Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Επικαιρότητα 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
pan24
Ο σφαιροπουλος ειχε μια ατυχια
Λογω του τραυματισμου του σπανουλη δεν ειχε την δυνατοτητα στις αρχες,τοτε που λιγο πολυ ολες οι ομαδες της ευρωλιγκας ηταν σε φαση μονταρισματος,να δοκιμασει σχηματα(σε ευρωλιγκα και α1) για να βρει ποια δουλευουν με τον σπανουλη μεσα και ποια οχι

Αυτο θα χρειαστει καποιο χρονο και σιγουρα καποιοι παικτες που τελευταια ειχαν βρει τον ρολο τους οπως ο ρομπερτς και ο στρελνιεκς θα πρεπει να μπουν σε εναν αλλο ρολο
Θα ειναι αμαρτια αν ο στρελνιεκς πεσει κατω απο τα 20'

Το στοιχημα ειναι οπως εγραψε ο ρανκιν ο σπανουλης να ειναι το κερασακι στην τουρτα και οχι η ιδια η τουρτα

Επισης κατι πρεπει να γινει για να ανεβει ψυχολογικα ο τομπσον.Μονο αυτο μπορω να βρω σαν αιτια.Δεν γινεται ενας παικτης που 4 χρονια επαιζε χοντρα λεπτα στο nba λογω του σουτ του να ξεχασε να σουταρει
rankin
QUOTE(pan24 @ Dec 11 2017, 11:17 ) *
Το στοιχημα ειναι οπως εγραψε ο ρανκιν ο σπανουλης να ειναι το κερασακι στην τουρτα και οχι η ιδια η τουρτα


Στη δουλειά μου αυτό ειναι το πιο δύσκολο κομμάτι
Ονομάζεται change management και η δυσκολία έγκειται στην αντίσταση που υπάρχει για την αλλαγή.
Ειναι το λεπτό αυτό σημείο όπου η αλλαγή έχει προετοιμαστεί, οι απαραίτητες επενδύσεις έχουν γίνει, αλλά ο οργανισμός (ή μέρη του οργανισμού) δεν την αποδέχονται.
Σε αυτή τη φάση, ενίοτε, πέφτουν και κεφάλια..
Zephyr
QUOTE(rankin @ Dec 11 2017, 11:32 ) *
Στη δουλειά μου αυτό ειναι το πιο δύσκολο κομμάτι
Ονομάζεται change management και η δυσκολία έγκειται στην αντίσταση που υπάρχει για την αλλαγή.
Ειναι το λεπτό αυτό σημείο όπου η αλλαγή έχει προετοιμαστεί, οι απαραίτητες επενδύσεις έχουν γίνει, αλλά ο οργανισμός (ή μέρη του οργανισμού) δεν την αποδέχονται.
Σε αυτή τη φάση, ενίοτε, πέφτουν και κεφάλια..


Δε νομίζω ότι τα πράγματα είναι τόσο τραγικά. Δεν περίμεναν οι Ρόμπερτς και Στρέλνιεξ ότι θα επιστρέψει ο Σπανούλης?
Τόσο πολύ μπερδεύτηκαν? Περισσότερο ίσως μπερδεύτηκε ο κόουτς για το πόσο θα παίξει ο καθένας, παρά οι παίχτες. Anyway, θα την βρούμε την άκρη. Ειδικά τον Λετονό δεν τον φοβάμαι.

QUOTE(pan24 @ Dec 11 2017, 11:17 ) *
Επισης κατι πρεπει να γινει για να ανεβει ψυχολογικα ο τομπσον.Μονο αυτο μπορω να βρω σαν αιτια.Δεν γινεται ενας παικτης που 4 χρονια επαιζε χοντρα λεπτα στο nba λογω του σουτ του να ξεχασε να σουταρει


Where Olympiakos BC happens...
SteveNashidis
Παιδιά μη γράφετε τις λέξεις ή φράσεις : υγεία, πλήρες ρόστερ, ευχάριστος πονοκέφαλος για τον Σφαιρό, χωρίς τραυματισμούς κλπ κλπ.

Μουλιτινοφ και Πρίντεζης είδατε τι πάθανε εξαιτίας σας laugh.gif laugh.gif

@Ζεφυρ

Για τον Τόμπσον, στο τέλος μπορεί να βγει η ίδια "βρώμα" του Γκριν, ο οποίος θα είναι ξενερωμένος με το ρόλο του και δε θα σουτάρει ή δε θα πασάρει με ποσοστά,όπως του Irving.

Zephyr
QUOTE(Voyager @ Dec 12 2017, 14:25 ) *
Για τον Τόμπσον, στο τέλος μπορεί να βγει η ίδια "βρώμα" του Γκριν, ο οποίος θα είναι ξενερωμένος με το ρόλο του και δε θα σουτάρει ή δε θα πασάρει με ποσοστά,όπως του Irving.


Άλλη περίπτωση ο Γκριν, σου έδινε σκορ μόνο από σουτ μέσης και μακρινής απόστασης. Ούτε μπάσιμο, ούτε ασσιστ, ούτε άμυνα.
Ο Χόλις δίνει σκορ και χωρίς τα 3ποντα, παίζει αξιοπρεπή άμυνα, πάει για τα ριμπάουντ, έχει γενικά να δώσει πράγματα. Ματιασμένος λέω ότι είναι, Σκηνδήλια επειγόντως βγάλε κονδύλι για σοβαρή ξεματριάστρα laugh.gif !
frenchman7
Ρήξη χιαστού ο Αγραβάνης!
http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...hs.4986522.html

Καλά που δεν το πήραν γραμμή μετά τα Χριστούγεννα...
john wick
Κρίμας για τον Αγρα , δυσκολεύουν τα πράγματα πλέον , πολλά μαζεμένα προβλήματα ..
RipCity
Ε οχι ρε γαμωτο. Τι γκαντεμια είναι αυτή ρε; Καταραμενη ομαδα ειμαστε! Πως γίνεται επισης να βγηκε τωρα η ειδηση; Αυτο φαινεται στην πρωτη εξεταση.
Quincy
QUOTE(RipCity @ Dec 15 2017, 09:10 ) *
Ε οχι ρε γαμωτο. Τι γκαντεμια είναι αυτή ρε; Καταραμενη ομαδα ειμαστε! Πως γίνεται επισης να βγηκε τωρα η ειδηση; Αυτο φαινεται στην πρωτη εξεταση.


Κλασσικοί γιατροί τις ομάδας. Πρώτα μιλάνε για διάστρεμα και μετά μπαίνει χειρουργείο ο παίκτης. πφφ sad.gif
rankin
Πάει ο Μητσάρας....

Πλήγμα
Πάει και το δεύτερο τεσσάρι (και back-up πεντάρι)

Περαστικά Μήτσο!


