Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Επικαιρότητα 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
rankin
QUOTE(back2back @ Nov 27 2017, 17:30 ) *
Εδώ βρε παιδιά άτομο που έχει παίξει και μπάσκετ (τρομάρα του) νομίζει ότι ο Γκριν είναι παικταράς smiley.gif

Define "παιχταράς" για να το συζητήσουμε..

Ο Γκριν είναι το απόλυτο Plan X. Σαν το Plan X του Βαρουφάκη ενα πράγμα.
Όταν τίποτα άλλο δε δουλεύει, του δίνεις τη μπάλα και τον αφήνεις να (προσπαθήσει ) να καθαρίσει μόνος του.

Ειναι σπουδαίος σκόρερ, όπως έχει και ελλείψεις στο παιχνίδι του.
Μπορεί στον Ολυμπιακό να μην ταίριαξε, στη Μακάμπι ομως (για παράδειγμα) θα ταίριαζε.
jazz thrilos
Εντωμεταξύ θα έχει τρομερό ενδιαφέρον η εικόνα του Ερρίκου απέναντι στην άμυνα μας την Πέμπτη. Είμαι σίγουρος οτι στο έτσι κι αλλιώς "τρελό" του παιχνίδι θα προστεθεί και η επιθυμία να αποδείξει οτι άξιζε να έχει μεγαλύτερο ρόλο στην ομάδα μας, οπότε μάλλον θα θελήσει να πάρει την μπάλα ακόμα περισσότερο απο το συνηθισμένο. Ελπίζω ο Παπανικολάου να έχει τις απαντήσεις.
RipCity
Κι ο Σπανούλης στην αποστολή. Ακόμη και να μην παίξει τουλάχιστον σιγουρευτήκαμε ότι δε σταμάτησε το μπάσκετ tongue.gif
benchwarmer
Ελπίζω πράγματι να βγήκε το σχέδιο όπως ελπίζουμε όλοι να ήταν: να παίξει δηλαδή ο Μάντζαρης με ενέσεις όσο χρειαζόταν μέχρι να είναι απολύτως καλά ο Σπανούλης. Και όχι κάτι άλλο, δηλαδή να μην πήγαινε άλλο με τον Μάντζαρη και να αναγκάστηκε ο Σπανούλης να γυρίσει έστω και μία μέρα νωρίτερα από ότι έπρεπε...
Air Kef
QUOTE(benchwarmer @ Nov 28 2017, 14:02 ) *
Ελπίζω πράγματι να βγήκε το σχέδιο όπως ελπίζουμε όλοι να ήταν: να παίξει δηλαδή ο Μάντζαρης με ενέσεις όσο χρειαζόταν μέχρι να είναι απολύτως καλά ο Σπανούλης. Και όχι κάτι άλλο, δηλαδή να μην πήγαινε άλλο με τον Μάντζαρη και να αναγκάστηκε ο Σπανούλης να γυρίσει έστω και μία μέρα νωρίτερα από ότι έπρεπε...



Αυτό φαινόταν να ειναι το σχέδιο, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί έπαιζε και στην Α1 ταυτόχρονα. Δηλαδή υπήρχε ανάγκη να παίξει με τον Κολοσσο 18 λεπτά; Τέλος πάντων, άντε να δούμε με αυτό το πράγμα των τραυματισμών στον Ολυμπιακό, πραγματικά απορώ πως δεν εχει ασχοληθεί η διοίκηση με αυτό το θέμα τόσα χρόνια. Αντί να δούμε γιατί έχουμε 32 τραυματισμούς την σεζόν, φτιάχνουμε ρόστερ 17 παικτών "για να είμαστε σίγουροι". tongue.gif
mixalisgate7
QUOTE(Olympiacosbc.gr)
Ο Βασίλης Σπανούλης ένιωσε ενοχλήσεις και αποφασίστηκε μείνει εκτός 12άδας στην αναμέτρηση με την Βαλένθια προκειμένου να προφυλαχθεί.


"Είναι μια επίπονη προσπάθεια αυτή που κάνω εδώ και δύο μήνες", εξήγησε ο Βασίλης Σπανούλης και συνέχισε: "Δεν είμαι συνηθισμένος στους τραυματισμούς, αλλά είναι και αυτοί στο πλαίσιο του αθλητισμού. Είμαι σε ένα πλαίσιο επανένταξης αυτό το διάστημα, καθώς ταλαιπωρήθηκα από οστικό οίδημα... Χρειάζεται χρόνο για να επανέλθει το πόδι. Ορισμένα πράγματα χρειάζονται τον χρόνο τους, δεν μπορώ να τα ορίσω εγώ. Έχουμε ακόμη Νοέμβρη και δεν θα ρισκάρω τίποτα".


Ο αρχηγός υποσχέθηκε να επιστρέψει ακόμα πιο δυνατός... "Έχω ήδη αρχίσει προπονήσεις με την ομάδα. Όταν έχεις να κάνεις δύο μήνες προπόνηση σίγουρα πονάνε όλα τα γύρω γύρω εκτός από αυτό που έχεις πρόβλημα. Οπότε χρειάζεται υπομονή. Μου έτυχε αυτός ο τραυματισμός. Δεν έχω συνηθίσει... Είναι μια πολύ δύσκολη περίοδος για εμένα, αλλά όπως κάνω σε όλα τα επίπεδα της ζωής μου, σίγουρα θα γυρίσω πιο δυνατός. Ξαναλέω είναι πολύ δύσκολο. Δεν έχω ξανακάνει τόση υπομονή στην ζωή μου. Δεν ξανα είχα κάτι τέτοιο. Το θέμα είναι πως δεν πρόκειται για κάτι ανησυχητικό. Χρειάζεται ακόμη λίγο χρόνο, ίσως μέρες για να επανέλθω 100% . Δεν θέλω να ρισκάρω κάτι. Είναι ακόμα πάρα νωρίς η σεζόν και θέλω να είμαι σίγουρος όταν επανέλθω για να βοηθήσω την ομάδα μου όπως πρέπει".


