Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Επικαιρότητα 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
Future7
Να μην ξεχάσουμε να ευχαριστήσουμε Παπαδογιάννη και Γ.Συρίγο που μας έλεγαν οτι ο Ολυμπιακός δεν μπορεί να παει σε μεγέθη τύπου Μπλατ...
akratacity
QUOTE (Nemesakos @ Jun 27 2018, 15:38 ) *
E ναι.. Προφανώς... icon_drunk.gif

Στην ελληνικη γλωσσα μια μικρη λεξουλα αρκει για να αλλαξει εντελως το νοημα. Δες τι εγραψες εσυ και τι ο Ζερβας, συσχετισε το με τις αναφορες του στο ραδιο και θα καταλαβεις. Προσοχη, δωσε βαρος στη φραση "το πολυ 2 ονοματα..."

Επισης δεν γραφει κατι για γκαρντ σε αυτο που παρεθεσες αλλα γενικα για τους ξενους. Εσυ εγραψες για 2 βαρβατα γκαρντ.
shaq7
QUOTE (fotisv @ Jun 27 2018, 11:19 ) *
δεν εχω εκφρασει αυτη τη σκεψη μονο και μονο για να μην το γρουσουζεψω. Πες μου τωρα αν ησουν ,με βαση τη λογικη, ενα βημα πριν την καλυτερη μπασκετικη σου ηλικια ( που ειναι στα 26-28 ) κι ειχες τη δυνατοτητα να μεινεις μια διετια σε μια ομαδα με κοουτς τον Μπλατ που δουλευει πολυ με τα φοργουορντ του κι εχεις ολους τους κολλητους σου στην ομαδα θα φυγεις για δυο κατοσταρικα διαφορα δεδομενης της στηριξης που ειχες ως τωρα απο την ομαδα ενω θα εχεις τη δυνατοτητα να εκτοξευσεις την καριερα σου ? Για να πας που? σε ομαδα που αν δεν βγεις να κανεις τη σαιζον της χρονιας με τη μια θα λενε οτι παιζεις με μεσον το μπαμπα και θα σου φερουν δυο τριαρια αμερικανους να βλεπεις την πλατη τους 9 παιχνιδια στα 10 και να κουνας πετσετες? τον ΒΧ δεν τον βλεπει τον παππα δεν τον βλεπει ? Αν τωρα ο Μπλατ δεν τον θελει γιατι μπορει να θελει αλλο στυλ τριαρι διπλα στον παπανικολαου εκει αλλαζει το θεμα.

Εγω ετσι οπως το βλεπω μονο αν του υποσχεθει ο πασκουαλ οτι θα παιζει βασικος οτι και να γινει θα παει εκει..Αν του πει ο Μπλατ σε υπολογιζω πολυ θα μεινει και ας χασει 200 χιλ

QUOTE (back2back @ Jun 27 2018, 12:50 ) *
Ναι τα είπε, αλλά όλα αυτά δεν προκύπτουν από το ρεπορτάζ, δικές του σκέψεις είναι, έχουν την ίδια αξία με αυτά που γράφουμε εμείς στο φόρουμ. Είπε ότι στον Μπλατ δεν αρέσουν οι δεινόσαυροι αλλά αν δεις το παιχνίδι της Νταρού με τον Παο, έχω ανεβάσει λινκ, παίζει στο 5 με Ζίζιτς, Αλντεμίρ και χρησιμοποιεί για κάποια λεπτά και τον Μόερμαν



Αυτό λέω και εγώ αίσθηση είναι δεν προκύπτει από το ρεπορτάζ


Και απεναντι στον Ολυμπιακο επαιζε ολη την ωρα με τον Ερντεν μην πω για την μακαμπι που καιγοταν να παρει τον σοφο που πιο πολυ οδοστρωτηρας ηταν παρα αθλητικος
QUOTE (Future7 @ Jun 27 2018, 15:43 ) *
Να μην ξεχάσουμε να ευχαριστήσουμε Παπαδογιάννη και Γ.Συρίγο που μας έλεγαν οτι ο Ολυμπιακός δεν μπορεί να παει σε μεγέθη τύπου Μπλατ...
Ξεχασες την Μπακουλη που ηταν σιγουρη οτι τα δημοσιευματα για Τομιτς και ερυθρο ηταν βαλτα επειδη θελανε να μας χρυσωσουν το χαπι που θα ναι ο επομενος προπονητης μας
Nemesakos
QUOTE (akratacity @ Jun 27 2018, 16:09 ) *
Στην ελληνικη γλωσσα μια μικρη λεξουλα αρκει για να αλλαξει εντελως το νοημα. Δες τι εγραψες εσυ και τι ο Ζερβας, συσχετισε το με τις αναφορες του στο ραδιο και θα καταλαβεις. Προσοχη, δωσε βαρος στη φραση "το πολυ 2 ονοματα..."

Επισης δεν γραφει κατι για γκαρντ σε αυτο που παρεθεσες αλλα γενικα για τους ξενους. Εσυ εγραψες για 2 βαρβατα γκαρντ.


Αν θες κάνε τον κόπο να μην ειρωνεύεσαι..

