Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Επικαιρότητα 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
thanath
QUOTE (ag97 @ May 16 2018, 11:05 ) *
τριετες εχει..για οψιον δε ξερω


Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι, ότι δεν είναι με οψιόν της ομάδας, τότε γιατί να δεχτεί μείωση? Και αν το διώξεις γιατί να μην κυνηγήσει το σύνολο των χρημάτων που δικαιούται από το συμβόλαιο που υπέγραψαν και οι 2 πλευρές? Αν έχει οψιόν αλλάζει το πράγμα!
pan24
QUOTE (RidersOnTheStorm @ May 16 2018, 10:53 ) *
Αν δεν φυγει ο Μιλου ομως,τοτε κανεις μια ωραιοτατη μειωση στον Μαντζαρη,γιατι του χρονου τον βλεπω να ριχνει το τριποντο στο 15%,μπας και φιλοτιμηθει και παιξει τουλαχιστον για το συμβολαιο.

Αυτος γιατι να δεχτει την μειωση;
Εχει κλειστο συμβολαιο μεχρι το 2020 και ξερει οτι δεν προκειται να ξαναπαρει τετοιο συμβολαιο
Γιατι να χαρισει λεφτα;
ag97
QUOTE (pan24 @ May 16 2018, 12:48 ) *
Αυτος γιατι να δεχτει την μειωση;
Εχει κλειστο συμβολαιο μεχρι το 2020 και ξερει οτι δεν προκειται να ξαναπαρει τετοιο συμβολαιο
Γιατι να χαρισει λεφτα;

Γιατι αν δε χαρισει δε προκειται να ξαναπαιξει.Γι'αυτο.Εχουν μαζευτει πολλα
pan24
QUOTE (ag97 @ May 16 2018, 13:03 ) *
Γιατι αν δε χαρισει δε προκειται να ξαναπαιξει.Γι'αυτο.Εχουν μαζευτει πολλα

Καμια ομαδα δεν εχει πολυτελεια να δινει 900 χιλιαδες σε εναν παικτη για να καθεται ποσο μαλλον Ελληνικη ομαδα σε Ελληνα και ο ιδιος σιγουρα το ξερει
Αυτος εχει εξασφαλισμενα τα λεφτα του μεχρι το 2020 και εχει εξασφαλισμενο οτι τον χρειαζονται λογω διαβατηριου
ag97
QUOTE (pan24 @ May 16 2018, 13:10 ) *
Καμια ομαδα δεν εχει πολυτελεια να δινει 900 χιλιαδες σε εναν παικτη για να καθεται ποσο μαλλον Ελληνικη ομαδα σε Ελληνα και ο ιδιος σιγουρα το ξερει
Αυτος εχει εξασφαλισμενα τα λεφτα του μεχρι το 2020 και εχει εξασφαλισμενο οτι τον χρειαζονται λογω διαβατηριου

Oταν εχεις Τολιοπουλο Αγραβανη και μπορεις να παρεις και αλλους για 12ο παικτη-6ο Ελληνα κανεις δε σε χρειαζεται αν παιζεις χειροτερα απο αυτους.
thanath
QUOTE (ag97 @ May 16 2018, 13:17 ) *
Oταν εχεις Τολιοπουλο Αγραβανη και μπορεις να παρεις και αλλους για 12ο παικτη-6ο Ελληνα κανεις δε σε χρειαζεται αν παιζεις χειροτερα απο αυτους.


Μα και χειρότερα να παίζει αν είναι κλειστό το συμβόλαιό του, στα επόμενα 2 χρόνια στην χειρότερη έχει να πάρει 1,8Μ. Γιατί να τα αφήσει? Ούτως ή άλλως είτε τώρα, είτε σε 2 χρόνια δεν πρόκειται να βρει αυτά τα χρήματα. Βαριά βαριά να βρίσκει τα μισά στις ετήσιες απολαβές του σε τίποτα ρωσίες και τουρκίες. Αν τον διώξεις πρέπει να πληρώσεις και πάλι... Εσύ ειλικρινά στην θέση του, θα έμπαινες σε καμία διαδικασία συζήτησης για μείωση? Ή θεωρείς ότι αν του μειώσουν το συμβόλαιο θα πάρει τα πάνω του?

