Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Μετεγγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
hagi
QUOTE(athinaios @ Jul 25 2009, 13:30 ) *
για τον στινσον απο οσο θυμαμαι δεν ηταν κατι εξαιρετικο.αν δεν κανω κ λαθος τον ειχαν διωξει απο το κολοσσο κ λογω ενος επεισοδιου σε ενα ματς με τον παο.προσωπικα θα προτιμουσα τον καυκη που μαλλον θα μεινει ελευθερος.ας ελπισουμε οτι ο ματσον ξερει καλυτερα

Εγώ είδα καλά στατιστικά και νομίζω ότι αυτό που θέλουμε είναι ένας οργανωτής.Δεν χρειαζόμαστε σκόρερ.Έχουμε άλλους που το κάνουν αυτό.

QUOTE(athinaios @ Jul 26 2009, 00:11 ) *
το ενθαρυντικο που βλεπω για τον ασο που κλεισαμε απο τα στατιστικα του ειναι οτι βγαζει αρκετες ασιστ.σκορερ εχουμε πιστευω(κλαρκ,χατζηβρετας)οποτε αν ειναι καλος στην οργανωση ας μην εχει το τριποντο δεν πειραζει

Ακριβώς αυτό.Όπως είπα και πριν οργανωτή θέλουμε να κάνει ασσιστ.Θα δούμε δεν τον ξέρω αλλά κάτι θα είδε ο Ματσόν.Ας ελπίσουμε να είδε σωστά.
scales84
αφηστε τον τσαλδαρη που κανει τον δυσκολο αφηστε τον ταπουτο,ξεχαστε και το ενδεχομενο πωλησης και βλατε τ ομεγαλυτερο ταλεντο των τελευταιων χρονων στο ελληνικο μπασκετ να παιξει...δεν κερδισαμε ακομα αλλα ο μικρος ΚΑΝΕΙ ΟΡΓΙΑ
scales84
Πολυτιμοτερος παικτης σε τουρνουα μεγαλυτερης ηλικιας...RESPECT στον κωστακη..βαλτε τον να παιξει τωρα...
hagi
Πολλά μπράβο σε αυτά τα παιδιά που μας έκαναν για άλλη μια φορά υπερήφανους και έδειξαν και πάλι σε όλους ότι το μπάσκετ είναι το Εθνικό μας σπορ και αυτό που πάντα θα σηκώνει κούπες.

Τώρα όσο για τον Παπανικολάου τί να πω..Το παλικάρι είναι εκπληκτικός παίχτης και θα είναι έγκλημα αν δεν τον βάλει ο Ματσόν να παίξει..Φυσικά δε μιλάμε για ελάχιστα λεπτά αλλά τόσα ώστε να μπορέσει να μας βοηθήσει...

Ήδη έχουμε γίνει ρεζίλι ,αφού όλοι λένε για τον ελάχιστο χρόνο που πήρε στον Άρη και νομίζω αυτό δεν τιμά την ομάδα μας.Θα πρέπει ακόμη και η Διοίκηση να πιέσει τον Ματσόν (αν αυτός δεν θέλει) να παίξει ο νεαρός.
EIMAI ARIANOS
QUOTE(hagi @ Jul 26 2009, 23:21 ) *
Πολλά μπράβο σε αυτά τα παιδιά που μας έκαναν για άλλη μια φορά υπερήφανους και έδειξαν και πάλι σε όλους ότι το μπάσκετ είναι το Εθνικό μας σπορ και αυτό που πάντα θα σηκώνει κούπες.

Τώρα όσο για τον Παπανικολάου τί να πω..Το παλικάρι είναι εκπληκτικός παίχτης και θα είναι έγκλημα αν δεν τον βάλει ο Ματσόν να παίξει..Φυσικά δε μιλάμε για ελάχιστα λεπτά αλλά τόσα ώστε να μπορέσει να μας βοηθήσει...

Ήδη έχουμε γίνει ρεζίλι ,αφού όλοι λένε για τον ελάχιστο χρόνο που πήρε στον Άρη και νομίζω αυτό δεν τιμά την ομάδα μας.Θα πρέπει ακόμη και η Διοίκηση να πιέσει τον Ματσόν (αν αυτός δεν θέλει) να παίξει ο νεαρός.


++++++ για αυτό που είπες για την διοίκηση

αν και γενικά ο matson μονο βλάκας δεν είναι και του έχω εμπιστοσύνη. ( Eνα προβληματάκι έχει ότι δε παίζει επιθετικά αλλα είχε την δικαιολογία του υλικού ας τον δούμε φέτος. Πάντως παίζει φανταστική άμυνα....)

Tespa ο παίκτης είναι ποσο? δυο χρονια στον Arh? και από ότι φαίνεται γίνεται δουλειά πάνω του. Όλοι λένε για την ωριμότητα του παιχνιδιού του χωρια αυτά που λένε για το ταλέντο του.

Πιστεύω ότι μέχρι τώρα έχει γίνει σωστή διαχείριση KAI apo ton ARH ( χωρίς να θέλω να υποβαθμίσω τον παπ αφού αν δεν ήθελε αυτός τίποτα δεν θα γινότανε ). Και ότι τώρα έφτασε η στιγμή το παιδί να μπαίνει στην ομάς σιγά σιγά μέχρι να γίνει αυτός η ομάς. Μην ξεχνάμε ότι φέτος έγινε 18.

Πιστεύω ότι Aρης είναι το μέρος για ανάδειξη παικτών και καιρός να το αποδείξει τώρα για να μας προτιμάνε [b]και τα ταλέντα με την σειρά τους sto mellon . [/b]

Sorry και όλας αλλα OSFP και ΠΑΟ στο συγκεκριμένο τομέα έχουν αποτύχει ( βεργίνης , φώτσης (0 εξέλιξη για τα δεδομένα του ), σάκοτα , βασιλόπουλος (0 εξέλιξη για τα δεδομένα του ) , παπαλουκάς παλιότερα έφυγε διωγμένος, ... )
SkiesOfAzel
QUOTE(EIMAI ARIANOS @ Jul 27 2009, 01:10 ) *
++++++ για αυτό που είπες για την διοίκηση

αν και γενικά ο matson μονο βλάκας δεν είναι και του έχω εμπιστοσύνη. ( Eνα προβληματάκι έχει ότι δε παίζει επιθετικά αλλα είχε την δικαιολογία του υλικού ας τον δούμε φέτος. Πάντως παίζει φανταστική άμυνα....)

Tespa ο παίκτης είναι ποσο? δυο χρονια στον Arh? και από ότι φαίνεται γίνεται δουλειά πάνω του. Όλοι λένε για την ωριμότητα του παιχνιδιού του χωρια αυτά που λένε για το ταλέντο του.


O Παπ δεν είναι 2 χρόνια στον Άρη, έχει προέλθει απο τα τμήματα υποδομής μας, απλά πέρσι του κάναμε το πρώτο του επαγγελματικό συμβόλαιο. Απο όταν τον πρωτοείδα με την Εθνική παίδων πίστεψα πολύ σε αυτόν και με κάνει συνέχεια όλο και ποιο υπερήφανο. Είχα να αισθανθώ έτσι πολλά χρόνια. Η τελευταία φορά εξάλλου που παίχτης μας είχε καταλυτική συνεισφορά σε επίπεδο εθνικής στο basket ήταν όταν έπαιζε ο Γκάλης. Θα είναι πρωτοφανές να τον καλέσουν όντως και στην εθνική αντρών όπως λένε, καθώς και μεγάλη αναγνώρηση του ταλέντου του, αλλά πολυ φοβάμαι πως θα τον κάψουν. Κάποτε πρέπει και αυτός να ξεκουραστεί.

