Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Επικαιρότητα 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
rankin
QUOTE
«Είμαστε περήφανοι για ότι έχουμε πετύχει με τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ μας την τελευταία δεκαετία. Δυο τρόπαια, με το μοναδικό επίτευγμα της back2back κατάκτησης της κορυφής της Ευρώπης, πέντε τελικοί και έξι Φάιναλ Φορ. Διακρίσεις που μας κατατάσσουν πλέον, ως την κορυφαία ομάδα της Ευρωλίγκας από το 2009 έως το 2018.

Αυτό το ιστορικό επίτευγμα γίνεται ακόμα πιο ξεχωριστό αν αναλογιστούμε ότι ο προϋπολογισμός της ομάδας του Ολυμπιακού ήταν ο χαμηλότερος μεταξύ των βασικών ανταγωνιστών του. Θέλουμε να ευχαριστήσουμε θερμά όλους όσους συνετέλεσαν σ’ αυτό τον άθλο.

Παναγιώτης & Γιώργος Αγγελόπουλος».


Βραβείο άσχετης δήλωσης 2018

Σοβαρά τώρα, πως βγήκε αυτή η δήλωση; Ετσι στο ξεκούδουνο αποφάσισαν να την στείλουν;
Μήπως την είχαν βάλει σε κανένα outlook με ημερομηνία αποστολής μια μέρα μετά το F4 και έφυγε άθελα τους;

Πραγματικά αδυνατώ να την κατανοήσω αυτη τη στιγμή και θεωρώ πως μάλλον κάπως θα εξηγηθεί στο κοντινό μέλλον (ισως συνοδευόμενη απο κάποια επίσημη δήλωση αποχώρησης?)

Το παραδέχομαι παντως, αρχικά σταυροκοπήθηκα και ειπα το πατερ ημων 3 φορές ανάποδα.
shtarkws
Δυστυχώς δεν είναι γραφτό να ηρεμήσουμε ούτε εμείς ούτε εσείς. Καθένας με τα (διοικητικά) προβλήματα του
yorgos
QUOTE
Σοβαρά τώρα, πως βγήκε αυτή η δήλωση; Ετσι στο ξεκούδουνο αποφάσισαν να την στείλουν;
Μήπως την είχαν βάλει σε κανένα outlook με ημερομηνία αποστολής μια μέρα μετά το F4 και έφυγε άθελα τους;



Το κάνω κι εγώ αυτο με το whensend.com όπου μπορείς να στέλνεις ετεροχρονισμένα μέιλ σε όποιον θες... και στον εαυτό σου. Έχει πλάκα να σου έρχονται μέιλ από... τον παρελθοντικό εαυτό σου ή να στέλνεις μέιλ...στο μέλλον. Ε, κάπως έτσι μπλε΄χτηκαν και οι Αφοι. Τέλος πάντων, αν αποχωρούν το πρόβλημα θα είναι χοντρό.
RipCity
Ίσως μια αλλαγή ιδιοκτησίας να είναι καλύτερη εδώ που φτάσαμε. Αυτό μπορεί βέβαια να σημάνει 2-3 χρόνια που θα πέσουμε επίπεδο μέχρι να βρεθεί λύση και ποιος το αντέχει, ε? Αλλά πραγματικά οι αφοί κάποιο θέμα εχουν κι όχι μόνο οικονομικό. Ίσως περνάνε ζόρια κι η πίεση τους έχει καταβάλει. Μιλάμε για ακατανόητες κινήσεις και μια συνεχιζόμενη έπαρση μέχρι αηδίας που μόνο σε καλό δεν μπορεί να βγει. Δε δείχνουν να έχουν επαφή με την μπασκετική πραγματικότητα.
RidersOnTheStorm
Η δηλωση των Αγγελοπουλων μου θυμιζει εκεινες τις φορες που παιρνει κανενας φιλος μας το κινητο "να δει κατι" και μπαινει στο facebook και γραφει μ..ιες για να το δουμε μετα.Μηπως ο ντιπιτζι χακαρε την καε και σπαει πλακα? smiley.gif
yorgos
QUOTE(RipCity @ May 21 2018, 18:42 ) *
Ίσως μια αλλαγή ιδιοκτησίας να είναι καλύτερη εδώ που φτάσαμε. Αυτό μπορεί βέβαια να σημάνει 2-3 χρόνια που θα πέσουμε επίπεδο μέχρι να βρεθεί λύση και ποιος το αντέχει, ε? Αλλά πραγματικά οι αφοί κάποιο θέμα εχουν κι όχι μόνο οικονομικό. Ίσως περνάνε ζόρια κι η πίεση τους έχει καταβάλει. Μιλάμε για ακατανόητες κινήσεις και μια συνεχιζόμενη έπαρση μέχρι αηδίας που μόνο σε καλό δεν μπορεί να βγει. Δε δείχνουν να έχουν επαφή με την μπασκετική πραγματικότητα.

Ο ένας έχει χάσει τη γυναίκα του, η οικογένεια είναι σε διένεξη εξουθενωτική, ο τομέας τους δεν πάει καθόλου καλά και υπάρχει και πρόβλημα ρευστότητας. Ε δε νομίζω να είναι και στα ντουζένια τους οι άνθρωποι, αλλά το αγαπάνε αυτό που κάνουν και προσπαθούν να κρατήσουν την ομάδα τους σε ένα επίπεδο απέναντι σε ένα κοινό και δύσκολο και αχάριστο (πιο αχάριστο από τους Παναθηναϊκούς). Νομίζω τουλάχιστον αν φύγουν μια σοβαρή διάδοχη κατάσταση θα φροντίσουν να βρουν, το θέμα είναι ποιος αντέχει το ξεκατίνιασμα με τον κύριο Δημήτρη και τις φυλλάδες του, θέλει στομάχι. ΠΡοσωπικά αν ήμουν εκατομμυριούχος θα ασχολούμουν με τη συλλογή έργων τέχνης, την ιστιοπλοϊα και τον τουρισμό στο διάστημα πριν κάνω χόμπι μου την ΚΑΕ Ολυμπιακός.
RipCity
Δεν ξερω πια αν αγαπουν αυτο που κανουν η απλα θαυμαζουν τους εαυτους τους γι αυτο που κανουν.
yorgos
QUOTE(RipCity @ May 21 2018, 18:49 ) *
Δεν ξερω πια αν αγαπουν αυτο που κανουν η απλα θαυμαζουν τους εαυτους τους γι αυτο που κανουν.