Κ επίσης αν θες κάνε τον κόπο να μπεις στο τουίτερ του να δεις όλη την συνομιλία..
akratacity
QUOTE (Nemesakos @ Jun 27 2018, 16:13 ) *
Αν θες κάνε τον κόπο να μην ειρωνεύεσαι..

Κ επίσης αν θες κάνε τον κόπο να μπεις στο τουίτερ του να δεις όλη την συνομιλία..

Δεν εχω τουιτερ.

Μπορεις εσυ να κανεις τον κοπο να απαντησεις σε αυτο που σου γραφω; Ειναι σε αμεση συναρτηση με την διαπιστωση μου οτι δεν ισχυει το ποστ σου περι Ζερβα και 2 βαρβατων γκαρντ στον Ολυμπιακο. Στην οποια διαπιστωση απαντησες επισης ειρωνικα οποτε ειμαστε ισοπαλια...
pan24
Ας ηρεμησουν τα πνευματα...
QUOTE (Stavros7 @ Jun 27 2018, 14:52 ) *
Δόξω τω Θεώ εισακούστηκα και γλιτώσαμε τον Εθνικό Σταρ!
Πάμε τώρα για 4 καλούς ξένους!

Ποσες φορες πρεπει να πουμε οτι δεν επιτρεπονται τετοιοι χαρακτηρισμοι;
john wick
QUOTE (Future7 @ Jun 27 2018, 11:43 ) *
Να μην ξεχάσουμε να ευχαριστήσουμε Παπαδογιάννη και Γ.Συρίγο που μας έλεγαν οτι ο Ολυμπιακός δεν μπορεί να παει σε μεγέθη τύπου Μπλατ...



Συγνωμη ειναι λογικη τωρα αυτη;
Δλδ εσυ πιστευες ποτε οτι θα απευθυνοταν στον Μπλατ ο Ολυμπιακος;
Η μηπως πιστευες οτι αν εμπλεκονταν κ αλλες ομαδες (Τσσκα ,Barca ,Maccabi) θα κατεληγε τοσο ευκολα σε εσας;
Αν ειναι ας διαβαζετε εσεις μονο Μελαγιες κ Ζερβα ,εμεις μονο Κοντο κ Κουβοπουλο κ ολοι οι αλλοι ουστ......
jonaldidhs
QUOTE (john wick @ Jun 27 2018, 17:00 ) *
Συγνωμη ειναι λογικη τωρα αυτη;
Δλδ εσυ πιστευες ποτε οτι θα απευθυνοταν στον Μπλατ ο Ολυμπιακος;
Η μηπως πιστευες οτι αν εμπλεκονταν κ αλλες ομαδες (Τσσκα ,Barca ,Maccabi) θα κατεληγε τοσο ευκολα σε εσας;
Αν ειναι ας διαβαζετε εσεις μονο Μελαγιες κ Ζερβα ,εμεις μονο Κοντο κ Κουβοπουλο κ ολοι οι αλλοι ουστ......

Για μεταγγραφικα μονο Κοντο και Κουβοπουλο διαβαζω..
Και Ζερβα για τον Οσφπ..

Οι μονοι εγκυροι..
Future7
QUOTE (john wick @ Jun 27 2018, 17:00 ) *
Συγνωμη ειναι λογικη τωρα αυτη;
Δλδ εσυ πιστευες ποτε οτι θα απευθυνοταν στον Μπλατ ο Ολυμπιακος;
Η μηπως πιστευες οτι αν εμπλεκονταν κ αλλες ομαδες (Τσσκα ,Barca ,Maccabi) θα κατεληγε τοσο ευκολα σε εσας;
Αν ειναι ας διαβαζετε εσεις μονο Μελαγιες κ Ζερβα ,εμεις μονο Κοντο κ Κουβοπουλο κ ολοι οι αλλοι ουστ......


Ο συγκεκριμένος ειναι απλά γελοίος και άσχετος.

Το τι πιστεύω εγώ κι ο καθένας μας που γράφουμε σε φόρουμ και facebook, δεν εχει καμία σχέση με αυτο που βγαίνει και λεει ο χ δημοσιογράφος. Κι όταν πέφτει τοσο πολυ εκτός , θ ακούσει και την καζούρα. Προφανώς ευνόησε τον Ολυμπιακό το οτι πχ η τσσκα δεν έψαχνε προπονητή. Όπως και τον Παναθηναϊκό που είχε πρόταση ο Καλαθης μονο απο Χίμκι κι όχι απο κάποιον μεγάλο.

Προσωπικά για τη ενημέρωση μου προτιμώ Στεφάνου και Βαρλά , και κατα τ αλλα έχω κάνει like στα γνωστά sites όποτε στην κεντρική μου εμφανίζονται όλες οι ειδήσεις, όπως και στο Twitter
rankin
θα διαβάζετε μόνο rankin για να έχετε σωστή ενημέρωση ρε τραχανάδες!

Και η αλήθεια ειναι πως κανείς δε μπορούσε να πιστέψει πως οι πρόεδροι θα χτυπουσαν Μπλατ
Ακόμα δηλαδή δε μπορώ να το εξηγήσω απόλυτα...

