Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Μετεγγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
The Admiral
H περσινη χρονια ηταν πληρως αποτυχημενη για τον Αρη.Αν μπορω να δικαιολογησω τον αποκλεισμο στο κυπελλο απο τον Πανιωνιο μετα τις 2 παρατασεις,γιατι (τοτε) ηταν καλυτερη ομαδα,δεν μπορω να το κανω για τους αλλους 2 στοχους.Αποκλειστηκαμε απο το eurocap απο μια (αδιαφορη,ειχε ηδη αποκλειστει) αστεια ισραηλινη ομαδα και μετα ο Ματσον δηλωνε περηφανος για την προσπαθεια που εκαναν οι παικτες του.Χασαμε με εναν εξισου αστειο τροπο την εξοδο στην Ευρωλιγκα στο τελευταιο παιχνιδι και το φταιξιμο δεν ειναι ουτε του Αργυροπουλου ουτε του Κλαρκ.

Αυτα εννοω οταν λεω οτι ο Ματσον ουτε σεβαστηκε ουτε ανταποκριθηκε στις απαιτησεις της ομαδας.Το να κρατας προπονητη με τετοιες παταγωδεις αποτυχιες,ενω συγχρονως σου δινει την εντυπωση (σε εμενα τουλαχιστο) οτι δεν ειχε ιδεα καθε φορα τι διακυβευοταν,κατα τη γνωμη δειχνει ηττοπαθεια και οχι ιδιαιτερα μεγαλες φιλοδοξιες.

YΓ. Η μη αξιοποιηση των νεαρων παικτων δεν ειναι τοσο εμμονη του Ιταλου οσο η ανικανοτητα του να τους βαλει στο ροτεησιον και να τους "αναπτυξει".Οπως ακριβως και ο Γιαννακης,δε διαφερουν σε αυτο τον τομεα.
scales84
ο ματσον στα 2μιση χρονια που εχει στην ομαδα εχει 2 επιτυχημενες πορειες και μια αποτυχημενη..λογικο λοιπον να δοθει μια δευτερη ευκαιρια...
The Admiral
Δεν ξερω αν "αξιζει" 2η ευκαιρια ο Ματσον (αν και κατα τη γνωμη μου η φετινη πορεια του στον Αρη ηταν για αυτον η 2η του ευκαιρια μετα την αποτυχια του στην Ιταλια),ειμαι σιγουρος ομως οτι τον Αρη δεν τον παιρνει να σπαταλησει και 3η σερι "ευκαιρια" για να βγει στην Ευρωλιγκα.Το θεμα εδω δεν ειναι αν εμπιστευομαστε,σεβομαστε,χτυπαμε φιλικα στην πλατη κτλ. εναν προπονητη,αλλα αν εχει τα φοντα αυτος να βοηθησει την ομαδα.Δεν τα καταφερε φετος εχοντας πληρη στηριξη διοικησης και κοσμου,καλο ροστερ και πλεονεκτημα εδρας.Τι θα αλλαξει του χρονου δηλ. με φτωχοτερο μπατζετ κιολας?

Κι εγω τον συμπαθω τον Ιταλο και χαρηκα οταν επεστρεψε,αλλα η οφθαλμοφανης ανεπαρκεια του στην τακτικη (επιθετικα κυριως),η αδυναμια σωστης αξιοποιησης του ροστερ και τα νεκρα διαστηματα της ομαδας που κοστισαν (ΟΛΑ!) στο ακεραιο δε δικαιολογουσαν σε καμια περιπτωση την παραμονη του.Οταν μαλιστα υπηρχαν στην αγορα καλυτεροι προπονητες (και Ελληνες).
EXPLOITED ARIS
Εγω αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι ποτε εγινε τοσο καλος προπονητης ο Σουλης Μαρκοπουλος.
Η αποψη μου ειναι οτι δεν ειναι κ ασχετος αλλα εμεις του ανεβασαμε το κασε με αυτο το περιβοητο αυτοκαταστροφικο μας τριλεπτο...
Οσο για τον Ματσον...οντως πρεπει να μαθει κανα συστημα γιατι αν αποτυχει η αμυνα μας,το δυνατο μας οπλο,κατι που το ξερουν ολοι κ αυτο πρεπει να του το αναγνωρισουμε,τοτε λοιπον πρεπει να ξεκινησει κ επιθεση να παιρνει μπροστα.Η ευλογη επιθεση ομως!
SteelGandalf
QUOTE(The Admiral @ Jul 21 2009, 14:46 ) *
Δεν ξερω αν "αξιζει" 2η ευκαιρια ο Ματσον (αν και κατα τη γνωμη μου η φετινη πορεια του στον Αρη ηταν για αυτον η 2η του ευκαιρια μετα την αποτυχια του στην Ιταλια),ειμαι σιγουρος ομως οτι τον Αρη δεν τον παιρνει να σπαταλησει και 3η σερι "ευκαιρια" για να βγει στην Ευρωλιγκα.Το θεμα εδω δεν ειναι αν εμπιστευομαστε,σεβομαστε,χτυπαμε φιλικα στην πλατη κτλ. εναν προπονητη,αλλα αν εχει τα φοντα αυτος να βοηθησει την ομαδα.Δεν τα καταφερε φετος εχοντας πληρη στηριξη διοικησης και κοσμου,καλο ροστερ και πλεονεκτημα εδρας.Τι θα αλλαξει του χρονου δηλ. με φτωχοτερο μπατζετ κιολας?

Κι εγω τον συμπαθω τον Ιταλο και χαρηκα οταν επεστρεψε,αλλα η οφθαλμοφανης ανεπαρκεια του στην τακτικη (επιθετικα κυριως),η αδυναμια σωστης αξιοποιησης του ροστερ και τα νεκρα διαστηματα της ομαδας που κοστισαν (ΟΛΑ!) στο ακεραιο δε δικαιολογουσαν σε καμια περιπτωση την παραμονη του.Οταν μαλιστα υπηρχαν στην αγορα καλυτεροι προπονητες (και Ελληνες).


Για το "καλό ρόστερ" θα μου επιτρέψεις να έχω τις αντιρρήσεις μου. Όλη τη χρονιά γκρινιάζαμε ακριβώς γι' αυτό το λόγο. Επειδή δηλαδή όλοι βλέπαμε πως υστερούμε, έναντι του ανταγωνισμού, σε αυτό τον τομέα. Πέρα από μερικούς, ποιοτικούς, παίχτες, μας έλλειπε, για μια ακόμη χρονιά, το βάθος. Αυτό δυστυχώς πληρώσαμε στο τέλος.

