Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Μετεγγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
Timemaster
QUOTE(Yusaku @ Jun 5 2009, 18:35 ) *
χαχαχα... άσε να χαρούμε τον Παπ κ τον Σκορδίλη κ βλέπουμε για τον Χρυσικόπουλο... tongue.gif
Πλέον θα πιστέψει κανείς το σενάριο του Κακιούζη;; Έτσι πως πάμε, το βλέπω σε καμιά 10 χρονιά το σήριαλ να μεταφέρεται σε άλλο επίπεδο: Νέα του Άρη 2019: "Ο Κακιούζης στον Άρη! Μετά την πετυχημένη του προπονητική χρονιά, δήλωσε ότι θα είναι τιμή του να κοουτσάρει τον Άρη, ενώ είχε να πει μόνο τα καλύτερα για τον κόσμο!" Από την άλλη ο πρόεδρος Διαμανίδης απάντησε λακωνικά: "Θα δούμε!" tongue.gif tongue.gif smiley.gif




77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
hagi
QUOTE(celtic_pride @ Jun 5 2009, 15:48 ) *
O Mπετς παραμένει και τολμώ να πω, πρώτο δείγμα θετικό για τη νέα σεζόν...

http://arisbc.gr/index.php?SCREEN=page&...96&LangID=1

Μπράβο...Πάρα πολύ καλή κίνηση.

QUOTE(athinaios @ Jun 5 2009, 16:14 ) *
καλη για αρχη.Να ξεμπερδευει με τις ανανεωσεις κ μετα να ψαξει για αλλους.Αν βρουμε κ ενα καλο ψηλο για συμπληρωμα του μπετς θα ειναι πολυ καλο.

Εγώ θα ελεγα μήπως πέρναμε και κανένα βασικό και βάζαμε τον Μπετς για αλλαγή.Θα δούμε.

Παντως παιδιά νομίζω ότι θέμα προπονητή δεν υπάρχει,μόνο εμείς εδώ το έχουμε θέμα.Σιγά μην ψάξουν άλλο προπονητή τώρα.Και επίσης αυτό που φοβάμαι είναι ότι ο Τσαλδάρης θα φύγει.
thrylos7
Αναπληρωματικός ο Μπετς σε ρόστερ όχι πλουσιότερο (όπως αναμενόταν) ; Χμ, δεν ξέρω... Έχουμε πει πάντως πολλάκις για Φράνσις και Βουγιούκα. biggrin.gif

O Καστλ στο τελευταίο ματς στο Παλέ τί σας λέει;

QUOTE
χαχαχα... άσε να χαρούμε τον Παπ κ τον Σκορδίλη κ βλέπουμε για τον Χρυσικόπουλο... tongue.gif
Πλέον θα πιστέψει κανείς το σενάριο του Κακιούζη;; Έτσι πως πάμε, το βλέπω σε καμιά 10 χρονιά το σήριαλ να μεταφέρεται σε άλλο επίπεδο: Νέα του Άρη 2019: "Ο Κακιούζης στον Άρη! Μετά την πετυχημένη του προπονητική χρονιά, δήλωσε ότι θα είναι τιμή του να κοουτσάρει τον Άρη, ενώ είχε να πει μόνο τα καλύτερα για τον κόσμο!" Από την άλλη ο πρόεδρος Διαμανίδης απάντησε λακωνικά: "Θα δούμε!"


laugh.gif

Και κάπου εκεί, θα σκέφτονται να κάνουν και το φιλικό για τον Γκάλη...


Το νου σας στον Λίνο!
hagi
QUOTE(thrylos7 @ Jun 5 2009, 18:52 ) *
Και κάπου εκεί, θα σκέφτονται να κάνουν και το φιλικό για τον Γκάλη...

Δίκιο έχεις με τους απαράδεκτους..Τίποτα δεν ξέρουμε να εκτιμούμε στην Ελλάδα. 68.gif 68.gif
a bullet for your head
QUOTE(thrylos7 @ Jun 5 2009, 18:11 ) *
Συνωστίζονται όμως πολλοί παρόμοιοι (μορφολογικά τουλάχιστον) παίκτες έτσι, ειδικά εφόσον αποκτηθεί ξένος στο 2-3, αφού το σύστημα με 3 γκαρντ λογικά θα φορεθεί αρκετά και πάλι, ενώ έτσι δε θα βρει χώρο και το πουλέν ο Χρυσικόπουλος... tongue.gif

Άσε που σε λίγες μέρες θα ξαναακούσουμε για το σενάριο Κακιούζη κι έτσι μαζεύονται ακόμη περισσότεροι... tongue.gif

Ο Χρυσικοπουλος ειναι 17 ετων? ακομα..εχει κανα-δυο χρονακια ακομα,για να εχει και αξιωσεις να μπει στη 12αδα.. biggrin.gif
Με τον Νελσον στο 4,οι Πατ & Παπανικολαου(μακαρι επιτελους του χρονου να αξιοποιηθει περισσοτερο..),θα μπορουσαν να κρατησουν τη θεση 3,ανεξαρτητα αν ''φορεθει'' η' οχι το σχημα με τα 3 γκαρντ..
Με τον Αρη εκτος Ευρωλιγκα και σε μια λογικη χαμηλου μπατζετ,δυσκολα κοβω τον Κακιουζη στον Αρη..
thrylos7
QUOTE
Ο Χρυσικοπουλος ειναι 17 ετων? ακομα..εχει κανα-δυο χρονακια ακομα,για να εχει και αξιωσεις να μπει στη 12αδα.. biggrin.gif
Με τον Νελσον στο 4,οι Πατ & Παπανικολαου(μακαρι επιτελους του χρονου να αξιοποιηθει περισσοτερο..),θα μπορουσαν να κρατησουν τη θεση 3,ανεξαρτητα αν ''φορεθει'' η' οχι το σχημα με τα 3 γκαρντ..


A εγώ είμαι ένθερμος υποστηρικτής των ταλέντων. tongue.gif

Σοβαρά πάντως, νομίζω πως πρέπει να πάρει παραστάσεις από φέτος. Σε μερικά ματς του ελληνικού πρωταθλήματος μπορεί να πάρει κάποιο χρόνο.

Δεν ξέρω, μου φαίνεται ριψοκίνδυνο αυτό το σενάριο. Όχι ότι δε μ' αρέσει βέβαια... και να δωθεί έτσι μεγαλύτερη (οικονομική) έμφαση στις υπόλοιπες θέσεις.
athinaios
ασχετα με την ηλικια αν καποιος εχει ταλεντο δεν μετραει η ηλικια.μονο στην ελλαδα σκεφτομαστε ετσι και λεμε οτι ειαι μονο 17 η 18 χρονων και φτανουμε σε σημειο να παει 26-27 και να εχει αχρηστευθει απο το παγκο ο καποτε ταλαντουχος παικτης.τωρα οσο αφορα το κακιουζη δεν διανυει και την καλυτερη διετια της καριερας του για να πουμε και την αληθεια.σιγουρα θα βοηθουσε ιδιως λογω ελληνικου στοιχειου και τσαμπουκα αλλα δεν ηρθε αλλες χρονιες δυσκολο το βλεπω φετος.
the hoop
ο χρυσικοπουλος ειναι 2.05 και μαλλον θα ψηλωσει κι αλλο.. δεν μπορει να παιξει γκαρντ. Πιο πολυ σε 4αρι θα καταληξει στο τελος αλλα θελει πολλη δουλεια και σε εμπειριες αλλα και σε σωματικο επιπεδο. θεωρειται μεγαλο ταλεντο για την ηλικια του. θα τον δουμε στην εθνικη εφηβων κατω των 18 οχι αυτη που θα παει στην ν.ζηλανδια τωρα.

