Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Επικαιρότητα 2017-18
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
Zoys
Η πρώτη εμφάνιση της ομάδας του Ολυμπιακού μπροστά στο κοινό του είναι στο αυριανό μεγάλο φιλικό προς τιμήν του Dusan Ivkovic απέναντι στην ομάδα επίλεκτων star που θα τιμήσει την τελευταία παρουσία του μεγάλου Ντούντα στους πάγκους.

Προσωπικά ανυπομονώ για το παιχνίδι αυτό καθώς είναι μεγάλη τιμή και για τον Ολυμπιακό ο Ivkovic να κλείνει την καριέρα του στο ΣΕΦ και στην ομάδα με την οποία κατέκτησε δύο Ευρωπαϊκά τρόπαια ενώ επίσης στο Φάληρο θα βρεθούν πολλές σπουδαίες προσωπικότητες του μπάσκετ και όχι μόνο για να τιμήσουν το αντίο του "Σοφού".

Reggie Miller #31
Εντάξει καλή φάση νομίζω πως είναι,η ομάδα αναγνωρίζει έναν άνθρωπο που πρόσφερε επιτυχίες στην ομάδα,ασχέτως αν κάποιοιο διαφωνούμε σε ορισμένα πράγματα,το αποτέλεσμα είναι πως με τον Ντούντα πήραμε 2 ευρωλίγκες...
Κρίμα που δεν θα είναι και ο Ρίβερς αύριο,αλλά και αρκετοί από το 97...
Πάντως θα είναι αρκετές προσωπικότητες του αθλητισμού και αυτό είναι καλό και για την ομάδα...
Neondreamer
Θα μπορούσε κάποιος να αναφέρει τους συμμετέχοντες στην ομάδα των "Ivkovic Stars";

Γνωρίζουμε αν θα παραστεί και ο Ομπράντοβιτς;
Zoys
QUOTE(Neondreamer @ Sep 19 2017, 21:18 ) *
Θα μπορούσε κάποιος να αναφέρει τους συμμετέχοντες στην ομάδα των "Ivkovic Stars";

Γνωρίζουμε αν θα παραστεί και ο Ομπράντοβιτς;

Σλούκας, Μπογκντάνοβιτς, Μαριάνοβιτς, Κάλινιτς, Eρτέλ, Μάρκοβιτς, Τεόντοσιτς, Οσμάν, Ζήσης, Κορκμάζ, Άντιτς, Χάινς, Χριάπα και Σάριτς.

To Sport24 λέει θα είναι καλεσμένος του Ivkovic, αλλά δεν έχω δει κάτι επίσημο από την ΚΑΕ.
Reggie Miller #31
Ο ΠΑΟΚ ανέβασε μια φωτό από Γλυφάδα με Ζέλικο,Ζντοβτς,Πρέλεβιτς και Πάσπαλι,άρα παίζει να είναι και αυτοί αύριο...
T.W.Is.M.
QUOTE(Neondreamer @ Sep 19 2017, 21:18 ) *
Θα μπορούσε κάποιος να αναφέρει τους συμμετέχοντες στην ομάδα των "Ivkovic Stars";

Γνωρίζουμε αν θα παραστεί και ο Ομπράντοβιτς;


Γκαλης, Σιγαλας, Φανης Χριστοδουλου, Λεβινγκστον, Φασουλας, Δημητρης Παπανικολαου, Γουιλι Αντερσον, Μπουρουσης και ο Ατσα Πετροβιτς ως αντιπροσωπος του Ντραζεν.
smiley.gif

Αφου θα ερθει ο κι ο Τζοκοβιτς, γιατι να μη φερουμε και το Γιανικ Νοα, που εχει και πιο στενη σχεση με το αθλημα; 69.gif
Varvos
τεραστια συγκινηση που θα ξαναδω το Ζαρκο στο ΣΕΦ
νομιζω απο τοτε που σταματησε το μπασκετ δεν ειχε ξαναερθει

τεραστια απογοητευση που σ ενα τετοιο ματς το γηπεδο απ οτι φαινεται θα ναι μισογεματο/μισοαδειο
rankin
Θα ειμαι και εγώ εκεί... το σκέφτηκα, το ξανασκέφτηκα και τελικά το αποφάσισα...

Προσωπικά το βρίσκω πολυ καλό που θα δώσουν το παρών ακόμα και αιώνιοι αντίπαλοι οπως ο Ομπράντοβιτς. Ο αθλητισμός υποτίθεται πως ενώνει και δε βρίσκω λόγο να μην χειροκροτήσω όποιον μας κάνει την τιμή και εμφανιστεί απόψε..



Nemesakos
To πρωί ανέβηκε μια είδηση που δεν μάρεσε καθόλου...

Έλεγε ότι το ΝΒΑ απαγόρευσε στους NBAers να αγωνιστούν σε αυτό το φιλικό. Δεν ξέρω αν έχει βγάλει κάποια ανακοίνωση ο Ολυμπιακός, πάντως είναι παρα πάρα πάρα πολύ κρίμα να μην παίξουν...
Zoys
QUOTE(Nemesakos @ Sep 20 2017, 15:33 ) *
To πρωί ανέβηκε μια είδηση που δεν μάρεσε καθόλου...

Έλεγε ότι το ΝΒΑ απαγόρευσε στους NBAers να αγωνιστούν σε αυτό το φιλικό. Δεν ξέρω αν έχει βγάλει κάποια ανακοίνωση ο Ολυμπιακός, πάντως είναι παρα πάρα πάρα πολύ κρίμα να μην παίξουν...

Link;
Nemesakos
QUOTE (Zoys @ Sep 20 2017, 15:34 ) *
Link;


πηγη

ελπίζω απλά να είναι ένα πολύ κακόγουστο αστείο του site... Θα είμαι και γω το βράδυ εκεί. Είναι λίγες οι φορές που μπορείς να δεις τόσα αστέρια μαζεμένα σε ένα σημείο...
drunk guy
QUOTE(Nemesakos @ Sep 20 2017, 15:37 ) *
πηγη

ελπίζω απλά να είναι ένα πολύ κακόγουστο αστείο του site... Θα είμαι και γω το βράδυ εκεί. Είναι λίγες οι φορές που μπορείς να δεις τόσα αστέρια μαζεμένα σε ένα σημείο...