Κάποιες φορές η λογική είναι πάνω από τον οπαδισμό. Ε αυτή η περίπτωση ανήκει εκεί... Δεν είναι όλοι Πρίντεζης ή Διαμαντίδης να αφήνουν περισσότερα χρήματα έτσι.....
RipCity
Κανονικά σήμερα θα έπρεπε να δούμε την πρώτη παραίτηση στην ιστορία εν μέσω playoff μετά από νίκη, αλλά που? Είναι μαχητής ο κόουτς.
T.W.Is.M.
Ευχαριστουμε τον κοουτς Σφαιροπουλο για την προσφορα του. Μετα και το σημερινο δε χρειαζεται να ταλαιπωρειται και να μας ταλαιπωρει αλλο. Ειμαι εναντιον των αλλαγων σε τετοιο σημειο, αλλα η εικονα αυτη ειναι καμπανακι για ηλεκτροσοκ. Ειδικα η φαση στα 12'' με το Μαντζαρη να κανει φαουλ στο ΜακΦαντεν για να μη φαει τριποντο και χασει το ματς δειχνει την ηττοπαθεια που μας χαρακτηριζει.
Υπαρχουν πολλες δικαιολογιες, τις δεχομαι ολες και δε μηδενιζω τιποτα, αλλα ο χρονος ειναι λιγος και η αποσταση που εχουμε να διανυσουμε μεγαλη. Αυτη τη στιγμη δεν παιζουμε καλυτερα ουτε απο τον ΠΑΟΚ, ουτε απο την ΑΕΚ και θα δουμε για τον Προμηθεα. Μηπως να δουμε και για την Κυμη πρωτα;
akratacity
QUOTE (RipCity @ May 16 2018, 20:59 ) *
Κανονικά σήμερα θα έπρεπε να δούμε την πρώτη παραίτηση στην ιστορία εν μέσω playoff μετά από νίκη, αλλά που? Είναι μαχητής ο κόουτς.

Θεωρεις οτι θα αλλαζε κατι;

Δεν ειδα το ματς αλλα οταν απο το 29-8 φτανεις να παρακαλας να χασει τη βολη ο ΜακΦαντεν κατι παει παρα πολυ στραβα και αυτο δεν ειναι μονο ο Σφαιροπουλος. Εχει το μεγαλυτερο μεριδιο ευθυνης αλλα μηπως να δουμε και το μεριδιο των υπολοιπων;;;

Δεν νομιζω οτι για να διατηρησεις μια διαφορα 20 ποντων με την Κυμη χρειαζεται να εχεις καποιον μπασκετικο γκουρου στον παγκο.
RipCity
QUOTE (akratacity @ May 16 2018, 20:03 ) *
Θεωρεις οτι θα αλλαζε κατι;

Δεν ειδα το ματς αλλα οταν απο το 29-8 φτανεις να παρακαλας να χασει τη βολη ο ΜακΦαντεν κατι παει παρα πολυ στραβα και αυτο δεν ειναι μονο ο Σφαιροπουλος. Εχει το μεγαλυτερο μεριδιο ευθυνης αλλα μηπως να δουμε και το μεριδιο των υπολοιπων;;;

Δεν νομιζω οτι για να διατηρησεις μια διαφορα 20 ποντων με την Κυμη χρειαζεται να εχεις καποιον μπασκετικο γκουρου στον παγκο.


Όχι σίγουρα δε φταίει μόνο ο προπονητής και ποιος ξέρει αν θα άλλαζε κάτι. Αυτό που ξέρω είναι πως δεν πάει άλλο. Ο άνθρωπος δεν κάνει για αυτό που θέλουμε. Η μαγκιά έχει μείνει μόνο στις δηλώσεις γιατί στο γήπεδο μοιάζει αβοήθητος.
akratacity
QUOTE (RipCity @ May 16 2018, 21:06 ) *
Όχι σίγουρα δε φταίει μόνο ο προπονητής και ποιος ξέρει αν θα άλλαζε κάτι. Αυτό που ξέρω είναι πως δεν πάει άλλο. Ο άνθρωπος δεν κάνει για αυτό που θέλουμε. Η μαγκιά έχει μείνει μόνο στις δηλώσεις γιατί στο γήπεδο μοιάζει αβοήθητος.

Μενω σε αυτο που γραφεις στο τελος. Μοιαζει και ειναι αβοηθητος. Πραγματικα ο Σφαιροπουλος φαινεται να εχει χασει τους παντες μεσα στην ομαδα οχι μονο τους ξενους παιχτες.
Zephyr
QUOTE(akratacity @ May 16 2018, 21:08 ) *
Μενω σε αυτο που γραφεις στο τελος. Μοιαζει και ειναι αβοηθητος. Πραγματικα ο Σφαιροπουλος φαινεται να εχει χασει τους παντες μεσα στην ομαδα οχι μονο τους ξενους παιχτες.


Γιαυτό και πρέπει να χαιρετίσει. Όταν δεν σου έχει εμπιστοσύνη ούτε το ball boy κάτι έχεις κάνει πολύ πολύ λάθος.
Προσωπικά εύχομαι να μην φτάσουμε στους τελικούς. Το θέαμα δεν θα είναι καλό για την υγεία μας.
akratacity
QUOTE (Zephyr @ May 16 2018, 21:11 ) *
Γιαυτό και πρέπει να χαιρετίσει. Όταν δεν σου έχει εμπιστοσύνη ούτε το ball boy κάτι έχεις κάνει πολύ πολύ λάθος.
Προσωπικά εύχομαι να μην φτάσουμε στους τελικούς. Το θέαμα δεν θα είναι καλό για την υγεία μας.

