Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2007-08
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43
alexas10
Μαρκοπουλο-Αενκ 56-66
MISTA81
ΙΛΙΟΝ-ΑΜΙΛΛΑ 78-65 δικαιη νίκη της ενωσης.....το παιχνίδι κρίθηκε στο πρωτο ημίχρονο οπου απλά εμεις δεν κατεβήκαμε να παίξουμε..... στο δεύτερο ημίχρονο παίξαμε αρκετά καλά και μειώσαμε μεχρι και 9 πόντους.ειχαμε την ευκαιρία και για ποιο χαμηλά το σκορ αλλα χάσαμε πολλα εύκολα καλαθια.

οι διαιτητές ο μαγγουνής ηταν πολυ καλός ο αλλός ηταν...... evilmonkey.gif ....καταλάβατε......
Jordan d
ΑΡΤΕΜΑΚΗΣ ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΑΡΤΕΜΑΚΗΣ ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΟΕ 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
ARVI
καλημερα παιδια...ας γραψει καποιος τι εκανε ο Αρης και η Πεντελη?
gabriel1981
QUOTE(ARVI @ Feb 5 2008, 10:21 ) *
καλημερα παιδια...ας γραψει καποιος τι εκανε ο Αρης και η Πεντελη?



αμφοτεροι κερδισαν με σχετικη ευκολια απο οτι εμαθα...

για λεπτομερειες ας μιλησει καποιος αλλος!!!! tongue.gif
eskaman
τι ηρεμια ειναι αυτη στο topic της α'εσκα?? blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif
penetration
Νεοπεντελικος - Χολαργος : λεπτομέρειες : "Η Σφαγή των Αμνών" και έτσι σχετικά εύκολα η Πεντέλη.
panasxetos
QUOTE(penetration @ Feb 5 2008, 18:54 ) *
Νεοπεντελικος - Χολαργος : λεπτομέρειες : "Η Σφαγή των Αμνών" και έτσι σχετικά εύκολα η Πεντέλη.

ετσι ε .ε ρε γλεντια.
liondros
Παρακολουθω αρκετο καιρο το φορουμ αλλα πηρα την αφορμη να γραψω απο το χθεσινο παιχνιδι του ταυρου με το ψυχικο. Το πρωτο δεκαλεπτο ηταν ισορροπημενο με καμια απο τις δυο ομαδες να μη μπορει να ξεφυγει.Με το ξεκινημα ομως του δευτερου το ψυχικο με εναν σελληνιασμενο στεργακο παιρνει διαφορα μεχρι και 17 ποντων, σε εκεινη τη στιγμη ενα ταιμ-αουτ του ταυρου, κατι μακρινα σουτ που εβαλε εκλεισε το ημιχρονο στους +6 για το ψυχικο.Στο τριτο δεκαλεπτο καμια ομαδα δε μπορεσε να επιβαλει το ρυθμο της και τελειωσε με +4 για το ψυχικο.Στη τελευταια περιοδο ο ταυρος μπηκε αφηνιασμενος.Με καλες επιλογες στην επιθεση και σφιχτη αμυνα οπου στα 3 πρωτα λεπτα ειχε δεχτει δυο ποντους και αυτους με βολεςι εφτασε να εχει το προβαδισμα και στο τελευταιο διλεπτο να εχει μια διφορα περιπου στους 4-5 ποντους.Ολα αυτα μεχρι 30 δευτερα πριν τη ληξη οπου το ψυχικο ηταν στο -4 και ο μπουχερτ shot.gif ενα μεγαλο τριποντο, επεται κλεψιμο και γκολ φαουλ απο το στεργακο.Καπου εκει ολα τελειωσαν καθως ο ταυρος δεν ηταν ευστοχος στις βολες.
ilion_player
Με αφορμή τα όσα λέγονται για την διαιτησία θέλω να μοιραστώ με όλους ένα περιστατικό που συνέβη στο ματς με το Περιστέρι. Κάποια στιγμή στα τελευταία δευτερόλεπτα (ή λεπτά δεν θυμάμαι καλά) δίνεται ένα φάουλ κατά του Περιστερίου που ήταν και το πέμπτο για τον συγκεκριμένο παίκτη (ένας βγήκε από το Περιστέρι). Ο παίκτης πριν πάει στον πάγκο, πλησιάζει τον διαιτητή και με δείχνει πάνω στην κερκίδα που ήμουν με την κάμερά μου βιντεοσκοπώντας το παιχνίδι και είπε κάτι στον διαιτητή που σε μένα φάνηκε σαν "δες την φάση δεν έκανα τίποτα" ή κάτι τέτοιο. Στο τέλος του παιχνιδιού με πλησιάζει ο διαιτητής (ένα ψηλό παλικάρι με σχεδόν ξυρισμένο κεφάλι και ευγενέστατο που δυστυχώς δεν ξέρω το όνομά του) και μου ζητάει ένα αντίγραφο του DVD του αγώνα για να δει την απόδοση του όπως μου είπε. Προφανώς τον προβλημάτισαν κάποιες αμφισβητήσεις από το Περιστέρι όπως κατάλαβα. Είναι η πρώτη φορά που μου συμβαίνει κάτι τέτοιο και θέλω να πω ένα μεγάλο μπράβο στο παλικάρι. Έτσι πρέπει να κάνουν οι σωστοί επαγγελματίες για να βλέπουν αν έκαναν λάθος και να προσπαθούν να γίνουν καλύτεροι. Μακάρι να τον μιμηθούν και άλλοι και ας φτιάχνω extra DVD να δίνω. Αναρωτιέμαι αν θα το έκανε αυτό κάποιο μεγάλο όνομα της Α1 (ειπώθηκαν αρκετά ονόματα σε προηγούμενα post οπότε να μην επαναλαμβάνομαι) αν τον αμφισβητούσαν οι ομάδες. Αλλά τι λέω τώρα ε; Με έπιασε ο ρομαντισμός μου πάλι. Μάλλον κατάλοιπο από τις καλοκαιρινές νύχτες μοναξιάς στη Μαλαισία. Πάντως ΜΠΡΑΒΟ κύριε διαιτητή του αγώνα Ίλιον - Περιστέρι. Τέτοια να βλέπω και που ξέρεις; Μπορεί κάτι να γίνει με το άθλημα.
MISTA81
QUOTE(ilion_player @ Feb 5 2008, 21:13 ) *
Με αφορμή τα όσα λέγονται για την διαιτησία θέλω να μοιραστώ με όλους ένα περιστατικό που συνέβη στο ματς με το Περιστέρι. Κάποια στιγμή στα τελευταία δευτερόλεπτα (ή λεπτά δεν θυμάμαι καλά) δίνεται ένα φάουλ κατά του Περιστερίου που ήταν και το πέμπτο για τον συγκεκριμένο παίκτη (ένας βγήκε από το Περιστέρι). Ο παίκτης πριν πάει στον πάγκο, πλησιάζει τον διαιτητή και με δείχνει πάνω στην κερκίδα που ήμουν με την κάμερά μου βιντεοσκοπώντας το παιχνίδι και είπε κάτι στον διαιτητή που σε μένα φάνηκε σαν "δες την φάση δεν έκανα τίποτα" ή κάτι τέτοιο. Στο τέλος του παιχνιδιού με πλησιάζει ο διαιτητής (ένα ψηλό παλικάρι με σχεδόν ξυρισμένο κεφάλι και ευγενέστατο που δυστυχώς δεν ξέρω το όνομά του) και μου ζητάει ένα αντίγραφο του DVD του αγώνα για να δει την απόδοση του όπως μου είπε. Προφανώς τον προβλημάτισαν κάποιες αμφισβητήσεις από το Περιστέρι όπως κατάλαβα. Είναι η πρώτη φορά που μου συμβαίνει κάτι τέτοιο και θέλω να πω ένα μεγάλο μπράβο στο παλικάρι. Έτσι πρέπει να κάνουν οι σωστοί επαγγελματίες για να βλέπουν αν έκαναν λάθος και να προσπαθούν να γίνουν καλύτεροι. Μακάρι να τον μιμηθούν και άλλοι και ας φτιάχνω extra DVD να δίνω. Αναρωτιέμαι αν θα το έκανε αυτό κάποιο μεγάλο όνομα της Α1 (ειπώθηκαν αρκετά ονόματα σε προηγούμενα post οπότε να μην επαναλαμβάνομαι) αν τον αμφισβητούσαν οι ομάδες. Αλλά τι λέω τώρα ε; Με έπιασε ο ρομαντισμός μου πάλι. Μάλλον κατάλοιπο από τις καλοκαιρινές νύχτες μοναξιάς στη Μαλαισία. Πάντως ΜΠΡΑΒΟ κύριε διαιτητή του αγώνα Ίλιον - Περιστέρι. Τέτοια να βλέπω και που ξέρεις; Μπορεί κάτι να γίνει με το άθλημα.


