Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑ 2007-08
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43
undercover1
Εστω και πλασματικα......Ψυχικο-Μαρκοπουλο 75-65.
Πρωτη φορα γραφω στο forum και χαιρομαι γι'αυτο γιατι εχω να καταθεσω τις αποψεις μου οσον αφορα την κατηγορια και πιο συγκεκριμενα τις συνθηκες και τη θεση που βρισκεται το Μαρκοπουλο οσο αντι-μπασκετ κ αν παιζει.Θελω να πιστευω πως μπορω να ειμαι αντικειμενικος για την ομαδα μου.
Αποψε, λοιπον, ημουν μαρτυρας μιας τραγωδιας.Ο ΑΟΜ των χιλιων προβληματων(οχι οσο των οικονομικων προβληματων οσο πιστευουν καποιοι) που κανει προπονηση με maximun 7 παιχτες καθε μερα, που δεν εχει καθολου καλη φυσικη κατασταση και με πολυ καλα παιδια,οσον αφορα τον χαρακτηρα τους,αλλα και το ταλεντο τους αφου ολοι εχουν παιξει σε εθνικες κατηγοριες, με την γκρινια και τους εγωισμους που εχουν οδηγησει την ομαδα να μην εχει χημεια...τουλαχιστον προσπαθει να υπερασπιστει την τιμη της ομαδος και οταν της ''επιτρεπουν'' να παιξει καλο μπασκετ τα δινει ολα.Στο παρκε του δευτερου στη βαθμολογια Ψυχικου σιγουρα δεν την αφησαν τα γκρι ανθρωπακια.Η διαφορα στο πρωτο δεκαλεπτο εφτασε μεχρι και στους 15 ποντους υπερ του ΑΟΜ με ενα ανυπαρκτο Ψυχικο να προσπαθει να βρει λυσεις και τις λυσεις τις εδωσαν οι διαιτητες με τα σφυριγματα τους(πρωτο δεκαλεπτο 2 τεχνικες ποινες και αποβολη του προπονητη,ο οποιος δεν εχει ανοιξει το στομα ουτε για να πει γεια σε διαιτητη-τριτο δεκαλεπτο τεχνικη ποινη σε παιχτη).Ο ενας διαιτητης σφυριζει Α1 και εκανε αγγαρεια που ηρθε γιατι πηρε λιγα σφυριγματα ενω εβλεπε τις φασεις αλλα ηξερε να δειχνει τεχνικες ποινες,οποτε ηταν...τυφλος!Κι ο αλλος ηταν ενας απειρος,οπως φανηκε.Η ομαδα χωρις προπονητη αντεξε μεχρι τα μεσα της τριτης περιοδου και αν και το πολεμησε μεχρι το τελευταιο λεπτο τελικα εχασε σιγουρα με το κεφαλι ψηλα,γιατι οποιος ειδε το παιχνιδι σιγουρα θα ξερει ποιος θα επρεπε να ειναι ο νικητης. Δεν εχω αποδειξεις και ουτε θα εχω αλλα το παινιδι...βρωμαγε και τελικα το Ψυχικο εδειξε οτι το φοβοταν το ματς και οτι σιγουρα δεν αξιζει να ειναι δευτερο.
Στον ΑΟΜ σιγουρα αξιζει κατι καλυτερο και το εχει δειξει με καποιες καλες και σημαντικες νικες που εχει κανει,ευκολα ή δυσκολα.Πιστευω πως θα σωθει...στο τελος αφου ερχονται πιο βατα παιχνιδια φτανει να εχουμε και λιγο τυχη και αυτοσυγκεντρωση,αλλα και δικαια σφυριγματα...
ilion_player
Επειδή ειπώθηκαν ορισμένες κουβέντες από τον pokopiko που με θίγουν σαν άτομο και που τις θεωρώ βαριές, αστήρικτες και πολύ μακριά από την πραγματικότητα και επειδή σέβομαι πάνω από όλα τον εαυτό μου αλλά και επειδή θέλω να του δώσω την ευκαιρία να ξαναδεί το post που έγραψε σε συνδυασμό με τα δικά μου post και να το διορθώσει του παραθέτω τα σχόλια μου στα προηγούμενα post μου.
1. Post 1287/4-2-08 γράφω «Και να μην ξεχνιόμαστε δεν λέω τίποτα για την απόδοση των παικτών του Ψυχικού μια και δεν είδα και τον αγώνα».
2. Post 1295/4-2-08 γράφω «Δηλαδή το καρπούζι μοιράστηκε στην μέση μαζί με τα κουκούτσια; Και πάλι επισημαίνω ότι δεν αναφέρομαι καθόλου στην απόδοση του Ψυχικού μια και δεν είδα το παιχνίδι».
3. Post 1298/5-2-08 γράφω «Αν δεις τα post μου, τα διαβάσεις και τα καταλάβεις γιατί από το ύφος σου συμπεραίνω ότι ή δεν διάβασες τα post μου ή δεν τα κατάλαβες. Να σου πω λοιπόν πάλι αυτό που έγραψα και στα δύο post μου. ΔΕΝ είδα το παιχνίδι και δεν μπορώ να κρίνω την απόδοση των ομάδων οπότε δεν έγραψα για αυτό αλλά δεν μείωσα την προσπάθεια των παικτών του Ψυχικού που η ιστορία τους έγραψε ως νικητές. Μέχρι τώρα στο forum αλλά και στα γήπεδα δεν έχω μειώσει την απόδοση των παικτών της αντίπαλης ομάδας αλλά μιλάω μόνο για διαιτητές ή για την δική μου ομάδα. Αυτό που ρώτησα (και δεν πήρα απάντηση ακόμα) είναι αν άλλαξαν οι διαιτητές λίγες ώρες πριν τον αγώνα και για ποιο λόγο και αν αυτοί που διαιτήτευσαν έκαναν την δουλειά τους σωστά. Το DVD του παιχνιδιού θα ήθελα να το δω επειδή δεν έχω χάσει παρά μόνο ένα παιχνίδι της ομάδας μου φέτος και δεν με νοιάζει αν έχασε αλλά πως έπαιξε. Μήπως μπορείς να μου το δώσεις;
4. Post 1333/8-2-08 γράφω «Φίλε maravitc έχω βγάλει ήδη 5 αντίγραφα από το παιχνίδι που προέβλεπα να είναι το καλύτερο παιχνίδι του πρώτου γύρου και δικαιώθηκα και θα υπάρχει όπως φαίνεται και συνέχεια. Αν θέλεις μπορώ να σου δώσω και σένα ένα για να δεις αν σπρώχνεται η Ένωση. Και αν βρω και το παιχνίδι με το Ψυχικό θα δούμε αν όντως υπάρχουν σπρωξίματα και που» θέλοντας από την μια μεριά να σβήσω τις σκιές που πήγε να δημιουργήσει ο maravitc για αυτό που θεωρώ (και όχι μόνο εγώ αλλά και πολλοί άλλοι) ως το καλύτερο παιχνίδι του πρώτου γύρου και από την άλλη να υπενθυμίσω ότι θέλω το DVD για να δω το παιχνίδι και να βγάλω προσωπικά συμπεράσματα.
Μπορείς να μου πεις σε ποιο από τα παραπάνω post μου μειώνω έστω και λίγο την απόδοση των παικτών και της ομάδας του Ψυχικού ή να το βάλω σε ψηφοφορία να δούμε τι λέει και το υπόλοιπο forum;
Μπορείς να μου πεις σε ποιο από τα παραπάνω post μου μιλάω για επηρεασμό διαιτητών από το Ψυχικό ή να το βάλω και αυτό σε ψηφοφορία να δούμε τι λέει και το υπόλοιπο forum; Τώρα για το αν εκμηδενίζω την προσπάθεια των παικτών της Ένωσης ή κάνω κάτι για να την μειώσω καλύτερα να μην ρωτήσουμε το forum στο οποίο συμμετέχουν και παίκτες της Ένωσης γιατί το λιγότερο που θα συμβεί είναι να εκτεθεί η όποια αξιοπιστία έχεις ΑΝΕΠΑΝΟΡΘΩΤΑ, και το περισσότερο…. άφησε το καλύτερα. Και τέλος για το ποιος ασχολείται με παρασκήνια και αφήνει υπονοούμενα φαίνεται από τις τελευταίες προτάσεις του post σου «Και αν ψάχνετε για παρασκήνιο υπάρχουν εξωφρενικές ιστορίες πρόσφατες και πιο παλιές. Έτσι κόουτς; Σε βλέπω κόουτς. Τζίζ. Μην παίζεις με τους άλλους εάν δε σε παίρνει». Και μια φιλική συμβουλή: Φρόντιζε να καταλαβαίνεις αυτό που διαβάζεις πριν απαντήσεις και αν είναι δυσνόητο ζήτα εξηγήσεις. Σε αντίθετη περίπτωση κινδυνεύεις να εκτεθείς. Αυτά και επανέρχομαι δριμύτερος για την ήττα της Ένωσης 88 – 86 από τη Ραφήνα και για τον κύριο Μανδρέκα. Και επειδή πάντα κρατώ το λόγο μου ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΡΑΦΗΝΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΔΟΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΝΙΚΗ ΤΟΥΣ.
sonic
Με 10 ποντους κερδισε η ηλιουπολη τα σπατα στην εδρα της.
POKOPIKOS
QUOTE(ilion_player @ Feb 12 2008, 01:42 ) *
Επειδή ειπώθηκαν ορισμένες κουβέντες από τον pokopiko που με θίγουν σαν άτομο και που τις θεωρώ βαριές, αστήρικτες και πολύ μακριά από την πραγματικότητα και επειδή σέβομαι πάνω από όλα τον εαυτό μου αλλά και επειδή θέλω να του δώσω την ευκαιρία να ξαναδεί το post που έγραψε σε συνδυασμό με τα δικά μου post και να το διορθώσει του παραθέτω τα σχόλια μου στα προηγούμενα post μου.
1. Post 1287/4-2-08 γράφω «Και να μην ξεχνιόμαστε δεν λέω τίποτα για την απόδοση των παικτών του Ψυχικού μια και δεν είδα και τον αγώνα».
2. Post 1295/4-2-08 γράφω «Δηλαδή το καρπούζι μοιράστηκε στην μέση μαζί με τα κουκούτσια; Και πάλι επισημαίνω ότι δεν αναφέρομαι καθόλου στην απόδοση του Ψυχικού μια και δεν είδα το παιχνίδι».
3. Post 1298/5-2-08 γράφω «Αν δεις τα post μου, τα διαβάσεις και τα καταλάβεις γιατί από το ύφος σου συμπεραίνω ότι ή δεν διάβασες τα post μου ή δεν τα κατάλαβες. Να σου πω λοιπόν πάλι αυτό που έγραψα και στα δύο post μου. ΔΕΝ είδα το παιχνίδι και δεν μπορώ να κρίνω την απόδοση των ομάδων οπότε δεν έγραψα για αυτό αλλά δεν μείωσα την προσπάθεια των παικτών του Ψυχικού που η ιστορία τους έγραψε ως νικητές. Μέχρι τώρα στο forum αλλά και στα γήπεδα δεν έχω μειώσει την απόδοση των παικτών της αντίπαλης ομάδας αλλά μιλάω μόνο για διαιτητές ή για την δική μου ομάδα. Αυτό που ρώτησα (και δεν πήρα απάντηση ακόμα) είναι αν άλλαξαν οι διαιτητές λίγες ώρες πριν τον αγώνα και για ποιο λόγο και αν αυτοί που διαιτήτευσαν έκαναν την δουλειά τους σωστά. Το DVD του παιχνιδιού θα ήθελα να το δω επειδή δεν έχω χάσει παρά μόνο ένα παιχνίδι της ομάδας μου φέτος και δεν με νοιάζει αν έχασε αλλά πως έπαιξε. Μήπως μπορείς να μου το δώσεις;
4. Post 1333/8-2-08 γράφω «Φίλε maravitc έχω βγάλει ήδη 5 αντίγραφα από το παιχνίδι που προέβλεπα να είναι το καλύτερο παιχνίδι του πρώτου γύρου και δικαιώθηκα και θα υπάρχει όπως φαίνεται και συνέχεια. Αν θέλεις μπορώ να σου δώσω και σένα ένα για να δεις αν σπρώχνεται η Ένωση. Και αν βρω και το παιχνίδι με το Ψυχικό θα δούμε αν όντως υπάρχουν σπρωξίματα και που» θέλοντας από την μια μεριά να σβήσω τις σκιές που πήγε να δημιουργήσει ο maravitc για αυτό που θεωρώ (και όχι μόνο εγώ αλλά και πολλοί άλλοι) ως το καλύτερο παιχνίδι του πρώτου γύρου και από την άλλη να υπενθυμίσω ότι θέλω το DVD για να δω το παιχνίδι και να βγάλω προσωπικά συμπεράσματα.
Μπορείς να μου πεις σε ποιο από τα παραπάνω post μου μειώνω έστω και λίγο την απόδοση των παικτών και της ομάδας του Ψυχικού ή να το βάλω σε ψηφοφορία να δούμε τι λέει και το υπόλοιπο forum;
Μπορείς να μου πεις σε ποιο από τα παραπάνω post μου μιλάω για επηρεασμό διαιτητών από το Ψυχικό ή να το βάλω και αυτό σε ψηφοφορία να δούμε τι λέει και το υπόλοιπο forum; Τώρα για το αν εκμηδενίζω την προσπάθεια των παικτών της Ένωσης ή κάνω κάτι για να την μειώσω καλύτερα να μην ρωτήσουμε το forum στο οποίο συμμετέχουν και παίκτες της Ένωσης γιατί το λιγότερο που θα συμβεί είναι να εκτεθεί η όποια αξιοπιστία έχεις ΑΝΕΠΑΝΟΡΘΩΤΑ, και το περισσότερο…. άφησε το καλύτερα. Και τέλος για το ποιος ασχολείται με παρασκήνια και αφήνει υπονοούμενα φαίνεται από τις τελευταίες προτάσεις του post σου «Και αν ψάχνετε για παρασκήνιο υπάρχουν εξωφρενικές ιστορίες πρόσφατες και πιο παλιές. Έτσι κόουτς; Σε βλέπω κόουτς. Τζίζ. Μην παίζεις με τους άλλους εάν δε σε παίρνει». Και μια φιλική συμβουλή: Φρόντιζε να καταλαβαίνεις αυτό που διαβάζεις πριν απαντήσεις και αν είναι δυσνόητο ζήτα εξηγήσεις. Σε αντίθετη περίπτωση κινδυνεύεις να εκτεθείς. Αυτά και επανέρχομαι δριμύτερος για την ήττα της Ένωσης 88 – 86 από τη Ραφήνα και για τον κύριο Μανδρέκα. Και επειδή πάντα κρατώ το λόγο μου ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΡΑΦΗΝΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΔΟΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΝΙΚΗ ΤΟΥΣ.

