Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Μετεγγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
qspock
QUOTE(dilliger @ Aug 3 2006, 07:37 PM) *
Ποιος θα παιζει center? Γιαννουλης & Fletcher οπως εγραψε και ο weirdo1977.

Περυσι ο ΠΑΟ επαιζε στο 5 με ΤΣΑΡΤΣΑΡH και ο ΟΣΦΠ με ZIZIC.


Μαλιστα...
Δηλαδη ο Αρης εχει σαν προτυπο τον περσυνο ΠΑΟ και το σεντερ που (δεν) ειχε.
Καλα η συγκριση Τσαρτσαρη-Γιαννουλη εχει πλακα...
Ο Φλετσερ δε ξερω τι ειναι αλλα οταν τον κλεινανε ακουγα για τεσσαρι.
dilliger
Ο καθενας καταλαβαινει οτι θελει...

Ποιος μιλησε για συγκριση ΤΣΑΡΤΣΑΡΗ - ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ?

Τον Fletcher το ειχαν 1 μηνα στις προπονησεις ... λες να ξερουν λιγοτερα?

ααα οσοι θελουν μπορουν να αρχισουν να κλαινε απο τωρα... Ο χαριτοπουλος εκλεισε για 3 χρονια στον παοκ...!!! (Ευτυχως)
V@Roxe##13
Καλα ο Χαριτοπουλος δεν ειναι και τοσο κακος παικτης.
chinaski
QUOTE(weirdo1977 @ Aug 3 2006, 09:59 PM) *
νομίζω είναι πιο έντιμο να λέμε την γνώμη μας πριν, παρα να γινόμαστε μετά χρηστών προφήτες, εγώ basket από τον ιταλό δεν είδα k πιστεύω ο στόχος θα είχε επιευχθεί πιο εύκολα κρατώντας τον ζούρο k αλλάζοντας τον μπρούερ... Να το θέσω αλλιώς, δεν θεωρώ την έξοδο στην ευρωλίγκα επιτυχία του ματζόν. δεν του χρωστάμε τίποτα, αντίθετος θα λέγα....



Οπως και να εχει το θεμα,με τον Ιταλο πηγαμε τελικο και βγηκαμε Euroleague. Να του δειξουμε την πορτα της εξοδου, ενω ο στοχος επετευχθει χωρις να εχει διαλεξει ο ιδιος το Roster? Με ποια λογικη? Δεν αρκουν οι ικανοτητες του για Euroleague?Τι θα πει δεν του χρωστανε τιποτα, το ενα χερι νυβει το αλλο, ο Αρης δεν ητανε ετοιμος απο καιρο να παιξει Euroleague και ο Ματσον απλα κοουτσαρισε μια ομαδα ετοιμη για Euroleague σαν να κανει βολτα στο παρκο. Μαζοι διαβαινουμε τον δρομο, ας του δωσουμε μια ευκαιρεια να δουμε τη ψαρια ποιανει. Για εμενα δεν ειναι δειγμα γραφης η περσινη χρονια, για πολους λογους.

Με λιγα λογια ο Αρης παιζει Euroleague και θα τον βγαλουμε αποτυχημενο? Ακομα και να μην τα καταφερει φετος η θητεια του στην ομαδα (ακομα και αν ο Αρης δεν επαιξε το Μπασκετ που θα μπορουσε ).
Anaz
QUOTE
Περυσι ο ΠΑΟ επαιζε στο 5 με ΤΣΑΡΤΣΑΡH και ο ΟΣΦΠ με ZIZIC.
Στο συγχρονο μπασκετ ρε παιδια (τουλαχιστον στο ευρωπαικο) δεν υπαρχουν οι θεσεις 5 & 3....
Πλεον ολοι παιζουν με δυο 4αρια και δυο 2αρια...
γενικα μου αρεσουν τα ευελικτα σχηματα με πολυ τρεξιμο και καλη αμυνα.
Με εναν βαρυ ψηλο στο πενταδα ολα πανε στραφι... (Βλεπε ΣΟΦΟ 10-12' συμμετοχης ΜΑΧ)
Κατ'αρχην ο Σοφο επαιζε 20 λεπτα.Στην ουσια μοιραζοταν μισο-μισο τον χρονο με τον πολυ καλο φετος Ζιζιτς!Κ ισως επαιζε κ περισσοτερο αν ειχε καλυτεερη φυσικη κατασταση κ απεφευγε καποια φαουλ!
Παντως Εχεις δικιο,αλλα τα πραγματα δεν ειναι τοσο απολυτα!Βλεπεις κ ο ιδιος οτι ο Παο τα τελευταια 2 χρονια πληρωσε την ελλειψη καθαρου σεντερ!Γενικα καλο ειναι να υπαρχει ενας γερο ψηλο 5αρι,κ αναλογα με το παιχνιδι κρινεις ποσο κ αν θα τον χρησιμοποιησεις!
Warrior
Καλως σας (ξανα)βρισκω μετα τις διακοπες παιδες...
Ενα καλωσορισμα και στα νεα μελη... icon_wave.gif
smile.gif

Σχεδον ολοκληρωθηκαν οι μεταγραφες και γω,οπως και οι περισσοτεροι,σιγουρα δεν ειμαι ενθουσιασμενος.
Απο την αλλη ομως,οντως η ομαδα δειχνει ισορροπημενη για πρωτη φορα μετα απο πολλα χρονια.Απο περυσι
θα ειναι καλυτερη σιγουρα,το θεμα ειναι ποσο(?) και αν αρκει αυτο....

Επιβεβλημενη ειναι αυτη τη στιγμη η αποκτηση του Ηλιαδη,για τους λογους που εχουν προαναφερθει,και
επειδη αν δεν συμβει αυτο,η ισορροπια παει περιπατο και δημιουργειται κενο στην περιφερεια.Ο Τσαλδαρης
δεν πρεπει να ειναι 1η(ουτε 2η) αλλαγη στο "2".Για μενα θα επρεπε να ειναι ο 13ος παικτης της ομαδας..

Το μεγαλο ερωτηματικο του ροστερ ειναι ο Σκειλς,μιας και κανενας δεν μπορει να ειναι σιγουρος οτι ειναι
ο παικτης που θα μπορει να κανει την διαφορα στις κρισιμες στιγμες στα μεγαλα παιχνιδια.Ολοι περιμεναμε
κατι καλυτερο,τουλαχιστον σε αυτη τη θεση.Τωρα θα τον δουμε στο γηπεδο.Μακαρι να ειναι ο παικτης που
θελαμε..

Οσον αφορα το ποιος θα παιζει 5αρι,ειναι δεδομενο πως τη θεση θα καλυπτουν Φλετσερ και Γιαννουλης οπως
ειπαν τα παιδια παραπανω.Ο Γιαννουλης δεν μπορει να παιξει κατι αλλο(εκτος απο πενταρι)πια,ενω ο Φλέτσερ
δεν ειναι 4αρι.Εγω οπου εχω ψαξει γι'αυτον τον εχω βρει σεντερ.Οταν πρωτοακουστηκε για μας περυσι,το
betsmart αν δεν κανω λαθος,ειπαν οτι ειναι combo-center...οχι ομως pf.

Ο Ματσον δεν εχει πεισει κανεναν ολοκληρωτικα.Σιγουρα αξιζει να του δοθει χρονος,αφου ανελαβε την
ομαδα σε πολυ δυσκολη στιγμη και την οδηγησε οσο ψηλοτερα ηταν δυνατον σε Ελλαδα και Ευρωπη.Μερος
αυτης της επιτυχιας,δεν γινεται να μην του αναγνωριστει.