ο μαγγουνής ηταν φιλε ιλιον...ο αδερφος του παικτη που παιζει στο αιγάλεω...πολυ καλο παιδί και καλός διαιτητής και η τεχνική ποινή που εριξε στον θαλασσινό ηταν πολυ σωστή ασχετα αν στη φάση μπορεί ο παίκτης να ειχε δικιο.
basket4ever13
Image removed by admin & +1 warn. Ντροπή!!!

Η διαιτησία φυλάει γερά το στρατόπεδο. Ποιά ομάδα βρίσκεται στο κάρο ?
basket4ever13
Click to view attachment
Ναι πρόκειται για αυτό το ματς της σφαγής των αμνών
basket4ever13
Click to view attachmentΤελικά δεν οφελούν τα ψάρια μόνο κάτι τέτοιο
exeteplaka
Πραγματικα διαβασα τα σχολια του basket4ever9(καθως και τις υπεροχες εικαστικες του παρεμβασεις) και του penetration και αναρωτηθηκα αν οντως τα συγκεκριμενα ατομα ηταν στο γηπεδο η απλα για να καλυψουν δικες τους αδυναμιες ως προπονητες, παιχτες η παραγοντες γραφουν ολες αυτες τις ανακριβειες. Η αληθεια ειναι οτι τοση βοηθεια δεν την περιμενε κανεις πανω στην πεντελη απο τη διαιτησια. Ο Αττικος ξεκινησε με τους 11 πρωτους ποντους αλλα τυχαια χρεωθηκε με δυο ανυπαρκτα φαουλ (σε τριποντο, και σε ριιμπαουντ μετα απο το λιγοτερο 2 επιθετικα στην ιδια φαση), ο Βοσικας ο οποιος εδωσε εκει που πρεπει τις απαντησεις (οχι οπως μερικοι που δημιουργουν πριν, κατα τη διαρκεια και μετα απο ενα παιχνιδι κλιμα)χρεωθηκε με ανυπαρκτο 3 και 4 φαουλ χαρακτηριστικο οτι ο διαιτητης οταν το ρωτησε τι εκανε του απαντησε (εχεις δικιο πρεπει να σε αδικησα). Εντυπωσιακο μαλιστα οι 3 φορες που εδωσαν φαουλ σε προσπαθεια για σουτ 3 ποντων του χολαργου καθως και τα περισσοτερα φαουλ που εκανε η πεντελη παρολο που μετα το πρωτο δεκαλεπτο(εντυπωσιακα ευστοχη η ομαδα του χολαργου) η πεντελη ηταν μπροστα ολη την ωρα απο 10 εως και 20 ποντους και ηταν η ομαδα του χολαργου που πιεχζε για να μειωσει το σκορ. Ειναι η πρωτη φορα που γραφω απλα καπου εχει καταντησει γραφικο ο καθε προπονητης(αυτο το θεωρω χειροτερο), παιχτης η παραγοντας να προσπαθει να κανει το κομματι του και να πουλησει εκδουλευση χωρις να ασχολειται με τα στραβα της ομαδας του. Ας κανουν καποιοι πρωτα την αυτοκριτικη τους και μετα ας μιλανε. Εξαλλου οτι καλυτερο οι απαντησεις να δινονται μεσα στα γηπεδα χωρις πολλα λογια.
DORIAN
Eιδα για πρωτη φορα αγωνα της Πεντελης και παραλληλα διαβασα και τα προηγουμενα posts που αναφεροντουσαν στην διαιτησια αφηνοντας υπονοουμενα για σπρωξιμο και οχι μονο της τοπικης ομαδας.
Εχω λοιπον να πω ,οτι η διατησια γλυτωσε τον Χολαργο απο διασυρμο και οτι οι δυο ομαδες δεν εχουν καμμια σχεση μεταξυ τους ουτε παικτικα ουτε οργανωτικα.
Και μια και μιλαμε για οργανωση, περιμενα να δω μια αδυναμια της Πεντελης στον θεση 1, οπως διαβαζα απο τηναρχη του πρωταθληματος.
Απεναντιας ειδα μια πληροτητα στη θεση αυτη, με δυο ασσους αλανθαστους σε ολη την διαρκεια του αγωνα ,που ξερουν basket και εχουν διαφορετικα χαρακτηριστικα συμπληρωνωντας ο ενας τον αλλον.
Γενικα η Πεντελη μου αρεσε αν και πιστευω, ετσι τουλαχιστον εδειχνε οτι επαιζε χαλαρα.
ilion_player
Έχουν αγριέψει λίγο τα πράγματα ή μου φαίνεται; Δεν ξέρω τι έγινε στο παιχνίδι που λέτε όλοι αλλά φωτογραφία από την σιωπή των αμνών και από την κατοχή με τους νεκρούς στο κάρο μήπως είναι λίγο τραβηγμένο; Και καλά η σιωπή των αμνών είναι απλά ένα έργο θρίλερ, ένα παραμύθι, η φωτό με τους νεκρούς της κατοχής όμως; Ήταν απαραίτητη η αναφορά σε κάτι που έκανε τόσο κακό στον κόσμο και μάλιστα μαζί με φωτογραφία; Μην μπλέκουμε ένα παιχνίδι με μια κόλαση έστω και αν αυτό γίνεται για τονιστεί κάτι.
tool
QUOTE(DORIAN @ Feb 6 2008, 17:00 ) *
Eιδα για πρωτη φορα αγωνα της Πεντελης και παραλληλα διαβασα και τα προηγουμενα posts που αναφεροντουσαν στην διαιτησια αφηνοντας υπονοουμενα για σπρωξιμο και οχι μονο της τοπικης ομαδας.
Εχω λοιπον να πω ,οτι η διατησια γλυτωσε τον Χολαργο απο διασυρμο και οτι οι δυο ομαδες δεν εχουν καμμια σχεση μεταξυ τους ουτε παικτικα ουτε οργανωτικα.
Και μια και μιλαμε για οργανωση, περιμενα να δω μια αδυναμια της Πεντελης στον θεση 1, οπως διαβαζα απο τηναρχη του πρωταθληματος.
Απεναντιας ειδα μια πληροτητα στη θεση αυτη, με δυο ασσους αλανθαστους σε ολη την διαρκεια του αγωνα ,που ξερουν basket και εχουν διαφορετικα χαρακτηριστικα συμπληρωνωντας ο ενας τον αλλον.
Γενικα η Πεντελη μου αρεσε αν και πιστευω, ετσι τουλαχιστον εδειχνε οτι επαιζε χαλαρα.



