Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Μετεγγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
Timemaster
QUOTE(xavier @ Sep 2 2009, 15:52 ) *
γιατι ρε σεις?αφου μας εβγαλε ευρολιγκα... smiley.gif

3/3 εχει...



αν και από σπόντα...έτσι είναι!!!!
rolleyes.gif

ο Ματσόν σαν προπονητής έχει τα καλά και τα κακά του όπως και να το κάνουμε.
Το θέμα είναι πως Έλληνας προπονητής καλύτερος είναι μόνο ο Γιαννάκης και ο Κατσικάρης... αλλά και στο κατά πόσο είναι καλύτεροι αυτοί είναι ένα θέμα!!!
Οπότε τον διώχνεις και παίρνεις κάποιον άλλον...αλλά ποιον;

Τουλάχιστον αυτός έχει ταιριάξει με την ομάδα σαν φιλοσοφία... παλεύει όλα τα παιχνίδια
προσπαθεί να κρατήσει με νύχια και με δόντια την έδρα ενώ έχει πάθος και δύναμη στο παιχνίδι.

Το μεγαλύτερο αρνητικό είναι πως στα τρία χρόνια στο τιμόνι η ομάδα δεν είχε επιθετικό πλάνο...
έβλεπες να παίζουμε με τις εκλάμψεις του Κλάρκ, του Μάσευ με ατομικές ενέργειες να σώζουν την παρτίδα.

Η γνώμη μου είναι πως είναι ένας μέτριος προπονητής για την Ευρώπη αλλά στον Άρη βγάζει το κάτι παραπάνω...
και το κάτι παραπάνω φάνηκε πριν 2 χρόνια που για δύο φορές πήγε την ομάδα στο τοπ16
έως εκεί είναι...

άμα προκύψει κάτι καλύτερο μακάρι να τον αλλάξουμε αλλά από Ελλάδα θα τον άλλαζα μόνο για τον Κατσικάρη
και ποτέ με κάποιον μαλθακό όπως ο Καναδοφιλανδός.


QUOTE(scales84 @ Sep 2 2009, 17:31 ) *
παντως πιστευω οτιρολο για τη μετρια επιθεση ειδικα περσυ επαιξε το μετριο ροστερ..δεν ημασταν τοσα χαλια στην πρωτη του παρουσια οταν ειχαμε και καλους ψηλους να απειλουν


Σε αυτό όμως έπαιξαν ρόλο και οι επιλογές του στο ρόστερ...
οι περισσότεροι παίχτες ήταν αμυντικογενείς όπως ο Γκαβέλ, ο Αργυρόπουλος, ο Μπάρλος και ο Μπετς με τον Νέλσον...
ξεκίνησε την χρονιά ελπίζοντας πως επιθετικά θα πάρει πόντους από τον Κλαρκ (και πήρε) αλλά και από τους Μάρσαλ,Τσαλδάρη (αν και αμυντικογενής) και τον Σέκουλιτς που επιθετικά δεν απέδωσαν τα αναμενόμενα.

Έτσι έστησε την ομάδα αυτός....
a bullet for your head
Ερωτηση:Ο Αρης πηρε τον Μπελσερ?
a bullet for your head
QUOTE(a bullet for your head @ Sep 2 2009, 19:40 ) *
Ερωτηση:Ο Αρης πηρε τον Μπελσερ?

Μαλλον τον πηρε.. rolleyes.gif

''Νίκη του Άρη 85-68 την Νιόν

Ο Άρης επικράτησε στο πρώτο του φιλικό επί ιταλικού εδάφους της ελβετικής Νιόν με 84-68 και έχοντας για πρώτο σκόρερ τον Τζέρεμι Ρίτσαρντσον με 25 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 21-25, 18-16, 29-13, 16-14.

ΑΡΗΣ: Κλάρκ 9, Στίνσον 6, Ρίτσαρντσον 25, Μπέλσερ 10, Χατζηβρέττας 11 , Μπάρλος 4, Αργυρόπουλος, Σκορδίλης 2, Κακιούζης 3, Ντικούδης 14, Χρυσικόπουλος, Μούρτος, Μανούσος.''

metrosport.gr

Προτεινω, καποιος φιλος του Αρη,να ανοιξει ενα poll,για το εαν ο Αρης θα μπορεσει η' οχι, στη σεζον 2009-10,να μπει σφηνα στους 2 αιωνιους...(Περσι,ειχα ανοιξει ενα αναλογο τοπικ,που αφορουσε το Μαρουσι..)..
Κατα τη ταπεινη μου γνωμη,ο φετινος Αρης,μπορει να κανει ζημιες..
Επιπλεον ερεθισμα βρηκα και σ'αυτο το αρθρο.. http://www.sport-fm.gr/article/192805
kseplenhs
QUOTE(a bullet for your head @ Sep 2 2009, 20:28 ) *
Προτεινω, καποιος φιλος του Αρη,να ανοιξει ενα poll,για το εαν ο Αρης θα μπορεσει η' οχι, στη σεζον 2009-10,να μπει σφηνα στους 2 αιωνιους...(Περσι,ειχα ανοιξει ενα αναλογο τοπικ,που αφορουσε το Μαρουσι..)..
Κατα τη ταπεινη μου γνωμη,ο φετινος Αρης,μπορει να κανει ζημιες..
Επιπλεον ερεθισμα βρηκα και σ'αυτο το αρθρο.. http://www.sport-fm.gr/article/192805



ναιι...εγκρίνω.το προηγούμενο με το μαρούσι ήταν πολύ σοφτ,συνετό,μετριοπαθές και πέραν του δέοντος ρεαλιστικό.τώρα προβλέπω να εξελίσσεται σε αδαμαντωρυχείο... icon_joy.gif
scales84
να ενσωματοθουν γρηγορα στην προετοιμασια κωστακης-τσαλδαρης και........ιερεμιας ωστε να γινει επιτελους πραξη το συνθημα...ΓΙΝΕ ΑΡΗΣ ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ
hagi
QUOTE(scales84 @ Sep 2 2009, 17:31 ) *
παντως πιστευω οτιρολο για τη μετρια επιθεση ειδικα περσυ επαιξε το μετριο ροστερ..δεν ημασταν τοσα χαλια στην πρωτη του παρουσια οταν ειχαμε και καλους ψηλους να απειλουν

Και για την προηγούμενη χρονιά που είχαμε επιτυχίες το πρόβλημα στην επίθεση υπήρχε.Όταν είχαμε εκείνον τον Μπρούερ που έκανε κάτι μπρος πίσω και καρδιοχτυπούσαμε.Δυστυχώς ο Ιταλός έχει πρόβλημα στον επιθετικό τομέα.

QUOTE(a bullet for your head @ Sep 2 2009, 20:28 ) *
metrosport.gr

Προτεινω, καποιος φιλος του Αρη,να ανοιξει ενα poll,για το εαν ο Αρης θα μπορεσει η' οχι, στη σεζον 2009-10,να μπει σφηνα στους 2 αιωνιους...(Περσι,ειχα ανοιξει ενα αναλογο τοπικ,που αφορουσε το Μαρουσι..)..
Κατα τη ταπεινη μου γνωμη,ο φετινος Αρης,μπορει να κανει ζημιες..
Επιπλεον ερεθισμα βρηκα και σ'αυτο το αρθρο.. http://www.sport-fm.gr/article/192805

Πολύ καλό το άρθρο. Σίγουρα ο φετινός Άρης βάση ρόστερ μπορεί να κάνει ζημιές.Στην πράξη να δούμε όμως..

QUOTE(scales84 @ Sep 3 2009, 00:31 ) *
να ενσωματοθουν γρηγορα στην προετοιμασια κωστακης-τσαλδαρης και........ιερεμιας ωστε να γινει επιτελους πραξη το συνθημα...ΓΙΝΕ ΑΡΗΣ ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ

Από το στόμα σου και στου Θεού τ’αυτί... smiley.gif
Timemaster
QUOTE(a bullet for your head @ Sep 2 2009, 19:40 ) *
Ερωτηση:Ο Αρης πηρε τον Μπελσερ?


