Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Επικαιρότητα 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
Kalispera
Με κάθε επιφύλαξη μεταφέρω μια φήμη απο άτομο που δουλέυει στην διοίκηση του Σ.Ε.Φ,χωρίς να έχω κάποιο αποδεικτικό πειστήριο και χωρίς να γνωρίζω αν αληθεύουν οι εν λόγω ισχυρισμοί.Οι Αγγελόπουλοι λέγεται,λοιπόν,οτι σιγά-σιγά τα μαζεύουν και συζητούν με Μαρινάκη για την μεταβίβαση των μετοχών του μπασκετικού Ολυμπιακού.
basket72
QUOTE (Mambula24 @ May 28 2018, 11:11 ) *
. .επιπλέον καλό τρικ θα ήταν να ξεκινήσει ο στριελνιεξ αντί του σπάνιου λήψη οακα και να μπαίνει ο μιλάτε 2 δεκάλεπτο που θα χει διαβάσει παιχνίδι και να δώσει 10π 20α ..


Κατατοπιστικότατος.


rankin
Απο τις λίγες σεζον η φετινή, όπου αλλαγή προπονητή εντός της σεζον, θα ειχε θετικό αντίκτυπο

Ο κοουτς εχει δεσει την ομαδα με βαρίδια και βουλιάζουμε καθημερινά
Mambula24
QUOTE (basket72 @ May 28 2018, 16:06 ) *
Κατατοπιστικότατος.

Συγγνώμη φίλε. ..εννοούσα να μπαίνει ο Σπανουλη διάβασες και να κάνει ότι θέλει παρκέ (είμαι από κινητό και το τ9 τα σπαει)
basket72
QUOTE (Mambula24 @ May 28 2018, 16:53 ) *
Συγγνώμη φίλε. ..εννοούσα να μπαίνει ο Σπανουλη διάβασες και να κάνει ότι θέλει παρκέ (είμαι από κινητό και το τ9 τα σπαει)



Δεν ήταν δα και για συγνώμη rolleyes.gif ... όπως κι να' χει όμως είναι αισιόδοξο (στις μέρες και στον τόπο μας) που μπήκες στον κόπο να ζητήσεις συγνώμη, έστω κι αν δεν έκανες και κάτι κακό. Να σαι καλά.
Suns7
QUOTE (Kalispera @ May 28 2018, 15:21 ) *
Με κάθε επιφύλαξη μεταφέρω μια φήμη απο άτομο που δουλέυει στην διοίκηση του Σ.Ε.Φ,χωρίς να έχω κάποιο αποδεικτικό πειστήριο και χωρίς να γνωρίζω αν αληθεύουν οι εν λόγω ισχυρισμοί.Οι Αγγελόπουλοι λέγεται,λοιπόν,οτι σιγά-σιγά τα μαζεύουν και συζητούν με Μαρινάκη για την μεταβίβαση των μετοχών του μπασκετικού Ολυμπιακού.


AMEN
yorgos
QUOTE(Suns7 @ May 28 2018, 18:26 ) *
AMEN

Δεν ξέρω τι είναι χειρότερο. Να αναλάβει ο Μαρινάκης και να έχει το τμήμα μπάσκετ παρατημένο όπως ο Κόκκαλης με Τζιγκάνοβιτς και σία ή να ασχοληθεί όντως και να μας λείπει μόνο ο Μπέος από το παρεάκι που θα ποδοσφαιροποιήσει το μπάσκετ; Πολύ άσχημο σενάριο να αναλάβει ο Μαρινάκης, για όλους.
ag97
QUOTE (yorgos @ May 29 2018, 02:13 ) *
Δεν ξέρω τι είναι χειρότερο. Να αναλάβει ο Μαρινάκης και να έχει το τμήμα μπάσκετ παρατημένο όπως ο Κόκκαλης με Τζιγκάνοβιτς και σία ή να ασχοληθεί όντως και να μας λείπει μόνο ο Μπέος από το παρεάκι που θα ποδοσφαιροποιήσει το μπάσκετ; Πολύ άσχημο σενάριο να αναλάβει ο Μαρινάκης, για όλους.

παντως τον Ερασιτεχνη μια χαρα ανταγωνιστικο τον εχει
yorgos
QUOTE(ag97 @ May 29 2018, 02:20 ) *
παντως τον Ερασιτεχνη μια χαρα ανταγωνιστικο τον εχει

Άλλο μέγεθος και το μπάσκετ θέλει τεχνογνωσία και πολύ περισσότερο χρόνο. Τουσ σκυλοκαβγάδες με το ΔΓ τους θεωρώ αναπόφευκτους...
Coach Periklis
QUOTE (yorgos @ May 29 2018, 02:28 ) *
Άλλο μέγεθος και το μπάσκετ θέλει τεχνογνωσία και πολύ περισσότερο χρόνο. Τουσ σκυλοκαβγάδες με το ΔΓ τους θεωρώ αναπόφευκτους...


