Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Επικαιρότητα 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
yorgos
QUOTE(rankin @ Sep 29 2017, 11:30 ) *
Για τον Μακλιν το ειχα γράψει και μετά το φιλικό για τον Ντούντα, που ειχα και καλή θέση και τον είδα απο αρκετά κοντά. (πισω απο τον πάγκο ημουν)
Μου φάνηκε να έχει βάλει κιλά, παντού...
Στήθος, κοιλιές, πισινό... Και δεν ηταν μυς. Ηταν λίπος. Χρειάζεται μάζεμα και το χρειάζεται άμεσα.

Κάθε καλοκαίρι γίνεται έτσι ο συγκεκριμένος. Μάλλον εξοχικό στη Χασιά έχει και παθαίνει Μπουρούση.
rankin
QUOTE(yorgos @ Oct 1 2017, 04:21 ) *
Κάθε καλοκαίρι γίνεται έτσι ο συγκεκριμένος. Μάλλον εξοχικό στη Χασιά έχει και παθαίνει Μπουρούση.

Δεν το ειχα προσέξει παλιότερα...
Αρχοντικός
Αφου χθες επαιξε σχεδόν όσο ο Μπογρης...
Αν δεν επανελθει γρήγορα, τον βλεπω στην transfer list
mixalisgate7
QUOTE(Redking)
Δεν επαληθεύτηκαν οι αρχικές εκτιμήσεις των ανθρώπων του Ολυμπιακού για τον Μπράιαν Ρόμπερτς, οι οποίες ανέφεραν ότι δεν αντιμετωπίζει κάτι το σοβαρό. Να θυμίσουμε ο Αμερικανός γκαρντ των «ερυθρόλευκων» τραυματίστηκε στο ματς με τη Γαλατάσαραϊ στην Τουρκία και με την επιστροφή της ομάδας στην Ελλάδα υποβλήθηκε στις απαραίτητες εξετάσεις.

Συγκεκριμένα, ο Ρόμπερτς υποβλήθηκε την Κυριακή σε μαγνητική τομογραφία, τα αποτελέσματα της οποίας έδειξαν ότι έχει υποστεί θλάση 1ου βαθμού στο δεξιό δικέφαλο!

Κάτι που σημαίνει ότι θα μείνει εκτός πλάνων για περίπου δύο εβδομάδες, άρα δεν θα αγωνιστεί στο Κύπελλο με τον Φάρο, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος με τον Παναθηναϊκό στο ΣΕΦ και στην έναρξη της Ευρωλίγκας με την Μπασκόνια!


ΠΗΓΗ
Reggie Miller #31
QUOTE(mixalisgate7 @ Oct 1 2017, 20:16 ) *



Και έτσι είναι το σωστό,χωρίς τραυματισμούς δεν γίνεται...
RipCity
Δεν επαληθεύτηκαν οι αρχικές εκτιμήσεις των ανθρώπων του Ολυμπιακού για τον Μπράιαν Ρόμπερτς, οι οποίες ανέφεραν ότι δεν αντιμετωπίζει κάτι το σοβαρό.

Πρώτη φορά εύχομαι για ανθρώπους να χάσουν τη δουλειά τους, αλλά μιλάμε για ανίκανους. ΑΝΙΚΑΝΟΥΣ.Κι όχι πως θα άλλαζε κάτι, αλλά πάλι ρε φιλαράκια οι εκτιμήσεις σας έπεσαν έξω? Πάλι ρε ντροπές της ιατρικής?
Zephyr
Τι είχες Γιάννη, τι είχα πάντα...
Τουλάχιστον να είναι καλά ο Γιάνις.
SteveNashidis
3 χρόνια το φωνάζουμε αυτό αλλά μας αποκαλούνε "αιρετικούς"....

Μετανοείτε.....
Varvos
Έχει ξεπεράσει τα όρια του φαιδρου το ιατρικό επιτελείο της ομάδας

Και βάλτοι να ήταν τόσο προκλητικά άσχετοι δε θα φαινονυουσαν, μιλάμε για απίστευτα πράγματα

Ο Στρελνιεκς είναι σίγουρα καλά η θα μας ανακοινώσουν ότι πρέπει να του κόψουν το πόδι αύριο μεθαύριο;
Sence Of Defence
QUOTE (Varvos @ Oct 1 2017, 21:31 ) *
Έχει ξεπεράσει τα όρια του φαιδρου το ιατρικό επιτελείο της ομάδας

Και βάλτοι να ήταν τόσο προκλητικά άσχετοι δε θα φαινονυουσαν, μιλάμε για απίστευτα πράγματα

Ο Στρελνιεκς είναι σίγουρα καλά η θα μας ανακοινώσουν ότι πρέπει να του κόψουν το πόδι αύριο μεθαύριο;


μήπως να κάνουμε και εκεί μεταγραφές? εκτός από το ιατρικό και στους γυμναστές?
yorgos
Ο στρέλνιεκς πήγε στον οδοντίατρο σήμερα, τον έστειλε το ιατρικό επιτελείο όταν διμαρτυρήθηκε για πόνους στον αστράγαλο.
rankin
QUOTE(yorgos @ Oct 2 2017, 06:59 ) *
Ο στρέλνιεκς πήγε στον οδοντίατρο σήμερα, τον έστειλε το ιατρικό επιτελείο όταν διμαρτυρήθηκε για πόνους στον αστράγαλο.

