Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Επικαιρότητα 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
drunk guy
QUOTE(miklio @ Jun 18 2018, 16:59 ) *
Κατά πάσα πιθανότητα στον Παναθηναικό ο Παπαπέτρου,ο οποίος απέρριψε πρόταση του Ολυμπιακού,σύμφωνα με hoopfellas.
Καλά ξεκίνησε ο σχεδιασμός...

φυσικα και θα ειναι απωλεια αλλα κακα τα ψεμματα δεν μπορουμε να πληρωνουμε αλλο υπεραξιες τους ελληνες. ειδαμε τι παθαμε περυσι με μαντζαρη. προσωπικα αν τα δεδομενα ειναι τα ιδια και στην περιπτωση του παπαπετρου καλα κανουμε και δεν ματσαρουμε την προσφορα. στην τελικη η γενικη εικονα του παπαπετρου ολα αυτα τα χρονια στον ολυμπιακο ηταν απογοητευτικη δε δικαιολογησε σε καμια περιπτωση τις προσδοκιες που υπηρχαν.για να μην παρεξηγηθω δε λεω οτι δεν ειναι σημαντικος ο παπαπετρου η οτι δεν επρεπε να τον ανανεωσουμε. αλλα με τα δεδομενα που ανεφερα καλυτερα να παμε σε αλλες λυσεις
Samurai13
650Κ δινει ο παναθηναϊκος. 450Κ ο οσφπ. Υπεραξια; ναι. Αλλα οχι σε τετοιο βαθμο οπως του μαντζαρη που παιρνει 900
drunk guy
QUOTE(Samurai13 @ Jun 18 2018, 17:17 ) *
650Κ δινει ο παναθηναϊκος. 450Κ ο οσφπ. Υπεραξια; ναι. Αλλα οχι σε τετοιο βαθμο οπως του μαντζαρη που παιρνει 900

οπα με αυτα τα δεδομενα διαφοροποιω ελαφρως την αποψη μου. βεβαια μου φαινεται υπερβολικα μεγαλη η διαφορα 200 χιλ το χρονο??επιπλεον σε οποια κριτικη κανουμε πρεπει να σκεφτομαστε και το διαθεσιμο μπατζετ καθως υπαρχει το θεμα με την (μη) ρευστοτητα .οποτε ας περιμενουμε να μαθουμε και σε τι λεφτα θα παιξουμεφετος και μετα κανουμε την κριτικη μας
shtarkws
Είναι ακόμη πολύ νωρίς, λογικό να μην τα βρουν με την πρώτη πρόταση. Συνήθως πάνε να τα βρούμε κάπου στην μέση

Εκτός αν έχει ήδη αποφασίσει να φύγει
john wick
QUOTE (Samurai13 @ Jun 18 2018, 15:17 ) *
650Κ δινει ο παναθηναϊκος. 450Κ ο οσφπ. Υπεραξια; ναι. Αλλα οχι σε τετοιο βαθμο οπως του μαντζαρη που παιρνει 900



αν επιτρεπεται , έχεις inside info;
drunk guy
QUOTE(shtarkws @ Jun 18 2018, 17:20 ) *
Είναι ακόμη πολύ νωρίς, λογικό να μην τα βρουν με την πρώτη πρόταση. Συνήθως πάνε να τα βρούμε κάπου στην μέση

Εκτός αν έχει ήδη αποφασίσει να φύγει

μαλλον το 2ο ισχυει
john wick
QUOTE (shtarkws @ Jun 18 2018, 15:20 ) *
Είναι ακόμη πολύ νωρίς, λογικό να μην τα βρουν με την πρώτη πρόταση. Συνήθως πάνε να τα βρούμε κάπου στην μέση

Εκτός αν έχει ήδη αποφασίσει να φύγει



ακριβως αυτο..
Samurai13
QUOTE (john wick @ Jun 18 2018, 18:21 ) *
αν επιτρεπεται , έχεις inside info;

Το διαβασα αλλου, μου φανηκε λογικο γι αυτο το εγραψα. Απο τον ιδιο γραφτηκε οτι ο παπανικολαου θα εχει προταση κατω απο το 1 εκατομμυριο απο τον ολυμπιακο. Αν γινει κατι τετοιο ουτε αυτον βλεπω να μενει
rankin
Πάντως, και εγώ αν ημουν στη θέση του, μάλλον θα φευγα.

Μπορώ να απαριθμήσω πολλούς λόγους, πολλοί εκ των οποίων ακουμπούν στα όσα έγιναν πέρσι με τον Μάντζαρη, αλλά και στο πως ανταπόδωσε την καλοσύνη ο παίχτης φέτος .

Επίσης, πολλά ακουμπάνε και στο πως νιώθεις να εισαι με την loosing side. κανείς δε το θέλει, εκτός απο το Σπανούλη που λόγω τρέλας ήθελε να πάει στους loosers και να τους κάνει νικητές ωστε να βγει καβάλα στ' αλογο (κατι που κατάφερε σε μεγάλο βαθμό).
Την τρέλα και τον εγωισμό ομως του Σπανουλη δεν την έχουν ολοι.
Ο Λοτζέσκι δηλαδή δε θα νιώθει δικαιωμένος απο την επιλογή του; Ουτε σακατεύτηκε. Και τιτλο πηρε. Και λεφτουδάκια πήρε. Μια χαρα

Αυτο που δε μπορώ να πω ειναι οτι ο παίχτης θα πρέπει να έχει παράπονα απο την διαχείριση του.
Ο Ολυμπιακός του φέρθηκε πολύ καλά ολα αυτά τα χρόνια, του έδωσε χρονο και ρόλο, τον έκανε 6ο παιχτη, έφαγε οποιον ξένο βρέθηκε στο διάβα του για να παίζει αυτός.
Αγωνιστικά θα πρέπει να ειναι ικανοποιημένος σε σημαντικό βαθμό απο την θητεία του στον Ολυμπιακό.
Αυτό ισως να μην το βρει στον Παναθηναικό.

