Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Επικαιρότητα 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
basket72
Εγώ δεν ήμουν από αυτούς που τον έκραζα αλλά φέτος είπαμε ότι είναι αβαβά η κατάσταση. Αλλά νομίζω ότι αυτό που βλέπουμε εδώ κι κανά 2 μήνες ξεπερνάει τον Μάντζαρη και είναι πιο βαθύ.

Κι εσύ Wick καλέ μου άνθρωπε όλο "φυτιλιές" θέλεις να ανάβεις εδώ μέσα. Είναι αυτό που λέμε ασελγείς πάνω στο κουφάρι (καθ΄υπερβολή ο χαρακτηρισμός...προφανώς). Έχουμε που έχουμε τον πόνο μας και έρχεσαι τη μια να επιμένεις για τούρκους προπονητές την άλλη να μας ζητάς να κράξουμε τον κάθε Μελάγιες,(που τον έχουμε κράξει από μόνοι μας πολλές φορές εδώ μέσα- εγώ πάει καιροοοοός που δεν τους διαβάζω άλλωστε) την άλλη με τον Μάντζαρη και την πράσινη φανέλα, την παρά άλλη με τους χουλιγκάνους που τον ψέγουν....






akratacity
QUOTE (basket72 @ Jan 31 2018, 17:40 ) *
Εγώ δεν ήμουν από αυτούς που τον έκραζα αλλά φέτος είπαμε ότι είναι αβαβά η κατάσταση. Αλλά νομίζω ότι αυτό που βλέπουμε εδώ κι κανά 2 μήνες ξεπερνάει τον Μάντζαρη και είναι πιο βαθύ.

Κι εσύ Wick καλέ μου άνθρωπε όλο "φυτιλιές" θέλεις να ανάβεις εδώ μέσα. Είναι αυτό που λέμε ασελγείς πάνω στο κουφάρι (καθ΄υπερβολή ο χαρακτηρισμός...προφανώς). Έχουμε που έχουμε τον πόνο μας και έρχεσαι τη μια να επιμένεις για τούρκους προπονητές την άλλη να μας ζητάς να κράξουμε τον κάθε Μελάγιες,(που τον έχουμε κράξει από μόνοι μας πολλές φορές εδώ μέσα- εγώ πάει καιροοοοός που δεν τους διαβάζω άλλωστε) την άλλη με τον Μάντζαρη και την πράσινη φανέλα, την παρά άλλη με τους χουλιγκάνους που τον ψέγουν....

UFUKSARICA #OLYMPIACOSCOACHVOTE... blink.gif
RipCity
QUOTE
Για το αν υπάρχει επιθετικό πρόβλημα στην ομάδα: «Έχω αναφερθεί πολλές φορές σε αυτό και έχω απαντήσει στην ερώτηση. Διαφωνώ… Η ομάδα με την Μακάμπι και με τον Προμηθέα έβαλε 90 πόντους. Όταν δεν παίζουμε καλά, δεν παίζουμε καλά ούτε στην άμυνα, ούτε στην επίθεση. Δηλαδή με τον Ερυθρό Αστέρα που βάλαμε 80 πόντους χάσαμε από την επίθεση;».


Ο άνθρωπος ζει σε άλλο πλανήτη, σε κάποιο συννεφάκι βρίσκεται αυτή τη στιγμή. Κατ' αρχήν φαίνεται συνεχώς εκνευρισμένος, να μην πάει στη συνέντευξη αν δεν μπορεί να μιλήσει. Οπότε σύμφωνα με το κόουτς δεν υπάρχει επιθετικό πρόβλημα. Απλά είναι όλη η εικόνα κακή-ντεφορμέ και γι' αυτό είμαστε κακοί και στην επίθεση.
rankin
Εγω μια φορά τη γνώμη μου την έγραψα και μάλιστα χωρίς να έχω ουδεμία σχέση με τα σαιτ της Θ7 και του Μαρινάκη

Ο Μάντζαρης δε φταίει σε κάτι. Τοσα μπορεί-τόσα κάνει.
Η ομάδα φταίει, οχι γιατι τον ανανέωσε, αλλά γιατι του έχει δώσει φανέλα βασικού, ανεξάρτητα απο την εικόνα του.

Δε με ενδιαφέρει αν έχει πράσινα αισθήματα ή αν μιλούσε με τον ντιπιτζι. Δικαίωμα του, ως επαγγελματίας, να διαπραγματευτεί και με τρίτους, όπως δικαίωμα του ειναι και να ειναι παναθηναϊκός.

Αυτό που με ενδιαφέρει και με ενοχλεί ειναι οτι το παλικάρι έχει κλειδώσει θέση βασικού χωρίς ποτέ να έχει αιτιολογήσει με την εικόνα του οτι την αξίζει
Αν το ψάξει κανείς σε βάθος, θα διαπιστώσει οτι με τα χρόνια, τα καλά του παιχνίδια γίνονται ολο και λιγότερα και σπανιότερα.
Η μπασκετική λογική βιάζεται κατ'εξακολούθηση
Φταιει ο Ρομπερτς
Φταίει ο Τομπσον
Φταιει ο Σπανούλης (!) Ο Σπανούλης που στα 36 του ηταν ο μόνος που πάλευε με τον Παναθηναϊκο
Βασικά Σπανούλης και Μάντζαρης απαγορεύεται να μπαίνουν μαζί στην ίδια πρόταση, πόσο μάλλον στην ίδια πεντάδα!

Ο Ολυμπιακός πήρε Ρομπερτς-Τομπσον κλπ για να μη κλείσει ο δρόμος του Βαγγέλη
Βιασμός της μπασκετικής λογικής λέμε...
Ηλεκτροσόκ για να συνέλθουν θέλουν
Πέρασαν οι μέρες που ο Σπανούλης ηταν στα ντουζένια του και μπορούσαν να κρυφτούν και να κονομήσουν απο πίσω του, παίχτες που δεν το άξιζαν.
Αυτό βιώνουμε σήμερα:
Δε μπορεί να ξελασπώνει την ομάδα μόνος του ο Σπανούλης, και δεν υπάρχει κανείς άλλος ικανός να το κάνει.
Τα φτυσε και ο Πρίντεζης
Θα τα φτύσει και ο Παπανικολάου και πάπαλα..

και μας φταίει ο Μπιλις γιατι δεν εχει ανακαλύψει το ελιξήριο της νιότης, να συνεχίζει να σώζει τη παρτίδα και να γίνονται μάγκες οι γύρω του....
lefpan
QUOTE (john wick @ Jan 31 2018, 16:41 ) *
Στείλε μου email να σου στέλνω τα ποστ μου από πριν να τα εγκρίνεις.. rolleyes.gif
Ρε σεις υμαρτον να πούμε, ξεκοληστε λίγο, το τοπικό λέει επικαιρότητα, καλώς ή κακώς ο Μαντζαρης απασχολεί την επικαιρότητα. Δεν το βάζω να κάνω κακό στην ομάδα σου...




@jazz
Νομιζω το ιδανικό θα ήταν το καλοκαίρι να τον αποδεσμεύσουν οι Αφοί κ να ρίξουν το συμβόλαιο του πάνω στον Σλουκυ μπας κ ερχόταν.. Αυτό βέβαια προϋποθέτει να τον αφήσει ο Ζοτς, διόλου απίθανο αν δεν πάει καλά η Φενερ..

Κατά τα άλλα εγώ είμαι εριστικός και τρώω φάουλ και παρατηρήσεις από τους mods...