Όσο για την επίθεση, δεν έχεις άδικο. Πάρα πολλές φορές πέρσι, εκνευριζόμουν όταν έβλεπα "τακτική" τύπου "μπαμ-μπουμ" και τον Ιταλό να μη κάνει τίποτε από τον πάγκο (λες και αυτές ήταν οι εντολές του προς τους παίχτες). Αλήθεια, πότε ήταν η τελευταία φορά που ΔΕΝ αγωνιζόμασταν με αυτό τον τρόπο; Θυμάται κανείς; Δεν προσπαθώ να δώσω ελαφρυντικά στον Ιταλό, τον οποίο ναι μεν συμπαθώ, αλλά να πω τα πράγματα με το όνομα τους και πάντα με γνώμονα το καλό του Άρη μας.

Μακάρι να δούμε σωστές, επιθετικές, τακτικές φέτος, αλλά πόσο πιθανό είναι κάτι τέτοιο;
EXPLOITED ARIS
Βοηθος προπονητου στη θεση του Βετουλα ποιος θα ειναι;Γιατι μονο ετσι εχουμε μια πιθανοτητα να δουμε καλο επιθετικο μπασκετ.
Μακαρι βεβαια να βγουμε ολοι ψευτες κ να μας εκπληξει ευχαριστα ο Αντρεα! rolleyes.gif
The Admiral
QUOTE
Οσο για τον Ματσον...οντως πρεπει να μαθει κανα συστημα γιατι αν αποτυχει η αμυνα μας...



QUOTE
Μακάρι να δούμε σωστές, επιθετικές, τακτικές φέτος,



Δυστυχως,φιλοι μου,με ευχολογια και "αντε,την επομενη φορα να μην το ξανακανεις" δεν προκειται να αλλαξει απολυτως τιποτα στη νοοτροπια του κοουτς.Ειναι αυτος που ειναι,δε θα μαθει στα γεραματα καινουρια πραγματα. 'Η παιρνεις καινουριον ή πορευεσαι με αυτον,με τα γνωστα αποτελεσματα.

Αν το ροστερ που ειχαμε φετος λοιπον δεν ηταν καλο,φανταστειτε τι θα γινει του χρονου που θα εχουμε χειροτερο.

Ο Μαρκοπουλος εχει παρει Κορατς με την ομαδα μας,ηταν φετος καλυτερος προπονητης πισω απο τον Ομπραντοβιτς.Φυσικα και ειναι καλος προπονητης,ανωτερος βεβαιως του Ματσον.






kolokotronis
Τον Νέλσον τον άφησε να φύγει ο Άρης?
Νόμιζα ότι βρήκε ομάδα με περισσότερα χρήματα.
Είναι πάρα πολυ καλός παίκτης με πραγματικό χάρισμα στα ριμπάουντ.
Τραγικό λάθος αν δεν προσπάθησε να τον κρατήσει ο Άρης.
giannis77
τι ακουγεται εκει πανω για ολυμπιακο με τσαλδαρη παπανικλαου και χρυσικοπουλο?
scales84
Ναι φετος απετυχε λογω 3 καλων λεπτων..ομως με μετριοτατο ροστερ εβγαλε την ομαδα τριτη στη κανονικη περιοδο και ειχε τα κοτσια να προσπαθησει να χτυπησει με μετριο ροστερ τον παο στα ημιτελικα σεβομενος τη φανελα του ΑΡΗ...τη στιγμη που το μαρουσι του καλυτερου ροστερ και του καλυτερου προπονητη ειδε τους ημιτελικους σαν φιλικα προετοιμασιας...

Και στο προηγουμενο περασμα του,πηρε μια ομαδα που επι ζουρου ηταν τραγικη και την εβγαλε με μειονεκτημα εδρας στην ευρωλιγκα και την επομενη χρονια καταφερε να μπει εστω κι εκμεταλευομενος τον κακο ολυμπιακο σφηνα στην κανονικη περιοδο και να χασει στις λεπτομερειες την εισοδο στον τελικο...Εγω λοιπον συνολικα την παρουσια του ματσον με τα οποια προβληματα εχει στην επιθεση την κρινω ΘΕΤΙΚΗ..Προτιμω μια ομαδα που να σκυλιαζει και ας μην παιζει τοσο καλα επιθετικα παρα το τσιρκο που εβλεπα επι μπαρτον που εχανα 110-105 απο την μετρια αεκ του μαγκουνη στο ιβανωφειο και του γκροντον περσυ που μας κερδισε η φενερ 95-89 μεσα στο παλε...

Οσο για τον σουλη..μην υπερβαλουμε κιολας..ολη η επιθεση του στηριζεται σε ενα πικ ενρολ..οταντου το κλεισεις τελος....
a bullet for your head
Θα συμφωνησω με τον φιλο που ανεφερε πως ο Ματσον υστερει στο να προσφερει λυσεις στην επιθετικη αναπτυξη της ομαδας και να ενταξει-αξιοποιησει τους νεαρους ταλαντουχους παικτες.
Εχω αναφερθει παρα πολλες φορες πανω σ'αυτο το ζητημα.
Καλως η' κακως,αυτο το ''μοντελο'' υπο τον Ματσον,εχει πιασει ''ταβανι''..
Ο Μαρκοπουλος ειναι πολυ αξιος προπονητης(και ηταν..) κ' τον θεωρω καλυτερο του Ματσον..
Οταν ''επεφταν'' ονοματα προπονητων,τον ειχα αναφερει,μαζι με αυτο του Σφαιροπουλου..
valsam
QUOTE(scales84 @ Jul 21 2009, 17:19 ) *
Ναι φετος απετυχε λογω 3 καλων λεπτων..ομως με μετριοτατο ροστερ εβγαλε την ομαδα τριτη στη κανονικη περιοδο και ειχε τα κοτσια να προσπαθησει να χτυπησει με μετριο ροστερ τον παο στα ημιτελικα σεβομενος τη φανελα του ΑΡΗ...τη στιγμη που το μαρουσι του καλυτερου ροστερ και του καλυτερου προπονητη ειδε τους ημιτελικους σαν φιλικα προετοιμασιας...

Και στο προηγουμενο περασμα του,πηρε μια ομαδα που επι ζουρου ηταν τραγικη και την εβγαλε με μειονεκτημα εδρας στην ευρωλιγκα και την επομενη χρονια καταφερε να μπει εστω κι εκμεταλευομενος τον κακο ολυμπιακο σφηνα στην κανονικη περιοδο και να χασει στις λεπτομερειες την εισοδο στον τελικο...Εγω λοιπον συνολικα την παρουσια του ματσον με τα οποια προβληματα εχει στην επιθεση την κρινω ΘΕΤΙΚΗ..Προτιμω μια ομαδα που να σκυλιαζει και ας μην παιζει τοσο καλα επιθετικα παρα το τσιρκο που εβλεπα επι μπαρτον που εχανα 110-105 απο την μετρια αεκ του μαγκουνη στο ιβανωφειο και του γκροντον περσυ που μας κερδισε η φενερ 95-89 μεσα στο παλε...

