Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Επικαιρότητα 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
akratacity
QUOTE (j.browning @ Apr 20 2018, 10:00 ) *
γενικα το σκεπτικο σου ειναι σωστο,αλλα παραβλεπεις κατι πολυ σημαντικο,
ο σπανουλης για τον ολυμπιακο δεν ειναι ενα καλο εργαλειο ουτε το καλυτερο εργαλειο
δεν ειναι ενας απο τους 3 καλυτερους ελληνες παιχτες που εχουμε δει στα παρκε,(ολα αυτα ειναι για τους υπολοιπους)
ο σπανουλης για τον ολυμπιακο ειναι ο μεσσιας,ειναι το φως,ειναι η ιδια η ζωη,ειναι η ιερη αγελαδα,
ειναι ο ανθρωπος που εβγαλε τον ολυμπιακο απο τον σκοταδισμο,
πολυ αμφιβαλω αν ο σφαιροπουλος μπορει να κανει κουμαντο στον βασιλη,ο βασιλης ειναι ο στρατηγος και ο σφαιροπουλος ειναι λοχαγος.

ειναι τετοιος ο εγωισμος του παικτη που δεν μπορεσε να του επιβληθη ουτε ο ζοτς,οταν τον ειχαμε εμεις του καναμε ολα τα χατηρια για να μην στεναχωρεθει,ειχαμε στην ομαδα διαμαντιδη σαρας και διναμε την μπαλα στον βασιλη να οργανωσει παιχνιδι που δεν ειναι ασσος γιατι θελει να κραταει την μπαλα και στα αποδυτηρια,και μας ειχε φαει το νταπα ντουπα,βαζαμε τον ΔΔ να παιζει τριαρι για να χωραει και ο μπιλ,τεσπα,γιαυτο τα πηρε ετσι ο ζοτς οταν εφυγε.(και γιαυτο χαρηκα εγω,ειπα επιτελους η μπαλα στον ΔΔ)

θα του επιβληθη ο σφαιρο?χλωμο
εγω πιστευω οτι ειναι δικια του γραμμη ολα αυτα που προανεφερες,και οι αγγελο κανουν τουμπεκι γιατι απο την μια τον πιστευουν και απο την αλλη τους συμφερει γιατι τους εχει πιασει σκρουτζ

Κανενα χατιρι δεν εκανε στον Σπανουλη ο Ομπραντοβιτς. Του εδινε τη μπαλα στην επιθεση γιατι πολυ απλα ηταν η πιο ενδεδειγμενη λυση ειδικα εκεινα τα χρονια που αλωνιζε στη ρακετα οποτε και οπως ηθελε. Τοσο δυσκολο σας ειναι να παραδεχτειτε την εμφανη ανωτεροτητα του παιχτη Σπανουλη σε σχεση με τον 3D στον επιθετικο τομεα;

Επισης για το σχολιο σου με τη μπασκεταρα που επαιζε ο Ολυμπιακος φετος χωρις Σπανουλη εχω να πω τα εξης. Πραγματικα απορω τι παιχνιδια εβλεπα εγω. Στο μονο ματς που ο Ολυμπιακος επαιξε μπασκεταρα ηταν στην Πολη με τη Φενερ. Αλλα αντιστοιχα ματς υπαρχουν και με τον Σπανουλη στην συνθεση (ΤΣΣΚΑ, Φενερ μεσα). Στα υπολοιπα ηταν μεν καλος αλλα επαιζε το ιδιο αργο, βαρετο στυλ μπασκετ. Ισως δεν ηταν τοσο προβλεψιμος οσο με τον Σπαν μεσα αλλα αυτο δεν αρκει για να λεμε οτι παιζαμε μπασκεταρα.
j.browning
QUOTE (akratacity @ Apr 20 2018, 11:47 ) *
Κανενα χατιρι δεν εκανε στον Σπανουλη ο Ομπραντοβιτς. Του εδινε τη μπαλα στην επιθεση γιατι πολυ απλα ηταν η πιο ενδεδειγμενη λυση ειδικα εκεινα τα χρονια που αλωνιζε στη ρακετα οποτε και οπως ηθελε. Τοσο δυσκολο σας ειναι να παραδεχτειτε την εμφανη ανωτεροτητα του παιχτη Σπανουλη σε σχεση με τον 3D στον επιθετικο τομεα;

Επισης για το σχολιο σου με τη μπασκεταρα που επαιζε ο Ολυμπιακος φετος χωρις Σπανουλη εχω να πω τα εξης. Πραγματικα απορω τι παιχνιδια εβλεπα εγω. Στο μονο ματς που ο Ολυμπιακος επαιξε μπασκεταρα ηταν στην Πολη με τη Φενερ. Αλλα αντιστοιχα ματς υπαρχουν και με τον Σπανουλη στην συνθεση (ΤΣΣΚΑ, Φενερ μεσα). Στα υπολοιπα ηταν μεν καλος αλλα επαιζε το ιδιο αργο, βαρετο στυλ μπασκετ. Ισως δεν ηταν τοσο προβλεψιμος οσο με τον Σπαν μεσα αλλα αυτο δεν αρκει για να λεμε οτι παιζαμε μπασκεταρα.

καλα οτι πεις,δεν προκειται να προσπαθησω να σου αλλαξω γνωμη γιατι ξερω οτι δεν θα τα καταφερω(ειπαμε προηγουμενος στρατηγος,ιερη αγελαδα,φως κτλ κτλ)
ομως εγω δεν ειπα για επιθετικο ταλεντο,ειπα οτι ειχε την μπαλα στα χερια συνεχεια,και οργανωνε αυτος που ειναι κομπογκαρντ(ο μητσος 3αρι και ο σαρας 2αρι) και οχι οι αλλοι δυο που ειναι καθαροαιμοι πλειμεικερ

υγ.αν ηταν πραγματικα ανωτερος του ΔΔ τοτε γιατι δεν του δωσαμε γη και υδωρ να τον κρατησουμε?
akratacity
QUOTE (j.browning @ Apr 20 2018, 12:49 ) *
καλα οτι πεις,δεν προκειται να προσπαθησω να σου αλλαξω γνωμη γιατι ξερω οτι δεν θα τα καταφερω(ειπαμε προηγουμενος στρατηγος,ιερη αγελαδα,φως κτλ κτλ)
ομως εγω δεν ειπα για επιθετικο ταλεντο,ειπα οτι ειχε την μπαλα στα χερια συνεχεια,και οργανωνε αυτος που ειναι κομπογκαρντ(ο μητσος 3αρι και ο σαρας 2αρι) και οχι οι αλλοι δυο που ειναι καθαροαιμοι πλειμεικερ

υγ.αν ηταν πραγματικα ανωτερος του ΔΔ τοτε γιατι δεν του δωσαμε γη και υδωρ να τον κρατησουμε?

Aγαπητε φιλε το θεμα δεν ειναι να μου αλλαξεις γνωμη αλλα να δεις τα πραγματα αντικειμενικα. Το να λες οτι ο Ομπραντοβιτς εκανε τα χατιρια στον Σπανουλη για να τον εχει χαρουμενο ειναι απο μονο του εντελως ατοπο. Απο την αλλη λες οτι δεν ειναι καλυτερος του δδ και για αυτο δεν τον κρατησατε. Δηλαδη ο Ομπραντοβιτς ειναι τοσο λιγος προπονητικα που προτιμουσε να δωσει τη μπαλα σε ενα παιχτη του λιγοτερο καλο μονο και μονο για να μη του κανει μουτρακια; Το θεωρεις σοβαρη δικαιολογια αυτο; Η μπαλα πηγαινε στον Σπανουλη πολυ απλα γιατι τον εμπιστευοταν περισσοτερο απο ολους. Για αυτο και τον πειραξε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ που σας αφησε και εφυγε.

υγ 2 εκατομμυρια προταση δεν ειναι γη και υδωρ;
Conan1982
QUOTE (j.browning @ Apr 20 2018, 12:49 ) *
καλα οτι πεις,δεν προκειται να προσπαθησω να σου αλλαξω γνωμη γιατι ξερω οτι δεν θα τα καταφερω(ειπαμε προηγουμενος στρατηγος,ιερη αγελαδα,φως κτλ κτλ)
ομως εγω δεν ειπα για επιθετικο ταλεντο,ειπα οτι ειχε την μπαλα στα χερια συνεχεια,και οργανωνε αυτος που ειναι κομπογκαρντ(ο μητσος 3αρι και ο σαρας 2αρι) και οχι οι αλλοι δυο που ειναι καθαροαιμοι πλειμεικερ

υγ.αν ηταν πραγματικα ανωτερος του ΔΔ τοτε γιατι δεν του δωσαμε γη και υδωρ να τον κρατησουμε?


Ο Ζοτς είχε 3 παικταράδες και προφανώς είχε βρει έναν τρόπο να τους έχει και τους 3 μέσα, δεν έχει και πολύ νόημα η υποθετική κουβέντα ποιος ήταν καλύτερος τότε. Πάντως το γεγονός ήταν ότι με την τότε εκρηκτικότητα του ήταν πολύ ευκολότερο γι' αυτόν να διεισδύσει στο καλάθι σε σχέση με τώρα. Επίσης απ' όσο μπορώ να θυμηθώ δεν πρέπει να κράταγε σε καμία περίπτωση τόσο την μπάλα όσο τώρα.
RipCity
QUOTE (j.browning @ Apr 20 2018, 11:49 ) *
υγ.αν ηταν πραγματικα ανωτερος του ΔΔ τοτε γιατι δεν του δωσαμε γη και υδωρ να τον κρατησουμε?


Απ' ότι έχει εννοηθεί δεν έφυγε για τα χρήματα, αλλά για να γίνει ηγέτης σε κάποια άλλη ομάδα οπότε τα χρήματα δε θα άλλαζαν κάτι. Άλλωστε και γη και ύδωρ να του δίνατε οι αφοί τότε θα ανέβαιναν όσο χρειαζόταν αφού τον είχαν πολύ ανάγκη.
akratacity
QUOTE (Conan1982 @ Apr 20 2018, 13:05 ) *
Ο Ζοτς είχε 3 παικταράδες και προφανώς είχε βρει έναν τρόπο να τους έχει και τους 3 μέσα, δεν έχει και πολύ νόημα η υποθετική κουβέντα ποιος ήταν καλύτερος τότε. Πάντως το γεγονός ήταν ότι με την τότε εκρηκτικότητα του ήταν πολύ ευκολότερο γι' αυτόν να διεισδύσει στο καλάθι σε σχέση με τώρα. Επίσης απ' όσο μπορώ να θυμηθώ δεν πρέπει να κράταγε σε καμία περίπτωση τόσο την μπάλα όσο τώρα.

