Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2007-08
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43
Thunder
Αθηναικος-Μαρκοπουλο 88-91 στην παραταση...

Ματς για γερα νευρα στον Βυρωνα.Το Μαρκοπουλο ηλεγχε το παιχνιδι σε γενικες γραμμες κ εφτασε να προηγηθει ακομα κ με 15 ποντους.Τα παιδια του Αθηναικου ομως γυρισαν το ματς.Στο τελευταιο δεκαλεπτο οι 2 ομαδες πηγαιναν ποντο ποντο κ ετσι ειχαμε παραταση...Εκει που ο ΑΟΜ πηρε το ματς με τριποντο του Κοσμιδη στα 3''.Απο ΑΟΜ πολυ καλοι οι Κοκκινος,Χανιωτης,Μαργωνης κ Κοσμιδης.Απο τον Αθηναικο φοβερος ο Κορκοσουρας κ πολυ καλοι Τριγαζης και Προκοπης...


Υ.Γ. Χιλια μπραβο στα παιδια του Αθηναικου για την προσπαθεια που κανουν,κατω απο πολυ δυσκολες συνθηκες...
MISTA81
ΚΗΦΙΣΙΑ-ΑΜΙΛΛΑ 82-72

σαν αμιλλα παιξαμε πραγματικα πολυ καλά. αυτη η ηττα πιστοποιει με τον καλυτερο τροπο οσο και αν ακουγεται οξύμωρο οτι οι 3 συνεχόμενες νίκες που καναμε μόνο τυχαιες δεν ήταν. παιξαμε παρα πολύ καλα απέναντι σε μια καταπληκτική ΟΜΑΔΑ με ολη τη σημασία της λέξης ειμασταν συνεχεια κοντα στο σκορ καταφεραμε να γυρισουμε το παιχνιδι στους 4 πόντους απο τους 12 που ξέφυγε καποια στιγμή αλλα η ποιότητα της κηφισιάς μίλησε στο τέλος και οι πολλές λύσεις που εχουν ως ομάδα.

φυσικά μεγάλο ρόλο επαιξε και η τυχη για να κρατηθούμε κοντα στο σκορ αφού πολλές φορές η άμυνα της κηφησιάς τσάκιζε κόκκαλα και την πετάγαμε με τη λήξη του χρονου. η κηφισιά μας πίεσε πολύ στην περιφέρεια με αποτέλεσμα εμεις οι περιφερειακοι να μην εχουμε ξεμαρκαριστα σουτ και το παιχνιδι να κριθεί κοντα στο καλάθι παρόλα αυτα με καλές αμυνες κατα διαστήματα καταφέρναμε να είμαστε μεσα στο παιχνίδι.επίσης καποιες κρίσιμες αμυνες της βγαλαμε με επιτυχία αλλα χασαμε τα ριμπάουντ στην άμυνα...και το πιο σημαντικό που πληρώσαμε ειναι οτι ενω σε σετ παιχνίδι πιγαμα ρκετα καλά καναμε πολλα λάθη οταν προσπαθήσαμε να τρέξουμε το παιχνίδι σε ευκολά θεωρητικές φάσεις καί σχεδόν σε ολες αντι να βάλουμε δεχτήκαμε καλάθι και γκολ φαουλ.


πσ1. επειδή τον ψωμαδέρη τον ήξερα σαν παίκτη αλλα παιξαμε πρωτη φορά αντιπαλοι ειναι καταπληκτικός παίκτης και πιο πολυ καταπληκτικός χαρακτήρας...θεωρώ οτι οι αμφισβητίες τόυ κατα καιρούς αλλο προβλημα θα πρεπει να ειχαν με τον ιδιο...καλός και ο μιμο8 που μιλήσαμε στο τέλος....

πσ.2. οι ψηλοί της κηφησιάς δειξανε πως πρεπει να γίνονται τα φάουλ...η κανεις η δεν κάνεις. μεσοβέζικες λύσεις δεν υπάρχουνε

όσον αφορά την δικιά μας ομαδα εχο να πω οτι με τετοιες εμφανισεις στο μελλον λιγοι θα την γλιτώσουνε απο εμας...δειξαμε χαρακτήρα στην πιο δύσκολη εδρα του πρωταθλήματος.αρκεί να μείνουμε συγκεντρώμενοι και ενωμένοι. στην διακοπή δουλέψαμε καναμε και φιλικά καναμε και θεωρώ οτι σήμερα φύγαμε με κιτρινο φυλλο επειδη ηταν η κηφισια και μονο αυτή.

και πολυ καλή η διατησία. καποια λάθη εκατέρωθεν δεν επηρέασαν το παιχνίδι παρολο που ειμασταν κοντά στο σκορ.
mimos8
θα συμφωνησω σε ολα με τον mista81 που τον γνωρισα κι εγω σημερα.εχει δικιο σε οσα γραφει και ειμαι σιγουρος οτι η αμιλλα δε θα κινδυνευσει καθολου.εγω θα ξεχωρισω τον καβουρη που ηταν πραγματικα καταπληκτικος.ειχα ακουσει καλα λογια γι αυτον αλλα πρωτη φορα τον επαιζα αντιπαλο.η διαιτησια εμποδιζε τη ροη του παιχνιδιου με πολλα και συνεχομενα σφυριγματα,σωστα και λαθος, εμποδιζοντας μας να βρουμε ρυθμο και να καθαρισουμε το παιχνιδι ευκολοτερα.σε καποια τριλεπτα το καταφερναμε και ανοιγε η διαφορα σε διψηφιο αλλα μετα η αμιλλα με καλες αμυνες επανερχοταν.
μου εκανε μεγαλη εντυπωση η τοσο ανετη νικη του ψυχικου.ημουν σιγουρος οτι λογω διακοπης θα κερδιζε η πετρουπολη.καλη συνεχεια σε ολες τις ομαδες και καλη χρονια!
ilovebasketball
QUOTE(maravitc @ Jan 4 2008, 12:30 ) *
αφου δωσω κ γω τις ευχες μουγια καλη χρονια θα δωσω κ προγνωστικα
για τη δευτερα

σπατα - πεντελη πιο πολυ 1(καινουργιος προπονητης στα σπατα,γιορταζει κιολας...)
κορωπι - ανω λιωσια 1 (αν κ στο κορωπι υπαρχουν αναταραχες οι οποιες θα φανουν πιο μετα
ακουω κ για αλλη αποχωρηση παιχτη)
πετρουπολη - ψυχικο 1 (με πολλα προβληματα το ψυχικο στις γιορτες,η πετρουπολη
με νικη μπαινει για καλα στο κολπο)
αθηναικος -μαρκοπουλο η λογικη λεει 2 (αλλα ειναι απροβλεπτοι στο βυρωνα κ εδω γιορταζει ο
κοουτς κτιστακης
ηλιουπολη -ταυρος 2(κατι μου λεει οτι ο ταυρος παει για το ριπητ της περιοδου 1998-1999
που με σερι το β γυρο ειχε βγει στη γ εθνικη αν κ ειχε ξεκινησει ασχημα
επισης πληροφοριες μου λενε πως ειναι κοντα,αν δεν εχει υπογραψει με
το τσακιρη(πρωην αλιμος Α2)
γαλατσι -ιλιον πιο πολυ 2(αν κ η ενωση κανει παντα κοιλια 5-6 αγωνιστηκων καθε
χειμωνα,εδω μαλλον η γιορτη του κοουτς καραμπελα θα σπασει
χολαργος -ραφηνα 1(πολυ γκρινια στη ραφηνα,γιορτες θα εχουν παρει κ κιλα-περισοτερα απ
οτι ηδη εχουν τα βαρια παιδια ,κ καινουργιος προπονητης στο χολαργο
κηφισια -αμιλλα απλα 1




