Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Μετεγγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
EIMAI ARIANOS
δηλαδή ρε παιδιά επειδή έχουμε τον lino πουλάμε τον παπ

άπα πa πa παπ

και οι δυο έπρεπε

είμαι AΡΗΣ ή παπανικολαου τι δίλημμα είναι αυτό ??

να σου πω τι Aρης είμαι ... είμαι άρης που δε θέλω να έχει στόχο την τρίτη θέση και όταν στο μέλλον υπάρχει τρόπος να ξεφύγουμε χαλιέμαι που δε γίνεται ayto ....


τέλος πάντων δεν έχω σκοπό να τσακωθώ ....

γενικά είναι το πρώτο φαρμάκι τις διοίκησης τζεβελέκη που ήταν εξαιρετικά συμπαθής και φαινόταν να ήξερε τι έκανε έως τώρα ...

όπως ειπώθηκε πρέπει να δώσει άμεσα απαντήσεις και να περιγράψει αυτή την μαύρη τρυπα που μας εμφάνισαν μέσα στο καλοκαίρι και ενώ η προηγουμενη χρονια είχε κλείσει χωρίς χρέη

παπαδόπουλος ??

Πάντως δε μπορεί ο παπαδόπουλος να κοντράρει τους ψηλούς του Παο και του ολυμπιακού μη λέμε και ότι θέλουμε το έχει παρατήσει ο "μεσσιε" το ζήτημα
θα το πω ...

χίλιες φορες σκορδίλης ..... στην τελική κατάταξη μας δε θα έχει καμια διαφορα διαφωνεί κανεις ??

...θα σώσουμε και λεφτά να τα δώσουμε στο lino ( και καλά λέμε τώρα )


για το stinson τι να πω πολύ είχανε πει τις αμφιβολίες τους μακάρι να φύγει

kobe81
ειπα και στο αλλο ποστ...παπαδοπουλος-καλαμποκης-κακιουζης-χατζηβρεττας-ντικουδης-μπετς..ειπαμε να χουμε εμπειρια και το παρακαναμε...παμε να προτεινουμε και στον αλβερτη μηπως γουσταρει να απιξει ενα χρονο...θα τους δωσουμε και τον λινο γτ εμεις ταλεντα δενθελουμε..ειμαστε λαρτζ και τα δινουμε στους φτωχους εκει κατω που ομως επειδη ειμαστε ΑΡΗΣ παντα εχουμε στοχο να τους περασουμε..και τωρα ερχομαι μαν ρωτησω?ποιος κοροιδευει ποιον γαμωτο μου?

η ξενερα ειναι τεραστια,το ηθικο πιο κατω δεν παει...μεχρι να ανακοινωθει εχω μια ελπιδα..αλλα καθε πρωι ξυπναω με την αγωνια οτι θα το δω ανακοινωμενο και ξενερωνω....
22ιος
Να είμαι ειλικρινής και εγώ έχω μια ελπίδα μήπως και δεν φύγει τελικά ο Παπ αλλά είναι η ίδια ελπίδα που είχα κάποτε και για το Στακ, το Μασει και άλλους.

Εχω την εντύπωση πως πλέον αυτό που ζητάει κάθε αρειανός είναι ειλικρίνεια από τη διοικηση και τίποτα άλλο. Μακάρι να βρεθεί κάποιος για να εξηγήσει τι ακριβώς γίνεται.

Αυτό που θέλω να θίξω είναι γιατί δεν επιστρέφει η original Γεννεσις στον ΑΡΗ?? O Τζεβελέκης είπε πως είχε απέραντη μοναξιά τα τελευταία χρόνια...Αυτοί οι άνθρωποι που έχουν δώσει πολλά στην ομάδα γιατί δεν επιστρέφουν???

Εγώ είμαι από Αθήνα και δεν γνωρίζω τυχόν "κουτσομπολια". Κάποιος όμως μου έχει πει πως το συγκεκριμένο team έχει πρόβλημα με την παρουσία του Γιάννη Δαμιανίδη. Εγώ δε γνωρίζω και δε θέλω να δημιουργήσω θέμα από το πουθενά, αν δεν υπάρχει βέβαια. Θα ήθελα όμως αν κάποιος ξέρει να μας πει τι γνωρίζει.



Ευχαριστώ
kobe81
παντως κανονικα καθε νοημων αριανος πρεπει αν χει προβλημα με τον δαμιανιδη αυτη τη στιγμη...

του μασσευ τηνφυγη την ειχαμε καταλαβει ολοι..και ηταν λογικο..η υποθεση μου θυμιζει πολυ περισσοτερο του στακ που μας λεγανε οτι εχουμε ελπιδες να τονκρατησουμε κι εκεινος ειχε ηδη κλεισει στον οσφπ..με τη διαφορα οτι τωρα ξεπουλαμε κιολας...

υγ.αυτον τον αργυροπουλο δεν τον θελει εστω και τσαμπα κανενας?αφου αρχισαμε να δινουμε...
22ιος
Για να γίνω πιο συγκεκριμένος: αυτό που μου έχουν πει είναι ότι το μέλος της Γέννεσις που έχει την Adidas (sorry δε θυμάμαι το ονομα του) έχει πει πως με Δαμιανίδη στον Αρη εγώ δεν ξανασχολούμαι.