Φιλε DORIAN διαφωνώ μαζί σου. Είναι κοινώς γνωστό και αποδεκτό από όλους όσους παρακολουθούν Α ΕΣΚΑ φέτος ότι το μοναδικό πρόβλημα της Πεντέλης είναι στη θέση 1, ούτε ο Κουγιανός αλλά ουτε και ο Χαρτοματσίδης ειναι play maker με όλη τη σημασια της λέξης, άλλωστε αυτό είναι ένα πρόβλημα σχεδόν όλων των ομάδων φέτος στο πρωτάθλημα.
DORIAN
QUOTE(tool @ Feb 6 2008, 23:38 ) *
Φιλε DORIAN διαφωνώ μαζί σου. Είναι κοινώς γνωστό και αποδεκτό από όλους όσους παρακολουθούν Α ΕΣΚΑ φέτος ότι το μοναδικό πρόβλημα της Πεντέλης είναι στη θέση 1, ούτε ο Κουγιανός αλλά ουτε και ο Χαρτοματσίδης ειναι play maker με όλη τη σημασια της λέξης, άλλωστε αυτό είναι ένα πρόβλημα σχεδόν όλων των ομάδων φέτος στο πρωτάθλημα.


Επιτρεψε μου να επιμεινω στην αποψη μου παντα με αυτα που ειδα.
Ο Νο 11 ειναι κλασικοτατο play maker ενω ο Νο 4 εχει και χαρακτηριστικα 2αριου ψαχνοντας περισσοτερο το καλαθι.
Και με την ευκαιρια που μιλαμε για το παιχνιδι αυτο θελω να επισημανω οτι δεν εχω δει φετος παικτη που να κανει μεσα στο γηπεδο τοσα πραγματα οσα ο Νο 8 (αν δεν κανω λαθος Μανιατης) για την Πεντελη.
Πολυ καλος επισης και ο Μαγειρας που βεβαια τον γνωριζω απο παλια.
mimos8
QUOTE(DORIAN @ Feb 6 2008, 19:00 ) *
Eιδα για πρωτη φορα αγωνα της Πεντελης και παραλληλα διαβασα και τα προηγουμενα posts που αναφεροντουσαν στην διαιτησια αφηνοντας υπονοουμενα για σπρωξιμο και οχι μονο της τοπικης ομαδας.
Εχω λοιπον να πω ,οτι η διατησια γλυτωσε τον Χολαργο απο διασυρμο και οτι οι δυο ομαδες δεν εχουν καμμια σχεση μεταξυ τους ουτε παικτικα ουτε οργανωτικα.
Και μια και μιλαμε για οργανωση, περιμενα να δω μια αδυναμια της Πεντελης στον θεση 1, οπως διαβαζα απο τηναρχη του πρωταθληματος.
Απεναντιας ειδα μια πληροτητα στη θεση αυτη, με δυο ασσους αλανθαστους σε ολη την διαρκεια του αγωνα ,που ξερουν basket και εχουν διαφορετικα χαρακτηριστικα συμπληρωνωντας ο ενας τον αλλον.
Γενικα η Πεντελη μου αρεσε αν και πιστευω, ετσι τουλαχιστον εδειχνε οτι επαιζε χαλαρα.

συμφωνω μαζι σου!ημουν ισως ο μοναδικος που εγραψα οτι η πεντελη φετος δεν εχει κανενα προβλημα στον ασσο.και απορω που καποιοι γραφουν για τον κουγιανο οτι δεν γεμιζει τη θεση του πλει μεικερ.
tool
QUOTE(mimos8 @ Feb 7 2008, 13:04 ) *
συμφωνω μαζι σου!ημουν ισως ο μοναδικος που εγραψα οτι η πεντελη φετος δεν εχει κανενα προβλημα στον ασσο.και απορω που καποιοι γραφουν για τον κουγιανο οτι δεν γεμιζει τη θεση του πλει μεικερ.

