Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2007-08
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
Ρε αμπαλε Κοσμιδη που βοσκεις?
basket4ever13
1.Οι πολλές γκρίνιες για διαιτησία αυτή τη βδομάδα έλειψαν ίσως να έπιασαν τόπο και να έγιναν ποιό προσεκτικοί ορισμοί.
2.ΓΑΛΑΤΣΙ ομάδα με πολλά νέα παιδιά από τα σπλάχνα του.Αξιέπαινη προσπάθεια μακάρι να μην κινδυνέψει.
Λοιζος και όχι μόνο παιχτης για μεγαλύτερη κατηγορία.
3.ΧΟΛΑΡΓΟΣ 8 λεπτά ποιοτικού απόλυτου μπάσκετ το ζητούμενο η διάρκεια στο παιχνίδι
4.Η επόμενη αγωνιστική ΚΟΡΩΠΙ-ΙΛΙΟΝ, ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΨΥΧΙΚΟ, ΑΡΗΣ-ΧΟΛΑΡΓΟΣ, θα δείξει αρκετά
5.Αφιερωμένο σε κάποιο παίχτη που κόντεψαν να του κόψουν το μπάσκετ και τον έκαναν να παίζει ποδόσφαιρο blove.gif
The Grey
Η αλήθεια είναι πως σε ένα forum δεν μπορείς να γράψεις μακροσκελείς αναλύσεις γιατί κουράζουν και πολλές φορές διαστρεβλώνονται από ανθρώπους που δεν θέλουν να δουν αντικειμενικά μερικά πράγματα.
Από τη πλευρά μου θα ήθελα να θέσω απλώς μερικά ερωτήματα.

1. Τι γίνεται πριν ξεκινήσει ένα πρωτάθλημα ;
2. Ποιοι είναι οι managers και ποιος ο ρόλος τους;
3. Γιατί μια ομάδα μπορεί να έχει άνωθεν βοήθεια; Είναι μόνο τα λεφτά η υπάρχει και κάτι ακόμα;
4. Πως μια ομάδα έχει βοήθεια κατά τη διάρκεια της χρονιάς;
5. Πως ορίζονται οι διαιτητές και ποια είναι η προϊστορία τους;
6. Πως διαμορφώνονται τα αποτελέσματα και ποιος ωφελείται τελικά;

Είναι κρίμα, στη πλάτη των συλλόγων, των αγνών φίλων του αθλήματος και των ομάδων κάποιοι να στήνουν τις επιχειρήσεις τους και να κατευθύνουν καταστάσεις.

Η παίρνουμε το κόκκινο χάπι και βλέπουμε τα πράγματα στη πραγματική τους διάσταση και δεν έχουμε ψευδαισθήσεις ή παίρνουμε το μπλε χάπι και ζούμε μια ψευδαίσθηση που την έχουμε διαμορφώσει όπως την θέλουμε.

Γεια
barkley
QUOTE(The Grey @ Nov 20 2007, 20:39 ) *
Η αλήθεια είναι πως σε ένα forum δεν μπορείς να γράψεις μακροσκελείς αναλύσεις γιατί κουράζουν και πολλές φορές διαστρεβλώνονται από ανθρώπους που δεν θέλουν να δουν αντικειμενικά μερικά πράγματα.
Από τη πλευρά μου θα ήθελα να θέσω απλώς μερικά ερωτήματα.

1. Τι γίνεται πριν ξεκινήσει ένα πρωτάθλημα ;
2. Ποιοι είναι οι managers και ποιος ο ρόλος τους;
3. Γιατί μια ομάδα μπορεί να έχει άνωθεν βοήθεια; Είναι μόνο τα λεφτά η υπάρχει και κάτι ακόμα;
4. Πως μια ομάδα έχει βοήθεια κατά τη διάρκεια της χρονιάς;
5. Πως ορίζονται οι διαιτητές και ποια είναι η προϊστορία τους;
6. Πως διαμορφώνονται τα αποτελέσματα και ποιος ωφελείται τελικά;

Είναι κρίμα, στη πλάτη των συλλόγων, των αγνών φίλων του αθλήματος και των ομάδων κάποιοι να στήνουν τις επιχειρήσεις τους και να κατευθύνουν καταστάσεις.

Η παίρνουμε το κόκκινο χάπι και βλέπουμε τα πράγματα στη πραγματική τους διάσταση και δεν έχουμε ψευδαισθήσεις ή παίρνουμε το μπλε χάπι και ζούμε μια ψευδαίσθηση που την έχουμε διαμορφώσει όπως την θέλουμε.

Γεια



Ειναι που εννοουσες οτι εχουν καλες διοικησεις και παικτες....
Οι μακροσκελεις αναλυσεις αν εχεις να πεις κατι ενδιαφερον δεν κουραζουν.
Αν ομως γραφεις κοινοτυπα πραγματα και μια προταση να γραψεις ειναι κουραστικα.
Εσυ ανηκεις στην δευτερη περιπτωση.
Τα ερωτηματα που θετεις ειναι κοινοτυπα και κουραστικα.Εχω βαρεθει να τα ακουω τοσα χρονια.
Θελεις να μπεις στην αλλη κατηγορια?
Απαντησε στα ερωτηματα σου με ονοματα και στοιχεια και ειμαστε μαζι σου.
Αφου εχεις τετοιο ογκο και ποιοτητα πληροφοριων γραψτα να μην χανουν το χρονο τους οι εκτος κυκλωματων παικτες,παραγοντες,φιλαθλοι κ.α.
Εγω ειμαι πολυ προθυμος να ακουσω ακομα και να αφορουν ατομα που τωρα εκτιμω.
Δωσε μας λοιπον το κοκκινο χαπι.
pitbull
QUOTE(The Grey @ Nov 21 2007, 10:39 ) *
Η αλήθεια είναι πως σε ένα forum δεν μπορείς να γράψεις μακροσκελείς αναλύσεις γιατί κουράζουν και πολλές φορές διαστρεβλώνονται από ανθρώπους που δεν θέλουν να δουν αντικειμενικά μερικά πράγματα.
Από τη πλευρά μου θα ήθελα να θέσω απλώς μερικά ερωτήματα.

1. Τι γίνεται πριν ξεκινήσει ένα πρωτάθλημα ;
2. Ποιοι είναι οι managers και ποιος ο ρόλος τους;
3. Γιατί μια ομάδα μπορεί να έχει άνωθεν βοήθεια; Είναι μόνο τα λεφτά η υπάρχει και κάτι ακόμα;
4. Πως μια ομάδα έχει βοήθεια κατά τη διάρκεια της χρονιάς;
5. Πως ορίζονται οι διαιτητές και ποια είναι η προϊστορία τους;
6. Πως διαμορφώνονται τα αποτελέσματα και ποιος ωφελείται τελικά;

Είναι κρίμα, στη πλάτη των συλλόγων, των αγνών φίλων του αθλήματος και των ομάδων κάποιοι να στήνουν τις επιχειρήσεις τους και να κατευθύνουν καταστάσεις.

