Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Επικαιρότητα 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
akratacity
QUOTE(KWSN_Men @ Feb 5 2018, 11:42 ) *
Αναμένουμε να την πέσουν όλοι οι δημοσιογράφοι στον Μπογρίνιο όπως στον Παππά, να μη λέει το όνομά του ο Σκουντής στους αγώνες και αντίστοιχες τοποθετήσεις και εδώ.

Σε μεγαλύτερο βαθμό θα επρεπε να γίνουν όλα αυτά βασικά, αλλά περιμένουμε έστω τα ίδια για τους τύπους.

Από την τοποθέτησή σου καταλαβαίνω ότι αφήνεις υπόνοιες για ευνοϊκή μεταχείριση του Ολυμπιακού από το δημοσιογραφικό κόσμο;;;
Γελάνε και τα τσιμέντα πραγματικά. Μην ανησυχείς θα βγει ο στρατος (δημοσιογραφικός) του ΔΓ για να κράξει...

Υγ κα για να μην παρεξηγηθω εντελως κατακριτέα η πράξη του Μπόγρη για οποίο λόγο και να το έκανε. Αλλά πειράζει που το ευχαριστήθηκα;;; smiley.gif
RipCity
Ενα τζιν τονικ λουσιμο θα ηταν αρκετο, ξεφτυλικι αν οντως τον εδειρε.Καλα δημοσιογραφικα τα χω ξαναγραψει κι εδω μεσα, απο τους μεγαλύτερους μυρωδιαδες ο Γεωργίου. Μιλαμε για τραγικα αρθρα, που μσλιστα ειναι και γραμμενα λες και μιλαει στο καφενείο στους φίλους του.
Conan1982
Μήπως είναι κανένα αστείο ή κλοπή λογαριασμού του δημοσιογράφου. Γιατί βλέπω ανορθόγραφες και ασύντακτες προτάσεις και παραξενεύομαι.
akratacity
QUOTE (Conan1982 @ Feb 5 2018, 12:14 ) *
Μήπως είναι κανένα αστείο ή κλοπή λογαριασμού του δημοσιογράφου. Γιατί βλέπω ανορθόγραφες και ασύντακτες προτάσεις και παραξενεύομαι.

Χαχαχαχα πως φαινεται οτι δεν εχεις διαβασει ποτε αρθρο του...
Zoys
QUOTE(Conan1982 @ Feb 5 2018, 12:14 ) *
Μήπως είναι κανένα αστείο ή κλοπή λογαριασμού του δημοσιογράφου. Γιατί βλέπω ανορθόγραφες και ασύντακτες προτάσεις και παραξενεύομαι.

Όχι, αυτό συνιστά απόδειξη ότι είναι δικό του.
Conan1982
Πάσο τότε. smiley.gif
Κάποιος τότε πρέπει να του πει ότι δεν στέλνονται εξώδικα με facebook αλλά με δικαστικό επιμελητή, γιατί διαβάζω ότι καθιστά υπεύθυνο τον τάδε, καλεί τους τάδε να κρατήσουν τις εικόνες από την κάμερα κλπ.

Πέρα από την πλάκα μου φαίνεται παράξενη τελείως η ιστορία, δεν δικαιολογείται ο Μπόγρης να πλακώσει κάποιον στο ξύλο αλλά καλό είναι να μάθουμε και γιατί έγινε ότι έγινε.
j-kidd13
QUOTE(Zoys @ Feb 5 2018, 12:19 ) *
Όχι, αυτό συνιστά απόδειξη ότι είναι δικό του.



laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Οταν διαβαζα κειμενα του Γεωργιου(καποτε,γιατι πλεον προτιμω να με υποβαλλω σε αλλες κακουχιες,να φαω κουκια ή σαλιγκαρια,να ακουω τον σπυστα να μου εξηγει οτι οι προτασεις του ειναι fair,να ασχολουμαι με τις εξελιξεις στον ποδοσφαιρικο Παναθηναικο κλπ),μου επαιρνε κανα μισαωρο για να βαλω σε μια σειρα αυτα που γραφει,και να κατανοησω και τι θελει να πει...Κειμενα με τετοια ελλειψη συνταξης και τοσα ορθογραφικα δεν κανει ουτε η ανηψια μου στην γ δημοτικου.Και φυσικα αναλυσεις επιπεδου 3χρονου παιδιου...
basket72
QUOTE (Conan1982 @ Feb 5 2018, 12:22 ) *
Πάσο τότε. smiley.gif
Κάποιος τότε πρέπει να του πει ότι δεν στέλνονται εξώδικα με facebook αλλά με δικαστικό επιμελητή, γιατί διαβάζω ότι καθιστά υπεύθυνο τον τάδε, καλεί τους τάδε να κρατήσουν τις εικόνες από την κάμερα κλπ.

Πέρα από την πλάκα μου φαίνεται παράξενη τελείως η ιστορία, δεν δικαιολογείται ο Μπόγρης να πλακώσει κάποιον στο ξύλο αλλά καλό είναι να μάθουμε και γιατί έγινε ότι έγινε.



Εντάξει, ο άνθρωπος είναι σε πανικό, δικαιολογείται. Η βία και δη όταν είναι στα καλά καθούμενα προκαλεί τέτοιου είδους αντιδράσεις. Πόσο μάλλον όταν προέρχεται από έναν αθλητή 2.10 και ξεσπά σε έναν άνθρωπο εντελώς αγύμναστο.
Να σημειωθεί επίσης ότι ο Γεωργίου φοβάται ξεκάθαρα και συνέχεια από κάφρους της ομάδας αυτή τη φορά (και με το δίκιο του) που θα είναι και χειρότερη γιατί οι αυτοί άνθρωπο ή καλύτερα αυτά τα ανθρωποειδή βαράνε όταν δεν είναι άλλοι μπροστά να σώσουν την κατάσταση και επιπλέον ξέρουν να βαράνε καλύτερα από τον κάθε Μπόγρη.

