Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Μετεγγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
Vas
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Aug 8 2009, 17:38 ) *
Λογικα ναι.Θυμησε μου λιγο τους δικους σου ψηλους να σου πω κ εγω τη γνωμη μου γιατι εχω χασει λιγο επαφη! tongue.gif
Θυμαμαι μονο Κενταλ κ Μαυροειδη!


Στο 4-5 Καιμακογλου,Μαυροειδής, Χομαν, Κενταλ, Τουτζιαράκης και ίσως ανεβένει στο 4 ο Καλάθης καμιά φορά.

@scales84

ρε συ scales, το Μαρούσι δεν είναι σημείο αναφοράς για τα θέματα του Άρη. όταν μιλάω για τον Άρη το κάνω και σαν μπασκετοφιλος και οχι σαν φιλαθλος του Αμαρουσιου (εντάξει όχι πάντα). Δηλαδή άμα πω πχ "Δεν έχετε καθαρό 5αρι" δεν είναι ανάγκη να μου απαντήσεις... "Γιατί στο Μαρούσι έχετε καλύτερο??". Δεν ξέρω αν γίνομαι αντιλυπτός....

Πάντως σε αυτό που συμφωνώ είναι ότι θα μας λέιψει ο Λουκάς. όλους τους άλλους τους καλύψαμε και με το παραπάνω (τα έχω γράψει στο ποστ του αμαρουσίου)

ΥΓ. Thx που έγραψες το ροστερ...
Timemaster
QUOTE(giannis77 @ Aug 8 2009, 17:52 ) *
οχι θα τον πουλησει 10 μυρρια με αυτο το πλευρο να κοιμασε φιλτατε αρειανε(δεν θελω να αναφερω τοαντιστοιχο παρατσουκλι του γαυρου)



όχι σε 3-4 χρόνια θα λίξει το συμβάλαιο του και θα τον πάρει τσάμπα και μάλιστα στην κατάλληλη ηλικία
mono maroussi
δεν παιρνετε απο πλακα εσεις οι αρειανοι..Το μονο που δεν θα ναι πλακα θα ναι το διπλο στο παλε..Η μονη μεταγραφη που μαρεσε ηταν του χατζηβρετα που ειναι παικταρας..Αν περυσι ειμασταν ενα κλκ πανω τωρα θεωρω τις ομαδες μας ισοδυναμες..Οσο εσεις κανετε δηλωσεις για τιτλους(?????)εμεις δουλευουμε ηρεμα και μεθοδικα..

Υ.Γ. ο μπατης ειναι καλος παικτης αλλα ειναι κωλοπαιδι οσο δεν παει συμφωνω δεν το παω μια
scales84
τουτζιαρακης?Χομαν?Κενταλ?ΣΟΡΡΥ αλλα και να μου τους χαριζαν σε εναν αρη που παει να φτιαξει ομαδα ευρωλιγκας δεν τους ηθελα...

Μονο μαρουσι...αν περσυ ησουνα χειροτερο(4-3 οι νικες αλλωστε στο συνολο)και περασες επειδη κοιμηθηκε ολος ο ΑΡΗΣ μαζι με το ΘΕΟ στα τελευταυα 3 λεπτα,φετος θα στε ακομα χειροτεροι...Ανοιξε τα ματια σου..δες τι μεταγραφες εκανε ο ενας..τι ο αλλος.και θα καταλαβεις...

Διπλο μεσα στο παλε δεν ξανακανεις.....Καταλαβε το...
EIMAI ARIANOS
QUOTE(Timemaster @ Aug 8 2009, 16:54 ) *
πλέον ο Μάσευ δε χωράει στο ρόστερ...
έχουμε δύο καθαρά σέντερ (Μπετς,Σκορδίλης)
έχουμε δύο τεσσάρια (Μπάρλο,Νιουμπλ)
και έναν που μπορεί να παίξει και τις δύο θέσεις (Ντικούδης)
οπότε από ψηλούς έχουμε καλυφτεί!!!

στους κοντούς τώρα έχουμε
Στινσον,Αργυρόπουλο στο ένα
Χατζηβρέτα,Κλάρκ στο δύο
και άλλον έναν που θα πάρουμε
στο τρία έχουμε τον Παπανικολάου και πιθανόν θα πάρουμε άλλον έναν ξένο...
σύνολο 12 και με τον Μούρτο εκτός...

smiley.gif

σίγουρα το ποιο πλήρες και καλό ρόστερ των τελευταίων χρόνων τουλάχιστον στα χαρτιά...
αλλά και σούπερ αμυντικογενές χωρίς μέλλον!!!


ναι όντως πολύ καλο roster αλλα ένα play ρε παιδιά γιατί δε λέτε ότι θέλουμε play?? ..... απορία το χω όχι τίποτα άλλο αλλα μήπως ξεχνάω κάτι εγώ .... λίγο μας πιέσουν ψηλά θα τη χάνουμε την μπάλα ... Η εναλλακτική να παίξει ο κλάρκ στον 1 δεν είναι η καλύτερη και ο στινσουρας πολλά λάθη έκανε ...

Timemaster
QUOTE(scales84 @ Aug 8 2009, 18:01 ) *
τουτζιαρακης?Χομαν?Κενταλ?ΣΟΡΡΥ αλλα και να μου τους χαριζαν σε εναν αρη που παει να φτιαξει ομαδα ευρωλιγκας δεν τους ηθελα...

Μονο μαρουσι...αν περσυ ησουνα χειροτερο(4-3 οι νικες αλλωστε στο συνολο)και περασες επειδη κοιμηθηκε ολος ο ΑΡΗΣ μαζι με το ΘΕΟ στα τελευταυα 3 λεπτα,φετος θα στε ακομα χειροτεροι...Ανοιξε τα ματια σου..δες τι μεταγραφες εκανε ο ενας..τι ο αλλος.και θα καταλαβεις...

Διπλο μεσα στο παλε δεν ξανακανεις.....Καταλαβε το...



δυστυχώς πρέπει να συμφωνήσω...
με βάση ων μεταγραφών και την αξία των παιχτών το Μαρούσι και ο Πανιωνιος έχουν φέτος χειρότερη ομάδα από την περσινή
ενώ περίπου την ίδια γνώμη έχω και για τον άλλο διεκδικητή της τρίτης θέσης τον Πανελλήνιο...

αντίθετα ο Άρης αναβαθμίστηκε πολύ σε σχέση με τον περσινό!!!

το θέμα είναι όμως πως μιλάμε για μεταγραφές...
το πως θα εμφανιστούν οι ομάδες στο παρκέ είναι κάτι διαφορετικό
άλλωστε ποιος περίμενε να εμφανίσει το πρόσωπο αυτό ο Πανιώνιος πέρσι;
και ο Άρης να καθαρίσει σχετικά εύκολα την τρίτη θέση;



QUOTE(EIMAI ARIANOS @ Aug 8 2009, 18:04 ) *
ναι όντως πολύ καλο roster αλλα ένα play ρε παιδιά γιατί δε λέτε ότι θέλουμε play?? ..... απορία το χω όχι τίποτα άλλο αλλα μήπως ξεχνάω κάτι εγώ .... λίγο μας πιέσουν ψηλά θα τη χάνουμε την μπάλα ... Η εναλλακτική να παίξει ο κλάρκ στον 1 δεν είναι η καλύτερη και ο στινσουρας πολλά λάθη έκανε ...


είναι ένας φτηνός και αρκετά μετρημένος παίχτης...
έτσι όπως τον είδα θα είναι η αποκάλυψη του Άρη φέτος!!!
χωρίς να πω μεγάλα λόγια φαντάσου τον Κάστλ όταν ήρθε στην ομάδα πριν 4 χρόνια περίπου!!!
έτσι θα έχουμε 5 γκάρντ με τρεις παίχτες που μπορούν να κατεβάσουν εύκολα την μπάλα (άλλωστε πέρσι είχαμε μόνο δύο!!!)
Vas
QUOTE(scales84 @ Aug 8 2009, 18:01 ) *
Διπλο μεσα στο παλε δεν ξανακανεις.....Καταλαβε το...



smiley.gif smiley.gif

Κάπου κάποτε κάπως το είχα ξανακούσει αυτό.... 69.gif

(κρατατε μικρο καλάθι βρε καρντάσηδες!!)

ΥΓ. Αντε να γίνει το ευρωπαικό να δούμε λίγο μπασκετάκι γιατί πηξαμε στις μεταγραφές....

QUOTE(Timemaster @ Aug 8 2009, 18:09 ) *
το θέμα είναι όμως πως μιλάμε για μεταγραφές...
το πως θα εμφανιστούν οι ομάδες στο παρκέ είναι κάτι διαφορετικό
άλλωστε ποιος περίμενε να εμφανίσει το πρόσωπο αυτό ο Πανιώνιος πέρσι;
και ο Άρης να καθαρίσει σχετικά εύκολα την τρίτη θέση;


τα πες όλα....
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Vas @ Aug 8 2009, 17:55 ) *
Στο 4-5 Καιμακογλου,Μαυροειδής, Χομαν, Κενταλ, Τουτζιαράκης και ίσως ανεβένει στο 4 ο Καλάθης καμιά φορά.


Α ναι...
Για να το παμε συγκριτικα βασει σωματοδομης(ετσι οπως τους θυμαμαι εγω,μπορει να κανω κ λαθος).
Ο μονος που δε θυμαμαι ειναι ο Τουντζιαρακης.
Οποτε
1)Μπετς-Χομαν
2)Ντικουδης-Μαυροειδης
3)Νιουμπλ-Καϊμακογλου
4)Μπαρλος-Κενταλ
5)Σκορδιλης-Τουντζιαρακης;;;


Αυτο που θελω δηλ να σου πω ειναι πως δε νομιζω πως εχετε πιο βαρια κορμια απο εμας αφου με εξαιρεση το Χομαν,ο οποιος ομως απ'οτι θυμαμαι χρησιμοποιουσε το σωμα το περισσοτερο στην αμυνα αφου δεν ηταν κ τοσο καλος επιθετικα,συγκριτικα-σωματικα κ οχι ποιοτικα ειμαστε νομιζω στα ιδια.
scales84
QUOTE(Vas @ Aug 8 2009, 16:13 ) *
smiley.gif smiley.gif

Κάπου κάποτε κάπως το είχα ξανακούσει αυτό.... 69.gif

(κρατατε μικρο καλάθι βρε καρντάσηδες!!)

ΥΓ. Αντε να γίνει το ευρωπαικό να δούμε λίγο μπασκετάκι γιατί πηξαμε στις μεταγραφές....



τα πες όλα....