όχι ακόμα επίσημα τουλάχιστον...
ανεπίσημα θα τον έχουμε μόνο για την Ευρώπη με συμβόλαιο για τα δύο πρώτα παιχνίδια με το Μαρούσι
και εν συνεχεία για τα άλλα δύο...
μέχρι να βρει άμα βρει ομάδα.

Ενώ υπάρχει η φήμη πως μπορεί να είναι ο τρίτος ξένος (μη κοινοτικός) της ομάδος με συμβόλαιο μέχρι το Γενάρη
βέβαια όλα αυτά θα εξαρτηθούν από το πόσο καλά θα τα πάει ο Ρίτσαρσον και εν συνεχεία ο Παπανικολάου.


QUOTE(a bullet for your head @ Sep 2 2009, 20:28 ) *
Προτεινω, καποιος φιλος του Αρη,να ανοιξει ενα poll,για το εαν ο Αρης θα μπορεσει η' οχι, στη σεζον 2009-10,να μπει σφηνα στους 2 αιωνιους...(Περσι,ειχα ανοιξει ενα αναλογο τοπικ,που αφορουσε το Μαρουσι..)..
Κατα τη ταπεινη μου γνωμη,ο φετινος Αρης,μπορει να κανει ζημιες..
Επιπλεον ερεθισμα βρηκα και σ'αυτο το αρθρο.. http://www.sport-fm.gr/article/192805



Ενδιαφέρον θεωρεία αλλά δε νομίζω να μπει φέτος ο Άρης ανάμεσα τους...
και οι δύο έχουν δυναμώσει σε υπερβολικό βαθμό και έχουν γίνει απλησίαστες.
Το μόνο που ίσως να καταφέρει ο Άρης είναι να πάρει την τρίτη θέση με ευκολία σε όλη τη σεζόν και να κρατήσει κάποιο αήττητο στο Αλεξάνδρειο.
Οπότε κατά εμένα δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης ενός τέτοιου θέματος.
weirdo1977
QUOTE(Timemaster @ Sep 2 2009, 17:53 ) *
αν και από σπόντα...έτσι είναι!!!!
rolleyes.gif

ο Ματσόν σαν προπονητής έχει τα καλά και τα κακά του όπως και να το κάνουμε.
Το θέμα είναι πως Έλληνας προπονητής καλύτερος είναι μόνο ο Γιαννάκης και ο Κατσικάρης...


Ο ποιος ? w00t.gif να θυμίσω πως ο Ματσον τον άφησε εκτός ευρωλίγκας με πολύ μικρότερο μπατζετ και με μειονέκτημα έδρας …. Να μην μιλήσουμε για τα δυο τελευταία χρόνια που είχε το μεγαλύτερο μπατζετ στην Ευρώπη και δεν κατάκτησε ούτε έναν από τούς έξι τίτλους που διεκδίκησε… έλεος με τον υπερτιμημένο…. Τον ματζον θα τον άλλαζα μόνο με τον καζλαουσκα
a bullet for your head
QUOTE(Timemaster @ Sep 2 2009, 17:53 ) *
Το θέμα είναι πως Έλληνας προπονητής καλύτερος είναι μόνο ο Γιαννάκης και ο Κατσικάρης... αλλά και στο κατά πόσο είναι καλύτεροι αυτοί είναι ένα θέμα!!!
Οπότε τον διώχνεις και παίρνεις κάποιον άλλον...αλλά ποιον;

άμα προκύψει κάτι καλύτερο μακάρι να τον αλλάξουμε αλλά από Ελλάδα θα τον άλλαζα μόνο για τον Κατσικάρη
και ποτέ με κάποιον μαλθακό όπως ο Καναδοφιλανδός.

Απο Ελληνες προπονητες,θεωρω πως οι καλυτεροι ειναι οι Σφαιροπουλος,Μαρκοπουλος,Σκουρτοπουλος,Κα
ιουσης..(και ο Ιτουδης βεβαια..και ας μην ειναι ακομα χεντ-κοουτς..)..
valsam
Τελικα το μπατζετ προς το παρον ετσι πως το βλεπω (και με κανα 200ρι του Τσαλδαρι)δεν νομιζω να ξεπερναει τα 3 εκατομυρια ( αν γνωριζει κανεις νουμερα ας τα'πει) !!!!!!!
Και αν ειχαμε και το Ιερεμια εστο και με 1μυριο (δηλ. 4μυρια στο συνολο) θα τους ελεγα εγω κατι μαγκες εδω μεσα που μου'λεγαν οτι δεν γινετε να μπουμε αναμεσα απο Παο και Οσφπ επειδη δεν ξοδεψαμε 30-40 εκατομυρια !!!!!
Με λιγη τυχη και σωστες διαιτησιες παντα !!!!!!
Timemaster
QUOTE(weirdo1977 @ Sep 3 2009, 21:13 ) *
Ο ποιος ? w00t.gif να θυμίσω πως ο Ματσον τον άφησε εκτός ευρωλίγκας με πολύ μικρότερο μπατζετ και με μειονέκτημα έδρας …. Να μην μιλήσουμε για τα δυο τελευταία χρόνια που είχε το μεγαλύτερο μπατζετ στην Ευρώπη και δεν κατάκτησε ούτε έναν από τούς έξι τίτλους που διεκδίκησε… έλεος με τον υπερτιμημένο…. Τον ματζον θα τον άλλαζα μόνο με τον καζλαουσκα


όχι δεν κέρδισε τίτλους αλλά σαν όνομα εδώ και μερικά χρόνια είναι το καλύτερο ελληνικό .
Σε αυτό που συμφωνώ είναι πως δε τον θέλω στην ομάδα μου και στο ότι είναι υπερτιμημένος.


QUOTE(a bullet for your head @ Sep 3 2009, 21:23 ) *
Απο Ελληνες προπονητες,θεωρω πως οι καλυτεροι ειναι οι Σφαιροπουλος,Μαρκοπουλος,Σκουρτοπουλος,Κα

��
�ιουσης..(και ο Ιτουδης βεβαια..και ας μην ειναι ακομα χεντ-κοουτς..)..



για να τους πάρω έναν έναν....
ο Ιτούδης είναι σχεδόν βέβαιο πως θα γίνει ο διάδοχος του Γκαστόνε στην Ευρώπη όμως εως τότε δε μπορούμε να πούμε τίποτα μιας και είναι βοηθός.
τον Κακιούση δε τον θεωρώ καλό προπονητή και ούτε καλύτερο του Ματσόν αλλά έχει μέλλον αν και νομίζω πως θα κάνει όσα και ο Σούμποτιτς!!!
Σφαιρόπουλος και Σκουρτόπουλος είναι ελπιδοφόροι αλλά όχι μεγάλης κλάσης προπονητές για την ώρα...
Βέβαια έχουν μέλλον μπροστά τους όμως με μια χρονιά του Σφαιρόπουλου στον Κολοσό ούτε και με τις χρονιές του Σκουρτόπουλου στο Αιγάλεω... Συνέχεια βγαίνουν τέτοιοι προπονητές αλλά μετά χάνονται και ποτέ δε κάνουν την υπέρβαση....
Όσο για τον Μαρκόπουλο τον θεωρώ διαχρονική αξία...καλός προπονητής και άριστος για δύσκολες καταστάσεις όμως δεν είναι για να σε πάει παραπάνω και αυτό φαίνεται και από την αστάθεια του Αμαρουσίου όλη την χρονιά...

Εν κατακλείδι δε θα άλλαζα με κανέναν από αυτούς τον Ματσόν...
άσχετα αν διαφωνώ σε πολλά θέματα τακτικής και νοοτροπίας μαζί του.



