Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Επικαιρότητα 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
rankin
QUOTE(RipCity @ May 5 2018, 18:35 ) *
Δε βλέπω το ματς, αλλά αυτός ο McLean πως έφτασε να χει 4 φάουλ σε 14 λεπτά και αναγκάζεται να παίζει ο ημίκουτσος Μπόγρης τόσο πολύ? Δηλαδή όταν ξέρεις ότι είσαι ο μόνος μάχιμος ψηλός τόσο δύσκολο είναι να προστατέψεις λίγο τον εαυτό και την ομάδα σου? Επίσης ανάθεμα το playmaking του Roberts, πως γίνεται να χει 1 ασίστ και 6 λάθη? Μιλήστε εσείς που βλέπετε! smiley.gif

Εγω που το βλέπω, μπορώ ξεκάθαρα να πω πως το σχέδιο του κοουτς ξεδιπλώθηκε επιτέλους μπροστά στα μάτια μου
Τόσοι μηνες ειδικής προετοιμασίας, για να φτάσει η ομάδα σε μια μαγική βραδιά σαν την σημερινή.
Το παιχνιδι δεν έχει λήξει ακόμα (ειμαστε στα μεσα της 4ης περιόδου) αλλά ειναι ξεκάθαρο πως ο ΠΑΟΚ δεν έχει απάντηση στο τρομερό κοουτσάρισμα του Σφαιρόπουλου και στο φορμάρισμα των παιχτών του Ολυμπιακού, το οποίο στρατηγικά, επιστημονικα θα λεγε κανείς, επιτεύχθηκε την κατάλληλη στιγμή ωστε η ομάδα να διαλύσει τον αντίπαλο της.

Η προφητεία επαληθεύθηκε
Κερδίσαμε αδέρφια
Reggie Miller #31
QUOTE(rankin @ May 5 2018, 17:46 ) *
Εγω που το βλέπω, μπορώ ξεκάθαρα να πω πως το σχέδιο του κοουτς ξεδιπλώθηκε επιτέλους μπροστά στα μάτια μου
Τόσοι μηνες ειδικής προετοιμασίας, για να φτάσει η ομάδα σε μια μαγική βραδιά σαν την σημερινή.
Το παιχνιδι δεν έχει λήξει ακόμα (ειμαστε στα μεσα της 4ης περιόδου) αλλά ειναι ξεκάθαρο πως ο ΠΑΟΚ δεν έχει απάντηση στο τρομερό κοουτσάρισμα του Σφαιρόπουλου και στο φορμάρισμα των παιχτών του Ολυμπιακού, το οποίο στρατηγικά, επιστημονικα θα λεγε κανείς, επιτεύχθηκε την κατάλληλη στιγμή ωστε η ομάδα να διαλύσει τον αντίπαλο της.

Η προφητεία επαληθεύθηκε
Κερδίσαμε αδέρφια


Ε καλά κι εσύ,μην το πας στην άλλη άκρη.Καλή νίκη για την κατάσταση της ομάδας και τις απουσίες.Άνευ σημασίας βέβαια,αλλά μόνο καλό θα κάνει σε ορισμένους...

Ο Μπράουν πόσο έπαιξε;;
rankin
QUOTE(Reggie Miller #31 @ May 5 2018, 18:53 ) *
Ε καλά κι εσύ,μην το πας στην άλλη άκρη.Καλή νίκη για την κατάσταση της ομάδας και τις απουσίες.Άνευ σημασίας βέβαια,αλλά μόνο καλό θα κάνει σε ορισμένους...

Ο Μπράουν πόσο έπαιξε;;

Φοβερος ο Μπομπι
χαρισε 12 λεπτά μαγείας, με 1 ασσιστ, 1 λαθος, 0/3 σουτ

RidersOnTheStorm
Ακυρο με τον αγωνα.Αλλα τι πρεπει να γινει για να αλλαξει εδρα αυτη η ομαδα?Καημο το εχω να δω του χρονου τον Ολυμπιακο σε ενα γηπεδο σαν του Ελληνικου να γινεται κολαση,ετσι οπως ειναι οι εξεδρες στο γηπεδο.Ειναι που ειναι αραια διαμορφωμενο το σεφ,δεν παταει και κοσμος και νομιζεις οτι βλεπεις χαντμπολ.
Reggie Miller #31
QUOTE(rankin @ May 5 2018, 17:58 ) *
Φοβερος ο Μπομπι
χαρισε 12 λεπτά μαγείας, με 1 ασσιστ, 1 λαθος, 0/3 σουτ


Εμένα προσωπικά κάτι τέτοια με πειράζουν,δηλαδή για ποιο λόγο να πάρει τόσο χρόνο ο Σπανούλης,ο οποίος ήταν και τραυματίας και να μην πάρει χρόνο ο Τολιόπουλος και ο Αρσενόπουλος,σε ματς που είναι στους 20 πόντους;;;
Για να βρει ρυθμό ο Σπαν,ο οποίος μαζί με τον Ρόμπερτς έκαναν 13 από τα 20 λάθη της ομάδας!!
Και δεν είναι πρώτη φορά,σε ματς που η διαφορά είναι +30 συνεχίζει και έχει μέσα ο Σφαιρό τους βασικούς και δε δίνει χρόνο.
Μετά θα βγουν οι ειδικοί και θα μας πουν οότι ο Τολιόπουλος έμεινε στάσιμος και δεν δούλεψε.Πότε να δουλέψει αφού δεν παίρνει χρόνο;;Ο Μπράουν γιατί αποκτήθηκε αφού δεν είχε σκοπό να παίξει(όχι ότι όταν μπαίνει έχει όρεξη ή βγάζει μάτια,αλλά αυτό το ξέραμε όταν επιλέχθηκε,όπως και ότι έχει να πάιξει σοβαρά 3 χρόνια).Δηλαδή πήρε παίκτη για να λέει ότι άκουσε τον κόσμο.

Εγώ εκτός των άλλων αυτά χρεώνω στον κόουτς,ξέρει να ξενερώνει τους παίκτες του και δεν μπορεί να κερδίσει από αυτούς το κάτι παραπάνω.Τουλάχιστον να ξαναπούμε ότι με τους τραυματισμούς κτλ το μόνο θετικό είναι ότι ο Παπαπέτρου ένιωσε δυνατός,χρήσιμος και ξεμπούκωσε...
rankin
QUOTE(Reggie Miller #31 @ May 5 2018, 19:16 ) *
Εμένα προσωπικά κάτι τέτοια με πειράζουν,δηλαδή για ποιο λόγο να πάρει τόσο χρόνο ο Σπανούλης,ο οποίος ήταν και τραυματίας και να μην πάρει χρόνο ο Τολιόπουλος και ο Αρσενόπουλος,σε ματς που είναι στους 20 πόντους;;;
Για να βρει ρυθμό ο Σπαν,ο οποίος μαζί με τον Ρόμπερτς έκαναν 13 από τα 20 λάθη της ομάδας!!
Και δεν είναι πρώτη φορά,σε ματς που η διαφορά είναι +30 συνεχίζει και έχει μέσα ο Σφαιρό τους βασικούς και δε δίνει χρόνο.
Μετά θα βγουν οι ειδικοί και θα μας πουν οότι ο Τολιόπουλος έμεινε στάσιμος και δεν δούλεψε.Πότε να δουλέψει αφού δεν παίρνει χρόνο;;Ο Μπράουν γιατί αποκτήθηκε αφού δεν είχε σκοπό να παίξει(όχι ότι όταν μπαίνει έχει όρεξη ή βγάζει μάτια,αλλά αυτό το ξέραμε όταν επιλέχθηκε,όπως και ότι έχει να πάιξει σοβαρά 3 χρόνια).Δηλαδή πήρε παίκτη για να λέει ότι άκουσε τον κόσμο.

