Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Μετεγγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
EXPLOITED ARIS
http://www.betsmart.gr/mainsite/modules/ne...p?storyid=85798
Δειτε λιγο αυτο το αρθρο κ βγαλτε συμπερασματα...
Αυτος ο ανθρωπος πρεπει να προσεχτει οσο τιποτ'αλλο...

Θα μου πειτε:για χαλαρωσε ρε φιλε...αλλα εμεινε ελευθερος ο Μπετσιροβιτς απο τη Ρομα!!!
Οχι οτι περιμενω ξαφνικα να χτυπησουμε οτι κινειται,αλλα το φανταζεστε;

Επιστροφη τωρα στην πραγματικοτητα!!! fast.gif
Ray Allen...!
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Jul 23 2009, 19:27 ) *
http://www.betsmart.gr/mainsite/modules/ne...p?storyid=85798
Δειτε λιγο αυτο το αρθρο κ βγαλτε συμπερασματα...
Αυτος ο ανθρωπος πρεπει να προσεχτει οσο τιποτ'αλλο...

Θα μου πειτε:για χαλαρωσε ρε φιλε...αλλα εμεινε ελευθερος ο Μπετσιροβιτς απο τη Ρομα!!!
Οχι οτι περιμενω ξαφνικα να χτυπησουμε οτι κινειται,αλλα το φανταζεστε;

Επιστροφη τωρα στην πραγματικοτητα!!! fast.gif

Ο Σάνι Μπόι είναι ό,τι πρέπει για τον Άρη. bball.gif
athinaios
φιλαρακι αυτο σκεφτηκα κ εγω οταν το ακουσα για τον σανι αλλα ειδα το κασε του κ επανηλθα στην πραγματικοτητα.900 το χρονο.ας παρουμε ενα ξενο κ κανα καυκη που ειναι πιο προσιτη λυση.λεμε τωρα.θα δουμε
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Ray Allen...! @ Jul 23 2009, 19:35 ) *
Ο Σάνι Μπόι είναι ό,τι πρέπει για τον Άρη. bball.gif


Πραγματικα αλλα ειναι ονειρο θερινης νυκτος...
all_around
Παιδιά, δεν ξέρω πόσο ισχύει αλλά πριν 2-3 μέρες στο ΦΩΣ είχε στο πρωτοσέλιδο ότι ο Άρης ζήτησε Τεοντόσιτς, δανεικό αλλά κολλάει η περίπτωση στο ότι ζήτσε να πληρώσει ο ΟΣΦΠ, το μεγαλύτερο ή όλο το συμβόλαιο του, δεν ξέρω...

Πάντως καλή κίνηση θα ήταν, είναι ψιλός άσσος, καλός οργανωτής και μπορεί να πάρει επιθέσεις εκτός συστήματος, κάτι που θα χρειαστεί μάλλον με Ματσόν... smiley.gif Για να δούμε. Πάντως οι μέχρι τώρα κινήσεις της ομάδας είναι πολύ πολύ καλές...
EIMAI ARIANOS
QUOTE(athinaios @ Jul 23 2009, 18:36 ) *
φιλαρακι αυτο σκεφτηκα κ εγω οταν το ακουσα για τον σανι αλλα ειδα το κασε του κ επανηλθα στην πραγματικοτητα.900 το χρονο.ας παρουμε ενα ξενο κ κανα καυκη που ειναι πιο προσιτη λυση.λεμε τωρα.θα δουμε



Nαι στον Καυκί. Τον είχα ξεχάσει τελείως!!! Την πάτησε και αυτός όπως και άλλοι παίκτες τα τελευταία χρονια που πήγε ολυμπιακό και ξεχάστηκε στον πάγκο ( Αρχίζοντας με Τζανή Σταυρακόπουλο που πήγε PΑΟ και φτάνοντας στο Βεργίνη που τρώει επίσης πάγκο στον PAO ). Ενώ πραγματικά αν πήγαινε σε άλλη ομάδα θα συνεχιζόταν η εξέλιξη του.

Τέλος πάντων καλός και τώρα...

ΑΠΛΏΣ OK ΑΝ ΕΊΧΑΜΕ SANI. ΕΊΜΑΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΌ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠAΛΙ ΘΑ ΈΠΑΙΡΝΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ
Tretiak
Μπράβο Άρη.... Ομολογώ δεν το περίμενα. Και Χατζηβρέττα και Ντικούδη! Να τα βλέπουν κάποιοι στο λιμάνι wacko.gif
gallistis
QUOTE(Tretiak @ Jul 23 2009, 22:03 ) *
Μπράβο Άρη.... Ομολογώ δεν το περίμενα. Και Χατζηβρέττα και Ντικούδη! Να τα βλέπουν κάποιοι στο λιμάνι wacko.gif