κοιταξε να δεις..το λεγαμε περσυ...προπερσυ μας ειχατε κανει γιο γιο και στα 2 ματς του παλε...περσυ σε 4 ματς εχασες τα 2 για πλακα..το ενα στις λεπτομερειες και τελικα εκανες διπλο επειδη κοιμηθηκε ο θεος..επισης ξεχνας οτι τα ματς θα ναι διπλα και εμ διαφορες..και απο τοτε που κερδισαμε πρωτη φορα ξανουμε πιο συχνα εμεις διπλο στην αθηνα παρα εσεις στο αλεξανδρειο...(κιαπο οτι νομιζω το ματε θα ναι οακα οποτε θα παιξετε 2 ματς εκτος εδρας..)
Vas
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Aug 8 2009, 18:17 ) *
Α ναι...
Για να το παμε συγκριτικα βασει σωματοδομης(ετσι οπως τους θυμαμαι εγω,μπορει να κανω κ λαθος).
Ο μονος που δε θυμαμαι ειναι ο Τουντζιαρακης.
Οποτε
1)Μπετς-Χομαν
2)Ντικουδης-Μαυροειδης
3)Νιουμπλ-Καϊμακογλου
4)Μπαρλος-Κενταλ
5)Σκορδιλης-Τουντζιαρακης;;;


Αυτο που θελω δηλ να σου πω ειναι πως δε νομιζω πως εχετε πιο βαρια κορμια απο εμας αφου με εξαιρεση το Χομαν,ο οποιος ομως απ'οτι θυμαμαι χρησιμοποιουσε το σωμα το περισσοτερο στην αμυνα αφου δεν ηταν κ τοσο καλος επιθετικα,συγκριτικα-σωματικα κ οχι ποιοτικα ειμαστε νομιζω στα ιδια.


Αν σου απάνταγα, "όχι οι δικοί μας είναι πιο βαρια κομιά" θα μπαίναμε σε ένα φαυλο κύκλο και δεν έβγαινε συμπέρασμα.
Για αυτό έψαξα λίγο και βρήκα τα εξης (σύμφωνα με τη δική σου σύγκριση)


1)Μπετς (2.16 - 125kg) - Χομαν (2,08 - 111kg)
2)Ντικουδης (2,07 - 110 ) - Μαυροειδης (2,09 - 118)
3)Νιουμπλ (2,01 - 100kg) -Καϊμακογλου (2,06 - 120 kg)
4)Μπαρλος (2,02 - ? ) -Κενταλ (2,09 - 119 kg)
5)Σκορδιλης (2,07) - Τουντζιαρακης (2,09 )

Να σημειώσω ότι πλην του Μπετς όλοι οι άλλοι χαρακτηρίζονται ως Forward (oxi center).

Κατα την γνώμη μου σωματικά είμαστε πιο γεμάτοι στην μπασκέτα. Το ποιος είναι πιο ποιοτικος θα το δούμε στο γήπεδο.



@ Scales

Δεν τα έχεις χωνέψει ακόμα τα τελευταία 2 κουσουρια!!
Οτι και να λες και στις 2 φορές που αναφέρεις (φέτος και πέρσι) ο Άρης ήταν το φαβορί με πλεονέκτημα και τις 2 φορές ο Αρης έχασε! Αν θες διαβασε και τα παλιά ποστ να δεις πόσο σίγουροι ήσασταν. (ειδικά πέρσι)
Φέτος λέτε πάλι ότι είστε φαβορι. Κανένα πρόβλημα με μένα. Είστε το φαβορί και καλύτερη ομάδα!
scales84
εγω προσωπικα δνε εχω χωνεψει το φετινο για κανενα λογο..γτ δεν πιστευω οτι αξιζατε να βγειτε ευρωλιγκα..παιξαμε 7 φορες..και ησασταν καλυτεροι με διαφορα σε 1 ματς.το 2ο των μικρων τελικων...στην κανονικη περιοδο χασατε 2 φορες.την μια για πλακα και την αλλη απο εναν αρη που χανε κι απο το αιγαλεω...στο 1ο ματς ηταν 50-50..στο τριτο συντριβη.στο 4ο δεν θελω να σχολιασω γτ δεν επιτρεπεται να μιλαμε για σφυριχρες και στο 5ο κοιμηθκε ο θεος..

μην μου μιλας για προπερσυ..ο οποιοσδηποτε μπορουσε να μας αποκλεισει κι ας ημασταν φαβορι στα χαρτια..γτ προπερσυ ημασταν καφενειο..

σχετικα με φετος να σου προσθεσω οτι εμεις δεν χασαμε με κατεβασμενα χερια απο τον παο για να μαστε φρεσκοι στους τελικους....
Vas
QUOTE(scales84 @ Aug 8 2009, 19:08 ) *
εγω προσωπικα δνε εχω χωνεψει το φετινο για κανενα λογο..γτ δεν πιστευω οτι αξιζατε να βγειτε ευρωλιγκα..παιξαμε 7 φορες..και ησασταν καλυτεροι με διαφορα σε 1 ματς.το 2ο των μικρων τελικων...στην κανονικη περιοδο χασατε 2 φορες.την μια για πλακα και την αλλη απο εναν αρη που χανε κι απο το αιγαλεω...στο 1ο ματς ηταν 50-50..στο τριτο συντριβη.στο 4ο δεν θελω να σχολιασω γτ δεν επιτρεπεται να μιλαμε για σφυριχρες και στο 5ο κοιμηθκε ο θεος..

μην μου μιλας για προπερσυ..ο οποιοσδηποτε μπορουσε να μας αποκλεισει κι ας ημασταν φαβορι στα χαρτια..γτ προπερσυ ημασταν καφενειο..

σχετικα με φετος να σου προσθεσω οτι εμεις δεν χασαμε με κατεβασμενα χερια απο τον παο για να μαστε φρεσκοι στους τελικους....


εντάξει τώρα.... μην το γυρνάμε στην πλάκα.... smile.gif

Ο Πάο έκανε πλάκα με εσας, και εσεις νομίζετε ότι τον κοντράρατε!
Ο ΟΣΦΠ μετά το στραπάτσο που πήγε να πάθει πέρσι με τον Μιλισαλιεβιτς έπαιξε στο 100% για να αποφύγει εκπλήξεις. Το μαρούσι είναι η ομάδα που για ένα παλιοκάλαθο δεν κατάφερε να σπάσει την κυριαρχία των 2 αιωνίων τα τελευταία 5 χρόνια! Μην λές ότι χάσαμε με κατεβασμένα χέρια!
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Vas @ Aug 8 2009, 19:02 ) *
Αν σου απάνταγα, "όχι οι δικοί μας είναι πιο βαρια κομιά" θα μπαίναμε σε ένα φαυλο κύκλο και δεν έβγαινε συμπέρασμα.
Για αυτό έψαξα λίγο και βρήκα τα εξης (σύμφωνα με τη δική σου σύγκριση)


1)Μπετς (2.16 - 125kg) - Χομαν (2,08 - 111kg)
2)Ντικουδης (2,07 - 110 ) - Μαυροειδης (2,09 - 118)
3)Νιουμπλ (2,01 - 100kg) -Καϊμακογλου (2,06 - 120 kg)
4)Μπαρλος (2,02 - ? ) -Κενταλ (2,09 - 119 kg)
5)Σκορδιλης (2,07) - Τουντζιαρακης (2,09 )

Να σημειώσω ότι πλην του Μπετς όλοι οι άλλοι χαρακτηρίζονται ως Forward (oxi center).

Κατα την γνώμη μου σωματικά είμαστε πιο γεμάτοι στην μπασκέτα. Το ποιος είναι πιο ποιοτικος θα το δούμε στο γήπεδο.

Οντως θα μπαιναμε σε μεγαλη συζητηση.
Ωστοσο ακομα κ τωρα το θεμα pf η c ειναι λιγο...ρευστο.ο Σοφο πχ νομιζω ειναι γυρω στο 2.06 αλλα δεν τον λες με τπτ 4αρι.Οποτε παιζουν μαλλον τα κιλα ρολο και πως τα χρησιμοποιεις!

Σε αγωνα στων πλει οφ τον Κενταλ τον μαρκαρε σε καποια φαση ο Νελσον με απολυτη επιτυχια ακομη κ αν ειχε τα μισα κιλα του!
Να σου θυμισω επισης Ουιλκινσον ο οποιος ηταν μαυρος σκυλος στην αμυνα κ ειχε μαρκαρει ακομα κ τον Καμπαλα της Φενερ.Απο τους πιο βαρεις σεντερ.

Παντως μεχρι να τους δουμε ολα αυτα ειναι εικασιες!Μεσα στο γηπεδο θα φανουν ολα!

QUOTE(Vas @ Aug 8 2009, 19:16 ) *
εντάξει τώρα.... μην το γυρνάμε στην πλάκα.... smile.gif

Ο Πάο έκανε πλάκα με εσας, και εσεις νομίζετε ότι τον κοντράρατε!
Ο ΟΣΦΠ μετά το στραπάτσο που πήγε να πάθει πέρσι με τον Μιλισαλιεβιτς έπαιξε στο 100% για να αποφύγει εκπλήξεις. Το μαρούσι είναι η ομάδα που για ένα παλιοκάλαθο δεν κατάφερε να σπάσει την κυριαρχία των 2 αιωνίων τα τελευταία 5 χρόνια! Μην λές ότι χάσαμε με κατεβασμένα χέρια!


Ενταξει μην το πας ετσι.Γιατι κ αν εμπαινε το τριποντο του Σκεϊλς στον 5ο αγωνα πανω στο Παλε θα ειχαμε παει τελικο.
Αλλα αν αρχισουμε τα αν δεν καταληγουμε πουθενα ε;
mono maroussi
QUOTE(scales84 @ Aug 8 2009, 19:08 ) *
εγω προσωπικα δνε εχω χωνεψει το φετινο για κανενα λογο..γτ δεν πιστευω οτι αξιζατε να βγειτε ευρωλιγκα..παιξαμε 7 φορες..και ησασταν καλυτεροι με διαφορα σε 1 ματς.το 2ο των μικρων τελικων...στην κανονικη περιοδο χασατε 2 φορες.την μια για πλακα και την αλλη απο εναν αρη που χανε κι απο το αιγαλεω...στο 1ο ματς ηταν 50-50..στο τριτο συντριβη.στο 4ο δεν θελω να σχολιασω γτ δεν επιτρεπεται να μιλαμε για σφυριχρες και στο 5ο κοιμηθκε ο θεος..

μην μου μιλας για προπερσυ..ο οποιοσδηποτε μπορουσε να μας αποκλεισει κι ας ημασταν φαβορι στα χαρτια..γτ προπερσυ ημασταν καφενειο..

σχετικα με φετος να σου προσθεσω οτι εμεις δεν χασαμε με κατεβασμενα χερια απο τον παο για να μαστε φρεσκοι στους τελικους....

scales84
Βας κι εμεις οπως σου πε το αλλο παιδι στην λεπτομερεια δεν πηγαμε τελικο τοτε...