Μην απορείς πολύ φίλε mimo, γιατί αν ήταν ήταν τόσο καλός άσσος όσο σου φαίνεται ο Κουγιανός, θα είχε και πιο ενεργό ρόλο στην προηγούμενή του ομάδα, που από ότι θυμάμαι δεν έπαιζε σχεδόν καθόλου..
Scales.4
QUOTE(ilion_player @ Feb 6 2008, 21:37 ) *
Έχουν αγριέψει λίγο τα πράγματα ή μου φαίνεται; Δεν ξέρω τι έγινε στο παιχνίδι που λέτε όλοι αλλά φωτογραφία από την σιωπή των αμνών και από την κατοχή με τους νεκρούς στο κάρο μήπως είναι λίγο τραβηγμένο; Και καλά η σιωπή των αμνών είναι απλά ένα έργο θρίλερ, ένα παραμύθι, η φωτό με τους νεκρούς της κατοχής όμως; Ήταν απαραίτητη η αναφορά σε κάτι που έκανε τόσο κακό στον κόσμο και μάλιστα μαζί με φωτογραφία; Μην μπλέκουμε ένα παιχνίδι με μια κόλαση έστω και αν αυτό γίνεται για τονιστεί κάτι.

Oi nekroi apo ta troxai atyximata ta teleytaia 20 xronia einai perissoteroi apo ta thymata toy 2ou pagosmioy, kai apo pote mporoume na leme gia kapoia katastasi oti ekane kako ston kosmo tin stigmi pou kai emeis exoume prokalesei perissotero
(Sorry gia to off topic) Tha anafertho se mpasketika themata argotera giati den exo poly xrono tora
P.S. Timi k doxa ston D. menoudako
maravitc
επιστροφη μαραβιτς στα δρωμενα.......
με σχολια για ολους κ για ολα.
κηφισια - το τρενο συνεχιζει αν κ εδωσε αφορμη στο παιχνιδι με την ενωση με την αποδοση της
να φανουν αλληθινες οι φημες οτι σπρωχνεται ελαφρως(η ενωση)
ψυχικο - η πιο καθαρη ομαδα μεχρι τωρα ,κερδιζει καθαρα χαρη στις τεραστιες προσωπικοτητες
που διαθετει
ενωση - δικαιη η θεση της εχει αλλαξει πολυ με τους παπαλουκα-μακρη-μπασεα αλλα κατι της
λειπει για να ανεβει οπως οταν ηταν στη β παλι με αποστολακη εχασε στο δευτερο γυρο
τα πιο κρισιμα παιχνιδια
πετρουπολη - ισως κ να προλαβει αν κ πιστευω οτι κατα βαθος δε θελουν να ανεβουν παντως ολα θα
κριθουν στο παιχνιδι με ενωση την οποια δεν διανοουνται να βλεπουν απο πανω ειδικα
μετα τα περσινα επεισοδια
πεντελη - τα εχω ξαναπει,παει καλα αλλα οπως ειχε πει ο ποδαρας καποτε τα παιδια εχουν ταβανι,
μετα εριξε κ τις φαπες κ εφυγε κυριος
ταυρος - εχει βαλει τις βασεις να φτιαξει καλη ομαδα (θελει ενισχυση) αλλα επειδη εχει πολλους
καινουργιους παιχτες μαλλον τα αποτελεσματα θα ειναι μια κρυο μια ζεστη
χολαργος- χωρις μητρου πρεπει να προσεχουν γιατι το προγραμμα δε τους βολευει
κ αν δε κερδιζαν την ενωση εκτος τωρα θα ειχαν δυσκολιες
κορωπι - ομαδα που χτυπαει ανοδο στην αρχη,πτωση μετα ,χαλαρωνει λιγο τωρα,η τολμη γοητεια της
κατηγοριας με τον κουτσ κωστοπουλο να εχει βαλει τη καρτα του δρουμπαλη κ κουτσαρει
(αιωνιε νικολα το ιματζ εχει ηδη χαλασει)
σπατα - αν εκμεταλευτει το προγραμμα που του δινει μια αβαντα τοτε θα ειναι εκτος των τεσσαρων που θα
πεσουν
μαρκοπουλο - το σιγουρο ειναι οτι το παλευουν αλλα παιχτες β εσκα κ πιο κατω μερικοι κ να σωθουν φετος
δε τους βλεπω για πολυ,παντως κανουν προσπαθεια
αθηναικος - αν δεν ειχαν τα προβληματα θα τερματιζαν στη οχταδα
αμιλλα - γυρναει λιγο τουμπα παλι το προγραμμα αλλα με καμια τρομοκρατια(εντος) η με καμια εκπληξη
σε εκτος κ παιρνωντας τα παιχνιδια μεταξυ των πεθαμενων εχει τυχη
ραφηνα - ειδα μια προσπαθεια επιστροφων,εχει εδρα ,εμπειρο προπονητη ,κονε (προσεχε ενωση-
παπαλουκας με ζαφειροπουλο πολυ ξυλο τη δευτερα) κ επειδη του χρονου θα χωσει
θα τη σωσουν
ηλιουπολη - δυσκολα τα παγματα,παλευει τα παιχνιδια αλλα θελει 11 νικες κ 4 απο κατω,δυσκολα πραγματα
για ενα γυρο
λιωσια(ανω) - θα πεσουν με τιμη κ δοξα κ μαλλον δε θα ξανανεβουν ποτε αφου το πλυντηριο χαλασε
γαλατσι - θα πεσει κ το γηπεδο ετσι που τα εκαναν,(2 αλλαγες προπονητων με καρτα ,2 που κοουτσαρισαν
με καρτα αλλων, νικητοπουλος με αθανασοπουλου ,κ κωστανταρας με κρινου που ειναι προεδρος κ
βαση κανονισμου απαγορευεται κ σε ενσταση θα μηδενιζονταν αλλα ..... κοιμουνται ολοι

κ ετσι λοιπον φιλοι θα ανεβουν μαζι με τους καλυτερους(κηφισια) οι τυχεροι, που θα επωφεληθουν
οτι καποιοι δεν επενδυσαν η επενδυσαν λαθος