σωστα.ανταλασουμε?σου δινω τους 2,μου δινεις παπαλουκα-μπουρουση smiley.gif .?
παντως ειναι πολυ καλες κινησεις,και περιμενουμε τις υπολοιπες.ενα καλο ποιντ γκαρντ(περισσοτερο οργανωτη απο τον κλαρκ) και να δουμε και τι ξενους θα παρουμε.να κρατησουμε και τσαλδαρη,αφου ο παναθηναικος μετα τον σαρουνας που εμεινε,μαλλον δε θα παρει αλλον
Ray Allen...!
QUOTE(Tretiak @ Jul 23 2009, 22:03 ) *
Μπράβο Άρη.... Ομολογώ δεν το περίμενα. Και Χατζηβρέττα και Ντικούδη! Να τα βλέπουν κάποιοι στο λιμάνι wacko.gif

Η Μόσχα δεν είναι λιμάνι νομίζω...Πλάκα κάνω φίλε μην το πάρεις στραβά. smiley.gif Ο Άρης να κρατήσει τον Νέλσον πρέπει, τον Τσαλδάρη που φοβάμαι ότι έφυγε ήδη από τον Αρη και θα μαθευτεί αύριο (ελπίζω να είναι λανθασμένες οι πληροφορίες) και να πάρει έναν οργανωτή καλό όπως είπε και ο φίλος από πάνω... Θέλω να δω τον Άρη πανίσχυρο (στα δεδομένα που μπορεί πάντα) και να φτάσει όσο πιο μακριά γίνεται στην Ευρωλίγκα. Πιστεύω ότι αν κινηθεί έξυπνα μπορεί. bball.gif
gallistis
QUOTE(Ray Allen...! @ Jul 23 2009, 22:23 ) *
Η Μόσχα δεν είναι λιμάνι νομίζω...Πλάκα κάνω φίλε μην το πάρεις στραβά. smiley.gif

επειδη ξερω προσωπικα τον τρετιακ,εκτος απο την παθολογικη του αγαπη για καθε τι ρωσικο,ειναι και ολυμπιακος.
hagi
Πολλά μπράβο στη Διοίκηση για τις δύο αυτές μεταγραφές.Νομίζω ήδη ότι ο Άρης έχει ανέβει επίπεδο με αυτές τις μεταγραφές που του δίνουν κύρος ανεξάρτητα από το τί θα κάνουν.Είμαι πολύ χαριούμενος επιτέλους που κάναμε σωστές κινήσεις.Δεν έχω λόγια.Αν μείνει και ο Τσαλδάρης τότε θα είμαστε κομπλέ.Βέβαια και να φύγει αν γίνει μια καλή μετγραφή στην θέση του πάλι δεν θα χάσουμε.Θα ήθελα όμως να μείνει.Είδωμεν..

QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Jul 23 2009, 19:04 ) *
Αν γινοταν να διωχναμε κ τον Αργυροπουλο,τι ωραια που θα'ταν!!!

Μεγάλη κουβέντα αυτή που είπες...Ξέρει κανένας κανέναν τρόπο;;Όντως έτσι όπως φαίνεται ο Αργυρόπουλο θα είναι ίσως ο αδύναμος κρίκος του ρόστερ.Ας είναι όμως.Πέρσι είχαμε τρεις.Αγαδάκο ,Γκαβέλ και Αργυρόπουλο.Μακάρι να μας διαψεύση όλους ο Αργυρόπουλος και να είνα πιο σοβαρός του χρόνου.

QUOTE(athinaios @ Jul 23 2009, 19:08 ) *
συμφωνω κ εγω οτι ενας οργανωτης θα αλλαζε ολη την ομαδα.αλλωστε αυτο πληρωσαμε σε μεγαλο βαθμο περυσι αφου ο κλαρκ ουτε ηταν ουτε θα γινει ασσος ποτε.ας περιμενουμε να δουμε γιατι μεχρι στιγμης εχουμε εκπλαγει ευχαριστα απο εκει που παραπονιομασταν οτι δεν κινειται τπτ μεταγραφικα.

Όντως όταν τελείωσε η χρονιά είμαστα όλοι χάλια γιατί είχαμε χάσει την πρόκριση στην Ευρωλίγκα με απίστευτο τρόπο,σκάει και η παραίτηση του Προέδρου και όλα έδειχναν μαύρα.Και ξαφνικά παίνουμε θέση στην Ευρωλίγκα ,βρέθηκε καλή Διοίκηση ,φαίνεται να πέφτουν κάποια σχετικά χρήματα και γίνονται μεταγραφές πάρα πολύ καλές. Και εις ανώτερα να πω εγώ,μακάρι να πάρουμε και καλούς ξένους και να έχουμε μια δυνατή ομάδα που θα μπορεί να παλεύει με όλες τις ομάδες.Φυσικά ανεξάρτητα από το ρόστερ θα πρέπει και ο Ματσόν να κάνει καλύτερο κοουτσάρισμα.Αν και πιστεύω ότι ισως τελικά το κάνει γιατί δεν μπορεί με Ντικούδη και Χατζηβρέττα και τα άλλα παιδιά βέβαια να λέει πάσα τρίποντο και άγιος ο Θεός..ήμαρτον..
EXPLOITED ARIS
QUOTE(hagi @ Jul 24 2009, 00:37 ) *
Αν και πιστεύω ότι ισως τελικά το κάνει γιατί δεν μπορεί με Ντικούδη και Χατζηβρέττα και τα άλλα παιδιά βέβαια να λέει πάσα τρίποντο και άγιος ο Θεός..ήμαρτον..