Νομίζω ότι προσπαθούν να θυμίσουν ότι είναι καλοί σε αυτό που αγαπούν, ώστε να μην τους κράζουν που βαζουν λιγότερα.
RidersOnTheStorm
Θελει παντως μεγαλη αγνοια για να κατηγορεις τους Αγγελοπουλους οτι δεν βαζουν λεφτα.Ισως δεν ξοδευουν σωστα τα λεφτα που βαζουν και 8/10 περιπτωσεις φευγουν σε κακες επιλογες,ομως δεν μπορει να πει κανεις οτι δεν βαζουν λεφτα στην ομαδα.Και δυστηχως ελαχιστος κοσμος του Ολυμπιακο δειχνει να το εκτιμαει και αυτο φαινεται και απο τα διαρκειας και απο την προσελευση στους αγωνες και απο τα σχολια στο ιντερνετς.Πρεπει ο κοσμος να αρχισει να εκτιμαει περισσοτερο τους παραγοντες γιατι ειναι απλα ενα ματσο μουρλοι που σκορπανε τα εκατομμυρια τους για να τους κραζουμε μετα εμεις στην πρωτη στραβη.Αν θελουν να φυγουν μου φαινεται τελειως λογικο.Ποια θα ειναι η επομενη μερα?Δεν το ξερουμε,αλλα εκει θα φανει ο κοσμος του Ολυμπιακου.
Pierce
QUOTE (rankin @ May 21 2018, 18:18 ) *
Το παραδέχομαι παντως, αρχικά σταυροκοπήθηκα και ειπα το πατερ ημων 3 φορές ανάποδα.


Θα σκάσει ο επιφάνιος, πρόσεχε τι λες.
back2back
Η μόνη λογική απάντηση είναι ότι αποχωρούν, ο Βαρλάς είχε υπαινιχθεί κάτι τέτοιο πριν μήνες. Πρόσφατα διάβασα ότι ψάχνουν για συμπαίκτη, ίσως τελικά να είναι αλήθεια αυτό που έγραψαν τα μέσα του ΔΓ ότι αναλαμβάνει ο Μαρινάκης
Zephyr
Αν μη τι άλλο, αυτή χαζοχαρουμενιά της πρόσφατης δήλωσης σου ανεβάζει την ψυχολογία. Σε πείθει ότι όλα βαίνουν καλώς. Cooool laugh.gif !!!!
john wick
QUOTE (Zephyr @ May 21 2018, 16:45 ) *
Αν μη τι άλλο, αυτή χαζοχαρουμενιά της πρόσφατης δήλωσης σου ανεβάζει την ψυχολογία. Σε πείθει ότι όλα βαίνουν καλώς. Cooool laugh.gif !!!!



κλεμμένο από το hoopfellas :
ΥΓ: Πληροφοριακά οι δεκαετίες μετράνε ως εξής: 1970-1979, 1980-1989 ή 2000-2009, 2010-2019 και πάει λέγοντας. Δεκατία 2009-2018 δεν υπάρχει παρά μονό στο αγγελοπούλειο χρονολογικό σύστημα...



smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Germany96
Καρακαταάσχετο και μόνο για το OCD του πράγματος, γιατί μου έβγαλε το μάτι το σχόλιο στο Hoopfellas, έτος 0 μ.Χ. δεν υπάρχει, οπότε οι δεκαετίες μετράνε 1971-1980 κ.ο.κ.

yorgos
QUOTE(Germany96 @ May 21 2018, 21:01 ) *
Καρακαταάσχετο και μόνο για το OCD του πράγματος,


Μου αρέσει που όλοι ανακαλύπτουμε κάποια πάθηση που έχουμε μέσω του φόρουμ. Θα είναι κι αυτό στον κοινωνικό του ρόλο...
benchwarmer
Για μένα πάντα η πλάστιγγα θα γέρνει υπέρ των Αγγελόπουλων στα καλά και στα στραβά τους, αλλά η σημερινή δήλωση είναι ίσως ότι πιο άκυρο και άκαιρο έχουν κάνει στην θητεία τους στην ομάδα. Έχει λογική μόνο αν επίκειται κάποια συνέχεια (θετική ή αρνητική), αλλιώς είναι πραγματικά στον κόσμο τους wacko.gif wacko.gif
Germany96
QUOTE(yorgos @ May 21 2018, 21:11 ) *
Μου αρέσει που όλοι ανακαλύπτουμε κάποια πάθηση που έχουμε μέσω του φόρουμ. Θα είναι κι αυτό στον κοινωνικό του ρόλο...