Μα το θεμα δεν ειναι καν ποιος ηταν καλυτερος. Το θεμα μου εμενα ειναι η αστεια επιχειρηματολογια προκειμενου για μια ακομα φορα να βγαλουμε τα οποια απωθημενα για τον παιχτη Σπανουλη...
j.browning
QUOTE (akratacity @ Apr 20 2018, 13:04 ) *
Aγαπητε φιλε το θεμα δεν ειναι να μου αλλαξεις γνωμη αλλα να δεις τα πραγματα αντικειμενικα. Το να λες οτι ο Ομπραντοβιτς εκανε τα χατιρια στον Σπανουλη για να τον εχει χαρουμενο ειναι απο μονο του εντελως ατοπο. Απο την αλλη λες οτι δεν ειναι καλυτερος του δδ και για αυτο δεν τον κρατησατε. Δηλαδη ο Ομπραντοβιτς ειναι τοσο λιγος προπονητικα που προτιμουσε να δωσει τη μπαλα σε ενα παιχτη του λιγοτερο καλο μονο και μονο για να μη του κανει μουτρακια; Το θεωρεις σοβαρη δικαιολογια αυτο; Η μπαλα πηγαινε στον Σπανουλη πολυ απλα γιατι τον εμπιστευοταν περισσοτερο απο ολους. Για αυτο και τον πειραξε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ που σας αφησε και εφυγε.

υγ 2 εκατομμυρια προταση δεν ειναι γη και υδωρ;

κατσε κατσε γιατι πηρες φορα.
αντικειμενικοτατα τα βλεπω,ο σπαν ειναι ενα απο τα κορυφαια κομπογκαρντ που εχουν περασει απο την ευρωπη με απειρο επιθετικο ταλεντο(για μενα καλυτερος απο τον γκαλη)που ομως θελει μια μπαλα μονος του και ολη την γη να περιστρεφετε γυρω του,επισης ειναι επιρρεπης στα λαθη,το turnover machine from greece δεν ειναι τυχαιο

οχι ο ζοτς δεν ηταν λιγος,ο διαμαντιδης ηταν τεραστιος και μπορουσε να παιζει στο 3 με σχεδον ιδια αποτελεσματικοτητα.

2εκ.δεν ηταν γη και υδωρ ηταν η 2η θεση πισω απο τον αρχηγο,και αυτος ηταν ο λογος που εφυγε ο σπαν,ζητησε να ειναι εκεινος ο πρωτος αλλα του ειπαν οτι ειναι αλλος,και δεν το αντεχει αυτο ο εγωισμος του,απλα πραγματα

QUOTE (akratacity @ Apr 20 2018, 13:16 ) *
Μα το θεμα δεν ειναι καν ποιος ηταν καλυτερος. Το θεμα μου εμενα ειναι η αστεια επιχειρηματολογια προκειμενου για μια ακομα φορα να βγαλουμε τα οποια απωθημενα για τον παιχτη Σπανουλη...

ειμαστε τελειως οφ τοπικ αλλα πιστεψε με ξερω πολυ καλυτερα απο εσενα τι γινοτανε μες στην ομαδα.

QUOTE (Conan1982 @ Apr 20 2018, 13:05 ) *
Ο Ζοτς είχε 3 παικταράδες και προφανώς είχε βρει έναν τρόπο να τους έχει και τους 3 μέσα, δεν έχει και πολύ νόημα η υποθετική κουβέντα ποιος ήταν καλύτερος τότε. Πάντως το γεγονός ήταν ότι με την τότε εκρηκτικότητα του ήταν πολύ ευκολότερο γι' αυτόν να διεισδύσει στο καλάθι σε σχέση με τώρα. Επίσης απ' όσο μπορώ να θυμηθώ δεν πρέπει να κράταγε σε καμία περίπτωση τόσο την μπάλα όσο τώρα.

ακριβως
συμφωνω σε ολα
δεν κραταγε τοσο πολυ την μπαλα οσο τωρα αλλα την κραταγε παρα πολυ,στον οσφπ το εχει ξεφτιλισει,γιατι μπορει

QUOTE (RipCity @ Apr 20 2018, 13:07 ) *
Απ' ότι έχει εννοηθεί δεν έφυγε για τα χρήματα, αλλά για να γίνει ηγέτης σε κάποια άλλη ομάδα οπότε τα χρήματα δε θα άλλαζαν κάτι. Άλλωστε και γη και ύδωρ να του δίνατε οι αφοί τότε θα ανέβαιναν όσο χρειαζόταν αφού τον είχαν πολύ ανάγκη.

δεν εννοω λεφτα,τα φραγκοφονουλης τα θεωρω κουραφεξαλα,ηθελε πρωτια και αναγνωρισει,κατα την γνωμη μου πηρε πολυ καλη αποφαση να κανει αυτα που εκανε.και μπραβο του,το μονο ασχημο ηταν ο τροπος του,μπορουσε να ξεκαθαριστει και να μιλησει αντρικια,αλλα δεν το εκανε γιατι του ειχαν φερθει παραπανω απο πολυ καλα και ντρεποταν
rankin
Υπάρχει και ενας ακόμα λόγος που ο Σπανούλης πήγε στον Ολυμπιακό
Ενας λόγος στον οποίο δεν έχει αναφερθεί μάλλον ποτέ κανένας

Ο Σπανούλης είναι φίλαθλος του Ολυμπιακού και ήθελε να πάει στον Ολυμπιακό απο την αρχή
Οταν ηταν στο Μαρούσι, ο τότε αγαπητικός της ομοσπονδίας, προπονητής της εθνικής και του αμαρουσίου, ο Γιαννάκης, τον έστειλε στον Παναθηναικό, με τις ευλογίες του Βασιλακόπουλου

Μετά ο Γιαννάκης έπαψε να ειναι αγαπητικός της ομοσπονδίας, αλλά αυτη ειναι μια άλλη ιστορία...

Οταν οι συνθήκες ωρίμασαν, οταν οικονομικά, διοικητικά και αγωνιστικά ο Ολυμπιακός ηταν έτοιμος να δώσει στο Σπανούλη οτι ήθελε, και ο Σπανούλης ένοιωσε έτοιμος να ανοίξει πόλεμο με τον Παναθηναικό, τότε πηγε στην ομάδα της καρδιάς του, πηρε τη φανέλα με το 7 και έγινε ο μεγαλύτερος παίχτης και ηρωας της ιστορίας της.

Αυτη ειναι η αληθινή ιστορία η οποία ενοχλεί γιατι σκοτώνει το δράκο του παραμυθιού, το παραμύθι με τα λεφτά, το παραμύθι με τις ζήλιες.
Ο Σπανούλης ειναι μια μεγάλη προσωπικότητα και τυγχάνει να ηθελε να συνδυάσει τις προσωπικές του φιλοδοξίες με αυτές της αγαπημένης του ομάδα.
Το ξέρω οτι ενοχλεί η αλήθεια για αυτο και έχουν κυκλοφορήσει ενα σορό μυθεύματα σχετικά με τους λόγους που άλλαξε φανέλα, αφήνοντας στην άκρη τον πιο προφανή, οτι ήθελε να φορέσει την ερυθρόλευκη και να μεγαλουργήσει με αυτήν
shtarkws
Μπορείς να μου εξηγήσεις πως ο Γιαννάκης τον έστειλε στον Παναθηναικο, με τις ευλογίες του Βασιλακοπουλου;
j.browning
QUOTE (rankin @ Apr 21 2018, 08:23 ) *
Υπάρχει και ενας ακόμα λόγος που ο Σπανούλης πήγε στον Ολυμπιακό
Ενας λόγος στον οποίο δεν έχει αναφερθεί μάλλον ποτέ κανένας

Ο Σπανούλης είναι φίλαθλος του Ολυμπιακού και ήθελε να πάει στον Ολυμπιακό απο την αρχή
Οταν ηταν στο Μαρούσι, ο τότε αγαπητικός της ομοσπονδίας, προπονητής της εθνικής και του αμαρουσίου, ο Γιαννάκης, τον έστειλε στον Παναθηναικό, με τις ευλογίες του Βασιλακόπουλου

Μετά ο Γιαννάκης έπαψε να ειναι αγαπητικός της ομοσπονδίας, αλλά αυτη ειναι μια άλλη ιστορία...

Οταν οι συνθήκες ωρίμασαν, οταν οικονομικά, διοικητικά και αγωνιστικά ο Ολυμπιακός ηταν έτοιμος να δώσει στο Σπανούλη οτι ήθελε, και ο Σπανούλης ένοιωσε έτοιμος να ανοίξει πόλεμο με τον Παναθηναικό, τότε πηγε στην ομάδα της καρδιάς του, πηρε τη φανέλα με το 7 και έγινε ο μεγαλύτερος παίχτης και ηρωας της ιστορίας της.

Αυτη ειναι η αληθινή ιστορία η οποία ενοχλεί γιατι σκοτώνει το δράκο του παραμυθιού, το παραμύθι με τα λεφτά, το παραμύθι με τις ζήλιες.
Ο Σπανούλης ειναι μια μεγάλη προσωπικότητα και τυγχάνει να ηθελε να συνδυάσει τις προσωπικές του φιλοδοξίες με αυτές της αγαπημένης του ομάδα.
Το ξέρω οτι ενοχλεί η αλήθεια για αυτο και έχουν κυκλοφορήσει ενα σορό μυθεύματα σχετικά με τους λόγους που άλλαξε φανέλα, αφήνοντας στην άκρη τον πιο προφανή, οτι ήθελε να φορέσει την ερυθρόλευκη και να μεγαλουργήσει με αυτήν

μπορει να ισχυει και αυτο,και ξαναλεω μπραβο του,αφου ηθελε να το κανει (για οποιοδηποτε απο τους λογους που το εκανε) καλα εκανε,απλα επρεπε να το κανει με διαφορετικο τροπο.ηταν ανανδρη η συμπεριφορα του και γιαυτο εχει γινει κοκκινο πανι για πολλους.
αλλα η κουβεντα μας τωρα δεν ειναι γιατι εφυγε απο τον παο......
ο σπανουλης ειναι ευχη και καταρα για μια ομαδα,
την καταρα την ζησατε την πρωτη χρονια με τον τεοντοσιτς που εκανε μουτρακια.
την ευχη την ζησατε μετα με το back to back
νομιζω οτι τωρα που περασαν τα χρονια βιώνετε παλι την καταρα που θεωρω δεν θα αλλαξει κατι μεχρι να αποσυρθει.
RipCity
QUOTE (j.browning @ Apr 21 2018, 08:39 ) *
μπορει να ισχυει και αυτο,και ξαναλεω μπραβο του,αφου ηθελε να το κανει (για οποιοδηποτε απο τους λογους που το εκανε) καλα εκανε,απλα επρεπε να το κανει με διαφορετικο τροπο.ηταν ανανδρη η συμπεριφορα του και γιαυτο εχει γινει κοκκινο πανι για πολλους.
αλλα η κουβεντα μας τωρα δεν ειναι γιατι εφυγε απο τον παο......
ο σπανουλης ειναι ευχη και καταρα για μια ομαδα,
την καταρα την ζησατε την πρωτη χρονια με τον τεοντοσιτς που εκανε μουτρακια.
την ευχη την ζησατε μετα με το back to back
νομιζω οτι τωρα που περασαν τα χρονια βιώνετε παλι την καταρα που θεωρω δεν θα αλλαξει κατι μεχρι να αποσυρθει.