Μακαρι τελικα να αποδειξει οτι δεν ειναι προπονητης για κλωτσιες κ με το καταλληλο ροστερ(οπως αυτο πριν απο δυο χρονια)κ με πολλες επιλογες,σε ψηλους και κοντους,να παιξουμε μπασκετ ομορφο,εξυπνο αλλα κ νικηφορο πανω απ'ολα!!!
PanBat
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...&Itemid=202


Θα τρελαθούμε τελείως μου φαίνεται! Θα πρέπει να τα διαρκείας να εξαντληθούν πάει και τελείωσε!
EXPLOITED ARIS
QUOTE(PanBat @ Jul 24 2009, 08:13 ) *
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...&Itemid=202


Θα τρελαθούμε τελείως μου φαίνεται! Θα πρέπει να τα διαρκείας να εξαντληθούν πάει και τελείωσε!


Ρε λετε;;;
Αν γινει κανα τετοιο κ δεν ειναι γεματο το Παλε σε καθε αγωνιστικη τοτε ειμαστε αξιοι της μοιρας μας...
42.gif 42.gif 42.gif 42.gif 42.gif
athinaios
ρε παιδια ποιοι να ειναι αραγε οι επιχειρηματιες που τα σκανε φετος?γιατι δεν ξερω ποσα πηραν χατζη-ντικου αλλα οσο μειωμενα και να ειναι σε σχεση με τους περσινους μισθους τους το μπατζετ μας αποκλειεται να κυμανθει στα επιπεδα που λεγανε.μακαρι να γινει η βομβα μασει και μετα χρειαζομαστε μονο ενα καλο ασσο κ θα εχουμε γλεντια φετος
Vas
Πρέπει να ομολογήσω ότι έχω μείνει έκπληκτος με τις μεταγραφές του Άρη, και δεν περίμενα να τις ολοκληρώσει όλες.

Δεν ξέρω ποιοι είναι αυτοί που βάζουν τα λεφτά αλλά φοβάμαι ότι άμα γίνει καμιά στραβή και ο Άρης δεν περάσει στους ομίλους τότε θα αντιμετωπίσει τρομερά οικονομικά προβλήματα. Λογικά μόνο οι 2 τους πρέπει να είναι στα 600-700 χιλιάρικα (για να μην πω παραπάνω). Αν πάρει Μασει & παραμείνει ο Τσαλδάρης το μπάτζετ θα ξεπεράσει τα 3 μύρια.

Πάντως για μένα ο χατζηβρέτας είναι καλύτερη μεταγραφή από τον Ντικούδη. Ο χατζή έρχεται από τον Πρωταθλητή ευρώπης, ενώ ο Δήμος από μέτρια χρονιά στο Πανιώνιο. Ίδωμεν!


ablade
Πριν απο 2 μήνες (δεν θυμάμαι αν το είχα ποστάρει) είχα μάθει απο τον Καρδιολόγο του Τζεβε ότι είχαμε κλεισει Χάτζη και Τζέρυ και ότι συζητούσαμε με τον Ντικούδη!!! Οφείλω να πω ότι όταν αποκλειστικαμε απο το Μαρούσι έφυγε τελείως απο το μυαλό μου. Οταν άρχισαν οι συζητήσεις με Χάτζη είπα "λες?". Και για πλάκα λέγαμε με τον φίλο μου που μου το είχε "και τ'ωρα μένει μόνο ο Τζέρυ!!!!".
Λέτε να γίνει το όνειρο πραγματικότητα???????? Θα κάνουμε τρελή ομάδα!!!!!!
Αρη γερά γερά Πρωτάθλημα ξανά!!!!!!!
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Vas @ Jul 24 2009, 10:31 ) *
Πρέπει να ομολογήσω ότι έχω μείνει έκπληκτος με τις μεταγραφές του Άρη, και δεν περίμενα να τις ολοκληρώσει όλες.

Δεν ξέρω ποιοι είναι αυτοί που βάζουν τα λεφτά αλλά φοβάμαι ότι άμα γίνει καμιά στραβή και ο Άρης δεν περάσει στους ομίλους τότε θα αντιμετωπίσει τρομερά οικονομικά προβλήματα. Λογικά μόνο οι 2 τους πρέπει να είναι στα 600-700 χιλιάρικα (για να μην πω παραπάνω). Αν πάρει Μασει & παραμείνει ο Τσαλδάρης το μπάτζετ θα ξεπεράσει τα 3 μύρια.