Δεν χωράνε ούτε οπαδικά όπως διάβασα πιο πάνω μια προσπάθεια συμψηφισμού με το περιστατικό με τον Παππά ούτε και κρίσεις για το πόσο καλός δημοσιογράφος είναι ο συγκεκριμένος. (Γελοίος είναι και ανυπόληπτος είναι. Και;;;;)
Μιλάμε για απρόκλητη και τραμπούκικη βία. Ελπίζω να τον στείλουν τον Μπόγρη από εκεί που ήρθε.
Conan1982
Δεν διαφωνώ, ούτε θα κάτσω να υπερασπιστώ τον (κάθε) Μπόγρη επειδή ανήκει στην ομάδα μου.
Αλλά σε κάθε περίπτωση θέλω να μάθω γιατί έγινε ότι έγινε γιατί λογικά δεν στέκει μια τέτοια πράξη.
KWSN_Men
QUOTE (akratacity @ Feb 5 2018, 11:47 ) *
Από την τοποθέτησή σου καταλαβαίνω ότι αφήνεις υπόνοιες για ευνοϊκή μεταχείριση του Ολυμπιακού από το δημοσιογραφικό κόσμο;;;
Γελάνε και τα τσιμέντα πραγματικά. Μην ανησυχείς θα βγει ο στρατος (δημοσιογραφικός) του ΔΓ για να κράξει...

Υγ κα για να μην παρεξηγηθω εντελως κατακριτέα η πράξη του Μπόγρη για οποίο λόγο και να το έκανε. Αλλά πειράζει που το ευχαριστήθηκα;;; smiley.gif


Σαφώς και υποννοώ ευνοϊκή μεταχείριση. Είτες γιατί πέφτει χαρτζηλίκι, είτε γιατί οι επισκέψεις στα δημοσιογραφικά του ΣΕΦ από επιστήμονες είναι αρκετά συχνές.

Α και θεωρώ τον Γεωργίου από τους πιο άσχετους και γλίτσες του χώρου.
golitog7
QUOTE(Conan1982 @ Feb 5 2018, 11:14 ) *
Μήπως είναι κανένα αστείο ή κλοπή λογαριασμού του δημοσιογράφου. Γιατί βλέπω ανορθόγραφες και ασύντακτες προτάσεις και παραξενεύομαι.

όχι α. Του σάλεψε από τα μπουνίδια και γράφει όπως να ναι. smiley.gif
akratacity
QUOTE (KWSN_Men @ Feb 5 2018, 12:38 ) *
Σαφώς και υποννοώ ευνοϊκή μεταχείριση. Είτες γιατί πέφτει χαρτζηλίκι, είτε γιατί οι επισκέψεις στα δημοσιογραφικά του ΣΕΦ από επιστήμονες είναι αρκετά συχνές.

Α και θεωρώ τον Γεωργίου από τους πιο άσχετους και γλίτσες του χώρου.

Τωρα τα τσιμεντα εχουν ξεκαρδιστει, δεν γελανε απλως. Σε ποιο κοσμο ζεις για να λες οτι ο μπασκετικος Ολυμπιακος εχει ευνοικη μεταχειριση απο το δημοσιογραφικο συναφι;

nikmamba
οτι κι αν ειναι ο γεωργιου δεν δικαιολογει την χειροδικια..Αν τον εβριζε γιατι ου ειχε κανει κανει κριτικη οκ ολα καλα..Αλλα χειροδικια ειναι τραγικο.

Κι επισης μπορει ο γεωργιου να ειναι υπερβολικος στις κριτικες του αλλα δεν μεροληπτει υπερ μιας ομαδας οπως κανουν οι περισσοτεροι δημοσιγοραφοι
basket72
QUOTE (Conan1982 @ Feb 5 2018, 12:36 ) *
Δεν διαφωνώ, ούτε θα κάτσω να υπερασπιστώ τον (κάθε) Μπόγρη επειδή ανήκει στην ομάδα μου.
Αλλά σε κάθε περίπτωση θέλω να μάθω γιατί έγινε ότι έγινε γιατί λογικά δεν στέκει μια τέτοια πράξη.


Πιο πολύ τοποθέτηση ήταν το σχόλιο μου κι όχι απάντηση στο δικό σου, φίλε Conan.
Αυτό που λογικά συνέβη είναι ένας συνδυασμός ξυδοκατάνυξης όπως είπε πιο πάνω και ο Rankin, κι επίδειξης ολυμπιακοφροσύνης τώρα που πλησιάζει και το θέρος και ο Μπόγρης αισθάνεται μιαν αβεβαιότητα. ¨Ολα αυτά βέβαια με τη σιγουριά της ατιμωρησίας, καθότι παίκτης της λαοφιλεστέρης ομάδας της χώρας.
j-kidd13
QUOTE(akratacity @ Feb 5 2018, 13:44 ) *
Τωρα τα τσιμεντα εχουν ξεκαρδιστει, δεν γελανε απλως. Σε ποιο κοσμο ζεις για να λες οτι ο μπασκετικος Ολυμπιακος εχει ευνοικη μεταχειριση απο το δημοσιογραφικο συναφι;

Ενταξει,ο Ολυμπιακος ειναι η μονη ομαδα πανευρωπαικα η οποια εχει ηττες με οφελη συμφωνα με τους δημοσιογραφους... smiley.gif
akratacity
QUOTE (j-kidd13 @ Feb 5 2018, 12:45 ) *
Ενταξει,ο Ολυμπιακος ειναι η μονη ομαδα πανευρωπαικα η οποια εχει ηττες με οφελη συμφωνα με τους δημοσιογραφους... smiley.gif

Βρε συ αυτα τα γραφουν 2-3 δημοσιογραφοι που ειναι ξακαθαρα υποκειμενικοι. Δες τι γραφουν ολοι οι δηθεν αντικειμενικοι και θα καταλαβεις.
Επισης μαλλον δεν σε εχουν ενημερωσει σωστα οτι η "ηττα σαν νικη" καθιερωθηκε απο την τρισμεγιστη Νικη Μπακουλη...
KWSN_Men
QUOTE (akratacity @ Feb 5 2018, 12:48 ) *
Βρε συ αυτα τα γραφουν 2-3 δημοσιογραφοι που ειναι ξακαθαρα υποκειμενικοι. Δες τι γραφουν ολοι οι δηθεν αντικειμενικοι και θα καταλαβεις.
Επισης μαλλον δεν σε εχουν ενημερωσει σωστα οτι η "ηττα σαν νικη" καθιερωθηκε απο την τρισμεγιστη Νικη Μπακουλη...


Μάλλον δεν είμαι ο μόνος που τα λέει και δεν γελάνε τα τσιμέντα...

