Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Μετεγγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
EXPLOITED ARIS
Ηλιαδης μενει ελευθερος.Καλα θα κανουν να τον κλεισουν.Οσο για τον Σκειλς της Ρεαλ η οπως αλλιως λεγεται αυτος ο παικτης κοιταξα τους αριθμους του στο site της Ρεαλ και δεν εχει τιποτα το ιδιαιτερο.Μαλλον τιποτα απολυτως.Καλυτερος ηταν ο Γουωκερ περυσι που ειχαμε.
harris
Διαφωνώ... ο Σκέιλς θα είναι καλή περίπτωση για τον Αρη χάρη στο περιφεριακό του σουτ... και όχι μόνο...

Ηταν και μέλος της εθνικής των ΗΠΑ στο παναμερικανικό πρωτάθλημα αν δεν κάνω λάθος... πρέπει να ήταν ο πρώτος σκόρερ της ομάδας...

Μια χαρά θα είναι... λέω εγω...

peace.gif
Warrior
Kαι γιατι ρε Χαρη "πατωσε" στην μετρια περσινη Ρεαλ??

Επισης εγω ειδα οτι δεν εχει στεριωσει πουθενα τα τελευταια χρονια.Εχει περασει και απο Ιαπωνια ενα
φεγγαρι και αυτο μου ξυπνα μνημες.. rolleyes.gif

Δηλαδη απο τον Χαουζ(ας πουμε) ειναι καλυτερος?Στον Ολυμπιακο θα τον ηθελες?

Ο ξενος που θα ερθει ετσι οπως εχουν φτιαξει την ομαδα,πρεπει να ειναι πολυ καλος παικτης και να εχει
εμπειρια απο ευρωπαικες διοργανωσεις.
EXPLOITED ARIS
Συμφωνω.Αλλιως ας περναμε τον Χατζη που ειναι και Ελληνας και εχει εμπειρια.Ο ξενος θα πρεπει να ειναι ηγετης να σκοραρει 2-3 σουτ συνεχομενα και να παιρνει μπρος η ομαδα οταν θα κολλαμε.Εν τω μεταξυ η διοικηση ελεγε οτι θα ριξει ολα τα λεφτα εκει.τι προτασεις κανει αν κραταει καβατζα τετοιον ασχετο;
Warrior
Eδω ο Χαουζ ζητα 400χιλιαδες δολαρια και τους φαινονται πολλα!
Δεν μπορω να καταλαβω πραγματικα τι κανουν...

Μας δουλευουν?Αυτα ειναι τα μεγαλα ποσα που θα πηγαινανε στους ξενους?
Δηλαδη αν εμενε ο Στακ..τι θα παιρναμε?
EXPLOITED ARIS
Δεν ξερω αν η λογικη μου ειναι λαθος αλλα υποτιθεται οτι θελουν να κανουν και μια μεταγραφη καλη για να παρει ο κοσμος διαρκειας.Ετσι θα γεμισουν το παλε;Δεν μπορουν να καταλαβουν οτι για να παρουν πρεπει να δωσουν;Και χωρις Στακ και Παντιους που οταν εφυγε ο Νικολαι ελεγαν οτι με τα λεφτα που επαιρνε θα εβρισκαν καλυτερο.Δεν λεω πιστευω οτι με τον Σεραπινας εκαναν καλη κινηση αλλα να ξερετε οτι ο Λιθουανος παιρνει λιγοτερα απο τον Ρωσσο.Αυτα τα λεφτα που θα πανε;
weirdo1977
δε ξέρω έχω απογοητευτεί έχω κουραστεί... τόσα χρονια κράξιμο κράξιμο στις διοικήσεις k καταλήγουμε στα ίδια k στα ίδια... λέω να αποδεχτώ την κατάσταση, έτσι k αλλιώς τον ΑΡΗ δεν μπορώ να τον κόψω, τουλάχιστον να μην χαλάω την ζαχαρένια μου..
The Admiral
Aν παρουμε Μπλουθενταλ και Ηλιαδη μια χαρα θα ειμαστε !!!
Warrior
QUOTE(The Admiral @ Jul 26 2006, 09:41 PM) *
Aν παρουμε Μπλουθενταλ και Ηλιαδη μια χαρα θα ειμαστε !!!



Μπλουθενταλ???

Αν τον δεις...σφυρα μου!! 65.gif

Ειναι πολυ κοντο το παπλωμα δυστυχως.

Η ΚΑΕ εβγαλε ανακοινωση με την οποια λεει οτι ειμαστε σε τελικες διαπραγματευσεις blink.gif blink.gif για την
αποκτηση του δευτερου αμερικανου!!