Σε κάθε περίπτωση, δεν θεωρώ σωστό να μεταφέρουμε εδώ όλη την αληταμπουρία που κυκλοφοράει στο διαδίκτυο.
Επιμένω και είμαι κάθετος (έτσι δεν λένε) σ' αυτό.
Αν έγραφα εγώ (ας πούμε) τα μισά από αυτά που μας σερβίρισες, θα είχα φάει ισόβιο αποκλεισμό.

Τέλος πάντων, πιστεύω ότι τρολάρεις συνειδητά, αλλά τι να γίνει; Άλλοι είναι αρμόδιοι γι' αυτό...
back2back
Έψαξα λίγο τη λίστα με τους προπονητές που έχουν πάει Φ4 και έχουν σηκώσει κούπα και διαπίστωσα πως από τους 14 (ναι μόνο τόσοι είναι) που έχουν κατορθώσει να σηκώσουν κούπα, οι περισσότεροι (8) το κατόρθωσαν με την πρώτη τους συμμετοχή σε Φ4 ohmy.gif Με τη δεύτερη παρουσία τους laugh.gif το σήκωσαν 4 (Ιτούδης, Πασκουάλ, Γκέρσον και Ίβκοβιτς) και μόνο 2 με την 3η προσπάθεια (Μπλατ και Λάσο). Ο Μπούλετ μετρά ήδη 2 παρουσίες σε Φ4, οπότε αν δεν το σηκώσει την επόμενη φορά που θα πάει (αν πάει) θα πρέπει μετά να γράψει ιστορία. Από αυτούς που δεν τα έχουν καταφέρει πάντως, μόνο 3 έχουν λάβει μέρος σε περισσότερα από 2 Φ4, Σβι Σερφ (3), Ιωαννίδης και Ρενέσες από 6.
Coach Periklis
Σα να μας λες ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ


back2back
QUOTE(Coach Periklis @ Jan 31 2018, 20:36 ) *
Σα να μας λες ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ


smiley.gif


Πρώτα θα πρέπει να νικήσει την Φενέρ για να κερδίσει κανονάκι και μετά τον Παο στο ΟΑΚΑ για να κλειδώσει την παρουσία του στον πάγκο της ομάδας μέχρι το τέλος. Στο χέρι του είναι να μη γίνει ο νέος Ιωαννίδης
louie
Σας παρακαλω μην μου θίγεται το ευαίσθητο για μενα θεμα που λέγεται "πρωτοκλασατος παίχτης ονόματι μαντζαρης". Δεν θελω να φανω κακός και θα κατσω να συζητήσω τα πάντα ακομα και οτι ο σφαιροπουλος ειναι ο ποποβιτς της Ευρώπης και ο Ρόμπερτς ο τζον Γουόλ. Αυτο που δεν μπορεί να χωνέψει το μυαλο μου είναι το φαινόμενο μαντζαρη. Σε ολους τους παιχτες μπορούσα να δω τι ειναι αυτο που τους κάνει απαραίτητους σε μια ομαδα ειδικά οταν μενουν τοσα χρόνια. Σε αυτον ποτέ.

Μιλάμε για εναν βασικό ποιντ γκαρντ μεγαλης ομαδας που εχει μ.ο καριέρας 4,8 πόντους με 37,7% fg(!!!) 2,3 ασίστ και 0,7 κλεψιματα. Ακομα και στις βολες ειναι κακος για την θεση του με 66%. Ολα αυτα με χρονους βασικού ολα αυτα τα χρόνια. Και απολαμβάνει ολα αυτα τα χρόνια απίστευτη ασυλία στην κριτική απο ομαδα και ΜΜΕ ακόμα και σε περιόδους σαν αυτήν ή οπως έγινε χαρακτηριστικά πρόπερσι οταν σε περίοδο σχεδον 2 μηνων ειχε σκοράρει 1 διποντο και 1 βολη συνολικά!! Δεν μπορεί να το συλλάβει το μυαλό μου πως ενας παίχτης για σχεδον 2 μηνες στην Ευρώπη βαζει 3 ποντους σύνολο παίζοντας βασικός. Και κανεις δεν λεει τπτ ενω νωριτερα την ιδια σεζον με 2 καλους αγωνες λεγαν οτι τον θέλουν οι πιστονς...

Αθλιος σκορερ και σε απόλυτο αριθμο ουτε σε ποσοστα, απαραδεκτος δημιουργος για την θεση του και μοναδικό προσον οτι πριν 3 χρονια ηταν πρόθυμος αμυντικός. Οχι καλός, ποτε δεν ειχε καποιο ταλεντο ή καποιο ένστικτο στην αμυνα(φαίνεται και απο τους αριθμους σε κλεψιματα) απλα πρόθυμος να κυνηγάει παντού τον αντιπαλο. Και οταν ηταν πιο γρηγορος τον προλάβαινε οποτε ολα καλά. Τωρα ευτυχώς παίζει ταυτόχρονα με τον Σπανούλη και δεν φαίνεται ο χειρότερος αμυντικός του γηπέδου.

Ολα αυτα ηταν αποδεκτά οταν η ομαδα ειχε επιτυχίες και ειχε μπροστα απο αυτον παιχτες να κανουν όλες τις υπόλοιπες δουλειές οπότε αυτος κουβαλαγε απλα την μπαλα μεχρι το κέντρο και στηνοταν σε μια γωνια περιμένοντας να του έρθει η μπαλα για ενα στατικό 3ποντο. Υπηρχε ο Σπανούλης νεος, ο λο, ο σλουκας, ο χακετ, ο γκριν κτλ. Το θεμα ειναι οτι ολοι αυτοι φύγανε και πρέπει καποια στιγμη να παιξει κανονικό μπάσκετ. Και κάποιοι εφυγαν κι επειδή οτι και να έκαναν έτρωγαν παγκο απο αυτον τον παίχτη.

Και δεν μπορεσες να τους αντικαταστήσεις επαξια επειδή εχεις ενα συμβολαιο κοντα στο εκατομμύριο να πηγαίνει στον παίχτη που ειναι ο χειρότερος σκόρερ, απαράδεκτος δημιουργός και κακός αμυντικός και φυσικά ακόμα βασικός.

Σορυ αν ακούγομαι εμπαθής, δεν είμαι. Μακάρι για εμενα σαν Παναθηναϊκό αυτος ο παιχτης να συνεχίσει να παιζει βασικος και να παιρνει αυτο το συμβόλαιο(για να μην το παιρνει αλλος). Πραγματικά καλύτερα για την ομάδα μου. Αλλα σαν ανθρώπο που αγαπάει το μπάσκετ και απογοητεύομαι που δεν ημουν αρκετα καλος να ειμαι επαγγελματίας δεν μπορώ να τον βλέπω στην θέση που είναι. Νιώθω την αδικία που μπορει να εχει νιώσει ο χακετ, ο σλουκας κτλ
john wick
QUOTE (akratacity @ Jan 31 2018, 14:47 ) *
UFUKSARICA #OLYMPIACOSCOACHVOTE... blink.gif



#menoumeellada#iliaszouros#vote
lefpan
QUOTE (louie @ Jan 31 2018, 22:11 ) *
Και απολαμβάνει ολα αυτα τα χρόνια απίστευτη ασυλία στην κριτική απο ομαδα και ΜΜΕ ακόμα και σε περιόδους σαν αυτήν ή οπως έγινε χαρακτηριστικά πρόπερσι οταν σε περίοδο σχεδον 2 μηνων ειχε σκοράρει 1 διποντο και 1 βολη συνολικά!! Δεν μπορεί να το συλλάβει το μυαλό μου πως ενας παίχτης για σχεδον 2 μηνες στην Ευρώπη βαζει 3 ποντους σύνολο παίζοντας βασικός. Και κανεις δεν λεει τπτ ενω νωριτερα την ιδια σεζον με 2 καλους αγωνες λεγαν οτι τον θέλουν οι πιστονς...