Η παίρνουμε το κόκκινο χάπι και βλέπουμε τα πράγματα στη πραγματική τους διάσταση και δεν έχουμε ψευδαισθήσεις ή παίρνουμε το μπλε χάπι και ζούμε μια ψευδαίσθηση που την έχουμε διαμορφώσει όπως την θέλουμε.

Γεια

για οσους ασχολουνται χρονια με αυτην την κατηγορια αυτες οι ερωτησεις ειναι ρητορικες.
JASON
Από εφημερίδα SPORTDAY:
Την Κυριακή η Εθνική Ενόπλων του Γιώργου Σκροπολίθα αναχωρεί για το Βέλγιο για να μετάσχει στο πρωτάθλημα του ΝΑΤΟ(26/11-2/12) Η Ενόπλων αγωνίζεται στον όμιλο με Ιταλία, Βέλγιο, Ολλανδία, Λετονία. Στον άλλο όμιλο συμμετέχουν οι Τουρκία, ΗΠΑ, Γαλλία, Αγγλία, Λιθουανία. Οι δυο πρώτοι θα παίξουν στον τελικό. Η αποστολή : Περπέρογλου(ΠΑΟ), Στεφανίδης(Μαρούσι), Καραδολάμης(Αρης), Αγγελόπουλος(Πανιώνιος), Πετρόπουλος(Ολυμπιάδα), Καραποστόλου(ΑΓΟΡ), Σιούτης(Δάφνη), Νησιώτης(ICBS), Φόρος(Τρίκαλα), Σταυρουλάκης(Αίγιο), Κουτσός(Αρκαδικός), Ψωμαδέρης(Κηφησιά).
ilion_player
Μου αρέσει που άρχισαν να μπαίνουν οι χοντροί προβληματισμοί. Μου δίνει ελπίδες ότι μπορεί να προλάβω εκείνη την ημέρα που είχα γράψει σε προηγούμενο post μου που αφορούσε αγνούς παίκτες, φιλάθλους, βρεγμένη σανίδα και σπέσιαλ περιποίηση των παράσιτων του χώρου. Θέλω να δω ονόματα έστω και αν αυτός που τα γράφει κρύβεται πίσω από ψευδώνυμο. Έχω τρόπο να τα επιβεβαιώσω και αν στην αρχή δεν μπορέσω απλά θα πάω και θα ρωτήσω τα άτομα κατά πρόσωπο και θα δω ποιος λέει αλήθεια και ποιος όχι. Να ξέρετε ότι τα μάτια λένε πάντα την αλήθεια ιδιαίτερα όταν έχεις λερωμένη την φωλιά σου. Δώστε απαντήσεις στις ρητορικές ερωτήσεις που τέθηκαν και που τις ξέρετε οι περισσότεροι. Γιουχάρετε τε τα παράσιτα όταν τα βλέπετε στα γήπεδα και χειροκροτήστε τα παιδιά -όλα τα παιδιά- που δίνουν τον καλύτερο εαυτό τους την ώρα του αγώνα, είτε γιατί κάνουν το κέφι τους, είτε επειδή βλέπουν επαγγελματικά το όλο θέμα αλλά πάντα προς τέρψη και ευχαρίστηση των δικών μας ματιών. Έχω ακούσει από παίκτες και έχω διαβάσει και στο forum για "ξύλο" μέσα στις ρακέτες, για κορμιά να πέφτουν και τους βλέπω να τα λένε ο ένας στον άλλο σαν να μην έγιναν από τους ίδιους. Σίγουρα δεν έγιναν από τους ίδιους επειδή την ώρα του αγώνα βρίσκεσαι σε άλλη "διάσταση" και ότι ισχύει τότε δεν ισχύει εκτός γηπέδου. Αυτό είναι ότι καλύτερο μπορώ να δω σε ένα παιχνίδι και μακάρι να το βλέπω συνέχεια. Αντίπαλοι στο γήπεδο να κουβεντιάζουν το "ξύλο" που έπεσε την ώρα του αγώνα μέσα στο παρκέ σαν να μην συνέβη σε αυτούς. Όσο βλέπω τέτοια τόσο θα φουντώνει η ελπίδα μου ότι κάποια μέρα ένα ολόκληρο γήπεδο βραχνιάζει από τις επεφυμίες των προσπαθειών όλων των παικτών δικών μας και αντιπάλων.
Και επειδή πάλι με έπιασε ο οίστρος μου καλύτερα να σταματήσω εδώ. Μια ερώτηση μόνο στους γνωρίζοντες. Το 21:15 ισχύει ως ώρα έναρξης για το παιχνίδι στο Κορωπί με το Ίλιον την επόμενη εβδομάδα;
ilion_player
QUOTE(JASON @ Nov 21 2007, 15:00 ) *
Από εφημερίδα SPORTDAY:
Την Κυριακή η Εθνική Ενόπλων του Γιώργου Σκροπολίθα αναχωρεί για το Βέλγιο για να μετάσχει στο πρωτάθλημα του ΝΑΤΟ(26/11-2/12) Η Ενόπλων αγωνίζεται στον όμιλο με Ιταλία, Βέλγιο, Ολλανδία, Λετονία. Στον άλλο όμιλο συμμετέχουν οι Τουρκία, ΗΠΑ, Γαλλία, Αγγλία, Λιθουανία. Οι δυο πρώτοι θα παίξουν στον τελικό. Η αποστολή : Περπέρογλου(ΠΑΟ), Στεφανίδης(Μαρούσι), Καραδολάμης(Αρης), Αγγελόπουλος(Πανιώνιος), Πετρόπουλος(Ολυμπιάδα), Καραποστόλου(ΑΓΟΡ), Σιούτης(Δάφνη), Νησιώτης(ICBS), Φόρος(Τρίκαλα), Σταυρουλάκης(Αίγιο), Κουτσός(Αρκαδικός), Ψωμαδέρης(Κηφησιά).


Δηλαδή ο Ψωμαδέρης χάνει τα παιχνίδια με Γαλάτσι εκτός και Χολαργό εντός; Δεν είναι απώλεια για την Κηφισιά;
dolly12
παντα ειναι απωλεια ενας παικτης σε μια ομαδα αλλα η κηφισια εχεις 12 παικτες ισαξιους και δε νομιζω οτι θα αντιμετωπισει προβλημα σε κανενα απο τα 2 παιχνιδια τουλαχιστον λογω απουσιας... εξαλου εχει μενουδακο στο 2 (αν χρειαστει), καρατζα στο 2,3 και μπαρτζο στο 3 που ειναι νομιζω αξιοι αντικατστατες και θα καλυψουν μια χαρα το κενο του ψωμαδερη!

smiley.gif
Basket-time
Αν δεν κάνω λάθος παίζει και να αναβληθούν τα ματς αυτά...