Μάλιστα, δεν παρέλειψε να ευχαριστήσει τους πάντες... "Ευχαριστώ όλους γιατρούς της ομάδας, τους φυσιοθεραπευτές, τον γυμναστή, τον προπονητή, την διοίκηση για όλη την στήριξη που μου δείχνουν αυτόν τον καιρό. Ευχαριστώ και τον κόσμο για την στήριξη. Ξέρω πως είναι δύσκολο. Ξέρω πως όλοι περιμένουν με δουν στο παρκέ. Αλλά αν εκείνοι περιμένουν με τέτοια αγωνία, εγώ περιμένω με χίλιες φορές μεγαλύτερη . Είναι κάτι που με στενοχωρεί, αλλά θα επιστρέψω γερό και δυνατός. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο".


Για το πως βλέπει την ομάδα χωρίς εκείνον, απάντησε: "Όλα πάνε πολύ καλά. Στην Ευρωλίγκα είμαστε στις πρώτες θέσεις. Κάναμε δύο αρνητικά αποτελέσματα με τον Παναθηναϊκό και αυτό επηρέασε λίγο την περιρρέουσα ατμόσφαιρα. Αλλά είναι νωρίς η σεζόν... Το είδαμε και πέρυσι... Κάναμε μια καταπληκτική χρονιά, παίξαμε και τελικό Ευρώπης κάτι που είναι πολύ δύσκολο. Στο τέλος δεν καταφέραμε να πανηγυρίσουμε κάποιο τίτλο. Υπάρχει ένα γκρουπ 4-5 ομάδων στην Ευρώπη που καλώς ή κακώς κρίνονται από τους τίτλους. Εμείς πρέπει να έχουμε μια σταθερή πορεία, όπως έχουμε για να βρούμε την χημεία, τους ρόλους μας, να βγάλουμε καλή ψυχολογία, να παίζουμε καλό μπάσκετ και να βρεθούμε στην καλύτερη κατάσταση που μπορούμε όταν έρθουν τα ματς που κρίνουν τίτλους".


Για το αποψινό ματς και την απουσία του ίδιου και του Μάντζαρη, σχολίασε: "Ο Βαγγέλης έχει κάνει πάνω από δέκα ενέσεις. Πρέπει φτιάξει το πόδι του. Είναι δύσκολο ματς. Αδικεί η βαθμολογία την Βαλένθια. Κάθε αγωνιστική στην Ευρωλίγκα είναι διαφορετική. Είναι ακόμη νωρίς ... Όλες οι ομάδες ψάχνουν την χημεία και τους ρόλους στο παρκέ. Ο Ολυμπιακός έχει δείξει πως μπορεί να ανταπεξέλθει σε κάθε δυσκολία και ευχόμαστε να κάνει το ίδιο και απόψε".


ΠΗΓΗ
airg
Και λεω με μια χαζη σκεψη. Πολυ πιθανό να μην ξέρουμε τι γίνεται με το Σπανουλη.
Κι αν ειναι οστικη νεκρωση;
Neondreamer
QUOTE (airg @ Nov 30 2017, 22:57 ) *
Κι αν ειναι οστικη νεκρωση;

Τι θέλει να πει ο ποιητής;
D-Wade
Από το καλοκαίρι ακούγαμε(μετά την υπόθεση Μιλουτίνοφ) ότι θα καλέσουν τους Παπ για ανανέωση. Άντε σιγά σιγά...
airg
Eνα ακραιο κακο σεναριο.
http://salmasmarios.gr/asipti-nekrwsi.html
Redoctor
Το αγγειακο συστημα στον ωμο ειναι πιο ευαισθητο σε τραυματισμούς αποτι στα ποδια.
Μια ενδιαφερουσα εικασια που Χω διαβασει ειναι εκφυλιση του επιγονατιδικου τενοντα που ταιριαζει περισσοτερο με την χρονια καταπονηση που εχουν υποστει τα γονατα του αρχηγού. Αναλογα με τον βαθμο της εκφυλισης μπορεί να ειναι αρκετα σοβαρος ο τραυματισμος. Ηδη δηλαδη το διαστημα 2 μηνων απουσιας θα μπορουσε να τον καταξει σε τουλάχιστον μέτριας βαρυτητας εφοσον ισχύει η παραπάνω διάγνωση
yorgos
QUOTE(rankin @ Nov 27 2017, 12:10 ) *
Απο ολες τις παραπάνω επιλογές, μονο αυτη του Ογκαστ θα ξεχώριζα, για το Potential που ισως να έχει (αν το έχει, γιατι δεν έχει δείξει κάτι ως τώρα).