Ακουσον...ακουσον....

Τι αλλο θα δουμε θεε μου!! 40.gif

Ο ξενος λεει θα ειναι σουτινγκ γκαρντ.Οποτε δεν ειναι ο Μπλουθενταλ.Ουτε μαλλον και ο Χαουζ που ειναι sf.

Σκέιλς μυριζομαι...και ευτυχως που φευγω διακοπες και δεν θα το "νοιωσω στο πετσι μου"!

Ευχομαι οταν γυρισω...να μας βρω με ξενο παικταρα και καλο Ελληνα. 33.gif sad.gif
hagi
Να δούμε παιδιά..Πάντως αν πάρουμε τον Ηλιάδη θα είναι καλή κίνηση.Βέβαια θα προτιμούσα Χατζή αν και πιο μεγάλος αλλά πιθανό να μην θέλει και αυτός..Ο Ηλιάδης είναι πολύ καλός..
Για ξένο δεν μπαίνω στην διαδικασία ψαξίματος για τα στατιστικά του.Περιμένω να δω ποιον θα φέρουν και στη συνέχεια να τον δω στο γήπεδο..

Παίδες υπομονή..Μην απογοητευόμαστε αν δεν δούμε τον παίχτη στο παρκέ..

Εξάλλου ξέρουμε ότι δύσκολα θα φέρουνε μεγάλο όνομα..Να λέτε να μας βγει και ας μην είναι γνωστός..
EXPLOITED ARIS
Eγω παντως θελω ονομα!Πρεπει να εχουμε ενα ονομα που θα σκεφτονται οι αντιπαλοι προπονητες και θα αποτελει φοβητρο.Λες ας μας βγει και ας μην ειναι ονομα.Αυτο ειναι πολυ δυσκολο.Ο Γουοκερ περυσι ηρθε με μεσο ορο ποντων γυρω στους 20 και τι εκανε;Ενα παιχνιδι επαιξε που ηταν και το τελευταιο του με τη Βουλγαρικη ταδε...(με Λοτερντειλ κλπ!!).Πρεπει να εχουμε εναν ηγετη μεσα στο γηπεδο παει και τελειωσεεεεεεεεεεεε...
The Admiral
Πιστευω παντως πως κακως η διοικηση διαδιδει οτι ο αμερικανος σουτινγκ γκαρντ θα ειναι το βαρυ πυροβολικο της ομαδας...

Αφενος δημιουργει πολλες προσδοκιες στον κοσμο και βαρος σ'αυτον που θα ερθει...

Αφετερου δινει λαθος στιγμα πως θα στηριζεται η ομαδα σε τι μερα θα βρεθει ενας παικτης...

Τεσπα,καλα θα ηταν οποιος και να ερθει να συνοδευτει απο τον Ηλιαδη...Γιατι καλα ειναι να εχουμε δυο λυσεις αντι για μια...χωρια που ο Ηλιαδης εχει τα φοντα να παιξει πολυ σπουδαιο ρολο...δεν καταλαβαινω γιατι διαψευδουν οποιαδηποτε επαφη μαζι του...γιατι με εναν μετριο ξενο η θεση 2 δε μου φαινεται πολυ πληρης...
hagi
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Jul 27 2006, 03:38 PM) *
Eγω παντως θελω ονομα!Πρεπει να εχουμε ενα ονομα που θα σκεφτονται οι αντιπαλοι προπονητες και θα αποτελει φοβητρο.Λες ας μας βγει και ας μην ειναι ονομα.Αυτο ειναι πολυ δυσκολο.Ο Γουοκερ περυσι ηρθε με μεσο ορο ποντων γυρω στους 20 και τι εκανε;Ενα παιχνιδι επαιξε που ηταν και το τελευταιο του με τη Βουλγαρικη ταδε...(με Λοτερντειλ κλπ!!).Πρεπει να εχουμε εναν ηγετη μεσα στο γηπεδο παει και τελειωσεεεεεεεεεεεε...


Κοίτα και γω θέλω όνομα και ποιος δεν θέλει..Αλλά λεώ ότι αυτός που θα φέρουν ας είναι καλός και ας μην είναι όνομα.Αυτό νομίζω έχει σημασία..

Και φυσικά θα ήθελα και έναν Έλληνα.Και όπως πάνε τα πράγματα τον Ηλιάδη που μπορεί να βοηθήσει..
Air Kef
Ο Χατζής δηλαδή μας χαλάει;

Έμπειρος και καλός παίκτης,στα 31 του.Δεν τον πήραν και τα χρόνια..
EXPLOITED ARIS
Εμενα προσωπικα δεν με τρελαινει.Σχετικα με τον Ηλιαδη παντα.Ο Ηλιαδης ειναι πιο εκρηκτικος και με καλυτερη διεισδυση.Και θελει να παιξει Ευρωλιγκα(και σε ομαδα που θα πληρωνεται!!!)
thrylos7
QUOTE
Kαι γιατι ρε Χαρη "πατωσε" στην μετρια περσινη Ρεαλ??