Δε ξέρω αν έχει πράσινα αισθήματα και νιώθει έτοιμος να τα ικανοποιήσει, σε συνδυασμό με ενα καλό συμβόλαιο σε μια ομάδα που κάθε χρόνο παίρνει και εναν τίτλο.
Ολα μετράνε.

Οταν πάντως βλέπεις οτι ο Μαντζαρης τσίμπησε 900, ε δε μπορεί να κάνεις ανανέωση με 400.. Ειναι και λιγο κοροϊδία εδω που τα λεμε.
john wick
QUOTE (rankin @ Jun 18 2018, 15:39 ) *
Πάντως, και εγώ αν ημουν στη θέση του, μάλλον θα φευγα.

Μπορώ να απαριθμήσω πολλούς λόγους, πολλοί εκ των οποίων ακουμπούν στα όσα έγιναν πέρσι με τον Μάντζαρη, αλλά και στο πως ανταπόδωσε την καλοσύνη ο παίχτης φέτος .

Επίσης, πολλά ακουμπάνε και στο πως νιώθεις να εισαι με την loosing side. κανείς δε το θέλει, εκτός απο το Σπανούλη που λόγω τρέλας ήθελε να πάει στους loosers και να τους κάνει νικητές ωστε να βγει καβάλα στ' αλογο (κατι που κατάφερε σε μεγάλο βαθμό).
Την τρέλα και τον εγωισμό ομως του Σπανουλη δεν την έχουν ολοι.
Ο Λοτζέσκι δηλαδή δε θα νιώθει δικαιωμένος απο την επιλογή του; Ουτε σακατεύτηκε. Και τιτλο πηρε. Και λεφτουδάκια πήρε. Μια χαρα

Αυτο που δε μπορώ να πω ειναι οτι ο παίχτης θα πρέπει να έχει παράπονα απο την διαχείριση του.
Ο Ολυμπιακός του φέρθηκε πολύ καλά ολα αυτά τα χρόνια, του έδωσε χρονο και ρόλο, τον έκανε 6ο παιχτη, έφαγε οποιον ξένο βρέθηκε στο διάβα του για να παίζει αυτός.
Αγωνιστικά θα πρέπει να ειναι ικανοποιημένος σε σημαντικό βαθμό απο την θητεία του στον Ολυμπιακό.

Δε ξέρω αν έχει πράσινα αισθήματα και νιώθει έτοιμος να τα ικανοποιήσει, σε συνδυασμό με ενα καλό συμβόλαιο σε μια ομάδα που κάθε χρόνο παίρνει και εναν τίτλο.
Ολα μετράνε.

Οταν πάντως βλέπεις οτι ο Μαντζαρης τσίμπησε 900, ε δε μπορεί να κάνεις ανανέωση με 400.. Ειναι και λιγο κοροϊδία εδω που τα λεμε.




τελικά αυτή η ανανέωση θα στοιχειώνει για καιρό ακόμα τον Ολυμπιακό... rolleyes.gif






υ.γ
εννοείται θα παίξει αναπροσαρμογή συμβολαίου...
Conan1982
Πάντως αν ήταν να επιλέξω μεταξύ Παπανικολάου και Παπαπέτρου η επιλογή είναι εύκολη, Για του χρόνου τουλάχιστον ο Παπανικολάου είναι πολύ πιο χρήσιμος και καθοριστικός.
Μακροπρόθεσμα και με την ανομβρία που υπάρχει σε καλούς έλληνες παίκτες η αποχώρηση του θα είναι πλήγμα. Βραχυπρόθεσμα (για του χρόνου) μπορεί να είναι η ευκαιρία να βρούμε έναν πολύ καλύτερο ξένο παίκτη να πλαισιώσει τον Παπανικολάου.
Kalispera
πάντως τα 650 για Παπαπέτρου δεν είναι υπεραξία,λογικότατη τιμή είναι ειδικά για Έλληνα.Τα 450 αντίθετα είναι αρκετά μικρό ποσό.Δεν γίνεται να παίρνει ο άθλιος Μάντζαρης 900+ και ο τιμιότατος και καλύτερος Παπαπέτρου να παίρνει τα μισά
yorgos
QUOTE(Kalispera @ Jun 18 2018, 17:48 ) *
πάντως τα 650 για Παπαπέτρου δεν είναι υπεραξία,λογικότατη τιμή είναι ειδικά για Έλληνα.Τα 450 αντίθετα είναι αρκετά μικρό ποσό.Δεν γίνεται να παίρνει ο άθλιος Μάντζαρης 900+ και ο τιμιότατος και καλύτερος Παπαπέτρου να παίρνει τα μισά

Σίγουρα έτσι το βλέπει κι αυτός.
rankin
QUOTE(yorgos @ Jun 18 2018, 18:52 ) *
Σίγουρα έτσι το βλέπει κι αυτός.

Λίγα τα λόγια σας για τον εξολοθρευτή... της λογικής.... smiley.gif

Εξω απο τα αστεία, ομάδα που δινει 900 στον Μαντζαρη, πρέπει να δώσει 899 στον Παπαπετρου και 1.5 στον Παπανικολάου
shtarkws
Στο οικονομικό θα τα βρει και με Ολυμπιακό. Η πρώτη πρόταση είναι 450 λογικά θα ανέβουν μέχρι τα 600. Άρα αν θέλει θα μένει. Η επιλογή δεν θα είναι οικονομική. Αν επιλέξει να παίξει στον Παναθηναικο, μετά από καιρό θα σημαίνει ότι αγωνιστικά ο Παναθηναικος θα είναι πιο ελκυστικός προορισμός
Zephyr
Στο καλό του κ αυτός. Αυτή η ιστορία με τις ελληνικές υπεραξίες κάπου πρέπει να λάβει τέλος για τον Ολυμπιακό, ας πληρώσει κερατιάτικα και κανένας άλλος.
Kalispera
QUOTE (shtarkws @ Jun 18 2018, 18:58 ) *
Στο οικονομικό θα τα βρει και με Ολυμπιακό. Η πρώτη πρόταση είναι 450 λογικά θα ανέβουν μέχρι τα 600. Άρα αν θέλει θα μένει. Η επιλογή δεν θα είναι οικονομική. Αν επιλέξει να παίξει στον Παναθηναικο, μετά από καιρό θα σημαίνει ότι αγωνιστικά ο Παναθηναικος θα είναι πιο ελκυστικός προορισμός

Αν ο Ολυμπιακός χρειαστεί να δώσει κάπου στο μύριο για Παπανικολάου δεν νομίζω να φτάσει στα 600 για Παπι.1,6 μόνο για τα τριάρια του?
basket72
QUOTE (shtarkws @ Jun 18 2018, 18:58 ) *
Στο οικονομικό θα τα βρει και με Ολυμπιακό. Η πρώτη πρόταση είναι 450 λογικά θα ανέβουν μέχρι τα 600. Άρα αν θέλει θα μένει.