Όσο για τη διοίκηση τα έχουμε ξαναπεί, πρέπει να προσέξει απίστευτα και τον Παπ αλλά και τον Σκορδίλη και τον Χρυσικόπουλο που είναι ταλεντάρα και αυτός. Αν ο Ματσόν και ο οποιοσδήποτε Ματσόν δείξει πως δεν μπορεί να τους διαχειριστεί (και με αυτό δεν εννοώ απλά να τους δίνει κάποιο χρόνο συμμετοχής, μιλάω για όλα όσα χρειάζεται ένας παίχτης αυτής της ηλικίας για να είναι έτοιμος και αγωνιστικά ΚΑΙ ψυχολογικά), τότε οφείλουν να βρουν κάποιον που μπορεί. Δεν προτρέχω, πιστεύω πως ο Ιταλός θα τα καταφέρει αυτή τη φορά, εξάλλου και αυτός σχετικά νέος προπονητής είναι και έχει περιθώρια βελτίωσης χρόνο με το χρόνο.
EIMAI ARIANOS
QUOTE(SkiesOfAzel @ Jul 27 2009, 01:14 ) *
O Παπ δεν είναι 2 χρόνια στον Άρη, έχει προέλθει απο τα τμήματα υποδομής μας, απλά πέρσι του κάναμε το πρώτο του επαγγελματικό συμβόλαιο.


pss ωραία παίζει να είναι "αριανακι" δηλαδή από μικρός

δε το ξερα αυτό, αυτό που ήξερα είναι ότι τα τελευταία 2 χρονια κάνει προπονήσεις με τους μεγάλους ή και αυτό λάθος??

το ίδιο ξέρω και για έναν άλλο μικρό μας 16χρόνο πολύ ψιλό pg τον Χρυσικόπουλο που λένε ότι είναι πολύ καλός ( μονο και μονο pg με τέτοιο ύψος ... αν είναι pg και den κάνω πάλι λάθος, nomizw 1 - 2 eixa akousei oti paizei )
scales84
Ειναι γεγονος πλεον..ο κωστακης ειναι και στην εθνικη αντρων...βλεποντας τους περιφερειακους που εχουμε εκει δεν θεωρω απιθανο να ναι και στην τελικη 12αδα..δλδ ειναι καλυτερος ο γεωργαλης?
EXPLOITED ARIS
QUOTE(scales84 @ Jul 27 2009, 15:17 ) *
Ειναι γεγονος πλεον..ο κωστακης ειναι και στην εθνικη αντρων...βλεποντας τους περιφερειακους που εχουμε εκει δεν θεωρω απιθανο να ναι και στην τελικη 12αδα..δλδ ειναι καλυτερος ο γεωργαλης?


Φοβαμαι μην καει κ τρεχουμε κ δε φτανουμε...
Vas
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Jul 27 2009, 15:25 ) *
Φοβαμαι μην καει κ τρεχουμε κ δε φτανουμε...


Το πρόβλημα δεν είναι μην καεί από τους αγώνες.

Το σοβαρότατο πρόβλημα είναι μην καεί στον εγκέφαλό του με όλα αυτά που ακούει! Σε διάστημα 1 μήνα από την πλήρη μη αναγνωρισιμότητα έχει γίνει το απόλυτο αστέρι του ελληνικού και του διεθνούς τζετσετ!

Ας χαλαρώσουμε όλοι λιγάκι γιατί μην ξεχνάμε ότι ένας 19χρονος πιτσιρικάς που με όλα αυτά που ακούγονται και με όλα τα αφιερώματα που γίνονται για αυτόν είναι πιο πιθανό να καταλήξει στο Topic «Χαμένα Ταλέντα» που έχουμε ανοίξει. Αυτό συνήθως γίνεται κατά κανόνα στην Ελλάδα ( και σε όλα τα σπορ!.

Το τραγικό είναι ότι ακούγονται ήδη ποσά του 1,2 μύρια για ένα παίχτη που δεν πιστεύω να έπαιρνε πάνω από 30-40 χιλιάρικα πέρσι.

Φιλικά,
scales84
απο τη μια ειναι λογικο ν ακουγονται οσα ακουγονται..βγηκε πολυτιμοτερος σ ενα τουνουα που οι περισσοτεροι ηταν πιο μεγαλοι απο αυτον..εχει σουτ.εχει διεισδυση.πηδαει στο θεο και κανει ταπες παιρνει ριμπαουντ..μπορει να γινει οτι πιο ολοκληρωμενο βγαλαμε τα τελευταια χρονια..αποτην αλλη οντως μπορει να ψωνιστει..αν κι οι δηλωσεις του μου δειχνουν προσγειωμενο τυπο..ελπιζω να μην πεσω εξω
EXPLOITED ARIS
QUOTE(scales84 @ Jul 27 2009, 16:00 ) *
αν κι οι δηλωσεις του μου δειχνουν προσγειωμενο τυπο..ελπιζω να μην πεσω εξω


Απ το συνολο τουλαχιστον της Εθνικης νεων εκανε τις πιο συγκρατημενες δηλωσεις.Ακομα κ μετα την απονομη του MVP.
Αντιθετα ο Μπογρης κ μετα την μεταγραφη του στον ΠΑΟ μου εδινε την εντυπωση οτι μιλαει ο Ντανκαν.Ειναι κριμα γιατι εχει παρα πολυ καλα στοιχεια κ μπορει να γινει απιστευτο πενταρι...
Μην ξεχνατε πως εχουμε κ τον Ματσον τον ψυχολογο ε;
Ολα μπορουν να ψυχολογηθουν εκτος απο τις επιθετικες τακτικες του!!! icon_drunk.gif
Yusaku
Παρακολουθώ κ γω με αμείωτο το ενδιαφέρον την πρόσφατη πορεία του Παπανικολάου. Όπου η ρομαντική κ αισιόδοξη πλευρά μου αντιμάχεται την ρεαλιστική. Τα φώτα έχουν πέσει πραγματικά πάνω στο μικρό. Προέρχονται απο παντού και είναι σαφώς αποτέλεσμα των καταπληκτικών εμφανίσεων του τον τελευταίο μήνα. Τέτοιον all around παίχτη όπου να πρωταγονιστεί σχεδόν σε όλες τις στατιστικές κατηγορίες δεν θύμαμαι να έχει ξαναβγάλει ο Άρης. Έστω και στις μικρές αυτές κατηγορίες που τα πράματα είναι πιο εύκολα.
Οι σειρήνες από κάτω ήδη ακούγονται και πραγματικά ευελπιστώ να μην εισακουστούν απο διοίκηση. Πραγματικά πιστεύω ότι ο μικρός μπορεί να προσφέρει πάρα πολλά τουλάχιστον για λίγα ακόμα χρόνια στην ομάδα μας και να τη βοηθήσει να πρωταγονιστεί. Αν είναι και αριανάκι τότε θα έχει και το συναίσθημα για να βοήθησει ακόμα παραπάνω παρά την δικαιολογημένη αθλητική φιλοδοξία που μπορεί να έχει.
Το ευτυχέστερο για μένα σενάριο θα είναι να μείνει στον Άρη όσο παραπάνω μπορέσουμε να τον κρατήσουμε. Δεν θα ήθελα να φύγει, αλλά αν γίνει αυτό να γινόταν στην περίπτωση που θα πήγαινε σ' ένα πιο ανταγωνιστικό πρωτάθλημα. Δηλαδή ΝΒΑ ή στην χειρότερη το ισπανικό.
Η αλήθεια είναι με μεγάλη πικρία και απογοήτευση θα έβλεπα να πουλιέται στην Αθήνα έστω κ για ένα μεγάλο ποσό. Ποσό που με τίποτε δεν νομίζω ότι θα δώσουν οι κάτω την χρονική αυτή στιγμή. Φυσικά μια τέτοια παραχόρηση ιδίως φέτος για μένα θα ήταν το λιγότερο εγκληματική. Κυρίως τώρα που η καινούρια διοίκηση του Άρη προσπαθεί να δώσει καινούριο όραμα στους φιλάθλους μας. Θα ήταν πραγματικά 1 βημά μπρος και δύο βήματα πίσω. Ακόμα και με τη πιθανότητα να ξαναφέρναμε τον Μάσσεϋ, που τον έχω τεράστια αδυναμία, δεν θα ήθελα να γίνει εις βάρος του μικρού.

