Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Μετεγγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
EXPLOITED ARIS
Εγω παλι θα προτιμουσα τον Χαριση και εναν δυνατο ασσο εξ Αμερικης ορμωμενο και πιστευω θα ειμαστε κομπλε.Με τον Μαιλς τι γινεται;Ο Παπανικολαου πιστευω πως θα πρεπει ηδη να θεωρειται κλεισμενος αλλα επειδη εχουν δει πολλα τα ματια μας ας κραταμε και μια πισινη.
Παντως σημερα το πρωι που τον ακουσα σε μια συνεντευξη στον ΕΡΑ σπορ του ειπε σε καποια φαση ο δημοσιογραφος:σε γουσταρουν πολυ στον Αρη και ο Παπανικολαου ειπε οτι το εχει καταλαβει αλλα δε θελει να δηλωσει κατι γιατι θα ηταν αδικο για τις αλλες ομαδες που τον θελουν.
Με τον Σεραπινας τι θα γινει;
weirdo1977
εγώ πάλι από παίκτες σχεδόν ισάξιους προτιμώ αυτούς που είναι ήδη στην ομάδα, συν το ο,τι ο χαρίσης μου θυμίζει πολύ τον kastl, δηλ 1α θα σκεφτεί πως θα εκτελέσει και μετά πως θα οργανώσει...αντίθετα με τον καλαϊτζή που μπορεί ολόκληρη την χρονια να μας γύρισε τα μυαλά αλλα είναι καθαρός άσσος και έκανε καλά play offs, νομίζω η δεύτερη χρονια θα είναι καλύτερη, φυσικά θα προτιμούσα ένα δίδυμο mails kastl, αλλα ο βλαχόπουλος είπε πως του mails δεν προχωράει μιας k υστερεί ste εκτελεστικά του καθήκοντα, έτσι προσανατολίζονται στο να μείνει ο άσσος ως έχει k να πάρουν ξένους στο 2-3 k στο 5.
hagi
Εγώ δεν βλέπω να κινήτε κάτι ουσιαστικό και ανησυχώ..Δεν ξέρω...Αντε να κλείσουμε Παπανικολάου τουλάχιστον να δούμε.

Πάντως πιστεύω ο Παπανικολάου δεν θα είναι σαν το Καλαϊτζή γιατί φάνηκε από τους τελικούς.Το μόνο που δεν ξέρουμε είναι αν αντέχει σε όλα τα παιχνίδια και με μεγάλο χρόνο συμμετοχής.Βέβαια παιδιά είναι 30 ο άνθρωπος δεν είναι γέρος.Και ο Τεό 30 είναι.. biggrin.gif biggrin.gif
Warrior
QUOTE(weirdo1977 @ Jul 13 2007, 10:48 AM) *
εγώ πάλι από παίκτες σχεδόν ισάξιους προτιμώ αυτούς που είναι ήδη στην ομάδα, συν το ο,τι ο χαρίσης μου θυμίζει πολύ τον kastl, δηλ 1α θα σκεφτεί πως θα εκτελέσει και μετά πως θα οργανώσει...αντίθετα με τον καλαϊτζή που μπορεί ολόκληρη την χρονια να μας γύρισε τα μυαλά αλλα είναι καθαρός άσσος και έκανε καλά play offs, νομίζω η δεύτερη χρονια θα είναι καλύτερη, φυσικά θα προτιμούσα ένα δίδυμο mails kastl, αλλα ο βλαχόπουλος είπε πως του mails δεν προχωράει μιας k υστερεί ste εκτελεστικά του καθήκοντα, έτσι προσανατολίζονται στο να μείνει ο άσσος ως έχει k να πάρουν ξένους στο 2-3 k στο 5.


Συμφωνω οσον αφορα τον Καλαιτζη...Καστλ,Παντελιαδης και Χαρισης εχουν πανω κατω ιδιο στυλ
παιχνιδιου.Ο Καλαιτζης ειναι το μονο κοντρολαρισμενο πλευ-μακερ που εχουμε.

Παντως δεν μπορω να καταλαβω πως προσανατολιζονται παλι να μην παρουν επιτελους ενα καλο
πλευ-μακερ!Τοσα χρονια,δεν βλεπουν το προβλημα??Τι σημαινει υστερει ο Μαιλς στα εκτελεστικα
καθηκοντα?Ας υστερει...