καλα οτι να ναι το sdna κακως εδωσα και κλικ.Χαρακτηριστικά αναφέρει

"Συγκεκριμένα, οι παίκτες που αγωνίζονται σε ομάδες του ΝΒΑ (Μπογκντάνοβιτς, Σάριτς, Μαριάνοβιτς, Κορκμάζ) θα βρίσκονται στο ΣΕΦ, αλλά δεν θα παίξουν στο φιλικό λόγω... «μαγικού κόσμου».

Αργά το βράδυ της Τρίτης (19/9) υπήρξε επικοινωνία με τις ομάδες των παικτών και οι διοργανωτές ενημερώθηκαν πως, παρά τη σύμφωνη γνώμη των ομάδων για συμμετοχή των παικτών, το ίδιο το ΝΒΑ σήκωσε απαγορευτικό! Έτσι, οι τέσσερις παίκτες θα παρακολουθήσουν το παιχνίδι από την άκρη του πάγκου. "

ο τεοντοσιτς και ο οσμαν δηλαδη δε παιζουν στο nba?
Coach Periklis
#ThankYouDuda 56.gif 41.gif 77.gif
pan24
Ωραιο παιχνιδακι σαν all star.Προφανως δεν μπορουν να βγουν συμπερασματα για κανεναν παικτη
Σε ολο το πρωτο ημιχρονο δεν επαιξαν καθολου μπογκντανοβιτς,τεοντοσιτς,μαριανοβιτς, οσμαν οποτε το απαγορευτικο απο nba εν μερει ισχυει
Μονο οι παικτες των sixers(saric,korkmaz) παιζουν
Reggie Miller #31
Βλέπεις όλους αυτούς τους παλαίμαχους και σε πιάνει ανατριχίλα και όχ μόνο για αυτούς που έπαιξαν στον Ολυμπιακό...
Θα ήθελα και Ρίβερς ρε γαμώτο να γίνει χαμός,πάντως Παπανικολάου και Φασούλας ήταν παρόντες smiley.gif

Μπράβο σε αυτούς που γιούχαραν τους κατεστραμμένους που έβρισαν Ιτούδη και Ομπράντοβιτς... bball.gif
T.W.Is.M.
Ενταξει, το ματς πρεπει να ηταν γιορτη, πιο καταλληλο για τον Ιουνιο μετα τους τελικους παρα για το Σεπτεμβριο σε περιοδο προετοιμασιας 2,5 εβδομαδες πριν το πρωτο ντερμπι της χρονιας και 3 εβδομαδες πριν ξεκινησει η Ευρωλιγκα.
Ευχαριστουμε τον Ντουσαν Ιβκοβιτς για την προσφορα του στο μπασκετ και τον Ολυμπιακο(και οχι μονο). Με ολα τα προτερηματα και τα ελαττωματα που εχει θα ηθελα πολυ να ακουγα την αποψη του για πραγματα που θα συμβαινουν στο μελλον στο ευρωπαικο μπασκετ(αγωνιστικα παντα).
Varvos
Κλάμα μαζί με τον πατέρα μου μόλις μπήκε ο Ζάρκο στην παρουσίαση. Δυο ΣΕΦ θα πρεπε να γεμίσουν για αυτόν και τον Ντουντα αλλά ας οψεται η ολυμπιακη οπαδικη κατρακύλα του σήμερα. Τουλάχιστον όσοι ήρθαν ήταν σωστοί με εξαίρεση τους 20 ηλίθιους που "κατέκλυσαν" το πεταλο

rankin
Θα το ηθελα πιο show το σημερινό.
Δε μιλάω για το αγωνιστικό σκέλος, που ηταν χαβαλες, αλλα για την διοργάνωση.
Ήθελα καλυτερα βιντεάκια, λέιζερ, φωτα κλπ. Πιο ΝΒΑ ατμόσφαιρα.
Ηταν καπως ... Ταπεινό το σκηνικό.

Επίσης, οι οργανωμένοι προφανώς και επέλεξαν την αποχή (εκτος απο λίγους τσαρλατάνους). Υπαρχει εξηγηση για αυτό;
Χαλαστηκαν που ηρθε ο Ομπραντοβιτς με τον Ιτουδη να υποκλιθούν στο μεγαλείο του Ντούντα;
Τι να πω... Κρίμα που στο 2017 κουβαλάει ακόμα κόσμος τέτοια μυαλά.
Απο την άλλη, επεσε κραξιμο απο όλους τους υπολοίπους.

Anyway. Καλό ηταν. Πολυ χαλαρό βέβαια αγωνιστικά. Δε χαρήκαμε και μπασκετ δηλαδή, αλλα καταλαβαίνω οτι ο σκοπός ηταν διαφορετικός.

Σημειολογικά, οταν ο Ντουντα εκατσε στο παγκο του Ολυμπιακού για το τελευταίο λεπτό, ηταν στο παρκέ ολοι οι παίχτες της Κωνσταντινούπολης, συν το Ζήση και τον Μιλουτίνοφ. Λαζαρος- Κεσελι - Χαινς - Σλουκας - Ζησης και Σπαν- Μαντζαρης- Παπανικολαου - Πριντεζης - Μιλουτινοφ

Ελλειπαν ο Έισι και ο Ντανστον (και ο Αντιτς που ομως ηταν εκει).
Ελλειπε και ο Γκετσεβιτσιους με τον υπαρχηγό Βασιλοπουλο
jazz thrilos
Πολύ καλή η εκδήλωση, συγκίνηση και αισιοδοξία για το μέλλον καθότι ο Ολυμπιακός με τέτοιες εκδηλώσεις δείχνει οτι παίρνει σοβαρά το μέγεθος και το brand name της ομάδας.

Για το θέμα των οργανωμένων, μόνο χαρά μου προξένησε το άδειο πέταλο γιατί απλά επιβεβαιώνεται οτι οι τύποι δεν έχουν και ούτε είχαν ποτέ σχέση ουσιαστική με το άθλημα και τον μπασκετικό Ολυμπιακό. Μόνο κακό κάνουν που θα εξαφανιστεί με την μετακόμιση σε μικρότερο και καλύτερο γήπεδο όπου όλα τα εισιτήρια θα είναι διαρκείας (φτηνά όμως rolleyes.gif )

Τέλος, ξέρω είναι εντελώς άστοχο μετα απο ένα τέτοιου είδους παιχνίδι, αλλά ο Μακλίν μου φάνηκε εξαιρετικός απο μέση και μακρινή απόσταση. Πολλά πολλά χρόνια είχαμε να το δούμε αυτό απο σέντερ της ομάδας μας. Πιστεύω οτι θα αποδειχθεί εξαιρετική προσθήκη. Άντε, ας μην συνεχίσω εντυπώσεις για τους παίχτες γιατί είναι και νωρίς και το ματς δεν προσφέρεται.