Φετος που θα ειναι και δικια του η ομαδα,θα κριθει.Εγω εχω πολλες αμφιβολιες βεβαια...
hagi
Ακόμη δεν γύρισες και τα χώνεις;;; laugh.gif laugh.gif

Καλώς ήρθες και πάλι Κώστα.... biggrin.gif
hagi
Από betsmart :

""Φέρνει για δοκιμή τον…Έλληνα Μπροκ Ρίκνερ ""

""Αμερικανός με ελληνικό διαβατήριο

Αν και άπαντες διαβεβαίωναν ότι ο Άρης θα ολοκλήρωνε τις μεταγραφφικές του κινήσεις με την απόκτηση του Σάββα Ηλιάδη, οι κίτρινοι έψαξαν καλά τους αποφοίτους των Πανεπιστημίων του ΝCAA και εντόπισαν Έλληνα…ονόματι Μπροκ Ρίκνερ (Brock Reichner) άρτι αποφοιτήσαντα από το Πανεπιστήμιο BYU (Brigham Cougars University) του Κρέσιμιρ Κόσιτς. Πρόκειται για Έλληνα δεύτερης γενιάς, ο οποίος γεννήθηκε στο Ρέξμπουργκ του Αϊντάχο τον Ιούλιο του 1981 και έχει ύψος 1.93. Ο Μπροκ Ρίκνερ βρίσκεται σε ανοιχτή γραμμή με τους ανθρώπους του Άρη και αναμένεται να βρεθεί μέσα στην εβδομάδα στη Θεσσαλονίκη για να περάσει από το μικροσκόπιο του Αντρέα Ματσόν, ο οποίος και θα αποφασίσει αν θα του δώσει συμβόλαιο.

Η ΚΑΡΙΕΡΑ ΤΟΥ ΜΠΡΟΚ ΡΙΚΝΕΡ

High School: TIMPVIEW 17π, 5.3ρ, 2.7ασ
2000-2002: Ιεραποστολή στην Πορτογαλία με την αίρεση Church of Jesus Christ of Latter-day Saints
2002-03: Eastern Utah Junior College: 10.5π, 3.7ρ, 2.4ασ
2003-04: Salt Lake Community College: 10.5π, 4.5ρ, 2.1ασ
2004-05: BYU: 12 ματς: 2.5π, 1.5ρ
2005-06: BYU: 29 ματς: 10.4π, 2.5ρ, 2.5ασ, 3π: 48.2%, 1π: 76.6%

Με βάση τα νούμερα του παίκτη πρόκειται για ένα λευκό περιφερειακό με υψηλά ποσοστά στα τρίποντα στην τελευταία σεζόν, γεγονός που τον έκανε έναν από τους πλέον γνωστούς παίκτες στην ιστορία του BYU. Έχει πάρει ουκ ολίγες φορές μεγάλα σουτ στην τελευταία χρονιά της καριέρας του παίζοντας για λογαριασμού του πεθερού του και προπονητή των Cougars, Ντέιβ Ρόουζ, την κόρη του οποίου, Σανέλ (επίσης αθλήτρια μπάσκετ), έχει παντρευτεί με τον καρό του έρωτά τους να ακούσει στο όνομα Annie.

Στη Θεσσαλονίκη αναμένεται τις επόμενες μέρες για να διαπιστωθεί αν ο Άρης πέτυχε…λαβράκι με ελληνικό διαβατήριο (από την πλευρά της μητέρας του). Υπενθυμίζεται πως οι κίτρινοι προσπάθησαν να κάνουν κάτι τέτοιο πέρυσι και με τον Τίμ Μπογράκος, ο οποίος όμως δεν είχε ποτέ ελληνικό διαβατήριο και δεν έχει αποκτήσει ως και σήμερα αγωνιζόμενος στη Φινλανδία ως Αμερικανός.""

Νέα τροπή ίσως πάρουν τα πράγματα για να δούμε..Πάντως θα ήθελα να μην αφήσουν τον Ηλιάδη αν μείνει ελεύθερος..
Warrior
QUOTE(hagi @ Aug 7 2006, 01:06 PM) *
Ακόμη δεν γύρισες και τα χώνεις;;; laugh.gif laugh.gif


Yπερβολες... tongue.gif

Νομιζω οτι ειμαι αρκετα επιεικης(ακομα 19.gif ),λογω και της επιρροης των διακοπων πανω μου. biggrin.gif



QUOTE(betsmart.gr)
Αμερικανός με ελληνικό διαβατήριο

Αν και άπαντες διαβεβαίωναν ότι ο Άρης θα ολοκλήρωνε τις μεταγραφφικές του κινήσεις με την απόκτηση του Σάββα Ηλιάδη, οι κίτρινοι έψαξαν καλά τους αποφοίτους των Πανεπιστημίων του ΝCAA και εντόπισαν Έλληνα…ονόματι Μπροκ Ρίκνερ (Brock Reichner) άρτι αποφοιτήσαντα από το Πανεπιστήμιο BYU (Brigham Cougars University) του Κρέσιμιρ Κόσιτς. Πρόκειται για Έλληνα δεύτερης γενιάς, ο οποίος γεννήθηκε στο Ρέξμπουργκ του Αϊντάχο τον Ιούλιο του 1981 και έχει ύψος 1.93. Ο Μπροκ Ρίκνερ βρίσκεται σε ανοιχτή γραμμή με τους ανθρώπους του Άρη και αναμένεται να βρεθεί μέσα στην εβδομάδα στη Θεσσαλονίκη για να περάσει από το μικροσκόπιο του Αντρέα Ματσόν, ο οποίος και θα αποφασίσει αν θα του δώσει συμβόλαιο.

Η ΚΑΡΙΕΡΑ ΤΟΥ ΜΠΡΟΚ ΡΙΚΝΕΡ

High School: TIMPVIEW 17π, 5.3ρ, 2.7ασ
2000-2002: Ιεραποστολή στην Πορτογαλία με την αίρεση Church of Jesus Christ of Latter-day Saints
2002-03: Eastern Utah Junior College: 10.5π, 3.7ρ, 2.4ασ
2003-04: Salt Lake Community College: 10.5π, 4.5ρ, 2.1ασ
2004-05: BYU: 12 ματς: 2.5π, 1.5ρ
2005-06: BYU: 29 ματς: 10.4π, 2.5ρ, 2.5ασ, 3π: 48.2%, 1π: 76.6%

Με βάση τα νούμερα του παίκτη πρόκειται για ένα λευκό περιφερειακό με υψηλά ποσοστά στα τρίποντα στην τελευταία σεζόν, γεγονός που τον έκανε έναν από τους πλέον γνωστούς παίκτες στην ιστορία του BYU. Έχει πάρει ουκ ολίγες φορές μεγάλα σουτ στην τελευταία χρονιά της καριέρας του παίζοντας για λογαριασμού του πεθερού του και προπονητή των Cougars, Ντέιβ Ρόουζ, την κόρη του οποίου, Σανέλ (επίσης αθλήτρια μπάσκετ), έχει παντρευτεί με τον καρό του έρωτά τους να ακούσει στο όνομα Annie.

Στη Θεσσαλονίκη αναμένεται τις επόμενες μέρες για να διαπιστωθεί αν ο Άρης πέτυχε…λαβράκι με ελληνικό διαβατήριο (από την πλευρά της μητέρας του). Υπενθυμίζεται πως οι κίτρινοι προσπάθησαν να κάνουν κάτι τέτοιο πέρυσι και με τον Τίμ Μπογράκος, ο οποίος όμως δεν είχε ποτέ ελληνικό διαβατήριο και δεν έχει αποκτήσει ως και σήμερα αγωνιζόμενος στη Φινλανδία ως Αμερικανός.