Εδω κάπου μπαίνει και ο προβληματισμός σχετικά με την κίνηση Ουιλτζερ.
Που να το ξέραμε βέβαια, αλλά τώρα ο Ουιλτζερ όντως μοιάζει λίγος
RipCity
Οι τυποι ειναι επικινδυνοι αν οντως ο τραυματισμος συνεβη 17 Νοεμβρη και το καταλαβαμε μετα απο ενα μηνα.
jonaldidhs
Δεν θελω να το παιξω εξυπνος,αλλα τα λεω 2 χρονια για το ιατρικο επιτελειο της ομαδας σας..Ειναι τραγικοι..Ουτε για ερασιτεχνικο δεν κανουν..Ο χιαστος φαινεται απτην πρωτη μερα και χωρις μαγνητικη..Με 2 τεστ εισαι σιγουρος σε 2 λεπτα..2 χειρισμοι ειναι..Παρεμπιτοντως οι παιχτες που εφυγαν πανε ολοι καλα με εξαιρεση τον Γιανγκ..Δεν εχουν βγαλει ουτε θλαση..
Αν και τον Γιανγκ το ελεγα οτι θελει ξανα χειρουργειο οταν εσερνε το ποδι τις στιγμες που ετρεχε,και τοτε εβγαιναν οι δημοσιογραφοι και ελεγαν οτι ετσι τρεχει!!
benchwarmer
Το να διαγνώσκεται τελικά χιαστός 3(?) βδομάδες μετά τον τραυματισμό δεν το έχω ξανακούσει στα ιατρικά χρονικά....

Πέρα δηλαδή από τις ατυχίες, υπάρχει σαφές θέμα πλέον και πρέπει κάποιος να το δει.


Για τα αγωνιστικά τι να πούμε, ούτως ή άλλως οι παίχτες που στην αρχή υπολογίζαμε για 13ο-14ο (Μπόγρης-Τολιόπουλος) δεν έχουν βγει από την 12άδα μέχρι στιγμής, ε θα συνεχίσει να συμβαίνει αυτό...
Και όταν γυρίσει ο Τιλί (που για κάποιο λόγο είμαι αισιόδοξος για αυτόν, ναι ξέρω βαρέστε με) μπορεί να μείνει ο Γουίλτζερ για 7ος αντί να φύγει, άλλη αλλαγή δεν βλέπω να γίνεται.
Conan1982
Εντάξει είναι τραγικό το θέμα, ακούω ότι όλα έχουν μια εξήγηση, ότι οι προπονήσεις είναι σκληρές κλπ.
Μα η τεχνολογία έχει προοδεύσει απίστευτα, πλέον οι ομάδες είναι σε θέση να παρακολουθούν και να προβλέπουν τις πιθανότητες ένας παίκτης να είναι στα όρια του και να προσαρμόζουν τις προπονήσεις. Πολλές ομάδες έχουν επενδύσει τεράστια ποσά ακριβώς σε θέματα που αφορούν την υγεία και την αποκατάσταση των παικτών, χαρακτηριστική ομάδα είναι στο ποδόσφαιρο η Μίλαν όπου είχε ελαχιστοποιήσει τους τραυματισμούς των παικτών της και συγχρόνως πολλοί έπαιζαν μέχρι τα βαθιά ποδοσφαιρικά γεράματα.
Οι Γουώριος και γι' αυτούς διάβαζα απίστευτα πράγματα.
Και εμείς τι; Αν οι σκληρές προπονήσεις έχουν αυτά τα αποτελέσματα μάλλον πρέπει κάτι να αναθεωρηθεί, δεν ξέρω αν φταίει ο υπεύθυνος για την σωματική εκγύμναση, οι φυσικοθεραπευτές ή το ιατρικό επιτελείο αλλά αίσθηση μου είναι ότι όλη η αλυσίδα είναι ελαττωματική. Πολλοί τραυματισμοί, αργές και λάθος εκτιμήσεις δεν έχω λόγια.
Πραγματικά όλο αυτό με τους τραυματισμούς με στενοχωρεί πολύ περισσότερο από την όποια χάλια εμφάνιση.
SteveNashidis
Δεν με εκπλήσσει τίποτα πλέον και απορώ γιατί το κάνετε και εσείς; Από την περίπτωση του Acie Law φωνάζαμε κάποιοι .
Και δε περίμενα τον τραυματισμό του Αγραβάνη για να μιλήσω. Δεν είναι άλλωστε τα πρώτα σημάδια ερασιτεχνισμού και προχειρότητας που δείχνει το συγκεκριμένο επιτελείο.

Ποιος να τους δικαιολογήσει και γιατί είναι το θέμα... Τι καλύπτουμε δε μπορώ να καταλάβω.
Δεν είναι γκαντεμιά. Δεν είναι ατυχία. Δεν είναι κακό μάτι.

Φεύγουν παίκτες και παίζουν μια χαρά στις ομάδες του, έρχονται παίκτες και είναι συνέχεια inactive, dtd και out for season. Πείτε μου έναν παίκτη που έμεινε υγιής μια χρόνια , τη τελευταία πενταετία. ΚΑΝΕΝΑΣ.

Και ας βγουν κάποιοι να μας εξηγησουν στα διάφορα σάιτ, πως μπορεί ένας χιαστός να μην αναγνωριστεί από την πρώτη μαγνητική, για το γνωστό κουκούλωμα....

Στην υγειά μας λοιπόν...και περαστικά στον Δημήτρη, το μόνο που μπορώ να πω .
jazz thrilos
Αν ακούσουμε πάλι οτι η απώλεια θα αντιμετωπιστεί εκ των έσω, τότε θα έχουμε πρόβλημα. Κι αυτό γιατί ο Άγρα δεν υπολογιζόταν μόνο για δεύτερο τεσσάρι μετά την απώλεια Τιλί αλλά ξεκάθαρα και για τρίτο πεντάρι. Δεν ξέρω, δύσκολα τα πράγματα, είναι που είναι δυσκοίλιος ο κόουτς με τις μεταγραφές μέσα στην χρονιά, του τυχαίνουν και τόσοι τραυματισμοί...τι να πω, ελπίζω να βρει τις κατάλληλες λύσεις για να μην μείνει η ομάδα απο επιλογές.

Καλή επάνοδο να έχει ο παίχτης

υ.γ.: πριν χρόνια όταν είχα πάθει ρήξη χιαστού, ο γιατρός πριν δει καν την μαγνητική που το έδειχνε ξεκάθαρα, με απλές κινήσεις του ποδιού μου και κάτι τραβήγματα απο δω και απο κει που μου έκανε κατάλαβε αμέσως την ζημιά. Έναν ολόκληρο μήνα έκαναν να το καταλάβουν στην ομάδα για τον Άγρα; Εκτός κι αν επιχείρησε να κάνει ατομική προπόνηση και έγινε η ζημιά εκ των υστέρων.
RipCity
Επιβεβλημένη η μεταγραφή, αλλά εύκολη πρόβλεψη ότι πάμε ως έχει γιατί γυρνάει κι ο Tillie (που σιγά μη γυρίσει φέτος αφού ότι timetable δίνουμε πάει +2 μήνες).
benchwarmer
QUOTE(jazz thrilos @ Dec 15 2017, 12:39 ) *
υ.γ.: πριν χρόνια όταν είχα πάθει ρήξη χιαστού, ο γιατρός πριν δει καν την μαγνητική που το έδειχνε ξεκάθαρα, με απλές κινήσεις του ποδιού μου και κάτι τραβήγματα απο δω και απο κει που μου έκανε κατάλαβε αμέσως την ζημιά. Έναν ολόκληρο μήνα έκαναν να το καταλάβουν στην ομάδα για τον Άγρα; Εκτός κι αν επιχείρησε να κάνει ατομική προπόνηση και έγινε η ζημιά εκ των υστέρων.