Μπραβο παντογνωστη maravits 77.gif
Jabar
QUOTE(Jabar @ Jan 5 2008, 22:11 ) *
Τα προγνωστικά μου για τη δευτέρα Σπάτα - Νεοπεντελικός 2 υπάρχει ποσοτική διαφορά ποιοτικών παικτών
όπως και διαφορά ενέργειας κάπου στο τέταρτο δεκάλεπτο θα γείρει η πλάστιγγα.Πρόταση σκορ 77-82
Κορωπί-ΔΑΣΑΛ 1 81-74 Αρης-Ψυχικό 1 68-65 δεν ξέρω βέβαια για τα προβλήματα που αναφέρονται πιο πάνω του Ψυχικού και την περίεργη αστάθεια σε κάποια παιχνίδια.Αθηναικός-Μαρκόπουλο 1 71-66 εξαρτάται από την σύνθεση του Αθηναϊκού.Ηλιούπολη -Ταύρος 2 57-63.Γαλάτσι - Ενωση 2 60-66 εδώ ελοχεύει η έκπληξη της
αγωνιστικής.ΚΟΧ-Αργοναύτης 1 86-75.ΑΕΝΚ-ΠΚΑΟ 1 84-56

Σύνοψη αγωνιστικής
Σπάτα - Πεντέλη Διπλό με τη μορφή όπως την περιέγραψα. Ισως αν υπήρχε ο Ρούσσος να ήταν διαφορετικά τα πράγματα .
Πετρούπολη-Ψυχικό Διπλό με πήρε στο λαιμό του ο Maravic νόμιζα ότι τα προβλήματα του Ψυχικού ήταν ανάλογα όπως στο παιχνίδι με τα Σπάτα.Τελικά τα πρβλ. του Αρη τραυματισμός Βασιλείου Μιχαλόπουλου τράβηγμα Χρονόπουλου ήταν σοβαρότερα.Είπαμε λίγοι με εμπειρία και αν αντέξουν.Προσωπικά πιστεύω στο ψυχικό και στη καλή δουλειά του κόουτς .Μαντεύω ότι θα πίεσαν παντού και θα έπνιξαν τον Αρη.
Αθηναϊκός-Μαρκόπουλο Λίγησαν από τις πολλές απουσίες και το Μαρκόπουλο είναι καλλίτερο από ότι φαντάζονται οι περισσότεροι.Δυστυχώς για αυτούς ίσως η ήττα από το ΔΑΣΑΛ τους πάρει το λαιμό.
Ηλιούπολη-Ταύρος Η υπνηλία του κλειστού της Ηλιούπολης και η διπλοαπασχόληση του κόουτς επέδρασε.
Γαλάτσι μια έκπληξη που δεν ήρθε ποτέ Οι τραυματισμοί του Γαλατσίου του δυσκολεύουν τη ζωή .
Χολαργός - Ραφήνα έστω και δύσκολα στο τέλος απο +12 στο 2 30 πριν το τέλος στο +2 με τελευταία επίθεση στη Ραφήνα.
Κηφισιά -Αμιλλα και με προβλήματα τραυματισμού έχει ποιοτική διαφορά από τους υπόλοιπους
Jabar
Το πρόβλημα της έλλειψης πόρων στην ΕΣΚΑ είναι γενικότερο μην κολλάτε στον Αθηναϊκό .Καλό θα είναι να αρχίσει μιά γενική συζήτηση με προτάσεις και τη γνώμη μου την έχω γράψει και παλιότερα.Αντί λοιπόν να στεναχωρούμε και να κακολογούμε ανθρώπους που αποδεδειγμένα αγαπούν το άθλημα ας σκύψουμε στο πρόβλημα.Μπράβο λοιπόν στα παιδιά και τους προπονητές που δείχνουν πόσο αγαπούν το άθλημα και παίζουν χωρίς τα 300 400 800 ευρώ αλλά ας βρούμε λύση και για το μέλλον.Μακάρι η προσπάθεια των παιδιών του Αθηναϊκού να ανταμειφθεί με παραμονή .Αν και το ταξίδι μέχρι την Ιθάκη όπως λέει και ο Καβάφης έχει και αυτό την αξία του.Τα προηγούμενα δεν περιέχουν μομφή για τα παιδιά που σταμάτησαν.Ελάτε να συζητήσουμε το πρόβλημα βλέποντας το δάσος και όχι το δέντρο γιατί αυτά έχουν συμβεί στο παρελθόν και νομοτελειακά θα ξανασυμβούν.Διευκρινίζω δεν έχω σχέση με Αθηναϊκό .Επίσης θέλω να πω ότι πρώτος ο κ.Δέδες έγραψε για τα προβλήματα που αντιμετωπίζει επώνυμα.
abasketos
Καλή χρονιά σε όλους.

Περαστικά στο παλικάρι του Γαλατσίου που γύρισε το πόδι του.

Μπράβο στον Αχή που πλέον παίζει για 2...Να μας έβρισκε κ κανά κλειδί όταν έπρεπε θα ήταν όλα τέλεια...
gabriel1981
Πηραμε μια πολυ ευκολη νικη μεσα στην πετρουπολη,η διαφορα στο 6ο λεπτο του παιχνιδιου ηταν ηδη 17 ποντους και δε ξαναπεσε ποτε, με αποκορυφωμα στο 3ο δεκαλεπτο αν θυμαμαι καλα να κερδιζουμε με 24.

Τα ατου του Αρη δεν απειλησαν ποτε, με συνεπεια το τελικο σκορ. Φαινοντουσαν λιγο κουρασμένοι ( ; )

Αυτα..
Τωρα υπαρχει ντερμπι με Αμιλλα στο Περιστερι peace.gif
Jabar
Οπως έχω δει εγώ το Ψυχικό ο Αχής ειναι πολύ σημαντικός στην οργάνωση και την πίεση.Πίστευα μάλιστα ότι
αν αντεχε με την Κηφισιά ίσως να γινότανε η έκπληξη .Εκεί όμως χρειάζεται και η πείρα.
aspirini
Καλή χρονία σε όλους. Χαίρομαι για τις εμφανίσεις της Άμιλλας τον τελευταιο καιρό, όχι μόνο γιατί παίζουν κάποιοι φίλοι, αλλά για το μπάσκετ που παίζουν. το ζούνε το παιχνίδι. Vagrant σε περιμένω την Δευτέρα στο Περιστέρι .........
ΚΑΥΣΤΙΚΟΣ
καλημερα σας .χθες παρακολουθησα το παιχνιδι στον βυρωνα.τα τελευταια 10 λεπτα +παραταση.συγχαρητηρια στα παιδια του αθηναικου.πολυ καλος ο προκοπης -εκπληκτικος ο κορκοσουρας.μοιραιος παικτης ο τριγαζης.ειναι καλος παικτης αλλα πρεπει να καταλαβει οτι οταν παει να παρει το ματς και να γινει ηρωας παιρνει την ομαδα στον γκρεμο!θεωρω οτι με τσιντζα-βασσαλο το παιχνιδι αυτο δεν χανοτανε!!
ειναι η πεμπτη φορα αν δεν κανω λαθος και το τριτο ματς που χανουνε στην παραταση στην εργανη.προσωπικη μου εκτιμηση οτι δεν ειναι πλεον τυχαιο.θεωρω επειδη εχω ξαναδει αθηναικο με ιλιον-κιφησσια οτι ο κοουτς κτηστακης , στα κρισιμα χανεται!!!πολυ κακο κοουτσαρισμα σε τελευταιες φασεις αγωνων.η ομαδα δεν εχει στοχο οταν το ματς παει στον ποντο.κριμα για τα παιδια(πολυ κακος χθες απο οτι ειδα και εμαθα ο καλφαγιωργης).πολλες φορες θελει αλλα δεν μπορει.δεν ξερω τι φταει.εχει προσοντα αλλα δεν τα βγαζει...