Ευχαριστούμε για όλα γίγαντα Ντούντα!
rankin
QUOTE(jazz thrilos @ Sep 21 2017, 12:47 ) *
Πολύ καλή η εκδήλωση, συγκίνηση και αισιοδοξία για το μέλλον καθότι ο Ολυμπιακός με τέτοιες εκδηλώσεις δείχνει οτι παίρνει σοβαρά το μέγεθος και το brand name της ομάδας.

Για το θέμα των οργανωμένων, μόνο χαρά μου προξένησε το άδειο πέταλο γιατί απλά επιβεβαιώνεται οτι οι τύποι δεν έχουν και ούτε είχαν ποτέ σχέση ουσιαστική με το άθλημα και τον μπασκετικό Ολυμπιακό. Μόνο κακό κάνουν που θα εξαφανιστεί με την μετακόμιση σε μικρότερο και καλύτερο γήπεδο όπου όλα τα εισιτήρια θα είναι διαρκείας (φτηνά όμως rolleyes.gif )

Τέλος, ξέρω είναι εντελώς άστοχο μετα απο ένα τέτοιου είδους παιχνίδι, αλλά ο Μακλίν μου φάνηκε εξαιρετικός απο μέση και μακρινή απόσταση. Πολλά πολλά χρόνια είχαμε να το δούμε αυτό απο σέντερ της ομάδας μας. Πιστεύω οτι θα αποδειχθεί εξαιρετική προσθήκη. Άντε, ας μην συνεχίσω εντυπώσεις για τους παίχτες γιατί είναι και νωρίς και το ματς δεν προσφέρεται.

Ευχαριστούμε για όλα γίγαντα Ντούντα!

Οντως το παιχνίδι δε προσφέρεται για συμπεράσματα.
Ο Μακλιν νομίζω οτι πάντα το ειχε το σουτάκι. Μου φάνηκε ομως οτι εχει λιγα εξτρα κιλάκια... ισως να ηταν ιδέα μου, αλλά καθόμουν αρκετά μπροστά.

Επίσης μου άρεσε ο Αρσενόπουλος. Γεροδεμένο παιδί και μπασκετικό.
ο Ρομπερτς αντιθετα μου φάνηκε μισοριξιά. Ασε που έχει φάτσα άραβα. Τον ηθελα πιο west side
O Τομπσον, απαξ και βρει ρυθμό, νομίζω οτι το χει....
Ο Μπογρης... οκ..... ουτε μπάσιμο
Ilias7
Το χθεσινό παιχνίδι προς τιμήν του Ντούσαν Ίβκοβιτς ήταν το πρώτο που γίνετε στην ιστορία του μπασκετικού Ολυμπιακού για να τιμήσει κάποιο πρόσωπο του παρελθόντος.Αυτό από μόνο του το κάνει ιστορικό γεγονός.

Όσοι ήμασταν χθες στο γήπεδο σίγουρα νιώσαμε συγκίνηση για το Ντούντα,δέος και ανατριχίλα για όλους τους καλεσμένους διότι μιλάμε για κάποια από τα κορυφαία ονόματα του Ευρωπαϊκού μπάσκετ αλλά βρήκαμε και την ευκαιρία να χειροκροτήσουμε παλιές δόξες της ομάδας που μας έχουν χαρίσει πολύ μεγάλες χαρές στο παρελθόν όπως ο Πάσπαλιε,ο Τάρλατς και ο Φασούλας.

Το 95% του χθεσινού κόσμου που βρέθηκε στο γήπεδο ήταν καθαρά μπασκετικό κοινό που ήρθε να χαρεί τη γιορτή και να χειροκροτήσει όλα αυτά τα μεγάλα ονόματα που έχουν γράψει ιστορία στο άθλημα.Οι υπόλοιποι απλά δεν έχουν ιδέα από μπάσκετ αλλά και από την ιστορία του Ευρωπαϊκού μπάσκετ.Φυσικά θα ήταν πολύ καλό για την ομάδα να μη ξαναπατούσαν το πόδι τους στο ΣΕΦ διότι μόνο κακό κάνουν.

Ο όποιος πάγος μπορεί να είχε προκύψει στην υπόθεση Σλούκα σε ότι είχε να κάνει με το κόσμο νομίζω έσπασε χθες. Αργά ή γρήγορα θα επιστρέψει στην ομάδα.

Η κίνηση του Σφαιρόπουλου ένα λεπτό πριν από το τέλος του παιχνιδιού δείχνει για ακόμα μια φορά το ήθος.Δε θα μιλήσω για προπονητικά στοιχεία, αλλά μιλάμε για έναν άνθρωπο πολύ σοβαρό,ευγενικό,αξιοπρεπή,δουλευταρά που πάντα δείχνει το ήθος του που τιμάει και σέβεται την ομάδα. Πλέον του αξίζει και ένας Ευρωπαϊκός τίτλος όπου του το εύχομαι να είναι με την ομάδα μας.

Καλό θα ήταν να γίνουν κι άλλες εκδηλώσεις από την ομάδα για να τιμήσει πρόσωπα του παρελθόντος όπου έχουν χαρίσει μεγάλες χαρές και έχουν γράψει ιστορία με την ομάδα.Δεν είναι ανάγκη να είναι της ίδιας μεγάλης έκτασης,αλλά όλοι θα θέλαμε να χειροκροτήσουμε το Ρίβερς,το Ταρλατς,το Πάσπαλιε, κλπ κλπ.
rankin
QUOTE(Ilias7 @ Sep 21 2017, 16:36 ) *
Η κίνηση του Σφαιρόπουλου ένα λεπτό πριν από το τέλος του παιχνιδιού δείχνει για ακόμα μια φορά το ήθος.Δε θα μιλήσω για προπονητικά στοιχεία, αλλά μιλάμε για έναν άνθρωπο πολύ σοβαρό,ευγενικό,αξιοπρεπή,δουλευταρά που πάντα δείχνει το ήθος του που τιμάει και σέβεται την ομάδα. Πλέον του αξίζει και ένας Ευρωπαϊκός τίτλος όπου του το εύχομαι να είναι με την ομάδα μας.