Τουλάχιστον η εφημερίδα γράφει ότι το Αίγιο (λόγω Σταυρουλάκη) δεν θα παίξει αγώνα...Δεν ξέρω αν γίνει το ίδιο και με τη Κηφισιά... rolleyes.gif
larry33
QUOTE(ilion_player @ Nov 21 2007, 16:17 ) *
Δηλαδή ο Ψωμαδέρης χάνει τα παιχνίδια με Γαλάτσι εκτός και Χολαργό εντός; Δεν είναι απώλεια για την Κηφισιά;

Καρατζάς-μπάρτζος τρελο δίδυμο!
Scales4 προσοχή στον εφοδεύον!
mimos8
QUOTE(larry33 @ Nov 22 2007, 00:05 ) *
Καρατζάς-μπάρτζος τρελο δίδυμο!
Scales4 προσοχή στον εφοδεύον!

με καρατζα και μπαρτζο(ειδικα αν ερθει απο σκοπια κατευθειαν στο γηπεδο) δε φοβαμαι τιποτα...ειδικα αν εχω παρει και τα ηρεμιστικα μου απο πριν!!!
ilion_player
Αυτή είναι στρατιωτική θητεία. Να είσαι στο internet και να παρακολουθείς τα αγαπημένα σου site από την σκοπιά. Όχι σαν την δική μου που για να καπνίσουμε τσιγάρο έπρεπε να το έχουμε μέσα στην κάνη του G3 για να μην φαίνεται από μακριά και πολλές φορές φέρναμε την κάνη στο στόμα για να τραβήξουμε τζούρα και μοιάζαμε σαν να θέλαμε να τινάξουμε τα μυαλά μας στον αέρα. Αλλά αφού οι καιροί άλλαξαν και όλα εξελίσονται καλά κάνετε και πάνω από όλα καλή θητεία και καλή απόλυση. Αλήθεια την ερώτηση "πόσες μείνανε ρε σειρά;" την κάνετε ακόμη ή είναι πλέον άκαιρη;
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
Αυτος που σου εμαθε να παιζεις μπασκετ ειμαι Κοσμιδη.
Αλλα εξακολουθεις να παραμενεις εκτος απο αμπαλος.......
εντελως ποντιος. blech.gif blech.gif blech.gif
TF LAGONHSI
ρε μάγκες είστε τρελαμένοι τελείως τα ξημερώματα και στέλνετε posted γουστάρω καλή απόλυση σε όσους είναι φαντάροι
The Grey
Η κατάσταση είναι ίδια παντού και τα forums δεν διαφέρουν. Χαβαλές να γίνεται, να πει κάτι κάποιος και να του τη παίσουμε, να παρακαλάμε να μας τη πει και να ανταποδώσουμε. Η συνέχεια της εξέδρας στον υπολογιστή.

Βλέπω πως όλοι γνωρίζετε, και αφού γνωρίζετε τότε τι θέλετε; Εάν γνωρίζετε και δεν μιλάτε τότε αποδέχεσθε αυτή τη φαρσοκωμωδία, παρακαλάτε πότε θα έρθει η στιγμή να χωθείτε κι'εσεις (η ομάδα σας) σε αυτά τα κόλπα, απλώς έχετε ελπίδες και περιμένετε τη σειρά σας. Λέτε πες ονόματα, αφού τα ξέρετε τότε γιατί ενδιαφέρεσθε, μήπως σας αρέσει να έχετε άλλο ένα πάνελ με παραθυράκια που όλοι θα φωνάζουν και θα λένε το κοντό και το μακρύ τους;

Και άντε είπαμε ονόματα και τι έγινε; Αύριο πάλι θα ψωνίζετε από τα ίδια μαγαζιά.

Για ψάξτε λίγο, σε πόσες ομάδες από Α' ΕΣΚΑ και πάνω στις ανδρικές ομάδες παίζουν παιδιά που προέρχονται από τα τμήματα υποδομής των ομάδων. Πόσοι πρόεδροι προσπαθούν, ενδιαφέρονται και ξοδεύουν για τα τμήματα υποδομής; πως κατρακυλάνε οι ομάδες στις χαμηλές κατηγορίες ως αποτέλεσμα των πρόσκαιρων φιλοδοξιών και των ανοιγμάτων που έκαναν οι τυχαίοι πρόεδροι; πως οι αθλητές πληρώνουν νταβατζήδες για να βρίσκουν ομάδες και οι νταβατζήδες τι προσφέρουν σε αυτούς;

Να πούμε κι' αλλά; Θέλετε να ειπωθούν πράγματα ένα ένα; αλλά ξέρω δεν κάνει, μη σας χαλάμε τον χαβαλέ, καλά περνάτε τώρα, αύριο θα βρείτε κάτι άλλο, οικογένεια, δουλειά, καμιά κονόμα και που και που θα μιλάτε και για το μπασκετάκι.

Τόσα χρόνια βλέπω την κατάντια, βλέπω ανθρώπους σοβαρούς που έχουν όραμα για την ομάδα τους, για το μπάσκετ, να απογοητεύονται και να απομακρύνονται. Κάποια στιγμή κάποιος ίσως θα προσπαθήσει να πει κάτι αλλά θα τον προλάβουν να τον αποστομώσουν, για να μη τους χαλάσει τον ύπνο.

Εάν έχετε διάθεση για σοβαρό διάλογο και διάθεση να βγει κάτι δημιουργικό ας ανοίξουμε κάποιο άλλο topic και να τα πούμε. Ζητώ συγγνώμη που έθεσα ένα πιο γενικό ζήτημα που ίσως να μην ταιριάζει εδώ.

Ευχαριστώ
mkos10
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Nov 22 2007, 02:00 ) *
Αυτος που σου εμαθε να παιζεις μπασκετ ειμαι Κοσμιδη.
Αλλα εξακολουθεις να παραμενεις εκτος απο αμπαλος.......
εντελως ποντιος. blech.gif blech.gif blech.gif


αφου εισαι αυτος που με εμαθε μπασκετ τοτε εισαι και εσυ αμπαλος....λυσε μου μια απορια...γιατι ποσταρεις εδω?? στο topic της Γ εσκα πρεπει να ποσταρεις...
tasos5
QUOTE(mkos10 @ Nov 22 2007, 13:06 ) *
αφου εισαι αυτος που με εμαθε μπασκετ τοτε εισαι και εσυ αμπαλος....λυσε μου μια απορια...γιατι ποσταρεις εδω?? στο topic της Γ εσκα πρεπει να ποσταρεις...

egw postaro sto high post
pointguard
ολοι αυτοί που κοροιδεύατε τον Ψωμαδέρη γιατί δεν λέτε τίποτα τώρα που πάει εθνική ενόπλων με παίκτες Α1 Α2 και 2 απο εθνικές κατηγορίες??
larry33
QUOTE(The Grey @ Nov 22 2007, 14:31 ) *
Εάν έχετε διάθεση για σοβαρό διάλογο και διάθεση να βγει κάτι δημιουργικό ας ανοίξουμε κάποιο άλλο topic και να τα πούμε.