Στο πρωτο ματς επαιζε για πλακα ο παο?ΜΠΑΑΑΑΑΑΑΑ.Καποιο λαθος κανεις...Και κανεις ολυμπιακος δεν επαιξε στο 100%..εσεις απλως προτιμησατε να μην χτυπησετε τα ματς γτ περσυ ετσι την πατησατε και χασατε την ευρωλιγκα λογω κουρασης απο τον πανιωνιο..Μην προσπαθειτε με αυταπυο λετε να αντιπαθησω μια συμπαθητικη ομαδα σαν το μαρουσι...Ξεκαβαληστε λιγο...
Tatubasketfan
Φίλοι Μαρουσιώτες, σας παρακολουθώ καιρό τώρα και το μόνο που παρατηρώ είναι ότι μπαίνετε στο τόπικ του Άρη μόνο και μόνο για να μας πείτε ότι δε σας αρέσουν οι μεταγραφές μας και ότι οι παίκτες μας είναι είτε μεγάλοι είτε παροπλισμένοι είτε δεν ξέρω και γω τι...ότι η ομάδα σας θα κάνει διπλά φέτος κ ότι είστε καλύτεροι...Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ μπαίνω σ αυτό το φόρουμ για να διαβάσω κάποια νέα και κάποιες σοβαρές απόψεις φιλάθλων του μπάσκετ, κ όχι για το ποιος είναι καλύτερος από τον άλλο...Αυτό θα φανεί μέσα στο γήπεδο κ όχι μέσα από λόγια! Η κόντρα σας απέναντι στον Άρη είναι εμφανής και αν μου αρχίσατε τώρα τα περί ιστορίας του Άρη δε θα με πείσετε...Γι'αυτό θα σας παρακαλέσω να σταματήσετε αυτήν τη κατάσταση που πλέον έχει καταντήσει γελοιότητα και πραγματικά εγώ προσωπικά (όπως και πολλοί άλλοι εδώ μέσα φαντάζομαι) βαρέθηκα να διαβάζω τα πικρόχολα σχόλια σας και να μας λέτε μετά ότι δεν σηκώνουμε ούτε μια πλάκα...
EIMAI ARIANOS
QUOTE(Timemaster @ Aug 8 2009, 17:09 ) *
είναι ένας φτηνός και αρκετά μετρημένος παίχτης...
έτσι όπως τον είδα θα είναι η αποκάλυψη του Άρη φέτος!!!
χωρίς να πω μεγάλα λόγια φαντάσου τον Κάστλ όταν ήρθε στην ομάδα πριν 4 χρόνια περίπου!!!
έτσι θα έχουμε 5 γκάρντ με τρεις παίχτες που μπορούν να κατεβάσουν εύκολα την μπάλα (άλλωστε πέρσι είχαμε μόνο δύο!!!)



xmm μακάρι αλλα εμενα κάτι μου λέει ότι έχουμε νέο Ουάσιγκντον....

Ένταξη το ζήτημα είναι να μην κατεβάζει την μπάλα ο κλάρκ και να παίζει λίγο ... όσο χρειάζεται Αργυρόπουλος αν και τον γουστάρω αυτόν τον παίχτη.

Τώρα πες ότι ο στινσονας δεν μας βγαίνει τότε τι γίνεται έχεις ένα back up play με αποτέλεσμα τα σχέδια σου για κλάρκ στο 2 που (αυτό θα είναι μια τεραστια διαφορα του φετινού με τον περσινό Aρh ) να πάνε στραφi ...

τελοσπάντων κινδυνολογώ μακάρι να μεις βγει ο 1 γιατί χωρίς 1 σκούρα πολύ σκούρα τα πράγματα με Ολυμπιακό και Παο ( όχι πως θα τους νικάμε φέτος αλλα τουλάχιστον θα έχουμε ντέρμπι στο Pale με σοβαρό 1 )

..... ( επανέρχομαι ) Γιατί κακά τα ψέματα σε όλες τις θέσεις είμαστε πολύ καλά στον 1 το παίζουμε κορόνα γράμματα και πρόβλημα στον 1 φέρνει μετακίνηση του κλάρκ που σου φέρνει και πρόβλημα στο δυο και όχι καλο κατέβασμα.... αυτό εννοούσα
mono maroussi
QUOTE(scales84 @ Aug 8 2009, 20:28 ) *
Βας κι εμεις οπως σου πε το αλλο παιδι στην λεπτομερεια δεν πηγαμε τελικο τοτε...

Στο πρωτο ματς επαιζε για πλακα ο παο?ΜΠΑΑΑΑΑΑΑΑ.Καποιο λαθος κανεις...Και κανεις ολυμπιακος δεν επαιξε στο 100%..εσεις απλως προτιμησατε να μην χτυπησετε τα ματς γτ περσυ ετσι την πατησατε και χασατε την ευρωλιγκα λογω κουρασης απο τον πανιωνιο..Μην προσπαθειτε με αυταπυο λετε να αντιπαθησω μια συμπαθητικη ομαδα σαν το μαρουσι...Ξεκαβαληστε λιγο...

εσεις ξεκαβαληστε που εχετε μεινει στα 80ς....Νταξει τοτε ειχε ομαδαρα ο αρης το ξερουμε..Οσο για σενα που λες περι σοβαροτητας..Ο καθενας λεει την αποψη του εδω μεσα δεν εχουμε χουντα.Τα σχολια να τα δεχεστε οπως και να χουν.Απο κει και περα ειτε συμφωνειτε ειτε διαφωνειτε για αυτο κανουμε και συζητηση κιολας
Timemaster
QUOTE(EIMAI ARIANOS @ Aug 8 2009, 20:43 ) *
xmm μακάρι αλλα εμενα κάτι μου λέει ότι έχουμε νέο Ουάσιγκντον....

Ένταξη το ζήτημα είναι να μην κατεβάζει την μπάλα ο κλάρκ και να παίζει λίγο ... όσο χρειάζεται Αργυρόπουλος αν και τον γουστάρω αυτόν τον παίχτη.

Τώρα πες ότι ο στινσονας δεν μας βγαίνει τότε τι γίνεται έχεις ένα back up play με αποτέλεσμα τα σχέδια σου για κλάρκ στο 2 που (αυτό θα είναι μια τεραστια διαφορα του φετινού με τον περσινό Aρh ) να πάνε στραφi ...

τελοσπάντων κινδυνολογώ μακάρι να μεις βγει ο 1 γιατί χωρίς 1 σκούρα πολύ σκούρα τα πράγματα με Ολυμπιακό και Παο ( όχι πως θα τους νικάμε φέτος αλλα τουλάχιστον θα έχουμε ντέρμπι στο Pale με σοβαρό 1 )

..... ( επανέρχομαι ) Γιατί κακά τα ψέματα σε όλες τις θέσεις είμαστε πολύ καλά στον 1 το παίζουμε κορόνα γράμματα και πρόβλημα στον 1 φέρνει μετακίνηση του κλάρκ που σου φέρνει και πρόβλημα στο δυο και όχι καλο κατέβασμα.... αυτό εννοούσα





πραγματικά δε σε καταλαβαίνω....
καταρχήν ο Ουάσικτον είναι ένας φαντεζή παίχτης που στην μέρα του μπορεί να σκοτώσει τους πάντες και τρέχει σαν τρελός...
καμία σχέση δηλαδή με τον Στινσορ.
Από την άλλη ούτε πέρσι ούτε φέτος μπορείς να χτυπήσει ο Άρης και οποιαδήποτε ομάδα της Ευρώπης Ολυμπιακό-Παναθηναικό...
εκτός και αν κατέβει αδιάφορος ή τον πετύχεις σε κοιλιά!!!

πέρσι είχαμε Κάστλ να κατεβάζει την μπάλα,Αργυρόπουλο να προσπαθεί να τον αντικαταστήσει και Γκαβέλ ανίπαρκτο σε αυτόν τον τομέα!!!
οπότε φέτος δεν είναι ρίσκο!!!
έχεις έναν καθαρό άσσο (Στίνσορ)
έχεις τον περσινό δεύτερο άσσο (Αργυρόπουλο)
και φυσικά τον Κλάρκ που μπορεί να παίξει άνετα άσσος
κανένα ρίσκο μιας και αν δε βγει ο Στινσορ είναι πολύ φτηνός και τον αλλάζεις ή παίζεις με τον Κλαρκ
και έχεις στο δύο θεωρητικά τον καλύτερο από τον Τσαλδάρη Χατζηβρέτα και τον παίχτη που δεν έχουμε πάρει ακόμα αλλά προβλέπετε να είναι σουτέρ!!! δηλαδή ένα σκαλί καλύτερα και ποιο σίγουρα από το περσινό ξεκίνημα (χωρίς Ράητ)



Υ.Γ. Ο Άρης και όλες οι ομάδες του επιπέδου του δεν έχουν την πολυτέλεια να έχουν ομάδα με 14-16 παίχτες όπως οι δύο μεγάλοι. Προσπαθείς να έχεις 6 παίχτες να σου τραβήξουν το κουπί και άλλους τόσους ρολίστες

QUOTE(mono maroussi @ Aug 8 2009, 21:14 ) *
εσεις ξεκαβαληστε που εχετε μεινει στα 80ς....Νταξει τοτε ειχε ομαδαρα ο αρης το ξερουμε..Οσο για σενα που λες περι σοβαροτητας..Ο καθενας λεει την αποψη του εδω μεσα δεν εχουμε χουντα.Τα σχολια να τα δεχεστε οπως και να χουν.Απο κει και περα ειτε συμφωνειτε ειτε διαφωνειτε για αυτο κανουμε και συζητηση κιολας


η ουσία είναι πως η θεματική ενότητα λέει μεταγραφές οπότε καλό θα είναι όλα αυτά να τα συνεχίσετε (μαζί με εμένα) κάπου αλλού!!!
Αν θυμάμαι καλά έχουμε ένα off topic θέμα.
smiley.gif
scales84
αν ζουσαμε στα 80'ς θα απαιτουσαμε να παρουμε τα παντα αηττητοι και να ειμαστε στο φαιναλ4...ζουμε στο 2009 που λεει οτι οτι μπορει να γινε οτι εγινε τα 2 τελυτα;ια χρονια αλλα ακομα καιμ αυτα θες πολλα ψωμια για να μας φτασεις..γτ ακομα δεν εχεις παιξει καν ευρωλιγκα,ουτε θυμαμαι να πηρες κανα κυπελλο μεσα σε αυτην την δεκαετια...
weirdo1977
δεν ξέρω αν και πόσοι το πήρατε χαμπάρι... με την σημερινή μεταγραφή μας τελειωσε ο ιερεμίας biggrin.gif

απ' ότι καταλαβαίνω πήγαμε στην λύση ενός πιο φτηνού νέλσονα.. ελπίζω να μας βγει όχι τόσο στα 2 πρώτα αλλα στα 2 δευτερα παιχνίδια της χρονιας smile.gif
SteelGandalf
Ο Καστλ δεν έπαιζε πέρσι στον Άρη. tongue.gif

Στίνσον λέγεται ο καινούργιος μας play-maker (όχι Στίνσορ). tongue.gif

Ο Ira (Άιρα προφέρεται) Νewble, αν μη τι άλλο, έχει εμπειρίες, αλλά και ικανότητες και πιστεύω πως θα βοηθήσει (αρκεί ο χαρακτήρας του να μην είναι "περίεργος"). Αν, ειδικά, χρησιμοποιηθεί σε rotation mode, μαζί με Ντικούδη, Μπάρλο στο "4" (σε πιο κοντά σχήματα) και Παπανικολάου, Χατζηβρέττα (και κάποιον ακόμα που φαντάζομαι θα αποκτήσουμε σε θέση 2-3) στο "3", τότε πιστεύω πως η ομάδα μας θα έχει απίστευτο "βάθος" φέτος. Είναι κάτι που έχουμε να δούμε πολλά χρόνια στον Άρη μας.