Ο Σφαιρόπουλος ηταν κοντά στο ευρωπαϊκό, έστω και ως βοηθός, αλλά του το στέρησε ο Ντούντα.... smiley.gif

QUOTE(Ilias7 @ Sep 21 2017, 16:36 ) *
Καλό θα ήταν να γίνουν κι άλλες εκδηλώσεις από την ομάδα για να τιμήσει πρόσωπα του παρελθόντος όπου έχουν χαρίσει μεγάλες χαρές και έχουν γράψει ιστορία με την ομάδα.Δεν είναι ανάγκη να είναι της ίδιας μεγάλης έκτασης,αλλά όλοι θα θέλαμε να χειροκροτήσουμε το Ρίβερς,το Ταρλατς,το Πάσπαλιε, κλπ κλπ.


Ο Ριβερς, εντάξει, ο άνθρωπος στη Ρώμη μας πήρε στη πλάτη του, αλλά δε ξέρω αν απέκτησε ποτέ το δέσιμο με την ομάδα.
Ο Τάρλατς, ειναι σάρκα απο την σάρκα μας. Δεν ηταν ομως ποτέ ο μέγας παίχτης ή ηγέτης. Δεν έχει προσφέρει ουτε το 1/1000 αυτών που έδωσε και δίνει ο Τόμιτς.
Ο Πάσπαλι, ναι, μάλιστα, ηταν εκεί στην αρχή, ειχε τεράστια συμβολή στο ξεκίνημα αυτου που ονομάζουμε συγχρονος μπασκετικός Ολυμπιακός, αλλά μας τα χάλασε ολα οταν άλλαξε φανέλα.... Όχι οτι δεν τον έχουμε ακόμα στη καρδιά μας. Ηταν ο πρώτος μεγάλος ήρωας του μπασκετικού Ολυμπιακού, αλλά υπάρχει αυτό το "αλλά"....

Θα μπορούσε να γινόταν μια μαζική βράβευση ολων των μεγάλων μαζί, αυτών που αναφέρεις, αλλά και του Φασούλα, του Έντι, του Ιωαννίδη (γιατί οχι), του Σιγάλα, να καλούσαμε τον γιο του ΜΕΓΙΣΤΟΥ Φορντ, τον Αργύρη (που ηταν χθες με πατερίτσες... κάπου θα σπάστηκε ο αρχοντας).
Γενικά θα μπορούσε να γινόταν μια βράβευση της ομάδας του 90. Συνολικά. Οχι μονο ενός παίχτη, αλλά πολλών μαζί συν ενα φόρο τιμής σε όσους χάθηκαν και δεν ειναι πια κοντά μας, τον Αλφόνσο, τον Βελπ, τον ΡΟΪ!

** Α ρε Ρόι... Τι τεράστιος παιχτούρας ήσουν....
Reggie Miller #31
QUOTE(rankin @ Sep 21 2017, 18:36 ) *
Ο Σφαιρόπουλος ηταν κοντά στο ευρωπαϊκό, έστω και ως βοηθός, αλλά του το στέρησε ο Ντούντα.... smiley.gif



Ο Ριβερς, εντάξει, ο άνθρωπος στη Ρώμη μας πήρε στη πλάτη του, αλλά δε ξέρω αν απέκτησε ποτέ το δέσιμο με την ομάδα.
Ο Τάρλατς, ειναι σάρκα απο την σάρκα μας. Δεν ηταν ομως ποτέ ο μέγας παίχτης ή ηγέτης. Δεν έχει προσφέρει ουτε το 1/1000 αυτών που έδωσε και δίνει ο Τόμιτς.
Ο Πάσπαλι, ναι, μάλιστα, ηταν εκεί στην αρχή, ειχε τεράστια συμβολή στο ξεκίνημα αυτου που ονομάζουμε συγχρονος μπασκετικός Ολυμπιακός, αλλά μας τα χάλασε ολα οταν άλλαξε φανέλα.... Όχι οτι δεν τον έχουμε ακόμα στη καρδιά μας. Ηταν ο πρώτος μεγάλος ήρωας του μπασκετικού Ολυμπιακού, αλλά υπάρχει αυτό το "αλλά"....

Θα μπορούσε να γινόταν μια μαζική βράβευση ολων των μεγάλων μαζί, αυτών που αναφέρεις, αλλά και του Φασούλα, του Έντι, του Ιωαννίδη (γιατί οχι), του Σιγάλα, να καλούσαμε τον γιο του ΜΕΓΙΣΤΟΥ Φορντ, τον Αργύρη (που ηταν χθες με πατερίτσες... κάπου θα σπάστηκε ο αρχοντας).
Γενικά θα μπορούσε να γινόταν μια βράβευση της ομάδας του 90. Συνολικά. Οχι μονο ενός παίχτη, αλλά πολλών μαζί συν ενα φόρο τιμής σε όσους χάθηκαν και δεν ειναι πια κοντά μας, τον Αλφόνσο, τον Βελπ, τον ΡΟΪ!

** Α ρε Ρόι... Τι τεράστιος παιχτούρας ήσουν....


Δεν είχε γίνει πέρσι ή πρόπερσι μια βράβευση της ομάδας δεκαετίας 70 ή κάτι τέτοιο;;;
Θυμάμαι σε ένα ματς,νομίζω Ευρωλίγκας,που είχαν βραβευθεί κάποιοι άνθρωποι μεγάλης ηλικίας...
Μπορεί βέβαια να τα μπερδεύω κιόλας,αλλά γενικά είμαι υπέρ της αναγνώρισης ορισμένων ανθρώπων που πραγματικά μας πρόσφεραν 'όμορφες στιγμές...
Ilias7
QUOTE(rankin @ Sep 21 2017, 18:36 ) *
Ο Σφαιρόπουλος ηταν κοντά στο ευρωπαϊκό, έστω και ως βοηθός, αλλά του το στέρησε ο Ντούντα.... smiley.gif