Εγώ εκτός των άλλων αυτά χρεώνω στον κόουτς,ξέρει να ξενερώνει τους παίκτες του και δεν μπορεί να κερδίσει από αυτούς το κάτι παραπάνω.Τουλάχιστον να ξαναπούμε ότι με τους τραυματισμούς κτλ το μόνο θετικό είναι ότι ο Παπαπέτρου ένιωσε δυνατός,χρήσιμος και ξεμπούκωσε...

Καλα τα λες, αλλα εγω βαρεθηκα να ασχολουμαι με το Σφαιροπουλο και το μπασκετ του που δε θα αλλαξει ουτε το 3.000 μχ
Να τελειωσει η χρονια, να δουμε που παμε απο εδω και περα.
Ξενερωμα τρελό

Ιδανικο σεναριο που θα φερει την επομενη σεζον πιο κοντα, ειναι ο αποκλεισμός με 3-0 στη πρωτη φαση των πλει-οφ, ωστε να ξεκινησει αμεσα η επομενη μερα

Ακραίο. Αλλα ετσι νιωθω. Δεν υπαρχει κατι να περιμενω παρα μονο τη στιγμή που θα φυγει ο κοουτς και θα αρχισει ο σχεδιασμος του αυριο
RipCity
QUOTE (rankin @ May 5 2018, 18:24 ) *
Καλα τα λες, αλλα εγω βαρεθηκα να ασχολουμαι με το Σφαιροπουλο και το μπασκετ του που δε θα αλλαξει ουτε το 3.000 μχ
Να τελειωσει η χρονια, να δουμε που παμε απο εδω και περα.
Ξενερωμα τρελό

Ιδανικο σεναριο που θα φερει την επομενη σεζον πιο κοντα, ειναι ο αποκλεισμός με 3-0 στη πρωτη φαση των πλει-οφ, ωστε να ξεκινησει αμεσα η επομενη μερα

Ακραίο. Αλλα ετσι νιωθω. Δεν υπαρχει κατι να περιμενω παρα μονο τη στιγμή που θα φυγει ο κοουτς και θα αρχισει ο σχεδιασμος του αυριο


Και φεύγει πες αύριο ο Σφαιρό. Αυτό που με ξενερώνει εντελώς είναι ότι δεν έχει αφήσει τίποτα από το οποίο μπορεί να πιαστεί η ομάδα. Δεν υπάρχει σύστημα που δουλεύει, δεν υπάρχει κάποιος που βελτιώθηκε πλην του Σέρβου που κι αυτός πιο πιθανό είναι να μας χαιρετήσει παρά να μείνει για την επόμενη μέρα. Βομβαρδισμένο τοπίο είναι αυτή τη στιγμή η ομάδα και που σωστά όπως αναφέρθηκε δε θέλει ξήλωμα, αλλά επίσης λόγω προχωρημένης ηλικίας μερικών (Σπαν,Πρι), μηδενική βελτίωσης άλλων (Παπαπέτρου, Αγραβάνης, Τολιό) και πρόωρου ταβανιάσματος παράλλων (Μάντζαρης, Παπανικολάου) θέλει κι οικονομική υπέρβαση αν στόχος παραμένει το final four. Εν τέλει παραδίδει μια ομάδα σε χειρότερη κατάσταση απ' ότι τη βρήκε και με αυξημένη πίεση μάλιστα για τον επόμενο λόγω των δύο σερί ετών χωρίς τίτλο.
Reggie Miller #31
QUOTE(rankin @ May 5 2018, 18:24 ) *
Καλα τα λες, αλλα εγω βαρεθηκα να ασχολουμαι με το Σφαιροπουλο και το μπασκετ του που δε θα αλλαξει ουτε το 3.000 μχ
Να τελειωσει η χρονια, να δουμε που παμε απο εδω και περα.
Ξενερωμα τρελό

Ιδανικο σεναριο που θα φερει την επομενη σεζον πιο κοντα, ειναι ο αποκλεισμός με 3-0 στη πρωτη φαση των πλει-οφ, ωστε να ξεκινησει αμεσα η επομενη μερα

Ακραίο. Αλλα ετσι νιωθω. Δεν υπαρχει κατι να περιμενω παρα μονο τη στιγμή που θα φυγει ο κοουτς και θα αρχισει ο σχεδιασμος του αυριο


Καλά αυτό ισχύει,νομίζω πως στο τέλος της χρονιάς ο κόουτς θα χαιρετίσει,επειδή ακριβώς δεν έχει δείξει κάτι διαφορετικό σε σχέση με τα άλλα χρόνια,αν εξαιρέσουμε φέτος ένα ωραίο διάστημα που έλειπε ο Σπαν και η ομάδα έπαιζε απελευθερωμένη και κατά διαστήματα έπαιζε ωραίο μπάσκετ.
Από τη στιγμή που δεν μπορεί να βρει λύση ή να αφήσει λίγο στην άκρη τον Σπαν δεν γίνεται να συνεχίσει.
Δεν ξέρω για 3-0,αλλά εδώ και καιρό όσον αφορά το πρωτάθλημα δεν ελπίζω σε πολλά,λόγω της εικόνας της ομάδας,αλλά επειδή
πιστεύω πως το ρόστερ του ΠΑΟ φέτος είναι ανώτερο,περισσότερες λύσεις και περισσότερη ενέργεια...
Joda
QUOTE (RipCity @ May 5 2018, 18:36 ) *
Και φεύγει πες αύριο ο Σφαιρό. Αυτό που με ξενερώνει εντελώς είναι ότι δεν έχει αφήσει τίποτα από το οποίο μπορεί να πιαστεί η ομάδα. Δεν υπάρχει σύστημα που δουλεύει, δεν υπάρχει κάποιος που βελτιώθηκε πλην του Σέρβου που κι αυτός πιο πιθανό είναι να μας χαιρετήσει παρά να μείνει για την επόμενη μέρα. Βομβαρδισμένο τοπίο είναι αυτή τη στιγμή η ομάδα και που σωστά όπως αναφέρθηκε δε θέλει ξήλωμα, αλλά επίσης λόγω προχωρημένης ηλικίας μερικών (Σπαν,Πρι), μηδενική βελτίωσης άλλων (Παπαπέτρου, Αγραβάνης, Τολιό) και πρόωρου ταβανιάσματος παράλλων (Μάντζαρης, Παπανικολάου) θέλει κι οικονομική υπέρβαση αν στόχος παραμένει το final four. Εν τέλει παραδίδει μια ομάδα σε χειρότερη κατάσταση απ' ότι τη βρήκε και με αυξημένη πίεση μάλιστα για τον επόμενο λόγω των δύο σερί ετών χωρίς τίτλο.


Το ποσο θα δεσει μια ομαδα οφειλεται και στους παιχτες που αποκτουνται αλλα και πιο πολυ απο τον προπονητη. Οταν ο προπονητης ξερει τι μπασκετ θελει να παιξει θα παει να παρει και τους αναλογους παιχτες.. Μπορει καποιοι παιχτες με νεο προπονητη να αλλαξουν την αγωνιστικη τους εικονα.
basketalcoholic
QUOTE (rankin @ May 5 2018, 18:46 ) *
Εγω που το βλέπω, μπορώ ξεκάθαρα να πω πως το σχέδιο του κοουτς ξεδιπλώθηκε επιτέλους μπροστά στα μάτια μου
Τόσοι μηνες ειδικής προετοιμασίας, για να φτάσει η ομάδα σε μια μαγική βραδιά σαν την σημερινή.
Το παιχνιδι δεν έχει λήξει ακόμα (ειμαστε στα μεσα της 4ης περιόδου) αλλά ειναι ξεκάθαρο πως ο ΠΑΟΚ δεν έχει απάντηση στο τρομερό κοουτσάρισμα του Σφαιρόπουλου και στο φορμάρισμα των παιχτών του Ολυμπιακού, το οποίο στρατηγικά, επιστημονικα θα λεγε κανείς, επιτεύχθηκε την κατάλληλη στιγμή ωστε η ομάδα να διαλύσει τον αντίπαλο της.