Ο Ογκάστ κόπηκε για λόγους συμπεριφοράς στην πρώην ομάδα του, η οποία έχει και πολύ καλές σχέσεις με τον κόουτς Σφαιρόπουλο. Εάν ο Σφαιρόπουλος εκτιμά τον παράγοντα "δημιουργώ προβλήματα όταν δεν παίζω" περισσότερο από τη μπασκετική ικανότητα, ορθώς έπραξε.

Ο Πασχάλης από την άλλη έχει δείξει ότι μια χαρά τα πηγαίνει με φερόμενους ως προβληματικούς παίκτες. Μέχρι και το Τζεντίλε βασικούρα ξεκινούσε (άλλο αν επί του πρακτέου αποδείχθηκε φάρσα).
Athanasios_Olympiacos
Τα λόγια είναι περιττά....

Αυτός είναι ο λόγος που αυτή η ομάδα είναι μέσα στη καρδιά μας!!
john wick
QUOTE (Athanasios_Olympiacos @ Dec 4 2017, 11:18 ) *
Τα λόγια είναι περιττά....

Αυτός είναι ο λόγος που αυτή η ομάδα είναι μέσα στη καρδιά μας!!




Ποιος είναι ο λόγος για πες γιατί ομολογώ δεν τον κατάλαβα ...
Athanasios_Olympiacos
Εξαρτάται τι παραστάσεις επιλέγεις να βλέπεις!

Αυτή η ομάδα χάνει κέρδιζει και είναι παρέα-οικογενεια!
Αυτό το κλίμα υγείας δεν υπάρχει σε άλλο οργανισμό!



john wick
QUOTE (Athanasios_Olympiacos @ Dec 4 2017, 10:35 ) *
Εξαρτάται τι παραστάσεις επιλέγεις να βλέπεις!

Αυτή η ομάδα χάνει κέρδιζει και είναι παρέα-οικογενεια!
Αυτό το κλίμα υγείας δεν υπάρχει σε άλλο οργανισμό!





blink.gif


προχτές ο KCRivers πόσταρε στο insta βιντεάκι από το σπίτι του όπου όλοι έπαιζαν πόλεμο με κάτι αεροβόλα...εκεί λες δεν ειναι αγαπημένοι?
stefkorner
QUOTE (john wick @ Dec 4 2017, 19:41 ) *
blink.gif


προχτές ο KCRivers πόσταρε στο insta βιντεάκι από το σπίτι του όπου όλοι έπαιζαν πόλεμο με κάτι αεροβόλα...εκεί λες δεν ειναι αγαπημένοι?


για τις φωτο rivers-kg-lojeski την περασμενη κυριακη απο τον ζωολογικο κηπο μαζι με τις οικογενειες τους,γιατι δεν λες τιποτα ;; smiley.gif
Athanasios_Olympiacos
Προφανώς δε θα συγκρίνω το κλίμα του Ολυμπιακού με του Παναθηναϊκού ιδιαιτέρως όταν πρόεδρος της μιας ομάδας είναι ο Δημήτρης με ότι αυτό συνεπάγεται. Τα δεδομένα στον Ολυμπιακό ξεκινούν από το φροντιστή μέχρι τους Αφους....

Αυτό δεν είναι τωρινό αλλά συμβαίνει χρόνια τώρα. Φέτος εντύπωση μου κάνει ότι αλλάξαμε όλους τους ξένους και αμέσως μπήκαν στο νόημα και αυτό δείχνει πολλά...
stefkorner
QUOTE (Athanasios_Olympiacos @ Dec 4 2017, 21:02 ) *
Προφανώς δε θα συγκρίνω το κλίμα του Ολυμπιακού με του Παναθηναϊκού ιδιαιτέρως όταν πρόεδρος της μιας ομάδας είναι ο Δημήτρης με ότι αυτό συνεπάγεται. Τα δεδομένα στον Ολυμπιακό ξεκινούν από το φροντιστή μέχρι τους Αφους....


αυτο με την διαφορα αναμεσα στους προεδρους ειναι γεγονος!με δεδομενο ομως αυτο και το κλιμα στον Παο ευτυχως μια χαρα ειναι !αυτο ισως να συμβαινει γιατι οσοι βρισκονται γυρω απο την ομαδα και σχετιζονται αμεσα και εμμεσα με τα αποδυτηρια εχουν μεινει σταθεροι για πολλα χρονια,απο πριν ξεκινησει η περιοδος Δ.Γ !και φυσικα υπαρχει ενας ικανος προπονητης
pan24
QUOTE (Athanasios_Olympiacos @ Dec 4 2017, 14:02 ) *
Προφανώς δε θα συγκρίνω το κλίμα του Ολυμπιακού με του Παναθηναϊκού ιδιαιτέρως όταν πρόεδρος της μιας ομάδας είναι ο Δημήτρης με ότι αυτό συνεπάγεται. Τα δεδομένα στον Ολυμπιακό ξεκινούν από το φροντιστή μέχρι τους Αφους....

Αυτό δεν είναι τωρινό αλλά συμβαίνει χρόνια τώρα. Φέτος εντύπωση μου κάνει ότι αλλάξαμε όλους τους ξένους και αμέσως μπήκαν στο νόημα και αυτό δείχνει πολλά...