Γιατί είχε μαζί του Μπούλοκ, Ρακόσεβιτς, Σονκό, Μάρκο Τόμας και τον Τζος Φίσερ που αποκτήθηκε και αυτός στα μέσα της σεζόν... Δεν είναι και ότι πιο εύκολο.. ειδικά σε ομάδα του Μάλκοβιτς!

Όντως, υπάρχει αμφισβήτηση αλλά η φετινή ομάδα θα είναι καλύτερη ομάδα από την περσινή... τον Ματσόν φοβάμαι εγώ λίγο...
EXPLOITED ARIS
Εγω παντως εχω αμφιβολιες για αυτον τον παικτη.Να μου πειτε και ο Μπραντον Χαντερ περυσι στον βαζελο δεν εδειξε τιποτα και στη summer league του ΝΒΑ εβγαλε ματια.Δεν ξερω μακαρι να μας βγει.Και επιτελους κλειστε αυτον τον Ηλιαδη!!!
Anaz
Μετα τον Πελεκανο,Πάει κ ο Χατζης... Ε,αν δεν κλεισουν κ τον Ηλιαδη... ugly8.gif
hagi
Κρίμα που ο Χατζής έκλεισε στον Πανιώνιο.Νομίζω ότι κάναμε μεγάλη βλακεία που δεν τον πήραμε..Βέβαια διάβασα ότι μάλλον δεν ήθελε και αυτός να ανέβει Θεσσαλονίκη..Τέλος πάντων τουλάχιστον πρέπει να πάρουμε τον Ηλιάδη που είναι πολύ καλό παιχτάκι..
Άντε και να τελειώνουμε..
dilliger
Παιδες ο ΗΛΙΑΔΗΣ ...ΠΡΕΠΕΙ να αποκτηθεί εκτος του οτι ειναι ΑΡΕΙΑΝΑΚΙ ΑΡΡΩΣΤΟ ειναι και παικταρα... έχει αξιόλογο ΣΟΥΤ, πολυ καλο drive και γενικως ενας αθλητης που ειναι αγαπητος στην κερκιδα.
Για τον SCALES δεν εχω αποψη. Ελπιζουμε ολοι να μας "βγει"...
...Σιγα τον ΧΑΤΖΗ ρε παιδια... παικτης που παει στον ΠΑΝΩΝΙΟ μονο και μονο για να μην χασει το ΚΑΡΤΣΩΝΑΚΙ δεν κανει για ΜΠΑΣΚΕΤ.
Tatubasketfan
Μη ξεχνάτε ότι ο Ηλιάδης αν θέλει παίζει και πολύ καλή άμυνα.Πόσες φορές είχε σώσει τον Ηρακλή με την άμυνα του σε κρίσιμα παιχνίδια...
hagi
Φοβάμαι όμως ότι μπορεί και να μην τον πάρουν..Λένε ότι μπορεί να κλείσουν οι μεταγραφές μόνο με τον Αμερικανό..Ελπίζω να μην γίνει και να πάρουμε τον Ηλιάδη..Νομίζω ότι στις επόμενες ημέρες θα έχουν όλα τελειώσει..
EXPLOITED ARIS
Εγω πιστευω οτι θα το παλαιψουν για Ηλιαδη.Εκτος του οτι ειναι ευκαιρια Επειδη αν κλεισει καπου τωρα θα ειναι για δυο η τρια χρονια.Συν οτι επειδη αυτην την εβδομαδα κλεινουν τηλεοπτικα και χορηγους θα δουν το χρημα και θα τον κλεισουν.Ετσι τουλαχιστον πιστευω εγω.
dilliger
Την "εψαξα" λιγο την δουλεια με SCALES και διαπιστωσα οτι σε ολα τα camps που εχει παρει μερος κατα καιρους οτι ο τυπος ειναι φονιας.
Χαρακτηριζεται ως undersized Shooting Guard ο οποιος ομως εξαιτιας του αριστου χειρισμου θα μπορουσε να κανει καριερα στο NBA ως 3ος point guard ΑΝΕΤΑ. Στο camp των Supersonics τα εβαζε απο παντού αναγκαζοντας τον RAY ALLEN να δηλωσει "απορω πως ο SCALES δεν εχει συμβολαιο στο NBA..."
Αναφερει οτι ειναι αριστο χειρισμο μπαλας - πολυ καλο drive και το προσον του ως παικτης ειναι το αριστο τριποντο που εχει....
ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ...παντως αν οντως μπορει να παιξει ψιλοανετα και για λιγα λεπτα ως point guard τοτε μπορει να αποκτηθει ο ΗΛΙΑΔΗΣ ωστε να εχουμε μια πληρη περιφερεια. Δεν γινεται να παιζουν ο SCALES 35-40' (Κουραση - fouls - κακη μερα ...) ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ Ο ΗΛΙΑΔΗΣ ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΚΑΙ ΧΤΥΠΙΟΜΑΣΤΕ ΠΑΛΙ...
hagi
Αν είναι έτσι που τα λες μια χαρά θα είναι..Εντάξει εγώ πιστεύω ότι για να τον φέρνουν κάτι παραπάνω από εμάς θα ξέρουν..Όπως και η Ρεάλ που τον πήρε..
Θα δούμε όμως στο γήπεδο τί θα κάνει αν τον πάρουμε τελικά..Πάντως για Ηλιάδη χλωμό το βλέπω..
dilliger
ενα πολυ ενδιαφερον αρθρο για το Alex Scales...