Κι εγώ την εντύπωση αυτή έχω πάντως. Και τώρα αλλά και πριν την (επίσημη τουλάχιστον rolleyes.gif )έναρξη των διαπραγματεύσεων.
Η πρόσφατη ιστορία με (Έλληνες)παίκτες που έχουν φορέσει την ερυθρόλευκη φανέλα δεν αφήνει πολλά περιθώρια για αισιοδοξία στη μεριά του Παναθηναϊκού.
Άσε που μιλάμε για τον Πάπι πάντα. Απώλεια αλλά όχι" σοκαριστική". Τέτοια θα είναι του Παπανικολάου που όμως ανήκει στη σφαίρα της φαντασίας.
john wick
QUOTE (Zephyr @ Jun 18 2018, 16:01 ) *
Στο καλό του κ αυτός. Αυτή η ιστορία με τις ελληνικές υπεραξίες κάπου πρέπει να λάβει τέλος για τον Ολυμπιακό, ας πληρώσει κερατιάτικα και κανένας άλλος.


Καλά δεν είναι και έτσι ακριβώς τα πράγματα...
Οι ελλ ομάδες τείνουν να έχουν όλο κ πιο χαμηλά μπάτζετ , οπότε και οι ξένοι σου θα είναι ανάλογης ποιότητας...
Μην νομίζεις δλδ ότι ξαφνικά θα φέρνεις ξένους του εκατομμυρίου...
Φενέρ , Τσσκα , Ρεάλ , εδώ ακόμα και η Αρμάνι θα σκουπίζουν ότι κινείται..

Οπότε ας μην το παίζουμε (βάζω και τον Παναθηναϊκό μέσα) τόσο άνετοι....
Victor_Mannheim
τα λεφτα που ακουγονται για παπαπετρου μηπως ειναι για 2 χρονια και οχι για 1?
Zephyr
QUOTE(john wick @ Jun 18 2018, 19:07 ) *
Καλά δεν είναι και έτσι ακριβώς τα πράγματα...
Οι ελλ ομάδες τείνουν να έχουν όλο κ πιο χαμηλά μπάτζετ , οπότε και οι ξένοι σου θα είναι ανάλογης ποιότητας...
Μην νομίζεις δλδ ότι ξαφνικά θα φέρνεις ξένους του εκατομμυρίου...
Φενέρ , Τσσκα , Ρεάλ , εδώ ακόμα και η Αρμάνι θα σκουπίζουν ότι κινείται..

Οπότε ας μην το παίζουμε (βάζω και τον Παναθηναϊκό μέσα) τόσο άνετοι....


Με κάθε ειλικρίνεια, αν ανανεώσει ο Παπανικολάου προτιμώ με 650-700 να φέρω ξένο 3αρι της προκοπής πλαισιωμένο με πιτσιρικά Έλληνα (που τέτοιους έχω να αναπτύξω) παρά να βλέπω τον Παπαπέτρου να χάνει τα λέι απ, να μην ποστάρει αντίπαλα γκαρντ και να αλλάζει στυλ στο σουτ ανά δεύτερο παιχνίδι.
Δεν το λέω για να το παίξω άνετος, θα με πείραζε πολύ περισσότερο να έβλεπα στον ΠΑΟ τον Σλούκα ή τον Παπανικολάου παρά τον Παπαπέτρου. Αλλά ο Ιωάννης παραέχει μείνει στάσιμος την τελευταία 2ετια.
Την πατήσαμε στο "1" με τον Μάντζαρη που μας φορτώθηκε για καιρό, δεν έχω διάθεση να χρυσοπληρώνουμε ρολιστες που δεν κάνουν καν το κάτι παραπάνω όταν πρέπει.
Coach Periklis
Αν θέλει να πάει στην winning side σαν τον Λοτζο με γεια του με χαρά . Ευχαριστούμε και αντίο

Να γλυτώσει και τα μαλλιά του 24 χρονών παιδί . Εδώ τα τραβάει συχνά
rankin
QUOTE(john wick @ Jun 18 2018, 19:07 ) *
Καλά δεν είναι και έτσι ακριβώς τα πράγματα...
Οι ελλ ομάδες τείνουν να έχουν όλο κ πιο χαμηλά μπάτζετ , οπότε και οι ξένοι σου θα είναι ανάλογης ποιότητας...
Μην νομίζεις δλδ ότι ξαφνικά θα φέρνεις ξένους του εκατομμυρίου...
Φενέρ , Τσσκα , Ρεάλ , εδώ ακόμα και η Αρμάνι θα σκουπίζουν ότι κινείται..

Οπότε ας μην το παίζουμε (βάζω και τον Παναθηναϊκό μέσα) τόσο άνετοι....


Καλούς ξένους βρίσκεις και με 100.000 αρκει να ξέρεις να διαλέγεις και επίσης να ξέρεις να τους αξιοποιείς.