Τι ειναι αυτος παλι ρε παιδια?? huh.gif

Eυχομαι να μην θελουν να τον φερουν αντι για τον Ηλιαδη.Αν φερουν και τον Ηλιαδη,ας τον δοκιμασουν
μπας και βγει και ο Τσαλδαρης απο την 12αδα. rolleyes.gif
treathitch
QUOTE(Warrior @ Aug 8 2006, 11:36 AM) *
Τι ειναι αυτος παλι ρε παιδια?? huh.gif

Μορμόνος...
Αφού πήγε στο BYU, τι περίμενες;
dilliger
Δεν πιστευω να ΤΟΛΜΗΣΟΥΝ αν μεινει ο ΗΛΙΑΔΗΣ ελευθερος να μην το αποκτησουν! Θα ειναι ντροπη...

Θρλω να πιστευω οτι θα δοκιμαστει ο Ελληνοαμερικανος και αν τους ικανοποιησει θα αποκτηθει και θα δωθει ως δανεικος η θα μεινει στο roster μιας και δεν νομιζω να κοστισει πολλα.

Μαλλον προκειται περι "ευκαιριας" και δεν θελουν να τον αφησουν να χαθει.

Παντως ο τυπακος αυτος ειχε περυσι 49% στα 3ποντα !!!
EXPLOITED ARIS
Το θεμα ειναι οτι εδω και χρονια προσπαθουν οι υπευθυνοι του Αρη να βγαλουν κελεπουρι τυπου Γκαλη αλλα δεν τους καθεται.Μην κανουν κανα αστειο και δεν παρουν τον Ηλιαδη.Το παληκαρι θα παιξει μπαλιτσα στο παλε.Ειναι παικτης ψυχολογιας και ειδατε πως λειτουργησε περυσι στο παλε οταν παιζαμε στο ουλεμπ με τον Πανιωνιο.Πορωθηκε και μας εσκισε!!!!
weirdo1977
QUOTE(διονύσης ψωμιάδης)
ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΛΙΑΔΗ: «Εχω σχέση με την οικογένεια του Σάββα πολλά χρόνια. Τον αδερφό του τον Στέλιο τον μεγάλωσα από 8 χρόνων στην ΕΠΣΜ. Ο Στέλιος βοήθησε, αλλά τελικά ο Σάββας δεν πείθεται να παίξει στον ΠΑΟΚ. Μας είπε ότι δεν ήθελε να έρθει γι’ αυτό και δεν προχωρήσαμε σε οικονομική βάση. Η συμπεριφορά του είναι αντιεπαγγελματική, από την άποψη ότι αποφάσισε με το συναίσθημα. Δε λέω ότι είναι Αρειανός. Ο ΠΑΟΚ μπορεί να βρει αντικαταστάτες αλλά θέλω να τον συγχαρώ γιατί στην εποχή που ζούμε αποφάσισε με το συναίσθημα».


δε ξέρω τι σκ@τ@ θα κάνετε, κόψτε τον λαιμό σας αλλα φέρτε αυτό το παλικάρι στον ARI μας μην σας πάρει k σας σηκώσει.
dilliger
Το καρντασι τους "εφτησε" στα μουτρα χωρις να τους αφησει καν να του προτεινουν το οτιδηποτε!
Τετοια διψα και πορωση για την κιτρινη φανελα θελουμε! Νομιζω οτι απο τωρα ο ΣΑΒΒΟΥΛΗΣ (οπως ειπε και ο νεαρος παραγοντας ΕΠΣΜ...ΠΑΟΚ) εχει μια θεση στην καρδια μας στο roster και νομιζω και στην πενταδα!!!

Θα θεωρησω μεγα λαθος αν δεν ανακοινωθει στο επισημο site 10 δευτερολεπτα μετα την αποδεσμευση του απο την "πλατεια".
iliasd81
Φιλε στον Ηλιαδη ο Αρης χρωσταει κατι...Οταν ηταν 18 δεν προωθηθηκε απο το εφηβικο τμημα και τελικα βρηκε στεγη στον Ηρακλη.Την ιστορια την ξερουμε αρκετοι.Ο Ηλιαδης εκανε πολυ καλες χρονιες στον Ηρακλη και πολλοι φιλαθλοι του Αρη απορουσαν πως καταφεραμε και χασαμε εναν τοσο καλο παικτη μεσα απο τα χερια μας.Τωρα ηρθε η ωρα να ξεπληρωσουμε στο Σαββα αυτα που του χρωσταμε και να αποκτησουμε επιτελους εναν παικτη που θα ματωνει την φανελα και θα αγαπαει την ομαδα μας!!
rchos
νομιζω οτι ειναι προφανες πλεον οτι θα ερθει ο ηλιαδης στην ομαδα!
οποτε το ροστερ θα γινει ιδιαιτερα δυνατο! 41.gif
yellow madness
Δεν αμφιβαλλω οτι ο Ηλιαδης ειναι αρειανος αλλα μην το παρουσιαζεται σαν να κανει καμια
φοβερη θυσια προτιμωντας τον Αρη απο τον Παοκ. Μην ξεχναμε ποια ομαδα θα παιζει του
χρονου στην ευρωλιγκα αλλα και ποια ομαδα εχει διοικητικη σταθεροτητα τα τελευταια χρονια.
xavier
o iliadis xerei oti den erxetai gia vasikos ston arh kai auto einai shmantikh upoxwrhsh apo th meria tou, makari sto ghpedo na kerdisei to xrono tou to palikari...

h mlkia einai pantws oti to roster oloklirothike nwris...kai ta filika pou exoun anakoinwthei einai gia meta apo ena mhna...pali kala pou einai kai to pagkosmio kai tha xehastoume ligo me thn ethnikh...kai tha exoume na asxolioumaste
Warrior
Καλως ηρθες xavier στην παρεα μας και καλα ποστ.... icon_wave.gif smile.gif

(Αν δεν εισαι στο εξωτερικο ή εχεις καποιο προβλημα με το pc γραφε αν σου ειναι ευκολο με ελληνικα γιατι
τα greeklish ειναι λιγο κουραστικα... peace.gif )

Περνανε οι μερες και δεν υπαρχει εξελιξη στο θεμα Ηλιαδη.Απο τον Πανιωνιο δεν ακουγεται τιποτα και ολοι
θεωρουμε οτι ειναι δεδομενο οτι ο παικτης θα ερθει σε εμας.Τι θα γινει αν ξαφνικα ο Λιανος αποφασισει να
του δωσει τα λεφτα που προβλεπει το συμβολαιο του??

Εφιαλτικο το σεναριο,αφου δεν θα υπαρχουν και εναλλακτικες λυσεις πια...

Μακαρι να ληξει το συντομοτερο το θεμα(και να ειναι απλα τυπικο οπως λεγεται..).
xavier
το φορουμ το διάβαζα, απλα δεν ειχα γραφτεί...
ο Λιανος δίνει 120 χιλ στο Χατζή για να τον έχει βασικό, θα το θεωρήσω τρομερά παράλογο να δώσει στο ηλιάδη τα 180-200χιλ που προβλέπονται στο συμβόλαιο του Ηλιάδη. Θα μου πεις κει πέρσι κανείς δεν πίστευε οτι ο Βωβός θα δώσει τα 400χιλ στο Μπλάκνευ και όμως εκείνος τα έδωσε...Πιστεύω πως είναι απλά θέμα χρόνου...να μείνει ελεύθερος...θα δούμε...