Ο Ριβερς, εντάξει, ο άνθρωπος στη Ρώμη μας πήρε στη πλάτη του, αλλά δε ξέρω αν απέκτησε ποτέ το δέσιμο με την ομάδα.
Ο Τάρλατς, ειναι σάρκα απο την σάρκα μας. Δεν ηταν ομως ποτέ ο μέγας παίχτης ή ηγέτης. Δεν έχει προσφέρει ουτε το 1/1000 αυτών που έδωσε και δίνει ο Τόμιτς.
Ο Πάσπαλι, ναι, μάλιστα, ηταν εκεί στην αρχή, ειχε τεράστια συμβολή στο ξεκίνημα αυτου που ονομάζουμε συγχρονος μπασκετικός Ολυμπιακός, αλλά μας τα χάλασε ολα οταν άλλαξε φανέλα.... Όχι οτι δεν τον έχουμε ακόμα στη καρδιά μας. Ηταν ο πρώτος μεγάλος ήρωας του μπασκετικού Ολυμπιακού, αλλά υπάρχει αυτό το "αλλά"....

Θα μπορούσε να γινόταν μια μαζική βράβευση ολων των μεγάλων μαζί, αυτών που αναφέρεις, αλλά και του Φασούλα, του Έντι, του Ιωαννίδη (γιατί οχι), του Σιγάλα, να καλούσαμε τον γιο του ΜΕΓΙΣΤΟΥ Φορντ, τον Αργύρη (που ηταν χθες με πατερίτσες... κάπου θα σπάστηκε ο αρχοντας).
Γενικά θα μπορούσε να γινόταν μια βράβευση της ομάδας του 90. Συνολικά. Οχι μονο ενός παίχτη, αλλά πολλών μαζί συν ενα φόρο τιμής σε όσους χάθηκαν και δεν ειναι πια κοντά μας, τον Αλφόνσο, τον Βελπ, τον ΡΟΪ!

** Α ρε Ρόι... Τι τεράστιος παιχτούρας ήσουν....


Εγώ δεν είπα να γίνει κάτι ανάλογο με το χθεσινό γιατί δεν είναι και ότι πιο εύκολο, αλλά μπορεί να γίνει μια βράβευση σε κάποιους από αυτούς πχ στο ημίχρονο ενός παιχνιδιού της Ευρωλίγκας. Και επειδή το να γίνει συνολικά σε όλους μαζί δεν είναι και ότι και πιο εύκολο μιας και ο καθένας μπορεί να έχει τις υποχρεώσεις του,μπορεί να γίνει μεμονωμένα για κάποιους παίχτες.Αυτό από μόνο του μπορεί να κάνει ακόμα πιο εμπορικά τα παιχνίδια,αλλά να δουν και οι νεότεροι σε ηλικία παίχτες της ομάδας που έχουν φέρει τίτλους και έχουν δεθεί με την ομάδα.
SteveNashidis
http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...ki.4855038.html

20-9-17
QUOTE
"Ήταν καθαρά θέμα ιατρικό για τον Χάκετ. Δεν ήταν αγωνιστικό ή θέμα συμπεριφοράς. Αν δεν είχε τραυματιστεί θα έμενε στην ομάδα. Οι εισηγήσεις όλων έδειξαν πως υπάρχει μεγάλο ρίσκο τραυματισμού. Επειδή πέρυσι την πατήσαμε και επειδή τα παιχνίδια θα είναι πολλά την εφετινή σεζόν. Η καταπόνηση για τους παίκτες θα είναι μεγαλύτερη και υπήρχε. Ήταν σκληρή απόφαση, αλλά δεν ήταν αγωνιστική, αλλά ιατρική. Αν τραυματιστεί κάποιος μέσα στη χρονιά, είναι τρομερά δύσκολο να βρεις αντικαταστάτη. Δε μπορείς να βρεις ελεύθερο παίκτη στα μέσα της χρονιάς. Δύσκολα θα βρεις ισάξιο παίκτη. έτσι για να μην έχουμε έλλειμμα. Και ο Λοτζέσκι για τον ίδιο λόγο έμεινε ελεύθερος από τον Ολυμπιακό"


http://www.eurohoops.net/el/euroleague-el-...Zisis+Bartzokas

21-9-17
QUOTE
Ο 30χρονος Ιταλός πόιντ γκαρντ (10π. με 2/3δίπ., 1/3τρίπ., 3/4β., 4ρ., 2ασ., 2λ. σε 26:09)


Συγχωρέστε με αν σας πρήζω αλλά αυτό το θέμα θα επαναφέρεται κάθε φορά που θα δίνεται αφορμή. mellow.gif
Stojako
Πρίντεζης λένε με πρόβλημα στην μέση και δεν ταξιδεύει Κρήτη για το τουρνουά.

Ξεκούραση υποπτεύομαι.
firemankostas
QUOTE (rankin @ Sep 21 2017, 00:14 ) *
Θα το ηθελα πιο show το σημερινό.
Δε μιλάω για το αγωνιστικό σκέλος, που ηταν χαβαλες, αλλα για την διοργάνωση.
Ήθελα καλυτερα βιντεάκια, λέιζερ, φωτα κλπ. Πιο ΝΒΑ ατμόσφαιρα.
Ηταν καπως ... Ταπεινό το σκηνικό.

Επίσης, οι οργανωμένοι προφανώς και επέλεξαν την αποχή (εκτος απο λίγους τσαρλατάνους). Υπαρχει εξηγηση για αυτό;
Χαλαστηκαν που ηρθε ο Ομπραντοβιτς με τον Ιτουδη να υποκλιθούν στο μεγαλείο του Ντούντα;
Τι να πω... Κρίμα που στο 2017 κουβαλάει ακόμα κόσμος τέτοια μυαλά.
Απο την άλλη, επεσε κραξιμο απο όλους τους υπολοίπους.

Anyway. Καλό ηταν. Πολυ χαλαρό βέβαια αγωνιστικά. Δε χαρήκαμε και μπασκετ δηλαδή, αλλα καταλαβαίνω οτι ο σκοπός ηταν διαφορετικός.

