Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2007-08
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43
gabriel1981
41.gif

τρομερο παιχνιδι στο Ψυχικο, με το γαλατσι να ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΣΤΟΧΗΣΕΙ ΣΕ ΤΡΙΠΟΝΤΟ!!!!

Ακομη αναρωτιεμαι ποσα να βαλαν αποψε !!

Πολυ δυνατο ματς, με ανατροπες σε ολη την διαρκεια του αγωνα. Καλφο και Μπουχερτ πηραν το shot.gif στο τελος ομως ... icon_wave.gif
maravitc
πανηγυρικη δικαιωση μαραβιτς για τα διπλα...
επειδη παιρνω μερικα περσοναλ μην απο πετρουπολη
για το θεμα του προπονητη εχω να πω οτι κ την ενωση ειχα στη
μπριζα με ποστ αλλα βλεπετε τη πορεια της.καμια φορα (κραζεις)
εκει που βλεπεις υγεια κ δυνατοτητες.
εμαθα για φοβερο ματς διαφημηση στο ψυχικο με ψιλοενταση στο τελος
αλλα επειδη οι προποπ ειναι φιλοι δε νομιζω να ξεφυγαν τα πραγματα
πεντελη-κορωπι θα πιασω απο βδομαδα κ θα κραξω χοντρα.
να δουμε που θα σταματησει το τρενο....ισως κανα απογευμα
που δε θα το περιμενει
για ανοδο παντως θα παει μετα το πασχα,οποιος κερδισει κηφισια
εντος κ σπατα-πεντελη εκτος
Thunder
Δυσκολο βραδυ για την ομαδα μου κ αποψε καθως ο ΔΑΣΑΛ εκανε την πρωτη του νικη στο πρωταθλημα απεναντι μας με σκορ 81-94...Χωρις τον Κοκκινο κ σημερα,ημασταν τραγικοι και σε επιθεση κ σε αμυνα.Μπραβο στα παιδια του ΔΑΣΑΛ που τα εδωσαν ολα,κ επαιξαν πολυ καλα...Οσο για μας,οταν υποτιμας τον αντιπαλο,ο νομος του μπασκετ λεει πως θα το πληρωσεις...Πολυ κακη διαιτησια.Καλη συνεχεια σε ολους. peace.gif
Green Lantern
QUOTE(tool @ Dec 4 2007, 00:31 ) *
Αυτός ο Παπαλουκάς πάλι πρόβλημα δημιούργησε......??Έλεος.. 68.gif


..γιατι κραζεις μονο τον κωστα κ δεν κραζεις κ το παιδι απο τα σπατα για το επεισοδιο που ουτε καν εχεις δει.....γιατι σε εχει πονεσει τοσο πολυ??...γιατι τετοιο κομπλεξ,, ζηλεia ??...ααα!μπραβο ρε μαντελο ψυχαρα...super... icon_wave.gif
mimos8
QUOTE(maravitc @ Dec 4 2007, 00:39 ) *
να δουμε που θα σταματησει το τρενο....ισως κανα απογευμα
που δε θα το περιμενει

μαραβιτς ολοι στην κηφισια ξερουμε ποσο δυσκολο ειναι το ματς στο γαλατσι σε μια δυσκολη εδρα που τα παιχνιδια γινονται ροντεο και περυσι εκει χασαμε σημαντικο εδαφος στην υποθεση ανοδος!επομενως δε θα παμε ανυποψιαστοι και ακομα κι αν χασουμε θα το περιμενουμε...αυτο το ματς δεν εννοεις η καταλαβα λαθος το υπονοουμενο?περιμενω κουτσομπολια απο την κατηγορια!
ευκολη νικη για μας αποψε παιζοντας πολυ σωστο μπασκετ κατα τη γνωμη μου και κλειδωνοντας τα ατου του χολαργου.το ημιχρονο εκλεισε στους 10 ποντους και στο ξεκινημα του δευτερου το σκορ ανοιξε πανω απο τους 20 ποντους αφου τρεξαμε πολυ και καναμε σωστες επιλογες.συγχαρητηρια στο χολαργο και στον προπονητη του για τη δουλεια που κανει με συνεπεια,πραγμα που φαινεται στο γηπεδο.ειδα καποια παιδια του χολαργου πολυ βελτιωμενα σε σχεση με προγουμενα χρονια(μητρου,δημητρακουλης,κιαπεκος).
J.W.
γεια σας παιδεια...1)ημαρτον με το χρονοπουλο θα ανεβασει μια ομαδα μονος του....2)πολυ ματσαρα λεμε στο ψυχικο ε?εξαιρετικη ομαδα υπερπληρης....Σκραπη ριξε τα μπιστολια σου.... 3)η ενωση θα αντεξει ή θα ξεφουσκωσει?καλη συνεχεια σε ολους.............
pointguard
Είδα ΑΕΝΚ σήμερα που ακόμα και όταν ο Χολαργός το πάλευε φαινόταν οτι με αυτήν την πληρότητα κάποιος θα πάρει την ομάδα στα χέρια του και θα καθαρίσει το ματσάκι... Μεγάλη πληρότητα και δεν νομίζω να γίνουν πάνω από 2-3 ήττες... Τρένο όντως
MISTA81
ΑΜΙΛΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 57-55
maravitc
QUOTE(mimos8 @ Dec 3 2007, 23:13 ) *
μαραβιτς ολοι στην κηφισια ξερουμε ποσο δυσκολο ειναι το ματς στο γαλατσι σε μια δυσκολη εδρα που τα παιχνιδια γινονται ροντεο και περυσι εκει χασαμε σημαντικο εδαφος στην υποθεση ανοδος!επομενως δε θα παμε ανυποψιαστοι και ακομα κι αν χασουμε θα το περιμενουμε...αυτο το ματς δεν εννοεις η καταλαβα λαθος το υπονοουμενο?περιμενω κουτσομπολια απο την κατηγορια!
ευκολη νικη για μας αποψε παιζοντας πολυ σωστο μπασκετ κατα τη γνωμη μου και κλειδωνοντας τα ατου του χολαργου.το ημιχρονο εκλεισε στους 10 ποντους και στο ξεκινημα του δευτερου το σκορ ανοιξε πανω απο τους 20 ποντους αφου τρεξαμε πολυ και καναμε σωστες επιλογες.συγχαρητηρια στο χολαργο και στον προπονητη του για τη δουλεια που κανει με συνεπεια,πραγμα που φαινεται στο γηπεδο.ειδα καποια παιδια του χολαργου πολυ βελτιωμενα σε σχεση με προγουμενα χρονια(μητρου,δημητρακουλης,κιαπεκος).