αν ασχοληθεί επιδερμικά και αφήσει τον οργανισμό σε χέρια "τεχνοκρατών" ( Σκινδήλια που ξέρει και κάτι π.χ. ;; ) και απλά διαχειρίζεται τα οικονομικά & διοικητικά ΑΥΣΤΗΡΑ ... ΙΣΩΣ τον ανεχτούμε

απίθανο οπότε θα μας κόψει το μπάσκετ ....αλλά μη γελιέστε . Το ΣΕΦ θα γεμίζει και παίζει να πάρουμε και κανά τρόπαιο wink.gif

οι τρελοί πεθάνανε δεν υπάρχει άλλος λογικά να θέλει να αναλάβει πλην Μαρινάκη ( αν ενδιαφέρεται όντως )

τι λείπει τι λείπει ;; Να δούμε και Ιβάν στον ΠΑΟΚ ;;
RipCity
QUOTE (Coach Periklis @ May 29 2018, 02:39 ) *
αν ασχοληθεί επιδερμικά και αφήσει τον οργανισμό σε χέρια "τεχνοκρατών" ( Σκινδήλια που ξέρει και κάτι π.χ. ;; ) και απλά διαχειρίζεται τα οικονομικά & διοικητικά ΑΥΣΤΗΡΑ ... ΙΣΩΣ τον ανεχτούμε

απίθανο οπότε θα μας κόψει το μπάσκετ ....αλλά μη γελιέστε . Το ΣΕΦ θα γεμίζει και παίζει να πάρουμε και κανά τρόπαιο wink.gif

οι τρελοί πεθάνανε δεν υπάρχει άλλος λογικά να θέλει να αναλάβει πλην Μαρινάκη ( αν ενδιαφέρεται όντως )

τι λείπει τι λείπει ;; Να δούμε και Ιβάν στον ΠΑΟΚ ;;

Eντάξει εγώ προσωπικά έχω ξεπεράσει τη φάση "αρκεί να χώνει λεφτά για την ομάδα μου και δε με νοιάζει ποιος είναι". Άνθρωποι σαν τον Μαρινάκη μακριά από την ομάδα μου.
thanath
QUOTE (Coach Periklis @ May 29 2018, 03:39 ) *
αν ασχοληθεί επιδερμικά και αφήσει τον οργανισμό σε χέρια "τεχνοκρατών" ( Σκινδήλια που ξέρει και κάτι π.χ. ;; ) και απλά διαχειρίζεται τα οικονομικά & διοικητικά ΑΥΣΤΗΡΑ ... ΙΣΩΣ τον ανεχτούμε

απίθανο οπότε θα μας κόψει το μπάσκετ ....αλλά μη γελιέστε . Το ΣΕΦ θα γεμίζει και παίζει να πάρουμε και κανά τρόπαιο wink.gif

οι τρελοί πεθάνανε δεν υπάρχει άλλος λογικά να θέλει να αναλάβει πλην Μαρινάκη ( αν ενδιαφέρεται όντως )

τι λείπει τι λείπει ;; Να δούμε και Ιβάν στον ΠΑΟΚ ;;


Έχει που έχει έναν ιδιοκτήτη που περισσότερο ταιριάζει στο ελληνικό ποδόσφαιρο (ΔΓ), να πάμε και σε αυτούς που έχουν καταστρέψει - καταστρέφουν το ποδόσφαιρο δεν είναι πολύ?? Περισσότερο απ' όλους σε τέτοιο σενάριο, λυπάμαι τον Αγγελόπουλο της ΑΕΚ που θα τον φάνε λάχανο!
akratacity
Το σεναριο για Μαρινακη ειναι εφιαλτικο κατα τη γνωμη μου. Μπορει να ζησουμε παλι εποχες παχιων αγελαδων αλλα θα ζησουμε μαζι και αλλες καταστασεις που πιθανοτατα θα μας κοψουν και το μπασκετ μετα τη μπαλα. Ελπιζω και ευχομαι να μην ισχυει.

