Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Μετεγγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
SteelGandalf
Πρωταγωνιστικό ρόλο θα έχει το παλικάρι και σε πολύ πιο ανταγωνιστική ομάδα. Τι συζητάμε τώρα...!!!

Οι ιθύνοντες τι κάνουν είναι το θέμα.
ΚιτρινιΑΡΗΣ
δείτε κι αυτό!!!
EXPLOITED ARIS
QUOTE(ΚιτρινιΑΡΗΣ @ Jul 28 2009, 20:06 ) *


Aλλος ενας λογος να γεμιζει το Παλε!!!Για τη γυναικα του λεω wav.gif wav.gif wav.gif wav.gif wav.gif wav.gif wav.gif wav.gif wav.gif
Giorgos#4
o γουολς παντως αν θυμαμαι καλα ειναι περισσοτερο 2 απο 3 και σε εκεινη την θεση ο αρης ειναι πληρης με χατζη και κλαρκ (ισως και τσαλδαρη)

α και κατι αλλο...

στο nbdl ο στινσον ειιχε μ.ο 3.7 λαθη φανταστειται τι θα γινεται στην ευρωλιγκα...
ειναι σημαντικο να εχει καλο ποιντ γκαρντ ο αρης αλλιως θα παει στραφι η υπολοιπη ομαδα...
scales84
ο γουολς ειναιπαικταρας..μακαρι να ρθει..θα δυναμωσουμε πολυ..λλα απο τις κινησεις μας βλεπω ξεκαθαρα οτι το ενδεχομενο να παρει χρονο ο κωστακης δεν ειναι ορατο...ΚΡΙΜΑ...

ο τσαλδαρης αν φυγει,αντικαταστατης υπαρχει..δεν χρειαζεται κανενας καλαμποκης..

δλδ μας χαλαει μαι περιφερεια με στινσον(ελπιζω να βγει καλος),αργυροπουλο(αναγκαιο κακο),κλαρκ να μοιραζετε σε 1-2,χατζηβρεττα,ταπουτο,γουολς και παπανικολαου?7παικτες ειναι και 5 ψηλοι με ντικουδη-μπετς-μπαρλο-μασσευ και σκορδιλη...καλη 12αδα ακουγεται..ο καλαμποηκης χωραει για μενα μονο ανο ταπουτος αποκτηθηκε για 5ος ψηλος
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Giorgos#4 @ Jul 28 2009, 20:22 ) *
o γουολς παντως αν θυμαμαι καλα ειναι περισσοτερο 2 απο 3 και σε εκεινη την θεση ο αρης ειναι πληρης με χατζη και κλαρκ (ισως και τσαλδαρη)

α και κατι αλλο...

στο nbdl ο στινσον ειιχε μ.ο 3.7 λαθη φανταστειται τι θα γινεται στην ευρωλιγκα...
ειναι σημαντικο να εχει καλο ποιντ γκαρντ ο αρης αλλιως θα παει στραφι η υπολοιπη ομαδα...

Eγω θυμαμαι το αντιθετο...
Περισσοτερο τριαρι παρα δυαρι.Δεν ειμαι κ σιγουρος ομως.
Οσο για τον Στινσον...μακαρι να φτιαξει... unsure.gif 17.gif
Θα φτιαξειειειει torture.gif
SteelGandalf
Αν ισχύει η πρόταση του Άρη στον Ουόλς, τότε πιθανόν θεωρείται δεδομένη η μη παραμονή του Τσαλδάρη στην ομάδα.
EXPLOITED ARIS
QUOTE(SteelGandalf @ Jul 28 2009, 21:01 ) *
Αν ισχύει η πρόταση του Άρη στον Ουόλς, τότε πιθανόν θεωρείται δεδομένη η μη παραμονή του Τσαλδάρη στην ομάδα.


Ποσος χρονος λετε να περασει μεχρι να τον κανουμε κοινοτικο τον...Ματθαιο; rolleyes.gif
SteelGandalf
Πιστεύω στα μέσα της σεζόν θα είναι έτοιμο το διαβατήριο. tongue.gif
EXPLOITED ARIS
QUOTE(SteelGandalf @ Jul 28 2009, 21:23 ) *
Πιστεύω στα μέσα της σεζόν θα είναι έτοιμο το διαβατήριο. tongue.gif


Mπαααα...μπορει να προλαβει κ Ευρωμπασκετ!!! smiley.gif
gallistis
QUOTE(Giorgos#4 @ Jul 28 2009, 20:22 ) *
o γουολς παντως αν θυμαμαι καλα ειναι περισσοτερο 2 απο 3 και σε εκεινη την θεση ο αρης ειναι πληρης με χατζη και κλαρκ (ισως και τσαλδαρη)


ρε αγορι,μη το γραφεις ετσι,νομισα οτι ηρθε και ο νικος χατζης και ειπα οτι γιναμε ομαδα απομαχων smiley.gif .κι εγω νομιζω οτι ο γουολς ειναι 3αρι.παντα μου αρεσε σαν παιχτης αν και περυσι στο βελγιο δε τα πηγε πολυ καλα.παντως αν παιξει οπως τοτε με την ολυμπια κανουμε καλη κινηση
Tatubasketfan
http://www.metrosport.gr/archives/26639 Ο Ταπούτος πίσω από τον Παπανικολάου;;;; άντε να δούμε!!!!
Timemaster
μιας και επέστρεψα από τις διακοπές είπα να διαβάσω τις 10 και σελίδες αυτού του τόπικ με τις εξελίξεις έστω και αν το έκανα στην γρήγορη ταχύτητα !!!