φιλε μιμο δε κανω υπονοουμενο αλλα εκτιμηση.η λογικη λεει κηφισια αλλα
γαλατσι εχει νεα παιδια που το αιμα βραζει,αγνοια κινδινου,καινουργιο προπονητη
που αντιθετα με κορωπι ταιριαζει σε νεανικες κ χωρις σταρ ομαδες κ απ οτι ξερω ειναι απο
κει κοντα επαιζε χρονια στα πατησια οταν αυτα ηταν ψηλα.ισως ειμαι γραμματεια στο παιχνιδι
,αν καταφερω να τελειωσω απο την εφημεριδα γιατι 6 ωρα ειναι λιγο νωρις.
παντως η αποψη μου για γαλατσι ειναι οτι ομαδα με μεσο ορο ηλικιας περιπου 22 κ με
10-11 δικα τους παιδια κ 200 παιδια ακαδημιες θα ειναι κριμα να πεσει
μπραβο σε λιωσια κ αθηναικο που παρα τα προβληματα τους δινουν με τη
προσπαθεια τους εγκυροτητα στη κατηγορια κ δυστυχως ομαδες που αξιζουν να ειναι
στην α εσκα(μοιραια οταν πεφτουν στη β ερχεται ο μαρασμος) πληρωνουν τη κακη
οργανωση των ομαδων του νοτου στη β-γ εθνικη που με τις πτωσεις τους συμπαρασυρουν
η βαζουν στο τρυπακι της φθορας
του πιθανου υποβιβασμου υγειη σωματεια
dolly12
απο το site του Νεοπεντελικού....

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ-ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 83-84
Δεκάλεπτα: 20-23, 43-35, 60-52, 83-84.
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης - Σεληνάς.
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ (Γκανάς): Κουγιανός 10, Μπαλαμπάνης 30 (4), Μανιάτης 9, Μάγειρας 9, Στράγκας 9, Μάντζιος, Βόσικας 5, Χαρτοματσίδης 3 (1), Αττίκος 8 (1).
ΑΡΗΣ Π. (Γρυλλιωνάκης): Παναγιωτόπουλος 10, Γεωργαλάς 5 (1), Χρονόπουλος 28 (6), Βασιλείου 6, Ρήγος 15, Βενιτουράκης, Λιαπούρης 5 (1), Βοργιάς, Μιχαλόπουλος 15 (2).


>>> Τι να πει κανείς, αλήθεια; Στα τρία τέταρτα του αγώνα η ομάδα μας κρατούσε το παιχνίδι στα χέρια της απέναντι σ' έναν άξιο αντίπαλο, παίζοντας πανέξυπνα στην επίθεση και περιορίζοντας βασικά του ατού, όπως ο Παναγιωτόπουλος και ο (πέρσι δικός μας) Άγγελος Γεωργαλάς. Και ξαφνικά, στην τέταρτη περίοδο, ό,τι σούταραν οι Πετρουπολίτες απλώς πήγαινε μέσα! Απολογισμός των φιλοξενουμένων σ' αυτό το διάστημα: 5/6 βολές, 6/8 δίποντα, 5/6 τρίποντα, 32 πόντοι! Ούτε με ομάδα Α1 να παίζαμε δηλαδή... Πικρή η ήττα μετά από τέτοια εμφάνιση, αλλά και ιπποτικά συγχαρητήρια στους αντιπάλους μας και ιδιαίτερα στον Ανδρέα Χρονόπουλο, που ενώ έπαιζε με πρόβλημα τραυματισμού πήρε για πολλοστή φορά φέτος τον Άρη στις πλάτες του. Έτσι πήγε στράφι η τρομερή βραδιά του Θοδωρή Μπαλαμπάνη, αλλά και όλης της ομάδας επιθετικά, αφού σ' αυτό τον τομέα μόνο τις 11 χαμένες βολές θα μπορούσε κανείς να προσάψει στην ομάδα μας. Οι 83 πόντοι, οι 7/7 αιφνιδιασμοί και οι 12 ασίστ δείχνουν αν μη τι άλλο ότι η επίθεση πήγε καλά. Η άμυνα χρειάζεται ακόμα δουλειά...


Ντρουυυυυ 77.gif 77.gif 77.gif
ελπιζω να σ ανταμειψει το θεαμα σημερα!!!! tongue.gif
soouza
QUOTE(dolly12 @ Dec 4 2007, 10:44 ) *
απο το site του Νεοπεντελικού....

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ-ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 83-84
Δεκάλεπτα: 20-23, 43-35, 60-52, 83-84.
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης - Σεληνάς.
ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ (Γκανάς): Κουγιανός 10, Μπαλαμπάνης 30 (4), Μανιάτης 9, Μάγειρας 9, Στράγκας 9, Μάντζιος, Βόσικας 5, Χαρτοματσίδης 3 (1), Αττίκος 8 (1).
ΑΡΗΣ Π. (Γρυλλιωνάκης): Παναγιωτόπουλος 10, Γεωργαλάς 5 (1), Χρονόπουλος 28 (6), Βασιλείου 6, Ρήγος 15, Βενιτουράκης, Λιαπούρης 5 (1), Βοργιάς, Μιχαλόπουλος 15 (2).
>>> Τι να πει κανείς, αλήθεια; Στα τρία τέταρτα του αγώνα η ομάδα μας κρατούσε το παιχνίδι στα χέρια της απέναντι σ' έναν άξιο αντίπαλο, παίζοντας πανέξυπνα στην επίθεση και περιορίζοντας βασικά του ατού, όπως ο Παναγιωτόπουλος και ο (πέρσι δικός μας) Άγγελος Γεωργαλάς. Και ξαφνικά, στην τέταρτη περίοδο, ό,τι σούταραν οι Πετρουπολίτες απλώς πήγαινε μέσα! Απολογισμός των φιλοξενουμένων σ' αυτό το διάστημα: 5/6 βολές, 6/8 δίποντα, 5/6 τρίποντα, 32 πόντοι! Ούτε με ομάδα Α1 να παίζαμε δηλαδή... Πικρή η ήττα μετά από τέτοια εμφάνιση, αλλά και ιπποτικά συγχαρητήρια στους αντιπάλους μας και ιδιαίτερα στον Ανδρέα Χρονόπουλο, που ενώ έπαιζε με πρόβλημα τραυματισμού πήρε για πολλοστή φορά φέτος τον Άρη στις πλάτες του. Έτσι πήγε στράφι η τρομερή βραδιά του Θοδωρή Μπαλαμπάνη, αλλά και όλης της ομάδας επιθετικά, αφού σ' αυτό τον τομέα μόνο τις 11 χαμένες βολές θα μπορούσε κανείς να προσάψει στην ομάδα μας. Οι 83 πόντοι, οι 7/7 αιφνιδιασμοί και οι 12 ασίστ δείχνουν αν μη τι άλλο ότι η επίθεση πήγε καλά. Η άμυνα χρειάζεται ακόμα δουλειά...
Ντρουυυυυ 77.gif 77.gif 77.gif
ελπιζω να σ ανταμειψει το θεαμα σημερα!!!! tongue.gif