Οταν έφερε ο Κολοσσός τον Τζέιμς, πόσα νομίζεις οτι του έδωσε;

QUOTE(Coach Periklis @ Jun 18 2018, 19:23 ) *
Αν θέλει να πάει στην winning side σαν τον Λοτζο με γεια του με χαρά . Ευχαριστούμε και αντίο

Να γλυτώσει και τα μαλλιά του 24 χρονών παιδί . Εδώ τα τραβάει συχνά

τίμια προσέγγιση

Εγώ πάντως θα σηκώσω τη παντιέρα της επανάστασης, απαξ και χαθεί ο Παπανικολάου
Για οποιονδήποτε άλλο, ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ λέω, δεν θα σκάσω κι ολας

Όποιου αθλητή οι πάσης φύσης προσδοκίες δεν καλύπτονται απο τον Ολυμπιακό, μπορεί να πάει αλλού..
Zephyr
QUOTE(rankin @ Jun 18 2018, 19:29 ) *
Εγώ πάντως θα σηκώσω τη παντιέρα της επανάστασης, απαξ και χαθεί ο Παπανικολάου
Για οποιονδήποτε άλλο, ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ λέω, δεν θα σκάσω κι ολας


Μπορεί και ο Παπανικολάου να έμεινε στάσιμος σε σχέση με όσα περιμέναμε μετά το 2012 αλλά του αναγνωρίζω ότι κρατούσε όλη την άμυνα μόνος του φέτος και όποτε μπαίνει αφήνει κόκκαλα στο παρκέ. Πρέπει να μείνει και για ψυχολογικούς λόγους και πιστεύω ότι έτσι θα γίνει.
basket72
QUOTE (Zephyr @ Jun 18 2018, 19:39 ) *
Μπορεί και ο Παπανικολάου να έμεινε στάσιμος σε σχέση με όσα περιμέναμε μετά το 2012 αλλά του αναγνωρίζω ότι κρατούσε όλη την άμυνα μόνος του φέτος και όποτε μπαίνει αφήνει κόκκαλα στο παρκέ. Πρέπει να μείνει και για ψυχολογικούς λόγους και πιστεύω ότι έτσι θα γίνει.



Φέτος έδειξε στασιμότητα στην επίθεση ο Παπανικολάου και πως να μην δείξει όταν ξεθεωνόταν στην άμυνα απέναντι σε πιο κοντούς και πιο γρήγορους παίκτες κι πολλές φορές να κάνει και τον λίμπερο και να κόβει ότι κόβεται, να πηγαίνει στο ριμπάουντ... τον ξεθέωσε ο κόουτς φέτος τον Παπ. και είναι κρίμα και για τον ίδιο τον παίκτη και την ομάδα που ουσιαστικά έπαιζε χωρίς παίκτη στην επίθεση από το "3" μια κατεξοχήν θέση παραγωγής πόντων.

Μπορεί να μην είναι ο πλέον χαρισματικός παίκτης στην επίθεση ο Παπ. αλλά όταν έχεις παίξει άμυνα για 2 και για 3 σε κάθε φάση, που να βρεις δυνάμεις μπροστά.

Άντε τώρα με την καλοκαιρινή στελέχωση. Σε κοντούς και ψηλούς.

* Παρόλα αυτά, επαναλαμβάνω: ας κρατήσουμε μικρό καλάθι ακόμα, σχετικά με τον Πάπι. Στον Παναθηναϊκό υπάρχει και μια εκκρεμότητα που δεν την λες και μικρή, άσχετα αν έχει μπει κάτω από το χαλί προσωρινά. Είναι μια κουβέντα να γίνεται με τον Μπερτομέου. Δεν είναι και πολύ θελκτικός οργανισμός με όσα έχουν γίνει τα τελευταία χρόνια.
Zephyr
QUOTE(basket72 @ Jun 18 2018, 19:45 ) *
* Παρόλα αυτά, επαναλαμβάνω: ας κρατήσουμε μικρό καλάθι ακόμα, σχετικά με τον Πάπι. Στον Παναθηναϊκό υπάρχει και μια εκκρεμότητα που δεν την λες και μικρή, άσχετα αν έχει μπει κάτω από το χαλί προσωρινά. Είναι μια κουβέντα να γίνεται με τον Μπερτομέου. Δεν είναι και πολύ θελκτικός οργανισμός με όσα έχουν γίνει τα τελευταία χρόνια.


Καλά εδώ γελάμε (όχι με εσένα προφανώς, μην παρεξηγηθούμε). Και του χρόνου θα είναι Ευρωλίγκα ο ΠΑΟ, και του χρόνου θα γκρινιάζει ο πρόεδρος του. Και όσο πληρώνει μια χαρά θελκτικός είναι.
Από κει και πέρα αν ο Πάπι θέλει να πάει εκεί, ώρα του καλή. Στον Παπανικολάου ο Ολυμπιακός "χρωστάει" και παλαιότερα γραμμάτια (τελικός ευρωλίγκας 2012, πρόκριση στο f4 2013). Στον Πάπι σίγουρα δεν "χρωστάει" κάτι.
basket72
QUOTE (Zephyr @ Jun 18 2018, 19:54 ) *
Καλά εδώ γελάμε (όχι με εσένα προφανώς, μην παρεξηγηθούμε). Και του χρόνου θα είναι Ευρωλίγκα ο ΠΑΟ, και του χρόνου θα μυξοκλαίγεται ο πρόεδρος του. Και όσο πληρώνει μια χαρά θελκτικός είναι.


Θα δούμε φίλε μου. Το πιθανότερο είναι να μείνει. Δεν είναι ωστόσο σίγουρο. Για Μάντζαρη (δις), Παπανικολάου και Σλούκα πάντως δεν αποδείχθηκε θελκτικός κι ας πλήρωσε παραπάνω.
Στο μπασκετικό κουρμπέτι της Γηραίας Ηπείρου δεν χαίρει της εκτίμησης που έχαιρε. Για τον Παναθηναϊκό μιλάμε πάντα. Η θέση του προφανώς κι είναι στην Ευρωλίγκα. Εγώ εκεί τον θέλω. Το σήριαλ πάντως δεν έχει τελειώσει.
πανοςς
τα λεφτα που παιρνει ο παπαπετρου στον ολυμπιακο δεν μπορει να τα βρει σε ομαδα euroleague , το ονομα του δεν μετραει οπως του παπανικολαου π.χ.
pan24
Το ζητημα Παπαπετρου-Ολυμπιακος εχει δυο διαστασεις