QUOTE(hagi @ Jun 5 2009, 16:46 ) *
Μπράβο...Πάρα πολύ καλή κίνηση.


Εγώ θα ελεγα μήπως πέρναμε και κανένα βασικό και βάζαμε τον Μπετς για αλλαγή.Θα δούμε.

Παντως παιδιά νομίζω ότι θέμα προπονητή δεν υπάρχει,μόνο εμείς εδώ το έχουμε θέμα.Σιγά μην ψάξουν άλλο προπονητή τώρα.Και επίσης αυτό που φοβάμαι είναι ότι ο Τσαλδάρης θα φύγει.


ο μπετς θα ηταν καλος σαν αλλαγη αν ειχες λεφτα. ο αρης δεν εχει τετοια λεφτα για να τον εχει αλλαγη. βασικος θα ειναι και λογικα θα βρεθει καποιος κοινοτικος για αλλαγη του.
a bullet for your head
QUOTE(the hoop @ Jun 5 2009, 23:48 ) *
ο μπετς θα ηταν καλος σαν αλλαγη αν ειχες λεφτα. ο αρης δεν εχει τετοια λεφτα για να τον εχει αλλαγη. βασικος θα ειναι και λογικα θα βρεθει καποιος κοινοτικος για αλλαγη του.

Επειδη ακριβως ο Αρης δεν εχει λεφτα(και ισως ποτε να μην αποκτησει..),θα επρεπε να αλλαξει επιτελους σκεπτικο και να αρχιζε να αξιοποιει και να αναδεικνυει νεαρους αθλητες..να κινηθει δηλαδη προς τα προτυπα της Παρτιζαν..
Να αναδεικνυει παικτες και γιατι οχι να τους μεταπωλει..και απ'αυτα που θα εισπραττει να διαθετει ενα μερος των χρηματων προς αντικατασταση με εναν αλλο νεοτερο ελπιδοφορο παικτη..
Εφοσον δεν θα αγωνιζεται Ευρωλιγκα(που ηταν και ο μεγαλος φετινος στοχος),κ εφοσον δεν θα δοθουν και πολλα χρηματα(μπατζετ),γιατι να μην ειναι ο Σκορδιλης το μπακ-απ του Μπετς(ενος παικτη δηλαδη,που ο Αρης θα μπορει να πονταρει για κανα-δυο χρονια μαξιμουμ),κ να αποκτηθει και ενα προσπεκτ στη θεση σεντερ,οπου βασει ενος αγωνιστικου χρονοδιαγραμματος,να ενταχθει στο ροτεισον,σε μια-δυο σεζον..(εχω προτεινει-αναφερει τον Μπογρη για π.χ.).
Ετσι οπως κινουταν και κινειται ο Αρης,δεν βλεπω καποια καλυτερη προοπτικη στο μελλον.

Με τα τωρινα δεδομενα(οχι συμμετοχη στην Ευρωλιγκα),θα ηθελα καπως ετσι το ροστερ:
-Μαιλς,Κλαρκ,Αποστολιδης,Ματαλον
-Χατζηβρεττας,Τσαλδαρης
-Πατ Καλαθης,Παπανικολαου,Χρυσικοπουλος
-Νελσον,Μπαρλος,Τσαιρελης
-Μπετς,Σκορδιλης,Μπογρης
virgin13
QUOTE(a bullet for your head @ Jun 6 2009, 04:47 ) *
Επειδη ακριβως ο Αρης δεν εχει λεφτα(και ισως ποτε να μην αποκτησει..),θα επρεπε να αλλαξει επιτελους σκεπτικο και να αρχιζε να αξιοποιει και να αναδεικνυει νεαρους αθλητες..να κινηθει δηλαδη προς τα προτυπα της Παρτιζαν..
Να αναδεικνυει παικτες και γιατι οχι να τους μεταπωλει..και απ'αυτα που θα εισπραττει να διαθετει ενα μερος των χρηματων προς αντικατασταση με εναν αλλο νεοτερο ελπιδοφορο παικτη..
Εφοσον δεν θα αγωνιζεται Ευρωλιγκα(που ηταν και ο μεγαλος φετινος στοχος),κ εφοσον δεν θα δοθουν και πολλα χρηματα(μπατζετ),γιατι να μην ειναι ο Σκορδιλης το μπακ-απ του Μπετς(ενος παικτη δηλαδη,που ο Αρης θα μπορει να πονταρει για κανα-δυο χρονια μαξιμουμ),κ να αποκτηθει και ενα προσπεκτ στη θεση σεντερ,οπου βασει ενος αγωνιστικου χρονοδιαγραμματος,να ενταχθει στο ροτεισον,σε μια-δυο σεζον..(εχω προτεινει-αναφερει τον Μπογρη για π.χ.).
Ετσι οπως κινουταν και κινειται ο Αρης,δεν βλεπω καποια καλυτερη προοπτικη στο μελλον.

Με τα τωρινα δεδομενα(οχι συμμετοχη στην Ευρωλιγκα),θα ηθελα καπως ετσι το ροστερ:
-Μαιλς,Κλαρκ,Αποστολιδης,Ματαλον
-Χατζηβρεττας,Τσαλδαρης
-Πατ Καλαθης,Παπανικολαου,Χρυσικοπουλος
-Νελσον,Μπαρλος,Τσαιρελης
-Μπετς,Σκορδιλης,Μπογρης


δεν νομιζω να παει ο χατζβρεττας αρη.σε ομαδα της αθηνας θα παει λογικα εκτος αν μεινει στον παο
valsam
Με τα σημερινα δεδομενα το ροστερ ετσι καπως το βλεπω!
Μπετς,Κλαρκ που εχουν συμβολαια.
Ηλιαδης που ειναι αρχηγος και Νελσον αν δεν ζητησει αυξηση !(Παει ηδη το 1μυριο σ'αυτους τους τεσερις !)
Μπαρλος γιατι βοηθησε αρκετα (αλλα 200-250 χιλ.)
Και μετα αντε βρες αλλους επτα παικτες να συμπληροσουν με 750χιλ. ,το πολυ αλλο 1μυριο γιατι το μπατζετ σε καμια περιπτωση δεν βλεπω να ξεπερναει τα 2-2,5 μυρια αφου φετος ο Τζεβ ελεγε οτι καναμε την υπερβαση με 2,5- 2,7 μπας και βγαιναμε ευρωλιγκα και ρεφαριζε.
3 φτηνιαρικους κοινοτικους μπας και βγουν λοττο !!!!!!
Και αλλους 4 απο το παιδομαζωμα(Σκορδ,Παπ,Τσαιρ,Ματαλον,Μπογ,κ.