http://www.shanghaidiaries.com/archives/20...ll_in_shanghai/
jamison
Xaireto tin parea! k olous tous arianous tou forum icon_wave.gif .
Eimai psilo apiros apo Forum alla tespa 8a kanw ta dynata mou icon_workout.gif

Twra oso anafora tis metagrafes oute k egw me tin seira mou dn ime kai apolyta euxaristimenos alla tespa..
8elw na rotiso ti ginete me Hliadi re paides ? 7.gif
Egw ime tis apopsis oti ama apokti8i o Hliadis den 8a einai mono mia polly kalh metagrafi gia ton arh alla kai metagrafi goitrou apenanti sto paokaki 19.gif
dizzy_fingers
Καλώς ήρθες στην παρέα μας φίλε.
Για το ότι δεν έχεις πολλή εμπειρία από φόρουμ, δεν είναι πρόβλημα.
Απλά γράφε με ελληνικά αντί για greeklish και διάλεξε ένα άλλο nickname να σου βάλω (γιατί δε μπορείς να το αλλάξεις από μόνος σου) καθώς απ'ότι φαίνεται μάλλον έκανες κάποιο λάθος όταν γραφόσουν και έβαλες άλλο από αυτό που ήθελες.
jamison
Ναι οντος εκανα μαλ... αλλα τεσπα αν μπορεις να helparis 8α το εκτιμουσα smile.gif
Αλλα καλιτερα οχι εδω να μη χαλασουμε και το τοpic wink.gif
dizzy_fingers
Έτοιμος! smile.gif
The Admiral
Ο ισχυρός άνδρας του Αρη,ο Γιάννης Δαμιανίδης μίλησε το βράδυ της Κυριακής στην ΕΡΑ ΣΠΟΡ για ολα οσα αφορούν τον σύλλογο απαντώντας σε όλες τις ερωτήσεις.Οι σημαντικότερες απαντήσεις του

"Ο Σκέιλς είναι πράγματι ενας παίκτης που μας ενδιαφέρει πολύ αφού ειναι αυτός που ζήτησε ο Αντρέα Ματζόν.Εμείς ακολουθούμε τις εντολές του προπονητή και λογικά το θέμα θα τελειώσει θετικά τις επόμενες ημέρες

Ο Σκέιλς ειναι ενας παίκτης με μεγάλη εμπειρία και σαφώς θα μας βοηθήσει σε πολλά επίπεδα

Ο προπονητής ζήτησε ενα παίκτη στην θέση 2.Οταν ερχεται ενας αμερικανός στην θέση αυτή είναι λογικό οτι δεν θα είναι εύκολο να προσθέσεις και αλλο παίκτη στην θέση αυτή.Νομίζω οτι ολοκληρώνουμε τον προγραμματισμό μας με την απόκτηση του Σκέιλς και αν ο προπόνητής ζητήσει ενα ακόμα παίκτη θα τον πάρουμε.Συνεπώς δεν μπορώ να μιλήσω για τον Ηλιάδη αυτή την στιγμή.Τον παίκτη τον θέλαμε πέρυσι,πήγε στον Πανιώνιο,δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει στο μέλλον.Ο προπονητής αποφασίζει


www.betsmart.gr

Μαλλον δεν παιζει του Ηλιαδη τελικα...

Τωρα γιατι...

Ισως επειδη τους ετυχε να "προικισουν" τον Ηρακλη με την υποθεση Σχορτσα?