υγ δεν μπορω να μην σχολιασω οτι οι κατηγορουντες τοσα χρονια το ηθος των Αγγελοπουλων (για ενα μπλουζακι και μια μουντζα) σε περιπτωση ερχομου του Βαγγελα του Μαρινακη θα φανε στα μουτρα ατοφιο ΗΘΟΣ 40 καρατιων... smiley.gif
RidersOnTheStorm
Μπορει να μας κοψει το μπασκετ ο Μαρινακης οπως λενε πολλοι,αλλα τουλαχιστον θα εχουμε λογικα επικες μονομαχιες με ντιπιτζι να ξεχνιομαστε.
green_sky
Ρε παιδια αν παρει ο Μαρινακης και το μπασκετ νομιζετε οτι θα ασχολειται ο ιδιος ? Θα βαλει δυο ανθρωπους της εμπιστοσυνης του να το τρεχουν το τμημα.
Για μενα μακαρι να το παρει το τμημα ,να βαλει και χρηματα ,οποτε θα αναγκαστει εκ των πραγματων να ακολουθησει και ο Δ.Γ και μακαρι να μπει και στον ΠΑΟΚ ο Σαββιδης,οποτε πολυ πιθανο καποια στιγμη να βρεθει καποιος με πραγματικη οικονομικη επιφανεια να παρει τον ΑΡΗ.Η ΑΕΚ εχει ηδη καλη διοικηση .
Ο ανταγωνισμος εστω και καποιες φορες με αθεμιτα μεσα ,εχει ως αποτελεσμα οι ομαδες να ανεβαινουν επιπεδο.Ο ενας συμπαρασυρει τον αλλον.
Το πραγμα στην Ελλαδα αρχιζει και δεν εχει κανενα ενδιαφερον,σε τετοιο σημειο που εμενα προσωπικα,δεν μου λεει τιποτα , παρει δεν παρει η ομαδα μου το πρωταθλημα.
Νομιζω οτι ενα γενικο φρεσκαρισμα θα κανει καλο σε ολους.
Η συγκρουση συμφεροντων ειναι αναποφευκτη.Υπηρχε ,υπαρχει και θα υπαρχει.
Εμεις σαν φιλαθλοι ή οπαδοι απλα οφειλουμε να φιλτραρουμε γεγονοτα και συμπεριφορες.
Αυτα που κανουν στον καθενα τα κραταει.Τα υπολοιπα στο καλαθι των αχρηστων.
RipCity
QUOTE (green_sky @ May 29 2018, 13:35 ) *
Ρε παιδια αν παρει ο Μαρινακης και το μπασκετ νομιζετε οτι θα ασχολειται ο ιδιος ? Θα βαλει δυο ανθρωπους της εμπιστοσυνης του να το τρεχουν το τμημα.
Για μενα μακαρι να το παρει το τμημα ,να βαλει και χρηματα ,οποτε θα αναγκαστει εκ των πραγματων να ακολουθησει και ο Δ.Γ και μακαρι να μπει και στον ΠΑΟΚ ο Σαββιδης,οποτε πολυ πιθανο καποια στιγμη να βρεθει καποιος με πραγματικη οικονομικη επιφανεια να παρει τον ΑΡΗ.Η ΑΕΚ εχει ηδη καλη διοικηση .
Ο ανταγωνισμος εστω και καποιες φορες με αθεμιτα μεσα ,εχει ως αποτελεσμα οι ομαδες να ανεβαινουν επιπεδο.Ο ενας συμπαρασυρει τον αλλον.
Το πραγμα στην Ελλαδα αρχιζει και δεν εχει κανενα ενδιαφερον,σε τετοιο σημειο που εμενα προσωπικα,δεν μου λεει τιποτα , παρει δεν παρει η ομαδα μου το πρωταθλημα.
Νομιζω οτι ενα γενικο φρεσκαρισμα θα κανει καλο σε ολους.
Η συγκρουση συμφεροντων ειναι αναποφευκτη.Υπηρχε ,υπαρχει και θα υπαρχει.
Εμεις σαν φιλαθλοι ή οπαδοι απλα οφειλουμε να φιλτραρουμε γεγονοτα και συμπεριφορες.
Αυτα που κανουν στον καθενα τα κραταει.Τα υπολοιπα στο καλαθι των αχρηστων.


Mέχρι και στις τελείες διαφωνώ smiley.gif Το να θεωρούμε οκ αθέμιτα μέσα ας πούμε δεν ξέρω πως γίνεται να το λες.
green_sky
QUOTE (RipCity @ May 29 2018, 14:51 ) *
Mέχρι και στις τελείες διαφωνώ smiley.gif Το να θεωρούμε οκ αθέμιτα μέσα ας πούμε δεν ξέρω πως γίνεται να το λες.

Εσυ ξερεις καποιον τομεα στην ζωη που ζουμε, που να εχει να κανει με χρημα και να ειναι ολα αγγελίκα πλασμενα ?
Εγω τουλαχιστον δεν ξερω κανεναν.Αλλο πως θα θελαμε να ειναι τα πραγματα και αλλο πως ειναι στην πραγματικοτητα.
RipCity
QUOTE (green_sky @ May 29 2018, 14:02 ) *
Εσυ ξερεις καποιον τομεα στην ζωη που ζουμε, που να εχει να κανει με χρημα και να ειναι ολα αγγελίκα πλασμενα ?
Εγω τουλαχιστον δεν ξερω κανεναν.Αλλο πως θα θελαμε να ειναι τα πραγματα και αλλο πως ειναι στην πραγματικοτητα.


Το να το θεωρούμε θεμιτό και να το ενθαρρύνουμε αν μας βολεύει είναι το πρόβλημά μου. Άλλο ξέρω, άλλο το δέχομαι.
green_sky
QUOTE (RipCity @ May 29 2018, 15:08 ) *
Το να το θεωρούμε θεμιτό και να το ενθαρρύνουμε αν μας βολεύει είναι το πρόβλημά μου. Άλλο ξέρω, άλλο το δέχομαι.

Μα ειναι μια πραγματικοτητα.Εκει διαφωνουμε.Τα αθεμιτα μεσα υπηρχαν ,υπαρχουν και θα υπαρχουν.
Θεωρεις οτι αν μπει ο Μαρινακης στον ΟΣΦΠ ,ο Σαββδης στον ΠΑΟΚ και υπαρχει και ο Δ.Γ στον ΠΑΟ ,δεν θα γινει η μαχη
του Δραμαλη ?
Το θεμα ειναι μεσα απο τον ανταγωνισμο να ανεβει το επιπεδο των Ελληνικων ομαδων και να μην ειναι ενα σκαλι κατω απο Ρωσσικες,Τουρκικες και Ισπανικες.Αυτο πρεπει να ενδιαφερει εμας.Να ανεβουμε επιπεδο.
Οι συγκρουσεις των επιχειρηματιων ειναι αναποφευκτες και ειναι δικο τους θεμα.
RipCity
QUOTE (green_sky @ May 29 2018, 14:18 ) *
Μα ειναι μια πραγματικοτητα.Εκει διαφωνουμε.Τα αθεμιτα μεσα υπηρχαν ,υπαρχουν και θα υπαρχουν.
Θεωρεις οτι αν μπει ο Μαρινακης στον ΟΣΦΠ ,ο Σαββδης στον ΠΑΟΚ και υπαρχει και ο Δ.Γ στον ΠΑΟ ,δεν θα γινει η μαχη
του Δραμαλη ?
Το θεμα ειναι μεσα απο τον ανταγωνισμο να ανεβει το επιπεδο των Ελληνικων ομαδων και να μην ειναι ενα σκαλι κατω απο Ρωσσικες,Τουρκικες και Ισπανικες.Αυτο πρεπει να ενδιαφερει εμας.Να ανεβουμε επιπεδο.
Οι συγκρουσεις των επιχειρηματιων ειναι αναποφευκτες και ειναι δικο τους θεμα.