Το ρόστερ όπως κατάλαβα έως τώρα είναι με:

Στίνσον και Αργυρόπουλο στη θέση 1
Με Χατζιβρέτα στη θέση 2 και μάλλον έναν εκ των Τσαλδάρη-Ηλιάδη που είναι ακόμα στην αναμονή!
και τον Κλαρκ μπαλαντέρ
και τον Μούρτο να παλεύει για καμία θέση στην δωδεκάδα μαζί με τον Χρυσικόπουλο!

Πολύ σωστή η κίνηση για απόκτηση ενός κλασικού ξένου άσσου που να μην έχει το μυαλό στο σκοράρισμα αλλά στο να δημιουργεί παιχνίδι και το ανέβασμα του Κλαρκ και στο δύο!!!
Άλλωστε είναι κάτι που το λέγαμε και πέρσι να γίνει.
Στιλσον νομίζω πως θα είναι ο νέος Κάστλ του Άρη ή τουλάχιστον έχει τις προδιαγραφές να γίνει.
Στη θέση 2 είμαστε σαφώς καλύτεροι και ποιο γεμάτοι!!! Ο Χατζηβρέτας είναι ένα εργαλείο πολυτελείας στην άμυνα αλλά και άμα χρειάζεται μπορεί να σκοράρει εύκολα αρκεί να μην παίζει για πάνω από 25 λεπτά! Κάτι που δε θα γίνεται αν αναλογιστούμε πως ο Κλαρκ στη θέση δύο θα παίζει 15-20 λεπτά και άλλα 5-10 θα παίζει ο Τσαλδάρης ή ο Ηλιάδης ή όποιος τελικά αποκτηθεί στη θέση αυτή!

Στους ψιλούς:
Ο Μπετς θα είναι ο βασικός μας ψιλός
ο Ντικούδης θα έχει ένα ρόλο Αγαδάκου (σαφώς καλύτερος αλλά θα προτιμούσα τον Σκορδίλη σαν δεύτερο καθαρό 5άρι)
Ο Σκορδίλης σαν τρίτος σέντερ θα παίζει 50-60 λεπτά σε όλο το πρωτάθλημα εκτός και αν γίνει κάτι!

Στο 4 έχουμε τον Μπάρλο
ενώ στο 3 έχουμε μόνο τον Παπανικολάου για την ώρα!

οπότε υποθετικά πάμε για άλλους 2 παίχτες!

με ονόματα όπως ο Ταπούτος και ο Γουόλς να ακούγονται (ακούστηκε και ο Κρόφορντ αλλά θα έρθει μόνο άμα αποχωρήσει και ο Ηλιάδης και ο Τσαλδάρης) και μου φαίνεται περίεργο.
Το περίεργο είναι πως ή πρέπει να πάρουμε έναν 4σαρο πεντάρι και ένα καθαρό 3άρι για να είμαστε πλήρεις.
Όμως ο Γουόλς είναι όπως τον θυμάμαι από την Ολύμπια έναν κλασικό τριάρι με φαρμακερό τρίποντο και ο Ταπούτος ένα ακόμα κλασικό τριάρι όμως που αρέσκεται να παίζει ποιο κοντά στο καλάθι!

Λίγο δύσκολο να πάρουμε δύο παίχτες για την ίδια θέση (που μπορεί να καλυφθεί σε κοντά σχήματα και από Τσαλδάρη-Χατζηβρέτα) και να μη πάρουμε έναν ακόμα στο 4-5.

Οπότε μάλλον πάμε για ένα ψιλό δυάρι που να μπορεί να παίξει μερικά λεπτά και στο 3 εφόσον φύγουν Τσαλδάρης και Ηλιάδης
ένα καθαρό τριάρι (προτιμώ τον Γουολς που έχει καλύτερο μακρινό σουτ)
και έναν που θα παίζει στο 4-5 και θα μπορεί να ξεκουράζει και λίγο τον γέρο Μπετς και να παίζει μαζί με τον Ντικούδη (ελπίζω σε Μάσευ)


ο Παπανικολάου φέτος θα έχει χρόνο συμμετοχής όπως φαίνεται 10-20 λεπτά!
ο Παναθηναικός δε πρόκειται να τον χτυπήσει τώρα αλλά σε 2-3 χρόνια εφόσον πιάσει!
ενώ η ανταλλαγή που κάποιος είπε με Μίλος,Πελεκάνο κ.λ.π. για τον Ολυμπιακό είναι απλά αστεία μιας και ο Άρης δε μπορεί να πληρώσει τα συμβόλαια αυτών των παιχτών και ο Ολυμπιακός δε θέλει να δαπανήσει ένα τόσο μεγάλο ποσό για έναν πιτσιρικά μιας και μπορεί σε 3 χρόνια που θα είναι 23ών και ακόμα πιτσιρικάς να τον πάρει με χαμηλότερο ρίσκο και με πιθανών λιγότερα λεφτά!