Νομίζω πως έπαιξε ρόλο ο νέος χορηγός που έβαλε επιπλέον χρήμα στα ταμεία, συν του οτι παίζαμε εντελώς μόνοι μας, αρα υπήρχε οντως περιθώριο διαπραγμάτευσης.
Τρίτο πιθανό ενδεχόμενο ειναι πως κατάλαβαν οτι αν επενδύσουν σε εναν κοουτς που μπορεί να φέρει undervalued παιχτες, η επένδυση τους έχει πιθανότητες να πάρει προστιθέμενη αξία.

Κρατάω αυτο το τελευταίο και λέω πως με αυτη τη λογική, δεν θα ειναι παράλογο αν δουμε μονο σχετικά αγνωστους ξένους.
Στην ουσία, ισως να τα δώσαμε για τον προπονητή ωστε να τα γλιτώσουμε απο αλλου (!?) Λέω εγω τώρα...
mixalisgate7
QUOTE
Η ΚΑΕ Ολυμπιακός ενημέρωσε τον Μπράιαν Ρόμπερτς ότι θα κάνει χρήση του όρου opt out που έχει στο συμβόλαιο του. Του ευχόμαστε καλή συνέχεια στην καριέρα του.


ΠΗΓΗ
rankin
QUOTE(mixalisgate7 @ Jun 27 2018, 17:41 ) *

Δε ψήθηκε ο Μπλάτ
εντύπωση μου κάνει

Λέτε να τρέξει να τον αρπάξει ο ΔΠΓ τώρα;
RipCity
QUOTE (mixalisgate7 @ Jun 27 2018, 16:41 ) *


Εσύ, ο Charania κι ο Woj τόσο γρήγοροι!
fotisv
QUOTE (rankin @ Jun 27 2018, 17:23 ) *
θα διαβάζετε μόνο rankin για να έχετε σωστή ενημέρωση ρε τραχανάδες!

Και η αλήθεια ειναι πως κανείς δε μπορούσε να πιστέψει πως οι πρόεδροι θα χτυπουσαν Μπλατ
Ακόμα δηλαδή δε μπορώ να το εξηγήσω απόλυτα...

Νομίζω πως έπαιξε ρόλο ο νέος χορηγός που έβαλε επιπλέον χρήμα στα ταμεία, συν του οτι παίζαμε εντελώς μόνοι μας, αρα υπήρχε οντως περιθώριο διαπραγμάτευσης.
Τρίτο πιθανό ενδεχόμενο ειναι πως κατάλαβαν οτι αν επενδύσουν σε εναν κοουτς που μπορεί να φέρει undervalued παιχτες, η επένδυση τους έχει πιθανότητες να πάρει προστιθέμενη αξία.

Κρατάω αυτο το τελευταίο και λέω πως με αυτη τη λογική, δεν θα ειναι παράλογο αν δουμε μονο σχετικά αγνωστους ξένους.
Στην ουσία, ισως να τα δώσαμε για τον προπονητή ωστε να τα γλιτώσουμε απο αλλου (!?) Λέω εγω τώρα...

Πιστευω οτι η τελευταια φραση σου αντικατοπτριζει απολυτως τη λογικη της κινησης μπλατ ασε που ειναι και ονομα κραχτης για υποψηφιους παικτες που ισως να δεχονταν να χαμηλωσουν λιγο το εξαφηφιο κασε τους για να το δουν να γινεται επταψηφιο σε κανα δυο χρονια οπως εγινε με χαινς χαντερ νταστον κτλ κτλ
basket72
QUOTE (rankin @ Jun 27 2018, 17:23 ) *
θα διαβάζετε μόνο rankin για να έχετε σωστή ενημέρωση ρε τραχανάδες!

Και η αλήθεια ειναι πως κανείς δε μπορούσε να πιστέψει πως οι πρόεδροι θα χτυπουσαν Μπλατ
Ακόμα δηλαδή δε μπορώ να το εξηγήσω απόλυτα...

Νομίζω πως έπαιξε ρόλο ο νέος χορηγός που έβαλε επιπλέον χρήμα στα ταμεία, συν του οτι παίζαμε εντελώς μόνοι μας, αρα υπήρχε οντως περιθώριο διαπραγμάτευσης.
Τρίτο πιθανό ενδεχόμενο ειναι πως κατάλαβαν οτι αν επενδύσουν σε εναν κοουτς που μπορεί να φέρει undervalued παιχτες, η επένδυση τους έχει πιθανότητες να πάρει προστιθέμενη αξία.

Κρατάω αυτο το τελευταίο και λέω πως με αυτη τη λογική, δεν θα ειναι παράλογο αν δουμε μονο σχετικά αγνωστους ξένους.
Στην ουσία, ισως να τα δώσαμε για τον προπονητή ωστε να τα γλιτώσουμε απο αλλου (!?) Λέω εγω τώρα...