Μόλις τώρα συνειδητοποίησα ότι ο παίχτης ΕΠΑΙΞΕ 3 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ με τον Κόροιβο, "επιστρέφοντας" από τον τραυματισμό του.
Γιατρός δεν είμαι, αλλά το πιο πιθανό είναι ότι μιλάμε για ένα ακόμα έγκλημα του ιατρικού τιμ.
Μετά τον Γιανγκ που "έτσι τρέχει πάντα σέρνοντας το πόδι του" και ειλικρινά ελπίζω όχι και τον Μίλου που ξαναμπήκε με την ΑΕΚ για κάποια δευτερόλεπτα στην 4η περίοδο και δεν μπορούσε να τρέξει.
pan24
Του επαγγελματος δεν ειμαι αλλα μιλαμε για εγκλημα
Ενα μηνα τωρα τι αποθεραπεια εκανε?Πως γινεται να κανεις διαγνωση χιαστου ενα μηνα μετα?Μαγνητικη δεν εκαναν?
Πως γινεται να τον εβαλαν να παιξει πριν καμια δεκαρια μερες εχοντας κομμενο χιαστο?

Μονη πιθανοτητα να τραυματιστηκε τωρα κατα την διαρκεια της αποθεραπειας αλλα θα το ελεγαν

Ακομα μεγαλυτερο εγκλημα αν αποδειχθει οτι ειχε μικροτερη ζημια στον χιαστο και εγινε ρηξη οταν επαιξε
Zephyr
Ο Τίλι παίζει να επιστέψει κατά τον Φλεβάρη - Μάρτη ή πάει για του χρόνου κ αυτός?
RipCity
QUOTE (Zephyr @ Dec 15 2017, 12:11 ) *
Ο Τίλι παίζει να επιστέψει κατά τον Φλεβάρη - Μάρτη ή πάει για του χρόνου κ αυτός?


Φλεβάρη-Μάρτη είπαν, αλλά δε μας είπαν ποιου έτους. Μπορεί να βγουν και να μας πουν την άνοιξη ότι παιδιά εμείς 2019 εννοούσαμε.
Zephyr
QUOTE(RipCity @ Dec 15 2017, 13:16 ) *
Φλεβάρη-Μάρτη είπαν, αλλά δε μας είπαν ποιου έτους. Μπορεί να βγουν και να μας πουν την άνοιξη ότι παιδιά εμείς 2019 εννοούσαμε.


Σωστό κ αυτό. Και βέβαια ακόμη κ αν τον Φλεβάρη ξεκινούσε προπονήσεις και τον Μάρτη (του 2018 tongue.gif ) πατούσε παρκέ επίσημο αγώνα, κανείς δεν ξέρει σε τι κατάσταση θα βρίσκεται. Άρα θα φάμε την μέση του ΑιΓιώργη και θα βαφτίσουμε τον Γουίλτζερ έτοιμο παίχτη. Δεν πιστεύω ότι θα δοθούν χρήματα για απόκτηση νέου παίχτη.
Redoctor
Κατι δεν παει καλα με το ιατρικό τιμ. Οι πολλοι τραυματισμοι θεωρητικά δεν ειναι ευθυνη τους αλλα δεν γινεται να βρισκεις διαγνωση χιαστου με 1 μηνα καθυστέρηση. Και περυσι πχ να λες χακετ επιστρεφει σε λιγους μηνες και να χανει ολη την χρονια.
Ειναι γνωστο οτι οι ορθοπεδικοι (κανονικά βεβαια χρειαζονται αθλητιατροι: μη αναγνωρισμενη ειδικοτητα στην Ελλάδα βέβαια, οποτε πρέπει να την κανεις στο εξωτερικο πχ ιταλια ειδάλλως υπάρχει και ο δρομος κανω ορθοπεδικη και κανω μετα Σεμινάρια αθλητιατρικης που βεβαια δεν ειναι το ιδιο)
δεν πολυασχολουνται με το διάβασμα αλλα ειδικα ο χιαστος ειναι ο πιο βασικος σοβαρος τραυματισμός δεν γινεται να σου ξεφευγει 1 μηνα. Μια μαγνητικη ζητας στην τελική με βαση αν ποναει/εχει ενοχλησεις ο αλλος στο γονατο...

Με βαση και τα αρθρα που ειχαν ανεβεί στο γκουρου για τους τραυματισμούς στο NBA, την αυξηση των αγώνων λογω ευρωλιγκας και οσα ακουμε για τις δυνατες προπονήσεις του οσφπ μαλλον πρεπει να μειωθει η ενταση στις προπονήσεις του οσφπ το οποιο ειναι θεμα συνεργασιας γυμναστη προπονητή και ιατρών. Γενικά φαίνεται μια σημαντικη υστερηση στο παραπανω κομμάτι.

Παντως μια φορα ο πασκουαλ δεν φαίνεται να κανει εντατικές προπονήσεις. Και γενικα αυξημενη ενταση πρεπει να ειχαν μονο με Ιβανοβιτς οπου ειχαν και αρκετα συχνοτερα τραυματισμούς και αν θυμαμαι καλα εκεινη την χρονια ηταν και ο μονος χιαστος στην πρόσφατη ιστορια του ΠΑΟ. (βασικα ακομα και επι ομπραντοβιτς θυμαστε αλλον σοβαρο τραυματισμο επιπεδου χιαστου;;)

Βασικα οποιος γιατρος-τιμ καταφερει να μειώσει στο 30% εστω τους τραυματισμούς του ΟΣΦΠ εξασφαλιζει λαμπρη καριέρα tongue.gif. Που δινω βιογραφικο;

lefpan
QUOTE (jazz thrilos @ Dec 15 2017, 12:39 ) *
Αν ακούσουμε πάλι οτι η απώλεια θα αντιμετωπιστεί εκ των έσω, τότε θα έχουμε πρόβλημα. Κι αυτό γιατί ο Άγρα δεν υπολογιζόταν μόνο για δεύτερο τεσσάρι μετά την απώλεια Τιλί αλλά ξεκάθαρα και για τρίτο πεντάρι. Δεν ξέρω, δύσκολα τα πράγματα, είναι που είναι δυσκοίλιος ο κόουτς με τις μεταγραφές μέσα στην χρονιά, του τυχαίνουν και τόσοι τραυματισμοί...τι να πω, ελπίζω να βρει τις κατάλληλες λύσεις για να μην μείνει η ομάδα απο επιλογές.