QUOTE(valsam @ Sep 3 2009, 21:33 ) *
Τελικα το μπατζετ προς το παρον ετσι πως το βλεπω (και με κανα 200ρι του Τσαλδαρι)δεν νομιζω να ξεπερναει τα 3 εκατομυρια ( αν γνωριζει κανεις νουμερα ας τα'πει) !!!!!!!
Και αν ειχαμε και το Ιερεμια εστο και με 1μυριο (δηλ. 4μυρια στο συνολο) θα τους ελεγα εγω κατι μαγκες εδω μεσα που μου'λεγαν οτι δεν γινετε να μπουμε αναμεσα απο Παο και Οσφπ επειδη δεν ξοδεψαμε 30-40 εκατομυρια !!!!!
Με λιγη τυχη και σωστες διαιτησιες παντα !!!!!!



Το κόστος των αθλητών δε το ξέρω αλλά το υπολογίζω με την δική μου λογική και σε σχέση με τα συμβόλαια που φέτος σε όλη την Ευρώπη πέσαν κατά πολύ πως είναι κοντά στα 2 εκατομμύρια (τα συμβόλαια ΌΧΙ το μπάτζετ)

Αν είχαμε τον Μάσευ ή έναν παίχτη που έκανε όσα και αυτός
ένα τριάρι Ευρωλίγκας
και όλους τους παίχτες να παίζουν με το 100% της αξίας που ελπίζουμε να έχουν και ίσως να έχουν
τότε με την βοήθεια της τύχης και με καθαρή διαιτησία θα χτυπούσαμε τους δύο ''μεγάλους'' και πραγματικά θα τους κάναμε να ιδρώσουν για να μας νικήσουν και όχι να μας νικάν ακόμα και με το 50% της απόδοσής τους.

όπως έχω δηλώσει άλλωστε και στο ανάλογο τόπικ

Υ.Γ.1 Η μεταγραφή του Μάσευ κοστίζει 1,3εκατιμύρια δολάρια συν 500χιλιάδες Ευρώ.
Υ.Γ.2 Όσο και να έψαξα δε βρίκα ποσά για τα συμβόλαια της ομάδος.
a bullet for your head
QUOTE(Timemaster @ Sep 3 2009, 21:58 ) *
για να τους πάρω έναν έναν....
ο Ιτούδης είναι σχεδόν βέβαιο πως θα γίνει ο διάδοχος του Γκαστόνε στην Ευρώπη όμως εως τότε δε μπορούμε να πούμε τίποτα μιας και είναι βοηθός.
τον Κακιούση δε τον θεωρώ καλό προπονητή και ούτε καλύτερο του Ματσόν αλλά έχει μέλλον αν και νομίζω πως θα κάνει όσα και ο Σούμποτιτς!!!
Σφαιρόπουλος και Σκουρτόπουλος είναι ελπιδοφόροι αλλά όχι μεγάλης κλάσης προπονητές για την ώρα...
Βέβαια έχουν μέλλον μπροστά τους όμως με μια χρονιά του Σφαιρόπουλου στον Κολοσό ούτε και με τις χρονιές του Σκουρτόπουλου στο Αιγάλεω... Συνέχεια βγαίνουν τέτοιοι προπονητές αλλά μετά χάνονται και ποτέ δε κάνουν την υπέρβαση....
Όσο για τον Μαρκόπουλο τον θεωρώ διαχρονική αξία...καλός προπονητής και άριστος για δύσκολες καταστάσεις όμως δεν είναι για να σε πάει παραπάνω και αυτό φαίνεται και από την αστάθεια του Αμαρουσίου όλη την χρονιά...

Εν κατακλείδι δε θα άλλαζα με κανέναν από αυτούς τον Ματσόν...
άσχετα αν διαφωνώ σε πολλά θέματα τακτικής και νοοτροπίας μαζί του.

H νυξη μου εγινε με αφορμη αυτο που ανεφερες οτι θεωρεις καλυτερους Ελληνες προπονητες τους Γιαννακη & Κατσικαρη..
Για τον Ιτουδη οπως ειπες,θα τον δουμε & θα τον κρινουμε καλυτερα μελλοντικα..
Ο Κακιουσης ειναι παρα πολυ καλος προπονητης..και δεν με ξεγελα το ''πισωγυρισμα'' στη καριερα του..Τους Ζουρο & Κατσικαρη βλεπω να κανουν οσα και ο Σουμποτιτς..(αν και ο Πιξι,εχει και το δακτυλιδακι του..)..
Οι Σφαιροπουλος-Σκουρτοπουλος δεν ξερω αν ειναι μεγαλης κλασης..Ειναι ομως οι Γιαννακης-Κατσικαρης??
Βγαινουν συνεχεια τετοιοι??Θα ηθελα παντως,αν αυτο ηταν ποτε δυνατο,να δω τους Γιαννακη-Κατσικαρη σε ομαδες οπως ο Κολοσσος η' το Αιγαλεω...
Για τον Μαρκοπουλο συμφωνουμε στα περισσοτερα...ο Ματσον ας πουμε,ειναι για να σε παει παραπανω..(αποδεδειγμενα..)..
Οπως εχω τονισει σε προηγουμενο ποστ μου,το τωρινο υλικο του Αρη,ειναι το καλυτερο & πληρεστερο των τελευταιων ετων και σαν ομαδα ο Αρης,ειναι ικανος(στα χαρτια..),να κανει ζημιες..Και για τον Ματζον,ερχεται μια σεζον γεματη προκλησεις..αν ανταπεξελθει εχει καλως..σιγουρα η ευκαιρια του διδεται..αν δεν ανταπεξελθει,νομιζω οτι προπονητικα θα παρει τη ''κατιουσα''..
Timemaster
QUOTE(a bullet for your head @ Sep 3 2009, 22:28 ) *
H νυξη μου εγινε με αφορμη αυτο που ανεφερες οτι θεωρεις καλυτερους Ελληνες προπονητες τους Γιαννακη & Κατσικαρη..
Για τον Ιτουδη οπως ειπες,θα τον δουμε & θα τον κρινουμε καλυτερα μελλοντικα..
Ο Κακιουσης ειναι παρα πολυ καλος προπονητης..και δεν με ξεγελα το ''πισωγυρισμα'' στη καριερα του..Τους Ζουρο & Κατσικαρη βλεπω να κανουν οσα και ο Σουμποτιτς..(αν και ο Πιξι,εχει και το δακτυλιδακι του..)..
Οι Σφαιροπουλος-Σκουρτοπουλος δεν ξερω αν ειναι μεγαλης κλασης..Ειναι ομως οι Γιαννακης-Κατσικαρης??
Βγαινουν συνεχεια τετοιοι??Θα ηθελα παντως,αν αυτο ηταν ποτε δυνατο,να δω τους Γιαννακη-Κατσικαρη σε ομαδες οπως ο Κολοσσος η' το Αιγαλεω...
Για τον Μαρκοπουλο συμφωνουμε στα περισσοτερα...ο Ματσον ας πουμε,ειναι για να σε παει παραπανω..(αποδεδειγμενα..)..
Οπως εχω τονισει σε προηγουμενο ποστ μου,το τωρινο υλικο του Αρη,ειναι το καλυτερο & πληρεστερο των τελευταιων ετων και σαν ομαδα ο Αρης,ειναι ικανος(στα χαρτια..),να κανει ζημιες..Και για τον Ματζον,ερχεται μια σεζον γεματη προκλησεις..αν ανταπεξελθει εχει καλως..σιγουρα η ευκαιρια του διδεται..αν δεν ανταπεξελθει,νομιζω οτι προπονητικα θα παρει τη ''κατιουσα''..



Τα ποιο γνωστά ονόματα Ελλήνων προπονητών είναι αυτοί οι δύο ότι και αν λέμε...
από άποψη αξίας το θέμα ενός προπονητή είναι κάπως περίεργο... μιας η αξία τους επηρεάζεται και από παράγοντες που δεν έχουν να κάνουν μόνο με αυτούς.