επαναλαμβανω ,προσωπικες εκτιμησεις απο ενα ανθρωπο που ειναι στα γηπεδα 15 χρονια και εχει αγωνιστει σε αρκετες ομαδες στο παρελθον...
Vagrant
QUOTE(aspirini @ Jan 8 2008, 08:28 ) *
Καλή χρονία σε όλους. Χαίρομαι για τις εμφανίσεις της Άμιλλας τον τελευταιο καιρό, όχι μόνο γιατί παίζουν κάποιοι φίλοι, αλλά για το μπάσκετ που παίζουν. το ζούνε το παιχνίδι. Vagrant σε περιμένω την Δευτέρα στο Περιστέρι .........



Μα φρε στο Περιστερι θα σε περιμενω εγω . . . , το Ψυχικο χθες περασε χαλαρα απο Πετρουπολη (βεβαια, δεν ηταν και πολυ στα καλα τους οι παικτες του Αρη . . . ), οποτε σας βλεπω χλωμους . . . Αν παλι δω να μας ζοριζει και πολυ η Αμιλλα, θα ζητησω αλλαγη απο εξεδρα . . . !!!! ( Ουτε στο ΕΚΑ δεν μπορουμε πια . . . !!!! )

Επισης φιλια στον παλιο συμπακτη "abasketo" που τα ειπε καλα για Αχη . . .

smiley.gif
ilovebasketball
Καλωσοριζω στο Forum τον ΚΑΥΣΤΙΚΟ
Προβλεπω ωραιες καταστασεις.
Φιλε ΚΑΥΣΤΙΚΕ μηπως επρεπε να επανεξετασεις το ψευδωνυμο σου ??? ισως κατι γραφικοτερο??? icon_wave.gif
Jabar
Πρόγραμμα εβδομάδας για πυροβολημένους
10/1/2008 21.45 ΡΟΥΦ Αναγέννηση Πετραλώνων-ΑΟ ΠΕΡΑ
Εναλλακτικές επιλογές 21.00 Κερατέας ΓΣ Κερατέας-Δάφνη Δαφνίου
21.15 Ολύμπιο Πλάτων-ΕΦΟΑ
11/1/2008 21.00 Κόκκινος μύλος Αχιλλέας - Μελλάς
εναλλακτικές 21.00 Παλλήνη -Μαραθώνας
21.30 Μελίσσια -Λαγονήσι για όσους αρέσκονται στην αγωνία της πτώσης
12/1/2008 Παγκράτι -Δάφνη
13/1/2008 Ζωγράφου-Πανελευσινιακός
14/1/2008 21.00 ΙΛΙΟΝ-ΧΟΛΑΡΓΟΣ
ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΕΛΕΊΩΣ ΠΥΡΟΒΟΛΗΜΈΝΟΥΣ
20.00 Ταύρος- Γαλάτσι πακέτο μετάβαση στο τρίτο δεκάλεπτο στο 21.00 Αμιλλα-Ψυχικό
Jabar
Ας προσέξουν τα Σπάτα διότι ο ΔΑΣΑΛ όπου βλέπει ομάδα από τα μεσόγεια κάνει κηδεία .Δύο νίκες έγραψε
και αυτές με Μαρκόπουλο και Κορωπί γίνανε.
JASON
QUOTE(MISTA81 @ Jan 7 2008, 23:45 ) *
ΚΗΦΙΣΙΑ-ΑΜΙΛΛΑ 82-72

σαν αμιλλα παιξαμε πραγματικα πολυ καλά. αυτη η ηττα πιστοποιει με τον καλυτερο τροπο οσο και αν ακουγεται οξύμωρο οτι οι 3 συνεχόμενες νίκες που καναμε μόνο τυχαιες δεν ήταν. παιξαμε παρα πολύ καλα απέναντι σε μια καταπληκτική ΟΜΑΔΑ με ολη τη σημασία της λέξης ειμασταν συνεχεια κοντα στο σκορ καταφεραμε να γυρισουμε το παιχνιδι στους 4 πόντους απο τους 12 που ξέφυγε καποια στιγμή αλλα η ποιότητα της κηφισιάς μίλησε στο τέλος και οι πολλές λύσεις που εχουν ως ομάδα.

φυσικά μεγάλο ρόλο επαιξε και η τυχη για να κρατηθούμε κοντα στο σκορ αφού πολλές φορές η άμυνα της κηφησιάς τσάκιζε κόκκαλα και την πετάγαμε με τη λήξη του χρονου. η κηφισιά μας πίεσε πολύ στην περιφέρεια με αποτέλεσμα εμεις οι περιφερειακοι να μην εχουμε ξεμαρκαριστα σουτ και το παιχνιδι να κριθεί κοντα στο καλάθι παρόλα αυτα με καλές αμυνες κατα διαστήματα καταφέρναμε να είμαστε μεσα στο παιχνίδι.επίσης καποιες κρίσιμες αμυνες της βγαλαμε με επιτυχία αλλα χασαμε τα ριμπάουντ στην άμυνα...και το πιο σημαντικό που πληρώσαμε ειναι οτι ενω σε σετ παιχνίδι πιγαμα ρκετα καλά καναμε πολλα λάθη οταν προσπαθήσαμε να τρέξουμε το παιχνίδι σε ευκολά θεωρητικές φάσεις καί σχεδόν σε ολες αντι να βάλουμε δεχτήκαμε καλάθι και γκολ φαουλ.
πσ1. επειδή τον ψωμαδέρη τον ήξερα σαν παίκτη αλλα παιξαμε πρωτη φορά αντιπαλοι ειναι καταπληκτικός παίκτης και πιο πολυ καταπληκτικός χαρακτήρας...θεωρώ οτι οι αμφισβητίες τόυ κατα καιρούς αλλο προβλημα θα πρεπει να ειχαν με τον ιδιο...καλός και ο μιμο8 που μιλήσαμε στο τέλος....
πσ.2. οι ψηλοί της κηφησιάς δειξανε πως πρεπει να γίνονται τα φάουλ...η κανεις η δεν κάνεις. μεσοβέζικες λύσεις δεν υπάρχουνε
όσον αφορά την δικιά μας ομαδα εχο να πω οτι με τετοιες εμφανισεις στο μελλον λιγοι θα την γλιτώσουνε απο εμας...δειξαμε χαρακτήρα στην πιο δύσκολη εδρα του πρωταθλήματος.αρκεί να μείνουμε συγκεντρώμενοι και ενωμένοι. στην διακοπή δουλέψαμε καναμε και φιλικά καναμε και θεωρώ οτι σήμερα φύγαμε με κιτρινο φυλλο επειδη ηταν η κηφισια και μονο αυτή.
και πολυ καλή η διατησία. καποια λάθη εκατέρωθεν δεν επηρέασαν το παιχνίδι παρολο που ειμασταν κοντά στο σκορ.