Διαβάζουμε Rankin, που είναι, ακλόνητη κι πολυεπίπεδη σταθερά εδώ κι χρόνια για το φόρουμ- και δη τα τόπικ του Ολυμπιακού. bball.gif
Στα καλοκαιρινά όμως καμιά φορά πέφτεις κι έξω- όπως όλοι μας, με πρώτον εμένα. Σήμερα π.χ αρκέστηκα σε ένα ισπανικό δημοσίευμα περί παραμονής του Χάκετ τη στιγμή που στο έγκυρο Sportando δήλωνε το ακριβώς αντίθετο. Να είναι καλά ο RipCity που το κατάλαβε εγκαίρως. Κι πολλές φορές επίσης έχω πέσει έξω σε εκτιμήσεις μου. Το χόμπι μου είναι άλλωστε, δεν είναι δα και το αντικείμενό μου. (Πέφτω κι εκεί έξω ο άτιμοςsmiley.gif )

Πέρσι λοιπόν, διερρύγνυες τα ιμάτιά σου ότι το μπάτζετ θα έπεφτε κι όμως ανέβηκε.
Φέτος δεν το έβλεπες με τίποτε για Μπλατ- νά ΄τος κι ο Μπλατ. tongue.gif

Σχετικά με τους λόγους που τον πήραμε, μια χαρά τεκμηριωμένα όσα γράφεις.
Εγώ πάντως έγραψα και στο τόπικ των μεταγραφών ότι έχω μια αίσθηση ότι τον Μπλατ τον πλησίασαν οι Αφοί εδώ και καιρό.
Φαινόταν κατά που πήγαινε το πράγμα φέτος- όσο ποτέ άλλοτε τα τελευταία χρόνια. Έτσι κι αλλιώς έληγε κι το συμβόλαιο του Σφαιρό.

Το συνδυάζω με όλες τις κινήσεις που γίνονται κάθε χρόνο στο κορυφαίο επίπεδο (φέτος περισσότερο από κάθε άλλη χρονιά).

Το συνδυάζω επίσης με την έλλειψη προσφορών στον Μπλατ από άλλες ομάδες (πιθανώς να είχε δώσει τον λόγο του στους Αφούς ότι θα εξέταζε πρώτα τη δικιά τους πρόταση)

Τέλος το συνδυάζω με τη δήλωση Μίσκο πέρι σημαντικότητας Σπανούλη -κάπου την άνοιξη, χωρίς να υπάρχει μέχρι τότε ένδειξη καμία περί του αντιθέτου. Ο Σπανούλης έτσι κι αλλιώς ήταν το απόλυτο "αφεντικό" σε μπασκετικούς όρους κι μόνο.
Stavros7
Ξέρουμε τίποτα για Νάιτζελ Γουίλιαμς-Γκος?

http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...ko.5243220.html
john wick
QUOTE (Stavros7 @ Jun 27 2018, 18:15 ) *
Ξέρουμε τίποτα για Νάιτζελ Γουίλιαμς-Γκος?

http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...ko.5243220.html



Στην 1η του χρονιά στην Ευρώπη τα πήγε εξαιρετικά...
Καλό λαυράκι φαίνεται...
akratacity
Θα προτεινα (προκειμενου να ερθει μεγαλο ονομα στα γκαρντ) να αρχισει ο "γουρλης" rankin να γραφει ποστ του τυπου "θα μεινουμε με τον Ρομπερτς στο τελος" αλλα με προλαβε η ομαδα... smiley.gif
giorgos78

https://www.fosonline.gr/basket/ellada/arti...ia-gia-mantzari

Αυτό μόνο περί Μάντζαρη.
Απο Διαμαντόπουλο που στα του Ολυμπιακού είναι πολύ έγκριτος
pan24
QUOTE (giorgos78 @ Jun 28 2018, 15:25 ) *
https://www.fosonline.gr/basket/ellada/arti...ia-gia-mantzari

Αυτό μόνο περί Μάντζαρη.
Απο Διαμαντόπουλο που στα του Ολυμπιακού είναι πολύ έγκριτος

Δηλαδη ολα οσα λεγονταν περσι που ανανεωσε ηταν λαθος απο ολους;
Αν λεγεται ψευδες ποσο πως ακριβως θα επηρεασει την ανανεωση των Παπ;
Φιλοι ειναι κι αν δεν τους εχει ηδη πει ποσα παιρνει μπορουν να ρωτησουν.Κι αν δεν θελουν να ρωτησουν αυτον βαζουν τον μανατζερ τους να μαθει
back2back
QUOTE(pan24 @ Jun 28 2018, 16:20 ) *
Δηλαδη ολα οσα λεγονταν περσι που ανανεωσε ηταν λαθος απο ολους;
Αν λεγεται ψευδες ποσο πως ακριβως θα επηρεασει την ανανεωση των Παπ;
Φιλοι ειναι κι αν δεν τους εχει ηδη πει ποσα παιρνει μπορουν να ρωτησουν.Κι αν δεν θελουν να ρωτησουν αυτον βαζουν τον μανατζερ τους να μαθει


Καλά δεν έλεγαν ένα ποσό, άλλοι έλεγαν 800 άλλοι 850 και άλλοι 900, το ίδιο και με την πρόταση του Παο, ακούστηκαν ποσά από 900χιλ μέχρι 1,1 εκ τον χρόνο
Joda
Ποσα παιρνει τελικα ο Μαντζαρης αν <<δεν παιρνει ουτε καν 800 χιλιαδες>> ?
το_καλύτερο_3d
Με το που υπέγραψε ο μπλατ...χειρουργειο smiley.gif
Kostis96
QUOTE (Joda @ Jun 28 2018, 16:25 ) *
Ποσα παιρνει τελικα ο Μαντζαρης αν <<δεν παιρνει ουτε καν 800 χιλιαδες>> ?