Κριμα παντως να μην επενδυσουν σε εναν Ελληνα,που θα ειναι με συμβολαιο του χρονου...
Anaz
Aν ισχυουν τα παραπανω κ οι 2 παιχτες που περιμεναμε ειναι τελικα...ο Σκειλς, τοτε θα μπορω να πω με βεβαιοτητα οτι ΔΕΝ ειμαι ΚΑΘΟΛΟΥ ικανοποιημενος απ'τις κινησεις στο μεταγγραφικο παζαρι!!
dilliger
Αν εχουν συμφωνησει με ΗΛΙΑΔΗ αλλα επειδη εχει ακομα συμβολαιο με τον Πανιωνιο και δεν θελουν να χαλασουν την δουλεια τοτε καλα κανουν...ΑΝ ΟΜΩΣ παρουν τελικα δεν τον κλεισουν...ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΣΦΑΛΜΑ!
Ο Παικτης ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ!
Με Ξενο στο 2 (Τον Τσαλδαρη να το υπολογισω?) και ΣΑΦΩΣ και ΧΩΡΑΕΙ στο ροστερ και μαλιστα με αρκετα λεπτα συμμετοχης.
harris
Τέλος καλό, όλα καλά με Σκέιλς...

Παίκτης του Αρη ο Αμερικανός ...
dilliger
Πριν λιγο μιλησε Ο ΤΖΕΒΕΛΕΚΗΣ ο οποιος επιμελως αναφερθηκε και στο θεμα ΗΛΙΑΔΗ. Ειπε οτι δεν μπορει να περι κατι για εναν παικτη που εχει συμβολαιο με αλλη ομαδα.
Παντως λεει ειναι θεσσαλονικιος - Αρειανος & πολυ καλος παικτης με απηχηση στον κοσμο της ομαδας...
ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ ΚΛΕΙΣΕΙ απλα περιμενουν να μεινει και τυπικα ελευθερος απο τον Πανιωνιο.
weirdo1977
έκλεισε λοιπόν k ο Σκέιλς... k το roster μάλλον θα κλείσει με την απόκτηση του ηλιάδη.... σίγουρα δεν είναι το roster που φανταζόμασταν όλοι στις αρχές του καλοκαιριού αλλα δείχνει αρκετά ισορροπημένο, έχω την περιέργεια για το πως θα δέσει, σίγουρα θα χρειαστεί τρομερή δουλειά...
hagi
Νομίζω ότι αν πάρουμε και τον Ηλιάδη είμαστε καλά..Εντάξει ίσως όλοι περιμέναμε κάτι καλύτερο αλλά μάλλον φανταζόμασταν πολύ...

Οι παίχτες που αποκτήθηκαν δεν είναι καθόλου κακοί και το μόνο πρόβλημα είναι να δέσουν μεταξύ τους..Αν αυτό γίνει πετυχημένα τότε πιστεύω ότι θα είμαστε πολύ ανταγωνιστικοί και καλύτεροι από πέρσι..

Το παν είναι να γίνουν ομάδα..Αλλιώς το ταλέντο και ο ο Ελληνικός ενθουσιασμός υπάρχει..Χαίρομαι πάντως που θα έχουμε επιτέλους καλούς Έλληνες παίχτες..Όχι σούπερ αλλά καλούς..Καλύτερους από αυτούς που είχαμε μέχρι τώρα..Βέβαια αυτό θα φανεί στην πράξη αλλά μιλάμε για την μέχρι τώρα απόδοσή τους..

Τώρα για την συνέντευξη Τζιβελέκη πίστεύω ότι σωστά μιλάει..Έχω την αίσθηση ότι είναι Αρειανός και θέλει το καλό του Άρη όπως και ο Δαμιανίδης..Τώρα ότι θα βάζουν και κάποια χρήματα στην τσέπη ενώ πιθανό να μπορούσαν να τα δώσουν σε έναν παίχτη οκ..ίσως αλλά έστω και έτσι πήραμε καλούς παίχτες και δεν χρεώθηκε η ομάδα..Ας μην την ξαναπατήσουμε..
Το θέμα είναι αν πάμε καλά φέτος και παίξουμε και του χρόνου Ευρωλίγκα να ανέβει περισσότερο το μπάτζετ και σε 2 χρόνια να είμαστε πολύ πιο δυνατοί..