Ναι ρε φίλε.....κάντε το..... όχι άλλο κάρβουνο! hammer.gif
ilion_player
Όπως φαίνεται έπιασαν τόπο τα γραφόμενά μου. Φίλε Grey μην τα κρατάς κρυφά αυτά που ξέρεις. Εγώ είμαι πολύ νέος στο χώρο και δεν γνωρίζω πολλά πράγματα. Εσύ όμως φαίνεται να ξέρεις οπότε διαφώτισέ με ακόμη και με pm. Και αν ενοχλούμε σε αυτό το topic να ανοίξουμε ένα άλλο. Αλλά ο τίτλος του topic είναι "Α' Ε.Σ.Κ.Α." και όχι "ότι μας αρέσει να ακούμε για την Α' Ε.Σ.Κ.Α. και τα άλλα να πάνε να ........" άντε να μην πω οπότε ότι αφορά την Α' Ε.Σ.Κ.Α. μπορεί να γραφτεί εδώ.
JASON
QUOTE(pointguard @ Nov 22 2007, 18:47 ) *
ολοι αυτοί που κοροιδεύατε τον Ψωμαδέρη γιατί δεν λέτε τίποτα τώρα που πάει εθνική ενόπλων με παίκτες Α1 Α2 και 2 απο εθνικές κατηγορίες??

ΕΛΑ ΝΤΕ!!! ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ??
2 ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ
1. ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΠΑΕΙ ΠΑΙΚΤΗΣ ΑΠΟ ΕΣΚΑ ΣΕ ΕΘΝΙΚΗ ΕΝΟΠΛΩΝ?
2.ΘΑ ΑΝΑΒΛΗΘΕΙ ΤΟ ΜΑΤΣ ΧΟΛΑΡΓΟΣ-ΑΕΝΚ?
pitbull
QUOTE(The Grey @ Nov 22 2007, 12:31 ) *
Η κατάσταση είναι ίδια παντού και τα forums δεν διαφέρουν. Χαβαλές να γίνεται, να πει κάτι κάποιος και να του τη παίσουμε, να παρακαλάμε να μας τη πει και να ανταποδώσουμε. Η συνέχεια της εξέδρας στον υπολογιστή.

Βλέπω πως όλοι γνωρίζετε, και αφού γνωρίζετε τότε τι θέλετε; Εάν γνωρίζετε και δεν μιλάτε τότε αποδέχεσθε αυτή τη φαρσοκωμωδία, παρακαλάτε πότε θα έρθει η στιγμή να χωθείτε κι'εσεις (η ομάδα σας) σε αυτά τα κόλπα, απλώς έχετε ελπίδες και περιμένετε τη σειρά σας. Λέτε πες ονόματα, αφού τα ξέρετε τότε γιατί ενδιαφέρεσθε, μήπως σας αρέσει να έχετε άλλο ένα πάνελ με παραθυράκια που όλοι θα φωνάζουν και θα λένε το κοντό και το μακρύ τους;

Και άντε είπαμε ονόματα και τι έγινε; Αύριο πάλι θα ψωνίζετε από τα ίδια μαγαζιά.

Για ψάξτε λίγο, σε πόσες ομάδες από Α' ΕΣΚΑ και πάνω στις ανδρικές ομάδες παίζουν παιδιά που προέρχονται από τα τμήματα υποδομής των ομάδων. Πόσοι πρόεδροι προσπαθούν, ενδιαφέρονται και ξοδεύουν για τα τμήματα υποδομής; πως κατρακυλάνε οι ομάδες στις χαμηλές κατηγορίες ως αποτέλεσμα των πρόσκαιρων φιλοδοξιών και των ανοιγμάτων που έκαναν οι τυχαίοι πρόεδροι; πως οι αθλητές πληρώνουν νταβατζήδες για να βρίσκουν ομάδες και οι νταβατζήδες τι προσφέρουν σε αυτούς;

Να πούμε κι' αλλά; Θέλετε να ειπωθούν πράγματα ένα ένα; αλλά ξέρω δεν κάνει, μη σας χαλάμε τον χαβαλέ, καλά περνάτε τώρα, αύριο θα βρείτε κάτι άλλο, οικογένεια, δουλειά, καμιά κονόμα και που και που θα μιλάτε και για το μπασκετάκι.

Τόσα χρόνια βλέπω την κατάντια, βλέπω ανθρώπους σοβαρούς που έχουν όραμα για την ομάδα τους, για το μπάσκετ, να απογοητεύονται και να απομακρύνονται. Κάποια στιγμή κάποιος ίσως θα προσπαθήσει να πει κάτι αλλά θα τον προλάβουν να τον αποστομώσουν, για να μη τους χαλάσει τον ύπνο.

Εάν έχετε διάθεση για σοβαρό διάλογο και διάθεση να βγει κάτι δημιουργικό ας ανοίξουμε κάποιο άλλο topic και να τα πούμε. Ζητώ συγγνώμη που έθεσα ένα πιο γενικό ζήτημα που ίσως να μην ταιριάζει εδώ.

Ευχαριστώ

41.gif 77.gif αλλα φιλε μου ουτε ενας κουκος ουτε δυο ουτε 100 δεν θα φερουν την ανοιξη σε αυτον τον φαυλο κυκλο που εχει δημιουργηθει οχι μονο σε αυτην την κατηγορια αλλα σε ολες.
maravitc
παιχτες απο εσκα που εχουν παιξει εθνικη ενοπλων οσο επαιζαν στην εσκα..
απο το 1985 κ μετα

πετροπουλος (μεσογειος)
πανταζοπουλος (τριφυλιακος αθηνων)
σταυρακοπουλος (αμπελοκηποι)
παυλου (αριωνας)
αντωνιου (πατησια)
χαρισης (αριωνας)
σκανδαλης (εφοα)
καποπουλος (δουκας)
μαυροματης (αγ σωστης)
λαροζας,πουτος (φαρος )
κουρης (αργω κηπουπολης)
μαντας (ραφηνα)
αποστολοπουλος (αστερας ζ π)
μωισιαδης (ζωγραφου)
καρβουνης (πρωτεας)
τζατζιμακης (ηλιουπολη)

ολοι μεγαλοι παιχτες κ μακαρι κ ο ψωμαδερης να φτασει
κοντα σε αυτα τα επιπεδα
maravitc
QUOTE(mimos8 @ Nov 20 2007, 00:07 ) *
νικη για την κηφισια επι της ηλιουπολης με διαφορα περιπου 30 ποντους.με απουσιες κατεβηκε η ηλιουπολη με συνεπεια να μην μας απειλησει σε κανενα σημειο του αγωνα παρα μονο να μας μπεδεψει καποια στιγμη με τα χαμηλα σχηματα που επελεγε ο κοουτς μποσγανας λογω απουσιας του μπογρη.απο οτι ειδα στο φορουμ η αγωνιστικη εγινε ανω κατω με εκπληξεις οπως νικες αμιλλας , μαρκοπουλου και ραφηνας.κατα τη γνωμη μου η νικη της ημερας εγινε απο την πεντελη μεσα στον ταυρο.ο ναο πηρε 2 συνεχομενα ματς στον ποντο και κρατηθηκε για τα καλα στο κολπο της ανοδου.αποκτα ενδιαφερον το πρωταθλημα σιγα σιγα
μαραβιτς περιμενω παρασκηνια και αποκαλυψεις οπως παντα!