QUOTE
Εγώ δεν βλέπω να κινήτε κάτι ουσιαστικό και ανησυχώ..Δεν ξέρω...


Ειχα να μπω 2 μερες στο Internet και ουσιαστικα δεν εχασα τιποτα!Τι ειναι αυτο το πραγμα φετος
ρε γαμωτο... sad.gif
weirdo1977
έναν "μαμιμενο" άσσο.... από την εποχή του gary grant έχουμε να δούμε... sad-smiley-009.gif
EXPLOITED ARIS
QUOTE(weirdo1977 @ Jul 13 2007, 03:03 PM) *
από την εποχή του gary grant έχουμε να δούμε... sad-smiley-009.gif

πλακα πλακα...
ποσο χρονων ειναι; 69.gif
SteelGandalf
Ορίστε:

QUOTE
Gary Grant (born April 21, 1965 in Canton, Ohio) is a retired American professional basketball point guard in the NBA.

Gary "The General" Grant played for Canton McKinley High School and collegiately at the University of Michigan and was selected in the 1988 NBA Draft by the Seattle SuperSonics, but was traded to the Los Angeles Clippers before the 1988-89 season started. There he remained for seven years before moving on to the New York Knicks, the Miami Heat, and the Portland Trail Blazers. Grant also spent time playing in Europe after his NBA career had wound up, performing extremely well, especially in Aris BC, Thessaloniki, Greece. In high school, he was a three-year starter for Canton McKinley and helped lead the school to its first-ever state championship in 1984. He left the storied McKinley program as its second leading scorer in team history with 1,431 points behind only Nick Weatherspoon.


Πηγή: wikipedia.org

Πολύ καλός παίχτης. Πραγματικά βοηθούσε πολύ τότε. wink.gif
weirdo1977
σήμερα ο γκόρντον herbert, επιβεβαίωσε, πως στον άσσο είμαστε καλυμμένοι... μάλιστα..
B for Basketball
με ποιους????? καστλ καλαιτζη παντελιαδη??????? μηπως πηρατε καποιον κ μου ξεφυγε?????
SteelGandalf
QUOTE(weirdo1977 @ Jul 13 2007, 09:47 PM) *
σήμερα ο γκόρντον herbert, επιβεβαίωσε, πως στον άσσο είμαστε καλυμμένοι... μάλιστα..


Ωχχχ!!! Καήκαμε... sad.gif
Tatubasketfan
χαχα...ωραία...δε πειράζει παίδες!!!του χρόνου πάλι γεροί να 'μαστε! tongue.gif icon_drunk.gif
EXPLOITED ARIS
QUOTE(weirdo1977 @ Jul 14 2007, 12:47 AM) *
σήμερα ο γκόρντον herbert, επιβεβαίωσε, πως στον άσσο είμαστε καλυμμένοι... μάλιστα..

Βλεπω να μας κανει μηνυση ο Καστλ...
Αν αντεξει ολη τη χρονια blink.gif
alien-tour
Λογικά πρώτα πρέπει να ξεκαθαρίσει το θέμα του Μάσεϊ(διαβατήριο θα πάρει απ'οτι ξέρουμε) για να δούμε τι θα γίνει στις υπόλοιπες θέσεις...Το πιο πιθανό είναι να μείνει έτσι η τριάδα των άσσων...Το πολύ πολύ να γίνει αλλαγή του Καλαϊτζη με τον Χαρίση(αν και έχουν τον ιδιο μάνατζερ)...
I love this game
Εδώ χθες άλλα έλεγε πάντως.

goalnews
B for Basketball
αυτο για τους φαν του αρη..
Ένα εκατομμύριο δολάρια είναι αποφασισμένος να «σπαταλήσει» ο πρόεδρος της Φορτιτούντο για να φέρει στην ομάδα τον πλέι μέικερ που ονειρεύεται ο Αντρέα Ματσόν. Επειδή όμως, ο Ιταλός προπονητής δεν έχει κατασταλάξει κάπου, το συγκεκριμένο ποσό μπορεί να διατεθεί για την απόκτηση του Άλεξ Σκέιλς! bball.gif
weirdo1977
QUOTE(I love this game @ Jul 14 2007, 02:58 PM) *
Εδώ χθες άλλα έλεγε πάντως.

goalnews



μακάρι να είναι όπως τα λέει ο χορόζογλου, εγώ πάντως τον άκουσα με τα αυτιά μου χθες στον λίμπερο να λέει πως στον άσσο είμαστε κλεισμένοι..