Αυτό...αν ξέρει κάποιος κάτι ας μας πει....

Βέβαια μπορεί και να μην ισχύει
Anaz
QUOTE
παντως κανονικα καθε νοημων αριανος πρεπει αν χει προβλημα με τον δαμιανιδη αυτη τη στιγμη...
Δεν ξερω τι λετε οι Αρεανοι, αλλα εγω ξερω οτι ο Δαμιανιδης εκανε το deal της δεκαετιας (στην Ελλαδα) με τον Παπ!!

Το'χω ξαναπει οτι προσωπικα απο το λιγο που τον εχω παρακολουθησει, τον θεωρω μεγαλη γατα στα οικονομικα και τις διαπραγματευσεις.

QUOTE
Ίσως λεω,ισως,θα επρεπε να παρει μεγαλυτερο ποσο..
Ρε παιδια, πλακα κανετε??? ohmy.gif
Κοτζαμ Βελιτσκοβιτς που ψηφιστηκε κορυφαιο ταλεντο της Ευρωλιγκα φετος, πηγε στη Ρεαλ με περιπου 900χ αν θυμαμαι καλα..

Μιλαμε για τρομερο οικονομικα deal απο πλευρας Δαμιανιδη!Καταλαβε οτι ηταν χρυση ευκαιρια να τον πουλησει φετος που η εμπορικη του αξια πλησιαζε παρα πολυ το peak, ενω αγωνιστικα η περιπτωση του αυτη τη στιγμη ενεχει μεγαλη αβεβαιοτητα. Κι εκμετταλευτηκε τον ντορο επικοινωνιακα και πουλησε εναν 19χρονο που βραχυπροθεσμα δεν ηταν σε θεση να προσφερει στον Αρη πολλα, σε τιμη ισαξια των κορυφαιων νεων Ευρωπαιων. 41.gif

ΥΓ:Και που να φερει και τον Μασευ..
AZ1980
QUOTE(Anaz @ Sep 11 2009, 03:13 ) *
Δεν ξερω τι λετε οι Αρεανοι, αλλα εγω ξερω οτι ο Δαμιανιδης εκανε το deal της δεκαετιας (στην Ελλαδα) με τον Παπ!!

Το'χω ξαναπει οτι προσωπικα απο το λιγο που τον εχω παρακολουθησει, τον θεωρω μεγαλη γατα στα οικονομικα και τις διαπραγματευσεις.

Ρε παιδια, πλακα κανετε??? ohmy.gif
Κοτζαμ Βελιτσκοβιτς που ψηφιστηκε κορυφαιο ταλεντο της Ευρωλιγκα φετος, πηγε στη Ρεαλ με περιπου 900χ αν θυμαμαι καλα..

Μιλαμε για τρομερο οικονομικα deal απο πλευρας Δαμιανιδη!Καταλαβε οτι ηταν χρυση ευκαιρια να τον πουλησει φετος που η εμπορικη του αξια πλησιαζε παρα πολυ το peak, ενω αγωνιστικα η περιπτωση του αυτη τη στιγμη ενεχει μεγαλη αβεβαιοτητα. Κι εκμετταλευτηκε τον ντορο επικοινωνιακα και πουλησε εναν 19χρονο που βραχυπροθεσμα δεν ηταν σε θεση να προσφερει στον Αρη πολλα, σε τιμη ισαξια των κορυφαιων νεων Ευρωπαιων. 41.gif

ΥΓ:Και που να φερει και τον Μασευ..



+1

Πραγματικά πολύ καλή κίνηση του Άρη. Γάτες οι Αυτοκράτορες.

Για τον Ολυμπιακό, απλά επιβεβαιώνεται το μόνιμο τα τελευταία χρόνια μοτίβο των κινήσεων εν θερμώ.


bball.gif
Point Guard
Η πώληση του Παπανικολάου είναι η μεγαλύτερη απογοήτευση των τελευταίων χρόνων.Καμμιά μεταγραφή,ουτε ο Παπαδόπουλος ,ούτε ο Μάσει δεν χρυσώνουν το χαπι της απώλειας του νεαρού ταλαντούχου παίκτη.Μαζί με τον Παπανικολάου η διοίκηση πουλάει και το οραμα του μπασκετικού αρειανού γιά κάτι πολύ καλύτερο.Δυστυχως αυτή η ενέργεια θα έχει επιπτώσεις και στα διαρκείας καθώς πολλοί φίλαθλοι δηλώνουν απογοητευμένοι απο την τροπή της υπόθεσης.Δεν ξεχνάμε βέβαια και τις δηλώσεις παραγόντων οτι δεν μπορούμε να φτάσουμε στο οικονομικό επίπεδο των ΠΑΟ και ΟΣΦΠ οπότε θα επενδύσουμε σε μικρούς για να πρωταγωνιστήσουμε,μάλλον ξεχασαν τα λεγόμενα τους ή μας έχουν περάσει για χαζούς και μας κοροιδεύουν.Ας μη ξεχνάμε και τις υποθέσεις Σόφο,Γουίλκινσον,Μάσσει,Ουάσινγκτον, όλοι αυτοί πουλήθηκαν ή αφέθηκαν ελεύθεροι (Σόφο),ποιό ήταν το αποτέλεσμα;Πέρσι έφυγε ο Μάσει και έιχαμε το 7ο μπάτζετ στην Α1 παρά τα λεφτά που μπήκαν στα ταμεία της ΚΑΕ.Ας μας έλεγαν την αλήθεια και μόνο κέρδος θα είχαν,δυστυχώς δεν υπάρχει ειλικρίνεια και κάθε χρόνο βλέπουμε τα ίδια και τα ίδια,θα αλαχτεί και ο Στίνσον ,δεν ξέρανε ποιο είναι το επίπεδο του παίκτη όταν τον πήρανε,τώρα το καταλάβανε;Ράβε ξήλωνε με τους ξένους,ας δω μιά χρονιά να πετύχουμε στην επιλογη ξένων παικτών.Τα 950.000 που θα πάρουν απο την περήφανη πώληση τι θα αλλάξουν;Θα μας κάνουν υπερομάδα;Με αυτα ούτε τον Μάσει δεν παίρνεις,μπορείς να πάρεις 2 καλούς παικτες για έναν μὀνο χρόνο.Αντε και με το καλό η πώληση του Χρυσικόπουλου. sad.gif
kobe81
QUOTE(Anaz @ Sep 11 2009, 05:13 ) *
Δεν ξερω τι λετε οι Αρεανοι, αλλα εγω ξερω οτι ο Δαμιανιδης εκανε το deal της δεκαετιας (στην Ελλαδα) με τον Παπ!!