Εντελως φιλικα μην επηρεαζεσαι τοσο απο τους δημοσιογραφους
Αν χαθει κανα πρωταθλημα και φυγουν το καλοκαιρι 1-2 ξενοι θα λενε οτι εφυγαν επειδη δεν εκλαψαν μαζι με τους υπολοιπους οπως εγραφαν περσι

Το οικογενειακο κλιμα ειναι σε μεγαλο βαθμο ενα κατασκευασμα των δημοσιογραφων απο την αποψη οτι ειναι σχεδον αδυνατο μια ομαδα να πηγαινει καλα χωρις καλο κλιμα μεταξυ των παικτων
Οι δημοσιογραφοι λενε οταν πηγαινει καλα μια ομαδα οτι οφειλεται στο οικογενειακο κλιμα.Οταν δεν πηγαινει καλα τι?

Ο μυθος που φτιαχνουν ειναι πολυ βολικος για να δημιουργουν αποδιοπομπαιους τραγους μετα απο καποια αποτυχια
Οτι για ενα χαμενο πρωταθλημα φταιει το οτι ο καθε γκριν δεν ειχε αφισες των συμπαικτων του πανω απο το κρεβατι του
john wick
[quote name='Athanasios_Olympiacos' date='Dec 4 2017, 10:35 ' post='865670']
Εξαρτάται τι παραστάσεις επιλέγεις να βλέπεις!

Αυτή η ομάδα χάνει κέρδιζει και είναι παρέα-οικογενεια!
[/quΑυτό το κλίμα υγείας δεν υπάρχει σε άλλο οργανισμό!ote]



Αγραβάνης
Eric Green
Αθηναίου...
Να θυμηθώ και άλλους? rolleyes.gif
Athanasios_Olympiacos
QUOTE (pan24 @ Dec 4 2017, 14:17 ) *
Εντελως φιλικα μην επηρεαζεσαι τοσο απο τους δημοσιογραφους
Αν χαθει κανα πρωταθλημα και φυγουν το καλοκαιρι 1-2 ξενοι θα λενε οτι εφυγαν επειδη δεν εκλαψαν μαζι με τους υπολοιπους οπως εγραφαν περσι

Το οικογενειακο κλιμα ειναι σε μεγαλο βαθμο ενα κατασκευασμα των δημοσιογραφων απο την αποψη οτι ειναι σχεδον αδυνατο μια ομαδα να πηγαινει καλα χωρις καλο κλιμα μεταξυ των παικτων
Οι δημοσιογραφοι λενε οταν πηγαινει καλα μια ομαδα οτι οφειλεται στο οικογενειακο κλιμα.Οταν δεν πηγαινει καλα τι?

Ο μυθος που φτιαχνουν ειναι πολυ βολικος για να δημιουργουν αποδιοπομπαιους τραγους μετα απο καποια αποτυχια
Οτι για ενα χαμενο πρωταθλημα φταιει το οτι ο καθε γκριν δεν ειχε αφισες των συμπαικτων του πανω απο το κρεβατι του


Επειδή τύγχανει να έχω εικόνα για το τι συμβαίνει στην ομάδα θα σου έλεγα οτι όχι μόνο δεν είναι κατασκεύασμα αλλά είναι τουλάχιστον η ακριβής εικόνα!

Σεβασμός- Εμπιστοσύνη- σκληρή δουλειά το τρίπτυχο της επιτυχίας.




Τα παραδείγματα είναι ατυχή! Ο Αγραβανης είναι ακόμα εδώ και αναπόσπαστο κομμάτι της ομάδας.
Ο green σε δηλώσεις του είπε πόσο του λείπει το κλίμα της ομάδας και ότι κάποια στιγμή θα επιστρέψει...
Αθηναίου who???

Θες να μιλήσουμε για το τι λένε οι ξένοι για τον Ολυμπιακό?
Hines Hunter Dunston Birch Law.... νομίζω δε χρειάζεται να πω κάτι περαιτέρω
john wick
ο.κ ότι πεις...
ατυχή τα παραδείγματα...
Όλα ειναι καλά , το έδειξε κ η φωτό.
thanath
Μα το καλοκαίρι διαβάζαμε για το πόσο κακή νοοτροπία είχαν οι ξένοι του Ολυμπιακού, και για αυτόν ακριβώς τον λόγο φέτος κινήθηκε για Ευρωπαίους και όχι αμερικάνους...

Οι επιτυχίες του Ολυμπιακού έχουν 2 ονόματα και 2 επώνυμα, κατά κύριο λόγο, αλλά και η χημεία που έβγαζε το μοντέλο αυτό στο γήπεδο. Το εξωαγωνιστικό είναι καθαρά το πως το χειρίζονται οι δημοσιογράφοι.
Coach Periklis
Ομολογώ δεν διάβασα προσεκτικά τα τελευταία ποστ , αλλά αδυνατώ να καταλάβω γιατί μπαίνουν παιδιά που υποστηρίζουν τον Παναθηναϊκό στο τοποικ της επικαιρότητας του Ολυμπιακού για να πουν σε έναν συμφορουμίτη ότι δεν γράφει για το καλό κλίμα ΚΑΙ του Παναθηναικού

έβαλε μια φώτο και έγραψε για το καλό κλίμα που σταθερά πλέον έχει η οικογένεια του ΟΣΦΠ . Δε νομίζω να ενδιαφέρει κανένα μας το κλίμα του ΠΑΟ ως φίλοι του ΟΣΦΠ . Το "δεν υπάρχει σε άλλο οργανισμό " δεν είναι λόγος να ξεχειλώσουμε μια συζήτηση