Θεωρείς οτι ο ρόλος του Ηλιάδη είναι τόσο σημαντικός για την ομάδα?Γιατι έχω την εντύπωση πως ο ερχομός του είναι περισσότερο κίνηση της διοίκησης παρά μεταγραφή που ζήτησε ο Ματσόν...

Εγώ φανταζόμουν και σχήματα με τον Μάσσευ στο 3 και το Σεραπίνας ή τον Σκειλς στο 2...
Ή με Καστλ και Καιλατζή ταυτόχρονα...στο παρκέ...Άν έρθει και ο Ηλιάδης το ρόστερ γεμίζει πολύ και ο Ματσόν δύσκολα να έχει περιθώρεια για αλχημείες...
Τι χρόνο συμμετοχής πιστευεις οτι θα έχει ο Ηλιάδης?

Πάντως εδώ που φτάσαμε, ειναι επιβεβλημένο να γίνει η μεταγραφή, έστω και για τον κόσμο...
rchos
εχω ηδη γραψει πως θεωρω οτι ο αρης εχει κανει πολυ καλες μεταγραφες.αλλα απο εκει μεχρι να αναρωτιομαστε πως θα χωρεσει ο ηλιαδης στο ροστερ υπαρχει μεγαλη αποσταση.οχι απλα θα παιζει αλλα θα εχει και σημαντικο ρολο κατα την αποψη μου!σιγουρα δεν θα απαιτειτε να παιζει 35 λεπτα οπως εκανε πανιωνιο και ηρακλη(τελευταια χρονια) αλλα θα βοηθησει παρα πολυ!
weirdo1977
εγώ πάλι σκεφτόμουν σχήματα με τον σκέιλς στο 3 k τον ηλιάδη στο 2 η τον ηλιάδη με τον σεραπινας.... γενικά όπως έχει στηθεί η ομάδα ο matson θα έχει στην διάθεση του τρομερά πολλά σχήματα k επιλογές... αλλα πολύ φοβάμαι πως θα χαθεί μέσα σε αυτά ...στον ηλιάδη δεινω 10-15 λεπτά συμμετοχής όπως k στους πιο πόλους παίχτες φέτος...

Α!!! k κάτι ακόμη, το forum έχει αρχίσει να κιτρινίζει επικίνδυνα δε νομίζετε ?
iliasd81
Φετος ετσι οπως διαμορφωθηκε το ροστερ ειναι πασιφανες οτι για αρκετη ωρα ο Ματσον θα χρησιμοποιει το σχημα με τους τρεις γκαρντ.Ειναι φανερο οτι η ομαδα δεν διαθετει το κλασσικο 3αρι.Αυτο ειναι και καλο και κακο.Καταρχην με τους 3 γκαρντ ο Ματζον μπορει να ασκησει ασφυκτικη πιεση στον αντιπαλο και να εχει μια πενταδα γρηγορη και ευελικτη.Το προβλημα ειναι οτν η αντιπαλη ομαδα θα εχει ψηλα σμολ φοργουορντς.Ομως πιστευω με Ηλιαδη και Ριτσνερ αυτο καπως μετριαζεται.Ο Σαββας διαθετει εκρηκτικη πρωτη τριπλα και πολυ καλο ντραιβ και ο Ριτσνερ ειναι ενας πολυ καλος σουινγκμαν με ογκο και θα μπορει να βοηθαει και στη θεση ''3''!Φυσικα υπαρχει και ο Αλεξ Σκειλς.Ειναι ενα ερωτηματικο,αλλα πιστευω θα βοηθησει πολυ την φετινη προσπαθεια.Ολα αυτα θα φανουν μεσα στο γηπεδο καλυτερα!!Υπομονη να αρχισουν τα πρωτα φιλικα για να δουμε τον Αρη μας..Εμενα παντως με εχει φαει η αγωνια.... smile.gif
weirdo1977
QUOTE(Warrior @ Jul 25 2006, 01:20 AM) *
Η μια απο τις 3 ταπες του Καραβανα...ηταν στον Μαυροκεφαλιδη νομιζω.Παντως ηταν απιστευτη φαση!! w00t.gif 77.gif



λίγο παλιό το post αλλα μιας k βρήκα το βιντεάκι είπα να το σηκώσω κάπου.

εδω 77.gif
xavier
QUOTE(iliasd81 @ Aug 13 2006, 07:53 PM) *
Φετος ετσι οπως διαμορφωθηκε το ροστερ ειναι πασιφανες οτι για αρκετη ωρα ο Ματσον θα χρησιμοποιει το σχημα με τους τρεις γκαρντ.Ειναι φανερο οτι η ομαδα δεν διαθετει το κλασσικο 3αρι.Αυτο ειναι και καλο και κακο.Καταρχην με τους 3 γκαρντ ο Ματζον μπορει να ασκησει ασφυκτικη πιεση στον αντιπαλο και να εχει μια πενταδα γρηγορη και ευελικτη.Το προβλημα ειναι οτν η αντιπαλη ομαδα θα εχει ψηλα σμολ φοργουορντς.Ομως πιστευω με Ηλιαδη και Ριτσνερ αυτο καπως μετριαζεται.Ο Σαββας διαθετει εκρηκτικη πρωτη τριπλα και πολυ καλο ντραιβ και ο Ριτσνερ ειναι ενας πολυ καλος σουινγκμαν με ογκο και θα μπορει να βοηθαει και στη θεση ''3''!Φυσικα υπαρχει και ο Αλεξ Σκειλς.Ειναι ενα ερωτηματικο,αλλα πιστευω θα βοηθησει πολυ την φετινη προσπαθεια.Ολα αυτα θα φανουν μεσα στο γηπεδο καλυτερα!!Υπομονη να αρχισουν τα πρωτα φιλικα για να δουμε τον Αρη μας..Εμενα παντως με εχει φαει η αγωνια.... smile.gif


Ο σκειλς αποκτηθηκε για ηγέτης της ομάδας, αν δεν μπορει να ανταπεξέλθει σε αυτο το ρόλο για εμένα είναι βέβαιο οτι θα αντικατασταθεί...εγώ τον πιστεύω πάντως...
hagi
Παιδιά μην βιάζεστε..Ο Ηλιάδης είναι ακόμη παίχτης του Πανιωνίου και όχι δικός μας..Μέχρι να γίνει πραγματικότητα θα έλεγα ότι καλό είναι να αποφεύγουμε τα σενάρια..Μακάρι να τον αποκτήσουμε αλλά πολύ ησυχία έχει πέσει και δεν μου αρέσει..

Αν τον πάρουμε πάντως θα είναι πάρα πολύ καλή κίνηση και πραγματικά θα γεμίσει αρκετά το ρόστερ..

Ελπίζω μόνο να μην το τραβήξουν πολύ το θέμα γιατί θα μας φάει πάλι η αγωνία..

Σε γενικές γραμμές πάντως πιστεύω ότι του χρόνου θα έχουμε ένα πολύ καλό σύνολο αν φυσικά καταφέρουμε να παίζουμε σαν ομάδα..
rchos
εχω την εντυπωση οτι στην περιπτωση του ηλιαδη και γενικα σε παρομοιες περιπτωσεις στην ελλαδα οταν υπαρχει πολυ ησυχια ειναι θετικο σημαδι.οταν εχουμε τυμπανοκρουσιες και δηλωσεις οτι ολα θα γινουν οπως τα θελουμε τοτε πρεπει να φοβασε!κραταμε μια πισηνη αλλα ειναι καλο το οτι υπαρχει μυστικοτητα σε οτι γινεται!