Ο Παπανικολάου δεν πωλείται. Φέτος θα έχει ενεργή συμμετοχή και θα βοηθήσει. Οι ομάδες στο γήπεδο αποδεικνύουν τις ικανότητες τους. Αν είμαστε καλύτεροι ή χειρότεροι από το οποιοδήποτε Μαρούσι, θα φανεί στην πορεία, όταν και θα έχουμε πλήρη εικόνα των δύο ομάδων, αλλά κυρίως όταν τις δούμε (στα μέσα της σεζόν) να αγωνίζονται.

Όσο για το αν ο Στίνσον μπορεί να βοηθήσει, αν δε μπορεί θα αντικατασταθεί ρε παιδιά. Δεν τον παντρευτήκαμε κιόλας. tongue.gif
hagi
QUOTE(xavier @ Aug 8 2009, 13:48 ) *
καλος αμυντικος και καλος ριμπαουντερ...undersized για το NBA, οτι πρεπει για pf για την ευρώπη...

http://www.andrewvye.com/inewble.html

O Ντικούδης στην εθνικη, μια ζωη 5αρι επαιζε...

Γενικα φτιάχνεται μια ομάδα που μπορει να παιξει σκυλισια αμυνα, γεματη στη ρακετα και στην περιφέρεια...Σκορ μπορουμε να πάρουμε σχεδον απο ολους τους παιχτες του ροστερ..κυριως απο τους 8-9 που θα παιζουν αρκετά...Ένας καλος σουτέρ και η ομαδα ειναι σουπερ...

Έτσι είναι φτιάχνουμε μια καλή ομάδα.

QUOTE(giannisaris @ Aug 8 2009, 15:06 ) *
Τώρα με Newble ξεχνάμε το Massey??
Κριμα κατα τη γνώμη μου απο την απόκτηση του Massey εξαρτάται αν θα ανέβουμε ένα επίπεδο σε σχέση με πέρσυ!!
Εγώ πάντως δεν βλεπω να πέφτει χρήμα και φέτος.Πάλι σύστημα ματσόν βλέπω με ηρωισμούς στην άμυνα και προσευχές στην επίθεση να μπει κανα τρίποντο του clark με τη λήξη των 24!!!

Θεωρώ ότι κάνεις μεγάλο λάθος.Τουλάχιστον βάσει μεταγραφών.Έτσι όπως στήνετε η ομάδα δεν δείχνει ότι θα παίζουμε κάνοντας τον σταυρό μας,εκτός και αποφασίσει ο Ματσόν να τα κάνει μπάχαλο.

QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Aug 8 2009, 16:08 ) *
Aς εχει.Ολοι κρινονται εκ του αποτελεσματος.
Μεχρι τωρα οι κινησεις που εγιναν ειναι πολυ καλες κ με παιχτες εγνωσμενης αξιας.Αν μπορουσαμε να πληρωσουμε καποιους παιχτες "συμφωνα με την αξια τους" θα ειμασταν ΠΑΟ η ΟΣΦΠ που στην τελικη τους εμεινε αμανατι ενας παγκιτης 600 χιλιαδων €.
Σε ενα αρθρο της metrosport ελεγε πως μετα τον 15αυγουστο θα μπουν οι της Ανα-Γεννεσις με μια πρωτη δοση 500 χιλιαδων €.Το ανεφερε κ ενας φιλος πιο πανω.Φαινεται-μεχρι τωρα τουλαχιστον-πως σχηματιζεται η πιο ολοκληρωμενη ομαδα των τελευταιων ετων,με παιχτες που παιζουν ανετα σε 2 θεσεις κ ολοι τους εγνωσμενης αξιας.
Αυτο που θελω εγω ειναι να εχουμε δυο ισαξιες πενταδες αρκετα υψηλης ποιοτητας κ να μη φοβαμαι να βγει ο Νελσον η ο Κλαρκ γιατι θα μπει ο Αγαδακος κ ο καθε Αγαδακος κ θα μας κανει χαλια...



Ζηλευεις λιγο ε; rolleyes.gif tongue.gif

Κοιτα το βιντεακι του Nιουμπλ που ποσταρα παραπανω...

Έτσι είναι ρε παιδιά..Τουλάχιστον να έχουμε ισάξιους παίχτες στις αλλαγές.

Δεν καταλαβαίνω γιατί πια είμαστε τόσο υπερβολικοί γενικά.Φέτος γίνονται πολύ καλές κινήσεις και παρατηρώ και πάλι γκρινια και ιστορίες.Εντάξει ούτε και μένα μου αρέσει να παίρνουμε παίχτες 34 ετών αλλά εντάξει ρε παιδιά δεν σημαίνει ότι δεν μπορούν να παίξουν.Αυτοί οι αθλητές είναι πολύ γυμνασμένοι και βγάζουν άνετα ματς ακόμη και σε μεγαλύτερες ηλικίες.Το ίδιο ισχύει και για τους καλούς Έλληνες παίχτες οπως Χατζηβρέττας και Ντικούδης.
Τώρα κινήσεις για το μέλλον δεν λέμε ότι γίνονται αλλά το θέμα μας είναι σε πρώτη φάση να κάνουμε μια ομάδα η οποία να κάνει το κάτι παραπάνω την εκάστοτε τρέχουσα χρονιά και μέσα από αυτό μπορούμε να φτάσουμε ψηλά και να πάρουμε και νέους καλούς παίχτες και όλα να γίνουν.Δηλαδή μην τα θέλουμε όλα.Και καλή ομάδα και με μέλλον.Ας πάμε καλά μια χρονιά και βλέπουμε.

QUOTE(PanBat @ Aug 8 2009, 16:15 ) *
Πολλά αμυντικά εργαλεία παίρνει ο Ματσόν και προβλέπω άμυνα από μπετό! Και η άμυνα φέρνει νίκες.Και οι νίκες επιτυχίες!Ο Ματσόν ξέρει που να βασιστεί. Σε μια ομάδα που θα παίζει σκυλίσια άμυνα στο φλεγόμενο Αλεξάνδρειο! Δεν ξέρω αλλά εμένα μ΄αρέσει! smiley.gif Τώρα επίθεση θα βάζουν όλοι είναι και έμπειροι παίκτες ξέρουν τι να κάνουν και ο Clark super scorer. Μη κοιτάτε που πέρσι έπρεπε να τα κάνει όλα μόνος του και πέφταν όλοι πάνω του γιατί δεν φοβόντουσαν τους υπόλοιπους. Φέτος να δείτε τι έχει να γίνει!

Και γω έτσι πιστεύω για τον Κλάρκ.Πέρσι ήταν ο βασικός σκόρερ της ομάδας και όλοι στηρίζονταν σε αυτόν.Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα και το άγχος να πέφτει επάνω του αλλά και οι αντίπαλοι να τον πιέζουν παραπάνω.Παρολ'αυτα τα πήγε μια χαρά με κάποιες εξαιρέσεις.Όμως την προσεχή χρονιά που δεν θα είναι ο μόνος κύριως σκόρερ και θα είναι πιο ελέυθερος και στο δύο πιστεύω και γω ότι θα είναι όλα τα λεφτά.

QUOTE(scales84 @ Aug 8 2009, 18:01 ) *
τουτζιαρακης?Χομαν?Κενταλ?ΣΟΡΡΥ αλλα και να μου τους χαριζαν σε εναν αρη που παει να φτιαξει ομαδα ευρωλιγκας δεν τους ηθελα...

Μονο μαρουσι...αν περσυ ησουνα χειροτερο(4-3 οι νικες αλλωστε στο συνολο)και περασες επειδη κοιμηθηκε ολος ο ΑΡΗΣ μαζι με το ΘΕΟ στα τελευταυα 3 λεπτα,φετος θα στε ακομα χειροτεροι...Ανοιξε τα ματια σου..δες τι μεταγραφες εκανε ο ενας..τι ο αλλος.και θα καταλαβεις...

Διπλο μεσα στο παλε δεν ξανακανεις.....Καταλαβε το...

Σε αυτά που λες μην είσαι σίγουρος.Βέβαια δεν είναι εύκολο για το Μαρούσι να κάνει διπλό αλλά μην ορκίζεσαι γιατί δεν ξερεις τί μπορεί να γίνει.

QUOTE(Tatubasketfan @ Aug 8 2009, 20:31 ) *
Φίλοι Μαρουσιώτες, σας παρακολουθώ καιρό τώρα και το μόνο που παρατηρώ είναι ότι μπαίνετε στο τόπικ του Άρη μόνο και μόνο για να μας πείτε ότι δε σας αρέσουν οι μεταγραφές μας και ότι οι παίκτες μας είναι είτε μεγάλοι είτε παροπλισμένοι είτε δεν ξέρω και γω τι...ότι η ομάδα σας θα κάνει διπλά φέτος κ ότι είστε καλύτεροι...Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ μπαίνω σ αυτό το φόρουμ για να διαβάσω κάποια νέα και κάποιες σοβαρές απόψεις φιλάθλων του μπάσκετ, κ όχι για το ποιος είναι καλύτερος από τον άλλο...Αυτό θα φανεί μέσα στο γήπεδο κ όχι μέσα από λόγια! Η κόντρα σας απέναντι στον Άρη είναι εμφανής και αν μου αρχίσατε τώρα τα περί ιστορίας του Άρη δε θα με πείσετε...Γι'αυτό θα σας παρακαλέσω να σταματήσετε αυτήν τη κατάσταση που πλέον έχει καταντήσει γελοιότητα και πραγματικά εγώ προσωπικά (όπως και πολλοί άλλοι εδώ μέσα φαντάζομαι) βαρέθηκα να διαβάζω τα πικρόχολα σχόλια σας και να μας λέτε μετά ότι δεν σηκώνουμε ούτε μια πλάκα...