Αυτό μπορείς να μας το φέρεις να το δούμε; Όμως, ακριβώς αυτό που λες, όχι κάτι άλλο. Όχι, ας πούμε, οι 3 πόντοι να γίνουν 10.
akratacity
QUOTE (john wick @ Jan 31 2018, 22:17 ) *
#menoumeellada#iliaszouros#vote

Ήθελα να ήξερα πού είδες να γράφω εγώ για Ζουρο. Δεν έχεις τι να πεις και προτιμάς να εκτεθείς από το να σιωπήσεις.

Υγ για τον Σαριτσα έμαθες τίποτα άλλο πέρα από το όνομα και την καταγωγή του;;;
Υγ 1 ίσως να σου αρέσει σαν προπονητής γτ έχω την εντύπωση ότι εμφανισιακά μοιάζει με τον πολυαγαπημένο διαιτητή Παναγιώτου...☺😂😂😂😂😂
louie
QUOTE (lefpan @ Jan 31 2018, 22:55 ) *
Αυτό μπορείς να μας το φέρεις να το δούμε; Όμως, ακριβώς αυτό που λες, όχι κάτι άλλο. Όχι, ας πούμε, οι 3 πόντοι να γίνουν 10.


φυσικα

το σερι ξεκιναει 5/2/16 εναντιον της κιμκι: 0
εναντιον της τσσκα: 0
εναντιον της μπαρτσελονα: 0
εναντιον της λαμποραλ: 1
εναντιον της μπαμπεργκ: 0
εναντιον της ζαλγκιρις: 2

και τελειωνει εναντιον της ρεαλ οπου ξανασκοραρει κανονικα 1 μηνα και 20 μερες μετα 25/3/16

http://www.euroleague.net/competition/play...easoncode=E2015

ακριβως 3...
RipCity
QUOTE (louie @ Jan 31 2018, 22:23 ) *
φυσικα

το σερι ξεκιναει 5/2/16 εναντιον της κιμκι: 0
εναντιον της τσσκα: 0
εναντιον της μπαρτσελονα: 0
εναντιον της λαμποραλ: 1
εναντιον της μπαμπεργκ: 0
εναντιον της ζαλγκιρις: 2

και τελειωνει εναντιον της ρεαλ οπου ξανασκοραρει κανονικα 1 μηνα και 20 μερες μετα 25/3/16

http://www.euroleague.net/competition/play...easoncode=E2015

ακριβως 3...


Βαγγελη μονο εσυ!
shtarkws
Akratacity και john wick παρακαλώ να το κλείσουμε εδώ γιατί θα #arxisountafoul
jazz thrilos
Απο 5 Φεβρουαρίου μέχρι 18 Μαρτίου 2015/16 στο top16


16 * vs Khimki Moscow Region 12:49
17 * at CSKA Moscow 12:17
18 * at FC Barcelona Lassa 12:50
19 * vs Laboral Kutxa Vitoria 24:53 points 1
20 * at Brose Baskets Bamberg 22:31
21 * vs Zalgiris Kaunas 21:45 points 2

Έλα ρε παιδιά, είναι γνωστά αυτά, τραβάγαμε τα μαλλιά μας στο ΣΕΦ εκείνη την εποχή μέχρι που πήγαμε στο τέλος στην Μόσχα να παίξουμε τον υπερ πάντων αγώνα για ελπίδα πρόκρισης στα play offs και φάγαμε μια ωραιότατη τριαντάρα.
Είχε ξεκινήσει ο Μάντζαρης με ένα ματς την δεύτερη αγωνιστική στην Βιτόρια όπου είχε βάλει 3/4 στα τρίποντα και μάλιστα τον ρώταγε μετά το παιχνίδι ο Βαγγέλας ο Ιωάννου "τι γίνεται Βαγγέλη, θα μας αφήσεις για το ΝΒΑ" και κάτι τέτοια αξιοπερίεργα. Και απο τότε ο παίχτης αγνοείται. Περίεργο μου φαίνεται να μην τα θυμόμαστε αυτά εμείς οι Ολυμπιακοι.....
Coach Periklis
ο Έλληνας Victor Sada

Ή ο Victor Sada είναι ο Ισπανός Βαγγέλης Μάντζαρης ;;
lefpan
QUOTE (louie @ Jan 31 2018, 23:23 ) *
φυσικα

το σερι ξεκιναει 5/2/16 εναντιον της κιμκι: 0
εναντιον της τσσκα: 0
εναντιον της μπαρτσελονα: 0
εναντιον της λαμποραλ: 1
εναντιον της μπαμπεργκ: 0
εναντιον της ζαλγκιρις: 2

και τελειωνει εναντιον της ρεαλ οπου ξανασκοραρει κανονικα 1 μηνα και 20 μερες μετα 25/3/16

http://www.euroleague.net/competition/play...easoncode=E2015

ακριβως 3...

Αυτά που αναφέρεις αφορούν στην περίοδο 2014-2015 στη φάση του Top 16, όπου ο Βαγγέλης είχε Μέσο Όρο πόντων ανά αγώνα 5.4

Αν κοιτάξεις, όμως, και στον καθ' ομολογίαν παικταρά Μητσάρα-3D θα δεις ότι στην περίοδο 2014-2015 στη φάση της Regular Season είχε Μέσο Όρο πόντων ανά αγώνα 5.4 (ίδιο με τον "άχρηστο" Μάντζαρη)
http://www.euroleague.net/competition/play...4#!E2014_RS

ενώ πάλι ο διαβόητος Μητσάρας-3D στην περίοδο 2013-2014 στη φάση των Play Offs είχε Μέσο Όρο πόντων ανά αγώνα 5.2 (χειρότερο από τον "άχρηστο" Μάντζαρη)
http://www.euroleague.net/competition/play...3#!E2013_PO

Δηλαδή, τι συμπέρασμα να βγάλουμε για τον Μητσάρα; Ότι ήταν άχρηστος; Ή μήπως να αναφωνήσουμε (όπως ο RipCity παραπάνω "Μητσάρα, μόνο εσύ!");
RipCity
QUOTE (lefpan @ Jan 31 2018, 23:08 ) *
Αυτά που αναφέρεις αφορούν στην περίοδο 2014-2015 στη φάση του Top 16, όπου ο Βαγγέλης είχε Μέσο Όρο πόντων ανά αγώνα 5.4

Αν κοιτάξεις, όμως, και στον καθ' ομολογίαν παικταρά Μητσάρα-3D θα δεις ότι στην περίοδο 2014-2015 στη φάση της Regular Season είχε Μέσο Όρο πόντων ανά αγώνα 5.4 (ίδιο με τον "άχρηστο" Μάντζαρη)
http://www.euroleague.net/competition/play...4#!E2014_RS

ενώ πάλι ο διαβόητος Μητσάρας-3D στην περίοδο 2013-2014 στη φάση των Play Offs είχε Μέσο Όρο πόντων ανά αγώνα 5.2 (χειρότερο από τον "άχρηστο" Μάντζαρη)
http://www.euroleague.net/competition/play...3#!E2013_PO