Προσπαθούν να μειώσουν την τιμή εκκίνησης των υπό ανανέωσης συμβολαιων.
Εκεί αποσκοπεί το δημοσίευμα.
d4m13n
QUOTE (Kostis96 @ Jun 28 2018, 16:39 ) *
Προσπαθούν να μειώσουν την τιμή εκκίνησης των υπό ανανέωσης συμβολαιων.
Εκεί αποσκοπεί το δημοσίευμα.


Ναι γιατί ο Παπανικολάου και ο Παπαπέτρου και οι μάνταζερ τους (ειδικά αυτός του Παπανικολάου) δεν ξέρουν πόσα παίρνει ο Μάντζαρης, απο το Φως περιμένανε να μάθουνε
shaq7
Παντως και περσυ για γυρω στα 800 λεγανε...φετος ξενικησε να ακουγεται το 900 και απο ρεπορτερ του παο κυριως!
Οπως λενε και τα παιδια απο πανω αν δεν ξερανε ποσα περνει ο βαγγελης δεν περιμεναν το φως να τους πει μπορουνε απλα να ρωτησουν τον ιδιο
fotisv
QUOTE (το_καλύτερο_3d @ Jun 28 2018, 16:35 ) *
Με το που υπέγραψε ο μπλατ...χειρουργειο smiley.gif

ε ναι ειναι κατι σαν τελετη μυησης
mixalisgate7
QUOTE
Η εποχή Ντέιβιντ Μπλατ ξεκίνησε στον Ολυμπιακό και πλέον η διοίκηση των “ερυθρολεύκων” σε συνεργασία με τον προπονητή θα προχωρήσουν στη διαμόρφωση του νέου ρόστερ, εκεί όπου δεν θα βρίσκεται ο Τζαμέλ ΜακΛίν.

Το συμβόλαιο του Αμερικανού παίκτη περιλαμβάνει όρο που επιτρέπει στον Ολυμπιακό να τον αφήσει ελεύθερο μέχρι τις 30 Ιουνίου ή να ανανεώσει τη συνεργασία μαζί του για ακόμα μία σεζόν.

Οι “ερυθρόλευκοι” έχουν πάρει την απόφαση να αποδεσμεύσουν τον παίκτη και να προχωρήσουν στην απόκτηση ενός ψηλού με περισσότερα αθλητικά στοιχεία, ενέργεια, ικανότητα στο πικ εν ρολ αλλά και στην άμυνα με αλλαγές, ο οποίος θα πλαισιώσει τον Νίκολα Μιλουτίνοφ στη θέση “5”.

Ο ΜακΛίν προέρχεται από μία σεζόν με μεταπτώσεις κατά τη διάρκεια της οποίας σημείωσε κατά μέσο όρο 8.7 πόντους, 4.7 ριμπάουντ και 11.3 βαθμούς στο σύστημα αξιολόγησης (Ευρωλίγκα). Υπήρξαν αγώνες στους οποίους “έλαμψε” και βοήθησε τον Ολυμπιακό να φτάσει σε σημαντικές νίκες, ενώ η παρουσία του ήταν ικανοποιητική και στους τελικούς με τον Παναθηναϊκό.

Πλέον, ο Ντέιβιντ Μπλατ θα ψάξει για έναν πιο αθλητικό ψηλό που θα αλλάξει ως ένα βαθμό την εικόνα κοντά στο ζωγραφιστό. Έτσι, οι “ερυθρόλευκοι” θα κάνουν χρήση της οψιόν για να αφήσουν ελεύθερο τον Αμερικανό.


ΠΗΓΗ
Coach Periklis
σωστή απόφαση και πάμε για αντικατάσταση in Blatt we trust
mixalisgate7
QUOTE
Οι πρόεδροι του Ολυμπιακού κύριοι Παναγιώτης και Γιώργος Αγγελόπουλος συναντήθηκαν το μεσημέρι της Δευτέρας με τον αρχηγό της ομάδας Βασίλη Σπανούλη και συμφώνησαν στην ανανέωση της συνεργασίας τους για ένα ακόμα χρόνο.


ΠΗΓΗ
drunk guy
ανανεωσε για 3 χρονια ο παπανικολαου.οουυφφφφ εφυγε ενα βαρος smiley.gif
RipCity
Ο Τυριντζής χθες σε άρθρο, αλλά κι άλλοι αρκετοί στο twitter κατά κύριο λόγο έχουν αρχίσει πλέον και μιλούν ολοένα περισσότερο γι' αυτό που μερικοί σχολιάζαμε κατά τη διάρκεια της χρονιάς. Ότι το παρεάκι έχει εξελιχθεί σε κλίκα και μάλλον έχει περάσει τα όρια του "καλού" στα αποδυτήρια. Καλό θα ήταν βέβαια να μη μας βγάζουν τρελούς κατά τη διάρκεια της χρονιάς και να τα λένε αυτά όταν συμβαίνουν κι όχι κατόπιν εορτής, δηλαδή τώρα που έφυγαν ο Σφαιρό, που απ' ότι φαίνεται τον είχαν καβαλήσει μερικοί, ή ο Παπαπέτρου για να τον κάνουμε να δείξει λίγο κακός. Πλέον με Blatt πιστεύω θα σταματήσουν αυτά κι ο κάθε δημόσιος υπάλληλος θα βρει την πραγματική του θέση.