Η προφητεία επαληθεύθηκε
Κερδίσαμε αδέρφια



...μήπως εφάρμοσε κάποιο από τα συστήματα που εβγαλε στον υπνο του?

QUOTE (RipCity @ May 5 2018, 19:36 ) *
Και φεύγει πες αύριο ο Σφαιρό. Αυτό που με ξενερώνει εντελώς είναι ότι δεν έχει αφήσει τίποτα από το οποίο μπορεί να πιαστεί η ομάδα. Δεν υπάρχει σύστημα που δουλεύει, δεν υπάρχει κάποιος που βελτιώθηκε πλην του Σέρβου που κι αυτός πιο πιθανό είναι να μας χαιρετήσει παρά να μείνει για την επόμενη μέρα. Βομβαρδισμένο τοπίο είναι αυτή τη στιγμή η ομάδα και που σωστά όπως αναφέρθηκε δε θέλει ξήλωμα, αλλά επίσης λόγω προχωρημένης ηλικίας μερικών (Σπαν,Πρι), μηδενική βελτίωσης άλλων (Παπαπέτρου, Αγραβάνης, Τολιό) και πρόωρου ταβανιάσματος παράλλων (Μάντζαρης, Παπανικολάου) θέλει κι οικονομική υπέρβαση αν στόχος παραμένει το final four. Εν τέλει παραδίδει μια ομάδα σε χειρότερη κατάσταση απ' ότι τη βρήκε και με αυξημένη πίεση μάλιστα για τον επόμενο λόγω των δύο σερί ετών χωρίς τίτλο.



Αγαπητέ RipCity εγραψες πολύ σωστά (σοφά κατα μία έννοια) λόγια! Και κυρίως αθλητικά λόγια , για το ποιο πρέπει να είναι το έργο του προπονητή! Ακόμη και σε ομάδες που κάνουν πρωταθλητισμό και αν θέλουν να έχουν τον χαρακτήρα ενός Οργανισμού (χαρακτηριστικό το μοντέλο λειτουργίας των Κολεγιακων ομάδων στο NCAA, ειδικά στην 1η Κατηγορία) τότε θα πρέπει η δομή και η στελέχωση να είναι τέτοια ώστε και ο επικεφαλης προπονητής να υπηρετεί αυτό το μοντελο και κυρίως να δημιουργεί! Να αφήνει πίσω του κομμάτια τα οποία να διασφαλίζουν την συνέχεια του Οργανισμού (club) και σε περίπτωση που αποχωρήσει να υπάρχει υψηλότερο "σκαλοπάτι" και αφετηρία εκκίνησης στην περαιτέρω εξέλιξη και δημιουργια!!!
pan24
Ο Τιλί αρθροσκόπηση ΚΑΙ ΣΤΑ 2 γόνατα
Ένας παίκτης χωρίς τραυματισμούς μέχρι τώρα στην καριέρα του...
SteveNashidis
QUOTE(pan24 @ May 7 2018, 20:51 ) *
Ο Τιλί αρθροσκόπηση ΚΑΙ ΣΤΑ 2 γόνατα
Ένας παίκτης χωρίς τραυματισμούς μέχρι τώρα στην καριέρα του...


Γιατί εκπλήσεσαι; Συμβαίνουν και αυτά smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Coach Periklis
Πρωτακουστο για Ολυμπιακό
RipCity
Φανταζομαι μας χαιρετα λοιπον. Δηλαδη δεν μπορουμε να πιαστουμε κι απο καπου να τον κρατησουμε.

QUOTE (basketalcoholic @ May 5 2018, 21:55 ) *
...μήπως εφάρμοσε κάποιο από τα συστήματα που εβγαλε στον υπνο του?




Αγαπητέ RipCity εγραψες πολύ σωστά (σοφά κατα μία έννοια) λόγια! Και κυρίως αθλητικά λόγια , για το ποιο πρέπει να είναι το έργο του προπονητή! Ακόμη και σε ομάδες που κάνουν πρωταθλητισμό και αν θέλουν να έχουν τον χαρακτήρα ενός Οργανισμού (χαρακτηριστικό το μοντέλο λειτουργίας των Κολεγιακων ομάδων στο NCAA, ειδικά στην 1η Κατηγορία) τότε θα πρέπει η δομή και η στελέχωση να είναι τέτοια ώστε και ο επικεφαλης προπονητής να υπηρετεί αυτό το μοντελο και κυρίως να δημιουργεί! Να αφήνει πίσω του κομμάτια τα οποία να διασφαλίζουν την συνέχεια του Οργανισμού (club) και σε περίπτωση που αποχωρήσει να υπάρχει υψηλότερο "σκαλοπάτι" και αφετηρία εκκίνησης στην περαιτέρω εξέλιξη και δημιουργια!!!


Μακαρι να μη τα εβλεπα τοσο μαυρα, αλλα εχω απογοητευτει πληρως.
Weekendman
QUOTE(Coach Periklis @ May 7 2018, 22:41 ) *
Πρωτακουστο για Ολυμπιακό


Βαλτοί από τον Γιαννακόπουλο να ήταν θα έκαναν κάτι σωστό για ξεκάρφωμα!

RidersOnTheStorm
QUOTE (pan24 @ May 7 2018, 20:51 ) *
Ο Τιλί αρθροσκόπηση ΚΑΙ ΣΤΑ 2 γόνατα
Ένας παίκτης χωρίς τραυματισμούς μέχρι τώρα στην καριέρα του...


Αναθεμα αν οι ξενοι που ηρθαν υγιεις και εγιναν σακατηδες την τελευταια 5ετια, να μετριουνται στο ενα χερι..
rankin
QUOTE(RidersOnTheStorm @ May 8 2018, 11:38 ) *
Αναθεμα αν οι ξενοι που ηρθαν υγιεις και εγιναν σακατηδες την τελευταια 5ετια, να μετριουνται στο ενα χερι..


Στο τέλος δεν θα δέχεται κανείς να έρθει....
RidersOnTheStorm
QUOTE (rankin @ May 8 2018, 13:38 ) *
Στο τέλος δεν θα δέχεται κανείς να έρθει....


Εγω προτεινω να φερουμε τον Ξανθοπουλο της ΑΕΚ που δεν εχασε παιχνιδι φετος,μονο και μονο για να δουμε ποσα παιχνιδια θα χασει με τον Ολυμπιακο smiley.gif
RipCity
Απόδοση 2.00 δίνει στο στοίχημα η ΑΕΚ να κερδίσει την Κύμη εντός έδρας. Αν χάσει έρχεται στη δική μας πλευρά του πίνακα.
sacarame
QUOTE(RipCity @ May 13 2018, 15:03 ) *
Απόδοση 2.00 δίνει στο στοίχημα η ΑΕΚ να κερδίσει την Κύμη εντός έδρας. Αν χάσει έρχεται στη δική μας πλευρά του πίνακα.

Νομίζω ότι για να πέσει 7η η ΑΕΚ πρέπει να χάσει αλλά ταυτόχρονα να κερδίσει και το Λαύριο τον ΠΑΟ. Αλλά δεν είμαι σίγουρος για το τελευταίο.

Θα μου πεις αν πάει στο 6 θα παίξει με τον τρίτο και μετά με μας, οπότε ναι έχεις ένα ποιντ σε αυτό
T.W.Is.M.
QUOTE(sacarame @ May 13 2018, 15:27 ) *
Νομίζω ότι για να πέσει 7η η ΑΕΚ πρέπει να χάσει αλλά ταυτόχρονα να κερδίσει και το Λαύριο τον ΠΑΟ. Αλλά δεν είμαι σίγουρος για το τελευταίο.