.λ.)
Μακαρι να βγω ψευτης αλλα δυστηχος αυτη θα ειναι η ομαδα μας στην καλυτερη περιπτωση του χρονου !!!!!!!!!!!
Και λεω καλυτερη γιατι Νελσον και Μπαρλος μαλλον θα την κανουν!!!!!!!
Οσο για τον Τσαλδ πιστευω οτι δεν υπαρχει περιπτωση να μεινει γιατι θα παει οπου υπαρχει το χρημα και καλα θα κανει το παιδι γιατι δεν ειναι και εφηβος !!!!!!!!!!
chinaski
Απελυσαν τον χερμπερτ AKA "Ηρεμη Δυναμη" οι Ραπτορς. Τωρα ειναι η μεγαλη ευκαιρια να τον αρπαξουμε και να διωξουμε τον "ψυχολογο".

sleep.gif μμμμμμμμμμ ηρεμιααααααααα
Gio Sugar
Άμα μείνει ο Ματσόν και πακέτο TD, TP, Manu να πάρουμε πάλι εκτός Euroleaque θα είμαστε.....
athinaios
ας περιμενουμε να δουμε και μετα αρχιζουμε τη γκρινια.αλλωστε ας δουμε τι κινησεις θα κανουν και οι αλλες ομαδες της 3ης και πλεον θεσης κ βλεπουμε.τωρα τελειωσε το πρωταθλημα .
scales84
ρε παιδια να πω την αποψη μου στο θεμα προπονητη?νομιζω οτι παρακατακρινουμε τον ματσον..ο ανθρωπος ειχε ισως το 6ο υλικο στην ελλαδα φετος..και παρολαυτα εβγαλε την ομαδα 3η κι εχασε την ευρωλιγκα στο παρα 3μιση.Δλδ ποιον θελετε?τον γκορντον?που με το καλυτερο υλικο των τελευταιων ετωνδεν περασε τους 8?η μηπως τον μπαρτον και τον ζουρο?Το θεμα ειναι το ροστερ μας.δωστε ενα καλυτερο ροστερ του αντρεα και ναι αν και τοτε δεν κανει τπτ να πεσουμε να τον φαμε..Αυτη ειναι η γνωμη μου.εγω θυμαμαι με λιγο καλυτερο ροστερ παλι ειχε κανει θαυματα πριν 3 χρονια κι εχασε στο παρα 1 τη συμμετοχη στον τελικο.Και μιας και μιλαμε για μεταγραφες,αυτον τον παντιους που ναι και δικο μας παιδια δεν μπορουμε να τον φερουμε πισω?
Gio Sugar
Δηλαδή το ρόστερ φίλε scales84 ποιος το διάλεξε εγώ? Η΄ μήπως εγώ επιμένω να σουτάρουμε τρίποντα μέχρι θάνατο? Ποιον θέλω? Τον Μπαρτζώκα, τον Σφαιρόπουλο , τον Πεδουλάκη , τον Καλαφατάκη .... Ποιος είναι χειρότερος από τον Ματσόν ?
spysta

Μαιλς
Αποστολιδης
Κλαρκ
Τσαλδαρης
Χατζηβρετας
Γουντς
Νελσον
Μπαρλος
Μασευ
Βουγιουκας
Μπετς
Σκορδιλης

Ροστερ Ευρωλιγκας !!Αν ειχε περασει ο Αρης θα ηταν πολυ πιθανο και εινα πραγματικα ΠΑΡΑ πολυ καλο ροστερ.. τωρα ο μονος με αμφιβολιες ειναι ο Μασευ (αν και η λατρεια του για τον Αρη μετραει) . Ολοι οι αλλοι (ακομα και ο Γουντς) πιστευω οτι ερχονται
valsam
QUOTE(scales84 @ Jun 6 2009, 15:10 ) *
ρε παιδια να πω την αποψη μου στο θεμα προπονητη?νομιζω οτι παρακατακρινουμε τον ματσον..ο ανθρωπος ειχε ισως το 6ο υλικο στην ελλαδα φετος..και παρολαυτα εβγαλε την ομαδα 3η κι εχασε την ευρωλιγκα στο παρα 3μιση.Δλδ ποιον θελετε?τον γκορντον?που με το καλυτερο υλικο των τελευταιων ετωνδεν περασε τους 8?η μηπως τον μπαρτον και τον ζουρο?Το θεμα ειναι το ροστερ μας.δωστε ενα καλυτερο ροστερ του αντρεα και ναι αν και τοτε δεν κανει τπτ να πεσουμε να τον φαμε..Αυτη ειναι η γνωμη μου.εγω θυμαμαι με λιγο καλυτερο ροστερ παλι ειχε κανει θαυματα πριν 3 χρονια κι εχασε στο παρα 1 τη συμμετοχη στον τελικο.Και μιας και μιλαμε για μεταγραφες,αυτον τον παντιους που ναι και δικο μας παιδια δεν μπορουμε να τον φερουμε πισω?

Θα συμφωνησω οτι ο Ματσον ειχε την λιγοτερη ευθηνη!!!!
Οταν η διηκηση κανει τσιγκουνιες εχεις αυτα τα αποτελεσματα!!!!!!!
Δεν ειχαμε 100χιλ. για να παρουμε εναν κοινοτικο που ειχαμε δικαιωμα !!!!!!!!
Οταν πηραμε τον Μπετς εδιωξαν τον Σεκουλιτς για να γλυτοσουν κανα φραγκο με αποτελεσμα να παιζει ο τραγικος Αγαδακος!!!!!!!
Ο Αρης ειχε το 6-7 μπατζετ και ο Ματσον τον εφερε στην 3η θεση και αυτο ειναι κατορθωμα!!!!!!!!
Για θυμηθειτε την εγραφαν στην αρχη της περιοδου οι εφημεριδες και τα σαιτ ,εδιναν τον Πανιωνιο και τον Πανελληνιο φαβορι για την 3η θεση και τους Μαρουσι,Αρη,Παοκ οτι θα παλεψουν για τετραδα!!!!!!!!!
Gio Sugar
Και τον Ραιτ και τον άλλο τον Μάρσαλ η διοίκηση τους έφερε? Ο Ματσόν δεν είχε καμία ανάμειξη.Για το ότι χάσαμε από το Μαρούσι η διοίκηση φταίει. Και αν είναι έτσι όπως τα λες και είναι θαύμα που μας έφερε τρίτους ο Μαρκόπουλος τι έκανε, που βάσει των λεγόμενων σου τα μήντια του δίνανε ίδια τύχη με μας και μας νίκησε μέσα στο Αλεξάνδρειο ενώ ήμασταν 11 μπροστα με 3 λεπτά για να τελειώσει το παιχνίδι.
Και για το ότι ο Κλαρκ δεν δίνει την μπάλα από το δεξί στο αριστερό και για τα τρίποντα που βαράμε σε κάθε αγώνα και δεν μπορούμε να κάνουμε μια επίθεση της προκοπής , η διοίκηση. Προφανώς ο Κολοσσός έχει καλύτερη διοίκηση και για αυτό κάνει καλύτερες επιθέσεις.
HLR CENATION
QUOTE(Gio Sugar @ Jun 6 2009, 23:04 ) *
Και τον Ραιτ και τον άλλο τον Μάρσαλ η διοίκηση τους έφερε? Ο Ματσόν δεν είχε καμία ανάμειξη.Για το ότι χάσαμε από το Μαρούσι η διοίκηση φταίει. Και αν είναι έτσι όπως τα λες και είναι θαύμα που μας έφερε τρίτους ο Μαρκόπουλος τι έκανε, που βάσει των λεγόμενων σου τα μήντια του δίνανε ίδια τύχη με μας και μας νίκησε μέσα στο Αλεξάνδρειο ενώ ήμασταν 11 μπροστα με 3 λεπτά για να τελειώσει το παιχνίδι.
Και για το ότι ο Κλαρκ δεν δίνει την μπάλα από το δεξί στο αριστερό και για τα τρίποντα που βαράμε σε κάθε αγώνα και δεν μπορούμε να κάνουμε μια επίθεση της προκοπής , η διοίκηση. Προφανώς ο Κολοσσός έχει καλύτερη διοίκηση και για αυτό κάνει καλύτερες επιθέσεις.

Μιας κ το φερε η κουβεντα ο μαρσαλ πηγε στην ντιζον.Κοιτα ο ραιτ καλος παικτης ειναι του χρονου μπορει να προσφερει.Καλα ο κλαρκ ουτε εμενα μ αρεσει...
Gio Sugar
QUOTE(laclipers @ Jun 6 2009, 23:10 ) *
Μιας κ το φερε η κουβεντα ο μαρσαλ πηγε στην ντιζον.Κοιτα ο ραιτ καλος παικτης ειναι του χρονου μπορει να προσφερει.Καλα ο κλαρκ ουτε εμενα μ αρεσει...