QUOTE(B for Basketball @ Jul 14 2007, 03:54 PM) *
αυτο για τους φαν του αρη..
Ένα εκατομμύριο δολάρια είναι αποφασισμένος να «σπαταλήσει» ο πρόεδρος της Φορτιτούντο για να φέρει στην ομάδα τον πλέι μέικερ που ονειρεύεται ο Αντρέα Ματσόν. Επειδή όμως, ο Ιταλός προπονητής δεν έχει κατασταλάξει κάπου, το συγκεκριμένο ποσό μπορεί να διατεθεί για την απόκτηση του Άλεξ Σκέιλς! bball.gif


ας μην δημιουργούμε εντυπώσεις... τα χρήματα είναι για συμβόλαιο 2 ετών δηλ: 1 εκατομμυριο δολάρια = 750.000 euro περίπου, διά 2, 375.000 το χρόνο, δεν είναι ιδιαιτερα πολλά χρήματα...
B for Basketball
http://www.sportnet.gr/showreport.asp?spor...reportID=136703


δειτε εδω..τα λεει αναλυτικα για το σχεδιασμο της ομαδας...!!!!
weirdo1977
αν ειναι πα παρουν αμερικανο στο 2-3

http://www.nba.com/summerleague2007/player...yer=toby_bailey


ΦΕΡΤΕ ΤΟΝ !!!
Anaz
Πετροβιτς.
rchos
σε συνδυασμο με οσα εγραψε ο θρυλος στο τοπικ για την διοικηση αυτη η κινηση νομιζω δειχνει το που κινειται η ομαδα φετος.το παραμυθι τελειωσε νομιζω και η επιστροφη του αρη στους μεγαλους περνει αναβολη επ'αοριστον.
weirdo1977
καλά δεν είναι k τόσο άσχημη κίνηση μιας k μετράει ως έλληνας ίσως μάλιστα με την απόκτηση k του παντιους να ανοίγει ο δρόμος για την απόκτηση ξένου play maker...
rchos
το τονιζω οτι μιλαω σε συνδυασμο με οσα εγραψε ο θρυλος στο αλλο τοπικ.εφοσον εκεινα ισχυουν τοτε η μεταγραφη πετροβιτς ειναι απλα εκνευριστικη!
την προηγουμενη φορα που γυρισε εγω συμφωνουσα αλλα υποτιθετε οτι ο αρης τωρα εχει αλλαξει επιπεδο.
klearxos
QUOTE(rchos7 @ Jul 15 2007, 05:42 PM) *
το τονιζω οτι μιλαω σε συνδυασμο με οσα εγραψε ο θρυλος στο αλλο τοπικ.εφοσον εκεινα ισχυουν τοτε η μεταγραφη πετροβιτς ειναι απλα εκνευριστικη!
την προηγουμενη φορα που γυρισε εγω συμφωνουσα αλλα υποτιθετε οτι ο αρης τωρα εχει αλλαξει επιπεδο.


Συμφωνω!

Ειναι ο συνδιασμος ολων που προβληματιζει πλεον.....
Διοικητικη αβεβαιοτητα, σχεδον ανυπαρτη μεταγραφικη κινητικοτητα....
weirdo1977
παίδες έχουμε 2,5 μήνες ακόμη μήνες για τις αγωνιστικές υποχρεώσεις τις ομάδας σε πρωτάθλημα κύπελλο k ευρωλίγκα, ας κάνουμε λίγη υπομονή k ας σκεφτόμαστε λίγο θετικά...
rchos
QUOTE
παίδες έχουμε 2,5 μήνες ακόμη μήνες για τις αγωνιστικές υποχρεώσεις τις ομάδας σε πρωτάθλημα κύπελλο k ευρωλίγκα, ας κάνουμε λίγη υπομονή k ας σκεφτόμαστε λίγο θετικά...