Σωστα τα λες. Μαλιστα πρεπει η ΑΕΚ να χασει και με 3 ποντους διαφορα απο την Κυμη, αλλιως μενει στην 6η θεση, γιατι ευνοειται στην ισοβαθμια με την Κυμη.
RipCity
Δε γίνεται να πέσει 7η, εκτός αν κερδίσει το Λαύριο τον Παναθηναικό που μοιάζει απίθανο. Αν όντως μαγειρεύει κάτι είναι η 6η θέση. Η Κύμη είναι ήδη ισοβαθμία με την ΑΕΚ οπότε βγαίνει 5η αν κερδίσει στο ΟΑΚΑ.
Weekendman
Μου ήταν πιθανότερο να δω τον πατέρα του Γουίλτζερ σέντερ στον Ολυμπιακό του 2017-2018. Αλλά τελικά είδαμε τον Καιλ σε αυτόν τον ρόλο σήμερα.



pan24
99,9% σημερα θα κερδισει ο Ολυμπιακος λογικα και με μεγαλη διαφορα ωστοσο μου κανει εντυπωση οτι το σκορ ημιχρονου ειναι 48-47
Ο Προμηθεας εχει κατεβει χωρις Χολ,Μιλοσεβιτς,Σαλουστρο,ο Σωτηριου του Προμηθεα που δεν εχει κλεισει τα 17 εκανε ντεμπουτο στην Α1 και εχει παιξει 6' ηδη ενω πρωτος σε λεπτα συμμετοχης απο τον Προμηθεα με 14' ειναι ο νεοτερος παικτης της Α1(Μαντζουκας 2-3αρι υψους 2.05 που παιζει με την μπαλα στα χερια) που ακομα δεν εχει κλεισει τα 15

Απο την αλλη απο τον Ολυμπιακο εχει παιξει 17.30' ο Σπανουλης και απο τους μικρους μολις 52 δευτερολεπτα ο Τολιοπουλος
papp7
QUOTE (pan24 @ May 13 2018, 17:48 ) *
99,9% σημερα θα κερδισει ο Ολυμπιακος λογικα και με μεγαλη διαφορα ωστοσο μου κανει εντυπωση οτι το σκορ ημιχρονου ειναι 48-47
Ο Προμηθεας εχει κατεβει χωρις Χολ,Μιλοσεβιτς,Σαλουστρο,ο Σωτηριου του Προμηθεα που δεν εχει κλεισει τα 17 εκανε ντεμπουτο στην Α1 και εχει παιξει 6' ηδη ενω πρωτος σε λεπτα συμμετοχης απο τον Προμηθεα με 14' ειναι ο νεοτερος παικτης της Α1(Μαντζουκας 2-3αρι υψους 2.05 που παιζει με την μπαλα στα χερια) που ακομα δεν εχει κλεισει τα 15

Απο την αλλη απο τον Ολυμπιακο εχει παιξει 17.30' ο Σπανουλης και απο τους μικρους μολις 52 δευτερολεπτα ο Τολιοπουλος


Ακριβως αυτο σκεφτομουν..
Δεν θα πω κακια για τον σφαιρο γιατι θα γινω πιο γραφικος και απο την Σαντορινη.
RidersOnTheStorm
Αν δειτε τιποτα στατιστικα οτι ο Ολυμπιακος σημερα εβαλε 16 τριποντα και ο Μπογρης βγηκε MVP,μη τα πατησετε..ειναι ιος.

Τσουμανης ετοιμος για ολα και φαινεται πως αρπαζει την ευκαιρια απο τα μαλλια οσο μπορει.Τολιοπουλος επαιξε 11 λεπτα και καταφερε να κανει 20 στη στατιστικη και 3 κλεψιματα.Μηπως να αρχισει να μπαινει σιγα σιγα σαν 5ο γκαρντ στην 12αδα?
kotzito
Πάντως όλοι οι πιτσιρικάδες μας που παίξαν σήμερα ήταν αρκετά καλοί σε γενικές γραμμές. Ειδικά ο Τσουμάνης που ουσιαστικά έκανε ντεμπούτο (αφού με τον Φάρο έπαιξε ένα λεπτό μόνο), έδειξε αρκετά πράγματα και με κινήσεις τόσο κοντά όσο και μακριά από το καλάθι. Ελπίζω να πει ο κόουτς σήμερα μια καλή κουβέντα για αυτούς,

Μπογρίνιο MVP, αν και το μεγαλύτερο διάστημα που έπαιξε είχε τον πιτσιρικά τον Καραϊσκο του Προμηθέα αντίπαλο. Ο μόνος που δεν μου άρεσε ήταν ο Μπράουν. Οκ, δεν ήταν αρνητικός, αλλά μου βγάζει μια εικόνα ραθυμίας μέσα στο πάρκε.
Reggie Miller #31
QUOTE(kotzito @ May 13 2018, 17:44 ) *
Πάντως όλοι οι πιτσιρικάδες μας που παίξαν σήμερα ήταν αρκετά καλοί σε γενικές γραμμές. Ειδικά ο Τσουμάνης που ουσιαστικά έκανε ντεμπούτο (αφού με τον Φάρο έπαιξε ένα λεπτό μόνο), έδειξε αρκετά πράγματα και με κινήσεις τόσο κοντά όσο και μακριά από το καλάθι. Ελπίζω να πει ο κόουτς σήμερα μια καλή κουβέντα για αυτούς,

Μπογρίνιο MVP, αν και το μεγαλύτερο διάστημα που έπαιξε είχε τον πιτσιρικά τον Καραϊσκο του Προμηθέα αντίπαλο. Ο μόνος που δεν μου άρεσε ήταν ο Μπράουν. Οκ, δεν ήταν αρνητικός, αλλά μου βγάζει μια εικόνα ραθυμίας μέσα στο πάρκε.


Ένα άρθρο που διάβασα για τον Τσουμάνη,έλεγε ότι έχει καλές κινήσεις στο Low post,και με τα δυο χέρια και από τις δύο πλευρές βολεύεται,αλλά έχει θέμα με το μακρινό σουτ που θέλει πολλή δουλειά.
Βέβαια,έχει πολύ χρόνο για να βελτιωθεί...
RidersOnTheStorm
QUOTE (Reggie Miller #31 @ May 13 2018, 18:58 ) *
Ένα άρθρο που διάβασα για τον Τσουμάνη,έλεγε ότι έχει καλές κινήσεις στο Low post,και με τα δυο χέρια και από τις δύο πλευρές βολεύεται,αλλά έχει θέμα με το μακρινό σουτ που θέλει πολλή δουλειά.
Βέβαια,έχει πολύ χρόνο για να βελτιωθεί...


Αν ο Ολυμπιακος εχει βλεψεις να τον προωθησει στην αντρικη ομαδα τοτε μπορουν απλα να του βαλουν εναν προπονητη το καλοκαιρι να δουλεψει σιγα σιγα μηχανικη και μετα με επιμονη και προσπαθεια θα ερθουν και τα ποσοστα.Αλλα ενταξει εχει αρκετα χρονια ακομα μεχρι να ανεβει στην αντρικη ομαδα,αλλα κατα τη γνωμη μου,οσο πιο γρηγορα τον δουλεψεις τοσο καλυτερα για να εχει γερες βασεις και εσυ εναν σχετικα ετοιμο παιχτη για την αντρικη,χωρις να σου κοστισει τιποτα.
Reggie Miller #31
QUOTE(RidersOnTheStorm @ May 13 2018, 18:47 ) *
Αν ο Ολυμπιακος εχει βλεψεις να τον προωθησει στην αντρικη ομαδα τοτε μπορουν απλα να του βαλουν εναν προπονητη το καλοκαιρι να δουλεψει σιγα σιγα μηχανικη και μετα με επιμονη και προσπαθεια θα ερθουν και τα ποσοστα.Αλλα ενταξει εχει αρκετα χρονια ακομα μεχρι να ανεβει στην αντρικη ομαδα,αλλα κατα τη γνωμη μου,οσο πιο γρηγορα τον δουλεψεις τοσο καλυτερα για να εχει γερες βασεις και εσυ εναν σχετικα ετοιμο παιχτη για την αντρικη,χωρις να σου κοστισει τιποτα.