οσο για τον αρη γενικα να πω την πικρη μου αληθεια ολα θετικα τα βρισκω εκτος απο ενα.μονο ενα πραγμα με φοβιζει οτι μπορει ολη η προσπαθεια να χαλασει!ο προπονητης!δεν τον εχω βρε παιδια αυτον τον ανθρωπο καθολου σε εκτιμηση!φοβαμαι οτι θα τα θαλασωσει!μακαρι να βγω ψευτης αλλα φοβαμαι!
Warrior
QUOTE(xavier @ Aug 13 2006, 03:41 PM) *
Θεωρείς οτι ο ρόλος του Ηλιάδη είναι τόσο σημαντικός για την ομάδα?Γιατι έχω την εντύπωση πως ο ερχομός του είναι περισσότερο κίνηση της διοίκησης παρά μεταγραφή που ζήτησε ο Ματσόν...

Εγώ φανταζόμουν και σχήματα με τον Μάσσευ στο 3 και το Σεραπίνας ή τον Σκειλς στο 2...
Ή με Καστλ και Καιλατζή ταυτόχρονα...στο παρκέ...Άν έρθει και ο Ηλιάδης το ρόστερ γεμίζει πολύ και ο Ματσόν δύσκολα να έχει περιθώρεια για αλχημείες...
Τι χρόνο συμμετοχής πιστευεις οτι θα έχει ο Ηλιάδης?


Το θεμα ειναι και ποιες απο τις υπολοιπες μεταγραφες ειναι κινησεις που ζητησε ο Ματσον?

Εγω εχω ακουσει για τον Σεραπινας και τον Σκειλς οτι ειναι επιλογες του,και αυτοι με βαση τα σφιχτα
οικονομικα πλαισια που του ειχαν θεσει οι διοικουντες...

Πολυ θα το ηθελε να ειχε παρει γενικα καλυτερους παικτες,αλλα μπορουσανε να τους φερουνε?Γενικα το
ποιος εκανε τις μεταγραφες ειναι λιγο μπερδεμενη η κατασταση.Πιστευω οτι καθοντουσαν και τα
συζητουσαν και στο τελος τα βρισκαν.Δεν νομιζω παντως οτι ο Ιταλος ειναι ο προπονητης που θα
απαιτουσε να του φερουν καποιο παικτη ή θα εθετε ισχυρο βετο για να μην ερθει καποιος αλλος.

Παραδειγμα ειναι ο τσαλδαρης,ο οποιος οπως ακουστηκε,ηρθε πακετο με τον Καλαιτζη λογω ιδιου μανατζερ.
Τωρα κατα ποσο αληθευει αυτο...

Πιστευω οτι θα ειναι σημαντικη κινηση ο Ηλιαδης,απο την αποψη οτι αλλο ειναι να εχεις αλλαγη του Σκειλς
τον Τσαλδαρη...και αλλο να εχεις Τσαλδαρη και Ηλιαδη(ή ακομα να υπαρχει πχ και ο Ριτσνερ).

Οσον αφορα τα σχηματα,και γω πιστευω οτι θα χρησιμοποιουνται συχνα ταυτοχρονα Καστλ,Καλαιτζης.
Ομως επειδη θα δινουμε 2 δυνατα ματς την εβδομαδα,πρεπει να υπαρχουν πολλες επιλογες αφου πολλοι
παικτες θα εχουν σκαμπανευασματα στην αποδοση τους και θα πρεπει να προβλευτουν και τυχον
τραυματισμοι.

Μην εχουμε τα ιδια με περυσι,που παιζαμε με ενα πλευ-μακερ ή περναμε παικτες για ενα μηνα(λογω
τραυματισμων) επειδη ειχαμε εντελως ανυπαρκτο παγκο.
Επισης οι Σεραπινας και Σκειλς δεν ξερουμε αν θα ειναι ικανοι να φερουν σε περας την αποστολη για την
οποια τους πηραμε,οποτε οσες περισσοτερες λυσεις εχουμε απο πισω,τοσο καλυτερα.

Εγω θεωρω πολυ δυσκολο να κατεβαινει ο Μασει στο "3".Οπως και ο Σεραπινας στο "2",που επειδη μιλησε
και ο iliasd81 για ελλειψη 3αριου,νομιζω οτι θα ειναι το πιο καθαρο 3αρι μας.
Στην Λιθουανια τον θεωρουν sf,ενω ειναι πιο στατικος παικτης απο τον Παντιους(που 3αρι επαιζε σε μας και
αυτος) και δεν εχει την εκρηκτικοτητα του.Θα ναι πολυ βαρυ νομιζω ενα σχημα με τον Σεραπινας στο "2"

QUOTE(weirdo1977)
εγώ πάλι σκεφτόμουν σχήματα με τον σκέιλς στο 3 k τον ηλιάδη στο 2 η τον ηλιάδη με τον σεραπινας.... γενικά όπως έχει στηθεί η ομάδα ο matson θα έχει στην διάθεση του τρομερά πολλά σχήματα k επιλογές... αλλα πολύ φοβάμαι πως θα χαθεί μέσα σε αυτά ...στον ηλιάδη δεινω 10-15 λεπτά συμμετοχής όπως k στους πιο πόλους παίχτες φέτος...


Και γω το πιστευω (και το φοβαμαι παραλληλα το τονισμενο) αυτο...
goos
γεια σας κ απο εμενα.πιστευω οτι η ομαδας μας με βαση το μπατζετ που ειχε εκανε πολυ καλες κινησεις,ειδικα αν παρουμε κ τον ηλιαδη.θα δειτε οτι ο μεσε'ι΄ ειναι δυναμη κατω απο τα καλαθια κ μαζι με γιαννουλη - γουιλκισον θα ειμαστε πολυ δυνατη στην φροντ λαιν.Αποψη μου ειναι οτι κ ο κομματος θα ηταν υπερπολυτιμος για αυτην την ομαδα.Ξερω οτι θα μου πειτε ειναι περιεργος ,κακος χαρακτηρας αλλα ο τυπος ειναι γεννημενος σκορερ κ στο κατω κατω δεν με ενδιαφερει τι κανει εξω απο το γηπεδο αν ξενυχταει κτλ με ενδιαφερει τι κανει μεσα στο παρκε κ ολοι ξερουμε τι μπορει να προσφερει.Κ το λεω αυτο γιατι η ομαδα δεν εχει καποιον ηγετη κ ισως ο κοματος να μπορουσε να εχει αυτον τον ρολο.Επισης ερωτηματικο ειναι κ ο πρποπονητης μας αλλα τι να πεις σε εβγαλε ευρολιγκα μετα απο τοσα χρονια οποτε ας το δουμε κ φετος.Αν ειχαμε τον Γιαννακη η ομαδα πιστευω θα ηταν πολυ καλυτερη παντως!
Warrior
Καλως ηρθες φιλε στην παρεα!!Καλες συζητησεις να χουμε... smile.gif


QUOTE(goos @ Aug 15 2006, 08:31 PM) *
Αποψη μου ειναι οτι κ ο κομματος θα ηταν υπερπολυτιμος για αυτην την ομαδα.Ξερω οτι θα μου πειτε ειναι περιεργος ,κακος χαρακτηρας αλλα ο τυπος ειναι γεννημενος σκορερ κ στο κατω κατω δεν με ενδιαφερει τι κανει εξω απο το γηπεδο αν ξενυχταει κτλ με ενδιαφερει τι κανει μεσα στο παρκε κ ολοι ξερουμε τι μπορει να προσφερει.Κ το λεω αυτο γιατι η ομαδα δεν εχει καποιον ηγετη κ ισως ο κοματος να μπορουσε να εχει αυτον τον ρολο..