βεβαια εκτος απο 2,5 μηνες μπροστα εχουμε και 1 μηνας απο πισω μας που εχει ηδη περασει.αλλα θα συμφωνησω μαζι σου και θα κανω υπομονη και θα σκεφτομαι θετικα! smiley.gif smiley.gif
man10
QUOTE(rchos7 @ Jul 15 2007, 02:42 PM) *
εφοσον εκεινα ισχυουν τοτε η μεταγραφη πετροβιτς ειναι απλα εκνευριστικη!
την προηγουμενη φορα που γυρισε εγω συμφωνουσα αλλα υποτιθετε οτι ο αρης τωρα εχει αλλαξει επιπεδο.

Αυτο ακριβως σκεφτομουν,συμφωνω απολυτα... Εμενα επισης μου μοιζει εκνευριστηκο το παιχνιδ του Πετροβιτς,αλλα πρεπει να παραδεχθω οτι εκανε καλη χρονια... Στην Παρι ομως 68.gif
SteelGandalf
Ο Πέτροβιτς είναι ένα εργαλείο. Το θέμα είναι αν θα χρησιμοποιηθεί με σωστό τρόπο, γιατί σίγουρα μπορεί να βοηθήσει. Δε θα σχολιάσω τα πισωγυρίσματα γιατί θέλω να κοιτάζω μπροστά.

Ελπίζω να μη διαψευστώ.
geosider
και γαμώ τις παικτάρες αυτός ο Πέτροβιτς
εγώ είμαι απόλυτα ικανοποιημένος αποκτήσαμε έναν τόσο σπουδαίο παίκτη που έχει γαλουχηθεί δίπλα σε πολύ μεγάλους παίκτες όπως ορτίθ, σάκλεφορντ, μπόνι, λιαδέλη, αρλάουκας, μιχαήλοφ, πάρκερ κλπ''

μια χαρά όλα καλά
scales84
Καταρχην δεν τον αποκτησαμε.απο κει και περα.ξεχνατε οτι πιανει θεση ελληνα.δλδ ειναι πολυ χειροτερος απο τον σεραπινας που πιανε θεση κοινοτικου?εμενα μια περιφερεια πλεον με ηλιαδη-τσαλδαρη-παπανικολαου-παντιους-πετροβιτς και να δουμε ποιους ασους δεν με χαλαει καθολου.κι αν υποθεσουμε οτι μενει ο μασει κι ο καστλ εχουμε 2 αμερικανους κι εναν κοινοτικο ακομα να παρουμε..μια χαρα κινηση ειναι...
SteelGandalf
Γι' αυτό είπα ότι είναι "εργαλείο". Όσο για τον Παπανικολάου, δε τον πήραμε ακόμα. tongue.gif

Θέλω να έρθει και ο Χαρίσης πάντως. Θα βοηθήσει και θα το δείτε. wink.gif

Έτσι θα έχουμε:

Καστλ (μπορεί να παίξει και σε θέση 2, ειδικά εφόσον είναι πιο ξεκούραστος)
Χαρίση
Παντελιάδη

Ηλιάδη
Τσαλδάρη
Πάντιους (αν έρθει)

Πέτροβιτς (αν έρθει)
Παπανικολάου (αν έρθει)
Σκέιλς (και αν δε μείνει) κάποιον ξένο ή κοινοτικό

Μάσσεϊ (εφόσον μείνει)
Ξένο ή Κοινοτικό (ικανό) οπωσδήποτε
Κάποιον ακόμα ψηλό (Έλληνα κατά προτίμηση)

Με τα υπάρχοντα δεδομένα κάπως έτσι θα είμαστε καλά. Να δούμε όμως πρώτα ποιοι θα μείνουν από τους υπάρχοντες. Σε αυτό θα παίξει ρόλο και τι θα γίνει αύριο με Παπανικολάου, Χαρίση (ίσως και Μπάρλο δεν ξέρω).

Ο Σεραπίνας μου άρεσε προς το τέλος της χρονιάς που έδειξε ότι μπήκε στο κλίμα. Αν δε χρειαζόταν τις περισσότερες φορές να "θυσιαστεί" (στα ματς με Ολυμπιακό) λόγω έλλειψης άλλων παιχτών, σίγουρα θα προσέφερε περισσότερο. Αν έρθει ο Πάντιους, θα ήθελα να μείνει και αυτός (ο Σεραπίνας).
man10
Φιλοι μου Αριανοι,τι μου κανετε?? Ε,ειχαμε μια συζητηση στο topic του ΠΑΟ και λεγαμε οτι θα ηταν καλο αν μπορουσε να αποκτησει ο ΠΑΟ τον Τεοντοσιτς και να τον δοσει δανεικο σε μια ομαδα καλη ομως,στυλ ΑΡΗ!!! Πως το βλεπετε,τον θελετε???