Ο Ματσόν καλός ή κακός ταίριαξε στην ομάδα...
Αν φέτος αποτύχει στα αυτονόητα (αξιόλογη πορεία στην Ευρωλίγκα,τρίτη θέση άνετα στην Α1 και πορεία στο κύπελλο)
τοτε θα είναι άξιος της μοίρας του....
όμως ποιόν προπονητή θεωρείς καλύτερό του που θα μπορούσε να έρθει στον Άρη;

a bullet for your head
QUOTE(Timemaster @ Sep 3 2009, 23:06 ) *
Ο Ματσόν καλός ή κακός ταίριαξε στην ομάδα...
Αν φέτος αποτύχει στα αυτονόητα (αξιόλογη πορεία στην Ευρωλίγκα,τρίτη θέση άνετα στην Α1 και πορεία στο κύπελλο)
τοτε θα είναι άξιος της μοίρας του....
όμως ποιόν προπονητή θεωρείς καλύτερό του που θα μπορούσε να έρθει στον Άρη;

Ο Ματζον οντως ταιριαξε με τον Αρη,εχει δουλεψει αρκετα & του διδεται φετος η ευκαιρια για κατι καλυτερο,μιας και ομολογουμενως η ομαδα του Αρη,ενισχυθηκε αρκετα.
Ομως..οπως εχω ξανα-πει,ο Ιταλος φαινεται(τουλαχιστον σ'εμενα..),οτι εχει ''πιασει ταβανι'' προπονητικα..Δεν μενει παρα να με διαψευσει βεβαια..με το να βγαλει μια ακρως επιτυχημενη σεζον..
Στο τελευταιο σου ερωτημα,νομιζω οτι ηδη εχω απαντησει..ομως..στον Σφαιροπουλο θα κατεληγα τελικα..
hagi
Μια ερώτηση: πολύ σίγουρο δεν τον έχετε τον Τσαλδάρη;;Ξέρετε κάτι που δεν το ξέρω;Το ρωτάω γιατί το είδα σε προηγούμενα post σαν σίγουρη ανακοίνωση.
Επίσης γιατί πιστεύετε ότι θα πάρουμε και άλλο παίχτη;;Αφού δεν έχουμε χρόνο για μεταγραφές και αν ήταν θα τον είχαν πάρει.Τώρα αν πάνε για μετά τα προκριματικά αν περάσουμε δεν το ξέρω..Αλλά για τωρα χλωμό το βλέπω και ίσως τώρα έχει σημασία να πάρουμε έναν ακόμη παίχτη.
Πάντως τον Μπέλσερ τον βλέπω να πηγαίνει καλά βάση σκορ στα μέχρι τώρα φιλικά και νομίζω είναι τυπικό το θεμα να μείνει στην ομάδα,αλλά το ότι δεν έχει ανακοινωθεί με βάζει σε σκέψεις μήπως υπάρχει κάτι άλλο και δεν το ανακοινώνουν ακόμη..Άντε να δούμε.
xavier
κλαρκ 280, στινσον 100-120,αργυροπουλος 100
χατζηβρεττας 250
ριτσαρντσον 180,παπ (?)
κακιουζης 250,μπαρλος 200
ντικουδης 250,μπετς 250, σκορδιλης (?)

ο τσαλδαρης δεν θα παει εξωτερικο γιατι προσφατα γεννησε και δεν θα θελει να φυγει...απο τη στιγμη που δεν υπαρχει ενδιαφερον απο τους 2 αθηναιους και ο πανελληνιος εκλεισε...μαρουσι,πανιωνιος,περιστερι μαλλον εχουν κλεισει τα ροστερ τους...Δεν εχει πολλες επιλογες, εκτος αν θελει να το ρισκαρει και να ψαχνεται καθε μερα για το ποτε θα πληρωθει...Το ιδιο θα ισχυε και για τον καλαμποκη, αλλα αυτος εχει το ευρομπασκετ να προβληθει και τη δυνατοτητα του εξωτερικου....

Ο τσαλδαρης εχει προταση απο τον Αρη, ειναι σιγουρα λιγοτερα χρηματα απο οσα θα ηθελε, ειχε την ελπιδα να παει στο ευρομπασκετ και να φανει....Θα δουμε τι θα αποφασίσει...

μεταγραφη μασσει δεν υπαρχει...η ρεαλ ηθελε 500 για να τον πουλησει, εμεις δεν θελουμε να τον αγορασουμε...δανεικο το θελουμε για μια χρονια να παρει προβολη στην ευρολιγκα και η ρεαλ θα μπορει να τον πουλησει του χρονου...

ενα λογικο σεναριο που θα μας ευνοουσε ειναι ο μασσει να μειωσει το συμβολαιο του απο τα 800 στα 600, να δωσουμε εμεις τα 300 και τα αλλα 300 η ρεαλ...Στην Ισπανια η πλειοψηφια των ομαδων εχουν κλεισει τα ροστερ τους, το ιδιο και ιταλια...Ρωσσια,ουκρανια,λιθουανια που ριχναν χρημα τα προηγουμενα χρονια, φετος ειναι πολυ επιφυλακτικοι και μαλλον δεν αποτελουν επιλογη, μακαμπι,προκομ κλεισαν...θα θελει η ρεαλ να τον κρατησει μονο για τις προπονησεις? Οχι οτι αποκλειω να βρεθει καποια ομαδα, πολλα θα εξαρτηθουν και απο τις εμφανισεις του μασσει στο ευρομπασκετ...
valsam
Καπου διαβασα οτι ο Χατζηβρετας παιρνει 350 και Ντικ-Κακιουζ απο 300 !!!!!!!!
diablo031077
QUOTE(valsam @ Sep 4 2009, 14:07 ) *
Καπου διαβασα οτι ο Χατζηβρετας παιρνει 350 και Ντικ-Κακιουζ απο 300 !!!!!!!!


Χατζηβρέτας 210-220
Κακιούζης 200
Ντικούδης 180-190

Αυτό ξέρω
Yusaku
QUOTE(diablo031077 @ Sep 4 2009, 23:44 ) *
Χατζηβρέτας 210-220
Κακιούζης 200
Ντικούδης 180-190

Αυτό ξέρω


Αν κρίνοντας από το προηγούμενο λαβράκι που μας έφερε ο diablo θα τον πιστέψω!
Τπτ άλλο από αυτά που ξέρουν λίγοι και καλοί έχεις να μας μοιραστείς??? smiley.gif
wagner love
Με τον Μήτσο τον Τσαλδάρη παιδιά τι θα γίνει? Υπάρχει περίπτωση να μείνει τελικά? Με τον Νιουμπλ συμφωνείτε που τη χαλάσαμε τη μεταγραφή?
xavier
αμα μας πεις και τι συμβολαιο ειχε ο τσαλδαρης περσι και τι εχουν φετος μπετς,μπαρλος εισαι αρχηγος
22ιος
Δυστυχώς όπως φαίνεται ο Παπανικολάου οδεύει ολοταχώς προς Πειραια....

Προσωπικά πιστεύω πως είναι μέγα λάθος να φυγεί αυτός ο παίχτης.

Άσχετα αν έχει παίξει ή όχι και αν τα λεφτα είναι πολλά ή λίγα είναι κρίμα να τον δώσουμε.
Θα προτιμούσα να μην παίρναμε κανέναν από τους Χατζηβρέττα, Ντικούδη και Κακιούζη και να κρατάγαμε τον πιτσιρικά.Αυτοί σε δύο χρόνια θα είναι 35 ενώ αυτός 21 και με όλο το μέλλον μπροστά του....Και στην τελική αν είναι οικονομικό το θέμα γιατί έπρεπε να δώσουμε 600.00 ευρώ για αυτούς και να μπαλώσουμε τρύπες με την πώληση του μικρού??? Ο Δαμιανίδης όταν τους έδινε εγγυήσεις για τα χρήματα τους υπολόγιζε ότι θα πούλαγε τον μικρό???? Οι καινούριοι που μπήκαν έχουν να δώσουν χρήματα ή μας δουλεύουν??Και μη μου πείτε ότι είναι και η ευρωλίγκα στη μέση...Ας μην παίζαμε δε θα πάθουμε και κάτι....

Όταν τελείωσε η περσινή χρονιά το μόνο που με ενδιέφερε ήταν να παίξει ο συγκεκριμένος παίχτης. Έτσι όπως εξελίχτηκαν τα πράγματα η χρονιά θα ξεκινούσε ιδανικά για μας....Έλληνες παίχτες, διατήρηση κάποιων περσινών και μέσα στην ομάδα ο Παπανικολάου. Μάλλον διαψεύδομαι...