Αυτό με τις δεκαετίες το περνάω σε ήπια κατάσταση, μην μου δώσεις ραντεβού στις μία, εκεί αρχίζω και βαράω σπασμούς και απαιτείται υπογλώσσιο tongue.gif

Έχω κι έναν επίμονο πόνο στον αυχένα, για ρευματολογικό σε ποιό topic απευθύνομαι;
aegeansheed
QUOTE(Germany96 @ May 21 2018, 21:16 ) *
Έχω κι έναν επίμονο πόνο στον αυχένα, για ρευματολογικό σε ποιό topic απευθύνομαι;

Στο Διαμάχη FIBA-Ευρωλίγκα;;; laugh.gif
yorgos
QUOTE(Germany96 @ May 21 2018, 21:16 ) *
Αυτό με τις δεκαετίες το περνάω σε ήπια κατάσταση, μην μου δώσεις ραντεβού στις μία, εκεί αρχίζω και βαράω σπασμούς και απαιτείται υπογλώσσιο tongue.gif

Έχω κι έναν επίμονο πόνο στον αυχένα, για ρευματολογικό σε ποιό topic απευθύνομαι;

Εγώ παθαίνω πλάκα με τους μήνες. Οκτώμβριος π.χ λες και θα βρέξει σώνει και καλά 8 φορές. Επίσης τα τριτόκλητα κι εδώ μέσα έχουν υποστεί βιασμό: π.χ. ο Μίσιτς είναι μια πολύ ενδιαφέρον περίπτωση...
jazz thrilos
Εντωμεταξύ, οι μπασκετικοί δημοσιογράφοι του Ολυμπιακού ανάρτησαν την δήλωση των Αγγελόπουλων εντελώς ξεροσφύρι. Ούτε σχολιασμός, ούτε προσπάθεια ερμηνείας, ούτε τίποτα. Έτσι τους είπαν έτσι έκαναν. Μάλλον έρχεται και συνέχεια.

Πάντως να πω την αλήθεια, κάπως ανησυχώ. Με τα λάθη τους, με τις αστοχίες τους, την αλαζονεία τους πολλές φορές, αλλά μας κράτησαν στο τοπ επίπεδο. Δυσοίωνο το άμεσο μέλλον....
Germany96
QUOTE(yorgos @ May 21 2018, 21:26 ) *
Εγώ παθαίνω πλάκα με τους μήνες. Οκτώμβριος π.χ λες και θα βρέξει σώνει και καλά 8 φορές. Επίσης τα τριτόκλητα κι εδώ μέσα έχουν υποστεί βιασμό: π.χ. ο Μίσιτς είναι μια πολύ ενδιαφέρον περίπτωση...

Γιώργη μιλάς πολύ σωστά αλλά εσένα τελικά γιατί σε έχουν μέσα;





Νομίζω πως όντως μας αξίζει να μας στείλει στον κάδο ανακύκλωσης του forum o Sheed.

Έχω όμως διπλό αυτοκόλλητο Trifon Ivanov και δεν θα διστάξω να το ανταλλάξω για να μην καταλήξω στα Γκουλαγκ του forum, όπως μας απειλεί!
rankin
QUOTE(Pierce @ May 21 2018, 19:56 ) *
Θα σκάσει ο επιφάνιος, πρόσεχε τι λες.

Δακρυσα λίγο

Τον θυμασαι και εσυ ε;
pan24
Παιδια λιγο ηρεμια με τα offtopic και τις ιατρικες διαγνωσεις

Αν δεν θελετε να σταματησετε μεταφερθειτε στο Διαμαχη FIBA-Ευρωλιγκα οπως λεει ο sheed tongue.gif
qspock
Συμφωνω.
Πολυ ανυσηχητικη η δηλωση.
Δε ξερω γιατι εγινε, ειδικα οταν ευχαριστουνε τους παντες...

Μη στεναχωριεστε: Θα βλεπουμε Τσουλου και εθνικη χωρις Ευρωλιγκα NBA παιχτες!

Να το γυρισουμε σε κατι αλλο, βολει ξερω γω...
yorgos
QUOTE
Γιώργη μιλάς πολύ σωστά αλλά εσένα τελικά γιατί σε έχουν μέσα;

Asperger, είναι ένα σύνδρομο που σε κάνει κοινωνικά αναίσθητο, δεν καταλαβαίνεις πότε προσβάλλεις τους άλλους στα φόρα και τρως φάουλ.




QUOTE
Νομίζω πως όντως μας αξίζει να μας στείλει στον κάδο ανακύκλωσης του forum o Sheed.

Καλά απορώ τι κάνει τόση ώρα...
QUOTE
Έχω όμως διπλό αυτοκόλλητο Trifon Ivanov και δεν θα διστάξω να το ανταλλάξω για να μην καταλήξω στα Γκουλαγκ του forum, όπως μας απειλεί!

Εγώ έχω αυθεντικό CD single του S.A.G.A.P.O του Ρακιντζή. Υπερατού κανονικό (έχω μάθει πως κάτι καλτ μοδεράτορες είναι γκρούπις από την εποχή του Εγώ κι ο Πουφ και του Είσαι Σαν Κουνέλι μα γλυκιά σα μέλι)

aegeansheed
QUOTE(Germany96 @ May 21 2018, 21:38 ) *
Έχω όμως διπλό αυτοκόλλητο Trifon Ivanov και δεν θα διστάξω να το ανταλλάξω για να μην καταλήξω στα Γκουλαγκ του forum, όπως μας απειλεί!

Με διπλη ανταλλαγή Τρύφων + Γιανκερ πας και για διπλο μπαηπας. Απο καρδιά, οχι απο ψυχολογικά.

Να γραψω και για τα offtopic οτι θα μεταφερθουν στη Διαμαχη μετά, να μη στεναχωρουμε τον φιλο μας τον Αστον κ νομιζει οτι μονο τα δικα του οφτοπικ ειναι τα κακα. Ισοτιμωρησια.
Coach Periklis
Τη διάβασα κι εγώ μόλις