Δε θα μπορούσα να διαφωνησω περισσότερο. Τον εχουν αφησει αβοηθητο και φετος περισσότερο απο ποτε, στα 36 του. Εντελως ακυρη επισης η καταρα της πρωτης χρονιας που αναφερεις. Μονο ο Σπανουλης δεν εφταιγε τοτε.
akratacity
Ευχή και κατάρα για τον Ολυμπιακο ο Σπανούλης. Τι άλλο θα ακούσουμε εδώ μέσα. Ο μεγαλύτερος παίχτης στην ιστορία του, που πήρε μια ομάδα εντελώς λουζερ και την έκανε πρωταθλήτρια και ίσως την πιο σταθερή σε απόδοση ομάδα της Ευρώπης στα χρόνια που τον έχει στη σύνθεση της.

Ρε σεις όταν κάνετε τέτοιες σκέψεις κάντε ένα κρύο ντους και μετά γράψτε. Θα μας καραφλιασετε.

Υγ τη χρονιά που κάνει ο Σπανούλης στα 36 του θα την σχολιάσει κανεις άραγε;
j.browning
Ενταξει παληκαρια μου,οτι νομιζει ο καθενας,ολοι εχουν την γνωμη τους,εσεις την δικια σας και εγω την δικια μου.
Θα ηθελα ομως να μου πειτε τι φταιει και εχει τετοια εικονα η ομαδα φετοςκατα την δικια σας γνωμη,να ξερω γιατι συζηταμε,
Επισης θα παρακαλιυσα τον φιλο απο πανω να μιλαει πιο ωραια,εγω δεν προσβαλα κανεναν
ag97
QUOTE (j.browning @ Apr 21 2018, 13:11 ) *
Ενταξει παληκαρια μου,οτι νομιζει ο καθενας,ολοι εχουν την γνωμη τους,εσεις την δικια σας και εγω την δικια μου.
Θα ηθελα ομως να μου πειτε τι φταιει και εχει τετοια εικονα η ομαδα φετοςκατα την δικια σας γνωμη,να ξερω γιατι συζηταμε,
Επισης θα παρακαλιυσα τον φιλο απο πανω να μιλαει πιο ωραια,εγω δεν προσβαλα κανεναν

Θα σου απαντησω εγω.Σφαιροπουλος λεγεται(προπονησεις μεχρι εξαντλησης,λαθος δομηση ροστερ αρα ολη η ευθυνη πεφτει στον Μπιλ,0 συστηματα=>μπαλα στον Μπιλ)
j.browning
QUOTE (ag97 @ Apr 21 2018, 13:19 ) *
Θα σου απαντησω εγω.Σφαιροπουλος λεγεται(προπονησεις μεχρι εξαντλησης,λαθος δομηση ροστερ αρα ολη η ευθυνη πεφτει στον Μπιλ,0 συστηματα=>μπαλα στον Μπιλ)

Συμφωνοι,αν πας μια σελιδα πισω θα δεις οτι απο εκει ξεκινησε η κουβεντα,απλα εγω θεωρω οτι δεν ειναι τοσο απλο οσο λες,γυρισε πισω να τα διαβασεις γιατι δεν μπορω να τα ξαναγραφω,μπορει να λεω βλακειες,μπορει και οχι ομως.

Υγ.φταιει ο σφαιροπουλος οπως και ο μπαρτζωκας δηλαδη;γιατι η ιστορια εδειξε οτι ο μπαρτζωκας δεν ηταν τοσο μυρωδιας οπως πιστευατε στο λιμανι
akratacity
QUOTE (ag97 @ Apr 21 2018, 13:19 ) *
Θα σου απαντησω εγω.Σφαιροπουλος λεγεται(προπονησεις μεχρι εξαντλησης,λαθος δομηση ροστερ αρα ολη η ευθυνη πεφτει στον Μπιλ,0 συστηματα=>μπαλα στον Μπιλ)

Όχι ρε συ ο Σπανούλης φταίει που χωρίς αυτόν θα είχαμε ακοπα +5 ήττες ακόμα. Μην τους χαλάς το παραμύθι. Το ότι ο καθένας έχει τη γνώμη του είναι σεβαστό αλλα μέχρι ενός σημείου. Και εγώ μπορεί να αρχίσω να λέω ότι η γη είναι επίπεδη και να το δικαιολογώ λέγοντας ότι είναι η προσωπική μου γνώμη. Θα το δεχτείτε οι υπόλοιποι;
RipCity
QUOTE (j.browning @ Apr 21 2018, 12:11 ) *
Ενταξει παληκαρια μου,οτι νομιζει ο καθενας,ολοι εχουν την γνωμη τους,εσεις την δικια σας και εγω την δικια μου.
Θα ηθελα ομως να μου πειτε τι φταιει και εχει τετοια εικονα η ομαδα φετοςκατα την δικια σας γνωμη,να ξερω γιατι συζηταμε,
Επισης θα παρακαλιυσα τον φιλο απο πανω να μιλαει πιο ωραια,εγω δεν προσβαλα κανεναν


Όλη τη χρονιά έχουν αναλυθεί οι λόγοι και σίγουρα δε φταίει ο Σπανούλης για την εικόνα της ομάδας. Εκτός αν έχει απαγορέψει ρητά στον Μάντζαρη να ναι παίκτης πλην 5 αγώνων, αν έχει απαγορέψει στον Roberts να κατεβάζει μπάλα χωρίς να τρέμει η καρδιά μας και στον Thompson να ρίξει 15% το τρίποντό του, έχει επιβάλει στην ομάδα τραυματισμούς ή στον κόουτς να μη χρησιμοποιεί άλλο τρόπο ανάπτυξης εκτός Σπανούλης έρχεται από σκριν και ξεκινάει να παίξει κεντρικό πικ εν ρολ. Αν αυτά τα έχει κάνει ο Σπανούλης τότε ναι είναι το πρόβλημα.

Να λεγόταν το "κατάρα" όταν ήταν στα down του δεκτό (ως ένα σημείο βέβαια), γιατί μπορεί να σκεφτόταν κάποιος πως δε θα επιστρέψει όντας 36. Αλλά να κάνει αυτά που κάνει εδώ και 2 μήνες σόρι φίλε είναι απαράδεκτο και εντελώς μη μπασκετικό. Ο τύπος παίζει μόνος του εδώ και δύο μήνες. Όλοι οι άλλοι μια παίζουν τρεις δεν παίζουν κι αυτός είναι πάντα εκεί.
j.browning
QUOTE (akratacity @ Apr 21 2018, 13:35 ) *
Όχι ρε συ ο Σπανούλης φταίει που χωρίς αυτόν θα είχαμε ακοπα +5 ήττες ακόμα. Μην τους χαλάς το παραμύθι. Το ότι ο καθένας έχει τη γνώμη του είναι σεβαστό αλλα μέχρι ενός σημείου. Και εγώ μπορεί να αρχίσω να λέω ότι η γη είναι επίπεδη και να το δικαιολογώ λέγοντας ότι είναι η προσωπική μου γνώμη. Θα το δεχτείτε οι υπόλοιποι;

μπορεις να μην δεχτεις αυτο που λεω,αλλωστε δεν θελω να σε πεισω,ομως δεν μπορεις να μου αλλαξεις και την δικη μου γνωμη,ετσι ειναι η ζωη.
ομως απαγορευεται να με προσβαλεις και να με ειρωνευεσαι τουλαχιστον απο την στιγμη που δεν το εχω κανει εγω

QUOTE (RipCity @ Apr 21 2018, 13:44 ) *
Όλη τη χρονιά έχουν αναλυθεί οι λόγοι και σίγουρα δε φταίει ο Σπανούλης για την εικόνα της ομάδας. Εκτός αν έχει απαγορέψει ρητά στον Μάντζαρη να ναι παίκτης πλην 5 αγώνων, αν έχει απαγορέψει στον Roberts να κατεβάζει μπάλα χωρίς να τρέμει η καρδιά μας και στον Thompson να ρίξει 15% το τρίποντό του, έχει επιβάλει στην ομάδα τραυματισμούς ή στον κόουτς να μη χρησιμοποιεί άλλο τρόπο ανάπτυξης εκτός Σπανούλης έρχεται από σκριν και ξεκινάει να παίξει κεντρικό πικ εν ρολ. Αν αυτά τα έχει κάνει ο Σπανούλης τότε ναι είναι το πρόβλημα.

Να λεγόταν το "κατάρα" όταν ήταν στα down του δεκτό (ως ένα σημείο βέβαια), γιατί μπορεί να σκεφτόταν κάποιος πως δε θα επιστρέψει όντας 36. Αλλά να κάνει αυτά που κάνει εδώ και 2 μήνες σόρι φίλε είναι απαράδεκτο και εντελώς μη μπασκετικό. Ο τύπος παίζει μόνος του εδώ και δύο μήνες. Όλοι οι άλλοι μια παίζουν τρεις δεν παίζουν κι αυτός είναι πάντα εκεί.

