Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Επικαιρότητα 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
RipCity
QUOTE (john wick @ Jan 30 2018, 15:14 ) *
O Σαριτσα που έχω προτείνει σε κανέναν δεν αρέσει;


Οχι smiley.gif
back2back
QUOTE(yorgos @ Jan 30 2018, 16:05 ) *
Καλά ο Τρινκέρι έχασε το Μέλι και τον Τάις και αναγκάστηκε να φτιάξει ομάδα και με μειωμένο μπάτζετ, θέλαμε να παίξει ΚΑΙ φαντεζί; Μην τρελαθούμε κιόλας.


Ας παίζει ότι θέλει, αλλά μην νομίζουν κάποιοι ότι θα έρθει ο Τρινκιέρι και η επίθεση θα πετάει φωτιές
Conan1982
QUOTE (john wick @ Jan 30 2018, 14:33 ) *
Οχι ,οχι δεν ηταν γι αυτο,,φαινοταν .....εκανε το 1ο φάουλ στο 40" κ αμεσως τον εβγαλε εξω....
Καθε φορα που εβγαινε εξω φαινοταν σαν να βαριοταν,τελειως ξενερωμενος.


Εγώ αυτός που φοβάμαι ότι έχει ξενερώσει είναι ο Στρέλνιεκς, γιατί πραγματικά δεν εξηγείται η πτώση της απόδοσης του μετά την επιστροφή του Σπανούλη. Δεν νομίζω να θέλει να είναι το πρώτο βιολί ή να το έχει δει βεντέτα αλλά μάλλον θέλει αυξημένο ρόλο.
akratacity
QUOTE (Conan1982 @ Jan 30 2018, 17:43 ) *
Εγώ αυτός που φοβάμαι ότι έχει ξενερώσει είναι ο Στρέλνιεκς, γιατί πραγματικά δεν εξηγείται η πτώση της απόδοσης του μετά την επιστροφή του Σπανούλη. Δεν νομίζω να θέλει να είναι το πρώτο βιολί ή να το έχει δει βεντέτα αλλά μάλλον θέλει αυξημένο ρόλο.

Με συγχωρεις αλλα αν αυξηθει ο ρολος του Στρελνιεκς θα γινει πρωτο βιολι. Δεν εχει ενδιαμεση κατασταση απο αυτο που ειναι τωρα και απο τον ρολο του Σπανουλη. Ο Στρελνιεκς για να ξερουμε και τι λεμε οταν ειναι εξω ο Σπανουλης κανει αυτος κουμαντο στην επιθεση. Αλλα αμα δεν ειναι επιθετικος οπως χθες μην περιμενετε καποια σπουδαια αλλαγη. Παλι τελειωσε με ελαχιστες προσπαθειες και δεν νομιζω οτι ειναι προπονητικη επιλογη να μην παιρνει ενεργειες.
Ο Στρελνιεκς δεν εχει σχεση με τον Τομπσον που εξαφανιστηκε σταδιακα απο το ροτεισιον. Εχει χρονο για να δειξει πραγματα αλλα φαινεται να ειναι σε παρατεταμενο ντεφορμαρισμα.
stefkorner
να πω και εγω με την σειρα μου οτι μια χαρα ειναι ο Σαριτσα που προτεινει ο συντροφος απο πανω!
ο καλυτερος Τουρκος προπονητης ! (καμια συγκριση με Αταμαν..)
δεν ξερω βεβαια αν θα ηταν μια σοφη ..επιλογη για τον Ολυμπιακο ,σ αυτη την φαση
akratacity
QUOTE (stefkorner @ Jan 30 2018, 18:53 ) *
να πω και εγω με την σειρα μου οτι μια χαρα ειναι ο Σαριτσα που προτεινει ο συντροφος απο πανω!
ο καλυτερος Τουρκος προπονητης ! (καμια συγκριση με Αταμαν..)
δεν ξερω βεβαια αν θα ηταν μια σοφη ..επιλογη για τον Ολυμπιακο ,σ αυτη την φαση

Το ειπες και μονος σου. Εβαλες μαζι τις λεξεις Τουρκος και προπονητης...
stefkorner
QUOTE (akratacity @ Jan 31 2018, 02:57 ) *
Το ειπες και μονος σου. Εβαλες μαζι τις λεξεις Τουρκος και προπονητης...


καλα οκ ,αλλα ενας προπονητης που ειναι ο καλυτερος Τουρκος μπορει ταυτοχρονα να ειναι και καλυτερος απο τον Αγγελου..που καποιοι βλεπω οτι λιγουρευονται smiley.gif
akratacity
QUOTE (stefkorner @ Jan 30 2018, 21:00 ) *
καλα οκ ,αλλα ενας προπονητης που ειναι ο καλυτερος Τουρκος μπορει ταυτοχρονα να ειναι και καλυτερος απο τον Αγγελου..που καποιοι βλεπω οτι λιγουρευονται smiley.gif

Καλυτερος απο τον Αγγελου ειναι. Οποιος λιγουρευεται τον Αγγελου εχει προβλημα η μαλλον εχει την παραισθηση οτι θα κρυβεται ο Ντουντα απο πισω... smiley.gif
yorgos
QUOTE(akratacity @ Jan 30 2018, 22:03 ) *
Καλυτερος απο τον Αγγελου ειναι. Οποιος λιγουρευεται τον Αγγελου εχει προβλημα η μαλλον εχει την παραισθηση οτι θα κρυβεται ο Ντουντα απο πισω... smiley.gif

Αυτό ακριβώς. Τουλάχιστον με τον Αγγέλου θα γελούσαμε λίγο στις συνεντεύξεις τύπου, στον Άρη όταν ήταν ελεγε κάτι απίθανα, σαν τον Ογκουνσότο τα έλεγε.
john wick
QUOTE (stefkorner @ Jan 30 2018, 16:53 ) *
να πω και εγω με την σειρα μου οτι μια χαρα ειναι ο Σαριτσα που προτεινει ο συντροφος απο πανω!
[b]ο καλυτερος Τουρκος προπονητης ! (καμια συγκριση με Αταμαν..)[/b]
δεν ξερω βεβαια αν θα ηταν μια σοφη ..επιλογη για τον Ολυμπιακο ,σ αυτη την φαση






+πολλά....
μου αρέσει που τον κοροϊδεύουν λες και ο Σφαιρόπουλος όταν ήρθε ήταν πιο έμπειρος... η μήπως το Τουρκικό πρωτάθλημα δεν ειναι 3 σκάλες ανώτερο από το Ελληνικό?
akratacity
QUOTE (john wick @ Jan 30 2018, 21:18 ) *
+πολλά....
μου αρέσει που τον κοροϊδεύουν λες και ο Σφαιρόπουλος όταν ήρθε ήταν πιο έμπειρος... η μήπως το Τουρκικό πρωτάθλημα δεν ειναι 3 σκάλες ανώτερο από το Ελληνικό?