Αυτά τα ολίγα (έπρεπε να απαντήσω για 10 σελίδες) για την ώρα
smiley.gif



EXPLOITED ARIS
QUOTE(Tatubasketfan @ Jul 29 2009, 10:07 ) *
http://www.metrosport.gr/archives/26639 Ο Ταπούτος πίσω από τον Παπανικολάου;;;; άντε να δούμε!!!!


Κ εγω μολις το διαβασα χαρηκα ειναι η αληθεια.Το θεμα ειναι να το δουμε στην πραξη...
To αν αξιζει ο μικρος κλπ το εχουμε συζητησει παρα πολλες φορες!
Ουτως η αλλως για μενα δεν εχει κ πολυ σημασια ποιος θα ξεκιναει πρωτος η δευτερος.
Αυτο που μετραει ειναι να εχει ενεργο ρολο στην ομαδα κ ενεργο ρολο στο rotation της ομαδας.Κατι που θα χρειαστει για να βγει η χρονια.Αν θελουμε Ευρωλιγκα κ καλη θεση στο πρωταθλημα.Τι καλυτερο να εχεις δεκα ισαξιους κ δυο πιτσιρικαδες εκ των οποιων ο ενας εχει κανει τρελο ντορο κ οχι αδικα!
xristos_metal
Εγω διαφωνω με την αποκτηση Ταπουτου.Δεν ειναι καν μετριος παιχτης,ειναι κακος!Η αληθεια ειναι οτι δε μπορω να ειμαι αντικειμενικος μαζι του γιατι ποτε δεν τον συμπαθησα.Τον θεωρω μεγιστο τεμπελη.Σιγουρα θα προτιμουσα τον Κακιουζη.

Τον Στινσον δεν τον ξερω,θα ηθελα κατι καλυτερο στη θεση του σαν τον Μαιλς για παραδειγμα.Απο τη στιγμη που παραμενει ο Κλαρκ στην ομαδα πρεπει οπωσηποτε να αποκτηθει ενας σοβαρος παιχτης γιατι ο τυπος ειναι τρελοκομειο.Αυτος εχει το μεγαλυτερο μεριδιο ευθυνης για τον αποκλεισμο απο την Ευρωλιγκα.Ηλπιζα να τον διωξουμε.Αν θελαμε τετοιο παιχτη ας φερναμε καλυτερα τον Σολομον πισω που εκανε και μια καριερα.

Εγω εκτος απο τη παραμονη του Τσαλδαρη,θελω στην ομαδα τον Καλαμποκη,τον Κακιουζη,τον Μαιλς και τον Μπραιαντ(οχι τον Κομπι).

Δηλαδη για αμερικανους Μαιλς,Κλαρκ και Μπραιαντ!
Για κοινοτικους Μασευ,Μπλακνευ και Μπετς

Ηλιαδης,Αγαδακος και Αργυροπουλος πρεπει να φυγουν απο την ομαδα.Οι τυποι δε ξερουν να παιζουν μπασκετ.Ελεος να πουμε με τους ξυλοκοπους.
Air Kef
Ο Ματ στην Ολύμπια ξεκινούσε στο 2, με 3αρι τον Μπέλσερ, αλλά πραγματικά παίζει το ίδιο καλά και στις δύο θέσεις, μιας και έχει τα σωματικά προσώντα να το κάνει.

Πρόκειται για παίκτη που αδίκως για μένα δεν έχει ανέβει στο ομάδα επιπέδου Ευρωλίγκας, καταπληκτικός παίκτης, πλήρες επιθετικό πακέτο, καλός αμυντικός, πολύ καλός ριμπάουτερ και σίγουρα ο κόσμος του Άρη θα δεθεί μαζί του λόγω του τρομερού πάθους και ενέργειας που βγάζει ο ίδιος στο παρκέ.


Με Ουόλς, ο Άρης γίνεται σίγουρα η αγαπημένη μου ομάδα για να παρακολουθώ του χρόνου στην Α1. smile.gif
EXPLOITED ARIS
QUOTE(xristos_metal @ Jul 29 2009, 11:05 ) *
Εγω διαφωνω με την αποκτηση Ταπουτου.Δεν ειναι καν μετριος παιχτης,ειναι κακος!Η αληθεια ειναι οτι δε μπορω να ειμαι αντικειμενικος μαζι του γιατι ποτε δεν τον συμπαθησα.Τον θεωρω μεγιστο τεμπελη.Σιγουρα θα προτιμουσα τον Κακιουζη.

Τον Στινσον δεν τον ξερω,θα ηθελα κατι καλυτερο στη θεση του σαν τον Μαιλς για παραδειγμα.Απο τη στιγμη που παραμενει ο Κλαρκ στην ομαδα πρεπει οπωσηποτε να αποκτηθει ενας σοβαρος παιχτης γιατι ο τυπος ειναι τρελοκομειο.Αυτος εχει το μεγαλυτερο μεριδιο ευθυνης για τον αποκλεισμο απο την Ευρωλιγκα.Ηλπιζα να τον διωξουμε.Αν θελαμε τετοιο παιχτη ας φερναμε καλυτερα τον Σολομον πισω που εκανε και μια καριερα.