Ο κόσμος της ομάδας μας, αν και Αθηναίος, πιστεύω πως θα ήθελε πάρα πολύ να βγάλει η ομάδα ένα παιδί από τα τμήματα υποδομής ύστερα από τόσα χρόνια. Κα τώρα τον πουλάνε.....Με αυτή τη λογική θα πουληθεί και ο Χρυσικόπουλος σε 1-2 χρόνια και θα καταντήσουμε να παράγουμε παίχτες για να τους δίνουμε στους μεγάλους.... Γι' αυτό θέλουμε τα τμήματα υποδομής?? Δηλαδή θα γίνουμε ή είμαστε μικρή ομάδα....Αυτό θέλουμε??

Στην ομάδα πρέπει να μπει μια βάση. Αφού δεν έχουμε τους μεγαλοεπιχειρηματίες πρέπει να βοηθήσει κατα κύριο λογο ο κόσμος και μετά οι χορηγίες και οι λοιπές πηγές εσόδων. Ο κόσμος όμως θα έχει διάθεση να συνδράμει αν είναι να παραχωρείται κάθε καλός νέος παίχτης στους μεγάλους?? Αν είναι να επιβιώνουμε πουλώντας ας δούμε διαφορετικά το μέλλον μας...(θα γίνουμε Πανιώνιος, Μαρούσι, Πάοκ)
Εγώ δε γουστάρω έτσι....Εκτός κι αν έχουμε ξεγράψει εντελώς το παρελθόν μας και πιστεύουμε πως πλέον δε γίνεται με τίποτα να φτάσεις τους δύο μεγάλους. ή τουλάχιστον να τους κοντράρεις....
Με συγχωρείτε για το ύφος μου....έχω αγανακτήσει....
wagner love
QUOTE(22ιος @ Sep 8 2009, 02:59 ) *
Δυστυχώς όπως φαίνεται ο Παπανικολάου οδεύει ολοταχώς προς Πειραια....

Προσωπικά πιστεύω πως είναι μέγα λάθος να φυγεί αυτός ο παίχτης.

Άσχετα αν έχει παίξει ή όχι και αν τα λεφτα είναι πολλά ή λίγα είναι κρίμα να τον δώσουμε.
Θα προτιμούσα να μην παίρναμε κανέναν από τους Χατζηβρέττα, Ντικούδη και Κακιούζη και να κρατάγαμε τον πιτσιρικά.Αυτοί σε δύο χρόνια θα είναι 35 ενώ αυτός 21 και με όλο το μέλλον μπροστά του....Και στην τελική αν είναι οικονομικό το θέμα γιατί έπρεπε να δώσουμε 600.00 ευρώ για αυτούς και να μπαλώσουμε τρύπες με την πώληση του μικρού??? Ο Δαμιανίδης όταν τους έδινε εγγυήσεις για τα χρήματα τους υπολόγιζε ότι θα πούλαγε τον μικρό???? Οι καινούριοι που μπήκαν έχουν να δώσουν χρήματα ή μας δουλεύουν??Και μη μου πείτε ότι είναι και η ευρωλίγκα στη μέση...Ας μην παίζαμε δε θα πάθουμε και κάτι....

Όταν τελείωσε η περσινή χρονιά το μόνο που με ενδιέφερε ήταν να παίξει ο συγκεκριμένος παίχτης. Έτσι όπως εξελίχτηκαν τα πράγματα η χρονιά θα ξεκινούσε ιδανικά για μας....Έλληνες παίχτες, διατήρηση κάποιων περσινών και μέσα στην ομάδα ο Παπανικολάου. Μάλλον διαψεύδομαι...

Ο κόσμος της ομάδας μας, αν και Αθηναίος, πιστεύω πως θα ήθελε πάρα πολύ να βγάλει η ομάδα ένα παιδί από τα τμήματα υποδομής ύστερα από τόσα χρόνια. Κα τώρα τον πουλάνε.....Με αυτή τη λογική θα πουληθεί και ο Χρυσικόπουλος σε 1-2 χρόνια και θα καταντήσουμε να παράγουμε παίχτες για να τους δίνουμε στους μεγάλους.... Γι' αυτό θέλουμε τα τμήματα υποδομής?? Δηλαδή θα γίνουμε ή είμαστε μικρή ομάδα....Αυτό θέλουμε??

Στην ομάδα πρέπει να μπει μια βάση. Αφού δεν έχουμε τους μεγαλοεπιχειρηματίες πρέπει να βοηθήσει κατα κύριο λογο ο κόσμος και μετά οι χορηγίες και οι λοιπές πηγές εσόδων. Ο κόσμος όμως θα έχει διάθεση να συνδράμει αν είναι να παραχωρείται κάθε καλός νέος παίχτης στους μεγάλους?? Αν είναι να επιβιώνουμε πουλώντας ας δούμε διαφορετικά το μέλλον μας...(θα γίνουμε Πανιώνιος, Μαρούσι, Πάοκ)
Εγώ δε γουστάρω έτσι....Εκτός κι αν έχουμε ξεγράψει εντελώς το παρελθόν μας και πιστεύουμε πως πλέον δε γίνεται με τίποτα να φτάσεις τους δύο μεγάλους. ή τουλάχιστον να τους κοντράρεις....
Με συγχωρείτε για το ύφος μου....έχω αγανακτήσει....

Προσυπογράφω σε λέω αδερφέ. Σαν να τα έγραψα εγώ.
Yusaku
QUOTE(wagner love @ Sep 8 2009, 03:56 ) *
Προσυπογράφω σε λέω αδερφέ. Σαν να τα έγραψα εγώ.


me too!
Ιδια συναισθηματα...
redglove
Δε νομίζω να μην έχει καλυφθεί κανείς.

Εδώ εγώ, Ολυμπιακός, και συμφωνώ απόλυτα. Μακάρι τουλάχιστον να μείνει στον Άρη για 1-2 χρονιές ο παίκτης, να παίξει όσο του αναλογεί. Αν και φαντάζομαι δεν θα 'χει και το καλύτερο κλίμα να αντιμετωπίσει πλέον. Ή κάνω λάθος;
xristos_metal
Θα φανει στη πορεια αν ειναι λαθος η οχι.

Θελω πολυ τον καλαμποκη στην ομαδα.
the hoop
απο 250.000 ευρω παιρνει ο καθενας απο τους τρεις.

αυτοκτονησε η ΚΑΕ Αρης σημερα.. ξενερωσε με την ζωη του ο λαος του Αρη..

ο σουπερ3 ομως δεν κουναει το δαχτυλακι του..
EXPLOITED ARIS
QUOTE(the hoop @ Sep 9 2009, 23:44 ) *
απο 250.000 ευρω παιρνει ο καθενας απο τους τρεις.

αυτοκτονησε η ΚΑΕ Αρης σημερα.. ξενερωσε με την ζωη του ο λαος του Αρη..

ο σουπερ3 ομως δεν κουναει το δαχτυλακι του..