Θα ειναι πολυ πολυ δυσκολα τα πραγματα στους τελικους (αν φτασουμε) και μονο ο μπασκετικος εγωισμος καποιον παιχτων μας (σιγουρα οχι ολων) ισως θα μπορουσε να αλλαξει λιγο την κατασταση.
benchwarmer
Μπορεί να είναι κάποιο σχέδιο για να τραβήξουν σε βάθος τα πλέι-οφ και να γυρίσουν όλοι οι τραυματίες w00t.gif w00t.gif
Zoys
Και κάπου εδώ αφήνουμε αυτό το topic και αφοσιωνόμαστε στο αγαπημένο topic των μεταγραφών όπως πάντα όταν τελειώνει η σεζόν.
john wick
Δεν θέλω να πιστεύω ότι οι παίκτες μου δεν θέλουν να κάνουν κάτι καλό, σίγουρα όμως είμαι προβληματισμένος. Προσπαθώ να βρω την αιτία που η ομάδα δεν αποδίδει καλά.


Κ καπου εδω νομιζω οτι εχασε κ τον τελευταιο υποστηρικτη του μεσα στην ομαδα..,
SteveNashidis
QUOTE(Zoys @ May 16 2018, 21:35 ) *
Και κάπου εδώ αφήνουμε αυτό το topic και αφοσιωνόμαστε στο αγαπημένο topic των μεταγραφών όπως πάντα όταν τελειώνει η σεζόν.


Θα το κλειδώσεις για να μη φάμε φάουλ; smiley.gif

QUOTE(john wick @ May 16 2018, 21:54 ) *
Δεν θέλω να πιστεύω ότι οι παίκτες μου δεν θέλουν να κάνουν κάτι καλό, σίγουρα όμως είμαι προβληματισμένος. Προσπαθώ να βρω την αιτία που η ομάδα δεν αποδίδει καλά.


Κ καπου εδω νομιζω οτι εχασε κ τον τελευταιο υποστηρικτη του μεσα στην ομαδα..,


Πολύ εύστοχο σχόλιο. Το καλύτερο είναι να φεύγεις στη σωστή στιγμή. Περεάσαμε κατά πολύ αυτό το όριο. Οι παίκτες κρίνω ότι θέλουν να τον διώξουν. Οι ξένοι το έδειξαν απο τον Ιανουάριο. Οι Έλληνες αγαπάνε παραπάνω την ομάδα και δεν την αφήνουν. Χαραμίζουμε Σπανούλη , Πρίντεζη με τους ερασιτεχνισμούς μας.
Igor
Εξαιρετικη η επιθεση 3 δευτερολεπτων που εβγαλε η Κυμη! Αλλα η συγκεντρωση του Μακλιν σε εκεινο το σημειο, με το ματς στους 3 ποντους ειναι το λιγοτερο questionable...
RipCity
QUOTE (Igor @ May 16 2018, 21:54 ) *
Εξαιρετικη η επιθεση 3 δευτερολεπτων που εβγαλε η Κυμη! Αλλα η συγκεντρωση του Μακλιν σε εκεινο το σημειο, με το ματς στους 3 ποντους ειναι το λιγοτερο questionable...


Η άμυνα είναι πολύ μπανάλ για να της δώσει σημασία ο Τζαμέλαρος.
akratacity
QUOTE (Igor @ May 16 2018, 22:54 ) *
Εξαιρετικη η επιθεση 3 δευτερολεπτων που εβγαλε η Κυμη! Αλλα η συγκεντρωση του Μακλιν σε εκεινο το σημειο, με το ματς στους 3 ποντους ειναι το λιγοτερο questionable...

Θυμισε λιγο την επιθεση της Μπαμπεργκ του Τρινκιερι περυσι και το νικητηριο σουτ του Στρελνιεκς απεναντι μας. Ο Καστριτης ειναι απο τους πιο ελπιδοφορους Ελληνες προπονητες.
jazz thrilos
"[b]Ντρέπομαι για την εικόνα μετά το 15 του αγώνα και για την εικόνα αυτής της ομάδας."[/b]

Όταν το διάβασα ενστικτωδώς πίστεψα στην αρχή οτι εννοεί οτι ντρέπεται για την εικόνα της ομάδας απο το 2015 και μετά. rolleyes.gif

Πέρα απο την πλάκα, ο κόουτς κάπου δείχνει να το χάνει εντελώς. Πολύ δυσάρεστη η εικόνα του, κάπου δηλαδή αρχίζει να βγάζει συμπάθεια πια και όχι νεύρα η κατάσταση του τους τελευταίους μήνες. Δεν του αξίζει τέτοιο τέλος. Αν και πάντα υποστήριζα οτι οποιαδήποτε αλλαγή θα έπρεπε να γίνει στο τέλος της χρονιάς και να κριθούν όλοι συνολικά, τελικά ίσως μάλλον θα έπρεπε να παραιτηθεί μόνος του μετά τον αποκλεισμό απο Ζαλγκίρις και να μην χρειαζόταν τώρα να βγάζει αυτή την σχεδόν για λύπηση εικόνα.