Πάντως για μένα ο χατζηβρέτας είναι καλύτερη μεταγραφή από τον Ντικούδη. Ο χατζή έρχεται από τον Πρωταθλητή ευρώπης, ενώ ο Δήμος από μέτρια χρονιά στο Πανιώνιο. Ίδωμεν!


Σε αυτο δεν εχεις αδικο αλλα για αυτο γινονται καλες μεταγραφες.Για να πετυχεις καπου κ να μην πας με ηττοπαθεια,αλλα για να γινει πρεπει να φτιαξεις κατι καλο.
EXPLOITED ARIS
http://www.betsmart.gr/mainsite/modules/ne...p?storyid=85823
Ρε αφηστε τα αυτα κ δωστε μας το καλο το πραμααααααααααααα... 42.gif 42.gif 42.gif 42.gif 42.gif 42.gif 42.gif
sprewell
QUOTE(Vas @ Jul 24 2009, 10:31 ) *
Πάντως για μένα ο χατζηβρέτας είναι καλύτερη μεταγραφή από τον Ντικούδη. Ο χατζή έρχεται από τον Πρωταθλητή ευρώπης, ενώ ο Δήμος από μέτρια χρονιά στο Πανιώνιο. Ίδωμεν!



Και οι 2 θα παιξουν οπως πρεπει στον Αρη.
a bullet for your head
Πολυ θετικες κρινω τις αποκτησεις των Χατζηβρεττα,Ντικουδη,οι οποιοι θα προσφερουν εμπειρια,ποιοτητα,ενισχυση της Ελληνικοτητας του κορμου της ομαδας,εργατικοτητα,παθος.
Για πιο λογο ομως τον Ταπουτο??
Για να ειναι ο Παπανικολαου εκτος 12αδας?Η' στη καλυτερη εντος,& με κανα μισαωρο αγωνιστικη παρουσια στη σεζον που ερχεται?(πολυ ειπα??)..
EXPLOITED ARIS
QUOTE(a bullet for your head @ Jul 24 2009, 18:18 ) *
Για πιο λογο ομως τον Ταπουτο??
Για να ειναι ο Παπανικολαου εκτος 12αδας?Η' στη καλυτερη εντος,& με κανα μισαωρο αγωνιστικη παρουσια στη σεζον που ερχεται?(πολυ ειπα??)..


Ποσο συμφωνω μαζι σου.Αλλα σκεφτηκα κ το αλλο.Αν ειναι μαγκας ο Ταπουτος ας παρει το χρονο συμμετοχης του.Ομοιως κ ο Παπ.Γιατι αν θελουμε ν παμε καλα σε Ευρωλιγκα κ πρωταθλημα πρεπει να εχουμε καμια δεκαπενταρια ετοιμοπολεμους παιχτες οι οποιοι ανα πασα στιγμη να ειναι ετοιμοι να προσφερουν.Καπου εδω θα μετρησει κ ο Ματσον ο οποιος φετος δε νομιζω να εχει δικαιολογιες για μπατζετ κ δεν ξερω κ εγω τι αλλο...
a bullet for your head
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Jul 24 2009, 18:47 ) *
Ποσο συμφωνω μαζι σου.Αλλα σκεφτηκα κ το αλλο.Αν ειναι μαγκας ο Ταπουτος ας παρει το χρονο συμμετοχης του.Ομοιως κ ο Παπ.Γιατι αν θελουμε ν παμε καλα σε Ευρωλιγκα κ πρωταθλημα πρεπει να εχουμε καμια δεκαπενταρια ετοιμοπολεμους παιχτες οι οποιοι ανα πασα στιγμη να ειναι ετοιμοι να προσφερουν.Καπου εδω θα μετρησει κ ο Ματσον ο οποιος φετος δε νομιζω να εχει δικαιολογιες για μπατζετ κ δεν ξερω κ εγω τι αλλο...

Στο αλλο τοπικ του Αρη''Νεα-ειδησεις κτλ...'',πριν απο λιγο ποσταρα μια συνεντευξη του Ματσον,που εκανε λογο πως θελει 10 ετοιμοπολεμους & ισαξιους παικτες & τους Παπ-Σκορδιλη,οι οποιοι εχουν διαθεση να δουλεψουν...
Οπως εχω ξαναπει,ο Ματσον μπορει στις εκαστοτε ''προγραμματικες του δηλωσεις'',να αναφερει και κανα δυο ταλεντα,ομως ενα ειναι το σιγουρο:
ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΝΑΔΕΙΞΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΕΑΡΟ!!
gallistis
καλα εαν ερθει ο τζερυ,θα πεσουν τα τσιμεντα(οπως ειχε πει και ο αλε).για τον ταπουτο τα εχουμε πει εδω μεσα.θα μπορουσε να λειπει.βλεπω τον παπανικολαου και πιστευω ειναι κριμα να παει χαμενος.παντως τα πραγματα αλλαξαν απιστευτα γρηγορα.απο την αμηχανια μετα τη παραιτηση τζεβελεκη εως τις μεχρι τωρα κινησεις
celtic_pride
Eννοείται πως αν γυρίσει ο Τζερυ... ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΤΟ ΠΑΛΕ!!! smiley.gif ...