Φίλε , εγώ λέω το εξής. Ούτε ο Πανιώνιος , ούτε ο Πανελλήνιος, ούτε το Μαρούσι έχουν κανένα τραγικά μεγαλύτερο μπάτζετ από εμάς. Αυτό που δεν μου αρέσει είναι πως ενώ υπάρχουν Έλληνες που το ξέρουν το άθλημα καθόμαστε και μιλάμε για το κατόρθωμα του Ματσόν. Το μόνο κατόρθωμα που είδα εγώ είναι πως έχασε με +11 και πως αποκλείστηκε από την Ευρώπη γιατί δεν μπορούσε να δει πως με Σέκουλιτς μας κάναν πλακίτσα όλοι. Άλλο ένα κατόρθωμα ήτνα πως κάναμε τις πιο χύμα - γιουρούσι επιθέσεις από όλες τις ομάδες του πρωταθλήματος.Ας πάρουμε ένα Έλληνα ας πάρουμε και ότι ¨ελληνες παίκτες μπορούμε και κάτι γκαβελ και κλαρκ στο καλό.
HLR CENATION
Συμφωνω για τους δυο τελευταιους.Κοιτα ο ιταλος δεν ειναι κακος αλλα δεν ειναι για το κατι παραπανω.Αποκαλυψη ο νελσον παντως.Εχεις καποιους ελληνες συκεκριμενα που αναφερεσαι η ετσι γενικα το λες...
Gio Sugar
Για προπονητές εννοείς? Είπα και πιο πάνω. Μπαρτζώκα, Πεδουλάκη , Καλαφατάκη ,ο Κατσικάρης λογικά δεν είναι διαθέσιμος και ο Σφαιρόπουλος έχει κλείσει.
HLR CENATION
QUOTE(Gio Sugar @ Jun 6 2009, 23:30 ) *
Για προπονητές εννοείς? Είπα και πιο πάνω. Μπαρτζώκα, Πεδουλάκη , Καλαφατάκη ,ο Κατσικάρης λογικά δεν είναι διαθέσιμος και ο Σφαιρόπουλος έχει κλείσει.

α νομιζα οτι μιλας για παικτες.γιατι νομιζεις θα βρει καλυτερα ο κατσικαρης.Παντως κ ο μπαρτζωκας καλος ειναι κ πετυχαινει παντα καλους ξενους.Ο πεδουλακης καλος ειναι αλλα οπου παει τωρα τελευταια δεν κανει τιποτα.Ο καλαφατακης θ α αλλαξει τελειως το στυλ θα σε παει να παιξεις γρηγορα.παντως κ ο χερμπερτ που ειχες περυσι δεν ηταν αχρηστος απλα η διαφορα με το ματσον ειναι οτι επαιξε πρωτο γυρο με το μαρουσι.Να σου πω αποκλειεις δηλαδη να παρεις αλεξανδρη?
Gio Sugar
QUOTE(laclipers @ Jun 6 2009, 23:36 ) *
α νομιζα οτι μιλας για παικτες.γιατι νομιζεις θα βρει καλυτερα ο κατσικαρης.Παντως κ ο μπαρτζωκας καλος ειναι κ πετυχαινει παντα καλους ξενους.Ο πεδουλακης καλος ειναι αλλα οπου παει τωρα τελευταια δεν κανει τιποτα.Ο καλαφατακης θ α αλλαξει τελειως το στυλ θα σε παει να παιξεις γρηγορα.παντως κ ο χερμπερτ που ειχες περυσι δεν ηταν αχρηστος απλα η διαφορα με το ματσον ειναι οτι επαιξε πρωτο γυρο με το μαρουσι.Να σου πω αποκλειεις δηλαδη να παρεις αλεξανδρη?


Όχι βέβαια και Μαρκόπουλο αν είναι ελεύθερος. Για παίκτες , ότι θέλουν και οι υπόλοιποι. Δηλαδή αν σου δώσει τίποτα ο Ολυμπιακός και μετά αν μπορέσεις να πάρεις κανέναν από Γλυνιαδάκη, Παπαμακάριο,Καιμακόγλου,Νικολαΐδη ,Παπανικολάου, Ταπούτο , Δορκοφίκη, Τσιαρα , Χαρίση, Καυκή. Νομίζω υπάρχουν αρκετοί για να βοηθήσουν .....
weirdo1977
να θυμίσω τι λεγόταν στην κερκίδα επί σούλι ? επί σούμποτιτς μήπως ? επί serf ? smile.gif ο matson είχε 2 άκρως επιτυχημένες χρονιες, θα είναι άδικο στην πρώτη καταλάθος στραβή να τον καθαιρέσουμε, για τα οικονομικά μας δεδομένα πιστεύω είναι ο,τι πιο αξιόπιστο smile.gif
chris aris
QUOTE(Gio Sugar @ Jun 6 2009, 23:49 ) *
Όχι βέβαια και Μαρκόπουλο αν είναι ελεύθερος. Για παίκτες , ότι θέλουν και οι υπόλοιποι. Δηλαδή αν σου δώσει τίποτα ο Ολυμπιακός και μετά αν μπορέσεις να πάρεις κανέναν από Γλυνιαδάκη, Παπαμακάριο,Καιμακόγλου,Νικολαΐδη ,Παπανικολάου, Ταπούτο , Δορκοφίκη, Τσιαρα , Χαρίση, Καυκή. Νομίζω υπάρχουν αρκετοί για να βοηθήσουν .....



Ρε φιλε,πλακα μας κανεις???
Απο αυτους που ειπες 3 παικτες αξιζουν για να παιξουν στον ΑΡΗ(Γλυνιαδάκη, Παπαμακάριο,Ταπούτο)..
Ποιος Νικολαιδης???ΔΕν δινει πασα στο καθρευτη μονος του..
Ποιος Καιμακογλου?4αρι με σωμα τριαριου που ουτε σουτ εχει,ουτε κινησεις ψηλου..
Ποιος Χαρισης???33 χρονων πηγε για συνταξη στον παοκ..
Δορκοφικης???χαχαχαχαχαχαχαχαχα
Αντε για Τσιαρα,επειδη ειναι μικρος και εχει ικανοτητες το παιδι αν θεωρει η διοικηση ικανο(που δν νομιζω)ασ ερθει...


Ας κοιταξουν ομως,οσοι θελουν να βγει ο ΑΡΗΣ του χρονου Euroleague,μολις ανακοινωθουν τα διαρκειας,να παν κατευθειαν να παρουν αλλιως δεν εχουν λογο να μιλανε για στοχους και ιδιαιτερα να κρινουν την διοικηση...
Μας εχουν αποδειξει η ανθρωποι οτι και με λιγα χρηματα,ξερουν καλα την αγορα και μπορουν να κανουν κινησεις που θα ενισχύσουν την ομαδα,ωστε να πετυχει τους στοχους,αλλα χρειαζονται και στιρηξη...