Κοιταξε να δεις δεν θα μπω σε διαδικασια αντιπαραθεσης μαζι σου γιατι ειμαι πεποισμενος οτι τρολαρεις αλλα και οτι τα παιχνιδια ομαδων του Σαριτσα που εχεις δει ειναι ελαχιστα.
Το μονο που θα πω ειναι οτι ο Ελληνας προπονητης σε σχεση με τον Τουρκο μετραει πολυ περισσοτερο κατι που φαινεται απο τους Ελληνες που δουλευουν ανα τον κοσμο και τις επιτυχιες που εχουν να επιδειξουν.
Ο Σφαιροπουλος οταν ηρθε στον Ολυμπιακο, ειχε περασει απο ΤΣΣΚΑ σαν βοηθος και ειχε δυο καλες πορειες με Κολοσσο και Πανιωνιο. Πανω απο ολα ειναι γνωστης της ελληνικης μπασκετικης σχολης κατι πολυ σημαντικο αν αναλογιστουμε τον αριθμο ελληνων που ειχε στο ροστερ και επρεπε να διαχειριστει. Τωρα τα υπολοιπα που λες ειναι για λαϊκη καταναλωση.
Αλλα αφου σου αρεσει τοσο πολυ προτεινε τον και στο δικο σας τοπικ μεταγραφων γιατι απο οτι θυμαμαι δεν σου κανει ο Πασκουαλ παρα τη φετινη πορεια...
john wick
QUOTE (akratacity @ Jan 30 2018, 19:25 ) *
Κοιταξε να δεις δεν θα μπω σε διαδικασια αντιπαραθεσης μαζι σου[b] γιατι ειμαι πεποισμενος οτι τρολαρεις [/b]αλλα και οτι τα παιχνιδια ομαδων του Σαριτσα που εχεις δει ειναι ελαχιστα.
Το μονο που θα πω ειναι οτι ο Ελληνας προπονητης σε σχεση με τον Τουρκο μετραει πολυ περισσοτερο κατι που φαινεται απο τους Ελληνες που δουλευουν ανα τον κοσμο και τις επιτυχιες που εχουν να επιδειξουν.
Ο Σφαιροπουλος οταν ηρθε στον Ολυμπιακο, ειχε περασει απο ΤΣΣΚΑ σαν βοηθος και ειχε δυο καλες πορειες με Κολοσσο και Πανιωνιο. Πανω απο ολα ειναι γνωστης της ελληνικης μπασκετικης σχολης κατι πολυ σημαντικο αν αναλογιστουμε τον αριθμο ελληνων που ειχε στο ροστερ και επρεπε να διαχειριστει. Τωρα τα υπολοιπα που λες ειναι για λαϊκη καταναλωση.
Αλλα αφου σου αρεσει τοσο πολυ προτεινε τον και στο δικο σας τοπικ μεταγραφων γιατι απο οτι θυμαμαι δεν σου κανει ο Πασκουαλ παρα τη φετινη πορεια...




Πραγματικά ότι να ναι.... 77.gif
ούτε τρολλάρω κ επίσης δεν ήξερα ότι πρέπει να πάρω κ την άδεια σου για να προτείνω προπονητή στον Ολυμπιακό...
Χαλάρωσε λίγο , μια ζωή στην τσίτα σε βλέπω...
και αν θες να μάθεις μια χαρά θα μου έκανε αν υπήρχε θέμα προπονητή στην ομάδα μου...


υ.γ
Ηλίας Ζούρος?
akratacity
QUOTE (john wick @ Jan 30 2018, 21:31 ) *
Πραγματικά ότι να ναι.... 77.gif
ούτε τρολλάρω κ επίσης δεν ήξερα ότι πρέπει να πάρω κ την άδεια σου για να προτείνω προπονητή στον Ολυμπιακό...
Χαλάρωσε λίγο , μια ζωή στην τσίτα σε βλέπω...
και αν θες να μάθεις μια χαρά θα μου έκανε αν υπήρχε θέμα προπονητή στην ομάδα μου...


υ.γ
Ηλίας Ζούρος?

Μονο αυτο και θα σταματησω: τι στυλ μπασκετ παιζουν οι ομαδες του Σαριτσα;;; Αντε οι δυο τελευταιες για να μην σε κουραζω...

john wick
QUOTE (akratacity @ Jan 30 2018, 19:36 ) *
Μονο αυτο και θα σταματησω: τι στυλ μπασκετ παιζουν οι ομαδες του Σαριτσα;;; Αντε οι δυο τελευταιες για να μην σε κουραζω...



άστο ρε φιλαράκι δεν έχει νόημα , έχεις διαμορφώσει την γνώμη σου για τα ποστ μου...τρολλάρω.
akratacity
QUOTE (john wick @ Jan 30 2018, 21:38 ) *
άστο ρε φιλαράκι δεν έχει νόημα , έχεις διαμορφώσει την γνώμη σου για τα ποστ μου...τρολλάρω.

Γκουγκλαρε το σου δινω λιγο χρονο...
john wick
QUOTE (akratacity @ Jan 30 2018, 18:40 ) *
Γκουγκλαρε το σου δινω λιγο χρονο...



Ηλία Ζούρο που θες....
shtarkws
Να ηρεμήσουμε λίγο;
akratacity
QUOTE (john wick @ Jan 30 2018, 21:46 ) *
Ηλία Ζούρο που θες....

Την επομενη φορα που θα προτεινεις καποιον κανε εναν κοπο να δεις εστω ενα παιχνιδι της ομαδα του...
kotzito
Όχι ρε παιδιά, ποιός Αγγέλου, είμαστε σοβαροί; Χίλιες φορές να αναβαθμιστεί ο Τόμιτς παρά να έρθει ο Αγγέλου. Ναι μεν επί Ντούντα σαν βοηθός ίσως είχε συνεισφορά, αλλά σαν πρώτος στον Ολυμπιακό δεν κάνει. Είδαμε και σε Εφές και σε Άρη τι "κατάφερε"...

Πάντως μεσούσης της σεζόν, οι πιθανότητες αν αλλάξεις προπονητή να βρεις λαχείο, είναι λίγες. Δεν υποστηρίζω φανατικά Σφαιρόπουλο, απλά το λέω για να μην έχουμε αυταπάτες ότι θα πάρουμε προπονητή και θα μας βγει Πόποβιτς. Ο καλύτερος διαθέσιμος τώρα για μένα είναι ο Περάσοβιτς. Οπότε ή πας με Σφαιρόπουλο μέχρι να τελειώσει η σεζόν ελπίζοντας ότι θα γίνει το θαύμα, είτε πας με κάποιον προσωρινό ρίχνοντας κατά κάποιο τρόπο λευκή πετσέτα (θα μου πεις κι ο ΠΑΟ μια φορά το ίδιο με τον Αλβέρτη έκανε, και κατέληξε να μας πάρει το πρωτάθλημα). Και το καλοκαίρι κάνεις all - in για κάτι καλύτερο.
jonaldidhs
Καλυτερη επιλογη ειναι ο Περασοβιτς για μενα τωρα..Επομενος στη σειρα ο Σαριτσα..Τον θεωρω αρκετα καλο προπονητη..
RipCity
Θα συμφωνούσα να παραμείνει ο Σφαιρόπουλος αν δεν υπήρχε ο κίνδυνος να μείνει και του χρόνου αν βρούμε τρόπο να πάρουμε το πρωτάθλημα.
T.W.Is.M.
Τον Περασοβιτς στην Εφες τον ειδατε; Θυμισε Πινι Γκερσον, αλλα χωρις τις καλες εμφανισεις με τον Παναθηναικο. Μονο οι πιτσες στην προπονηση λειπουν!
Παντως για να πω την π@%*&%ρια μου(εγω τη λεω, οχι εσεις, μην παρεξηγειστε), απο κατι αλλες λυσεις θα προτιμουσα το Σερελη πακετο με Μακενζι Μουρ για το καλοκαιρι.

Για τωρα υπαρχει κανενας μομπαιλ σεντερ που λενε και στο χωριο μου διαθεσιμος, μπας και βγαλουμε καμια αμυνα;
stefkorner
QUOTE (T.W.Is.M. @ Jan 31 2018, 07:00 ) *
Τον Περασοβιτς στην Εφες τον ειδατε; Θυμισε Πινι Γκερσον, αλλα χωρις τις καλες εμφανισεις με τον Παναθηναικο. Μονο οι πιτσες στην προπονηση λειπουν!
Παντως για να πω την π@%*&%ρια μου(εγω τη λεω, οχι εσεις, μην παρεξηγειστε), απο κατι αλλες λυσεις θα προτιμουσα το Σερελη πακετο με Μακενζι Μουρ για το καλοκαιρι.