κ θα πεσουν τα γνωστα καθα χρονο 1-2 καφενεια συν αυτους που πηγαν να κανουν οικονομια
κ να το παιξουν πονηροι

κ κλεινοντας θα δανειστω την εκφραση ενος φιλου οτι ολοι εζητωσαν τους νικητες
ilovebasketball
QUOTE(maravitc @ Feb 7 2008, 18:04 ) *
πεντελη - τα εχω ξαναπει,παει καλα αλλα οπως ειχε πει ο ποδαρας καποτε τα παιδια εχουν ταβανι,
μετα εριξε κ τις φαπες κ εφυγε κυριος


Τότε το ταβάνι ήταν η Β ΕΣΚΑ..
Τώρα είναι η Α ΕΣΚΑ?
Επιτελους Maravic μεγαλο παιδι εισαι..σοβαρεψου!
Παντως για την ιστορια την φαπα την εφαγε ο Ποδαρας.
και καλα που την εφαγε γιατι ο Ναο θα ηταν ακομη στη Β ΕΣΚΑ.

Α!και κάτι άλλο μηπως μπορεις να μου πεις
τι εκανε ο Ποδαρας απο τοτε που εφυγε απτο Ναο?

Ε καρπαζοεισπράκτορα?

Αν δεν ξέρεις μη μιλάς........

Και τωρα βαρεθηκα να μην μπορω να μιλησω ελευθερα..
παω στο eskaforum που εχει και χιουμορ!
icon_wave.gif
dizzy_fingers
Στο καλό να πας.
Τί ωραίες μαγκιές που κάνεις εκ του ασφαλούς όταν ξέρεις ότι με την τελευταία σου πράξη φτάνεις τα 5 φάουλ και σε διώχνουμε μια και καλή.

68.gif

Maravitc, όπως καταλαβαίνεις, ο ilovebasketball δεν πρόκειται να ξαναγράψει εδώ, οπότε δεν υπάρχει λόγος να απαντήσεις στους χαρακτηρισμούς. peace.gif

Καλή συνέχεια στη συζήτηση.
dizzy_fingers
QUOTE(ilion_player @ Feb 6 2008, 23:37 ) *
Έχουν αγριέψει λίγο τα πράγματα ή μου φαίνεται; Δεν ξέρω τι έγινε στο παιχνίδι που λέτε όλοι αλλά φωτογραφία από την σιωπή των αμνών και από την κατοχή με τους νεκρούς στο κάρο μήπως είναι λίγο τραβηγμένο; Και καλά η σιωπή των αμνών είναι απλά ένα έργο θρίλερ, ένα παραμύθι, η φωτό με τους νεκρούς της κατοχής όμως; Ήταν απαραίτητη η αναφορά σε κάτι που έκανε τόσο κακό στον κόσμο και μάλιστα μαζί με φωτογραφία; Μην μπλέκουμε ένα παιχνίδι με μια κόλαση έστω και αν αυτό γίνεται για τονιστεί κάτι.

Είδα αυτό το ποστ από το quote του scale4 παραπάνω και μετά είδα το επίμαχο ποστ.
basket4ever13, λυπάμαι, αλλά αυτό που έκανες ήταν απαράδεκτο!!!

Δε γίνεται να χρησιμοποιούμε τη μνήμη των νεκρών με τέτοιον τρόπο!!!
Scales.4
Επιστρεφοντας στα μπασκετικα επειτα απο πολυ καιρο! Για την ομάδα μου να πω οτι μετα τα χριστουγεννα που κάναμε μια σχετική κάμση (και εννοώ στιν απόδοση μας γιατί η ήττα απο το ίλιον ήταν μια παρένθεση) είμαι σίγουρος οτι την τελευταία μέτρια εμφάνιση την αφήσαμε στο μαρκόπουλο, οι τραυματίες επιστρέφουν σιγά σιγά και η ομάδα φαίνετε να βρίσκει και πάλι το δρόμο της. Βέβαια υπάρχει και το ντέρμπυ με την πεντέλη οπου μπορεί να χάσεις κ να επιστρέψεις π'αλι πίσω και τίποτα απο τα αναγραφώμενα να μιν ισχύει. Αλλά ελπίζω να χαμογελάμε δευτέρα βράδυ.
Διαβάζω συχνά τα ποστ και έχω παρατηρήσει μια διαρκή γκρίνια για διαιτησίες, παράγοντες, παιχτες και παρασκήνιο γενικά που συχνα με κουράζουν.Μερικοί ίσως δεν καταλαβαίνουν οτι το μπάσκετ είναι παιχνίδι και διασκέδαση και πρέπει να αντιμετωπίζεται ετσι η ίσως να έχουν ξεχάσει αυτό που νιώθαμε μικροί όλοι μας όταν βγαίναμε στα ανοιχτα γήπεδα και παίζαμε μεχρι το βράδυ και το εχουν πάρει πολύ σοβαρα.
Περα απο αυτο θέλω να αναφέρω μερικές εντυπώσεις τώρα που εχω δει όλες τις ομάδες της κατηγορίας.
Ο Ταυρος εχει καλούς παίχτες και ειναι για ψηλότερα, απο εκει και περα αυτοι που θα παλεψουν για άνοδο μέχρι τέλους πιστεύω οτι θα είναι Αενκ, Ψυχικό, Πεντελη (με αυτή την σειρά). Μακάρι να με διαψεύσουν Ιλιον κ Αρης. Το κορωπί δεν το περίμενα τόσο κάτω οπως επίσης και ο Αθηναικός είναι οι άτυχοι της κατηγορίας.
P.S. Προσοχή στο σχιζοφρενή δολοφόνο με το τσεκούρι Ντεφούδη!!!!!!!
P.S. 2 Any chump count 2........SHOOT THE 3!!!! shot.gif shot.gif shot.gif
Jabar
Αυτό που είδα στον αγώνα ΝΑΟ--ΚΟΧ ήταν ένας ΝΑΟ με νέο πρόσωπο. Βασισμένος στα αθλητικά παιδιά που έχει έπαιξε πολύ ώρα με χαμηλά σχήματα και πολλά clear out.Κυρίως με τον Μανιάτη αλλά και με τους άλλους.Βέβαια και ο Μπαλαμπάνης ήταν άστοχος στις πάσες που γίναν προς τα έξω αλλά τελικά τα βάλαν όλα
οι άλλοι.Σε προσπάθεια να παίξει ένας εναντίον ενός κτύπησε ο Μάγειρας . Περαστικά
basket4ever13
Να ζητήσω πραγματικά συγνώμη από το forum για την προσβολή της αισθητικής του με την φωτογραφεία. Προβληματίστηκα πριν τη βάλω και παρ ότι είναι από film και η έκφραση σφαγή είναι συνηθισμένη η εικόνα πράγματι σοκάρει.
basket4ever13
Οσον αφορά τον έχετε πλάκα κανένας δεν αμφισβεί τον Νεοπεντελικό και αυτοκριτική γίνεται.Θές να σου πω ότι είναι και 20 φορές καλλίτερος από τον Χολαργό να στο πω αν θες να ακους τέτοια.Αλλά επειδή το πρωτάθλημα παίζεται στο γήπεδο και όχι στα χαρτιά θέλω να διεκδικώ τη νίκη με τους ίδιους όρους.Αν έκανα εικαστική παρέμβαση εδώ θα έβαζα τον εμένα να εξομολογούμαι και να καίγομαι στη πυρά και τους παίκτες του Χολαργού να αυτομαστιγώνονται ζητώντας ταπεινά συγγνώμη μπροστά στο ΝΑΟ.Οσο για τον DORIAN θα έβαζα για τη δήλωσή του ότι πρώτη φορά βλέπει τον ΝΑΟ biggrin.gif τον πινόκιο tongue.gif .Και για τους αντικειμενικούς παρατηρητές την φοτό του ΝΑΟ. smile.gif τέλος και δεν ξαναασχολούμαι icon_wave.gif
pitbull
ρε μαγκες μην κρυβομαστε πισω απο το δακτυλο μας. ο κοσμος το εχει τουπανο και η πεντελη ακομα πιο πολυ τουμπανο. και μαγκια της αλλα μην το παιζουν αθωες περιστερες. cool.gif
ilion_player
QUOTE(Scales.4 @ Feb 7 2008, 16:50 ) *
Oi nekroi apo ta troxai atyximata ta teleytaia 20 xronia einai perissoteroi apo ta thymata toy 2ou pagosmioy, kai apo pote mporoume na leme gia kapoia katastasi oti ekane kako ston kosmo tin stigmi pou kai emeis exoume prokalesei perissotero
(Sorry gia to off topic) Tha anafertho se mpasketika themata argotera giati den exo poly xrono tora
P.S. Timi k doxa ston D. menoudako