Γενικά τα τελευταία 2-3 χρόνια ο Ολυμπιακός φαίνεται να έχει δώσει βάσεις στις ακαδημίες φέρνοντας καλούς προπονητές που
ξέρουν αυτές τις ηλικίες και γίνεται δουλίτσα.Τουλάχιστον έτσι ακούγεται...
Καλός χρυσός ο Αργύρης ο Καμπούρης-ο τίμιος γίγαντας-,αλλά μέχρι ένα σημείο...
RidersOnTheStorm
QUOTE (Reggie Miller #31 @ May 13 2018, 19:53 ) *
Γενικά τα τελευταία 2-3 χρόνια ο Ολυμπιακός φαίνεται να έχει δώσει βάσεις στις ακαδημίες φέρνοντας καλούς προπονητές που
ξέρουν αυτές τις ηλικίες και γίνεται δουλίτσα.Τουλάχιστον έτσι ακούγεται...
Καλός χρυσός ο Αργύρης ο Καμπούρης-ο τίμιος γίγαντας-,αλλά μέχρι ένα σημείο...


Γινεται δουλεια και αυτο φαινεται απο την κινητικοτητα στο να τσιμπανε μικρους απο διαφορες ομαδες εντος η εκτος Ελλαδας και να τους δουλευουν.Προφανως δεν ειναι οι μονοι που το κανουν,αλλα τα τελευταια χρονια το κανουν πιο εντατικα.

Επισης αυτο που διαβασα για τον Τσουμανη απο συνεντευξη του ειναι πως του αρεσει να παιζει στο 4 αλλα στο μελλον θελει να παιξει στο 3.Not bad,αν σκεφτουμε οτι ειναι ηδη 2.01 και ο Ολυμπιακος παραδοσιακα δεν βγαζει 3αρια.Αν φτιαξει το σουτ του και ψηλωσει αλλο λιγο(που λογικα θα ψηλωσει),θα μπορει να παιζει και στις 2 θεσεις δεδομενου του καλου του post.
Reggie Miller #31
QUOTE(RidersOnTheStorm @ May 13 2018, 19:05 ) *
Γινεται δουλεια και αυτο φαινεται απο την κινητικοτητα στο να τσιμπανε μικρους απο διαφορες ομαδες εντος η εκτος Ελλαδας και να τους δουλευουν.Προφανως δεν ειναι οι μονοι που το κανουν,αλλα τα τελευταια χρονια το κανουν πιο εντατικα.

Επισης αυτο που διαβασα για τον Τσουμανη απο συνεντευξη του ειναι πως του αρεσει να παιζει στο 4 αλλα στο μελλον θελει να παιξει στο 3.Not bad,αν σκεφτουμε οτι ειναι ηδη 2.01 και ο Ολυμπιακος παραδοσιακα δεν βγαζει 3αρια.Αν φτιαξει το σουτ του και ψηλωσει αλλο λιγο(που λογικα θα ψηλωσει),θα μπορει να παιζει και στις 2 θεσεις δεδομενου του καλου του post.



Γενικά είναι πολλές οι ομάδες που τσιμπάνε ταλεντάκια,αλλά και παλιά το κάναμε χωρίς ιδιαίτερη επιτυχία...
akratacity
Για τον πιτσιρικα του Προμηθεα, τον Μαντζουκα εχει κανεις να πει κατι; Τα στατιστικα του φαινονται εντυπωσιακα για παιχτη τοσο μικρης ηλικιας. Και απο οτι λεγεται ειναι το επομενο μεγαλο ταλεντο για το οποιο θα παλεψουν οι μεγαλοι της χωρας...

pan24
QUOTE (akratacity @ May 13 2018, 23:17 ) *
Για τον πιτσιρικα του Προμηθεα, τον Μαντζουκα εχει κανεις να πει κατι; Τα στατιστικα του φαινονται εντυπωσιακα για παιχτη τοσο μικρης ηλικιας. Και απο οτι λεγεται ειναι το επομενο μεγαλο ταλεντο για το οποιο θα παλεψουν οι μεγαλοι της χωρας...

Το παιδι αυτο δεν εχει κλεισει τα 15 και εχει υψος 2.04
Εχει σουτ και χειρισμο της μπαλας τα οποια του επιτρεπουν να παιζει και στις 3 θεσεις της περιφερειας
Μεχρι τα 18 του θα φτασει καπου κοντα στα 2.10
Αναλογα το ποσο θα ψηλωσει και πως θα ειναι απο θεμα σωματος μπορει ειτε να εξελιχθει σε ενα συγχρονο 4-5(αν φτασει τα 2.10) με καλο σουτ που βλεπει και την πασα ειτε ενα συγχρονο forward με ντριμπλα(σπανιο για Ελληνα) αν σταματησει καπου στα 2.06-2.08

Αν συνεχισει να δουλευει σε μερικα χρονια θα τον κοιταξουν Παναθηναικος-Ολυμπιακος
Δεν ειναι τυχαιο οτι στον Προμηθεα ειναι πιο μπροστα στο ροτεισον απο ολους τους μικρους ενω ειναι ο πιο μικρος
akratacity
QUOTE (pan24 @ May 13 2018, 23:29 ) *
Το παιδι αυτο δεν εχει κλεισει τα 15 και εχει υψος 2.04
Εχει σουτ και χειρισμο της μπαλας τα οποια του επιτρεπουν να παιζει και στις 3 θεσεις της περιφερειας
Μεχρι τα 18 του θα φτασει καπου κοντα στα 2.10
Αναλογα το ποσο θα ψηλωσει και πως θα ειναι απο θεμα σωματος μπορει ειτε να εξελιχθει σε ενα συγχρονο 4-5(αν φτασει τα 2.10) με καλο σουτ που βλεπει και την πασα ειτε ενα συγχρονο forward με ντριμπλα(σπανιο για Ελληνα) αν σταματησει καπου στα 2.06-2.08

Αν συνεχισει να δουλευει σε μερικα χρονια θα τον κοιταξουν Παναθηναικος-Ολυμπιακος
Δεν ειναι τυχαιο οτι στον Προμηθεα ειναι πιο μπροστα στο ροτεισον απο ολους τους μικρους ενω ειναι ο πιο μικρος

Αν και σε αλλο τοπικ νομιζω οτι ολοι αυτοι οι πολλοι ταλαντουχοι πιτσιρικαδες δικαιωνουν την θεληση διοικησης και προπονητη να μην υπερφορτωσουν το ροστερ και να τους δινουν θεση στη 12αδα. Καπως ετσι θα παει και του χρονου.

Για τον Τσουμανη επειδη εχω δει καποια ματς της ομαδας των εφηβων φετος θεωρω πολυ δυσκολο να παιξει στο 3 ακομα και αν ειναι μικρος ακομα και εχει περιθωρια βελτιωσης.
jazz thrilos
Ανυπομονώ πραγματικά να τελειώσει η χρονιά όσο το δυνατόν πιο γρήγορα. Δεν αντέχεται η εικόνα μας. Τα ίδια και τα ίδια και ξανά τα ίδια και στο τέλος πικ εν ρολ. Και πάλι μετά διαβάζεις τα ίδια και τα ίδια, για τραυματισμούς και οτι αν το ένα τότε το άλλο και ίσως να ήταν αλλιώς αν ο τάδε τραυματισμός δεν, κλπ, κλπ.