Επίσης κάτι που θέλω να πω είναι ότι πέρσι ο Ματζόν βοήθησε την ομάδα να φτάσει εκεί που έφτασε χωρίς να έχει διαλέξει αυτός τους παίχτες..
Οπότε πιστεύω ότι φέτος που κάνει ο ίδιος την επιλογή θα πάμε ακόμη καλύτερα.
dilliger
Θα συμφωνησω απολυτα με το HAGI.
Με τον ΗΛΙΑΔΗ ολοκληρωνεται το roster με τον καλυτερο τροπο. Ισως να μην υπαρχει η αποκτηση καποιου πολυ μεγαλου παικτη αλλα νομιζω οτι η ομαδα φετος θα εχει οντως 10-12 παικτες και οχι 5-6 οπως ειχαμε τα προηγουμενα χρονια.
Ναι μεν καποιοι θα ειναι starters αλλα βλεποντας το roster κανενας δεν μπορει να πει οτι αυτοι θα εχουν χρονο συμμετοχης πανω απο το μισο.
Θεωρητικα παντα με βασικους τους Castle - Scales - Serapinas - Wilkinson - Γιαννουλη και Καλαϊτζη (Παντελιαδη) -Ηλιαδη- Σιγαλα (Τσαλδαρη) - Massey - Fletcher να ερχονται απο τον παγκο με ιδιο χρονο συμμετοχης ειμαστε πολυ καλα.
Αν η ομαδα σταθεροποιηθει στην τριτη θεση για αλλα 1-2 χρονια τοτε μονο θα μπορεσει να διεκδικησει κατι παραπανω.
qspock
Για πειτε μου, ποιος θα παιζει σεντερ?
weirdo1977
ο γιαννούλης με τον φλέτσερ λογικά

έχω k γω μια απορία, γιατί ΌΛΟΙ βάζετε τον καλαϊτζή στο πάγκο ? σας βάζω στοίχημα πως θα ξεκινάει πεντάδα....είναι πολύ πιο οργανωτικός από τον kasl.

EDIT: επίσης στην επίθεση, στο low post k ο μάικ έχει πολύ καλές κινήσεις.
dilliger
Ποιος θα παιζει center? Γιαννουλης & Fletcher οπως εγραψε και ο weirdo1977.

Περυσι ο ΠΑΟ επαιζε στο 5 με ΤΣΑΡΤΣΑΡH και ο ΟΣΦΠ με ZIZIC.

Στο συγχρονο μπασκετ ρε παιδια (τουλαχιστον στο ευρωπαικο) δεν υπαρχουν οι θεσεις 5 & 3....

Πλεον ολοι παιζουν με δυο 4αρια και δυο 2αρια...

Σχετικα με τον Καλαιτζη συμφωνω οτι ειναι 50-50 να ξεκιναει αυτος η ο CASTLE...
weirdo1977
QUOTE(dilliger @ Aug 3 2006, 07:37 PM) *
Στο συγχρονο μπασκετ ρε παιδια (τουλαχιστον στο ευρωπαικο) δεν υπαρχουν οι θεσεις 5 & 3....

Πλεον ολοι παιζουν με δυο 4αρια και δυο 2αρια...


biggrin.gif ακούς πολύ λαζάρου η μου φαίνεται ? εγώ "ψιλοδιαφονο" πάντα είναι χρήσιμο ένα καθαρόαιμο τριάρι k ένας καθαρόαιμος center... το θέμα είναι πως γίνετε και χωρίς αυτούς, χρειάζεται όμως απίστευτη δουλειά στην προπόνηση k συστήματα κάτι που ο ματζόν δεν μου το έδειξε πέρσι.... ίσος έφταιγε βεβαια που η ομάδα είχε μονο τον kasl για άσσο k μετά από κάποια φάση αποδιοργανώθηκε, εγώ όμως δεν είδα κανένα σύστημα πέρσι.... δεν είδα basket από τον ARI k αυτό το χρεώνω στον ματζόν.
dilliger
xaxa... ακουω οταν μπορω τον ΧΡΗΣΤΑΚΗ...αν και πιτσιρικος ειναι αρρωστος με το μπασκετακι και εχει μερακι για την δουλεια...

Δεν ξερω αν εχει πει το ιδιο αλλα δες ολες τις ομαδες πως ψιλοπαιζουν σημερα... ΟΚ δεν θα με χαλουσε ενας ODDI NORIS (5) & ενας RICKY WINSLOW αλλα γενικα μου αρεσουν τα ευελικτα σχηματα με πολυ τρεξιμο και καλη αμυνα.
Με εναν βαρυ ψηλο στο πενταδα ολα πανε στραφι... (Βλεπε ΣΟΦΟ 10-12' συμμετοχης ΜΑΧ)

ΟΚ. Θα ηθελα και εγω κανεναν SPACHIA για προπονητη αλλα ολοι αυτοι εχουν κασε 700.000 και πανω...