Κάποτε, κυκλοφορούσε ενα αστείο στον ιατρικό κλάδο, σχετικά με το ιατρικό τιμ του ποδοσφαιρικού Ολυμπιακού.
Το ανέκδοτο έλεγε πως οταν ένας παίχτης του Ολυμπιακού έπεφτε κάτω, οι συμπαίκτες του έτρεχαν απο πάνω του και του έλεγαν: "σήκω, έρχεται ο Δάρας"....

Κάπως έτσι τείνει να γίνει και το ιατρικό τιμ του μπασκετικού Ολυμπιακού, παρόλα αυτά, γιατροί δεν είμαστε. Τουλάχιστον, εγώ δεν ειμαι γιατρός.

Ας δώσουμε το ελαφρυντικό οτι τον παίχτη αρχικά τον είδαν "με το μάτι". Τι διάγνωση να κάνεις με το μάτι; το λάθος ειναι να δημοσιοποιείς μια εκτίμηση που έγινε με το μάτι. Ας έλεγαν, οτι δεν μοιάζει ιδιαίτερα σοβαρό, αλλά η μαγνητική θα δείξει την πραγματικότητα.
Μπορώ λοιπόν να τους κατηγορήσω (και αυτούς και την ΚΑΕ γενικότερα) για τους επικοινωνιακούς χειρισμούς τους, οχι όμως και να τους κατηγορήσω γιατί δεν έχουν μάτι με ικανότητες του μαγνητικού τομογράφου. Να είμαστε και δίκαιοι.

Επίσης, δεν μπορώ να δεχτώ οτι φταίει το ιατρικό τιμ για τους τραυματισμούς.
Σε κάποιες περιπτώσεις αποθεραπείας, ναι, έχουν αποτύχει. Χαρακτηριστικό ηταν το παράδειγμα του Λοτζέσκι. Και πάλι, όχι γιατι θα έπρεπε να τον επαναφέρουν νωρίτερα, αλλά γιατι παρουσίαζαν στο κόσμο οτι θα λείψει 1 μήνα (αντε 2) και ο παίχτης μετά απο μισό χρόνο και ακόμα δεν ειναι στα καλά του.
Ομοίως, αν οντως ο Χάκετ έφυγε γιατί κρίθηκε τραυματίας, μάλλον μιλάμε για ακόμα μια αποτυχημένη εκτίμηση του ιατρικού τιμ.
Και πάλι όμως, άλλο οι ατυχείς εκτιμήσεις τραυματισμών και άλλο να κατηγορούμε το ιατρικό τιμ για τους ίδιους τους τραυματισμούς, λες και μπαίνει ο γιατρός στο γήπεδο και τους σπάει τα πόδια με λοστάρια.

Στον Ολυμπιακό η υπόθεση των τραυματισμών, θεωρώ πως είναι προϊόν των πολύ σκληρών προπονήσεων.
Απο την άλλη, θα έπρεπε, απο τη στιγμή που τους παίχτες τους τεντώνουν, να υπάρχει και το καλύτερο ιατρικό τιμ απο πισω, για να τους ξαναμοντάρει.
Αλλά μπορεί και να υπάρχει. Μπορεί και να μη μπορεί να γίνει κάτι καλύτερο απο αυτό που γινεται τώρα.
Δε ξέρω ποσο μπορεί να ξεθεώνουν τους παίχτες για να παίζουν στα κόκκινα απο τον Οκτώβρη ως τον Ιουνιο.
Conan1982
Το ζήτημα είναι ότι σε ότι αφορά θέματα τραυματισμών και αποκατάστασης έχουν σημειωθεί τρομακτικά βήματα. Ακούμε για ομάδες που έχουν ολόκληρα κέντρα για να προλαμβάνουν και να αποθεραπεύουν γρήγορα τους παίκτες τους (χαρακτηριστικό παράδειγμα η Μίλαν στο ποδόσφαιρό), ακούμε για τις μεθόδους που ακολουθούν οι Γουώριος ή το πως βοηθούν τον Λεμπρόν να επιταχύνει την αποκατάσταση, διαβάζω για ειδικές στολές, μηχανήματα τεχνικές κλπ. Δεν λέω να επενδύσουν στον Ολυμπιακό εκατομμύρια που δεν τα έχουν αλλά σίγουρα κάτι πρέπει να αλλάξουν.
Αν οι προπονήσεις είναι σκληρές πρέπει να έχουν και έναν μηχανισμό που να προλαμβάνουν τους τραυματισμούς.
North_gato
QUOTE (yorgos @ Oct 2 2017, 06:59 ) *
Ο στρέλνιεκς πήγε στον οδοντίατρο σήμερα, τον έστειλε το ιατρικό επιτελείο όταν διμαρτυρήθηκε για πόνους στον αστράγαλο.