Οσο για τον σουλη..μην υπερβαλουμε κιολας..ολη η επιθεση του στηριζεται σε ενα πικ ενρολ..οταντου το κλεισεις τελος....

Πεστα ρε scales γιατι πολυ φοβαμαι οτι πολλοι αριανοι μαλλον δεν ξερουν απο μπασκετ τελικα!
Με το 6ο μπατζετ εβγαλε ο Aντρεα την ομαδα 3η στην κανονικη περιοδο,που ηταν ο Σουλης και που ο Ζουρος????
Για τρια λεπτα και δυο καλοφαρδα τριποντα με ταμπλο τον βγαλατε ασχετο??????
Μαλλον καποιοι εδω μεσα ειναι ασχετοι!
Αν θελετε να χρεωσετε καποιον γιατι δεν βγηκε ο Αρης τριτος αυτος θα πρεπει να ειναι η διοικηση που αφησε τον Σεκουλιτς να φυγει ενω ειχαμε κενη θεση κοινοτικου για να γλυτωσουν 50-100 χιλ. με αποτελεσμα οι αρτσουμπαλοι Γλυνιαδ-Μαυροιδ με τον Μαυροκεφ να κανουν παρτι !!!!!!!!!!!!
SteelGandalf
QUOTE(The Admiral @ Jul 21 2009, 14:31 ) *
Αν το ροστερ που ειχαμε φετος λοιπον δεν ηταν καλο,φανταστειτε τι θα γινει του χρονου που θα εχουμε χειροτερο.

Ο Μαρκοπουλος εχει παρει Κορατς με την ομαδα μας,ηταν φετος καλυτερος προπονητης πισω απο τον Ομπραντοβιτς.Φυσικα και ειναι καλος προπονητης,ανωτερος βεβαιως του Ματσον.


Που το στηρίζεις αυτό σχετικά με το χειρότερο, φετινό, ρόστερ; Εγώ πιστεύω (για να μη μιλήσω με βεβαιότητα) πως θα είμαστε πιο δυνατοί ως ομάδα, αλλά και ως μονάδες, φέτος.

Χατζηβρέττα δεν είχαμε πέρσι και αν έρθει και ο Ντικούδης το ίδιο θα ισχύει. Έπειτα ας περιμένουμε να δούμε όλες τις προσθήκες (και αυτές των ξένων). Πως έτσι βιαστικά εξάγουμε συμπεράσματα του τύπου "θα έχουμε χειρότερο".

Όσο για τον, κατά τ' άλλα συμπαθέστατο, Σούλη Μαρκόπουλο, ναι μεν είναι καλός προπονητής, αλλά δεν είναι αυτό που παρουσιάζουν, τώρα, κάποιοι. Άλλωστε, όπως και να το κάνουμε ρε παιδιά, με άλλη πίεση δουλεύεις στο Μαρούσι και με πολύ μεγαλύτερη σε ομάδες όπως ο Άρης (δεν πιστεύω να διαφωνεί κανείς με αυτό). Έτσι, κάποιοι προπονητές, αλλά και παίχτες, ενώ σε μια ομάδα μπορεί να μην τα καταφέρουν, σε μια άλλη μπορεί να κάνουν "παπάδες". Αυτό δε σημαίνει ούτε πως (στην πρώτη περίπτωση) ήταν ανίκανοι, αλλά σαφώς ούτε (στη δεύτερη) παιχταράδες-προπονηταράδες. Είναι και οι συγκυρίες, είναι και το κλίμα, είναι γενικά το περιβάλλον και η "χημεία".

Εμένα μου αρέσει ο Αντρέα και πιστεύω πως έχει να δώσει.
The Admiral
Παιδια,το αποτελεσμα μετραει!

Το τι εκανε με το 6ο μπατζετ που βγηκε 3ος,η διοικηση που αφησε να φυγει ενας ψηλος (δηλ. ο Ματσον δεν ειχε λογο?Αν οχι και το δεχτηκε,δεν τον τιμα),οτι το χασαμε για ενα σουτ κτλ. ειναι δικαιολογιες.Δηλ. για να καταλαβω,γιατι νιωθω,αν οχι ασχετος,οπως με αποκαλεσε ενας συναρειανος απο πανω,τουλαχιστον οτι δεν παρακολουθουσα την ομαδα φετος,να σας κανω μια ερωτηση:

Σε ποιο σημειο ακριβως του πρωταθληματος αναφωνησατε "να αυτη ειναι ομαδα,αυτο ειναι το μπασκετ που θελουμε να βλεπουμε".Και κυριως σε ποιο ακριβως σημειο σας ενεπνεε εμπιστοσυνη σε οποιαδηποτε διοργανωση.Ποτε ακριβως νιωσατε αξιοι τριτοι της Α1 και οταν οριστικοποιηθηκε αυτη η θεση αν νιωσατε οτι ηταν κοντα η Ευρωλιγκα.Εγω παντως δεν το ενιωσα ποτε αυτο και πειτε με ασχετο,γκρινιαρη οπως θελετε.

Η φετινη παρουσια του Ματσον στον Αρη (προσοχη δε γενικευω για την ομαδα,τους παικτες και τη διοικηση) ηταν ενα φιασκο,μας εφερε σαν αποτελεσμα ενα απολυτο μηδενικο σε κυπελλο,πρωταθλημα και ευρωπη και το χειροτερο ειναι οτι πολλοι το εχετε αποδεχτει σα φυσιολογικη κατασταση επειδη εχετε ερωτευτει τον Ιταλο.Και εγω ετσι ενιωθα στην αρχη της χρονιας για αυτον,αλλα τον κρινω με βαση την εικονα του γηπεδου.Η οργη και η στεναχωρια που μου προκαλεσε η εικονα της ομαδας με τη Χασαρον και το Μαρουσι στο δικο μου μυαλο δεν μπορουν να με κανουν να τον αποδεχτω στον παγκο της ομαδας μας.

Απετυχε,οπως και ο Γιαννακης στον ΟΣΦΠ,και οσο δεν το βλεπουν αυτο οι διοικησεις των ομαδων τοσο θα βασανιζονται και αυτες και οι προπονητες.