ειλικρινά αδυνατώ να απαντήσω σε κάποιον που τα βλέπει όπως αυτός θέλει και νομίζει ότι το να είναι απλά λάτρης του μπάσκετ και μιας συγκεκριμένης ομάδας και να αυτοχαρακτηρίζεται παλαιότερα ως ρομαντικός ,του δίνει το δικαίωμα να υποτιμά τη νοημοσύνη μου. Μάλλον δεν ξέρω ελληνικά και ίσως το χειρότερο απο όλα δεν ξέρω να κρίνω αυτά που διαβάζω. Δηλαδή θα σβήσεις τις σκιές του παιχνιδιού με την Κηφησιά που κρίνεις ως το καλύτερο του πρώτου γύρου(έχοντας δει προφανώς μόνο παιχνίδια της ομάδας σου!), εκμαιεύοντας πληροφορίες για το ποιος παράγοντας συνετέλεσε στην μυστική και συνωμοτική αλλαγή των διαιτητών που παρεπιπτόντως δεν γνωρίζω εγώ αλλά εσύ.('αραγε είσαι μες στα κόλπαwink.gif. Και το χειρότερο για να δεις ΕΑΝ! μοίρασαν τα κουκούτσια του καρπουζιού οι διαιτητές η κανένα σπόρι έπεσε προς τον πάγκο του Ψυχικού. Δηλαδή το Ψυχικό στο συγκεκριμένο παιχνίδι ναι μεν έπαιξε καλά και δεν μειώνεις την προσπάθεια των παικτών του παρόλα αυτά με το να θες να ψάχνεις τα κουκούτσια δεν μειώνεις την προσπάθεια της ομάδος. Με περνάς για λοβοτομημένο μάλλον. Και θες να δεις ΠΟΥ υπάρχουν σπρωξίματα, στο συγκεκριμένο παχνίδι. Έλεος για άλλη μια φορά. Μήπως τα λες για να τα ακούς και να τα πιστε΄΄υεις μόνος σου. Στο ξαναείπα. Ασχολήσου μόνο με την ομάδα σου. Άσε τις άλλες να κάνουν τη δουλειά τους χωρίς να τις λασπώνεις. Εχθές σου έφταιγε ο Μανδρέκας. Το είπες και μόνος σου. Και θέτεις και θέμα αξιοπιστίας μου και σου! Παρεπιπτόντως πες μου δημοσίως ποιο είναι το χειρότερο που θα πάθω; Δηλαδή με απειλείς; biggrin.gif . Επειδή τόλμησα! να διαφωνήσω με τον τρόπο που σκέφτεσαι; Δε θα σου ξανααπαντήσω ότι και να γράψεις. Ενημερωτικά το αναφέρω. Γιατί δε θα βγάλουμε άκρη.
Όσο για τον φίλο από το Μαρκόπουλο για το αν αξίζει το Ψυχικό να είναι δεύτερο η τριακοστό άστο καλύτερα. Και ναι το αποκαλύπτω! Το Ψυχικό για άλλη μια φορά φρόντισε(επειδή φοβόταν βεβαίως-βεβαίως το Μαρκόπουλο), να καθαρίσει παρασκηνιακά το ματσάκι. Τοποθετώντας ως πρώτο διαιτητή τον κ. Μουζάκη(Α1) που ο προπονητής του Μαρκόπουλου ευγενέστατα του φερόταν από το πρώτο λεπτό! Και είπε ο ρέφερυ της αναμέτρησης να τον τιμωρήσει για την ευγένειά του. Αυτόν και τους παίκτες του ΑΟΜ(όχι όλους, μη τα ισωπεδώνουμε), που έβριζαν ασύστολα σε κάθε απόφαση. Και στέρησαν από την ομάδα τους πιθανώς την ευκαιρία να κερδίσουν αφού το Ψυχικό εχθές μπήκε στο γήπεδο για καφέ! Βέβαια ας μας απαντήσει ο φίλος πότε η διαφορά πήγε 15 πόντους γιατί άλλο θα κοίταγε στο ταμπλό. 10 ήταν η μέγιστη για ΑΟΜ στο πρώτο 10λεπτο και 13 για Ψυχικό στο τέταρτο που όταν αποφάσισε να διαιολογήσει τη θέση του απλά πάτησε γκάζι και όταν οι άλλοι περπάταγαν αυτό έτρεχε. Ναι έπαιξε χάλια για 30 λεπτά αλλά αν δεν είναι αυτό ευκαιρία για τους αντίπαλους που την κλωτσήσαν ποια είναι; Koίτα λοιπον τα δικά σου λάθη και προχώρα για να κερδίσετε τα επόμενα γιατί έχετε ποιοτικούς παίκτες που χρειάζοναι προπόνηση για να αποδώσουν όπως πρέπει.
gabriel1981
QUOTE(undercover1 @ Feb 12 2008, 01:17 ) *
Ο ΑΟΜ των χιλιων προβληματων που κανει προπονηση με maximun 7 παιχτες καθε μερα, που δεν εχει καθολου καλη φυσικη κατασταση και με πολυ καλα παιδια,..., με την γκρινια και τους εγωισμους που εχουν οδηγησει την ομαδα να μην εχει χημεια....Η ομαδα χωρις προπονητη αντεξε μεχρι τα μεσα της τριτης περιοδου και αν και το πολεμησε μεχρι το τελευταιο λεπτο τελικα εχασε σιγουρα με το κεφαλι ψηλα...



Ρε φίλε δε ξερω ποιος εισαι αλλα θα μας τρελάνεις... Ο προπονητης του ΑΟΜ όση ωρα ηταν στο παγκο, αλλα κυριως στην επιμαχη φαση φωναζε σαν οπαδός και οχι σαν προπονητης...εφαγε την πρωτη τεχνικη ποινη και συνεχισεε...και η γυναικα του να ηταν θα τον χωριζε, οχι ενας διαιτητης που ηρθε να κανει την αγγαρεια του...


Απο την αλλη, ΣΕ ΚΑΘΕ σφυριγμα ειχατε κατι να πειτε, ηταν απο κουραστικο εως γελοιο να μην παιζετε μπασκετ και να προσπαθειτε να ανακαλυψετε τι σας εφταιξε πισω απο τα σφυριγματα. Είχατε μοναδικη ευκαιρια-αν το καταλαβες- να κανατε την εκπληξη και οι αγριοφωναρες του κοουτς με την ανειπωτη γκρινια σας και την κουραση απλα σας βυθισαν περισσοτερο
THAMAR
Μεγαλη νικη για τον αθηναϊκο χτες εναντι ενος πολυ μεγαλου αντιπαλου που κανει τη νικη του ακομα μεγαλητερη.Η νικη ηταν πολυ καθαρη σε ενα πολυ καλο ματς με τον αθηναϊκο να αποδιδει πολυ καλο μπασκετ στο μεγαλυτερο μερος του παιχνιδιου με κορυφαιο τον τρυγαζη που χτες ηταν αχαστος.Ειδηση θα αποτελουσε αν τα προβληματα του συλλογου ειχαν ξεπεραστεί.Αναρωτιεμαι ποσες φορες στο παρελθον ομαδες παρουσιαζαν τετοια εικονα με τοσα προβληματα.Σε αυτες τισ περιπτωσεις φαίνεται η ικανότητα του προπονητη.(Κτιστακης θεος)
v-span
Έτσι μπράβο ρε Τριγάζη παιχτούρα παίξε μπασκετάρα και τρέλανέ μας. Κατά τη γνώμη μου ο Δημητράκης (έτσι τον έλεγα πάντα) είναι από τα λίγα παιδιά που ξέρουν τόσο πολύ μπάσκετ πέρα από το αντικειμενικό τους ταλέντο. Μπράβο αγορίνα συνέχισε έτσι... 41.gif 41.gif 41.gif
ADEKASTOS
Παρακολούθησα το ντέρμπυ Κηφισιάς -Πεντέλης αφήνοντας την ομάδα μου που εκανε απρόσμενη μεγάλη νίκη για να παρακολουθήσω τις δύο απο τίς καλλίτερες ομάδες της κατηγορίας (αυτό το πιστευω γιατί τις ειδα και τίς δύο στούς μεταξύ μας αγώνες) αλλά απογοητευτηκα με το ολο σκηνικό .Σαφώς η Κηφισιά ηταν καλλίτερη η δέ Πεντέλη δεν ειχε καμία σχέση με την ομάδα που ειδα πρόσφατα.
Αυτό ομως που μου εκανε εντύπωση ηταν η απαράδεκτη εως εγγληματική διαιτησία του κου Σχινά Α΄1 διαιτητής.
Τέτοια διαιτησία δεν εχω ξαναδεί στα τελευταία 3 χρόνια που παρακολουθώ ανελλειπώς την κατηγορία,τα σφυρίγματά του δεν ειχαν ουτε αρχή ουτε τέλος και δικαιολογημένα τα παράπονα της Πεντέλης .Αν θυμάμαι καλά στο πρώτο δεκάλεπτο τα φάουλ ηταν 12-4 εκ των οποίων αμφιβάλλω αν επρεπε να δοθούν 5-6 φάουλ στην Πεντέλη και σε κάποια στιγμή νομίζω στις αρχές του 4ου δεκαλέπτου η Πεντέλη απο 20 πόντους που εχανε τους κατέβασε στις 9 και τότε επεσε το σφύριγμα της αρκούδας αντιαθλητιό τεχνική ποινή κλπ.
Ο συγκεκριμένος διαιτητής δεν εξέθεσε μονο τον εαυτό του αλλα και την ομάδα της κηφισιάς,που δεν χρειαζεται την βοήθεια κανενός διαιτητή γιατί πραγματικά εχει την ποιό πλήρη ομάδα.Από την κηφισιά πολύ καλός ο Μενουδάκος και ο Φράτας,απο δε την Πεντέλη μου αρεσε ο Κουγιανός αν και προς το τέλος δεν επαιξε την ομαδα και πήρε τις περισσότερες προσπάθειες ο ιδιος χωρίς αποτέλεσμα.Και επειδή ολοι περίμεναν τον Μανιάτη και Μπαλαμπάνη να σηκώσουν το βάρος της ομάδας σε αμυνα και επίθεση και οι δύο ειχαν μείνει στην Πεντέλη.Σκέτη απογοήτευση και οι δύο.
Συμπέρασμα ολων αυτών ειναι αν θές να εχεις την ευνοια των διαιτητών τότε οι ποιό καταλληλοι ειναι οι διαιτητές Α΄1 γιατί ο κάθε φίλαθλος λέει ,μα ειναι δυνατόν Α΄1 διαιτητής ειναι μήπως δεν κρίνω σωστά τις αποφάσεις του και εκεί δυσκολευεσαι και προβληματίζεσαι.
duke10
Απο eskabasket.gr :