τι να πω ρε παιδιά . Κανένα σημάδι ελπίδας wacko.gif wacko.gif huh.gif
papp7
Θεωρω η δηλωση εγινε για ν καπελωσει την φετινη αποτυχια. Και εγινε στοχευμενα μετα το φ4 απλα για να πει εμμεσα οτι" κοιτατε η φενερ με τετοιο μπατζετ δεν καταφερε το repeat ενω εμεις το καναμε με μικροτερο μπατζετ και πιο πολλες δυσκολιες.
Ετσι ωστε να δικαιολογηθει η φετινη χρονια , οτι ενταξει εχουμε φερει επιτυχιες δικαιουμαστε και μια κακη σεζον.
Γενικα οι αφοι μπορει να εχουν δωσει πολλα στην ομαδα και ειμαι ευγνωμων αλλα εκτος απο μαχητικοτητα ,αγαπη για την ομαδα κτλ εχουν και μεγαλη αλλαζονεια δυστυχως και ταση αυτοθαυμασμου.
john wick
QUOTE (papp7 @ May 21 2018, 23:10 ) *
Θεωρω η δηλωση εγινε για ν καπελωσει την φετινη αποτυχια. Και εγινε στοχευμενα μετα το φ4 απλα για να πει εμμεσα οτι" κοιτατε η φενερ με τετοιο μπατζετ δεν καταφερε το repeat ενω εμεις το καναμε με μικροτερο μπατζετ και πιο πολλες δυσκολιες.
Ετσι ωστε να δικαιολογηθει η φετινη χρονια , οτι ενταξει εχουμε φερει επιτυχιες δικαιουμαστε και μια κακη σεζον.
Γενικα οι αφοι μπορει να εχουν δωσει πολλα στην ομαδα και ειμαι ευγνωμων αλλα εκτος απο μαχητικοτητα ,αγαπη για την ομαδα κτλ εχουν και μεγαλη αλλαζονεια δυστυχως και ταση αυτοθαυμασμου.



αυτό είναι χαρακτηριστικό γνώρισμα πλουσίων ανθρώπων.. rolleyes.gif
δες το δικό μας παλουκάρι... smiley.gif
Πάντως για να λέμε κ του στραβού το δίκιο εμείς κρίνουμε , κατακρίνουμε , σχεδιάζουμε ρόστερ με τα λεφτά του άλλου , τον οποίο και κατηγορούμε που σε περίοδο κρίσης συνεχίζει κ βάζει τα λεφτά ΤΟΥ για αυτό που εμείς αγαπάμε...Όπως και να το κάνεις είναι λίγο κάπως...
RipCity
QUOTE (john wick @ May 22 2018, 07:45 ) *
Πάντως για να λέμε κ του στραβού το δίκιο εμείς κρίνουμε , κατακρίνουμε , σχεδιάζουμε ρόστερ με τα λεφτά του άλλου , τον οποίο και κατηγορούμε που σε περίοδο κρίσης συνεχίζει κ βάζει τα λεφτά ΤΟΥ για αυτό που εμείς αγαπάμε...Όπως και να το κάνεις είναι λίγο κάπως...


Κοίτα κι εκείνοι δε λένε λίγα. Όταν αυτοπροβάλεσαι ως η καλύτερη ομάδα της ν-ετίας, όταν περνάς κλίμα του χρόνου θα το πάρουμε σπίτι μας. Όταν λες δε θαυμάζω τη Φενέρ εμείς είμαστε πιο αξιοθαύμαστοι ε ανεβάζεις μόνος σου τον πήχη. Κι οι δικοί μας κι ο δικός σας λένε λένε χωρίς σταματημό (ναι οκ στους δικούς μας του κόπηκε η γλώσσα το τελευταίο καιρό βέβαια, αλλά γενικότερα μιλάω) και μόνοι τους δημιουργούν αυτό το κλίμα.

Με τη χθεσινή ανακοίνωση μάλιστα προσωπικά μου δημιούργησαν και μεγάλο εκνευρισμό, γιατί είναι σα να ζουν στο δικό τους συννεφάκι και δεν αφουγκράζονται τον κόσμο. Κάποιος δεν υπάρχει να τους βοηθήσει επικοινωνιακά?
Μου φαίνεται στα γύρω γύρω δε λειτουργεί τίποτα σε αυτή την ομάδα. Έχουμε πετάξει μέσα 12-15 παίκτες και τους λέμε παίξτε, νικήστε χωρίς καλό coach, χωρίς καλό ιατρικό τιμ, με 3-4 μισθούς πίσω, με τη διοίκηση να λέει συνεχώς πως είστε η καλύτερη ομάδα της ν-ετίας. Ε νικήστε.
basket72
QUOTE (john wick @ May 22 2018, 08:45 ) *
αυτό είναι χαρακτηριστικό γνώρισμα πλουσίων ανθρώπων.. rolleyes.gif
δες το δικό μας παλουκάρι... smiley.gif
Πάντως για να λέμε κ του στραβού το δίκιο εμείς κρίνουμε , κατακρίνουμε , σχεδιάζουμε ρόστερ με τα λεφτά του άλλου , τον οποίο και κατηγορούμε που σε περίοδο κρίσης συνεχίζει κ βάζει τα λεφτά ΤΟΥ για αυτό που εμείς αγαπάμε...Όπως και να το κάνεις είναι λίγο κάπως...



Καλημέρα. Η αλήθεια είναι ότι σε σ' έχω ξαναδιαβάσει να μιλάς για τους πάμπλουτους (συνήθως γόνους) που βάζουν τα λεφτά τους (ματώνουν οικονομικά είχες πει μια φορά!!)για αυτό που οι άλλοι αγαπάνε.
Τι καλά που θα ήταν να σκεφτόταν έτσι οι πάμπλουτοι. Βασικά αν σκεφτόταν έτσι δεν θα ήταν πάμπλουτοι.
Δεν θα έχεις ακούσει άραγε ποτέ, για όλους αυτούς τους τύπους που χρησιμοποιούν τις λαοφιλείς ομάδες της χώρας τους ή έστω του τόπου τους για ιδίαν προβολή με σκοπό την περαιτέρω ενίσχυση. Σε ακόμα χειρότερες καταστάσεις που όμως απαντώνται συνεχώς στη χώρα μας μπορούμε να μιλήσουμε και για θωράκιση τους προκειμένου να αποφύγουν δικαστικές περιπέτειες ή για να χτίσουν ένα προφίλ ευεργέτη έχοντας παράλληλα ιδιωτικούς στρατούς στη διάθεση τους.