Το'χω ξαναπει οτι προσωπικα απο το λιγο που τον εχω παρακολουθησει, τον θεωρω μεγαλη γατα στα οικονομικα και τις διαπραγματευσεις.

Ρε παιδια, πλακα κανετε??? ohmy.gif
Κοτζαμ Βελιτσκοβιτς που ψηφιστηκε κορυφαιο ταλεντο της Ευρωλιγκα φετος, πηγε στη Ρεαλ με περιπου 900χ αν θυμαμαι καλα..

Μιλαμε για τρομερο οικονομικα deal απο πλευρας Δαμιανιδη!Καταλαβε οτι ηταν χρυση ευκαιρια να τον πουλησει φετος που η εμπορικη του αξια πλησιαζε παρα πολυ το peak, ενω αγωνιστικα η περιπτωση του αυτη τη στιγμη ενεχει μεγαλη αβεβαιοτητα. Κι εκμετταλευτηκε τον ντορο επικοινωνιακα και πουλησε εναν 19χρονο που βραχυπροθεσμα δεν ηταν σε θεση να προσφερει στον Αρη πολλα, σε τιμη ισαξια των κορυφαιων νεων Ευρωπαιων. 41.gif

ΥΓ:Και που να φερει και τον Μασευ..

ενταξει ρε παιδια..εσεις που στε αυτοι που τον πηρατε και δεν σας εκαιγε το βλεπετε ως οικονομικη συμφωνια...αφηστε μας εμας που μαστε οπαδοι το αρη να μην μας νοιαζει ποσα εβαλε η ομαδα στην τσεπη επειδη δεν ειμαστε λογιστε και αν θεωρουμε οτι χασαμε μερος της αξιοπρεπειας μας και ενα μεγαλο κεφαλαιο για το μελλον....
hagi
QUOTE(themoss @ Sep 10 2009, 18:40 ) *
Θεωρητικα δε μου πεφτει λογος με τα του Αρη αλλα ρε παιδια ποιος ειναι ο Παπανικολαου που δε σας ικανοποιει το 1.000.000? Τι θα προσεφερε φετος ο Παπανικολαου στον Αρη? Ποσο θα επαιζε και στην τελικη ποσα λεφτα πιστευει καποιος οτι θα μπορουσε να πιασει το παιδι? Ειπαμε ειναι καλος, εχει προσοντα αλλα δεν ειναι και ο Ρουμπιο. Καταλαβαινω τη στεναχωρια σας, οπως ειχα στεναχωρηθει και γω για το Βασιλειαδη αλλα αν μη τι αλλο ο μικρος πωλειται στην καλυτερη περιοδο. Λιγο ηρεμια γιατι εχει γινει στην ομαδα σας μια πολυ καλη προσπαθεια και ειναι κριμα να χαλιεσται γι'αυτο.

Εντάξει δεν είναι ακριβώς έτσι,γιατί υπάρχει και το συναισθηματικό κομμάτι αλλά γενικά συμφωνώ ότι σαν deal είναι πολύ καλό.Ειδικά αυτό που λες στο τέλος είναι απόλυτα σωστό.

QUOTE(athinaios @ Sep 10 2009, 20:34 ) *
παιδια καλο θα ηταν να πει καποιος στη διοικηση κ στον προπονητη οτι με βαση τα λεγομενα τους σε 20 μερες παιζεται η μιση χρονια(εισοδο στην ευρωλιγκα)και ακομα ψαχνουν να βρουν βασικο ασσο(αντ/ση στινσον με βαση τα ρεπορταζ κ σκεφτεται τσαλδαρη κ εναν ψηλο).δηλαδη πρωτα θα δωσει τα φιλικα κ την αλλη εβδομαδα θα παρει παικτες.λιγο αναποδα βγαινει μου φαινεται ο προγραμματισμος

Όντως αυτό με ανησυχεί και μένα..Αλλαγεί τώρα του Στίνσον είναι λίγο επικίνδυνη αλλά από την άλλη καλύτερα τώρα παρά αργότερα.Ϊσως πρέπει να στραφούν σε κάποιον γνωστό παίχτη πχ Μαιλς ή κάποιον άλλον που να γνωρίζει την Ελληνική πραγματικότητα και να έχει εμπείρία από Ευρώπη.