Για τωρα υπαρχει κανενας μομπαιλ σεντερ που λενε και στο χωριο μου διαθεσιμος, μπας και βγαλουμε καμια αμυνα;


η εικονα του Λαυριου δεν ειναι σε αμεση συναρτηση με το κοουτσαρισμα του Σερελη ,αλλα κατα πολυ συνδεεται με τις εξαιρετικες επιλογες ξενων! ο επομενος Ελληνας προπονητης α1 που μπορει να κανει το μεγαλο βημα μετα απο Μπαρτζωκα-Σφαιρο εμενα μου κανει πως ειναι ο Λυκογιαννης ..
green_sky
Παιδες μια αποψη και απο εναν οπαδο και οχι φιλαθλο του Παναθηναικου.
Αυτο που γινεται τον τελευταιο μηνα με τον Σφαιροπουλο,ειναι αδικο για τον προπονητη.
Η ομαδα σας το θεμα που εχει,δεν ειναι στην θεση του προπονητη.Το θεμα το εχει με την περιφερειακη αμυνα.
Δεν υπαρχει καμμια πιεση πανω στην μπαλα και αν ο αντιπαλος εχει γκαρντ με καθετο παιχνιδι και με διεισδυση,το προβλημα γινεται πολυ μεγαλυτερο .Δεν εχει εναν stopper η ομαδα σας.
Δεν ειναι τυχαιο που ο Λεκαβιτσιους κανει καλα ματς απεναντι σας, οπως δεν ειναι επισης τυχαιο το γεγονος οτι στο προσφατο ματς στην Σερβια ,ο Αμερικανος του Ερυθρου Αατερα ο κοντος, καθε φορα που εμπαινε εκανε το ζωγραφιστο ανω κατω.
Αυτο μεσα στην σαιζον δεν διορθωνεται.Οτι και να κανει ο Σφαιροπουλος ,οσο και αν προσπαθει να κανει το παιχνιδι rodeo και να το παρει μεσα απο την αμυνα ,αν υπαρχει καλη ομαδα απεναντι ,καποια στιγμη θα ξεμπουκωσει.
Το οτι δεν υπαρχει πιεση πανω στην μπαλα κανει ευαλωτους τους ψηλους και εμποδιζει την ομαδα σας να παρει ευκολα την πρωτη μπαλα και να τρεξει.Ο Πασκουαλ για αυτο κερδιζει.Εμποδιζει τον ΟΣΦΠ να τρεξει και ξερει οτι στο 5-5 ο αντιπαλος ειναι προβλεψιμος.
Αυτη σωστα ή λαθος ειναι η δικη μου γνωμη.
RipCity
QUOTE (green_sky @ Jan 30 2018, 23:15 ) *
Παιδες μια αποψη και απο εναν οπαδο και οχι φιλαθλο του Παναθηναικου.
Αυτο που γινεται τον τελευταιο μηνα με τον Σφαιροπουλο,ειναι αδικο για τον προπονητη.
Η ομαδα σας το θεμα που εχει,δεν ειναι στην θεση του προπονητη.Το θεμα το εχει με την περιφερειακη αμυνα.
Δεν υπαρχει καμμια πιεση πανω στην μπαλα και αν ο αντιπαλος εχει γκαρντ με καθετο παιχνιδι και με διεισδυση,το προβλημα γινεται πολυ μεγαλυτερο .Δεν εχει εναν stopper η ομαδα σας.
Δεν ειναι τυχαιο που ο Λεκαβιτσιους κανει καλα ματς απεναντι σας, οπως δεν ειναι επισης τυχαιο το γεγονος οτι στο προσφατο ματς στην Σερβια ,ο Αμερικανος του Ερυθρου Αατερα ο κοντος, καθε φορα που εμπαινε εκανε το ζωγραφιστο ανω κατω.
Αυτο μεσα στην σαιζον δεν διορθωνεται.Οτι και να κανει ο Σφαιροπουλος ,οσο και αν προσπαθει να κανει το παιχνιδι rodeo και να το παρει μεσα απο την αμυνα ,αν υπαρχει καλη ομαδα απεναντι ,καποια στιγμη θα ξεμπουκωσει.
Το οτι δεν υπαρχει πιεση πανω στην μπαλα κανει ευαλωτους τους ψηλους και εμποδιζει την ομαδα σας να παρει ευκολα την πρωτη μπαλα και να τρεξει.Ο Πασκουαλ για αυτο κερδιζει.Εμποδιζει τον ΟΣΦΠ να τρεξει και ξερει οτι στο 5-5 ειναι ο αντιπαλος προβλεψιμος.
Αυτη σωστα ή λαθος ειναι η δικη μου γνωμη.

Ναι αλλα αυτο δεν ηταν ολοφάνερο απο το καλοκαιρι; ετσι δε στηθηκε η ομαδα; χωρις στοπερ.
green_sky
QUOTE (RipCity @ Jan 31 2018, 00:18 ) *
Ναι αλλα αυτο δεν ηταν ολοφάνερο απο το καλοκαιρι; ετσι δε στηθηκε η ομαδα; χωρις στοπερ.

Νομιζω οτι και τον Μαντζαρη τον περιμεναν καλυτερο,αλλα και απο τον Ρομπερτς αλλα περιμεναν να δουν και αλλα βλεπουν.Μην ξεχναμε οτι ειναι ενας παιχτης κοντα στο εκατομυριο.
Θεωρω δε οτι τους εκατσε ασχημα ο τραυματισμος του Τιλι,γιατι τους αναγκασε να κανουν μια διορθωση απο πολυ νωρις.
Αν δεν ειχε γινει αυτη η κινηση,ισως τωρα ο Τομπσον να ηταν εκτος ομαδας,αν και η γνωμη μου ειναι οτι αυτος που θα επρεπε να φυγει ειναι ο Ρομπερτς,ο οποιος ομως εχει βαρυ συμβολαιο που σπαει δυσκολα.
Για μενα ο Χολις Τομπσον ειναι καλο forward,με συγκεκριμενα ομως χαρακτηριστικα.Δεν ειναι αθλητικος ο παιχτης αλλα νομιζω οτι αυτος αν ζεσταθει δεν θα σταματαει να τα βαζει.Ειναι ομως παιχτης ρυθμου.Με το μπες-βγες δουλεια δεν γινεται.
basket72
QUOTE (green_sky @ Jan 31 2018, 00:35 ) *
Νομιζω οτι και τον Μαντζαρη τον περιμεναν καλυτερο,αλλα και απο τον Ρομπερτς αλλα περιμεναν να δουν και αλλα βλεπουν.Μην ξεχναμε οτι ειναι ενας παιχτης κοντα στο εκατομυριο.
Θεωρω δε οτι τους εκατσε ασχημα ο τραυματισμος του Τιλι,γιατι τους αναγκασε να κανουν μια διορθωση απο πολυ νωρις.
Αν δεν ειχε γινει αυτη η κινηση,ισως τωρα ο Τομπσον να ηταν εκτος ομαδας,αν και η γνωμη μου ειναι οτι αυτος που θα επρεπε να φυγει ειναι ο Ρομπερτς,ο οποιος ομως εχει βαρυ συμβολαιο που σπαει δυσκολα.
Για μενα ο Χολις Τομπσον ειναι καλο forward,με συγκεκριμενα ομως χαρακτηριστικα.Δεν ειναι αθλητικος ο παιχτης αλλα νομιζω οτι αυτος αν ζεσταθει δεν θα σταματαει να τα βαζει.Ειναι ομως παιχτης ρυθμου.Με το μπες-βγες δουλεια δεν γινεται.


Τον Μάντζαρη σαφώς και τον περίμεναν- με καλύτερο γιατί δεν βλέπεται φέτος. Πόσο χειρότερος πια; Προφανώς και δεν είναι αυτή η αξία του (ούτε βέβαια και αυτή του συμβολαίου του αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα.)
Τον δε Ρόμπερτς επίσης, προφανώς και τον περίμεναν καλύτερο αλλά πόσο και σε ποια κομμάτια του παιχνιδιού του ας πούμε;

Στην άμυνα; Κακώς αν περίμεναν κάτι τέτοιο. Στη διείσδυση που θα άνοιγε χώρους στους σουτέρ μας και στην προσωπική φάση; Επίσης κακώς. Αν περίμεναν έναν πιο κοντρολαρισμένο παίκτη με καλό σουτ, καλώς έκαναν και από και πέρα είναι και θέμα προσωπικότητας του τελευταίου να προσαρμοστεί στην ιδιάζουσα περιφερειακή γραμμή του Ολυμπιακού με το ακλόνητο ντουέτο. Επίσης ήταν βασική αρμοδιότητα αυτών που τον επέλεξαν να σταθμίσουν τα μειονεκτήματα που απέρρεαν από τον πολύ μικρό χρόνο συμμετοχής τα 2 τελευταία χρόνια στο ΝΒΑ.