Πόσες φορές έχουμε ακούσει το ότι ο λαός του Ολυμπιακού, του Παναθηναϊκού, της ΑΕΚ, του ΠΑΟΚ και πάει λέγοντας, θα ρίξει μαύρο στο τάδε κόμμα, μετά από διαμάχη ή παρότρυνση (έμμεση ή άμεση) του προέδρου τους με το κράτος/ εκάστοτε κυβέρνηση.

Οι Αφοι είναι από τους πλέον low profile (δεν υφίσταται καν σύγκριση με τον Δ.Γ) αλλά κι αυτοί έχουν τα οφέλη τους, όντας πρόεδροι της λαοφιλέστερης ομάδας της χώρας.

Και στις περιπτώσεις πάντως που δεν υπάρχει ούτε ένα όφελος (;;;) για τους προέδρους των ομάδων, μην καθόμαστε να σκάμε κιόλας. Έχουν αυτοί.



Αν φύγουν πάντως κι έρθει κανείς Μαρινάκης στη θέση τους θα τους αναπολήσω είναι αλήθεια. Και ο Δ.Γ θα τους αναπολήσει, επίσης.
Zephyr
QUOTE(basket72 @ May 22 2018, 11:49 ) *
Αν φύγουν πάντως κι έρθει κανείς Μαρινάκης στη θέση τους θα τους αναπολήσω είναι αλήθεια. Και ο Δ.Γ θα τους αναπολήσει, επίσης.


Αν έρθει ο Μαρινάκης θα πουλήσει ότι ταλέντο υπάρχει (Τολιόπουλο, Αρσενόπουλο, Ποκουσέφσκι) ή θα τους ρίξει στα βαθιά για κανά χρόνο και τα τους μοσχοπουλήσει μετά. Ύστερα θα αγοράσει ξένους τύπου Waters/ Simmons στην καλύτερη, τους οποίους θα παρουσιάσει σαν παραλίγο συμπαίχτες του Ντουράντ που ατύχησαν γιατί έχουν φορτωμένο ρόστερ οι Warriors αλλά πάντα είχαν όνειρο να παίξουν στο Λιμάνι από μικρά παιδιά. Μετά θα τους πλαισιώσει με ένα Έλληνα της προκοπής το πολύ (Παπανικολάου ή Παπαπέτρου, ανάλογα ποιος θα ανανεώσει με λιγότερα) και μετά με Έλληνες από το πανέρι που θα παίζουν ελάχιστα.

Οπότε όχι, προτιμώ Αφους και να τους κράζω όλη μέρα που τόσα χρόνια δεν βάζουν μυαλό, παρά να μου κόψει το μπάσκετ ο Μαρινάκης, όπως έκανε με το ποδόσφαιρο.
back2back
QUOTE(Zephyr @ May 22 2018, 12:11 ) *
Αν έρθει ο Μαρινάκης θα πουλήσει ότι ταλέντο υπάρχει (Τολιόπουλο, Αρσενόπουλο, Ποκουσέφσκι) ή θα τους ρίξει στα βαθιά για κανά χρόνο και τα τους μοσχοπουλήσει μετά. Ύστερα θα αγοράσει ξένους τύπου Waters/ Simmons στην καλύτερη, τους οποίους θα παρουσιάσει σαν παραλίγο συμπαίχτες του Ντουράντ που ατύχησαν γιατί έχουν φορτωμένο ρόστερ οι Warriors αλλά πάντα είχαν όνειρο να παίξουν στο Λιμάνι από μικρά παιδιά. Μετά θα τους πλαισιώσει με ένα Έλληνα της προκοπής το πολύ (Παπανικολάου ή Παπαπέτρου, ανάλογα ποιος θα ανανεώσει με λιγότερα) και μετά με Έλληνες από το πανέρι που θα παίζουν ελάχιστα.

Οπότε όχι, προτιμώ Αφους και να τους κράζω όλη μέρα που τόσα χρόνια δεν βάζουν μυαλό, παρά να μου κόψει το μπάσκετ ο Μαρινάκης, όπως έκανε με το ποδόσφαιρο.


Δεν μπορεί να ακολουθήσει στο μπάσκετ την ίδια στρατιγική, αν αναλάβει (είχε ενδιαφερθεί πριν τους Αγγελόπουλους για το τμήμα), αποκλείεται να μειώσει το μπάτζετ, στην αρχή τουλάχιστον, το πιθανότερο είναι ότι θα κλείσει Μπλατ, αν τον προλάβει. Ανοίγει η πόρτα και για ερχομό Ζέλικο, πριν λίγους μήνες τα έπιναν μαζί στα μπουζούκια, λέτε να γνώριζε από τότε κάτι? 69.gif
thanath
QUOTE (back2back @ May 22 2018, 12:46 ) *
Δεν μπορεί να ακολουθήσει στο μπάσκετ την ίδια στρατιγική, αν αναλάβει (είχε ενδιαφερθεί πριν τους Αγγελόπουλους για το τμήμα), αποκλείεται να μειώσει το μπάτζετ, στην αρχή τουλάχιστον, το πιθανότερο είναι ότι θα κλείσει Μπλατ, αν τον προλάβει. Ανοίγει η πόρτα και για ερχομό Ζέλικο, πριν λίγους μήνες τα έπιναν μαζί στα μπουζούκια, λέτε να γνώριζε από τότε κάτι? 69.gif