Δηλαδή, τι συμπέρασμα να βγάλουμε για τον Μητσάρα; Ότι ήταν άχρηστος; Ή μήπως να αναφωνήσουμε (όπως ο RipCity παραπάνω "Μητσάρα, μόνο εσύ!");


Ε ναι ας συγκρινουμε τον Μαντζαρη με τα τελειωματα του Διαμαντιδη γιατι κι ο Βαγγελης παλαιμαχος ειναι πια. Αν ρωτησω τον πατερα μου που δεν ξερει πολυ καλα στανταρ για 32-33 θα τον εκανε με τετοιο σωμα κι ενεργεια. Στην καλυτερη ηλικια, στα 27-28 βλεπουμε ενα εκτρωμα παικτη. Εν τω μεταξυ αυτοι οι τραγικοι μο του Διαμαντιδη που ανεφερες πρεπει να ναι τα career high του Μαντζαρη.
rahxephon13
Εμ που τα βλέπεις αυτά τα νούμερα γιατί στα στατιστικά έμενα μου βγάζει 8 και 8.9? προφανώς τα έβγαλες μονάχος σου μετρώντας μερικά παιχνίδια ? καθώς βλέπω ότι στα 5 πρώτα όντως έχει λίγους πόντους.

louie
QUOTE (lefpan @ Feb 1 2018, 00:08 ) *
Αυτά που αναφέρεις αφορούν στην περίοδο 2014-2015 στη φάση του Top 16, όπου ο Βαγγέλης είχε Μέσο Όρο πόντων ανά αγώνα 5.4

Αν κοιτάξεις, όμως, και στον καθ' ομολογίαν παικταρά Μητσάρα-3D θα δεις ότι στην περίοδο 2014-2015 στη φάση της Regular Season είχε Μέσο Όρο πόντων ανά αγώνα 5.4 (ίδιο με τον "άχρηστο" Μάντζαρη)
http://www.euroleague.net/competition/play...4#!E2014_RS

ενώ πάλι ο διαβόητος Μητσάρας-3D στην περίοδο 2013-2014 στη φάση των Play Offs είχε Μέσο Όρο πόντων ανά αγώνα 5.2 (χειρότερο από τον "άχρηστο" Μάντζαρη)
http://www.euroleague.net/competition/play...3#!E2013_PO

Δηλαδή, τι συμπέρασμα να βγάλουμε για τον Μητσάρα; Ότι ήταν άχρηστος; Ή μήπως να αναφωνήσουμε (όπως ο RipCity παραπάνω "Μητσάρα, μόνο εσύ!");



δηλαδη βρισκεις το χειροτερο σερι αγωνων της καριερας του διαμαντιδη (στα 35 του ξερω γω) και εχει παλι πολυ καλυτερους μ.ο απο τους μ.ο καριερας του μαντζαρη. γιατι σε αυτην, την χειροτερη μικρη περιοδο στην καριερα του δδ εκτος απο τους ποντους που και παλι ειναι παραπανω απο τους μ.ο καριερας του μαντζαρη εχει και 5,9 ασσιστ, με τον μ.ο του μαντζαρη στις 2,3 και ρανκινγκ 11,7 με τον μ.ο καριερας του μαντζαρη στο 5,27. στην χειροτερη περιοδο που μπορεσες να βρεις του διαμαντιδη, στα 35 του, εχει υπερδιπλασιες ασσιστ και υπερδιπλασιο ρανκινγκ... ατυχες επιχειρημα εως και αυτοκαλαθι

δεν βλεπω οτι θα οδηγησει καπου η συζητηση οταν αρχικα αμφισβητεις το αν ισχυει το προηγουμενο επιχειρημα (για το αν ηταν 3 οι ποντοι) και οταν βλεπεις οτι ισχυει κανεις μια ατυχη προσπαθεια για αντεπιχειρημα. οποτε θα κλεισω με κατι που με τον τροπο που (απο οτι καταλαβαινω) βλεπεις εσυ τον μαντζαρη και με τον τροπο που τον βλεπω εγω θα μας αφησει και τους 2 ευχαριστημενους: μακαρι ο μαντζαρης να μεινει σε εσας οσο εμεινε ο διαμαντιδης σε εμας και παραπανω...

σορυ για την επεμβαση μου στα εσωτερικα της ομαδας σας
lefpan
QUOTE (RipCity @ Feb 1 2018, 00:15 ) *
Ε ναι ας συγκρινουμε τον Μαντζαρη με τα τελειωματα του Διαμαντιδη γιατι κι ο Βαγγελης παλαιμαχος ειναι πια. Αν ρωτησω τον πατερα μου που δεν ξερει πολυ καλα στανταρ για 32-33 θα τον εκανε με τετοιο σωμα κι ενεργεια. Στην καλυτερη ηλικια, στα 27-28 βλεπουμε ενα εκτρωμα παικτη. Εν τω μεταξυ αυτοι οι τραγικοι μο του Διαμαντιδη που ανεφερες πρεπει να ναι τα career high του Μαντζαρη.

Αφού δεν σ' αρέσουνε τα τελειώματα του Μητσάρα, ας πάμε και στα νιάτα του:

Περίοδος 2008-2009 (ο Μητσάρας στα ντουζένια του, 28 χρονών):
Στη φάση των πλέι οφς μέσος όρος πόντων ανά αγώνα 2!!!
http://www.euroleague.net/competition/play...8#!E2008_PO
και στο φάιναλ φορ μέσος όρος πόντων ανά αγώνα 5!!!
http://www.euroleague.net/competition/play...8#!E2008_FF

Περίοδος 2005-2006 (ο Μητσάρας 25 χρονών):
Στη φάση του τοπ 16 μέσος όρος πόντων ανά αγώνα 6 (λίγο πάνω από τον "άχρηστο" Μάντζαρη)
http://www.euroleague.net/competition/play...5#!E2005_TS

Άρα, δεν σημαίνουν τίποτα μεμονωμένα νούμερα για την αξία ενός παίκτη.

Και όχι ρε φίλε, αυτοί οι τραγικοί μέσοι όροι του Μητσάρα δεν είναι τα καρίερ χάι του Βαγγέλη, τα χάλια του είναι.

ΥΓ: Και να μη το ξεχάσω: όταν θα σηκώσουμε την κούπα στο Βελιγράδι μην εξαφανιστείς, ούτε ν' αλλάξεις τροπάριο... Να λες τα ίδια με τώρα.
akratacity
Τελείως αδόκιμη αυτή η σύγκριση του Διαμαντίδη με τον Μάντζαρη. Αλλά τελειως αδόκιμο και αυτό που επιχείρησε να κάνει ο luie. Όπως λοιπόν απομόνωσε ο luie 5 παιχνίδια σερί του Μάντζαρη όπου ήταν τραγικός έτσι και ο lefpan απομόνωσε κάποια σερί πολύ άσχημα παιχνίδια του Διαμαντίδη. Το κακό με τον Μαντζαρη δεν είναι ότι δεν έχει φαντασμαγορικους μέσους όρους αλλά το ότι πλέον φαίνεται να είναι αρκετά αδύναμος σε τομείς του παιχνιδιού όπου παλιότερα ήταν καταλυτικός.
Coach Periklis
το οποίο ίσως οδηγεί σε 2 πιθανά σενάριο