Περα απο την πλακα,μια χαρα θα ηταν ο Τεοντοσιτς για δευτερο play,αν και ο Χαρισης και λογω εθνικοτητας,ταιριαζει πιο πολυ...

Με τον Γιαννουλη,τον Καλαιτζη και τον Παντελιαδη,τι εγινε???Θα μεινουν???
SteelGandalf
Δεν ξέρω πόσοι τον γνωρίζουν τον παίχτη (Τεόντοσιτς), οπότε δε γνωρίζουμε αν μας κάνει ή όχι. wink.gif

Πέρα από αυτό, μου φαίνεται λίγο δύσκολο να δώσει ο Παναθηναϊκός δανεικό παίχτη στον Άρη.

Το Γιαννούλη τον αποδέσμευσαν, λόγω υψηλού συμβολαίου μάλλον. Διάβασα ότι θα του κάνουν νέα πρόταση με χαμηλότερο συμβόλαιο, αλλά μάλλον απίθανο να τη δεχτεί.

Παντελιάδης και Καλαϊτζής είναι για την ώρα παίχτες μας. Δεν έχω ακούσει κάτι γι' αυτούς.
man10
Ναι ομως αν ερθει και ο Χαρισης,τι θα γινει??? Θα υπαρχουν Καστλ-Χαρισης-Παντελιαδης-Καλαιτζης????Πολλοι δεν ειναι???
SteelGandalf
Ευκαιρία να τελειώνουμε με τον Καλαϊτζή. Δεν έδειξε τίποτα φέτος και κατά τη γνώμη μου αυτός είναι που πρέπει να φύγει, αν φύγει τελικά κάποιος για να έρθει κάποιος άλλος.
weirdo1977
δεν θελω με τιποτα δανεικους απο τον παναθηναικο... παοκ εγω ΔΕΝ γινομαι... 33.gif
McRae
απο τον Ολυμπιακο ομως? (Πριντεζης) tongue.gif
thrylos7
Πλέον Παπανικολάου και Χαρίσης αναφέρονται ως μεγάλοι στόχοι και όχι ως ελληνικοί στόχοι...

Αφού διάβασα και ότι ο Πάντιους έρχεται μόνο αν ρίξει το κασέ του... δύσκολα τα πράγματα...

Ακόμα κι έτσι όμως, καλές κινήσεις μπορούν να γίνουν.. Σε κοινοτικούς και ξένους... Ελάχιστο ψάξιμο χρειάζεται...
man10
Ο Παντιους θα βοηθουσε σογουρα,πολυ ωραιος παικτης...
Παντως αν ερθει Χαρισης,προτιμω να φηγει και ο Καλαιτζης και ο Παντελιαδης,και να αποκτηθει ας πουμε κανενας Ξανθοπουλος...
weirdo1977
QUOTE(www.betsmart.gr)
Ακόμα πιο κοντά στον Αρη είναι ο Δημήτρης Παπανικολάου. Ο εκπρόσωπος του Ελληνα φόργουορντ΄, Τάσος Δελημπαλταδάκης, συναντήθηκε σήμερα με τους ιθύνοντες της ΚΑΕ και παρατηρήθηκε σύγκλιση στο οικονομικό. Για το αγωνιστικό μέρος δεν υπήρχε έτσι κι αλλιώς διαφωνία, αφού ο έμπειρος άσος αναμένεται να έχει πρωταγωνιστικό ρόλο. Εκτός απροόπτου, η συμφωνία με τον «Παπ» θα ανακοινωθεί προσεχώς. Ετσι, ο Αρης ενισχύει το ρόστερ του με έναν ποιοτικό Ελληνα παίκτη και έπεται συνέχεια...

Αντίθετα, τα μηνύματα δεν είναι θετικά για τον Αρη όσον αφορά στον Χρήστο Χαρίση. Ο Ελληνας γκαρντ «μετέφερε» πρόταση 350.000 ευρώ από την Προκόμ και οι «κίτρινοι» δεν μπορούν να φτάσουν σε τέτοια ύψη...