Καθαρα μπασκετικα χωρις να κοιταμε διαβατηρια θα ηταν καλο για τον Ολυμπιακο ΝΑ ΜΗΝ ανανεωσει ωστε να υπαρχει καποιος με διαφορετικο στυλ απο τον Παπανικολαου στο 3
Σκεφτειτε αν τα 600 χιλιαρικα που θελει ο Παπαπετρου πανε σε σουτερ τυπου Ριβερς(με 650 ηρθε) να μπαινει οταν κολλαει η επιθεση

Ενας απο τους λογους που κολλαγε η επιθεση φετος ηταν οτι ο αντιπαλος παντα μπορουσε να δωσει χωρις φοβο βοηθεια απο την αδυνατη πλευρα γιατι και στους 2 Παπ ρισκαρεις το σουτ

Ομως δεν ειναι μονο το καθαρα μπασκετικο κομματι
Αν φυγει τι θα εχει μεινει απο τον περιφημο κορμο του Ολυμπιακου;

Σπανουλης,Πριντεζης που ειναι πια προς την δυση της καροερας τους,ο περιορισμενων δυνατοτητων Μαντζαρης,ο Αγραβανης που αγνωστο αν θα καταφερει να εξελιχθει σε παικτη με σημαντικο ρολο,ο Παπανικολαου και διαφοροι μικροι(Αρσενοπουλος,Τολιοπουλος κτλ) που αγνωστο αν ποτε θα ειναι σε θεση να μπουν εστω σε 12αδα ευρωλιγκατης ομαδας

Ο μονος πρωτοκλασατος Ελληνας σε καλη ηλικια θα ειναι ο Παπανικολαου
Ειδικα αν ο Ολυμπιακος δεν καταφερει να παρει Βεζενκοφ σε περιπτωση απωλειας Παπαπετρου κινδυνευει στην επομενη διετια να βρεθει στην κατασταση που ηταν ο Παναθηναικος οπου απο Ελληνες μετα τον Καλαθη το χαος
RipCity


Ακόμη κι ας μη φταίει για τα χρήματα νομίζω πως τον μισώ πλέον κι επίσημα. Έχουμε έναν παίκτη που δεν έχει βελτιώσει τίποτα εδώ και 3 χρόνια, που τον έχει ξεπεράσει το μπάσκετ αλλά συνεχίζει να παίζει λόγω "παρέας" και τώρα αποτελεί και πρόβλημα στο κομμάτι ανανεώσεων των υπολοίπων. Αν συνεχίσει έτσι βλέπει νέα περίπτωση Μπαρτζώκα αλλά αυτή τη φορά για αθλητή, ήδη είχε δεχθεί κάτι απειλές πριν κάτι μήνες από κάποιους επιστήμενος. Δε θέλω ούτε να τον ξαναδώ με τη φανέλα του Ολυμπιακού. Ας κάνει αυτά τα μικρά πραγματάκια που δε φαίνονται στη στατιστική αλλού. Εγώ θέλω κάποιον να γράφει πόντους και ασίστ.
john wick
QUOTE (RipCity @ Jun 18 2018, 16:32 ) *


Ακόμη κι ας μη φταίει για τα χρήματα νομίζω πως τον μισώ πλέον κι επίσημα. Έχουμε έναν παίκτη που δεν έχει βελτιώσει τίποτα εδώ και 3 χρόνια, που τον έχει ξεπεράσει το μπάσκετ αλλά συνεχίζει να παίζει λόγω "παρέας" και τώρα αποτελεί και πρόβλημα στο κομμάτι ανανεώσεων των υπολοίπων. Αν συνεχίσει έτσι βλέπει νέα περίπτωση Μπαρτζώκα αλλά αυτή τη φορά για αθλητή, ήδη είχε δεχθεί κάτι απειλές πριν κάτι μήνες από κάποιους επιστήμενος. Δε θέλω ούτε να τον ξαναδώ με τη φανέλα του Ολυμπιακού. Ας κάνει αυτά τα μικρά πραγματάκια που δε φαίνονται στη στατιστική αλλού. Εγώ θέλω κάποιον να γράφει πόντους και ασίστ.


Με την λογικη σου δινεις δικιο λοιπον σε οσους μισουν τον Σπανουλη..
nikolas_asteri
Το μίσος είναι λίγο βαρύ αίσθημα για έναν αθλητή που απλά δεν αξίζει τα λεφτά του tongue.gif
Conan1982
QUOTE (RipCity @ Jun 18 2018, 20:32 ) *


Ακόμη κι ας μη φταίει για τα χρήματα νομίζω πως τον μισώ πλέον κι επίσημα. Έχουμε έναν παίκτη που δεν έχει βελτιώσει τίποτα εδώ και 3 χρόνια, που τον έχει ξεπεράσει το μπάσκετ αλλά συνεχίζει να παίζει λόγω "παρέας" και τώρα αποτελεί και πρόβλημα στο κομμάτι ανανεώσεων των υπολοίπων. Αν συνεχίσει έτσι βλέπει νέα περίπτωση Μπαρτζώκα αλλά αυτή τη φορά για αθλητή, ήδη είχε δεχθεί κάτι απειλές πριν κάτι μήνες από κάποιους επιστήμενος. Δε θέλω ούτε να τον ξαναδώ με τη φανέλα του Ολυμπιακού. Ας κάνει αυτά τα μικρά πραγματάκια που δε φαίνονται στη στατιστική αλλού. Εγώ θέλω κάποιον να γράφει πόντους και ασίστ.