Γενικά τα "καλά παιδιά" του ελληνικού μπάσκετ ταΐζουν κόσμο και κοσμάκη.
basket72
QUOTE (j-kidd13 @ Feb 5 2018, 12:45 ) *
Ενταξει,ο Ολυμπιακος ειναι η μονη ομαδα πανευρωπαικα η οποια εχει ηττες με οφελη συμφωνα με τους δημοσιογραφους... smiley.gif

Άσχετο με τα χθεσινά κατόρθωματα του νταή Μπόγρη το τι κάνει ή δεν κάνει ο Ολυμπιακός με τους δημοσιογράφους και τις ήττες που είναι ως νίκες. Το θέμα είναι τι θα κάνει με τον Μπόγρη ο επίσημος Ολυμπιακός.
Νομίζω ότι μετά από τέτοια περιστατικά δεν γίνεται να καθόμαστε να αναλωνόμαστε σε οπαδικά. Το είπα και προηγουμένως για ένα σχόλιο για τον Παππά. Ο συντάκτης του συγκεκριμένου σχόλιου σαν να περίμενε στη γωνία ή ακόμα και σαν να χάρηκε που έγινε το συμβάν αυτό προκειμένου να ξιφουλκήσει κατά του Ολυμπιακού και να υπερασπιστεί τον Παππά.



j-kidd13
QUOTE(akratacity @ Feb 5 2018, 12:48 ) *
Βρε συ αυτα τα γραφουν 2-3 δημοσιογραφοι που ειναι ξακαθαρα υποκειμενικοι. Δες τι γραφουν ολοι οι δηθεν αντικειμενικοι και θα καταλαβεις.
Επισης μαλλον δεν σε εχουν ενημερωσει σωστα οτι η "ηττα σαν νικη" καθιερωθηκε απο την τρισμεγιστη Νικη Μπακουλη...


Δεν μιλαω για τους Ολυμπιακους δημοσιογραφους,αυτοι ειναι οτι και για μας ο Κοντος με τον Κουβοπουλο πανω κατω.
Μιλαω για την συνολικη μεριδα του χωρου.Υπηρχε εκ διαμετρου αντιθετη αντιμετωπιση στις 2 ομαδες.Ο ενας εχανε και ηταν ανεπαρκης και παρκαδορος ο Πασκουαλ και η μιση ομαδα ανικανη,για τον αλλο υπηρχαν ετοιμες οι δικαιολογιες και η κριτικη με το γαντι.
Επισης,δεν με ενημερωνει κανεις,μονος μου ενημερωνομαι.Και εχω σταματησει να ασχολουμαι με τη Μπακουλη εδω και 6-7 χρόνια.

QUOTE(basket72 @ Feb 5 2018, 12:55 ) *
Άσχετο με τα χθεσινά κατόρθωματα του νταή Μπόγρη το τι κάνει ή δεν κάνει ο Ολυμπιακός με τους δημοσιογράφους και τις ήττες που είναι ως νίκες. Το θέμα είναι τι θα κάνει με τον Μπόγρη ο επίσημος Ολυμπιακός.
Νομίζω ότι μετά από τέτοια περιστατικά δεν γίνεται να καθόμαστε να αναλωνόμαστε σε οπαδικά. Το είπα και προηγουμένως για ένα σχόλιο για τον Παππά. Ο συντάκτης του συγκεκριμένου σχόλιου σαν να περίμενε στη γωνία ή ακόμα και σαν να χάρηκε που έγινε το συμβάν αυτό προκειμένου να ξιφουλκήσει κατά του Ολυμπιακού και να υπερασπιστεί τον Παππά.


Προσωπικα εχω τις επιφυλαξεις μου για το αν τα πραγματα εγιναν οντως οπως λεει ο Γεωργιου.
akratacity
QUOTE (KWSN_Men @ Feb 5 2018, 12:52 ) *
Μάλλον δεν είμαι ο μόνος που τα λέει και δεν γελάνε τα τσιμέντα...

Γενικά τα "καλά παιδιά" του ελληνικού μπάσκετ ταΐζουν κόσμο και κοσμάκη.

Ποσα αρδοσαιτ ταϊζει ο δημητρακης εχεις υποψη σου;;
Ξερεις τα "καλα παιδια" εχουν κανει και ψευτικο προφιλ στο ινστα και μποϊκοταρουν τον Παο.
Αρχισα και εγω το παπατζιλικι, με κολλησες...
sacarame
Δεν έχει καμία σχέση ποιος την έχει..... ευνοϊκότερη την αντιμετώπιση από τους δημοσιογράφους με το παρόν τόπικ... Οπότε ας μη συνεχιστεί αυτή η κουβέντα.. Τουλάχιστον εδώ...
akratacity
QUOTE (j-kidd13 @ Feb 5 2018, 12:57 ) *
Δεν μιλαω για τους Ολυμπιακους δημοσιογραφους,αυτοι ειναι οτι και για μας ο Κοντος με τον Κουβοπουλο πανω κατω.
Μιλαω για την συνολικη μεριδα του χωρου.Υπηρχε εκ διαμετρου αντιθετη αντιμετωπιση στις 2 ομαδες.Ο ενας εχανε και ηταν ανεπαρκης και παρκαδορος ο Πασκουαλ και η μιση ομαδα ανικανη.
Επισης,δεν με ενημερωνει κανεις,μονος μου ενημερωνομαι.Και εχω σταματησει να ασχολουμαι με τη Μπακουλη εδω και 6-7 χρόνια.

Ωραια μπορεις να μας δωσεις 2-3 παραδειγματα δηθεν αντικειμενικων που αβανταρουν τον Ολυμπιακο;;; Και μιας και μιλαμε για αβαντα να παραθεσεις και καποια ενδεικτικα αρθρα. Παντως σε πολλα θεματα ειναι λογικο να αντιμετωπιζεται αλλιως μια ομαδα με εδω και χρονια σωστη λειτουργια με μια αλλη που δεν θυμιζει σε τιποτα το ενδοξο παρελθον της (προφανως δεν μιλαω για καθαρα αγωνιστικα θεματα).
Μαλλον δεν ενημερωνεσαι καλα για τον Ολυμπιακο γιατι η κριτικη για τον Σφαιροπουλο μετα τις κακες εμφανισεις αλλα ακομα και μετα απο νικες ειναι πολυ σκληρη. Κυριως λογω του κακου μπασκετ που παιζεται. Δεν ξερω αν παιρνεις στα σοβαρα τις γνωμες του φορουμ που λενε για Πασκουαλ αυτα που αναφερεις αλλα εγω δημοσιογραφικα δεν βλεπω να του γινεται κανενας πολεμος.
Conan1982
QUOTE (basket72 @ Feb 5 2018, 12:55 ) *
Το θέμα είναι τι θα κάνει με τον Μπόγρη ο επίσημος Ολυμπιακός.