Ένιγουέι! Αυτές οι λίγες σκέψεις στο φλέγον θέμα των τελευταίων ημερών για τα Αριανά! smiley.gif
scales84
ο μπογρης παντα ειχε αυτο το στυλακιγια οποιον τον ηξερε..και δενθα λεγα οπτι δικαιολογειται..εκανε καλο τουρνουα αλλα πολλες φορες μου βγαζε κατι σοφτ που σε επιπεδο ανδρων δεν θα του το συγχωρεσουν.απαραδεκτη η ενεργεια του χτες στο 85-72 παρεπιμπτοντως...

απο πληροφοριες καλες που εχω απο πανω δυσκολα θα δοθει ο κωστακης..εχουν κανει μεγαλη επενδυση στα φυτωρια τα τελευται χρονια για να βγει καποιος παικτης και τωρα δικαιωνονται..οποτε γιατι να τον πουλησουν?οπως επισης κατι καλο ετοιμαζεται με τον τζερεμυ...ΑΜΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ..

υ.ποσο καλα θα ταν να χαμε παρει τον σλουκα απο τον μαντουλιδη περσυ...αχ,αχ,αχ
Gravedigger
QUOTE (scales84 @ Jul 27 2009, 15:17 ) *
Ειναι γεγονος πλεον..ο κωστακης ειναι και στην εθνικη αντρων...βλεποντας τους περιφερειακους που εχουμε εκει δεν θεωρω απιθανο να ναι και στην τελικη 12αδα..δλδ ειναι καλυτερος ο γεωργαλης?

Γιατί ποιος είπε ότι ο Γεωργαλής θα μπει στην 12αδα?Δεν υπάρχει περίπτωση.Απλά μπήκε για τις προπονήσεις.Όπως και ο Παπανικολάου.Κανένας από τους 2 δεν θα είναι στην αποστολή.Χαλαρώστε λίγο με τον Παπανικολάου....Ούτε ο LeBron να ήταν.
scales84
θες να μου βγαλεις του 6-7 περιφερειακους?γτ εγω βλεπω ζηση-σπανουλη-περπερογλου-καλαθη σιγουρους..και θελουμε αλλους 2 η 3..και οι υποψηφιοι ειναι τσαλδαρης-καλαμποκης-γεωργαλης-παπαμακαριος-παπαναικολαου...οποτε ποτε δεν ξερεις

http://www.sport24.gr/html/ent/679/ent.306...sp...Καλες οι δηλωσεις του προεδρου
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Gravedigger @ Jul 27 2009, 17:36 ) *
Χαλαρώστε λίγο με τον Παπανικολάου....Ούτε ο LeBron να ήταν.

Ο Lebron δεν ειναι αλλα ειναι ο πιο υποσχομενος παιχτης που εχει βγει τα τελευταια χρονια...

QUOTE(scales84 @ Jul 27 2009, 17:42 ) *
http://www.sport24.gr/html/ent/679/ent.306...sp...Καλες οι δηλωσεις του προεδρου


Ετσι σε θελω προεδρααααααα!!!
EXPLOITED ARIS
http://www.betsmart.gr/mainsite/modules/ne...p?storyid=85952
Συνεντευξη του Παπ.
DON-basketblog
Παιδιά να κάνω μια υποθετική ερώτηση...Με δεδομένο πως πλέον ο Άρης δεν είναι ΚΟΡΥΦΑΙΑ ομάδα στην ευρώπη και πως ο Παπανικολάου έχει το ταλέντο για να παίξει σε μία απο αυτές (οσφπ,παο,μακάμπι,ρεάλ,τσκα,μπάρτσα) σαν φίλαθλοι του Άρη για ΦΕΤΟΣ το καλοκαίρι πως θα δεχόσασταν μια μεταγραφή του Παπανικολάου στον Ολυμπιακό με αντάλλαγμα 500 χιλ-700 χιλ. ευρώ (δηλαδή το συμβόλαιο του μάσει), τους μιλόσεβιτς, πελεκάνο με ΕΛΕΥΘΕΡΑΣ και δανεικό και πληρωμένο τον Τεοντόσιτς???

Τον Πελεκάνο ξέρω ότι τον ήθελε ο Άρης πέρσυ και τον Τεοντόσιτς τον ζήτησε φέτος.Ο Μιλόσεβιτς είναι έλληνας και μικρός και είναι καλός για πάγκο...Θεωρώ την πρόταση σοβαρή και ρεαλιστική και απο την πλευρά μου την βλέπω ΕΠΙΤΑΚΤΙΚΗ και ΕΦΙΚΤΗ να γίνει απο τον Ολυμπιακό.Μακάρι, γιατί και ο Ολυμπιακός θα κάνει αυτό που θέλει αλλά και ο Άρης, δίνοντας ένα παίκτη που δεν έπαιζε λεπτό πέρσυ και παίρνοντας τον Πελεκάνο, τον Τεοντόσιτς και τον Μάσευ δηλαδή ΤΡΕΙΣ ΠΕΝΤΑΔΑΤΟΥΣ και τον Μιλόσεβιτς για πάγκο...
Vas
QUOTE(DON-basketblog @ Jul 27 2009, 20:06 ) *
Παιδιά να κάνω μια υποθετική ερώτηση...Με δεδομένο πως πλέον ο Άρης δεν είναι ΚΟΡΥΦΑΙΑ ομάδα στην ευρώπη και πως ο Παπανικολάου έχει το ταλέντο για να παίξει σε μία απο αυτές (οσφπ,παο,μακάμπι,ρεάλ,τσκα,μπάρτσα) σαν φίλαθλοι του Άρη για ΦΕΤΟΣ το καλοκαίρι πως θα δεχόσασταν μια μεταγραφή του Παπανικολάου στον Ολυμπιακό με αντάλλαγμα 500 χιλ-700 χιλ. ευρώ (δηλαδή το συμβόλαιο του μάσει), τους μιλόσεβιτς, πελεκάνο με ΕΛΕΥΘΕΡΑΣ και δανεικό και πληρωμένο τον Τεοντόσιτς???

Τον Πελεκάνο ξέρω ότι τον ήθελε ο Άρης πέρσυ και τον Τεοντόσιτς τον ζήτησε φέτος.Ο Μιλόσεβιτς είναι έλληνας και μικρός και είναι καλός για πάγκο...Θεωρώ την πρόταση σοβαρή και ρεαλιστική και απο την πλευρά μου την βλέπω ΕΠΙΤΑΚΤΙΚΗ και ΕΦΙΚΤΗ να γίνει απο τον Ολυμπιακό.Μακάρι, γιατί και ο Ολυμπιακός θα κάνει αυτό που θέλει αλλά και ο Άρης, δίνοντας ένα παίκτη που δεν έπαιζε λεπτό πέρσυ και παίρνοντας τον Πελεκάνο, τον Τεοντόσιτς και τον Μάσευ δηλαδή ΤΡΕΙΣ ΠΕΝΤΑΔΑΤΟΥΣ και τον Μιλόσεβιτς για πάγκο...