μπορει να εχεις δικιο φιλε μου,αλλωστε εγω δεν ξερω καλα τα εσωτερικα σας,δεν ασχολουμαι τοσο πολυ.
αλλα θελω να μου απαντησεις αλλο ενα,γιατι οταν ηταν τραυματιας οι παιχτες που τωρα δεν βλεπονται πεταγαν σπιθες?
RipCity
QUOTE (j.browning @ Apr 21 2018, 13:27 ) *
μπορεις να μην δεχτεις αυτο που λεω,αλλωστε δεν θελω να σε πεισω,ομως δεν μπορεις να μου αλλαξεις και την δικη μου γνωμη,ετσι ειναι η ζωη.
ομως απαγορευεται να με προσβαλεις και να με ειρωνευεσαι τουλαχιστον απο την στιγμη που δεν το εχω κανει εγω


μπορει να εχεις δικιο φιλε μου,αλλωστε εγω δεν ξερω καλα τα εσωτερικα σας,δεν ασχολουμαι τοσο πολυ.
αλλα θελω να μου απαντησεις αλλο ενα,γιατι οταν ηταν τραυματιας οι παιχτες που τωρα δεν βλεπονται πεταγαν σπιθες?


Ποτε δεν πεταξαν σπιθες. Επισης απο ποτε ενα δειγμα δεκα αγωνων ειναι αρκετο κι ηταν σιγουρο οτι θα συνεχιζαν τις σπιθες; οκ εσας φταιει ο Καλαθης, απο τοτε που ξαναρθε δεν εχετε παει φ4.
papp7
QUOTE (j.browning @ Apr 21 2018, 14:27 ) *
μπορεις να μην δεχτεις αυτο που λεω,αλλωστε δεν θελω να σε πεισω,ομως δεν μπορεις να μου αλλαξεις και την δικη μου γνωμη,ετσι ειναι η ζωη.
ομως απαγορευεται να με προσβαλεις και να με ειρωνευεσαι τουλαχιστον απο την στιγμη που δεν το εχω κανει εγω


μπορει να εχεις δικιο φιλε μου,αλλωστε εγω δεν ξερω καλα τα εσωτερικα σας,δεν ασχολουμαι τοσο πολυ.
αλλα θελω να μου απαντησεις αλλο ενα,γιατι οταν ηταν τραυματιας οι παιχτες που τωρα δεν βλεπονται πεταγαν σπιθες?



Οι παικτες ειχαν διακυμανσεις και τοτε αν εξαιρεσεις τον στρελ που μπηκε φουριοζος και εκανε οτι ηθελε οι ρομπερτς και τομπσον μονο σπιθες δεν πεταγαν. Να θυμησω οτι πριν το μεγαλο παιχνδι του ρομπερτς στην φενερ με οποια ομαδα και να παιζαμε δεν περναγε το κεντρο ουτε με αιτηση? Δεν μπορουσε να ξεμαρκαριστει στην επαναφορα με αποτελεσμα να τρωμε 5 sec violation και κλεψιματα ? Να πουμε οτι τον ειχανε παρει χαμπαρι ολοι και τον πιεζανε λιγο στην ντριμπλα και τα χανε? Να πουμε δε οτι ο τομσον τα εσπαγε στο τριποντο ολη τη χρονια και απεδιδε καλυτερα στο 2 λογο υψους και διαφορας δυναμης με το αντιπαλο γκαρντ? Να πουμε οτι ο πιο τιμιος παικτης σε συνεισφορα σε αμυνα και επιθεση ηταν ο τολιοπουλος ?( βλεπε βαλενθια εκτος). Οντως μετα την φενερ η ομαδα ρολαρε καλυτερα και βρηκαν τα πατηματα τους οντας καινουρια ομαδα.Σπιθες πεταγανε οι πριντ παπ μιλου και η επιστροφη του σπαν ισα ισα τους βοηθησε και ολας.
Απλα οι πριντ μιλου παπ στρελ και οι εκλαμψεις των υπολοιπων εφταναν για να κερδιζεις.

Θα συμφωνησω οτι στην επιστροφη του μπερδευτηκαν οι ρολοι και ηταν κακος αλλα αυτο κρατησε 3 εβδομαδες, μετα απο αυτο το κακο φεγγαρι ο σπανουλης εγραψε τα καλυτερα στατιστικα ποντων ασσιστ αλλα και ποσοστου τριποντων των τελευταιων 5 χρονων σε κανονικη διαρκεια (ψαξτο κι ολας να δεις).

Απο εκει και περα η αξιοποιηση του ροστερ, το πλανο, οι ρολοι και οι χρονοι ειναι θεμα του προπονητη . Οποτε αν καποιος ευθυνεται για την φετινη εικονα ( και στις νικες και στις ηττες ) ειναι ο σφαιρο.
Οπως ευθυνεται και για τον μπομπι που θυμιζει περκινς 2013.Γιατι οσο και να προσπαθω δεν μπορω να πιστεψω οτι ο παικτης δεν εχει να δωσει ουτε 10 ποιοτικα λεπτα. 5-6 ποντους και 2-3 ασσιστ μπορει να τα δωσει. Αλλα οταν εσυ σαν προπονητης βαζεις χαλιναρια στους παικτες και αναλωνεσαι να παιζεις μονο κεντρικο πικ ν ρολ και να ποσταρεις πριντεζη και ολο το υπολοιπο παιχνιδι να εχεις ατομικες φασεις απο τους παικτες και να παρακαλας ο σπαν να βγαλει 10 ασσους απο το μανικι του για κερδιζεις, τετοια εικονα εμφανιζεις.

Εχω βγαλει λεει συστημα και στον υπνο μου και ενα συστημα να βγαζει ελευθερο τον ρομπερτς ή τον στρελνιεκς οπως βγαζει ο σαρας τον μιλακνις δεν εχω δει.
benchwarmer
Όλα αυτά που συζητάμε θα είχαν/έχουν βάση μόνο στην περίπτωση που ο ίδιος ο Σπανούλης είναι ο υπεύθυνος (εννοώντας παρασκηνιακά κλπ) που όσο περνούν τα χρόνια αντί η ομάδα να αποφορτίζεται από αυτόν, εξαρτάται όλο και περισσότερο. Αν δηλαδή έχει πει (επίσημα ή ανεπίσημα) ότι "θα παίζουμε έτσι, αλλιώς σηκώνομαι και φεύγω" ή κάτι αντίστοιχο. Το οποίο φυσικά δεν μπορεί να το ξέρει κανείς από εμάς. Αν κάποιος το θεωρεί σοβαρή πιθανότητα, δικαίωμά του, τι να κάνουμε.
Επίσης θα είχε φυσικά πολύ μεγάλη ευθύνη, αν παίζοντας η ομάδα έτσι, ο ίδιος δεν ήταν σε καλή κατάσταση. Είναι όμως, και αυτό είναι (σε αντίθεση με την πιο πάνω παράγραφο) φαντάζομαι αντικειμενικά αποδεκτό από όλους.

Οπότε οι λόγοι θα πρέπει να αναζητηθούν αλλού. Στο γιατί δηλαδή οι παίχτες που επέλεξε ο ίδιος ο προπονητής δεν αποδίδουν τα αναμενόμενα. Έκανε τελείως λάθος επιλογές ο ίδιος από την αρχή? Τους έχασε κάπου στην πορεία? Μήπως (το δικό μου επικρατέστερο σενάριο) δεν μπορεί να εκμεταλλευτεί πλήρως τα επιθετικά χαρίσματα του καθενός? Ή στην τελική τα έκανε/κάνει όλα σωστά ο προπονητής, απλά κάποιοι παίχτες απλά δεν είναι σε καλή κατάσταση με προσωπική τους ευθύνη (συμβαίνει κι αυτό σε ομάδες, τι να κάνουμε)? Φυσικά υπάρχει και η άλλη άποψη που είναι σεβαστή, ότι όλα δηλαδή πηγαίνουν μία χαρά και σχεδόν όλοι προσφέρουν τα αναμενόμενα... Το οποίο βέβαια έρχεται σε αντίθεση με πρόσφατες δηλώσεις του κόουτς ότι "θα πρέπει οι ξένοι να προσφέρουν περισσότερα", οι οποίες δηλώσεις βεβαίως σηκώνουν πάρα πολλή συζήτηση...
back2back
QUOTE(rankin @ Apr 21 2018, 08:23 ) *
Υπάρχει και ενας ακόμα λόγος που ο Σπανούλης πήγε στον Ολυμπιακό
Ενας λόγος στον οποίο δεν έχει αναφερθεί μάλλον ποτέ κανένας

Ο Σπανούλης είναι φίλαθλος του Ολυμπιακού και ήθελε να πάει στον Ολυμπιακό απο την αρχή
Οταν ηταν στο Μαρούσι, ο τότε αγαπητικός της ομοσπονδίας, προπονητής της εθνικής και του αμαρουσίου, ο Γιαννάκης, τον έστειλε στον Παναθηναικό, με τις ευλογίες του Βασιλακόπουλου


Δεν ξέρω τι ομάδα ήταν μικρός ο Σπανούλης, πρώτη φορά ακούω αυτό με τον Γιαννάκη, δεν ξέρω αν είναι αλήθεια ή ένα ακόμα σενάριο συνωμοσίας. Ο γνωστός μάνατζερ του ωστόσο έχει πει σε συνέντευξη ότι αυτός τον έστειλε στον Παο λόγω Ζέλικο. Επίσης δεν είμαι βέβαιος αν θα ερχόταν στον Ολυμπιακό αν δεν είχαμε προπονητή τον Ντούντα, στον οποίο ο Ραζνάτοβιτς οφείλει τα πάντα
rchos
QUOTE(j.browning @ Apr 21 2018, 13:11 ) *
Ενταξει παληκαρια μου,οτι νομιζει ο καθενας,ολοι εχουν την γνωμη τους,εσεις την δικια σας και εγω την δικια μου.
Θα ηθελα ομως να μου πειτε τι φταιει και εχει τετοια εικονα η ομαδα φετοςκατα την δικια σας γνωμη,να ξερω γιατι συζηταμε,
Επισης θα παρακαλιυσα τον φιλο απο πανω να μιλαει πιο ωραια,εγω δεν προσβαλα κανεναν



Γενικά όντως προσέξτε τις ειρωνίες και τις εκφράσεις σας όταν δεν συμφωνείτε με κάποιον.Φράσεις μην τους χαλάμε τα παραμύθια και τα όνειρα δεν έχουν καμία θέση επειδή ο άλλος έχει άλλη άποψη.