Αναλυτικά, τα αποτελέσματα:

Ηλιούπολη - Σπάτα 84-74 (35-32)

Διαιτητές: Ρήγας-Τσουραπάς

Ηλιούπολη (Μποσγανάς): Μπελετσιώτης, Σπανός 16 (2), Παπαβλασσόπουλος 24 (3), Μπαζιώτης 18 (2), Γαρούφης, Σηφναίος, Τσιρόπουλος 2, Μπόγρης 8, Κώνστας 4, Δάβρης 12 (1)
Σπάτα (Γεωργικόπουλος): Κοντόπουλος 3, Λίτσο 8 (1), Γραμματόπουλος 4, Ρούσσος 12 (2), Μιχαλάκης 1, Μάκος 12, Ντάσης 12 (2), Φίλιππας, Μαντέλος 6, Περγαντής 16

Γαλάτσι Κυπριάδου - Κορωπί 78-69 (43-42)

Διαιτητές: Πηλοϊδης-Ραχιώτης

Γαλάτσι Κυπριάδου (Αθανασόπουλος): Γιέβτιτς 7 (1), Αθανασιάδης 2, Σπηλιόπουλος 23 (3), Σταυράκης, Σιδερής, Σπανός, Κορρές 21 (2), Φρίμας 2, Τζανής, Καψούρης 2, Λοϊζος 18 (1), Ανδρουλάκης 3 (1)
Κορωπί (Δρούμπαλης): Λούκος, Αναγνώστου, Δημητριάδης, Μπίτσικας 6 (1), Κουκουζέλης 6, Ψαράκης 1, Χολέβας 19 (5), Λάβαρης, Γιαννόπουλος 2, Μπούρας 6 (2), Κουντουμάδης 29 (1), Χαλκίδης

Χολαργός - ΔΑΣΑΛ 83-71 (44-35)

Διαιτητές: Ανδρικόπουλος-Γκαμήλη

Χολαργός (Κακαλιάς): Δημητρακούλης 12 (4), Βελιζιώτης 21 (2), Τσαγκαράκης 12 (1), Κουντούρης 6 (2), Μπάλτας 5 (1), Μάντζιος 5, Σιούτης 8, Κιαπέκος 14
ΔΑΣΑΛ (Κατσάνος): Δημόπουλος 7 (1), Μπάτος 13 (1), Παλαιολόγος 8 (1), Παπαγιαννακόπουλος 14, Κασνέστης 2, Δήμας 13, Αντωνίου 14 (4)

Νέα Κηφισιά - Νεοπεντελικός 74-53 (40-32)

Διαιτητές: Σχοινάς-Παπαγιαννόπουλος

Νέα Κηφισιά (Παπαθεοδώρου): Μπάρτζος, Ευθυμιόπουλος 3 (1), Φράτας 14 (3), Διαμαντόπουλος 17, Ψωμαδέρης 11 (1), Καρατζάς 10 (1), Μενουδάκος 10 (1), Λαγοπόδης 6, Ντεφούδης 4
Νεοπεντελικός (Γκανάς): Κουγιανός 19 (5), Μάντζιος 7 (1), Βόσικας 11 (1), Μπαλαμπάνης, Μανιάτης 3 (1), Νταούντ, Μάγειρας 1, Χαρτοματσίδης, Αττίκος 8 (2), Στράγκας 4

Ψυχικό - Μαρκόπουλο 75-68 (34-40)

Διαιτητές: Μουζάκης-Γραμματόγλου

Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Αχής 5, Καραγρηγορίου, Αρτεμάκης, Φίλιος 4, Στεργάκης 26 (4), Καλφόπουλος 10 (1), Μπούχερτ 13 (1), Γκίκας 3, Ροϊδης 14
Μαρκόπουλο (Αποστολόπουλος): Κόκκινος 9 (1), Μπέκιος 15 (4), Μαργώνης 11, Χανιώτης, Μισιακός 13 (3), Αναγνώστου 5, Καραβασίλης 15

Αμιλλα - Αίολος Ταύρος 80-68 (44-26)

Διαιτητές: Θεωνάς-Σέλληνας

Αμιλλα (Κεφάλας): Κουμπούρας 9, Φίλντισης, Καβούρης 22 (3), Κονδύλης, Τσατσάνης Δ. 7 (1), Τύρρος 7 (1), Θαλασσινός 11 (1), Τσατσάνης Π. 6 (1), Σταμουλάκης 16 (3), Λίτσιος Χ. 2
Αίολος Ταύρος (Κονιστής): Μουχίμογλου, Πλατής 21 (1), Τσαμπής 8 (1), Γκριτζέλης 2, Χριστοφάκης 12, Μπουζιάνης 8, Σολωμονίδης 6, Κρητικός, Κοκλώνης 11 (2)

Αργοναύτης - Ενωση Ιλίου 88-86 (43-30)

Διαιτητές: Μανδρέκας-Νανούρης

Αργοναύτης (Κουμαράς): Μαραμένος 11 (1), Λιούτας 3, Λιοσάτος 6 (2), Γιαννακόπουλος, Νικολάκος 3 (1), Μπούσουλας 27 (4), Ζαφειρόπουλος 10, Δαγκλής 12, Χαρακτηνός 16 (3), Κελάδης
Ενωση Ιλίου (Αποστολάκης): Μπασέας, Μπέλλας Ι. 19 (4), Μακρής 18 (2), Σκαλωμένος 10 (1), Παναγάτος 3, Παξιμαδάς 6, Μπέλλας Ο. 20 (1), Παπαλουκάς 10, Ζαφειράκης

Αθηναϊκός - Αρης Πετρούπολης 77-60 (36-37)

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Χριστίδης

Αθηναϊκός (Κτιστάκης): Προκόπης 5, Γώγος 4, Ζωιτσάκος 3, Κορκοσούρας 12 (1), Ζαμπάρας 5, Τριγάζης 26 (5), Κιούσης 4, Καλφαγιώργης 18
Αρης Πετρούπολης (Γρυλιωνάκης): Παναγιωτόπουλος 7, Βενιτουράκης, Λιαπούρης 1, Γεωργαλάς 21 (3), Χρονόπουλος 9, Βασιλείου 4, Βοργιάς 12, Ρήγος, Μπέτσης 6 (2)
mesogeia
αγαπητοι μπασκετοφιλοι δυστυχως εχω σιχαθει(μπασκετικα με αυτο που προσφερουν), τις ομαδες της περιοχης,που ομως συνεχιζω να υποστηριζω,και οπως βλεπετε με επιβεβαιωνουν τα αποτελεσματα για μια ακομη φορα:
το κορωπι εχασε απο το γαλατσι των χιλιων προβληματων με κατω τα χερια...
τα σπατα τοοοσο ευκολα απο την ηλιουπολη και χαθηκε και η διαφορα των 9 νομιζω ποντων
[size=2]ΤΡΑΓΙΚΟΙ
[size=1]το μαρκοπουλο εκανε προσπαθεια αλλα η απροπονησια φερνει κουραση και νευρα και επομενο ειναι να υπαρχουν αντιδρασεις που οδηγουν σε τεχνικες ποινες
η ραφηνα παναξια κερδισε το ιλιον που ειναι σε μετρια κατασταση αλλα φοβαμαι οτι ηταν τυχαιο γεγονος και δεν θα υπαρξει συνεχεια
απο καιρο ηθελα να το αναφερω αλλα επρεπε να ειμαι πιο σιγουρος:η πεντελη εχει τοοοοσο σπρωξιμο απο τους γκρι ¨βιδαληδες¨ που επρεπε να απεχει ετη φωτος βαθμολογικα απο τους αλλους
αν΄αυτου χανουν ευκολα οταν υπαρχει 50-50 και εκνευριζουν και τον πιο καλοπροαιρετο φιλαθλο οταν βλεπει να παιζει μπασκετ με avantage 80-20 ακομη και στα πιο ευκολα ματς
και για να κλεισω ο κοουτς στην πετρουπολη δεν μας τα λεει καλα με τετοιο ροστερ!!!μαλλαν εχει αραξει...
καλο απογευμα να ειστε ολοι καλα και στο επανιδειν συντομα............................................................
ilion_player
Μου φαίνεται ότι ή δεν καταλαβαίνεις pokopiko τι διαβάζεις ή το κάνεις επίτηδες για δικούς σου λόγους (να απαξιώσεις το λόγο μου ίσως επειδή είναι καθαρός). Που αναφέρω στα post μου για μεθόδευση παράγοντα στην αλλαγή των διαιτητών; Από εσένα το μαθαίνω μόλις τώρα. Εγώ απλά ζήτησα να μου επιβεβαιώσουν το συμβάν και να μου το αιτιολογήσουν όπως και έγινε σε παρακάτω post από κάποιον άλλο χρήστη. Ο ίδιος χρήστης μάλιστα σε pm του μου υποσχέθηκε ότι θα μου δώσει το DVD του παιχνιδιού για να το δω επειδή, όπως γράφω, θέλω να βλέπω όλα τα παιχνίδια της ομάδας μου. Επίσης εγώ λασπώνω ομάδες; Για ρώτα τον Μποσγανά τον λάσπωσα που του έδωσα συγχαρητήρια για το παιχνίδι της ομάδας του παρότι έχασε; Ρώτα τον Μενουδάκο και τον Ψωμαδέρη πως τους λάσπωσα που τους έδωσα συγχαρητήρια για την απόδοσή τους και τους κάλεσα στο Ίλιον να τους δώσω το κύπελλο του πρωταθλητή μια και όλοι αναγνωρίζουμε ότι η Κηφισιά είναι αχτύπητη και θα πάρει το πρωτάθλημα; Ρώτα κάποιους παίκτες της Πεντέλης πως τους λάσπωσα που παρά την σφαγή από τον Μανδρέκα μετά το παιχνίδι τους έδωσα συγχαρητήρια για την νίκη τους; Ρώτα τον υπεύθυνο των ακαδημιών του Χολαργού να σου πει πως τον λάσπωσα που του έδωσα συγχαρητήρια για την απόδοση και την νίκη της ομάδας του στην έδρα μου καθώς και τα παιδιά του Χολαργού που τους είπα το ίδιο πράγμα; Ρώτα τα παιδιά της Ραφήνας πως τους λάσπωσα που τους έδωσα συγχαρητήρια για την απόδοση και την νίκη τους και τους έδωσα το λόγο μου ότι θα το γράψω και στα δύο forum πράγμα που έκανα; Ρώτα τον πρόεδρο της Ραφήνας πως τον λάσπωσα που του είπα ακριβώς τα ίδια πράγματα και τον κάλεσα του χρόνου αν παίζουμε στην ίδια κατηγορία, να έρθει να δει μαζί μου το παιχνίδι και μου έδωσε το χέρι του; Ήθελες να μάθεις δημοσίως ποιο είναι το χειρότερο που μπορείς να πάθεις παρότι θέλησα να σε προφυλάξω; Μόλις το έπαθες λοιπόν. Όλοι πλέον βλέπουν πως ενεργεί κάποιος σαν εσένα που διαστρέφει τα λόγια κάποιου που ποτέ δεν κατηγόρησε προσπάθεια παίκτη ή προπονητή αντίπαλου ή φίλου, που ποτέ δεν έβρισε κάποιον μέσα στο forum, όπως εσύ, όταν έγραψες ότι λασπώνω προσπάθεια παικτών αντίπαλης ομάδας και εκμηδενίζω την προσπάθεια των παικτών της ομάδας μου, των ίδιων αυτών παικτών στους οποίους έχω εμπιστευτεί τα παιδιά μου να τους μάθουν τα μυστικά του αθλήματος που πιστεύω ακράδαντα ότι τα κατέχουν. Εγώ μόλις υπερασπίστηκα τον εαυτό μου και υπάρχουν και μάρτυρες που μπορούν επιβεβαιώσουν τα λεγόμενα μου. Φρόντισε τώρα εσύ να αποδείξεις αυτά που λες αλλιώς δεν είσαι παρά ένας κοινός συκοφάντης που τα κίνητρά του μπορεί να είναι οποιαδήποτε, από το να περνάει απλά την ώρα του βρίζοντας κάποιον που δεν φταίει σε τίποτα, μέχρι το να το κάνει επίτηδες για άλλους λόγους που σκοπό έχουν να φιμώσουν τις όποιες φωνές μπορεί να πουν κάτι που πονάει. Να τι μπορεί να πάθει κάποιος σαν εσένα. Να απαξιωθεί παντελώς από ένα ολόκληρο forum. Για τι δεν πιστεύω να περιμένεις το πρώτο βραβείο αντικειμενικότητας και αξιοπιστίας μετά το ξεμπρόστιασμα που μόλις έπαθες. Περιμένω την δημόσια συγνώμη σου και σου δίνω το λόγο της αντρικής μου τιμής ότι θα κρίνω διαφορετικά τα επόμενα post σου.
mimos8
μεγαλη νικη για την ομαδα μου χθες απεναντι στην πεντελη με διαφορα 21 ποντων που κατα τη γνωμη μου σφραγισε την πρωτη θεση για εμας και δυσκολεψε το εργο του ναο.ημασταν αρκετα καλυτεροι και περισσοτερο παθιασμενοι σε ολο το παιχνιδι και αν οι αντιπαλοι δεν εβαζαν καποια απιστευτα μαρκαρισμενα τριποντα απο τα 7,5-8 μετρα στη ληξη των δεκαλεπτων και καποιων επιθεσεων ,δυσκολα θα περνουσαν τους 45 ποντους.πιστευω πως εμφανιστηκαμε πολυ διαβασμενοι πανω στον αντιπαλο και ειδικα στους μπαλαμπανη-μανιατη-αττικο που τραβανε συνηθως το σκοραρισμα.χαρακτηριστικο ειναι οτι η πεντελη πετυχε το πρωτο της καλαθι στο δευτερο ημιχρονο περιπου 4:30 λεπτα πριν τη ληξη του τριτου δεκαλεπτου με πεταγμα της μπαλας απο τον κουγιανο περιπου απο τα 8 μετρα για να μην του μεινει στα χερια.
τα συγχαρητηρια μου και παλι στον κουγιανο για την εμφανιση και τη συμπεριφορα του.ειναι παιχταρας και κυριος!
ευχομαι ολοψυχα περαστικα στον μαγειρα που μπηκε να παιξει με σημαντικο προβλημα στο γονατο και τα εδωσε ολα μεχρι που κλαταρε το γονατο του.ισως δεν επρεπε να τον αφησουν να μπει ακομα κι αν ηθελε.πιστευω οτι ο συγκεκριμενος παιχτης ειναι αυτος που κανει τη διαφορα στον νεοπεντελικο και με το στυλ παιχνιδιου του δινει το κατι παραπανω που χρειαζεται μια ομαδα για να ανεβει κατηγορια.μεγαλη απωλεια ειδικα για το επομενο ματς με ψυχικο που η πεντελη παιζει τα ρεστα της.
υγ1:απαραδεκτη συμπεριφορα απο μανιατη απεναντι μου να μου ριξει γονατια λιγο πριν τη ληξη του παιχνιδιου κι ενω βρισκομαι στο εδαφος με τραβηγμα στον προσαγωγο και εχει σταματησει το παιχνιδι.ειδικα απο μενα δεν προκληθηκε σε κανενα σημειο του αγωνα!
υγ2:απαραδεκτος οποιος πιστευει οτι δωσαμε το ματς στο ιλιον...!ειδικα οταν ακουγεται απο ανθρωπους με τεραστια μπασκετικη και γενικα αθλητικη παιδεια!
καλη συνεχεια σε ολους!
ilion_player
Ραφήνα – Ίλιον 88 – 86