https://www.olympiakos.gr/article/monimes-s...llip-adikhmenoy


όπου olympiakos.gr ξέρετε τι να βάλετε για να δείτε το άρθρο. Το έχουμε τονίσει αρκετές φορές πως αυτή η διόρθωση δημιουργεί πρόβλημα, αλλά δεν έχει επιληφθεί ακόμη κάποιος moderator.
rchos
Η φάση με την Καζούρα που γράφετε στο άρθρο ξέρετε ποια είναι ?
Nemesakos
Πρώτη αγωνιστική Ευρωλίγκας 2018-2019

Χίμκι-Ολυμπιακός
stefkorner
QUOTE (Nemesakos @ Jul 9 2018, 19:48 ) *
Πρώτη αγωνιστική Ευρωλίγκας 2018-2019

Χίμκι-Ολυμπιακός


εναντιον Μπαρτζωκα (μονο) ! οχι και Παπαπετρου,θελω να ελπιζω tongue.gif
SC13
QUOTE (stefkorner @ Jul 9 2018, 14:55 ) *
εναντιον Μπαρτζωκα (μονο) ! οχι και Παπαπετρου,θελω να ελπιζω tongue.gif


Τι να παει να κανει στις αρκουδες το παιδι και στα κρυα;Να παθει καμια καταθλιψη και να τρεχουμε...
shaq7
QUOTE (RipCity @ Jul 9 2018, 12:23 ) *
Ο Τυριντζής χθες σε άρθρο, αλλά κι άλλοι αρκετοί στο twitter κατά κύριο λόγο έχουν αρχίσει πλέον και μιλούν ολοένα περισσότερο γι' αυτό που μερικοί σχολιάζαμε κατά τη διάρκεια της χρονιάς. Ότι το παρεάκι έχει εξελιχθεί σε κλίκα και μάλλον έχει περάσει τα όρια του "καλού" στα αποδυτήρια. Καλό θα ήταν βέβαια να μη μας βγάζουν τρελούς κατά τη διάρκεια της χρονιάς και να τα λένε αυτά όταν συμβαίνουν κι όχι κατόπιν εορτής, δηλαδή τώρα που έφυγαν ο Σφαιρό, που απ' ότι φαίνεται τον είχαν καβαλήσει μερικοί, ή ο Παπαπέτρου για να τον κάνουμε να δείξει λίγο κακός. Πλέον με Blatt πιστεύω θα σταματήσουν αυτά κι ο κάθε δημόσιος υπάλληλος θα βρει την πραγματική του θέση.

https://www.olympiakos.gr/article/monimes-s...llip-adikhmenoy


όπου olympiakos.gr ξέρετε τι να βάλετε για να δείτε το άρθρο. Το έχουμε τονίσει αρκετές φορές πως αυτή η διόρθωση δημιουργεί πρόβλημα, αλλά δεν έχει επιληφθεί ακόμη κάποιος moderator.


Oταν ειχαμε κανει μια τεραστια κοιλια στην μεση της χρονιας ειχανε παει οι αφοι στα αποδυτηρια και καναν μια συζητηση με τις ωρες..Μετα που ειχαμε παει καλα και κερδιζαμε ειχαν βγει οι αφοι και τονιζαν οτι αφου παμε φιναλ φορ θα βγουν να πουν τι συζητησαν και ποσο συνεβαλαν στο να αλλαξει το κλιμα..Τελικα πατωσαμε και δεν μαθαμε τι γινοταν!
Conan1982
Καλοπροαίρετο μεν αλλά καρφί προς τον Σφαιρόπουλο δε:
http://www.gazzetta.gr/basketball/euroleag...i-kathoristikos
akratacity
Σε αλλα νεα, ο νεαρος Ποκουσεφσκι θα ειναι και φετος στην αποστολη για την προετοιμασια. Αν λαβουμε υποψη οτι περυσι αυτος και μερικοι ακομα εφηβοι ακολουθησαν αναγκαστηκα λογω των πολλων απουσιων, αυτη η ειδηση φετος δειχνει ξεκαθαρα ποσο πολυ υπολογιζει η ομαδα σε αυτον μελλοντικα.

Βεβαια το μειζον σε αυτη την υποθεση ειναι να καταφερουμε να τον κρατησουμε και μετα τη φετινη -τελευταια- του χρονια στο εφηβικο και οχι να μας φυγει για καποιο κολεγιο της Αμερικης.
papp7
QUOTE (akratacity @ Jul 22 2018, 01:13 ) *
Σε αλλα νεα, ο νεαρος Ποκουσεφσκι θα ειναι και φετος στην αποστολη για την προετοιμασια. Αν λαβουμε υποψη οτι περυσι αυτος και μερικοι ακομα εφηβοι ακολουθησαν αναγκαστηκα λογω των πολλων απουσιων, αυτη η ειδηση φετος δειχνει ξεκαθαρα ποσο πολυ υπολογιζει η ομαδα σε αυτον μελλοντικα.