Γι' αυτούς ακριβώς τους λόγους είναι σχεδόν βέβαιο ότι η ομάδα θα προχωρήσει σε απόκτηση τεσσαροπενταριού.
Δεν βγαίνει αλλιώς, και είμαι σίγουρος ότι η ομάδα θα κάνει ό,τι πρέπει.
drunk guy
Επειδη δυστυχως εχω προσφατη προσωπικη εμπειρια απο ρηξη χιαστου θελω να προσθεσω κατι ακομα. ΔΕΝ ειναι εφικτο να παιζεις με κομμενο χιαστο α)λογω του πονου β)ο χιαστος ειναι συνδεσμος που σημαινει οτι κραταει το γονατο σταθερο ωστε αυτο να κανει συγκεκριμενες κινησεις. Οταν λοιπον κοβεται ο χιαστος και πας να τρεξεις το γονατο τεινει να φυγει απο τη θεση του διοτι πολυ απλα δεν υπαρχει καποιος συνδεσμος που να το συγκρατει και να κανει περιορισμενες κινησεις.Στο παιχνιδι με τον κοροιβο ο αγραβανης ετρεχε κανονικα και κυριως εκανε αλματα κανονικα. Για τους παραπανω λογους λοιπον θεωρω κατα 99% απιθανο να ειχε παθει εξαρχης ρηξη χιαστου. Πιθανολογω οτι αρχικα ειχε οντως κακωση, κατα την αποθεραπεια του ομως εκαναν λαθος εκτιμησεις οι γιατροι και επεστρεψε πιο νωρις απ οτι επρεπε, και μαλλον το κακο εγινε σε καποια προπονηση
golitog7
QUOTE(drunk guy @ Dec 15 2017, 14:30 ) *
Επειδη δυστυχως εχω προσφατη προσωπικη εμπειρια απο ρηξη χιαστου θελω να προσθεσω κατι ακομα. ΔΕΝ ειναι εφικτο να παιζεις με κομμενο χιαστο α)λογω του πονου β)ο χιαστος ειναι συνδεσμος που σημαινει οτι κραταει το γονατο σταθερο ωστε αυτο να κανει συγκεκριμενες κινησεις. Οταν λοιπον κοβεται ο χιαστος και πας να τρεξεις το γονατο τεινει να φυγει απο τη θεση του διοτι πολυ απλα δεν υπαρχει καποιος συνδεσμος που να το συγκρατει και να κανει περιορισμενες κινησεις.Στο παιχνιδι με τον κοροιβο ο αγραβανης ετρεχε κανονικα και κυριως εκανε αλματα κανονικα. Για τους παραπανω λογους λοιπον θεωρω κατα 99% απιθανο να ειχε παθει εξαρχης ρηξη χιαστου. Πιθανολογω οτι αρχικα ειχε οντως κακωση, κατα την αποθεραπεια του ομως εκαναν λαθος εκτιμησεις οι γιατροι και επεστρεψε πιο νωρις απ οτι επρεπε, και μαλλον το κακο εγινε σε καποια προπονηση


2 σχόλια και από τη μεριά μου:

a) ο χιαστός είναι ένας πάρα πολύ περίεργος τραυματισμός που μόνο με μαγνητική μπορεί να είσα 100% σίγουρος. Πριν ένα χρόνο γύρισα το πόδι μου σε αγώνα (παίζοντας ποδόσφαιρο). Πήγα στο νοσοκομείο και η γιατρός που το είδε (νοσοκομείο του Μονάχου) με ρώτησε αν άκουσα το γνωστό κρακ. Της είπα όχι και αφού δοκίμασε τις καθιερωμένες κινήσεις με διαβεβαίωσε ότι δεν είναι ρήξη άλλα διάταση. Παρ' 'ολα αυτά επειδή οι γιατροί εδώ φοβούνται και τη σκιά τους με έστειλε για μαγνητική. Μου δώσανε ραντεβού μετά από 2 μήνες (όποιος μένει Γερμανία καταλαβαίνει τι έννοω). Σ αυτό το διάστημα έπαιζα μπασκετάκι, πήγαινα γυμναστήριο χωρίς να νιώθω τίποτα απόλυτως. Άρχοντας. Κάνω μαγνητική, και εκεί που περιμένω να ακούσω απλά την επιβεβαίωση και να ξαναρχίσω ποδόσφαιρο, μου λέει ο δόκτωρας "Ο χιαστός σου είναι κατά 90% κομμένος, γι αυτό δεν άκουσες το κρακ και γι αυτό το πόδι σου είναι ακόμα σταθερό. Αν θες όμως να παίξεις ξανά χωρίς κίνδυνο κάνεις εγχείρηση. Ε έκατσα και την έφαγα μου λέει και ο Σεφερλής.

cool.gif Είχα δει live το ματς με την Εφές που τραυματίστηκε ο Γιανγκ και αν θυμάμαι καλά (όποιος το χει δει να επιβεβαιώσει) λίγα λεπτά μετά τον τραυματισμό του τον έβαλαν ξανά για κανά δίλεπτο. Αν μη τι άλλο αυτό είναι εγκληματικό σύμφωνα και με την προσωπική μου εμπειρία
qspock
Δεν υπαρχει περιπτωση να μεινουν ετσι. Ηδη η ομαδα δεν διαθετει παιχτη και στο 5. Εκτος αν θεωρειται παιχτης Ευρωλιγκας ο "καλος για τριτος σεντερ" Μπογρης. Ουτε για Α1, θα τον καταπιουν ολα τα πενταρια των αλλων ομαδων.

Ο Ολυμπιακος πρεπει να παρει σεντερ που να μπορει και στο 4. Κι ο Αγραβανης ηταν 4ρι που ομως κατα συνθηκη επαιζε και 5. Το ιδιο και ο Τιλι. Αποντων αυτων των δυο, δε μπορω να φανταστω Μπογρη στις επαλξεις. Ειδικα μετα απο αυτο που ειδα χτες με τα πικ ν ρολ με Σπανουλη...

Οχι τιποτα αλλο, μου δημιουργηθηκε η απορια: Καρφωνει ο Μπογρης? Αν οχι, στεφανι φτανει? tongue.gif Τι πραμα κι αυτο...
RipCity
QUOTE (qspock @ Dec 15 2017, 16:20 ) *
Δεν υπαρχει περιπτωση να μεινουν ετσι. Ηδη η ομαδα δεν διαθετει παιχτη και στο 5. Εκτος αν θεωρειται παιχτης Ευρωλιγκας ο "καλος για τριτος σεντερ" Μπογρης. Ουτε για Α1, θα τον καταπιουν ολα τα πενταρια των αλλων ομαδων.

Ο Ολυμπιακος πρεπει να παρει σεντερ που να μπορει και στο 4. Κι ο Αγραβανης ηταν 4ρι που ομως κατα συνθηκη επαιζε και 5. Το ιδιο και ο Τιλι. Αποντων αυτων των δυο, δε μπορω να φανταστω Μπογρη στις επαλξεις. Ειδικα μετα απο αυτο που ειδα χτες με τα πικ ν ρολ με Σπανουλη...

Οχι τιποτα αλλο, μου δημιουργηθηκε η απορια: Καρφωνει ο Μπογρης? Αν οχι, στεφανι φτανει? tongue.gif Τι πραμα κι αυτο...