Καθαρά και μόνο για την φράση πάντως ευχή και κατάρα ο Σπανούλης για τον Ολυμπιακό.Προσωπική άποψη χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν είναι ότι δεν ταιριάζει σε αυτή την περίπτωση.Ο Σπανούλης για τον μπασκετικό Ολυμπιακό είναι μόνο ευχή και ποτέ κατάρα.Για το αν αυτή τη στιγμή για αυτή τη σαιζόν ο τρόπος που παίζει η ομάδα με τον Σπανούλη είναι λάθος και κρατάει την ομάδα πιο κάτω από τις δυνατότητες της είναι κάτι που μπορεί να συζητηθεί και ο καθένας να έχει την άποψη του.
Ο Σπανούλης όμως για τον Ολυμπιακό σαν σύλογο ότι και να κάνει φέτος του χρόνου, ακόμη και αν παίζει στα 40 του με πατερίτσες είναι και θα είναι ο άνθρωπος με την μεγαλύτερη επίδραση στην ομάδα αυτή από κανέναν άλλον.Έχει αλλάξει στο 100% την ιστορία αυτής της ομάδας.

Καθαρά για το ΄σημερα της ομάδας ισχύει ότι είπε και ο benchwarmer.Μέχρι να ειπωθεί από κάπου ότι ο Σπανούλης είναι υπεύθυνος για το πως παίζει ο Ολυμπιακός τότε μόνος υπεύθυνος είναι ο εκάστοτε προπονητής.Άρα αν δεν αποδίδει σωστά η ομάδα τότε ο προπονητής πρέπει να βρει τη λύση.

Η μοναδική υποσημείωση είναι οι τραυματισμοί που όμως στην συγκεκριμένη ομάδα πάλι εκεί πρέπει να αποδοθούν κάποιες ευθύνες γιατί προφανέστατα κάτι πάει στραβά σε αυτό το κομμάτι και δεν φταίει ούτε για αυτό ο Σπανούλης.

shtarkws
Ένας παράγοντας που ο Σπανουλης είναι τόσο καλός, είναι ότι στην αρχή της σεζόν δεν έπαιζε και άρα ειναι φρεσκότερος. Για να βρει την φόρμα του έκανε και κακά παιχνίδια, στα οποία κάποιοι τον υποστηριζαμε, ενώ άλλοι τον θεωρούσαν ξεπερασμένο. Κάποιοι αναρωτιόταν πόσο θα παίζει ακόμα. Όποιος δεν το πιστεύει μπορεί να ανατρέξει στις πίσω σελίδες.

Εν κατακλείδι, ο Σπανουλης είναι παικταράς, θέλει όμως και σωστή διαχείριση για να είναι όσο χρήσιμος μπορεί και να μην εκτίθεται. Εκτός αν πιστεύετε ότι λόγω κλασης μπορεί να κάνει τα ίδια που έκανε πριν λίγα χρόνια.
j.browning
QUOTE (RipCity @ Apr 21 2018, 15:08 ) *
Ποτε δεν πεταξαν σπιθες. Επισης απο ποτε ενα δειγμα δεκα αγωνων ειναι αρκετο κι ηταν σιγουρο οτι θα συνεχιζαν τις σπιθες; οκ εσας φταιει ο Καλαθης, απο τοτε που ξαναρθε δεν εχετε παει φ4.

Μπορει να ισχυει,αν και νομιζω οτι περισσοτερο φταιει ο γκιστ

Ρωτησα και κατι αλλο και δεν απαντησε κανεις

.φταιει ο σφαιροπουλος οπως και ο μπαρτζωκας δηλαδη;γιατι η ιστορια εδειξε οτι ο μπαρτζωκας δεν ηταν τοσο μυρωδιας οπως πιστευατε στο λιμανι
RipCity
QUOTE (j.browning @ Apr 21 2018, 15:36 ) *
Μπορει να ισχυει,αν και νομιζω οτι περισσοτερο φταιει ο γκιστ

Ρωτησα και κατι αλλο και δεν απαντησε κανεις

.φταιει ο σφαιροπουλος οπως και ο μπαρτζωκας δηλαδη;γιατι η ιστορια εδειξε οτι ο μπαρτζωκας δεν ηταν τοσο μυρωδιας οπως πιστευατε στο λιμανι


Συνήθως δε φταίει περισσότερο αν η ομάδα δεν παίζει καλά ο προπονητής ή οι παίκτες συνολικά? Στον Ολυμπιακό ένας φταίει? Άστο φίλε γιατί ειδικά αυτή σου ερώτηση είναι ότι πιο άκυρο μπορεί να ειπωθεί. Βασικά δεν έχω καταλάβει καν τι θες να μας πεις, γιατί ο Ολυμπιακός μετά την αποχώρηση Μπαρτζώκα μετράει δύο τελικούς ευρωλίγκας. Το έχεις φτιάξει το σκηνικό στο μυαλό σου κι επιμένεις, αλλά πάλι καλά δε βλέπω να σου δίνει κανείς πάτημα να συνεχίσεις και το ανακυκλώνεις.
Firnen
Ειναι εκπληκτικη η δημοσιογραφια στην Ελλαδα παντως. Το 50% των αρθρων (αν οχι παραπανω) στοχοποιουνε και αφηνουν αιχμες για Μπερτομεου-διαιτητες και σκιες για τη διοργανωση. ΜΟΝΟ εδω γινεται αυτο.

Ισπανοι, Ρωσοι, Τουρκοι, Ισραηλινοι στις σελιδες τους ουτε που εχουν ποτε θεσει τετοιο θεμα....εδω ειναι καθημερινο θεμα συζητησης !

Τι σχεση εχει αυτο με τον Ολυμπιακο ; Μα η - μονο στην Ελλαδα - συνεχης κακοπροαιρετη κριτικη και προσπαθεια υποβαθμισης της αξιοπιστιας της διοργανωσης στην οποια η ομαδα τα τελευταια χρονια διακρινεται και η εξισωση της με την...ελληνικη Α1. Αυτο που λεμε χρονια, οτι εξω μας σεβονται πολυ περισσοτερο απ οτι μεσα στη χωρα...
j.browning
QUOTE (RipCity @ Apr 21 2018, 16:56 ) *
Συνήθως δε φταίει περισσότερο αν η ομάδα δεν παίζει καλά ο προπονητής ή οι παίκτες συνολικά? Στον Ολυμπιακό ένας φταίει? Άστο φίλε γιατί ειδικά αυτή σου ερώτηση είναι ότι πιο άκυρο μπορεί να ειπωθεί. Βασικά δεν έχω καταλάβει καν τι θες να μας πεις, γιατί ο Ολυμπιακός μετά την αποχώρηση Μπαρτζώκα μετράει δύο τελικούς ευρωλίγκας. Το έχεις φτιάξει το σκηνικό στο μυαλό σου κι επιμένεις, αλλά πάλι καλά δε βλέπω να σου δίνει κανείς πάτημα να συνεχίσεις και το ανακυκλώνεις.

Ενταξει αφου πηγατε σε 2 τελικους ευρωλιγκας αρα ειστε μια χαρα,τι κουβεντιαζουμε,αλλωστε 1-1 ειναι η σειρα μποει να πατε και φετος
RipCity
QUOTE (j.browning @ Apr 21 2018, 16:15 ) *
Ενταξει αφου πηγατε σε 2 τελικους ευρωλιγκας αρα ειστε μια χαρα,τι κουβεντιαζουμε,αλλωστε 1-1 ειναι η σειρα μποει να πατε και φετος


καλά ότι να ναι. άντε καλή επιτυχία την Τετάρτη.
papp7
QUOTE (j.browning @ Apr 21 2018, 16:36 ) *
Μπορει να ισχυει,αν και νομιζω οτι περισσοτερο φταιει ο γκιστ

Ρωτησα και κατι αλλο και δεν απαντησε κανεις

.φταιει ο σφαιροπουλος οπως και ο μπαρτζωκας δηλαδη;γιατι η ιστορια εδειξε οτι ο μπαρτζωκας δεν ηταν τοσο μυρωδιας οπως πιστευατε στο λιμανι



Αν και δεν εχω καταλαβει απολυτα την ερωτηση θα απαντησω για τον μπαρτζωκα το εξης.
Ο ανθρωπος ηταν καλος προπονητης και ειναι καλος προπονητης. Στον ολυμπιακο ο ημιτελικος του 2013 με την τσσκα ειναι ο ορισμος αμυντικο πλανο και εργο μπαρτζωκα. Οπως και η σειρα με την ρεαλ το 2014 οπου πανω στις αμυντικες αλλαγες ο στηριχθηκε η μακαμπι στον τελικο, οπου πηρε και το τροπαιο. Επισης το τρανζισιον παιχνιδι του ολυμπιακου ειχε τελειοποιηθει και ηταν ελαχιστα πιο κατω απο αυτο της ρεαλ του 2014.Γενικα ο μπαρτζω ηθελε τον ολυμπιακο να τρεχει περισσοτερο και η μπαλα να γυρναει συνεχως στηριζομενος στο περιφεριακο σουτ και στις ανισορροπιες της αμυνας απο τις περιστροφες. Αν εξαιρεσουμε την μπαρτσελονα. Και στην λοκομοτιβ εδειξε εργο και φετος στην κιμκι.
Απο τον ολυμπιακο εφυγε λογο των εγχωριων μαχων με τον παναθηναικο οπου ηταν αναποτελεσματικος. Κυριως ομως εχασε την μπαλα στα αποδυτηρια αλλα και την ψυχραιμια του στον παγκο με ακραιες αντιδρασεις οπου μονο καλο δεν εκαναν στην ομαδα. Αυτος ειναι ο λογος της απομακρυνσης απο τον παγκο της ομαδας, ορθως για εμενα.
j.browning
QUOTE (RipCity @ Apr 21 2018, 17:31 ) *
καλά ότι να ναι. άντε καλή επιτυχία την Τετάρτη.

Να σαι καλα,επισης.
Και χαλαρωσε λιγο δεν γινεται να συμφωνουμε ολοι καποιοι εχουν διαφορετικες γνωμες
Οσο οτι να ναι σου φαινονται αυτα που λεω εγω,αλλο τοσο μου φαινονται κ εμενα αυτα που λες εσυ
back2back
QUOTE(spysta @ Apr 25 2018, 00:42 ) *
μια τραγικα προβλεψιμη ΒΑΡΕΤΗ ομαδα ο φετινος ΟΣΦΠ, με κακες επιλογες και αλλοπροσαλλες κινησεις απο τον προπονητη

να τελειωσει αυτη η χρονια ... να αναλλαβει ο νεος προπονητης με το ωραιο playbook (θα τον στηριξω ΦΟΥΛ) .. μπας και δουμε λιγο ΟΜΟΡΦΟ μπασκετ επιτελους.