1) είναι ακόμα τραυματίας . Και δεν έχει μαθευτεί . ή δεν το γνωρίζει ούτε αυτός , ΟΣΦΠ είμαστε αφού

2) έδεσε τον γάιδαρο του μεγαλοπρεπώς. Δημόσιος Υπάλληλος
Dreamerpanos
1ον εκ των μυθικοτερων "συζητήσεων" στην ιστορία του basketforum icon_drunk.gif icon_drunk.gif

Και 2ον μάγκες μερικοί τα έχετε μπερδέψει. Δεν είναι οπαδικο φόρουμ εδώ μέσα. Νταξει έχω περάσει κι εγώ τη φάση που οι "δικοι μου" είναι πάντα οι σωστοί και "οι εχθροί" πάντα οι λάθος όταν ήμουν πιο μικρός. Αλλά νταξει καταντά κομικοτραγικο.
akratacity
QUOTE (Coach Periklis @ Feb 1 2018, 00:50 ) *
το οποίο ίσως οδηγεί σε 2 πιθανά σενάριο

1) είναι ακόμα τραυματίας . Και δεν έχει μαθευτεί . ή δεν το γνωρίζει ούτε αυτός , ΟΣΦΠ είμαστε αφού

2) έδεσε τον γάιδαρο του μεγαλοπρεπώς. Δημόσιος Υπάλληλος

Το ένα δεν αναιρεί το άλλο. Δεν είμαι από αυτούς που πίστευαν ότι ο Μάντζαρης με δουλειά προσωπική θα γινόταν πολύ καλός επιθετικά εμπλουτίζοντας το ρεπερτόριο του, πολύ απλά γιατί δεν θεωρουσα ότι έχει το ταλέντο για να το κάνει. Όμως πάντα ήταν αξιοπρεπείς από το τρίποντο με αρκετά καλά ποσοστά για τα δεδομένα του. Ε αυτό πλέον δεν συμβαίνει και τον κάνει να φαίνεται και να είναι τραγικός. Επίσης και στην άμυνα είναι πλέον αρκετά κακος. Οπότε ο Μάντζαρης το πολυεργαλειο με τα 3&D χαρακτηριστικά και τα λίγα λάθη στην οργανωση, έχει μεταμορφωθεί σε έναν παίχτη που απλώς περιφέρεται μέσα στο γήπεδο. Σίγουρα έχει μεγάλες ευθύνες και ο παίχτης και ο προπονητής που τον εκθέτει ακόμα περισσότερο στα μάτια μας. Τα βασικά να κάνει ο Μάντζαρης θα γίνει πάλι αξιοπρεπεστατος, δεν λέμε να παίρνει τα ματς πάνω του απλά να κάνει καλά αυτά για τα οποία διακρινόταν και αυτά για τα οποία πήρε ένα αρκετά μεγάλο συμβόλαιο (υπεραξία σίγουρα).
louie
QUOTE (louie @ Jan 31 2018, 22:11 ) *
Και απολαμβάνει ολα αυτα τα χρόνια απίστευτη ασυλία στην κριτική απο ομαδα και ΜΜΕ ακόμα και σε περιόδους σαν αυτήν ή οπως έγινε χαρακτηριστικά πρόπερσι οταν σε περίοδο σχεδον 2 μηνων ειχε σκοράρει 1 διποντο και 1 βολη συνολικά!!


Akratacity Ανέφερα την παραπάνω περίοδο λέγοντας ξεκάθαρα οτι ουτε τότε σε τετοια περίοδο δεν του ασκήθηκε κριτική απο τα ΜΜΕ ή απο την ομάδα(οπως πχ βγαίνει τωρα προς τα εξω απο την ομάδα οτι ειναι δυσαρεστημένοι απο ρομπερτς και τομσον). Το ξεκαθαρισα 2 φορες στην ιδια παράγραφο οτι εχει να κανει με το θεμα της κριτικης που δέχεται. Και η οποια σαφως ειναι εντελως διαφορετικη με αυτην που δεχονται οι ξενοι κατα καιρους και τώρα.

Δεν την ανεφερα ως αντικειμενικο κριτήριο της αξιας του. Εχω αναφερει στο ιδιο ποστ τους μ.ο καριέρας του. 4.8 πόντοι, 37,7% fg, 66,7% βολες, 2.3 ασίστ, 2,7 ριμπάουντ, 0,7 κλεψιματα, 0,02 ταπες, 5,27 ρανκινγκ. Και ξαναλέω για να μην μπλέκεται η συζήτηση με τα "ομαδα μου, ομαδα σου" "παιχτης μου, παιχτης σου" αν εσείς ειστε ευχαριστημένοι εμένα δεν μου πέφτει λόγος.
Quincy
+1 φαουλ στον lefpan και 2 μέρες off.

Δεν υπάρχει λόγος να αρπάζεστε και να βλέπετε "εχθρούς" σε οποιονδήποτε παίρνει μέρος στην κουβέντα για τα θέματα του Ολυμπιακού ενώ υποστηρίζει άλλη ομάδα. Όπως πολύ σωστά λέει ο Dreamerpanos δεν είναι οπαδικό το φόρουμ.
akratacity
QUOTE (louie @ Feb 1 2018, 01:05 ) *
Akratacity Ανέφερα την παραπάνω περίοδο λέγοντας ξεκάθαρα οτι ουτε τότε σε τετοια περίοδο δεν του ασκήθηκε κριτική απο τα ΜΜΕ ή απο την ομάδα(οπως πχ βγαίνει τωρα προς τα εξω απο την ομάδα οτι ειναι δυσαρεστημένοι απο ρομπερτς και τομσον). Το ξεκαθαρισα 2 φορες στην ιδια παράγραφο οτι εχει να κανει με το θεμα της κριτικης που δέχεται. Και η οποια σαφως ειναι εντελως διαφορετικη με αυτην που δεχονται οι ξενοι κατα καιρους και τώρα.

Δεν την ανεφερα ως αντικειμενικο κριτήριο της αξιας του. Εχω αναφερει στο ιδιο ποστ τους μ.ο καριέρας του. 4.8 πόντοι, 37,7% fg, 66,7% βολες, 2.3 ασίστ, 2,7 ριμπάουντ, 0,7 κλεψιματα, 0,02 ταπες, 5,27 ρανκινγκ. Και ξαναλέω για να μην μπλέκεται η συζήτηση με τα "ομαδα μου, ομαδα σου" "παιχτης μου, παιχτης σου" αν εσείς ειστε ευχαριστημένοι εμένα δεν μου πέφτει λόγος.

Οκ τότε δεν το είχα παρατηρήσει αυτό το θέμα με την κριτική. Δεν μπορώ παρά να συμφωνησω.
RipCity
QUOTE (lefpan @ Jan 31 2018, 23:34 ) *
Άρα, δεν σημαίνουν τίποτα μεμονωμένα νούμερα για την αξία ενός παίκτη.

Και όχι ρε φίλε, αυτοί οι τραγικοί μέσοι όροι του Μητσάρα δεν είναι τα καρίερ χάι του Βαγγέλη, τα χάλια του είναι.

ΥΓ: Και να μη το ξεχάσω: όταν θα σηκώσουμε την κούπα στο Βελιγράδι μην εξαφανιστείς, ούτε ν' αλλάξεις τροπάριο... Να λες τα ίδια με τώρα.