Μπορείς σε παρακαλώ να μου εξηγήσεις όταν είναι όλοι καλά που θα παίζει το νέο πεντάρι που χεις βαλθεί να μας φορέσεις? Ειλικρινά περιμένω να μου πεις που και πόσο θα παίζει αυτό το νέο πεντάρι. Να έλεγες 4άρι θα το καταλάβαινα, αλλά εσύ έχεις φαγωθεί με 5άρι κύρια θέση που απλά να παίζει και 4. Το 5 έχει φανεί να ναι το θέμα του Ολυμπιακού στη φετινή σεζόν? Αμφιβάλω αν υπάρχει ομάδα με πιο παραγωγικό-αποτελεσματικό δίδυμο στη διοργάνωση. Είμαστε η καλύτερη ομάδα της Euroleague στο 5 (άντε στα ίδια με ΤΣΚΑ) κι ο καημός σου είναι να εξαφανιστεί από την αποστολή ο Μπόγρης.
qspock
QUOTE(RipCity @ Dec 15 2017, 17:30 ) *
Μπορείς σε παρακαλώ να μου εξηγήσεις όταν είναι όλοι καλά που θα παίζει το νέο πεντάρι που χεις βαλθεί να μας φορέσεις? Ειλικρινά περιμένω να μου πεις που και πόσο θα παίζει αυτό το νέο πεντάρι. Να έλεγες 4άρι θα το καταλάβαινα, αλλά εσύ έχεις φαγωθεί με 5άρι κύρια θέση που απλά να παίζει και 4. Το 5 έχει φανεί να ναι το θέμα του Ολυμπιακού στη φετινή σεζόν? Αμφιβάλω αν υπάρχει ομάδα με πιο παραγωγικό-αποτελεσματικό δίδυμο στη διοργάνωση. Είμαστε η καλύτερη ομάδα της Euroleague στο 5 (άντε στα ίδια με ΤΣΚΑ) κι ο καημός σου είναι να εξαφανιστεί από την αποστολή ο Μπόγρης.

Οταν λοιπον δεν θα μπορει να παιξει ο ενας ψηλος (λογω τραυματισμου ή φαουλ) θα μπαινει ο Μπογρης. Και θα παιζει οπως εχθες.

Ο λογος που αναφερω την αποδοση του ειναι οτι περαν των 2 σεντερ ο Ολυμπιακος απλα ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΟΝ παιχτη στο 5.

Δηλαδη στο 4 εχει Πριντεζη, Γουιλτζερ και Παπαπετρου (3) και στο 5 εχει μονο 2. Οταν γυρισει ο Τιλι, στο 4 θα εχει τεσσερις παιχτες, και δε μετραω τον Μακλειν που ο Σφαιρο λεει πως παιζει και στο 4. Και στο 5 εχει 2... Κανενας αλλος δεν παιζει στο 5.

Εσας μπορει να σας αρεσει ο Μπογρης και να παρεξηγιεστε που τον λεω "καλος για τριτος ψηλος".
Ο Μελαγιες το ξεκινησε, για να καλυψει (με το μυαλο του) το χαντικαπ συγρκιτικα με τους βασικους.

Η αποδοση του Μπογρη ηταν τοσο προβληματικη που δημιουργει κενο ΚΑΙ στο 5...
Και σε μενα την εξτρα απορια που εθεσα παραπανω... tongue.gif
Zoys
QUOTE(qspock @ Dec 15 2017, 17:54 ) *
Οταν λοιπον δεν θα μπορει να παιξει ο ενας ψηλος (λογω τραυματισμου ή φαουλ) θα μπαινει ο Μπογρης. Και θα παιζει οπως εχθες.

Ο λογος που αναφερω την αποδοση του ειναι οτι περαν των 2 σεντερ ο Ολυμπιακος απλα ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΟΝ παιχτη στο 5.

Δηλαδη στο 4 εχει Πριντεζη, Γουιλτζερ και Παπαπετρου (3) και στο 5 εχει μονο 2. Οταν γυρισει ο Τιλι, στο 4 θα εχει τεσσερις παιχτες, και δε μετραω τον Μακλειν που ο Σφαιρο λεει πως παιζει και στο 4. Και στο 5 εχει 2... Κανενας αλλος δεν παιζει στο 5.

Εσας μπορει να σας αρεσει ο Μπογρης και να παρεξηγιεστε που τον λεω "καλος για τριτος ψηλος".
Ο Μελαγιες το ξεκινησε, για να καλυψει (με το μυαλο του) το χαντικαπ συγρκιτικα με τους βασικους.

Η αποδοση του Μπογρη ηταν τοσο προβληματικη που δημιουργει κενο ΚΑΙ στο 5...
Και σε μενα την εξτρα απορια που εθεσα παραπανω... tongue.gif

Ο Ολυμπιακός έβαλε τον Μπόγρη χθες σε ευρωπαϊκό ματς γιατί του έλειπαν ΤΡΕΙΣ ψηλοί από τον σχεδιασμό του καλοκαιριού. Milutinov, Tillie, Αγραβάνης. Από τη στιγμή που μετά τον Tillie χάθηκε και ο Αγραβάνης πλέον, ναι, μπορούμε να τον θεωρήσουμε τρίτο σέντερ, άρα και υπαρκτό πρόβλημα στο rotation.

Προφανώς, πλέον χρειάζεται μεταγραφή και με ανησυχούν οι πρώτες φωνές δημοσιογράφων που το διαψεύδουν ρητά μεταφέροντας τη λύση στο πρόβλημα στην επιστροφή Tillie σε τρεις μήνες.
RipCity
QUOTE (qspock @ Dec 15 2017, 16:54 ) *
Οταν λοιπον δεν θα μπορει να παιξει ο ενας ψηλος (λογω τραυματισμου ή φαουλ) θα μπαινει ο Μπογρης. Και θα παιζει οπως εχθες.

Ο λογος που αναφερω την αποδοση του ειναι οτι περαν των 2 σεντερ ο Ολυμπιακος απλα ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΟΝ παιχτη στο 5.

Δηλαδη στο 4 εχει Πριντεζη, Γουιλτζερ και Παπαπετρου (3) και στο 5 εχει μονο 2. Οταν γυρισει ο Τιλι, στο 4 θα εχει τεσσερις παιχτες, και δε μετραω τον Μακλειν που ο Σφαιρο λεει πως παιζει και στο 4. Και στο 5 εχει 2... Κανενας αλλος δεν παιζει στο 5.

Εσας μπορει να σας αρεσει ο Μπογρης και να παρεξηγιεστε που τον λεω "καλος για τριτος ψηλος".
Ο Μελαγιες το ξεκινησε, για να καλυψει (με το μυαλο του) το χαντικαπ συγρκιτικα με τους βασικους.