απλα ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΜΑΙ για τον σπουδαιοτερο μπασκετμπολλιστα στην Ευρωπη και την ΨΥΧΑΡΑ .. γιατι τα χρονια περνουν και μεγαλουν και οι δυο ... και παιζουν με κατι μετριοτητες διπλα τους και εναν ΛΙΓΟ στο παγκο.


Ποιός είναι αυτός, ο Τρινκιέρι? Αυτός που έφυγε από την Μπάμπεργκ ως αποτυχημένος? Ίσως να τον κοίταξαν ως λύση ανάγκης (μετά 30αρα από Χίμκι), αλλά τώρα δεν νομίζω να παίξει κάτι τέτοιο, για εμένα δεν κάνει για Ολυμπιακό
RipCity
QUOTE (back2back @ Apr 25 2018, 16:18 ) *
Ποιός είναι αυτός, ο Τρινκιέρι? Αυτός που έφυγε από την Μπάμπεργκ ως αποτυχημένος? Ίσως να τον κοίταξαν ως λύση ανάγκης (μετά 30αρα από Χίμκι), αλλά τώρα δεν νομίζω να παίξει κάτι τέτοιο, για εμένα δεν κάνει για Ολυμπιακό


Χωρίς να λέω πως θέλω να ναι ο επόμενος προπονητής μας ο Τρινκιέρι δεν έφυγε από την Μπάμπεργκ ως αποτυχημένος. Δεν είναι ή άσπρο ή μαύρο κι αποτυχημένος κάθε προπονητής που απολύεται, ούτε μια κακή χρονιά μπορεί να σβήσει τις προηγούμενες καλές.

Εδώ βλέπουμε πόσο ζόρι μας έχει βάλει αμυντικά η Zalgiris.
back2back
QUOTE(RipCity @ Apr 25 2018, 17:22 ) *
Χωρίς να λέω πως θέλω να ναι ο επόμενος προπονητής μας ο Τρινκιέρι δεν έφυγε από την Μπάμπεργκ ως αποτυχημένος. Δεν είναι ή άσπρο ή μαύρο κι αποτυχημένος κάθε προπονητής που απολύεται, ούτε μια κακή χρονιά μπορεί να σβήσει τις προηγούμενες καλές.


Μα σαν αποτυχημένος έφυγε, τον έδιωξαν, δεν έφυγε από μόνος του, μετά από μια αποτυχημένη χρονιά, στην Γερμανία εκτός 8αδας βρέθηκε, τι άλλο να κάνει? Πέρσι με παικταράδες έμεινε εκτός 8αδας, ο Σάρας με μέτριους παίκτες τερμάτισε φέτος 6ος, μια νίκη μακριά από την 3η θέση. Ούτε με την Ούνιξ θεωρώ ότι έκανε κάτι τρομέρο, όχι ότι απέτυχε αλλά δεν έκανε κάποια υπέρβαση
RipCity
QUOTE (back2back @ Apr 25 2018, 16:30 ) *
Μα σαν αποτυχημένος έφυγε, τον έδιωξαν, δεν έφυγε από μόνος του, μετά από μια αποτυχημένη χρονιά, στην Γερμανία εκτός 8αδας βρέθηκε, τι άλλο να κάνει? Πέρσι με παικταράδες έμεινε εκτός 8αδας, ο Σάρας με μέτριους παίκτες τερμάτισε φέτος 6ος, μια νίκη μακριά από την 3η θέση. Ούτε με την Ούνιξ θεωρώ ότι έκανε κάτι τρομέρο, όχι ότι απέτυχε αλλά δεν έκανε κάποια υπέρβαση


Και τον Ivkovic τον έδιωξαν και τον Mourinho τον έχουν διώξει πολλάκις. Έχει συμβεί ακόμη και σε πολύ καλύτερους του Tρινκιέρι. Ο Ιταλός είχε 3 επιτυχημένες και μια αποτυχημένη σεζόν. Το να λέμε απέτυχε είναι άτοπο, εκτός μόνο αν το φέτος μετράει. Η Μπάμπεργκ καλά έκανε και τον έδιωξε γιατί δεν απέδιδε, αλλά αυτό δε σημαίνει πως η συνολική του δουλειά ήταν αποτυχία. Στην τελική δε νομίζω να έδωσε το οκ να του φύγει όλη η ομάδα πέρυσι το καλοκαίρι.
spysta
Διαβαζω με ενδιαφερον τον φιλο back2back να θεωρει αποτυχημενο και οτι δεν κανει για τον ΟΣΦΠ ..

εναν προπονητη που την τελευταια 4ετια παιζει ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ πολυ ωραιο μπασκετ, ταχυτατο και αποτελεσματικο ... οπου επελεξε και εβγαλε ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ μονος του (Γουαναμεικερ, Στρελνιεκς, Μελι, Μιλλερ,Ταις) τους οποιους δεν τους ηξερε η μανα τους και καταφερε ενα ΧΩΡΙΟΥΔΑΚΙ της Γερμανιας να το εχει ΣΤΑΘΕΡΑ στις καλυτερες ομαδες της Ευρωπης και της Γερμανιας φυσικα. Ναι οκ ειχε και μια κακη χρονια φετος (τοσοι και τοσοι ειχαν και εχουν αντιστοιχες)

Προφανως το βιογραφικο του δεν ειναι αρκετο για τον φιλο back2back ..
Αλλα ηταν πχ του Σφαιροπουλου που ερχοταν απο τον Πανιωνιο;;;

Τεσπα, Οκ
akratacity
Εγω ειχα γραψει πριν απο καιρο οτι ο Τρινκιερι δεν εκανε την υπερβαση για την οποια αποκτηθηκε απο τη Μπαμπεργκ. Ποια ειναι αυτη η υπερβαση; Μα φυσικα η προκριση στην 8αδα την οποια δεν πετυχε περυσι που οι Γερμανοι εκαναν την υπερβαση και ανεβασαν τον προυπολογισμο τους. Αποτυχημενος ισως να μην ειναι συνολικα αλλα τον μεγαλο του στοχο δεν τον πετυχε. Και ναι η Μπαμπεργκ παρολο που ειναι...χωριο ειχε σταθερη παρουσια στη διοργανωση και πριν τον Τρινκιερι. Ο στοχος ηταν ξεκαθαρος οταν αποκτηθηκε ο Ιταλος.

Φετος το μπατζετ μειωθηκε παλι και ο κοουτς εχασε μεγαλο μερος της σεζον λογω της εγχειρισης του. Σε εκεινο το σημειο εξαλλου αρχισε να καταρρεει η φετινη Μπαμπεργκ.

Σε καθε περιπτωση καλος προπονητης ο Τρινκιερι που παιζει μοντερνο μπασκετ. Για το αν ειναι αποτελεσματικος εχω ενδοιασμους οπως και πολλοι αλλοι φανταζομαι. Επισης δεν ξερουμε αν θα μπορεσει να διαχειριστει την πιεση ενος τουλαχιστον...ηλεκτρικου παγκου.

( αληθεια απο που προκυπτει η σιγουρια σου σπυστα; )
G-arenas
QUOTE (back2back @ Apr 25 2018, 17:18 ) *
Ποιός είναι αυτός, ο Τρινκιέρι? Αυτός που έφυγε από την Μπάμπεργκ ως αποτυχημένος? Ίσως να τον κοίταξαν ως λύση ανάγκης (μετά 30αρα από Χίμκι), αλλά τώρα δεν νομίζω να παίξει κάτι τέτοιο, για εμένα δεν κάνει για Ολυμπιακό

ο τρινκερι ειναι πολυ καλος προπονητης. το εχει αποδειξει και στην καντου και στην μπαμπεργκ οπου με μικρα μπατζετ εφερνε παιχταραδες και τους εξελισε και τους εκανε σταρ. πηρε μελι αποτυχημενο απο αρμανι!! και τον εκανε παιχταρα, πηρε τοσους αμερικανους και τους εκανε τοπ στην ευρωπη, ακομα και αταλαντους γερμανους τους εκανε να εχουν ρολο και να παιζουν ευρωλιγκα.

γενικα η φιλοσοφια οτι περιμεναν απο τρινκερι να τους παει στους 8 αλλιως ειναι αποτυχημενος δεν στεκει γιατι με μικρο μπατζετ, χωρις γηγενης παικτες(ο σαρας τουλ εχει κορμο λιθουανων!) και με καθε χρονο να του λενε οτι οι παιχτες που βρηκες απο το πουθενα θα φευγουν και πρεπει να βρισκεις καινουριους και ανταξιους, τοτε σαφως δεν μπορει να φτιαξει ομαδα τετοιου επιπεδου. ε φετος δεν βρηκε καλους παικτες, λογικο δεν βρισκεις καθε μερα μελι και ουοναμεικερ, οποτε δεν πηγε καλα ευρωλιγκα. αλλωστε πηγε η μπαρτσα με 10πλασιο μπατζετ στους 8?

το κακο ηταν βεβαια το πρωταθλημα. αν ηταν εστω 4ος δεν θα τον εδιωχναν αλλα δεν ξερω γιατι ηταν τοσο κακοι εκει ενω στην ευρωλιγκα εδειχναν καλο προσωπο γενικα.
back2back
QUOTE(spysta @ Apr 25 2018, 18:11 ) *
Διαβαζω με ενδιαφερον τον φιλο back2back να θεωρει αποτυχημενο και οτι δεν κανει για τον ΟΣΦΠ ..