Ο Ολυμπιακός δεν είναι κηδεμόνας του Μπόγρη. Δεν ευθύνεται για τις πράξεις του και από την στιγμή που δεν έγινε εντός ομάδας δεν βλέπω τι θα κάνει πέραν του να μην τον ανανεώσει και του χρόνου.
Αν έγιναν έτσι όπως τα λέει ο Γεωργίου ας πάει δικαστικώς τον Μπόγρη ή ας τα βρούν εξωδικαστικά με κάποια αποζημίωση.
Και επειδή ακούω για διακοπές συμβολαίου κλπ, απορώ με τι αιτία; Ή απορώ αν είχε κάνει το ίδιο ο Πρίντεζης ή ο Σπανούλης θα λέγαμε το ίδιο;
basket72
QUOTE (Conan1982 @ Feb 5 2018, 13:03 ) *
Ο Ολυμπιακός δεν είναι κηδεμόνας του Μπόγρη. Δεν ευθύνεται για τις πράξεις του και από την στιγμή που δεν έγινε εντός ομάδας δεν βλέπω τι θα κάνει πέραν του να μην τον ανανεώσει και του χρόνου.
Αν έγιναν έτσι όπως τα λέει ο Γεωργίου ας πάει δικαστικώς τον Μπόγρη ή ας τα βρούν εξωδικαστικά με κάποια αποζημίωση.
Και επειδή ακούω για διακοπές συμβολαίου κλπ, απορώ με τι αιτία; Ή απορώ αν είχε κάνει το ίδιο ο Πρίντεζης ή ο Σπανούλης θα λέγαμε το ίδιο;


Θα ήθελα να είναι ευκόλως εννοούμενο ότι θα έπαιρνε θέση ο επίσημος Ολυμπιακός μετά από ένα τέτοιο συμβάν.

Ας περιμένουμε και για το τυπικό του θέματος και την άλλη πλευρά καθώς το πράγμα θα πάει στα δικαστήρια -εκτός κι αν πέσει χρήμα πάνω ή κάτω από το τραπέζι μαζί με συγνώμες και απεταξάμην.....

Ο Σπανούλης και ο Πρίντεζης δεν θα έκαναν ποτέ τέτοιο πράγμα. Ούτε που θα τους πέρναγε ως σκέψη. Άσε που είναι παικταράδες και δεν έχουν ανάγκη να κάνουν επίδειξη της Ολυμπιακοφροσύνης τους.
Ο δε Πρίντεζης τυχαίνει να είναι και στο πετσί του Ολυμπιακός.
nikmamba
παντως μιας και μπλεχτηκε και το θεμα παππα ο γεωργιου που τις εφαγε ηταν απο τους λιγους(που δεν ειναι στο αρμα του ΔΓ)που υπερασπιστηκε τον παππα

QUOTE (Conan1982 @ Feb 5 2018, 13:03 ) *
Ο Ολυμπιακός δεν είναι κηδεμόνας του Μπόγρη. Δεν ευθύνεται για τις πράξεις του και από την στιγμή που δεν έγινε εντός ομάδας δεν βλέπω τι θα κάνει πέραν του να μην τον ανανεώσει και του χρόνου.
Αν έγιναν έτσι όπως τα λέει ο Γεωργίου ας πάει δικαστικώς τον Μπόγρη ή ας τα βρούν εξωδικαστικά με κάποια αποζημίωση.
Και επειδή ακούω για διακοπές συμβολαίου κλπ, απορώ με τι αιτία; Ή απορώ αν είχε κάνει το ίδιο ο Πρίντεζης ή ο Σπανούλης θα λέγαμε το ίδιο;

δεν θα τα κανανε ποτε γιατι ειναι σοβαροι ανθρωποι
Conan1982
Και δικαστικά να πάει το πολύ πολύ να τον δικάσουν για επικίνδυνη σωματική βλάβη το οποίο είναι πλημμέλημα, να του βάλουν κάποιο πρόστιμο και εξαγοράσιμη φυλάκιση, βάλε και καμία αποζημίωση για ηθική βλάβη, προσβολή της προσωπικότητας κλπ.
Το αν θα το έκανε ο Πρίντεζης, οκ, δεν θα το έκανε, αλλά υποθετικά μιλώντας τι θα ζητούσαμε ως τιμωρία αν το έκανε;
KWSN_Men
QUOTE (nikmamba @ Feb 5 2018, 13:18 ) *
παντως μιας και μπλεχτηκε και το θεμα παππα ο γεωργιου που τις εφαγε ηταν απο τους λιγους(που δεν ειναι στο αρμα του ΔΓ)που υπερασπιστηκε τον παππα


Στα πλην του Παππά πάντως εγώ πάντα θεωρούσα το ότι είναι κολλητός με τον Μπόγρη.
Dreamerpanos
Ο κάθε Σπανούλης και ο κάθε Πρίντεζης απαντάνε αλλιώς στις κριτικές. Συνήθως πολύ πειστικά.
kotzito
Εγώ πάντως δεν καταλαβαίνω σε τόπικ του Ολυμπιακού και σε επεισόδιο του Μπόγρη, τι σχέση έχει ο Παππάς και τι αντιμετωπίση έχει ο Ολυμπιακός σαν σύλλογος από τους δημοσιογράφους. Άσχετα τελείως.

Anyway, ας περιμένουμε να ακούσουμε και την πλευρά Μπόγρη και την αντίδραση ξανά του Γεωργίου. Γιατί όπως φαίνεται ούτε φιλικά χαστουκάκια θα αντάλλαξαν, ούτε θα τον έκανε μπαούλο στο ξύλο ο Μπόγρης όπως ισχυρίζεται ο Γεωργίου.
pan24
Εδω τι ειπε ο γεωργιου στο ραδιοφωνο
http://www.sport24.gr/Basket/gewrgioy-dolo...rh.5063081.html
Αποτι λεει επικοινωνησε μαζι του ο ολυμπιακος να ρωτησει αν χρειαζεται κατι και λεει ο ιδιος οτι δεν πρεπει να μπλεχτουν τα οπαδικα και οτι ο ολυμπιακος δεν εχει καμια σχεση
akratacity
Παντως οι πρωτες εξελιξεις αναφερουν οτι ειναι ολα ανοιχτα για το μελλον του Μπογρη. Λογικη η βαρια τιμωρια του απο πλευρας Ολυμπιακου. Οσο και να τα παραλεει ο Γεωργιου (αν τα παραλεει βεβαια) το συμβαν δεν νομιζω να μπορει να αμφισβητηθει.