Σημειολογικά, οταν ο Ντουντα εκατσε στο παγκο του Ολυμπιακού για το τελευταίο λεπτό, ηταν στο παρκέ ολοι οι παίχτες της Κωνσταντινούπολης, συν το Ζήση και τον Μιλουτίνοφ. Λαζαρος- Κεσελι - Χαινς - Σλουκας - Ζησης και Σπαν- Μαντζαρης- Παπανικολαου - Πριντεζης - Μιλουτινοφ

Ελλειπαν ο Έισι και ο Ντανστον (και ο Αντιτς που ομως ηταν εκει).
Ελλειπε και ο Γκετσεβιτσιους με τον υπαρχηγό Βασιλοπουλο


ενα μικρο λαθακι με Ντανστον εκανες..μαλλον Ντορσευ ηθελες να γραψεις, ετσι δεν ειναι rankin?? smile.gif

επισης να αναφερω οσον αφορα τους μεγαλους αυτους παικτες που καποιοι αναφερουν πως ελλειπαν..δεν νομιζω πως ελλειψε κανεις , γτ η γιορτη ηταν για τον Ντουντα. Αν θελαμε να βραβευσουμε ομαδες διαφορων περιοδων και ετων , ισως να επρεπενα καλεσουμε και αλλους.
Ομως επαναλαμβανω η γιορτη ηταν για τον ενα και μοναδικο ΝΤΟΥΝΤΑ
RipCity
Μια κάπως bold πρόβλεψη, αλλά πιστεύω φέτος πρώτος σκόρερ της ομάδας θα είναι ο Milutinov και περιμένω νούμερα ανάλογα του prime Tomic.
Weekendman
QUOTE(Voyager @ Sep 21 2017, 22:57 ) *
http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...ki.4855038.html

20-9-17


http://www.eurohoops.net/el/euroleague-el-...Zisis+Bartzokas

21-9-17


Συγχωρέστε με αν σας πρήζω αλλά αυτό το θέμα θα επαναφέρεται κάθε φορά που θα δίνεται αφορμή. mellow.gif


Η πιο πρακτική λύση μετά από όσα έχει πάθει ο Ολυμπιακός με τραυματισμούς πυρετούς γρίπες, γαστρεντερίτιδες κτλ. Είναι να έφερνες κάποιον όπως τον άνεργο Γκορντον που θα αποδεχόταν τον αναξιοπρεπή ρολό να είναι μόνο για προπονήσεις. Και να απολάμβανε την ζωαρα στην Ελλάδα. Ώστε να τον έχεις σε επιφυλακή. Και να μπει στην ομάδα Αν ο Χακετ δεν τραβαγε. Αφού το να βρεις έναν καλο παίκτη στο μέσο της χρονιάς έχει αποδειχτεί ότι δεν είναι εύκολο. Και με αυτά που έχουμε δει στον Ολυμπιακό να μας λείπει καλυτέρα.

Κατά τα άλλα πες ένα ευχαριστώ στον Γιανγκ, που δεν έχουμε τον Ντανιελο. Άλλα να τι να πω για τον Πατρικ. Αντί για ομοφοβικα σχόλια .Ας εκφράσω εναλλακτικά την άποψη μου. Η ομάδα του 2014-2015 είχε ένα σύνολο ξένων που μάλλον ήταν πολύ καλά παιδιά. Καθώς το πιο άγριο που μπορούσες να περιμένεις ήταν κανένα καλό γκομενάκι από τον Χάντερ η να πάει ο Πέτγουει στον Κιάμο. Και από τους υπόλοιπους είχαμε τον Καβασιλικό και μ....δουλο Ντάνστον ,τον αγαθό γίγαντα με το χαμόγελο της colgate. Τον Λοτζέσκι που περνούσε πολύ χρόνο με την οικογένεια του και στην μπουτίκ του Ολυμπιακού. Τον θρήσκο Ντάρντεν που όταν δεν κακοποιούσε τον Διαμαντίδη στους αγωνιστικούς χώρους ήταν πάντα με την βίβλο στο χέρι. Και φυσικά τον σκληρό ανατολίτη Όλιβερ Λαφαγιετ που τον φαντάζομαι στο σπίτι με φακιόλι. Να απαιτεί από την γυναίκα να έχει ζεστό νερό. Όταν θα έπλενε ο ίδιος τα πιάτα. Ε Λοιπόν ο Πάτρικ Γιανγκ έχει γίνει η παρουσιάζεται τόσο φλώρος. Που η παραπάνω παρέα θα τον απέρριπτε ως πολύ μαλθακό για τα γούστα της. Και για να το προχωρήσω ακόμα πιο πολύ θα προτιμούσε τον Γιοτάμ Χαλπερίν, αν ήταν να βάλουν λίγο σκληράδα η περιπέτεια στην ζωή τους.
SteveNashidis
QUOTE(Weekendman @ Sep 22 2017, 13:17 ) *
Και για να το προχωρήσω ακόμα πιο πολύ θα προτιμούσε τον Γιοτάμ Χαλπερίν, αν ήταν να βάλουν λίγο σκληράδα η περιπέτεια στην ζωή τους.


Φήμες λένε ότι πολλές κοπέλες πηγαίνουν στις προπονήσεις του ΣΕΦ για να ρωτήσουν τον Σφαιρόπουλο αν ξέρει κάποιο "καλό παιδί" να τους γνωρίσει ... smiley.gif
Reggie Miller #31
Αυτός ο Τόμπσον έχουμε πει ότι είναι σουτέρ;; rolleyes.gif
NoExcuses
Μπορουμε να το δούμε καπου;
boumtze-boumtze
Τον Τομπσον δεν τον βλεπω να προλαβαινει την παρελαση...
Stojako
Φιλικό είναι ρε σεις..

Τέλος πάντων τι έκανε;
Reggie Miller #31
QUOTE(boumtze-boumtze @ Sep 22 2017, 22:04 ) *
Τον Τομπσον δεν τον βλεπω να προλαβαινει την παρελαση...


Καλά όχι σε τέτοιο βαθμό!Μάλλον γι αυτό τον αφήνει ο Σφαιρό παραπάνω για να βρει ρυθμό και να βρεθεί με την ομάδα...

Ο Μιλού φαίνεται να έχει δυναμώσει αρκετά και συνεχίζει να είναι καλός,αν και είναι πολύ νωρίς ακόμη για συμπεράσματα κτλ
Weekendman
QUOTE(boumtze-boumtze @ Sep 22 2017, 22:04 ) *
Τον Τομπσον δεν τον βλεπω να προλαβαινει την παρελαση...