@Gandalf

Το οτι το ροστερ θα ειναι φτωχοτερο το προεξοφλησε η διοικηση οταν δηλωσε οτι του χρονου θα μειωθει το μπατζετ.Πώς με μικροτερο μπατζετ θα κανεις καλυτερη ομαδα,ειναι κατι που με ξεπερναει.Τωρα,οι φημες για πλουσιους "αρειανους" και "νεα Γενεσις" και Δευτερα Παρουσια και τα λοιπα παντα τα αντιμετωπιζω με σκεπτικισμο.Ο Χατζηβρεττας ειναι καλη προσθηκη,ο Ντικουδης(αν ερθει) οχι,για μενα, και περιμενω ακομη με αγωνια τους παικτες που θα μας κανουν καλυτερη ομαδα απο την περσινη,γιατι μεχρι στιγμης δεν τους βλεπω.Αν φυγουν οι Τσαλδαρης,Ηλιαδης,Νελσον χωρις να αντικατασταθουν με ισης αξιας παικτες,η ομαδα θα ειναι κατω απο το 50% της περσινης δυναμικοτητας της.


ΥΓ. Ο Σουλης εχει παρει και δυο Κορατς και οπου εχει παει εχει προσφερει.Καλα,ρε παιδια,τα ξεχασατε ολα αυτα?10-15 χρονια εχουν περασει απο ολα αυτα,φετος αρχισατε να βλεπετε μπασκετ?Και εκεινα τα χρονια οι ομαδες σε αυτες τις διοργανωσεις ηταν καλες,το κυπελλο αυτο ειχε αξια.Ο ΠΑΟΚ και ο Αρης ειχαν βοηθεια απο τον προπονητη τους οταν τα κατεκτησαν,δεν ειχαν αυτοματο πιλοτο.
SteelGandalf
Η διοίκηση μπορεί να το έκανε σκόπιμα αυτό, για να πάρει από πάνω της την πίεση του κόσμου. Δεν πιστεύω πως θα ισχύσει κάτι τέτοιο, όταν μάλιστα στην πορεία ήρθε η προοπτική να αγωνιστούμε στην Ευρωλίγκα. Όταν η διοικούντες μίλησαν για χαμηλότερο μπάτζετ, προφανώς δεν είχαν στο μυαλό τους αυτό το δεδομένο και εν πάσει περιπτώσει, επειδή τα νούμερα δεν παίζουν μπάσκετ (αν και είναι σημαντικό να έχεις οικονομική επιφάνεια), ας φέρουν 1-2 ακόμα παίχτες επιπέδου Χατζηβρέττα και η ομάδα θα αλλάξει επίπεδο.

Η ουσιαστική προσφορά του Ηλιαδή στον Άρη ποια είναι; Εγώ ήμουν από εκείνους που παρακαλούσαν να έρθει στην ομάδα, αλλά έχει κάνει λίγα καλά και ουσιαστικά παιχνίδια. Εδώ, ίσως, φταίει και ο προπονητής. Αν ήταν άλλος, ίσως να βλέπαμε διαφορετικό το Σάββα, που θέλω να παραμείνει στην ομάδα. Θυμάμαι εκείνο το παιχνίδι, εναντίον μας, στο Παλέ, όταν αγωνιζόταν στον Πανιώνιο. Όργια είχε κάνει.

Εν πάσει περιπτώσει, ουδείς αναντικατάστατος, οπότε ας περιμένουμε...
ablade
QUOTE(valsam @ Jul 21 2009, 22:59 ) *
Πεστα ρε scales γιατι πολυ φοβαμαι οτι πολλοι αριανοι μαλλον δεν ξερουν απο μπασκετ τελικα!
Με το 6ο μπατζετ εβγαλε ο Aντρεα την ομαδα 3η στην κανονικη περιοδο,που ηταν ο Σουλης και που ο Ζουρος????
Για τρια λεπτα και δυο καλοφαρδα τριποντα με ταμπλο τον βγαλατε ασχετο??????
Μαλλον καποιοι εδω μεσα ειναι ασχετοι!
Αν θελετε να χρεωσετε καποιον γιατι δεν βγηκε ο Αρης τριτος αυτος θα πρεπει να ειναι η διοικηση που αφησε τον Σεκουλιτς να φυγει ενω ειχαμε κενη θεση κοινοτικου για να γλυτωσουν 50-100 χιλ. με αποτελεσμα οι αρτσουμπαλοι Γλυνιαδ-Μαυροιδ με τον Μαυροκεφ να κανουν παρτι !!!!!!!!!!!!

+1
...μην τρελαθούμε κιόλας. Χαίρομαι πάντως που υπάρχουν και κάποιοι που βλέπουν τα πράγματα αντικειμενικά. Και εγώ θα ήθελα τον Ομπράντοβιτς στον Άρη αλλά δεν μπορούμε. Και απο τις προσιτές λύσεις ο Ματσόν έχει αποδειχθεί ότι παίρνει πολύ περισσότερα απο το ρόστερ που έχει κάθε φορά. Γιατί μου φαίνεται ότι βλέπουμε μόνο το τι δεν έγινε σε 3 λεπτά και δεν βλέπουμε πως φτάσαμε εκεί. Σίγουρα δεν είναι ο καλύτερος προπονητής και κάνει και λάθη, αλλά αν ήταν διαφορετικά θα ήταν στον Παναθηναϊκό!!!! Και για σκεφτείται τι έκαναν άλλοι προπονητές αε αντίστοιχες καταστάσεις? Τι έκανε ο Τριφούνοβιτς στον Πανιώνιο που φώνάζαν πέρσυ κάποιοι (και εγώ μαζί το παραδέχομαι) οτι είνα καλυτερος?
Όσο για την επίθεση δεν μπορεί να τα ζητάς όλα. Παίζουμε ΠΟΛΥ καλη άμυνα, και εκεί στηριζόμαστε, αν παίζαμε και καλή επίθεση θα είμασταν Πρωταθλητές!!!!
Και επαναλαμβάνω, όχι οτι δεν έχω όραμα για την ομάδα, αλλά είμαι ρεαλιστής... Όταν βρεθεί ένας Γιαννακόπουλος ή Αγγελόπουλος και για μας τότε θα θέλω ... το Διηπειρωτικό!!!!! Μέχρι τότε στήριξη στην ομάδα μ διαρκείας για βελτιωθούν τα οικονομικά...
Tatubasketfan
http://www.metrosport.gr/archives/26177 μα γιατί Ταπούτο; huh.gif
Vas
Προσωπική μου άποψη, ότι ο ταπούτος έχει δυστυχώς πάρει την κάτω βόλτα…

Πέρσι στην Άεκ που θα έπρεπε να είναι βασικός συντελεστής απέτυχε παταγωδώς. Μακάρι να ανέβει γιατί είχε πολλές δυνατότητες… εκτός αυτού πρέπει να είναι και σχετικά ακριβός.

ΥΓ. Για τον Μάσει διάβασα ότι η Ρεάλ θέλει 1,2 μύρια!! blink.gif
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Vas @ Jul 22 2009, 14:52 ) *
Προσωπική μου άποψη, ότι ο ταπούτος έχει δυστυχώς πάρει την κάτω βόλτα…

Πέρσι στην Άεκ που θα έπρεπε να είναι βασικός συντελεστής απέτυχε παταγωδώς. Μακάρι να ανέβει γιατί είχε πολλές δυνατότητες… εκτός αυτού πρέπει να είναι και σχετικά ακριβός.