Θα μπορούσα βέβαια να σου πω πως είδα πως ανέβηκε και το επίπεδο του ελληνικού ποδοσφαίρου τελικά που σε λίγο δε θα μας αφήνουν να περνάμε τα σύνορα.

Από εκεί και πέρα όχι το να μάχονται ποιος θα πάρει τον έλεγχο των διαιτητών και των δικαστών δε το θεωρώ δικό τους θέμα. Είναι και δικό μου αν το επικροτώ προκειμένου να μπει ένα μύριο παραπάνω στην ομάδα μου. Μια χαρά τα καταφέρνουμε και τώρα σε ότι αφορά το μπάτζετ δόξα το Θεό.
Coach Periklis
Δεν είμαστε ένα σκαλί κάτω από Ρωσσικες,Τουρκικες και Ισπανικες.

Είμαστε ένα σκαλί από ΤΣΣΚΑ , Ρεαλ, Φενερ

Και για Φενερ θα εξαρτηθεί απ την οικονομία της χώρας αν θα συνεχίσει έτσι

εγώ έχω άλλη άποψη , ότι αγαπάς και υποστηρίζεις το σήμα - σύλλογο - την ιδέα - την φανέλα . ΌΧΙ τα πρόσωπα

Καταλαβαίνω και την αντίθετη άποψη ότι είναι εταιρείες ή ότι αν το πρόσωπο που διοικεί ή είναι ιδιοκτήτης δεν μας αντιπροσωπεύει. Αλλά Ολυμπιακός είμαστε όλοι εμείς

Τεσπα ας πάμε παρακάτω γιατί αυτά είναι σενάρια
green_sky
QUOTE (RipCity @ May 29 2018, 15:26 ) *
Θα μπορούσα βέβαια να σου πω πως είδα πως ανέβηκε και το επίπεδο του ελληνικού ποδοσφαίρου τελικά που σε λίγο δε θα μας αφήνουν να περνάμε τα σύνορα.

Από εκεί και πέρα όχι το να μάχονται ποιος θα πάρει τον έλεγχο των διαιτητών και των δικαστών δε το θεωρώ δικό τους θέμα. Είναι και δικό μου αν το επικροτώ προκειμένου να μπει ένα μύριο παραπάνω στην ομάδα μου. Μια χαρά τα καταφέρνουμε και τώρα σε ότι αφορά το μπάτζετ δόξα το Θεό.

Ασε την μπαλα.Ειναι αλλη ιστορια αλλα τα μεγεθη.
Στο μπασκετ τωρα ειναι ολα οκ δηλαδη ? Οχι δεν ειναι.Και τωρα δεν ειναι.Και πριν δεκα χρονια δεν ηταν.
Θελω ομως να μπει ο Μαρινακης στον Ολυμπιακο για να φερει τον Γιουλ που λεει ο λογος και να αναγκαστει ο δικος μου προεδρος να μου φερει τον Ντεκολο που λεει ο λογος και να μην διαβαζω για βομβες Μακφαντεν.
Αν μπει ο Μαρινακης και ο Σαββιδης θα χαλασουν τα πραγματα ? Χαλασμενα ηταν,ειναι και θα ειναι.
Φιλε μου βλεπουμε τα γεγονοτα απο εντελως διαφορετικη οπτικη.
Nemesakos
QUOTE (Coach Periklis @ May 29 2018, 15:30 ) *
Δεν είμαστε ένα σκαλί κάτω από Ρωσσικες,Τουρκικες και Ισπανικες.

Είμαστε ένα σκαλί από ΤΣΣΚΑ , Ρεαλ, Φενερ

Και για Φενερ θα εξαρτηθεί απ την οικονομία της χώρας αν θα συνεχίσει έτσι

εγώ έχω άλλη άποψη , ότι αγαπάς και υποστηρίζεις το σήμα - σύλλογο - την ιδέα - την φανέλα . ΌΧΙ τα πρόσωπα

Καταλαβαίνω και την αντίθετη άποψη ότι είναι εταιρείες ή ότι αν το πρόσωπο που διοικεί ή είναι ιδιοκτήτης δεν μας αντιπροσωπεύει. Αλλά Ολυμπιακός είμαστε όλοι εμείς

Τεσπα ας πάμε παρακάτω γιατί αυτά είναι σενάρια


Ναι αλλά κάποια πρόσωπα έκαναν αυτούς που αγαπάνε τον σύλλογο την ιδέα την φανέλα, να σταματήσουν να ασχολούνται με το ποδόσφαιρο. Είτε για πράσινους λέω είτε για κόκκινους...
RipCity
QUOTE (Nemesakos @ May 29 2018, 14:36 ) *
Ναι αλλά κάποια πρόσωπα έκαναν αυτούς που αγαπάνε τον σύλλογο την ιδέα την φανέλα, να σταματήσουν να ασχολούνται με το ποδόσφαιρο. Είτε για πράσινους λέω είτε για κόκκινους...