Βεβαια το μειζον σε αυτη την υποθεση ειναι να καταφερουμε να τον κρατησουμε και μετα τη φετινη -τελευταια- του χρονια στο εφηβικο και οχι να μας φυγει για καποιο κολεγιο της Αμερικης.



To παιδι πρεπει να φυγει οπωσδηποτε για Αμερικη. Δυστυχως δεν υπαρχει η καταλληλη τεχνογνωσια εδω ωστε να εξελιχθει στο 100% το σωμα του .
akratacity
QUOTE (papp7 @ Jul 22 2018, 01:35 ) *
To παιδι πρεπει να φυγει οπωσδηποτε για Αμερικη. Δυστυχως δεν υπαρχει η καταλληλη τεχνογνωσια εδω ωστε να εξελιχθει στο 100% το σωμα του .

Η λογικη αυτο λεει. Σιγουρα θα απασχολησει καποια καλα κολεγια. Τον Ολυμπιακο ομως απο την αλλη τον ενδιαφερει πρωτιστως να προστατευσει την επενδυση του.
akratacity
Ο Ποκουσεφσκι έκλεισε συμφωνία με γνωστό μανατζερικο γραφείο οπότε ο κίνδυνος να μεταπηδήσει σε κολέγιο απομακρυνεται
benchwarmer
QUOTE(akratacity @ Jul 26 2018, 10:40 ) *
Ο Ποκουσεφσκι έκλεισε συμφωνία με γνωστό μανατζερικο γραφείο οπότε ο κίνδυνος να μεταπηδήσει σε κολέγιο απομακρυνεται


Να σημειωθεί φυσικά ότι προς το παρόν (και αν δεν κάνω κάποιο λάθος) λογίζεται ως ξένος και όχι ως Έλληνας, άσχετα με το αν ήρθε εδώ στα 15(?) του. Γι' αυτό (λογικά) και δεν είχε μπει σε κάποια αποστολή πρωταθλήματος πέρυσι, ενώ είχε μπει ο Τσουμάνης. Και δεν ξέρω και κατά πόσο εύκολα μπορεί να αλλάξει αυτό.
kotzito
QUOTE(benchwarmer @ Jul 26 2018, 12:05 ) *
Να σημειωθεί φυσικά ότι προς το παρόν (και αν δεν κάνω κάποιο λάθος) λογίζεται ως ξένος και όχι ως Έλληνας, άσχετα με το αν ήρθε εδώ στα 15(?) του. Γι' αυτό (λογικά) και δεν είχε μπει σε κάποια αποστολή πρωταθλήματος πέρυσι, ενώ είχε μπει ο Τσουμάνης. Και δεν ξέρω και κατά πόσο εύκολα μπορεί να αλλάξει αυτό.

Κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι θα προσπαθούσαν να του βγάλουν διαβατήριο. Βέβαια δεν ξέρω πόσο εύκολο περίπτωση είναι όντως, γιατί ούτε είναι από μικρή ηλικία στην Ελλάδα ούτε βρισκόμαστε στα 90's για να δίνουμε αβέρτα διαβατήρια σε όσους έρχονται από την πρώην Γιουγκοσλαβία.

mixalisgate7
QUOTE
Ο Άρης ενδιαφέρθηκε για την απόκτηση του Βασίλη Τολιόπουλου με μορφή δανεισμού, αλλά ο Ολυμπιακός απάντησε αρνητικά. Ο Έλληνας γκαρντ του Ολυμπιακού όσες φορές έπαιξε πέρυσι, απέδωσε πολύ καλά, ωστόσο δεν πήρε πολλές ευκαιρίες.

Ο Βασίλης Τολιόπουλος με τον ερχομό του Ντέιβιντ Μπλατ θέλει να αποδείξει πως αξίζει να έχει μία θέση στο rotation της ομάδας και με την απόδοσή του να κερδίσει χρόνο συμμετοχής.Ο Βαγγέλης Αγγέλου πάντως τον ήθελε στον Άρη και για αυτό το λόγο έγινε κρούση ώστε να αποκτηθεί με μορφή δανεισμού ώστε να έχει σημαντικό ρόλο σε χαμηλότερο όμως επίπεδο. Οι «ερυθρόλευκοι» απάντησαν αμέσως αρνητικά αφού πιστεύουν στις ικανότητες του Τολιόπουλου.


ΠΗΓΗ
tuareg
QUOTE (mixalisgate7 @ Jul 26 2018, 18:28 ) *


μια ερωτηση ειχαμε κανει πριν ενα μηνα διερευνητικα σε περιπτωση που δεν εμενει ο μποχω...(αλλα μενει απ οτι λεγεται.)
δε ξερω γιατι το βγαζει τωρα....αλλωστε εχει 0% ( δεν ερχονται μπλατ και σασα ελεγε και περσυ ειχε υπογραψει τον οκαρο)