Επειδή είδα το συναρπαστικό αυτό παιχνίδι καταθέτω κι εγώ τη δική μου γνώμη.
Ο ΝΑΟ ήλεγξε τον αγώνα για 36 λεπτά βασιζόμενος στην εκπληκτική κίνηση της ομάδας του στην επίθεση,κυρίως των ψηλών.Σε αυτό το διάστημα ο΄Άρης παρέμενε στο παιχνίδι κυριολεκτικά με τα ψέματα.Κάπου εκεί,και μη έχοντας κάτι άλλο να κάνει,ο Γρυλλιωνάκης σκαρφίστηκε πιεστική άμυνα με 2 πολύ κοντούς παίχτες που δαιθέτει!Αυτά τα παλικαράκια έκλεψαν 5 μπάλες και σε συνδυασμό με την ευστοχία στις βολές στο τέλος ο Άρης πήρε τη νίκη.Άξιο αναφοράς το γεγονός ότι ο Μπαλαμπάνης ενώ ήθελε να χάσει 2 φορές από μία βολή.τελικά ευστόχησε!
ARVI
Πιστεύω οτι η αδυναμία του ΝΑΟ φέτος είναι ο άσσος....Ενώ ο Κουγιάνος διαθέτει κάποια προσόντα δε μπορεί να κάνει την διαφορά που έχει ανάγκη ο ΝΑΟ για να διεκδηκήσει την άνοδο....Παρ'όλα οι επιδόσεις του ΜΠΑΛΑΜΠΑΝΗ είναι super...Τον θυμάμαι προ εποχής ΑΡΗ και τολμώ να πω οτι δε περίμανα τέτοια βελτίωση...
okso
Πιατεύω ότι όσο υπάρχει αυτό το καθεστώς στην ομάδα του ναο με μπαμπάδες παιδακια κουμπαρους ξαδελφια και σωγαμπρους, πραγματικη προκοπη δε θα δει. Ειδικα στην κατακαημενη θεση του ασου που σωνει και ντε ειναι ρεζερβε. Ειλικρινεις ευχες για υπομονη και τυχη στον κοουτς γκανα τον οποιο και εκτιμω ιδιαιτερα.
ARVI
δε συμφωνώ απόλυτα...Έχουν θέληση και δουλεύουν αρκετά αυτά τα παιδιά και δε νομίζω οτι έφυγες κάποιος προπονητής απο τον ΝΑΟ επειδή δεν παίζαν αυτά τα παιδιά...Είναι καλό να υπάρχουν γηγενής στις ομάδες...
okso
Mωρέ τα παιδιά μπορεί να δουλεύουν και να είναι και φιλότιμα, αλλά ξέρεις τι με χαλάει απίστευτα; Ότι για τα παιδιά αυτά υπάρχει ένα ταβάνι ικανοτήτων που το έχουν πιάσει και δεν πάει άλλο και ενώ επειδή δικαίωμά του ναο να πορεύεται με αυτούς με τρελαίνει ότι αντί να πουν "εντάξει προσπαθούν πολύ τα παιδιά κτλ κτλ" με το παραμικρό τους εκθειάζουν με αλαζονικό και προκλητικό τρόπο αλλά σχεδόν μόνο αυτούς (γιους σώγαμπρους και σόι με την ευρύτερη έννοια) και ιδιαίτερα πέρυσι που είχαν κάνει σιωπηρό αλλά καταφανές κόμμα εναντίον του καλφόπουλου που τους έκανε την τιμή να παίξει για την ομάδα τους...
mimos8
μαραβιτς δεν υπαρχει προβλημα.κι εμεις σεβομαστε το γαλατσι ακριβως για τους ιδιους λογους.καθε προπονητης θα ηθελε να εχει στα χερια του τοσο νεανικο υλικο και χωρις βεντετες,ωστε να μπορει να βλεπει τη δουλεια του να καθρεφτιζεται στο γηπεδο.εμεις παντως θα παμε ετοιμοι στο γαλατσι ,οσο προλαβουμε να προετοιμαστουμε βεβαια.
θα συμφωνησω με την αποψη για τον μπαλαμπανη αλλα οχι για τον κουγιανο.ο μπαλαμπανης εχει βελτιωθει τρομερα τα τελευταια 2 χρονια και αν βελτιωσει το δημιουργικο κομματι του παιχνιδιου του θα ειναι σουπερ.θα αποκαλυψω οτι φετος παρα λιγο να ειμαστε συμπαικτες στην κηφισια.ο κουγιανος ειναι μια χαρα παιχτης και παει πολυ καλα φετος.θεωρω οτι γεμιζει απολυτα τη θεση του πλει μεικερ στην πεντελη.δε νομιζω οτι υπαρχουν πολλοι καλυτεροι ασσοι στην κατηγορια.
aionio talento
το ματς γαλατσι αενκ ποτε θα γινει ?
ARVI
mimmos έχεις παίξει και θα μπορούσες να παίζεις πιο ψηλά αν σε ενδιέφερε....για να ανέβεις χρειάζεται ένα πλει-μαικερ οχι μόνο με τρέλα...εγώ στην εξέδρα οταν τον βλέπω να παίζει ανχώνομαι,νομίζω το ίδιο και οι συμπαίκτες του..χάνει μπάλες και δε βγάζει την πάσα που θα τρίψουμε τα μάτια μας...
mimos8
γαλατσι-αενκ πεμπτη 18:00
aionio talento
thanks
maniatis8
OKSO Τον μακακα του Λαζόπουλου τον ξέρεις? evilmonkey.gif
ilovebasketball
Ερώτηση για κάθε κομπλεξικό που θα ήθελε πολύ να παίζει στο ΝΑΟ αλλά δεν μπορεί:

Τι είναι προτιμότερο? Να τα χώνουν οι ομάδες σε κάποιους λεγεωνάριους τύπου Καλφόπουλου
ώστε να συντηρούνται μέχρι τα βαθειά γεράματα από το ταλαίπωρο αθηναϊκό μπάσκετ
ή να παίζουν παιδιά με λιγότερο ταλέντο 23-34 χρονών και να κάνουν και μια αξιοπρεπή πορεία στο
πρωτάθλημα Α ΕΣΚΑ μέσα σε ένα φανταστικό κλίμα?