Βλέπω να διαβάζει το σχόλιό σου κανένας φωστήρας από αθλητικό σάιτ και να ανεβαίνει άρθρο, ανυπόγραφο προφανώς, για τη σύνδεση ΟΣΦΠ - Μαρινάκη - Ζοτς icon_drunk.gif 69.gif
papp7
O Μαρινακης θα πουλησει πριντεζη και σπανουλη και θα μας τους φερει πισω δανεικους
icon_drunk.gif
Zephyr
QUOTE(thanath @ May 22 2018, 13:33 ) *
Βλέπω να διαβάζει το σχόλιό σου κανένας φωστήρας από αθλητικό σάιτ και να ανεβαίνει άρθρο, ανυπόγραφο προφανώς, για τη σύνδεση ΟΣΦΠ - Μαρινάκη - Ζοτς icon_drunk.gif 69.gif


Ο μόνος λόγος που θα ήθελα Ζοτς στον Ολυμπιακό (ούτε θέλω, ούτε πρόκειται να γίνει) είναι το instagram του ντιπιτζη μετά smiley.gif
TAKIS7
http://www.sport-fm.gr/article/basket/meiw...mpaxtse/3523801

Αρχίζει νηστεία παντού...
RidersOnTheStorm
QUOTE (TAKIS7 @ May 22 2018, 16:16 ) *
http://www.sport-fm.gr/article/basket/meiw...mpaxtse/3523801

Αρχίζει νηστεία παντού...


Ο ομιλος Ντογκους εχει μπει σε περιπετειες τωρα τελευταια με τις τραπεζες οποτε ειναι απολυτως λογικο.
qspock
Η Τουρκια δεν παει καλα οικονομικα, βαδιζει στα χναρια μας με πιθανη την επιβολη καπιταλ κοντρολς οσονουπω.

Εμεις απο την αλλη, οπως λεει και ο πρωθυπουργος, βγαινουμε απο τα μνημονια stypid.gif

Αν θελουν οι προεδροι των 2 ομαδων του λεκανοπεδιου μπορουν να εξαπολυσουν επιθεση:
Η Ρεαλ και η ΤΣΣΚΑ θα εχουν επισης καποιες αλλαγες, οι μεν Μαδριλενοι χανουν Ντονσιτς, ενω οι Ρωσοι χανουν Ιτουδη και οσους παιχτες επελεξε για Μοσχα. Και υποψιαζομαι οτι αυτοι θα ειναι πολλοι, αφου ο επομενος προπονητης δε θα θελει να του λενε φεριπειν "κερδισες την Ευρωλιγκα με ομαδα του Ιτουδη". Οι αλλαγες ειναι βεβαιες, ειτε αυτος ειναι ο Μλατ, ειτε ο Σαρας (λιγοτερες με τον τελευταιο φανταζομαι..).

Ειναι η καταληλη στιγμη για μια καλη επνδυση: Ο ΠΑΟ μπορει να παρει ξενους της προκοπης αντι Γκαμπριελ, Ντενμοντ, Λεκαβιτσιους, Πειν, κλπ ενω ο Ολυμπιακος επισης μπορει να πλαισιωσει καλυτερα τον Σπανουλη εφοσον συνεχισει το ιδιο μοτιβο και τον ανανεωσει.

Ειναι γεγονος πως οι δικοι μας στον βωμο της λιτοτητας εχουν κανει μεγαλη μειωση μπατζετ τα τελευταια χρονια. Προσωπικα ελπιζω να συνεχισουν στην ομαδα οι Αγγελοπουλοι και πιστευω ειλικρινα πως και με μειωμενο μπατζετ αλλα περισσοτερη τυχη και λιγο καλυτερες θα ειναι παλι πρωταγωνηστες. Μη ξεχναμε πως φετος και οι 2 ελληνικες ομαδες τερματισαν με πλεονεκτημα εδρας στην κανονικη περιοδο.

Οσον αφορα την δηλωση τους, εγω δε θεωρω πως εχουν και πολυ αδικο οσον αφορα το ποσο επιτυχημενη ομαδα ειναι ο Ολυμπιακος, το μοντελο τους ειναι πραγματι πετυχημενο, απλα ελειπαν καποιες πινελιες μερικων εκατονταδων χιλιαδων ευρω παραπανω που θα εφερναν τους τιτλους και θα εκαναν τον Ολυμπιακο απο πετυχημενη ομαδα σε ΔΥΝΑΣΤΕΙΑ της δεκαετιας.

Να πω μερικα:

1) Η αποπομπη Χαινς
2) Η αποπομπη Ντανστον
3) Η αποπομπη Χαντερ

και

4) Η αποπομπη Σλουκα.

Ολοι θελανε να μεινουνε με παραπανω λεφτα, ολους τους αφησανε να φυγουν γιατι δε τα βρηκαν στο οικονομικο.
Νομιζω θα ειχαμε διαφοροποιημενη κατασταση αν ας πουμε εμενε ο Σλουκας, ο οποιος ηταν σημαντικοτερος παιχτης απο τον Μαντζαρη τον οποιο ομως προτιμησαν με γεναιοδορη αυξηση να κρατησουν. Γιατι ηταν φτηνοτερος απο τον Σλουκα.

Επισης, προτιμησαν διωχνοντας τον Ντανστον που ηθελε καμια 200ρια παραπανω να παρουν με σχεδον τα ιδια λεφτα τον Γιανκγ. Να μη πω πως βγηκε αυτη η κινηση, και γιατι να την κανεις εξαρχης??

Οι περισσοτερες αποφασεις περι αποχωρησης παιχτων (ολες πλην Χαινς) βαρυνουν παντως τον κοουτς Σφαιροπουλο. Ασχετα αν λογαριαζανε οι προεδροι το τι θελει και τι δε θελει. Επρεπε να θεσει βετο για τους συγκεκριμενους παιχτες. Ισως βεβαια να μη τον επαιρνε..


rankin
Νομίζω πως κανείς σώφρονας φίλος του Ολυμπιακού δεν επιθυμεί να φύγουν οι Αγγελόπουλοι
Λάθη έχουν κάνει και κάνουν, αλλά έχουν φέρει και μεγάλες επιτυχίες και χαρές
ως άνθρωπος που έχω ζήσει τα χρόνια της αδιαφορίας του Κόκκαλη, χαίρομαι που οι πρόεδροι ειναι αυτοί που είναι, και ακόμα και τώρα, βγάζουν μια ανακοίνωση που μπορεί να μοιάζει άσχετη και άκυρη, αλλά δείχνει ενδιαφέρον και αγάπη για αυτο που κάνουν.
Θα μπορούσαν απλά να μην έλεγαν τίποτα, αν δεν τους ενδιέφερε...