ΑΣ ΤΟΥ ΔΩΣΟΥΜΕ ΠΙΣΤΩΣΗ ΤΟΥ ΙΤΑΛΟΥ...
weirdo1977
και ο Πιξι μου εφτανε...αληθεια.... γιατι ποτε δε καναμε προταση στον Φιλιπου ?
chinaski
Pige Dekembris kai den to pira eidisi? Pos pame mexri tora stin Euroleague?

Mpliax humor i know alla pali protrexoume. O Italos pire tin omada xoris na exei dialeksei to Roster persi kai o stoxos epeteuxthei. Oloi pisteuoume oti o Aris den apedose auto pou pragmatika mporouse, alla i ousia einai oti i omada pire tin triti thesi. Tora na pername Piksi i Giannaki kai emena tha mou arese, alla tha itan telios anentimo. As tou dosoume mia eukairia tou Italou afou petuxe ton stoxo pou ethese i omada.

Gia to roster safestata tha eimaste pio dunatoi apoti persi me perissoteres luseis, idios ama erthei kai o Iliadis (irthe mipos??). Stoxos kai pali i triti thesi, pou tin xanoume kata tin prosopiki mou apopsi mono apo autoktonia.

Aman auto to kollima me to megalo onoma pou den pirame. Den me pirazei sto elaxisto. Na einai i omada pio dunati tou xronou thelo kai ego pisteuo oti tha einai.
weirdo1977
QUOTE(chinaski @ Aug 3 2006, 09:33 PM) *
Pige Dekembris kai den to pira eidisi? Pos pame mexri tora stin Euroleague?

Mpliax humor i know alla pali protrexoume. O Italos pire tin omada xoris na exei dialeksei to Roster persi kai o stoxos epeteuxthei. Oloi pisteuoume oti o Aris den apedose auto pou pragmatika mporouse, alla i ousia einai oti i omada pire tin triti thesi. Tora na pername Piksi i Giannaki kai emena tha mou arese, alla tha itan telios anentimo. As tou dosoume mia eukairia tou Italou afou petuxe ton stoxo pou ethese i omada.



νομίζω είναι πιο έντιμο να λέμε την γνώμη μας πριν, παρα να γινόμαστε μετά χρηστών προφήτες, εγώ basket από τον ιταλό δεν είδα k πιστεύω ο στόχος θα είχε επιευχθεί πιο εύκολα κρατώντας τον ζούρο k αλλάζοντας τον μπρούερ... Να το θέσω αλλιώς, δεν θεωρώ την έξοδο στην ευρωλίγκα επιτυχία του ματζόν. δεν του χρωστάμε τίποτα, αντίθετος θα λέγα....
dilliger
Μαστόρια... αυτη την στιγμη προπονητης ειναι ο Mazzon ειτε μας αρεσει η οχι.
Εγω ξερω οτι ηρθε στα μεσα της σεζον. Εκανε μια αλλαγη παικτη (Grgrevic) η οποια χλευαστηκε απο ολο τον τυπο αλλα στην ουσια ηταν ο παικτης που μας εδωσε αυτο το 10% που χρειαζομασταν.
Τι να εκανε δηλ. οταν ειχε εναν και μοναδικο Poinht Guard! Ο Castle 32-33 και επαιζε το παιδει 38 λεπτα.
Εμενα με ικανοποιησε η πορεια αν αναλογιστουμε οτι δεν ειχε στησει το roster ο ιδιος... Εφταιγε αυτος δηλ για τις επιλογες του Brewer (Αμερικανος Guard χωρις τριπλα! και μονιμως με "δοκαρι" στις βολες!) και Kul (ουδεν σχολιον).
ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ και τουλαχιστον δωστε λιγο χρονο στον ιταλο να δειξει αν αξιζει.

Ρε συ wirdo1977 ποιος ΠΙΞΙ τωρα... με χαλας απιστευτα... δεν ξεχναμε πως εφυγε νυχτα μετα το ματς με το ΠΕΙΡΑΪΚΟ για να παει στον ΠΑΟ... ΟΥΣΤ!
weirdo1977
αφού ήρθε ο ματζόν λοιπόν πήραμε τον πέτροβιτς , τον grgovits k κρατήσαμε όλο το χρόνο τον κουλ, αν τον ενοχλούσε τόσο πολύ η έλλειψη στον άσσο ας έπαιρνε έναν, το ο,τι δεν πείρε ακόμη k που δεν άλλαξε τον μπρούερ με έναν άσσο ίσος, προσωπικά του το χρεώνω... από κει k πέρα εννοείτε πως του δεινo χρόνο να μου δείξει τι μπορεί να κάνει φέτος αλλα υπάρχει k μια ιστορία που τον συνοδεύει στην οποια δε μπορώ να κλείσω τα ματια... είμαι υποψιασμένος πλέον k δε φταίω εγώ... όσο για τον πίξι, τον κρίνω καθαρά ως προπονητή k όχι ως αρειανό... [αν k ως αυτό έχω τις ενστάσεις μου στις κατηγοριες που παραθέτεις] αλλα πες μου εσύ... τι θα έκανε ο ματζόν αν αύριο είχε πρόταση από τον γιαννακόπουλο ? oeo ?
hagi
Παιδιά νομίζω το θέμα αρχίζει και ξεφεύγει σιγά σιγά..