Τι εννοείς τα χάλια του? Οι μ.ό. καριέρας του Μάντζαρη είναι κάτω από τους 5 πόντους οπότε πιθανότατα θα ταν career high σε μια περίοδο 5-6 αγώνων να χει 5.9 πόντους. Δεν το έψαξα φυσικά αλλά δε χρειάζεται να ξαχουλεύω κιόλας τα χάλια του, αρκετή κατάθλιψη μου προκαλεί η εικόνα του.

Όσο για το Βελιγράδι μακάρι να το σηκώσουμε με τρίποντό του. Πιθανότατα από κάτω θα είμαι, αφού ήδη έχω πάρει εισιτήριο. Άλλο αυτό κι άλλο να δικαιολογούμε τα αδικαιολόγητα. Ο Μάντζαρης δεν είναι Σπανούλης να του δικαιολογήσουμε κάποια πράγματα ούτε να περιμένουμε ένα παιχνίδι να σβήσει τα προηγούμενα χάλια ολόκληρης σεζόν. Ο Μάντζαρης πρέπει να ναι μια σταθερά, να παίζει ΚΑΛΗ άμυνα, να βάζει 6-7 πόντους με ανθρώπινα ποσοστά και κυρίως τα ελεύθερα σουτ και να βγάζει 3-4 ασίστ. Ήμαρτον αν τον έχουμε τον Βαγγέλη για αυτό το ένα παιχνίδι που μπορεί να κάνει τη διαφορα και να λυτρωθεί. Αν ήταν έτσι ας κρατούσαμε τον Green που θα χε περισσότερες πιθανότητες να το πετύχει.
john wick
QUOTE (basket72 @ Jan 31 2018, 15:40 ) *
Εγώ δεν ήμουν από αυτούς που τον έκραζα αλλά φέτος είπαμε ότι είναι αβαβά η κατάσταση. Αλλά νομίζω ότι αυτό που βλέπουμε εδώ κι κανά 2 μήνες ξεπερνάει τον Μάντζαρη και είναι πιο βαθύ.

Κι εσύ Wick καλέ μου άνθρωπε όλο "φυτιλιές" θέλεις να ανάβεις εδώ μέσα. Είναι αυτό που λέμε ασελγείς πάνω στο κουφάρι (καθ΄υπερβολή ο χαρακτηρισμός...προφανώς). Έχουμε που έχουμε τον πόνο μας και έρχεσαι τη μια να επιμένεις για τούρκους προπονητές την άλλη να μας ζητάς να κράξουμε τον κάθε Μελάγιες,(που τον έχουμε κράξει από μόνοι μας πολλές φορές εδώ μέσα- εγώ πάει καιροοοοός που δεν τους διαβάζω άλλωστε) την άλλη με τον Μάντζαρη και την πράσινη φανέλα, την παρά άλλη με τους χουλιγκάνους που τον ψέγουν....




κοίτα εδώ είμαστε για να συζητάμε , ενίοτε να κάνουμε κ την καζούρα μας στον άλλο , σεβόμενοι πάντα τον συνομιλητή μας...
σημασία έχει να μην είσαι κακοπροαίρετος.. rolleyes.gif
rahxephon13
Πολύ ενδιαφέρουσα η συζήτηση για των μαντζαρη, τουλάχιστον όταν δεν μπλέκεται με οπαδικες αψιμαχίες...

Η γνώμη μου για των μαντζαρη είναι ότι αποτελεί ένα πολύτιμο γρανάζι στην μηχανή του ολυμπιακου και αυτό γιατί κουμπώνει καλά με των σπανουλη με κύριο προτέρημα του ότι είναι σταθερός (συνήθως) στην απόδοση του κι ας μην βγάζει μάτια αυτή, το πρόβλημα του είναι ότι όπως λέει ο RipCity ότι όλα αυτά τα χρονιά δεν έχει βελτιωθεί αισθητά σε κάποιον τομέα του παιχνιδιού του και αποτελεί ένα τίμιο ρολιστα και τίποτα παραπάνω, το πρόβλημα λοιπόν δεν νομίζω ότι είναι η απόδοση του μαντζαρη άλλα η κακή αγωνιστική εικόνα τις ομάδας που τράβα μαζί τις τους παίχτες ανεξαιρέτως ταλέντου, σε ένα τετοιο περιβάλλων φυσικό είναι να φαίνεται κακός παίχτης ο βαγγελης.

Η κακή εικόνα του παίχτη δεν αποτελεί κάτι πρωτόγνωρο όποτε τα αίτιά τις προβολής του είναι έξωαγωνιστικά και έχουν να κάνουν με την περιπετειώδη ανανέωση του συμβολαίου του στον ολυμπιακο, το καλοκαιρινό σίριαλ στην μαντζαριαδα το ενδιαφέρων του γιαννακο για των παίχτη και τα όσα ακολούθησαν μετά την υπογραφή του πλουσιοπάροχου συμβολαίου του έχουν βάλει των παίχτη στην πρώτη γραμμή τς επικαιρότητας, κατά πρώτων η κόντρα του με των δημητρη των έβαλε στο στόχαστρο των οργανωμένων και όχι μόνο του παναθηνακου με αποτέλεσμα να μην χάνουν ευκαιρία να ψέξουν των παίχτη και αυτή η κόντρα έχει κορυφωθεί με την πρόσφατη συνέντευξη του και την περίφημη ατάκα για φωτομοντάζ ε δεν θέλει και πολύ για να τραβήξεις τα βλέμματα του όχλου και να αρχίσουν οι υβρεολογίες στα social media, αυτό δεν θα ξέφευγε από των συνηθισμένο συφερτό του διαδικτύου αν δεν υπήρχε η ανάγκη δικαιολογιών για την κακή αγωνιστική εικόνα τις ομάδας που συνήθως περιορίζεται στων εύκολο στόχο των ξενών άλλα η προσοχή που τράβα από το αντίπαλο στρατόπεδο ο παίχτης και το γεγονός του πλουσίου εφετινού του συμβολαίου που στα μάτια των απλού κόσμου σχετίζεται και με καλύτερη απόδοση στο παρκέ έχουν ως αποτέλεσμα την οξεία κριτική που δέχεται εσχάτως ο παίχτης.

Τώρα θα αφήσω των μαντζαρη για λίγο (νομίζω το δικαιούται) και θα αναφερθώ σε κάτι που έχω αρκετό καιρό στο μυαλό μου και που μου ξαναθύμισε η σύγκριση στατιστικών του παίχτη την περίοδο 2015/16 βασικά το γεγονός ότι υπάρχουν πολλές παροιμίες συνθήκες τις φετινής χρονιάς με εκείνη την περίοδο όπως η απόδοση του μαντζαρη, και τότε ο ολυμπιακος είχε άρχισε καλά σε μια αδύναμη πρώτη φάση τότε (διαφορετικό φορματ) με αρκετά προβλήματα τραυματισμών και τους αναπληρωματικούς να κάνουν καλές εμφανισεις αφού εδώ ακομη και ο αθηναιου ήταν θετικός σε ματς τις ευρωλιγκας και μάλιστα εκτός έδρας, όπως και φέτος υπήρχαν θέματα χημείας στην γραμμή των γκαρντ με αυτά να βγαίνουν στην επιφάνεια μετά από ένα τραυματισμό (νομίζω του χακετ?) που με την απόκτηση παίχτη στην περιφέρεια (οντομ) μπέρδεψε ρόλους και πράγματα και φυσικά την μοναξιά του πριντεζη (αυτή είναι διαχρονική) στο 4 και την κατάρρευση του τελευταίου στον δεύτερο γύρο όπως και όλης τις ομάδας, βεβαία αυτό τότε είχε επιφέρει ένα οδυνηρό αποκλεισμό από τους 16 ενώ τώρα τα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα.