Πολυ καλο παιχνιδι απο την Αμιλλα που αν ηταν πιο προσεκτικη θα μπορουσε να κανει την εκπληξη. αδικειται απο την βαθμολογικη της θεση και πιστευω πως θα σωθει ανετα. Η ΑΕΝΚ επηρεαστηκε μαλλον απο την διακοπη
και φανηκε εκτος ρυθμου. Τρομερο παιχνιδι απο τον Ψωμαδερη που κρατησε την ομαδα στα δυσκολα(συμφωνω απολυτα με το σχολιο του ΜΙSTA81). Καλος επισης και ο Ντεφουδης. Απο Αμιλλα ξεχωρισαν ο Καβουρης και το play maker.(Δεν ξερω το ονομα του)
trigazis-10
Ο ΚΑΥΣΤΙΚΟΣ μαλλον βρισκοταν σε αλλο γηπεδο.Δε προσπαθησα με το ζορι να γινω ηρωας οπως αναφερεις κ αυτο φαινεται απο συγκεκριμενες φασεις του παιχνιδιου.1)40 δευτερα πριν τη ληξη εχασα ελευθερο τριποντο απο τη γωνια μετα απο οργανωμενη επιθεση εχοντας ως εκεινη τη στιγμη 5/5 στο δευτερο ημιχρονο,2)μετα απο οδηγια του προπονητη στα 16 δευτερα παιρνω τη μπαλα κανω split κ πασα για ελευθερο σουτ σε συμπαικτη μου κ 3)στο τελος της κανονικης διαρκειας μετα απο time out εχει σχεδιαστει συστημα κ μεσα απο αυτο το συστημα λειτουργησα κ εχασα το τελευταιο σουτ ενω ειχαμε 2 δευτερα επαναφορα απο το πλαι.Αν θα μπορουσα να βοηθησω την ομαδα μου να κερδισει?Ναι! Αν προσπαθησα να γινω ηρωας? Οχι! Οταν καποιος ειναι στην εξεδρα δε ξερει τι συμβαινει μεσα στο γηπεδο γι αυτο ειναι καλο να προσεχει κ τι λεει.Επισης για τα τοσα χρονια που ασχολεισαι οπως λες οι χαρακτηρισμοι σου ειναι πολυ επιπολαιοι.
Jabar
Νομίζω ότι είναι αυτονόητο ότι όταν η μπάλλα καίει πηγαίνει στους πρώτους σκόρερ πόσο μάλλον όταν βρίσκονται σε καλή βραδιά.Ισως όμως ο φίλος ΚΑΥΣΤΙΚΟΣ αφού γράφει σαν αγαπημένη θέση του 6ου παίκτη να μην το έμαθε.Πάντως καλό θα ήταν να αποφεύγονται οι ατομικές κρίσεις.
LATRELL 17
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ... ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ Α ΕΣΚΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ Σ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ. ΦΕΤΟΣ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ Η ΘΕΤΙΚΗ ΕΚΠΛΗΞΗ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ Η ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ ΕΝΩ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΤΟ ΚΟΡΩΠΙ. . . ΕΧΩ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΕΝΚ ΚΑΙ ΙΛΙΟΝ ΘΑ ΑΝΕΒΟΥΝ.. ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΣΥΝΟΛΑ ΚΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΑΝΥΠΟΜΟΝΗΣΙΑ ΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΝΤΕΡΜΠΥ ΣΕ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ. .
ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΤΑ MATCH-UPS ΜΕΤΑΞΥ ΨΩΜΑΔΕΡΗ- ΜΠΕΛΛΑ(ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΙ ΣΟΥΤΕΡ), ΜΕΝΟΥΔΑΚΟΥ- ΣΚΑΛΩΜΕΝΟΥ (ΔΥΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΥΦΥΕΣΤΕΡΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ) ΚΑΙ ΝΤΕΦΟΥΔΗ- ΠΑΠΑΛΟΥΚΑ. .

ΤΕΛΟΣ ΕΛΠΙΖΩ Η ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΜΟΥ( ΚΟΡΩΠΙ) ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΡΙΝ ΚΙΝΔΥΝΕΨΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΜΕ ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟ. . .
tsitouridis
ΑΝ ΛΕΣ ΟΤΙ ΤΟ ΙΛΙΟΝ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΤΕ ΕΧΕΙΣ ΜΑΥΡΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ.ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΜΠΑΛΑ ΚΑΙ ΛΕΓΕΤΑΙ ΜΠΑΣΚΕΤ. blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif
ΚΑΥΣΤΙΚΟΣ
κατ 'αρχας μην θιγεσαι φιλε τριγαζη.επειδη ξερω πολλα περισσοτερα απο οσα νομιζεις ας μην συνεχισουμε.
ειναι απλα η γνωμη και οχι απαραιτητα η σωστη!!εκτος αν θες συνεχως να εκθειαζουμε!!!δεν σε γνωριζω για να εχω κατι μαζι σου, προς θεου!!εξ αλλου εχω ξεκινησει να γραφω για το καλο καποιων παικτων.
αν δεις θετικα την καθε κριτικη , θα σε βοηθησει να βελτιωθεις.και οπως ειδες ειπα οτι εισαι καλος παικτης...
nikefalin
QUOTE(ΚΑΥΣΤΙΚΟΣ @ Jan 8 2008, 13:13 ) *
ας μην συνεχισουμε.


κρατάμε αυτό και για όποιον επιθυμεί συνέχεια επιτρέπεται μόνο μέσω pm.
nikefalin
QUOTE(LATRELL 17 @ Jan 8 2008, 13:00 ) *
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ... ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ Α ΕΣΚΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ Σ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ. ΦΕΤΟΣ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ Η ΘΕΤΙΚΗ ΕΚΠΛΗΞΗ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ Η ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ ΕΝΩ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΤΟ ΚΟΡΩΠΙ. . . ΕΧΩ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΕΝΚ ΚΑΙ ΙΛΙΟΝ ΘΑ ΑΝΕΒΟΥΝ.. ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΣΥΝΟΛΑ ΚΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΑΝΥΠΟΜΟΝΗΣΙΑ ΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΝΤΕΡΜΠΥ ΣΕ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ. .
ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΤΑ MATCH-UPS ΜΕΤΑΞΥ ΨΩΜΑΔΕΡΗ- ΜΠΕΛΛΑ(ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΙ ΣΟΥΤΕΡ), ΜΕΝΟΥΔΑΚΟΥ- ΣΚΑΛΩΜΕΝΟΥ (ΔΥΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΥΦΥΕΣΤΕΡΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ) ΚΑΙ ΝΤΕΦΟΥΔΗ- ΠΑΠΑΛΟΥΚΑ. .

ΤΕΛΟΣ ΕΛΠΙΖΩ Η ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΜΟΥ( ΚΟΡΩΠΙ) ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΡΙΝ ΚΙΝΔΥΝΕΨΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΜΕ ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟ. . .

καλωσόρισες, καλά ποστ και μακροημέρευση εδώ

μια μικρή παρατήρηση (που ισχύει για όλους) : Γράφε με πεζά αντί για κεφαλαία
president
Φιλε ΚΑΥΣΤΙΚΕ διαβαζω με πολυ προσοχη αυτα που γραφεις και τα ποιο πολλα απ αυτα δεν εχουν νοημα και ειρμο σκεψης.Προσεξε λιγο γιατι τα ορια μεταξυ καυστικοτητας και απωθημενων η πικροχολου κουτσομπολιου ειναι λεπτα και εσυ με τις τοποθετησεις σου χωρις επιχειρηματα τα εχεις ξεπερασει.Εκτος εαν καθοσουν στο τελευταιο δεκαλεπτο στον παγκο και διαπιστωσες ολα αυτα που μας γραφεις.Και σε τελικη αναλυση εγω ειμαι ο Νικος Δεδες εσυ ποιος εισαι που παρακολουθεις τοσο τον Αθηναικο ωστε να κρινεις ποια παιχνιδια και πως τα εχασε ο προπονητης και ποια οι παικτες?Αλλωστε ειμαστε τοσοι στο γηπεδο που μιλαμε με τα μικρα ονοματα μας!!!και σιγουρα θα εισαι γνωστη φυσιογνομια.
soouza
Καλημέρα σε όλους.Άρης-Ψυχικό 60-79.Καθαρή νίκη για τη φιλοξενούμενη ομάδα που από την αρχή επέβαλε το ρυθμό της και ουσιαστικά δεν απειλήθηκε ποτέ.Από την άλλη ο Άρης με τραυματίες στη σύνθεση και γενικά σε κακή μέρα δεν κατάφερε να μπει ποτέ στο ρυθμό του αγώνα.Τα τρικ του Γρυλλιωνάκη απέδωσαν στιγμιαία κι έτσι το Ψυχικό επικράτησε άνετα!
THAMAR
QUOTE(ΚΑΥΣΤΙΚΟΣ @ Jan 6 2008, 14:09 ) *
τελος παντων κυριοι , δεν μπηκα για να λογομαχησω με κανεναν.απλα θα μπαινω για να προστατευω οσο μπορω τους αθλητες.οσο για τους χαρακτηρισμους οταν εκθειαζετε ατομα εδω,γιατι δεν ενοχλειται κανεις?οταν λεμε τα στραβα ενοχλειστε?