(Y.Γ. Κρατάω μια "πισινή" λόγω "μην πρότερου εντιμου βίου΄ του συγκεκριμένου σαιτ...)

Δεν ξέρω γιατί, αλλά έχω επιφυλάξεις για Ταπούτο.. Νομίζω πως θα χαθεί ο Παπανικολάου.. Εκτός αν για 3αρια έχουμε μόνο αυτούς τους 2.. Πράγμα αρκετά θετικό νομίζω....

Σε παράφραση του παλιότερου συνθήματος (λόγω ηλίκιας, το ξέρω μόνο από το... youtube..).. "ooooo, Τζέρυ, Τζέρυ.."
a bullet for your head
QUOTE(celtic_pride @ Jul 24 2009, 20:54 ) *
Δεν ξέρω γιατί, αλλά έχω επιφυλάξεις για Ταπούτο.. Νομίζω πως θα χαθεί ο Παπανικολάου.. Εκτός αν για 3αρια έχουμε μόνο αυτούς τους 2.. Πράγμα αρκετά θετικό νομίζω....

Δεν νομιζω οτι ο Ταπουτος μπορει να λογιζεται πλεον ως 3αρι..αν φυγει ο Μπαρλος,τοτε θα εχει-ειχε μια λογικη η αποκτηση Ταπουτου..
EXPLOITED ARIS
QUOTE(a bullet for your head @ Jul 24 2009, 20:58 ) *
Δεν νομιζω οτι ο Ταπουτος μπορει να λογιζεται πλεον ως 3αρι..αν φυγει ο Μπαρλος,τοτε θα εχει-ειχε μια λογικη η αποκτηση Ταπουτου..


Ο Μπαρλος δεν ειναι σιγουρος;Τοτε αλλαζουν τα δεδομενα.Αλλα το θεμα ειναι πως δεν πρεπει να φυγει ο Μπαρλος.Οκ δεν ειναι κ ο τρομερος παιχτης αλλα ειναι μια αξιοπιστη λυση κ βγαζει πολυ παθος.Ειτε ως βασικος ειτε ερχομενος απο τον παγκο(πολυ πιθανοτερο).Μολις ειδα κ το παιχνιδι των νεων με τους Κροατες.Ολοι επλεκαν το εγκωμιο του Παπ για την αμυνα του πανω στον Μπογκντανοβιτς...
Κ στο τελος δυο συνεχομενες ταπες ενα κλεψιμο κ ενα καλαθι...
Εχουμε εναν ολοκληρωμενο παιχτη στα χερια μας κ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ να τον χασουμε...
Ξυπναααααααααααα Ματσοοοοοοοοοοοοοοοοοοον...
Εν τω μεταξυ καποιος συνforumιτης(αληθεια υπαρχει τετοια εκφραση;;;) ανεφερε οτι δεν ειναι αρκετα δυναμικος,δεν παιρνει προσπαθειες κλπ.
Διαφωνω καθετως.Δεν εκβιαζει προσπαθειες,ειναι μεσα σε ολες μα ολες τις φασεις,απο τους πρωτους στον αιφνιδιασμο,αν δεν παρει ριμπαουντ.Κ στα επιθετικα βαζει το κορμι του.
Μου θυμισε πολυ τον Νελσον.(Μακαρι να τον κραταγαμε...)
scales84
Ερχεται ο τζερυ????τρελανε μας...Πιστευω οτι με μπετς-μασσευ-ντικουδη-μπαρλο-σκορδιλη η φροντ λαιν μας ειναι καλη....Οσο για ταπουτο..κραταω μια επιφυλαξη στο οτι ειναι αριανος και μπορει να φιλοτιμηθει..οντως φοβαμαι μηπως δεν παιξει ι κωστακης που κανει απλα οργια...Παντως πιστευω οτι απο τη στιγμη που δεν εχει περασει και το σχεδιο για τους 3 ξενους απο την εοκ και δυσκολα θα περασει για να λεμε την αληθεια,δεν αποκλειω να προοριζουμε στο 3 ταπουτο-παπανικολαου και να παμε για ξενους στο 1-2..βεβαια τοτε θα χουμε προβλημα με τον τσαλδαρη..αλλα ποιος ξερει..παντως και μονο οτι μας εχει δημιουργησει τοση αισιοδοξια η διοικηση ειναι θετικο..