Τότε η ανακατωσούρα που υπήρχε στην ομαδα δεν είχε βρει πότε λύση και ενώ δεν έχει φτάσει σε τετοιο σημείο φέτος τα προβλήματα συνεχίζονται και είναι πολύ κοντά στο να γιγαντωθούν αν δεν βρει γρήγορα λύσεις, κάτι που δείχνει τις ομοιότητες ακόμα περισσότερο είναι η στάση τις διοίκησης αφού και στις δυο περιπτώσεις είχαν μια σχετική σκληρή στάση ενάντια στην κριτική η οποία την περίοδο του 16 κράτησε και μετά των αποκλεισμό ρίχνοντας των στους τραυματισμούς και στην κόντρα που είχαν με την διαιτησία στην ευρωλιγκα αφού η γκρίνια διαφόρων ομάδων με πρωτοστατούσα την τσσκα του ιτουδη είχε αποτέλεσμα με τους διαιτητές να μην επιτρέπουν το σκληρό παιχνίδι δίνοντας πιο εύκολα φάουλ και αναιρώντας την αποτελεσματική μεχρι τότε άμυνα τις ομάδας, αυτό δεν υπάρχει τώρα στην ευρωπη άλλα οι πρόσφατες δηλώσεις στο τελευταίο ντέρμπι ηχούν παρόμοια το αν θα συμβεί αυτό και σε άλλους αγώνες τώρα που πλησιάζουν πιο κρίσιμα ματς μένει να φανεί.

Όλες αυτές οι συμπτώσεις και τα σημάδια με έχουν βάλει σε σκέψης για την φετινή πορεία του ολυμπιακου και αν δεν πρόκειται να των διαγράψω από τώρα και φυσικά δεν πιστεύω ότι θα χάσει τους 8 με έχουν κάνει να αμφιβάλω για την παρουσία σας σε ένα ακομη f4, όλα αυτά φυσικά είναι προσωπικές σκέψεις και δεν σημαίνουν απολύτως τίποτα πέρα από τροφή για συζήτηση αυτό προς αποφυγή παρεξηγήσεων.

Υ.Γ. εκείνη την χρονιά κάνατε στο σεφ μια τελευταία έκλαμψη με την ρεαλ οπού και κερδίσατε με κοντά 20 πόντους διάφορα και των μαντζαρη να κάνει το καλύτερο του παιχνίδι μεχρι τότε με κάτι κοντά σε 5/6 τριποντά, αυτό για το ματς με την φενερ σήμερα για να δούμε τι θα δείξουν τα άστρα tongue.gif
john wick
Αν εξαιρέσουμε την Τσσκα που δείχνει ότι πάει τραίνο , όλες μα όλες οι υπόλοιπες ομάδες δείχνουν ικανές για το καλύτερο αλλά κ για το χειρότερο...
π.χ σήμερα έχω ικανό τον Ολυμπιακό να κάνει σούπερ εμφάνιση και να σβήσει τους Τούρκους και την άλλη εβδομάδα να φάει μια ξεγυρισμένη 20άρα από Ρεάλ...
Μέχρι την τελευταία αγωνιστική όλα θα παίζονται , εκεί φυσικά όπου θα δούμε τις ομορφιές του να διαλέγεις αντίπαλο..(νομίζω ότι πάλι φέτος ΔΕΝ υπάρχει πρόβλεψη να γίνουν οι αγώνες ίδια ημέρα κ ώρα...)
jazz thrilos
QUOTE (john wick @ Feb 1 2018, 07:44 ) *
Αν εξαιρέσουμε την Τσσκα που δείχνει ότι πάει τραίνο , όλες μα όλες οι υπόλοιπες ομάδες δείχνουν ικανές για το καλύτερο αλλά κ για το χειρότερο...
π.χ σήμερα έχω ικανό τον Ολυμπιακό να κάνει σούπερ εμφάνιση και να σβήσει τους Τούρκους και την άλλη εβδομάδα να φάει μια ξεγυρισμένη 20άρα από Ρεάλ...
Μέχρι την τελευταία αγωνιστική όλα θα παίζονται , εκεί φυσικά όπου θα δούμε τις ομορφιές του να διαλέγεις αντίπαλο..(νομίζω ότι πάλι φέτος ΔΕΝ υπάρχει πρόβλεψη να γίνουν οι αγώνες ίδια ημέρα κ ώρα...)


Αχ και να σε δω όταν με νίκη την τελευταία αγωνιστική στο Μιλάνο θα πέφτεις πάνω στην Φενερ ας πούμε ενώ με μια ωραιότατη ήττα θα παίζεις ξέρω γω με την Ζαλγκίρις ή την Χίμκι. Υποθετικό σενάριο... happy.gif

Πέρα απο την πλάκα όμως, πραγματικά έχουμε μπει στο χρονικό κομμάτι εκείνο της διοργάνωσης όπου τα αποτελέσματα γίνονται αλλοπρόσαλλα και όλοι είναι ικανοί για το καλύτερο και το χειρότερο. Γι' αυτό όταν πολλοί υποστήριζαν οτι το πλεονέκτημα θα πάει στις 21 νίκες πίστευα οτι έχουμε τόσες εκπλήξεις να δούμε ακόμα που με 19 νίκες (άντε 20 το πολύ) κάποιος θα μπορεί να έχει πλεονέκτημα. Προβλέπεται χαμός βέβαια με τις ισοβαθμίες, γι' αυτό καλό είναι για τον Ολυμπιακό απόψε να κερδίσει το ματς έστω και με μισό πόντο διαφορά. Νομίζω οτι το αποψινό είναι το πιο κρίσιμο παιχνίδι της χρονιάς.
john wick
Νομίζω ότι όλοι πλέον διαλέγουν αντίπαλο.
η EL μπορούσε (αν ήθελε) τις 2 τελευταίες αγωνιστικές να τις κάνει ίδια μέρα/ώρα για όλους , ώστε να αποφύγει τέτοια θέματα..
Προσωπικά αν μπορούσα να διαλέξω μεταξύ υποτιθέμενων αντιπάλων (Ολυμπιακό , Φενέρ , Χίμκι κ Ζάλγκιρις) θα διάλεγα τους Ρώσους κ μετά τους Λιθουανούς.
Mr_Cadwell



Τι παίχτηκε εδώ;
Ε ρε και να δούμε καμία Dogus του χρόνου χορηγό smiley.gif smiley.gif

Σε άλλα νέα guess who is back cool.gif cool.gif
Conan1982
Τι σπάει παράδοση ετών και το ιατρικό επιτελείο προέβλεψε σωστά τον χρόνο επιστροφής;
smiley.gif

Τώρα βέβαια θα έχουμε να συζητάμε για το αν χαλάσουν οι ισορροπίες στην ομάδα και τι θα γίνει με τον χρόνο του Γουίλτζερ.
biggrin.gif
SteveNashidis
QUOTE(Conan1982 @ Feb 3 2018, 09:07 ) *
Τι σπάει παράδοση ετών και το ιατρικό επιτελείο προέβλεψε σωστά τον χρόνο επιστροφής;
smiley.gif

Τώρα βέβαια θα έχουμε να συζητάμε για το αν χαλάσουν οι ισορροπίες στην ομάδα και τι θα γίνει με τον χρόνο του Γουίλτζερ.
biggrin.gif


Mισό λεπτό. Που είναι εκείνο το non paper άρθρο που προέβλεψε γρηγορότερη επιστροφή του Τίλι??? icon_drunk.gif
boumtze-boumtze
Τι εγινε;Εδειρε ο Μπογρης τον Γεωργιου,τον δημοσιογραφο;
rankin
QUOTE(boumtze-boumtze @ Feb 5 2018, 09:45 ) *
Τι εγινε;Εδειρε ο Μπογρης τον Γεωργιου,τον δημοσιογραφο;

Αυτό διάβαζα και εγώ μόλις τώρα

Θεός Μπόγρης, πλακώνει στο ξύλο δημοσιογράφους για να προστατέψει τον Ολυμπιακό, την ομάδα της καρδιάς του!
Θα περιμένω πάντως να ακούσω και την πλευρά του προτού βγάλω συμπεράσματα.