Ακριβώς. Μου έκοψε το ποδόσφαιρο προσωπικά κι ας έφερε 7 σερί πρωταθλήματα. Δε θέλω να γίνει το ίδιο και με το μπάσκετ. Ποτέ δε θα είναι τα πράγματα αθώα, αλλά να δεχθώ ανθρώπους με κασέτες, με δικαστήρια, με καταγγελίες να κάνουν κουμάντο επειδή θα μου φέρουν τον DeColo αντί του Strelnieks όχι δε θα το κάνω. Είναι το θέμα που βάζει τα όριά του ο καθένας. Δε θέλω νίκη πατώντας επί πτωμάτων.

Άσε βέβαια που η ίδια μου η ομάδα στο μπάσκετ έχει αποδείξει πως δε χρειάζεται unlimited budget για να κάνεις κάτι αξιέπαινο. Και το χάρηκα περισσότερο απ' ότι έχω χαρεί ποτέ σε οποιοδήποτε τμήμα του Ολυμπιακού. Βασικά ήταν η μεγαλύτερη αθλητική χαρά που πήρα στη ζωή μου και δεν έγινε με αυτά τα 5 μύρια παραπάνω.
Reporter1983
Με τον Παπ που εχει κλεισει στον βαζελο δε βλεπω να εχει ασχοληθει κανεις εδω μεσα
john wick
QUOTE (Reporter1983 @ May 29 2018, 13:53 ) *
Με τον Παπ που εχει κλεισει στον βαζελο δε βλεπω να εχει ασχοληθει κανεις εδω μεσα




inside info?
Nemesakos
QUOTE (Reporter1983 @ May 29 2018, 16:53 ) *
Με τον Παπ που εχει κλεισει στον βαζελο δε βλεπω να εχει ασχοληθει κανεις εδω μεσα


Σαν τον Μάντζαρη, τον Σλούκα, τον Παπανικολάου?
thanath
QUOTE (green_sky @ May 29 2018, 15:18 ) *
Μα ειναι μια πραγματικοτητα.Εκει διαφωνουμε.Τα αθεμιτα μεσα υπηρχαν ,υπαρχουν και θα υπαρχουν.
Θεωρεις οτι αν μπει ο Μαρινακης στον ΟΣΦΠ ,ο Σαββδης στον ΠΑΟΚ και υπαρχει και ο Δ.Γ στον ΠΑΟ ,δεν θα γινει η μαχη
του Δραμαλη ?
Το θεμα ειναι μεσα απο τον ανταγωνισμο να ανεβει το επιπεδο των Ελληνικων ομαδων και να μην ειναι ενα σκαλι κατω απο Ρωσσικες,Τουρκικες και Ισπανικες.Αυτο πρεπει να ενδιαφερει εμας.Να ανεβουμε επιπεδο.
Οι συγκρουσεις των επιχειρηματιων ειναι αναποφευκτες και ειναι δικο τους θεμα.


Ναι το είδαμε πως ανέβηκε το επίπεδο και στο ελληνικό ποδόσφαιρο που υπάρχουν αυτοί που λες + τον Μελισσανίδη αντί του ΔΓ που κοιτάνε ποιος θα γίνει χαλίφης στην θέση του χαλίφη.. Ο ΔΓ είναι υπεραρκετός στο μπάσκετ..

ΥΓ. Είναι τόσο ουτοπικό να θες προέδρους σαν τον Παύλο και τον Αγγελόπουλο της ΑΕΚ ή σε χαμηλότερο επίπεδο τον Λιόλιο του Προμηθέα?
papp7
QUOTE (Reporter1983 @ May 29 2018, 16:53 ) *
Με τον Παπ που εχει κλεισει στον βαζελο δε βλεπω να εχει ασχοληθει κανεις εδω μεσα



What?
Mambula24
Λοιπόν ένας πιθανός ερχομός του μαρινακη στο μπάσκετ δεν θα έκανε απαραίτητα κακό στην ομάδα....αν έβαζε κάποιον έμπιστο ώστε όλα να κυλούν σωστά χωρίς οπαδιλικια και μαγκιές....επιπλέον ο μαρινακης έχει δείξει και στο παρελθόν ότι ενδιαφέρεται για όλα τα τμήματα. .αν θυμάμαι καλά έπειτα από διασυρμό στο βολευ έδωσε 1μυριο και έφερε αγκάμεζ οπότε πιθανόν αν αναλάβει αυτός να αυξηθεί και το μπάτζετ

ΥΓ: Συγγνώμη παιδιά αλλά πιστεύω ότι μέχρι και τα μπάτζετ είναι προκαθορισμενα έτσι ώστε να αποπροσανατολιζεται ο λαός. .πχ αν είχαμε 20-30 μύρια μπάτζετ δεν θα ασχολούμασταν με τις ώρες να βρούμε καλούς και εξελιξιμους παίκτες θα λέγαμε σβεντ πάρε όσα θες και ελα
Zephyr
QUOTE(Reporter1983 @ May 29 2018, 16:53 ) *
Με τον Παπ που εχει κλεισει στον βαζελο δε βλεπω να εχει ασχοληθει κανεις εδω μεσα


QUOTE(john wick @ May 29 2018, 16:56 ) *
inside info?