Σοφη επιλογη. Ο οδοντιατρος μπορει να του θεραπευσει τον αστραγαλο.
το ιατρικο επιτελειο όχι.!
Zoys
Χωρίς τηλεοπτική μετάδοση το ματς σήμερα...
rankin
QUOTE(Zoys @ Oct 4 2017, 10:24 ) *
Χωρίς τηλεοπτική μετάδοση το ματς σήμερα...

Σήμερα ειναι το ματσάκιον του κυπέλλου;

Σε σχέση με τις τηλεοπτικές μεταδόσεις, έλαβα σήμερα ενα ενδιαφέρον mail απο την euroleague.tv
Μεταξύ άλλων ελεγε "NO. MORE. BLACKOUTS! All games are now available everywhere. Yes, everywhere."
Αυτό σημαίνει οτι φέτος, οποιος θέλει να δει ευρωλίγκα, κάνει ενα euroleague pass (περσι κοστιζε 15 ευρω/μηνα) και βλέπει ολα τα παιχνιδάκια, χωρίς να χρειάζεται να σηκώνει VPN, (οπως έκανα εγώ πέρσι).
aigio
Εδώ τα διαθέσιμα πακέτα, εγώ πήρα μέσω paypal το ετήσιο της Euroleague (80.99) και αν μπεις στο chat και τους πεις οτι ακουσες για εκπτωση ή ότι είσαι returning customer, σου κανουν refund το 10%, δηλαδή 8.09. Pretty sweet deal νομιζω.

Rankin, εγώ δεν έλαβα αυτό το μαιλ αλλά στο FAQ βλέπω ότι όσα ματς τα δείχνει η τηλεόραση στην εκάστοτε χώρα, τότε είναι μπλοκαρισμένα. Έχω και εγώ βέβαια το VPN εύκαιρο σε πρώτη ευκαιρία.
RipCity
Καλά οι κλόουν δεν κάνουν αυτόματα έκπτωση? αφού δε χρειάζεται να σαι returning customer ή οτιδήποτε. Έχουν βγάλει ανακοίνωση για την έκπτωση μέχρι 9 Οκτώβρη.

Κι εγώ έλαβα το μειλ btw. Πουθενά blackout.
Weekendman
QUOTE(Zoys @ Oct 4 2017, 10:24 ) *
Χωρίς τηλεοπτική μετάδοση το ματς σήμερα...


Τον μόνο παίκτη του Ολυμπιακού που θα δούμε σε δράση σήμερα, είναι ο Βαγγέλης Μάντζαρης στο Ρουκ Ζουκ!
Zoys
Live stats (δεν) υπάρχουν εδώ.

Καλά πάει και φέτος από οργάνωση η Κυπελλάρα.

edit: Finally...
Reggie Miller #31
Ο KillBill γαζώνει 1/3 δίποντα και 1/7 τρίποντα! smiley.gif
rankin
QUOTE(aigio @ Oct 4 2017, 14:53 ) *
Εδώ τα διαθέσιμα πακέτα, εγώ πήρα μέσω paypal το ετήσιο της Euroleague (80.99) και αν μπεις στο chat και τους πεις οτι ακουσες για εκπτωση ή ότι είσαι returning customer, σου κανουν refund το 10%, δηλαδή 8.09. Pretty sweet deal νομιζω.

Rankin, εγώ δεν έλαβα αυτό το μαιλ αλλά στο FAQ βλέπω ότι όσα ματς τα δείχνει η τηλεόραση στην εκάστοτε χώρα, τότε είναι μπλοκαρισμένα. Έχω και εγώ βέβαια το VPN εύκαιρο σε πρώτη ευκαιρία.

Σου δινουν promo code για την εκπτωση;
Conan1982
QUOTE (aigio @ Oct 4 2017, 14:53 ) *
Εδώ τα διαθέσιμα πακέτα, εγώ πήρα μέσω paypal το ετήσιο της Euroleague (80.99) και αν μπεις στο chat και τους πεις οτι ακουσες για εκπτωση ή ότι είσαι returning customer, σου κανουν refund το 10%, δηλαδή 8.09. Pretty sweet deal νομιζω.

Rankin, εγώ δεν έλαβα αυτό το μαιλ αλλά στο FAQ βλέπω ότι όσα ματς τα δείχνει η τηλεόραση στην εκάστοτε χώρα, τότε είναι μπλοκαρισμένα. Έχω και εγώ βέβαια το VPN εύκαιρο σε πρώτη ευκαιρία.