Άρα λοιπόν να κάνουμε κανά δύο παγκόσμιους πολέμους την δεκαετία να έχουμε και φωτογραφίες με σφαγές και πεθαμένους να δείχνουμε όταν μιλάμε για κακές διαιτησίες και αδικημένες ομάδες. Μήπως να σοβαρευτούμε λιγάκι; Είναι δυνατόν να συγκρίνουμε ένα κοινωνικό πρόβλημα που μπορεί να διορθωθεί με την μεγαλύτερη παράνοια της νεότερης ιστορίας του πλανήτη μας; Και μια και είμαι και εγώ off topic να επανέρθω με την κλασική ευχή μου. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ την Δευτέρα.
Υ.Γ. Ο Μενουδάκος όντως είναι καλός παίκτης. Καλή τύχη να έχει στην καριέρα του.
ilion_player
QUOTE(maravitc @ Feb 7 2008, 18:04 ) *
επιστροφη μαραβιτς στα δρωμενα.......
κηφισια - το τρενο συνεχιζει αν κ εδωσε αφορμη στο παιχνιδι με την ενωση με την αποδοση της
να φανουν αλληθινες οι φημες οτι σπρωχνεται ελαφρως(η ενωση)


Φίλε maravitc έχω βγάλει ήδη 5 αντίγραφα από το παιχνίδι που προέβλεπα να είναι το καλύτερο παιχνίδι του πρώτου γύρου και δικαιώθηκα και θα υπάρχει όπως φαίνεται και συνέχεια. Άν θέλεις μπορώ να σου δώσω και σένα ένα για να δεις αν σπρώχνεται η Ένωση. Και αν βρω και το παιχνίδι με το Ψυχικό θα δούμε αν όντως υπάρχουν σπρωξίματα και που.
Jabar
Ας κάνουμε μία σύνοψη της αγωνιστικής
Ηλιούπολη - Σπάτα Για την Ηλιούπολη το ματς είναι must αν θέλει να συνεχίσει να ελπίζει .Τα Σπάτα πολύ
θα το ήθελαν για να καθαρίσουν από νωρίς πάντως κρίσιμο για τα Σπάτα θα είναι το
εντός με το Μαρκόπουλο.Τελευταία αν εξαιρεθεί το ματς με Νεοπεντελικό η Ηλιούπολη
σκοράρει περισσότερο.Κλειδί αν θα περάσει τους 75.
Γαλάτσι-Κορωπί Εγώ φαίνεται ότι πιστεύω στο Γαλάτσι περισσότερο από ότι εκείνοι στον εαυτό τους.
δεν υπάρχουν περιθώρια ήττας μετά την γκέλα με το ΔΑΣΑΛ. Το Κορωπί είναι η πιο
rock ομάδα της κατηγορίας με καλό υλικό ικανή για το καλλίτερο αλλά και το
το χειρότερο.
ΚΟΧ-ΔΑΣΑΛ Το τελευταίο χαρτί για το ΔΑΣΑΛ .Μια ομάδα που σουτάρει και τρέχει πολλές φορές
εκτός λογικής διαρκώς με οποιον και να παίζει και συνήθως χάνει.Μετά τις νίκες
με τις ομάδες από τα Μεσόγεια κτύπησε και το Γαλάτσι πλησιάζοντας τη γειτονιά
του Χολαργού.Αν ο ΚΟΧ θέλει να κυττάζει τη μάχη του υποβιβασμού από ψηλά μπορεί
και πρέπει να το πάρει .
Ψυχικό-Μαρκόπουλο Ενα ματς μεταξύ δύο ομάδων με τελείως διαφορετικούς στόχους.
Αμιλλα - Αίολος Δυνατά παιδιά η Αμιλλα με τσαγανό και πολύ πιό ποιοτική ομάδα ο Αίολος .Το ματς
είναι υπερπολύτιμο για τη γηπεδούχο και θα επιστρατευτεί και η γνωστή κερκίδα.
Αργοναύτης-Ιλιον Ο Αργοναύτης δεν δίνει καλά σήματα τελευταία και το ματς του είναι απαραίτητο.
Το Ιλιον καλλίτερη ομάδα θέλει το παιχνίδι να διατηρήσει τις ελπίδες για άνοδο
Jabar
Ξεχωριστή αναφορά για το παιχνίδι ΑΕΝΚ-ΝΑΟ
Το παιχνίδι είναι από αυτά που αξίζει να δεί κάθε μπασκετόφιλος.Κατ' αρχάς μετά τη νίκη του Ψυχικού στο Ταύρο ο ΝΑΟ ψάχνει την υπέρβαση.Για να γίνει η δεύτερη ομάδα που θα ακολουθήσει τη Κηφισιά στη Γ χρειάζεται αυτή τη νίκη. Η διαφορά με την οποία έχασε στο Ψυχικό κάνει δύσκολη περίπτωση την ισοβαθμία.
Από τη μία έχουμε την ΑΕΝΚ την ομάδα που έπαιξε το καλλίτερο μπάσκετ σε άμυνα και επίθεση ως τώρα χωρίς
όμως να είναι στα καλλίτερά της.Και από την άλλη την ομάδα με το μεγαλύτερο βάθος.Μπορεί να μην έχει την ποιοτικότερη πεντάδα αλλά μπορεί να την αλλάξει ολόκληρη σε ένα ματς χωρις να φαίνεται διαφορά.Στη συγκεκριμένη αναμέτρηση βέβαια θα της λείψει πολύ ο Μάγειρας αν τελικά είναι τόσο σοβαρός ο τραυματισμός
όσο έδειχνε.Προετοιμαζόταν ειδικός ρόλος.Αν η Πεντέλη ξεπεράσει κάποια νεκρά διαστήματα που παρουσιάζει κυρίως με έλλειψη προσύλωσης στην άμυνα και τώρα που φαίνεται να αφομοιώνει τα ζητούμενα από το κόουτς
Γκανά έχει τύχη.
DORIAN
QUOTE(basket4ever13 @ Feb 8 2008, 11:06 ) *
Οσο για τον DORIAN θα έβαζα για τη δήλωσή του ότι πρώτη φορά βλέπει τον ΝΑΟ biggrin.gif τον πινόκιο tongue.gif .Και για τους αντικειμενικούς παρατηρητές την φοτό του ΝΑΟ. smile.gif τέλος και δεν ξαναασχολούμαι icon_wave.gif

Δεν καταλαβαινω τι ακριβως εννοεις. Αν θελεις κανεις καποιες διευκρινησεις.
POKOPIKOS
blove.gif
QUOTE(ilion_player @ Feb 8 2008, 23:29 ) *
Φίλε maravitc έχω βγάλει ήδη 5 αντίγραφα από το παιχνίδι που προέβλεπα να είναι το καλύτερο παιχνίδι του πρώτου γύρου και δικαιώθηκα και θα υπάρχει όπως φαίνεται και συνέχεια. Άν θέλεις μπορώ να σου δώσω και σένα ένα για να δεις αν σπρώχνεται η Ένωση. Και αν βρω και το παιχνίδι με το Ψυχικό θα δούμε αν όντως υπάρχουν σπρωξίματα και που.