Καλυτερα που δεν κανει κατι ο super 3...
Εφταψηφιο νουμερο λοιπον κ τωρα περιμενουμε Καλαμποκη κ Παπαδοπουλο...
Αν υπηρχε κ κανας ασσος ολα θα ηταν κομπλε! rolleyes.gif
themoss
Ελπιζω να μην παρεξηγηθω αλλα δεν πιστευω σε καμια περιπτωη οτι ο Παπανικολαου αξιζει 900.000. Ο Αρης για μενα θα κανει μια πολυ σωστη κινηση μιας και δε τιθεται θεμα να παρει σε καποια φαση παραπανω χρηματα. Ειναι καλος παιχτης αλλα με 1.100.000 περιπου πηρε ο Παναθηναικος περσι τον Πεκοβιτς. Χρονο συμμετοχης, ετσι οπως εγινε η ομαδα θα'χε παλι μικρο οποτε για μενα ειναι η καλυτερη κινηση. Πρεπει να αναλογιστειτε οτι απο πισω υπαρχει ο Χρυσικοπουλος που εχει προσοντα να ξεπερασει κατα πολυ τον Παπανικολαου. Αν του δωθουν οι καταλληλες ευκαιριες αυτος θα ειναι το μελλον του Αρη.
EXPLOITED ARIS
QUOTE(themoss @ Sep 10 2009, 13:53 ) *
Ελπιζω να μην παρεξηγηθω αλλα δεν πιστευω σε καμια περιπτωη οτι ο Παπανικολαου αξιζει 900.000. Ο Αρης για μενα θα κανει μια πολυ σωστη κινηση μιας και δε τιθεται θεμα να παρει σε καποια φαση παραπανω χρηματα. Ειναι καλος παιχτης αλλα με 1.100.000 περιπου πηρε ο Παναθηναικος περσι τον Πεκοβιτς. Χρονο συμμετοχης, ετσι οπως εγινε η ομαδα θα'χε παλι μικρο οποτε για μενα ειναι η καλυτερη κινηση. Πρεπει να αναλογιστειτε οτι απο πισω υπαρχει ο Χρυσικοπουλος που εχει προσοντα να ξεπερασει κατα πολυ τον Παπανικολαου. Αν του δωθουν οι καταλληλες ευκαιριες αυτος θα ειναι το μελλον του Αρη.



Οντως, η αληθεια ειναι αυτη!Ο Αρης εκανε καλο deal για εναν παιχτη που περυσι επαιξε 50 λεπτα κ εβαλε συνολικα 4 ποντους;;;Δε θυμαμαι!
Απλως ειναι σαν τη διαφημιση που λεει κοστος:....αξια:ανεκτιμητη!
Αυτο βεβαια θα φανει κ αργοτερα!
Επισης οσο κ αν γκρινιαζουμε γενικως βλεπω Παλε κ μετα ΟΑΚΑ,αναλογα με το αποτελεσμα να ειναι γεματα!
Οσο για τον Λινο...μακαρι!
Vas
Συμφωνώ με το hagi και όσους είναι πιο μετρημένοι… εδώ έχουν φύγει από κάθε ομάδα, κολώνες, αρχηγοί κλπ και συνεχίσαμε να πηγαίνουμε γήπεδο.. σιγά μην κόψουμε το γήπεδο επειδή ένας φερελπις νέος άλλαξε ομάδα…

Προσωπικά ήθελα να μείνει ο μικρός στον Αρη γιατί ακόμα δεν είναι έτοιμος για ευρωλίγκα. Αν τώρα κάνετε μεταγραφές με τα λεφτά που πήρατε σίγουρα θα είστε πιο δυνατοί…
mono maroussi
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Sep 10 2009, 14:42 ) *
Οντως, η αληθεια ειναι αυτη!Ο Αρης εκανε καλο deal για εναν παιχτη που περυσι επαιξε 50 λεπτα κ εβαλε συνολικα 4 ποντους;;;Δε θυμαμαι!
Απλως ειναι σαν τη διαφημιση που λεει κοστος:....αξια:ανεκτιμητη!
Αυτο βεβαια θα φανει κ αργοτερα!
Επισης οσο κ αν γκρινιαζουμε γενικως βλεπω Παλε κ μετα ΟΑΚΑ,αναλογα με το αποτελεσμα να ειναι γεματα!
Οσο για τον Λινο...μακαρι!

μια χαρα λεφτα πηρε ο αρης απο τη μεταγραφη..ηταν καλη οικονομικη ανασα..οσο για το οακα οι πληροφοριες μου λενε οτι ο αρης δεν θα παρει πανω απο 500 εισητηρια
EXPLOITED ARIS
QUOTE(mono maroussi @ Sep 10 2009, 15:08 ) *
οσο για το οακα οι πληροφοριες μου λενε οτι ο αρης δεν θα παρει πανω απο 500 εισητηρια


Οργανωμενα εννοεις.Γιατι οι αλλοι θα ειναι πιο πολλοι! wink.gif
athinaios
ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΩΡΑ 2 ΚΑΛΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΟΥΝ Κ ΤΟ ΚΟΣΜΟ.ΑΛΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΓΑΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΝΤΙΚΟΥΔΗ ΧΑΤΖΗΒΡΕΤΑ ΚΑΚΙΟΥΣΗ Κ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΙΣΟΠΕΔΩΝΟΥΜΕ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΡΗΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ.ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ ΓΚΑΛΗΣ ΕΦΥΓΕ ΚΑΠΟΤΕ Κ ΑΛΛΟΙ ΠΟΛΛΟΙ...ΤΟ ΠΑΛΕ ΘΑ ΓΕΜΙΣΕΙ ...
spysta
Kαλαμποκης και Λαζος Παπαδοπουλος ΠΡΕΠΕΙ να ειναι οι επομενες μεταγραφες του Αρης ...παικτες με ΕΜΠΕΙΡΙΑ ποιοτητα που θα κανουν ανετα την διαφορα τοσο στην Ελλαδα οσο και στην Ευρωπη .. εκτος κι αν φυλανε καποια εκπληξη με Μασευ .. αλλα εχετε φθασει τους 6 ξενους ή οχι ??
Vas
QUOTE(spysta @ Sep 10 2009, 15:29 ) *
Kαλαμποκης και Λαζος Παπαδοπουλος ΠΡΕΠΕΙ να ειναι οι επομενες μεταγραφες του Αρης ...παικτες με ΕΜΠΕΙΡΙΑ ποιοτητα που θα κανουν ανετα την διαφορα τοσο στην Ελλαδα οσο και στην Ευρωπη .. εκτος κι αν φυλανε καποια εκπληξη με Μασευ .. αλλα εχετε φθασει τους 6 ξενους ή οχι ??



αυτά τα ονοάματα όντως παίζουν ή είναι κάποιο τέχνασμα των δημοσιογράφων με μανατζαρέων;

ΥΓ. ΛΕΦΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ scales84!! peace.gif
spysta
QUOTE(Vas @ Sep 10 2009, 12:32 ) *
αυτά τα ονοάματα όντως παίζουν ή είναι κάποιο τέχνασμα των δημοσιογράφων με μανατζαρέων;

ΥΓ. ΛΕΦΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ scales84!! peace.gif

αα δεν γνωριζω .. ετσι ακουγεται νομιζω ..
παντως και οι δυο ειναι ελευθεροι
manosss
Απο οτι ξερω ο Αρης εχει 5 ξενους.

2 Αμερικανους: Ριτσαρντσον , Στινσον
3 Κοινοτικος: Kλαρκ , Μπετς , Μπελσερ

Εχει αφησει μια θεση για τον Μασσει νομιζω!
Κι αυτον πρεπει να παρει ! Ειναι πολυ καλος παικτης και δεμενος με τον Αρη.
Νομιζω οτι δεν τον θελει και κανεις αλλος. Η εφες που τον ηθελε εκλεισε τελικα Σαντιαγκο.
Με 300 χιλιαρικα τον παιρνεις για ενα χρονο

Παιρνεις και τον Καλαμποκη που ειναι ταμαμ για τον Αρη και δουλευταρας και σου περισσεουν κιολας απο το μυριο!