άποψη μου

Καλό κλίμα ο ΟΣΦΠ έχει και φαίνεται . Έχει και προστριβές και τα πάντα όπως κάθε μεγάλος σύλλογος . Και τούρτα έκοψαν στον Ρομπερτς ( υπάρχει βίντεο ) , και quiz παίζουν στο κανάλι στο youtube και γελάνε και σίγουρα κάπου κάπου θα βρίζονται και όλα
john wick
QUOTE (Coach Periklis @ Dec 4 2017, 13:18 ) *
Ομολογώ δεν διάβασα προσεκτικά τα τελευταία ποστ , αλλά αδυνατώ να καταλάβω γιατί μπαίνουν παιδιά που υποστηρίζουν τον Παναθηναϊκό στο τοποικ της επικαιρότητας του Ολυμπιακού για να πουν σε έναν συμφορουμίτη ότι δεν γράφει για το καλό κλίμα ΚΑΙ του Παναθηναικού

έβαλε μια φώτο και έγραψε για το καλό κλίμα που σταθερά πλέον έχει η οικογένεια του ΟΣΦΠ . Δε νομίζω να ενδιαφέρει κανένα μας το κλίμα του ΠΑΟ ως φίλοι του ΟΣΦΠ . Το "δεν υπάρχει σε άλλο οργανισμό " δεν είναι λόγος να ξεχειλώσουμε μια συζήτηση

άποψη μου

Καλό κλίμα ο ΟΣΦΠ έχει και φαίνεται . Έχει και προστριβές και τα πάντα όπως κάθε μεγάλος σύλλογος . Και τούρτα έκοψαν στον Ρομπερτς ( υπάρχει βίντεο ) , και quiz παίζουν στο κανάλι στο youtube και γελάνε και σίγουρα κάπου κάπου θα βρίζονται και όλα



Καταρχήν πιστεύω ότι δεν απαγορευεται να γράφουμε στα τοπικ της άλλης ομάδας και τούμπαλιν...
ηρεμη κουβέντα κάνουμε.
όταν ποσταρεις κάτι , δέχεσαι και τον ανάλογο αντίλογο..
Coach Periklis
QUOTE (john wick @ Dec 4 2017, 15:41 ) *
Καταρχήν πιστεύω ότι δεν απαγορευεται να γράφουμε στα τοπικ της άλλης ομάδας και τούμπαλιν...
ηρεμη κουβέντα κάνουμε.
όταν ποσταρεις κάτι , δέχεσαι και τον ανάλογο αντίλογο..


πες μου τώρα ότι το εξέλαβες ως υπόδειξη αυτό το ποστ blink.gif

όταν κάποιος κάνει αντίλογο σε ποστ όπως "πουθενά αλλού τέτοιο κλίμα" , συγνώμη , αλλά κάπου ψάχνεται για τζερτζελέ
rankin
QUOTE(Athanasios_Olympiacos @ Dec 4 2017, 13:18 ) *
Τα λόγια είναι περιττά....

Αυτός είναι ο λόγος που αυτή η ομάδα είναι μέσα στη καρδιά μας!!

Το μόνο που έχω να σχολιάσω απο την φωτογραφία ειναι οτι πρώτη μούρη ειναι ο αγαπημένος μας Μπόγρης smiley.gif
john wick
Για να επανέλθουμε κύριοι στο θέμα μας , το ωραίο κλίμα σε μια ομάδα , ειναι σχετικό....
Πάντα υπάρχουν γκρίνιες (από αυτούς που δεν παίζουν) ή έστω υποβόσκουν....
Ο αθλητής θέλει πάντα να παίζει... Εδώ 8χ8 πάμε κ παίζουμε και τσακωνόμαστε ποιος θα γίνει αλλαγή rolleyes.gif .

Quincy
Τα posts που είχαν να κάνουν με τα πολιτικά διαγράφηκαν. Υπάρχει κατάλληλο τόπικ για τέτοια κουβέντα peace.gif
D-Wade
QUOTE(Coach Periklis @ Dec 4 2017, 16:16 ) *
όταν κάποιος κάνει αντίλογο σε ποστ όπως "πουθενά αλλού τέτοιο κλίμα" , συγνώμη , αλλά κάπου ψάχνεται για τζερτζελέ

41.gif 41.gif Πραγματικά.

Σαν το δημοτικό

Φωνή 11χρονου mode on ''Δεν έχετε μόνο εσείς καλό κλίμα. Έχουμε και εμείς'' Φωνή 11χρονου mode off
john wick
QUOTE (D-Wade @ Dec 4 2017, 16:57 ) *
41.gif 41.gif Πραγματικά.

Σαν το δημοτικό

Φωνή 11χρονου mode on ''Δεν έχετε μόνο εσείς καλό κλίμα. Έχουμε και εμείς'' Φωνή 11χρονου mode off




blink.gif
Αυτό κατάλαβες?
icon_wave.gif
pan24
QUOTE (Athanasios_Olympiacos @ Dec 4 2017, 14:54 ) *
Επειδή τύγχανει να έχω εικόνα για το τι συμβαίνει στην ομάδα θα σου έλεγα οτι όχι μόνο δεν είναι κατασκεύασμα αλλά είναι τουλάχιστον η ακριβής εικόνα!

Σεβασμός- Εμπιστοσύνη- σκληρή δουλειά το τρίπτυχο της επιτυχίας.