Έκανα ερώτηση στο live chat και μου απάντησαν ότι αυτήν την στιγμή δεν υπάρχουν περιορισμοί στην Ελλάδα. Επιτέλους, θα γλυτώσουμε και την όλη ταλαιπωρία και κόστος, εγώ το VPN το έβαζα αποκλειστικά για την Ευρωλίγκα, κανένα 15άρι μου στοίχισε δεν είναι το κόστος αλλά η ταλαιπωρία.
Πάντως για την έκπτωση που τους είπα μου λένε ότι η έκπτωση εμπεριέχεται στην προσφορά και αν έγινε σε κάποιον επιπλέον αυτό ήταν κάποιο λάθος.
aigio
QUOTE(rankin @ Oct 4 2017, 17:51 ) *
Σου δινουν promo code για την εκπτωση;


Όχι, πλήρωσα τα 80,99 και μετά μου έκαναν χύμα refund μέσω paypal 8.09 αφού τους ενημέρωσα στο chat ότι πλήρωσα και ενώ μου είχαν πει ότι υπάρχει 10% έκπτωση για returning customers. Τι να πω, ίσως ήμουν τυχερός.
rankin
QUOTE(Conan1982 @ Oct 4 2017, 22:31 ) *
Έκανα ερώτηση στο live chat και μου απάντησαν ότι αυτήν την στιγμή δεν υπάρχουν περιορισμοί στην Ελλάδα. Επιτέλους, θα γλυτώσουμε και την όλη ταλαιπωρία και κόστος, εγώ το VPN το έβαζα αποκλειστικά για την Ευρωλίγκα, κανένα 15άρι μου στοίχισε δεν είναι το κόστος αλλά η ταλαιπωρία.
Πάντως για την έκπτωση που τους είπα μου λένε ότι η έκπτωση εμπεριέχεται στην προσφορά και αν έγινε σε κάποιον επιπλέον αυτό ήταν κάποιο λάθος.

Και εμένα αυτό μου απάντησαν.
οτι το 80,99 ειναι τελική τιμή μετά την έκπτωση....

Και εγω τη VPN κυρίως για την ευρωλίγκα την ειχα, αλλά οκ. 3 ευρώ το μήνα κοστίζει.. Χαλάλι. την κρατάμε για τα τορεντς.

yorgos
QUOTE(rankin @ Oct 5 2017, 10:14 ) *
Χαλάλι. την κρατάμε για τα τορεντς.

Ένας εισαγγελέας δεν υπάρχει;
smiley.gif
aigio
QUOTE(rankin @ Oct 5 2017, 08:14 ) *
Χαλάλι. την κρατάμε για τα τορεντς.


Seedbox με plex και remote streaming και αγιος ο Θεος
RipCity
Έχω δακρύσει με Σπανούλη

https://www.youtube.com/watch?v=fymERNWV5UA
ttg_red
Καλησπερα παιδια για οποιον ενδιαφερεται για full game παιχνιδια απο τους φετινους μπασκετικους αγωνες του Ολυμπιακου μας απο ολες τις διοργανωσεις ριξτε μια ματια στα 2 λινκς που θα παραθεσω..!!

http://www.red-dna.com/forum/forumdisplay.php/50-MULTIMEDIA

http://www.redhoops.gr/forum/index.php

Να'στε καλα..!! smile.gif


Conan1982
QUOTE (Conan1982 @ Oct 4 2017, 22:31 ) *
Έκανα ερώτηση στο live chat και μου απάντησαν ότι αυτήν την στιγμή δεν υπάρχουν περιορισμοί στην Ελλάδα. Επιτέλους, θα γλυτώσουμε και την όλη ταλαιπωρία και κόστος, εγώ το VPN το έβαζα αποκλειστικά για την Ευρωλίγκα, κανένα 15άρι μου στοίχισε δεν είναι το κόστος αλλά η ταλαιπωρία.


Λέω και ξελέω βέβαια, αλλά κοίταξα εδώ:
https://www.euroleague.tv/page/euroleaguetv
Και λέει ξεκάθαρα:
Due to global blackout rules and regulations, game broadcasts that are available to watch on television in your market are not available to watch live on Euroleague.TV

Ενώ στο WATCH ANY GAME ANYWHERE.

Anytime, anywhere we’re there. Live and on-demand.