Μπορεί δηλαδή ο Γεωργίου να λέει οτι τον έδειρε γιατι του ασκούσε κριτική, αλλά καλό θα ηταν να επιβεβαιωθεί οτι αυτός ηταν ο λόγος και όχι κάποιο άλλο προσωπικό συμβάν.
Zephyr
QUOTE(rankin @ Feb 5 2018, 09:48 ) *
Αυτό διάβαζα και εγώ μόλις τώρα

Θεός Μπόγρης, πλακώνει στο ξύλο δημοσιογράφους για να προστατέψει τον Ολυμπιακό, την ομάδα της καρδιάς του!
Θα περιμένω πάντως να ακούσω και την πλευρά του προτού βγάλω συμπεράσματα.

Μπορεί δηλαδή ο Γεωργίου να λέει οτι τον έδειρε γιατι του ασκούσε κριτική, αλλά καλό θα ηταν να επιβεβαιωθεί οτι αυτός ηταν ο λόγος και όχι κάποιο άλλο προσωπικό συμβάν.


Χωρίς να θέλω να κάνω τον υποστηρικτή του Μπόγρη, και άσχετα αν είναι στην ομάδα μου, ο οποιοσδήποτε άνθρωπος φτάνει σε σημείο να παίξει μπουνιές κάποιο καλό λόγο θα έχει (εκτός κ αν πάει γυρεύοντας για καυγά ή έχει ψυχολογικά θέματα).
rankin
QUOTE(Zephyr @ Feb 5 2018, 10:13 ) *
Χωρίς να θέλω να κάνω τον υποστηρικτή του Μπόγρη, και άσχετα αν είναι στην ομάδα μου, ο οποιοσδήποτε άνθρωπος φτάνει σε σημείο να παίξει μπουνιές κάποιο καλό λόγο θα έχει (εκτός κ αν πάει γυρεύοντας για καυγά ή έχει ψυχολογικά θέματα).

ή ειναι κουνουπίδι απο τα ξύδια...
Zephyr
QUOTE(rankin @ Feb 5 2018, 10:15 ) *
ή ειναι κουνουπίδι απο τα ξύδια...


Ναι είναι και αυτό... icon_drunk.gif

pan24
Ο γεωργιου ειναι απο τους πιο αντιπαθεις δημοσιογραφους και ωρες ωρες νομιζεις οτι δεν μπορει να ξεχωρισει την μπαλα του μπασκετ απο το μπαλακι του τενις αλλα...





(απο το sdna τα σκρινσοτ)
rankin
QUOTE(pan24 @ Feb 5 2018, 11:20 ) *
Ο γεωργιου ειναι απο τους πιο αντιπαθεις δημοσιογραφους και ωρες ωρες νομιζεις οτι δεν μπορει να ξεχωρισει την μπαλα του μπασκετ απο το μπαλακι του τενις αλλα...

εγώ οπως έγραψα, περιμένω την τοποθέτηση του παίχτη.

Μπορεί απλά να ηταν κουνουπίδι, να τον ειδε μπροστά του και να τον άρχισε στις μπουνιές
Μπορεί να λογοφεραν πρώτα και να αντάλλαξαν χαρακτηρισμούς.
Πολλά μπορεί να έχουν γίνει. Τίποτα δεν δικαιολογεί τον παίχτη που χειροδίκησε, ιδίως οταν ειναι σαν μαμουθ που την πέφτει σε πιθηκάκι, οπως επίσης τέτοιες συμπεριφορές δεν ειναι πρέπουσες (ακόμα περισσότερο) για πρόσωπα της δημοσιότητας.
Το τι έχει προηγηθεί μένει να διερευνηθεί...
john wick
Πάντως ο Μπογρινιο δεν σου δίνει την εντύπωση κωλόπαιδου.. Δεν ξέρουμε τι έχει συμβεί αλλά μου φαίνεται πολύ περίεργο..
Gkos
Τον Γεωργιου θα επρεπε να τον προβληματισει οτι δεν τον συμπαθει κανεις και αυτο δεν συμβαινει επειδη ειναι πολυ αντικειμενικος ...
Αnyway σεβομαι την κατασταση του και δεν το συνεχιζω
Coach Periklis
Πάντως όσες φορές έχω ακούσει τον Γεωργίου στο σπορ24 δεν θυμάμαι να έχει πει καμία κουβέντα για Μπόγρη . Ποτέ όμως

Δεν ξέρω που αρθρογραφεί όμως ( κόντρα ;; ) και αν έχει γράψει κάτι
KWSN_Men
Αναμένουμε να την πέσουν όλοι οι δημοσιογράφοι στον Μπογρίνιο όπως στον Παππά, να μη λέει το όνομά του ο Σκουντής στους αγώνες και αντίστοιχες τοποθετήσεις και εδώ.

Σε μεγαλύτερο βαθμό θα επρεπε να γίνουν όλα αυτά βασικά, αλλά περιμένουμε έστω τα ίδια για τους τύπους.
Dreamerpanos
Έχει πει αμέτρητες χοντράδες ανά τους καιρούς. Αμέτρητες. Μοιάζει με έναν εμπαθή (με τα πάντα) τύπο που δεν έχει μυρωδιά από μπάσκετ.

Όμως.

1) Δεν υπάρχει καμία δικαιολογία στην χειροδικία και αν όντως έγιναν όπως τα λέει πρέπει να τον κυνηγήσει άσχημα.

2) Έχουμε ακούσει μόνο την μια πλευρά της ιστορίας. Για να χτυπήσεις κάποιον έτσι( αν είσαι νηφάλιος) πρέπει να έχει γίνει κάτι πάρα πολύ χοντρό που δεν ξέρουμε. Επαγγελματίας παίχτης να πλακώσει δημοσιογράφο στο ξύλο γιατί....κάνει κακό στην ομάδα του με τα γραφόμενα του είναι τουλάχιστον υπερβολικό για να μην πω αστείο.

Ειδικά ο συγκεκριμένος παίχτης δεν έχει δώσει ποτέ δικαιώματα για τέτοιες συμπεριφορές.

Πριν βγάλουμε το οποιοδήποτε συμπέρασμα (κοινή γνώμη,διοίκηση Ολυμπιακού) καλύτερα να μάθουμε ολοκληρωμένο το στορι γιατί μπαζει.

Βέβαια δεν δικαιολογείται σε καμία περίπτωση το ξύλο. Σε καμία. Απλά δεν πιστεύω ότι είναι χωρίς λόγο η για τόσο ευτελείς λογους τέλος πάντων.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.