Ο τραυματισμός του Τιλί -αλλά και του Αγραβάνη να προσθέσω- είναι όντως πολύ μεγάλη στραβή γιατί σε αυτούς ουσιαστικά πόνταρε ο κοόουτς (μαζί με τους 2 Παπ) για να καλύψει το μεγάλο έλλειμμα αθλητικότητας στην περιφέρεια αλλά και την έλλειψη ελεγκτή εναέριας....

Ο Τόμπσον στην αρχή έπαιζε μαζί με έναν από τους 2 Παπ και κούμπωνε αρκετά. Όχι ότι έβγαζε μάτια αλλά ήταν πολύ καλύτερος και πρόσφερε ακόμα και στη άμυνα και στα ριμπάουντς. Η λογική λέει ότι αν ήταν έτσι στην αρχή θα έπρεπε όσο προσαρμοζόταν να γίνεται καλύτερος. Λάθος του κόουτς εδώ- ενδεχομένως βέβαια και του παίκτη μιας και δεν είμαι στα αποδυτήρια για να ξέρω τι παίζει.
Sence Of Defence
QUOTE (green_sky @ Jan 31 2018, 00:15 ) *
Παιδες μια αποψη και απο εναν οπαδο και οχι φιλαθλο του Παναθηναικου.
Αυτο που γινεται τον τελευταιο μηνα με τον Σφαιροπουλο,ειναι αδικο για τον προπονητη.
Η ομαδα σας το θεμα που εχει,δεν ειναι στην θεση του προπονητη.Το θεμα το εχει με την περιφερειακη αμυνα.
Δεν υπαρχει καμμια πιεση πανω στην μπαλα και αν ο αντιπαλος εχει γκαρντ με καθετο παιχνιδι και με διεισδυση,το προβλημα γινεται πολυ μεγαλυτερο .Δεν εχει εναν stopper η ομαδα σας.
Δεν ειναι τυχαιο που ο Λεκαβιτσιους κανει καλα ματς απεναντι σας, οπως δεν ειναι επισης τυχαιο το γεγονος οτι στο προσφατο ματς στην Σερβια ,ο Αμερικανος του Ερυθρου Αατερα ο κοντος, καθε φορα που εμπαινε εκανε το ζωγραφιστο ανω κατω.
Αυτο μεσα στην σαιζον δεν διορθωνεται.Οτι και να κανει ο Σφαιροπουλος ,οσο και αν προσπαθει να κανει το παιχνιδι rodeo και να το παρει μεσα απο την αμυνα ,αν υπαρχει καλη ομαδα απεναντι ,καποια στιγμη θα ξεμπουκωσει.
Το οτι δεν υπαρχει πιεση πανω στην μπαλα κανει ευαλωτους τους ψηλους και εμποδιζει την ομαδα σας να παρει ευκολα την πρωτη μπαλα και να τρεξει.Ο Πασκουαλ για αυτο κερδιζει.Εμποδιζει τον ΟΣΦΠ να τρεξει και ξερει οτι στο 5-5 ο αντιπαλος ειναι προβλεψιμος.
Αυτη σωστα ή λαθος ειναι η δικη μου γνωμη.


Εμένα η άποψη μου είναι ότι το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι στην ρακέτα, ειδικά τώρα που έχουμε εκτός και τον αγραβάνη. Δεν υπάρχει ψηλός να περιορίσει δυνατά αθλητικά 4-5αροπεντάρια με αποτέλεσμα να πηγαίνουν σε βοήθειες οι ψηλοί μας και να μένει περιφερειακός παίκτης ελεύθερος και να το τρώμε είτε από εκεί είτε από διείσδυση. Τρώμε πάρα πολλά εύκολα καλάθια σε ρυθμούς προπόνησης. Κακά τα ψέματα είτε μας αρέσει είτε όχι ο Αγραβάνης έκλεινε χώρους και έσπρωχνε, είναι πολύ δυνατό παιδί. Δεύτερον, τον Σπανούλη τον περνάνε σαν σταματημένο, λογικό, μεγαλώνει και το σώμα δεν ανταποκρίνεται γρήγορα. Οπότε 2 τρύπες. Στο ματς στο ΟΑΚΑ δεν είχαμε και τον Παπαπέτρου να βάλει λίγο δύναμη. Τέσπα εγώ την γνώμη μου την είπα, να περάσει οριστικά στην second unit ο Σπανούλης, να βρουν τα πατήματα τους ξανά ο Στρέλνιεκς, ο Ρόμπερτς, ίσως βρει τον ρόλο του και ο τόμσον και όσο αφορά την ρακέτα υπομονή να επιστρέψει ο Παπαπέτρου και κυρίως ο Τιλί μήπως και μπορούν να δώσουν λύσεις άμυνας στη ρακέτα, ειδικά ο δεύτερος. Μη πιάνουμε τώρα τι έγινε λάθος από το καλοκαίρι και τι όχι γιατί ο καθένας θα πει ότι θέλει. Λάθος θεωρείτε η αποδέσμευση του Χάκετ, του Γκριν ή του ότι δεν πήραμε 5άρι από το πάνω ράφι. Δεν είναι τυχαίο όχι ο ΜακΛιν παίζει καλά με μη-αθλητικά 5άρια. Φαντάζομαι εάν έπαιζε ο τότε Μπατίστ και λάσμε στον παναθηναικό τι καρφώματα θα τρώγαμε μες τη μούρη.
Και μία αλήθεια, ο Σπανούλης πόσους ψηλούς έκανε μάγκες στον Ολυμπιακό και βρήκαν χρυσό συμβόλαιο? Χάινς, Ντάνστον, Χάντερ, Μπιρτς...κλπ κλπ ως πότε όμως? Φέτος ο ΜακΛιν δεν μπορεί να γίνει μάγκας για αυτό θέλαμε έναν ήδη μάγκα στη θέση 5, οι μάγκες όμως πληρώνονται ακριβά..
πείτε ότι θέλετε κράξτε, αυτή είναι η γνώμη μου. Εάν είναι να διώξουν τον Σφαιρόπουλο να διώξουν ΟΛΟ το προπονητικό τιμ και ιατρικό τιμ το οποίο έχει τεράστια ευθύνη για τους σοβαρούς τραυματισμούς τα τελευταία χρόνια. Επαναλαμβανόμενη σύμπτωση παύει να είναι σύμπτωση.
john wick
Lamonica αύριο στο Σεφ.
rankin
QUOTE(basket72 @ Jan 31 2018, 00:56 ) *
Επίσης ήταν βασική αρμοδιότητα αυτών που τον επέλεξαν να σταθμίσουν τα μειονεκτήματα που απέρρεαν από τον πολύ μικρό χρόνο συμμετοχής τα 2 τελευταία χρόνια στο ΝΒΑ.

Ο μικρός χρόνος συμμετοχής στο ΝΒΑ, δεν θεωρώ οτι εξακολουθεί και ισχύει ως ελαφρυντικό ή ως δικαιολογία.
Μπαίνουμε στον Φλεβάρη και ο παίχτης θα έπρεπε να έχει βρει αγωνιστικό ρυθμό ή τουλάχιστον να δείχνει κάποια σοβαρά θετικά σημάδια.
Αυτη τη στιγμή δε θα έλεγα οτι ειναι ενας κακός παιχτης, θα έλεγα ομως οτι η θεωρία που αναπτύχθηκε το καλοκαίρι και έλεγε οτι ο Γκριν πρέπει να φύγει γιατι με 800.000 βρίσκεις καλύτερους παίχτες, αποδείχτηκε μια τεραστίων διαστάσεων μπαρούφα!

Στη πράξη, με περίπου τα χρήματα του Γκριν κατόρθωσαν να φέρουν εναν παίχτη που (ως σημερα) δεν έχει αποδείξει οτι αξίζει να παίρνει πολλά περισσότερα απο τον Ουότερς.