Και εδώ θα συμφωνήσω και σαν παλιός στο φόρουμ θα σας παρακαλούσα να μην δημιουργούμε μεταξύ μας προβλήματα.Η αλήθεια είναι ότι παιδιά είστε λίγο προκλητικοί και κυρίως εσύ mono marousi και νομίζω ότι δεν υπάρχει λόγος.Τώρα θα μου πεις ότι κάνεις πλάκα.Δεν σε γνωρίζει όμως κανένας προσωπικά για να ξέρει πότε κάνεις πλάκα και πότε όχι.Γραφεις απλά σε ένα φόρουμ.
Κανείς δεν απαγορεύει σε κανέναν να πει την γνώμη του αλλά μέχρι εκεί.Εννοείτε ότι σε αυτό το φόρουμ προσπαθούμε να κρατάμε τα οπαδιλίκια μακριά για να τα έχουμε όλοι καλά.
Σίγουρα η μικρή κόντρα και το κάτι παραπάνω θα ειπωθούν αλλά καμια φορά τα σχόλια είναι υπερβολικά.Αυτό βέβαια ισχύει και για τους Αρειανούς.
Και επειδή βγήκα ήδη εκτός τόπικ ας το σταματήσουμε εδώ και ας μείνουμε στα αγωνιστικά και στις μεταγραφές.


Επιστρέφω στο θέμα...
Θέλω να πιστευω ότι κάναμε καλή μεταγραφή αφού ένας παίχτης με εμπειρία από το NBA σίγουρα θα μπορεί να βοηθήσει.
Timemaster
QUOTE(SteelGandalf @ Aug 8 2009, 23:30 ) *
Ο Καστλ δεν έπαιζε πέρσι στον Άρη. tongue.gif


μετά από μερικές μπύρες μου ξέφυγε!!!
Κλάρκ εννοούσα!
icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif


κάτι που βλέπω στον Αιρα από τα βιντεάκια που μάζεψα...
έχει μία τάση να σουτάρει και να ευστοχεί από τα πλάγιο (βλέπε Σούμποτιτσ)
ενώ έχει τρομερή δύναμη και δεν μπορείς να τον βγάλεις από την πορεία του.

πάντως έχω ένα ερωτηματικό!!!
μετά από 8 χρονιές στο ΝΒΑ γιατί ένα εξάμηνο έμεινε εκτός
και εν συνεχεία τι έκανε στο Ισραήλ;

Υ.Γ. Απαντάω μόνος μου:
http://www.eurobasket.com/player.asp?Cntry...;PlayerID=24306
μια χαρά τα πήγε στατιστικά 30 λεπτά φαίνεται να τα βγάζει με 14,4 πόντους
αν αναλογιστούμε και το ότι έπαιξε μόνο 9 παιχνίδια στο τέλος της χρονιάς μετά από απουσία ενός χρόνου!!!
celtic_pride
Kαταρχήν, (αν και off topic) να επισημαίνω στους φίλους μου τους Μαρουσιώτες ότι δεν θα πάρουν φέτος διπλό, γιατί απλά "no soulis, no "double" ".. (μακριά από δώ μην μας το κάνει με τον συμπολίτη.. biggrin.gif ).. Θεωρώ λίγο τον Μπαρτζώκα...
Oύτως ή άλλως, πιο περσινό μάτς?? Δεν καταλαβαίνω... Ο στόχος του Αρη επετεύχθει..(εξοδος στην Ευρωλίγκα, άσχετα που πολλοί την χαρακτηρίζουν fake.. smiley.gif (/off topic)

Θα πω για "νιοστή" φορά.. Από τη στιγμή που ο Newble έπαιξε 8 χρόνια στο ΝΒΑ σε ανταγωνιστικό επίπεδο, είναι αξιόλογος σαν παίκτης (τουλάχιστον έτσι δείχνουν τα νούμερα του), και είναι πολύ σημαντικό ότι είναι και όλιγον... τέρας...

Συγγνώμη, αλλά ο Παπ ΔΕΝ πωλείται φέτος...Οποια ομάδα, ας δώσει >1,5εκ, να τον πάρει, να πάρουμε και εμείς τον Μάσευ να είμαστε οκ.. smiley.gif .. Πέρα από την πλάκα, από τον μέχρι στιγμής σχεδιασμό της ομάδας είναι ολοφάνερο, ότι ο μόνος καθαρός SF είναι ο Παπ.. Επομένως, φέτος τουλάχιστον που δείχνει αυτή την παραγωγικότητα θα παίξει, πάντως ας μην προκαταβάλουμε το πως θα είναι σε 5 χρόνια, γιατί πολλά γίνονται...

Aφιερωμένο όσους (ακόμα) δυσπιστούν για τον Newble.....Οκτ 2006, πρώτη αγωνιστική 2006 Παο - Αρης 82 - 69.. Jeremiah Massey 8pts 2/6 βολές 3/6 2ποντα 0/1 τρίποντα... Και μετά στο ράδια της πόλης "Τι είναι αυτός με τις σηκωμένες καλτσες?? Ελεος.. Με αυτόν θα πάμε Ευρωλίγκα? Να τον διώξει η διοίκηση τώρα αμέσως..".......
xavier
με ενα καλο τριαρι, χτυπάμε τους πάντες στα ισια...Μέσα απο την αμυνα βεβαια...
mono maroussi
QUOTE(scales84 @ Aug 8 2009, 21:54 ) *
αν ζουσαμε στα 80'ς θα απαιτουσαμε να παρουμε τα παντα αηττητοι και να ειμαστε στο φαιναλ4...ζουμε στο 2009 που λεει οτι οτι μπορει να γινε οτι εγινε τα 2 τελυτα;ια χρονια αλλα ακομα καιμ αυτα θες πολλα ψωμια για να μας φτασεις..γτ ακομα δεν εχεις παιξει καν ευρωλιγκα,ουτε θυμαμαι να πηρες κανα κυπελλο μεσα σε αυτην την δεκαετια...

να κλεισω τα οφ τοπικ θυμιζοντας σου το κυπελλο σαπορτα που το κατακτησαμε το 2001
Vas
QUOTE(Tatubasketfan @ Aug 8 2009, 20:31 ) *
Φίλοι Μαρουσιώτες, σας παρακολουθώ καιρό τώρα και το μόνο που παρατηρώ είναι ότι μπαίνετε στο τόπικ του Άρη μόνο και μόνο για να μας πείτε ότι δε σας αρέσουν οι μεταγραφές μας και ότι οι παίκτες μας είναι είτε μεγάλοι είτε παροπλισμένοι είτε δεν ξέρω και γω τι...ότι η ομάδα σας θα κάνει διπλά φέτος κ ότι είστε καλύτεροι...Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ μπαίνω σ αυτό το φόρουμ για να διαβάσω κάποια νέα και κάποιες σοβαρές απόψεις φιλάθλων του μπάσκετ, κ όχι για το ποιος είναι καλύτερος από τον άλλο...Αυτό θα φανεί μέσα στο γήπεδο κ όχι μέσα από λόγια! Η κόντρα σας απέναντι στον Άρη είναι εμφανής και αν μου αρχίσατε τώρα τα περί ιστορίας του Άρη δε θα με πείσετε...Γι'αυτό θα σας παρακαλέσω να σταματήσετε αυτήν τη κατάσταση που πλέον έχει καταντήσει γελοιότητα και πραγματικά εγώ προσωπικά (όπως και πολλοί άλλοι εδώ μέσα φαντάζομαι) βαρέθηκα να διαβάζω τα πικρόχολα σχόλια σας και να μας λέτε μετά ότι δεν σηκώνουμε ούτε μια πλάκα...


Φίλε μου εδω μέσα υπάρχουν moderators/administrators για να επιβάλουν την τάξη. Αφου μας (με) παρακολουθείς εδω και καιρό (δεν είμαστε και πολλοι Μαρουσιώτες) θέλω να μου πεις που και ποτε έγινα προκλητικός.
Φυσικά και θα υπάρξουν συγκρήσεις μεταξύ των ροστερ και ετσι αλλάζουμε απόψεις. Αν θέλεις να διαβάζεις μονο για τον αρη έχει forum και ο super3!
Αν βγει κανονισμος ότι δεν πρέπει να γράφουν οπαδοί άλλης ομάδας στα post του Αρη τότε καλώς.

Αντε goodnight!
giannis77
οκ τωρα μας επεισες οτι εισαι μεγαλυτερη ομαδα.δεν πειραζει πιστευε οτι θεσ εγω τον κωστακη θα τον παρω με τα λεφτα μου που εχω και σου ειναι εσενα απαραιτητα και ασ λεει ο κωστακησ οτι θελει οταν μιλαει το χρημα αυτεσ τις δυσκολες εποχες ολα τα αλλα ερχονται δευτερα
scales84
το αν ο αρης ειναι μεγαλυτερη ομαδα απο τον ολυμπιακο το λενε οι τιτλοι μας και το οτι ακομα και με τα λιγοστα λεφτα πυο εχουμε σαν ομαδα τιτλο εχουμε παρει πιο προσφατα απο σας και μαλιστα νικωντας εσας...

Οσο για τον κωστακη..κοψε λιγο τσαμπουκα γτ στο τελος θα νομιζουμε οτι μιλαμε με τον αγγελοπουλο...δωσε 1μιση μυριο και παρτον..και ρωτα τον κιολας αν θελει να ρθει γτ στις συνεντευξεις του αλλα ειπε...Απο τον αρη μονο τον τσαλδαρη μπορεις να παρεις αυτη τη στιγμη...αντε με το καλο...
giannis77
εγω δεν πουλαω τσαμπουκα και κοψε αυτο το υφακι σου το δηθεν και μην πιστευεισ οσα λεγονται το ποιο ευκολο ειναι να πουλησεισ οπαδιλικι στον αθλητισμο .και να σου πω και κατι τον κωστακι αργα η γρηγορα θα τον παρουμε γιατι ετσι ειναι το συστημα στην ελλαδα με τα λεφτα του οσφπ θα κανεισ και εσυ ομαδα και δεν το λεω υποτιμητικα απλως οταν δεν υπαρχει σοβαρος επηχειρηματιασ να παρει αυτη την σπουδαια ομαδα που λεγεται αρησ πωσ θα επιβιωσει αλλιωσ?
SteelGandalf
QUOTE(giannis77 @ Aug 8 2009, 23:51 ) *
εγω δεν πουλαω τσαμπουκα και κοψε αυτο το υφακι σου το δηθεν και μην πιστευεισ οσα λεγονται το ποιο ευκολο ειναι να πουλησεισ οπαδιλικι στον αθλητισμο .και να σου πω και κατι τον κωστακι αργα η γρηγορα θα τον παρουμε γιατι ετσι ειναι το συστημα στην ελλαδα με τα λεφτα του οσφπ θα κανεισ και εσυ ομαδα και δεν το λεω υποτιμητικα απλως οταν δεν υπαρχει σοβαρος επηχειρηματιασ να παρει αυτη την σπουδαια ομαδα που λεγεται αρησ πωσ θα επιβιωσει αλλιωσ?