υγ εν τω μεταξυ λεει οτι δεν μου την επεσε ο πλει-μεικερ ωστε να μπορω να ανταπεξερθω αλλα ενα θηριο 2,12μ... smiley.gif
KWSN_Men
QUOTE (akratacity @ Feb 5 2018, 13:53 ) *
Παντως οι πρωτες εξελιξεις αναφερουν οτι ειναι ολα ανοιχτα για το μελλον του Μπογρη. Λογικη η βαρια τιμωρια του απο πλευρας Ολυμπιακου. Οσο και να τα παραλεει ο Γεωργιου (αν τα παραλεει βεβαια) το συμβαν δεν νομιζω να μπορει να αμφισβητηθει.

υγ εν τω μεταξυ λεει οτι δεν μου την επεσε ο πλει-μεικερ ωστε να μπορω να ανταπεξερθω αλλα ενα θηριο 2,12μ... smiley.gif


Ενώ τον pg τον έλιωνε ας πούμε... 69.gif

Εδώ ο Γεωργίου τούμπανο και ένας άλλος.

mixalisgate7
QUOTE( Mihalis Stefanou‏)
Επειδή ρωτάτε από το πρωί και είναι λογικό, θα σας μεταφέρω μόνο τι λένε οι δικές μου πληροφορίες: Δεν υπάρχει περίπτωση να φύγει ο Μπόγρης από τον Ολυμπιακό. Οι ερυθρόλευκοι προσπαθούν να μάθουν τι ακριβώς συνέβη, όπως θα έκαναν αν υπήρχε περιστατικό με οποιονδήποτε πολίτη.


ΠΗΓΗ
nikmamba
τιποτα δεν θα παθει.Μεχρι που θ ανανεωσει αφου ο οχλος αν διαβασετε social τον επβραβευει κιολας για την κινηση του
gratipa1929
Κλασικά πράγματα από τον όχλο. Για σεμινάριο "πως να παραμείνετε σε κορυφαία ομάδα ευρωλίγκας με στατιστικά παιδικού πρωταθλήματος"
rankin
QUOTE(basket72 @ Feb 5 2018, 12:44 ) *
Πιο πολύ τοποθέτηση ήταν το σχόλιο μου κι όχι απάντηση στο δικό σου, φίλε Conan.
Αυτό που λογικά συνέβη είναι ένας συνδυασμός ξυδοκατάνυξης όπως είπε πιο πάνω και ο Rankin, κι επίδειξης ολυμπιακοφροσύνης τώρα που πλησιάζει και το θέρος και ο Μπόγρης αισθάνεται μιαν αβεβαιότητα. ¨Ολα αυτά βέβαια με τη σιγουριά της ατιμωρησίας, καθότι παίκτης της λαοφιλεστέρης ομάδας της χώρας.


Την ξυδοκατάνυξη τη θεωρώ (σχεδόν) δεδομένη, αλλιώς δεν αρχίζεις τις σφαλιάρες στο κόσμο

Το αν ο λόγος ηταν η Ολυμπιακοφροσύνη, ελέγχεται

Μπορεί να ανταλλάχθηκαν κάποια λόγια επι προσωπικού, για παράδειγμα...
Μπορεί επίσης (επειδή παιχτες-δημοσιογράφοι κλπ μιλάνε μεταξύ τους) να είχε πει ο Γεωργίου κάτι σε κάποιον για το Μπόγρη, και ο παίχτης να το μαθε.

Γενικά, σε τέτοιες περιπτώσεις, τείνω να θεωρώ οτι το ζήτημα ειναι προσωπικό και δυσκολα θα έχει σχέση είτε με τα άρθρα του Γεωργίου, είτε με την υποτιθέμενη Ολυμπιακοφροσύνη (που ετσι και αλλιώς ποτέ δεν ειχε ο Μπογρης.)

Βάζω στην κουβέντα και το γεγονός οτι ο Μπόγρης έχει/είχε μια εντονη προσωπική ζωή, αρα ευκολα μπαίνει στο στόχαστο του γκοσιπινγκ.

Δεν ειναι πάντως απο τις περιπτώσεις που το συμπέρασμα βγαίνει αβίαστα

Το σιγουρο ειναι οτι θα κληθεί σε απολογία, συν των όσων νομικών συνεπειών θα υπάρξουν
Το μέλλον του στην ομάδα δε μπορώ να το γνωρίζω. Εξαρτάται
Αν ας πουμε ειναι καθε βράδυ κουρούμπελο και βαράει περαστικούς, δεν έχει μέλλον...
Αν ηταν νηφάλιος και ο άλλος του ειχε βρισει ξερωγω τη μάνα, τοτε τι να πω;
Ολα σχετικά ειναι
lefpan
Για την υπόθεση καταγγελίας Γεωργίου για ξυλοδαρμό από Μπόγρη:

ΜΗΔΕΝΙ ΔΙΚΗΝ ΔΙΚΑΣΗΣ ΠΡΙΝ ΑΜΦΟΙΝ ΜΥΘΟΝ ΑΚΟΥΣΗΣ
benchwarmer
QUOTE(rankin @ Feb 5 2018, 14:24 ) *
Την ξυδοκατάνυξη τη θεωρώ (σχεδόν) δεδομένη, αλλιώς δεν αρχίζεις τις σφαλιάρες στο κόσμο

Το αν ο λόγος ηταν η Ολυμπιακοφροσύνη, ελέγχεται

Μπορεί να ανταλλάχθηκαν κάποια λόγια επι προσωπικού, για παράδειγμα...
Μπορεί επίσης (επειδή παιχτες-δημοσιογράφοι κλπ μιλάνε μεταξύ τους) να είχε πει ο Γεωργίου κάτι σε κάποιον για το Μπόγρη, και ο παίχτης να το μαθε.

Γενικά, σε τέτοιες περιπτώσεις, τείνω να θεωρώ οτι το ζήτημα ειναι προσωπικό και δυσκολα θα έχει σχέση είτε με τα άρθρα του Γεωργίου, είτε με την υποτιθέμενη Ολυμπιακοφροσύνη που ποτέ δεν ειχε ο Μπογρης.