Ilion player, υπάρχουν και όρια.Συνεχώς αφήνεις υπονοούμενα για τη διαιτησία στο παιχνίδι με το Ψυχικό.Ένα παιχνίδι που ούτε καν είδες. Φαίνεται πως η Ένωση κερδίζει όλα τα παιχνίδια καθαρά και τα χάνει μόνο με παρασκήνιο. Ίσως θα έπρεπε να αναφέρεις τα 12 αμαρκάριστα τρίποντα που έφαγε η ομάδα σου και τις τρεις φορές που η διαφορά ξεπέρασε τους 13 πόντους και έφτασε λίγο πριν το τριακοστό λεπτό και τους 17. Και έπεσε τελικά στους 5 για 2 λόγους. Ο ένας λέγεται Σκαλωμένος. Αυτός ο παίκτης που έχει τεράστια ψυχή και είναι killer αν τον αγνοήσεις και ο δεύτερος οι 20 βολές που παραδόξως έχασε το Ψυχικό. Αλλιώς η διαφορά του παιχνιδιού θα ήταν διψήφια. Μην εκμηδενίζεις την προσπάθεια που κάνουν τα παιδιά της Ένωσης με μπηχτές γιατί ταιριάζουν σε μικρή ομάδα και η Ένωση δε θέλει να είναι μικρή αφού πρωταγωνιστεί. Αναζήτησε αλλού τα αίτια της ήττας ακόμη και της διαφοράς. Ρώτα μπασκετικούς για να μάθεις. Και μην πεις ότι π.χ. ο Παπαλουκάς έφυγε νωρίς με φάουλ γιατί και ο Μπούχερτ έπαιξε 20 λεπτά μόνο λόγω φθοράς. Τεχνικές ποινές έφαγαν άπαντες και ο Αχής έπαιξε 37 λεπτά. Σου λέει κάτι αυτό; την μπάλλα την κατέβαζε ο 5 του Ψυχικού. Σου λέει κάτι αυτό; Και ας μη συνεχίσω γιατί υπάρχουν δεκάδες καθαρά μπασκετικοί παράμετροι που η πλάστιγγα έγειρε στο Ψυχικό.
Τέλος να αναφέρω ότι αν το Ψυχικό έχει τη δύναμη να επηρεάζει διαιτητές Α1 που σφυρίζουν Α ΕΣΚΑ τότε τι να πω. Πλανάστε πλάνην οικτράν. Και δεν αξίζει τον κόπο να ασχολούμαστε με τίποτα. Βγάλτε τις παρωπίδες και υποστηρίξτε την ομάδα σας με ήθος και όχι με έπαρση και καχυποψία για όλους τους άλλους. Και οι άλλοι ιδρώνουν στο γήπεδο καθημερινά και μάλιστα με συνέπεια και πίστη για καθημερινή βελτίωση και πρόοδο. Με παίχτες που έχουν ανδρωθεί σε ομάδες Α1 και Α2 ακόμα και Β,Γ Εθνικής κατηγορίας. Τι να πει κανείς για Μπούχερτ(κόσμημα), Καλφόπουλο(πολλά κιλά μπάσκετ), Στεργάκη(φονιάς), Ροίδη(Β,Γ, Εθνική με Δούκα, Εαπ), αλλά και άλλα πολύ έμπειρα και ταλαντούχα παιδιά που έχει το Ψυχικό όπως ο 20άχρονος Αχής, ο πολύ καλός αθλητής(άλμα στο θεό) Καραγρηγορίου, ο Φίλιος(αμυντικάρα), ο Γκίκας(αρχηγός και ψυχή της ομάδας) κλπ, κλπ, κλπ. Και όλοι αυτοί καταθέτουν ψυχή καθημερινά στην προπόνηση και τους βγαίνει το λάδι για να είναι έτοιμοι στα παχνίδια.(Γι αυτό μην ανησυχείς mimo8 για το αν θα διαλύσει το Ψυχικό όπως πρόπερσι που διάλυσε sad.gif όταν τη δεύτερη αγωνιστική έχασε στο παιχνίδι με την Κερατέα ο Γκόγκος το νεφρό του) και μετά κατά σειρα τους Μελάγιες με χιαστό, Γόντικα-παιχτάρα με διαδοχικά διαστρέματα, Στεργάκη με μέση, αν αυτό το εννοείς διάλυση εσύ.) Εξάλλου στόχος για φέτος δεν ήταν η άνοδος ούτε καν αυτοσκοπός. Στόχος είναι μόνο το επόμενο παιχνίδι με τις ιδιαιτερότητές του.Αυτά τα πολλά και από μένα. Αφήστε τις ομάδες στην ησυχία τους τουλάχιστον τις σοβαρές. Και αν ψάχνετε για παρασκήνιο υπάρχουν εξωφρενικές ιστορίες πρόσφατες και πιο παλιές. Έτσι κόουτς; Σε βλέπω κόουτς. Τζίζ. Μην παίζεις με τους άλλους εάν δε σε παίρνει. Καλή τύχη σε όλες τις ομάδες. blove.gif
tool
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 1
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 2
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 1
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ 1
ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 1
ΑΜΙΛΛΑ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 2
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 2
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2
basket4ever13
QUOTE(tool @ Feb 11 2008, 11:08 ) *
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ - ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ 1
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 2
ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 1
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ 1
ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ - ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ 1
ΑΜΙΛΛΑ - ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 2
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 2
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2