Μια άσχημη βραδιά για την Ένωση. Για 32 λεπτά βρέθηκε να χάνει με διαφορές που έφταναν και τους 18 πόντους μια και είχε πολύ άσχημη απόδοση σε αντίθεση με τους παίκτες της Ραφήνας που έκαναν το παιχνίδι της ζωής τους μια και όπως μου είπαν «έπαιζαν μια κατηγορία». Παρά την άσχημη αρχή η Ένωση επανήρθε στα τελευταία 8 λεπτά του παιχνιδιού και περίπου 1 και 30 πριν το τέλος ισοφάρισε το παιχνίδι. Εκεί φρόντισε να τελειώσει το παιχνίδι ο κύριος Μανδρέκας. Είχε δώσει ήδη τα διαπιστευτήριά του λίγο νωρίτερα, παρά τις φιλότιμες προσπάθειες του κυρίου Νανούρη που θεωρώ ότι έπαιξε το παιχνίδι στα ίσια και τα ελάχιστα λάθη του είναι από αυτά που θα έκανε ο κάθε αμερόληπτος διαιτητής και που εγώ τα θεωρώ ανθρώπινα. Αυτός είναι και ο λόγος που του έδωσα και το χέρι μου συγχαίροντας τον για την απόδοση του, την ώρα που αυτός με εξέπληττε ευχάριστα ζητώντας μου το DVD του αγώνα για να δει πως τα πήγε. Μάλλον τελικά υπάρχει ελπίδα για την διαιτησία. Την μετριάζει όμως η απόδοση του κυρίου Μανδρέκα που φάνηκε καθαρά ότι δεν θα μας άφηνε να διεκδικήσουμε το παιχνίδι έστω και στην ύστατη προσπάθεια, παρότι, και το τονίζω αυτό, ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΣΤΑΝ ΤΗ ΝΙΚΗ με βάση την απόδοση και των δύο ομάδων στο παιχνίδι. Μπορεί πολλές φορές να κερδίζονται παιχνίδια από ομάδες που δεν τα άξιζαν, αλλά εδώ η Ραφήνα ΑΞΙΖΕ τη νίκη. Οι παίκτες της για 32 λεπτά έτρωγαν σίδερα κάτι που έλλειπε από τους παίκτες της Ένωσης και που το βρήκαν εν μέρει μόνο στα τελευταία 6 με 8 λεπτά του παιχνιδιού όπου και το γύρισαν. Όπως φαίνεται όμως κάτι τέτοια σενάρια είναι βούτυρο στο ψωμί του κυρίου Μανδρέκα που όπως στην Πεντέλη έτσι και εδώ το έκανε το θαύμα του. Και αν υποθέσουμε ότι εγώ μιλάω με προκατάληψη, επικαλούμαι την μαρτυρία ουδέτερου παρατηρητή που κατέγραφε το παιχνίδι για λογαριασμό άλλης ανταγωνιστικής ομάδας και είπε σε μένα και σε άλλα άτομα της Ένωσης ότι «αυτός ο διαιτητής δεν υπάρχει περίπτωση να σας αφήσει να κερδίσετε». Το σίγουρο πάντως είναι ότι η Ραφήνα δεν έχει καμία σχέση με τα έργα του κυρίου Μανδρέκα όπως κατάλαβα από τα λεγόμενα των παραγόντων της αλλά κυρίως από τα λεγόμενα του προέδρου της που μου το είπε κοιτώντας με κατάματα και σφίγγοντας μου το χέρι. Αυτός ήταν και ο λόγος που έδωσα συγχαρητήρια στους παίκτες της Ραφήνας για την απόδοση και τη νίκη της και το λέω και δημόσια εδώ στο forum. ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΗΣ ΡΑΦΗΝΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ, ΤΗΝ ΑΠΟΔΟΣΗ ΚΑΙ ΤΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥΣ. Η ομάδα μου δυστυχώς έδειξε πάλι ορισμένες αδυναμίες αλλά πιστεύω σε αυτή και περισσότερο πιστεύω στους ΠΑΙΚΤΕΣ της. Όπως είδα τα αποτελέσματα το πρωτάθλημα έχει δρόμο ακόμη. Αρκεί μόνο να μην ξαναβρεθεί στο δρόμο μας ο κύριος Μανδρέκας και ορισμένοι όμοιοί του. Και όπως βλέπω σε άλλα post υπάρχουν αρκετοί.
Υ.Γ. Φίλε mimo8 μην ανησυχείς άφησε τους να εκτίθενται ανεπανόρθωτα. Να δω πως θα ζητούν να θεωρούνται αξιόπιστοι όλοι αυτοί που αφήνουν σκιές για το καλύτερο παιχνίδι του πρώτου γύρου από όλες τις απόψεις.
Geordan
Ποιά η σχέση Ολυμπιακού-Ψυχικού-Χορηγοί-Μουζάκης? smiley.gif
melayess
Κύριοι πρέπει όλοι να καταλάβετε ότι το μπάσκετ είναι ένα ΠΑΙΧΝΙΔΙ. Δυστυχώς βέβαια όταν διακυβεύονται χρήματα αλλάζουν τα πράγματα. Στην Α ΕΣΚΑ όμως παραμένει ΠΑΙΧΝΙΔΙ. Ονομάζομαι Κωνσταντίνος Μελάγιες και έπαιζα μπάσκετ στο Ψυχικό πριν ένας σοβαρός τραυματισμός με αναγκάσει να σταματήσω αυτό που αγαπάω όσο τίποτα άλλο, να παίζω μπάσκετ. Από φέτος βοηθάω την ομάδα ως βοηθός προπονητής. Και για να μη σας κουράζω άλλο ρωτάω ευθέως (για αυτό λέω και το όνομά μου)....Ποιος στον πλανήτη πιστεύει ότι ο κ. Αγγελόπουλος κάθεται να ασχοληθεί με το Ψυχικό τηνώρα που έχει ΧΑΛΥΒΟΥΡΓΙΚΗ, ARCADIA ναυτιλιακή και πάνω από όλα όταν τρέχει για την αρρώστια του που λέγεται Ολυμπιακός. ΚΑι όταν λέμε τρέχει καταλαβαίνεται με όλα αυτά που μαθαίνετε για τον Ολυμπιακό, φανταστείτε και αυτά που δε μαθαίνετε κι εγώ λόγω δουλέιάς ξέρω. Αν κάποιος πιστεύει ότι ο κ. Αγγελόπουλος σπαταλάει έστω και 1 λεπτό του χρόνου του για να στήσει τον κάθε διαιτητή προς όφελος του Ψυχικού νομίζω είναι γελοία σκέψη. Η ομάδα έχει κερδίσει 8 από τα 9 ματς που έχουν λήξει με διαφορά μικρότερη των 4 πόντων και αυτό δείχνει προσωπικότητα. Γιατί αν έδειχνε στήσιμο θα κέρδιζε με 10 πόντους και όχι στην τελευταία φάση. Οταν στήνεται ένα ματς, δε πάει στο τελευταίο σουτ, στο τελευταίο 3λεπτο. Δε λέω πως όλα είναι αγγελικά πλασμένα στο μπάσκετ αλλα΄ας κρατ΄σηουμε τις χαμηλές κατηγορίες μακριά από αυτά. Ας προσπαθήσουμε να παραμείνουμε ρομαντικοί έστω για 2 ώρες κ'αθε Δευτέρα βράδυ. Συγχαρητήρια σε όλυς τους παίκτες και προπονητές που ξοδεύουν κα΄ποιες ώρες από τη μέρα τους για να κάνουν αυτό που γουστάρουν ασχ'ετως να παίρνουν 1 ΕΥΡΩ , 10 ΕΥΡΩ ή 1000 ΕΥΡΩ. Να έχετε όλοι υγεία και να παίζετε, να φοράτε σορτσάκι και να γίνεστε για λίγο παιδιά...για τις 2 ώρες της προπόνησης και του αγώνα.
Και να θυμάστε ότι όσα προσφέρει συναισθήματα(χαρά και λύπη) ο αθλητισμός δεν μπορεί να τα προσφέρει τίποτα άλλο στην κοινωνία που ζούμε...δυστυχώς. Καλό βράδυ και καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες (άντε λίγο περισσότερο στον σκίουρο)

Με τιμή,
Κωνσταντίνος Μελάγιες

Υ.Γ 1. Ως παίκτης πολλές φορές στεναχωρούσα κόσμο, εκνεύριζα αντιπάλους. Τώρα που σταμάτησα αισθάνομαι γελοίος για κάθε έναν ψευτοτσαμπουκά που είχα δημιουργήσει, γιατί ψευτομάγκας ήμουν και είναι όλοι όσοι κάνουν τα ίδια. Μακάρι να μην το καταλάβουν αργά όπως εγώ, όταν σταματήσουν δηλαδή.
Jabar
Καλώς όρισες . Το ποστ που έγραψες σε τιμά.Και περιμένουμε αναλύσεις από τα ματς της ομάδας σου πάντα με μπασκετικά κριτήρια.Εξ΄άλλου το Ψυχικό δίκαια βρίσκεται εκεί και κάνει και θαυμάσια δουλιά στα μικρά τμήματα.
alexas10
καλησπερα... συμφωνω απολυτα με τον φιλο kukoc7(γεια σου κωσταρα) για ολα οσα εγραψε. Προσυπογραφω σε αυτα....

Για το χθεσινο ματς δεν εχω να πω πολλα τα λογια ειναι περιττα,ισως η πιο ευκολη νικη μας εδω κ πολυ καιρο, η ομαδα αυτη δεν υπαρχει παιδια ας τελειωσει το παραμυθι πια...