QUOTE(EIMAI ARIANOS @ Sep 10 2009, 23:22 ) *
είμαι AΡΗΣ ή παπανικολαου τι δίλημμα είναι αυτό ??

να σου πω τι Aρης είμαι ... είμαι άρης που δε θέλω να έχει στόχο την τρίτη θέση και όταν στο μέλλον υπάρχει τρόπος να ξεφύγουμε χαλιέμαι που δε γίνεται ayto ....

Επειδή εγώ το έγραψα αυτό θα σου πω το εξής..Δεν είναι δίλημμα είναι η πραγματικότητα.Οι παίχτες έρχονται και φεύγουν.Και γω έχω στεναχωρηθεί αλλά δεν θα τα βάψω μαύρα θα κοιτάξω μπροστά και δεν θα λέω ακραία πράγματα.Εδώ έφυγε ο Γκάλης κάποτε όπως είπε και άλλος φίλος..
Και για να μην εχεις στόχο την τρίτη θέση φίλε μου θα πρέπει να έχεις ανταγωνιοστική ομάδα.Ο Παπανικολάου δεν έπαιξε πέρσι,τί θα άλλαζε φέτος νομίζεις;;Θα μας έπαιρνε στις πλάτες του;;Το φετικό υλικό είναι δυνατό να σε πάει παραπάνω από την τρίτη θέση .Έχει τα φόντα τουλάχιστον.Αν μιλάμε ότι θέλουμε να πάμε παραπάνω σε 4-5 χρόνια τότε να το δεχτώ αυτό που λες.Αν θέλουμε όμως άμεσα να πάμε καλά τώρα είναι η ευκαιρία..Σε δύο χρόνια πολλά θα έχουν αλλάξει στο ρόστερ όταν αυτοί που έχουμε τώρα δεν θα μπορούν να προσφέρουν πολλά.Οπότε κοιτάτε όλοι το σήμερα και αφήστε το αύριο,γιατί δεν ξέρουμε τί μας περιμένει..

QUOTE(kobe81 @ Sep 11 2009, 02:14 ) *
υγ.αυτον τον αργυροπουλο δεν τον θελει εστω και τσαμπα κανενας?αφου αρχισαμε να δινουμε...

icon_drunk.gif icon_drunk.gif smiley.gif smiley.gif
Timemaster
QUOTE(Anaz @ Sep 11 2009, 05:13 ) *
Δεν ξερω τι λετε οι Αρεανοι, αλλα εγω ξερω οτι ο Δαμιανιδης εκανε το deal της δεκαετιας (στην Ελλαδα) με τον Παπ!!

Το'χω ξαναπει οτι προσωπικα απο το λιγο που τον εχω παρακολουθησει, τον θεωρω μεγαλη γατα στα οικονομικα και τις διαπραγματευσεις.

Ρε παιδια, πλακα κανετε??? ohmy.gif
Κοτζαμ Βελιτσκοβιτς που ψηφιστηκε κορυφαιο ταλεντο της Ευρωλιγκα φετος, πηγε στη Ρεαλ με περιπου 900χ αν θυμαμαι καλα..

Μιλαμε για τρομερο οικονομικα deal απο πλευρας Δαμιανιδη!Καταλαβε οτι ηταν χρυση ευκαιρια να τον πουλησει φετος που η εμπορικη του αξια πλησιαζε παρα πολυ το peak, ενω αγωνιστικα η περιπτωση του αυτη τη στιγμη ενεχει μεγαλη αβεβαιοτητα. Κι εκμετταλευτηκε τον ντορο επικοινωνιακα και πουλησε εναν 19χρονο που βραχυπροθεσμα δεν ηταν σε θεση να προσφερει στον Αρη πολλα, σε τιμη ισαξια των κορυφαιων νεων Ευρωπαιων. 41.gif

ΥΓ:Και που να φερει και τον Μασευ..



QUOTE(AZ1980 @ Sep 11 2009, 06:05 ) *
+1

Πραγματικά πολύ καλή κίνηση του Άρη. Γάτες οι Αυτοκράτορες.

Για τον Ολυμπιακό, απλά επιβεβαιώνεται το μόνιμο τα τελευταία χρόνια μοτίβο των κινήσεων εν θερμώ.


bball.gif


Από την αρχή της περιόδου με τον αποκλεισμό από την Ευρωλίγκα πίστεψα πως φέτος θα ήταν η καλύτερη ευκαιρία για την ομάδα να προχωρήσει.
Θα ήταν η ευκαιρία με ένα μικρό χρηματικό ποσό (κοντά στα 1,5 εκατομμύρια) να κάνει έναν Ελληνικό κορμό που θα αποτελούνταν από ελπιδοφόρα παιδιά όπως ο Παπανικολάου,ο Χρυσικόπουλος, ο Σκορδίλης, ο Μούρτος
και με την προσθήκη 2-3 ξένων παιχτών με ταλέντο ,όπως ήταν ο Μάσευ όταν ήρθε στον Άρη σαν πρώτος ριμπάουντερ της Α1 αλλά όχι κάτι το τόσο μεγάλο, συν κάποιους Έλληνες όπως ο Τσαλδάρης,ο Μπάρλος, ο Ηλιάδης
να βουτήξει στα βαθιά
και να ψήσει ομάδα για τα επόμενα χρόνια...