Ξερουμε ολοι πιο ειναι το καθηκον μας....
HLR CENATION
QUOTE(weirdo1977 @ Jun 6 2009, 23:53 ) *
να θυμίσω τι λεγόταν στην κερκίδα επί σούλι ? επί σούμποτιτς μήπως ? επί serf ? smile.gif ο matson είχε 2 άκρως επιτυχημένες χρονιες, θα είναι άδικο στην πρώτη καταλάθος στραβή να τον καθαιρέσουμε, για τα οικονομικά μας δεδομένα πιστεύω είναι ο,τι πιο αξιόπιστο smile.gif

Κοιτα μεταξυ ματσον-σουλη με κλειστα ματια ο σουλης.Θυμασι που ηταν πριν το μαρουσι
weirdo1977
QUOTE(chris aris @ Jun 7 2009, 00:13 ) *
Ας κοιταξουν ομως,οσοι θελουν να βγει ο ΑΡΗΣ του χρονου Euroleague,μολις ανακοινωθουν τα διαρκειας,να παν κατευθειαν να παρουν αλλιως δεν εχουν λογο να μιλανε για στοχους και ιδιαιτερα να κρινουν την διοικηση...
Μας εχουν αποδειξει η ανθρωποι οτι και με λιγα χρηματα,ξερουν καλα την αγορα και μπορουν να κανουν κινησεις που θα ενισχύσουν την ομαδα,ωστε να πετυχει τους στοχους,αλλα χρειαζονται και στιρηξη...

Ξερουμε ολοι πιο ειναι το καθηκον μας....


συμφωνώαπόλυτα, είναι κατάντια όταν μιλάμε για τον μπασκετικό Ari να συζητάμε για 1000 εισιτήρια διαρκειας... σκεφτείτε ποσο μεγαλύτερη δυνατότητα για κλείσιμο χορηγιών θα χαμέ με 3 k με 4 χιλιάδες διαρκειας... επίσης κάτι άσχετο... δεν θέλω με ΤΙΠΟΤΑ δανικό παίχτη από παναθηναϊκό η ολυμπιακό οποιο κόστος k αν έχει αυτό, βασικά 2 μεταγραφές θέλω... έναν άσσο καθαρό και ένα 5 στην θέση του αγαδάκου, περπατώντας θα μας βγάλει ο αντρέας του χρόνου ευρωλίγκα tongue.gif

ενδεικτικά Ζορόσκι - Βουγιούκα αν τον αφήσει ελεύθερο ο ολυμπιακός και φεύγουν αργυρόπουλος - αγαδάκος
Go Aris
Και μια μιλάτε για το θέμα προπονητή, δείτε εδώ:

http://www.metrosport.gr/archives/22989
Yusaku
QUOTE(Go Aris @ Jun 7 2009, 10:43 ) *
Και μια μιλάτε για το θέμα προπονητή, δείτε εδώ:

http://www.metrosport.gr/archives/22989


Από τη μία συμπαθούσα και συμπαθώ τον Ματσόν και πάντα ήμουν υποστηρικτής του κ ίσως θα του έδινα μία ακόμα, τελευταία ευκαιρία, από την άλλη ο Σούλης στην κυριολεξία στα μούτρα μας απέδειξε την αξία του κ γτι θεωρείται από τους κορυφαίους Έλληνες προπονητες!
Timemaster
QUOTE(laclipers @ Jun 6 2009, 23:10 ) *
Μιας κ το φερε η κουβεντα ο μαρσαλ πηγε στην ντιζον.Κοιτα ο ραιτ καλος παικτης ειναι του χρονου μπορει να προσφερει.Καλα ο κλαρκ ουτε εμενα μ αρεσει...


Ο Ράητ μετά από τα τελευταία γεγονότα συν ότι δεν έδωσε ούτε τα ελάχιστα από όσα έπρεπε δεν μένει του χρόνου και είναι ο μόνος σίγουρος που αποχωρεί!!!
και καλά κάνει....





QUOTE(Gio Sugar @ Jun 6 2009, 23:20 ) *
Φίλε , εγώ λέω το εξής. Ούτε ο Πανιώνιος , ούτε ο Πανελλήνιος, ούτε το Μαρούσι έχουν κανένα τραγικά μεγαλύτερο μπάτζετ από εμάς. Αυτό που δεν μου αρέσει είναι πως ενώ υπάρχουν Έλληνες που το ξέρουν το άθλημα καθόμαστε και μιλάμε για το κατόρθωμα του Ματσόν. Το μόνο κατόρθωμα που είδα εγώ είναι πως έχασε με +11 και πως αποκλείστηκε από την Ευρώπη γιατί δεν μπορούσε να δει πως με Σέκουλιτς μας κάναν πλακίτσα όλοι. Άλλο ένα κατόρθωμα ήτνα πως κάναμε τις πιο χύμα - γιουρούσι επιθέσεις από όλες τις ομάδες του πρωταθλήματος.Ας πάρουμε ένα Έλληνα ας πάρουμε και ότι ¨ελληνες παίκτες μπορούμε και κάτι γκαβελ και κλαρκ στο καλό.



δεν έχουν πολύ μεγαλύτερα μπάτζετ απλά τα διπλάσια σχεδόν...
και μόνο ο ΠΑΟΚ είχε λίγο ποιο μεγάλο από εμάς (άσχετα τι έγινε μετά)
ενώ το Μαρούσι είχε και παίχτες δανικούς που του έριξαν κι όλας το μπάτζετ.

ο Σέκουλιτς δεν είναι ότι δεν είναι καλός παίχτης το κάθε άλλο απλά δε μπόρεσε να προσαρμοστεί!!!
και για αυτό τον περίμεναν και έως το Γενάρη.

ο Γκαβέλ για αυτά που προσφέρει αμυντικά είναι πολύ ποιο φτηνός από τους έλληνες!!!
Όσο για τον Κλαρκ μη τον κρίνεις από το τελευταίο παιχνίδι αλλά από την γενική του εικόνα.
ενώ ο ρόλος του από πέρσι έχει αλλάξει τελείως και φαντάσου τον να παίζει του χρόνου στην θέση δύο!!!


QUOTE(Gio Sugar @ Jun 6 2009, 23:30 ) *
Για προπονητές εννοείς? Είπα και πιο πάνω. Μπαρτζώκα, Πεδουλάκη , Καλαφατάκη ,ο Κατσικάρης λογικά δεν είναι διαθέσιμος και ο Σφαιρόπουλος έχει κλείσει.


ο Κατσικάρης είναι πανάκριβος για τον Άρη ενώ ο Σφαιρόπουλος ετοιμάζεται για άλλα και δε θα έρθει ποτέ στον Άρη!!!
από τους υπόλοιπους που ανέφερες μόνο ο Πεδουλάκης είναι ισάξιος του Ματσόν αλλά δεν έχει δείξει ποτέ να διαχειρίζεται ομάδες με υψηλούς στόχους βλέπε Ευρωλίγκα.



QUOTE(Gio Sugar @ Jun 6 2009, 23:49 ) *
Όχι βέβαια και Μαρκόπουλο αν είναι ελεύθερος. Για παίκτες , ότι θέλουν και οι υπόλοιποι. Δηλαδή αν σου δώσει τίποτα ο Ολυμπιακός και μετά αν μπορέσεις να πάρεις κανέναν από Γλυνιαδάκη, Παπαμακάριο,Καιμακόγλου,Νικολαΐδη ,Παπανικολάου, Ταπούτο , Δορκοφίκη, Τσιαρα , Χαρίση, Καυκή. Νομίζω υπάρχουν αρκετοί για να βοηθήσουν .....


Νομίζω πως κανένας παίχτης από αυτούς που ανέφερες μπορεί ή χρειάζεται να έρθει στον Άρη!!!
οι μισοί είναι χειρότεροι από αυτούς τους Έλληνες που έχουμε. Παίχτες όπως ο Χαρήσης κ.λ.π. είναι για σύνταξη και όχι να φτιάξεις ομάδα. Ενώ κάποιοι σαν τον Γλυνιαδάκη παίζουν στο Μαρούσι μόνο και μόνο για να πάνε στην μητρική του χρόνου.





όσο για την αλλαγή προπονητή
δε νομίζω με αλλαγή Ματσόν-Μαρκόπουλου ανεβαίνει επίπεδο ο Άρης...
νομίζω πως και ο Σούλης είναι της ίδιας δυναμικής και ικανότητας με τον Ιταλό...
και σίγουρα δεν είναι υπέρβαση....