εναν προπονητη που την τελευταια 4ετια παιζει ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ πολυ ωραιο μπασκετ, ταχυτατο και αποτελεσματικο ... οπου επελεξε και εβγαλε ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ μονος του (Γουαναμεικερ, Στρελνιεκς, Μελι, Μιλλερ,Ταις) τους οποιους δεν τους ηξερε η μανα τους και καταφερε ενα ΧΩΡΙΟΥΔΑΚΙ της Γερμανιας να το εχει ΣΤΑΘΕΡΑ στις καλυτερες ομαδες της Ευρωπης και της Γερμανιας φυσικα. Ναι οκ ειχε και μια κακη χρονια φετος (τοσοι και τοσοι ειχαν και εχουν αντιστοιχες)

Προφανως το βιογραφικο του δεν ειναι αρκετο για τον φιλο back2back ..
Αλλα ηταν πχ του Σφαιροπουλου που ερχοταν απο τον Πανιωνιο;;;

Τεσπα, Οκ


Και εσύ θεωρείς αποτυχημένο τον Σφαιρό που έχει πάρει 2 πρωταθλήματα και έχει φτάσει σε 2 τελικούς Ευρωλίγκας, οπότε γιατί σε εκπλήσει η δική μου γνώμη για τον Τρινκιέρι? Το πρωτάθλημα Γερμανίας η Μπάμπεργκ κάθε χρόνο το παίρνει, δεν έκανε κάτι σπουδαίο, στην ευρωλίγκα δεν έκανε το κάτι παραπάνω με παικταράδες. Δεν έκανε αυτό που έκανε φέτος ο Σάρας, ούτε καν αυτό που έκανε ο Ράντονιτς με τον Αστέρα, με μπάτζετ αστείο. Το ότι ο Τρινκιέρι επιλέγει καλούς παίκτες ισχύει αλλά και ο Πεδουλάκης ξέρει να διαλέγει καλούς παίκτες, να πάρουμε τον Αργύρη? Μια χαρά τον έχει φτιάξει πάντως τον Πασκουάλ ο Αργύρης, το καλοκαίρι που επέλεξε παίκτες ο Καταλανός τα έκανε μαντάρα, ένας καλός δεν βγήκε

QUOTE(Quincy @ Apr 25 2018, 20:39 ) *
Η ενδεχόμενη αποχώρηση του Σφαιρόπουλου και ο διάδοχός του δεν έχουν να κάποια σχέση με την σειρά. Τα posts μεταφέρθηκαν εδώ.


Τώρα το είδα, αν μπορείς μετέφερε και το δικό μου
Joda
Για μενα απο τους τωρινους διαθεσιμους ο πιο ιδανικος μου φαινεται ο Περασοβιτς. Πορειες με Βαλενθια και Καχα και ενα γεματο βιογραφικο που εμπνεει σεβασμο στους παικτες. Τωρα αν θα πετυχει αυτο δεν το ξερουμε.
Ο Τρινκιερι παρολο που εχει αναδειξει παιχτες δεν μου γεμιζει τοσο πολυ το ματι. Θελουμε μια πιο μεγαλη προσωπικοτητα πιστευω.

Νωρις παντως να τα συζηταμε αυτα. Οι προεδροι εχουν δειξει οτι σκεφτονται διαφορετικα και απ οτι καταλαβαινω απο αυτα που εχω δει τοσα χρονια ισως θελουν και προπονητη που να τον εχουν του χεριου τους για να παιρνουν και αυτοι αποφασεις για μεταγραφες.
benchwarmer
Για την επόμενη μέρα λοιπόν μετά το αναπόφευκτο...


Θεωρώ πως κάθε ώρα που περνάει και παραμένει στην ομάδα ο Σφαιρόπουλος, μας οδηγεί πολλά χρόνια πίσω (ναι υπερβολή το ξέρω, αλλά έτσι νιώθω). Προσέφερε αυτά που μπορούσε(?), αλλά ο κύκλος έκλεισε και έκλεισε πολύ εκκωφαντικά.

Δυστυχώς όμως τα δύσκολα αρχίζουν από εκεί και πέρα. Είναι επιβεβλημένη η αλλαγή προπονητή, αλλά δεν είναι το μόνο που πρέπει να αλλάξει. Ούτε και έχω ξεκάθαρο όνομα στο μυαλό μου για ιδανικό διάδοχο. Και θα πρέπει να ξεκινήσουμε από το τι πλάνο έχουν οι Αφοί στο μυαλό τους για την επόμενη μέρα. Ειλικρινά καταρχάς ελπίζω να έχουν κάποιο, όποιο και αν είναι αυτό. Για όποιο πλάνο λοιπόν έχουν, υπάρχουν σχετικοί προπονητές στην αγορά. Έχουν μπροστά τους 1-2 μήνες να κατασταλάξουν κάπου. Για τις υπόλοιπες κινήσεις βέβαια που θα πρέπει να γίνουν μαζί με τον νέο προπονητή (και είναι πάρα πολλές) θα αναφερθώ αργότερα.

Για την ώρα, η αμέσως επόμενη μέρα θα πρέπει να έχει δύο άξονες. Πρώτον (και αρκετά λιγότερο σημαντικό για μένα), να αυξηθούν οι πιθανότητες για το πρωτάθλημα από το 5-10% που είναι τώρα (και δεν πρόκειται να πάνε καν κοντά στο 50% αλλά τέλος πάντων). Ο Σφαιρόπουλος δυστυχώς και για αυτόν και για εμάς θεωρώ πως έχει κάψει όλα τα χαρτιά του, λύση εκτός ομάδας δεν νομίζω ότι υπάρχει, επομένως θα προτιμούσα να πάμε με Τόμιτς. Τον οποίο φυσικά και δεν θεωρώ τίποτα το αξιόλογο προπονητικά, και δεν θα ήθελα σε καμία περίπτωση να παραμείνει ως πρώτος (ούτε και ως δεύτερος, θα το αναλύσω αργότερα) ακόμα και αν πάρει το πρωτάθλημα.
Το δεύτερο, και πολύ βασικότερο κατ' εμέ, είναι να μην χαθούν κάποιοι παίχτες ως πλήρως αποτυχημένοι. Ή τουλάχιστον να τους δοθεί η ευκαιρία να αποδείξουν ότι δεν είναι τέτοιοι. Και μιλάω για παίχτες όπως ο Στρέλνιεκς (κυρίως) ή και ο ΜακΛιν που θεωρώ ότι χωράνε στον Ολυμπιακό του αύριο, αλλά που όμως αν το καλοκαίρι ερχόταν σήμερα, θα τους έτρωγε η μαρμάγκα. Και φυσικά ο Γουίλτζερ, που βέβαια στην περίπτωσή του είναι πιο σύνθετα τα πράγματα μιας που είναι εκτός ρόστερ Α1 και δικαιούμαστε μόλις μία αλλαγή ακόμα. Και υπάρχει εντός ομάδας ο Μπράουν (που εν τέλει κανείς δεν κατάλαβε γιατί αποκτήθηκε) και ο Μιλουτίνοφ που μαντέψτε, ξανατραυματίστηκε σήμερα...

Ανακεφαλαιώνοντας λοιπόν τις όποιες σκέψεις μπορώ να κάνω αυτή τη στιγμή, Τόμιτς σε ρόλο καμικάζι-χαρακίρι, με ρόλο σε Στρέλνιεκς-Γουίλτζερ-Παπαπέτρου-Τολιόπουλο πχ, να δούμε άμεσα το αν έχουν τα (ψυχικά κυρίως) αποθέματα να υπολογίζονται για τον επόμενο Ολυμπιακό (που θα πρέπει να αλλάξει ριζικά), και βαθιά έρευνα για τον επόμενο προπονητή... Και επειδή θεωρώ πως οι σχέσεις δεν είναι και τόσο κακές όσο πιστεύουν κάποιοι, ας γίνει και ένα τηλεφωνηματάκι στον τύπο με τα περιστέρια (για μία γνώμη ή κάποιον ρόλο, όχι φυσικά για πρώτος προπονητής στα 75 του).

Δυστυχώς βέβαια η απογοήτευση είναι τέτοια που πιστεύω πως η πραγματικότητα θα είναι αρκετά διαφορετική από αυτήν, κυρίως γιατί έχει πλέον κλονιστεί και η πίστη που είχα στους Αφούς μέχρι πριν 1-2 χρόνια.
T.W.Is.M.
QUOTE(benchwarmer @ Apr 26 2018, 23:45 ) *
Για την επόμενη μέρα λοιπόν μετά το αναπόφευκτο...


Θεωρώ πως κάθε ώρα που περνάει και παραμένει στην ομάδα ο Σφαιρόπουλος, μας οδηγεί πολλά χρόνια πίσω (ναι υπερβολή το ξέρω, αλλά έτσι νιώθω). Προσέφερε αυτά που μπορούσε(?), αλλά ο κύκλος έκλεισε και έκλεισε πολύ εκκωφαντικά.

Δυστυχώς όμως τα δύσκολα αρχίζουν από εκεί και πέρα. Είναι επιβεβλημένη η αλλαγή προπονητή, αλλά δεν είναι το μόνο που πρέπει να αλλάξει. Ούτε και έχω ξεκάθαρο όνομα στο μυαλό μου για ιδανικό διάδοχο. Και θα πρέπει να ξεκινήσουμε από το τι πλάνο έχουν οι Αφοί στο μυαλό τους για την επόμενη μέρα. Ειλικρινά καταρχάς ελπίζω να έχουν κάποιο, όποιο και αν είναι αυτό. Για όποιο πλάνο λοιπόν έχουν, υπάρχουν σχετικοί προπονητές στην αγορά. Έχουν μπροστά τους 1-2 μήνες να κατασταλάξουν κάπου. Για τις υπόλοιπες κινήσεις βέβαια που θα πρέπει να γίνουν μαζί με τον νέο προπονητή (και είναι πάρα πολλές) θα αναφερθώ αργότερα.

Για την ώρα, η αμέσως επόμενη μέρα θα πρέπει να έχει δύο άξονες. Πρώτον (και αρκετά λιγότερο σημαντικό για μένα), να αυξηθούν οι πιθανότητες για το πρωτάθλημα από το 5-10% που είναι τώρα (και δεν πρόκειται να πάνε καν κοντά στο 50% αλλά τέλος πάντων). Ο Σφαιρόπουλος δυστυχώς και για αυτόν και για εμάς θεωρώ πως έχει κάψει όλα τα χαρτιά του, λύση εκτός ομάδας δεν νομίζω ότι υπάρχει, επομένως θα προτιμούσα να πάμε με Τόμιτς. Τον οποίο φυσικά και δεν θεωρώ τίποτα το αξιόλογο προπονητικά, και δεν θα ήθελα σε καμία περίπτωση να παραμείνει ως πρώτος (ούτε και ως δεύτερος, θα το αναλύσω αργότερα) ακόμα και αν πάρει το πρωτάθλημα.
Το δεύτερο, και πολύ βασικότερο κατ' εμέ, είναι να μην χαθούν κάποιοι παίχτες ως πλήρως αποτυχημένοι. Ή τουλάχιστον να τους δοθεί η ευκαιρία να αποδείξουν ότι δεν είναι τέτοιοι. Και μιλάω για παίχτες όπως ο Στρέλνιεκς (κυρίως) ή και ο ΜακΛιν που θεωρώ ότι χωράνε στον Ολυμπιακό του αύριο, αλλά που όμως αν το καλοκαίρι ερχόταν σήμερα, θα τους έτρωγε η μαρμάγκα. Και φυσικά ο Γουίλτζερ, που βέβαια στην περίπτωσή του είναι πιο σύνθετα τα πράγματα μιας που είναι εκτός ρόστερ Α1 και δικαιούμαστε μόλις μία αλλαγή ακόμα. Και υπάρχει εντός ομάδας ο Μπράουν (που εν τέλει κανείς δεν κατάλαβε γιατί αποκτήθηκε) και ο Μιλουτίνοφ που μαντέψτε, ξανατραυματίστηκε σήμερα...