Καρατσεκαρισμένο icon_drunk.gif .
Redoctor
Ελπιδοφορες εμφανισεις: Φορμαρισμενος στρελνιεκς, σταθερα ανεβασμενος Ουιλτζερ, και ο σε καλυτερη κατασταση Μιλου

Μη ελπιδοφορες: Μακλιν κακος, μαντζαρης νταξει πονανε τα ματια μας. Και Πριντεζης δυστυχως συνεχιζει να ναι αστοχος και κουρασμενος

Αν ανεβουν Παπ και Σπαν εχουμε ελπιδες αλλιως δυσκολα τα πραγματα. Η ομαδα χωρις τον Σπαν λειτουργει πιο απελευθερωμενα οταν εχει νορμαλ ποσοστο στο τριποντο. Δυστυχως δεν καταφερε ο Σφαιρο να κανει την ομαδα να μην εξαρταται πληρως απο τον Σπανουλη οταν ειναι μεσα.

ΥΓ Ουιλτζερ ανανεωση χθες. Ως 6ος ξενος και οχι 7ος. Πολυ καλο σουτ. Μεσα σε ολες τις φασεις μπροστα και πισω και με καλο IQ

* Mεγάλο φάουλ από Σφαιρό που ξεχασε τον Ουιλτζερ στα 3 πρωτα ματς με Ζαλγκριις για να παιζει με 35 ενεσεις ο Πριντεζης που ηταν και κακος. Ισως να μασταν Βελιγραδι με αυτη την προσαρμογη.
Kalispera
QUOTE (Reporter1983 @ May 29 2018, 16:53 ) *
Με τον Παπ που εχει κλεισει στον βαζελο δε βλεπω να εχει ασχοληθει κανεις εδω μεσα

Ποιόν Παπ από τους 2?
rchos
QUOTE(Nemesakos @ May 29 2018, 16:57 ) *
Σαν τον Μάντζαρη, τον Σλούκα, τον Παπανικολάου?


Είναι η έναρξη των τελικών αυτά τα δημοσιεύματα εξαπανέκαθεν!

smiley.gif
yorgos
QUOTE
ΥΓ: Συγγνώμη παιδιά αλλά πιστεύω ότι μέχρι και τα μπάτζετ είναι προκαθορισμενα έτσι ώστε να αποπροσανατολιζεται ο λαός. .πχ αν είχαμε 20-30 μύρια μπάτζετ δεν θα ασχολούμασταν με τις ώρες να βρούμε καλούς και εξελιξιμους παίκτες θα λέγαμε σβεντ πάρε όσα θες και ελα

huh.gif
basket72
QUOTE (RipCity @ May 29 2018, 15:08 ) *
Το να το θεωρούμε θεμιτό και να το ενθαρρύνουμε αν μας βολεύει είναι το πρόβλημά μου. Άλλο ξέρω, άλλο το δέχομαι.



Από τα ποστς που δίνουν αξία στο φόρουμ.
RidersOnTheStorm
QUOTE (Mambula24 @ May 29 2018, 18:21 ) *
ΥΓ: Συγγνώμη παιδιά αλλά πιστεύω ότι μέχρι και τα μπάτζετ είναι προκαθορισμενα έτσι ώστε να αποπροσανατολιζεται ο λαός. .πχ αν είχαμε 20-30 μύρια μπάτζετ δεν θα ασχολούμασταν με τις ώρες να βρούμε καλούς και εξελιξιμους παίκτες θα λέγαμε σβεντ πάρε όσα θες και ελα


Ποιοι ειναι και τι μας κρυβουν?Καμερα σε μενα

Δηλαδη ο ΔΓ και οι Αγγελοπουλοι κρατανε τα μπατζετ στα 10 μυρια για να ψαχνουμε εμεις παιχτες και να αποσπομαστε απο την πραγματικοτητα,γιατι ως γνωστον εδω μπαινουν να δουν τι παιχτες εχουμε εμεις να προτεινουμε που ειμαστε ολοι σκαουτερ ολκης.Δεν εχουν δηλαδη ενα ολοκληρο επιτελειο να εξεταζει παιχτες και να κανει προτασεις.Απλα αραζουν ολο το καλοκαιρι σε εξωτικα νησια και πριν πεσουν για υπνο ριχνουν μια ματια εδω μεσα να δουν τι γραψαμε για να φτιαξουν την ομαδα τους.Ειναι σαν να λες οτι ο φιλος σου που βρηκε γκομενα ειναι συνομωσια των ιλουμινατι για να σε αποσπασουν απο την πραγματικοτητα επειδη θα ερχεται σε σενα για βοηθεια οταν χωρισει,και θα σου τρωει το χρονο.

Κουβεντα κανουμε εδω μεσα,δεν κινουμε τα νηματα των ΚΑΕ.
john wick
H οποία κουβέντα (δλδ η μεταγραφολογία) είναι η καλύτερη εποχή του χρόνου..
smiley.gif
Γράφεις ότι θέλεις , διαχειρίζεσαι εκατομμύρια ευρώ και αισθάνεσαι κ εσύ για λίγο προπονητής.. 69.gif




υ.γ
δεν έχω τσεκάρει ποτέ , αλήθεια έχει ποτέ κανείς μας πετύχει ρόστερ που να είχε προτείνει?
basket72
QUOTE (RidersOnTheStorm @ May 30 2018, 10:42 ) *
Δεν εχουν δηλαδη ενα ολοκληρο επιτελειο να εξεταζει παιχτες και να κανει προτασεις.