Η αποδοση του Μπογρη ηταν τοσο προβληματικη που δημιουργει κενο ΚΑΙ στο 5...
Και σε μενα την εξτρα απορια που εθεσα παραπανω... tongue.gif


Συγγνώμη αλλά αυτά που λες δεν έχουν και πολύ νόημα. Δηλαδή θα πρέπει τώρα να πάει να πάρει ψηλό η Φενέρ γιατί αν τραυματιστεί ο Βέσελι δεν υπάρχει λύση ή να πάει να πάρει pg o Παναθηναικός γιατί αν χάσει τον Καλάθη το χάος. Να πάρει και guard η Ρεάλ γιατί αν μείνει έξω ο Doncic θα χουμε δράματα κτλ κτλ. Ε όσο μπασκετικός Ολυμπιακός και να είσαι δε γίνεται αυτό. Δηλαδή πρέπει να υπάρχουν 3 τοπ λύσεις σε κάθε θέση? Ποια ομάδα παίζει 3 παίκτες στο σέντερ? Δε θυμάμαι άλλη πλην τον περσινό Ολυμπιακό. Ο Tillie btw μια χαρά παίζει και 5.

Και τα λέω αυτά γιατί από το καλοκαίρι λες το ίδιο πράγμα, ακόμη και με υγιή τον Tillie. Τώρα συμφωνώ ότι χρειάζεται παίκτης, αλλά στο 4 που δεν υπάρχει δεύτερη αξιοπρεπής λύση κι όχι στο 5.
Zoys
QUOTE(RipCity @ Dec 15 2017, 18:06 ) *
Συγγνώμη αλλά αυτά που λες δεν έχουν και πολύ νόημα. Δηλαδή θα πρέπει τώρα να πάει να πάρει ψηλό η Φενέρ γιατί αν τραυματιστεί ο Βέσελι δεν υπάρχει λύση ή να πάει να πάρει pg o Παναθηναικός γιατί αν χάσει τον Καλάθη το χάος. Να πάρει και guard η Ρεάλ γιατί αν μείνει έξω ο Doncic θα χουμε δράματα κτλ κτλ. Ε όσο μπασκετικός Ολυμπιακός και να είσαι δε γίνεται αυτό. Δηλαδή πρέπει να υπάρχουν 3 τοπ λύσεις σε κάθε θέση? Ποια ομάδα παίζει 3 παίκτες στο σέντερ? Δε θυμάμαι άλλη πλην τον περσινό Ολυμπιακό. Ο Tillie btw μια χαρά παίζει και 5.

Ακριβώς. Η Ρεάλ του τριπλάσιου μπάτζετ πήρε έναν μόνο παίκτη (Tavares) ενώ έχασε για μεγάλο διάστημα τρεις βασικούς ψηλούς και αναγκάζεται να παίζει πολύ smallball στα τελευταία ματς.
Hip

Αποψη μου, ο Ουιλτζερ ηταν μια χαρα γι αυτα που τον πληρωνουν. Ο Μπογρης δεν ειναι ο παιχτης που εχασε χθες τρια ευκολα καλαθια, δυο απο πασες του Σπανουλη και ενα ελευθερο απο το ελμποου( η θεση του) . Ειναι φανερο πως κατι παιζει με την αυτοπεπηθηση του. Ο Ολυμπιακος και ο καθε Ολυμπιακος εχει την δυνατοτητα να εχει σε καθε θεση το πολυ τρεις παιχτες με τον τριτο να ειναι προσθηκη αναγκης. Τα προβληματα που δημιουργουν στην αμυνα, και μονο, η ελειψη ταχυτητας και των δυο παιχτων μπορει να καλυφθει καποιες στιγμες απο εναν προπονητη ικανο να σκεφτει κατι διαφορετικο σε μια ιδιαιτερη αναγκη της ομαδας. Σπεσιαλ σιτισιουεισονς δεν υπαρχουν μονο σε SLOBs και BLOBs αλλα και σε κομματια ολοκληρα του παιχνιδιου. Ο Σπανουλης ειναι ενας πολυ καλος παιχτης με την ικανοτητα να προσαρμοζει το παιχνιδι του στις αναγκες της ομαδας του. Ισως οχι στο 100%, αλλα εχει δειξει πως μπορει σε μεγαλο βαθμο. Ο Μαντζαρης δεν θα ειναι ντεφορμε ολη την σεζον. Ο Τομπσον θα βρει χρονο να παιξει και να αποκτησει καποιο ρυθμο, οταν καταλαβει ο κοουτς πως το αθλημα περιλαμβανει και την επιθεση και οχι μονο την αμυνα και το φισικαλ γκειμ. Η ομαδα σας δεν χρειαζεται καμια προσθηκη αυτη την στιγμη. Αυτο που χρειαζετα ειναι να καταλαβει ο κοουτς σας πως καλο το παιχνιδι ρολων, καλη η πειθαρχεια, καλη η μαθηση μεσο της επαναληψης, αλλα καμια φορα καλο ειναι να προσαρμοζεσαι στις συνθηκες και οχι να θελεις οι συνθηκες να προσαρμοστουν στο σχεδιο σου. Αυτα τα πραγματα δεν μπορουν να γινουν στην φυση περα απο καποιες στιγμες απο συμπτωση. Καλο ειναι να γενναμε και καμια ιδεα. Ετσι προχωρησε η ανθρωποτητα, αλλιως θα μαστε ακομα στον Μεσαιωνα. Και δεν το λεω γιατι θεωρω κακο προπονητη τον Σφαιροπουλο, φυσικα και δεν ειναι κακος. Αλλιως δεν θα ειχε πετυχει αυτα που εχει πετυχει. Απλα τον θεωρω λιγο συντηρητικο και στενομυαλο. Καλο ειναι στα 50 του να δοκιμασει και κατι αλλο....
SteveNashidis
http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...li.4987993.html

Προλαβαίνει τον τελικό Κυπέλλου ο Τιλί!

Εμφανίστηκε το πρώτο σανο-τρολο-ποστ, χωρίς αρθρογράφο, με παράθεση των λεγόμενων του Διαμαντόπουλου από το Φως.
Είναι αστείοι αλήθεια. Χίλιες φορές να πεις ότι δε θα κινηθούμε για κάποιον παίκτη παρά να γράφεις ότι και καλά θα έχεις έτοιμο τον Τιλι νωρίτερα. Με όποια συνέπεια αυτή η εξέλιξη για την υγεία του.
Zephyr
QUOTE(Voyager @ Dec 16 2017, 12:42 ) *
http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...li.4987993.html

Προλαβαίνει τον τελικό Κυπέλλου ο Τιλί!

Εμφανίστηκε το πρώτο σανο-τρολο-ποστ, χωρίς αρθρογράφο, με παράθεση των λεγόμενων του Διαμαντόπουλου από το Φως.
Είναι αστείοι αλήθεια. Χίλιες φορές να πεις ότι δε θα κινηθούμε για κάποιον παίκτη παρά να γράφεις ότι και καλά θα έχεις έτοιμο τον Τιλι νωρίτερα. Με όποια συνέπεια αυτή η εξέλιξη για την υγεία του.