Με επιφύλαξη, επειδή δεν υπάρχει κάπου γραμμένο αλλά μου ελέχθη ότι είχε ειπωθεί στο ραδιόφωνο, ο Γεωργίου είχε αναφερθεί στον Μπόγρη παλιότερα ως "ζιγκολό" και άλλα αντίστοιχα.
Δεν δικαιολογεί αυτό βέβαια καμία τέτοια πράξη, αλλά αλίμονο αν πιστεύουμε ότι έγινε κάτι τέτοιο για "αγωνιστική κριτική"....

Το πώς θα αντιδράσει η ομάδα θα έχει ενδιαφέρον όντως, αλλά προσωπικά θα ήθελα να δωθεί η συνέχεια αν πρέπει από επίσημα όργανα του κράτους και όχι μέσω facebook και "διαρροών"...
nikmamba
'Μπογρης οτι χειρότερο υπάρχει στο Ελληνικό μπασκετ''

Ο Σωτηρης Γεωργιου,πάντα αντικειμενικα κατονομάζει τον Γιωργο Μπογρη ως τον αδυναμο κρικο του Ολυμπιακου.

Περαστικά, λανθασμένη η κινηση του ομως πρέπει να σκεφτεις και εσύ μέσα σου τι λάθος εχεις κανει και εξόργισε ενα παιδι που δεν έχει δώσει ποτε δικαίωμα σε οποια ομάδα και να αγωνίστηκε.

Σε σχολιο κατω απο αναρτηση του γεωργιου για το συμβν υπαρχει αυτο.Αλλα δεν βρισκω καποιο αρθρο του που να το λεει
Coach Periklis
Επειδή γράφω από κινητό δεν μπορώ να το παραθέσω καλύτερα

http://m.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/A1...os.5063637.html

Για μένα , είναι η πιο σωστή αντιμετώπιση από την πλευρά της ΚΑΕ
T.W.Is.M.
Θυμηθηκα σημερα για ενα περιστατικο bullying που ειχα ακουσει πριν καμια 10ρια χρονια στην τοτε εθνικη νεων εις βαρος του Νικ Καλαθη. Ποτε δεν ακουσα ποιοι συμπαιχτες του ηταν οι δραστες, αλλα ποτε δε βγηκε απο το μυαλο μου η υποψια οτι ο ενας ηταν ο Μπογρης. Δεν μπορω να το στηριξω πουθενα, ειναι απλα διαισθηση και μπορει να πεφτω και εντελως εξω και να ηταν παιχτες που δεν ειχαν μελλον στο μπασκετ και με αυτο τον τροπο θελησαν να δειξουν κατι στον Καλαθη, που μονο εκεινοι καταλαβαιναν.
Τελος παντων, το περιστατικο ειναι απαραδεκτο και το κανει ακομα πιο απαραδεκτο η εγκριση των καφρων. Θα ηθελα να ακουσω και την αποψη του Μπογρη, δυστυχως ή ευτυχως δεν εχω ακουσει τι εχει πει ο Γεωργιου που οδηγησαν στο συμβαν(η εκπομπη του ειναι πολυ αργα και απο πραγματα που εχω καταλαβει δε θα μου ηταν και τοσο ευχαριστη σαν υφος), αλλα οπως και να το κανουμε η ενεργεια του παιχτη αποτελει αρνητικη προβολη για την ομαδα και για τον ιδιο προσωπικα και θα επρεπε να υπαρξει καποια τιμωρια.
Ας μην μπερδευουμε αυτη την περιπτωση με τον Παππα παντως. Δεν εχει σχεση ενα επεισοδιο με μεμονωμενο δημοσιογραφο με μια κοντρα εναντιον ενος επαγγελματος.
RipCity
QUOTE (T.W.Is.M. @ Feb 5 2018, 20:41 ) *
Θυμηθηκα σημερα για ενα περιστατικο bullying που ειχα ακουσει πριν καμια 10ρια χρονια στην τοτε εθνικη νεων εις βαρος του Νικ Καλαθη. Ποτε δεν ακουσα ποιοι συμπαιχτες του ηταν οι δραστες, αλλα ποτε δε βγηκε απο το μυαλο μου η υποψια οτι ο ενας ηταν ο Μπογρης. Δεν μπορω να το στηριξω πουθενα, ειναι απλα διαισθηση και μπορει να πεφτω και εντελως εξω και να ηταν παιχτες που δεν ειχαν μελλον στο μπασκετ και με αυτο τον τροπο θελησαν να δειξουν κατι στον Καλαθη, που μονο εκεινοι καταλαβαιναν.
Τελος παντων, το περιστατικο ειναι απαραδεκτο και το κανει ακομα πιο απαραδεκτο η εγκριση των καφρων. Θα ηθελα να ακουσω και την αποψη του Μπογρη, δυστυχως ή ευτυχως δεν εχω ακουσει τι εχει πει ο Γεωργιου που οδηγησαν στο συμβαν(η εκπομπη του ειναι πολυ αργα και απο πραγματα που εχω καταλαβει δε θα μου ηταν και τοσο ευχαριστη σαν υφος), αλλα οπως και να το κανουμε η ενεργεια του παιχτη αποτελει αρνητικη προβολη για την ομαδα και για τον ιδιο προσωπικα και θα επρεπε να υπαρξει καποια τιμωρια.
Ας μην μπερδευουμε αυτη την περιπτωση με τον Παππα παντως. Δεν εχει σχεση ενα επεισοδιο με μεμονωμενο δημοσιογραφο με μια κοντρα εναντιον ενος επαγγελματος.



Εγώ θυμάμαι να χω διαβάσει ότι ήταν ο Μπόγρης πρωταγωνιστής του περιστατικού. Θα προσπαθήσω να το βρω.
akratacity
QUOTE (RipCity @ Feb 5 2018, 22:02 ) *
Εγώ θυμάμαι να χω διαβάσει ότι ήταν ο Μπόγρης πρωταγωνιστής του περιστατικού. Θα προσπαθήσω να το βρω.