Το μυαλό μου στριφογυρνάει ακόμα στον Ηρακλή όπου άμα δεν είχε τότε οικονομικά προβλήματα και δεν φεύγαν οι παίχτες (κανένας δε πουλήθηκε) τότε μπορεί να φανταστεί κάποιος την ομάδα του με Σχοτσιανήτη,Διαμαντίδη,Χατζηβρέτα και Παπαδόπουλο για κορμό;
Όμως ο Ηρακλης διαλύθηκε

Ο Άρης έχει την οικονομική βάση για τα επόμενα 4 χρόνια να το κάνει χωρίς να διαλυθεί μιας και οικονομικά το σωματείο στέκει και είναι τακτοποιημένο.
Μετά από 4 χρόνια όπου τα συμβόλαια αυτών των νέων παιχτών θα κοντεύουν να λήξουν ο Άρης κάνει τον απολογισμό του. Στην μια περίπτωση οι παίχτες αυτοί έχουν φτιάξει όνομα οποτε προσπαθείς να τους κρατήσεις ή τους πουλάς ακριβά αλλά πραγματικά τα οικονομάς έχοντας κερδίσει πολλά τα 4 αυτά χρόνια...
ή από την άλλη οι παίχτες δε κάνουν όνομα και επιζείς για άλλα 4 χρόνια παλεύοντας για την τρίτη θέση μιας και ποιο κάτω δύσκολα πέφτεις.

Αυτό που μας στέρησε η πώληση του Παπανικολάου είναι αυτό το όνειρο και η ελπίδα πως μπορείς να ξαναγήνεις μεγάλος.
Πως κάνεις βήματα να ώστε να μην είσαι κομπάρσος του πρωταθλήματος αλλά προχωράς μπροστά και έχεις φιλοδοξίες.
Πουλήσαμε όχι έναν παίχτη αλλά μια φιλοσοφία και ένα όνειρο και αυτό πονάει.

Παρόλα ταύτα η μεταγραφή είναι απίστευτα καλή για να εδρεωθούμε στην τρίτη θέση...
Τα λεφτά που λέγονται (πάνω από 800.00) είναι πολύ καλά για την αξία του παίχτη και το πρότζεκτ που είναι...

Παρόλα ταύτα με την διοίκηση και τις επιλογές της έχω διαφωνήσει φέτος το καλοκαίρι και σε άλλα θέματα παραπλήσια
που τα αναφέρω περιληπτικά
α. Με την μεταγραφή του Κακιούζη και κυρίως του Ντικούδη (Για τον Χατζηβρέτα ήμουν και είμαι σύμφωνος εν μέρη)
β. Με την απόκρυψη των χρημάτων που ξόδεψε η ομάδα σε μεταγραφές
γ. Με την συνεχή αναφορά στην ομάδα της ανα-γένησης που όμως έκανε τον κόσμο να επαναπαυτεί και ακόμα δεν είδαμε κάτι από αυτήν
δ. Από τον κακό προγραμματισμό στις μεταγραφές όπου μερικές μέρες πριν ξεκινήσουν οι ποιο καθοριστικοί αγώνες για την επόμενη σεζόν δεν έχει τελειώσει οι μεταγραφές (φεύγει ο Παπανικολάου- αλλαγή Νιουπλ με Κακιούζη- σκέψη αλλαγής Στινσόν)
ε. Στην μη ξεκάθαρους αριθμούς των εισιτηρίων διαρκείας που έχουν πουληθεί
στ. Στην παραπληροφόρηση με την Πώληση του Παπανικολάου
ζ. Την μη συμφωνία με χορηγό-τηλεοπτικό κανάλι

όλα αυτά και μερικά ακόμα δείχνουν μία έλλειψη καλής διαχείρισης και την κακή επικοινωνιακή πολιτική της ομάδος
που σε κάνει να είσαι καχύποπτος και αρνητικός με την διοίκηση.