Δεν διαφωνω στο οτι υπαρχει αυτο
Διαφωνω στο ''μονο εδω'' και θεωρω κατασκευασμα των δημοσιογραφων το κλιμα οτι ολες οι επιτυχιες του ολυμπιακου οφειλονται στο οικογενειακο κλιμα.Πολλες φορες φτανει στο σημειο να υποτιμαει τις ικανοτητες των παικτων

Καλο κλιμα με σεβασμο,εμπιστοσυνη,σκληρη δουλεια υπαρχει σχεδον σε οποιαδηποτε ομαδα παει καλα(μην πω σε ολες) γιατι αλλιως απλα δεν γινεται να πας καλα
Conan1982
Καλά για την επιστροφή του Σπανούλη δεν θα πούμε τίποτα;
smiley.gif
thanath
QUOTE (Conan1982 @ Dec 4 2017, 21:35 ) *
Καλά για την επιστροφή του Σπανούλη δεν θα πούμε τίποτα;
smiley.gif


H υπόθεση που έκανε ένας φίλος πιο πάνω έχει καμία βάση? Γιατί είναι κάτι πολύ άσχημο που μπορεί να σημαίνει το τέλος της καριέρας του και μακάρι να μην ισχύει!!! Είναι πολύ κρίμα!
jazz thrilos
QUOTE (thanath @ Dec 4 2017, 20:01 ) *
H υπόθεση που έκανε ένας φίλος πιο πάνω έχει καμία βάση? Γιατί είναι κάτι πολύ άσχημο που μπορεί να σημαίνει το τέλος της καριέρας του και μακάρι να μην ισχύει!!! Είναι πολύ κρίμα!


Καλά, απο ιατρικές κινδυνολογίες έχουμε χορτάσει. Εδώ πρόπερσι, τότε που ο Λοτζέσκι είχε αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα με τον σπλήνα του λόγω κάποιου ιού που δίνει τέτοια συμπτώματα, είχε γράψει κάποιος οτι απο "αξιόπιστη" πηγή, "μέσα απο την ομάδα", και κατι τέτοια που συνήθως γράφονται για να δικαιολογήσουν την υπερβολή που θα ακολουθήσει, είχε μάθει λέει οτι ο Λότζο ήταν σε άσχημη κατάσταση και ετοιμαζόταν για "τον μεγαλύτερο αγώνα της ζωής του....", που νομίζω οτι όλοι καταλαβαίνουμε τι εννοούσε ο ποιητής. Ε, λοιπόν, μια χαρά τα μπουμπουνάει ο Ματ τα τριποντάκια του ακόμα.

Τώρα ακούμε για οστική νέκρωση. Έστω και σαν υπόθεση. Και η πλάκα είναι οτι κάποιοι απο εμάς που απλά γκρινιάζαμε για την καθυστερημένη επάνοδο του αρχηγού στα παρκέ και τα βάζαμε με το ιατρικό επιτελείο οτι ίσως δεν κάνουν καλή δουλειά γιατί η ιστορία με τους τραυματισμούς μας ταλαιπωρεί χρόνια, τα ακούγαμε οτι δίχως να ξέρουμε τι είναι ασπιρίνη κάνουμε και κριτική σε ιατρικά θέματα.

Πραγματικά, άλλο να ανησυχούμε για τους παίχτες μας, να ανυπομονούμε να τους ξαναδούμε στα παρκέ και να λέμε και καμιά υπερβολή μέσα στην ασχετοσύνη μας για τους γιατρούς της ομάδας (όχι ιατρικής φύσης υπερβολές βέβαια), και άλλο να πέφτει αυθαίρετα μια υπόθεσης εργασίας με ένα αυστηρά ιατρικό ζητούμενο (οστική νέκρωση;!! αρνούμαι να το googlαρω κιόλας) και ύστερα να συζητάμε όλοι λες και έχει καμία βάση αυτή η υπόθεση.

By the way μια χαρά μου φάνηκε ο αρχηγός στην επάνοδο του. wos_sport3.gif

golitog7
QUOTE(john wick @ Dec 4 2017, 18:22 ) *
blink.gif
Αυτό κατάλαβες?
icon_wave.gif

μάλλον το κατάλαβαν πολλοί tongue.gif
Sence Of Defence
QUOTE (Coach Periklis @ Dec 4 2017, 16:16 ) *
πες μου τώρα ότι το εξέλαβες ως υπόδειξη αυτό το ποστ blink.gif

όταν κάποιος κάνει αντίλογο σε ποστ όπως "πουθενά αλλού τέτοιο κλίμα" , συγνώμη , αλλά κάπου ψάχνεται για τζερτζελέ


Ακριβώς αυτό σκέφτηκα και εγώ.
Λοιπόν η ομάδα μας βρωμάει υγεία και σε όποιον αρέσει smile.gif peace.gif 77.gif peace.gif
stefkorner
QUOTE (Sence Of Defence @ Dec 6 2017, 00:36 ) *
Λοιπόν η ομάδα μας βρωμάει υγεία και σε όποιον αρέσει


oταν λες βρωμαει υγεια ; σε φαση betadine ... ; ; 39.gif
Zephyr
QUOTE(stefkorner @ Dec 6 2017, 14:12 ) *
oταν λες βρωμαει υγεια ; σε φαση betadine ... ; ; 39.gif


Έχει πάρει μια εσάνς από τα πολλά "νοσοκομεία" που μας έχουν βρει biggrin.gif

Μια χαρά είμαστε, και Ολυμπιακός και ΠΑΟ βρίσκονται σε καλή κατάσταση, υγεία να υπάρχει και θα τα βρούμε τα υπόλοιπα.