από κάτω δείχνει το Play Store κα της Apple

Οπότε αυτό που μου είπε ο φίλος στο Live Chat μάλλον ήταν ότι δεν υπάρχουν περιορισμοί στην Ελλάδα στο να βλέπω τα παιχνίδια αλλά δεν μου διευκρίνισε το live ή αργότερα. Οπότε νομίζω είναι ξεκάθαρο, το παντού και πάντα πάει στο ότι θα μπορούμε από υπολογιστή, τάμπλετ, κινητό και πάει λέγοντας. Οπότε πάλι με vpn θα την βγάζουμε.
Προσωπικά αν ισχύει αυτό που λέω θα πάρω στην αρχή μηνιαία συνδρομή και με το που θα βγάλει η Wind στην οποία βρίσκομαι το πακέτο με τα αθλητικά της Nova θα πάω εκεί, υπολογίζω ότι θα είναι εκεί γύρω στα 20-24 ευρώ ο μήνας, μικρή διαφορά.
RipCity
Μα και πέρυσι μπορούσες να δεις τα παιχνίδια, απλά μετά από κάποιο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα. Όταν λένε no blackouts θα πρέπει να εννοούν στο live.

QUOTE
Are all games and teams available to watch live?

For the 2017-18 season all Turkish Airlines EuroLeague games and all 7DAYS EuroCup games are available live and on-demand on Euroleague.TV.

Due to our agreement with Eurosport, fans in the UK, Ireland, Italy, Vatican City and San Marino will access all the content via Eurosport Player.


θα το ανέφερε και εδώ αν υπήρχαν blackouts.
Conan1982
QUOTE (RipCity @ Oct 6 2017, 11:49 ) *
Μα και πέρυσι μπορούσες να δεις τα παιχνίδια, απλά μετά από κάποιο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα. Όταν λένε no blackouts θα πρέπει να εννοούν στο live.



θα το ανέφερε και εδώ αν υπήρχαν blackouts.


Δεν ξέρω, έστειλα ένα μέιλ που τους γράφω τι λένε στην διαφήμιση και τι στην σελίδα τους και τους ρωτάω ξεκάθαρα τι από τα δυο ισχύει και αν μπορώ να βλέπω live τα παιχνίδια του Ολυμπιακού και του Παναθηναϊκού από την Ελλάδα.
Μόλις μου απαντήσουν θα επισυνάψω την απάντηση.
MaJesty23
Παιδια πάντα υπάρχουν blackouts.Θεωρείται λογικό να πληρώνε αποκλειστικάι δικαιωματα η Nova ,και να εχεις και αλλη πρόσβαση?

Μακάρι ,αλλά ουτε 1 στο 1.000.000!!!
dbokos
Όσοι έχουν VODAFONE TV, με +12 EUR/μήνα βλέπεις τα Novasport 1-5.
Conan1982
QUOTE (dbokos @ Oct 6 2017, 13:44 ) *
Όσοι έχουν VODAFONE TV, με +12 EUR/μήνα βλέπεις τα Novasport 1-5.


Κι εγώ το ίδιο σκοπεύω να κάνω με την Wind όταν ξεκινήσουν αλλά δεν είναι το ίδιο.
Εδώ μπορείς να πάρεις ετήσιο με 89 ευρώ ή να πληρώσεις 15 ευρώ τους μήνες που θέλεις. Για το Vodafone Tv μαζί με το novasport είναι γύρω στα 24 ευρώ το μηνιαίο κόστος αλλά με δέσμευση φαντάζομαι που θα σου κοστίσει υπερτριπλάσια.
RipCity
QUOTE (MaJesty23 @ Oct 6 2017, 12:25 ) *
Παιδια πάντα υπάρχουν blackouts.Θεωρείται λογικό να πληρώνε αποκλειστικάι δικαιωματα η Nova ,και να εχεις και αλλη πρόσβαση?

Μακάρι ,αλλά ουτε 1 στο 1.000.000!!!


Κι εμένα μου φάνηκε περίεργο αλλά κοίτα λίγο τα παρακάτω tweets.

https://twitter.com/douros/status/915551441678475265

Στο πρώτο λοιπόν λέει ένας Euroleague κάνε μου like αν δεν υπάρχει κανένας περιορισμός στην Ελλάδα κι η Euroleague κάνει like.

https://twitter.com/EuroLeague/status/915470165260816385

Στο δεύτερο ρωτάει ένας θα υπάρχουν georestrictions φέτος κι η Euroleague απαντάει no georestrictions.

Αν μετά απ' όλα αυτά+το email που έστειλαν επίσημα και λέει no blackouts δε δείξουν παιχνίδι ελληνικών ομάδων μιλάμε για πολύ χοντρό φάουλ.
dbokos
QUOTE(Conan1982 @ Oct 6 2017, 14:10 ) *
Κι εγώ το ίδιο σκοπεύω να κάνω με την Wind όταν ξεκινήσουν αλλά δεν είναι το ίδιο.
Εδώ μπορείς να πάρεις ετήσιο με 89 ευρώ ή να πληρώσεις 15 ευρώ τους μήνες που θέλεις. Για το Vodafone Tv μαζί με το novasport είναι γύρω στα 24 ευρώ το μηνιαίο κόστος αλλά με δέσμευση φαντάζομαι που θα σου κοστίσει υπερτριπλάσια.