Αποκλειστήκαμε απο το f4. Στο ελληνικό πρωτάθλημα λίγο πολύ τίποτα δεν αλλάζει μέχρι τους τελικούς. Ο κόουτς προφανώς έχει αρχίσει και ο ίδιος να σκέφτεται οτι η θέση του είναι πλέον τουλάχιστον επισφαλής. Κι όμως, μηδενική διάθεση να βάλουμε νέα πράγματα σε ένα χωρίς άγχος παιχνίδι με τον Προμηθέα. Για ποιούς νέους μίλησε ο Σφαιρό; Γι' αυτούς που όλη την χρονιά δεν έδειξε το παραμικρό ίχνος εμπιστοσύνης; Για αυτούς που ούτε χθες θα έπαιζαν αν δεν έβαζε πρώτος ο Προμηθέας τους δικούς του μικρούς;

Η ομάδα συνεχίζει να μοιάζει με γερασμένο δεινόσαυρο που προσπαθεί να κινηθεί αλλά δεν. Η εικόνα αυτή απο τον Γενάρη και μετά είναι αρνητικά εντυπωσιακή. Ας πάρουμε το πρωτάθλημα και με σκούπα. Δεν με νοιάζει. Εικόνα γίνεται να αλλάξουμε;
john wick
Νομιζω οτι κ ο ιδιος ο bullet εχει καταλαβει οτι διαγει την τελευταία του σεζον στον Ολυ,πιακο κ αυτο θα του βγει αρνητικα ως πιεση στους τελικους..
rankin
QUOTE(jazz thrilos @ May 14 2018, 10:08 ) *
Ας πάρουμε το πρωτάθλημα και με σκούπα. Δεν με νοιάζει. Εικόνα γίνεται να αλλάξουμε;

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου
Η ομάδα πλέον δεν βγάζει υγεία και φρεσκάδα. Και αυτό συμβαίνει απο τους περσινούς τελικούς

θέλει αλλαγή πλάνου απο το καλοκαίρι
Και δε μιλάω για μεγάλα μπατζετ και τριχες κατσαρές.
Μιλάω για το πιο δύσκολο πράγμα σε εναν οργανισμό. Την συνολική αλλαγή κατεύθυνσης η οποία απαιτεί κάποιον να την οδηγήσει, ο οποίος θα έχει πλάνο, ικανότητα, στήριξη, ηγετικά προσόντα και γερό στομάχι.

Ο Σφαιρόπουλος εδώ και χρόνια κάνει το ιδιο πράγμα. Παίζει κάθε αγώνα απο την αρχή σαν να είναι τελικός, καιει τους μισους παίχτες και τραυματίζει τους άλλους μισούς, κατηγορώντας στο τέλος τη κακή του μοίρα για τις ατυχίες του.

Σέβομαι το μαχητικό πνεύμα του Σφαιρόπουλου. Ειναι οντως μαχητής και παίζει πάντα για τη νίκη.
Τον εκτιμώ για το καθαρό του μυαλό. Ακόμα και στις δυσκολίες κρατάει τη ψυχραιμία του.
Θεωρώ ομως οτι κάπου έχει περιορίσει την εξέλιξη τη δική του και της ομάδας του, αποφεύγοντας να αλλάξει το παραμικρό στη φιλοσοφία του παιχνιδιού του.
Εκεί το χάνει το παιχνίδι. Στο οτι δεν εξελίσσεται άλλο, ενώ ειναι πλέον σαφές, απο πέρσι κι ολας, οτι η ομάδα χρειάζεται να εξελιχθεί.
Joda
QUOTE (rankin @ May 14 2018, 17:49 ) *
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου
Η ομάδα πλέον δεν βγάζει υγεία και φρεσκάδα. Και αυτό συμβαίνει απο τους περσινούς τελικούς

θέλει αλλαγή πλάνου απο το καλοκαίρι
Και δε μιλάω για μεγάλα μπατζετ και τριχες κατσαρές.
Μιλάω για το πιο δύσκολο πράγμα σε εναν οργανισμό. Την συνολική αλλαγή κατεύθυνσης η οποία απαιτεί κάποιον να την οδηγήσει, ο οποίος θα έχει πλάνο, ικανότητα, στήριξη, ηγετικά προσόντα και γερό στομάχι.

Ο Σφαιρόπουλος εδώ και χρόνια κάνει το ιδιο πράγμα. Παίζει κάθε αγώνα απο την αρχή σαν να είναι τελικός, καιει τους μισους παίχτες και τραυματίζει τους άλλους μισούς, κατηγορώντας στο τέλος τη κακή του μοίρα για τις ατυχίες του.

Σέβομαι το μαχητικό πνεύμα του Σφαιρόπουλου. Ειναι οντως μαχητής και παίζει πάντα για τη νίκη.
Τον εκτιμώ για το καθαρό του μυαλό. Ακόμα και στις δυσκολίες κρατάει τη ψυχραιμία του.
Θεωρώ ομως οτι κάπου έχει περιορίσει την εξέλιξη τη δική του και της ομάδας του, αποφεύγοντας να αλλάξει το παραμικρό στη φιλοσοφία του παιχνιδιού του.
Εκεί το χάνει το παιχνίδι. Στο οτι δεν εξελίσσεται άλλο, ενώ ειναι πλέον σαφές, απο πέρσι κι ολας, οτι η ομάδα χρειάζεται να εξελιχθεί.


Κατι που δεν σκεφτομαστε εμεις ειναι και το κατα ποσο εμπλεκονται οι προεδροι στις μεταγραφες.
Χωρις να ξερω εμενα με παραξενευει πχ η μεταγραφη του Μακλιν απο την στιγμη που δεν συγκεντρωνε τα στοιχεια που θελαμε απο την αρχη. Η αποκτηση του Μπραουν δεν ειχε καμια λογικη απο την στιγμη που ειχαμε ηδη γκαρντ και ξεραμε οτι δεν θα μας καλυψει καποια αδυναμια. Ο ολος σχεδιασμος ειναι πολυ ερασιτεχνικος. Απο το καλοκαιρι κιολας θυμαμαι οτι ηταν αρκετοι αυτοι οι οποιοι δεν συμφωνουσαν με τις μεταγραφες και οχι απο πλευρας κοστους αλλα χαρακτηριστικων παιχτων.
Αν ερθει ο Χακετ το καλοκαιρι πιστευω οτι θα ειναι φως φαναρι οτι δεν ειναι μονο ο προπονητης που παιρνει την τελικη αποφαση για τους παιχτες.
back2back
QUOTE(Joda @ May 14 2018, 19:56 ) *
Η αποκτηση του Μπραουν δεν ειχε καμια λογικη απο την στιγμη που ειχαμε ηδη γκαρντ και ξεραμε οτι δεν θα μας καλυψει καποια αδυναμια.


Γιατί είχε η απόκτηση του Όντομ σε μια ομάδα με Χάκετ και Φράουλα? Φέτος, σε αντίθεση με πέρσι, υπάρχουν αρκετοί καλοί προπονητές διαθέσιμοι
jazz thrilos
QUOTE(Joda @ May 14 2018, 19:56 ) *
Κατι που δεν σκεφτομαστε εμεις ειναι και το κατα ποσο εμπλεκονται οι προεδροι στις μεταγραφες.
Χωρις να ξερω εμενα με παραξενευει πχ η μεταγραφη του Μακλιν απο την στιγμη που δεν συγκεντρωνε τα στοιχεια που θελαμε απο την αρχη. Η αποκτηση του Μπραουν δεν ειχε καμια λογικη απο την στιγμη που ειχαμε ηδη γκαρντ και ξεραμε οτι δεν θα μας καλυψει καποια αδυναμια. Ο ολος σχεδιασμος ειναι πολυ ερασιτεχνικος. Απο το καλοκαιρι κιολας θυμαμαι οτι ηταν αρκετοι αυτοι οι οποιοι δεν συμφωνουσαν με τις μεταγραφες και οχι απο πλευρας κοστους αλλα χαρακτηριστικων παιχτων.
Αν ερθει ο Χακετ το καλοκαιρι πιστευω οτι θα ειναι φως φαναρι οτι δεν ειναι μονο ο προπονητης που παιρνει την τελικη αποφαση για τους παιχτες.


Δηλαδή τι; Οι Αγγελόπουλοι είπαν στον Σφαιρό πάρε τον Μακλίν γιατί τον είδαμε εμείς κι επειδή σκαμπάζουμε καντάρια απο μπάσκετ θεωρούμε οτι ταιριάζει στην ομάδα; Ή μήπως του φέραν τον Τόμπσον στο ΣΕΦ σε κουτί κίντερ έκπληξη και του είπαν "να, πάρε παίχτη ΝΒΑ να γουστάρεις".

