για τα μελλοντικά post σου.
Ευχαριστώ όσους μπουν στον κόπο να διαβάσουν αυτό το post και ζητώ συγνώμη από όσους βαρεθούν.
Scales.4
Πραγματικά είμαι πολύ χαρούμενος που κατάφερα να εγκαταστήσω ιντερνετ στο κινητό μου έτσι ώστε να μπορώ να μπαίνω στο φόρουμ κ από την σκόπια όπως τώρα. για τον αγώνα δεν σχολιάζω τίποτα απλά θέλω να ρωτήσω κάποιον από τους συμπαίκτες μου που γράφουν στο φόρουμ. ο Μποτος ποιος είναι; μήπως φέραμε κανα ελληνο αμερικανό κ δεν το εχω καταλάβει;
υγ. μπορείτε να κοιμάστε ήσυχοι όταν είμαι στην σκοπια. μιμο8 σκοπιά σε περίπτωση που δεν σου λέει κάτι η λέξη
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.