Γι' αυτό λέω για όσους έχουν vodafone TV, τότε και μόνο τότε το κόστος είναι 12 EUR.

Πάντως στο ίδιο κόστος βλέπεις και το "υπέροχο" ελληνικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου.

Εγώ το έβαλα μόνο για το μπάσκετ (και μόνο για τα εκτός έδρα καθώς τα υπόλοιπα τα βλέπω live).

rchos
Το θέμα με το γόνατο του Σπανούλη μας δείχνει στον υπέρτατο βαθμό την έλλειψη στα γκαρντ.

Ξεκινάει η σαιζόν το Σάββατο και 2 από τα 4 βασικά μας γκαρντ έχουν βγάλει όλη την προετοιμασία με τραυματισμούς.

Ο Τόμπσον δεν δείχνει ικανός να παίξει δυάρι για μένα οπότε αυτή τη στιγμή πέφτει μεγάλο βάρος στον Τολιόπουλο.Μεγάλη ζαριά και φοβάμαι ότι οι πιθανότητες είναι εναντίον μας.

Εντωμεταξύ το κάρμα είναι άσχημο πράγμα.Διώχνεις δυο παίχτες που παίζουν στα γκαρντ (ο Λότζο έπαιζε και δυάρι αλλά έφτιαχνε και λίγο παιχνίδι κάποιες φορές) λόγω της ιστορίας με τους τραυματισμούς τους και ξεκινάει η σαιζόν και έχεις πάλι δύο γκαρντ (και έχεις αφήσει και λιγότερα στο ροτέισον φέτος) με προβλήματα.

Αν τώρα ο Τόμπσον βγει λαγός από το καπέλο καιμπορεί να παίξει και δυάρι κάτι γίνεται αλλιώς υπάρχει μεγάλη ανισορροπία στην ομάδα.

Το "έγκλημα" Σλούκα θα το πληρώσουμε φοβάμαι φέτος.

Reggie Miller #31
Έτσι κι αλλιώς το ματσάκι ήταν δύσκολο,το έφαγε και ο γάιδαρος...
Βέβαια ανέτοιμες και οι δύο ομάδες,απλά επειδή ο Ολυμπιακός στηρίζεται στο ομαδικό παιχνίδι και στις συνεργασίες περισσότερο από τον ΠΑΟ,τότε έχει πλεονέκτημα ο ΠΑΟ.

Ελπίζω μόνο η ήττα να μην κάτσει στους παίκτες τόσο βαριά ψυχολογικά,αλλά το θέμα είναι πότε θα ρολάρει ο Ολυμπιακός γιατί οι αγώνες τρέχουν.Για μένα δεν είναι τόσο το ποιους έδιωξες,αλλά τι θα δείξει επιθετικά ο Ολυμπιακός φέτος.
Αν στηριχθούμε πάλι κυρίως στο παιχνίδι πικ του Σπαν,δεν ξέρω πως θα εξελιχθεί η χρονιά...
kotzito
Δεν πιστεύω ότι ο Σφαιρόπουλος θα πάρει το ρίσκο να βάλει Τολιόπουλο (τόσο πολύ). Ο Σπανούλης τέτοια ματς δύσκολα τα χάνει, βέβαια δεν θα είναι και σε καλή κατάσταση οπότε και 10 πόντους να βάλει χωρίς να εκβιάσει πολλές προσπάθειες ικανοποιημένος θα είμαι. Οπότε βλέπω οι χρόνοι στα γκαρντ να πηγαίνουν κάπως έτσι :
30 ο Μάντζαρης, 25 ο Στρέλνιεκς, 20 ο Σπανούλης και κανά 5λεπτο ο Τολιόπουλος ή ο Παπανικολάου. Ο Τόμπσον νομίζω αμυντικά θα έχει μεγάλο πρόβλημα απέναντι σε γρήγορα δυάρια οπότε αν πάμε σε σχήμα με Τόμπσον - Παπ, ο Παπ θα είναι λογικά αυτός που θα παίζει στο 2 (στην άμυνα τουλάχιστον).
Reggie Miller #31
QUOTE(kotzito @ Oct 6 2017, 23:55 ) *
Δεν πιστεύω ότι ο Σφαιρόπουλος θα πάρει το ρίσκο να βάλει Τολιόπουλο (τόσο πολύ). Ο Σπανούλης τέτοια ματς δύσκολα τα χάνει, βέβαια δεν θα είναι και σε καλή κατάσταση οπότε και 10 πόντους να βάλει χωρίς να εκβιάσει πολλές προσπάθειες ικανοποιημένος θα είμαι. Οπότε βλέπω οι χρόνοι στα γκαρντ να πηγαίνουν κάπως έτσι :
30 ο Μάντζαρης, 25 ο Στρέλνιεκς, 20 ο Σπανούλης και κανά 5λεπτο ο Τολιόπουλος ή ο Παπανικολάου. Ο Τόμπσον νομίζω αμυντικά θα έχει μεγάλο πρόβλημα απέναντι σε γρήγορα δυάρια οπότε αν πάμε σε σχήμα με Τόμπσον - Παπ, ο Παπ θα είναι λογικά αυτός που θα παίζει στο 2 (στην άμυνα τουλάχιστον).