350.000 για τον Χαριση.... ohmy.gif 33.gif
man10
QUOTE(weirdo1977 @ Jul 16 2007, 01:10 PM) *
350.000 για τον Χαριση.... ohmy.gif 33.gif

Αν σκεφτεις οτι ο Πεν θα παρει 1.7!! Και λιγα ειναι για τον Χαριση τοτε αυτα...
weirdo1977
μια χαρα ειμαι τοτε με τον καλαϊτζη....
man10
QUOTE(weirdo1977 @ Jul 16 2007, 02:15 PM) *
μια χαρα ειμαι τοτε με τον καλαϊτζη....

Δεν νομιζω... Ο Καστλ θα ειναι ενα χρονο μεγαλυτερος οποτε αν ο Αρης θελει να ειναι εξισου ανταγωνιστηκος με περυσι,τοτε πρεπει να αποκτηθει και αλλο play maker που μπορει να προσφερει περισσοτερα απο Καλαιτζη-Παντελιαδη...
Βεβαια αν οι τιμες εχουν ανεβει τοσο πολυ... Τοτε οντως υπαρχει προβληματακι...
weirdo1977
το θεμα ειναι πως δεν νομιζω ο χαρισης ειναι τοσο καλυτερος του καλαιτζη ως καθαρος ασσος.... ισως να τον προτιμουσα απο τον καστλ, οχι απο τον καλαιτζη και μιλαω για στυλ παιχνιδιου...
alien-tour
Χθές στην εκπομπή του Βλαχόπουλου στο libero fm υπόθηκε οτι ο ατζέντης του Κέντρικ Κλάρκ(έχει βουλγάρικο διαβατήριο) θα έρθει να συζητήσει με τον ΑΡΗ...
...Για τον Πέτροβιτς είπαν οτι είναι απο τις εναλλακτικές λύσεις και όχι απο τις αρχικές(τρίτες επιλογές)...
...Ο Πάντιους έχει υψηλό κασέ κι αν δε το κατεβάσει θα μείνουμε με Σεραπίνας(προσωπικά δεν με χαλάει να μείνει ο Σεραπίνας)...
...Ο Χαρίσης ας πάει στην Προκόμ icon_wave.gif ....

Τέλος αυτό που λένε όλοι είναι οτι είναι πολυ κοντά ο Παπανικολάου...
scales84
Ο πετροβιτς δεν με χαλαει καθολου αφου ειναι και ελληνας.μαζι με παπανικολαου και ακομα να μη ερθει ο παντιους σεραπινας ειναι γεματη η θεση στο 3.αν παρουμε κλαρκ ως κοινοτικο ειναι επισης καλο και μπορουμε να παρουμε αμερικανο στο 2...και σημερα ακουστηκε και για γλυνιαδακη ξανα.για να δουμε
alien-tour
QUOTE
17/7/2007 2:00:00
Από betsmart.gr
"Πρώτη επιλογή για τη θέση του αναπληρωματικού σέντερ"

Ο Γιώργος Τσιάκος φέρεται να είναι ο πρώτος στόχος του Αρη για τη θέση του αναπληρωματικού σέντερ - φόργουορντ. Το όνομα του Ελληνα άσου συζητήθηκε τη Δευτέρα και αναμένονται εξελίξεις.

Ο Τσιάκος έπαιξε πέρυσι στην ΑΕΛ με την οποία έκανε εξαιρετικό δεύτερο γύρο. Οι «κίτρινοι» τον θεωρούν αξιόπιστη λύση για «αντι-Γιαννούλη» και σαφώς πιο συμφέρουσα οικονομικά, ενώ στα συν του παίκτη είναι και το γεγονός ότι είναι μόλις 25 ετών.

Έπαιζε στην Basquetinca (Β' Ισπανίας) μετά την ΑΕΛ...
man10
QUOTE(alien-tour @ Jul 17 2007, 12:26 PM) *
Έπαιζε στην Basquetinca (Β' Ισπανίας) μετά την ΑΕΛ...

Ειναι πολυ χρησιμος παικτης ρακετας ο Τσιακος,απο τους Μεσογειακους ακομη μ' αρεσε... Παει για δευτερο Τσαλδαρη ο Αρης???
alien-tour
QUOTE
Από sport24.gr
Δημοσίευση: 17 Ιουλίου 2007 16:59

Προκόμ
"Συμφώνησε με τον Χαρίση"

Παρά το γεγονός ότι ο Άρης, ήθελε να τον εντάξει στο δυναμικό του, ο Χρήστος Χαρίσης, αποφάσισε να συνεχίσει την καριέρα του στο εξωτερικό και συγκεκριμένα στην Πρόκομ Τρεφλ.