Καλά μην παίρνεις όρκο κι εσύ... rolleyes.gif
Ιδίως οι χειμωνιάτικες μας μεταγραφές είναι ότι προλάβουμε απ' το πανέρι....και καμπόσες θερινές δεν τις λες και προϊόν περισπούδαστης εργασίας...
Στο δε φόρουμ συναντάς από όλα τα είδη...θα βρεις όμως κι προτάσεις που μακάρι να τις είχαν ανθιστεί τα ¨επιτελεία¨ των δύο μεγάλων.
Εγώ θυμάμαι ας πούμε έτσι στα πρόχειρα, συμφορουμίτη να προτείνει τον Α. Γουαίτ μετά την περσινή χρονιά στη Ζενίτ, πριν καν προλάβει να τον κλείσει ο Σάρας... έτσι στα πρόχειρα λέω γιατί υπάρχουν και πολύ πιο τρανταχτά παραδείγματα ...
Conan1982
QUOTE (basket72 @ May 30 2018, 11:20 ) *
Στο δε φόρουμ συναντάς από όλα τα είδη...θα βρεις όμως κι προτάσεις που μακάρι να τις είχαν ανθιστεί τα ¨επιτελεία¨ των δύο μεγάλων.
Εγώ θυμάμαι ας πούμε έτσι στα πρόχειρα, συμφορουμίτη να προτείνει τον Α. Γουαίτ μετά την περσινή χρονιά στη Ζενίτ, πριν καν προλάβει να τον κλείσει ο Σάρας... έτσι στα πρόχειρα λέω γιατί υπάρχουν και πολύ πιο τρανταχτά παραδείγματα ...


Υπάρχει διαφορά όμως, γιατί διαφορετικό είναι να έχω δει ένα ματς, ή τα στατιστικά ενός παίκτη και να μου άρεσε και να τον προτείνω εδώ μαζί με 5-6 ονόματα και διαφορετικό να πρέπει μια ομάδα να καταλήξει σε κάποιον παίκτη.
Στατιστικά κάποιος καλός θα βγει από αυτούς που προτείνονται.
basket72
QUOTE (Conan1982 @ May 30 2018, 11:22 ) *
Υπάρχει διαφορά όμως, γιατί διαφορετικό είναι να έχω δει ένα ματς, ή τα στατιστικά ενός παίκτη και να μου άρεσε και να τον προτείνω εδώ μαζί με 5-6 ονόματα και διαφορετικό να πρέπει μια ομάδα να καταλήξει σε κάποιον παίκτη.
Στατιστικά κάποιος καλός θα βγει από αυτούς που προτείνονται.


Προφανώς γι΄αυτο μίλησα κι για ποικιλία συντακτών κι απόψεων στο φόρουμ..Ωστόσο παίζουν και αυτοί που δεν αρκούνται σ' ενα ματς ή σε στατιστικά. Ένας από αυτούς ήταν κι αυτός που πρότεινε το Α. Γουαίτ.
LaChDaNaN
QUOTE (basket72 @ May 30 2018, 11:20 ) *
Εγώ θυμάμαι ας πούμε έτσι στα πρόχειρα, συμφορουμίτη να προτείνει τον Α. Γουαίτ μετά την περσινή χρονιά στη Ζενίτ, πριν καν προλάβει να τον κλείσει ο Σάρας... έτσι στα πρόχειρα λέω γιατί υπάρχουν και πολύ πιο τρανταχτά παραδείγματα ...

Ο Γουάιτ.. σύμφωνα με σημερινό δημοσίευμα..αμείβεται με περισσότερα από όσα ο Τίλι.. Τον έναν τον έχεις δει σε μια Μπασκόνια.. και ο άλλος ήταν στην Ζενίτ.. αν σου έλεγαν με τα ίδια λεφτά πέρσι Τίλι η Γουάιτ.. θα επέλεγες Τίλι..
RipCity
QUOTE (LaChDaNaN @ May 30 2018, 10:50 ) *
Ο Γουάιτ.. σύμφωνα με σημερινό δημοσίευμα..αμείβεται με περισσότερα από όσα ο Τίλι.. Τον έναν τον έχεις δει σε μια Μπασκόνια.. και ο άλλος ήταν στην Ζενίτ.. αν σου έλεγαν με τα ίδια λεφτά πέρσι Τίλι η Γουάιτ.. θα επέλεγες Τίλι..


Δεν υπάρχει περίπτωση να χει η Zalgiris τον White με πάνω από 700κ που παίρνει ο Tillie.
akratacity
QUOTE (RipCity @ May 30 2018, 12:48 ) *
Δεν υπάρχει περίπτωση να χει η Zalgiris τον White με πάνω από 700κ που παίρνει ο Tillie.

Το συνολικο μπατζετ της Ζαλγκιρις για παιχτες και προπονητες ειναι στα 5,6 εκατ. ευρω. Ο Πανγκος πχ επαιρνε φετος 250 χιλιαρικα. Το πιο υψηλο συμβολαιο το εχει ο Γιανκουνας (γυρω στις 700 χιλ.) και επεται ο Μιλακνις. Ο Γουαιτ ισως ειναι ο πιο ακριβος ξενος τους αλλα σε καμια περιπτωση δεν ξεπερναει το μισο μυριο το συμβολαιο του.
Neondreamer
QUOTE (akratacity @ May 30 2018, 12:54 ) *
Ο Γουαιτ ίσως είναι ο πιο ακριβός ξένος τους αλλά σε καμία περίπτωση δεν ξεπερνάει το μισό μυριο το συμβόλαιο του.