Εγω εκτος απο τη παραμονη του Τσαλδαρη,θελω στην ομαδα τον Καλαμποκη,τον Κακιουζη,τον Μαιλς και τον Μπραιαντ(οχι τον Κομπι).

Δηλαδη για αμερικανους Μαιλς,Κλαρκ και Μπραιαντ!
Για κοινοτικους Μασευ,Μπλακνευ και Μπετς

Ηλιαδης,Αγαδακος και Αργυροπουλος πρεπει να φυγουν απο την ομαδα.Οι τυποι δε ξερουν να παιζουν μπασκετ.Ελεος να πουμε με τους ξυλοκοπους.

Σε βρισκω λιγο υπερβολικο.
Ο Ταπουτος οντως ειναι τεμπελης,εχεις δικιο.Αλλα ασχετος δεν ειναι.Συν οτι ειναι η τελευταια του ευκαιρια να παιξει μπασκετ σε ενα επιπεδο.
Ο Κλαρκ ηταν αυτος που με καποια διαστημικα παιχνιδια του μας εφερε να διεκδικουμε Ευρωλιγκα μεχρι τον τελευταιο αγωνα οπου κοιμηθηκε ΟΛΗ η ομαδα.Αλλα οχι κ να τον διωξουμε...
Για Αγαδακο κ Αργυροπουλο μαζι σου.
Αλλα ο Ηλιαδης εκτος απο την πρωτη χρονια νομιζω πως δεν πηρε τις ευκαιριες που του αξιζανε.Κ δε θελω να φυγει ως αποτυχημενος.Απλα ως ατυχος.Ξυλοκοπος δε νομιζω.

Τον Μαϊλς κ ποιος δε θα τον ηθελε.Αλλα αν ειναι πχ να παρουμε τον Κροφορντ κ τον Τζερι, απο καπου πρεπει να εξοικονομηθουν χρηματα,δε γιναμε ξαφνικα ΠΑΟ η Ολυμπιακος για να δινουμε τα τρελα μυρια.
Ο Μπραιαντ δε χωραει νομιζω απο τη στιγμη που ηρθε ο Ντικουδης κ με την αφιξη του Τζερι(εκτος αν ειναι ο Kobe tongue.gif ).
Οπως δε θα χωραγε κ ενας απο τους Μαϊλς-Μπλακνευ απο τη στιγμη που θα υπηρχε Κλαρκ κ Χατζηβρετας.

Αποψη μου παντα φιλαρακι peace.gif

QUOTE(Air Kef @ Jul 29 2009, 11:23 ) *
Με Ουόλς, ο Άρης γίνεται σίγουρα η αγαπημένη μου ομάδα για να παρακολουθώ του χρόνου στην Α1. smile.gif


Ευχαριστουμε.
Πες μας μονο την προτιμηση σου σε θυρα για το διαρκειας!!! tongue.gif biggrin.gif
Air Kef
Παλιά ρε φίλος, δυστυχώς..

Η αγάπη μου για το Παλέ γνωστή, το τέλος των ελληνικών φοιτικών χρόνων μου στην Βόρεια Ελλάδα, οριστικό. sad.gif
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Air Kef @ Jul 29 2009, 11:35 ) *
Παλιά ρε φίλος, δυστυχώς..

Η αγάπη μου για το Παλέ γνωστή, το τέλος των ελληνικών φοιτικών χρόνων μου στην Βόρεια Ελλάδα, οριστικό. sad.gif


Η αγαπη ολων για το Παλε γνωστη νομιζω...Εγω οντας Περιστεριωτης κ πλεον κατοικος Ναυπλιου ποτε δεν αξιωθηκα να δω αγωνα στο Παλε.Αλλα φετος θα γινει, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ' ΧΕΙ!!!
valsam
Εχετε φαγωθει με τον Αργυροπουλο,για τριτο πλει μεικερ μια χαρα ειναι!
Λιγα καλα ματς εκανε περσυ?
Η μηπως ο ακριβως Χαρησης του Παοκ ηταν καλυτερος?
Η ο Παντελιαδης?
Η ο αμπαλος ο Καυκης που ουτε με αιτηση δεν εβαζε καλαθη ?
Ενταξει και γω θελω στον ασσο Διαμαντιδη-Σπανουλη-Γιασκ αλλα για 3-5 λεπτα μια χαρα ειναι και ο Αργυρο !!!!
EXPLOITED ARIS
QUOTE(valsam @ Jul 29 2009, 12:36 ) *
για 3-5 λεπτα μια χαρα ειναι και ο Αργυρο !!!!


Ναι ...για 3-5 λεπτα ομως...
Μου το υποσχεσαι; 69.gif
Vas
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Jul 29 2009, 12:02 ) *
Η αγαπη ολων για το Παλε γνωστη νομιζω...Εγω οντας Περιστεριωτης κ πλεον κατοικος Ναυπλιου ποτε δεν αξιωθηκα να δω αγωνα στο Παλε.Αλλα φετος θα γινει, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ' ΧΕΙ!!!