Και γω θα τον ηθελα πολυ τον Κομματο και πιστευω οτι ταιριαζε στην ομαδα ετσι οπως χτιστηκε.
Απλα καταλαβαινω τους τυχον ενδοιασμους που ειχανε..

Οχι τοσο για την εξωαγωνιστικη του ζωη,οσο για τα αποδυτηρια πιστευω...

Νομιζω( unsure.gif ) οτι θα κανει καλη χρονια φετος με την ΑΕΚ.


QUOTE(goos @ Aug 15 2006, 08:31 PM) *
Αν ειχαμε τον Γιαννακη η ομαδα πιστευω θα ηταν πολυ καλυτερη παντως!


Παντως η σεναριολογια για τον Γιαννακη δεν λεει να σταματησει!
Ουτε την βλεπω να σταματα,αν δεν κλεισει αλλου ή αν δεν κλεισει σε μας... rolleyes.gif biggrin.gif

Kαποιοι εξακολουθουν να πιστευουν οτι θα ειναι ο επομενος προπονητης μας,σε περιπτωση που κατι
στραβωσει στην φετινη χρονια με τον Ματσον...
SteelGandalf
Θα προσπαθήσω να πω τη γνώμη μου όσο πιο σύντομα και περιεκτικά γίνεται. Καλός ο Ματσόν, αλλά Γιαννάκης δεν είναι. Άλλη σιγουριά εμπνέει ο Παναγιώτης. Οι μεταγραφές για τα οικονομικά μας δεδομένα φαντάζουν (και μακάρι και να αποδειχτούν) καλές. Ο Σάββας Ηλιάδης έπρεπε να είναι παίχτης του Άρη εδώ και πολύ καιρό. Ακόμα και αν χρειαζόταν να πληρώσουμε για τη μεταγραφή του. Τεράστιος παίχτης και δε θα πω τίποτε περισσότερο. Είμαι moderator σ' ένα άλλο φόρουμ και εκεί σε συγκεκριμένο topic του Άρη το φωνάζω εδώ και μήνες αυτό για τον ερχομό του Ηλιάδη. Τον Σκέιλς δε τον γνωρίζω. Μακάρι να μας βγει. Ο Σεραπίνας επίσης είναι ένα ερωτηματικό, αφού παίχτες από το πρώην ανατολικό μπλοκ είναι αμφίβολο το κατά πόσο μπορούν να προσαρμοστούν άμεσα. Για το Μάσεϊ τι να πω. Θα δείξει. Αν μπορέσει να προσφέρει ότι και στη Λάρισα θα πρέπει να είμαστε ευχαριστημένοι. Μεγάλη, εσωτερική, μεταγραφή φέτος είναι η μετατροπή του Γουίλκινσον σε κοινοτικό. Με πολλή δουλειά πιστεύω, αν και νωρίς ακόμη, πως θα μπορούμε να μιλάμε για το νέο Στακ. Η περιφέρεια αρκετά καλή και γεμάτη, ειδικά με τον επιβεβλημένο ερχομό Ηλιάδη. Ο Καστλ φέτος θα έχει βοήθειες και από τις ικανότητες και την εμπειρία του Καλαϊτζή και από την παρουσία του Παντελιάδη, αυτό είναι βέβαιο. Και ο Γιαννούλης πιστεύω πως μπορεί να προσφέρει τα αναμενόμενα για τα οποία τον αγοράσαμε. Ο Φλέτσερ είναι επίσης ένα ερωτηματικό. Το πρωτάθλημα που έπαιζε δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο και γενικά εγώ όπου ακούω πολλά κεράσια, κρατάω μικρό καλάθι. Γενικά πιστεύω σε μια καλύτερη χρονιά από την περσινή και αν μας βγουν οι λεπτομέρειες πιστεύω πως θα μπορέσουμε να είμαστε αρκετά ανταγωνιστικοί και στην Ευρωλίγκα, τουλάχιστον στην έδρα μας (ελπίζω σε αυτή την περίπτωση το άγχος να μην αποδειχτεί καταλυτικός παράγοντας). Η ομάδα θα πρέπει πρώτα και πάνω απ' όλα να "δέσει". Αν δε συμβεί αυτό θα είναι δύσκολα τα πράγματα. Θα πρέπει να "δέσει" και να "ρολάρει" το συντομότερο δυνατό. Περίοδοι ντεφορμαρίσματος θα υπάρχουν (αυτό είναι αναπόφευκτο). Εκεί είναι που φαίνεται και η δουλειά του προπονητή. Όταν κάποιοι παίχτες είναι εκτός φόρμας (βλ. Πάντιους πέρσι που παραλίγο να μας στοιχήσει την έξοδο στην Ευρωλίγκα και που μας στοίχησε σίγουρα την απώλεια, με κατεβασμένα χέρια, του τελικού του ULEB Cup), εκεί θα πρέπει να υπάρχει το σύνολο που θα είναι σε θέση να καλύπτει αυτά τα κενά. Επαναλαμβάνω πως αν και ο Ματσόν δικαιούται μιας ευκαιρίας (τον συμπαθώ κιόλας), εντούτοις είναι αρκετά ριψοκίνδυνο κάτι τέτοιο (και εδώ δε χωράνε συναισθήματα και δε θα έπρεπε να γίνονται πειράματα). Ο Παναγιώτης Γιαννάκης θα έπρεπε να είναι ήδη ο νέος προπονητής μας εδώ και καιρό, από τη στιγμή που ανακοινώθηκε η λήξη της συνεργασίας του με το Μαρούσι, αλλά δυστυχώς κάτι τέτοιο δεν έγινε. Μακάρι να μας πάνε τουλάχιστον φέτος όλα δεξιά. Αυτά σαν γενική ιδέα από μένα (που και να σας τα έλεγα και με περισσότερες λεπτομέρειες tongue.gif ). Ελπίζω να μη σας κούρασα. wink.gif
xavier
Ο Γιαννακης ειναι καλος προπονητης, αλλα δεν εχει αποδειξει οτι μπορει να φτιαξει ενα ανταγωνιστικο ροστερ για τα ευρωπαικα δεδομενα...Μέχρι τωρα έχει δείξει οτι βασιζεται σε παικτες που γνωριζει ή Έλληνες πιτσιρικάδες...Ο Άρης ολα αυτα τα χρόνια βασίζεται σε έξυπνες επιλογές κοινοτικών...οι καλοί Έλληνες που θα μπορούσαν να κάνουν τη διαφορά ειναι αρκετά ακριβοί για τα δεδομένα του Άρη...Επίσης πέρσι με τον Ματσόν ο Άρης είχε πολλές στραβές, αυτό που μου άρεσε στο Ματσόν είναι οτι έβλεπα την ομάδα να μην την παίρνει απο κάτω και στο επόμενο παιχνίδι εμφανιζόμασταν ανεπηρέαστοι. Με όσους Έλληνες προπονητές είχαμε στο παρελθόν, οταν γίνοταν στραβές και άρχιζε η γκρινια και η πιεση απο τον κόσμο, η ομαδα γινόταν ανω κατω...