Υ.Γ δυστυχως καποιοι ξεχνανε γρηγορα και συμπεριφερονται σαν παικταραδες ενω ειναι παικτακια... τα μεγαλα ματς θελουν μεγαλους παικτες σε ολα και η Πεντελη εχει λιγους τετοιους...

Υ.Γ 2 Χαιρομαι πολυ για τον Κουγιανο γιατι ειναι και παικταρα κ προσωπικοτητα και Κεφαλλονιτης!!! 41.gif

Αντε γιατι τα πηρα τωρα....
Kalfopoulos11
Θα συμφωνήσω με το Κωνσταντίνο σε όσα γράφει σχετικά με τον κ.Αγγελόπουλο.
Είναι δυνατόν επιχειρηματίες τέτοιου βεληνεκούς να ασχολούνται με το να στήσουν παιχνίδια της Α' Εσκα?
Άλλη έννοια δεν είχε ο Αγγελόπουλος, όλη την εβδομάδα έστηνε το Ψυχικό-Μαρκόπουλο.Να πω ότι ήμασταν ο Ολυμπιακός και παίζονταν εκατομμύρια ευρώ άντε να το σκεφτώ αλλά για τοπικές κατηγορίες είναι τελείως παράλογο.
Να είμαστε σοβαροί κύριοι!
Από την αρχή της χρονιάς διαβάζω για παράπονα και ποιος στήνει ποιόν.Στην αρχή τα έστηνε η Πεντέλη, μετά το Ίλιον και τώρα το Ψυχικό. 'Όποιος κάνει 2-3 νίκες και περάσει μπροστά από τους άλλους στήνει τα παιχνίδια.
Αποφασίστε τελικά! Ποιός στήνει?
Δεν είναι δυνατόν να κερδίζει και κάποιος καθαρά? Δεν είναι δυνατόν κάποια ομάδα να μην παίξει καλά και να χάσει ή και να κερδίσει κατά τύχη?
Όσο για το ματς της Κηφισιάς με την Πεντέλη πιστεύω ότι ενώ μεν η Πεντέλη έχει αξιόλογη ομάδα έχει ένα κακό, της αρέσει να δυναμιτίζει το κλίμα πριν από τα ντέρμπυ και αυτό είναι κατά της.
Το ίδιο έκανε και με εμάς ,το ίδιο και με το Ίλιον αν δε κάνω λάθος.
Όταν πας για ντέρμπυ και μάλιστα εκτός δεν κάνεις δηλώσεις, πας παίζεις ,παίρνεις το ματσάκι ήσυχα ήσυχα και μετά πανηγυρίζεις.Δεν ξυπνάς τον αντίπαλο και του δίνεις άλλο ένα κίνητρο για να σε κερδίσει.
Λόγω έδρας έχει το ψυχολογικό αβαντάζ και συνήθως έχει αυτή ήδη το πάνω χέρι.
Αν διαβάσατε στο άλλο forum που έχει δημιουργηθεί ,γινόταν χαμός με δηλώσεις του τύπου "ερχόμαστε να σας γ....." ," πλυθείτε και ελάτε" οι άλλοι κ.τ.λ
Τώρα έγιναν ακόμα χειρότερα ,βρίζουν μάνες και ότι άλλο υπάρχει και δυστυχώς κάποιοι από αυτούς είναι παίχτες. Το να πέσει καμιά αγκωνιά και καμιά βρισιά μέσα στον αγώνα το δέχομαι και είναι στο πρόγραμμα λόγω της έντασης του αγώνα, αλλά όταν το κάνεις από το σπίτι σου τότε σημαίνει το έχεις σκεφτεί καλά.

Παιδιά το Μπάσκετ είναι παιχνίδι για αυτό χαρείτε το. Πολλοί από αυτούς που σας παρακολουθούν θα ήθελαν να είναι στη θέση σας. Η κόντρα μεταξύ μας τελειώνει με το άκουσμα της κόρνας.

Που ξέρετε? Αυτοί που βρίζετε τώρα, του χρόνου μπορεί να είναι συμπαίχτες σας ?
POKOPIKOS
QUOTE(ilion_player @ Feb 12 2008, 19:13 ) *
Μου φαίνεται ότι ή δεν καταλαβαίνεις pokopiko τι διαβάζεις ή το κάνεις επίτηδες για δικούς σου λόγους (να απαξιώσεις το λόγο μου ίσως επειδή είναι καθαρός). Που αναφέρω στα post μου για μεθόδευση παράγοντα στην αλλαγή των διαιτητών; Από εσένα το μαθαίνω μόλις τώρα. Εγώ απλά ζήτησα να μου επιβεβαιώσουν το συμβάν και να μου το αιτιολογήσουν όπως και έγινε σε παρακάτω post από κάποιον άλλο χρήστη. Ο ίδιος χρήστης μάλιστα σε pm του μου υποσχέθηκε ότι θα μου δώσει το DVD του παιχνιδιού για να το δω επειδή, όπως γράφω, θέλω να βλέπω όλα τα παιχνίδια της ομάδας μου. Επίσης εγώ λασπώνω ομάδες; Για ρώτα τον Μποσγανά τον λάσπωσα που του έδωσα συγχαρητήρια για το παιχνίδι της ομάδας του παρότι έχασε; Ρώτα τον Μενουδάκο και τον Ψωμαδέρη πως τους λάσπωσα που τους έδωσα συγχαρητήρια για την απόδοσή τους και τους κάλεσα στο Ίλιον να τους δώσω το κύπελλο του πρωταθλητή μια και όλοι αναγνωρίζουμε ότι η Κηφισιά είναι αχτύπητη και θα πάρει το πρωτάθλημα; Ρώτα κάποιους παίκτες της Πεντέλης πως τους λάσπωσα που παρά την σφαγή από τον Μανδρέκα μετά το παιχνίδι τους έδωσα συγχαρητήρια για την νίκη τους; Ρώτα τον υπεύθυνο των ακαδημιών του Χολαργού να σου πει πως τον λάσπωσα που του έδωσα συγχαρητήρια για την απόδοση και την νίκη της ομάδας του στην έδρα μου καθώς και τα παιδιά του Χολαργού που τους είπα το ίδιο πράγμα; Ρώτα τα παιδιά της Ραφήνας πως τους λάσπωσα που τους έδωσα συγχαρητήρια για την απόδοση και την νίκη τους και τους έδωσα το λόγο μου ότι θα το γράψω και στα δύο forum πράγμα που έκανα; Ρώτα τον πρόεδρο της Ραφήνας πως τον λάσπωσα που του είπα ακριβώς τα ίδια πράγματα και τον κάλεσα του χρόνου αν παίζουμε στην ίδια κατηγορία, να έρθει να δει μαζί μου το παιχνίδι και μου έδωσε το χέρι του; Ήθελες να μάθεις δημοσίως ποιο είναι το χειρότερο που μπορείς να πάθεις παρότι θέλησα να σε προφυλάξω; Μόλις το έπαθες λοιπόν. Όλοι πλέον βλέπουν πως ενεργεί κάποιος σαν εσένα που διαστρέφει τα λόγια κάποιου που ποτέ δεν κατηγόρησε προσπάθεια παίκτη ή προπονητή αντίπαλου ή φίλου, που ποτέ δεν έβρισε κάποιον μέσα στο forum, όπως εσύ, όταν έγραψες ότι λασπώνω προσπάθεια παικτών αντίπαλης ομάδας και εκμηδενίζω την προσπάθεια των παικτών της ομάδας μου, των ίδιων αυτών παικτών στους οποίους έχω εμπιστευτεί τα παιδιά μου να τους μάθουν τα μυστικά του αθλήματος που πιστεύω ακράδαντα ότι τα κατέχουν. Εγώ μόλις υπερασπίστηκα τον εαυτό μου και υπάρχουν και μάρτυρες που μπορούν επιβεβαιώσουν τα λεγόμενα μου. Φρόντισε τώρα εσύ να αποδείξεις αυτά που λες αλλιώς δεν είσαι παρά ένας κοινός συκοφάντης που τα κίνητρά του μπορεί να είναι οποιαδήποτε, από το να περνάει απλά την ώρα του βρίζοντας κάποιον που δεν φταίει σε τίποτα, μέχρι το να το κάνει επίτηδες για άλλους λόγους που σκοπό έχουν να φιμώσουν τις όποιες φωνές μπορεί να πουν κάτι που πονάει. Να τι μπορεί να πάθει κάποιος σαν εσένα. Να απαξιωθεί παντελώς από ένα ολόκληρο forum. Για τι δεν πιστεύω να περιμένεις το πρώτο βραβείο αντικειμενικότητας και αξιοπιστίας μετά το ξεμπρόστιασμα που μόλις έπαθες. Περιμένω την δημόσια συγνώμη σου και σου δίνω το λόγο της αντρικής μου τιμής ότι θα κρίνω διαφορετικά τα επόμενα post σου.

Δύο πράγματα είναι ανίκητα στη ζωή!
POKOPIKOS
QUOTE(kukoc7 @ Feb 13 2008, 00:04 ) *
Κύριοι πρέπει όλοι να καταλάβετε ότι το μπάσκετ είναι ένα ΠΑΙΧΝΙΔΙ. Δυστυχώς βέβαια όταν διακυβεύονται χρήματα αλλάζουν τα πράγματα. Στην Α ΕΣΚΑ όμως παραμένει ΠΑΙΧΝΙΔΙ. Ονομάζομαι Κωνσταντίνος Μελάγιες και έπαιζα μπάσκετ στο Ψυχικό πριν ένας σοβαρός τραυματισμός με αναγκάσει να σταματήσω αυτό που αγαπάω όσο τίποτα άλλο, να παίζω μπάσκετ. Από φέτος βοηθάω την ομάδα ως βοηθός προπονητής. Και για να μη σας κουράζω άλλο ρωτάω ευθέως (για αυτό λέω και το όνομά μου)....Ποιος στον πλανήτη πιστεύει ότι ο κ. Αγγελόπουλος κάθεται να ασχοληθεί με το Ψυχικό τηνώρα που έχει ΧΑΛΥΒΟΥΡΓΙΚΗ, ARCADIA ναυτιλιακή και πάνω από όλα όταν τρέχει για την αρρώστια του που λέγεται Ολυμπιακός. ΚΑι όταν λέμε τρέχει καταλαβαίνεται με όλα αυτά που μαθαίνετε για τον Ολυμπιακό, φανταστείτε και αυτά που δε μαθαίνετε κι εγώ λόγω δουλέιάς ξέρω. Αν κάποιος πιστεύει ότι ο κ. Αγγελόπουλος σπαταλάει έστω και 1 λεπτό του χρόνου του για να στήσει τον κάθε διαιτητή προς όφελος του Ψυχικού νομίζω είναι γελοία σκέψη. Η ομάδα έχει κερδίσει 8 από τα 9 ματς που έχουν λήξει με διαφορά μικρότερη των 4 πόντων και αυτό δείχνει προσωπικότητα. Γιατί αν έδειχνε στήσιμο θα κέρδιζε με 10 πόντους και όχι στην τελευταία φάση. Οταν στήνεται ένα ματς, δε πάει στο τελευταίο σουτ, στο τελευταίο 3λεπτο. Δε λέω πως όλα είναι αγγελικά πλασμένα στο μπάσκετ αλλα΄ας κρατ΄σηουμε τις χαμηλές κατηγορίες μακριά από αυτά. Ας προσπαθήσουμε να παραμείνουμε ρομαντικοί έστω για 2 ώρες κ'αθε Δευτέρα βράδυ. Συγχαρητήρια σε όλυς τους παίκτες και προπονητές που ξοδεύουν κα΄ποιες ώρες από τη μέρα τους για να κάνουν αυτό που γουστάρουν ασχ'ετως να παίρνουν 1 ΕΥΡΩ , 10 ΕΥΡΩ ή 1000 ΕΥΡΩ. Να έχετε όλοι υγεία και να παίζετε, να φοράτε σορτσάκι και να γίνεστε για λίγο παιδιά...για τις 2 ώρες της προπόνησης και του αγώνα.
Και να θυμάστε ότι όσα προσφέρει συναισθήματα(χαρά και λύπη) ο αθλητισμός δεν μπορεί να τα προσφέρει τίποτα άλλο στην κοινωνία που ζούμε...δυστυχώς. Καλό βράδυ και καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες (άντε λίγο περισσότερο στον σκίουρο)

Με τιμή,
Κωνσταντίνος Μελάγιες

Υ.Γ 1. Ως παίκτης πολλές φορές στεναχωρούσα κόσμο, εκνεύριζα αντιπάλους. Τώρα που σταμάτησα αισθάνομαι γελοίος για κάθε έναν ψευτοτσαμπουκά που είχα δημιουργήσει, γιατί ψευτομάγκας ήμουν και είναι όλοι όσοι κάνουν τα ίδια. Μακάρι να μην το καταλάβουν αργά όπως εγώ, όταν σταματήσουν δηλαδή.