Ο παίκτης τι φταίει ακριβώς; Κι εμένα αν μου έδιναν 900.000 από τον Ολυμπιακό (και από τον Παναθηναϊκό να είμαι ειλικρινής) μια χαρά θα υπέγραφα. Τα λεφτά δεν πρόκειται να τα βρει από αλλού, μοναδική λύση θα ήταν ίσως να επεκτείνει το συμβόλαιο του με παράλληλη μείωση των αποδοχών του, βέβαια έτσι θα τον έχουμε ακόμα περισσότερα χρόνια
Coach Periklis
Ας τον έχουμε μέχρι να κλείσει την καριέρα του . Κανένα πρόβλημα

Αρκεί να πληρωθεί σύμφωνα με αυτά που προσφέρει

Φέτος που προσφέρει νεύρα και πονόματο tongue.gif , να αναπροσαρμώσουν το συμβόλαιο του
nikolas_asteri
QUOTE (Coach Periklis @ Jun 18 2018, 19:53 ) *
να αναπροσαρμώσουν το συμβόλαιο του


Μα δεν είναι στο χέρι τους tongue.gif
pan24
QUOTE (Coach Periklis @ Jun 18 2018, 20:53 ) *
Φέτος που προσφέρει νεύρα και πονόματο tongue.gif , να αναπροσαρμώσουν το συμβόλαιο του

Μετα την απομακρυνση εκ του ταμειου ουδεν λαθος αναγνωριζεται tongue.gif
Coach Periklis
QUOTE (nikolas_asteri @ Jun 18 2018, 20:55 ) *
Μα δεν είναι στο χέρι τους tongue.gif


στην καλή θέληση στηριζόμαστε icon_drunk.gif icon_drunk.gif

QUOTE (pan24 @ Jun 18 2018, 20:56 ) *
Μετα την απομακρυνση εκ του ταμειου ουδεν λαθος αναγνωριζεται tongue.gif


πραγματικά είναι για να διδάσκεται στα πανεπιστήμια αυτό το deal
natouralistis
Να κάνω μια αποτίμηση της χρονιάς μιας και δεν ήμουν πολύ ενεργός στο φόρουμ.

Συνολικά, ήταν η χειρότερη χρονιά έπειτα από πάρα πολλά χρόνια.


Σφαιρόπουλος: 50/50 Θετικά πολλά,αρνητικά επίσης. Οι επιτυχίες του σε σειρές 5 αγώνων, 2 τελικοί EL χαμένοι βέβαια αλλά
στις έδρες των Φενέρ-Ρεάλ... Η φετινή χειρότερη χρονιά του, ακόμη και να μη σημάνει το τέλος του, θα τον έχει υπό
καθεστώς "δοκιμαστικού", στη πρώτη στραβή γειά σας.


Μάντζαρης: Μπορεί να φταίνε οι επιχειρήσεις, μπορεί οι έρωτες, το σίγουρο είναι ότι μυαλό για μπάσκετ στον Ολυμπιακό φέτος δεν
είχε, ωσεί παρόν.


Σπανούλης: Δεν είναι ο παίχτης των 25 πόντων πλέον ,που απλά κάνει πλάκα στο παρκέ
αλλά ήταν για μια ακόμη χρονιά ο καλύτερος παίχτης του Ολυμπιακού. Μακάρι τη δίψα του για το μπάσκετ να τη πάρουν
οι νέοι της ομάδας. Το ταλέντο του δεν μπορούν, τη θέληση μπορούν.

Στρέλνιεξ: Ο συμπαθέστατος Λετονός μου θυμίζει τη συμβουλή που ακούς για το στρατό "να περνάς απαρατήρητος". Ποιοτικός
αθλητής, σοβαρός αλλά η γεύση που μου αφήνει είναι αυτή του ανεπαίσθητου.
Δεν έδωσε ποτέ το κάτι παραπάνω, δεν μας κουβάλησε.


Ρόμπερτς: Play maker που δεν μπορεί να κάνει drive; Χρεώνεται σαν επιλογή στον Σφαιρόπουλο.


Χόλις: Όταν ήρθε οι του ρεπορτάζ είπαν πως είναι ο πιο έξυπνος Αμερικανός που έχουν γνωρίσει.
Καμία σχέση με τους υπόλοιπους, ήξερε γεωγραφία, ιστορία, πολιτική, μιλούσαν λέγανε με έναν επιστήμονα.
Στο παρκέ όσο έπαιξε, πράγματι το παιδί είχε άλλα ενδιαφέροντα, δεν φαινόταν να χαίρεται το παιχνίδι.


Οι 2 ΠΑΠ αφού είναι και κολλητοί και είναι και ελεύθεροι πάνε μαζί.
Πρωταγωνιστικοί ρόλοι αλλά με δουλειά ρολίστα δεν συνάδουν.
Ο Κώστας εκτός του ότι δεν μπορεί να βάλει τη μπάλα στο παρκέ, έβαζε σουτ και πανηγύριζε το γήπεδο
λες και έβλεπε γυναικείο. Μεγάλη προσπάθεια στην άμυνα, θέληση αλλά δεν αρκεί. Ο Ιωάννης 3 δεν είναι , 4 είναι;
Τεσπα πρέπει αμφότεροι να δουλέψουν πάρα πάρα πολύ για να μπορούν να ανταπεξέλθουν σε αυτά που ζητούν.
Μεγάλα συμβόλαια σημαίνουν και πρωταγωνιστικούς ρόλους. Όχι παίρνω 1 εκατομμύριο και δίνω τη μπάλα στον Σπανούλη
να βγάλει το φίδι από τη τρύπα.


Πρίντεζης: Κακή χρονιά, επηρεασμένος από τους τραυματισμούς στη μέση,
του χρόνου που δεν θα μεσολαβήσουν υποχρεώσεις με εθνική; θα είναι καλύτερος.

Τιλί: Εργαλείο καλό, δεν είχε τραυματιστεί ποτέ το έπαθε σε εμάς, δεν μπορεί να κριθεί.

Μιλού: Βήματα πίσω η φετινή χρονιά σε σχέση με πέρυσι. Δεν ξέρω αν φταίει μόνο ο τραυματισμός, μου φάνηκε ξενερωμένος.


Μακλίν: Του πιστώνεται η θέληση να βοηθήσει στα μεγάλα παιχνίδια, του χρεώνεται η ψιλο έως χοντροαδιαφορία
γενικά μέσα στη σεζόν. Θα τον άλλαζα λόγω του ότι χρειαζόμαστε καλύτερο αμυντικά ψηλό.