Όπως είπα και πριν, ο Γιαννάκης είναι καλός στο κοουτσάρισμα, αλλα δεν έχει αποδείξει οτι γνωρίζει την αγορά...
hagi
Νομίζω ότι δεν μας κάνει κακό να συζητάμε ακόμη για τον Γιαννάκη.Όλοι θα τον θέλαμε στην ομάδα μας αλλά και ο Ματσόν όπως έχουμε πει δικαιούτε αυτή την ευκαιρία..Θα έλεγα ότι το καλύτερο είναι να μιλάμε για το αύριο και όχι για το τί δεν έγινε..
Ο Ηλιάδης πρέπει να αποκτηθεί οριστικά ώστε να τελειώσουμε με τις φετινές μεταγραφές μας..
weirdo1977
QUOTE(hagi @ Aug 16 2006, 09:55 PM) *
Νομίζω ότι δεν μας κάνει κακό να συζητάμε ακόμη για τον Γιαννάκη.Όλοι θα τον θέλαμε στην ομάδα μας αλλά και ο Ματσόν όπως έχουμε πει δικαιούτε αυτή την ευκαιρία..


όχι k όλοι wink.gif
dilliger
Κατι μου λεει οτι εως αυριο το απογευμα θα ανακοινωθει και ο ΣΑΒΒΑΣ...

Ας ειναι ετοιμοι στην ΚΑΕ ωστε να ανεβασουν με τον ΗΛΙΑΔΗ στο πηλιο ωστε να μην χαθει καμια προπονηση!
hagi
Αργούμε όμως και μας αγχώνουν..Άντε πια αυτός ο Πανιώνιος να τελειώνει με τον παίχτη να δούμε τί θα γίνει...
weirdo1977
υπογραφει την δευτερα k θα πάρει το νούμερο 10 smile.gif
rchos
νομιζω οτι απο δευτερα ο ηλιαδης θα ειναι παιχτης του αρη.σημερα βγηκαν πληροφοριες οτι ο παιχτης δευτερα λυνει οριστικα το συμβολαιο του με τον πανιωνιο ενω στην επιλογη των αριθμων με τους οποιους θα αγωνιζονται οι παιχτες του αρη το νουμερο 10 δεν το πηρε κανεις!το 10 ως γνωστων ειναι το νουμερο του ηλιαδη στον πανιωνιο και στον ηρακλη!
αντε εκλεισε η 13αδα!μπραβο πολυ καλες μεταγραφες!πολυ γεματο ροστερ! 41.gif

βεβαια υπαρχει και ο ριτσνερ που ενδεχεται να αποκτηθει!
weirdo1977
QUOTE(www.betsmart.gr)
Παίκτης του Άρη και με τη βούλα από Δευτέρα ο Σάββας Ηλιάδης

Ήγγικεν η ώρα για το οριστικό τέλος στο σίριαλ της απόκτησης του Σάββα Ηλιάδη! Ο Έλληνας άσσος αναμένεται τη Δευτέρα να λύσει το συμβόλαιό του με τον Πανιώνιο και να υπογράψει και επίσημα το διετές συμβόλαιό του με τον Άρη. Ο Ηλίας Λιανός βρίσκεται σε ανοιχτή γραμμή με το Μηνά Τουκμενίδη και στις αρχές της επόμενης εβδομάδας θα υπάρξει η συμφωνία για την αποζημίωση έτσι ώστε να μπορέσει ο Ηλιάδης να προλάβει μέρος της προετοιμασίας στην Πορταριά με την κίτρινη φανέλα με το «10» στην πλάτη (το 10 είχε και στον Πανιώνιο), το οποίο έμεινε χωρίς κάτοχο μετά τη χθεσινή ακόλουθη επιλογή των παικτών του Άρη:

4.Καστλ
5.Σιγάλας
7.Σεραπίνας (αντί Καμπερίδη)
8.Σκέιλς (αντί Μπρούερ)
9.Καλαϊτζης (αντί Χαριτόπουλου)
10.- (αντί Ασημακόπουλου)
11.Ουίλκινσον
12.Φλέτσερ (αντί Πάντιους)
13.Καραβανάς
14.Μάσεϊ (αντί Στακ)
15.Γιαννούλης (αντί Κουλ)
16. Τσαλδάρης (αντί Ορφανού)
17. Παντελιάδης (αντί Ματαλόν)

Ο Μπροκ Ρίτσνερ συνεχίζει τις προπονήσεις με τον Άρη ωσότου αποφασίσει ο Αντρέα Ματσόν για την τύχη του ενώ αξίζει να σημειωθεί πως κανένας από τους εφήβους του Άρη (ειδκότερα ο Μάριος Ματαλόν που είχει συμμετοχές στις περυσινές 12άδες) δε βρίσκεται με την υπόλοιπη ομάδα στην προτεοιμασία.

Οι κίτρινοι ξεκίνησαν τις διπλές προπονήσεις (10.00-12.00 και 18.00-20.00) με τους Σκέιλς και Ουίλκινσον να πραγματοποιούν να μπαίνουν αμέσως στο πρόγραμμα. Η αποστολή του Άρη θα παραμείνει στο Πήλιο μέχρι και τις 26 του μήνα δίνοντας δύο φιλικά παιχνίδι στις 22 και 26 του μήνα με μίας ομάδα της Θεσσαλίας (ΓΣΛ, Ολύμπια ή Ολυμπιακό Βόλου) ενώ υπάρχει στεντ-μπάι και η ομάδα του Δούκα.
SteelGandalf
Εκτός συγκλονιστικού απροόπτου ο Σάββας Ηλιάδης πολύ σύντομα θα είναι παίχτης του Άρη. Επιτέλους έστω και την ύστατη ώρα θα γίνει αυτό που όλοι επιθυμούμε.
hellenic
tora poy ginan kales metagrafes(krima pontos poy figan pantious kai stak) ti kinisei exoun ta diarkeias?O aris me ton hliadi nomizo pos tha fgei sigoura 3 se ellada kai exei kales elpides na perasei stoys 16 tis euroleague!
SteelGandalf
Τα διαρκείας εξακολουθούν να είναι ακριβά για τα δεδομένα της ομάδας. Εγώ 400+ ευρώ δεν τους χαλαλίζω. Έχουμε ένα σωρό υποχρεώσεις ρε παιδιά. Έλεος πια...
weirdo1977
το εγραψα κα αλου, θα το γραψω και εδω, εγώ το διαρκειας δεν το περνώ ούτε για τον ARI ούτε για να στηρίξω καμια διοίκηση, το περνώ για μένα, γενικά αν σκοπεύεις να πας στα πιο πολλά mats [k το να πηγαίνεις στο γήπεδο δεν το κανεις για τον ARI το κανεις για τον εαυτό σου] σε συμφέρει το διαρκειας... είναι μια επένδυση, έτσι το βλέπω..
hellenic
H times einao ontos toso psiles?400€ moy fainontai polla!sigoura pezei euroleague omos perisu o GSL to eixe 50€!!
weirdo1977
παιδιά το γήπεδο είναι πολύ μικρό για πιο φτηνά διαρκειας σε χρονια ευρωλίγκας, σίγουρα είναι ακριβά τα εισιτήρια αλλα ακόμη k έτσι συμφέρουν αυτόν που θα τα πάρει, το κακό είναι πως δεν υπάρχουν προσφορες, p.x. για να πάει ένας πατέρας με τα 2 του παιδιά στο γήπεδο θα χρειαστεί 1200 euro στην 8, θα μπορούσαν να έχουν προβλέψει κάτι για τέτοιες περιπτώσεις..
SteelGandalf
QUOTE(weirdo1977 @ Aug 18 2006, 11:36 AM) *
το εγραψα κα αλου, θα το γραψω και εδω, εγώ το διαρκειας δεν το περνώ ούτε για τον ARI ούτε για να στηρίξω καμια διοίκηση, το περνώ για μένα, γενικά αν σκοπεύεις να πας στα πιο πολλά mats [k το να πηγαίνεις στο γήπεδο δεν το κανεις για τον ARI το κανεις για τον εαυτό σου] σε συμφέρει το διαρκειας... είναι μια επένδυση, έτσι το βλέπω..