Θερμή παράκληση να τελειώσει κάπου εδώ το όλο θέμα με τον Παπανικολάου γιατί εκτός από το ότι έχει κουράσει, αρχίζετε να προκαλείτε σε επικίνδυνο βαθμό.

Χρόνια τώρα ο Άρης δεν πήρε χρήματα από τον Ολυμπιακό ούτε ενισχύθηκε με παίχτες του (όπως άλλες ομάδες) δανεικούς και μη. Το ίδιο θα συμβεί και τώρα. Αν έρθει η ώρα να φύγει ο μικρός, θα δούμε που και με πόσα χρήματα θα πάει. Υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές και αν δουλέψει σωστά ο μικρός, δε θα είναι Ελληνικές.

Άλλον Παπ (όπως τον Αβραάμ Παπαδόπουλο, του ποδοσφαίρου) με τσαμπουκά, με το έτσι θέλω και με στιέςπου, δε παίρνετε.-
PanBat
Λοιπόν παιδιά στο site της wikipedia έχει στο sto roster του Άρη το Jeremy Richardon. Ok δεν είναι έγκυρη πηγή αλλά μερικές φορές βλέπει μπρόστα γιατί θα μπορούσα και εγώ αν έχω συμφωνήσει με τον Αρή να προσθέσω το όνομα μου και δεν ξέρεις και ποιος το έκανε. Παντως μακάρι να έρθει γιατί είναι παιχτούρα!




http://en.wikipedia.org/wiki/Aris_BC

http://www.nba.com/dleague/playerfile/care...remy_richardson
EXPLOITED ARIS
Πολυ καλα στατιστικα ε; Μακαρι τοτε γιατι φαινεται πως το εχει το σουτακι κ εχει κ υψος οποτε λογιζεται ως 2-3αρι.Το θεμα ειναι αν απλως τους τη βιδωσε κ εβαλαν ενα ονομα στο ροστερ του Αρη! smiley.gif

hagi
Πάντως αν εξαιρέσουμε τον Αγαδάκο που έχει όλοι οι άλλοι είναι κανονικά στο ρόστερ ακόμη και ο Ταπούτος που λέγεται πως έχει κλείσει.Και ο Newble.Οπότε μήπως ξέρουν κάτι που δεν ξέρουμε;;Θα δείξει..
EIMAI ARIANOS
QUOTE(Timemaster @ Aug 8 2009, 20:20 ) *
πραγματικά δε σε καταλαβαίνω....
καταρχήν ο Ουάσικτον είναι ένας φαντεζή παίχτης που στην μέρα του μπορεί να σκοτώσει τους πάντες και τρέχει σαν τρελός...
καμία σχέση δηλαδή με τον Στινσορ.


βασικά ανάφερα ότι μου κάνει για ουάσιγνκτον γιατί κάνει πολλά λάθη όπως και ο ουάσιγκκτον ... είχε στον κολοσσό κοντά στα 43 με 45 σε 11 αγώνες δε θυμάμαι καλά το νούμερο των λαθών, χθες το τσέκαρα.

Τώρα για πιο λόγο το λέω και επιμένω είναι γιατί για μένα τουλάχιστον ένα πολύ μεγάλο συν του φετινού ARI θα είναι η απελευθέρωση του κλάρκ στο 2 ( χωρια την άμυνα που φαίνεται ότι θα είναι ακόμα πιο δυνατή φέτος).
Gια να γίνει αυτό θέλεις να έχεις καλο play .... και ψιλό γιατί ο κλάρκ είναι 1.82 έτσι ώστε να μην έχεις miss match.

Anyway γνώμες είναι αυτές είδωμεν μακάρι να λέω m@l@κίες πάντως .. δε θα ναι και η πρώτη φορα..

Τώρα για να κοντράρουμε ΠΑΟ , OSFP θα διαφωνήσω πιστεύω ότι έχουμε αρκετά καλο roster που στο pale μπορεί να χτυπήσει ματσάκια ( θα έχουμε καλή άμυνα δύναμη στην ρακέτα ...) τώρα δε σου λέω ότι θα μαστέ φαβορί αλλα αν δεν ιδρώσουν δε τους βλέπω να μας κερδίζουν ( και πέρυσι δεν ήταν ανάγκη να poli ιδρώσουν )
giannisaris
Με τον Newble παντως θα έχουμε προβλημα αν είναι να παίζει στο 4. Πάλι κοντό τεσσάρι θα έχουμε??Πέρσυ με τον Νέλσον (αν και το πάλεθε το παλικάρι) μας βάλανε στα καλάθια!!!Ηθελα πιο πολυ όγκο στη ρακέτα και εκτός αυτο΄θ με αυτη τη μεταγραφή χάσαμε και τον Ιερεμία!!!!! Η ρακέτα είναι κομβικό σημείο..για μενα το μαρούσι για αυτό μας απέκλεισε...είχε πολυ όγκο σε σχέση με μας στη ρακέτα...αυτός ήταν και ο λόγος που κόντραρε καλύτερα τον Ολυμπιακό και τον Παο. Ο Νέλσον ήταν λίγος για 4 και φοβάμαι οτι και πάλι το ιδιο θα γίνει!!
NIKOLAS3
QUOTE(giannisaris @ Aug 9 2009, 12:26 ) *
Με τον Newble παντως θα έχουμε προβλημα αν είναι να παίζει στο 4. Πάλι κοντό τεσσάρι θα έχουμε??Πέρσυ με τον Νέλσον (αν και το πάλεθε το παλικάρι) μας βάλανε στα καλάθια!!!Ηθελα πιο πολυ όγκο στη ρακέτα και εκτός αυτο΄θ με αυτη τη μεταγραφή χάσαμε και τον Ιερεμία!!!!! Η ρακέτα είναι κομβικό σημείο..για μενα το μαρούσι για αυτό μας απέκλεισε...είχε πολυ όγκο σε σχέση με μας στη ρακέτα...αυτός ήταν και ο λόγος που κόντραρε καλύτερα τον Ολυμπιακό και τον Παο. Ο Νέλσον ήταν λίγος για 4 και φοβάμαι οτι και πάλι το ιδιο θα γίνει!!

ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΘΕΛΑΜΕ ΕΝΑ 4-5 ΚΑΙ ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΙ ΠΗΡΑΜΕ ΕΝΑ 3-4.ΠΕΡΥΣΙ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΠΑΙΝΙΔΙΑ ΕΙΧΑΜΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΡΙΜΠΑΟΥΝΤ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΒΑΖΕ ΝΕΛΣΟΝ ΣΤΟ 3.ΕΞΑΛΛΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΚΛΑΡΚ ΣΤΟ 2 ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΟ ΣΧΗΜΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΡΙΜΠΑΟΥΝΤ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΜΑΔΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΜΕ.
Timemaster
QUOTE(EIMAI ARIANOS @ Aug 9 2009, 12:06 ) *
βασικά ανάφερα ότι μου κάνει για ουάσιγνκτον γιατί κάνει πολλά λάθη όπως και ο ουάσιγκκτον ... είχε στον κολοσσό κοντά στα 43 με 45 σε 11 αγώνες δε θυμάμαι καλά το νούμερο των λαθών, χθες το τσέκαρα.

Τώρα για πιο λόγο το λέω και επιμένω είναι γιατί για μένα τουλάχιστον ένα πολύ μεγάλο συν του φετινού ARI θα είναι η απελευθέρωση του κλάρκ στο 2 ( χωρια την άμυνα που φαίνεται ότι θα είναι ακόμα πιο δυνατή φέτος).
Gια να γίνει αυτό θέλεις να έχεις καλο play .... και ψιλό γιατί ο κλάρκ είναι 1.82 έτσι ώστε να μην έχεις miss match.

Anyway γνώμες είναι αυτές είδωμεν μακάρι να λέω m@l@κίες πάντως .. δε θα ναι και η πρώτη φορα..

Τώρα για να κοντράρουμε ΠΑΟ , OSFP θα διαφωνήσω πιστεύω ότι έχουμε αρκετά καλο roster που στο pale μπορεί να χτυπήσει ματσάκια ( θα έχουμε καλή άμυνα δύναμη στην ρακέτα ...) τώρα δε σου λέω ότι θα μαστέ φαβορί αλλα αν δεν ιδρώσουν δε τους βλέπω να μας κερδίζουν ( και πέρυσι δεν ήταν ανάγκη να poli ιδρώσουν )


δεν είναι μ@λ@κίες αυτά που λες απλά δε κατάλαβα τι ακριβώς εννοούσες άσχετα αν συμφωνώ ή όχι μαζί σου...
έλεγξα και τα στατιστικά του στην Αιόβα που ήταν φέτος:
http://www.basketball-reference.com/nbdl/p...stinscu01d.html

φαίνεται να είναι επιρρεπής στα λάθη όμως από όσο τον θυμάμαι δεν έπαιρνε παρακινδυνευμένες προσπάθειες και δεν ήταν ο παίχτης που έκανε του κεφαλιού του!
βέβαια σαν άσσος βασικός στην ομάδα κάνει πολλά λάθη όμως και ο Κάστλ έκανε 2 με 3 μέσο όρο σε κάθε παιχνίδι στα χρόνια του Άρη και με καλύτερη βοήθεια!

βέβαια όπως είπε και κάποιος παραπάνω δε τον παντρευόμαστε κι όλας και έχουμε εναλλακτική λύση ή να τον αλλάξουμε μιας και είναι φτηνός ή να βοηθάει περισσότερο ο Κλαρκ στο ένα!!!
smiley.gif


Υ.Γ. Ήταν 43 σε 11 αγώνες (πολλά θα έλεγα)

QUOTE(giannisaris @ Aug 9 2009, 12:26 ) *
Με τον Newble παντως θα έχουμε προβλημα αν είναι να παίζει στο 4. Πάλι κοντό τεσσάρι θα έχουμε??Πέρσυ με τον Νέλσον (αν και το πάλεθε το παλικάρι) μας βάλανε στα καλάθια!!!Ηθελα πιο πολυ όγκο στη ρακέτα και εκτός αυτο΄θ με αυτη τη μεταγραφή χάσαμε και τον Ιερεμία!!!!! Η ρακέτα είναι κομβικό σημείο..για μενα το μαρούσι για αυτό μας απέκλεισε...είχε πολυ όγκο σε σχέση με μας στη ρακέτα...αυτός ήταν και ο λόγος που κόντραρε καλύτερα τον Ολυμπιακό και τον Παο. Ο Νέλσον ήταν λίγος για 4 και φοβάμαι οτι και πάλι το ιδιο θα γίνει!!