Τέλος η πώληση του Παπανικολάου δεν έχει να κάνει με τις πωλήσεις άλλων παιχτών που ακούστηκαν
Ο Στακ δε πωλήθηκε όπως θημάμαι αλλά είχε λήξει το συμβάλαιο του και ενώ ο Άρης του πρόσφερε ένα μεγάλο ποσό για να το ανανεώση νομίζω 900.000 ήταν η τελική προσφορά προτήμησε να πάει με 1.000.000 στον Ολυμπιακό.
Καλός παίχτης εργαλείο αλλά όχι με τέτοια αξία οπότε καλά τον αφήσαν και έφηγε.
Ο Πάντους είχε οικογενιακά ρποβλήματα στην Ελλάδα και συγκεκριμένα με το μωρό που είχε με τραγική κατάλληξη και θέλησε ο ίδιος να επιστρέψει στην πατρίδα του με την γυναίκα του.
Ο Γουίλκινσον με την σειρά του δε πωλήθηκε. Το συμβόλαιο του είχε buy out 400.000ε οπότε συμφώνησε με άλλη ομάδα η οποία πλήρωσε το ποσό και ο Άρης δε μπορούσε να κάνει τίποτα.
Ο Μάσευ ήταν μια καλή μεταγραφή για τον Άρη και καλή πώληση...τον πήρε τζάμπα τον είχε με μικρό συμβάλαιο
και του πούλησε ακριβά στο τελευταίο χρόνο συμβολαίου του. Κακά τα ψέματα ο παίχτης είναι τρομερά καλός αλλά η αξία του δεν είναι 1.200.000 δολλάρια που παίρνει από τη Ρεαλ φέτος και σίγουρα ο Άρης δε θα μπορούσε να μπει στον πλειστηριασμό ώστε να του τα δώσει. Μπορεί να ήταν από τους παίχτες που θα ήθελα να μην έφευγαν αλλά δε γινόταν διαφορετικά και δεν είχε να κάνει με οικονομικά προβλήματα.
Όπως είπα παραπάνω η πώληση Παπανικολάου δεν έπρεπε να γίνει για άλλα θέματα και όχι για το αν τα λεφτά είναι καλά ή όχι μιας και το παιδί έχει για άλλα 4 χρόνια συμβόλαιο.


Αυτά τα πολλά...για την ώρα.
rolleyes.gif



JKONDIS
Η αποξη μου ειναι οτι ο Αρης εκανε ενα πολυ καλο deal πηρε πολυ καλα Λεφτα
Μονο μην κανει το Λαθως και παρει τον Παπαδοπουλο για Center
Warrior
QUOTE(Anaz @ Sep 11 2009, 06:13 ) *
το'χω ξαναπει οτι προσωπικα απο το λιγο που τον εχω παρακολουθησει, τον θεωρω μεγαλη γατα στα οικονομικα και τις διαπραγματευσεις.


Και αυτος και ο Τζεβελεκης ειναι τοσο μεγαλες γατες στα οικονομικα που καταφεραν Σεπτεμβρη μηνα
να εχουν κανει τοσο λαθος προγραμματισμο,ωστε να αναγκαζονται να βγαλουν στο "σφυρι" τον Παπ
για να βγει η χρονια!!Και αυτο δεν το βγαζω απο το μυαλο μου,οι ιδιοι τα λενε.Αυτο μας ειπε ο
Τζεβελεκης και δεν εχει βγει κανεις τοσες μερες να τον διαψευσει...

Την ωρα που και περυσι η ομαδα ειχε ελλειμα και αναγκαστηκε να πουλησει Μασει και να κανει περικοπες
στο μπατζετ.

QUOTE(Anaz @ Sep 11 2009, 06:13 ) *
Μιλαμε για τρομερο οικονομικα deal απο πλευρας Δαμιανιδη!Καταλαβε οτι ηταν χρυση ευκαιρια να τον πουλησει φετος που η εμπορικη του αξια πλησιαζε παρα πολυ το peak, ενω αγωνιστικα η περιπτωση του αυτη τη στιγμη ενεχει μεγαλη αβεβαιοτητα. Κι εκμετταλευτηκε τον ντορο επικοινωνιακα και πουλησε εναν 19χρονο που βραχυπροθεσμα δεν ηταν σε θεση να προσφερει στον Αρη πολλα, σε τιμη ισαξια των κορυφαιων νεων Ευρωπαιων. 41.gif

ΥΓ:Και που να φερει και τον Μασευ..


Βραχυπροθεσμα μπορει...μακροπροθεσμα ομως?

Εγω δεν μπορω να καταλαβω πως εχει πιασει το peak της εμπορικης του αξια ο μικρος,χωρις να εχει
παιξει ακομα επαγγελματικο μπασκετ.Η βελτιωση του μεσα σε ενα χρονο ηταν ραγδαια.Αν φετος εκανε
καλη χρονια με τον Αρη,του χρονου δεν θα επιανε τουλαχιστον τα ιδια λεφτα?Γιατι τετοια βιασυνη να
τον πουλησουμε?

Και στην χειροτερη των περιπτωσεων,οπου δεν θα ειχε την προσδωκομενη εξελιξη,ο Αρης τι ειχε να
χασει?Το συμβολαιο του ηταν πολυ μικρο και δεν θα επιβαρυνε την ομαδα.

Τωρα αντε με τα λεφτα αυτα να παρεις δυο παιχτες για φετος(που δεν το πιστευω).Του χρονου με τι
θα τους πληρωσεις?


QUOTE(hagi @ Sep 11 2009, 11:45 ) *
Το φετικό υλικό είναι δυνατό να σε πάει παραπάνω από την τρίτη θέση .Έχει τα φόντα τουλάχιστον.Αν μιλάμε ότι θέλουμε να πάμε παραπάνω σε 4-5 χρόνια τότε να το δεχτώ αυτό που λες.Αν θέλουμε όμως άμεσα να πάμε καλά τώρα είναι η ευκαιρία..Σε δύο χρόνια πολλά θα έχουν αλλάξει στο ρόστερ όταν αυτοί που έχουμε τώρα δεν θα μπορούν να προσφέρουν πολλά.Οπότε κοιτάτε όλοι το σήμερα και αφήστε το αύριο,γιατί δεν ξέρουμε τί μας περιμένει..