Ο Αρης μπορει να γινει αρκετα δυνατος και αυτες οι κινησεις ειναι μονοδρομος..
mono maroussi
QUOTE (EXPLOITED ARIS @ Sep 10 2009, 15:12 ) *
Οργανωμενα εννοεις.Γιατι οι αλλοι θα ειναι πιο πολλοι! wink.gif

Αμα εκδωθουν παραπανω εισητηρια και δεν τα παρει ολα ο δημος τα σχολεια και ο συνδεσμοςwink.gif.Νομιζω οτι θα ναι μονο 500 σε ενα πεταλο του οακα για οργανωμενους και μη..
Παντως ο αρης με αυτα τα λεφτα οντως μπορει να κανει 2 καλες μεταγραφες η να παρει μονο τον μασει που θελετε
EXPLOITED ARIS
QUOTE (mono maroussi @ Sep 10 2009, 17:09 ) *
Αμα εκδωθουν παραπανω εισητηρια και δεν τα παρει ολα ο δημος τα σχολεια και ο συνδεσμος wink.gif .Νομιζω οτι θα ναι μονο 500 σε ενα πεταλο του οακα για οργανωμενους και μη..
Παντως ο αρης με αυτα τα λεφτα οντως μπορει να κανει 2 καλες μεταγραφες η να παρει μονο τον μασει που θελετε


Σε παραπεμπω στην υπογραφη σου!
Ειστε λιγοι...
giannisaris
Ντροπή τους ρε παιδια!!!!Ειμαι τόσο στεναχωρημένος που ακόμα και τον μάσεη να μας φέρουν δεν αλλάζει τίποτα!!!!
Δειξαμε πόσο μικροί είμαστε.....ας τα τσεπώσουν τα λεφτά..καλοφάγωτα..μην μπουν καν στο κόπο να φέρουν κάποιον...δεν πειράζει......το ίδιο μας κάνει πια...δεν ξανασχολούμε με μεταγραφές, νέα και post ....απλά θα παρακολουθώ την κίτρινη φανέλα μας!!!!
Αρης και δεν είμαι καλά.....καλή συνέχεια μαγκες!!!!!!!
themoss
Θεωρητικα δε μου πεφτει λογος με τα του Αρη αλλα ρε παιδια ποιος ειναι ο Παπανικολαου που δε σας ικανοποιει το 1.000.000? Τι θα προσεφερε φετος ο Παπανικολαου στον Αρη? Ποσο θα επαιζε και στην τελικη ποσα λεφτα πιστευει καποιος οτι θα μπορουσε να πιασει το παιδι? Ειπαμε ειναι καλος, εχει προσοντα αλλα δεν ειναι και ο Ρουμπιο. Καταλαβαινω τη στεναχωρια σας, οπως ειχα στεναχωρηθει και γω για το Βασιλειαδη αλλα αν μη τι αλλο ο μικρος πωλειται στην καλυτερη περιοδο. Λιγο ηρεμια γιατι εχει γινει στην ομαδα σας μια πολυ καλη προσπαθεια και ειναι κριμα να χαλιεσται γι'αυτο.
vastravoud
Κανονικά ο κόσμος του Άρη θα έπρεπε να πανηγυρίζει για τη μεταγραφή αυτή!
vamos33
QUOTE(vastravoud @ Sep 10 2009, 18:56 ) *
Κανονικά ο κόσμος του Άρη θα έπρεπε να πανηγυρίζει για τη μεταγραφή αυτή!

Σαμπάνιες έχουμε ανοίξει..

10 Πρωταθλήματα

8 Κύπελλα

3 Ευρωπαικά Κύπελλα

Καταλαβες τώρα?

Δεν είμαστε Πανελληνιος..

Ασχετα που μας καταντήσανε..
lakersdynasty
QUOTE(themoss @ Sep 10 2009, 18:40 ) *
Θεωρητικα δε μου πεφτει λογος με τα του Αρη αλλα ρε παιδια ποιος ειναι ο Παπανικολαου που δε σας ικανοποιει το 1.000.000? Τι θα προσεφερε φετος ο Παπανικολαου στον Αρη? Ποσο θα επαιζε και στην τελικη ποσα λεφτα πιστευει καποιος οτι θα μπορουσε να πιασει το παιδι? Ειπαμε ειναι καλος, εχει προσοντα αλλα δεν ειναι και ο Ρουμπιο. Καταλαβαινω τη στεναχωρια σας, οπως ειχα στεναχωρηθει και γω για το Βασιλειαδη αλλα αν μη τι αλλο ο μικρος πωλειται στην καλυτερη περιοδο. Λιγο ηρεμια γιατι εχει γινει στην ομαδα σας μια πολυ καλη προσπαθεια και ειναι κριμα να χαλιεσται γι'αυτο.


Το εχουν πει ξανα και ξανα οι συμφορουμιτες Αρειανοι. Ο Παπανικολαου οπω και ο Χρυσικοπουλος για αυτους ειναι κατι πολυ περισοτερο απο απλα 2 παικτες.

Δεν εχει να κανει με το ενα εκατομυριο εχει να κανει με την προοπτικη που θα ειχε ο Αρης αν ειχε χτιστει στο μελλον πανω σε σημερινα ταλεντα οπως αυτα.

Θα εδειχνε η διοικηση οτι εχει σχεδιο προοπτικη και οχι οτι απλα κοιταει καθε χρονο ξεχωριστα νατα βγαλει περα απλα για να μην κυριξει πτωχευση (ακραιο σχολιο και καθαρ για υποστιριξη της αποψης που εκφραζω)

Ας το παρουμε αλλιως. Ο Αλβερτης τα τελεταια 2 χρονια καθαρα πια και ειδικοτερα φετος για τον πολυ κοσμο καθοταν και επερνε τιτλους. Για εμας τους Παναθηναϊκους ηταν και ειναι εμπνευση το ιδιο και για τους συμπαικτες του. Αυτο πιστευουμε. Αυτο μας εχει δειξει τοσα χρονια.

Οι αλλοι μπορει να βλεπουν οτι θελουν αλλα εμεις ξεραμε και θα ξερουμε και φετος οτι εχουμε εναν αρχηγο μεσα στο παρκε και εναν αρχηγο στα αποδητηρια. Και αυτο μας κανει να βλεπουμε αλλιως την ομαδα μας.

Ειναι ενα παραδειγμα που δεν εχει πολλες ομοιοτητες με την υποθεση του Αρη αλλα δειχνει οτι μερικοι παικτες δεν μπορουν ουτε να τιμολογηθουν ουτε να αντιμετοπιστουν με την λογικη του "ακομη ενος παικτη" απο τον κοσμο.

Το προβλημα ομως αυτη την στιγμη δεν ειναι καθαρα τα προαναφερθεντα. Ειναι αυτα συν την πεποιθηση που εχει πια ο μεσος οπαδος του Αρη οτι η ομαδα του δεν εχει το στατους που εβγαζε προς τα εξω εως και μισο με ενα μηνα πριν και το οτι εχασε πια την οποια εμπιστοσυνη προς το προσωπο της διοικησης της ομαδας αφου απεκριψαν επιμελως μια υποθεση η οποια αφορουσε αμεσα τους οπαδους της ομαδας

Αυτοι ειναι αρκετοι λογοι για να μην πανυγιρισει ενας οπαδος του Αρη με αυτη την καθαρα επιχειρηματικα πολυ καλη κινηση.

Η αναμιξη οικονομικων μεγεθων και συναισθηματων δεν προκειται ποτε να εχει ευτυχη καταληξη.
Yusaku
Παιδιά... κυρίως απ άλλες ομάδες... δεν μπορείτε να καταλάβετε ότι το θέμα δεν είναι οικονομικό μόνο. Είναι συμβολικό κυρίως. Έχει να κάνει με τις ελπίδες του λαού του Άρη. Έχει να κάνει με την αξιοπρέπια που έχει ένα σωματείο που όλοι λέμε ότι είναι ιστορικό και που λέμε ότι έχει φέρει το μπάσκετ στην Ελλάδα. Δεν μπορεί από τη μία να λες ότι είσαι μεγάλος και από την άλλη να κάνεις τέτοια κίνηση. Δεν μπορείς να πουλάς σ έναν ανταγωνιστή σου τη μεγαλύτερη ελπίδα που έβγαλες εδω κ πόσα χρόνια. Δεν μπορεί να διαφημίζεις, να λες δεξία κ αριστερά ότι θα στηριχτείς στους μικρούς και από την άλλην να τους πουλάς πραγματικά στην ΠΡΩΤΗ ευκαιρία! Δεν μπορεί να πουλάς για συνέχεια τον παίχτη με τον οποίο δένεται η κερκίδα. Και δεν μπορείς να το κάνεις αυτό όταν ο παίκτης σου προέρχεται από το σωματείο.