Ο Ματζόν σίγουρα δεν είναι ο καλύτερος προπονητής και σίγουρα δεν είδαμε συστήματα πολλά στην επίθεση της ομάδας..
Πιστεύω όμως ότι η πορεία που έκανε η ομάδα δεν ήταν κακή γενικά..Κάναμε άσχημα παιχνίδια αλλά κάναμε και πολύ καλά..Γενικά το αποτέλεσμα είναι που μετράει και αυτό είναι πετυχημένο..

Παίξαμε τελικό ULEB CUP που δεν είναι εύκολη διοργάνωση και πήραμε την τρίτη θέση στο πρωτάθλημα με έξοδο στην Ευρωλίγκα..Και όλα αυτά έγιναν χωρίς να έχει διαλέξει ο Ματζόν το ρόστερ..

Δεν τον υποστηρίζω τόσο αλλά θεωρώ και γω ότι έπρεπε να του δωθεί αυτή η ευκαιρία φέτος να πάρει την δική του ομάδα και να κριθεί στην πορεία..Αν δεν πάει καλά να είστε σίγουροι ότι θα φύγει και αυτός όπως και άλλοι στο παρελθόν..

Γενικά εγώ είμαι τις άποψεις ότι οι παίχτες κάνουν την μεγάλη διαφορά γιατί αυτοί παίζουν το παιχνίδι και ο προπονητής απλώς βοηθάει..Θέλω να πω ότι κάνει δουλειά φυσικά ο προπονητής αλλά αν οι παίχτες δεν τραβάνε τί να κάνει και αυτός..
Ο Ματζόν πέρσι προσπάθησε να δώσει στην ομάδα πάθος και νομίζω τα κατάφερε καλά..Έκανε και λάθη καθώς έπρεπε να αλλάξει κάποιους παίχτες και ίσως να είναι πιο σκληρός στο θέμα των συστημάτων στην επίθεση αλλά όμως ίσως ο λόγος που δεν ήθελε να αλλάξει παίχτες ήταν και η ισορροπία στην ομάδα..
Και ίσως αυτό φαίνεται τώρα με τους γκαρντ που πήρε..Δηλαδή όλοι λέγαμε πέρσι γιατί δεν παίρνει έναν να βοηθάει τον Καστλ αλλά φέτος έδειξε ότι ήθελε να το κάνει αλλά δεν ξέρουμε το λόγο που δεν το έκανε..

Φέτος νομίζω ότι όλες οι θέσεις μας είναι καλυμένες με περισσότερους παίχτες από έναν και λογικά αν δέσει η ομάδα (που είναι το πιο σημαντικό) θα είμαστε καλύτεροι από πέρσι..Νομίζω ότι ο Ματζόν και λόγο ειδικότητας (ψυχολόγος) μπορεί να ενώσει τους παίχτες και να φτιάξει μια καλή ομάδα..όμως please κύριε Ματζόν βάλε κανένα σύστημα στην επίθεση ώστε να είμαστε πιο αποτελεσματικοί..

Τέλος να πω ότι και γω πιστεύω ότι ο Καλαϊτζής θα παίζει πεντάδα γιατί για πάγκο δε νομίζω να ήθελε να έρθει αλλά και πάλι ο Κάστλ δικαιούτε να παίξει βασικός αφού είναι μεγάλος παίχτης και βοήθησε την ομάδα πάρα πολύ πέρσι..Εκτός και παίζουν εναλλάξ από λίγο ή ο Κάστλ στο δύο..

Πάντως ανυπομονώ να γίνει η κλήρωση της Ευρωλίγκα και να αρχίσει γενικότερα η νέα χρονιά..Νομίζω θα είναι πολύ ενδιαφέρουσα..
dilliger
χμμμ

Λετε να βλεπουμε ξεκινημα πενταδας Καλαιτζη - Ηλιαδη - Serapinas - Mike - Γιαννουλη...?

3 ελληνες δηλ στην πενταδα?

Ας μας βγουν ολες οι μεταγραφες και ας ξεκιναει εστω για 1' και τον τσαλδαρη!!! ΄-))
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.