Καλά κανένας αρειανός Θεσσαλονικιός υπάρχει εδώ μέσα;;

Έχω την εντύπωση όλοι οι Θεσσαλονικείς το έχουν ρίξει στην μπάλα …. rolleyes.gif
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Vas @ Jul 29 2009, 13:03 ) *
Καλά κανένας αρειανός Θεσσαλονικιός υπάρχει εδώ μέσα;;

Έχω την εντύπωση όλοι οι Θεσσαλονικείς το έχουν ρίξει στην μπάλα …. rolleyes.gif

Γιατι;Πρεπει να εισαι απο Θεσσαλονικη για να εισαι Αρης;
Ελληνας πρεπει να εισαι κ αυτο δεν το λεω εθνικιστικα.Απλως να σου θυμισω κατι Πεμπτες λιγο πιο παλια...
scales84
εγω πιστευω οτι αν οι μεταγραφες που χουν μεινει ειναι ο ταπουτος,ο μασσευ κι ο γουολς τοτε το ροστερ με γεμιζει και χωρις τσαλδαρη και ηλιαδη..

δλδ
1:στινσον-κλαρκ-αργυροπουλος
2:χατζηβρεττας-κλαρκ
3:γουολς-παπανικολαου-ταπουτος
4:μασσευ-μπαρλος-ταπουτος
5:Μπετς-Ντικουδης-Σκορδιλης
EXPLOITED ARIS
QUOTE(scales84 @ Jul 29 2009, 13:15 ) *
εγω πιστευω οτι αν οι μεταγραφες που χουν μεινει ειναι ο ταπουτος,ο μασσευ κι ο γουολς τοτε το ροστερ με γεμιζει και χωρις τσαλδαρη και ηλιαδη..

δλδ
1:στινσον-κλαρκ-αργυροπουλος
2:χατζηβρεττας-κλαρκ
3:γουολς-παπανικολαου-ταπουτος
4:μασσευ-μπαρλος-ταπουτος
5:Μπετς-Ντικουδης-Σκορδιλης


Χρειαζομαστε ενα δυαρι ακομα νομιζω...τον Κροφορντ κατα προτιμηση!!!
Vas
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Jul 29 2009, 13:12 ) *
Γιατι;Πρεπει να εισαι απο Θεσσαλονικη για να εισαι Αρης;
Ελληνας πρεπει να εισαι κ αυτο δεν το λεω εθνικιστικα.Απλως να σου θυμισω κατι Πεμπτες λιγο πιο παλια...


Φυσικά και δεν χρειάζεται να είναι από σαλονικη…

Καταλαβαίνω ότι εσείς (οι εκτός σαλονίκης) είστε τα «απομεινάρια» μιας μεγάλης εποχής…. Δεν πιστεύω ότι τώρα στο Ναύπλιο (ή και στο Περιστέρι ακόμα) θα βρεις πολλούς πιτσιρικαδες να υποστηρίζουν τον άρη.
Timemaster
QUOTE(scales84 @ Jul 29 2009, 13:15 ) *
εγω πιστευω οτι αν οι μεταγραφες που χουν μεινει ειναι ο ταπουτος,ο μασσευ κι ο γουολς τοτε το ροστερ με γεμιζει και χωρις τσαλδαρη και ηλιαδη..

δλδ
1:στινσον-κλαρκ-αργυροπουλος
2:χατζηβρεττας-κλαρκ
3:γουολς-παπανικολαου-ταπουτος
4:μασσευ-μπαρλος-ταπουτος
5:Μπετς-Ντικουδης-Σκορδιλης


έτσι όμως έχεις μόλις 4 παίχτες για τις δυο θέσεις που είναι μικρός αριθμός αν συνυπολογίσουμε πως δύσκολα κάποιο από τα τριάρια θα μπορέσει να βοηθήσει τους κοντούς!
ενώ έχεις κορεσμό στις θέσεις 3-4 και για αυτό τον λόγο ο Ταπούτος ή ο Γούολς περισσεύουν
rolleyes.gif


Υ.Γ. εγώ από Θεσσαλλλλονίκη είμαι!!!
smiley.gif
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Vas @ Jul 29 2009, 13:26 ) *
Φυσικά και δεν χρειάζεται να είναι από σαλονικη…

Καταλαβαίνω ότι εσείς (οι εκτός σαλονίκης) είστε τα «απομεινάρια» μιας μεγάλης εποχής…. Δεν πιστεύω ότι τώρα στο Ναύπλιο (ή και στο Περιστέρι ακόμα) θα βρεις πολλούς πιτσιρικαδες να υποστηρίζουν τον άρη.


Εσυ το πας τοπικιστικα.Αλλα κ παλι τα "απομειναρια" οπως τα αποκαλεις ειναι πολλοι περισσοτεροι απ'οσους νομιζεις.
Εννοειται πως δε θα βρεις πολλους πιτσιρικαδες απο Περιστερι...ποσο μαλλον στο Ναυπλιο.
Δε θελω να σε απογοητευσω αλλα ουτε Μαρουσι θα βρεις...καπου...