κατι τελευταιο για τον παπανικολαου..τον βλεπουμε να κανει οργια με τα παιδια της ηλικιας του..μην το ξεχναμε αυτο..δν πιστευω οτι ο ιταλος θα βλεπε εναν τετοιο παικτη στις προπονησεις περσυ και θα τον ειχε θαμμενο...
SteelGandalf
Προτιμώ να αποκτήσουμε Ταπούτο που θα παίζει και ως 4, παρά τον οποιονδήποτε τυχαίο κοινοτικό. Ηρεμήστε λίγο με το θέμα αυτό. Ο Ταπούτος πιστεύω πως, αν έρθει, θα μας διαψεύσει όλους και θα παίξει καλά, γιατί, αν μη τι άλλο, μπάσκετ ξέρει.

Φέτος πιστεύω πως και ο Παπανικολάου θα πάρει χρόνο συμμετοχής και μην ανησυχείτε. Ταλέντα σαν και αυτόν, εφόσον έχει και μυαλό στο κεφάλι του, δε χάνονται εύκολα.
a bullet for your head
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Jul 24 2009, 21:24 ) *
Ο Μπαρλος δεν ειναι σιγουρος;Τοτε αλλαζουν τα δεδομενα.Αλλα το θεμα ειναι πως δεν πρεπει να φυγει ο Μπαρλος.Οκ δεν ειναι κ ο τρομερος παιχτης αλλα ειναι μια αξιοπιστη λυση κ βγαζει πολυ παθος.Ειτε ως βασικος ειτε ερχομενος απο τον παγκο(πολυ πιθανοτερο).Μολις ειδα κ το παιχνιδι των νεων με τους Κροατες.Ολοι επλεκαν το εγκωμιο του Παπ για την αμυνα του πανω στον Μπογκντανοβιτς...
Κ στο τελος δυο συνεχομενες ταπες ενα κλεψιμο κ ενα καλαθι...
Εχουμε εναν ολοκληρωμενο παιχτη στα χερια μας κ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ να τον χασουμε...
Ξυπναααααααααααα Ματσοοοοοοοοοοοοοοοοοοον...
Εν τω μεταξυ καποιος συνforumιτης(αληθεια υπαρχει τετοια εκφραση;;;) ανεφερε οτι δεν ειναι αρκετα δυναμικος,δεν παιρνει προσπαθειες κλπ.
Διαφωνω καθετως.Δεν εκβιαζει προσπαθειες,ειναι μεσα σε ολες μα ολες τις φασεις,απο τους πρωτους στον αιφνιδιασμο,αν δεν παρει ριμπαουντ.Κ στα επιθετικα βαζει το κορμι του.
Μου θυμισε πολυ τον Νελσον.(Μακαρι να τον κραταγαμε...)

Αν προσεξες,πιο πανω ειπα ''αν'' ο Μπαρλος....δεν γνωριζω με τον Μπαρλο τι γινεται..θα συμφωνησω ωστοσο μαζι σου,οτι ειναι ενας πολυ καλος παικτης που συνεισφερει ποικιλοτροπως.
Ο Παπ δεν ειναι ολοκληρωμενος παικτης,ομως διαθετει αυτη τη προοπτικη,αρκει το προπονητικο σταφ εκει πανω,να εντοπισει τα κενα που εχει,να εκπονησει ενα προγραμμα & να ασχοληθει σοβαρα με το παλληκαρι..οπως επισης & ΝΑ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΘΟΥΝ...
EXPLOITED ARIS
QUOTE(a bullet for your head @ Jul 24 2009, 21:32 ) *
Αν προσεξες,πιο πανω ειπα ''αν'' ο Μπαρλος....δεν γνωριζω με τον Μπαρλο τι γινεται..θα συμφωνησω ωστοσο μαζι σου,οτι ειναι ενας πολυ καλος παικτης που συνεισφερει ποικιλοτροπως.
Ο Παπ δεν ειναι ολοκληρωμενος παικτης,ομως διαθετει αυτη τη προοπτικη,αρκει το προπονητικο σταφ εκει πανω,να εντοπισει τα κενα που εχει,να εκπονησει ενα προγραμμα & να ασχοληθει σοβαρα με το παλληκαρι..οπως επισης & ΝΑ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΘΟΥΝ...


Α οκ.Ωστοσο νομιζω πως μπορει να σταθει ως δευτερο τριαρι.Απο τη στιγμη που εχουμε πολυπλευρους παιχτες πλεον,στις θεσεις 3-4 κ 4-5.
scales84
εχουμε μια εικονα του ροστερ μεχρι τωρα?