ΥΓ. Για τον Μάσει διάβασα ότι η Ρεάλ θέλει 1,2 μύρια!! blink.gif


Κ εγω θα ξενερωσω αν παρουμε τον Ταπουτο.προτιμω χιλιες φορες να παρει ο Παπανικολαου τα αγωνιστικα του λεπτα.
Οσο για τον Τζερι πιστευω πως αργα η γρηγορα κ με τη θεληση του παιχτη θα βρεθει η χρυση τομη να σπασει το συμβολαιο του.Το θεμα ειναι ομως να καταληξει σε εμας! 42.gif
scales84
ναυαρχε εγω ξερω οτι ειμαι25 χρονων..προλαβα τον μεγαλο αρη λιγο..τον αρη να ξαναδιεκδικει εισοδο σε τελικο και να παιζει ευρωλιγκα με τον ματσον στον παγκο τον ειδα..οποτε εγω του δινω κι αλλη ευκαιρια...και το ροστερ μαλλον για ισχυροτερο δειχνει..ειδικα αν παρθει κι ο ντικουδης..τον αγαδακο ειχαμε...

υγ.επειδη θα ξεχασω κι αυτ απου ξερω..ποτε πηρε ο σουλης κορατς με τον αρη?το κυπελλουχων ηταν ο σερφ.στο κορατς ο σουμποτιτς και στο τσαμπιονς καπ ο αλεξανδρης....
The Admiral
Φιλοι μου,δεν εχω καμια εμπαθεια με το Ματσον.Αρειανος οπως και εσεις ειμαι και ενδιαφερομαι για το καλο της ομαδας.Δε διαφωνω οτι ΤΟΤΕ μια χαρα μας πηγε ο Αντρεα σε πρωταθλημα και Ευρωπη.Αλλα φετος μας πηγε παλι χρονια πισω.Δε μηδενιζω το εργο του τα προηγουμενα χρονια,εν τουτοις το εργο του φετος ηταν μηδενικο!Τι να κανω,να μην το αναφερω?Μας πηγε σε κανα τελικο,κανα final8,καπου τελος παντων?Αλλοτε οι δευτερες θητειες πιανουν,αλλοτε οχι.Συνηθως οχι.Και ο Καστλ,ο αρχηγος μας,την τελευταια χρονια του δε βλεποταν,ουτε την μπαλα δεν μπορουσε να σκασει.Τι να κανουμε,ορισμενοι ανθρωποι εχουν ασχημα γεραματα και δικαιως αντικατασταθηκε.Ευχομαι ο Ματσον να μας οδηγησει εκει που θελουμε ολοι του χρονου,αλλα προσωπικα εχω εντονες αμφιβολιες.

ΥΓ.Εχεις δικιο scales84,το Κορατς το πηραμε με τον Σουμποτιτς,ο Σουλης το πηρε με τον ΠΑΟΚ.Οπως και να΄χει ο Μαρκοπουλος εκλεισε πια σε αλλη ομαδα,ηθελα απλα να δειξω οτι υπηρχαν διαθεσιμες επιλογες αν δε στηριζαμε φρουδες ελπιδες στον Ιταλο.
valsam
Τον Μασει ξεχαστε τον,εδω η Μακαμπι του δινει 600χιλ. και δεν δεχετε η Ρεαλ να βαλει τα υπολοιπα!
Πειτε οτι βαζει τα μισα η Ρεαλ ,θα δωσουμε 600 χιλ. ??????????
EXPLOITED ARIS
QUOTE(valsam @ Jul 22 2009, 18:20 ) *
Τον Μασει ξεχαστε τον,εδω η Μακαμπι του δινει 600χιλ. και δεν δεχετε η Ρεαλ να βαλει τα υπολοιπα!
Πειτε οτι βαζει τα μισα η Ρεαλ ,θα δωσουμε 600 χιλ. ??????????


Ποτε δεν ξερεις!!!
Μπορει να μας τον δωσει για να.....εεεεεεεεεεε....να icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
Καλα οκ,δεν βλεπω να τον παιρνουμε,φετος τουλαχιστον!!!

http://www.sport24.gr/html/ent/697/ent.305697.asp
Μακαρι να εχουμε καποια ανακοινωση σημερα η αυριο...
Κ ξαναλεω.Τον Ταπουτο τι τον θελουμε;Αν κανει καμια Μ@λ... κ δε βαζει τον Παπανικολαου για να δινει λεπτα στον Ταπουτο ε τοτε...
Βεβαια ο Ταπουτος κ ο καθε Ταπουτος κ ο καθε Παπ θα πρεπει να αποδειξει οτι μπορει να σταθει στο παρκε.
Αλλα κ παλι τον Ταπουτο τον θεωρω τεμπελη κ ψιλοτελειωμενο.
scales84
ναυαρχε χρονια πισω δεν μπορει να σε γυρισε...γτ περσυ με καλυτερο ροστερ δεν πηγες καν στονημιτελικο...
The Admiral
Eνταξει,συγχαρητηρια τοτε στον Ιταλο για την τεταρτη θεση και τον αποκλεισμο απο την Ευρωλιγκα με πλεονεκτημα εδρας.

Αναμφισβητητα,η 4η θεση ειναι πιο πανω απο την 6η.

Παντα τετοια!
EXPLOITED ARIS
QUOTE(The Admiral @ Jul 22 2009, 19:12 ) *
Eνταξει,συγχαρητηρια τοτε στον Ιταλο για την τεταρτη θεση και τον αποκλεισμο απο την Ευρωλιγκα με πλεονεκτημα εδρας.

Αναμφισβητητα,η 4η θεση ειναι πιο πανω απο την 6η.

Παντα τετοια!