QUOTE(Timemaster @ Jul 29 2009, 13:27 ) *
έτσι όμως έχεις μόλις 4 παίχτες για τις δυο θέσεις που είναι μικρός αριθμός αν συνυπολογίσουμε πως δύσκολα κάποιο από τα τριάρια θα μπορέσει να βοηθήσει τους κοντούς!
ενώ έχεις κορεσμό στις θέσεις 3-4 και για αυτό τον λόγο ο Ταπούτος ή ο Γούολς περισσεύουν
rolleyes.gif


Υ.Γ. εγώ από Θεσσαλλλλονίκη είμαι!!!
smiley.gif

Δε νομιζω πως περισσευουν αφου ο Ταπουτος ειναι 3-4 ενω ο Γουολς 2-3.Απλως ειναι ευελικτοι οσον αφορα τις θεσεις τους κ μπορουν να σταθουν αναλογα το σχημα που επιλεγεται ανα πασα στιγμη.(κοντο η ψηλο)
scales84
εγω παλι πιστευω οτι αφου ο ματσον ειπε οτι ο κωστακης θαπαρει χρονο δεν αποκλειται να τον δουμε και στο 2 σε ψηλα σχηματα.αρα δενυπαρχει ελλειμα..εχεις 5 παικτες για 2 θεσεις...ο παπανικολαου μπορει ναμαρκαρεικαι κοντυτερο αντιπαλο και θ αποκτας και πλεονκτημα μεποσταρισματα του..δεν πιστευω οτι μπορει να παρουμε και μασσευ και γουολς και κροφορντ...

ο δαμιανιδης ειπε σημερα οτι μενουν 2 προσθηκες.και το ερωτημα ειναι..μαζι με τον ταπουτο η απουτος κι αλλοι 2?
Vas
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Jul 29 2009, 13:33 ) *
Δε θελω να σε απογοητευσω αλλα ουτε Μαρουσι θα βρεις...καπου...



ξέχνα ότι είμαι Μαρούσι που και που!! wink.gif

Timemaster
QUOTE(scales84 @ Jul 29 2009, 13:36 ) *
εγω παλι πιστευω οτι αφου ο ματσον ειπε οτι ο κωστακης θαπαρει χρονο δεν αποκλειται να τον δουμε και στο 2 σε ψηλα σχηματα.αρα δενυπαρχει ελλειμα..εχεις 5 παικτες για 2 θεσεις...ο παπανικολαου μπορει ναμαρκαρεικαι κοντυτερο αντιπαλο και θ αποκτας και πλεονκτημα μεποσταρισματα του..δεν πιστευω οτι μπορει να παρουμε και μασσευ και γουολς και κροφορντ...

ο δαμιανιδης ειπε σημερα οτι μενουν 2 προσθηκες.και το ερωτημα ειναι..μαζι με τον ταπουτο η απουτος κι αλλοι 2?



μόνο δύο;
έχουμε και λέμε (Μπετς,Κλαρκ,Χατζηβρέτας,Αργυρόπουλος,Σκορ
ίλης,Στινσον,Παπανικολάου,Ντικούδης,Μπάρλο
ς)
εγώ μετράω πως έχουμε 9 και θέλουμε 3
ο σίγουρος που λέει ο Δαμιανίδης ποιος είναι;
ο Τσαλδάρης,ο Ηλιάδης ή ο Ταπούτος;

ο Παπανικολάου ακόμα δε μπορεί ακόμα να μαρκάρει κοντύτερο σε τέτοιο επίπεδο...
και δε νομίζω τώρα να κατέβει θέση...ίσως σε μερικά χρόνια.

Μπορούμε να πάρουμε και τους τρεις σαν παίχτες με τον όρο ότι η Ρεάλ θα πληρώσει μέρος του συμβολαίου του Μάσευ
και δεν παίρνουμε Ταπούτο ενώ φεύγει και οι Τσαλδάρης-Ηλιάδης.
Άλλωστε δε νομίζω οι Γουολς και Κρόφορντ να έχουν τόσο υψηλό κασέ.
scales84
Απλα ν αναφερω παντως οτι το 3+3 δεν εχει περασει κι απο την εοκ ακομα..οποτε δεν μπορει καποιος να κανει σχεδια για 3 αμερικανους
alien-tour
Δεν έχει υπολογίσει κανείς Μούρτο,Χρυσικόπουλο και Τσαϊρέλη...Όχι οτί θα παίξουν αλλά λέμε τώρα...

Y.Γ. Στο basketblog.gr λέει οτι ο Γουόλς παίζει 3-4αρι

http://www.basketblog.gr/index.php?option=...&Itemid=202
scales84
δεν νομιζω οτι θα δουνε 12αδα.θα ναι στις προπονησεις η θα δοθουν δανεικοι
alien-tour


Πάει ο Τσαλδάρης;

http://www.sport24.gr/html/ent/153/ent.307153.asp
scales84
αν καποια πλευρα χασει απο τετοια κινηση θα ναι του μητσου κι οχι του αρη.οποτε στο καλο
Vas
QUOTE(scales84 @ Jul 29 2009, 16:33 ) *
αν καποια πλευρα χασει απο τετοια κινηση θα ναι του μητσου κι οχι του αρη.οποτε στο καλο


μόνο 150.000 χιλιάδες είναι η προσφορά του Αρη; Δεν είναι λίγα;

Βασικά μπορεί να έχει σπαστεί που δώσανε στους Χατζή και Ντικούδη πολλά παραπάνω ενώ σε αυτόν (που είναι και μέλος της εθνικής) δεν του κάνουν αύξηση.