Για το παιχνίδι δεν μπορούμε να πούμε και πολλά. Παραθέτω απλά προσωπική μαρτυρία γιατί το είδα με τα μάτια μου. Αργύρης Καμπούρης μερικά καθίσματα πιο πέρα απο το δικό μου να κουνάει το κεφάλι του απογοητευμένος όταν ισοφάρισε η Κύμη και να μονολογεί "τι γίνεται φέτος ρε....".

Η ομάδα όταν πίεσε η Κύμη και πλησίασε, απλά ήπιε θάλασσα. Απο την πίεση της Κύμης, όχι της Φενέρ ή της Ρεαλ ξερώ γω. Πραγματικά αυτά τα πράγματα που βλέπουμε τους τελευταίους μήνες (που θυμίζω οτι υποτίθεται οτι υπήρχε σχέδιο να πετάμε φωτιές τέτοια εποχή, τι άλλο είχαμε διαβάσει εδώ μέσα....) δεν έχουν προηγούμενο τα τελευταία δέκα σχεδόν χρόνια.

Επαναλαμβανώ, ανυπομονώ να τελειώσει η χρονιά να ανοίξουμε τα παράθυρα να μπει φρέσκος αέρας. Δεν περιμένω τίποτα άλλο.
basketalcoholic
QUOTE (RipCity @ May 16 2018, 20:59 ) *
Κανονικά σήμερα θα έπρεπε να δούμε την πρώτη παραίτηση στην ιστορία εν μέσω playoff μετά από νίκη, αλλά που? Είναι μαχητής ο κόουτς.



...τον είχε πάρει ο ύπνος για να βγάλει κάποιο σύστημα!
RipCity
Εδώ περιμένοντας τον Ολυμπιακό να ανεβάσει στροφές και να τους πάρει αμπάριζα στην τελική ευθεία, καθώς και τον Μάντζαρη να κάνει τη διαφορά στα κρίσιμα.

Conan1982
Πρέπει να παραδεχτούμε ότι φέτος κλείνει οριστικά ο κύκλος της συγκεκριμένης ομάδας. Θα μπορούσε να ήταν και διαφορετικά, υπήρχαν οι δυνατότητες αλλά κάπου χάθηκε το παιχνίδι.
Υπάρχει πίεση, άγχος και μάλλον εσωτερικά θέματα. Το ζητούμενο είναι να εμφανίσει η ομάδα τουλάχιστον διάθεση και εικόνα ομάδας και να κλείσει η χρονιά αξιοπρεπώς.
Είναι ψιλοδεδομένα τα πράγματα που πρέπει να γίνουν.
Είναι νομίζω ζητούμενο να ξαναπαίξει η ομάδα όμορφο μπάσκετ του χρόνου.
RidersOnTheStorm
QUOTE (RipCity @ May 17 2018, 08:39 ) *
Εδώ περιμένοντας τον Ολυμπιακό να ανεβάσει στροφές και να τους πάρει αμπάριζα στην τελική ευθεία, καθώς και τον Μάντζαρη να κάνει τη διαφορά στα κρίσιμα.



Ο Μαντζαρης μονο σε οικοδομη μπορει να κανει τη διαφορα φετος.Σου σηκωνει 10 τετραγωνικα τοιχο σε 2 δεκαλεπτα.. smiley.gif
Zephyr
QUOTE(john wick @ May 17 2018, 04:41 ) *

Κάποιος να πει στον Μελάγιες ότι όση στήριξη έδωσε, έδωσε. Τώρα το φιλαράκι του μετράει μέρες. Ο κόσμος δεν περιμένει από αυτόν και το συνάφι του να του "ανοίξουν" τα μάτια. Και πριν αποφασίσει να στοχοποιήσει παίχτες καλό θα ήταν να το σκεφτεί και δεύτερη ίσως και τρίτη φορά.

QUOTE(Conan1982 @ May 17 2018, 09:45 ) *
Υπάρχει πίεση, άγχος και μάλλον εσωτερικά θέματα. Το ζητούμενο είναι να εμφανίσει η ομάδα τουλάχιστον διάθεση και εικόνα ομάδας και να κλείσει η χρονιά αξιοπρεπώς.

Το μόνο σενάριο στο οποίο διαφυλάσσεται η αξιοπρέπεια μας είναι να μην φτάσουμε στους τελικούς. Μετά θα ανάβουμε κεριά και θα κάνουμε προσευχές να μην σπάσει η 35αρα.
RipCity
QUOTE (Conan1982 @ May 17 2018, 08:45 ) *
Πρέπει να παραδεχτούμε ότι φέτος κλείνει οριστικά ο κύκλος της συγκεκριμένης ομάδας. Θα μπορούσε να ήταν και διαφορετικά, υπήρχαν οι δυνατότητες αλλά κάπου χάθηκε το παιχνίδι.
Υπάρχει πίεση, άγχος και μάλλον εσωτερικά θέματα. Το ζητούμενο είναι να εμφανίσει η ομάδα τουλάχιστον διάθεση και εικόνα ομάδας και να κλείσει η χρονιά αξιοπρεπώς.