Ποια είναι η υγεία για το άθλημα?

Και ποιος έχει καθορίσει ότι το ζητούμενο του ΝΑΟ είναι αποκλειστικά και μόνο να ανέβει κατηγορία?
soouza
QUOTE(ilovebasketball @ Dec 4 2007, 15:30 ) *
Ερώτηση για κάθε κομπλεξικό που θα ήθελε πολύ να παίζει στο ΝΑΟ αλλά δεν μπορεί:

Τι είναι προτιμότερο? Να τα χώνουν οι ομάδες σε κάποιους λεγεωνάριους τύπου Καλφόπουλου
ώστε να συντηρούνται μέχρι τα βαθειά γεράματα από το ταλαίπωρο αθηναϊκό μπάσκετ
ή να παίζουν παιδιά με λιγότερο ταλέντο 23-34 χρονών και να κάνουν και μια αξιοπρεπή πορεία στο
πρωτάθλημα Α ΕΣΚΑ μέσα σε ένα φανταστικό κλίμα?

Ποια είναι η υγεία για το άθλημα?

Και ποιος έχει καθορίσει ότι το ζητούμενο του ΝΑΟ είναι αποκλειστικά και μόνο να ανέβει κατηγορία?

Θα έπρεπε να μη χρησιμοποιείς τέτοιους άθλιους όρους!
ilovebasketball
QUOTE(soouza @ Dec 4 2007, 15:33 ) *
Θα έπρεπε να μη χρησιμοποιείς τέτοιους άθλιους όρους!



Ποιοι είναι οι άθλιοι όροι?
Jordan d
Eιναι προτιμοτερο να παιζουν αυτοι που αξιζουν και μπορουν οσο χρονων κι αν ειναι!
tsitouridis
ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΟΥΝ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΠΑΙΖΟΥΝ Γ'ΙΑΥΤΗΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΟΠΩΣ Ο ΚΑΛΦΟΠΟΥΛΟΣ
ilovebasketball
QUOTE(Jordan d @ Dec 4 2007, 15:40 ) *
Eιναι προτιμοτερο να παιζουν αυτοι που αξιζουν και μπορουν οσο χρονων κι αν ειναι!


Αυτή είναι απάντηση στο δικό μου post?

Πρέπει να έχεις πολύ μικρή αντίληψη των πραγμάτων.
ilovebasketball
QUOTE(ilovebasketball @ Dec 4 2007, 15:30 ) *
Τι είναι προτιμότερο? Να τα χώνουν οι ομάδες σε κάποιους λεγεωνάριους τύπου Καλφόπουλου
ώστε να συντηρούνται μέχρι τα βαθειά γεράματα από το ταλαίπωρο αθηναϊκό μπάσκετ
ή να παίζουν παιδιά με λιγότερο ταλέντο 23-34 χρονών και να κάνουν και μια αξιοπρεπή πορεία στο
πρωτάθλημα Α ΕΣΚΑ μέσα σε ένα φανταστικό κλίμα?

Ποια είναι η υγεία για το άθλημα?

Και ποιος έχει καθορίσει ότι το ζητούμενο του ΝΑΟ είναι αποκλειστικά και μόνο να ανέβει κατηγορία?


Περιμένω τη γνώμη κάθε καλόπιστου μέλους του forum
στο θέμα που έθεσα
tsitouridis
BATMAN ΠΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΙΠΟΤΑ
Jordan d
Yγεια σε μια ομαδα ειναι ο προπονητης να κανει τη δουλεια του οπως ξερει και νομιζει χωρις να μπερδευονται στα ποδια του καμια 10αρια μπαμπαδοπαραγοντες!Οσο για το αν ο καλφο παιζει για τα λεφτα αυτο φαινεται απο της εμφανισεις του!
ilovebasketball
QUOTE(ARVI @ Dec 4 2007, 14:55 ) *
mimmos έχεις παίξει και θα μπορούσες να παίζεις πιο ψηλά αν σε ενδιέφερε....για να ανέβεις χρειάζεται ένα πλει-μαικερ οχι μόνο με τρέλα...εγώ στην εξέδρα οταν τον βλέπω να παίζει ανχώνομαι,νομίζω το ίδιο και οι συμπαίκτες του..χάνει μπάλες και δε βγάζει την πάσα που θα τρίψουμε τα μάτια μας...



Καλα λεω να δει ο ΝΑΟ την περιπτωση Παπαλουκα του θοδωρη εννοω φυσικα.
Μη τρελαθουμε.
tsitouridis
QUOTE(Jordan d @ Dec 4 2007, 16:04 ) *
Yγεια σε μια ομαδα ειναι ο προπονητης να κανει τη δουλεια του οπως ξερει και νομιζει χωρις να μπερδευονται στα ποδια του καμια 10αρια μπαμπαδοπαραγοντες!Οσο για το αν ο καλφο παιζει για τα λεφτα αυτο φαινεται απο της εμφανισεις του!


ΡΕ ΤΖΟΥΜΑΝΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟ ΚΟΜΠΛΕΞ ?
ilovebasketball
QUOTE(mimos8 @ Dec 4 2007, 14:45 ) *
θα συμφωνησω με την αποψη για τον μπαλαμπανη αλλα οχι για τον κουγιανο.ο μπαλαμπανης εχει βελτιωθει τρομερα τα τελευταια 2 χρονια και αν βελτιωσει το δημιουργικο κομματι του παιχνιδιου του θα ειναι σουπερ.θα αποκαλυψω οτι φετος παρα λιγο να ειμαστε συμπαικτες στην κηφισια.ο κουγιανος ειναι μια χαρα παιχτης και παει πολυ καλα φετος.θεωρω οτι γεμιζει απολυτα τη θεση του πλει μεικερ στην πεντελη.δε νομιζω οτι υπαρχουν πολλοι καλυτεροι ασσοι στην κατηγορια.


σε συγχαιρω για το ηθος και την κριση σου.
larry33
QUOTE(mimos8 @ Dec 4 2007, 16:45 ) *
O κουγιανος ειναι μια χαρα παιχτης και παει πολυ καλα φετος.θεωρω οτι γεμιζει απολυτα τη θεση του πλει μεικερ στην πεντελη.δε νομιζω οτι υπαρχουν πολλοι καλυτεροι ασσοι στην κατηγορια.