Βέβαια συμπαθώ και τους δύο...
ενώ ο Μαρκόπουλος είναι γνώστης της Ελληνικής πραγματικότητας,
της ομάδος του Άρη και η φιλοσοφία του μπορεί άνετα να εφαρμοστεί στον κορμό του ρόστερ που είχαμε φέτος
οπότε να μη ξεκινήσουμε του χρόνου από το μηδέν!!!
αδιάφορη αλλαγή θα έλεγα!

ενώ η ανανέωση του Μπετς είναι σημάδι σταθερότητας και όχι βελτίωσης!!!
είναι απλά ένας καλός παίχτης και όχι ο παίχτης που από θα μας πάει ένα βήμα παραπέρα...
ενώ δε νομίζω να έχει και πολλά χρόνια καριέρας ακόμα και θα πρέπει να προστεθεί άλλος ένας σέντερ συν τον Σκορδίλη να παίζει!!!


εν κατακλείδι για εμένα η παραμονή του Μπετς και μια αλλαγή (εφόσον πραγματοποιηθεί) Ματσόν-Μαρκόπουλου δεν μας δίνουν το κάτι παραπάνω για την τρίτη θέση που μπορεί να την χάσαμε στα τελευταία 3 λεπτά αλλά ποτέ όλη την χρονιά δεν την είχαμε όσο και να ιδρώναμε όλη την χρονιά!!!


ελπίζω οι μεταγραφές να είναι καλές!!!





EXPLOITED ARIS
Καλησπερα κατ'αρχας.
Συγκριτικα με ολα τα ονοματα προπονητων που εχουν παρελασει πιστευω οτι ο Ματσον υπερτερει ολων.
Και αφου ο καλυτερος αυτων βγαινει ο Μαρκοπουλος συμφωνα με την πλειοψηφια...τοτε συγγνωμη αλλα αποτυχαμε!Στους ημιτελικους δηλαδη που ο Σουλης εφαγε 20 και 30 ποντους στο κεφαλι ηταν ασχετος;Την ωρα που ο Ματσον εχανε και τις δυο φορες στο τσακ απο τον Παο και απο...ασταθμητους παραγοντες;
Για να κανουμε κατι καλο στο θεμα του προπονητη,και κατ'επεκταση να βελτιωθουμε πρεπει να παμε απο Κατσικαρη και πανω,κατι απιθανο.
Το θεμα ειναι οτι με τα ψεμματα δε μπορεις να βγαλεις ολη τη χρονια.Ενα μεγαλο μερος της χρονιας ναι,αλλα ολοκληρη οχι.Και αυτο φανηκε περιτρανα στο 5ο παιχνιδι με το Μαρουσι.Αλλες 50 φορες να παιξουμε παλι, θα νικησουμε και τις 50 αλλα ετυχε η μια.Και αυτο γιατι το μπατζετ ηταν για οριακη εξοδο στην Ευρωλιγκα.Για να βγουμε σιγουρα πρεπει να γινει ενα ανοιγμα.ΠΡΕΠΕΙ!Αλλα πρεπει να το ενισχυσουν και οι φιλαθλοι μας.Παρε ενα Μασει και θα σου πω εγω τι εχει να γινει.
Να μου πεις ο Τζερι θα μας βγαλει μονος του;
Οχι,αλλα με τις φανελες του που θα πωληθουν θα βγει η μιση μεταγραφη.Φετος γουσταρε ολη η Ελλαδα τη φανελα του Αρη με τις ριγες κλπ,αλλα το τμημα μαρκετινγκ μαλλον κοιμοταν με τα τσαρουχια...
Εξυπνες κινησεις χρειαζονται και οι καταλληλες επενδυσεις στα καταλληλα προσωπα(βλ. ανοιγματα στο μπατζετ εκει που πρεπει).
Αλλιως και του χρονου θα ειμαστε οριακα και εχει ο Θεος... sleep.gif
Go Aris
Στο θέμα του προπονητή, τα πράγματα είναι σχετικά.
Εάν ο Άρης κέρδιζε το Μαρούσι στο τελευταίο παιχνίδι, ο Ματσόν θα έβγαινε ο προπονητής της χρονιάς, ο ήρωας που μετέτρεψε μια ομάδα με μέτριο μπάτζετ σε άξιο κατακτητή της τρίτης θέσης του πρωταθλήματος κτλ κτλ...

Φαίνεται ότι τα 4 λεπτά της τελευταίας περιόδου εκείνου του συγκλονιστικού ματς θα κρίνουν την μετέπειτα πορεία του στον Άρη...γιατί έξαφνα αποδεικνύεται "λίγος" για τις αξιώσεις της ομάδας μας.

Σίγουρα έχει μεγάλο μερίδιο στην ευθύνη, αλλά γνώμη μου είναι πως θα ήταν καλύτερο να μείνει. Δεν μπορούμε ρε παιδιά να αλλάζουμε τους προπονητές ετησίως και φτου και από την αρχή. Προσωπικά με έχει κουράσει όλο αυτό.

Και όπως έχω ξαναπεί, άμα δεν έχεις υλικό τι να σου κάνει και ο προπονητής. Γίνεται δουλειά τώρα με τον Αγαδάκο ας πούμε? Ας κάνουν όποια βελτίωση μπορούν στο ρόστερ και του χρόνου τέτοιο καιρό να είμαστε καλά όλοι και να κρίνουμε το κατά πόσο ο Ματσόν απέτυχε στον Άρη...
weirdo1977
τον αντρέα τον αλλάζω μονο για τον καζλάουσκας αυτήν την στιγμή, που ναι μεν έχει ορο στο συμβόλαιο του να μην πάει σε παναθηναϊκό - ολυμπιακό αλλα για Αρη δεν ανεφέρεται τίποτα tongue.gif ίσως k με την μεγάλη μου συμπάθεια τον Πιξη... αλλα αυτόν δεν τον θέλουν οι σουπεράδες οποτε θα διχάσει
Go Aris
http://www.athlitiki.gr/vortal/content/view/7204/1/lang,el/

Εδώ λέει ότι οι Τσαλδάρης και Νέλσον είναι στα άμεσα πλάνα της διοίκησης. Για τον Τσαλδάρη αναφέρει "προσωπικό πρόβλημα" το οποίο δεν κατάλαβα σε τι αναφέρεται ακριβώς και για τον Νέλσον λέει ότι είναι θετικός για την παραμονή και ότι περιμένει πρόταση από τον Άρη, η οποία και για τους 2 παίκτες θα γίνει αύριο.
Gio Sugar
QUOTE(Timemaster @ Jun 7 2009, 13:38 ) *
Νομίζω πως κανένας παίχτης από αυτούς που ανέφερες μπορεί ή χρειάζεται να έρθει στον Άρη!!!
οι μισοί είναι χειρότεροι από αυτούς τους Έλληνες που έχουμε. Παίχτες όπως ο Χαρήσης κ.λ.π. είναι για σύνταξη και όχι να φτιάξεις ομάδα. Ενώ κάποιοι σαν τον Γλυνιαδάκη παίζουν στο Μαρούσι μόνο και μόνο για να πάνε στην μητρική του χρόνου.


Εντάξει άμα έχουμε καλύτερους από τον Καιμακόγλου και τον Τσιαρα και τον Παπαμακαριο στον Αρη οκ. Μάλλον είναι αόρατοι και δεν μπορώ να τους δω.

Τώρα για το ότι ο Ματσον είναι καλύτερος από τους υπόλοιπους Έλληνες το δείχνει η ορθότητα των επιθέσεων. Του χρονου που όλοι θα λέτε πως δεν είναι επιθέσεις αυτές που κάνουμε εγώ θα σφυρίζω αδιάφορα.