QUOTE(NIKOLAS3 @ Aug 9 2009, 12:32 ) *
ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΘΕΛΑΜΕ ΕΝΑ 4-5 ΚΑΙ ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΙ ΠΗΡΑΜΕ ΕΝΑ 3-4.ΠΕΡΥΣΙ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΠΑΙΝΙΔΙΑ ΕΙΧΑΜΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΡΙΜΠΑΟΥΝΤ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΒΑΖΕ ΝΕΛΣΟΝ ΣΤΟ 3.ΕΞΑΛΛΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΚΛΑΡΚ ΣΤΟ 2 ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΟ ΣΧΗΜΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΡΙΜΠΑΟΥΝΤ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΜΑΔΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΜΕ.


αμφιβάλω σε αυτό μιας και ο Νέλσον ήταν ποιο ελαφρύς και αδύναμος και ντελικάτος παίχτης!!!
ο Νιουμπλ είναι πολύ δυνατός και εφόσον στο ΝΒΑ έπαιζε 3 με 4 εδώ λόγο δύναμης και αλτικότητα (εφόσον τα έχει ακόμα) άνετα μπορεί αν παίξει καθαρό τεσσάρι και να κυριαρχήσει στη ρακέτα...
άλλωστε οι περισσότεροι Αμερικάνοι που έρχονται Ευρώπη στην θέση αυτή ανεβαίνουν μία
με κλασικό παράδειγμα ο Μπατίστ που ήρθε σαν τριάρι και έφτασε σέντερ με 2.04 ύψος λόγο δύναμης και άλματος!
Το μελαλό σημείο είναι αν θα έχει ακόμα αυτή την δύναμη και αλτικότητα!!!


Υ.Γ. NIKOLAS33 προσπάθησε να μη γράφεις με κεφαλαία,είναι κουραστικό συν ότι μεταφράζεται πως φωνάζεις!

NIKOLAS3
παιδιά ανακοινώθηκε και ο ρίτσαρτσον επίσημα.
weirdo1977
πήραμε τον ιερεμία wav.gif














































QUOTE(www.arisbc.gr)
Στον ΑΡΗ ο Jeremy Richardson

Η ΑΡΗΣ Κ.Α.Ε. ανακοινώνει την συμφωνία της με τον Jeremy Richardson. Ο Αμερικανός γκάρντ / φόργουορντ θα φοράει την κίτρινη φανέλα για την αγωνιστική σεζόν 2009-10.


Who is Who



ΟΝΟΜΑ: Jeremy Richardson

ΥΨΟΣ: 2.01

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΕΝΝΗΣΗΣ: 11/02/1983

ΓΕΝΕΤΕΙΡΑ: Allentown+ Pennsylvania

ΘΕΣΗ: Σούτινγκ Γκάρντ, Σμολ φόργουορντ

ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΟΜΑΔΕΣ: Zachary HS, Copiah-Lincoln Community College (2002-04), Delta State (2004-06), Fort Worth Flyers (2006-07), Atlanta Hawks (2006-07), Portland Trail Blazers (2006-07), Miami Heat (2007-08), Fort Wayne Mad Ants (2007-08), Memphis Grizzlies (2007-08), San Antonio Spurs (2007-08), Atlanta Hawks (2007-08), Orlando Magic (2008-09).

ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ: Πρωταθλητής στην κανονική διάρκεια του Πρωταθλήματος στην Δυτική Περιφέρεια της GSC με το Delta State το 2006. Νικητής του τουρνουά της GSC με το Delta State to 2006. Επιλέχθηκε στην καλύτερη πεντάδα της All-GSC το 2006. Αγωνίστηκε στο All Star Game του NCAA2 το 2006. Σημείωσε 1001 πόντους συνολικά αγωνιζόμενος για δύο σεζόν με το Delta State καταλαμβάνοντας την 14η θέση των καλύτερων σκόρερ όλων των εποχών στην ιστορία του συγκεκριμένου Πανεπιστημίου. Επιλέχθηκε στην δεύτερη καλύτερη πεντάδα της D-League το 2007. Αγωνίστηκε στο All Star Game της D-League το 2008 όπου και αναδείχθηκε MVP σημειώνοντας 22 πόντους, τέσσερα ριμπάουντ και ένα κλέψιμο. Κατέγραψε 25.3 πόντους, 6.1 ριμπάουντ, 1.6 ασίστ και 1.2 κλεψίματα αγωνιζόμενος για 12 παιχνίδια με τους Fort Wayne την σεζόν 2007-08. Αναδείχθηκε καλύτερος παίκτης της εβδομάδας από το D-League.com σημειώνοντας κατά μέσο όρο 35 πόντους με ποσοστό ευστοχίας 53.2% στα σουτ, 6.5 ριμπάουντ και 4.0 ασίστ σε δύο αγώνες. Στο ίδιο χρονικό διάστημα πέτυχε 40 πόντους εναντίον των Iowa Energy στις 29 Νοεμβρίου 2007 που ήταν και οι περισσότεροι πόντοι που πέτυχε κάποιος παίκτης στην D-League την αγωνιστική σεζόν 2007-08. Αναδείχθηκε πρωταθλητής στην Περιφέρεια της Southeast στο ΝΒΑ με τους Orlando Magic το 2009. Φιναλίστ στο ΝΒΑ με τους Orlando Magic το 2009.



Τα στατιστικά του…



2008-09

ΝΒΑ – Regular Season (Orlando Magic): Σε 12 αγώνες στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος στο ΝΒΑ και με 7.8’ συμμετοχής: 3.1 π. (50.0% 1π., 25.0% 2π., 35.3% 3π.), 1.2 ρ., 0.3 ασ.



ΝΒΑ – Play Offs (Orlando Magic): Συμμετοχή σε 1 αγώνα στα πλέι οφς του ΝΒΑ αγωνιζόμενος για 2.0’.



Orlando Pro Summer League: Σε 5 αγώνες και με 26.0’ συμμετοχής: 12 π. (88.9% 1π., 35.1% 2π., 15.4% 3π.), 5.7 ρ., 0.3 ασ., 1.0 κλ.



2007-08

ΝΒΑ – Regular Season (Memphis Grizzlies): Σε 3 αγώνες στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος στο ΝΒΑ και με 4.7’ συμμετοχής: 0.3 ρ., 0.3 ασ.



NBA – Regular Season (San Antonio Spurs): Σε 5 αγώνες στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος στο ΝΒΑ και με 5.6’ συμμετοχής: 2.0 π. (100.0% 1π., 50.0% 2π., 40.0% 3π.), 0.2 ρ., 0.2 ασ., 0.2 κλ.



D-League (Fort Wayne): Σε 12 αγώνες και με 39.9’ συμμετοχής: 25.3 π. (85.3% 1π., 46.3% 2π., 39.2% 3π.), 6.2 ρ., 1.6 ασ., 1.2 κλ., 0.4 κοψ.



ΝΒΑ – Regular Season (Atlanta Hawks): Σε 18 αγώνες στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος στο ΝΒΑ και με 4.9’ συμμετοχής: 1.7 π. (44.4% 2π., 41.7% 3π.), 0.4 ρ., 0.1 κλ.



ΝBA – Play Offs (Atlanta Hawks): Σε 3 αγώνες στα πλέι οφς του ΝΒΑ και με 2.3’ συμμετοχής: 0.7 π. (25.0% 2π.).



2006-07

ΝΒΑ – Regular Season (Atlanta Hawks): Σε 5 αγώνες στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος στο ΝΒΑ και με 4.2’ συμμετοχής: 1.6 π. (33.3% 2π., 66.7% 3π.), 0.4 ρ., 0.2 κλ.



ΝΒΑ – Regular Season (Portland Trail Blazers): Συμμετείχε σε 1 αγώνα στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος αγωνιζόμενος για 1.0’.
gallistis
QUOTE(weirdo1977 @ Aug 9 2009, 13:29 ) *
πήραμε τον ιερεμία


εισαι αθλιος smiley.gif .παιζεις με το πονο μας.παντως στο wikipedia το ηξεραν πριν την ανακοινωση.εχουν ακομα στο ροστερ και τον αγαδακο.ωχ.παντως απο τα στατιστικα του αξιοπρεπεις φαινεται.να δουμε.απο τους ξενους παντως που πηραμε φαινεται οτι μετα τους χατζηβρετα-ντικουδη,δε πρεπει να εμειναν πολλα λεφτα...

http://en.wikipedia.org/wiki/Aris_BC
scales84
ειχαμε δεν ειχαμε εναν ιερεμιατον τσιμπησαμε..χαχαχα..ελπιζω να βγει καλος....

φιλε ολυμπιακε προσγειωσου..με τα ελφτα δεν αγοραζεις τα παντα....εμεις δεν ειμαστε ουτε κολοσσος,ουτε παοκ να παρακαλαμε για τα λεφτα του οσφπ και του πα...Και οπως σου ξαναπα..ο ιδιος ο παπανικολαου δενθελει να φυγει..κι αν το κανει γτ να ρθει στον οσφπ κι οχι στον παο?θα φυγει απο τους τριτοτεταρτους να παει στους αιωνιους δευτερους και να μην παιζει κιολας?
NIKOLAS3
QUOTE(gallistis @ Aug 9 2009, 13:38 ) *
εισαι αθλιος smiley.gif .παιζεις με το πονο μας.παντως στο wikipedia το ηξεραν πριν την ανακοινωση.εχουν ακομα στο ροστερ και τον αγαδακο.ωχ.παντως απο τα στατιστικα του αξιοπρεπεις φαινεται.να δουμε.απο τους ξενους παντως που πηραμε φαινεται οτι μετα τους χατζηβρετα-ντικουδη,δε πρεπει να εμειναν πολλα λεφτα... # Nat. Name Ht. Wt. 3.0 SF--USA Newble, Ira2.01 m (6 ft 7 in)4.0 PF--Greece Tapoutos, Christos2.03 m (6 ft 8 in)1.0 PG--USA Stinson, Curtis1.91 m (6 ft 3 in)1.0 PG4USA Clark, Keydren1.81 m (5 ft 11 in)5.0 C7UK Betts, Andrew2.16 m (7 ft 1 in)1.0 PG9Greece Argiropoulos, Nikos1.88 m (6 ft 2 in)4.0 PF12Greece Skordilis, Gaios2.07 m (6 ft 9 in)3.0 SF13Greece Papanikolaou, Kostas2.03 m (6 ft 8 in)4.0 PF15Greece Barlos, Nikos2.02 m (6 ft 8 in)2.0 SG--USA Richardson, Jeremy2.01 m (6 ft 7 in)3.0 SF18Greece Chrysikopoulos, Linos2.03 m (6 ft 8 in)2.0 SG19Greece Mourtos, Spyros1.98 m (6 ft 6 in)2.0 SG10Greece Hatzivrettas, Nikos1.97 m (6 ft 6 in)5.0 C11Greece Dikoudis, Dimos2.07 m (6 ft 9 in)5.0 C--Greece Agadakos, Lazaros2.08 m (6 ft 10 in)