Πραγματικά κρίμα όπως τελειώνει. Καλά για τους ρεπόρτερ και την "οικογένεια" τι να πει κανείς. Καλά τα παραμύθια όταν η ομάδα πάει καλά. Τώρα ξαφνικά ο Μελάγιες βλέπει νευράκια, ενώ μέχρι πριν δυο μήνες κάτω από κάθε άρθρο πόσταρε φωτογραφίες που 2 και 3 παίκτες πήγαιναν να σηκώσουν κάποιον κι έλεγε αυτό είναι Ολυμπιακός. Ε λούσου τα τώρα.
shtarkws
QUOTE(Conan1982 @ May 17 2018, 09:45 ) *
Πρέπει να παραδεχτούμε ότι φέτος κλείνει οριστικά ο κύκλος της συγκεκριμένης ομάδας. Θα μπορούσε να ήταν και διαφορετικά, υπήρχαν οι δυνατότητες αλλά κάπου χάθηκε το παιχνίδι.
Υπάρχει πίεση, άγχος και μάλλον εσωτερικά θέματα. Το ζητούμενο είναι να εμφανίσει η ομάδα τουλάχιστον διάθεση και εικόνα ομάδας και να κλείσει η χρονιά αξιοπρεπώς.
Είναι ψιλοδεδομένα τα πράγματα που πρέπει να γίνουν.
Είναι νομίζω ζητούμενο να ξαναπαίξει η ομάδα όμορφο μπάσκετ του χρόνου.


Για να παιξεις μπασκετ χρειαζεσαι παικτες. Ο Ολυμπιακος βρισκεται σε αταυροδομι και πρεπει να παρει σωστες αποφασεις για το ποιους παικτες θα παρει αλλα και τι ρολους θα δωσει στον καθενα ωστε να παρατεινει τις επιτυχιες του.

Εκτις αν αποφασισει να μπει σε rebuild mode δινοντας χρονο σε μικρους και δημιουργωντας εναν νεο ελληνικο κορμο. Ειναι και αυτο μια επιλογη που αν γινει ομως πρεπει να ειναι ξεκαθαρο και να μην δημιουργει αυταπατες

ps Οι αγωνες των τελικων θα ειναι εντελως διαφορετικοι. Αλλιως μπαινει στο παρκε ενας παικτης εχοντας απεναντι του τον Παναθηναικο
rankin
Εγώ να δώσω και μια άλλη παράμετρο
Αν ο κοουτς νιώθει οτι οι παίχτες του τον έχουν εκθέσει, ας δώσει και κανέναν.
Ειναι αμαρτία να τρώει αυτός ολη τη φάπα, αν υπάρχουν και αλλού αιτίες.

Στη πραγματικότητα βεβαια, εγώ εχω καταλήξει οτι η ομάδα κάηκε πρώτα απο ολα αγωνιστικά, ως αποτέλεσμα της κακής διαχείρισης, του κακού σχεδιασμού, της κακής φιλοσοφίας και του κακιστου ροτέισον και τώρα, μετά και το ξύλο απο τη Ζαλγκίρις, η ομάδα έχει καεί και ψυχολογικά.

Εχει μείνει να ζει με τις επιλογές του ο κόουτς.
Δεν έχτισες μια ομάδα με βασικό και αναντικατάστατο τον Μαντζαρη και 6ο παίχτη τον Παπαπέτρου;
Δεν αποφάσισες οτι δε θα πρέπει να βάλεις τον παραμικρό ανταγωνισμό στον Σπανούλη;
Δεν αποφάσισες οτι δεν θες πρωτοκλασάτο μπακ-απ για τον Πρίντεζη;
Δε γέμισες, για ολους τους παραπάνω λόγους, το ροστερ με ξένους ρολίστες;

Ε, παίξει τώρα με Μαντζαρη, με τον 36χρονο Βασίλη, με Παπαπέτρου, με το Πρίντεζη σακατεμένο και το Μπόγρη βασικό σεντερ και αν φτάσεις ως τους τελικους, θα το θεωρήσουμε και επιτυχία.

Δεν έχω καταλάβει ποιοι του φταίνε του κοουτς και ποιους κατηγορεί ο Μελάγιες
Τον Μπομπι Μπράουν, που σκασίλα του μεγάλη και δέκα παπαγάλοι;
Τον Ρομπερτς που δεν ειναι Εισι Λο;

Παλι οι ξένοι φταίνε γιατι ειναι τοσο κακοί οσο θέλαμε να ειναι;
Δηλαδή, αν ο Μπόμπι Μπράουν έπαιζε μπασκετάρα, θα πετάγαμε το Σπανούλη στο πάγκο και θα έπαιζε ο Μπομπι 35 λεπτά ξερωγω...