Και δεν ξέρω για τους άλλους φίλους... αλλά για μένα το θέμα είναι κ ηθικό, ως προς τη στάση τους προς τον κόσμο του Άρη για το λόγο ότι μ αυτή την πράξη κορόιδεψαν τον κόσμο και μίκρυναν το σωματείο.

Ωραία...τώρα... πάμε για τον Λίνο του χρόνου. 20 θα είναι κ αυτός. Κρατήστε τα ποστ αυτά να δείτε τι επίκαιρα θα είναι.

Κ επίσης. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι ΔΕΝ θα πουληθει για 1μύριο... αλλά για λιγότερο. Πιστεύω ότι έχουν συμφωνήσει κοντά στο 800αρι κ απλώς περιμένουν να πέσεις ο ντόρος.

Ααα... να μην ξεχάσω... από τη συνέντευξη του Τζεβελέκη. Που είπε ότι είχε μαλώσει με τους Αγγελόπουλους επειδή δεν είχαν σεβαστεί το όνομα του Άρη όταν είχαν μιλήσει και ότι είχαν συμπεριφερθεί σαν να ήτανο Αρης μικρό σωματείο!! Φανταστείτε γέλιο που θ έριχναν αν το άκουγαν αυτό αφού κλείσανε τον Παπ.
xristos_metal
Ενταξει νομιζω υπαρχουν λιγο υπερβολικες αποψεις.Δε μας τον πηραν για 200 χιλιαρικα,για ενα εκατομυριο το πηραν.Το ρισκο να μη δεχτεις τετοια λεφτα ειναι πολυ μεγαλο.Μακαρι το παιδι να εξελιχθει,αλλα με τον Ματσον στον παγκο δε ξερω ποσο θα επαιζε.Μπορει και στον Ολυμπιακο να μη παιξει,αλλα τουλαχιστον εκει θα εχει για συμπαικτες τον Κλειζα και οχι τον Μπαρλο,τον Παπαλουκα και οχι τον Αργυροπουλο.Θα εχει την ευκαιρια να παρει εμπειριες απο φαιναλ 4,απο τελικους και θα αγωνιστει στο υψηλατατο επιπεδο.Και απο τη στιγμη που με αυτα τα λεφτα,οπως τουλαχιστον φαινεται,θα γινουν σοβαρες κινησεις που θα ανεβασουν την ομαδα δυο επιπεδα πιο πανω,δεν υπαρχει λογος για τοση στεναχωρια.Τωρα τον θυμηθηκαμε τον Παπανικολαου?Η ιστορια επαναλαμβανεται με τον Χρυσικοπουλο.Οταν θα τον ζητανε για ενα εκατομυρια τοτε θα τον θυμηθουμε και αυτον.
chris aris
Δεν πείθει ο Στίνσον
http://www.athlitikanea.gr/index.cfm?pid=2...amp;art_id=9933

Eχουμε και λεμε λοιπον...
Πουληθηκε,καλως ή κακως,ο Παπανικολαου...Θα φανει στην πορεια τι απ'τα δυο θα ειναι...Δεν συμφωνω με τν πωληση του παικτη αλλα εφοσον το αποφασισαν οι κυριοι της διοικησης τουσ στηριζουμε...Ίσως λεω,ισως,θα επρεπε να παρει μεγαλυτερο ποσο..
Παω τωρα ν δω την ομαδα σε καθε θεση..

1->Clark-Stinson-Αργυροπουλος
Ο keke δν νομιζω οτι ειναι 1 και αθτο το καταλαβαινεις απ'τα στατιστικα του και τις ενεργειες που περνει..καλος αλλα οχι οργανωτης..Δεν πείθει ο Στίνσον απο οτι μαθενουμε και πριν καλα,καλα τον δουμε μας χαιρεταει..Ο Αργυροπουλος καλος αλλα οχι για πανω απο 10 λεπτα και οχι για επιπεδο Euroleague...Ο οσφπ δεν χρειαζεται το Teodosic και πιστευω μετα την πωληση του Παπ. θα μας κανει την χαρη να μασ τον δανησει...Καλη περιπτωση,και ο οσφπ εχει πολλα playmaker(Παπαλουκα,Σλουκα,Beverly,Milosevic)...
2->Χατζηβρεττας-?Καλαμποκης ή Τσαλδαρης?
Καλος ο Κ.Νικος(Σεβασμος γτ ειμαι και μικρος(17)),με εμπειρια,λυση στο σκοραρισμα και terminator στην αμυνα..Μεταξυ των 2 δν ξερω ποιον να προτιμησω?Καλαμποκη ή Τσαλδαρη..Δίλημμα,αν και ο Τσαλδαρης ηθελε να φυγει... mellow.gif

3->Richardson
Το μονο καθαρο SF που εχουμε..Σουτ,διείσδυση,αθλητικοτατος και θεληση στην αμυνα..

3-4->Κακιουζης-Μπαρλος
Ο μεν Κακιουζης καλος σουτερ αλλα δυσκολα να παιξει μ πλατη στο καλαθη λογο δυναμης,ο δε Μπαρλος απο την αλλη,καλο σουτ και αυτος,εχει δυναμη αλλα δν εχει κινησεις ψηλου..Οψόμεθα..

4->Ντικουδης
Δυνατος παικτης,με καλες κινησεις pivot,εχει και σουτακι(οχι πολυ καλο αλλα εχει)και μπορει να παιξει με πλατη

5->Betts,Σκορδιλης
Παικτη σαν τον Betts, οσο θυμαμαι ν βλεπω τον ΑΡΗ(επι Smush Parker)δεν θυμαμαι..Και τι εννοω..Να παρει την μπαλα στα 3 μετρα και ν το κανει ευκολα καλαθη..Πραγματικος ΠΥΡΓΟΣ,αν και δν μπορει στην αμυνα και ιδιαιτερα στην αντιμετωπιση του P&R ειναι αργος στα ποδια..Ο Σκορδιλης οσες φορες και να επαιξε περυσι τα πηγε περιφημα..Και στη αντιμετωπιση δυνατοτερων και πιο εμπειρων αντιπαλων(Batiste,Σοφοκλη)Μακαρι να παρει ευκαιριες...Αν οπως ακουγεται εχει κλεισει ο Λαζαρος Παπαδοπυλος,εχουμε διμιουργησει μια πολυ ισχυρη front line,που μπορει να κοντραρει οσφπ και παο(αποψη μου)...

Απο'κει και περα δεν ξερω κατα ποσο διαθετιμενος ειναι ο προπονητης μας να χρησιμοποιησει τον Λινο Χρυσικοπουλο,ο οποιος(γραψτε το),ειναι πιο μεγαλο ταλεντο απ'τον Παπ(και θα το δειτε αμεσσα)...Πρεπει να δυναμωσει πολυ για να μπορεσει να παιξει σε τοσο υψηλο επιπεδο...Μπασκετικα θεωρειται απ'τα μεγαλυτερα ταλεντα του κοσμου(Αν μπορειτε να το καταλαβετε για τι επιπεδο μιλαμε)..

Και μν στεναχωριεστε γιατι εχουμε περασει πολυ χειροτερα...
Στο τελος του χρονου η κατοχη διαρκειας,πρωτα,και υστερα ολοι οι αλλοι Αρειανοι θα μπορεσουμε να κανουμε την κριτικη μας..

Ευχαριστω.. bball.gif
athinaios
παιδια καλο θα ηταν να πει καποιος στη διοικηση κ στον προπονητη οτι με βαση τα λεγομενα τους σε 20 μερες παιζεται η μιση χρονια(εισοδο στην ευρωλιγκα)και ακομα ψαχνουν να βρουν βασικο ασσο(αντ/ση στινσον με βαση τα ρεπορταζ κ σκεφτεται τσαλδαρη κ εναν ψηλο).δηλαδη πρωτα θα δωσει τα φιλικα κ την αλλη εβδομαδα θα παρει παικτες.λιγο αναποδα βγαινει μου φαινεται ο προγραμματισμος
xristos_metal
Εγω προτεινω Ααρον Μαιλς.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.