Μπορει να θυμασαι ενα ποσταρισμα του Μπογρη εναντια στους ελληνοαμερικανους της εθνικης γενικοτερα. Γιατι και εγω δεν θυμαμαι κατι για το επεισοδιο με τον Καλαθη.
lefpan
QUOTE (T.W.Is.M. @ Feb 5 2018, 21:41 ) *
Θυμηθηκα σημερα για ενα περιστατικο bullying που ειχα ακουσει πριν καμια 10ρια χρονια στην τοτε εθνικη νεων εις βαρος του Νικ Καλαθη. Ποτε δεν ακουσα ποιοι συμπαιχτες του ηταν οι δραστες, αλλα ποτε δε βγηκε απο το μυαλο μου η υποψια οτι ο ενας ηταν ο Μπογρης. Δεν μπορω να το στηριξω πουθενα, ειναι απλα διαισθηση και μπορει να πεφτω και εντελως εξω και να ηταν παιχτες που δεν ειχαν μελλον στο μπασκετ και με αυτο τον τροπο θελησαν να δειξουν κατι στον Καλαθη, που μονο εκεινοι καταλαβαιναν.
Τελος παντων, το περιστατικο ειναι απαραδεκτο και το κανει ακομα πιο απαραδεκτο η εγκριση των καφρων. Θα ηθελα να ακουσω και την αποψη του Μπογρη, δυστυχως ή ευτυχως δεν εχω ακουσει τι εχει πει ο Γεωργιου που οδηγησαν στο συμβαν(η εκπομπη του ειναι πολυ αργα και απο πραγματα που εχω καταλαβει δε θα μου ηταν και τοσο ευχαριστη σαν υφος), αλλα οπως και να το κανουμε η ενεργεια του παιχτη αποτελει αρνητικη προβολη για την ομαδα και για τον ιδιο προσωπικα και θα επρεπε να υπαρξει καποια τιμωρια.
Ας μην μπερδευουμε αυτη την περιπτωση με τον Παππα παντως. Δεν εχει σχεση ενα επεισοδιο με μεμονωμενο δημοσιογραφο με μια κοντρα εναντιον ενος επαγγελματος.

Θεωρώ πως αυτά που γράφεις είναι απαράδεκτα.
Ποτέ δεν άκουσες ποιοί ήταν οι δράστες μιας ΑΞΙΟΠΟΙΝΗΣ ενέργειας, παρ' όλα αυτά κάθεσαι και μας λες τι;
Ότι από τότε σου έχει κολλήσει ότι δράστης ήταν ο Μπόγρης, χωρίς όμως να μπορείς να το στηρίξεις πουθενά.
Έλεος!
Λέμε καμιά λαλακία εδώ μέσα, αλλά όχι και σε θέματα που άπτονται του ποινικού νόμου να θίγουμε ελαφρά τη καρδία υπολήψεις.
Απαράδεκτο. Αγγίζει τα όρια της συκοφαντικής δυσφήμισης.
Νομίζω ότι κι εσύ ο ίδιος δεν έχεις συνειδητοποιήσει τη βαρύτητα των λεγομένων σου, και πως αν το καταλάβεις θα ζητήσεις συγγνώμη.
Reggie Miller #31
Παικτικά δεν έχω ιδιαίτερη εκτίμηση στον Μπόγρη,αυτό βέβαια δεν δίνει το δικαίωμα στον κάθε δημοσιογράφο να μηδενίζει τον κάθε παίκτη,ο οποίος δεν είναι τόσο καλός ή μα τον στοχοποιεί.Όπως φυσικά δεν είναι λύση αυτό που έκανε ο Μπόγρης,δεν το θεωρώ σωστό,αλλά και πάλι δεν ξέρουμε τι έχει γίνει και τι έχει προηγηθεί.

Αν δεν κάνω λάθος ο συγκεκριμένος δημοσιογράφος κατά καιρούς έχει κράξει και την ομάδα και επειδή γενικά δεν μου αρέσει η υποκρισία,πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα πρέπει να γίνει κάτι με όλους αυτούς τους δημοσιογράφους που δεν έχουν καμία
σχέση με το επάγγελμα και το μόνο που κάνουν είναι να προωθούν αυτά που πρέπει,γι αυτό το λόγο δε θα στεναχωρηθώ ιδιαίτερα ούτε για τον συγκεκριμένο ούτε για άλλους.Προσωπικά καταλογίζω πολλά σε αυτό το επάγγελμα,είτε πρόκειται για πολιτικό ρεπορτάζ είτε πρόκειται για αθλητικό.Δεν είναι όλοι ίδιοι,δεν τους τσουβαλιάζω.

Νομίζω πως ο Μπόγρης κακό έκανε περισσότερο στον ίδιο,αλλά ας περιμένουμε να δούμε τι έχει γίνει,επειδή από το πρωί έχω διαβάσει διάφορα,από το ότι μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο δαρμένος και ότι ήτνα κι άλλοι παίκτες μέχρι ότι τον έβρισε και του τράβηξε το αυτί...
lefpan
QUOTE (akratacity @ Feb 5 2018, 22:12 ) *
Μπορει να θυμασαι ενα ποσταρισμα του Μπογρη εναντια στους ελληνοαμερικανους της εθνικης γενικοτερα. Γιατι και εγω δεν θυμαμαι κατι για το επεισοδιο με τον Καλαθη.

Ακριβώς αυτό, και μόνο.
stefkorner
QUOTE (T.W.Is.M. @ Feb 6 2018, 03:41 ) *
Ας μην μπερδευουμε αυτη την περιπτωση με τον Παππα παντως. Δεν εχει σχεση ενα επεισοδιο με μεμονωμενο δημοσιογραφο με μια κοντρα εναντιον ενος επαγγελματος.


βασικα η περιπτωση παππα με χειροδικιες και τραμπουκισμους δεν εχει σχεση ! αυτο μαλλον θα επρεπε να αναφερεται πρωτο..
T.W.Is.M.
QUOTE(lefpan @ Feb 5 2018, 22:23 ) *
Θεωρώ πως αυτά που γράφεις είναι απαράδεκτα.
Ποτέ δεν άκουσες ποιοί ήταν οι δράστες μιας ΑΞΙΟΠΟΙΝΗΣ ενέργειας, παρ' όλα αυτά κάθεσαι και μας λες τι;
Ότι από τότε σου έχει κολλήσει ότι δράστης ήταν ο Μπόγρης, χωρίς όμως να μπορείς να το στηρίξεις πουθενά.
Έλεος!
Λέμε καμιά λαλακία εδώ μέσα, αλλά όχι και σε θέματα που άπτονται του ποινικού νόμου να θίγουμε ελαφρά τη καρδία υπολήψεις.
Απαράδεκτο. Αγγίζει τα όρια της συκοφαντικής δυσφήμισης.
Νομίζω ότι κι εσύ ο ίδιος δεν έχεις συνειδητοποιήσει τη βαρύτητα των λεγομένων σου, και πως αν το καταλάβεις θα ζητήσεις συγγνώμη.