καλά, έχουμε ξεφύυυυυυυγει!!! icon_drunk.gif smiley.gif 69.gif

δηλαδή λες:
600.000, + Μιλοσεβιτς, Πελεκανο & Τεοντοσιτς για τον Παπανικολάου??

Με αυτό το deal έπαιρνες αν όχι τον Λεμπρον σίγουρα το Σισκαουσκας!!


DON-basketblog
QUOTE(Vas @ Jul 27 2009, 20:20 ) *
καλά, έχουμε ξεφύυυυυυυγει!!! icon_drunk.gif smiley.gif 69.gif

δηλαδή λες:
600.000, + Μιλοσεβιτς, Πελεκανο & Τεοντοσιτς για τον Παπανικολάου??

Με αυτό το deal έπαιρνες αν όχι τον Λεμπρον σίγουρα το Σισκαουσκας!!



Φίλε μου ο Μιλόσεβιτς δεν είναι σε καμία περίπτωση για επίπεδο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ αλλά για λύση πάγκου για ομάδα σαν τον άρη και το Μαρούσι τον θεωρώ μια χαρά ειδικά αν στον χαρίζουνε και άλλωστε είχε κλείσει στο Μαρούσι μέχρι πριν λίγες μέρες.Αυτό κάτι λέει!Ο Πελεκάνος επίσης είναι άριστος για ομάδα σαν τον Άρη και δεν είναι τυχαίο πως ο Πανελλήνιος λύσσαξε να τον πάρει. Νομίζω ότι ΚΑΙ τον Άρη συμφέρει να τους πάρει ΚΑΙ τον Ολυμπιακό που είναι ΠΕΡΙΤΤΟΙ στην ομάδα να ξεφορτωθεί τα συμβόλαια τους. Όσο για τον Τεοντόσιτς αφού ΔΕΔΟΜΕΝΑ θα πάει δανεικός για να έρθει άλλο playmaker τότε γιατί να μην πάει στον Άρη που ΚΑΙ θα είναι βασικούρα, ΚΑΙ είναι μεγάλη ομάδα με προοπτική ευρωλίγκας, ΚΑΙ θα είναι εντός ελλάδος και θα τον παρακολουθούμε στενά???ΔΑΝΕΙΚΟΣ. Όσο για τα λεφτά δεν νομίζω πως οι Αγγελόπουλοι θα ΞΕΝΕΡΩΣΟΥΝ που θα ξεφορτωθούν ΔΥΟ περιττά συμβόλαια (πελεκάνος, μιλόσεβιτς) και θα βρούνε καλή ομάδα για τον Τεοντόσιτς ώστε να μην δώσουν 400-500-600 χιλ. ευρώ...

Ουσιαστικά θα έχουν πάρει τον Παπανικολάου γλυτώνοντας τα 500 χιλ. το χρόνο του Πελεκάνου, τα 300 χιλ. το χρόνο του Μιλόσεβιτς και θα έχουν βρεί ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΟΜΑΔΑ για τον Μίλος...800 θα γλυτώσουν απο συμβόλαια...Άς δώσουν τα 600 για να πάρει και ο άρης τον Μάσευ και εμείς τον Παπανικολάου. Γιατί σου ακούγεται παράλογο?!?!?!
Vas
QUOTE(DON-basketblog @ Jul 27 2009, 20:27 ) *
Φίλε μου ο Μιλόσεβιτς δεν είναι σε καμία περίπτωση για επίπεδο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ αλλά για λύση πάγκου για ομάδα σαν τον άρη και το Μαρούσι τον θεωρώ μια χαρά ειδικά αν στον χαρίζουνε και άλλωστε είχε κλείσει στο Μαρούσι μέχρι πριν λίγες μέρες.Αυτό κάτι λέει!Ο Πελεκάνος επίσης είναι άριστος για ομάδα σαν τον Άρη και δεν είναι τυχαίο πως ο Πανελλήνιος λύσσαξε να τον πάρει. Νομίζω ότι ΚΑΙ τον Άρη συμφέρει να τους πάρει ΚΑΙ τον Ολυμπιακό που είναι ΠΕΡΙΤΤΟΙ στην ομάδα να ξεφορτωθεί τα συμβόλαια τους. Όσο για τον Τεοντόσιτς αφού ΔΕΔΟΜΕΝΑ θα πάει δανεικός για να έρθει άλλο playmaker τότε γιατί να μην πάει στον Άρη που ΚΑΙ θα είναι βασικούρα, ΚΑΙ είναι μεγάλη ομάδα με προοπτική ευρωλίγκας, ΚΑΙ θα είναι εντός ελλάδος και θα τον παρακολουθούμε στενά???ΔΑΝΕΙΚΟΣ. Όσο για τα λεφτά δεν νομίζω πως οι Αγγελόπουλοι θα ΞΕΝΕΡΩΣΟΥΝ που θα ξεφορτωθούν ΔΥΟ περιττά συμβόλαια (πελεκάνος, μιλόσεβιτς) και θα βρούνε καλή ομάδα για τον Τεοντόσιτς ώστε να μην δώσουν 400-500-600 χιλ. ευρώ...

Ουσιαστικά θα έχουν πάρει τον Παπανικολάου γλυτώνοντας τα 500 χιλ. το χρόνο του Πελεκάνου, τα 300 χιλ. το χρόνο του Μιλόσεβιτς και θα έχουν βρεί ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΟΜΑΔΑ για τον Μίλος...800 θα γλυτώσουν απο συμβόλαια...Άς δώσουν τα 600 για να πάρει και ο άρης τον Μάσευ και εμείς τον Παπανικολάου. Γιατί σου ακούγεται παράλογο?!?!?!


1. τα συμβόλαια του Μίλος, του Πελεκάνου, και του Μιλόσεβιτς ποιος θα τα πληρώσει;; Μέχρι πριν 1 εβδομάδα (και πιστεύω ακόμα) αυτά τα ποσά είναι απλησίαστα για τον Αρη

2. δεν πιστεύω ότι αυτή την στιγμή αγωνιστικά ο Παπανικολάου είναι ισάξιος με Πελεκάνο ή Τεόντοσιτς. Αφού ο Ματσόν είναι τόσο καλός προπονητής (όπως λένε οι φίλοι του Άρη) είναι ποτέ δυνατόν να τον αγνόησε τόσο πολύ;; Το παλικάρι είναι τρομερό ταλέντο αλλά δεν τον έχουμε δει ποτέ να παίζει ενάντια σε πιο γερούς & σκληρούς παίκτες.

3. Και στον Ολυμπιακό αν παει, σε τι θέση θα παίζει?? Αν θεωρήσουμε 3άρι, θα είναι πίσω από τον αφάνα; Δηλαδή από τα 40 λεπτά το χρόνο που έπαιξε θα παίζει στο τοπ level της ευρωλίγκας?

Για μένα πρέπει να μέινει στον Αρη το παλικάρι, να πάρει αγώνες, να ψηθεί και τα γίνει καλός παίκτης.

Σιγά σιγα φθάνεις στην κορυφή. αλλιώς θα είσαι άλλη μια μεγάλη φούσκα!