Στον Ολυμπιακό αν πάει θα είναι ακόμα και εκτος 12άδας. κρίμα θα είναι!
Για το Μαρούσι μια χαρά θα ήταν πάντως... smiley.gif
Giorgos#4
Ο Τσαλδάρης κατα την άποψη μου δεν αξίζει παραπάνω απο max. 200.000 ευρω καλός παίκτης αλλα μέχρι εκεί ....

ήθελα να πω καποια πράγματα για τον Μούρτο ο οποίος κατα την γνώμη μου εχει πολυ καλα χαρακτηριστικα αλλα και 2 σοβαρες αδυναμιες

1.Παρα πολυ αδύνατος πρεπει να παρει οπωςδηποτε όγκο καθώς αν και ψηλο γκαρντ δεν μπορει να ποσταρει κοντυτερους του..
2.κακο μακρινο σουτ ... ειναι κατι που πρεπει να το δουλεψει ωστε στο μελλον να εχει τουλαχιστον αξιοπιστ σουτ


μου κανει εντυπωση ποσο χαμηλα στην συνειδηση των αρειανων ειναι ο Τσαιρελης ο οποίος ηρθε ως τεραστιο ταλεντο απο τον απολλωνα .
lakersdynasty
Δεν νομιζω να ειναι τοσο χαμηλα. Μαλλον υπολογιζεται στην θεση του Πελεκανου αλλα εχει αυτο που λειπει απο τον ΟΣΦΠ. Σουτ.

Παιζει και αξιοπρεπη αμυνα οποτε θα παρει χρονο. Δεν λεω οτι θα παιζει πανω απο Κελατι Χαλπεριν αλλα δεν ειναι και στα αζητητα (πιστευω...)

Απτην αλλη αν αποκτηθει και αλλος περιφερειακος ισως ο Vas να εχει δικαιο...
scales84
ειναι μελος της προετοιμασιας...μεχρι να παει και να πρωταγωνιστησει οπως ο χατζη κι ο ντικουδης....
EXPLOITED ARIS
QUOTE(alien-tour @ Jul 29 2009, 14:39 ) *
Δεν έχει υπολογίσει κανείς Μούρτο,Χρυσικόπουλο και Τσαϊρέλη...Όχι οτί θα παίξουν αλλά λέμε τώρα...

Y.Γ. Στο basketblog.gr λέει οτι ο Γουόλς παίζει 3-4αρι

http://www.basketblog.gr/index.php?option=...&Itemid=202


Mε υψος 1.97 δε νομιζω να ειναι τεσσαρι.Μεχρι τριαρι τυπου Νελσον ,με καλυτερο σουτ ομως!
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Timemaster @ Jul 29 2009, 14:04 ) *
μόνο δύο;
έχουμε και λέμε (Μπετς,Κλαρκ,Χατζηβρέτας,Αργυρόπουλος,Σκορ

��
�ίλης,Στινσον,Παπανικολάου,Ντικούδης,Μπάρ

�ο
ς)
εγώ μετράω πως έχουμε 9 και θέλουμε 3
ο σίγουρος που λέει ο Δαμιανίδης ποιος είναι;
ο Τσαλδάρης,ο Ηλιάδης ή ο Ταπούτος;



Μπορούμε να πάρουμε και τους τρεις σαν παίχτες με τον όρο ότι η Ρεάλ θα πληρώσει μέρος του συμβολαίου του Μάσευ
και δεν παίρνουμε Ταπούτο ενώ φεύγει και οι Τσαλδάρης-Ηλιάδης.
Άλλωστε δε νομίζω οι Γουολς και Κρόφορντ να έχουν τόσο υψηλό κασέ.

O Tαπουτος θεωρειται σιγουρος του οποιου το συμβολαιο θα ειναι στις 100000€.
Δε θυμαμαι σε ποια εφημεριδα το διαβασα...
Με τον Τζερι τι θα γινει,ειναι το θεμα.Κ το δυαρι που θα ειναι η τελευταια μεταγραφη,με δεδομενη την αποχωρηση του Τσαλδαρη πλεον...
Timemaster
QUOTE(alien-tour @ Jul 29 2009, 14:39 ) *
Δεν έχει υπολογίσει κανείς Μούρτο,Χρυσικόπουλο και Τσαϊρέλη...Όχι οτί θα παίξουν αλλά λέμε τώρα...

Y.Γ. Στο basketblog.gr λέει οτι ο Γουόλς παίζει 3-4αρι

http://www.basketblog.gr/index.php?option=...&Itemid=202



ο Χρυσικόπουλος είναι μεγάλο ταλέντο αλλά ακόμα πολύ μικρός για να υπολογίζεται
ο Μούρτος όπως έχει ειπωθεί έχει πολλές αδυναμίες και θέλει δουλειά αν και δε θα με χαλούσε για πέμπτος περιφερειακός
Όμως ο Ματσόν δε νομίζω να μας ακούσει!
Όσο για τον Τσαιρέλη ταλέντο αλλά και στην Λάρισα που ήταν δανικός δε κατάφερε να κάνει κάτι για την καριέρα του!!! και μάλλον θα παραμείνει κάπου δανικός.