Ρε συ μην τρελενεσαι.Απλως με αυτον θα πορευτουμε απο τη στιγμη που ο οβολος μας αυτον αντεχει...
Οντως στους τρεις πιο σημαντικους αγωνες της χρονιας επεσε,οχι αμαχητι αλλα φανηκε τουλαχιστον κατωτερος των προσδοκιων...Η αληθεια ειναι οτι κ εγω τον φοβαμαι λιγο αλλα οτι ξερει να παιρνει το 100% των δυνατοτητων του παιχτη κ οτι φτιαχνει αμυνα απο μπετο του το αναγνωριζω...
Απλως αν ξεκινησει κ τον παιρνει η κατιουσα τοτε δυσκολα ανακαμπτει.
Αν κ φετος ανεκαμψε κ τους γυρισε την ψυχολογια μετα απο κατι χαζες ηττες απο Αιγαλεω κλπ.
Εγω προσωπικα δεν πιστευω πως ουτε ο Μαρκοπουλος,ουτε κανεις αλλος αυτην τη στιγμη στο Ελληνικο πρωταθλημα ειναι πιο καλος απο τον Ματσον αυτην την στιγμη.
Εκτος απο τον Ομπραντοβιτς βεβαια.
Μεχρι κ ο Γιαννακης εχασε λιγο το κυρος που ειχε κερδισει με την Εθνικη...
Καταφερε με ενα τελειο ροστερ να μη μπορει να σταθει ανταξια πουθενα.Κ μιλαμε για ενα ροστερ πολλων €.
Αν ηταν τελειος προπονητικα δε θα ηταν στον Αρη(σε αυτην την κατασταση)θα ηταν στη Ρεαλ η στην ΤΣΣΚΑ...
Εγω παντως τον πιστευω σε μεγαλο βαθμο.Μακαρι να φτιαξει φετος αυτο το στοιχειο του loser που εχει καποιες στιγμες...
gallistis
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Jul 22 2009, 18:34 ) *
Ποτε δεν ξερεις!!!
Μπορει να μας τον δωσει για να.....εεεεεεεεεεε....να icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
Καλα οκ,δεν βλεπω να τον παιρνουμε,φετος τουλαχιστον!!!

http://www.sport24.gr/html/ent/697/ent.305697.asp
Μακαρι να εχουμε καποια ανακοινωση σημερα η αυριο...
Κ ξαναλεω.Τον Ταπουτο τι τον θελουμε;Αν κανει καμια Μ@λ... κ δε βαζει τον Παπανικολαου για να δινει λεπτα στον Ταπουτο ε τοτε...
Βεβαια ο Ταπουτος κ ο καθε Ταπουτος κ ο καθε Παπ θα πρεπει να αποδειξει οτι μπορει να σταθει στο παρκε.
Αλλα κ παλι τον Ταπουτο τον θεωρω τεμπελη κ ψιλοτελειωμενο.


ο ταπουτος το εχει κοψει το μπασκετ εδω και τεσσερα χρονια,αλλα δε το εχει καταλαβει ακομη.καποιος πρεπει να του το πει.ο ντικουδης το εχει ακομη και σαφως απο κατι αγαδακους η κατι φλετσερ ειναι πολυ ανωτερος.οσο για τον μασσευ,εκανε καλη μαγκια.εχει 2 χρονια ακομη κλειστο συμβολαιο με απολαβες τρια μυρια.οποτε ειναι αδυνατον να μας τον δωσουν χαρισμα.η ρεαλ με λαζο και μασσευ θα εχει να δωσει 3.5 εκατομυρρια(οσο ειναι το μπατζετ μας για 2 χρονια περιπου) για 2 παιχτες που δε τους υπολογιζει.αυτος ειναι σχεδιασμος
valsam
Τετοιους παικτες σαν τον Ταπουτο πρεπει να τους παιρνει ο Αρης για πολους λογους !
1)Ηταν ταλενταρα και δεν ειναι και μεγαλης ηληκιας.
2)Τεμπελης-τραυματιας-απληρωτος,ειναι πολλοι λογοι που δεν επαιξε το ανεμενομενο μπασκετ και του δινεται η ευκαιρια με το παλε που ανασταινει και νεκρους να δειξει την ταλενταρα του!
3)Αν δεν βγει ο Παπανικολαου( τον βλεπω πολυ διστακτικο σε προσωπικες ενεργειες με την εθνικη !)εχεις εναν εμπειρο παικτη που θα διψαει να δειξει οτι δεν ειναι τελειωμενος!
EXPLOITED ARIS
QUOTE(valsam @ Jul 23 2009, 01:18 ) *
2)Τεμπελης-τραυματιας-απληρωτος,ειναι πολλοι λογοι που δεν επαιξε το ανεμενομενο μπασκετ και του δινεται η ευκαιρια με το παλε που ανασταινει και νεκρους να δειξει την ταλενταρα του!
3)Αν δεν βγει ο Παπανικολαου( τον βλεπω πολυ διστακτικο σε προσωπικες ενεργειες με την εθνικη !)εχεις εναν εμπειρο παικτη που θα διψαει να δειξει οτι δεν ειναι τελειωμενος!


Τραυματιας-απληρωτος να το δεχτω πως θελει να αποδειξει οτι αξιζει.Αλλα ειναι τεμπελης,κατι πολυ αρνητικο για μενα.
Δεν εχω δει αγωνες της εθνικης αλλα πως γινεται να εισαι διστακτικος κα να εχεις μ.ο ποντων 14+ κ 7 ριμπ;
valsam
3-4 βολες,1 τριποντο,1-2 καλαθια απο κατω ειτε απο ριμπαουντ ειτε απο τα πολλα σκριν που κανει και βρισκεται αμαρκαριστος,1-2 καλαθια απο αιφνιδιασμο!!!!!!!!
Αυτο που δεν κανει ειναι να παιξει 1 εναντιων 1 !
athinaios
ΠΑΙΔΙΑ ΗΜΑΡΤΟΝ ΜΗΝ ΒΓΑΛΟΥΜΕ Κ ΔΙΣΤΑΚΤΙΚΟ ΤΟΝ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ.ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΚΑΝΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ Κ ΟΤΑΝ ΒΡΕΙ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΣΚΟΡΑΡΕΙ.ΑΣ ΧΑΡΟΥΜΕ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΠΟΥ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΟΥΝ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ Κ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΔΩΣΟΥΜΕ ΕΥΚΙΡΙΕΣ ΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΣ ΤΟΥΣ ΚΡΙΝΟΥΜΕ.
all_around
Μάλλον ο Ταπούτος φαίνεται να είναι λύση αν δεν κάτσει του Ντικούδη, γιατί αν είναι να αποκτηθεί και Ταπούτος και Ντικούδης, στο 3-4 υπάρχει από έλληνες μόνο:

Παπ
Ντικούδης
Μπάρλος
Ταπούτος

ουσιαστικά κλείνουν οι θέσεις, μάλλον όμως τουλάχιστον ένας ξένος θα είναι σε αυτές τις θέσεις, επίσης ο Ταπούτος περισσότερο τεσσάρι παίζει όποτε έτσι και αλλιώς 3 Έλληνες κάποιας κλάσης στη θέση 4 πολλοί μου ακούγονται...
EXPLOITED ARIS
QUOTE(all_around @ Jul 23 2009, 10:36 ) *
Μάλλον ο Ταπούτος φαίνεται να είναι λύση αν δεν κάτσει του Ντικούδη, γιατί αν είναι να αποκτηθεί και Ταπούτος και Ντικούδης, στο 3-4 υπάρχει από έλληνες μόνο:

Παπ
Ντικούδης
Μπάρλος
Ταπούτος

ουσιαστικά κλείνουν οι θέσεις, μάλλον όμως τουλάχιστον ένας ξένος θα είναι σε αυτές τις θέσεις, επίσης ο Ταπούτος περισσότερο τεσσάρι παίζει όποτε έτσι και αλλιώς 3 Έλληνες κάποιας κλάσης στη θέση 4 πολλοί μου ακούγονται...