Έδωσες την πραγματική διάσταση του θέματος σε όσους βλέπουν φαντάσματα και πλάθουν ευφάνταστα σενάρια με δολοπλοκίες, ίντριγκες και στενές επαφές τρίτου τύπου κάθε φορά που δεν κερδίζει η ομάδα τους.Και φταίει η αλλαγή διαιτησίας την τελευταία στιγμή, οι τεχνικές ποινές και η σχέση του πλανήτη Άρη που είναι ανάδρομος και εισχωρεί στο ζώδιο του Ταύρου που πιάστηκε από τα κέρατα.
Υ.Γ.mimο8 αυτό που έγραψα σαν απάντηση στο ποστ μου για κάποιες ανησυχίες που είχες παλαιότερα δεν είναι σε καμία περίπτωση επίθεση μια και σε εκτιμώ απεριόριστα σαν αθλητή και σαν χαρακτήρα από όσα γνωρίζω τουλάχιστον. Απλά τα γραπτά μου είχαν παραπάνω ένταση από την προβλεπόμενη λόγω του συμφορουμίστα που επιμένει να με περνάει για ανθρωπάκι χωρίς νοημοσύνη. Καλή συνέχεια στην ομάδα σας και πάντα προσωπικές επιτυχίες και χαρές να έχεις. Συγνώμη για το ύφος μου στο πρόσωπό σου.Καλή συνέχεια και σε όλες τις άλλες ομάδες που βλέπουν το μπάσκετ εντελώς αθλητικά και στην πραγματική του διάσταση.Αυτή της άμιλλας μέσα στο γήπεδο και μόνο. Και που όταν τελειώνουν τα παιχνίδια τιμούν τους νικητές για την προσπάθειά τους. Αφήνοντας απέξω κάθε άλλο σκιερό παράγοντα και παράμετρο.
nikefalin
QUOTE(Kalfopoulos11 @ Feb 13 2008, 03:04 ) *
Όταν πας για ντέρμπυ και μάλιστα εκτός δεν κάνεις δηλώσεις, πας παίζεις ,παίρνεις το ματσάκι ήσυχα ήσυχα και μετά πανηγυρίζεις.Δεν ξυπνάς τον αντίπαλο και του δίνεις άλλο ένα κίνητρο για να σε κερδίσει.
Λόγω έδρας έχει το ψυχολογικό αβαντάζ και συνήθως έχει αυτή ήδη το πάνω χέρι.
Αν διαβάσατε στο άλλο forum που έχει δημιουργηθεί ,γινόταν χαμός με δηλώσεις του τύπου "ερχόμαστε να σας γ....." ," πλυθείτε και ελάτε" οι άλλοι κ.τ.λ
Τώρα έγιναν ακόμα χειρότερα ,βρίζουν μάνες και ότι άλλο υπάρχει και δυστυχώς κάποιοι από αυτούς είναι παίχτες. Το να πέσει καμιά αγκωνιά και καμιά βρισιά μέσα στον αγώνα το δέχομαι και είναι στο πρόγραμμα λόγω της έντασης του αγώνα, αλλά όταν το κάνεις από το σπίτι σου τότε σημαίνει το έχεις σκεφτεί καλά.

Παιδιά το Μπάσκετ είναι παιχνίδι για αυτό χαρείτε το. Πολλοί από αυτούς που σας παρακολουθούν θα ήθελαν να είναι στη θέση σας. Η κόντρα μεταξύ μας τελειώνει με το άκουσμα της κόρνας.

Που ξέρετε? Αυτοί που βρίζετε τώρα, του χρόνου μπορεί να είναι συμπαίχτες σας ?

όλα αυτά που λες υπάρχουν με προυποθέσεις (μίνιμουμ προσωπικής παιδείας, αξιοπρέπεια, σεβασμός), και όποιος/α τα έχει κάνει δουλειά, παίζει μπάσκετ, ψήνει ψωμί, προπονεί, ζυμώνει κλπ κλπ.
όποιος δεν έχει κάτι από αυτά προσπαθεί να φέρει τους υπόλοιπους στα δικά του μέτρα, οπότε ούτε θα χαίρεται αυτό που κάνει.
όποιος το καταλαβαίνει αυτό έχει καλώς, όποιος δεν το καταλαβαίνει never mind
president
QUOTE(THAMAR @ Feb 12 2008, 13:35 ) *
Μεγαλη νικη για τον αθηναϊκο χτες εναντι ενος πολυ μεγαλου αντιπαλου που κανει τη νικη του ακομα μεγαλητερη.Η νικη ηταν πολυ καθαρη σε ενα πολυ καλο ματς με τον αθηναϊκο να αποδιδει πολυ καλο μπασκετ στο μεγαλυτερο μερος του παιχνιδιου με κορυφαιο τον τρυγαζη που χτες ηταν αχαστος.Ειδηση θα αποτελουσε αν τα προβληματα του συλλογου ειχαν ξεπεραστεί.Αναρωτιεμαι ποσες φορες στο παρελθον ομαδες παρουσιαζαν τετοια εικονα με τοσα προβληματα.Σε αυτες τισ περιπτωσεις φαίνεται η ικανότητα του προπονητη.(Κτιστακης θεος)
POKOPIKOS
QUOTE(Geordan @ Feb 12 2008, 23:06 ) *
Ποιά η σχέση Ολυμπιακού-Ψυχικού-Χορηγοί-Μουζάκης? smiley.gif

Ο Ολυμπιακός ετοιμάζεται να γίνει θυγατρική του Ψυχικού με τεχνικό διευθυντή τον κ.Μουζάκη και έδρα το Πασαλιμάνι. Επίσης ψήνεται ανταλλαγή Σόφο-Αρτεμάκη αλλά κολλάνε στα λεφτά της αποζημίωσης, Συγκλονισμένο το πανελλήνιο παρακολουθεί τις εξελίξεις που ανατρέπουν κατά τα φαινόμενα το σκηνικό στο θολό τοπίο του μπάσκετ που τις τελευταίες μέρες κλυδωνίζεται απανωτά από τις παρασκηνιακές ενέργειες που έκανε το Ψυχικό για να καταφέρει να κερδίσει το Μαρκόπουλο στο ντέρμπυ! της αγωνιστικής της Α ΕΣΚΑ, αφήνοντας άναυδο το φίλαθλο κοινο με την αισχρότητα των πράξεών του. Ντροπή και όνειδος Σκίουρε! evilmonkey.gif
dolly12
ασχετη ερωτηση μπορει καποιος να δωσει το link για το αλλο φορουμ????

ευχαριστω
Geordan
1. Θα περίμενα ποιο ξεκάθαρες απαντήσεις και από σας κύριε Μελάγια σαν χρόνια στην Μπασκετική Οικογένεια ( και στην δημοσιογραφική οικογένεια μας ) όπως και από τον κύριο Καλφόπουλο . Θα περίμενα να μου απαντήσουν άτομα που δεν έχουν οικονομικές συναλλαγές με το Σύλλογο σας . Θα μου επιτρέψετε να πω ότι και οι δύο σας εργάζεστε για το Ψυχικό .
2. Ο κύριος Αγγελόπουλος φυσικά και δεν θα ασχολείτο με τέτοια θέματα . Υπάρχουν άλλα άτομα στα μεγάλα σωματεία που ασχολούνται με αυτά τα θέματα . Στα δημοσιογραφικά στέκια ακούγεται ότι είναι ο κύριος χορηγός της ομάδας και μπράβο του που έχει τον χρόνο να ασχοληθεί με την ομάδα (Εσωτερική πληροφορία ότι έχει κατέβει στις αρχές της περιόδου στις προπονήσεις
3. Φυσικό είναι για ένα παιγνίδι Ψυχικού – Μαρκόπουλο ,με τις θέσεις που έχουν οι ομάδες , δεν χρειαζόταν η βοήθεια της διαιτησίας το Ψυχικό . ( Μπορεί το Ψυχικό να φυλάει τα ρούχα του για να έχει τα μισά )
4. Δεν παρακολούθησα το παιχνίδι αλλά από πληροφορίες που έχω οι διαιτητές σας ευνόησαν όταν η διαφορά των πόντων πήγε να αυξηθεί υπέρ του Μαρκοπούλου . Έδωσαν 2 τεχνικές ποινές και την αποβολή του προπονητή του Μαρκοπούλου και η εύνοια υπέρ του Ψυχικού συνεχίστηκε και στο υπόλοιπο παιχνίδι .
Κύριε Μελάγια , κύριε Καλφόπουλο καλή συνέχεια στην ομάδα σας

Σημ: Μια και μόνο πρόταση απο κόποιον προς τον διαιτητή ειναι αρκετή για να εχεί μια ομάδα την εύνοια των διαιτητών δεν χροιάζετε ολόκληρη βδομάδα .
president
Εχω δει εφετος ολες τις ομαδες της κατηγοριας και οχι μονο.Τις ομαδες της κατηγοριας δεν τις εχω δει μονον με αντιπαλο τον Αθηναικο.Κανω αυτον τον προλογο για να καταληξω στο θεμα προπονητης σε μια ομαδα.Αυτο που συμβαινει στον Αθηναικο τα τελευταια 2 χρονια ειναι πρωτοφανες και υπευθυνος κατα το μεγαλυτερο ποσοστο ειναι ο Γιαννης Κτιστακης.Επερυσι με αρκετα μεγαλο προυπολογισμο και με τα παντα πληρωμενα στην ωρα τους ανεβασε την ομαδα κατηγορια αναλαμβανοντας την 6η αγωνιστικη.Εφετος ξεκινησε ο σχεδιασμος και η αποκτηση παικτων με φιλοδοξιες και ονειρα ακομη και για πρωτη 6αδα.Στην πορεια και με τα προβληματα που παρουσιασθηκαν(αποχωρησεις--τραυματισμοι)η ομαδα εμεινε με 5 παικτες και 4--5 μικρους.Παρ ολα αυτα η ομαδα των χιλιων προβληματων καταφερνει να κοιταζει στα ματια ολους τους αντιπαλους παιζοντας παραλληλα και ελκυστικοτατο basket.Τρανη αποδειξη τα συγχαρητηρια των αντιπαλων(νικητων και ηττημενων).Βεβαια σε αυτην την κατασταση ειναι συμπαραστατες οι παικτες οι οποιοι ξερουν οτι αν και θα χασουν σε οικοομικο επιπεδο ειναι σιγουροι οτι θα κερδισουν σε εκτιμιση αλλα και σε επιπεδο προπονησης και basket.Δεν ξερω που θα καταληξει αυτο το οδοιπορικο αλλα νομιζω πρεπει να αναθεωρησουμε το ποιος ειναι και πως κρινεται ο καλος προπονητης.
ADEKASTOS
QUOTE(mimos8 @ Feb 12 2008, 20:10 ) *
μεγαλη νικη για την ομαδα μου χθες απεναντι στην πεντελη με διαφορα 21 ποντων που κατα τη γνωμη μου σφραγισε την πρωτη θεση για εμας και δυσκολεψε το εργο του ναο.ημασταν αρκετα καλυτεροι και περισσοτερο παθιασμενοι σε ολο το παιχνιδι και αν οι αντιπαλοι δεν εβαζαν καποια απιστευτα μαρκαρισμενα τριποντα απο τα 7,5-8 μετρα στη ληξη των δεκαλεπτων και καποιων επιθεσεων ,δυσκολα θα περνουσαν τους 45 ποντους.πιστευω πως εμφανιστηκαμε πολυ διαβασμενοι πανω στον αντιπαλο και ειδικα στους μπαλαμπανη-μανιατη-αττικο που τραβανε συνηθως το σκοραρισμα.χαρακτηριστικο ειναι οτι η πεντελη πετυχε το πρωτο της καλαθι στο δευτερο ημιχρονο περιπου 4:30 λεπτα πριν τη ληξη του τριτου δεκαλεπτου με πεταγμα της μπαλας απο τον κουγιανο περιπου απο τα 8 μετρα για να μην του μεινει στα χερια.
τα συγχαρητηρια μου και παλι στον κουγιανο για την εμφανιση και τη συμπεριφορα του.ειναι παιχταρας και κυριος!
ευχομαι ολοψυχα περαστικα στον μαγειρα που μπηκε να παιξει με σημαντικο προβλημα στο γονατο και τα εδωσε ολα μεχρι που κλαταρε το γονατο του.ισως δεν επρεπε να τον αφησουν να μπει ακομα κι αν ηθελε.πιστευω οτι ο συγκεκριμενος παιχτης ειναι αυτος που κανει τη διαφορα στον νεοπεντελικο και με το στυλ παιχνιδιου του δινει το κατι παραπανω που χρειαζεται μια ομαδα για να ανεβει κατηγορια.μεγαλη απωλεια ειδικα για το επομενο ματς με ψυχικο που η πεντελη παιζει τα ρεστα της.
υγ1:απαραδεκτη συμπεριφορα απο μανιατη απεναντι μου να μου ριξει γονατια λιγο πριν τη ληξη του παιχνιδιου κι ενω βρισκομαι στο εδαφος με τραβηγμα στον προσαγωγο και εχει σταματησει το παιχνιδι.ειδικα απο μενα δεν προκληθηκε σε κανενα σημειο του αγωνα!
υγ2:απαραδεκτος οποιος πιστευει οτι δωσαμε το ματς στο ιλιον...!ειδικα οταν ακουγεται απο ανθρωπους με τεραστια μπασκετικη και γενικα αθλητικη παιδεια!
καλη συνεχεια σε ολους!