Επίσης για τα αποτελέσματα του Ματσόν, τι παραπάνω έκανε από τον Χεμπερτ? Όπως λέει και ο φίλος Laclippers ο Χεμπερτ έπαιξε με το Μαρούσι στο 1ο γύρο ενώ ο Ματσον ένα γύρο μετά.
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Go Aris @ Jun 7 2009, 15:08 ) *
http://www.athlitiki.gr/vortal/content/view/7204/1/lang,el/

Εδώ λέει ότι οι Τσαλδάρης και Νέλσον είναι στα άμεσα πλάνα της διοίκησης. Για τον Τσαλδάρη αναφέρει "προσωπικό πρόβλημα" το οποίο δεν κατάλαβα σε τι αναφέρεται ακριβώς και για τον Νέλσον λέει ότι είναι θετικός για την παραμονή και ότι περιμένει πρόταση από τον Άρη, η οποία και για τους 2 παίκτες θα γίνει αύριο.


Νομιζω πως και οι δυο πρεπει να μεινουν.Για να εξηγουμαστε αυτοι που πρεπει να φυγουν ειναι Αγαδακος και Αργυροπουλος.Δε βλεπω τι κανει ο Αγαδακος που δε μπορει να κανει ο Σκορδιλης.Οσο για τον Αργυροπουλο,αναπολω στγμες Δαρειου που ναι μεν ηταν καταστροφη στο παιχνιδι του αλλα τουλαχιστον τα περισσοτερα τα εβαζε.Κατι σε Καυκη η Ξανθοπουλο δε θα με χαλαγε αν και νομιζω οτι ο δευτερος θα συνεχισει Πανιωνιο.
Ο Νελσον ειναι απο τους ξενους που μπορει και πρεπει να δεσει στον Αρη γιατι ειναι και καλος χαρακτηρας και καλος παιχτης.
Αν και εγω επιμενω.Το Α και το Ω μιας εταιριας ειναι το μαρκετινγκ.Και οχι βλακειες τυπου vodafone arena και τετοια.Μεχρι και απο το φιλικο για τον Γκαλη μπορει να βγει κατι θετικο οσον αφορα το PR και το μαρκετινγκ,που ο Νικ μονο που δεν παρακαλει τελικως να γινει αυτο το φιλικο αλλα εμεις εκει...ζως ορθια!
Θα μου πειτε τι επαθε αυτος και μιλαει για μαρκετινγκ και PR κλπ;
Ολες οι εταιρειες-συλλογοι του εξωτερικου βασιζονται στο μαρκετινγκ,για αυτο εχουνε γεματα γηπεδα και βγαζουν μεταγραφες κλασεως.
Yusaku
QUOTE(Gio Sugar @ Jun 7 2009, 16:03 ) *
Εντάξει άμα έχουμε καλύτερους από τον Καιμακόγλου και τον Τσιαρα και τον Παπαμακαριο στον Αρη οκ. Μάλλον είναι αόρατοι και δεν μπορώ να τους δω.

Τώρα για το ότι ο Ματσον είναι καλύτερος από τους υπόλοιπους Έλληνες το δείχνει η ορθότητα των επιθέσεων. Του χρονου που όλοι θα λέτε πως δεν είναι επιθέσεις αυτές που κάνουμε εγώ θα σφυρίζω αδιάφορα.

Επίσης για τα αποτελέσματα του Ματσόν, τι παραπάνω έκανε από τον Χεμπερτ? Όπως λέει και ο φίλος Laclippers ο Χεμπερτ έπαιξε με το Μαρούσι στο 1ο γύρο ενώ ο Ματσον ένα γύρο μετά.



Έλα, υπερβάλεις τώρα... με τον Χέρμπερτ είχαμε πολύ μεγαλύτερο μπάτζετ απ ότι τώρα!
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Yusaku @ Jun 7 2009, 16:13 ) *
Έλα, υπερβάλεις τώρα... με τον Χέρμπερτ είχαμε πολύ μεγαλύτερο μπάτζετ απ ότι τώρα!


Oντως.Και πιστευω πως αν ο Ματσον ειχε το ροστερ του Χερμπερτ θα ειχε οργιασει.Με αθλητικους παιχτες οπως ο Μασει και ο Τερι και με τον Ραιτ σε πολυ καλη χρονια,σχεδον βαρομετρο θα ειχαμε περασει χαλαρα Ευρωλιγκα,μοιραια ομως αφου το μπατζετ ηταν υψηλοτερο,ακομα και υπηρχαν σε αυτο οι τυχαρπαστοι Αγαδακος και Παντελιαδης!
Gio Sugar
Οκ, άρα για να το λέτε όλοι σας , είμαι λάθος.
Άρα φέτος είχαμε το μπάτζετ που είχαμε , το οποίο είναι πολύ μικρότερο από ότι μου λέτε από τον Πανιώνιο ,Πανελλήνιο και Μαρούσι. Είχαμε τους καλύτερους Έλληνες μιας και δεν μας κάνουν αυτοί που είπα και τον καλύτερο προπονητή. Άρα ήταν πετυχημένη η χρονιά με αυτά τα δεδομένα.
Και επειδή το μπάτζετ δεν πρόκειται να ανέβει θα περιμένουμε κάποιο θαύμα του θεού Ματσόν για του χρόνου. Μήπως κάτι δεν καταλαβαίνω καλά, ή δεν έχουμε και σοβαρές ελπίδες για του χρόνου...
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Gio Sugar @ Jun 7 2009, 16:52 ) *
Οκ, άρα για να το λέτε όλοι σας , είμαι λάθος.
Άρα φέτος είχαμε το μπάτζετ που είχαμε , το οποίο είναι πολύ μικρότερο από ότι μου λέτε από τον Πανιώνιο ,Πανελλήνιο και Μαρούσι. Είχαμε τους καλύτερους Έλληνες μιας και δεν μας κάνουν αυτοί που είπα και τον καλύτερο προπονητή. Άρα ήταν πετυχημένη η χρονιά με αυτά τα δεδομένα.
Και επειδή το μπάτζετ δεν πρόκειται να ανέβει θα περιμένουμε κάποιο θαύμα του θεού Ματσόν για του χρόνου. Μήπως κάτι δεν καταλαβαίνω καλά, ή δεν έχουμε και σοβαρές ελπίδες για του χρόνου...


Αν δεν ανεβει το μπατζετ οντως, οι ελπιδες μας για εξοδο θα ειναι οπως οι φετινες.Οριακες.Με τον Ματσον και μπατζετ στα ιδια επιπεδα παντα.Παντως πιστευω πως η διοικηση θελει να αλλαξει προπονητη αλλα φοβαται μην προκυψει παλι κανας Χερμπερτ.
Gio Sugar
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Jun 7 2009, 16:59 ) *
Αν δεν ανεβει το μπατζετ οντως, οι ελπιδες μας για εξοδο θα ειναι οπως οι φετινες.Οριακες.Με τον Ματσον και μπατζετ στα ιδια επιπεδα παντα.Παντως πιστευω πως η διοικηση θελει να αλλαξει προπονητη αλλα φοβαται μην προκυψει παλι κανας Χερμπερτ.