Ανακεφαλαιώνοντας λοιπόν τις όποιες σκέψεις μπορώ να κάνω αυτή τη στιγμή, Τόμιτς σε ρόλο καμικάζι-χαρακίρι, με ρόλο σε Στρέλνιεκς-Γουίλτζερ-Παπαπέτρου-Τολιόπουλο πχ, να δούμε άμεσα το αν έχουν τα (ψυχικά κυρίως) αποθέματα να υπολογίζονται για τον επόμενο Ολυμπιακό (που θα πρέπει να αλλάξει ριζικά), και βαθιά έρευνα για τον επόμενο προπονητή... Και επειδή θεωρώ πως οι σχέσεις δεν είναι και τόσο κακές όσο πιστεύουν κάποιοι, ας γίνει και ένα τηλεφωνηματάκι στον τύπο με τα περιστέρια (για μία γνώμη ή κάποιον ρόλο, όχι φυσικά για πρώτος προπονητής στα 75 του).

Δυστυχώς βέβαια η απογοήτευση είναι τέτοια που πιστεύω πως η πραγματικότητα θα είναι αρκετά διαφορετική από αυτήν.


Θα σου απαντησω με συντομια σε καποια πραγματα απ αυτα που αναφερεις με τοση ψυχραιμια(οπως συνηθως).
Φαν του Σφαιροπουλου δεν ειμαι, αλλα ακομα περισσοτερο δεν ειμαι φαν των ξαφνικων αλλαγων προπονητη. Θεωρω πως επιβαλλεται να αλλαξει προπονητης το καλοκαιρι. Αν ομως αλλαξει τωρα, θα αρχισω να λοξοκοιταω τη βαθμολογια της Α1 και τι γινεται απο κατω μας και θα ηθελα να αποφυγω την ΑΕΚ!
Συμφωνω πως δεν υπαρχει λογος να μεινει στο ροστερ της Α1 ο Μπραουν. Καλυτερα με Γουιλτζερ με τις γνωστες αδυναμιες.
Δε θεωρω πως πρεπει να πεσει βομβα το καλοκαιρι. Υπαρχει υλικο, αλλα πρεπει να ερθει σωστη ενισχυση. Συμφωνω απολυτα για Στρελνιεκς και γιατι οχι και ΜακΛιν. Απλα αφου ο Μιλουτινοφ μαλλον δε μενει, θα ηθελα αλλου τυπου σεντερ.
Αν μπορει να βοηθησει σε κατι ο τυπος με τα περιστερια, ΟΚ. Αλλα ακομα καλυτερο θα ταν να διατηρηθει ή να δημιουργηθει μια επαφη με εναν αλλο τυπο...πολυ γρηγορο...πιο γρηγορο κι απ τη σκια του.
Αυτα προς το παρον και βλεπουμε.
benchwarmer
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 26 2018, 23:53 ) *
Θα σου απαντησω με συντομια σε καποια πραγματα απ αυτα που αναφερεις με τοση ψυχραιμια(οπως συνηθως).
Φαν του Σφαιροπουλου δεν ειμαι, αλλα ακομα περισσοτερο δεν ειμαι φαν των ξαφνικων αλλαγων προπονητη. Θεωρω πως επιβαλλεται να αλλαξει προπονητης το καλοκαιρι. Αν ομως αλλαξει τωρα, θα αρχισω να λοξοκοιταω τη βαθμολογια της Α1 και τι γινεται απο κατω μας και θα ηθελα να αποφυγω την ΑΕΚ!
Συμφωνω πως δεν υπαρχει λογος να μεινει στο ροστερ της Α1 ο Μπραουν. Καλυτερα με Γουιλτζερ με τις γνωστες αδυναμιες.
Δε θεωρω πως πρεπει να πεσει βομβα το καλοκαιρι. Υπαρχει υλικο, αλλα πρεπει να ερθει σωστη ενισχυση. Συμφωνω απολυτα για Στρελνιεκς και γιατι οχι και ΜακΛιν. Απλα αφου ο Μιλουτινοφ μαλλον δε μενει, θα ηθελα αλλου τυπου σεντερ.
Αν μπορει να βοηθησει σε κατι ο τυπος με τα περιστερια, ΟΚ. Αλλα ακομα καλυτερο θα ταν να διατηρηθει ή να δημιουργηθει μια επαφη με εναν αλλο τυπο...πολυ γρηγορο...πιο γρηγορο κι απ τη σκια του.
Αυτα προς το παρον και βλεπουμε.


Πολύ πολύ σύντομα..
Ναι, και αν αποκλειστούμε από την ΑΕΚ αλλάζει κάτι κατά τη γνώμη σου σε αυτά που πρέπει να γίνουν? Σίγουρα ΟΚ, έχει να κάνει με το πόσο σημαντικό θεωρεί κάποιος ένα πρωτάθλημα...
Εγώ νομίζω πως χρειάζονται σημαντικές αλλαγές πλέον, σε νοοτροπία, ρόλους, πρόσωπα κλπ κλπ. Αλλά έχουμε καιρό για αυτά.

Το πιο σημαντικό είναι κάτι που μαθαίνω από εσωτερικό φορουμικό old-school τρελόοοοο ( rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif) ρεπορτάζ , ότι το αυριανό δικαστήριο των Αφών για τα οικογενειακά τους δεν αποκλείεται να καθορίσει τις τύχες ολόκληρου του οικοδομήματος.
shtarkws
Ο κύκλος του κόουτς Σφαιρόπουλου έχει κλείσει στον Ολυμπιακό. Θετικός η αρνητικός ο απολογισμός δεν είμαι ο κατάλληλος να το κρίνει. Για εμένα θετικός

Ο Τρινκιερι είναι καλή επιλογή, όπως και ο Κοκοσκοφ. Πρέπει όμως να φέρουν πίσω τον Μπαρτζωκα, το έχω ξαναπεί. Ο ελληνικός κορμός πρέπει να μείνει αλλά όχι σε κεντρικό ρόλο. Ο Ολυμπιακός πρέπει να στοχεύσει σε καλούς ξένους πρωταγωνιστές, με τους Έλληνες να έρχονται από τον πάγκο για να δώσουν το κάτι παραπάνω.
rankin
Κοκοσκοφ προπονηταρα
Και σιγα μην ερθει
Θα ερθει ο Σουλης με το γιο του
qspock
Πιος Τρινκιερι ρε παιδια? Αυτος που η εθνικη χρωσταει ακομα? Δεν υπαρχει περιπτωση να επιλεχτει.
Παρτε το χαμπαρι, φτηνο, πολυ φτηνο προπονητη θα παρουν οι αφοι. Και μαλιστα υπαρχει και πολυ καλος: Σουλης Μαρκοπουλος.
Για μενα ο κορυφαιος ελληνας προπονητης αυτη τη στιγμη.
Νομιζω θα γινει η κινηση και καλο ειναι να γινει απο την αρχη του καλοκαιριου γιατι ο Σουλης ειναι γατα στο να φερνει φτηνους ξενους και να παιρνει ο,τι καλυτερο απο αυτους! Εχει φερει απο πλει μεικερ μεχρι σεντερ και στα χερια του πετουσαν οι ανθρωποι.

Νομιζω ειναι λαχειο, με αυτον ο Ολυμπιακος θα παιξει το καλυτερο μπασκετ που εχει να παιξει εδω και χρονια, αρκει να μην επηρεαστουν απο αλλες δηθεν καλες λυσεις...
rankin
QUOTE(qspock @ Apr 27 2018, 00:15 ) *
Πιος Τρινκιερι ρε παιδια? Αυτος που η εθνικη χρωσταει ακομα? Δεν υπαρχει περιπτωση να επιλεχτει.
Παρτε το χαμπαρι, φτηνο, πολυ φτηνο προπονητη θα παρουν οι αφοι. Και μαλιστα υπαρχει και πολυ καλος: Σουλης Μαρκοπουλος.
Για μενα ο κορυφαιος ελληνας προπονητης αυτη τη στιγμη.
Νομιζω θα γινει η κινηση και καλο ειναι να γινει απο την αρχη του καλοκαιριου γιατι ο Σουλης ειναι γατα στο να φερνει φτηνους ξενους και να παιρνει ο,τι καλυτερο απο αυτους! Εχει φερει απο πλει μεικερ μεχρι σεντερ και στα χερια του πετουσαν οι ανθρωποι.

Νομιζω ειναι λαχειο, με αυτον ο Ολυμπιακος θα παιξει το καλυτερο μπασκετ που εχει να παιξει εδω και χρονια, αρκει να μην επηρεαστουν απο αλλες δηθεν καλες λυσεις...

Με Σφαιροπουλο επαιζες μπασκετ 90s
Με Σουλη θα παιξεις 80s
Μπορεις να φερεις και τον Στιβ ας πουμε. Ενεργος ειναι ακομα

Δεν ειναι σοβαρες λυσεις αυτες
Θελουμε κοουτς κανονικο, μοντερνο, με νεες ιδεες, να χτισει κατι φρεσκο και ελκυστικό

Σιχαθηκαμε φετος
shtarkws
Με το αυριανό δικαστήριο που αναφέρθηκε τι ακριβώς παίζει;
D-Wade
QUOTE(rankin @ Apr 27 2018, 00:19 ) *
Μπορεις να φερεις και τον Στιβ ας πουμε. Ενεργος ειναι ακομα

Δυστυχώς μας πρόλαβε ο Πανιώνιος tongue.gif

Αλλά αν πέσουν μπορούμε να τον πάρουμε το καλοκαίρι
jonaldidhs
QUOTE (rankin @ Apr 27 2018, 00:19 ) *
Με Σφαιροπουλο επαιζες μπασκετ 90s
Με Σουλη θα παιξεις 80s
Μπορεις να φερεις και τον Στιβ ας πουμε. Ενεργος ειναι ακομα

Δεν ειναι σοβαρες λυσεις αυτες
Θελουμε κοουτς κανονικο, μοντερνο, με νεες ιδεες, να χτισει κατι φρεσκο και ελκυστικό

Σιχαθηκαμε φετος

Αληθεια εκλαψα λιγο..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.