ΥΓ. Καλά τώρα, σοβαρά τρώγεστε για το ποια ομάδα έχει καλύτερο κλίμα? Έλεος ρε γκάιζ...
lefpan
Μόλις χάσαμε από την ΑΕΚ. Κουρασμένη η ομάδα και άτυχη. Το πάλεψε όσο μπορούσε.
Δεν χάθηκε τίποτα. Μπράβο στα παιδιά για την προσπάθεια.

ΥΓ: Όσοι γουστάρετε κράξιμο στον Σφαιρό και είχατε λουφάξει με τις νίκες, μπορείτε να απασφαλίσετε. Πυρ κατά βούληση!
stefkorner
QUOTE (lefpan @ Dec 11 2017, 02:55 ) *
ΥΓ: Όσοι γουστάρετε κράξιμο στον Σφαιρό και είχατε λουφάξει με τις νίκες, μπορείτε να απασφαλίσετε. Πυρ κατά βούληση!


ε για να γινω και εγω συνηγορος του διαβολου ,εδωσε και τροφη αποψε ,που προσπαθουσε να σχεδιασει ενα συστημα στην πιο κρισιμη επιθεση του ματς ,με μουτζουρες & αγγλικα χειροτερα και απο του Πεδουλακη smiley.gif
(ισως να ηταν τρακαρισμενος απο την παρουσια της καμερας..)
αν και θεωρω οτι το ματς το χασε ο ταλαιπωρημενος.. Σπανουλης ,παρα το ενα μεγαλο τριποντο που εβαλε ! στην παρουσα φαση τα ποδια του ακομα δεν τον βοηθανε για να παιρνει ολες τις μεγαλες φασεις!λεω εγω ...
Coach Periklis
Ναι ο Σπαν φταίει , όχι ξέρω γω ότι χάσαμε ΚΑΙ Πρίντεζη / Μιλου

έχουμε γονατίσει

ήττα που δεν κάνει κακό , κάλο θα ήταν πλέον να χαλαρώσουμε και να κάνουμε ροτέησιον

η θέση χάθηκε , το πρωτάθλημα όμως όχι . Στην ευρωλίγκα είμαστε εξαιρετικά καλά
Stojako
Δεν τρέχει κάτι, πάλι break θέλαμε στο τέλος.
nikmamba
σιγουρα παιξανε ρολο οι απουσιες που ειπες

αλλα ο σπαν μπερδεψε τους χρονους και τη χημεια που ειχε βρει η περιφερεια.ουσιαστικα πρεπει να τα βρειτε απο την αρχη...
benchwarmer
Το αποτέλεσμα δεν λέει και πολλά. Δεν θα φτάσω στο σημείο να πω ότι καλύτερα να έχουμε μειονέκτημα έδρας παρά πλεονέκτημα, αλλά σε κάθε περίπτωση θα πρέπει να παίξουμε στο 110% τον Μάιο, τα τελευταία αρκετά χρόνια το πρωτάθλημα το έχει πάρει η ομάδα που ήταν στην καλύτερη κατάσταση στους τελικούς, ανεξαρτήτως έδρας.

Φυσικά για μένα το πρωτάθλημα είναι ο 2ος (μακράν) στόχος... Επίσης, όσον αφορά τον 3ο στόχο, ευκαιρία να καταλάβουν όλοι ότι και ο τελικός κυπέλλου θα χρειαστεί μεγάλη προσπάθεια και δεν θα είναι βόλτα.

Πέρα από αυτά τα "θετικά", τα αρνητικά φυσικά είναι ότι η εικόνα δεν ήταν καθόλου καλή. Ειδικά στην περιφέρεια πρέπει να ξεμπλεχτούν οι χρόνοι και οι ρόλοι. Χρόνος υπάρχει βέβαια για αυτό, δεν βοηθάει πάντως και το ότι ατομικά κάποιοι είναι εμφανώς σε μέτρια κατάσταση. Όπως επίσης δεν μου άρεσε το γεγονός ότι ο Μιλουτίνοφ (που επίσημα από την ΚΑΕ γύρισε το πόδι του) ξαναμπήκε(!!) στο τέλος για λίγο (και δεν πατούσε καλά). Αν το πληρώσουμε αυτό θα είναι όντως έγκλημα, πολύ μεγαλύτερο από μία ήττα τον Δεκέμβρη όπου τι να κάνουμε, παίζουν και οι άλλοι μπάσκετ.
Conan1982
Εκτός Παπαπέτρου, Αγραβάνης μετά Πρίντεζης και Μιλουτίνοφ πόσα να αντέξουμε πια.
Για την περιφέρεια βέβαια είναι ένα θέμα ο Ρόμπερτς που φαίνεται να έχει αποσυντονιστεί με την επιστροφή του Σπανούλη
airg
Σε λιγότερο απο 48 ωρες απο τη Ρεάλ, το φοβομουν το παιχνιδι.
Τωρα αν αποσυντονιστηκε ο Ρομπερτς απο την επιστροφή του Σπανουλη, εχει 1.000.000 λογους για να ξανασυντονιστει.
Sokos
Νομίζω σωστά κανείς (σχεδόν) δεν ασχολείται με την ήττα, σαν αποτέλεσμα. Δεν επηρεάζει κάποιον στόχο, καθώς ούτως ή άλλως πρέιπει να κάνουμε διπλό(ά) στο ΟΑΚΑ αν θέλουμε πρωτάθλημα. Το πλεονέκτημα έδρας δεν νομίζω ότι παίζει και τόσο σημαντικό ρόλο πλέον.