λοιπον , βρειτε μια φορμουλα για να συννενοουμαστε...

To ταιλευταιο πράγμα που κανεις με τα επομενα post απο αυτο εδω ειναι να προστατευεις τους αθλητες οπως ειχες πει οτι ειναι ο στοχος σου και σαν να μην φτάνει αυτο ασχολείσαι μονο με τους αθλητες του αθηναικου προσωπικα,ισως του μοναδικου σωματειου που δεν επρεπε να ασχοληθεις λογω των προβληματων του.μπορει τα 15 χρονια που εισαι στο χωρο να μην ειναι αρκετα για να μπορεις να κρινεις την πορεια και την επιδοση των αθλητων μεσα απο 10 λεπτα αγωνα που ειδες.
trigazis-10
Δε παρεξηγηθηκα απο τη κριτικη απλα ειναι λαθος αυτο που λες.Μια σωστη κριτικη θα ηταν οτι δε βοηθησα παρα πολυ στο πρωτο ημιχρονο η οτι κακως δε προσεξα κ χρεωθηκα με 5φαουλ 3 λεπτα πριν τελειωσει η παραταση(πολυ αυστηρο βεβαια αλλα ετσι το ειδε ο παπαδημητριου).Αφου ασχολεισαι κ καταλαβαινεις το αθλημα θα επρεπε να παρατηρησεις οτι ο αθηναικος ειχε 4 ευκαιριες να παρει το ματς κ οι τεσσερις αυτες προσπαθειες μοιραστηκαν σε 4 παικτες.Για να καταλαβαινομαστε καλυτερα ηρωας με τη κακη εννοια ειναι αυτος που εκβιαζει τις προσπαθειες κ δεν υπακουει στις οδηγιες του προπονητη στις τελευταιες φασεις.Εκτος βεβαια αν εννοεις οτι οταν ο προπονητης ζηταει να παρω τη μπαλα στις τελευταιες φασεις εγω πρεπει να κρυβομαι κ δινω την ευθυνη αλλου.
ΕΣΚΑΜΑΝΙΑ
41.gif Πολλα συγχαρητήρια στην ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ για την πορεία της, εκει που γλιτώσαν τον υποβιβασμό πέρυσι την τελευταία αγωνιστική,φέτος παρουσιαζονται σοβαροί,και πολυ δυνατοι στην άμυνα.
Νομίζω οτι η παρουσία του ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ είναι καταλυτική και πολλα συγχαρητηρια και σε αυτον και στους παιχτες του.ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ
ΚΑΥΣΤΙΚΟΣ
φιλε President δεν απαντησες χθες.ποιος αποζημιωνει τα παιδια που φυγανε?εκτος απο χρηματα χανουνε αγωνιστικα μια σεζον.μηπως ευθυνονται?
Green Lantern
QUOTE(tsitouridis @ Jan 8 2008, 13:08 ) *
ΑΝ ΛΕΣ ΟΤΙ ΤΟ ΙΛΙΟΝ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΤΕ ΕΧΕΙΣ ΜΑΥΡΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ.ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΜΠΑΛΑ ΚΑΙ ΛΕΓΕΤΑΙ ΜΠΑΣΚΕΤ. blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif


καλε μ φιλε εσυ φαινεται ξερεισ πολυ μπασκετ...... θελουμε κ αλλεσ πληροφοριεσ για το αθλημα......... smiley.gif smiley.gif smiley.gif icon_drunk.gif
dizzy_fingers
Φίλοι μου αν θέλετε να ανταλλάξετε "φιλοφρονήσεις" για το ποιός είναι πιο σχετικός με το άθλημα με ειρωνείες και κοροϊδίες, ας το κάνετε με πμ.
Δεν ενδιαφέρει τους υπολοίπους.
ilovebasketball
QUOTE(LATRELL 17 @ Jan 8 2008, 13:00 ) *
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ... ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ Α ΕΣΚΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ Σ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ. ΦΕΤΟΣ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ Η ΘΕΤΙΚΗ ΕΚΠΛΗΞΗ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ Η ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ ΕΝΩ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΤΟ ΚΟΡΩΠΙ. . . ΕΧΩ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΕΝΚ ΚΑΙ ΙΛΙΟΝ ΘΑ ΑΝΕΒΟΥΝ.. ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΣΥΝΟΛΑ ΚΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΑΝΥΠΟΜΟΝΗΣΙΑ ΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΝΤΕΡΜΠΥ ΣΕ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ. .
ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΤΑ MATCH-UPS ΜΕΤΑΞΥ ΨΩΜΑΔΕΡΗ- ΜΠΕΛΛΑ(ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΙ ΣΟΥΤΕΡ), ΜΕΝΟΥΔΑΚΟΥ- ΣΚΑΛΩΜΕΝΟΥ (ΔΥΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΥΦΥΕΣΤΕΡΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ) ΚΑΙ ΝΤΕΦΟΥΔΗ- ΠΑΠΑΛΟΥΚΑ. .

ΤΕΛΟΣ ΕΛΠΙΖΩ Η ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΜΟΥ( ΚΟΡΩΠΙ) ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΡΙΝ ΚΙΝΔΥΝΕΨΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΜΕ ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟ. . .



Φιλε μου ,δεν προλαβαμε να σε καλωσορισουμε και μας εχεις κουφανει.
ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ ΗΜΑΡΤΟΝ τι συγκρισεις ειναι αυτες .
Ας σοβαρευθουμε λιγο.
ΚΑΥΣΤΙΚΟΣ
Θα συμπληρώσω κάτι τελευταίο και αφήνω το θέμα Αθηνα'ι'κός.μην νομίσετε ότι έχω και πρόβλημα με τον σύλλογο.απλά να μιλάμε για αξιοπρέπεια μόνο γι αυτούς που είναι απλήρωτοι κύριε Δέδε.
ο νοών νοείτω!!!

και περιμένω απάντηση σε ότι ρώτησα κύριε Δέδε.
Αυτά , από αύριο ασχολούμαι με άλλες ομάδες.Ακολουθεί Κορωπί...