Γτ μου φαινεται οτι θα χασουμε τον μπουσουλα..περιμεναμε τον κλαρκ να περασει στο 2 περισσοτερο..αλλα ηδη στο 2 υπαρχει ο χατζη και θελουμε να μεινει κι ο τσαλδαρης.εχουν μεινει κλαρκ-αργυροπουλος..υπαρχει ο μικρος.παμε για ταπουτο..και λογικα ντικουδης-μπαρλος-μπετς-σκορδιλης.δλδ ηδη 10 παικτες αν μεινει ο μητσος...και οι ξενοι που θα αγωνιζονται?αν παρουμε και τον μασσευ θα χουμε 11 παικτες χωρις αμερικανο...
SteelGandalf
Δεν είναι όλοι παιχτές "χαρακτηρισμένοι", δηλαδή δεν παίζουν μόνο μία θέση. Έτσι, ο Κίκι μπορεί να λέμε ότι αποδίδει καλύτερα στο 2 (λόγω των επιθετικών ικανοτήτων του) και ο Τσαλδάρης είναι περισσότερο 2άρι, αλλά μπορεί να οργανώσει, κάποιες φορές, το παιχνίδι της ομάδας. Το ίδιο ισχύει και για τον Κλαρκ, ο οποίος έχοντας δίπλα του παίχτες όπως ο Χατζηβρέττας και ο Ντικούδης (ελπίζω κι άλλοι εξίσου ικανοί), θα έχει σαφώς περισσότερες επιλογές κατά την οργάνωση του παιχνιδιού.

Όσο για το Μπάρλο, μη τα ξανά λέμε, ανήκει δικαιωματικά στο ρόστερ του Άρη. Το παλικάρι παίζει φοβερά και δίνει τα πάντα για την ομάδα.
xavier
?,κλαρκ,αργυροπουλος
χατζηβρετας, ?
?, παπανικολαου
?,μπαρλος
ντικουδης,μπετς,σκορδιλης

καπως ετσι ειμαστε μεχρι τωρα, αν δεν παρουμε το μασσει, λογικα θα παρουμε 3 αμερικανους. Λογικα θα παρουμε και εναν απο τους τσαλδαρη,ηλιαδη,ταπουτο...Θα μου πειτε τι σχεση ο ταπουτος με τους αλλους 2...δεν ξερω, θα δουμε τι τελικα θα γινει...
EIMAI ARIANOS
Τρελή κίνηση το thread. Έχουμε γουστάρει όλοι την ζωή μας. Οποιοδήποτε άλλο σετ ή εφημερίδα να έλεγε για τον μάσεϊ θα το πίστευα αλλα με αυτό το site τζάμπα χάρηκα όταν το είδα... Του δίνω διορία δυο χρονια να βγει αληθινό smiley.gif

Αλλα μακάρι με τζέρι χτυπάμε τελικούς smiley.gif


Μπάρλος πρέπει να μείνει από τους πιο τίμιους παίκτες της A1 που μπορεί να πρωταγωνιστήσει σε mats αν του βγει.
scales84
δλδ θα γινει κλαρκ απο ηγετης 2ος πλειμεικερ?μακαρι αλλα δεν το βλεπω.στο 2 λογικα θα ναι αμερικανος?αλλα τοτε ο χατζηβρεττας θα ναι αλλαγη?εγω καταλαβα οτι τον πηραμε για ηγετη..ειναι ευχαριστος ο πονοκεφαλος αυτη τη στιγμη παντως..καιγια μας και για τον ματσον
gallistis
QUOTE(EIMAI ARIANOS @ Jul 24 2009, 22:26 ) *
Μπάρλος πρέπει να μείνει από τους πιο τίμιους παίκτες της A1 που μπορεί να πρωταγωνιστήσει σε mats αν του βγει.


κι εγω συμφωνω για τον μπαρλο.ειναι αξιοπρεπεστατος παιχτης και δε θυμαμαι να ειναι ποτε κακος σε καποιο παιχνιδι.προσφερει πολλα με το καλο του σουτ και τις κινησεις του.οπωσδηποτε πρεπει να παραμεινει και αν δε κανω λαθος εχει συμβολαιο και για φετος
SteelGandalf
Έχει συμβόλαιο και θα παραμείνει ο Νίκος Μπάρλος.
EXPLOITED ARIS
QUOTE(SteelGandalf @ Jul 25 2009, 00:22 ) *
Έχει συμβόλαιο και θα παραμείνει ο Νίκος Μπάρλος.


Αυτο ειναι καλο.Γιατι ειναι απο τους παιχτες που ματωνουν τη φανελα κ δεν ειναι κ ασχετος.
Τον Αργυροπουλος μπορουμε να τον δωσουμε δανεικο; rolleyes.gif
weirdo1977
την ισορροπία στην ομάδα την χαλάει ο κλάρκ αυτήν την στιγμή... ειδικά αν κλείσει k ο μήτσος μας μένουν 300 χιλιάρικα στον πάγκο... έχω την αίσθηση πως θα προσπαθήσουμε να τον σπρώξουμε k να τον αντικαταστήσουμε με κάποιον πιο... οργανωτή smile.gif
EXPLOITED ARIS
QUOTE(weirdo1977 @ Jul 25 2009, 01:23 ) *
την ισορροπία στην ομάδα την χαλάει ο κλάρκ αυτήν την στιγμή... ειδικά αν κλείσει k ο μήτσος μας μένουν 300 χιλιάρικα στον πάγκο... έχω την αίσθηση πως θα προσπαθήσουμε να τον σπρώξουμε k να τον αντικαταστήσουμε με κάποιον πιο... οργανωτή smile.gif