Για αυτό μιλάω και εγώ για Ματσόν. Αν μια ομάδα έχει το ίδιο μπατζετ , που δεν υπάρχουν σημεία να δείχνουν πως θα ανέβει και μακάρι να βγω λάθος. Τότε δεν γίνεται με τον ίδιο προπονητή ξαφνικά να βρεις καλύτερο ροστερ και να κάνεις καλύτερη πορεία. Αυτή είναι η γνώμη μου.
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Gio Sugar @ Jun 7 2009, 17:05 ) *
Για αυτό μιλάω και εγώ για Ματσόν. Αν μια ομάδα έχει το ίδιο μπατζετ , που δεν υπάρχουν σημεία να δείχνουν πως θα ανέβει και μακάρι να βγω λάθος. Τότε δεν γίνεται με τον ίδιο προπονητή ξαφνικά να βρεις καλύτερο ροστερ και να κάνεις καλύτερη πορεία. Αυτή είναι η γνώμη μου.


Δεν ειπε κανεις οτι εχεις αδικο.Εγω,οπως και ολοι οι υπολοιποι,νομιζω, λεμε πως με αυτο το ροστερ που ειχε ο Ματσον τα πηγε καλα.Ημασταν οριακα να βγουμε Ευρωλιγκα και τη χασαμε οριακα.Δεν εχει τελικα σημασια πως και απο ποιον.Αλλα ποιος μας εγγυαται οτι με τετοιο η παρομοιου επιπεδου ροστερ ενας αλλος προπονητης θα μας βγαλει στην Ευρωλιγκα;Οποτε θα ειναι και καλυτερος απο τον Ματσον;
Yusaku
QUOTE(Gio Sugar @ Jun 7 2009, 16:52 ) *
Οκ, άρα για να το λέτε όλοι σας , είμαι λάθος.
Άρα φέτος είχαμε το μπάτζετ που είχαμε , το οποίο είναι πολύ μικρότερο από ότι μου λέτε από τον Πανιώνιο ,Πανελλήνιο και Μαρούσι. Είχαμε τους καλύτερους Έλληνες μιας και δεν μας κάνουν αυτοί που είπα και τον καλύτερο προπονητή. Άρα ήταν πετυχημένη η χρονιά με αυτά τα δεδομένα.
Και επειδή το μπάτζετ δεν πρόκειται να ανέβει θα περιμένουμε κάποιο θαύμα του θεού Ματσόν για του χρόνου. Μήπως κάτι δεν καταλαβαίνω καλά, ή δεν έχουμε και σοβαρές ελπίδες για του χρόνου...


Με τπτ δν είχαμε τους καλύτερους Έλληνες... Αργυρόπουλος/Αγαδάκος ήταν απλά κακιστοι. Εκ του αποτελέσματος απομυθοποιήθηκε και ο Ματσόν. Η χρονιά για τον Άρη εκτος ευρωλίγκας είναι εξ-ορισμού αποτυχία.
Απλώς ο Χέρμπερτ ήταν πολύ χειροτερος από τον Ματσόν. Ο Ματσόν δεν είναι κακός προπονητής. Ο Μαρκόπουλος είναι καλός προπονητής, αλλά ακόμα κ αν είναι καλύτερος από τον Ματσόν, δεν έιναι τοοοοσο καλύτερος ώστε να είναι το σκαλοπάτι παραπάνω.
Με δύο λόγια όπως κ συ, είμαι κ γω πολύ προβληματισμένος για την επόμενη μέρα. Η σεμνή οικονομική πολιτική του Τζεβελέκη φάνηκε δεν ήταν αρκετή για το κάτι παραπάνω. Και το χειρότερο δεν βλέπω κάποια κίνηση στον ορίζοντα που θα μας κάνει να ελπίσουμε για κάτι καλυτερο.
kriton
παιδιά για προπονητή ο σκουρτόπουλος πως σας φαίνεται?εμένα μαρέσει παντςσ πάρα πολυ!ειναι νέος μαχητικος γνωστης τισ ελληνικης πραγματικότητας και αποδεδειγμένα κάνει πολύ καλή δουλειά με περιορισμένα μπατζετ.ασε που ξέρει καλά και τον κλαρκ από αιγάλεω.α και είναι και ελεύθερος,γιατι ο σούλης μπορεί να είναι καλός αλλά να μην χεχνάμε οτι παραμένει προπηνητης στο μαρούσσι έχοντασ μάλιστα μπροστά του μια χρονια στην ευρωλιγκα να τον κρατάει εκει!

όσον αφορά παίχτες δεν το συζητάω οτι αργυρο-αγαδάκος-ράιτ και λιγότερο ο γκαβέλ πρέπει να φύγουν και γρήγορα μάλιστα.Όπως επίσης πρέπει να βρεθεί ένας προπονητής να αξιοποιήσει περισσότερο τον ηλιάδη ρε παιδιά,σε μια ομάδα με επιθετικο πρόβλημα ένας παίχτης που έχει 15 ποντάκια για πρωινό σε κάθε μάτς έπαιζε 5 λεπτά!!ΕΛΕΟΣ
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Yusaku @ Jun 7 2009, 17:41 ) *
Με τπτ δν είχαμε τους καλύτερους Έλληνες... Αργυρόπουλος/Αγαδάκος ήταν απλά κακιστοι. Εκ του αποτελέσματος απομυθοποιήθηκε και ο Ματσόν. Η χρονιά για τον Άρη εκτος ευρωλίγκας είναι εξ-ορισμού αποτυχία.


Αυτο λεμε.Οτι δε φταιει ο Ματσον αλλα το ροστερ που ειχαμε.Με διορθωτικες κινησεις στο ροστερ μπορουμε να κανουμε ενα βημα παραπανω.Εκτος αν παρουμε ΤΟΝ προπονητη που μπορει να κανει παπαδες με μηδαμινο ροστερ...Αλλα νομιζω πως ο Φιλ Τζακσον ειναι πιασμενος!!! smiley.gif
Yusaku
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Jun 7 2009, 18:04 ) *
Αυτο λεμε.Οτι δε φταιει ο Ματσον αλλα το ροστερ που ειχαμε.Με διορθωτικες κινησεις στο ροστερ μπορουμε να κανουμε ενα βημα παραπανω.Εκτος αν παρουμε ΤΟΝ προπονητη που μπορει να κανει παπαδες με μηδαμινο ροστερ...Αλλα νομιζω πως ο Φιλ Τζακσον ειναι πιασμενος!!! smiley.gif


Συμφωνώ σε γενικές γραμμές, απλώς χωρίς μια κίνηση - μεταγραφική έχω στο μυαλό μου - η οποία θα είναι εντυπωσιακή (πχ ένας Μάσσεϋ) τότε το ενδιαφέρων του κόσμου θα είναι το μισό απ οτι φέτος.
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Yusaku @ Jun 7 2009, 18:12 ) *
Συμφωνώ σε γενικές γραμμές, απλώς χωρίς μια κίνηση - μεταγραφική έχω στο μυαλό μου - η οποία θα είναι εντυπωσιακή (πχ ένας Μάσσεϋ) τότε το ενδιαφέρων του κόσμου θα είναι το μισό απ οτι φέτος.


Συμφωνω,απλως πρεπει να το λαβει υποψιν και η διοικηση αυτο.
Yusaku
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Jun 7 2009, 18:15 ) *
Συμφωνω,απλως πρεπει να το λαβει υποψιν και η διοικηση αυτο.



Μα κυρίως αυτή... δεν θα μπορεί πλέον η διοίκηση να απαιτεί την στήριξη που είχε φέτος (η μεγαλύτερη της 10ετιας), εκτός αν μας εκπλήξει ευχάριστα!

Άσχετο, διαβαζα πάλι άρθρο σ εφημερίδα, ότι χωρίς 5000 διαρκείας δεν κάνουμε ομάδα... έλεος δηλαδή... να πάρουμε διαρκείας για πιο προϊόν;; Και με πια όρεξη; Ας δούμε κινήσεις ουσιαστικής ενδυνάμωσης της ομάδας και μετά το ξανασυζητάμε... rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.