Σύμφωνα με το σημερινό δημοσίευμα δημοφιλούς εγχώριας ιστοσελίδας - που ανέφερε κι ο συμφορουμίτης παραπάνω - ο Γουάιτ αμείφθηκε με 600χιλ. ευρώ. Πράγματι, πρέπει να ήταν για φέτος ο ακριβότερός τους ξένος, καθώς Ντέιβις, Πάνγκος και, κατά πάσα πιθανότητα, Μίτσιτς αμείφθηκαν με λιγότερα, σύμφωνα πάντα με το ίδιο δημοσίευμα.
RidersOnTheStorm
QUOTE (basket72 @ May 30 2018, 11:20 ) *
Καλά μην παίρνεις όρκο κι εσύ... rolleyes.gif
Ιδίως οι χειμωνιάτικες μας μεταγραφές είναι ότι προλάβουμε απ' το πανέρι....και καμπόσες θερινές δεν τις λες και προϊόν περισπούδαστης εργασίας...
Στο δε φόρουμ συναντάς από όλα τα είδη...θα βρεις όμως κι προτάσεις που μακάρι να τις είχαν ανθιστεί τα ¨επιτελεία¨ των δύο μεγάλων.
Εγώ θυμάμαι ας πούμε έτσι στα πρόχειρα, συμφορουμίτη να προτείνει τον Α. Γουαίτ μετά την περσινή χρονιά στη Ζενίτ, πριν καν προλάβει να τον κλείσει ο Σάρας... έτσι στα πρόχειρα λέω γιατί υπάρχουν και πολύ πιο τρανταχτά παραδείγματα ...



Καλα ειχαμε ξεχασει τι μεταγγραφες ειχε κανει το καθε επιτελειο,τι μας το θυμησες? smiley.gif

Οτι εδω μεσα θα πεσουν και μερικες καλες ιδεες απο συμφορουμιτες που ασχολουνται περισσοτερο ειναι λογικο αλλα στη γενικη περιπτωση ο καθενας εχει τη δικη του οπτικη για την ομαδα του που μπορει να μην ειναι και πρακτικη
akratacity
QUOTE (Neondreamer @ May 30 2018, 13:43 ) *
Σύμφωνα με το σημερινό δημοσίευμα δημοφιλούς εγχώριας ιστοσελίδας - που ανέφερε κι ο συμφορουμίτης παραπάνω - ο Γουάιτ αμείφθηκε φέτος με 600.000ευρώ. Πράγματι, πρέπει να ήταν για φέτος ο ακριβότερός τους ξένος, καθώς Ντέιβις, Πάνγκος και κατά πάσα πιθανότητα Μίτσιτς αμείφθηκαν με λιγότερα.

Εγω αυτα που ανεφερα (εκτος απο την εκτιμηση για συμβολαιο κατω του μισου εκατομμυριου) τα ειχα διαβασει σε αρθρο γνωστου αθλητικου σαιτ πριν απο το φαιναλ φορ. Το οποιο αρθρο δεν καταφερα να βρω για να το παραθεσω εδω.
golitog7
QUOTE(RipCity @ May 30 2018, 11:48 ) *
Δεν υπάρχει περίπτωση να χει η Zalgiris τον White με πάνω από 700κ που παίρνει ο Tillie.

Πιστεύετε δλδ ότι αν Τιλί ήταν στην Ζάλγκιρις θα ήταν χειρότερος από τον Γουάιτ; Νομίζω έιναι τελείως άκυρο και άσκοπο να προσπαθούμε να εξισώνουμε καταστάσεις και να κάνουμε συγκρίσεις μπακαλίστικου στυλ. Επίσης πολύ βασικό, η μεταβατική ιδιότητα δεν ισχύει στη ζωή, μόνο στα μαθηματικά.
RipCity
QUOTE (golitog7 @ May 30 2018, 13:06 ) *
Πιστεύετε δλδ ότι αν Τιλί ήταν στην Ζάλγκιρις θα ήταν χειρότερος από τον Γουάιτ; Νομίζω έιναι τελείως άκυρο και άσκοπο να προσπαθούμε να εξισώνουμε καταστάσεις και να κάνουμε συγκρίσεις μπακαλίστικου στυλ. Επίσης πολύ βασικό, η μεταβατική ιδιότητα δεν ισχύει στη ζωή, μόνο στα μαθηματικά.


Μπορείς να μου πεις τι σχέση έχει αυτό που λες με αυτό που είπα? Ειπώθηκε κάτι λάθος και αυτό έθιξα.
Mambula24
Συγνώμη κιόλας αλλά πίστευω ότι πολλά από τα ονόματα που λέγονται εδώ μέσα είναι σαφώς καλύτερες επιλογές από αυτούς που τελικά αγοράζουμε ( θυμάμαι που κάποιος είχε προτείνει αντί του Ρόμπερτς έναν από GSW και τώρα εκεί παίζει μπασκεταρα) πάντως παιδιά νομίζω ότι σαν Έλληνες έχουμε 2 καλά χόμπι αυτό του προπονητή κερκίδας και αυτό του σκαουτερ....το πρώτο είναι λίγο αρνητικό το δεύτερο καθόλου όμως. .. blove.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.