φιλε μιμο 8 πραγματικα οπως τα γραφεις ειναι τα πραγματα εγω πιστευω οτιγια την ανοδο
πλην κηφισιας οποιος πει κατι πριν το πασχα ισως εκτεθει.
οσον αφορα τα παρασκηνια οι πληροφοριες που εχω ειναι καταιγιστικες.
1. τελειωνει γρυλιωνακης απο πετρουπολη κ μαλλον αναλαμβανει κακαλιας(φαβορι)
η μουζακης,αναλογα ποσο υγιης ειναι ο γεωργαλας(να μη τρεχουμε στα γεραματα)

2. τελειωνει καρακωστας απο σπατα γενικα ψαχνουν αλλα φοβουνται να πανε σε
αλλαγη αμεσα γιατι η ομαδα δεν ειναι για πολλα κ εχει παει κ καλα μεχρι τωρα κ σιγουρα
θα πεσει κραξιμο

3. το πειραμα με τους περιεργους στο παγκο του γαλατσιου δε βγαινει κ πριν χασουν το τρενο
θα πανε κ αυτοι σε αλλαγη(το ματσ με κηφισια δε θα γινει λογω ψωμαδερη)

δε κρυβω οτι γενικα εχω χαλαστει με τις τοσες αλλαγες(10) κ πιστευω οτι ενω το επιπεδο
παιχτων κ προπονητων δεν ειναι τοσο χαλια,(α)το φαινομενο των παραγοντων μπαμπαδων
(β)παραγοντων βλαχοφερμενων απο το ποδοσφαιρο,(γ)παραγοντων που αν πεταξουν τη
μπαλα στο καλαθι κινδινευουν να σκοτωσουν κανενα(δ)παραγοντων εξυπνων που παιρνουν
λεφτα απο παιδακια(ακαδημιες) η βλακες απο μαγαζια(χορηγιες που νομιζουν οτι προβαλονται)
κ κανουν κουμαντο με ξενες τσεπες κ το παιζουν καποιοι,
παραγοντων που αν πεις πους νομιζουν οτι τους εβρισες γενικα νομιζω οτι οι εποχες εχουν
αλλαξει κ οπως σε ολα τα επιπεδα της ζωης ετσι κ στον αθλητισμο εχουν μπει ασχετοι
που τα εχουν κανει σκατα(σορυ) κ παιζουν με τις υποληψεις κ το μερακι εργαζομενων
κ παιδιων που αν ολοι αυτοι ειχαν μια κοινη γραμμη οι παραπανω συμπαθεις ταξη θα ηταν οπως
στο σπιτι που τρωνε παντοφλα....
κι αλλα πολλα
εχω ενα φιλο που παιζει ισπανια κ πηγα κ ειδα αγωνα τοπικο εκει...καμια σχεση
οσοι ξερουν ασ με διαψευσουν
παρολα αυτα δευτερα στο κορωπι - ιλιον(ασσος ξερος το κορωπι με χολεβα κ ισως κ μια εκπληξη
ακομα δυσκολα πλεον θα χανει)θα ειμαι παρων
tasos5
QUOTE(JASON @ Nov 23 2007, 00:29 ) *
ΕΛΑ ΝΤΕ!!! ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ??
2 ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ
1. ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΠΑΕΙ ΠΑΙΚΤΗΣ ΑΠΟ ΕΣΚΑ ΣΕ ΕΘΝΙΚΗ ΕΝΟΠΛΩΝ?
2.ΘΑ ΑΝΑΒΛΗΘΕΙ ΤΟ ΜΑΤΣ ΧΟΛΑΡΓΟΣ-ΑΕΝΚ?

Φιλαρακο για ψαξε λιγο καλυτερα και θα δεις ποσοι εχουν παει στην εθνικη ενοπλων απο κατηγοριες της εσκα.....
ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ
Thunder
Μια ερωτηση.Ο Χολεβας που εμφανιστηκε στο Κορωπι,σε ποια ομαδα ηταν πριν?
tool
Επίσης μια ερώτηση. Ο Ψωμαδέρης τι βύσμα έχει και μπήκε στην ενόπλων... blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif
JASON
QUOTE(tool @ Nov 23 2007, 14:33 ) *
Επίσης μια ερώτηση. Ο Ψωμαδέρης τι βύσμα έχει και μπήκε στην ενόπλων... blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif

Οσα δεν φτανει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια!!!
JASON
QUOTE(tasos5 @ Nov 23 2007, 11:49 ) *
Φιλαρακο για ψαξε λιγο καλυτερα και θα δεις ποσοι εχουν παει στην εθνικη ενοπλων απο κατηγοριες της εσκα.....
ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ

Φιλε ΤΑΣΟ δεν ηξερα και γι'αυτο ρωτησα biggrin.gif
Lebron08
Ασος ξερος,φιλε maravitc, το κορωπι ε? E βεβαια,αφου παιζει με μια απ'τις χειροτερες ομαδες της κατηγοριας λογικο ειναι να ερθει στανταρ ασος...Ευκολα κιολας... '':clap:''...! Σιγα το ντερμπι... Περαστικα ρε... 19.gif
tool
QUOTE(JASON @ Nov 23 2007, 15:27 ) *
Οσα δεν φτανει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια!!!

Φίλε Jason πρέπει να γνωρίζεις πολλά από basket αφού μου λες ότι πρέπει να έχει θέση στην ενόπλων ένας παίχτης που έχει παίξει το ανώτερό του Γ εθνική και αυτό για μία χρονιά αν δεν κάνω λάθος με την Ηλιούπολη και όχι παίχτες που παίζουν Α1, Α2 κ Β εθνική κατηγορία!!!
Εκτός και αν πιστεύεις ότι φαντάροι αυτή τη στιγμή που μιλάμε είναι μόνο 11 άτομα από τις κατηγορίες αυτές και περισσεύει έτσι μια θέση και την δώσανε σε παίχτη Α' ΕΣΚΑ!!
Πάντως για να μην μπερδευόμαστε, εγώ θεωρώ το Ψωμαδέρη πολύ καλό παίχτη και το εννοώ αλλά επ' ουδενί τόσο καλό ώστε να έχει μία από τις 12 θέσεις της ενόπλων.
aionio talento
το παιδι για το οποιο λετε ( ψωμαδερης ) μπορει να μην το ξερω προσωπικα αλλα το post του tool μαλλον

ειναι ψιλοσωστο ! αυτο το 11 παικτες εθνικων κατηγοριων και 1 απο ΕΣΚΑ χτυπαει στο ματι κατευθειαν ! ! !