Συμφωνώ απόλυτα!
Ίσως λίγο καλύτερος είναι κάποιος Μενουδάκος...της Κηφησιάς νομίζω 77.gif !

P.S.: Otto γερά.....μην μασάς....είσαι μεγάλη παιχτούρα!
P.S2.:Καρατζά lover boy... 41.gif !
Kalfopoulos11
Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί σε όλα τα παραδείγματα παικτών μεγαλύτερης ηλικίας πρέπει να γράφεται μόνο το όνομα μου? (και φυσικά πάντα από υποστηρικτές της πεντέλης)
Λες και είμαι ο μοναδικός Έλληνας μπασκετμπολίστας που έχει παίξει μπάσκετ σε αυτή την ηλικία!
Από την άλλη δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να κόψω κάτι που αγαπάω και εδώ και 20 χρόνια είναι η ζωή μου ενώ αντέχω να το κάνω σε ικανοποιητικό επίπεδο.
Φυσικά και τα χρήματα παίζουν ρόλο αλλά κανένας παίκτης δεν παίζει μόνο για αυτά!
Λες και όλοι οι άλλοι παίζουν τσάμπα και μόνο εγώ παίρνω λεφτά και χαλάω την πιάτσα.
Απ΄όσο γνωρίζω υπάρχουν πολλοί παίκτες στην κατηγορία που παίρνουν παρόμοια λεφτά αλλά εκεί δεν πειράζει γιατί δεν είναι 35 χρονών αλλά 2-3 χρόνια μικρότεροι.
Οχι τίποτα άλλο θα νομίζει κανένας ότι παίρνουμε και τίποτα χοντρά λεφτά .
Γιατί δεν ασχολείται ο καθένας με την ομάδα του αλλά κάθεται και ασχολείται με το τι κάνουν οι παράγοντες και οι παίκτες των άλλων ομάδων?

Όσο για τον ilovebasketball νομίζω ότι είναι κρίμα σοβαρός επιχειρηματίας και άνθρωπος (γιατί πλέον είμαι σίγουρος για το ποιός είναι) και παράγοντας ομάδος να κάθεται να ασχολείται το τι λένε τα παιδιά στο forum τα οποία να σημειώσω λένε απλώς τη γνώμη τους και δεν νομίζω ότι υπάρχει καμία αντιπαλότητα μεταξύ τους παρα μόνο μέσα στις 4 γραμμές.
Όσο ήμουν στην ομάδα της πεντέλης ήμουν καλός κύριε ...........(ας μην γράψω όνομα) τώρα που έφυγα πρέπει να το κόψω για να πάει μπροστά το άθλημα!

Τι να πώ......?
tool
blink.gif
QUOTE(Green Lantern @ Dec 3 2007, 23:00 ) *
..γιατι κραζεις μονο τον κωστα κ δεν κραζεις κ το παιδι απο τα σπατα για το επεισοδιο που ουτε καν εχεις δει.....γιατι σε εχει πονεσει τοσο πολυ??...γιατι τετοιο κομπλεξ,, ζηλεia ??...ααα!μπραβο ρε μαντελο ψυχαρα...super... icon_wave.gif



Γιατί "τυχαίνει" σε κάθε παιχνίδι όλο και κάποιος διαφορέτικός να τσακώνεται μαζί του...
Το ξέρει όλη η Αθήνα ότι συνέχεια προβλήματα δημιουργεί, σε κάθε παιχνίδι κάθε βδομάδα εδώ κ πόσο καιρό.
Τώρα το μαντέλο ψυχάρα μόνο εσύ το κάταλαβες το τι εννοείς...
leonkalf
Κάποιοι να ηρεμήσουν!! Μην είστε εριστικοί και προκλητικοί!!
Ήδη κάποιου αυξήθηκε το warning level και διαγράφηκε ένα post.
aionio talento
QUOTE(ilovebasketball @ Dec 4 2007, 13:48 ) *
Περιμένω τη γνώμη κάθε καλόπιστου μέλους του forum
στο θέμα που έθεσα


προτιμοτερο ειναι να παιζει ο οποιος ειναι ο καλυτερος ανεξαρτητα απο την ηλικια του κατι που οπως ολοι

γνωριζουμε για τους λογους που ανεφεραν κι αλλα παιδια πιο πανω και δεν χρειαζεται να ξαναπω δεν συμβαινει

τι σημασια εχει ποσο χρονων εισαι δηλαδη δεν καταλαβα ?
barkley
Πολυ χαιρομαι που ξαναζωντανεψε παλι το φορουμ.Αντε γιατι ειχε γινει κηδεια.
Το πρωτο σχολιο που θα ηθελα να κανω ειναι οτι οποτε γινεται πανικος στο φορουμ γινεται παντα με επικεντρο τον ΝΑΟ.Με την διοικηση,τα παιδια των παραγοντων του,τους προπονητες του και με κερασακι παντα λιγο Καλφοπουλο.
Οχι οτι ειναι αβασιμα αυτα που γραφονται αλλα μου κανει τρομερη εντυπωση οτι ολοι αναφερονται στον ΝΑΟ.Στις αλλες ομαδες ολα δουλευουν ρολοι?Μονο στην Πεντελη γινονται αυτα?
Το δευτερο ειναι να απαντησω στον Αρβι.ΝΑΙ εφυγε προπονητης για αυτο το λογο.και οχι μονο ενας.Αν θες να το ψαξεις παραπανω διαβασε παλαιοτερα ποστ.Θα καταλαβεις πολλα...
Δεν θα διαφωνησω με τον οκσο σχετικα με το ταβανι των ικανοτητων των 2 γιων.
Εισαι ομως τρομερα αδικος με τον σωγαμπρο οπως αναφερεις.Νομιζω οτι ειναι πολυ καλος παικτης,ψυχαρα βοηθαει την ομαδα σε πολλους τομεις και παιζει με το σπαθι του.Και θα μπορουσε να εχει θεση σε ολα τα ροστερ της κατηγοριας.
επισης στον φιλο i love basketball να πω οτι κανενας δεν εβαλε το μαχαιρι στο λαιμο της διοικησης να τα χωσει οπως λες στον Καλφοπουλο.Το συμβολαιο το υπεγραψαν και οι δυο.Δεν ηταν μονομερες.Αν πιστευε η διοικηση οτι κακως παιρνει τοσα λεφτα ο Καλφοπουλος ας μην υπεγραφαν.Και αν το καταλαβαν εκ των υστερων γιατι τον κρατησαν δευτερη χρονια?
Το υγιες κατα την προσωπικη μου αποψη ειναι ενα κραμα των νεων γηγενων παικτων και των εμπειρων παικτων.
Αλλα για να υπαρχει υγεια ειναι ο κοουτς να επιλεγει το ποιος θα παιξει συμφωνα με την εικονα που εχει σχηματησει μεσα στο γηπεδο και οχι με ανωθεν πιεσεις.
Αν καποιοι δεν μπορουν να σταθουν σε αυτη την κατηγορια δοξα τω Θεω υπαρχουν και αλλες μικροτερες οπου μπορουν να συνεχισουν την καριερα τους.
Η βαση ομως ολων αυτων ειναι η οριοθετηση των στοχων.
Αν ο στοχος ειναι ο πρωταθλητισμος τοτε δεν μπορεις να στηριχτεις μονο σε γηγενεις παικτες.
Πρεπει να κανεις ανοιγματα σε παικτες εμπειρους και με μεγαλυτερο κασε.
Δειτε τα παραδειγματα απο αλλες ομαδες.Στον ΑΓΟΡ, στον Κολοσσο,στην Ολυμπια επαιζαν πολλοι γηγενεις οσο ηταν σε μικροτερες κατηγοριες.Οσο ανεβαιναν τοσο μειωνονταν.
Ποσοι Ρεθυμνιωτες,Ροδιτες,Λαρισαιοι παιζουν σημερα σε αυτες τις ομαδες?
Μετρημενοι στα δαχτυλα του ενος χεριου.
Αυτο κατα την γνωμη μου ειναι το προβλημα της Πεντελης.
Θελει και την πιτα ολοκληρη και τον σκυλο χορτατο.
Νομιζω δεν γινεται.Και ειδικα σε μια περιοχη που εχει 7.000 κατοικους και δεν ειναι Περιστερι.
ilovebasketball
Φιλε ΒARKLEY απο ποτε η ΠΕΝΤΕΛΗ εγινε KOΛΟΣΣΟΣ,ΑΓΟΡ και ΟΛΥΜΠΙΑ.
Διαβασες καπου καποιο τετοιο στοχο????
Μου φαινεται οτι με ξενα κολυβα κανουμε μνημοσυνο.