Οι υπόλοιποι βοηθούν στις προπονήσεις. Τα 250K του Μπόγρη είναι πάρα πολλά για τέτοιο ρόλο. Βέβαια η θύρα 7
του πιστώνει τα μπουκέτα σε "δημοσιογράφο" και τις μαγκιές γενικά.


shtarkws
Για εμένα οι Αγγελόπουλοι πρέπει να κάνουν το εξής, να φωνάξουν τον Μαντζαρη και να του κάνουν μια μειώση από τα 900 στα 650 και την διαφορά να την δώσουν στον Παπαπέτρου. Επίσης να κάνουν μια μείωση στον Σπανουλη (παρόλο που στο παρκέ δεν την αξίζει) και να δώσουν την διαφορά στον Παπανικολάου.
jazz thrilos
Εγώ πάντως πιστεύω οτι πρέπει πάση θυσία να κρατησουμε και τους δύο Παπ για έναν νέο Ολυμπιακό. Ο Παπαπέτρου εξακολουθώ να πιστεύω οτι αν δουλευτεί στο 4, σε δυο-τρια χρόνια θα είναι το βασικό μας τεσσάρι. Τώρα, αν όντως έχει ήδη συμφωνήσει, ή αν θέλει να διαλέξει να πάρει περισσότερα λεφτά που υποτίθεται οτι του δίνει ο ΠΑΟ, τότε οκ, ευχαριστούμε πολύ και γεια. Ούτε μίσος ούτε τίποτα. Καλή ατομική επτιτυχία να έχει στην εξέλιξη του. Αλλά αν θέλει να μείνει και τον χάσουμε με τίποτα ασεβείς συμπεριφορές ή εντελώς αστείες προτάσεις, τότε θα έχουμε διαπράξει μέγα λάθος.

Δεν μπορούμε απο την απόλυτη (και εν μέρει αδικαιολόγητη) αποθεωση της κουλτούρας "ελληνικός κορμός" να πάμε στην άλλη άκρη όπου δεν μας καίγεται καρφί αν χάνουμε έναν έλληνα παίχτη με αρκετό μπάσκετ μέσα του. Δηλαδή μια μέση οδός δεν υπάρχει;; Να δούμε για πόσο ακόμα θα πληρώνουμε το περσινό έγκλημα (σε όλα τα επίπεδα) με Μάντζαρη.
RipCity
QUOTE (john wick @ Jun 18 2018, 19:49 ) *
Με την λογικη σου δινεις δικιο λοιπον σε οσους μισουν τον Σπανουλη..


Σε τι ακριβώς μοιάζουν οι δύο περιπτώσεις αν επιτρέπεται?

QUOTE (Conan1982 @ Jun 18 2018, 19:51 ) *
Ο παίκτης τι φταίει ακριβώς; Κι εμένα αν μου έδιναν 900.000 από τον Ολυμπιακό (και από τον Παναθηναϊκό να είμαι ειλικρινής) μια χαρά θα υπέγραφα. Τα λεφτά δεν πρόκειται να τα βρει από αλλού, μοναδική λύση θα ήταν ίσως να επεκτείνει το συμβόλαιο του με παράλληλη μείωση των αποδοχών του, βέβαια έτσι θα τον έχουμε ακόμα περισσότερα χρόνια


Είπα εγώ ότι φταίει? Διάβασες την πρώτη πρόταση? Από κει και πέρα δε χρειάζομαι φορουμικά αποδεκτό λόγο για να αντιπαθώ (ας μην πω μισώ) έναν παίκτη. Είναι καθαρά κάτι προσωπικό το αν θέλω ή δε θέλω να βλέπω κάποιον με τη φανέλα του Ολυμπιακού. Επίσης έχω πληροφορίες δικές μου (που ούτε χρειάζεται να αποδείξω ούτε χρειάζεται να αποδεχθείς) ότι δεν είναι και το καλύτερο παιδί, αλλά προφανώς στην αντιπάθειά μου παίζει μεγαλύτερο ρόλο αυτός ο επιτάφιος που βλέπω να περιφέρεται στο γήπεδο.
stefkorner
σε περιπτωση που φυγει ο Παπαπετρου ,οπως το σκεφτομαι αν ημουν ΟΛυμπιακος θα ζητουσα σαν τρελος τον Ριβερς (οπως και να εχει ξεκιναει απο το 50-50 η πιθανοτητα παραμονης του σε εμας )
μαλιστα θεωρω δυσκολο πλεον η προσφορα μας να ξεπερασει τα 800.000!
πιστευω λοιπον με 9κατοσταρικα τον κανετε δικο σας !
ο ιδανικος παρτενερ του Παπανικολαου!
αλληλοσυμπληρωνονται αψογα !
θα ακολουθουσε απιστευτη ιντριγκα !αυτα δηλαδη που γουσταρουμε ολοι εδω, θελω να πιστευω rolleyes.gif για αυτο αλλωστε και τον προτεινω 15.gif
ag97
QUOTE (stefkorner @ Jun 18 2018, 23:06 ) *
σε περιπτωση που φυγει ο Παπαπετρου ,οπως το σκεφτομαι αν ημουν ΟΛυμπιακος θα ζητουσα σαν τρελος τον Ριβερς (οπως και να εχει ξεκιναει απο το 50-50 η πιθανοτητα παραμονης του σε εμας )
μαλιστα θεωρω δυσκολο πλεον η προσφορα μας να ξεπερασει τα 800.000!
πιστευω λοιπον με 9κατοσταρικα τον κανετε δικο σας !
ο ιδανικος παρτενερ του Παπανικολαου!
αλληλοσυμπληρωνονται αψογα !
θα ακολουθουσε απιστευτη ιντριγκα !αυτα δηλαδη που γουσταρουμε ολοι εδω, θελω να πιστευω rolleyes.gif για αυτο αλλωστε και τον προτεινω 15.gif

Καλος ο Ριβερς.άκομα καλυτερος ο ουιμς
reignman
ο γουιμς εχει ιδιαιτερη αγαπη για τα απαγορευμενα ομως...
basket72
QUOTE (jazz thrilos @ Jun 18 2018, 22:09 ) *
Ο Παπαπέτρου εξακολουθώ να πιστεύω οτι αν δουλευτεί στο 4, σε δυο-τρια χρόνια θα είναι το βασικό μας τεσσάρι. Τ