Ποιο ειναι το ποινικο; Οτι σε καποια αποστολη εθνικης νεων καποιοι παιχτες δε συμπεριφερθηκαν καλα σε ενα συμπαιχτη τους; Αξιοποινο ειναι εντος της ομαδας, θα μπορουσε δηλαδη ο δραστης να μην κληθει ξανα στην εθνικη.
Οπως ειδες και απο τα επομενα ποστ, υπηρχαν καποιες δηλωσεις τοτε του παιχτη για τους ομογενεις απο τις ΗΠΑ παιχτες. Ισως αυτο επηρεασε την αποψη που σχηματισα τοτε. Δραστης θα μπορουσε να ειναι ο οποιοσδηποτε, αλλα οταν καποιος κανει μια δημοσια τοποθετηση, αυτη δημιουργει μια υποψια παραπανω.

Εγω να υποθεσω οτι θα ειχες την ιδια ευαισθησια οταν ο Μπογρης επαιζε στον Παναθηναικο ή στον ΠΑΟΚ;
RipCity
QUOTE (akratacity @ Feb 5 2018, 21:12 ) *
Μπορει να θυμασαι ενα ποσταρισμα του Μπογρη εναντια στους ελληνοαμερικανους της εθνικης γενικοτερα. Γιατι και εγω δεν θυμαμαι κατι για το επεισοδιο με τον Καλαθη.


QUOTE
ΥΓ: Μολονότι στην εποχή της νεανικής αθωότητας ή... ενοχής του, ο Μπόγρης μπλέχτηκε -με την ανοχή του Σιγάλα και της ΕΟΚ- σε εκείνη την υπόθεση των εσωτερικών καυγάδων και του τσακωμού με τον Καλάθη (στο Ευρωμπάσκετ Νέων Ανδρών του 2008 στη Ρίγα, παρόντος επίσης και του Μιχάλη Τσαϊρέλη), νομίζω πως ο πανδαμάτωρ χρόνος έχει γιατρέψει τις πληγές. Συναντήθηκαν άλλωστε και συμβίωσαν επί δυο σεζόν (2009-11) στον Παναθηναϊκό και σε τελική ανάλυση, εάν ο Καλάθης του κρατάει ακόμη μούτρα, την Τρίτη το πρωί που θα ανέβουν μαζί στο λεωφορείο για το Καρπενήσι, μπορεί να του δώσει μια αγκαλιά, να κάνει μαζί του ένα high five και να του ψιθυρίσει στο αυτί, "μωρό μου σόρι"!!!


http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...os-kai-oi-mlkes

Και δε το είχα διαβάσει από αυτό το άρθρο αλλά σε κάποιο άλλο που δε το βρίσκω τώρα. Θυμήθηκα μάλιστα πως είχα διαβάσει πως του χαν ρίξει και κάτι ψιλές του Καλάθη.
lefpan
QUOTE (T.W.Is.M. @ Feb 5 2018, 22:51 ) *
Ποιο ειναι το ποινικο; Οτι σε καποια αποστολη εθνικης νεων καποιοι παιχτες δε συμπεριφερθηκαν καλα σε ενα συμπαιχτη τους; Αξιοποινο ειναι εντος της ομαδας, θα μπορουσε δηλαδη ο δραστης να μην κληθει ξανα στην εθνικη.
Οπως ειδες και απο τα επομενα ποστ, υπηρχαν καποιες δηλωσεις τοτε του παιχτη για τους ομογενεις απο τις ΗΠΑ παιχτες. Ισως αυτο επηρεασε την αποψη που σχηματισα τοτε. Δραστης θα μπορουσε να ειναι ο οποιοσδηποτε, αλλα οταν καποιος κανει μια δημοσια τοποθετηση, αυτη δημιουργει μια υποψια παραπανω.

Εγω να υποθεσω οτι θα ειχες την ιδια ευαισθησια οταν ο Μπογρης επαιζε στον Παναθηναικο ή στον ΠΑΟΚ;

Αγαπητέ φίλε, το ποινικό, που λες, είναι το bullying που αναφέρεις ενάντια στον Καλάθη. Αλλά όχι μόνο αυτό.
Έχεις ακούσει για κάποιο αδίκημα που λέγεται δυσφήμιση (απλή ή συκοφαντική);
Όποιος με οποιονδήποτε τρόπο ενώπιον τρίτων ισχυρίζεται ή διαδίδει για κάποιον άλλον γεγονός που μπορεί να βλάψει την τιμή ή την υπόληψή του τιμωρείται με φυλάκιση μέχρι δύο ετών ή με χρηματική ποινή (απλή δυσφήμιση). Αν το γεγονός είναι ψευδές και ο υπαίτιος γνώριζε ότι αυτό είναι ψευδές τιμωρείται με φυλάκιση τουλάχιστον τριών μηνών μέχρι πέντε ετών. Μαζί με τη φυλάκιση μπορεί να επιβληθεί και χρηματική ποινή. Μπορεί επίσης να επιβληθεί και στέρηση των πολιτικών δικαιωμάτων. (Ποινικός Κώδικας άρθρα 362-363).

Βέβαια, για να γίνουν αυτά, θα πρέπει να σου κάνει μήνυση ο Μπόγρης, που δεν νομίζω να διαβάζει τι γράφουμε εδώ μέσα, αλλά κατάλαβες τώρα ποιό είναι το ποινικό; Ακόμα και αλήθεια να είναι το γεγονός που λες πως άκουσες, από τη στιγμή που μας το αραδιάζεις εδώ μέσα και αυτό βλάπτει την τιμή και την υπόληψη του άλλου, τότε τιμωρείσαι τουλάχιστον με τρεις μήνες φυλάκιση.
Για να σε προστατέψω στα λέω αυτά, γιατί φαίνεται ότι ανοίγεις το στόμα σου χωρίς να νοιώθεις τις συνέπειες.
Περιορίσου, λοιπόν, στα του φόρουμ και άφησε τις διαδόσεις.

Εξ άλλου, δεν κατάλαβα καν γιατί το ανέφερες αυτό το γεγονός το προ 10ετίας; Ήθελες με αυτό να δείξεις τι παλιοχαρακτήρας είναι ο Μπόγρης και ότι ο Γεωργίου έχει δίκιο; Γιατί δεν περιμένεις πρώτα να δούμε τι θα πει ο ίδιος ο Μπόγρης. Τι εξήγηση θα δώσει;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.