Πολλές οι ευθύνες της διοίκησης για την καθίζηση της ομάδας. Έχουν γραφτεί πολλά, θα ειπωθούν ακόμα περισσότερα το καλοκαίρι για τα λάθη των προέδρων. Όχι όμως να τους φορτώνουμε και τα λάθη του κόουτς. Άδικο για αυτούς, κολυμβήθρα του Σιλωάμ για τον Σφαιρό. Οι μεταγραφές τα τελευταία τρια χρόνια είναι ξεκάθαρα επιλογές του κόουτς (ασχέτως μπάτζετ, και με λίγα μπορεί να βρεις καλά παιχτάκια) και εξυπηρετούν σχεδόν όλες τους το πρώτο ζητούμενο: να είναι βοηθητικοί και αναλώσιμοι. Κι επειδή συνήθως παίχτες όπως ο Τζάκσον ή ο Γκρέηντζερ δεν έρχονται για να είναι απλά βοηθητικοί, γι' αυτό καταλήγουμε σε παίχτες που και δεν έχουν σχέση με το πλάνο πολλές φορές αλλά και είναι ολίγον "χτίστες".

Για τον Χάκετ, δηλαδή αν επιστρέψει θεωρείς οτι θα έρθει καθαρά επειδή πιθανότατα οι πρόεδροι θα αφουγκραστούν την επιθυμία του κόσμου και θα τον φέρουν για να γίνουν αρεστοί; Δηλαδή στην ομάδα μας, όπως την βλέπουμε να βολοδέρνει τους τελευταίους μήνες που πήγε η τριαντάρα σύννεφο, δεν χωράν τα αμυντικά προσόντα και το hustle παιχνίδι του Χάκετ; Εκτός κι αν θεωρείς οτι είμαστε καλυμένοι με εξολοθρευτή σε αυτό το κομμάτι.

Δεν ξέρω, δεν μπορώ να φανταστώ τον οποιονδήποτε προπονητή πλην Σφαιρό του χρόνου που θα έλεγε οτι ο Χάκετ δεν ταιριάζει στο πλάνο του, όποιο κι αν είναι αυτό.
RidersOnTheStorm
QUOTE (jazz thrilos @ May 14 2018, 21:40 ) *
Για τον Χάκετ, δηλαδή αν επιστρέψει θεωρείς οτι θα έρθει καθαρά επειδή πιθανότατα οι πρόεδροι θα αφουγκραστούν την επιθυμία του κόσμου και θα τον φέρουν για να γίνουν αρεστοί; Δηλαδή στην ομάδα μας, όπως την βλέπουμε να βολοδέρνει τους τελευταίους μήνες που πήγε η τριαντάρα σύννεφο, δεν χωράν τα αμυντικά προσόντα και το hustle παιχνίδι του Χάκετ; Εκτός κι αν θεωρείς οτι είμαστε καλυμένοι με εξολοθρευτή σε αυτό το κομμάτι.


Αν ισχυει η φημολογια οτι ο Χακετ θελει να πληρωσει ο ιδιος τη ρητρα της Μπαμπεργκ και να ερθει ακομα και με μειωμενο συμβολαιο,τοτε πιστευεις οτι οι Αγγελοπουλοι θα πουν οχι σε εναν παιχτη που θα τους γλυτωσει λεφτα επειδη ο ιδιος ειναι αρρωστος με την ομαδα?Ανεξαρτητου πλανου.

Επισης,ο Τζακσον δεν ηρθε οχι επειδη δεν ηθελε να ειναι συμπληρωματικος.Αλλα επειδη οι Αγγελοπουλοι του εκαναν ναζια και δεν του εστελναν κλειστο διετες και μολις αποφασισαν να του στειλουν το συμβολαιο που ηθελε,αυτος ειχε υπογραψει ηδη στην Κινα.Και αυτο το ειπε ο ιδιος ο Τζακσον σε συνεντευξη στο sport24(νομιζω).

Σιγουρα ο προπονητης χρεωνεται τις μεταγγραφες αλλα δεν ειναι ο μονος που παιζει ρολο σε αυτες.Καθε προπονητης θελει το καλυτερο για την ομαδα του και αν ο Σφαιροπουλος βρει παιχτη που ειναι 50κ πιο ακριβος απο το μπατζετ που του εχουν δωσει,τοτε ολοι ξερουμε οτι θα τον κοψουν.

Αλλα ενταξει,κουμαντο στην τσεπη των αφων δεν μπορουμε να κανουμε,ομως μπορουμε να κανουμε κριτικη για τη σταση τους απεναντι σε μερικες καταστασεις.


Να ριξω και εγω λαδι στη φωτια.Ο Νταριους Ανταμς ειχε ποσταρει τον Απριλη,"Σε ποια ομαδα της Ευρωλιγκας θα με βλεπατε?".Αμα ψαχνεται για επιστροφη τοτε οποια ομαδα τον παρει θα κανει παρτυ
back2back
QUOTE(RidersOnTheStorm @ May 15 2018, 10:51 ) *
Αν ισχυει η φημολογια οτι ο Χακετ θελει να πληρωσει ο ιδιος τη ρητρα της Μπαμπεργκ και να ερθει ακομα και με μειωμενο συμβολαιο,τοτε πιστευεις οτι οι Αγγελοπουλοι θα πουν οχι σε εναν παιχτη που θα τους γλυτωσει λεφτα επειδη ο ιδιος ειναι αρρωστος με την ομαδα?Ανεξαρτητου πλανου.


Δεν χρειάζεται να πληρώσει, έχει ρήτρα αν φύγει ο Τρινκιέρι (που έφυγε) μπορεί να μείνει ελεύθερος. Από εκεί και πέρα η ομάδα δεν παίρνει συμπληρωματικούς παίκτες, ο Ρόμπερτς 900 χιλ. πήρε, δεν πήρε ούτε 320 που έπαιρνε ο Λαφαγιέτ ούτε 400 που έπαιρνε ο Φράουλας. Αν πας και δίνεις 800 στον Γκριν ενώ μπορείς να πάρεις τον Λάρκιν με 700 δεν σου φταίει η διοίκηση. Το μπάτζετ από τα 7 με 7,5 εκ. της πρώτης χρονιάς Μπούλετ ανέβηκε φέτος στα 10 για να πάει η ομάδα Βελιγράδι, το καθήκον η διοίκηση το έκανε αν ο Σφαιρό δεν το διαχειρίστηκε σωστά είναι δικό του πρόβλημα.
jazz thrilos
QUOTE(RidersOnTheStorm @ May 15 2018, 10:51 ) *
Αν ισχυει η φημολογια οτι ο Χακετ θελει να πληρωσει ο ιδιος τη ρητρα της Μπαμπεργκ και να ερθει ακομα και με μειωμενο συμβολαιο,τοτε πιστευεις οτι οι Αγγελοπουλοι θα πουν οχι σε εναν παιχτη που θα τους γλυτωσει λεφτα επειδη ο ιδιος ειναι αρρωστος με την ομαδα?Ανεξαρτητου πλανου.

Επισης,ο Τζακσον δεν ηρθε οχι επειδη δεν ηθελε να ειναι συμπληρωματικος.Αλλα επειδη οι Αγγελοπουλοι του εκαναν ναζια και δεν του εστελναν κλειστο διετες και μολις αποφασισαν να του στειλουν το συμβολαιο που ηθελε,αυτος ειχε υπογραψει ηδη στην Κινα.Και αυτο το ειπε ο ιδιος ο Τζακσον σε συνεντευξη στο sport24(νομιζω).