Πιστεύω ο κόουτς προτίμησε να δώσει στον Σπανούλη λεπτά να βρει πατήματα παρά να εξασφαλίσει σόνι και καλά την νίκη. Είχε δει από προχθές ότι δεν πατούσε καλά η ομάδα με αυτόν μέσα και παρόλα αυτά τον είχε σήμερα στο τέλος να κάνει το ένα λάθος μετά το άλλο και πραγματικά να γίνεται ο καλύτερος παίκτης της ΑΕΚ από το 61-62 και μετά. Ίσως έκρινε ότι αξίζει να χαθεί ενα ματς παρά να φανεί ότι δεν τον εμπιστεύεται στα τελευταία λεπτά. Κοιτούσε ίσως λίγο περισσότερο το μεσοπρόθεσμο ώφελος παρά μία νίκη στην κανονική περίοδο του ελληνικού πρωταθλήματος.

Τα σημαντικά της ημέρας κατά την γνώμη μου:
1. Πόσο σοβαρά είναι τα προβλήματα των Πρίντεζη & Milutinov, που έρχονται να προστεθούν στους Αγραβάνη και Παπαπέτρου.
2. Πως θα μπορέσουν οι περιφερειακοί πέραν του Σπανούλη να διατηρήσουν υψηλή απόδοση, με αυτόν μέσα να παίρνει πολύ χρόνο και πολλές αποφάσεις (& στην αρχή μάλλον λανθασμένες κιόλας). Σήμερα προς το τέλος έκανε ΜΟΝΟ λάθη.
3. Πως θα αποτρέψει ο κόουτς το ενδεχόμενο να αρχίσουν γενικά Σπανουλειάδες από δω και πέρα, με τους παίκτες να αφήνουν την μπάλα στα χέρια του Σπανούλη για να καταλήγει σε μία ωραιότατη ποικιλία.
4. Τρομακτική αστοχία (ξανά) και επιμονή στο τρίποντο. Πήγε το τούβλο... Μέχρι και ο Strelnieks τα έσπασε. Ο δε Thomson δεν μπορώ να κατάλαβω πως κάπως, κάπου, κάποτε θεωρήθηκε φονικός σουτέρ. Σε οτιδήποτε άλλο κάνει μέσα στο παρκέ, είναι σαφώς καλύτερος απ' ότι στο σουτ.

Το παιχνίδι στην Γερμανία είναι εξαρχής πολύ δύσκολο μιας και ο Τρινκιέρι μας έχει πιάσει κότσο χρόνια τωρα. Ειδικά στο ενδεχόμενο να κατεβούμε με ψηλούς McClean, Wiltjer και Μπόγρη, θα πρέπει να έρθουν τα πάνω κάτω για να είμαστε απλά ανταγωνιστικοί. Ακολουθεί και δύσκολο πρόγραμμα με CSKA, Efes & Zalgiris και δεν είναι απίθανο να εκτροχιαστεί η κατάσταση.

Θέλω να πιστεύω πάντως πως όλοι θα διατηρήσουν την ψυχραιμία τους σε ενδεχόμενες δυσκολίες.


Redoctor
Μπραβο στην Αεκ για τη νικη. Πλεον φαινεται να ειναι στο επιπεδο να κερδίζει τους 2 μεγάλους οταν τους πετυχαινει σε κακο φεγγάρι

Συμφωνω οτι η ηττα μπορει να ειναι ακομα και καλο αποτέλεσμα.
Πλεον δεν μας νοιαζει η Α1 πρακτικα και θα μπορούν να ξεκουράζονται οι βασικοι και να μην καταπονουνται παιχτες με μικροτραυματισμους οπως σήμερα ο μιλου.

* προσωπικα ανετα ανταλασσα 3 χρονια ατιτλιας στην ελλαδα με μια Ευρωλίγκα!!!

Τα προβλήματα ειναι ξεκαθαρα η πολυ κακη κατασταση του γερασμενου πλεον Σπανούλη. Βεβαια αναμενουμε να τον δουμε μετα απο 1 μηνα για να κρινουμε καλυτερα.

Επισης ο μαντζαρης συνεχίζει να μην δικαιολογεί τις 900.000 που παιρνει πλεον εστω και αν ειναι θεωρητικά πλεον 4ος στο rotation των γκαρντ.

Τελος πρόβλημα υπάρχει και στο μπακ απο του πρι οσο λειπει και ο Velvet!

Συνεχιζουμε-δεν ξενερωνουμε

* νομιζω ειχαμε να χασουμε στην Α1 απο το 2012 απο ομαδα εκτος ΠΑΟ
** στα 3 πρωταθλήματα που πηραμε παντα ειχαμε πλεονεκτημα έδρας. Να δουμε αν θα κανουμε υπερβαση φετος οσον αφορα αυτο.
*** θα λεγα τιποτα για το επιπεδο του dpg7132... τι να κανουν και οι φιλοι του ΠΑΟ βεβαια με την τραγική κατάσταση ΟΛΩΝ των υπολοίπων τμηματων...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.