Δε θα σταθώ στα ειδικά χαρακτηριστικά του παίχτη και στο πως ταιριάζουν στην ομάδα. Θα σταθώ μονο στην ουσία που λέει πως η αλαζονεία πληρώνεται.

Γιατί αλαζονεία ειναι να νομίζεις οτι με 800.000 θα βρεις εναν νεο Εισι Λο ξεχνώντας οτι ειναι πιο πιθανό να βρεις εναν νεο Ουότερς και να ψάχνεις τρόπο να του σπάσεις το συμβόλαιο...

Στην αρχή της σεζόν ειχα γράψει πως ειδικά για τον Ρομπερτς, οι απαιτήσεις ειναι πολύ υψηλές.
Ειχα επίσης γράψει οτι αυτός και ο Τομπσον θα έχουν μεγάλο βάρος να σηκώσουν και αν δεν ρολάρουν θα ειναι τα πρώτα φαβορί για αποχώρηση.
Αυτά τα ειχα γράψει πριν ξεκινήσουν οι αγωνιστικές υποχρεώσεις της ομάδας.

Ο Ολυμπιακός και με τον Χάκετ και με τον Γκριν έκανε ΜΠΟΥΡΔΑ!
Το δίδυμο αυτό στην πράξη δεν κατάφερε να αγωνιστεί αρκετά λόγο του τραυματισμού του Χακετ.
Φετος ο Γκριν θα ειχε προσαρμοστεί περισσότερο και ο Χακετ θα έδινε ολα αυτά που βλέπουμε οτι μας λείπουν στην άμυνα.

Μονο στην αποχώρηση Λοτζέσκι δίνω δικιο, για το θέμα των τραυματισμών και μόνο. Εκεί ας εκαναν ενα πείραμα.

Ο μαζικός πειραματισμος, το ανάθεμα που έπεσε εξ ολοκλήρου στους ξένους, η αλαζονική στάση της διοίκησης, έχουν φέρει την ομάδα σήμερα στη χειρότερη φάση εσωστρέφειας των τελευταίων 7-8 χρονων.



madmike1
QUOTE (stefkorner @ Jan 31 2018, 00:03 ) *
η εικονα του Λαυριου δεν ειναι σε αμεση συναρτηση με το κοουτσαρισμα του Σερελη ,αλλα κατα πολυ συνδεεται με τις εξαιρετικες επιλογες ξενων! ο επομενος Ελληνας προπονητης α1 που μπορει να κανει το μεγαλο βημα μετα απο Μπαρτζωκα-Σφαιρο εμενα μου κανει πως ειναι ο Λυκογιαννης ..

Εχω ακριβως την ίδια αποψη μαζι σου.θεωρω το καλυτερο ελληνα προπονητη απο το κατω ραφι τον λυκογιαννη και απορω πως δεν τ έχουν δώσει ακομα την ευκαιρία να κάτσει σεβπαγκο μεγαλης ομαδας.και καλα ο παο κ οσφπ.πες οτι ειχαν αλλες προτεραιότητες.αλλα η αεκ π ξαναπηρε σακοτα!!!θα μπορουσε να επενδυσει σε Λυκογιάννη.για τον σερελη δεν εχω ολοκληρωμένη αποψη,αλλα οι ξενοι του κάνουν την διαφορα σιγουρα.αν αυτοι ειναι επιλογες τουυ,τοτε ειναι κ αυτό στα υπέρ του!
basket72
QUOTE (rankin @ Jan 31 2018, 10:16 ) *
Ο Ολυμπιακός και με τον Χάκετ και με τον Γκριν έκανε ΜΠΟΥΡΔΑ!
Το δίδυμο αυτό στην πράξη δεν κατάφερε να αγωνιστεί αρκετά λόγο του τραυματισμού του Χακετ.
Φετος ο Γκριν θα ειχε προσαρμοστεί περισσότερο και ο Χακετ θα έδινε ολα αυτά που βλέπουμε οτι μας λείπουν στην άμυνα.

Μονο στην αποχώρηση Λοτζέσκι δίνω δικιο, για το θέμα των τραυματισμών και μόνο. Εκεί ας εκαναν ενα πείραμα.

Ο μαζικός πειραματισμος, το ανάθεμα που έπεσε εξ ολοκλήρου στους ξένους, η αλαζονική στάση της διοίκησης, έχουν φέρει την ομάδα σήμερα στη χειρότερη φάση εσωστρέφειας των τελευταίων 7-8 χρονων.


Συμφωνώ απόλυτα Rankin, και να προσθέσω ότι ήμουν κι εγώ ένας από τους αρκετούς στο τόπικ αυτό που δεν θέλαμε να φύγει κανείς απο τους 2 τους ενώ συμφωνούσα στο να φύγει ο Λότζο λόγω των συχνότατων πια τραυματισμών του.

Να σημειώσω επίσης, ότι ο Χάκετ δεν πήρε ποτέ τον χρόνο που (του)έπρεπε.

john wick
Προφανώς κ για τον διωγμό Hackett έχει 100% ευθύνη το ιατρικό team.. Αν είπαν στον Σφαιρο κόουτς το άτομο είναι σακάτης ας τον αφήσουμε τι θέλατε να κάνει ο Σφαιροπουλος;
Είχαν καεί κ με τον ψηλό που πήγε Αρμάνι οπότε δεν ήθελε κ πολύ..
xaris1986
Τα λεγαμε τα γραφαμε ολο το καλοκαιρι ομως τρωγαμε κραξιμο απο πανηγυρτζιδες.
Ενταξει να δεχτω οτι οι νεοφερμενοι δεν δινουν σκορ οτι δεν παιζουν καλη αμυνα αλλα αυτο που δεν χωνευεται με τιποτα ειναι η ελλειψη δημιουργιας που εχουν.
Ολο το καλοκαιρι μας πιπιλιζανε τα αυτια με αυτο το θεμα.
Οτι ο Σφαιρο εφερε αυτους τους παιχτες για αυτον τον λογο.
Ρε αυτοι ειναι τοσο αργοι στα ποδια που δεν μπορουν καν να δημιουργησουν ρηγμα στην αντιπαλη αμυνα.
Καλοι στατικοι σουτερ ειναι και τιποτα παραπανω(καλα ο Τομσον πεταει τουβλα).
Βεβαια δεν φταινε οι παιχτες για αυτο αλλα 150% ο Σφαιρο και αυτος θα ναι και ο λογος που θα παρει ποδι απ τον Ολυμπιακο.Ο τραγικος φετινος σχεδιασμος του.
Τελοςσπαντων θα το πιουμε το ποτηρι μεχρι τελους τωρα.Μη περιμενετε αλλαγες και τετοια.Αντε να φυγει κανας Τομσον και να ρθει κανας σαπακιας για μπαλωμα(μαθημενα τα βουνα στα χιονια).
Αν μπει και ο Τιλι στην εξισωση εχει καλως.
Air Kef
Το μεγαλύτερο πρόβλημα επί Σφαιρόπουλου είναι η κατάσταση με τους τραυματισμούς. Πραγματικά είναι κάτι το μοναδικό να υπάρχουν τόσοι πολλοί και αδιανόητα συχνοί μικροτραυματισμοί σε μία ομάδα. Ο γυμναστής και το ιατρικό τιμ είναι το ίδιο εδώ και 10-15 χρόνια στον Ολυμπιακό, οκ πάντα είχαμε κάποια παραπάνω θέματα από τους αντιπάλους αλλά αυτό που γίνεται εδώ και 2-3 χρόνια με αποκορύφωμα το φετινό δεν έχει προηγούμενο στην αθλητική ιστορία, δηλαδή διαβάζουμε πλέον "πρόβλημα ο Παπαπέτρου, θα χάσει 2-3 ματς" και δεν κάνεις καν κλικ πλέον να διαβάζεις τι έπαθε γιατί δεν συνιστά κάποια είδηση.

Η σεζόν ειναι μεγάλη και ο μήνας είναι ακόμα Γενάρης (οκ, αύριο Φλεβάρης).