ΚΑΛΦΟ μπραβο μπαγασακο με ανακαλυψες.
Τι αστυνομικο δαιμονιο ειναι αυτο ειναι αυτο????????
Σοβαρος ανθρωπος ειμαι,επιχειρηματιας ναι,αλλα και παραγοντας? Ε αυτο παει παρα πολυ.
Για την αναφορα στο ονομα σου γιατι παραπονεθηκες?
Εγω ειπα "τυπου Καλφοπουλου" απαντωντας στον "νεο" σου αβανταδωρο που ανεφερε το ονομα σου
Και βεβαια υπαρχουν πολλοι σαν και σενα.
Και βεβαια δεν χειροκροτησα ποτε την ΠΕΝΤΕΛΗ που σε κρατησε δυο χρονια στο δυναμικο της.
ilovebasketball
QUOTE(aionio talento @ Dec 4 2007, 17:40 ) *
προτιμοτερο ειναι να παιζει ο οποιος ειναι ο καλυτερος ανεξαρτητα απο την ηλικια του κατι που οπως ολοι

γνωριζουμε για τους λογους που ανεφεραν κι αλλα παιδια πιο πανω και δεν χρειαζεται να ξαναπω δεν συμβαινει

τι σημασια εχει ποσο χρονων εισαι δηλαδη δεν καταλαβα ?


Ειμαι αντιθετος με την συμμετοχη παικτων που εκαναν καρριερα σαν επαγγελματιες σε Α1 και Α2 στα Πρωταθληματα της ΕΣΚΑ.
Αν καποια ομαδα ενταξει στο δυναμικο της παικτες αυτης της κατηγοριας ας τους χρησιμοποιησει.
Σ' αυτη την περιπτωση πραγματικα δεν εχει σημασια η ηλικια αλλα ποιος ειναι ο καλυτερος.
barkley
QUOTE(ilovebasketball @ Dec 4 2007, 06:44 ) *
Φιλε ΒARKLEY απο ποτε η ΠΕΝΤΕΛΗ εγινε KOΛΟΣΣΟΣ,ΑΓΟΡ και ΟΛΥΜΠΙΑ.
Διαβασες καπου καποιο τετοιο στοχο????
Μου φαινεται οτι με ξενα κολυβα κανουμε μνημοσυνο.

ΚΑΛΦΟ μπραβο μπαγασακο με ανακαλυψες.
Τι αστυνομικο δαιμονιο ειναι αυτο ειναι αυτο????????
Σοβαρος ανθρωπος ειμαι,επιχειρηματιας ναι,αλλα και παραγοντας? Ε αυτο παει παρα πολυ.
Για την αναφορα στο ονομα σου γιατι παραπονεθηκες?
Εγω ειπα "τυπου Καλφοπουλου" απαντωντας στον "νεο" σου αβανταδωρο που ανεφερε το ονομα σου
Και βεβαια υπαρχουν πολλοι σαν και σενα.
Και βεβαια δεν χειροκροτησα ποτε την ΠΕΝΤΕΛΗ που σε κρατησε δυο χρονια στο δυναμικο της.


Δεν καταλαβες τι εννοουσα.Δεν ειπα οτι εγινε ΑΓΟΡ.
Εγραψα οτι το βασικοτερο ειναι τι στοχους εχεις.Αν ο στοχος ειναι να μεινεις στην κατηγορια Α,Β αξιοπρεπως τοτε δινεις ευκαιριες σε γηγενεις, σε νεους, ισως και λιγοτερο ταλαντουχους.
Αν θες να ξεφυγεις για πιο ψηλα ακολουθεις αλλο δρομο οπως ακριβως εγινε με τις ομαδες που ανεφερα.
Δεν ειναι κακο ουτε το ενα ουτε το αλλο.
Κακο ειναι να νομιζεις οτι μπορουν να γινουν και τα δυο ταυτοχρονα.
Νομιζω οτι ειναι απλο .

Υ.Γ. Σε μεγαλη υποληψη εχεις τους παραγοντες.Ουτε εμπορο ναρκωτικων να σε ελεγε....
ilovebasketball
QUOTE(barkley @ Dec 4 2007, 19:58 ) *
Το υγιες κατα την προσωπικη μου αποψη ειναι ενα κραμα των νεων γηγενων παικτων και των εμπειρων παικτων.
Αλλα για να υπαρχει υγεια ειναι ο κοουτς να επιλεγει το ποιος θα παιξει συμφωνα με την εικονα που εχει σχηματησει μεσα στο γηπεδο και οχι με ανωθεν πιεσεις.