μη ξαναλέμε τα ίδια.
Ο Ολυμπιακός έχει κάνει κάποιες στρατηγικές επιλογές οι οποίες ειδικά φέτος δε του βγήκαν καθόλου.
Οι επιλογές αυτές ποντάρουν στο οτι οι έλληνες παίχτες ειναι αυτοί που θα τραβήξουν την ομάδα στα δύσκολα.
Ξένοι δεν υπάρχουν. Ειναι διακοσμητικοί και ως διακοσμητικοί επιλέχθησαν
Οι έλληνες έχουν τραυματισμους ή κακή φόρμα και κάπως έτσι η σεμνή τελετή, ευχόμαστε να λάβει σύντομα τέλος για να ηρεμήσει το κεφάλι μας....

Zephyr
QUOTE(rankin @ May 17 2018, 12:14 ) *
Εγώ να δώσω και μια άλλη παράμετρο
Αν ο κοουτς νιώθει οτι οι παίχτες του τον έχουν εκθέσει, ας δώσει και κανέναν.
Ειναι αμαρτία να τρώει αυτός ολη τη φάπα, αν υπάρχουν και αλλού αιτίες.

Έδωσε πριν ένα μήνα τον Τολιόπουλο και τον Αρσενόπουλο γιατί δεν παίζουν άμυνα. Λες και όλοι οι άλλοι παίρνουν σκαλπ και τρώνε μικρά παιδιά στο παρκέ.
Δεν λέω ότι δεν υπάρχουν παίχτες που δεν φταίνε. Αλλά με Σπανούλη/Πρίντεζη/Παπανικολάου να παίζουν χωρίς σταματημό, με τον Παπαπέτρου να κάνει πολύ καλές εμφανίσεις μετά τον Γενάρη, τον Αγραβάνη στα πιτ και τον Μπόγρη μεταξύ κερκίδας και πάγκου, ποιος μένει να φάει το φατούρο?
Άντε να βοηθήσω, παίρνει 900 το χρόνο και παίζει σαν να παίρνει 90 τον χρόνο.
Αλλά ποιος εισηγήθηκε να ανανεωθεί πάση θυσία?
Πάλι επιστρέφουμε στην αρχή επομένως.
Καθόλου αμαρτία δεν είναι λοιπόν το κράξιμο που πέφτει στον Σφαιρόπουλο. Έκανε τις επιλογές του, είχε την τύχη με το μέρος του μαζί με ατελείωτη στήριξη από την διοίκηση, τον κόσμο και τα media και ακόμη δεν έχει πάρει μισή ευθύνη πάνω του. Πάντα κάτι άλλο φταίει.
Coach Periklis
QUOTE (rankin @ May 17 2018, 12:14 ) *
Δεν αποφάσισες οτι δε θα πρέπει να βάλεις τον παραμικρό ανταγωνισμό στον Σπανούλη;
Δεν αποφάσισες οτι δεν θες πρωτοκλασάτο μπακ-απ για τον Πρίντεζη;
Δε γέμισες, για ολους τους παραπάνω λόγους, το ροστερ με ξένους ρολίστες;


μήπως ήταν απόφαση των ίδιων ;;; Ή των Αφων ;;;

Κάποτε θα μάθουμε

Joda
Το μεγαλυτερο προβλημα ειναι οτι υπαρχει ελλειψη αθλητικοτητας κατι το οποιο εφερε και τους συχνους τραυματισμους και φυσικα οφειλεται στον σχεδιασμο του κοουτς. Διαβαζω μερικοι να λενε οτι απλα οι τραυματισμοι ειναι κακη τυχη κατι το οποιο και φυσικα δεν ισχυει.Απο το καλοκαιρι φαινοταν οτι τα πραγματα φετος δεν θα ηταν καλα σε ολους τους τομεις.
papp7
Μήπως όντως έχουν θέμα με τον προπονητή οι παίκτες και θα είναι καλύτερο να συνεχίσουμε με τον Τόμιτς μεχρι το τέλος της σεζόν ? Μπας και παίξουν πιο ορεξατα . Γιατί κατά την ταπεινή μου γνώμη δεν νομίζω να θες τον Πόποβιτς στον πάγκο για να κερδίσεις την Κύμη . Χωρίς να θέλω να μειωσω την προσπάθεια της Κύμης σαν μεγέθη έχουμε μεγάλη διαφορά τουλάχιστον.
Όπως φαίνεται η μοναδική ελπίδα για τους τελικούς (όχι για τίτλο για να είμαστε ικανοί να το πάμε σε 5 παιχνίδια ) είναι να παίξουν εγωιστικά 4-5 παίκτες...Λέγαμε τον τομσον ξένο σώμα αλλά μάλλον ο σφαιροπουλος είναι ξένο σώμα στην ομάδα .
ag97
απο τη στιγμη που δε μπορεις να διωξεις τους Ελληνες γνωμη μου θα ηταν να αποχωρησουν ολοι οι ξενοι στο τελος της σεζον.Ας παρουμε 6 Αμερικανους και να αρχισουμε σιγα σιγα να χτιζουμε μια νεα ομαδα.Και εννοειται με αλλο προπονητη.
john wick
http://www.sdna.gr/mpasket/euroleague/euro...lympiako-i-alli