Έχουμε ξανακάνει την κουβέντα αυτή και δεν θέλω να κουράζω, κρίνω ωστόσο σκόπιμο να σου θυμίσω φίλε jazz ότι δουλεύτηκε που λες κι εσύ χαρακτηριστικά (αν και είναι μια έκφραση που η χρήση της παραπέμπει σε πολύ μικρότερες ηλικίες από αυτή του Πάπι) πέρσι όταν ξεκίνησε και τελείωσε τη χρονιά ως το δεύτερο 4αρι πίσω από τον Πρίντεζη, που όλοι ξέρουμε τι σημαίνει αυτό, δεδομένων των χρόνιων προβλημάτων που έχει ο Πριντέζαρος. Σε πολλά παιχνίδια ήταν το βασικό μας 4αρι. Δεν μπορούμε να πούμε ότι είχε βελτίωση από πρόπερσι.
Φέτος που ξεκίνησε ως 2ο τριάρι και πήρε και χρόνο κι ως 4αρι, τα πήγε εμφανώς καλύτερα.
Μάλλον το βασικό ατού του τελικά θα είναι ότι θα παίζει σε ένα αξιοπρεπές επίπεδο και τις 2 θέσεις, θα είναι δηλαδή μια καλή λύση ως ρολίστας κι δεν θα πιάνει κι θέση ξένου.
basket72
Στη Βαρκελώνη πάντως λέγεται ότι ο Ολυμπιακός έχει έρθει ήδη σ' επαφή με τον Βεζένκοφ . Μου φαίνεται πολύ πιθανό και θυμάμαι και μια συνέντευξή του στον Στεφάνου που σαν να τον προωθούσε στον Πειραιά.
Να δούμε τι θα πει και η Μπάρσα που έχει την οψιόν.
Ενδεχομένως να σχετίζεται και με απόφαση του Ολυμπιακού να μην ανέβει στα επίπεδα της πρότασης του Παναθηναϊκού για Παπαπέτρου και να καλύψουν τη θέση του Πάπι με τον Βέζε.
Εικασίες προς το παρόν. Εγώ θα τους ήθελα και τους 2 πάντως κι ας πάρουμε έναν σουτέρ ψηλό στο 2 που να μπορεί να κατέβει και στο 3, καλύπτοντας έτσι την ασουτίλα μας από το SF.
natouralistis
Ο Παπαπέτρου είναι πολύ δεμένος με την ομάδα, συγκάτοικος του Σπανούλη, κολλητός με έτερο Παπ, η ομάδα συνεχώς του δίνει ρόλο, είμαι σχεδόν σίγουρος πως δεν θα πάει απέναντι.
basket72
QUOTE (natouralistis @ Jun 19 2018, 01:01 ) *
Ο Παπαπέτρου είναι πολύ δεμένος με την ομάδα, συγκάτοικος του Σπανούλη, κολλητός με έτερο Παπ, η ομάδα συνεχώς του δίνει ρόλο, είμαι σχεδόν σίγουρος πως δεν θα πάει απέναντι.

Κι εγώ- μακάρι κιόλας, από την άλλη μπορεί οι Αφοί να το φυσάνε και να μην κρυώνει μετά τη συμβολαιάρα που έκαναν στον εξολοθρευτή. Αν έρθουν κοντά στο χρηματικό τότε θα ισχύσει αυτό που λες, πιστεύω.
rankin
QUOTE(stefkorner @ Jun 18 2018, 23:06 ) *
σε περιπτωση που φυγει ο Παπαπετρου ,οπως το σκεφτομαι αν ημουν ΟΛυμπιακος θα ζητουσα σαν τρελος τον Ριβερς (οπως και να εχει ξεκιναει απο το 50-50 η πιθανοτητα παραμονης του σε εμας )
μαλιστα θεωρω δυσκολο πλεον η προσφορα μας να ξεπερασει τα 800.000!
πιστευω λοιπον με 9κατοσταρικα τον κανετε δικο σας !
ο ιδανικος παρτενερ του Παπανικολαου!
αλληλοσυμπληρωνονται αψογα !
θα ακολουθουσε απιστευτη ιντριγκα !αυτα δηλαδη που γουσταρουμε ολοι εδω, θελω να πιστευω rolleyes.gif για αυτο αλλωστε και τον προτεινω 15.gif


Πλακα κάνεις!

900 για την αλλαγη του Παπανικολάου;;

Ο Ολυμπιακος δεν εχει το μπατζετ του Παναθηναικου.
Η θεση αυτη θα παρει 600.000 το πολυ + την ανανέωση του Παπανικολάου και θα ειναι και υπερβαση απο το τωρινό κόστος της (πρέπει να ειναι γυρω στο 1.2 για Τους Παπ+ τον Τομπσον)
Conan1982
Εγώ θα ρισκάρω και θα πω ότι η προσφορά στον Παπαπέτρου θα ανέβει και θα μείνει όπως θα μείνουν και Παπανικολάου, Σπανούλης. Είναι απίθανο να πάει ο Γιαννακόπουλος να δώσει 800-900.000 για τον Παπαπέτρου, πόσο μάλλον αφού θα ξέρει ότι 99% οι Αγγελόπουλοι δεν θα ακολουθήσουν. Και είναι απίθανο οι Αγγελόπουλοι να μην ανεβάσουν και άλλο την προσφορά τους.
Οπότε για να ανακεφαλαιώσουμε θα έχουμε ελληνικό κορμό με:
Μάντζαρη
Σπανούλη
Παπανικολάου
Πρίντεζη
Αγραβάνη
και
Τολιόπουλο
Αρσενόπουλο
Παπαπέτρου

Ο Παπανικολάου παρεπιμπτόντως μπορεί να μην είναι σαν τον Κάρι αλλά δεν είναι και άσουτος, δεν ξέρω τι είχε πάθει απ' το NBA και μετά και ξέχασε να σουτάρει αλλά φέτος είχε καλούτσικο ποσοστό, δεν θα έλεγα ότι τον αφήνεις εύκολα ελεύθερο, είμαι σίγουρος ότι του χρόνου θα το ανεβάσει και άλλο, το ζήτημα βέβαια είναι να μην χρειάζεται να μαρκάρει για 5 στην άμυνα για να έχει και δυνάμεις στην επίθεση.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.