Το υλικο αυτην την στιγμη εχει χτυπητες αδυναμιες.Χρειαζεται 2-3 καλες μεταγραφες για να πεις οτι
θα μπορουσε να παει για το κατι παραπανω.Και παλι ως μεγαλο αουτσαιντερ...Θελει ενα 4-5αρι ενα 2-3
και εναν ασσο.Δεν νομιζω οτι υπαρχουν τα λεφτα να γινουν τετοιες κινησεις απο την στιγμη που,οπως
ομολογησανε,πουλησανε τον Παπ για να βγει η χρονια.

Αντε και τις κανουν...Του χρονου πως θα καλυψουν τα συμβολαια τους?Επειδη τα χρηματα δεν μας
περισσευουν και εχουμε περασει πολλα,πιο σημαντικο ειναι να κοιταμε το αυριο κατα την γνωμη μου.
sarounas
Καλώς γύρισες πίσω Warrior! icon_wave.gif

συμφωνώ και εγώ πάνω κάτω
κατά την άποψή μου η πώληση του Παπανικολάου ήταν ο ορισμός της αρπαχτής….. χοντρή κονόμα για τον Δαμιανίδη και τους φίλους του.
ζημιωμένος και ο σύλλογος (που το μόνο που πήρε ήταν 1εκατ ευρώ για να βγει μια χρονιά και τα υπόλοιπα χαρτζιλίκι στις τσέπες των διαχειριστών) αλλά
και ο παίχτης που δύσκολα πλέον θα εξελιχθεί στην ομάδα που πήγε μιας και δεν νομίζω ότι θα έχει χρόνο συμμετοχής εκτός και αν δοθεί κάπου δανεικός.
μου θυμίζει την περίπτωση Βεργίνη που πήγε στον Παναθηναικό και χάθηκε

μικραίνει πολύ το μέγεθος της ομάδας με τέτοιες κινήσεις. Η πώληση του μικρού πάει πακέτο με την φιλοσοφία τους «έχουμε χαμηλό ταβάνι»
κρίμα για τον Άρη που δεν υπάρχει μια ισχυρή διοίκηση για να σπρώξει την ομάδα παραπάνω. Όπως φαίνεται είναι λίγοι για το μέγεθος του μπασκετικού Άρη…
redglove
Πόσα χρόνια συμβόλαιο έχει/είχε ακόμη ο Παπανικολάου;
weirdo1977
τέσσερα, ρε κώστα τι σκας ? του χρόνου θα σπρώξουμε k τον χρυσικόπουλο, του παραχρόνου ποιος ζει ποιος πεθαίνει... θα δούμε.... ντροπή, τίποτα άλλο, ντρέπομαι που εξισώθηκα χωρίς λόγο με μικρότερες ομάδες
Anaz
QUOTE
Βραχυπροθεσμα μπορει...μακροπροθεσμα ομως?

Εγω δεν μπορω να καταλαβω πως εχει πιασει το peak της εμπορικης του αξια ο μικρος,χωρις να εχει
παιξει ακομα επαγγελματικο μπασκετ.Η βελτιωση του μεσα σε ενα χρονο ηταν ραγδαια.Αν φετος εκανε
καλη χρονια με τον Αρη,του χρονου δεν θα επιανε τουλαχιστον τα ιδια λεφτα?Γιατι τετοια βιασυνη να
τον πουλησουμε?

Και στην χειροτερη των περιπτωσεων,οπου δεν θα ειχε την προσδωκομενη εξελιξη,ο Αρης τι ειχε να
χασει?Το συμβολαιο του ηταν πολυ μικρο και δεν θα επιβαρυνε την ομαδα.
Κατ'αρχην εμενα ο Παπ δεν μου φαινεται να εχει και κανα τρομερο potential. Εχουμε δει και αρκετα καλυτερα ταλεντα τα τελευταια χρονια στην Ελλαδα. Μου φαινονται εξαιρετικα πρωιμο και υπερβολικο να συζηταμε οτι θα χτιζοταν ο Αρης των επομενων χρονων πανω του.
Στο κατω κατω, για να ειμαστε και λιγο ρεαλιστες, ΑΝ ο μικρος εξελισσοταν σε τιποτα ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ, ΠΟΛΥ δυσκολα να εμενε στον Αρη, ουτως η αλλως.. Οποτε το πραγματικο ερωτημα που τιθεται για καποιον που διαχειριζεται την ομαδα, ειναι το ΠΟΤΕ ειναι καλυτερα να τον δωσει, ωστε να παρει οσο γινεται περισσοτερα. Κι ο Δαμιανιδης τον πουλησε την καταλληλοτερη στιγμη, σε κορυφαια τιμη!!
Αν τον κρατουσε, ΠΟΛΥ δυσκολα να εβγαζε περισσοτερα ο Αρης στο μελλον απο αυτον. ΠΟΛΥ πιο πιθανο ειναι να επεφτε σε 1-2 χρονια η τιμη του, παρα να ανεβαινε..