ΥΓ. Προς φίλους του Αρη: Με τον Παπανικολάου ρε παιδιά θα μας περάσετε;; Πάλι δράματα θα έχετε!! laugh.gif tongue.gif
scales84
Η απαντηση φιλε ολυμπιακε πιστευω πο τους περισσοτερους αριανους ειναι οχι..γτ θελουμε ν αναδειξουμε κι να δουμε με τη φανελα του ΘΕΟΥ ενα τοσο εμεγαλο ταλεντο..κι επισης γτ δεν αρεσουν μεσοβεζικες λυσεις.δανεικος ο τεοντοσιτς πχ..ο παπ πρεπει να μεινει..και μαζι μ αυτον θ αναπτυχθει κι ο αρης...κι αν ο αρης αναπτυχθει ακομα και χωρις τα λεφτα του αγγελοπουλου μπασκετικα εχει μεγαλυτερη δυναμικη απο τον ολυμπιακο στην ευρωπη
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Vas @ Jul 27 2009, 20:42 ) *
ΥΓ. Προς φίλους του Αρη: Με τον Παπανικολάου ρε παιδιά θα μας περάσετε;; Πάλι δράματα θα έχετε!! laugh.gif tongue.gif


Οχι...με τον Μπατη! rolleyes.gif smiley.gif
Ελα πλακα κανω.Αλλα εσας δε σας βλεπω κ πολυ δυναμικους...ακομα.
Δε θελω να λεω μεγαλα λογια βεβαια...
Vas
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Jul 27 2009, 20:46 ) *
Οχι...με τον Μπατη! rolleyes.gif smiley.gif


με το χέρι στην σκανδάλη είσαι.... απαπα.... shot.gif tongue.gif
qspock
QUOTE(Yusaku @ Jul 25 2009, 21:08 ) *
1 - 2 : Στινσόν, Αργυρόπουλος
Κλαρκ, Χατζηβρέττας, (Τσαλδάρης ??)
3: Παπανικολάου
4 - 5 : Μπάρλος,
Μπετς, Ντικούδης, Σκορδίλης

Οπότε να περιμένουμε ένα 3αρι στυλ Σκέιλς-Μάρσαλ-Ράιτ κ ένα 4αρι.... να ελπίσουμε ο Μάσσεϋ. Αυτά στην περίπτωση που μείνει ο Τσαλδάρης... διαφορετικά έναν ακόμα περιφερειακό. Μακάρι να μείνει.
Από την άλλη αυτός ο Αργυρόπουλος πολύ με χαλάει. Πολύ θα προτιμούσα κάτι άλλο στη θέση του...


Μα καλα ειναι τωρα σοβαρο ροστερ για Ευρωλιγκα αυτο? Τον Αργυροπουλο τι τον κρατανε δηλαδη? Η μηπως νομιζουν οτι ο Χατζηβρετας ειναι καλυτερος του Τσαλδαρη? Και δε θελω ουτε να σκεφτομαι τι σοι ξενους θα κλεισουν (με ποσα λεφτα..). Τελος παντων, αφου κρατησαν Μαντσον οταν μπορουσαν να παρουν Μαρκοπουλο, εγω δεν θα περιμενα πολλα και για φετος...
EXPLOITED ARIS
QUOTE(qspock @ Jul 27 2009, 20:48 ) *
Μα καλα ειναι τωρα σοβαρο ροστερ για Ευρωλιγκα αυτο? Τον Αργυροπουλο τι τον κρατανε δηλαδη? Η μηπως νομιζουν οτι ο Χατζηβρετας ειναι καλυτερος του Τσαλδαρη? Και δε θελω ουτε να σκεφτομαι τι σοι ξενους θα κλεισουν (με ποσα λεφτα..). Τελος παντων, αφου κρατησαν Μαντσον οταν μπορουσαν να παρουν Μαρκοπουλο, εγω δεν θα περιμενα πολλα και για φετος...


Τι ομαδα εισαι φιλε;
Οτι κ να εισαι παντως τον Αργυροπουλο στον χαριζω,χαλαρα.Ο Χατζηβρετας ειναι καλυτερος του Τσαλδαρη,ο οποιος δεν εχει φυγει ακομα.Μπορει κ να μεινει.Οσο για τη συγκριση Μαρκοπουλου-Ματσον,τα εχουμε πει αρκετες φορες.
Vas
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Jul 27 2009, 20:53 ) *
Τι ομαδα εισαι φιλε;



όντως είναι σπαστικό να στην λέει για την ομάδα σου ο άλλος και να μην ξέρεις τι ομάδα είναι ... 69.gif

πάντως συμφωνώ μαζί του.... δεν είναι ρόστερ αυτό για ευρωλίγκα!! (χώστα σε μένα tongue.gif biggrin.gif cool.gif )
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Vas @ Jul 27 2009, 20:56 ) *
όντως είναι σπαστικό να στην λέει για την ομάδα σου ο άλλος και να μην ξέρεις τι ομάδα είναι ... 69.gif

πάντως συμφωνώ μαζί του.... δεν είναι ρόστερ αυτό για ευρωλίγκα!! (χώστα σε μένα tongue.gif biggrin.gif cool.gif )


Ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
εεεεεεεεεεεεεεε!!!!
Δε σας καταλαβαινω.Θα μιλησω για τη δυναμικη του ροστερ οταν συμπληρωθει...
Παντως μεχρι τωρα οι κινησεις που εχουν γινει με ικανοποιουν εμενα προσωπικα! cool.gif
Vas
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Jul 27 2009, 20:59 ) *
Ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
εεεεεεεεεεεεεεε!!!!
Δε σας καταλαβαινω.Θα μιλησω για τη δυναμικη του ροστερ οταν συμπληρωθει...
Παντως μεχρι τωρα οι κινησεις που εχουν γινει με ικανοποιουν εμενα προσωπικα! cool.gif


και εμένα.... 24.gif 24.gif



εντάξει... σοβαρά τώρα. Έχετε πάρει 2 πάρα πολύ έμπειρους παίκτες (και καλούς) οι οποίοι όμως τα περασμένα 2 χρόνια δεν είχαν πρωταγωνιστικό ρόλο. Δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι στα 33 σου να αποκτάς πάλι τον ρόλο του ηγέτη.

Μεγάλο ρόλο θα παίξουν και οι ξένοι που θα αποκτηθουν.
Tatubasketfan
http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&a...4999&cid=10 65.gif 65.gif
valsam
Τι καλος αλλα ακριβως και κουραφεξαλα,εδω δινουν 1,2 μυρια τον χρονο για τον αμπαλο Βασιλοπουλο!
Εγκλημα να δοσουν τον Παπ πριν καν δειξει φετος τα προσοντα του !
Πιστευω οτι φετος θα παιζει τουλαχιστον 20 λεπτα !
The Admiral
Kαλα,δεν ειναι σοβαρα λεφτα τωρα αυτα για τον Παπανικολαου.Παικτη με τοσες διακρισεις στις μικρες εθνικες και πιο πολυτιμο του Ευρωπαικου των νεων,δε τον δινεις για 1,2 εκατ. 2 μυρια ευρω βαζεις τιμη και δε σε ξαναενοχλει κανεις (εκτος και αν τους πιασει καμια κριση εξυπναδας κατω στον Πειραια και τα δωσουν,αν και πολυ αμφιβαλλω.Τα πολλα λεφτα εκει τα ξοδευουν σε μπανανες).Κατα τ'αλλα και μεχρι στιγμης,το ροστερ μας ειναι τουλαχιστον ενα επιπεδο πανω απο αυτο του Αμαρουσιου,που απο ο,τι φαινεται πεταξαν λευκη πετσετα αρκετα νωρις.Κριμα για τους οπαδους τους,που πιστεψαν οτι φετος θα ηταν η χρονια τους.