Φιλιά
jaske
Παιδια καλησπερα..διαβαζω καιρο το τοπικ αλλα πρωτη φορα γραφω σ'αυτο..ειμαι παικτης του αθηναικου..το ονομα μου ειναι τρυφωνας ζωιτσακος..πολυς λογος γινεται για την ομαδα μας που με τοσα προβληματα πιστευω πως εμφανιζει αξιολογο προσωπο στο πρωταθλημα(καποτε θα κερδισουμε και στην τελευταια επιθεση..δεν μπορει)..φιλε καυστικε με τοσα χρονια μπασκετ που παρακολουθεις επρεπε τουλαχιστον να πεις μια συγγνωμη στον τριγαζη..μητσο μην τον ακους..οσο για το ματς χτες χασαμε ξανα στην τελευταια επιθεση της παρατασης(μας κυνηγαει γκαντεμια)..ακολουθει δυσκολο ματς στην πεντελη..αυτα για σημερα..κορκοσουρα παιξε ετσι και στην πεντελη.. 41.gif
ilovebasketball
QUOTE(tsitouridis @ Jan 8 2008, 13:08 ) *
ΑΝ ΛΕΣ ΟΤΙ ΤΟ ΙΛΙΟΝ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΤΕ ΕΧΕΙΣ ΜΑΥΡΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ.ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΜΠΑΛΑ ΚΑΙ ΛΕΓΕΤΑΙ ΜΠΑΣΚΕΤ. blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif blove.gif


Σε ποια ομαδα παιζεις????
Σαν να πιανω κατι.
ΨΗΛΟΣ ΨΗΛΟΣ ΚΑΛΟΓΕΡΟΣ ΚΑΙ ΚΟΚΚΑΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ???
Το βρηκα??? icon_wave.gif
ilovebasketball
QUOTE(Jabar @ Jan 8 2008, 09:36 ) *
Το πρόβλημα της έλλειψης πόρων στην ΕΣΚΑ είναι γενικότερο μην κολλάτε στον Αθηναϊκό .Καλό θα είναι να αρχίσει μιά γενική συζήτηση με προτάσεις και τη γνώμη μου την έχω γράψει και παλιότερα.Αντί λοιπόν να στεναχωρούμε και να κακολογούμε ανθρώπους που αποδεδειγμένα αγαπούν το άθλημα ας σκύψουμε στο πρόβλημα.Μπράβο λοιπόν στα παιδιά και τους προπονητές που δείχνουν πόσο αγαπούν το άθλημα και παίζουν χωρίς τα 300 400 800 ευρώ αλλά ας βρούμε λύση και για το μέλλον.Μακάρι η προσπάθεια των παιδιών του Αθηναϊκού να ανταμειφθεί με παραμονή .Αν και το ταξίδι μέχρι την Ιθάκη όπως λέει και ο Καβάφης έχει και αυτό την αξία του.Τα προηγούμενα δεν περιέχουν μομφή για τα παιδιά που σταμάτησαν.Ελάτε να συζητήσουμε το πρόβλημα βλέποντας το δάσος και όχι το δέντρο γιατί αυτά έχουν συμβεί στο παρελθόν και νομοτελειακά θα ξανασυμβούν.Διευκρινίζω δεν έχω σχέση με Αθηναϊκό .Επίσης θέλω να πω ότι πρώτος ο κ.Δέδες έγραψε για τα προβλήματα που αντιμετωπίζει επώνυμα.


Nα ενα πολυ σοβαρο ποστ.
Προτρεπω τα μελη του Fοrum να ξεκινησουμε μια συζητηση για το οικονομικο κομματι του Αθηναικου Μπασκετ.
Πιστευω οτι πρεπει να βρεθουν οι ποροι για να γινει ενα σοβαρο και υγειες πρωταθλημα και σ"αυτο πρεπει και μπορουμε να βοηθησουμε ολοι μας.
Τι πρωταθλημα μπορει να γινει με αμοιβες 12 € σε διαιτητες και 7€ σε κριτες ?
Τι ποσα και για ποσο χρονο μπορει να αντεξει ο ηρωικος παραγοντας με 1200€ κρατικη επιχορηγηση
(ο Γιαννακοπουλος και ο Αγγελοπουλος διαλεξαν ΠΑΟ και ΟΣΦΠ)
Κανεις δεν ασχοληθηκε ποτε με ΕΟΚ και ΕΣΚΑ
Μπορουμε να βοηθησουμε.
ΠΕΡΙΜΕΝΩ blove.gif blove.gif blove.gif
nikefalin
QUOTE(ilovebasketball @ Jan 8 2008, 19:27 ) *
Nα ενα πολυ σοβαρο ποστ.
Προτρεπω τα μελη του Fοrum να ξεκινησουμε μια συζητηση για το οικονομικο κομματι του Αθηναικου Μπασκετ.
Πιστευω οτι πρεπει να βρεθουν οι ποροι για να γινει ενα σοβαρο και υγειες πρωταθλημα και σ"αυτο πρεπει και μπορουμε να βοηθησουμε ολοι μας.
Τι πρωταθλημα μπορει να γινει με αμοιβες 12 € σε διαιτητες και 7€ σε κριτες ?
Τι ποσα και για ποσο χρονο μπορει να αντεξει ο ηρωικος παραγοντας με 1200€ κρατικη επιχορηγηση
(ο Γιαννακοπουλος και ο Αγγελοπουλος διαλεξαν ΠΑΟ και ΟΣΦΠ)
Κανεις δεν ασχοληθηκε ποτε με ΕΟΚ και ΕΣΚΑ
Μπορουμε να βοηθησουμε.
ΠΕΡΙΜΕΝΩ blove.gif blove.gif blove.gif

Σωστά όλα αυτά που λέτε αλλά το πρωτάθλημα θεωρείται από τον νόμο ως ερασιτεχνικό, όπως όλα τα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑ. Αυτό σημαίνει πως όποιες συμφωνίες και αν γίνονται είναι εξ ορισμού στον αέρα. Υπάρχουν τόσα πολλά θέματα στο πλαίσιο του ερασιτεχνικού αθλητισμού (π.χ, ενώ ο νόμος δίνει χαρακτήρα χομπυ στην ασχολία όλων μας, "κλειδώνει" τους αθλητές για 3 χρόνια στα σωματεία και δεν τους επιτρέπει να μεταγγραφούν χωρίς την άδεια του σωματείου τους) που δεν αντιμετωπίζονται γιατί η ομοσπονδία λειτουργεί ως επι το πλείστον με ανθρώπους "σαρξ εκ σαρκός" ( μεγάλους σε ηλικία , μεγαλωμένους με άλλες παραστάσεις , με τον ερασιτεχνισμό των ανοικτών γηπέδων της δεκαετίας του 70).
Το υγειές και σοβαρό πρωτάθλημα που λέτε δεν έχει γίνει καν ακόμα στην Α1 (και κει υπάρχουν παρόμοιες καταστάσεις,δεν είναι όλοι Αγγελόπουλοι και Γιανακόπουλοι. μην ξεχνάτε τον περυσινό Μακεδονικό με τις εξώσεις από τα ξενοδοχεία ).
Τι σημαίνει υγειές και σοβαρό πρωτάθλημα ? ας ξεκινήσουμε με αυτό, ας το ορίσουμε
assistant
QUOTE(trigazis-10 @ Jan 8 2008, 12:44 ) *
Ο ΚΑΥΣΤΙΚΟΣ μαλλον βρισκοταν σε αλλο γηπεδο.Δε προσπαθησα με το ζορι να γινω ηρωας οπως αναφερεις κ αυτο φαινεται απο συγκεκριμενες φασεις του παιχνιδιου.1)40 δευτερα πριν τη ληξη εχασα ελευθερο τριποντο απο τη γωνια μετα απο οργανωμενη επιθεση εχοντας ως εκεινη τη στιγμη 5/5 στο δευτερο ημιχρονο,2)μετα απο οδηγια του προπονητη στα 16 δευτερα παιρνω τη μπαλα κανω split κ πασα για ελευθερο σουτ σε συμπαικτη μου κ 3)στο τελος της κανονικης διαρκειας μετα απο time out εχει σχεδιαστει συστημα κ μεσα απο αυτο το συστημα λειτουργησα κ εχασα το τελευταιο σουτ ενω ειχαμε 2 δευτερα επαναφορα απο το πλαι.Αν θα μπορουσα να βοηθησω την ομαδα μου να κερδισει?Ναι! Αν προσπαθησα να γινω ηρωας? Οχι! Οταν καποιος ειναι στην εξεδρα δε ξερει τι συμβαινει μεσα στο γηπεδο γι αυτο ειναι καλο να προσεχει κ τι λεει.Επισης για τα τοσα χρονια που ασχολεισαι οπως λες οι χαρακτηρισμοι σου ειναι πολυ επιπολαιοι.