ειδικα αν εχεις παει φανταρος . . . wink.gif ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ δεν το ξερω το παιδι !
ilion_player
QUOTE(maravitc @ Nov 23 2007, 11:47 ) *
φιλε μιμο 8 πραγματικα οπως τα γραφεις ειναι τα πραγματα εγω πιστευω οτιγια την ανοδο
πλην κηφισιας οποιος πει κατι πριν το πασχα ισως εκτεθει.
οσον αφορα τα παρασκηνια οι πληροφοριες που εχω ειναι καταιγιστικες.
1. τελειωνει γρυλιωνακης απο πετρουπολη κ μαλλον αναλαμβανει κακαλιας(φαβορι)
η μουζακης,αναλογα ποσο υγιης ειναι ο γεωργαλας(να μη τρεχουμε στα γεραματα)

2. τελειωνει καρακωστας απο σπατα γενικα ψαχνουν αλλα φοβουνται να πανε σε
αλλαγη αμεσα γιατι η ομαδα δεν ειναι για πολλα κ εχει παει κ καλα μεχρι τωρα κ σιγουρα
θα πεσει κραξιμο

3. το πειραμα με τους περιεργους στο παγκο του γαλατσιου δε βγαινει κ πριν χασουν το τρενο
θα πανε κ αυτοι σε αλλαγη(το ματσ με κηφισια δε θα γινει λογω ψωμαδερη)

δε κρυβω οτι γενικα εχω χαλαστει με τις τοσες αλλαγες(10) κ πιστευω οτι ενω το επιπεδο
παιχτων κ προπονητων δεν ειναι τοσο χαλια,(α)το φαινομενο των παραγοντων μπαμπαδων
(β)παραγοντων βλαχοφερμενων απο το ποδοσφαιρο,(γ)παραγοντων που αν πεταξουν τη
μπαλα στο καλαθι κινδινευουν να σκοτωσουν κανενα(δ)παραγοντων εξυπνων που παιρνουν
λεφτα απο παιδακια(ακαδημιες) η βλακες απο μαγαζια(χορηγιες που νομιζουν οτι προβαλονται)
κ κανουν κουμαντο με ξενες τσεπες κ το παιζουν καποιοι,
παραγοντων που αν πεις πους νομιζουν οτι τους εβρισες γενικα νομιζω οτι οι εποχες εχουν
αλλαξει κ οπως σε ολα τα επιπεδα της ζωης ετσι κ στον αθλητισμο εχουν μπει ασχετοι
που τα εχουν κανει σκατα(σορυ) κ παιζουν με τις υποληψεις κ το μερακι εργαζομενων
κ παιδιων που αν ολοι αυτοι ειχαν μια κοινη γραμμη οι παραπανω συμπαθεις ταξη θα ηταν οπως
στο σπιτι που τρωνε παντοφλα....
κι αλλα πολλα
εχω ενα φιλο που παιζει ισπανια κ πηγα κ ειδα αγωνα τοπικο εκει...καμια σχεση
οσοι ξερουν ασ με διαψευσουν
παρολα αυτα δευτερα στο κορωπι - ιλιον(ασσος ξερος το κορωπι με χολεβα κ ισως κ μια εκπληξη
ακομα δυσκολα πλεον θα χανει)θα ειμαι παρων


Θα ήθελα να να σε γνωρίσω και να τα πουμε απο κοντά maravitc. Θα είμαι στην κερκίδα με τους φιλοξενούμενους και θα ξεχωρρίζω μάλλον επειδή θα φοράω γραβάτα (αν έρθω κατευθείαν από την δουλειά όπως υπολογίζω). Δεν θα ξεχωρίζω πιο πολύ επειδή αυτή την φορά δεν θα πάρω την κάμερά μου μαζί. Οι φωνές μου όμως θα ακούγονται εκτός απροόπτου. Έλα να τα πουμε και ακόμα καλύτερα αν δεν τα πούμε τώρα έλα στον επόμενο εντός έδρας αγώνα της Ένωσης. Εκεί σίγουρα θα καταλάβεις ποιος είμαι. Θα σε περιμένω.
JASON
QUOTE(aionio talento @ Nov 23 2007, 20:51 ) *
το παιδι για το οποιο λετε ( ψωμαδερης ) μπορει να μην το ξερω προσωπικα αλλα το post του tool μαλλον

ειναι ψιλοσωστο ! αυτο το 11 παικτες εθνικων κατηγοριων και 1 απο ΕΣΚΑ χτυπαει στο ματι κατευθειαν ! ! !

ειδικα αν εχεις παει φανταρος . . . wink.gif ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ δεν το ξερω το παιδι !

Αφου δεν ξερεις το παιδι δεν πρεπει να μιλας τοτε. Αλλα μαλλον δεν εχετε καταλαβει οτι στο σημερινο μπασκετ και ετσι οπως ειναι οι κατηγοριες δεν μετραει που παίζει κανεις αλλα το πως παίζει. Υπαρχουν πολλοι παικτες Α εσκα που επρεπε να παιζουν Α2 και β εθνικη και πολλοι παικτες απο τις παραπανω κατηγοριες που θα επρεπε να παιζουν Α και Β εσκα.
mkos10
QUOTE(JASON @ Nov 24 2007, 08:59 ) *
Αφου δεν ξερεις το παιδι δεν πρεπει να μιλας τοτε. Αλλα μαλλον δεν εχετε καταλαβει οτι στο σημερινο μπασκετ και ετσι οπως ειναι οι κατηγοριες δεν μετραει που παίζει κανεις αλλα το πως παίζει. Υπαρχουν πολλοι παικτες Α εσκα που επρεπε να παιζουν Α2 και β εθνικη και πολλοι παικτες απο τις παραπανω κατηγοριες που θα επρεπε να παιζουν Α και Β εσκα.



Σωστοτατος ο Jason... 41.gif
ilion_player
QUOTE(JASON @ Nov 24 2007, 10:59 ) *
Αφου δεν ξερεις το παιδι δεν πρεπει να μιλας τοτε. Αλλα μαλλον δεν εχετε καταλαβει οτι στο σημερινο μπασκετ και ετσι οπως ειναι οι κατηγοριες δεν μετραει που παίζει κανεις αλλα το πως παίζει. Υπαρχουν πολλοι παικτες Α εσκα που επρεπε να παιζουν Α2 και β εθνικη και πολλοι παικτες απο τις παραπανω κατηγοριες που θα επρεπε να παιζουν Α και Β εσκα.