Δυστυχως χρειαζομαστε ακομη το κατι παραπανω,που θα μας βοηθησει να μπουμε στους ομιλους και να ειμαστε και εκει ανταγωνιστικοι.Ενας παικτης του επιπεδου του Μασει κρινεται απαραιτητος για να μην ειμαστε απλα κομπαρσοι.
EIMAI ARIANOS
θα βγάλω χολή τώρα και ας φάω χίλια φάουλ και τεχνική ποινή

διάβασα από ένα φίλο Ολυμπιακό για teonto + μιλo + πελεκάνο + 600 χιλιάρικα για παπ ....

μα καλά ρε φιλε μας δουλεύεις με ποια λογική θέλεte τώρα τον παπ όταν πριν από λίγο το λιγότερο που θέλατε για την θέση 3 ήταν ο τούρκογλου.

Μήπως το θέλεις για να τον κανεις παίκτη ??. Αν είναι έτσι γιατί μας δίνεις τα ταλέντα που είχες πάρει πριν από λίγα χρονια για να τους κανεις παίκτες ( teonto + μιλo ).... Γιατί κάτι μου λέει ότι σε 3 χρονια θα δίνεις και τον παπ δανεικό για εμπειρίες.

Μήπως το θέλεις για να να στηρίξεις πάνω του την ομάδα σου έχοντας όμως είδη στο 3 αφάνα και βασιλό ??

A oxi τον θέλεις ..."Με δεδομένο πως πλέον ο Άρης δεν είναι ΚΟΡΥΦΑΙΑ ομάδα στην ευρώπη και πως ο Παπανικολάου έχει το ταλέντο για να παίξει σε μία απο αυτές (οσφπ,παο,μακάμπι,ρεάλ,τσκα,μπάρτσα)" όχι επειδή τον χρειάζεσαι όχι γιατί θα τον κανεις παίκτη απλά επειδή έχει το ταλέντο .... να το χάσει και αυτό να έλεγα εγώ. A kai giati 8a " Μακάρι, γιατί και ο Ολυμπιακός θα κάνει αυτό που θέλει...."

και κάτι ακόμα ο ΠΑΟΚ όταν σας απέκλεισε από τον τελικό ήταν μεγάλη ομάδα ΚΑΙ είχε ένα μεγάλο παίκτη τον Πέτζα .. Αν ο Πέτζα δεν έμενε στον ΠΑΟΚ ο ΠΑΟΚ δε θα tan μεγάλη ομάδα να σε αποκλείσει. Συμπέρασμα μεγάλες ομάδες ΔΕΝ είναι αυτές που έχουν τα πολλά λεφτά είναι αυτές που έχουν τους μεγάλους παίκτες είτε επειδή τους αγοράζουν είτε επειδή τους κρατάνε όταν τους αποκτάνε .. και εμείς οι Αρειανοί θέλουμε να ξαναγίνουμε μεγάλη ομάδα και βλέπουμε στον παπ ελπίδες να γίνει ηγέτης και το μονο που είπαμε είναι ότι πρέπει να το βάλει ο Matson μέσα και να κρατηθεί στο roster ...

και ενώ αυτό λέμε και το λέμε καιρό ΠΡΙΝ από το παγκόσμιο , έρχεται ένας άλλος και μας λέει να χαλαρώσουμε με το παπ (από τι να χαλαρώσουμε από τις οικονομικές μας απαιτήσεις, από το γεγονός ότι είπαμε ότι πρέπει να απαιτηθεί να παίξει φέτος από τι ? AAλλοι πρέπει να χαλαρώσουν....)

και ένταξη παίζει να έχει δίκιο το παιδί και όντως να μας έχουν φουσκώσει τα μυαλά μας με ελπίδες ..

και πάνω όμως που χαλαρώνεις τσούπ σκάει ο άλλος και σου λέει δεν έχεις roster για ευρωλίγκα OK!!!

κάτσε ρε μάγκα για ποια ευρωλίγκα μιλάς εσύ???

αυτή που θα συμμετέχει το roster του Ολυμπιακού με τον Αλέν Iverson στο 1 τον Τούρκογλου στο 2 - συμβιβαστικά για να είναι ο παπ στο 3 - tο τσίλι στο 4 και tοn "ΜΠΟΡΟΥΣΑΡΟΣ" στο 5

Η' μήπως μιλάς για την ευρωλίγκα των καμια 30 ομάδων που ο AΡΗΣ έβγαινε stous 16 έχοντας τον ΣΙΓΑΛA μέσα.
Γιατί αν μιλάς για αυτήν πραγματικά δε καταλαβαίνω το πρόβλημα .....
Σε πείραξε ο Αργυρόπουλος.... Kοίτα δεν είναι ανάγκη όλοι οι παίκτες να είναι παικταράδες χρειάζονται και τα εργαλεία ο θα μπω να κάνω φάουλ να βγάλω πάθος και δεν είναι ανάγκη να πληρώνεις αυτά τα εργαλεία εκατομμύρια ( βασιλό ) ούτε είναι ανάγκη να κανεις επιθετικούς παίκτες εργαλεία ( Χατζήbreta ) ΑΠΛΏΣ παίρνεις "αργυροπουλους" τίμιους και σωστούς παίκτες.

Sorry για τι χολή και το ύφος παιδιά αλλα τα βγάζουν και αυτά που λέτε.....
valsam
Ρε δεν το περιμενα να ειναι τοσο αφραγκοι ολοι οι πολυθρονατοι τις διοικησης!!!
Τι να το κανεις το 1,2 μυριο ???
Αυτα τα λεφτα φθανουν να παρει μετριο αμερικανο των 300-400χιλ. για τρια χρονια!
Και μετα?
scales84
αριανε μιλανε για την ευρωλιγκα που καποτε παιζανε 2 συνεχομενα χρονια ως 8οι και που ειχαν φαει 50 απο την εφες...εμεις λεφτα δενε χουμε αλλα ετσι δεν προκειται να ξεφτυλιστουμε ποτε....

+απειρο στο ποστ σου...
kolokotronis
Εγώ πιστεύω ο Παπανικολάου πρέπει να έρθει στον παναθηνα'ι'κό να δουλέψει με τον Ζοτς να αναδειχθεί. tongue.gif
peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif
scales84
οπως ο βεργινης?αδουέυτο παικτη δεν εχει αναδειξει στον παο ο ζοτς..ολοιειχαν παιξει πρωτα στις ομαδες τους
kolokotronis
QUOTE(scales84 @ Jul 28 2009, 00:40 ) *
οπως ο βεργινης?αδουέυτο παικτη δεν εχει αναδειξει στον παο ο ζοτς..ολοιειχαν παιξει πρωτα στις ομαδες τους

1)Αστειευόμουν
2)Με εξαίρεση τον Φώτση έχεις απόλυτο δίκιο.
3)Τους παίρνει μεν έτοιμους, τους ανεβάζει δε επίπεδο.
kaukasios
QUOTE(kolokotronis @ Jul 28 2009, 01:12 ) *
1)Αστειευόμουν
2)Με εξαίρεση τον Φώτση έχεις απόλυτο δίκιο.

γιατι τον λακοβιτς τον ηξερε κανενας?
SkiesOfAzel
O Άρης δεν πρέπει να τον δώσει τον Παπανικολάου ότι και αν του προσφέρουν για αντάλλαγμα. Η διοίκησή αλλά και ο προπονητής ισχυρίζονται πως τα τελευταία χρόνια προσπαθούν να κάνουν μια στροφή προς τους Έλληνες και μάλιστα στα νέα ταλέντα. Αν αφήσουν την προσπάθεια αυτή στη μέση για να έχουν κάποια πρόσκαιρα οφέλη απλά ο Άρης θα συνεχίσει να πορεύεται στον δρόμο που ακολουθούσε και στο παρελθόν, έναν δρόμο που αποδεδειγμένα πλέον δεν βγάζει πουθενά.