ΣΠΑΤΑ 2 ΓΑΛΑΤΣΙ 1 ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ 2 ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 1
Οπότε παίζουμε πάσο
Jordan d
Δεν βλεπω προγνωστικα απο pitbull και ανησυχω!!! blink.gif blink.gif
Jordan d
και για να μην ξεχνιωμαστε αλλη μια αναφορα στον παιχτη ειδωλο της α.εσκα ΑΡΤΕΜΑΚΗΣ ΟΕ ΟΕ ΕΟ ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΟΕ wav.gif : 41.gif wos_sport5.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
sonic
QUOTE(Jordan d @ Feb 11 2008, 12:22 ) *
και για να μην ξεχνιωμαστε αλλη μια αναφορα στον παιχτη ειδωλο της α.εσκα ΑΡΤΕΜΑΚΗΣ ΟΕ ΟΕ ΕΟ ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΟΕ wav.gif : 41.gif wos_sport5.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif


εισαι και συ fan του Αρτεμακη; θεος.... 77.gif παιχταρας.....και τρελο παλαμακι. ρε τι παιχτες βγαζουν στο Ιλιον. χεχεχε
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ
ΓΑΛΑΤΣΙ- ΚΟΡΩΠΙ 79-68
lebronjames
ΑΕΝΚ-ΝΑΟ=1..Περιπου 20 ποντους η διαφορα απο οτι πληροφορηθηκα.

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ-ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ=1..Εκπληξη κατα τη γνωμη μου
MISTA81
Για αυτους που ειχαν σιγουρο το διπλό του Ταύρου 69.gif

ΑΜΙΛΛΑ-ΤΑΥΡΟΣ 80-68 (44-26)
gambler
Ραφήνα - Ένωση : 84 - 80
Πρώτη φορά είδα την Ραφήνα να παίζει τόσο καλό μπάσκετ φέτος...
Κ επειδή δεν μπαίνω σχεδόν καθόλου στο topic σας κ πρέπει να είμαι κ ειλικρινής η Ρσφήνα είχε κάποια σφυρίγματα παραπάνω.
Η Ένωση πάντως είχε αρκετές ευκαρίες να γυρίσει το ματς αλλά δεν τα κατάφερε
jaske
megalh nikh gia mas shmera sto byrona me antipalo ton arh..kai sxetika eykola(me trigazh na ta bazei ola) kathos eimastan synexos mprosta ektos apo thn teleytaia fash tou hmixronou...
gabriel1981
QUOTE(jaske @ Feb 12 2008, 00:49 ) *
megalh nikh gia mas shmera sto byrona me antipalo ton arh..kai sxetika eykola(me trigazh na ta bazei ola) kathos eimastan synexos mprosta ektos apo thn teleytaia fash tou hmixronou...



Αυτα που λεγαμε οτι το πρωταθλημα εχει πολυυυυυυυ δροοοομο ακομη... Ο Αρης κ η Ενωση γκελαραν, ο Ναο εχασε...και μενουν πανω απο δεκα αγωνες ακομη.

ΟΛΑ προλαβαινουν να γινουν, αλλαααα πρωτο απο ολα το ματσάκι ΝΑΟ - ΨΥΧΙΚΟ την αλλη βδομαδα... ε Σκράπι ?? shot.gif shot.gif


Μεγάλη εμφάνιση απο Ροίδη για μας απόψε, και σκληρη αντισταση απο το Μαρκόπουλο που απλα δεν αντεξε μεχρι τέλους.... icon_wave.gif
BILL79
Τι εγινε σημερα στα παιχνιδια;;;; Αν εξαιρεσεις κανα 2 παιχνιδια ολα τα αλλα ηταν πολυ κουβας. Μας καταστρεψανε smiley.gif
leonkalf
Πολύ κουβάς σήμερα!!! ohmy.gif
Στο παιχνίδι βλέπω να γίνεται μεγάλη πτώση... Όσοι δεν έπαιξαν τυχεροί!! wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.