Επειδή αναγνωρίζω και την μπασκετική παιδία σου αλλα και την ευθυκρισία σου και επειδή και κατα το παρελθόν εχεις δώσει δείγματα αμεροληψίας θα ηθελα το σχόλιο σου για την διαιτησία που δεν αναφέρθηκες καθόλου.Οπως ειχα πεί και σε προυγούμενο ποστ μου αρεσε πάρα πολύ η απόδοση σου μαζί με τον Φράτα και γενικά ολη η ομάδα ηταν καλλίτερη απο την Πεντέλη,και δίκαια βρίσκεσθε προ των πυλών της Γ'εθνικής αλλά βρε φίλε ειναι κρίμα αυτό που ειδα με την διαιτησία γιατί σας εκθέτει και εσας σαν ομάδα.Σε οτι αφορά τον Μανιάτη εχεις απόλυτα δίκαιο το ειδα και εγώ και ο Μανιάτης καλα θα κάνει να δείχνει τις μπασκετικές του αρετές μεσα στο παρκέ (ηταν ανύπαρκτος ) και οχι σε μαγκιές χτυπόντας τον τραυματισμένο αντίπαλο εκτός φάσης και που πιστευω ηταν σκόπιμο .Θα δεχθώ μεσα στον αγώνα μια αγκωνιά η μια γονατιά γιατί αυτά γίνονται και ισως και εσύ να το εχεις κάνει γιατί ολοι μας το κάνουμε μεσα στην θολούρα μας ,αλλα οχι και ετσι εν ψυχρώ.Ελπίζω ο Μανιάτης να καταλάβει το λάθος του και ο καθε Μανιάτης και να μήν το επαναλάβουν γιατί το μπάσκετ ειναι παιχνίδι ας το διασκεδάσουμε.
ilion_player
QUOTE(dolly12 @ Feb 13 2008, 09:38 ) *
ασχετη ερωτηση μπορει καποιος να δωσει το link για το αλλο φορουμ????

ευχαριστω


Τσέκαρε τα pm σου
ilion_player
QUOTE(POKOPIKOS @ Feb 13 2008, 08:42 ) *
Δύο πράγματα είναι ανίκητα στη ζωή!


Όταν δεν υπάρχουν επιχειρήματα το ρίχνουμε στα γνωμικά. Ακόμα περιμένω τις αποδείξεις σου σε αυτά που είπες. Πάντως όπως είδα πιο πάνω συγνώμη ξέρεις να ζητάς. Και κάτι τελευταίο. Αν εγώ θέλω να αφήσω σκιές με μια απλή ερώτηση που έκανα (και μου απαντήθηκε κιόλας) τότε όλο αυτό το πάρτυ που γίνεται για την διαιτησία και παρασκήνια με το Ψυχικό από όλο αυτό τον κόσμο τι αφήνει; Άπλετο φως; Πάντως εγώ ΔΕΝ υιοθετώ καμία από τις παραπάνω απόψεις μέχρι να δω ή να μάθω κάτι μόνος μου. Μέχρι τότε ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΨΥΧΙΚΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥΣ.
basket4ever13
Eχω αποφασίσει να ζητήσω συγγνώμη από το φόρουμ για το φότο ολίσθημα και θα το κάνω και αυτή τη βδομάδα.Οσοι διάβασαμε και το άλλο φόρουμ καταλάβαμε πόσο σωστή είναι η πολιτική των εδώ εποπτευόντων.Για τον ilion player που έχει ευαισθησίες απορώ πως γράφει σε ένα φόρουμ όπου βρίζονται μανάδες και ανθρωποι με σεξουαλικά υπονοούμενα.
basket4ever13
Για τον ΕΧΕΤΕ ΠΛΑΚΑ και όλους τους ουδέτερους φιλάθλους του Νεοπεντελικού έχω να τους πώ να ασχοληθούν με τον οίκο τους πρώτα biggrin.gif Οτι είναι περίεργη η ζωή και κάνω τα ίδια σχόλια με αυτά που μου έκαναν.Οι ουδέτεροι είδαν ότι η διαιτησία και ο Παπαθεοδώρου τους λυπήθηκε και είχαν έκπτωση από τη σαραντάρα. smiley.gif
okso
Καλημέρα κι από μένα. Θα ήθελα να θέσω κάποια ερωτήματα με αφορμή το προχθεσινό παιχνίδι ΑΕΝΚ-ΝΑΟ: Πολλά - Λίγα.

1)Για δεύτερη φορά στην Α'ΕΣΚΑ ο παιχταράς, ο ψυχωμένος, ο αιώνιος MVP, ο σκόρερ, ο ριμπάουντερ, ο γαμπρός μας ρε αδερφέ, πού ήταν και δεν πάτησε καθόλου παρκέ και ψάχνει να βρει μπάλες και παίχτες που περνάνε από δίπλα του? ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΚΥΡΙΕ BATMAN /MANIATH? OEO?
Ακόμα και τον ψευτοτσαμπουκά στο Μενουδάκο δεν ξέρεις να κάνεις και ρόμπα έγινες και σ'αυτό.

2) Ο κύριος (τρόπος του λέγειν) Τζέμης που ήταν τόσο θυμωμένος στην Πεντέλη(και καλά) μάλλον προχθές έπαθε κώφωση ή είχε πάρει Lsd γιατί απλά καθόταν στη γωνίτσα του.

3)Ο κύριος με το πορτοκαλί μπλουζάκι μαύρη φόρμα μωβ μπλούζα γρι παπούτσι που έστελνε φιλάκια ήταν η μεγαλύτερη απογοήτευση. Billy14 όσο πας και εκτίθεσαι ολοένα και περισσότερο. Ειρωνεία, φιλάκια στην εξέδρα, έχεις αλλάξει και φόρουμ τελευταία και ψευδόνυμο...Bluewolf μάλλον πρέπει να πας να δεις την ταινία που βγήκε πριν λίγο καιρό. το BEOWOLF...

ΥΓ: Το γαμπρό και τα μάτια σας...ΡΟΥΚΟΥΝΕΣ
melayess
QUOTE
1. Θα περίμενα ποιο ξεκάθαρες απαντήσεις και από σας κύριε Μελάγια σαν χρόνια στην Μπασκετική Οικογένεια ( και στην δημοσιογραφική οικογένεια μας ) όπως και από τον κύριο Καλφόπουλο . Θα περίμενα να μου απαντήσουν άτομα που δεν έχουν οικονομικές συναλλαγές με το Σύλλογο σας . Θα μου επιτρέψετε να πω ότι και οι δύο σας εργάζεστε για το Ψυχικό .
2. Ο κύριος Αγγελόπουλος φυσικά και δεν θα ασχολείτο με τέτοια θέματα . Υπάρχουν άλλα άτομα στα μεγάλα σωματεία που ασχολούνται με αυτά τα θέματα . Στα δημοσιογραφικά στέκια ακούγεται ότι είναι ο κύριος χορηγός της ομάδας και μπράβο του που έχει τον χρόνο να ασχοληθεί με την ομάδα (Εσωτερική πληροφορία ότι έχει κατέβει στις αρχές της περιόδου στις προπονήσεις
3. Φυσικό είναι για ένα παιγνίδι Ψυχικού – Μαρκόπουλο ,με τις θέσεις που έχουν οι ομάδες , δεν χρειαζόταν η βοήθεια της διαιτησίας το Ψυχικό . ( Μπορεί το Ψυχικό να φυλάει τα ρούχα του για να έχει τα μισά )
4. Δεν παρακολούθησα το παιχνίδι αλλά από πληροφορίες που έχω οι διαιτητές σας ευνόησαν όταν η διαφορά των πόντων πήγε να αυξηθεί υπέρ του Μαρκοπούλου . Έδωσαν 2 τεχνικές ποινές και την αποβολή του προπονητή του Μαρκοπούλου και η εύνοια υπέρ του Ψυχικού συνεχίστηκε και στο υπόλοιπο παιχνίδι .
Κύριε Μελάγια , κύριε Καλφόπουλο καλή συνέχεια στην ομάδα σας


Η αλήθεια είναι ότι δν έχω σκοπό να γράφω αρκετές φορές αλλά με αναγκάζει ο Geordan. Ας απαντήσω λοιπόν με τη σειρα των θεμάτων του και ας κάνω κάποιες παρατηρησεις.
1. Φίλε μου είναι Μελάγιες και όχι Μελάγιας...και για να χρησιμοποιείς Α πληθυντικο στη δημοσιογρφική οικογένεια ΜΑΣ σημαίνει ότι είσαι κι εσύ δημοσιογράφος. Αν ισχύει θα έπρεπε να ξέρεις ότι υπογράφουμε ονομαστικά τα άρθρα μας ΕΜΕΙΣ οι δημοσιογράφοι.
2. Ασχολούνταν ο Ελληνιάδης αλλά τον έδιωξε γιατί δεν είχε στήσει το ματς ΨΥΧΙΚΟ - ΚΗΦΙΣΙΑ.
Στα σοβαρά τώρα ο κ. Αγγελόπουλος τροφοδοτεί την ομάδα με υλικό (μπάλλες, εμφανίσεις) , με παροχές στο γήπεδο(πλυντήριο να πλένονται τα ρούχα μας, ταμπλό καινούργιο) και τίποτα άλλο. Ο πρόεδρος μας κ. Χουλιαράκης από τις ακαδημίες κυρίως και από την τσέπη του πληρώνει το μπάτζετ της ομάδας, είναι αλήθεια ότι ίσως δέχεται βοήθεια από τον κ. Αγγελόπουλο για τα 300 ΕΥΡΩ που παίρνω εγώ και αλλά 7 παιδιά στην ομάδα (υπάρχουν και 2-3 που παίρνουν περισσότερα). Η άλλη σχέση του κ. Αγγελόπουλου είναι ότι μένει κοντά στο γήπεδο. Για τις προπονήσεις που έκανε μαζί μας έχω να πω τα εξής: Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΡΙΑ.Τον κόψαμε γιατί δεν μπορούσε να έρχεται σε όλες τις προπονήσεις, έλεγε ότι είχε να ασχοληθεί με κάποια ΧΑΛΥΒΟΥΡΓΙΚΗ και με μία ναυτιλιάκή αλλα΄εμείς ποτέ δεν τον πιστέψαμε και τον διώξαμε.
3. Φυλάς τα ρούχα σου για να έχεις τα μισά όταν δεν έχεις μεγάλη καρτναρόμπα και το ΨΥΧΙΚΟ έχει: Αχή, Στεργάκη, Μπούχερτ, ΚΑλφόπουλο, Ροίδη, Καραγρηγορίου, Φίλιο, Αρτεμάκη ...αρκετά μεγάλη.
4. Οι διαιτητές χρέωσαν με 2 τεχνικές ποινές τον προπονητή του Μαρκόπουλου στο 8ο λεπτό αφού τους διαμαρτυρήθηκε άκομψα, δεν έβρισε αλλά όταν έχεις απέναντί σου κάποιν διαιτητή Α1 που τον έχουν στείλει για αγγαρεία πρέπει να έχεις την εμπειρία να του συμπεριφερθείς ανάλογα. Αποτέελσμα όλων αυτών να εκνευριστούν οι παίκτες του και φωνάζουν. Λάθη έγιναν και ίσως τα περισσότερα υπέρ μας αλλά για τις τεχνικές ποινές αου απάντησα.

Σε κάποια σημεία δε σε ειρωνεύομαι απλά προσπαθώ με αστείο τρόπο να σου απαντήσω για τα¨"σενάριά" σου.