Στην Ελλάδα λεφτά στο basket δεν υπάρχουν για να αγοράζεις ολόκληρες ομάδες με έτοιμους παίχτες. Ακόμα και για τον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό το ίδιο ισχύει. Μπορεί τώρα να έχουν βρεθεί άνθρωποι που βάζουν λεφτά σε αυτούς τους συλλόγους αλλά αυτοί είναι απλά η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα και όταν θα φύγουν (και ο καιρός πλησιάζει) τότε θα επιστρέψουν και οι 2 εκεί που ήταν και πριν από 18 χρόνια, στην ανυπαρξία, γιατί αντικαταστάτες δεν θα βρεθούν.

Το μοντέλο που προσπαθεί να υιοθετήσει ο Άρης, ένα μοντέλο που στηρίζεται στον κόσμο του που θα είναι ΠΑΝΤΑ δίπλα του, και στην ανάδειξη δικών του παιχτών είναι ένα μοντέλο που διαχρονικά λειτουργεί όταν εφαρμόζεται σωστά. Μια ομάδα που βγάζει τους δικούς της παίκτες , χρειάζεται μικρότερο budget γιατί ουσιαστικά απλά συμπληρώνει το roster της με μερικούς καλούς ξένους, έχει σταθερότερη σύνθεση οπότε βελτιώνεται συνέχεια χρόνο με το χρόνο αφού δεν χρειάζεται κάθε λίγο και λιγάκι να ξαναρχίζει από την αρχή. Οι παίκτες αποδίδουν καλύτερα όταν παίζουν για μία ομάδα που αγαπάνε και τους έχει αναδείξει και ο κόσμος συμμετέχει πιο ενεργά αφού αισθάνεται τους παίχτες ποιο κοντά του (οι παλιότεροι που θα έχετε προλάβει την εποχή του Γκάλη θα καταλαβαίνουν καλύτερα τι λέω). Όλα αυτά, αυξάνουν τις χορηγίες , τα τηλεοπτικά δικαιώματα και φέρνουν νέους φιλάθλους στην ομάδα. Έτσι χτίστηκε και η Αυτοκρατορία του Γκάλη απο μια ομάδα που δεν είχε φράγκο και κατάφερε σιγά σιγά να μπορεί να πληρώνει 300 εκατομμύρια τους κορυφαίους παίκτες της, και αν υπήρχε το σημερινό μοντέλο στην ανεξέλεγκτη τότε διοίκηση, δεν θα μπορούσε να τα φάει όλα αυτά ένας πρόεδρος γυρίζοντας μας πιο πίσω και απο το μηδέν.
EXPLOITED ARIS
QUOTE(EIMAI ARIANOS @ Jul 27 2009, 22:55 ) *
θα βγάλω χολή τώρα και ας φάω χίλια φάουλ και τεχνική ποινή

διάβασα από ένα φίλο Ολυμπιακό για teonto + μιλo + πελεκάνο + 600 χιλιάρικα για παπ ....

μα καλά ρε φιλε μας δουλεύεις με ποια λογική θέλεte τώρα τον παπ όταν πριν από λίγο το λιγότερο που θέλατε για την θέση 3 ήταν ο τούρκογλου.

Μήπως το θέλεις για να τον κανεις παίκτη ??. Αν είναι έτσι γιατί μας δίνεις τα ταλέντα που είχες πάρει πριν από λίγα χρονια για να τους κανεις παίκτες ( teonto + μιλo ).... Γιατί κάτι μου λέει ότι σε 3 χρονια θα δίνεις και τον παπ δανεικό για εμπειρίες.

Μήπως το θέλεις για να να στηρίξεις πάνω του την ομάδα σου έχοντας όμως είδη στο 3 αφάνα και βασιλό ??

A oxi τον θέλεις ..."Με δεδομένο πως πλέον ο Άρης δεν είναι ΚΟΡΥΦΑΙΑ ομάδα στην ευρώπη και πως ο Παπανικολάου έχει το ταλέντο για να παίξει σε μία απο αυτές (οσφπ,παο,μακάμπι,ρεάλ,τσκα,μπάρτσα)" όχι επειδή τον χρειάζεσαι όχι γιατί θα τον κανεις παίκτη απλά επειδή έχει το ταλέντο .... να το χάσει και αυτό να έλεγα εγώ. A kai giati 8a " Μακάρι, γιατί και ο Ολυμπιακός θα κάνει αυτό που θέλει...."

και κάτι ακόμα ο ΠΑΟΚ όταν σας απέκλεισε από τον τελικό ήταν μεγάλη ομάδα ΚΑΙ είχε ένα μεγάλο παίκτη τον Πέτζα .. Αν ο Πέτζα δεν έμενε στον ΠΑΟΚ ο ΠΑΟΚ δε θα tan μεγάλη ομάδα να σε αποκλείσει. Συμπέρασμα μεγάλες ομάδες ΔΕΝ είναι αυτές που έχουν τα πολλά λεφτά είναι αυτές που έχουν τους μεγάλους παίκτες είτε επειδή τους αγοράζουν είτε επειδή τους κρατάνε όταν τους αποκτάνε .. και εμείς οι Αρειανοί θέλουμε να ξαναγίνουμε μεγάλη ομάδα και βλέπουμε στον παπ ελπίδες να γίνει ηγέτης και το μονο που είπαμε είναι ότι πρέπει να το βάλει ο Matson μέσα και να κρατηθεί στο roster ...

και ενώ αυτό λέμε και το λέμε καιρό ΠΡΙΝ από το παγκόσμιο , έρχεται ένας άλλος και μας λέει να χαλαρώσουμε με το παπ (από τι να χαλαρώσουμε από τις οικονομικές μας απαιτήσεις, από το γεγονός ότι είπαμε ότι πρέπει να απαιτηθεί να παίξει φέτος από τι ? AAλλοι πρέπει να χαλαρώσουν....)

και ένταξη παίζει να έχει δίκιο το παιδί και όντως να μας έχουν φουσκώσει τα μυαλά μας με ελπίδες ..

και πάνω όμως που χαλαρώνεις τσούπ σκάει ο άλλος και σου λέει δεν έχεις roster για ευρωλίγκα OK!!!

κάτσε ρε μάγκα για ποια ευρωλίγκα μιλάς εσύ???

αυτή που θα συμμετέχει το roster του Ολυμπιακού με τον Αλέν Iverson στο 1 τον Τούρκογλου στο 2 - συμβιβαστικά για να είναι ο παπ στο 3 - tο τσίλι στο 4 και tοn "ΜΠΟΡΟΥΣΑΡΟΣ" στο 5

Η' μήπως μιλάς για την ευρωλίγκα των καμια 30 ομάδων που ο AΡΗΣ έβγαινε stous 16 έχοντας τον ΣΙΓΑΛA μέσα.
Γιατί αν μιλάς για αυτήν πραγματικά δε καταλαβαίνω το πρόβλημα .....
Σε πείραξε ο Αργυρόπουλος.... Kοίτα δεν είναι ανάγκη όλοι οι παίκτες να είναι παικταράδες χρειάζονται και τα εργαλεία ο θα μπω να κάνω φάουλ να βγάλω πάθος και δεν είναι ανάγκη να πληρώνεις αυτά τα εργαλεία εκατομμύρια ( βασιλό ) ούτε είναι ανάγκη να κανεις επιθετικούς παίκτες εργαλεία ( Χατζήbreta ) ΑΠΛΏΣ παίρνεις "αργυροπουλους" τίμιους και σωστούς παίκτες.

Sorry για τι χολή και το ύφος παιδιά αλλα τα βγάζουν και αυτά που λέτε.....