Σιγουρα ο προπονητης χρεωνεται τις μεταγγραφες αλλα δεν ειναι ο μονος που παιζει ρολο σε αυτες.Καθε προπονητης θελει το καλυτερο για την ομαδα του και αν ο Σφαιροπουλος βρει παιχτη που ειναι 50κ πιο ακριβος απο το μπατζετ που του εχουν δωσει,τοτε ολοι ξερουμε οτι θα τον κοψουν.

Αλλα ενταξει,κουμαντο στην τσεπη των αφων δεν μπορουμε να κανουμε,ομως μπορουμε να κανουμε κριτικη για τη σταση τους απεναντι σε μερικες καταστασεις.


Να ριξω και εγω λαδι στη φωτια.Ο Νταριους Ανταμς ειχε ποσταρει τον Απριλη,"Σε ποια ομαδα της Ευρωλιγκας θα με βλεπατε?".Αμα ψαχνεται για επιστροφη τοτε οποια ομαδα τον παρει θα κανει παρτυ


Μάλλον δεν τα έγραψα καλά και δεν με κατάλαβες. Εγώ είπα οτι δεν είναι σωστό να χρεώνουμε τα λάθη του κόουτς στην διοίκηση. Προφανώς κι αν ο Χάκετ θέλει να επιστρέψει οι Αφοι θα τον έπαιρναν. Όμως θεωρώ απίθανο να τον έπαιρναν αν ο κόουτς (είτε ο Σφαιρό είτε άλλος) τους έλεγε δεν τον θέλω στην ομάδα μου. Άλλωστε είναι γνωστό οτι πέρυσι τον αποδέσμευσαν γιατί ο Σφαιρό δεν τον ήθελε στην ομάδα είτε για λόγους πλάνου είτε για λόγους τραυματισμού (οι τελευταίοι αποδείχθηκαν λάθος).

Θεωρώ απίθανο να φορτώσαν τα τελευταία τέσσερα χρόνια οι Αφοί κάποιον παίχτη στον Σφαιρό. Όλοι πιστεύω οτι είναι επιλογές του. Σύμφωνα πάντα με το μπάτζετ που του είναι διαθέσιμο φυσικά. Κάποιοι αποδείχθηκαν καλοί παίχτες, οι περισσότεροι όμως αποδείχθηκαν πολύ μέτριοι. Επιλογή και διαχείριση παιχτών ανήκει στον Σφαιρό. Μπάτζετ και διαπραγματεύσεις χρεώνονται στην διοίκηση.
RidersOnTheStorm
QUOTE (jazz thrilos @ May 15 2018, 12:47 ) *
Μάλλον δεν τα έγραψα καλά και δεν με κατάλαβες. Εγώ είπα οτι δεν είναι σωστό να χρεώνουμε τα λάθη του κόουτς στην διοίκηση. Προφανώς κι αν ο Χάκετ θέλει να επιστρέψει οι Αφοι θα τον έπαιρναν. Όμως θεωρώ απίθανο να τον έπαιρναν αν ο κόουτς (είτε ο Σφαιρό είτε άλλος) τους έλεγε δεν τον θέλω στην ομάδα μου. Άλλωστε είναι γνωστό οτι πέρυσι τον αποδέσμευσαν γιατί ο Σφαιρό δεν τον ήθελε στην ομάδα είτε για λόγους πλάνου είτε για λόγους τραυματισμού (οι τελευταίοι αποδείχθηκαν λάθος).

Θεωρώ απίθανο να φορτώσαν τα τελευταία τέσσερα χρόνια οι Αφοί κάποιον παίχτη στον Σφαιρό. Όλοι πιστεύω οτι είναι επιλογές του. Σύμφωνα πάντα με το μπάτζετ που του είναι διαθέσιμο φυσικά. Κάποιοι αποδείχθηκαν καλοί παίχτες, οι περισσότεροι όμως αποδείχθηκαν πολύ μέτριοι. Επιλογή και διαχείριση παιχτών ανήκει στον Σφαιρό. Μπάτζετ και διαπραγματεύσεις χρεώνονται στην διοίκηση.


Ο Σφαιροπουλος ηθελε τον Χακετ.Η διοικηση ειπε "enough is enough" και δεν ξαναστηριξε τραυματιες ειτε αυτος ηταν ο Λοτζεσκι,η στην προκειμενη,ο Χακετ.Ουσιαστικα τα σπασμενα του Γιανγκ που πηρε 2 μυρια για να καθεται,τα πληρωσε ο Χακετ και η διοικηση δεν ηθελε παλι να ρισκαρει.Αυτο φαινεται πρωτον απο τη συνεντευξη του Πριντεζη μετα το παιχνιδι με τη Μπαμπεργκ που λεει

QUOTE
Eνας πολύ καλός συμπαίκτης και δεν ήταν τυχαίο που αγαπήθηκε απ' όλους. Και ο ίδιος ο κόουτς είχε στεναχωρηθεί. Τον ήθελε και τον πίστευε. Με τους τραυματισμούς δεν μπορείς να πάρεις ρίσκο.


και σε αυτο το αρθρο (το οποιο οκ μπορει να ειναι απλα για τα κλικς,και δεν θα μαθουμε ποτε αν ισχυει).Ομως κραταω τη δηλωση του Πριντεζη,που δεν ειχε λογο να πει οτι ο κοουτς τον ηθελε.Θα μπορουσε να πει τα τυπικα και να τελειωνει.


Σιγουρα ο κοουτς εχει κανει λαθη στις μεταγγραφες(και τις χρεωνεται) οσα χρονια ειναι στην ομαδα,ομως ας μη ξεχναμε με τι προυποθεσεις εγιναν μερικες(ειδικα οι χειμερινες).Κοινως λαθη εχουν γινει και απο τις 2 πλευρες.
RipCity
Eχετε καταλαβει οτι ο Πανιωνιος φτιαχνει γηπεδο κι εμεις ειμαστε ακομα στο αχουρι ε;
RidersOnTheStorm
QUOTE (ag97 @ May 16 2018, 10:38 ) *
Πανω απο 1 εκατομμύριο δε θα παιρνει ο Σπανούλης του χρονου και αυτο το εχω σίγουρο.Μενουν 500 χιλιαδες να προστεθουν στο συμβολαιο του Ρομπερτς.Και τις ανανεωσεις τις βρισκεις απο τους υπολοιπους παικτες ή το buyout του Μιλουτινοφ


Αν δεν φυγει ο Μιλου ομως,τοτε κανεις μια ωραιοτατη μειωση στον Μαντζαρη,γιατι του χρονου τον βλεπω να ριχνει το τριποντο στο 15%,μπας και φιλοτιμηθει και παιξει τουλαχιστον για το συμβολαιο.
ag97
QUOTE (RidersOnTheStorm @ May 16 2018, 10:53 ) *
Αν δεν φυγει ο Μιλου ομως,τοτε κανεις μια ωραιοτατη μειωση στον Μαντζαρη,γιατι του χρονου τον βλεπω να ριχνει το τριποντο στο 15%,μπας και φιλοτιμηθει και παιξει τουλαχιστον για το συμβολαιο.

Ακριβως.Και αμα δε θελει στο καλο! Εχουμε 6ο Ελληνα Τολιοπουλο..και με συμβολαιο Ματζαρη φερνεις πισω Χακετ που ειναι ανωτερος παικτης και εισαι κομπλε
thanath
QUOTE (ag97 @ May 16 2018, 10:59 ) *
Ακριβως.Και αμα δε θελει στο καλο! Εχουμε 6ο Ελληνα Τολιοπουλο..και με συμβολαιο Ματζαρη φερνεις πισω Χακετ που ειναι ανωτερος παικτης και εισαι κομπλε


Ο Μάντζαρης για πόσα χρόνια υπέγραψε? Και αυτά με οψιόν ανανέωσης?
ag97
QUOTE (thanath @ May 16 2018, 11:01 ) *
Ο Μάντζαρης για πόσα χρόνια υπέγραψε? Και αυτά με οψιόν ανανέωσης?

τριετες εχει..για οψιον δε ξερω
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.