Μακάρι να λέμε να μην γυρίσουν το άνθρωπο στα παρκέ νωρίτερα από το κανονικό και τερματίσει η καριέρα του πριν το καλοκαίρι.
Κατά τα άλλα αναμενόμενο σανο-τρολο-ποστ, θα ακολουθήσουν κ άλλα που θα βαφτίζουν τον Γουίλτζερ "Γκαρμπαχόσα" και τον Χόλις "stretch 4".
stefkorner
με νεο προπονητη θα βρει ο Ολυμπιακος την Εφες την παρασκευη (Αταμαν..) τωρα αυτο αν ειναι καλο η κακο ,οι αποψεις φανταζομαι διιστανται 39.gif
kotzito
QUOTE(stefkorner @ Dec 16 2017, 17:15 ) *
με νεο προπονητη θα βρει ο Ολυμπιακος την Εφες την παρασκευη (Αταμαν..) τωρα αυτο αν ειναι καλο η κακο ,οι αποψεις φανταζομαι διιστανται 39.gif

Μάλλον κακό. Συνήθως οι αλλαγές προπονητή ευνοούν τις ομάδες που προέρχονται από κακό μομέντουμ. Ας δούμε βέβαια πως θα είμαστε κι εμείς μέχρι τότε, γιατί με αυτά που έχουν δει τα μάτια μας δεν αποκλείεται σε αυτές τις 6 μέρες που μεσολαβούν να προκύψει κι άλλο πρόβλημα.
Neondreamer
Πιστεύω καλά κάνουν και δεν κινούνται για κι άλλο νέο τεσσάρι, ασχέτως του ότι έχουν ρίξει τους αυλικούς τους "δημοσιογράφους" ως συνήθως να καλμάρουν τους απαιτητικούς. Από το να δούμε ένα νέο Γουίλτζερ, Ουόρικ κτλ. καλύτερα να πάμε αυτό το 2,5μηνο με Παπαπέτρου στο 4, να ελπίσουμε να βρει επιτέλους τα πατήματά του και να ανεβάσει αυτοπεποίθηση, και να δούμε και παραπάνω Τόμπσον στο 3, που εγώ τον πιστεύω και μ΄ αρέσει. Και επιπλέον ας ελπίσουμε να επιστρέψει με το καλό σε καλή κατάσταση από Φλεβάρη-Μάρτη ο Τιλί και θα είμαστε κομπλέ. Και να ρίξουν μέχρι τότε πολλή σκέψη και δουλειά στην περιφέρεια, που τα έχει μπερδέψει ο κόουτς.
stefkorner
QUOTE (kotzito @ Dec 17 2017, 02:48 ) *
Μάλλον κακό. Συνήθως οι αλλαγές προπονητή ευνοούν τις ομάδες που προέρχονται από κακό μομέντουμ. Ας δούμε βέβαια πως θα είμαστε κι εμείς μέχρι τότε, γιατί με αυτά που έχουν δει τα μάτια μας δεν αποκλείεται σε αυτές τις 6 μέρες που μεσολαβούν να προκύψει κι άλλο πρόβλημα.


ναι σχεδον παντα η αλλαγη προπονητη βοηθαει ( εδω βεβαια θα χουν μεσολαβησει ματς)
αλλα περισσοτερο η αμφιβολια μου εχει να κανει με το προσωπο του Αταμαν ,τον οποιο δεν τον βρισκω και ιδιαιτερα αξιοπιστο προπονητη.. rolleyes.gif
airg
http://m.sport24.gr/Basket/Euroleague/eb-n...oy.4989552.html

Αραγε τι θελει να πει; Για ποια λαθη μιλαει;
pan24
QUOTE (airg @ Dec 17 2017, 15:52 ) *
http://m.sport24.gr/Basket/Euroleague/eb-n...oy.4989552.html

Αραγε τι θελει να πει; Για ποια λαθη μιλαει;

Μαλλον για την λαθος διαγνωση

Στο κοντρα γραφει οτι θα χειρουργηθει απο δικο του γιατρο,οχι γιατρο της ομαδας
Athanasios_Olympiacos
Η γνώμη μου είναι η εξής:

Δεν είμαι Γιατρός ούτε θα μπω στη διαδικασία να κρίνω την επάρκεια κάποιου. Υπάρχουν άλλοι, αρμοδιοτεροι εμου, να αποφανθούν.

Οσα λέει ο Δημήτρης εξηγούν τι ακριβώς συμβαίνει στην ομάδα όλα αυτά τα χρόνια και πόσο οικογένεια είμαστε.
Σέβομαι την απόφαση Κάποιου να κράξει αλλά εγώ θα συνταχθω μέχρι τέλους δίπλα στην αγαπημένη μου ομάδα.

@Αγραβαναρε για μένα σήμερα έγινες σκληρός κ@@@@λης.
@Βασιλη δίπλα σου μέχρι το τέλος
@coach bullet δε σε λένε σφαιροπουλισιους τι να κάνουμε....
@Προεδροι ξέρω ότι διαβάζετε το forum, ειδικά εσύ Παναγιώτη....μην ακούτε κανένα και τίποτα....πάμε όλοι μαζί.....

Τα λέμε στο Βελιγράδι....
back2back
QUOTE(airg @ Dec 17 2017, 15:52 ) *
http://m.sport24.gr/Basket/Euroleague/eb-n...oy.4989552.html

Αραγε τι θελει να πει; Για ποια λαθη μιλαει;


Έχεις αναρωτηθεί ποτέ γιατί κανένας Έλληνας δεν θέλει να πάει στον γιατρό;
lefpan
Κι επειδή πρέπει να λέγονται και τα καλά:
Σήμερα με το Λαύριο έπαιξαν και οι 12 παίκτες, κανείς δεν ξεπέρασε τα 20 λεπτά, και σκοράρισαν και οι 12.
Άψογο μοίρασμα του χρόνου από τον Σφαιρό, κάτι που το χρειαζόμαστε, τουλάχιστον μέχρι να γυρίσει ο Τιλί.

ΥΓ: Μόνο μελανό σημείο, το κοινό που δεν έχουμε. Εμείς χίλια άτομα, ο ΠΑΟ (έστω και με ελάχιστο εισιτήριο) δέκα χιλιάδες άτομα. Το ξαναλέω και επιμένω: ο μπασκετικός Ολυμπιακός είναι η πιό underrated ομάδα στην Ελλάδα ever...
Coach Periklis
QUOTE (Athanasios_Olympiacos @ Dec 17 2017, 16:01 ) *
@Προεδροι ξέρω ότι διαβάζετε το forum, ειδικά εσύ Παναγιώτη....μην ακούτε κανένα και τίποτα....πάμε όλοι μαζί.....

Τα λέμε στο Βελιγράδι....


σοβαρά τώρα ;;; Σπουδαία νέα

Παναγιώτη ΑΛΛΑΞΕ ΙΑΤΡΙΚΟ ΤΗΜ ΧΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣ icon_drunk.gif 69.gif smiley.gif
jazz thrilos
Εγώ πιστεύω πάντως οτι αν στη θέση του Άγρα ήταν κάποιος ξένος παίχτης της ομάδας και είχε ποστάρει μετά απο την περιπετειώδη τελικά διάγνωση του τραυματισμού του ένα αντίστοιχο κείμενο όπου σχεδόν ευθέως μιλάει για λάθη του ιατρικού τιμ σε ένα τόσο σοβαρό ζήτημα τόσο για την ομάδα όσο και για την καριέρα ενός παίχτη, μάλλον θα τον είχαμε αποχαιρετήσει ως "μισθοφόρο" που δεν "νιώθει" και δεν προσαρμόστηκε στο οικογενειακό κλίμα. Αλλά πάμε παρακάτω.