Φίλε JASON με τα γραφόμενα σου δείχνεις ότι εσύ δεν κατάλαβες το post στο οποίο απαντάς ή απλά κάνεις κουβέντα για να γίνεται κουβέντα. Στο post δεν θίγεται το ταλέντο του Ψωμαδέρη -που όπως μαθαίνω είναι και καλό παιδί και θα ήθελα να τον δω στο γήπεδο να παίζει- αλλά γίνεται μια παρατήρηση σχετικά με το τι συμβαίνει στο στρατό. Επειδή φαίνεται ότι ή δεν εχεις υπηρετήσει ακόμα ή η μονάδα που υπηρέτησες ήταν πρότυπο αξιοκρατίας στις επιλογές και όλα λειτουργούσαν ρολόϊ (αν συμβαίνει το δεύτερο πες μου ποια μονάδα είναι αυτή να την κάνω αφίσα σε όλη την Αθήνα). Ελάχιστοι αξιωματικοί (και διοικητές μονάδων) ασχολούνται με τις μικρές κατηγορίες στο μπάσκετ και ακόμη λιγότεροι ξέρουν τι σημαίνει ΕΣΚΑ ή ΕΣΚΑΝΑ οπότε μόνο με δημόσιες σχέσεις θα έγινε γνωστή η ιδιότητα του Ψωμαδέρη και πόσο καλός παίκτης είναι για την κατηγορία που παίζει και με ακόμα μεγαλύτερες δημόσιες σχέσεις η κλήση του στην εθνική ενόπλων εκτός αν ο Σκροπολίθας τον ήξερε από παλιά. Πάντως σε κάθε περίπτωση είναι τιμή για τον ίδιο, την οικογένειά του, την ομάδα του, αλλά και όλη την ΕΣΚΑ που θα φορέσει την φανέλα με το εθνόσημο έστω και της εθνικής ενόπλων και μπράβο του.
mimos8
νομιζω οτι στο θεμα ψωμαδερη εχουν ακουστει πολλα και τα περισσοτερα αβασιμα.επειδη ειμαι συμπαικτης του συνυπηρετουμε και ημασταν και συμπαικτες στο ναυτικο στο τουρνουα ενοπλων γνωριζω κατι παραπανω.ο ψωμαδερης πραγματοποιησε καταπληκτικες εμφανισεις τον ιουνιο στο τουρνουα ενοπλων ξεπερνωντας σε αποδοση πολλα παιδια απο Α1 που ειχαμε αντιπαλους.ειδικα στο παιχνιδι με αντιπαλο το στρατο ξηρας εξεθεσε παιχτες οπως ο στεφανιδης και ο καλαιτζιδης!σιγουρα μεσολαβησε καποιος για να τον καλεσουν στην αρχικη 20αδα της εθνικης ενοπλων αλλα απο κει και περα συνεβησαν αρκετα που εχουν σημασια.κανεις δεν ανεφερε ποσοι παιχτες απο Α1 δεν θα πανε γιατι δεν τους επιτρεπουν οι ομαδες τους.περπερογλου,βασιλοπουλος,μπουρουσης,κ
αραποστολου,καλαιτζιδης ειναι αυτοι που σιγουρα δε θα πανε.δε μενουν και πολλα μεγαλα ονοματα επομενως ειναι λογικο να επιλεχθουν παιδια οπως ο κουτσος(γ εθνικη) η ο σταυρουλακης(β εθνικη) που δεν ειναι και τα πρωτα ονοματα!τελος συμφωνω με την αποψη οτι πλεον δεν εχει σημασια που παιζεις αλλα ποσο καλα παιζεις.υπαρχουν παιδια στην Α2 που στις πρωτες ομαδες της α εσκα δε θα επαιζαν βασικοι!
ilion_player
QUOTE(mimos8 @ Nov 24 2007, 18:08 ) *
νομιζω οτι στο θεμα ψωμαδερη εχουν ακουστει πολλα και τα περισσοτερα αβασιμα.επειδη ειμαι συμπαικτης του συνυπηρετουμε και ημασταν και συμπαικτες στο ναυτικο στο τουρνουα ενοπλων γνωριζω κατι παραπανω.ο ψωμαδερης πραγματοποιησε καταπληκτικες εμφανισεις τον ιουνιο στο τουρνουα ενοπλων ξεπερνωντας σε αποδοση πολλα παιδια απο Α1 που ειχαμε αντιπαλους.ειδικα στο παιχνιδι με αντιπαλο το στρατο ξηρας εξεθεσε παιχτες οπως ο στεφανιδης και ο καλαιτζιδης!σιγουρα μεσολαβησε καποιος για να τον καλεσουν στην αρχικη 20αδα της εθνικης ενοπλων αλλα απο κει και περα συνεβησαν αρκετα που εχουν σημασια.κανεις δεν ανεφερε ποσοι παιχτες απο Α1 δεν θα πανε γιατι δεν τους επιτρεπουν οι ομαδες τους.περπερογλου,βασιλοπουλος,μπουρουσης,κ
αραποστολου,καλαιτζιδης ειναι αυτοι που σιγουρα δε θα πανε.δε μενουν και πολλα μεγαλα ονοματα επομενως ειναι λογικο να επιλεχθουν παιδια οπως ο κουτσος(γ εθνικη) η ο σταυρουλακης(β εθνικη) που δεν ειναι και τα πρωτα ονοματα!τελος συμφωνω με την αποψη οτι πλεον δεν εχει σημασια που παιζεις αλλα ποσο καλα παιζεις.υπαρχουν παιδια στην Α2 που στις πρωτες ομαδες της α εσκα δε θα επαιζαν βασικοι!


Αυτή είναι μια τεκμηριωμένη άποψη που μπορώ να ασπαστώ φίλε mimos8. Τέτοιες απόψεις μου αρέσει να βλέπω επειδή δείχνουν ανθρώπους με κριτική σκέψη και επιχειρήματα.
Scales.4
QUOTE(larry33 @ Nov 21 2007, 22:05 ) *
Καρατζάς-μπάρτζος τρελο δίδυμο!
Scales4 προσοχή στον εφοδεύον!

Γεια σου larry33, εννοειται οτι κατα τις 12 και μαθένονται οι εφοδοι τι ωρα περναν (παντου υπάρχουν χαφιέδες) και πράτουμε ανάλογα. Προχθες ασ πούμε που έστειλα το μήνυμα για μιάμιση ωρα ήμουν ελέύθερος μόνο περίπολο πέρναγε. Είναι όλα κανονισμένα
Επ ευκαιρείας καλή επιτυχία στο Γ. Ψωμαδέρη!!
Scales.4
Μιμο8 θα ερθω στον αγώνα κατευθείαν απο μαγειρία
Οσο για τις μέρες που μεινανε είναι πολλές και σήμερα
Υ.Γ. Λευτεριά στον ναύτη Ψωμαδέρη Γιώργο!!!!
tool
Τι λέτε για αυτή την αγωνιστική?



21:15:00 ΣΠΑΤΩΝ ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 1
21:15:00 1o ΓΥΜΝ.ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 1
20:30:00 ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 2
21:00:00 Ν.ΠΕΝΤΕΛΗΣ ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 1
20:30:00 ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΚΛ. ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 1
20:30:00 ΕΡΓΑΝΗΣ ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 1
21:15:00 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Α΄ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 2
20:30:00 ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 2
Ilion
Φίλε το μονο λαθος που εχεις ειναι οτι εχεισ βαλει την Ενωση ιλιου να χασει shot.gif .Το μονο σιγουρο ειναι οτι θα βγει διπλο(νίκη της Ενωσης)
mimos8
το παιχνιδι μας με το γαλατσι αναβληθηκε και μαλλον θα παω να δω το ντερμπι κορωπι-ιλιον και ελπιζω να γνωρισω μαραβιτς και τον ilion player με την καμερα!υπενθυμιζω στα παιδια απο το ιλιον που ποσταρουν οτι το κορωπι ειναι πολυ δυσκολη εδρα και δυσκολα χανει εκει.πιστευω οτι θα κερδισει το κορωπι με οποιοδηποτε τροπο...
ilion_player
QUOTE(mimos8 @ Nov 25 2007, 22:25 ) *
το παιχνιδι μας με το γαλατσι αναβληθηκε και μαλλον θα παω να δω το ντερμπι κορωπι-ιλιον και ελπιζω να γνωρισω μαραβιτς και τον ilion player με την καμερα!υπενθυμιζω στα παιδια απο το ιλιον που ποσταρουν οτι το κορωπι ειναι πολυ δυσκολη εδρα και δυσκολα χανει εκει.πιστευω οτι θα κερδισει το κορωπι με οποιοδηποτε τροπο...