Μη στενοχωριεσαι ρε μητσαρα.ολοι ξερουμε οτι τοσα χρονια στα γηπεδα νοιαζεσαι παντα για την επιτυχια της ομαδας κι οχι για την προσωπικη σου προβολη.γιαυτο και σε θελουν καθε χρονο τοσες καλες ομαδες.δε μπορω να κρυψω απ το υπολοιπο forum οτι μου προκαλεσαν εκπληξη και στενοχωρια τα γραφομενα του ΔΗΘΕΝ ΚΑΥΣΤΙΚΟΥ γιατι περιειχαν οχι καυστικοτητα αλλα μεγαλη δοση εμπαθειας.Λυπαμαι πολυ.............
Jabar
Aς ξεκινήσουμε πρώτα με την περιγραφή ορισμένων προβλημάτων που ακουμπάνε το ένα το άλλο και όλα μαζί μεγαλώνουν το πρόβλημα.
1.Οικονομικό πρόβλημα .Η επιχορήγηση από το κράτος και από τους περισσότερους δήμους είναι ανύπαρκτη.Επαγγελματικές ομάδες όπως ΠΑΕ ΚΑΕ με προσφορά κυρίως στο οπαδικό συναίσθημα χρηματοδοτούνται ποικιλοτρόπως και οι ερασιτεχνικές ομάδες συντηρούνται από το αίμα των ενασχολουμένων.
2.Χορηγίες σοβαρές την εποχή που τα πάντα μπορούν να μετρηθούν για το τι φέρνουν πίσω στις εταιρίες που τις δίνουν είναι ανέκδοτο.Το συναίσθημα στις ΑΕ δεν περισσεύει.
3.Λόγω φιλοδοξιών που είναι θεμιτές λόγω της ανθρώπινης φύσης οι παίκτες δεν αποτελούν αθλητικά προϊόντα των ομάδων οπότε δεν υπάρχει σύνδεση με την τοπική κοινωνία.Ετσι περιορισμένοι θεατές και χορηγίες έρχονται και απομακρίνονται πρόορα απο το χώρο πολλά παιδιά με πικρία .Χάνουμε λοιπόν φιλάθλους και μελοντικούς παράγοντες.
4.Κακοπληρωμένοι κριτές και διαιτητές (οι μόνοι που κρατούν το επίπεδο του πληθορισμού χαμηλό) που πρέπει να βάζουν και από τη τσέπη τους για να τους βρίζουν
LATRELL 17
Καλησπέρα σε όλους. . Παρατηρώ ότι προκάλεσα αρκετές αντιδράσεις με το πρώτο μου μήνυμα. . .
Φίλε Τσιτουρίδη θέλω να πιστεύω οτι εκτός από ουδέτερος είμαι και αντικειμενικός κριτής των πραγμάτων.
Πιστεύω ότι οποιοσδήποτε μπορεί να διακρίνει ότι οι δύο ομάδες που ξεχωρίζουν στο φετινό πρωτάθλημα είναι η ΑΕΝΚ και το Ίλιον. . . Οπότε εσύ είτε δεν είσαι ουδέτερος είτε δεν είσαι αντικειμενικός. . .
Όσον αφορά αυτούς που ανέφερα, νομίζω ότι πρόκειται για έξι από τους πιο ποιοτικούς παίκτες της κατηγορίας. . .
tool
QUOTE(LATRELL 17 @ Jan 8 2008, 11:00 ) *
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ... ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ Α ΕΣΚΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ Σ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ. ΦΕΤΟΣ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ Η ΘΕΤΙΚΗ ΕΚΠΛΗΞΗ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ Η ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ ΕΝΩ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΤΟ ΚΟΡΩΠΙ. . . ΕΧΩ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΕΝΚ ΚΑΙ ΙΛΙΟΝ ΘΑ ΑΝΕΒΟΥΝ.. ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΣΥΝΟΛΑ ΚΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΑΝΥΠΟΜΟΝΗΣΙΑ ΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΝΤΕΡΜΠΥ ΣΕ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ. .
ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΩ ΤΑ MATCH-UPS ΜΕΤΑΞΥ ΨΩΜΑΔΕΡΗ- ΜΠΕΛΛΑ(ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΙ ΣΟΥΤΕΡ), ΜΕΝΟΥΔΑΚΟΥ- ΣΚΑΛΩΜΕΝΟΥ (ΔΥΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΥΦΥΕΣΤΕΡΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ) ΚΑΙ ΝΤΕΦΟΥΔΗ- ΠΑΠΑΛΟΥΚΑ. .

ΤΕΛΟΣ ΕΛΠΙΖΩ Η ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΜΟΥ( ΚΟΡΩΠΙ) ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΡΙΝ ΚΙΝΔΥΝΕΨΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΜΕ ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟ. . .



Και καλά η συγκριση ψωμαδέρη - μπέλλα και ντεφούδη - παπαλουκά, η σύγκριση μενουδάκου - σκαλωμένου???? blink.gif πως γίνεται ρε φίλε LATRELL 17??
;Έχουμε χάσει το μέτρο μου φαίνεται...
Συγκρίνεται ρε παιδιά ο μενουδάκος με τον σκαλωμένο, καμία επαφή, δύο επίπεδα πιο πάνω ο μενουδάκος!
Jabar
Μοντέλα επίλυσης τέτοιων προβλημάτων υπάρχουν δοκιμασμένα.Το παράδειγμα της Αμερικής με το ΝΒΑ NBDL και κολλεγιακό είναι ένα μοντέλο.Τηλεγραφικά λοιπόν η δημιουργία επιπλέον ομίλων στη Γ Εθνική η η
δημιουργία Δ Εθνικής με μόνο κριτήριο κατάθεση και εκτέλεση προϋπολογισμών στο ακέραιο με minimum μισθούς παικτών και όριο budget . Κάτι σαν το ΝΒΑ χωρίς υποβιβασμό.Τα ερασιτεχνικά σωματεία μπορούν να αγωνίζονται στις κατηγορίες ΕΣΚΑ κάτι σαν κολλεγιακό χωρίς άνοδο στις επαγγελματικές.Εδώ μπορεί να υπάρξει το φυτώριο και συνεργασίες με ομάδες πιό πάνω κατηγοριών.Ετσι περισσότερος κόσμος και κυρίως νέα παιδιά θα μείνουν στο άθλημα.
Θεωρώ ότι υπάρχουν λύσεις αρκεί να ξεφύγουμε από την εσωστρέφεια τον καταγγελτικό λόγο και να συζητήσουμε γύρω από ένα τραπέζι για αυτό που ενώνει παράγοντες παίκτες προπονητές κριτές διαιτητές ?
biggrin.gif καλά αστείο ήταν το μπάσκετ. bball.gif
blove.gif
ΚΑΥΣΤΙΚΟΣ
καλησπερα,

στο κορωπι τους διωχνουν εναν -εναν.
στο ψυχικο υπαρχουν προβληματα.
ηλιουπολη προσπαθει με τεχνητες ανπνοες να μεινουνε ζωντανοι!!
το ιλιον με πολυ καλη ισορροπια σε ολες τις γραμμες και ηρεμια στον παγκο ,ειναι η ηρεμη δυναμη και η αποδειξη οτι ,ενα μετριο απο ονοματα συνολο μπορει με καλο κλιμα και δουλεια να κανει θαυματα.
πεντελη, προσπαθει να κρατηθει στο κολπο, αλλα κατι τις λειπει.
πετρουπολη εμπειρο υλικο,αλλα εχει μεινει πισω,θα προλαβει?
ταυρος ,πολυ σταθερη και καλη ομαδα.
αμμιλα δειχνει να το πιστευει.
λιοσια η νεκρανασταση.
μαρκοπουλο , το φιλι της ζωης με διπλο προχθες.
ραφηνα , γιουρια στον ταβλα με τα κουλουρια,ομαδα ασανσερ!.
αθηναικος, θελει πολυ αλλα με τοσα προβληματα μαλλον δεν προλαβαινει.
γαλατσι μαλλον δεν την σωνει την παρτιδα.