Και να πάιξει ο Σπαν είναι έτσι κι αλλιώς εκτός ρυθμού,άρα σίγουρα δε θα έχει επίδραση σημαντική...
Το καλό με τον Λετονό είναι ότι έχει ρυθμό,όπως και οι άλλοι διεθνείς,άρα πιστεύω να βοηθήσουν..
stefkorner
υπαρχει αξιοπιστη εκτιμηση για το ποσες ειναι πραγματικα οι πιθανοτητες να μεινει εκτος ο Σπανουλης απο το ντερμπι ;
για τον Τομπσον ακομα δεν εχω σαφη εικονα,για το αν και κατα ποσο μπορει να προσφερει ακομα στο 2 ,ειδικα σε ενα τετοιο ματς !αν δεν μπορει να μετακινηθει αυτος,τοτε τα πραγματα ζοριζουν πολυ με 2 γκαρντ και τον Μαντζαρη 30λεπτο!μ αυτα κ μ αυτα γινεται φαβορι ο Παο ...

Weekendman
QUOTE(rchos @ Oct 6 2017, 23:32 ) *
Το θέμα με το γόνατο του Σπανούλη μας δείχνει στον υπέρτατο βαθμό την έλλειψη στα γκαρντ.

Ξεκινάει η σαιζόν το Σάββατο και 2 από τα 4 βασικά μας γκαρντ έχουν βγάλει όλη την προετοιμασία με τραυματισμούς.

Ο Τόμπσον δεν δείχνει ικανός να παίξει δυάρι για μένα οπότε αυτή τη στιγμή πέφτει μεγάλο βάρος στον Τολιόπουλο.Μεγάλη ζαριά και φοβάμαι ότι οι πιθανότητες είναι εναντίον μας.

Εντωμεταξύ το κάρμα είναι άσχημο πράγμα.Διώχνεις δυο παίχτες που παίζουν στα γκαρντ (ο Λότζο έπαιζε και δυάρι αλλά έφτιαχνε και λίγο παιχνίδι κάποιες φορές) λόγω της ιστορίας με τους τραυματισμούς τους και ξεκινάει η σαιζόν και έχεις πάλι δύο γκαρντ (και έχεις αφήσει και λιγότερα στο ροτέισον φέτος) με προβλήματα.

Αν τώρα ο Τόμπσον βγει λαγός από το καπέλο καιμπορεί να παίξει και δυάρι κάτι γίνεται αλλιώς υπάρχει μεγάλη ανισορροπία στην ομάδα.

Το "έγκλημα" Σλούκα θα το πληρώσουμε φοβάμαι φέτος.

Χωρίς κοντό που να παίζει και στο 3 δεν βγαίνει το πράγμα με περισσότερους γκαρντ απο τους 4 που έχουμε+τολιόπουλο. Αλλιώς το χρονόμετρο θα είναι επιτακτικό με 5 περιφερειακούς που να παίζουν μόνο 1 και 2. Χαρακτηριστικό παράδειγμα αυτό που είχα αναφέρει πολλές φορές πέρσι στο Ισπανικό τόπικ σχετικά με την Μάλαγα . Που διέθετε τον Λαφαγιετ που είναι χαμηλών τόνων ως χαρακτήρας. Τον Φογκ που ήρθε από την Μπέμερχαβεν. Και ένα νεαρό παιδί τον Ντίαζ. Και παρόλα αυτά Δεν βόλευαν οι χρόνοι. Ειδικά μετά την άνοδο του Ντίαζ. Όποτε είναι ένα ερώτημα αν Θα το ανεχτούν παίκτες όπως αυτοί που απαρτίζουν την περιφέρεια του Ολυμπιακού μένοντας ακόμα και με μηδενικό χρόνο συμμετοχής; Όταν π.χ. ο ένας έρχεται από το ΝΒΑ . Και ο άλλος ο Στρέλιενκς απαρνήθηκε περισσότερα χρήματα για τον Ολυμπιακό.
john wick
Πάντως πολύ αισιόδοξο τον βρίσκω τον Δ.Γ για το σημερινό και δεν μου αρέσει...μέχρι και το πιθανό σκορ πόσταρε πριν από λίγο
( http://www.sdna.gr/mpasket/basket-league/a...nnakopoylos-vid ).
Ελπίζω στην ομάδα να έχουν προετοιμαστεί κατάλληλα και να μπουν με σοβαρότητα μην υπολογίζοντας τις απουσίες του αντιπάλου....
TakeshyKurosawa
Προβλέπω νίκη του ΠΑΟ για σήμερα.. Ο Σπανούλης πολύ πιθανόν να πιέσει για να παίξει και να κάνει από τα γνωστά 0 στα 20 xD. Το σκορ πάντως δεν νομίζω να είναι στα μεγέθη διαφοράς που βλέπει ο Γιαννακόπουλος!
Weekendman
QUOTE(TakeshyKurosawa @ Oct 8 2017, 12:45 ) *
Προβλέπω νίκη του ΠΑΟ για σήμερα.. Ο Σπανούλης πολύ πιθανόν να πιέσει για να παίξει και να κάνει από τα γνωστά 0 στα 20 xD. Το σκορ πάντως δεν νομίζω να είναι στα μεγέθη διαφοράς που βλέπει ο Γιαννακόπουλος!