41.gif
Φιλαρακι εχεις απολυτο δικιο!
EXPLOITED ARIS
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...&Itemid=144
Αν το εκανε αυτο ο Δαμιανιδης...ειναι μεγαλο αλανι κ πολυ μαγκας!
Αλλα δε νομιζω πως οι μεγαλοι της Αθηνας δεν εκαναν προταση.Απλως μαλλον δεν τους αρεσε αυτο που ακουσαν.Μηπως περιμεναν να τον ξεπουλησουμε κιολας!
Ο Κωστας πρεπει να μεινει στην ομαδα κ να αποδειξει οτι δικαια εχει γινει ντορος γυρω απο το ονομα του.
Οπως ειπε κ ενας φιλος πιο πανω,Lebron δεν ειναι.Αλλα εχει απιστευτες προοπτικες.Το θεμα ειναι να το αποδειξει κ μεσα στο γηπεδο με τη φανελα του Αρη!
Air Kef
Ο Παπανικολάου επιβάλλεται να μείνει στον Άρη, έστω για μία χρονιά με χρόνο συμμετοχής στο αντρικό. Για μένα τουλάχιστον μια 3ετία πρέπει να την κάνει στην Θεσσαλονίκη, και τότε, αν θέλει και αν πρόκειται να τον πάει ένα επίπεδο πάνω, ας κατέβει σε ΠΑΟ/ΟΣΦΠ.

Τα βλέμματα όλων των μπασκετικών φέτος θα είναι πάνω του, νομίζω σε κάθε γήπεδο θα γίνεται αποδεκτός με (έστω χλιαρό) χειροκρότημα όταν μπαίνει, ενώ κάθε του εντυπωσιακή ενέργεια (κάρφωμα-τάπα) θα επικροτείται διπλά από το αντίπαλο κοινό (πλην ΟΑΚΑ-ΣΕΦ-Πυλαίας), ελπίζουμε να ανταποκριθεί κι ο ίδιος στις προσδοκίες, αλλά και ο Ματζόν να μας κάνει την χάρη να μας τον δείχνει.


smile.gif
EXPLOITED ARIS
http://www.metrosport.gr/archives/26566
Λετε να γεμισουμε αμπαλους;
Δεν ξερω αλλα αν δε δω κατι δεν τους εμπιστευομαι κ πολυ ευκολα τους Αμερικανους!
Ειμαι καμμενος απο τον Ουασινγκτον!!!
Επισης εχει καλυτερο ποσοστο στα τριποντα απ'οτι στα διποντα...Ωχ!!!
scales84
QUOTE(kaukasios @ Jul 27 2009, 23:14 ) *
γιατι τον λακοβιτς τον ηξερε κανενας?

ειχε κανει οργια την πρηγουμενη χρονια με την ομαδα του στην ευρωλιγκα η στο ουλεμπ..δεν θυμαμαι καλα..αλλα κι αυτος ειναι στην ιδια κατηγορια.ειχε παιξει κι ο ζοτς τον ανεβασε επιπεδο.ειχε παραστασεις.ο παπανικολαου δεν εχει
aris__23
Η ανακοίνωση του Ταπούτου κερασάκι στην τούρτα στην παρουσίαση Ντικούδη-Χατζηβρέττα

H παρουσίαση του Δήμου Ντικούδη και του Νίκου Χατζηβρέττα δεν θα είναι το μοναδικό χαρμόσυνο γεγονός στην οικογένεια του Αρη την Τετάρτη. Και αυτό γιατί οι ιθύνοντες της ομάδας σκέφτονται να «τσιτώσουν» ακόμα περισσότερο τους οπαδούς τους ανακοινώνοντας την απόκτηση του Χρήστου Ταπούτου.

Ο Ελληνας φόργουορντ έχει συμφωνήσει σε όλα με τους κίτρινους και μετά από χρόνια αναμονής θα φορέσει τη φανέλα της αγαπημένης του ομάδας. Η επιλογή της χρονικής στιγμής της ανακοίνωσης έχει καθαρά επικοινωνιακό χαρακτήρα και στοχεύει στην αύξηση του ενθουσιασμού.
Με την απόκτηση του Ταπούτου, ο Αρης συγκροτεί έναν αξιόλογο ελληνικό κορμό σε κάθε θέση της πεντάδας (Αργυρόπουλος, Χατζηβρέττας, Ταπούτος, Μπάρλος, Ντικούδης, Παπανικολάου) και ενισχύει ακόμη περισσότερο τις σχέσεις του με το ψυχισμό της εξέδρας. Από εκεί και πέρα δύσκολα θα παραμείνει στην ομάδα ο Ηλιάδης ενώ αναμένεται η απάντηση του Τσαλδάρη.

Πηγή www.contra.gr
EXPLOITED ARIS
QUOTE(aris__23 @ Jul 28 2009, 19:18 ) *
Η ανακοίνωση του Ταπούτου κερασάκι στην τούρτα στην παρουσίαση Ντικούδη-Χατζηβρέττα

Από εκεί και πέρα δύσκολα θα παραμείνει στην ομάδα ο Ηλιάδης ενώ αναμένεται η απάντηση του Τσαλδάρη.

Πηγή www.contra.gr


Να ρωτησω εγω κατι;
Ο Καλαμποκης μας χαλαει;
Σε περιπτωση που απαντησει αρνητικα ο Τσαλδαρης.
Οσο για τον Ταπουτο...ουτε κρυο,ουτε ζεστη!Πρεπει να αποδειξει στο γηπεδο οτι θελει να παιξει.
SteelGandalf
Αν, τελικά, δε συμφωνήσει να παραμείνει ο Δημήτρης Τσαλδάρης (κακό του κεφαλιού του κατά την άποψη μου), ο Γιάννης Καλαμπόκης δε θα ήταν ιδανική περίπτωση αντικατάστασης του; Γιατί να πάει αλλού και γιατί να μην κινηθούμε για την απόκτηση του; Ξέρουμε πολύ καλά τι μπορεί να προσφέρει, συν το γεγονός ότι είναι και αυτός Έλληνας.

Είναι μια απλή απορία μου. Δεν πιστεύω πως οικονομικά δε μπορούμε να τα βρούμε με τον παίχτη. Τι λέτε;

Φίλε EXPLOITED ARIS δεν είδα το post σου. Έγραφα το δικό μου, την ίδια στιγμή που εσύ postαρες. tongue.gif
EXPLOITED ARIS
QUOTE(SteelGandalf @ Jul 28 2009, 19:36 ) *
Αν, τελικά, δε συμφωνήσει να παραμείνει ο Δημήτρης Τσαλδάρης (κακό του κεφαλιού του κατά την άποψη μου), ο Γιάννης Καλαμπόκης δε θα ήταν ιδανική περίπτωση αντικατάστασης του; Γιατί να πάει αλλού και γιατί να μην κινηθούμε για την απόκτηση του; Ξέρουμε πολύ καλά τι μπορεί να προσφέρει, συν το γεγονός ότι είναι και αυτός Έλληνας.

Είναι μια απλή απορία μου. Δεν πιστεύω πως οικονομικά δε μπορούμε να τα βρούμε με τον παίχτη. Τι λέτε;


Αυτο λεω κ εγω.
Αυτο που με παραξενευει δε,ειναι πως δεν εχει ακουστει καθολου για τον Αρη κ το ονομα του παιζει συνεχεια για τον ΠΑΟΚ...
Χωρις να θελω να υποτιμησω τον ΠΑΟΚ αλλα νομιζω πως συγκριτικα δινουμε περισσοτερες ευκαιριες αγωνιστικες!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.