Δυστυχώς mimos8 δεν θα έχω την κάμερα μαζί λόγω έδρας. Βασικά δεν έχω άλλη και το σκέφτομαι μην έχουμε τίποτα παρατράγουδα μια και όλοι λένε ότι το Κορωπί έχει σκληρή έδρα. Όμως θα με καταλάβεις επειδή είμαι πολύ εκδηλωτικός και ελπίζω να μην παρεξηγηθούν οι Κορωπιώτες αλλά δεν μιλάω άσχημα ποτέ για τον αντίπαλο παρά μόνο ενισχύω την ομάδα μου άντε και κανένα σχόλιο για το διαιτητή αλλά πιπεράτο απλά όχι εμπρηστικό. Έλα να μου μιλήσεις ή δωσε μου ένα στοιχείο να σε γνωρίσω εγώ. Ισως στο μέλλον να βρεθούμε και εκτός γηπέδου με το υπόλοιπο forum. Όπως είδα τέτοιες εκδηλώσεις ευδοκοιμούν στο forum.
Καλή επιτυχία Ένωση Ιλίου.
pointguard
QUOTE(Scales.4 @ Nov 24 2007, 23:11 ) *
Μιμο8 θα ερθω στον αγώνα κατευθείαν απο μαγειρία
Οσο για τις μέρες που μεινανε είναι πολλές και σήμερα
Υ.Γ. Λευτεριά στον ναύτη Ψωμαδέρη Γιώργο!!!!

a re katakaumene!!! thumasai kai ego ti travhxa perusi...
ilovebasketball
mimo8 για να αναγνωρισεις τον maravic στρεψε την ματια σου οπου γυαλιζει shot.gif
TF LAGONHSI
παιδιά καλημέρα και καλή εβδομάδα το Κορωπί είναι όντως πολύ δύσκολη έδρα και ειδικά τώρα με Χολέβα Θα είναι ακόμη ποιο δύσκολο. Έχω αυτή την γνώμη γιατί παρακολουθώ Κορωπί τα τελευταία 15 χρόνια μιας και μένω Κορωπί.
ilovebasketball
QUOTE(maravitc @ Nov 23 2007, 11:47 ) *
δε κρυβω οτι γενικα εχω χαλαστει με τις τοσες αλλαγες(10) κ πιστευω οτι ενω το επιπεδο
παιχτων κ προπονητων δεν ειναι τοσο χαλια,(α)το φαινομενο των παραγοντων μπαμπαδων
(β)παραγοντων βλαχοφερμενων απο το ποδοσφαιρο,(γ)παραγοντων που αν πεταξουν τη
μπαλα στο καλαθι κινδινευουν να σκοτωσουν κανενα(δ)παραγοντων εξυπνων που παιρνουν
λεφτα απο παιδακια(ακαδημιες) η βλακες απο μαγαζια(χορηγιες που νομιζουν οτι προβαλονται)
κ κανουν κουμαντο με ξενες τσεπες κ το παιζουν καποιοι,
παραγοντων που αν πεις πους νομιζουν οτι τους εβρισες γενικα νομιζω οτι οι εποχες εχουν
αλλαξει κ οπως σε ολα τα επιπεδα της ζωης ετσι κ στον αθλητισμο εχουν μπει ασχετοι
που τα εχουν κανει σκατα(σορυ) κ παιζουν με τις υποληψεις κ το μερακι εργαζομενων
κ παιδιων που αν ολοι αυτοι ειχαν μια κοινη γραμμη οι παραπανω συμπαθεις ταξη θα ηταν οπως
στο σπιτι που τρωνε παντοφλα....
κι αλλα πολλα



Τι συμπλεγματα ειναι αυτα με τους παραγοντες?????
Δεν ξερω απο που να αρχισω.
Ας δοκιμασω απο το τελος.
Οταν λες "εργαζομενοι" ασφαλως θα αναφερεσαι στην συμπαθη ταξη των προπονητων, που απο οτι πολυ καλα γνωριζουμε ολοι μας,παιρνoυν απο 1000 εως 1500 € μαυρα το μηνα, για μια δουλεια δυο το πολυ τριων ωρων .
Οταν λες " παιδια "ασφαλως θα εννοεις τους παικτες που για να κανουν το χομπυ τους αμοιβονται και αυτοι τουλαχιστον με ενα βασικο μηνιαιο μισθο.
Αυτα τα χρηματα τα πληρωνουν οι βλαχοφερμενοι παραγοντες μπαμπαδες ειτε στερωντας την οικογενεια τους
ειτε σπαταλωντας χρονο για να τα συγκεντρωσουν.
Εσυ που νομιζεις οτι ξερεις να πετας την μπαλα στο καλαθι γιατι δεν κανεις μια προσπαθεια να μαζεψεις μερκες χιλαδες ευρω και να βαλεις στον σωστο δρομο καμμια ομαδουλα?
Νομιζεις οτι θα τα μαζεψεις ευκολα απο τις ακαδημιες,η μηπως θα σε επιχορηγησει κανεις απο τους "βλακες"
επιχειρηματιες?
Αθλητισμος χωρις παραγοντες δεν γινεται και ετσι δεν πρεπει να κλεινουμε τις πορτες γιατι με τους βλαχοπαραγοντες το ποδοσφαιρο μας καβαλησε σε ολους τους τομεις.
Ας αφησουμε λοιπον την εσωστρεφεια και ας ανοιχθουμε στην κοινωνια .
mimos8
QUOTE(ilion_player @ Nov 25 2007, 23:30 ) *
Δυστυχώς mimos8 δεν θα έχω την κάμερα μαζί λόγω έδρας. Βασικά δεν έχω άλλη και το σκέφτομαι μην έχουμε τίποτα παρατράγουδα μια και όλοι λένε ότι το Κορωπί έχει σκληρή έδρα. Όμως θα με καταλάβεις επειδή είμαι πολύ εκδηλωτικός και ελπίζω να μην παρεξηγηθούν οι Κορωπιώτες αλλά δεν μιλάω άσχημα ποτέ για τον αντίπαλο παρά μόνο ενισχύω την ομάδα μου άντε και κανένα σχόλιο για το διαιτητή αλλά πιπεράτο απλά όχι εμπρηστικό. Έλα να μου μιλήσεις ή δωσε μου ένα στοιχείο να σε γνωρίσω εγώ. Ισως στο μέλλον να βρεθούμε και εκτός γηπέδου με το υπόλοιπο forum. Όπως είδα τέτοιες εκδηλώσεις ευδοκοιμούν στο forum.
Καλή επιτυχία Ένωση Ιλίου.

δεν υπαρχει λογος να ανησυχεις για την καμερα σου.εχει πολυ φασαρια αλλα παντα σε κοσμια πλαισια
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.