Τα πράγματα είναι δύσκολα σήμερα, αλλά κάτω τα χέρια από τον διοικητικό ηγέτη του Παναθηναϊκού. Με όσα έχω δει από την εξωαγωνιστική δράση των Αγγελόπουλων. Οι 2 πιο πιθανές αποτελεσματικές δράσεις τους είναι να βασιστούν στο γεμάτο διακυμάνσεις ταμπεραμέντο του Γιαννακόπουλου περιμένοντας να διαλύσει τον ΠΑΟ από μόνος του. Και στην αναμονή του θανάτου του Βασιλακόπουλου!
mixalisgate7
QUOTE(olympiacosbc.gr)
Η ΚΑΕ Ολυμπιακός ανακοινώνει την επέκταση της συνεργασίας της με τον Νίκολα Μιλουτίνοφ έως το καλοκαίρι του 2020.

"Νιώθω πολύ χαρούμενος με την υπογραφή του νέου μου συμβολαίου. Νιώθω μεγάλη τιμή. Τώρα θα πρέπει να δουλέψω ακόμη πιο σκληρά για να βελτιώσω το παιχνίδι μου και να δικαιώσω τους ανθρώπους του Ολυμπιακού για την εμπιστοσύνη που μου δείχνουν", δήλωσε στο www.olympiacosbc.gr ο Σέρβος σέντερ.


ΠΗΓΗ
RipCity
Τι λέγαμε? biggrin.gif

Άντε μπράβο επιτέλους! Πάμε και τον Παπ τώρα.
nikos_11
QUOTE(RipCity @ Oct 9 2017, 17:29 ) *
Τι λέγαμε? biggrin.gif

Άντε μπράβο επιτέλους! Πάμε και τον Παπ τώρα.

Καλα το τι λεγοταν ας το αφησουμε....η περιρρέουσα ατμόσφαιρα ηταν τυπου...σιγα μην ανανεωσει με 500χιλιάρικα...το καλοκαίρι θα περιμένει τα εκατομμύρια της τσσκα κ τις φενερ....κτλ...κτλ..

Οσο για τον παπ...τον οποίο κ εγω προσωπικά πιστευω κ θελω την ανανεωση του....πρεπει ολοι να καταλαβουμε οτι αυτο το δίδυμο στο 3...με τα χαρακτηριστικα που εχει...οριζει την επιλογη των γκαρντ κ των φοργουορντ....οσο ειναι αυτο το διδυμο χρειαζεσαι εναν ακομα φοργουορντ με πολυ καλο σουτ...οποτε θα μενεις αναγκαστικα με 4 πρωτοκλασάτα γκαρντ στο 1-2...με οτι θετικό η αρνητικο συνεπαγεται η επιλογη αυτη και τα χαρακτηριστικά τω 4ων αυτων...χθες σε συνδυασμό με τους τραυματισμους ειδαμε την αρνητικη πλευρα....anyway...αναμενουμε τα καλα μεσα στη χρονια
rahxephon13
http://www.gazzetta.gr/basketball/euroleag...ti-o-olympiakos

Ο ρομπερτς είναι στην αποστολή του ολυμπιακου στο ηράκλειο για την πρεμιέρα τις ευρωλιγκας αντίθετα με των σπανουλης που δεν έχει ξεπεράσει το πρόβλημα και δεν θα παίξει με τους ισπανους.
pan24
Πολυ καλη κινηση η ανανεωση μιλουτινοφ.Καπου ειδα οτι ανανεωσε με το ιδιο nba out αλλα δεν βρηκα πουθενα ποσα θα παιρνει ο ιδιος στο νεο συμβολαιο

Αν ειναι με κατω απο 750-800 μιλαμε για steal εκτος αν ειναι 100% σιγουρο οτι φευγει και εγινε μονο για το buy out οπως η ανανεωση μπογκντανοβιτς με την φενερ λιγο πριν το φαιναλ 4 μαλιστα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.