Νομιζεις οτι γινεται αυτο στο ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟ ????
Ποιος κατα την γνωμη σου αδικειται ????
Φαινεται οτι εισαι φιλος της ομαδας. Απο που αντλεις τις πληροφοριες σου?
Εχθες ησουν στο παιχνιδι ?
ilovebasketball
QUOTE(barkley @ Dec 4 2007, 20:58 ) *
Υ.Γ. Σε μεγαλη υποληψη εχεις τους παραγοντες.Ουτε εμπορο ναρκωτικων να σε ελεγε....


Φίλε Barkley αν διαβάσεις προηγούμενα post μου
θα δεις οτι δεν έχω τίποτε με τους παράγοντες.
Αντιθέτως παραδέχομαι την προσφορά τους.
Απλά δε μου πάει αυτός ο ρόλος.
pointguard
QUOTE(ilovebasketball @ Dec 4 2007, 13:48 ) *
Περιμένω τη γνώμη κάθε καλόπιστου μέλους του forum
στο θέμα που έθεσα

Νομίζω οτι είναι προτιμότερο να παίζουν αυτοί που ανεβάζουν το επίπεδο και όσο για τον Καλφόπουλο που ειρωνεύτηκες, ακόμα και στην ηλικία που πήγε στην Πεντέλη κατευθείαν από Β΄ Εθνική έδειξε οτι ήταν ο καλύτερος παίχτης του ΝΑΟ ο οποίος σας οδήγησε και στην άνοδο και στο λέω αυτό γιατι έχω παίξει ΑΕΝΚ τα προηγούμενα 2 χρόνια και ξέρω ποιούς αντιπάλους έπρεπε να προσέχει η ομάδα μου για να κερδίσει την Πεντέλη
Kalfopoulos11
Μπορεί να έκανα λάθος για το παράγοντας που αναφέρω αλλά εγώ νομίζω ότι μάλλον φίλε ilovebasketaball προσπαθείς με αυτό το τρόπο να καλύψεις ότι είσαι από τη διοίκηση.
Δεν ξέρω μπορεί να κάνω και λάθος αλλά μου κάνει εντύπωση ότι το 90% των Post σου είναι υπέρ της διοίκησης της ομάδας και γράφεις κυρίως όταν γραφτεί κάτι εναντίον της.

Ευχαριστώ τον pointguard και τα άλλα παιδιά για τα καλά τους λόγια απλά θέλω να αναφέρω ότι έπαιζα Α2 την προηγούμενη χρονιά-δεν το λέω για να δείξω ότι έπαιζα πιο ψηλά- αλλά για να πω ότι μπορούσα να βρώ μια ομάδα αν όχι στην Α2 αλλά στην Β' ή στη Γ' Εθνική και όχι να πάω στη Β' Εσκα.
Απλώς γνωρίζοντας τα παιδιά και την διοίκηση του Ναο πίστεψα ότι αυτή η ομάδα έχει μέλλον.(και για να πώ την αλήθεια ακόμα το πιστέυω).
Εγώ είμαι εντάξει με τον εαυτό μου γιατί αυτό που μου ζήτησε η ομάδα το έκανα (με τη βοήθεια πάντα του προπονητή και των συμπαικτών μου).
Οσο για τη δεύτερη χρονιά στην ομάδα, επειδή άκουσα και την εξής φράση "Αν είχαμε καλύτερους ψηλούς θα πηγαίναμε καλύτερα" έχω να πω ότι για μένα η δικαίωση ήταν το να με επιλέξουν για το ALL STAR της Α' Εσκα.
Μπορεί να μην ήταν η μεγαλύτερη διάκριση της καριέρας μου αλλά τουλάχιστον ξέρω ότι οι 15 αντίπαλοι προπονητές μου έδειξαν ότι κάνω ακόμα και τώρα καλά την δουλειά μου.

Τελικά νομίζω ότι οι παράγοντες έχουν μάθει σε παίκτες μισθοφόρους που θέλουν 20000 ευρώ και πάνω,που έρχονται 2-3 προπονήσεις την εβδομάδα και αν,και στο παιχνίδι θέλουν μια μπάλα μόνοι τους αντί να βοηθούν τους συμπαίχτες τους, γιατί αυτοί είναι οι βεντέτες.
Αν λοιπόν έχετε μάθει έτσι με συγχωρείτε αλλά δεν είμαι ο κατάλληλος άνθρωπος.Το άθλημα είναι ομαδικό και δυστυχώς ο Jordan και ο Γκάλης το έκοψαν.

Α! και κάτι άλλο.Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στο Γαλάτσι για το χθεσινό παιχνίδι.Μπορούσε να είναι αυτό νικητής αν δεν βοηθούσε η εμπειρία κάποιων παικτών και φυσικά η τύχη. Το παιχνίδι άλλαζε συνεχώς χέρια αλλά ευτυχώς για εμάς μας βρήκε νικητές.
Η θέση του είναι μάλλον είναι πλασματική.
ARVI
φαίνεται οτι στην Πεντέλη γίνεται σωστή και μεθοδική δουλειά και παρ'όλο που έχω 2 χρόνια να αγωνιστώ στην κατηγορία την παρακολουθώ αρκετά....Είναι σίγουρα άσχημο όμως να ασχολήσαι με τον ΝΑΟ και να μην αναγνωρίζεις την προσφορά του Αλέξη..Άκουστηκε οτι στην Ραφήνα το γήπεδο μετατράπηκε σε αρένα και οτι το κλίμα στην ομάδα δεν είναι και το καλύτερο...Άμα γνωρίζει κανείς κάτι ας το ποστάρει...
barkley
QUOTE(ilovebasketball @ Dec 4 2007, 07:09 ) *
Νομιζεις οτι γινεται αυτο στο ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟ ????
Ποιος κατα την γνωμη σου αδικειται ????
Φαινεται οτι εισαι φιλος της ομαδας. Απο που αντλεις τις πληροφοριες σου?
Εχθες ησουν στο παιχνιδι ?