Μετά τη διακοπή της συνεργασίας του με τον Ολυμπιακό, ο Έλληνας πλέι μέικερ, δέχθηκε αρκετές προτάσεις από ομάδες της Α1, παρόλα αυτά η καλή πρόταση της πολωνικής ομάδας, τον κέρδισε.

Αξίζει να σημειωθεί, ότι στην πρώτη φάση της Ευρωλίγκας, ο Χαρίσης, θα έρθει αντιμέτωπος με τους "ερυθρολεύκους", αφού οι δύο ομάδες έχουν κληρωθεί στον ίδιο όμιλο.


...Δεν πειράζει, αρκεί να βρεθεί κάποιος καλός κοινοτικός στον άσσο!
weirdo1977
QUOTE(alien-tour @ Jul 17 2007, 04:56 PM) *
...Δεν πειράζει, αρκεί να βρεθεί κάποιος καλός κοινοτικός στον άσσο!


με 180.000 που δίνουν χλομό, δεν θα έλεγα όχι να φύγουν 2 από τους 3 που έχουμε για να έρθει ο κλάρκ k για τρίτο κάποιον στυλ μάταλον .
weirdo1977
QUOTE(www.betsmart.gr)
Τι δήλωσε ο έμπειρος φόργουορντ για το «διαζύγιό» του με τους «κίτρινους»

Ο Γιώργος Σιγάλας αποτελεί παρελθόν από τον Αρη, μετά από δυο χρόνια παρουσίας του στην ομάδα της Θεσσαλονίκης. Ο έμπειρος φόργουορντ μίλησε στο Αθλητικό Metropolis επισημαίνοντας μεταξύ των άλλων ότι...

«Η χρονιά ήταν άκρως πετυχημένη. Η ομάδα πρέπει να είναι ευχαριστημένη. Η Ευρώπη έμαθε ξανά τον Αρη. Διεκδίκησε και έδειξε ότι μπορεί να παίξει καλό μπάσκετ». Όσο για την αποχώρηση του; «Ο Αρης δεν σταματάει στην αποχώρηση του Σιγάλα. Από τη στιγμή που δεν ήμουν στα πλάνα του νέου προπονητή, δεν μπορούσε να γίνει τίποτα. Ευχαριστώ τον κόσμο και τους ανθρώπους της Γένεσις», δήλωσε χαρακτηριστικά ο έμπειρος παίκτης.

Είπε επίσης: «Το να παίζεις στον Αρη είναι το κάτι άλλο. Βλέπω ότι ο Αρης γυρίζει πλάνο. Αλλάζει κάτι. Κάνει νέο ξεκίνημα. Και το λέω επειδή έγιναν κάποια πράγματα, όπως η αποχώρηση της Γένεσις». Όσο για τους δυο προπονητές; «Ο Ζούρος έκανε καλές επιλογές παικτών και ο Ματσόν έκανε καλή διαχείριση υλικού. Θεωρώ ότι έδωσε ο καθένας κάτι από την πλευρά του...», ήταν οι κουβέντες του Σιγάλα. «Θα παίξω και του χρόνου. Ήθελα να τελειώσω στον Αρη την καριέρα μου, αλλά θα παίξω αλλού για έναν ακόμη χρόνο», είπε ο Σιγάλας και συνέχισε: «Όταν μεγαλώνεις στο Πασαλιμάνι, μπορεί ο καθένας να καταλάβει. Το ότι είχα μία συμπάθεια στην ΑΕΚ, δεν σημαίνει τίποτα. Έτσι και αλλιώς, δεν μου αρέσει το ποδόσφαιρο». Τόνισε ακόμη... «Ήμουν έξι χρόνια στη Θεσσαλονίκη. Πέρασα όμορφα. Το αντιλήφθηκα και από τον κόσμο». Για το καλοκαίρι του 1998 είπε. «Ο λόγος μου είναι συμβόλαιο. Τότε, ήμουν όντως κοντά στον ΠΑΟΚ, άλλαξε η στάση του κ. Αλεξόπουλου. Ο Αρης με έδειξε έμπρακτα ότι με θέλει και έγινε...».


κριμα sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.