Η ομάδα προφανώς έχει προβλήματα και κενά, αλλά καλό είναι να μην την αφορίζουμε εντελώς, τουλάχιστον όχι πριν έχουμε μία απτή αποτυχία. Σύντομα υπάρχει ένας τελικός Κυπέλλου (σιγά τον τίτλο, συμφωνώ αλλά υπάρχει κι αυτό) και στην Ευρωλίγκα είμαστε τρομερά εντός στόχου, άρα λόγος να προδικάζουμε την σεζόν ακόμα δεν υπάρχει. Δεν βοηθάει καμία ομάδα η μίρλα και η γκρίνια.
rankin
QUOTE(basket72 @ Jan 31 2018, 10:45 ) *
Συμφωνώ απόλυτα Rankin, και να προσθέσω ότι ήμουν κι εγώ ένας από τους αρκετούς στο τόπικ αυτό που δεν θέλαμε να φύγει κανείς απο τους 2 τους ενώ συμφωνούσα στο να φύγει ο Λότζο λόγω των συχνότατων πια τραυματισμών του.

Να σημειώσω επίσης, ότι ο Χάκετ δεν πήρε ποτέ τον χρόνο που (του)έπρεπε.




QUOTE(john wick @ Jan 31 2018, 10:50 ) *
Προφανώς κ για τον διωγμό Hackett έχει 100% ευθύνη το ιατρικό team.. Αν είπαν στον Σφαιρο κόουτς το άτομο είναι σακάτης ας τον αφήσουμε τι θέλατε να κάνει ο Σφαιροπουλος;
Είχαν καεί κ με τον ψηλό που πήγε Αρμάνι οπότε δεν ήθελε κ πολύ..


Συμπληρώνω και λέω οτι το "πείραμα" θα μπορούσε να ηταν ο Στρέλνιεξ
Συνδυαστικά με ρήτρες στο νεο συμβόλαιο του Χακετ, ωστε ακόμα και αν ηταν όντως σακάτης, να μπορούσες ευκολα να τον αποδεσμεύσεις.

Με αυτο το τρόπο:
1. Ακόμα και αν ο Χάκετ δεν την πάλευε, είχες τον Στρέλνιεξ
2. Δεν δημιουργούσες την συμφόρηση στη θεση 3 που αποδείχτηκε οτι δεν μπορείς να απορροφήσεις.
3. Αν ολοι ηταν υγιείς είχες φουλ περιφέρεια-τουμπανο και εκκρεμούσε μόνο η απόφαση να απεμπλακείς απο τον εξολοθρευτή για να έχουν όλοι χρόνο και ρόλο

Πάμε να δουμε τι επέλεξες να κάνεις:
Αποφάσισες οτι επ' ουδενί δεν θες απεμπλοκή απο τον εξολοθρευτή και προτίμησες τη συμφόρηση στη θεση 3, που φαινόταν απο την αρχή οτι κάποιον θα αφήσει χωρίς ρόλο και εκτεθειμένο: Ποιον άλλον; τον αμερικάνο φυσικά!

Σημερα έχω διάθεση να γίνω κακός και θα γίνω.
Ενα απο τα μεγαλύτερα σφάλματα που έχει γίνει στο design του φετινού Ολυμπιακού, αφορά τον ρόλο του Μάντζαρη.
Ο Μάντζαρης δε πήρε μονο νέο, μεγαλύτερο συμβόλαιο. Πήρε και φανέλα βασικού στο σπίτι, με οτι αυτό συνεπάγεται για ενα παιδί που μπορεί να είναι χρήσιμο γρανάζι, αλλά σε καμία άλλη ομάδα στην ευρώπη δεν θα ηταν βασικός και παίχτης 25λεπτου.

Καταλαβαίνω τη πίστη στον Σπανούλη, στον Παπανικολάου, στον Πρίντεζη.
Καταλαβαίνω ακόμα και την πίστη στον Μιλουτίνοφ
Την πίστη στον Μαντζαρη πλέον δεν την καταλαβαίνω.
Ξηλώνεις ολη σου τη περιφέρεια και χτίζεις μια νέα, με κύριο γνώμονα το πως δεν θα τρως χρόνο απο τον Βαγγέλη.
Και μετά γινεσαι σάκος του μποξ και αναρωτιέσαι τι φταίει.
Και καταλήγεις οτι φταίει ο Μαρμαρινός (που μπορεί σε κάτι να φταίει και αυτός.. ΔΓ/ΔΑ)

Εγω νομίζω οτι φταίει το οτι έδιωξες παιχτες που μπορούσαν να προσφέρουν και να κάνουν τη διαφορά και έφερες πχ εναν Ρομπερτς, με τη λογική οτι ετσι και αλλιώς για 15 λεπτά τον θες.
Ας μη ξεχνάμε οτι Χακετ και Γκριν ολο και γκρίνιαζαν για το χρόνο και το ρόλο τους, και οχι, δεν ειναι ο Σπανούλης που έτρωγε χρόνο απο τον Χακετ ή τον Γκριν. Ο Μάντζαρης ειναι το κομμάτι του παζλ που δεν κολλάει και πάμε με το ζόρι, εδώ και τοσα χρόνια να το κολλήσουμε και έχουμε κάνει πλέον το παζλ μαντάρα.

Μέχρι να καταλάβουν τι φταίει, θα έχει χαθεί ακόμα μια σεζόν, έτσι, απο συνήθειο.
Θα φταίει ο Ρομπερτς, θα φταίει ο Τομπσον, συντομα θα φταίει και ο Στρελνιεξ και πάει λέγοντας...

Zephyr
Φίλε Ράνκιν δεν είναι μόνο αυτά. Όταν το μισθολόγιο του Μαντζαρη είναι 800+, τι θα ζητήσουν άραγε για ανανέωση οι δύο Παπ? Πόσο θα αυξηθεί το μπάτζετ για να χρυσοπληρωθεί ο ελληνικός κορμός (που δεν πρωταγωνιστει καν αν εξαιρέσεις Σπαν και Πρίντεζη)? Και κατεπεκταση τι θα περισσέψει για προσθήκες ξένων?
Αν δεν μπουν οι αφοί σε mood παλαιότερων εποχών, δεν βλέπω προκοπή.
akratacity
QUOTE (Zephyr @ Jan 31 2018, 13:36 ) *
Φίλε Ράνκιν δεν είναι μόνο αυτά. Όταν το μισθολόγιο του Μαντζαρη είναι 800+, τι θα ζητήσουν άραγε για ανανέωση οι δύο Παπ? Πόσο θα αυξηθεί το μπάτζετ για να χρυσοπληρωθεί ο ελληνικός κορμός (που δεν πρωταγωνιστει καν αν εξαιρέσεις Σπαν και Πρίντεζη)? Και κατεπεκταση τι θα περισσέψει για προσθήκες ξένων?
Αν δεν μπουν οι αφοί σε mood παλαιότερων εποχών, δεν βλέπω προκοπή.

Το μονο θετικο ειναι οτι ο Σπανουλης θα δεχτει λογικα μια μικρη μειωση και θα εξασφαλισουμε απο εκει καποιο μερος για τις αυξησεις στους δυο Παπ. Βεβαια θεωρω οτι πανω-κατω γυρω στις 800 χιλ και για τους δυο μαζι σαν αυξηση ισως και να αρκουν. Αυτο πρακτικα σημαινει οτι θα ειμαστε μειον ενα σημαντικο συμβολαιο για του χρονου. Δηλαδη μειωση Σπανουλη+το συμβολαιο του Τομπσον πιστευω μας αρκουν. Βλεπω ενεργοποιηση Τολιοπουλου για του χρονου σαν σταθερο μελος της 12αδας κατι που δεν ειναι αρνητικο σιγουρα και αποκτηση ενος γκαρντ εντελως διαφορετικου απο τον Ρομπερτς (defensive stopper, slasher).
rankin
QUOTE(Zephyr @ Jan 31 2018, 13:36 ) *
Φίλε Ράνκιν δεν είναι μόνο αυτά. Όταν το μισθολόγιο του Μαντζαρη είναι 800+, τι θα ζητήσουν άραγε για ανανέωση οι δύο Παπ? Πόσο θα αυξηθεί το μπάτζετ για να χρυσοπληρωθεί ο ελληνικός κορμός (που δεν πρωταγωνιστει καν αν εξαιρέσεις Σπαν και Πρίντεζη)? Και κατεπεκταση τι θα περισσέψει για προσθήκες ξένων?
Αν δεν μπουν οι αφοί σε mood παλαιότερων εποχών, δεν βλέπω προκοπή.