Κύριοι να έχετε μία όμορφη μέρα όλοι σας ... και δημιουργική βέβαια.
basket4ever13
Εχοντας προυπολογίσει τα ματς μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος θα δημοσιεύσω μία τελική βαθμολογία.
Την έχω βγάλει εδώ και τρείς αγωνιστικές και την ψιλοδιορθώνω.Προλαμβάνοντας αντιδράσεις από ευαίσθητους φίλους όπως MISTA 81 Λέω ότι είναι προσωπικές εκτιμήσεις προφανώς εσφαλμένες και όλες οι ομάδες μπορούν να κάνουν τις υπερβάσεις και να τη βγάλουν λανθασμένη.
basket4ever13
Κηφισιά 58
Ψυχικό 54
ΝΑΟ 54
Ιλιον 51
Ταύρος 50
Αρης 49
Χολαργός 47
Κορωπί 42
Αργοναύτης 41
Μαρκόπουλο 41
Σπάτα 40
Γαλάτσι 40
Αθηναϊκός 39
ΠΚΑΟ 38
Ηλιούπολη 38
ΔΑΣΑΛ 35
pitbull
QUOTE
Κύριοι να έχετε μία όμορφη μέρα όλοι σας ... και δημιουργική βέβαια.

ποτε εμαθες να μιλας τοσο σοβαρα ρε κωσταντινε? smiley.gif
president
Ρε παιδια ειναι δυνατον τα γραφομενα στο forum μετα τα παιχνιδια της Δευτερας κατα 90%να περιστρεφονται γυρω απο την διαιτησια και για προσωπικες διενεξεις?Γινονται αρκετα καλα παιχνιδια καθε εβδομαδα που ειναι κριμα να χαλαμε την εικονα του αθληματος αλλα και του forum ασχολουμενοι περισσοτερο με το παρασκηνιο παρα με το αθλημα αυτο καθ αυτο.
okso
Μπορώ να ρωτήσω κάτι τους mods του φόρουμ? Υπάρχει η δυνατότητα για κάποιον να έχει δύο διαφορετικά ψευδώνυμα στο basketforum?
Peritri
Όσοι θέλετε αγοράστε την ''Πράσινη''

Αναφέρομαι κυρίως στα παιδιά του Ψυχικού γιατί τα γραφόμενα εκεί πέρα είναι μειωτικά κατ'εμέ για την προσπάθεια τους.(και ταυτόχρονα διαψεύδει τον kukoc7)

Αν θέλετε το σκανάρω.

ΥΓ: Μπράβο ρε ''Ρο'' 41.gif
Jabar
Σύνοψη της αγωνιστικής
Κηφισιά - Πεντέλη Το πόσο μου αρέσει το μπάσκετ που παίζει η Κηφισιά το έγραψα από τα Χριστούγεννα.
Πολύ γρήγορο και ωραίο passing game δημιουργία πολλών miss match και παιδιά με
μπασκετική ευφυϊα.Σ'αυτό που είναι αξεπέραστη είναι στην αμυντική
αλληλοκάλυψη 77.gif Πίστευα ότι θα γίνει πιό κλειστό ματς αλλά ο ΝΑΟ πληρώνει την
έλλειψη αμυντικής συγκέντρωσης.Οταν το παιχνίδι πάει στο ποιός θα βάλει τα περισσότερα
τότε είναι πολύ καλός σε τέτοιο ματς δεν φτάνει.Το ματς βέβαια το χρειαζόταν για την
ισοβαθμία τώρα κυνηγάει την διαφορά με το Ψυχικό που είναι σχεδόν απαγορευτική.
Jabar
Ηλιούπολη- Σπάτα .Η Ηλιούπολη έκανε το καθήκον της αλλά χρειάζεται και κάποιες νίκες εκτός προγράμματος.
Τα Σπάτα πρέπει να πάρουν στην έδρα τους οπωσδήποτε Γαλάτσι και Μαρκόπουλο.
Γαλάτσι -Κορωπί Αναζητήται συνέχεια μπορούν.Κορωπί έχουν την ποιότητα να μην κινδυνέψουν.
ΚΟΧ -ΔΑΣΑΛ Αναμενόμενο αποτέλεσμα το ΔΑΣΑΛ πλέον δεν προλαβαίνει αλλά τις ζημιές θα τις κάνει.
Ψυχικό - Μαρκόπουλο Αναμενόμενο υπάρχουν και άλλα ματς για το Μαρκό το πρόγραμμα βολεύει.
ΠΚΑΟ-Ταύρος θέλει δύο τέτοιες νίκες καλές ακόμα
Ραφήνα -Ιλιον Η γνωστή φετινή Ραφήνα κάτι τέτοιες νίκες την κρατάνε στη κατηγορία.
Αθηναϊκός-Αρης Μπράβο χρειάζεται και κάτι στα εκτός
barkley
QUOTE(ilion_player @ Feb 12 2008, 19:50 ) *
Τσέκαρε τα pm σου

μηπως μπορεις να το γραψεις το λινκ για το αλλο φορουμ?
melayess
Αναφέρομαι κυρίως στα παιδιά του Ψυχικού γιατί τα γραφόμενα εκεί πέρα είναι μειωτικά κατ'εμέ για την προσπάθεια τους.(και ταυτόχρονα διαψεύδει τον kukoc7)


Πως ακριβώς διαψεύδομαι Peritri?
Το δημοσιέυμα αναφέρει το post ενός παιδιού από το Μαρκόπουλο αυτούσιο. Αν θες να σου σκανάρω το φύλλο αγώνα να δούμε πότε προηγήθηκε με 15 πόντους το Μαρκόπουλο. Ποτέ...Μέγιστη διαφορά στο7ο λεπτό 7-16. Σου πέρασε από το μυαλό ότι η " ΠΡΑΣΙΝΗ" περιμένει στη γωνία κάθε τι με τον Ολυμπιακό; ¨οπως βέβαια και ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ με τον ΠΑΟ και ούτως καθ΄εξής. Αλλά που ακριβώς διαψεύδομαι πες μου σε παρακαλώ.
leonkalf
QUOTE(okso @ Feb 13 2008, 13:55 ) *
Μπορώ να ρωτήσω κάτι τους mods του φόρουμ? Υπάρχει η δυνατότητα για κάποιον να έχει δύο διαφορετικά ψευδώνυμα στο basketforum?

Αυτό απαγορεύεται ρητά από τους κανονισμούς του forum και όποιον τσακώνουμαι να το κάνει αυτό (υπάρχουν τα κατάλληλα εργαλεία) τον διαγράφουμε και του απαγορεύουμε μελλοντική είσοδο.

Έχεις κάποια υποψία και το ρωτάς? Αν ναι, στείλε pm
Peritri
kukoc7, δεν είπα ότι σε διαψεύδει όσον αφορά το κομμάτι της διαιτησίας. Ούτως ή άλλως εαν πρόσεξες είπα ότι από το όλο δημοσίευμα αδικούνται πάνω από όλα τα παιδιά της ομάδος που την έχουν φέρει ένα βήμα από την Γ' εθνική.

Σε διαψεύδει όσον αφορά τον κ. Αγγελόπουλο που ανέφερες ότι δεν ανακατεύεται στα της ομάδος. Μπορεί να έχει και λάθος το δημοσιεύμα όπως έχει λάθος για τα της διατησίας, δεν είμαι εγώ αυτός που θα το κρίνω...
melayess
Χίλια συγνώμη αν φάηνκα επιθετικός PERITRI, δεν είχα τέτοιο σκοπό. Επίσης δεν είπα ποτέ ότι δεν βοηθάει ο κ. Αγγελόπουλος. ΔΙάβασε κάποιο προηγούμενο post mou και θα δεις ότι λέω πως μας βοηθάει.
Peritri
Όχι, οκ, μάλλον και εγώ μπερδεύτηκα και νόμιζα ότι είπες οτι δεν βοηθάει ενώ και εγώ άλλα γνώριζα από τρίτους.

Στο κάτω κάτω η προσπάθεια παραλληλισμού της ''Πράσινης'' της κακής διαιτησίας Μουζάκη στο ΑΕΨ-ΑΟΜ και ΟΣΦΠ - Άρης είναι ακραία...
pitbull
ρε παιδια τι συζητατε για διαιτησιες? εαν μια ομαδα θελει να πρωταγωνιστησει σε οποιαδηποτε κατηγορια απο τα πρωτα πραγματα που κοιταει ειναι να εχει με το μερος της την διαιτησια τωρα απλα βρεθηκαν πολλοι μνηστηρες και μαλωνουν ποιος θα εχει την καλυτερη μεταχειριση αλλα εαν δεν παιξουν και λιγο μπασκετακι τοτε θα μεινουν με την ......σφυριχτρα στο χερι 69.gif 69.gif
MISTA81
QUOTE(basket4ever13 @ Feb 13 2008, 09:21 ) *
Κηφισιά 58
Ψυχικό 54
ΝΑΟ 54
Ιλιον 51
Ταύρος 50
Αρης 49
Χολαργός 47
Κορωπί 42
Αργοναύτης 41
Μαρκόπουλο 41
Σπάτα 40
Γαλάτσι 40
Αθηναϊκός 39
ΠΚΑΟ 38
Ηλιούπολη 38
ΔΑΣΑΛ 35



για να δουμε αν θα δικαιωθείς wink.gif
exeteplaka
Γιατι δεν θελω να γινω σε καμια περιπτωση γραφικος και επειδη απαντησα σε συγκεκριμενα ατομα μετα το ματς του χολαργου θα απαντησω και τωρα για το παιχνιδι ΑΕΝΚ-ΝΑΟ. Η ομαδα της ΑΕΝΚ ηταν πιο καλη, δικαια πηρε ο παιχνιδι και ακομα πιο δικαια θα ανεβει στη Γ εθνικη αφου ειναι ενα τουλαχιστον σκαλι πανω απο τις υπολοιπες ομαδες. Απο την αλλη ομως μια κακη πεντελη, εχοντας σε τραγικη μερα τα επιθετικα της οπλα ηταν για καποιο διαστημα μεσα στο παιχνιδι(οταν εισαι 10 πισω και χανεις 2 τριποντα εισαι μεσα στο παιχνιδι). Επαναλαμβανω οτι το δικαιο αποτελεσμα ηταν η νικη της ΑΕΝΚ, αλλα ο συγκεκριμενος διαιτητης απο το πρωτο λεπτο μεχρι και το τελευταιο (με εξαιρεση 3 σφυριγματα οταν η διαφορα ηταν 15 στο 3 δεκαλεπτο που που εκει ξεσηκωσε τις διαμαρτυριες ολων απο την πεντελη αφου ολοι οι διαιτητες οταν σφαζουν καποιον του δινουν οταν κριθει ενα ματς καποια σφυριγματα) εκανε ξεκαθαρο οτι ο τελικος νικητης θα ηταν η ΑΕΝΚ. Επαναλαμβανω δικαια εχασε η πεντελη για να μην παρεξηγηθω, και πιθανοτατα θα εχανε και με 50-50 διαιτησια αλλα ο συγκεκριμενος ανθρωπος, διεθνης και καταξιωμενος(και καλα) εκτεθηκε ανεπανορθωτα και κυριως στους αρκετους μπασκετικους που ειδαν το συγκεκριμενο παιχνιδι.
Απο εκει και επειτα οι ακροτητες πραγματικα ειναι ακατονοητες και απο τις δυο πλευρες, οσο για τα πανηγυρια δικαια το διασκεδασαν με την ψυχη τους τα παιδια αφου με αυτο το ματς σχεδον ανεβηκαν και τυπικα στην Γ εθνικη αλλα ο τροπος και η ενταση τους δινει αξια και στο χαμενο ας μην το ξεχναμε αυτο.
Οσο για τον οκσο που εκανε αρκετα μειωτικα σχολια για τον Μανιατη, εχω να πω οτι ο καθενας δειχνει μεσα στο γηπεδο σε διαρκεια αν αξιζει η οχι σαν παιχτης η σαν ομαδα, και οτι ενα κακο ματς δεν μειωνει την αξια καποιου ειτε λεγεται Μανιατης, Μπαλαμπανης ειτε ειναι τα παιδια της ΑΕΝΚ που εχασαν απο το ΙΛΙΟΝ. Ενα κακο παιχνιδι ειναι μεσα στο προγραμμα και μπορει να συμβει στον καθενα.
Καλη συνεχεια σε ολους και το μονο που εχω να πω και βαζω και εμενα μεσα ειναι οτι αντι να ασχοληθουμε με μπασκετ ολοι μιλαμε για τη διαιτησια και πανω απο ολα ειμαστε υπευθυνοι εμεις που δινουμε δικαιωματα στον καθε περιεργο να μας χαλαει το μερακι μας. Οσο για τον basketforever πιστεψε με αυτα που συζητηθηκαν μετα το παιχνιδι απο ολους ηταν τα αιτια της κακης εμφανισης τα οποια δεν αφορουσαν τις διαιτητικες αποφασεις και αυτα θα διορθωθουν για τη συνεχεια.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.