Οποτε ο ξενος θα ειναι στο 4-5 τυπου Στακ.Ενα ψηλο τεσσαρι.Απο τη στιγμη που υπαρχει ο Μπετς κ απο πισω ο Σκορδιλης...
SteelGandalf
Ακούγεται ότι θα συμφωνήσει και θα παραμείνει ο Δημητράκης (ο Τσαλδάρης). Ακούσατε τίποτα;
The Admiral
Aπο την Εθνικη Νεων-Εφηβων ο Παπανικολαου ειναι απο τους καλυτερους και με αριστες προοπτικες.Το οτι ειναι φειδωλος στις επιθετικες προσπαθειες του το κρινω ως θετικο,γιατι τετοιο μπασκετ παιζεται στις αντρικες κατηγοριες,ενω ειναι και αφοσιωμενος αμυντικος.Γιατι αν θεωρουνται επιθετικος οιστρος τα γιουρουσια με το κεφαλι κατω στον αιφνιδιασμο απεναντι σε 3 ψηλοτερους αντιπαλους των Σλουκα,Παππα με αποτελεσμα αλλου να καταληγει ο παικτης,αλλου η μπαλα,να μας λειπει.Ο Παπανικολαου ειναι απ'τους λιγους σε αυτες τις Εθνικες που προσφερει ουσια και ρεαλισμο,ενω οι αλλοι θα χαθουν δυστυχως,γιατι εμαθαν λαθος το μπασκετ.Με υπαιτιοτητα και των μετριων προπονητων των Εθνικων ομαδων Νεων-Εφηβων προφανως.
SteelGandalf
QUOTE(The Admiral @ Jul 23 2009, 09:59 ) *
Aπο την Εθνικη Νεων-Εφηβων ο Παπανικολαου ειναι απο τους καλυτερους και με αριστες προοπτικες.Το οτι ειναι φειδωλος στις επιθετικες προσπαθειες του το κρινω ως θετικο,γιατι τετοιο μπασκετ παιζεται στις αντρικες κατηγοριες,ενω ειναι και αφοσιωμενος αμυντικος.Γιατι αν θεωρουνται επιθετικος οιστρος τα γιουρουσια με το κεφαλι κατω στον αιφνιδιασμο απεναντι σε 3 ψηλοτερους αντιπαλους των Σλουκα,Παππα με αποτελεσμα αλλου να καταληγει ο παικτης,αλλου η μπαλα,να μας λειπει.Ο Παπανικολαου ειναι απ'τους λιγους σε αυτες τις Εθνικες που προσφερει ουσια και ρεαλισμο,ενω οι αλλοι θα χαθουν δυστυχως,γιατι εμαθαν λαθος το μπασκετ.Με υπαιτιοτητα και των μετριων προπονητων των Εθνικων ομαδων Νεων-Εφηβων προφανως.


Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο με αυτή σου την τοποθέτηση. Το γεγονός ότι, ένας παίχτης, δεν το παρακάνει-παρατραβάει σε επιθετικές προσπάθειες, δείχνει, κατά την άποψη μου, μεγαλύτερη ωριμότητα. Αυτό μόνο ως προτέρημα μπορεί να χαρακτηριστεί. Ο Παπανικολάου, να 'ναι καλά το παλικάρι, δείχνει ότι έχει το μέλλον μπροστά του και μακάρι να κάνει μεγάλα πράγματα, φορώντας τη φανέλα με το Θεό στο στήθος. Φέτος, όμως, πρέπει να πάρει σαφέστατα περισσότερο χρόνο συμμετοχής, σε σχέση με πέρσι. Αν είναι δυνατόν να έχει ένα μέσο όρο 8-10 λεπτών ανά αγώνα.
EXPLOITED ARIS
QUOTE(SteelGandalf @ Jul 23 2009, 15:21 ) *
Φέτος, όμως, πρέπει να πάρει σαφέστατα περισσότερο χρόνο συμμετοχής, σε σχέση με πέρσι. Αν είναι δυνατόν να έχει ένα μέσο όρο 8-10 λεπτών ανά αγώνα.


Κ εδω παμε στο θεμα της αποκτησης του Ταπουτου.Πολυ φοβαμαι πως η αποκτηση του θα μειωσει τα αγωνιστικα λεπτα του Παπανικολαου.Ωστοσο για ναμπορουμε να σταθουμε ανταγωνιστικοι στο πρωταθλημα θα πρεπει να εχουμε 15 ετοιμοπολεμους παικτες κ ανα πασα στιγμη να παιζει ο πιο καταλληλος.
SteelGandalf
Σωστό κι αυτό, αλλά ποιος μου εγγυάται εμένα πως, ακόμη και να μην έρθει ο Ταπούτος (ή ο οποιοσδήποτε "Ταπούτος", Έλληνας, κοινοτικός ή ξένος), του Παπανικολάου η συμμετοχή θα αυξηθεί; Ιδού η απορία...
EXPLOITED ARIS
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...&Itemid=202
Παμε ρε Αρειαναραααααααααα smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
SteelGandalf
Καλώς τον και το Δήμο...

Άντε να μείνουν τώρα και ο Δημητράκης και ο Σάββας κι έπειτα να δούμε τις επόμενες προσθήκες.
athinaios
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ ΔΕΙΧΝΕΙ Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΕΙ ΣΧΕΔΙΟ Κ ΟΣΟΙ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΣΑΝ ΤΟ ΠΡΟΕΔΡΟ ΟΤΙ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΕΠΕΣΑΝ ΕΞΩ.ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΙΣ 2 ΚΑΛΕΣ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ Κ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΛΛΑ...
Ray Allen...!
QUOTE(SteelGandalf @ Jul 23 2009, 17:45 ) *
Καλώς τον και το Δήμο...

Άντε να μείνουν τώρα και ο Δημητράκης και ο Σάββας κι έπειτα να δούμε τις επόμενες προσθήκες.

Μακάρι να μείνουν αλλά μην είμαστε και πολύ αισιόδοξοι... Δύσκολα τα πράγματα... bball.gif Ελπίζω να αλλάξουν τα δεδομένα μόνο αυτό... bball.gif
EXPLOITED ARIS
QUOTE(SteelGandalf @ Jul 23 2009, 17:45 ) *
Άντε να μείνουν τώρα και ο Δημητράκης και ο Σάββας κι έπειτα να δούμε τις επόμενες προσθήκες.