http://en.wikipedia.org/wiki/Aris_BC
# Nat. Name Ht. Wt. 3.0 SF--USA Newble, Ira2.01 m (6 ft 7 in)4.0 PF--Greece Tapoutos, Christos2.03 m (6 ft 8 in)1.0 PG--USA Stinson, Curtis1.91 m (6 ft 3 in)1.0 PG4USA Clark, Keydren1.81 m (5 ft 11 in)5.0 C7UK Betts, Andrew2.16 m (7 ft 1 in)1.0 PG9Greece Argiropoulos, Nikos1.88 m (6 ft 2 in)4.0 PF12Greece Skordilis, Gaios2.07 m (6 ft 9 in)3.0 SF13Greece Papanikolaou, Kostas2.03 m (6 ft 8 in)4.0 PF15Greece Barlos, Nikos2.02 m (6 ft 8 in)2.0 SG--USA Richardson, Jeremy2.01 m (6 ft 7 in)3.0 SF18Greece Chrysikopoulos, Linos2.03 m (6 ft 8 in)2.0 SG19Greece Mourtos, Spyros1.98 m (6 ft 6 in)2.0 SG10Greece Hatzivrettas, Nikos1.97 m (6 ft 6 in)5.0 C11Greece Dikoudis, Dimos2.07 m (6 ft 9 in)5.0 C--Greece Agadakos, Lazaros2.08 m (6 ft 10 in)

παιδιά τώρα τι λέτε,θα πάρουμε τον ταπούτο ή όχι?
weirdo1977
QUOTE(scales84 @ Aug 9 2009, 13:38 ) *
φιλε ολυμπιακε προσγειωσου..με τα ελφτα δεν αγοραζεις τα παντα....εμεις δεν ειμαστε ουτε κολοσσος,ουτε παοκ να παρακαλαμε για τα λεφτα του οσφπ και του πα...Και οπως σου ξαναπα..ο ιδιος ο παπανικολαου δενθελει να φυγει..κι αν το κανει γτ να ρθει στον οσφπ κι οχι στον παο?θα φυγει απο τους τριτοτεταρτους να παει στους αιωνιους δευτερους και να μην παιζει κιολας?



ποτε θα μάθετε να μην ασχολείστε με μικρότερες ομάδες ? rolleyes.gif
Timemaster
QUOTE(NIKOLAS3 @ Aug 9 2009, 13:42 ) *
παιδιά τώρα τι λέτε,θα πάρουμε τον ταπούτο ή όχι?



μάλλον όχι και όπως βλέπω κλείνει το ρόστερ!!!

εγώ πάντως ψάχνω να βρω το παιχνίδι
Iowa Energy vc Fort Wayne
όπου ο Jeremy έκανε το καλύτερο παιχνίδι του ενάντια στην ομάδα όπου έπαιξε εκείνη την χρονιά για 7 παιχνίδια ο Στινσον
λέτε να παίξανε και αντίπαλοι;
smiley.gif


Υ.Γ. Δε παίξανε:http://www.nba.com/dleague/games/20071129/FWNIOW/boxscore.html
sad-smiley-009.gif
kfoto77
QUOTE(hagi @ Aug 9 2009, 00:03 ) *
Έτσι είναι φτιάχνουμε μια καλή ομάδα.


Θεωρώ ότι κάνεις μεγάλο λάθος.Τουλάχιστον βάσει μεταγραφών.Έτσι όπως στήνετε η ομάδα δεν δείχνει ότι θα παίζουμε κάνοντας τον σταυρό μας,εκτός και αποφασίσει ο Ματσόν να τα κάνει μπάχαλο.


Έτσι είναι ρε παιδιά..Τουλάχιστον να έχουμε ισάξιους παίχτες στις αλλαγές.

Δεν καταλαβαίνω γιατί πια είμαστε τόσο υπερβολικοί γενικά.Φέτος γίνονται πολύ καλές κινήσεις και παρατηρώ και πάλι γκρινια και ιστορίες.Εντάξει ούτε και μένα μου αρέσει να παίρνουμε παίχτες 34 ετών αλλά εντάξει ρε παιδιά δεν σημαίνει ότι δεν μπορούν να παίξουν.Αυτοί οι αθλητές είναι πολύ γυμνασμένοι και βγάζουν άνετα ματς ακόμη και σε μεγαλύτερες ηλικίες.Το ίδιο ισχύει και για τους καλούς Έλληνες παίχτες οπως Χατζηβρέττας και Ντικούδης.
Τώρα κινήσεις για το μέλλον δεν λέμε ότι γίνονται αλλά το θέμα μας είναι σε πρώτη φάση να κάνουμε μια ομάδα η οποία να κάνει το κάτι παραπάνω την εκάστοτε τρέχουσα χρονιά και μέσα από αυτό μπορούμε να φτάσουμε ψηλά και να πάρουμε και νέους καλούς παίχτες και όλα να γίνουν.Δηλαδή μην τα θέλουμε όλα.Και καλή ομάδα και με μέλλον.Ας πάμε καλά μια χρονιά και βλέπουμε.


Και γω έτσι πιστεύω για τον Κλάρκ.Πέρσι ήταν ο βασικός σκόρερ της ομάδας και όλοι στηρίζονταν σε αυτόν.Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα και το άγχος να πέφτει επάνω του αλλά και οι αντίπαλοι να τον πιέζουν παραπάνω.Παρολ'αυτα τα πήγε μια χαρά με κάποιες εξαιρέσεις.Όμως την προσεχή χρονιά που δεν θα είναι ο μόνος κύριως σκόρερ και θα είναι πιο ελέυθερος και στο δύο πιστεύω και γω ότι θα είναι όλα τα λεφτά.


Σε αυτά που λες μην είσαι σίγουρος.Βέβαια δεν είναι εύκολο για το Μαρούσι να κάνει διπλό αλλά μην ορκίζεσαι γιατί δεν ξερεις τί μπορεί να γίνει.


Και εδώ θα συμφωνήσω και σαν παλιός στο φόρουμ θα σας παρακαλούσα να μην δημιουργούμε μεταξύ μας προβλήματα.Η αλήθεια είναι ότι παιδιά είστε λίγο προκλητικοί και κυρίως εσύ mono marousi και νομίζω ότι δεν υπάρχει λόγος.Τώρα θα μου πεις ότι κάνεις πλάκα.Δεν σε γνωρίζει όμως κανένας προσωπικά για να ξέρει πότε κάνεις πλάκα και πότε όχι.Γραφεις απλά σε ένα φόρουμ.
Κανείς δεν απαγορεύει σε κανέναν να πει την γνώμη του αλλά μέχρι εκεί.Εννοείτε ότι σε αυτό το φόρουμ προσπαθούμε να κρατάμε τα οπαδιλίκια μακριά για να τα έχουμε όλοι καλά.
Σίγουρα η μικρή κόντρα και το κάτι παραπάνω θα ειπωθούν αλλά καμια φορά τα σχόλια είναι υπερβολικά.Αυτό βέβαια ισχύει και για τους Αρειανούς.
Και επειδή βγήκα ήδη εκτός τόπικ ας το σταματήσουμε εδώ και ας μείνουμε στα αγωνιστικά και στις μεταγραφές.


Επιστρέφω στο θέμα...
Θέλω να πιστευω ότι κάναμε καλή μεταγραφή αφού ένας παίχτης με εμπειρία από το NBA σίγουρα θα μπορεί να βοηθήσει.



kalispera
shmera sta spor tou vorra grafei oti o nelson dexthike protash tou arh gia 200000 euro alla o aris thn phre pisw giati o newble ypegrapse me 150000.
isxyei?
xavier
QUOTE(Timemaster @ Aug 9 2009, 13:46 ) *
μάλλον όχι και όπως βλέπω κλείνει το ρόστερ!!!

εγώ πάντως ψάχνω να βρω το παιχνίδι
Iowa Energy vc Fort Wayne
όπου ο Jeremy έκανε το καλύτερο παιχνίδι του ενάντια στην ομάδα όπου έπαιξε εκείνη την χρονιά για 7 παιχνίδια ο Στινσον
λέτε να παίξανε και αντίπαλοι;
smiley.gif


Υ.Γ. Δε παίξανε:http://www.nba.com/dleague/games/20071129/FWNIOW/boxscore.html
sad-smiley-009.gif



δεν ψάχνεις αυτο το παιχνίδι καλύτερα που ο στινσον και ο ριτσαρντσον ηταν συμπαιχτες...
http://www.nba.com/dleague/games/boxscore....meId=2040600101
Weekendman
QUOTE(kfoto77 @ Aug 9 2009, 14:10 ) *
kalispera
shmera sta spor tou vorra grafei oti o nelson dexthike protash tou arh gia 200000 euro alla o aris thn phre pisw giati o newble ypegrapse me 150000.
isxyei?

Να κάνω το λαγωνικό-δημοσιογράφο;
για έναν τέτοιον πολυσύνθετο παίκτη με επιτυχημένη θητεία στον Άρη όπως ο Νέλσον να τον κλείσεις μόνο με 200.000(που θα βρεί σίγουρα με περισσότερα άλλου) δεν θα έπρεπε να πάρει πίσω την πρόταση ο Άρης για 50.000 ρισκάροντας με κάτι πιο άγνωστο.
δεν νομίζω όμως να ισχυεί.
hagi
Τελικά είχε δίκιο η wikipedia παιδιά ,έλεος ohmy.gif Οπότε μένει και ο Ταπούτος όπως λέει και όπως έχει ακουστεί επανελημένα και τελειώσαμε.Τώρα βέβαια αν πάρουμε και τον Ταπούτο πολλοί μαζεύονται αλλά νομίζω θα είναι μια χαρά γιατί και ο Ταπούτος παίζει και στο τέσσερα.Εγώ θα τον ήθελα ώστε να έχουμε και πολλούς Έλληνες στην ομάδα.

Από αύριο λοιπόν θα μαθουμε αν έκελισε η όχι το ρόστερ.Το σίγουρο πιστεύω είναι ότι μια θεση κοινοτικού θα μείνει κενή όπως πέρσι αλλά νομίζω την προσεχή σεζόν θα έχουμε πολλοί πιο ποιοτικό ρόστερ και ίσως δεν χρειαστεί.
Φυσικά ελπίζω να μας βγουν οι Αμερικανοί που είναι πολύ σημαντικό και τότε πραγματικά θα έχουμε φοβερή ομάδα ικανή για αρκετά πράγματα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.