Απο εκεί και πέρα, ειναι σημαντικο που υπάρχουν και έχουν καταφέρει να παρουσιάζουν αυτή την ομάδα εδώ και μια δεκαετία.
Με παρουσίες σε f4. Με τελικούς. Με τίτλους.
Κρατούν την ομάδα στο υψηλότερο επίπεδο, και ας έχουμε σκαμπανεβάσματα. Σκαμπανεβάσματα ειχε και ο Παναθηναικος του Ομπράντοβιτς, που τη μια χρονιά το σήκωνε και την επόμενη έμενε εκτός 8αδας.
Ετσι ειναι το παιχνίδι και στο τέλος νικητής ειναι μονο ένας. Οι υπόλοιποι κάνουν απολογισμό...

Η κριτική καλό ειναι να γίνεται, αλλά και η αναγνώριση της προσφοράς ειναι αναγκαία οπως και το να μην ξεχνάμε την ιστορία μας.
golitog7
QUOTE(Zephyr @ May 22 2018, 11:11 ) *
Αν έρθει ο Μαρινάκης θα πουλήσει ότι ταλέντο υπάρχει (Τολιόπουλο, Αρσενόπουλο, Ποκουσέφσκι) ή θα τους ρίξει στα βαθιά για κανά χρόνο και τα τους μοσχοπουλήσει μετά. Ύστερα θα αγοράσει ξένους τύπου Waters/ Simmons στην καλύτερη, τους οποίους θα παρουσιάσει σαν παραλίγο συμπαίχτες του Ντουράντ που ατύχησαν γιατί έχουν φορτωμένο ρόστερ οι Warriors αλλά πάντα είχαν όνειρο να παίξουν στο Λιμάνι από μικρά παιδιά. Μετά θα τους πλαισιώσει με ένα Έλληνα της προκοπής το πολύ (Παπανικολάου ή Παπαπέτρου, ανάλογα ποιος θα ανανεώσει με λιγότερα) και μετά με Έλληνες από το πανέρι που θα παίζουν ελάχιστα.

Οπότε όχι, προτιμώ Αφους και να τους κράζω όλη μέρα που τόσα χρόνια δεν βάζουν μυαλό, παρά να μου κόψει το μπάσκετ ο Μαρινάκης, όπως έκανε με το ποδόσφαιρο.

Νομίζω αυτός είναι και ο σκοπός της ανακοίνωσης των Αγγελόπουλων. Απλά να τρομάξουν τον κόσμο και να αγοράσουν λίγη ησυχία (τώρα που έρχονται και τελικοι και μπορεί να φάμε καμιά φάπα). Από τα μηνύματα των περισσότερων εδώ μέσα φαίνεται ότι έπιασε τόπο.
RidersOnTheStorm
QUOTE (qspock @ May 22 2018, 16:57 ) *
Επισης, προτιμησαν διωχνοντας τον Ντανστον που ηθελε καμια 200ρια παραπανω να παρουν με σχεδον τα ιδια λεφτα τον Γιανκγ. Να μη πω πως βγηκε αυτη η κινηση, και γιατι να την κανεις εξαρχης??


Αυτα τα 200 του Ντανστον και το συμβολαιο της τελευταιας στιγμης στον Σλουκα μας πηγαν αρκετα πισω σε επιτυχιες και συνοχη.(Ο Χαντερ εφυγε γιατι ειχε προβλημα με τα καπιταλ κοντρολς απ'οτι λεγανε).

Εκ του αποτελεσματος ο Γιανγκ ηταν πατατα,ομως ΑΝ δεν τραυματιζοταν και συνεχιζε οπως ξεκινησε θα ξεχναγαμε τον Ντανστον.
back2back
Επειδή πολλά λέγονται για τα λάθη των προέδρων, τα 2 μεγαλύτερα τα έκανε ο κόσμος, απομάκρυνση Γκέρσον και Μπαρτζώκα. Δεν ξεχνώ ότι στην πρώτη του Γιαννάκη, με τον Άρη για την Α1, μαζεύτηκαν 8000 άτομα για να φωνάξουν "κάνε την ομάδα πάλι πρώτη" , ενώ στο ματς για να τιμηθεί ο Ντούντα πήγαν λιγότεροι. Όταν λοιπόν είσαι αγνώμων το βουλώνεις δεν απαιτείς
basket72
QUOTE (golitog7 @ May 22 2018, 17:43 ) *
Νομίζω αυτός είναι και ο σκοπός της ανακοίνωσης των Αγγελόπουλων. Απλά να τρομάξουν τον κόσμο και να αγοράσουν λίγη ησυχία (τώρα που έρχονται και τελικοι και μπορεί να φάμε καμιά φάπα). Από τα μηνύματα των περισσότερων εδώ μέσα φαίνεται ότι έπιασε τόπο.



Εγώ πάλι νομίζω ότι είναι εντελώς αυθόρμητη δήλωση που παραπέμπει στην περσινή τέτοια εποχή -χωρίς κανέναν σχεδιασμό. Απλώς τους έπιασε το παράπονο. Το είχαν σίγουρο το Βελιγράδι φέτος κι κανά -δυο μήνες πριν τη μεγάλη γιορτή η ομάδα θύμιζε ομάδα του Τσάμπιονς του Λιγκ (εκεί που που αγωνίζονται οι πραγματικοί πρωταθλητές όπως ο ομόλογος και συνεπώνυμος τους, ιδιοκτήτης της ΚΑΕ ΑΕΚ έλεγε τις προάλλες....)