Ο Γουόλς είναι κλασικό τριάρι αν και όταν έπαιξε στην Λάρισα χρησιμοποιήθηκε και στη θέση δύο όπως είχε σωστά πει κάποιος εξαιτίας του καυτού του χεριού.
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Timemaster @ Jul 29 2009, 18:45 ) *
Ο Γουόλς είναι κλασικό τριάρι αν και όταν έπαιξε στην Λάρισα χρησιμοποιήθηκε και στη θέση δύο όπως είχε σωστά πει κάποιος εξαιτίας του καυτού του χεριού.


Aκριβως για αυτο το λογο η χρησιμοτητα του θα ειναι μεγαλη...Γιατι με την προσθηκη ενος παιχτη που παιζει ανετα δυο θεσεις εχεις ακομη περισσοτερες επιλογες στα συστηματα...(ναι Αντρεα τα επιθετικα συστηματα tongue.gif ).
Timemaster
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Jul 29 2009, 18:51 ) *
Aκριβως για αυτο το λογο η χρησιμοτητα του θα ειναι μεγαλη...Γιατι με την προσθηκη ενος παιχτη που παιζει ανετα δυο θεσεις εχεις ακομη περισσοτερες επιλογες στα συστηματα...(ναι Αντρεα τα επιθετικα συστηματα tongue.gif ).



και εγώ θα τον ήθελα αλλά εφόσον πήραμε Ταπούτο όπως γράφετε τότε δε νομίζω πως θα είναι σωστή προσθήκη.
καλύτερα να πάρουμε ένα ποιο καθαρό δυάρι και έναν ακόμα ψιλό.
ίδωμεν
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Timemaster @ Jul 29 2009, 18:54 ) *
και εγώ θα τον ήθελα αλλά εφόσον πήραμε Ταπούτο όπως γράφετε τότε δε νομίζω πως θα είναι σωστή προσθήκη.
καλύτερα να πάρουμε ένα ποιο καθαρό δυάρι και έναν ακόμα ψιλό.
ίδωμεν


Oποτε παμε στη λυση(!) του Τζερι κ του Κροφορντ,αν κ εφοσον πανε ολα καλα.
Κ αυτη η Ρεαλ βρε παιδι μου πληρωσε τοσα λεφτα Κακα κ Ροναλντο κ δεν μπορουν να παιξουν τεσσαρι; icon_drunk.gif
Tatubasketfan
QUOTE(alien-tour @ Jul 29 2009, 15:41 ) *


στο καλό και να μας γράφει...ή του ύψους ή του βάθους ήταν έτσι κ αλλιώς...
SteelGandalf
Ο Ταπούτος παίζει και 3 και 4. Μπορεί να αγωνιστεί και πιο κοντά στο καλάθι, σε ένα πιο "ελαφρύ" σχήμα. Αν ισχύουν όσα λέγονται για το "καυτό" χέρι του Ουόλς, καλώς να ορίσει. Ειδικά εφόσον μπορεί να αγωνιστεί και ως shooting guard και ως small forward. Αυτό πραγματικά θα δώσει βάθος στην επίθεση και περισσότερες δυνατότητες για διαφορετικά σχήματα.

Συμφωνώ κι εγώ πως τα 200.000 € είναι αρκετά για τον Τσαλδάρη, ο οποίος φέτος ήταν κάκιστος σχεδόν σε όλη τη χρονιά. Καλός στην άμυνα, δε λέω, αλλά όταν τον χρειαζόταν στον επιθετικό τομέα η ομάδα μας, αυτός ήταν αλλού. Μπορεί να αντικατασταθεί από άλλον παίχτη και αν πάει στον Ολυμπιακό, θα βαρεθεί να "γυαλίζει" τον πάγκο. Όπως και να 'χει, τον ευχαριστούμε για όλα όσα πρόσφερε στην ομάδα μας και καλή τύχη στη συνέχεια της καριέρας του.

Με τον Ηλιάδη ακόμη δεν έχουμε νεότερα; Αν είναι να παίζει όπως πέρσι, δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να βοηθήσει. Ουσιαστικά τον έριχνε μέσα ο Ιταλός και ο Σάββας, ναι μεν, έβγαζε πάθος, αλλά από τακτική τίποτα. Σε αυτό, προφανώς, φταίει κι ο Ιταλός όμως.

Για Μάσεϊ το πιστεύετε ρε παιδιά; Πόσο πιθανό είναι ένα τέτοιο σενάριο;
EXPLOITED ARIS
QUOTE(SteelGandalf @ Jul 29 2009, 20:07 ) *
Για Μάσεϊ το πιστεύετε ρε παιδιά; Πόσο πιθανό είναι ένα τέτοιο σενάριο;


Eιναι αρκετα πιθανο συμφωνα με αυτα που ακουγονται απο βορεια...
Κ αργα η γρηγορα θα θελησει η Ρεαλ να ξεφορτωθει το συμβολαιο...
Timemaster
όπως φαίνεται Τσαλδάρης τέλος!!!
http://www.metrosport.gr/archives/26708

αν τελειώσει με τον ίδιο τρόπο και η υπόθεση Ηλιάδη πάμε για ξένο στην θέση δύο
Κρόφορντ σαν καθαρό δυάρι και Γουόλς περισσότερο σαν τριάρι!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.