Για μένα τους 2 Παπ δεν σηκώνει κουβέντα, τους κρατάς.
Αν χρειαστεί να βάλεις πωλητήριο στον Μάντζαρη, κάντο ....
Και οι Κλιπερς πρώτα δώσανε 5ετες στον Γκριφιν και μετά τον έστειλαν πακετάκι στη Μοtown... Δεν έγινε και τίποτα. Ο σχεδιασμός και η ομάδα πρέπει να ειναι πάνω απο ολα.
Και δε μιλάμε για τον Γκρίφιν εδώ.. Για τον Μάντζαρη μιλάμε! Ημαρτον δηλαδή!

Διαβάζω ονόματα προπονητών.
Δηλαδή θα φέρεις τον Μπλατ και θα του πεις, πάρε οτι θες με κόστος Χ, αλλά θυμήσου οτι ο Α, ο Β, ο Γ και ο Δ θα παίζουν απο 25+ λεπτά....

Ο προπονητής θα πρέπει, εν λευκό, να αποφασίσει ποιος θα παίζει και πόσο. Και σε οποιον δεν αρέσει μπορεί να συνεχίσει κάπου αλλου. Αρκετά με τους χαϊδεμένους.
Να ανοίξει χώρος και για κανέναν άλλο.
Ο Τολιόπουλος για ποσο καιρό ακόμα θα κουνάει πετσέτες απο το πάγκο;
Θες έλληνες; έχεις... Αδειάζεις οσους δεν έχουν κάτι άλλο να δώσουν και προχωράς με τα νέα παιδιά. Δε τους έχουμε παντρευτεί κι ολας
shtarkws
Θεωρω καλη επιλογη την μη ανανεωση Γκριν, καθως στην αμυνα ειχε μεγαλο θεμα. Εχει που εχει προβλημα η περιφερειακη αμυνα του Ολυμπαικου με τον Γκριν θα γινοταν ακομη χειροτερη

Διαφωνουσα και διαφωνα με την απομακρυνση Χακετ (αφου φαινεται οτι ο παικτης δεν ειναι σακατης) και την μη αντικατασταση Μπιρτς. Το γεγονος οτι ο Μπιρτς βρηκε συμβολαιο στο ΝΒΑ τιναξε στον αερα τον σχεδιασμο του Ολυμπιακου. Καλος και χρυσος ο Μακλειν αλλα ειχα πει και οταν ανακοινωθηκε οτι ειναι σοφτ και δεν μπορει να προστατεψει το καλαθι. Χακετ και Μπιρτς λειπουν παρα πολυ απο τον Ολυμπιακο

T.W.Is.M.
QUOTE(shtarkws @ Jan 31 2018, 14:12 ) *
Θεωρω καλη επιλογη την μη ανανεωση Γκριν, καθως στην αμυνα ειχε μεγαλο θεμα. Εχει που εχει προβλημα η περιφερειακη αμυνα του Ολυμπαικου με τον Γκριν θα γινοταν ακομη χειροτερη

Διαφωνουσα και διαφωνα με την απομακρυνση Χακετ (αφου φαινεται οτι ο παικτης δεν ειναι σακατης) και την μη αντικατασταση Μπιρτς. Το γεγονος οτι ο Μπιρτς βρηκε συμβολαιο στο ΝΒΑ τιναξε στον αερα τον σχεδιασμο του Ολυμπιακου. Καλος και χρυσος ο Μακλειν αλλα ειχα πει και οταν ανακοινωθηκε οτι ειναι σοφτ και δεν μπορει να προστατεψει το καλαθι. Χακετ και Μπιρτς λειπουν παρα πολυ απο τον Ολυμπιακο


Εχεις δικιο για Χακετ και Μπιρτς. Για μενα ομως δεν ηταν λαθος η αποκτηση ΜακΛιν, αλλα ο νεος ρολος του Μιλουτινοφ. Θα συμφωνησω και με οσους εγραψαν για την περιφερειακη αμυνα(τελικα ειναι πολυ χρησιμο να γραφει καποιος στο τοπικ της αντιπαλης ομαδας, οταν γραφει ψυχραιμα και αντικειμενικα). Εχω να προσθεσω κατι ομως για τους γκαρντ. Ειδα οτι οσο ελειπε ενας γκαρντ, η αποδοση των αλλων που επαιζαν ηταν πιο καλη απ οτι οταν επαιζαν και οι 4! Ακομα και περσι, ειδαμε οτι πηγαμε τελικο Ευρωλιγκα με 3,5 γκαρντ υψηλων παραστασεων(ο μισος ειναι ο Γουοτερς, που ας μη θυμομαστε μονο το τελειωμα, στους πρωτους μηνες ειχε καποια καλα παιχνιδια).
Οταν λοιπον υστερεις αμυντικα στις θεσεις των γκαρντ, θες σιγουρα εναν ευκινητο ψηλο στη θεση 5. Χρειαζεσαι καποιον/καποιους να σου δωσουν λιγη δυναμη παραπανω στο 4(οπως εκανε παλιοτερα ο Αντιτς). Εκει σωστα αποκτηθηκε ο Τιλι και θα μπορουσε να βοηθησει και ο Αγραβανης. Αν λοιπον μπορουμε να παρουμε εναν κινητικο και καλο επιθετικα σεντερ, οπως ο ΜακΛιν, που ομως δεν ειναι ο σεντερ τυπου Μπιρτς, δεν περισσευει ο 7-footer; Το υψος το δινει ο Τιλι. Γιατι να εχουμε κι αλλον παιχτη 2,10+, που να μην μπορει να ακολουθησει στην περιφερεια; Για να μαρκαρει τους αντιπαλους δεινοσαυρους; Ωραια, να δουμε ποιους τοσο ψηλους παιχτες εχουμε να αντιμετωπισουμε: Ταβαρες, Παραχουτσκι, Τομιτς, Πουαριε, Πλαις, Στιματς, Καβαλιαουσκας, τους 2 της Αρμανι και τοΓιωργητοΣερμαντινι! Ηταν κι ο Αγιον στην αρχη, που τραυματιστηκε. Απο ποιον απο αυτους θα χασεις παιχνιδι ομως;(πλην του Αγιον) Και ποσοι απ αυτους εχουν ρολο παραπανω απο συμπληρωματικο στις ομαδες τους;
Κι ο Χακετ λοιπον θα χρειαζοταν για την περιφερειακη αμυνα, κι ενας αντικαταστατης του Μπιρτς θα χρειαζοταν και μεταξυ των 2 σεντερ που εχουμε ο ΜακΛιν θα μας ηταν πιο χρησιμος απο το Μιλουτινοφ. Υστερα θα πρεπε να δουμε αν καποιος απο τους Ρομπερτς και Στρελνιεκς θα ταιριαζε περισσοτερο απο τον Γκριν, που ειχαμε ηδη. Με τον Τομπσον προσπαθουσαμε να παρουμε το κατι παραπανω στην περιφερεια. Ας λυναμε ομως πρωτα τα υπολοιπα και μετα ψαχναμε το κατι παραπανω.
lefpan
QUOTE (john wick @ Jan 31 2018, 15:57 ) *

Αυτό, τώρα, γιατί το πέταξες εδώ μέσα;
Η αληταρία (aka επιστήμονες) σε όλο της το μεγαλείο! Αλλά, μακριά από εδώ...
Απορώ, στ' αλήθεια, τι σκοπιμότητα έχει το ποστάρισμά σου.
Zephyr
QUOTE(rankin @ Jan 31 2018, 13:45 ) *
Για μένα τους 2 Παπ δεν σηκώνει κουβέντα, τους κρατάς.
Αν χρειαστεί να βάλεις πωλητήριο στον Μάντζαρη, κάντο ....
Και οι Κλιπερς πρώτα δώσανε 5ετες στον Γκριφιν και μετά τον έστειλαν πακετάκι στη Μοtown... Δεν έγινε και τίποτα. Ο σχεδιασμός και η ομάδα πρέπει να ειναι πάνω απο ολα.
Και δε μιλάμε για τον Γκρίφιν εδώ.. Για τον Μάντζαρη μιλάμε! Ημαρτον δηλαδή!