για κάποιον φίλο που έγραψε χθες οτι ο Σπαν θα παρει < 1 εκατομμ του χρόνου....
χλωμό το βλέπω , 1+ τον βλέπω τον Kill Bill
RipCity
Πιστεύω με λίγο πάνω από 2 για διετές θα γίνει η δουλειά. Κάπου τόση είναι κι αξία του βασικά. Τα κάτω από 1Μ δε τα βλέπω λογικά.
ag97
QUOTE (john wick @ May 17 2018, 16:08 ) *
http://www.sdna.gr/mpasket/euroleague/euro...lympiako-i-alli


για κάποιον φίλο που έγραψε χθες οτι ο Σπαν θα παρει < 1 εκατομμ του χρόνου....
χλωμό το βλέπω , 1+ τον βλέπω τον Kill Bill

Ποιος σου ειπε οτι θα ανανεωσει σιγουρα;
RipCity
QUOTE (ag97 @ May 17 2018, 15:28 ) *
Ποιος σου ειπε οτι θα ανανεωσει σιγουρα;


Σιγα μην τρεχει με εκατο παιδιά σ αλλη χωρα στα 36.
ag97
QUOTE (RipCity @ May 17 2018, 16:41 ) *
Σιγα μην τρεχει με εκατο παιδιά σ αλλη χωρα στα 36.

απλα δε ξερω κατα ποσο θα καλυφθει οικονομικα.Γενικα ας κραταμε μικρο καλαθι.
RidersOnTheStorm
Και ρωταω εγω,αφου θα απογαλακτηστουμε καποια στιγμη απο τον Σπανουλη,μηπως να το κανουμε μια και καλη τωρα?Γιατι το να μεινει με 1 και κατι και να παιζει παλι 25λεπτα δεν εχει νοημα.Τα ιδια θα δουμε και του χρονου..
akratacity
QUOTE (RidersOnTheStorm @ May 17 2018, 16:55 ) *
Και ρωταω εγω,αφου θα απογαλακτηστουμε καποια στιγμη απο τον Σπανουλη,μηπως να το κανουμε μια και καλη τωρα?Γιατι το να μεινει με 1 και κατι και να παιζει παλι 25λεπτα δεν εχει νοημα.Τα ιδια θα δουμε και του χρονου..

Οτι ειμαστε σιγουροι οτι η μετα-Σπανουλη εποχη θα ειναι μια χαρα (με πολλες επιτυχιες) δηλαδη και θα πρεπει να βιαστουμε να περασουμε σε αυτη...
back2back
Δηλαδή ο Μακλίν και ο Μιλού είναι ρολίστες? Ποιος Έλληνας τους τρώει τη θέση, ο Μπόγρης? Ο Στρελνιεκς μια χαρά πήρε την πιο κρίσιμη επίθεση με την Κύμη, ουσιαστικά τελευταία γιατί μετά πήγαμε σε βολές, και την έβαλε μάλιστα, πήρε και φάουλ
Joda
QUOTE (RidersOnTheStorm @ May 17 2018, 15:55 ) *
Και ρωταω εγω,αφου θα απογαλακτηστουμε καποια στιγμη απο τον Σπανουλη,μηπως να το κανουμε μια και καλη τωρα?Γιατι το να μεινει με 1 και κατι και να παιζει παλι 25λεπτα δεν εχει νοημα.Τα ιδια θα δουμε και του χρονου..


Εγω πιστευω οτι θα παει κοντα στα λεφτα του Πριντεζη.
Μονο και μονο που γινεται συζητηση για να φυγει ο Σπανουλης ειναι ιεροσυλια. Ο Σπανουλης ,οπως και ο Πριντεζης μελλοντικα, πρεπει να σταματησει την καριερα του στον Ολυμπιακο και οταν τελειωσει να αποσυρθει το νουμερο του.
RidersOnTheStorm
QUOTE (akratacity @ May 17 2018, 17:04 ) *
Οτι ειμαστε σιγουροι οτι η μετα-Σπανουλη εποχη θα ειναι μια χαρα (με πολλες επιτυχιες) δηλαδη και θα πρεπει να βιαστουμε να περασουμε σε αυτη...