Ακόμα και αν δεν ήταν νωρίς. Δεν βλέπω τον Γαμπρό του Πρέλεβιτς να κάνει τέτοιες επικές εμφανίσεις που να καθιστούσε περιττό τον Χόλις. Αν πρέπει να γκρινιάξω. Θα ήταν για την ίδεα του διδύμου Μάντζαρη-Στρέλιενκς. Όχι για την θεωρητική χρήση της. Αφού ο Λετονός έχει έρθει ζεστός από ρολο άσσου στην Εθνική του. Και εμείς έχουμε σύντομα ντέρμπι με ΠΑΟ. όποτε για αυτόν τον λόγο ,θα ήταν μια safe επιλογή για την αρχή της σαιζόν. Αλλα για την πρακτική εφαρμογή της. Με τον Στρέλιενκς να είναι ο παίκτης χωρίς την μπάλα. Αντι να είναι αντίστροφοι οι ρόλοι. Το ευχάριστο απο την άλλη είναι ότι ακόμα και αυτός που τον θεωρούμε τρίτη λύση και κρέας, κάνει ήδη πιο αξιόπιστα σκριν απο ότι μπόρεσε ο Γιανγκ σε όλη την Ολυμπιακή του καριέρα. Και μιλάω για τον Μπόγρη.
Coach Periklis
Ήθελα να το πω κι εγώ για τον Μπόγρη , έδειξε τα απλά βασικά που πρέπει να κάνει το 3ο σεντερ μας

Είδα από 3η περίοδο και μετά

Σπανούλης τρομακτικός , αλλά απ την άλλη έτσι λειτουργεί τώρα που μεγάλωσε , για να μπορεί να βγάζει τις σεζόν

Ποσοστά σε βολές & σουτ στα γνωστά ελληνικά επίπεδα θλίψης . Δε πα να φέρουμε και τον Καρυ
το_καλύτερο_3d
Αν ο coach σφαιροπουλος εχει προαποφασισει πως ο καλύτερος σουτερ του(strelnieks) θα παίζει μόνο ως αλλάγη του σπανούλη τότε το 8λεπτο θα παει σύννεφο...
Και δεν το αξίζει ο συγκεκριμένος παίχτης.
Πρεπει να βρει τρόπο να τους χωρέσει στο ίδιο σχήμα.Ο λετονός ειτε στο 2 ειτε ως ασσος πρέπει να βρει πάνω απο 20 λεπτά συμμετοχής.
Ilias7
Τα παιχνιδια αυτα τα εχουν μεγαλυτερη αναγκη οι παιχτες που εχουν κανει προετοιμασια με την ομαδα,για να βρουν αρχικα ρυθμο και τα πατηματα τους.Και βαση της μεχρι τωρα εικονας αυτοι που θελουν χρονο νομιζω ειναι ο Τομπσον και ο Ρομπερτς.Δυο παιχτες που προερχονται απο το ΝΒΑ.Μακνιλ και Τιλι δειχουν να προσαρμοζονται πιο ευκολα.

Οι παιχτες που προερχονται απο το Ευρωμπασκετ εχουν τουλαχιστον 15 παιχνιδια στα ποδια τους και θα μπουν σταδιακα στα παιχνιδια και στο rotation.Ειναι παιχτες που εχουν ηδη αγωνιστικο ρυθμο.

Θεωρω πως βλεπουμε σχηματα δοκιμων και ειναι απολυτως λογικο για αυτο ειναι αλλωστε αυτα τα παιχνιδια.Δε πιστευω πως δε θα ξεκινανε βασικοι Μαντζαρης και Παπανικολαου.Προβλεπω μαχη Τομπσον και Παπαπετρου για μια θεση.

Γενικα φετος ο εσωτερικος ανταγωνισμος θα ειναι πολυ μεγαλυτερος σε σχεση με τα προηγουμενα χρονια.

Ο Μπογρης θα εχει σταθερο χρονο συμμετοχης στην Α1 μιας και πιστευω οτι θα γινετε το καταλληλο rotation για να περνουν ολοι οι παιχτες ανασες και ειδικα ο Πριντεζης.
firemankostas
καλημερα σας.
Πως σας φανηκε το χθεσινο φιλικο με Αστερα?
εγω νομιζω πως θα δουμε αλλη εικονα φετος. και βασικα ειδα πως ολοι οι παικτες μπορουν να βοηθησουν..
σε γενικες γραμμες για την εποχη εμεινα ικανοποιημενος
SteveNashidis
http://www.sport24.gr/Basket/SpainBasket/t...ga.4859777.html

QUOTE
Στο επίσημο ντεμπούτο του με την φανέλα της Βαλένθια ο Έρικ Γκριν ήταν καθοριστικός στη νίκη με 83-78 επί της Μάλαγα στον πρώτο ημιτελικό του Supercopa, σταματώντας στους 18 πόντους με 6/10 δίποντα, 1/1 τρίποντο και 3/3 βολές, δείχνοντας ότι έχει προσαρμοστεί μία χαρά στο νέο του περιβάλλον.


icon_drunk.gif
Zephyr
O Χόλις θα στρώσει, ποτέ μην φοβάστε παίχτη που βγάζει το ψωμί του με το σουτ του, θα βρει ρυθμό και θα κάνει αυτό που πρέπει. Δείτε και τον Γκριν, μόλις βρέθηκε στο κατάλληλο περιβάλλον (Βαλένθια) και βρήκε ρυθμό, άρχισε τις μεγάλες εμφανίσεις happy.gif !

Ο Στρέλνιεξ θα είναι βασικούρα φέτος και θα παίζει 5αδα με Σπανούλη, εδώ το διαβάσατε πρώτοι tongue.gif !
Σαν second unit στην περιφέρεια το Ρόμπερτς - Μάντζαρης είναι επίσης κομπλέ και αλληλοσυμπληρώνεται.

ΥΓ. Μιλουτίνοφ μας έχει τρελάνει στην κωλοτούμπα, πάει για goatική σεζόν επιπέδου Τάρλατς στα μέσα 90ς
Reggie Miller #31
Όπως είπαμε είναι νωρίς να πούμε το οτιδήποτε,λόγω του ότι τώρα η ομάδα παίζει ολόκληρη,αλλά επειδή ο Αστέρας είναι αποδυναμωμένος πάρα πολύ...