κηφισσια , 2 κλασεις πανω απο ολους, με αφθονες λυσεις για την κατηγορια.

εκτιμηση μου,
ανοδος-Κιφισσια και Ιλιον
πτωση-Λιοσια -γαλατσι και αλλοι 2 απο ηλιουπολη,αθηναικο,αμιλλα,ραφηνα,κορωπι

καλο σας βραδυ...
Lebron08
Θα συμφωνησω με τον Green Lantern!Ο κυριος tsitouridis πρεπει να ξερει πολυ μπασκετ!Μαλλον ομως δεν ξερει οτι για να θεωρεισαι σχετικος με το μπασκετ δεν αρκει να ξερεις Μ Ο Ν Ο το χρωμα και το σχημα της μπαλας ( bball.gif )...Οταν μαθει κ τα υπολοιπα βασικα πραγματα (π.χ. με ποσους παιχτες παιζεται το αθλημα με την πορτοκαλι μπαλα κλπ κλπ) ισως αρχισει πραγματικα να καταλαβαινει λιγο απο μπασκετ.Για την ωρα ομως καλο θα ηταν να δει τη μεχρι τωρα πορεια της Ενωσης Ιλιου (γιατι αμφιβαλλω αν εχει δει εστω κ ενα ματς της ομαδας φετος),να δει κ που βρισκεται βαθμολογικα η ομαδα(καπου ψηλα να κοιταξει,αν δεν ξερει) κ μετα ας ξαναμιλησουμε για το ποιος εχει μαυρα μεσανυχτα...

Φιλε tsitouridis, περαστικα σου.

Υ.Γ. : This is a ball: bball.gif
This is a basket: wos_sport3.gif
This game is called: Basketball!
Jordan d
αρτεμακις οε οε οε οε οε οε οε 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
Jordan d
φιλε φιλ τζακσον συγνωμη καυστικε ηθελα να πω εχεις παρει φορα και κραζεις δηθεν οτι υπερασπιζεσαι τους παικτες!καταρχην χαλαρωσε και βαλτα με την ομαδα και αυτους που σε πικραναν!
nikefalin
QUOTE(Jordan d @ Jan 9 2008, 09:38 ) *
φιλε φιλ τζακσον συγνωμη καυστικε ηθελα να πω εχεις παρει φορα και κραζεις δηθεν οτι υπερασπιζεσαι τους παικτες!καταρχην χαλαρωσε και βαλτα με την ομαδα και αυτους που σε πικραναν!

τελειώνει εδώ το θέμα με την κριτική και την παραφιλολογία μαζί δεμένες, διευθετήστε το ΑΥΣΤΗΡΑ ΜΕ PM.
Οποιαδήποτε άλλη προσωπική αναφορά πέραν της αγωνιστικής κριτικής θα έχει συνέπειες για όποιον το κάνει
ΚΑΥΣΤΙΚΟΣ
αγαπητοί φίλοι,
δεν με έχει πικράνει κάποιος,απλά οι μισές ομάδες της κατηγορίας έχουνε διαλύσει.δεν το ΄βλέπετε?
άφησα τα σπάτα για το τέλος μιας και είμαι της ευρύτερης περιοχής.καλός ο νέος κόουτς αλλά και ο προηγούμενος σοβαρός και ανερχόμενος.απλά πλήρωσε την έπαρση του 4/4 στην αρχή.η διοίκηση ανέβασε τον πήχυ απότομα.η ομάδα δεν είναι κακή απλά στερείται λύσεων στον πάγκο.ήτανε λογικό να κάνει κοιλιά
η ομάδα.πάντως για νεοφώτιστη μια χαρά τα πάνε τα παιδιά και μπραβο τους.

παιδιά καταλαβαίνω τις αντιδράσεις σας, αναμενόμενες αλλά η αλήθεια ενοχλεί!!
καλή τύχη στα παιδιά του αθηναικού!!
φίλε τριγάζη , δεν ήθελα να σε θίξω,προσωπική εκτίμηση έκανα η οποία δεν είναι απαραίτητα και σωστή.
dizzy_fingers
Να κάνω μία σημείωση, αγαπητέ φίλε Καυστικέ.

Αναφέρεις συνεχώς για την "αλήθεια που καίει" στα ποστ σου, αλλά για να πονέσει ή να γίνει έστω κάτι, πρέπει αυτή να είναι τεκμηριωμένη. Όχι με επιχειρήματα, έτσι τεκμηριώνονται οι απόψεις, αλλά με γεγονότα και αποδείξεις.

Εσύ μέχρι στιγμής έχεις εκφράσει μόνο προσωπικές απόψεις και τοποθετήσεις, τις οποίες όμως πλασάρεις ως γεγονότα. Δε λέω, μπορεί οι απόψεις σου να αντιστοιχούν σε πραγματικά γεγονότα, μπορεί κιόλας εγώ και πολλοί άλλοι να συμφωνούμε μαζί σου, αλλά αυτό δεν έχει καμία σχέση με τον σκοπό για τον οποίο μας ανέφερες ότι γράφτηκες.


Ούτε, επίσης, μπορούν οι αλλεπάλληλες ερωτήσεις στυλ κατηγορητηρίου που καταλήγουν σε "...μήπως είστε εσείς ο τάδε φταίχτης του τάδε προβλήματος?" μπορούν να θεωρηθούν ως παράθεση γεγονότων.
Κάθε άλλο, ως φτηνή δημοσιογραφική τακτική για απόσπαση πληροφοριών, μπορεί να θεωρηθεί και είναι σίγουρο πως δεν έχει άλλο αποτέλεσμα από τη μείωση του σεβασμού των τρίτων προς το πρόσωπό σου.

Για να το θέσω αλλιώς, πώς θα σου φαινόταν αν ξαφνικά έβγαινα και έλεγα πως "ο ΚΑΥΣΤΙΚΟΣ είναι ο πρόεδρος της Χ ομάδας που βγαίνει και κράζει τους υπόλοιπους με σκοπό να δημιουργήσει κλίμα υπέρ του", χωρίς να γνωρίζετε ποιός είμαι εγώ, χωρίς κανένα επιχείρημα-γεγονός, και ως τεκμηρίωση παρουσίαζα μία ανώνυμη πηγή "από μέσα"?



Ποστ όπως το πιο πάνω που σχολιάζεις την πορεία των ομάδων, θεωρείται άποψη (και αυτή, αν θέλεις, μπορεί να είναι καυστική αρκεί να μην περνάει τα όρια των κανονισμών).
Παράθεση γεγονότων, κατηγορίες, αλήθειες ακόμα δεν έχω δει.

Οπότε, θα σε παρακαλέσω είτε να αποφασίσεις να συνεχίσεις γράφοντας τις απόψεις σου πάνω στα αγωνιστικά θέματα της Α ΕΣΚΑ, είτε αν αποφασίσεις να γράφεις αλήθειες να τις τεκμηριώσεις με γεγονότα και επωνύμως (αν βρεις τρόπο να τις τεκμηριώσεις χωρίς να αποκαλύψεις την ταυτότητά σου, κι εκεί δεν έχω κανένα πρόβλημα, δεν είναι άλλωστε το ζητούμενο η ταυτότητά σου, αλλά τα γραφόμενά σου να στέκουν).


Αυτά.
ARVI
διάβασα στην εφημερίδα μονο 5 παίκτες τησ Ραφήνας...τι παίζει εχεί κανείσ ιδέα?.....καλή συνέχεια στην πεντέλη που πρέπει να φορτσάρει τώρα για να μείνει στο κόλπο...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.