Οχι μονο το νομιζω.Ειμαι σιγουρος.Το ξερω απο πρωτο χερι και το επιβεβαιωνουν τοσα διαφορετικα ποστ εδω μεσα.Δεν μπορει ολοι να ειναι ολοι λαθος.Οσο για τις δικες μου πληροφοριες δεν εχει σημασια να δημοσιευσω τις πηγες μου.Αυτο που εχει σημασια ειναι οτι επιβεβαιωνονται.Να σου θυμισω οτι ειχα γραψει οτι ο Κακαλιας εχει 2 αγωνες ακομα και εβαζα και στοιχημα μαλιστα οταν οι πιο πολλοι εγραφαν οτι δεν υπαρχει θεμα Κακαλια,δεν κουνιεται κ.λ.π.
Δεν ημουν προχθες δυστυχως,μια κοινωνικη υποχρεωση δεν μου επετρεψε να ειμαι.Απο τις πηγες μου εμαθα τοσα πολλα ομως που ειναι σαν να ηρθα.
Σαφως ειμαι φιλος της ομαδας αλλα η αγαπη μου για αυτην δεν με τυφλωνει ωστε να μην μπορω να δω καποια πραγματα.Παντως πανω απο ολα ειμαι φιλος του μπασκετ.
Εισαι και εσυ φιλος της ομαδας.περιμενα να απαντησεις στα ερωτηματα που ειχα κανει πριν καιρο.Να στα θυμισω.






Ειλικρινα διαβαζω την απαντηση σου και πιστευω οτι διαβαζω κατι λαθος,κατι οτι δεν το καταλαβαινω.
Το πρωτο που θελω να σχολιασω ειναι οτι η πληροφορια που ειχα ηταν σωστη ουσιαστικα παροτι οπως λες δεν υπηρχε συμβολαιο.Η ουσια ομως ηταν σωστη.Αρα ισχυει οτι εγραψα αρχικα και καταρριπτεται το σεναριο του μπιλυ14 οτι αφησε την ομαδα στα κρυα του λουτρου.Η κινηση ηταν προμελετημενη και οτι θα γινονταν Καζλαουσκας οπως ανεφερε χαρακτηριστικα ο μπιλλυ ηταν σιγουρο.Τωρα αν η ομαδα ηταν στην Αθηνα ή στα Τρικαλα νομιζω οτι δεν αλλαζει την ουσια της κινησης.Μονο απο αποψη μετακινησης εχει διαφορα αλλα δεν νομιζω οτι αυτο πειραζει καθως τα παιχνιδια Α Εσκα δεν συμπιπτουν με τις Β η Α2.
Τωρα και στο σοβαροτερο απο ολα τον εκβιασμο που αναφερεις.
Ο μοναδικος εκβιασμος που χωραει στο μυαλο μου ειναι οτι ¨΄αν δεν μας φερετε αυτον που θελουμε εμεις θα χανουμ娴.
Εαν υπαρχει καποιος αλλος εκβιασμος ειμαι προθυμος να τον ακουσω.
Συνεχιζοντας με την παραδοχη οτι ο εκβιασμος που αναφερω ειναι πραγματικος η ομαδα εμπαινε στο γηπεδο και ΕΣΚΕΜΜΕΝΑ εχανε.Και αυτο συμφωνα με τα γραφομενα σου εγινε αρκετες φορες μεχρι να επιτυχουν την επαναφορα του κοουτς που ηθελαν.
Θετω τα εξης ερωτηματα
1.Η διοικηση ανεχτηκε αυτην κατασταση και δεν αντεδρασε τοσο καιρο?(Κρεμοντας τα δελτια στο τοιχο και βαζοντας εφηβους)
2.οι ιδιοι οι παικτες, που στο επιπεδο αυτο δεν παιρνουν δα και τα χιλιαδες ευρω, δεν αισθανοντουσαν ντροπη που εμπαιναν και εχαναν?(προσωπικα δεν γουσταρω να χανω ουτε στο πλειστεισιον)
3.Τοσο σημαντικος ειναι αυτος ο στοχος της ανοδου απο Β σε Α που δεχεται η διοικηση να ξεφτυλιζεται μια ομαδα με 25 χρονια ιστορια?
4.Στον κοσμο της Πεντελης που πηγαινε στο γηπεδο να τους στηριξει εχουν να πουν τιποτα?

πραγματικα ειμαι σοκαρισμενος και αηδιασμενος,ευχομαι να κανω λαθος να μην καταλαβα καλα και να μην ισχυει τιποτα απο ολα αυτα.



Επισης στο αρβι να πω οτι σοβαρη και μεθοδικη δουλεια γινεται μονο εξωαγωνιστικα.
Γιατι σοβαρη και μεθοδικη δουλεια με 180 αλλαγες προπονητων σε 2 χρονια δεν γινεται.
ilovebasketball
QUOTE(Kalfopoulos11 @ Dec 5 2007, 04:27 ) *
Μπορεί να έκανα λάθος για το παράγοντας που αναφέρω αλλά εγώ νομίζω ότι μάλλον φίλε ilovebasketaball προσπαθείς με αυτό το τρόπο να καλύψεις ότι είσαι από τη διοίκηση.
Δεν ξέρω μπορεί να κάνω και λάθος αλλά μου κάνει εντύπωση ότι το 90% των Post σου είναι υπέρ της διοίκησης της ομάδας και γράφεις κυρίως όταν γραφτεί κάτι εναντίον της.


Φιλε Κalfopoulos1 υπερασπιζομαι την διοικηση του ΝΑΟ πολλες φορες γιατι πραγματικα πιστευω και εγω,οπως το 95% των ανθρωπων που ασχολουνται με το Αθηναικο Μπασκετ,οτι κανει πολυ καλη δουλεια .

Σε οτι αφορα τα υπολοιπα που γραφεις στο post σου θα με βρεις συμφωνο στα περισσοτερα.
Δεν αμφισβητω τις ικανοτητες σου ακομη και σημερα.
Οι αντιρησεις μου αφορουν την παρουσια σου στα πρωταθληματα της ΕΣΚΑ .
Πιστευω οτι αν δεν υπηρχε στην μεση το οικονομικο θα συμεριζοσουνα την αποψη μου.
Αν παρεξηγησες την εκφραση "ΜΙΣΘΟΦΟΡΟΙ" ζητω συγνωμη γιατι πραγματικα ειναι ακομψη.

Και μια παρατηρηση αυπνιες εχουν οι ηλικιωμενοι και οι συνταξιουχοι. icon_wave.gif
ARVI
κατα προσωπική άποψη πιστεύω οτι οι άνθρωποι του ΝΑΟ τα λαμβάνουν όλα και επειδή τους θεωρώ έξυπνους, θα καταφέρουν να καταστλάξουν στην σωστή πορεία που πρέπει να ακολουθήσουν ώστε να έρθει αν οχι φέτος-κομματάκι δύσκολο-τουλαχιστον του χρόνου η πολυπόθητη άνοδο...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.