Γιατι, αν αργησουμε θα σηκωσουμε αλλα 2 σερι ευρωπαικα μεχρι να ληξει η ανανεωση του?Και αν ανανεωσει για αλλα 2 χρονια δηλαδη μεχρι το 2020,μετα τη σεζον 20-21 αναγκαστικα θα παμε χωρις Σπανουλη ΚΑΙ Πριντεζη.Αν σε φοβιζει η μεταβατικη περιοδος να γινει μια ωρα αρχιτερα,σκεψου το καλοκαιρι του 20 που τελειωνει ο Πριντεζης,ο Σπανουλης,ληγει το συμβολαιο του Μαντζαρη,του Αγραβανη και πιθανοτατα των Παπ αν ανανεωσουν για 2 χρονια.

Τοτε θα ειμαστε σιγουροι οτι το μελλον θα ειναι γεματο επιτυχιες?

QUOTE (Joda @ May 17 2018, 17:11 ) *
Εγω πιστευω οτι θα παει κοντα στα λεφτα του Πριντεζη.
Μονο και μονο που γινεται συζητηση για να φυγει ο Σπανουλης ειναι ιεροσυλια. Ο Σπανουλης ,οπως και ο Πριντεζης μελλοντικα, πρεπει να σταματησει την καριερα του στον Ολυμπιακο και οταν τελειωσει να αποσυρθει το νουμερο του.


Να μεινει και να την κλεισει εδω ο Σπνουλης(για τον Πριντεζη δεν χρειαζεται κουβεντα) αλλα να δεχτει και αυτος οτι πρεπει να αλλαξει ο ρολος του.Πρεπει σιγα σιγα να παρουν και αλλοι τα σκηπτρα θελουμε δεν θελουμε.
Coach Periklis
καλά δεν ξέρουμε κιόλας τι έχει καταλάβει και τι όχι έτσι ;;

Εγώ βλέπω πολλές φορές άψυχα κορμιά να παρακαλάνε τον θείο Βασίλη να πάρει την επίθεση και όχι έναν καταχρηστικό Σπανούλη

Λύσεις υπάρχουν . Το θέμα είναι αν θα υπάρξει διάθεση να βρεθούν
ag97
Nα μεινει αλλα να μη καταληξουμε σαν τους Λεικερς του Κομπι
akratacity
QUOTE (RidersOnTheStorm @ May 17 2018, 17:14 ) *
Γιατι, αν αργησουμε θα σηκωσουμε αλλα 2 σερι ευρωπαικα μεχρι να ληξει η ανανεωση του?Και αν ανανεωσει για αλλα 2 χρονια δηλαδη μεχρι το 2020,μετα τη σεζον 20-21 αναγκαστικα θα παμε χωρις Σπανουλη ΚΑΙ Πριντεζη.Αν σε φοβιζει η μεταβατικη περιοδος να γινει μια ωρα αρχιτερα,σκεψου το καλοκαιρι του 20 που τελειωνει ο Πριντεζης,ο Σπανουλης,ληγει το συμβολαιο του Μαντζαρη,του Αγραβανη και πιθανοτατα των Παπ αν ανανεωσουν για 2 χρονια.

Τοτε θα ειμαστε σιγουροι οτι το μελλον θα ειναι γεματο επιτυχιες?

Η εποχης μετα τους Σπανουλη-Πριντεζη θα ειναι δυσκολη ετσι και αλλιως οσους Ντιλεινι και Λαρκιν και αν παρουμε. Το θεμα ειναι να δειξουμε τον απαιτουμενο σεβασμο σε αυτους τους δυο παιχτες που μας εβαλαν ξανα στο δρομο των επιτυχιων.

Οποτε λοιπον οπως ειπε και αλλος φιλος πιο πριν το να λεμε να μην ανανεωθει ο Σπανουλης ειναι ιεροσυλια.
RidersOnTheStorm
QUOTE (akratacity @ May 17 2018, 17:23 ) *
Η εποχης μετα τους Σπανουλη-Πριντεζη θα ειναι δυσκολη ετσι και αλλιως οσους Ντιλεινι και Λαρκιν και αν παρουμε. Το θεμα ειναι να δειξουμε τον απαιτουμενο σεβασμο σε αυτους τους δυο παιχτες που μας εβαλαν ξανα στο δρομο των επιτυχιων.

Οποτε λοιπον οπως ειπε και αλλος φιλος πιο πριν το να λεμε να μην ανανεωθει ο Σπανουλης ειναι ιεροσυλια.


Προφανως και ολοι θελουμε να ανεωθει και δεν νομιζω οτι υπαρχει Ολυμπιακος που δεν θελει να ανανεωθει ο Σπανουλης( κ ας ακουστηκα ετσι).Απλα ηθελα να δωσω και το σεναριο που δεν ανανεωνεται,γιατι ζηταει γη και υδωρ ας πουμε η ο Μισκο πιεζει.Εκει τι κανουμε?Αυτος ηταν και ο σκοπος του σχολιου.Ισως να ειναι πολυ νωρις για κουβεντα για τη μετα-Σπανουλη εποχη.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.