εντιτ
για το ποκουσεφσκι που λετε πιο πανω ειναι ιδια περιπτωση με το βεζενκοφ.
Με το Βουλγαρικο επαιζε σ εμας
(ανηλικος σε αναπτυξιακα τμηματα παιαζει χωρις προβλημα σε οποιοδηποτε αθλημα.Η κορη μου στο βολλευ εχει τρεις συμπαιχτριες με εθνικοτητες αλβανιας και σρι λανκα)
back2back
Δεν έχει νόημα να δοθεί ο Τολιόπουλος δανεικός καθώς τελειώνει το συμβόλαιο του. Λογικά του χρόνου θα επιστρέψει ο Σλούκας οπότε θα αποχαιρετήσει
shaq7
QUOTE (back2back @ Jul 26 2018, 20:14 ) *
Δεν έχει νόημα να δοθεί ο Τολιόπουλος δανεικός καθώς τελειώνει το συμβόλαιο του. Λογικά του χρόνου θα επιστρέψει ο Σλούκας οπότε θα αποχαιρετήσει


To να ρθει ο Σλουκας βεβαια ειναι παρα πολυ δυσκολο..Του χρονου τετοια εποχη θα γινεται χαμος για το που θα παει σιγουρα.
Αν σταματησει ο Σπανουλης βεβαια και του υποσχεθουμε ρολο ηγετη + τουλαχιστον 1.3 κατι γινεται.. Να δουμε και τι υποδοχη θα χει φετος στο σεφ.
Conan1982
QUOTE (papp7 @ Jul 22 2018, 01:35 ) *
To παιδι πρεπει να φυγει οπωσδηποτε για Αμερικη. Δυστυχως δεν υπαρχει η καταλληλη τεχνογνωσια εδω ωστε να εξελιχθει στο 100% το σωμα του .


Δεν νομίζω ότι δεν υπάρχει η τεχνογνωσία ή ότι ακολουθούν κάποια μυστικά προγράμματα στην άλλη όχθη. Απόδειξη ότι σε ένα σωρό αθλήματα έχουμε βγάλει αθλητές παγκόσμιας κλάσης. Πιο πολύ νομίζω είναι θέμα διαθέσιμων πόρων. Εδώ έχουμε ένα γυμναστή για όλη την ομάδα εκεί έχουν ξεχωριστούς υπεύθυνους για την δύναμη, για την φυσική κατάσταση, για την προσωπική εκγύμναση και από πίσω ακολουθούν κάμποσοι βοηθοί.
back2back
Μια ματιά στους ξένους της ομάδας

Γκος: Παίκτης θεωρητικά στοίχημα χωρίς σοβαρή εμπειρία που όμως ξέρεις ότι με τον Μπλατ θα πιάσει και θα παίζει 20 με 25 λεπτά, δεν ξέρω αν θα βγει επιπέδου Ντιλέινι αλλά θα δώσει πράγματα, με Σφαιρό 10 λεπτά το πολύ θα έπαιζε και παρκάρισμα στα κρίσιμα. Από τις δηλώσεις του παίκτη κατάλαβα ότι θα παίζει περισσότερο στο 2 (εκεί έπαιζε στο κολέγιο) και λιγότερο στο 1.

Στρέλνιεκς: Θα μοιραστεί τη θέση 1 με τον Σπανούλη, λογικά θα πάρει χρόνο και στο 2, για εμένα ο παίκτης που συγκεντρώνει τις περισσότερες πιθανότητες να αντικατασταθεί από άλλον παίκτη, όχι γιατί δεν είναι καλός αλλά γιατί δεν είμαι σίγουρος ότι μπορεί να κάνει αυτά που θα του ζητήσει ο Μπλατ. Μεγάλο θέμα ότι για να αποδώσει πρέπει να παίζει αρκετά λεπτά, οπότε είτε θα παραγκωνίσει άλλους παίκτες είτε θα παραγκωνιστεί ο ίδιος.

Τουπάν: Για εμένα η καλύτερη μεταγραφή που κάναμε, πολύ αθλητικός παίκτης, μοιάζει έτοιμος να ανέβει επίπεδο, λογικά θα ξεκινήσει παίζοντας γύρω στα 15 λεπτά και θα κλείσει τη σεζόν ως βασικός. Δεν είναι τυχαίο που τον επέλεξε ο Σάρας και τώρα ο Μπλατ, μπορεί να κυριαρχήσει όπως ο Κλάιμπερν.

Τιμά: Ο έτερος Λετονός της ομάδας, έχει το ίδιο θέμα με τον συνονόματο του και συμπατριώτη του, για να αποδώσει αυτά που μπορεί θέλει πολύ χρόνο στο παρκέ. Στην Ρωσία που έπαιζε κοντά 30 λεπτά εντυπωσίασε, στη Μπασκόνια που ο χρόνος συμμετοχής του έπεσε στα 20 λεπτά δεν μπόρεσε να κάνει τη διαφορά.

Λιντέι: Παίκτη τόσο αθλητικό που μπορεί να σκοράρει με τόση μεγάλη ευχέρεια μην τον φοβάσαι. Το θέμα είναι να μην χάνεται στις περιστροφές, αυτό είναι το κρίσιμο σημείο.

Μιλουτίνοφ: Σε αντίθεση με το τι πιστεύουν αρκετοί, ο Μιλού θα είναι ο αγαπημένος παίκτης του Μπλατ, με αυτόν θα ξεκινάει τα παιχνίδια και με αυτόν (τις περισσότερες φορές) θα τα τελειώνει, φέτος θα πάρει περισσότερο χρόνο συμμετοχής.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.