Παντως εγινε ραντεβου με τον ατζεντη του Τσαλδαρη σε καλο κλιμα απ'οτι διαβασα.Κ το διαβασα σε Αθηναϊκο σαϊτ!!!
Παντως με την προσθηκη του Δημου ειμαστε κερδισμενοι τριπλα.Δυναμη,εμπειρια κ παθος.
Το πιο σημαντικο απ'ολα ομως ειναι οτι οι νεαροι μας θα γιανουν πιο ωριμοι πιστευω αγωνιστικα.
Τι πιο σημαντικο να εχεις μεταγραφη εναν παιχτη(Παπ) ο οποιος ειναι ηγετης στην εθνικη νεων κ μαθαινει απο την προηγουμενη φουρνια της Εθνικης...
Αν μεινει ο Τσαλδαρης μιλαμε για εναν πολυ καλο κορμο ο οποιος θα πρεπει να πλαισιωθει απο καλους ξενους.Με τον Καλογουεϊ τι γινεται;
Επισης ξερει κανεις την κινηση των διαρκειας;
SteelGandalf
Όπως είπα και πριν, τουλάχιστον για το Δημήτρη, είμαι αισιόδοξος και πιστεύω πως θα μείνει. Δεν πιστεύω πως θα αργήσουμε να το μάθουμε και αυτό.
EXPLOITED ARIS
QUOTE(SteelGandalf @ Jul 23 2009, 18:14 ) *
Όπως είπα και πριν, τουλάχιστον για το Δημήτρη, είμαι αισιόδοξος και πιστεύω πως θα μείνει. Δεν πιστεύω πως θα αργήσουμε να το μάθουμε και αυτό.


Αυτο πιστευω κ εγω.Κ αυτο επειδη ο Δημητρης δε μου κανει για παιχτης που θα παρει λεφτα για να αραξει.
Αν βλεπει κιολς οτι γινονται κινησεις για ενισχυση της ομαδας...
Μεχρι αποδειξεως του εναντιου βεβαια,εγω τον θεωρω δικο μας παιχτη...Αν κρατουσαμε κ το Νελσον...
EIMAI ARIANOS
Πολύ μεγάλη μεταγραφή και αυτή!!!

Για να παραμείνει όμως μεγάλη θα πρέπει να αποχτηθεί και καλο 4ari ξένος / έλληνας ( δεν έχει σημασία )

... Να μην φανεί δηλαδή ότι ο Ντικούδης παίρνει τη θέση του Nelson στο περσινό roster ( που πάνω κάτω ισάξιοi einai ...... ok Ντικούδης καλύτερος για μένα αλλα πραγματικά άσχετη η σύγκριση με αυτό που προσπαθώ να πω)


Πέρα από αυτό ένα ψιλό άσσο και τσαλδάρη και πάμε για μεγάλα πράγματα.

( έχουμε killer περιφέρεια κλάρκ χατζηβρέττα τσαλδάρη .. δυνατή front line Ντικούδη τον Aγγλο Μπάρλο και 4ari καλο )

Πάντως γενικά oi επιλογές ksenwn της διηκοισης όταν πρόκειται για παίχτες στην θέση 4 τα τελευταία χρονια ( 5 χρονια μπορεί και παραπάνω) ήταν πάντα οι ιδανικές ( stack , μάσεϊ , wilkinson, Nelson )

Αντίθετα οι επιλογές στους περιφερειακούς δεν ήταν τόσο καλές πέρα του κλάρκ ... αλλα και αυτός για άσσος δεν έκανε τόσο ....

Απορώ αν είναι τυχαίο αυτό ή αν διαφορετικοί άνθρωποι επιλεγουν για τους ψηλούς και διαφορετικοί για τους κοντούς
SteelGandalf
Δε μπορείς να συγκρίνεις το Σπένσερ Νέλσον με το Δήμο Ντικούδη. Ο Σπένσερ είναι πιο ντελικάτος και ολοκληρωμένος, κατά τη γνώμη μου. Ο Δήμος είναι περισσότερο 4άρι (μη πω κλασσικό), ενώ ο Σπένσερ παίζει άνετα (με το καλό σουτ που διαθέτει) και σε θέση 3. Εννοείται πως και οι δύο είναι πολύ καλοί και, ειδικά, στην ίδια ομάδα θα αλληλοσυμπληρώνονταν.

Πως θα γίνει να τον κρατούσαμε ρε παιδιά το Νέλσον...
EXPLOITED ARIS
QUOTE(EIMAI ARIANOS @ Jul 23 2009, 18:45 ) *
Αντίθετα οι επιλογές στους περιφερειακούς δεν ήταν τόσο καλές πέρα του κλάρκ ... αλλα και αυτός για άσσος δεν έκανε τόσο ....


Για αυτο φετος(επιτελους) πρεπει να παρουμε οργανωτη...
Αν γινοταν να διωχναμε κ τον Αργυροπουλο,τι ωραια που θα'ταν!!!
athinaios
συμφωνω κ εγω οτι ενας οργανωτης θα αλλαζε ολη την ομαδα.αλλωστε αυτο πληρωσαμε σε μεγαλο βαθμο περυσι αφου ο κλαρκ ουτε ηταν ουτε θα γινει ασσος ποτε.ας περιμενουμε να δουμε γιατι μεχρι στιγμης εχουμε εκπλαγει ευχαριστα απο εκει που παραπονιομασταν οτι δεν κινειται τπτ μεταγραφικα.
EIMAI ARIANOS
QUOTE(SteelGandalf @ Jul 23 2009, 18:00 ) *
Δε μπορείς να συγκρίνεις το Σπένσερ Νέλσον με το Δήμο Ντικούδη. Ο Σπένσερ είναι πιο ντελικάτος και ολοκληρωμένος, κατά τη γνώμη μου. Ο Δήμος είναι περισσότερο 4άρι (μη πω κλασσικό), ενώ ο Σπένσερ παίζει άνετα (με το καλό σουτ που διαθέτει) και σε θέση 3. Εννοείται πως και οι δύο είναι πολύ καλοί και, ειδικά, στην ίδια ομάδα θα αλληλοσυμπληρώνονταν.

Πως θα γίνει να τον κρατούσαμε ρε παιδιά το Νέλσον...


έχεις δίκιο δε γίνεται να συγκρίνεις

"τριαροτεσσαρι" ο Nelson
"τεσσαροπενταρι" ο Δήμος

Αν μου έλεγαν όμως ποιον θα ήθελα από τους δυο στον AΡH του χρόνου θα σου έλεγα Δήμο γιατί μπορεί και στο 5 που έχουμε πρόβλημα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.