Νομίζω οτι μετά την Γερμανία πρέπει πάση θυσία να κυνηγήσουμε επιτακτικά τη νίκη με ΤΣΣΚΑ την Τετάρτη. Ας μην ασχολούμαστε ακόμα με τον Άταμαν και με το αν είναι καλύτερο ή όχι για εμάς οτι απολύθηκε ο Περάσοβιτς. Νομίζω οτι η ΤΣΣΚΑ είναι χειρότερη απο πέρυσι, παραμένει βέβαια ποιοτικότατη και φαβορί γα τίτλο, αλλά μέσα στο ΣΕΦ μπορούμε να την χτυπήσουμε. Απομένουν τρια παιχνίδια μέχρι το τέλος του πρώτου γύρου. Με δύο νίκες νομίζω οτι θα έχουμε κάνει πολύ καλό πρώτο γύρο. Με μία νίκη θα είμαστε απλά καλά. Με τρεις ήττες όμως θα προβληματιστούμε.
golitog7
QUOTE(Voyager @ Dec 16 2017, 11:42 ) *
http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...li.4987993.html

Προλαβαίνει τον τελικό Κυπέλλου ο Τιλί!

Εμφανίστηκε το πρώτο σανο-τρολο-ποστ, χωρίς αρθρογράφο, με παράθεση των λεγόμενων του Διαμαντόπουλου από το Φως.
Είναι αστείοι αλήθεια. Χίλιες φορές να πεις ότι δε θα κινηθούμε για κάποιον παίκτη παρά να γράφεις ότι και καλά θα έχεις έτοιμο τον Τιλι νωρίτερα. Με όποια συνέπεια αυτή η εξέλιξη για την υγεία του.

χαχαχα. Αυτό ακριβώς σκέφτηκα και εγώ μόλις το είδα. Δεν είναι λίγο κραυγαλέο όμως μία μέρα μετά τον τραυματισμό του Αγραβάνη να δημοσιεύουν τέτοιο ποστ. Σε τόσο χαμηλή εκτίμηση έχουν την κριτική ικανότητα του αναγνωστικού κοινού; Οιμέ
akratacity
QUOTE (jazz thrilos @ Dec 18 2017, 09:46 ) *
Εγώ πιστεύω πάντως οτι αν στη θέση του Άγρα ήταν κάποιος ξένος παίχτης της ομάδας και είχε ποστάρει μετά απο την περιπετειώδη τελικά διάγνωση του τραυματισμού του ένα αντίστοιχο κείμενο όπου σχεδόν ευθέως μιλάει για λάθη του ιατρικού τιμ σε ένα τόσο σοβαρό ζήτημα τόσο για την ομάδα όσο και για την καριέρα ενός παίχτη, μάλλον θα τον είχαμε αποχαιρετήσει ως "μισθοφόρο" που δεν "νιώθει" και δεν προσαρμόστηκε στο οικογενειακό κλίμα. Αλλά πάμε παρακάτω.

Δεν το καταλαβαίνω αυτό που γράφεις. Αν ο υποτιθέμενος ξένος που λες έγραφε ακριβώς τα ίδια πράγματα που έγραψε ο Αγραβανης (που ανέφερε έμμεσα ότι έγινε λάθος στην περίπτωση του αλλά παρακάλεσε να ξεχαστεί και να πάμε παρακατω και μάλιστα δικαιολόγησε σε κάποιο βαθμό τους γιατρούς) δεν βλέπω τον λόγο που θα τον βαπτιζαμε μισθοφόρο.

airg
QUOTE(back2back @ Dec 17 2017, 20:51 ) *
Έχεις αναρωτηθεί ποτέ γιατί κανένας Έλληνας δεν θέλει να πάει στον γιατρό;


Σαν γενικη φιλοσοφικη θεωρηση, θα ελεγα οτι αυτο ειναι το επιπεδο μας.

Δευτερη σκεψη. Ενα λαθος δεν το διορθωνεις με αλλο λαθος.


Εδω υπαρχει σαφες υπονοουμενο για ιατρικο λαθος, αν κατανοω αυτα που διαβαζω.
Σαν γενικη σκεψη, θα ελεγα το εξης. Ο Ασθενης λογω εμπειρικης αυτοδιαγνωσης και κρινοντας απο το αποτελεσμα, δεν μπορει να κανει διαγνωση και κριτικη της ιατρικης πραξης.
Οταν υπαρχει υποψια ιατρικου λαθους μπορει να στοιχειοθετηθει απο διαγνωση αλλου γιατρου.

Σε καθε περιπτωση υπαρχουν ποινικες ευθυνες.
1. Στο γιατρο για ιατρικο λαθος
2. Στον ασθενη για συκοφαντικη δυσφημιση,
αναλογα αν υπαρχει λαθος ή οχι.

Ειναι θεμα πλεον του Αγραβανη και του καθε Αγραβανη, να προστατεψει τον εαυτο του, την καριερα του κλπ.

Δεν μπορω να πιστεψω οτι σε μεγαλες ομαδες, δεν εχουν τα αναλογα επιτελεια.
Ειμαι σιγουρος οτι για λογους πολιτικης οι πληροφοριες που δινονται ειναι με το σταγονομετρο και στοχευμενες. Πως και γιατι δεν μπορω να ξερω. Θα ηταν ενδιαφερουσα μια τοποθετηση του ιατρικου επιτελειου.
Δεν ξερω αν εχει υπαρξει. Σιγουρα υπαρχει κατι αιωρουμενο που δεν ειναι τιμητικο για τη φημη καποιου.
Διαφορετικα, μια οικογενεια με τοσα προβληματα υγειας να μην ειναι ευαισθητοποιημενη, δεν το χωραει το μυαλο μου.
Coach Periklis
QUOTE (airg @ Dec 18 2017, 13:50 ) *
Ειμαι σιγουρος οτι για λογους πολιτικης οι πληροφοριες που δινονται ειναι με το σταγονομετρο και στοχευμενες.


Δεν έχω παρακολουθήσει καλά το νήμα , αλλά σε αυτό καλά κάνουν

Εμάς δεν θα έπρεπε να μας αφορούν λεπτομέρειες

Εμείς αγαπάμε μια ομάδα και μας νοιάζει το καλό της , όπως εμείς το κρίνουμε αυτό

Αν η διοίκηση θεωρεί ότι έχει ένα καλό ιατρικό τημ , καλώς . Τα δείγματα μοιάζουν άσχημα πάντως

Δεν θα ήθελα και δεν ζητώ να δημοσιοποιήσουν κάτι . Το σωστό είναι να λύσουν μόνοι τους αθόρυβα τα όποια προβλήματα

Και λογικά επειδή οι συνεργασίες λειτουργούν με συμβάσεις κλπ , θα έρθει μια άσχετη μέρα που ( ίσως ) μαθευτεί ότι ο ΟΣΦΠ αλλάζει συνεργασία με την τάδε κλινική ή τους τάδε γιατρούς .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.