Ζήλια ψώρα λοιπόν για τους Αφούς που δεν ήταν φέτος στο φίλιο Βελιγράδι.
Δεν τους έχω να αγοράζουν χρόνο κι ευκαιρίες- είναι απόλυτα εντάξει με τον εαυτό τους -ως ιδιοκτήτες της ΚΑΕ Ολυμπιακός. Μέχρι κάποιας επάρσης και έλλειψης γείωσης θα πρόσθετα εγώ, αλλά σε καμιά περίπτωση δεν νοιώθουν υποχρεωμένοι για εξηγήσεις.

Αν τώρα πάνε προς αποχώρηση, αυτό είναι άλλο θέμα και σχετίζεται με τα υπόλοιπα που τους έχουν βρεί σε συνδυασμό με την κρίση στον τομέα τους.


* Πολύ άστοχο το σχόλιο του φίλου για τον Γιανγκ. Οτι προβλήματα κι να είχε στη διαχείριση του τραυματισμού του ο ίδιος, δεν αναιρεί τη βαρύτητα του τραυματισμού του όσο και την αχαρακτήριστη απόφαση της ομάδας να τον ξαναβάλει μέσα στο ίδιο παιχνίδι!!!!!!!!

Ο άνθρωπος μετά τον τραυματισμό του είναι άλλος παίκτης και δεν θυμίζει το θηρίο που δεν είχε τραυματιστεί ποτέ του σε Gators και Γαλατά.
Απόλυτα σωστή η απόκτηση του εκείνο το καλοκαίρι, λοιπόν.
reignman
Ο υγειης προ τραυματισμου Patric Young σε ολους τους τομεις (ταχυδυναμη, motor , potential) 3 φορες πανω απο Dunston... δεν δεχομαι τιποτα διαφορετικο. Μονο στις τοποθετησεις αμυντικα (να προβλεψει) ηταν καλυτερος ο dunston και οκ, επαιζε και καμποσα χρονια επαγγελματικα ΗΔΗ. Σωστοτατη μεταγραφη εκεινη την στιγμη ο Young. Το τι εγινε ουτε μπορει να το προβλεψει κανεις ουτε και να πιστεψει οτι θα τον εβαζαν με κομμενο χιαστο να ξαναπαιξει στο παιχνιδι και Ο ΙΔΙΟΣ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΠΗΔΗΞΕΙ ΓΙΑ ΤΑΠΑ ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΠΟΔΙ.
papp7
Μέρος της προπόνησης χωρίς επαφές ο μιλου . Να και κάτι ευχάριστο.
RipCity
Ένας παίκτης που έμοιαζε κι ένιωθε ατρόμητος έχασε τη γη κάτω από τα πόδια του και μπλόκαρε ψυχολογικά, ενώ απ' ότι φαίνεται ακόμη να συνέλθει και σωματικά.
Κι εγώ θεωρώ ολόσωστη την επένδυση στον Young, μιλάμε για έναν από τους δυνατότερους παίκτες που θυμάμαι στη Euroleague τα τελευταία 15-20 χρόνια, με τρομερά αλτικά προσόντα και μόλις 23 ετών. Στην εποχή των mobile ψηλών τον παίρνεις με κλειστά μάτια.
RidersOnTheStorm
Αδυνατω να καταλαβω πως μπορουν ψυχολογικα να σε καταστρεψουν οι χιαστοι,περαν του οτι αλλαζει ριζικα η καθημερινοτητα σου για εναν περιπου χρονο.Ειναι κυριολεκτικα στα καλυτερα χερια οι παιχτες(εκτος αν ειναι στον Ολυμπιακο smiley.gif ).Να ειναι το γεγονος οτι σκεφτονται οτι το σωμα τους μπορει να μην επανελθει?Παραλογο μου φαινεται οταν εχουν μια ολοκληρη ομαδα απο πανω τους να τους φροντιζει για να μην υπαρχει επιπλοκη.Αν ξερει καποιος ομως(η το εχει περασει) ας απαντησει.
shtarkws
Όταν τραυματιστείς για πρώτη φορά σοβαρά, σκέφτεσαι συνέχεια ότι ανά πάσα στιγμή κάτι μπορεί να πάθεις από το πουθενά. Πριν παίζεις με μεγαλύτερη άγνοια κινδύνου

Ο χιαστός όμως είναι ένας τραυματισμός που αν και σε πάει πίσω, μπορείς να γυρίσεις στην ίδια κατάσταση. Ο τραυματισμός που σχεδόν σε τελειώνει είναι ο αχίλλειος τένοντας
aegeansheed
QUOTE(reignman @ May 22 2018, 22:19 ) *
Ο υγειης προ τραυματισμου Patric Young σε ολους τους τομεις (ταχυδυναμη, motor , potential) 3 φορες πανω απο Dunston... δεν δεχομαι τιποτα διαφορετικο. Μονο στις τοποθετησεις αμυντικα (να προβλεψει) ηταν καλυτερος ο dunston και οκ, επαιζε και καμποσα χρονια επαγγελματικα ΗΔΗ. Σωστοτατη μεταγραφη εκεινη την στιγμη ο Young. Το τι εγινε ουτε μπορει να το προβλεψει κανεις ουτε και να πιστεψει οτι θα τον εβαζαν με κομμενο χιαστο να ξαναπαιξει στο παιχνιδι και Ο ΙΔΙΟΣ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΠΗΔΗΞΕΙ ΓΙΑ ΤΑΠΑ ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΠΟΔΙ.

To motor πώς μπαίνει στην ίδια πρόταση με τον Young? Για να μην πω για το potential δηλαδή που είναι ασχολίαστο. Απορίες...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.