Δε νομιζω πως τους νοιαζει ποσα λεφτα κοστιζει ο καθενας αλλα ποσο μπορει να προσφερει ο καθενας.
Ετσι μου φαινεται τουαλχιστον μεχρι τωρα.Χωρις να θελω να πω οτι εχουμε γινιε ξαφνικα πλουσιοι κ με τρελο μπατζετ!
gallistis
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Jul 25 2009, 08:40 ) *
Δε νομιζω πως τους νοιαζει ποσα λεφτα κοστιζει ο καθενας αλλα ποσο μπορει να προσφερει ο καθενας.
Ετσι μου φαινεται τουαλχιστον μεχρι τωρα.Χωρις να θελω να πω οτι εχουμε γινιε ξαφνικα πλουσιοι κ με τρελο μπατζετ!


ο ταπουτος δε νομιζω να παιρνει πολλα λεφτα.στην αεκ περσι ειχε συμβολαιο γυρω στα 100.000.οποτες μαλλον και σε εμας τα ιδια θα παιρνει.για τον αργυροπουλο για να τον διναμε δανεικο,δε νομιζω να μπορεσουμε να πιασουμε κοροιδο κανενα smiley.gif
xavier
ο κλαρκ θα παραμεινει και θα εξακολουθησει να ειναι ο ηγετης της ομάδας...Θα πάρουμε ενα ψηλο πλειμεικερ για να μπορει μαρκαρει το αντιπαλο 2αρι, και να παιρνει ο κλαρκ το πλειμεικερ...

ο κλαρκ θα μοιραζεται μεταξυ 1 και 2...Αναλογα το παιχνιδι, αναλογα τον αντιπαλο...Λογικα θα παρουμε ενα πιο φτηνο αμερικανο στο 3...Θα δουμε σχηματα με χατζηβρεττα στο 3 ...

Τεσπα, θα δείξει...Πολλα εξαρτονται και απο το μπατζετ...
PanBat
Αν πιστέψουμε τη πρόσφατη συνέντευξη του Mazzon ότι θέλει 10 έτοιμους παίκτες +Παπανικολάου,Σκορδίλη (Χρυσικόπουλος,Μούρτος μόνο για προπονήσεις τους βλέπω), τότε έχουμε ήδη 6 Clark,Betts,Αργυρόπουλο,Χατηβρέττα,Ντικούδη,Μπά
λο. Θα πάρουμε σίγουρα 2 αμερικάνους και αν έρθει και Massey, Ταπούτος κλείσαμε. Οπότε μάλλον δεν υπολογίζουν Ηλιάδη (κρίμα γιατι είναι Αρειανάρα!) και η ελεύση του Ταπούτου έχει να κάνει με την παραμονή ή όχι του Τσαλδάρη.
scales84
http://www.contra.gr/Basketball/Hellas/A1B...ris/245750.html

δεν τον θυμαμαι καθολου..κανενας απο σας?επισης εδω φαινεται οτι του μασσευ ητανμαλλον ραδιο αρβυλα
Vas
http://www.sportnet.gr/report.aspx?id=194102

και για ενα φιλανδό μιλάνε...
athinaios
για τον στινσον απο οσο θυμαμαι δεν ηταν κατι εξαιρετικο.αν δεν κανω κ λαθος τον ειχαν διωξει απο το κολοσσο κ λογω ενος επεισοδιου σε ενα ματς με τον παο.προσωπικα θα προτιμουσα τον καυκη που μαλλον θα μεινει ελευθερος.ας ελπισουμε οτι ο ματσον ξερει καλυτερα
scales84
το ρανικο τον ειχα δειπερσυ με την ντιναμο η την κιμκι στα ματς με το μαρουσι και μ αρεσε...
PanBat
O Curtis Stinson ξεκίνησε πέρσι στον Κολλόσο δεν θυμάμαι να έκανε καλά παιχνίδια και τον αντικατέστησαν με τον Kenny Taylor που έπαιξε σαφώς καλύτερα ο οποίος όταν ήταν στον Άρη δεν έπαιζε καθόλου. Τι να πώ πάμε για μια φθηνή λύση με την προοπτική ότι θα παίζει και ο Clark στον άσσο και να περισσέψουν λεφτά και για SG-SF και για PF-C.
berry
QUOTE(scales84 @ Jul 25 2009, 13:35 ) *
το ρανικο τον ειχα δειπερσυ με την ντιναμο η την κιμκι στα ματς με το μαρουσι και μ αρεσε...


o rannikko ειναι πολυ καλος παικτης ο οποιος ειχε και πολυ καλη παρουσια με την ολυμπια στην euroleague αλλα στην κιμκι δεν ειχε μεγαλο χρονο συμμετοχης

θα βοηθουσε πολυ

βαλτε rannikko sto search για να δειτε career stats

http://www.scout2win.com/Home.asp
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.