Πάντως εκτός από Μιλού που φαίνεται ότι έχει δουλέψει ακόμα περισσότερο από πέρσι και φαίνεται πως το παιδί έχει φιλοδοξίες και γουστάρει,παράδειγμα προς άλλους δηλαδή,παρατήρησα χθες τον Αγραβάνη να παίζει πιο συγκεντρωμένα και περισσότερο κοντά στο καλάθι.Δεν ξέρω αν είναι γενικότερη εντολή ή έτυχε σε αυτό το ματς,αλλά ελπίζω επιτέλους να ωρίμασε και γενικά να παίζει πιο συγκεντρωμένα.

Ο Ρόμπερτς έδειξε καλά πραγματάκια και ο Τόμπσον φαίνεται πως ακόμα ψάχνεται,να δει τις κινήσεις κτλ
Αυτός που βλέπω να είναι ακόμα χαλαρός και γενικά κάπως στον κόσμο του είναι ο Παπαπέτρου.Μπήκε μέσα και απλά πέρασε και δεν ακούμπησε.Θα πρέπει να προσπαθήσει πάρα πολύ για να κερδίσει χρόνο συμμετοχής,ειδικά από τη στιγμή που μπαίνει μέσα και είναι άοσμος.Μπορεί φέτος να παίζει στη θέση του και να μην έχει τη δικαιολογία της αλλαγής θέσης,αλλά έχει μπροστά του τον Παπανικολάου,ο οποίος κάνει πολλές καλές δουλειές και έχει καλή φυσική κατάσταση,άρα θα πρέπει να δείξει πολλά πράγματα,αλλιώς τον βλέπω να παίζει πάλι 10λεπτα....
yorgos
QUOTE(Zephyr @ Sep 23 2017, 16:28 ) *
O Χόλις θα στρώσει, ποτέ μην φοβάστε παίχτη που βγάζει το ψωμί του με το σουτ του, θα βρει ρυθμό και θα κάνει αυτό που πρέπει. Δείτε και τον Γκριν, μόλις βρέθηκε στο κατάλληλο περιβάλλον (Βαλένθια) και βρήκε ρυθμό, άρχισε τις μεγάλες εμφανίσεις happy.gif !

Ο Στρέλνιεξ θα είναι βασικούρα φέτος και θα παίζει 5αδα με Σπανούλη, εδώ το διαβάσατε πρώτοι tongue.gif !
Σαν second unit στην περιφέρεια το Ρόμπερτς - Μάντζαρης είναι επίσης κομπλέ και αλληλοσυμπληρώνεται.

ΥΓ. Μιλουτίνοφ μας έχει τρελάνει στην κωλοτούμπα, πάει για goatική σεζόν επιπέδου Τάρλατς στα μέσα 90ς

ΠΕριμένω να δω τι αξία θα έχει στο φάντασι ο Μιλού. Ειναι ικανοί να τον έχουν πολύ κατώ από το ΜακΛιν.
RipCity
Πριν την έναρξη της σεζόν καλό θα είναι να γίνει και μια κουβέντα με τον Milutinov για νέο συμβόλαιο. Και πολύ αργήσαμε.
yorgos
QUOTE(RipCity @ Sep 23 2017, 19:34 ) *
Πριν την έναρξη της σεζόν καλό θα είναι να γίνει και μια κουβέντα με τον Milutinov για νέο συμβόλαιο. Και πολύ αργήσαμε.

E καλά, τι νέο συμβόλαιο, θα πάει στους Σπερς ναι ή ναι, έτσι δεν είναι;
Reggie Miller #31
QUOTE(yorgos @ Sep 23 2017, 19:39 ) *
E καλά, τι νέο συμβόλαιο, θα πάει στους Σπερς ναι ή ναι, έτσι δεν είναι;



Καλά αυτό δεν είναι εντελώς σίγουρο,κανε΄ςι δεν ξέρει τι θα αποφασίσουν μέχρι του χρόνου οι Σπερς,αλλά κάποια στιγμή είχε ακουστεί πως ο Ολυμπιακός θα του έκανε πρόταση για ανανέωση...
RipCity
QUOTE (yorgos @ Sep 23 2017, 18:39 ) *
E καλά, τι νέο συμβόλαιο, θα πάει στους Σπερς ναι ή ναι, έτσι δεν είναι;


Και γιατί να πάει τσάμπα και να μη βγάλουμε 1Μ? Κι αν δεν πάει για χ,ψ λόγο τι κάνεις? Κλαις!
yorgos
QUOTE(RipCity @ Sep 23 2017, 20:42 ) *
Και γιατί να πάει τσάμπα και να μη βγάλουμε 1Μ? Κι αν δεν πάει για χ,ψ λόγο τι κάνεις? Κλαις!

O μόνος λόγος να μην πάει παίκτης τέτοιας ηλικίας με τέτοιο κορμί και τέτοια βελτίωση στο ΝΒΑ είναν αν είναι σακάτης (που κακά τα ψέμματα, στον Ολυμπιακό είναι σοβαρό ενδεχόμενο, μακρά η λίστα). Αν είναι καλά, σιγά μην κάτσει να υπογράψει συμβόλαιο. Μια χαρά θα πάρει το καπελάκι του και θα πάει εκεί που φαίνεται να ανήκει.
RipCity
QUOTE (yorgos @ Sep 23 2017, 19:44 ) *
O μόνος λόγος να μην πάει παίκτης τέτοιας ηλικίας με τέτοιο κορμί και τέτοια βελτίωση στο ΝΒΑ είναν αν είναι σακάτης (που κακά τα ψέμματα, στον Ολυμπιακό είναι σοβαρό ενδεχόμενο, μακρά η λίστα). Αν είναι καλά, σιγά μην κάτσει να υπογράψει συμβόλαιο. Μια χαρά θα πάρει το καπελάκι του και θα πάει εκεί που φαίνεται να ανήκει.


Του χρόνου θα διαπραγματευτεί κανονικό συμβόλαιο κι όχι ρούκι κι οι Spurs μπορεί να μην έχουν χώρο για οποιονδήποτε λόγο. Είναι χαζό να το προδικάσουμε ότι θα φύγει και να μην κάνουμε την προσπάθειά μας. Και αν το buyout είναι νορμάλ δεν έχει λόγο να πει όχι. Άλλωστε τα 600κ τα δίνουν οι Spurs.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.