Συμφωνώ σε μεγάλο ποσοστό με τη λογική σου φίλε. Το να "σκάσω" 400 ευρώ ή και περισσότερα από τη στιγμή που θα μπορέσω να πάω μόνο σε μερικά ματς (λόγω δουλειάς), ειδικά της Ευρωλίγκα, το θεωρώ πεταμένα λεφτά. Δεν το βλέπω σαν επένδυση, διότι δεν κάνω εγώ τη διαχείρηση. Πείτε με στραβό, πείτε με όπως θέλετε, αλλά όσοι βγάζετε δικά σας χρήματα νομίζω ότι με καταλαβαίνετε. Να μη γκρινιάξω και για τα έξοδα μετακίνησης αφού δε μένω στη Θεσσαλονίκη. Άντε πες εκείνα να τα πληρώσω αφού θα κάνω κάτι το οποίο γουστάρω, όπως κάνω και πηγαίνοντας στα Ster Μακεδονίας για να παρακολουθώ ταινίες. Δίκιο έχεις και σε αυτό που λες σχετικά με το γονιό και τα παιδιά του. Αυτά όλα θα έπρεπε να έχουν προβλεφθεί. Να πω και το άλλο. Αν το γήπεδο είναι μικρό εμείς θα την πληρώσουμε πάλι; Δεν αρκεί που την "πληρώνουμε" με την ταλαιπωρία που υφιστάμεθα με την πρόσβαση μας σε αυτό (λόγω κίνησης στο κέντρο της Θεσσαλονίκης) και την απομάκρυσνη μας από αυτό; Θα έπρεπε να έχει γίνει γήπεδο εκτός πόλης εδώ και χρόνια και η χωρητικότητα του να είναι τουλάχιστον 10-12 χιλιάδες κόσμου. Ας μη την ανοίξουμε όμως εδώ αυτή τη συζήτηση.
Anaz
400€?? ohmy.gif Δηλαδη για να λες οτι σε συμφερει,ποσο εχουν τα φτηνα εισιτηρια σε Α1 κ Ευρωλιγκα??
QUOTE
παιδιά το γήπεδο είναι πολύ μικρό για πιο φτηνά διαρκειας σε χρονια ευρωλίγκας
Αυτο προκυπτει απ'την ζητηση που εχουν.Μεχρι στιγμη πως πανε?Γιατι αν δεν εξαντληθουν,δεδομενου κ του μικρου τους αριθμου που πηγαζει απ'την χωρητικοτητα, για μενα θα μιλαμε για λαθος τιμολογιακη πολιτικη!
weirdo1977
το φτηνότερο απλό [πέρα από τα συνδεσμιτικα] το υπολογίζω στα 15 euro, k στα παχνίδια της ευρωλίγκας σίγουρα θα είναι πάνω από 25, με αυτές τις τιμές σίγουρα συμφέρουν τα διαρκειας... συν το ότι δεν θα έχω το angxos... θα βρω δε θα βρω... νομίζω k αυτό πληρώνεται... από κει k πέρα σίγουρα είναι τσιμπημένες οι τιμές, αν ήταν 300 € πιστεύω θα χαν διπλάσια ζήτηση..όπως σίγουρο είναι k το ότι σε ένα μεγαλύτερο γήπεδο θα tan όλα πολύ φτηνότερα..
SteelGandalf
QUOTE(Anaz @ Aug 18 2006, 06:32 PM) *
400€?? ohmy.gif Δηλαδη για να λες οτι σε συμφερει,ποσο εχουν τα φτηνα εισιτηρια σε Α1 κ Ευρωλιγκα??
Αυτο προκυπτει απ'την ζητηση που εχουν.Μεχρι στιγμη πως πανε?Γιατι αν δεν εξαντληθουν,δεδομενου κ του μικρου τους αριθμου που πηγαζει απ'την χωρητικοτητα, για μενα θα μιλαμε για λαθος τιμολογιακη πολιτικη!


Αυτό είναι το μόνο βέβαιο. 68.gif

Εκτός όμως από λάθος τιμολογιακή πολιτική είναι και ασέβεια προς το Λαό του Άρη που τόσα χρόνια έχει περάσει τα πάνδεινα. Τι να πεις όμως, αυτοί θα συνεχίζουν το χαβά τους...

QUOTE(weirdo1977 @ Aug 18 2006, 09:28 PM) *
το φτηνότερο απλό [πέρα από τα συνδεσμιτικα] το υπολογίζω στα 15 euro, k στα παχνίδια της ευρωλίγκας σίγουρα θα είναι πάνω από 25, με αυτές τις τιμές σίγουρα συμφέρουν τα διαρκειας... συν το ότι δεν θα έχω το angxos... θα βρω δε θα βρω... νομίζω k αυτό πληρώνεται... από κει k πέρα σίγουρα είναι τσιμπημένες οι τιμές, αν ήταν 300 € πιστεύω θα χαν διπλάσια ζήτηση..όπως σίγουρο είναι k το ότι σε ένα μεγαλύτερο γήπεδο θα tan όλα πολύ φτηνότερα..


Και αν δηλαδή ρε φίλε είναι κάποιοι (που αυτό είναι βέβαιο) οι οποίοι δε μπορούν να πληρώσουν αυτά τα λεφτά τι γίνεται; Αυτοί να μην έχουν δικαίωμα στα χαρά; Είναι πολλά τα λεφτά ότι και να λέμε. Αλήθεια τα διαρκείας του Παναθηναϊκού μήπως γνωρίζει κάποιος σε τι τιμές κυμαίνονται;
Anaz
Σιγουρα παιζει τον ρολο του κ το γεγονος οτι ειναι μικρο το γηπεδο,αλλα πρωτο κριτηριο για την τιμολογιακη πολιτικη κατα τη γνωμη μου θα πρεπει να'ναι το γεματο γηπεδο,ακομη κ εις βαρους των συνολικων εσοδων αν χρειαζεται! 25 Ευρω το φτηνοτερο εισιτηριο για Ευρωλιγκα ειναι παρα πολλα,αλλα αν ακομη κ ετσι εχει τη δυνατοτητα να εξαντλει ολα τα εισιτηρια σε καθε παιχνιδι,δεν μπορει κανεις να πει τιποτα..

Και παλι ομως θα κρινω την τιμη των διαρκειας απο το ποσα τελικα θα διατεθουν!Αν τα διαθεσει ολα σημαινει οτι η τιμη ηταν καλη!Αλλα αμφιβαλλω..
Ξαναλεω οτι κατα τη γνωμη μου πρωτο κριτηριο για την επιλογη της καταλληλης τιμης που θα μεγιστοποιησει τα εσοδα πρεπει να ειναι η μεγιστοποιηση της ποσοτητας κ όχι της τιμης..Δηλαδη πολυ καλυτερα να διατεθουν πολλα σε χαμηλη τιμη παρα λιγα σε υψηλη!Ακομη κ αν αυτο δεν ειναι το ιδεατο με αυστηρους οικονομικους ορους απο πλευρας διοικησης!

Το ιδανικο θα ηταν η μεγιστη τιμη που εξασφαλιζει εξαντληση ολων των διαρκειας,σε συνδυασμο με εναν καλο κ εκτενη διαχωρισμο τιμης αναλογα το "ειδος" του αγοραστικου κοινου.Ετσι εξασφαλιζεις πολυ ικανοποιητικα εσοδα,γεματο γηπεδο,κ σχεδον μεγιστο βαθμο ικανοποιησης των φιλαθλων!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.