Να βάλεις πωλητήριο στο Μαντζαρη για να τσιμπήσει ποιος ακριβώς? Ήταν μια εξωφρενική ανανέωση που έγινε στα πλαίσια του "να μην μας πάρει Έλληνες ο ντιπιτζι". Ε πλήρωσε τον Ελληνα ρολιστα 800+ και δες τι μένει για να πάρεις ξένους...

Κατα τα αλλα Χακετ και Χαντερ που ήταν προ διετίας η ραχοκοκαλιά της αμυνας μας, δεν αναπληρωθηκαν ποτέ. Γεμισαμε σουτέρ και δεν έχουμε προπονητή να τους αξιοποιήσει και τουβλάρουν ομαδικά από την περίμετρο. Χρειάζονται ριζικές αλλαγές και στον πάγκο και στο ροστερ.
jazz thrilos
Δεν ξέρω (προσωπικα) τους τύπους από τη εν λόγω σελίδα του Facebook, και βασικά δεν έχω και καθόλου Facebook, αλλά είναι γνωστό ότι κινούνται γύρω και μέσα τόσο από την ομάδα μπάσκετ όσο και ποδοσφαίρου. Αν διαβάσει κανείς προσεχτικα την ανάρτηση νομίζω μπορεί να καταλάβει ότι υπάρχει πρόβλημα στο ανώτατο επίπεδο για τον Βαγγέλη.

Για μένα είναι πραγματικά κρίμα να φτάσει να τρώει κράξιμο από τους οργανωμένους στο διαδίκτυο γιατί αυτό σημαίνει ότι δεν τον προστάτευαν αυτοί που έπρεπε τόσο καιρό. Με την εμμονή του ο Σφαίρο να τον έχει πεντάδατο και αναντικαταστατο την στιγμή που τρία χρόνια τώρα είναι μετριότατος και ίσως το χειρότερο ποιντ γκαρντ της ευρώ λίγκας, τον εκθέτει τόσο πολύ αγωνιστικά που δυστυχώς άρχισαν να τον προσέχουν μέχρι και οι οργανωμένοι οι οποίοι δεν μπορώ να πω ότι είναι και τσακάλια στο άθλημα (αυτοί φώναζαν Μίλαν Τομιτς οε οε οεεε).

Δε πα να λένε για την εθνικοτητα του, τον ρόλο του στα αποδυτήρια, το αισθαντικο του κλάμα, δε πα να τον θεωρούν εξολοθρευτή και κομπιούτερ πολλοί μέσα κι έξω από το φόρουμ (δικαίωμα τους), για μενα εδώ και χρόνια ο Μαντζαρης όχι μόνο δεν βοηθά αλλά σε πολλές περιπτώσεις κάνει και ζημιά στην ομάδα. Αλλά εντάξει, θα την πληρώσει ο Τόμπσον, ας φύγει αυτός για να παίζει 25 λεπτά ο Βαγγέλης. Απλά είναι ντεφορμέ, όταν συνέλθει θα μεταμορφωθεί σε Γουεστμπρουκ και όλα θα πάνε ρολόι.
john wick
QUOTE (lefpan @ Jan 31 2018, 13:12 ) *
Αυτό, τώρα, γιατί το πέταξες εδώ μέσα;
Η αληταρία (aka επιστήμονες) σε όλο της το μεγαλείο! Αλλά, μακριά από εδώ...
Απορώ, στ' αλήθεια, τι σκοπιμότητα έχει το ποστάρισμά σου.



Στείλε μου email να σου στέλνω τα ποστ μου από πριν να τα εγκρίνεις.. rolleyes.gif
Ρε σεις υμαρτον να πούμε, ξεκοληστε λίγο, το τοπικό λέει επικαιρότητα, καλώς ή κακώς ο Μαντζαρης απασχολεί την επικαιρότητα. Δεν το βάζω να κάνω κακό στην ομάδα σου...




@jazz
Νομιζω το ιδανικό θα ήταν το καλοκαίρι να τον αποδεσμεύσουν οι Αφοί κ να ρίξουν το συμβόλαιο του πάνω στον Σλουκυ μπας κ ερχόταν.. Αυτό βέβαια προϋποθέτει να τον αφήσει ο Ζοτς, διόλου απίθανο αν δεν πάει καλά η Φενερ..
benchwarmer
Η συγκεκριμένη σελίδα δεν αντιπροσωπεύει καν τους οργανωμένους γενικά, αλλά ένα αρκετά συγκεκριμένο κομμάτι τους που βρίσκεται κοντά στον Μαρινάκη (ή έστω υπέρ του, δεν υπονοώ ότι έχει συγκεκριμένη σχέση με αυτόν) και πολύ συχνά κατηγορεί το μπασκετικό τμήμα και τους Αφούς ως "αδύναμο στο παρασκήνιο" (για να το θέσω ευγενικά) και όσους πάνε ΣΕΦ ως "πατατάκηδες και μη Ολυμπιακούς" (επίσης θέτοντάς το ευγενικά).
Τα αγωνιστικά του Μάντζαρη (που όντως η εικόνα του δεν είναι καθόλου καλή) είναι απλά στη συγκεκριμένη περίπτωση πρόσχημα για το πράσινο παρελθόν του και άλλα τέτοια. Δεν υπάρχει λόγος για συνέχεια σε αυτό το φόρουμ για κάτι τέτοιο.
john wick
Έδωσε πάτημα ο εν λόγω όμως τις προάλλες με την συνέντευξη στους φοιτητές..
Μπορούσε να βρει 1.002 τρόπους να απαντήσει με ελιγμο κ διάλεξε τον χειρότερο...
Υποψιν μου είναι πολύ συμπαθής ο εν λόγω... Κ ναι τον Μαντζαρη άλλων ετών θα τον ήθελα στην ομάδα μου, τον φετινό κ τον περσινό όχι..
golitog7
QUOTE(shtarkws @ Jan 31 2018, 13:12 ) *
Θεωρω καλη επιλογη την μη ανανεωση Γκριν, καθως στην αμυνα ειχε μεγαλο θεμα. Εχει που εχει προβλημα η περιφερειακη αμυνα του Ολυμπαικου με τον Γκριν θα γινοταν ακομη χειροτερη

Διαφωνουσα και διαφωνα με την απομακρυνση Χακετ (αφου φαινεται οτι ο παικτης δεν ειναι σακατης) και την μη αντικατασταση Μπιρτς. Το γεγονος οτι ο Μπιρτς βρηκε συμβολαιο στο ΝΒΑ τιναξε στον αερα τον σχεδιασμο του Ολυμπιακου. Καλος και χρυσος ο Μακλειν αλλα ειχα πει και οταν ανακοινωθηκε οτι ειναι σοφτ και δεν μπορει να προστατεψει το καλαθι. Χακετ και Μπιρτς λειπουν παρα πολυ απο τον Ολυμπιακο

Ο Χάκετ έπαιξε μέχρι τον Δεκέμβριο πέρυσι, αλλά η ομάδα έφτασε τελικό...
RipCity
Η αλήθεια είναι πως είναι βούτυρο στο ψωμί μας ο φετινός Μάντζαρης όλων όσων ποτέ δε μας "γέμισε". Δεν έχω όμως κάτι να πω πια, η εικόνα μιλάει από μόνη της για τον εξολοθρευτή. Δεν υπάρχει τρόπος να κρυφτεί πια. Το κρίμα είναι ότι αρχικά μας στοίχησε τον Σλούκα κι εν συνεχεία τον Χάκετ.

Φυσικά δε φταίει μόνο ο ίδιος. Συνήθως σε άλλες δουλειές αν σταματάς να δουλεύεις σε σχολάνε, ε εδώ πήρε και έπαινο.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.