Αλλους παιχτες πρεπει να κυνηγα ο Αρης. Εγω αν ημουν Αρειανος θα ημουν πολυ ικανοποιημενος απο την πωληση.Δεν θα γκρινιαζα. Αντιθετως θα γκρινιαζα πχ για την μη αποκτηση Πελεκανου..

Στη χειροτερη ειχε να χασει 1.1εκ€. Δεν ειναι και λιγα, για μια ομαδα με το μπατζετ του Αρη, και για εναν παιχτη που απ'οτι φαινεται δεν υπολογιζοταν και ιδιαιτερα για τη χρονια που ερχεται απο τον Ματζον.

QUOTE
Και αυτος και ο Τζεβελεκης ειναι τοσο μεγαλες γατες στα οικονομικα που καταφεραν Σεπτεμβρη μηνα
να εχουν κανει τοσο λαθος προγραμματισμο,ωστε να αναγκαζονται να βγαλουν στο "σφυρι" τον Παπ
για να βγει η χρονια!!Και αυτο δεν το βγαζω απο το μυαλο μου,οι ιδιοι τα λενε.Αυτο μας ειπε ο
Τζεβελεκης και δεν εχει βγει κανεις τοσες μερες να τον διαψευσει...
Πιθανο να το λετε κ για να χρυσωσουν το χαπι στους Αρειανους, γιατι ηξερα οτι θα αντιδρασουν βλεποντας συναισθηματικα το ζητημα.
Οπως κ να'χει εγω βλεπω οτι οικονομικα, εκανε το deal της δεκαετιας. Και γενικα απ'οσο τον ξερω, κι απο αλλες περιπτωσεις, μου φαινεται μεγαλη γατα στις διαπραγματευσεις. Και στην διαχειριση δεν πρεπει να τα πηγαινει και ασχημα, αν σκεφτει κανεις τα εσοδα του Αρη. Το προβλημα απλα, ειναι οτι δεν υπαρχουν επενδυτες να σπρωξουν λεφτα απο τη τσεπη τους.
Point Guard
Μετά το ξεπούλημα του Παπανικολάου,έχουμε να ακούσουμε πολλά ονόματα υποψηφίων παικτών.Μόνο αυτες τις μέρες είδαμε σενἀρια για Παπαδόπουλο,Μάιλς,Χόσλει και έπεται συνέχεια.Οτι και να δουμε όμως,η απώλεια ενός μεγάλου ταλέντου όπως ο Παπανικολάου (αλήθεια πόσα χρόνια έχουμε να βγάλουμε παίκτη με προοπτική ; ) επισκιάζει τόσο τα σενάρια όσο και τις μεταγραφες.Το χειρότερο όμως είναι οτι είμαστε πλέον επιφυλακτικοί για το μέλλον της ομάδας με το υπάρχων διοικητικό καθεστώς.Ισως η αναμιξη της λέσχης φίλων Άρη στην καε ,δώσει κάποιες λύσεις 39.gif
kobe81
ρε αναζ πλακα μου κανεις?πουλησαμε το μεγαλυτερο ταλεντο στην ευρπβη αυτη τη στιγμη και θα σκεφτομαι οτι δεν πηραμε τον πελεκανο?που χει να παιξει μπασκετ 3 χρονια?
weirdo1977
ρε συ αναζ .... κρατα τον πελεκάνο k άσε μας εμάς με τον κωστάκη ... έλα σε παρακαλώ

να παραθέσω ένα πολύ ώριμο post από άλλο forum

QUOTE(mossi)
Ας μιλησω με νουμερα.


Ο Παπανικολαου με σωστη μεταχειριση θα μπορουσε σε 2-3 χρονια να ειναι πενταδατος. Θα μπορουσε παλι με σωστη μεταχειριση στον 4ο χρονο του συμβολαιου του να ειναι ενας παικτης(αισιως στα 23) του που να αξιωνει για ανετα 300.000 ευρω και μετα οσο παει.

Ετσι λοιπον τα τελευταια 4 χρονια μπορεις να εχεις εναν παικτη με 30+40+50+60 δεν ξερω ποσο ειναι ακριβως το συμβολαιο του.. που να σου δινει πραγματικη αξια 100+150+200+250. Εχεις βγαλει ηδη κερδος μισο μυριο..


Σ'αυτο προσθετεις την τρελα του αρειανου που βλεπει τον πιτσιρικα να αντρωνεται και να χτυπαει την πορτα της εθνικης με αξιωσεις και δωστου εισητηρια και δωστου διαρκειας.. εδω κλαιγανε μανουλες για τον Ηλιαδη κι εχεις(ειχες σορρυ) στα σκαρια παικτη που μπορει να τον ξεπερασει πριν ληξει το τωρινο συμβολαιο του.. και οχι μονο αυτο.. εχεις κι απο πισω να ερχεται κι ο Λινος.

Ακομα και αναπροσαρμογη να του εκανες του Παπ με 100+120+150+170 που ακουσα εχεις παλι κερδος 250.000 ευρω.

Κι ολα χωρις ο Παπ να πιανει το μαξιμουμ upside που εχει.. αν δουλευες πανω στον παικτη.. θυσιαζοντας αποτελεσματα θα σου εβγαινε ακομα καλυτερος. Μιλαμε για παικτη που στα 19 του μπορει να σταθει σε επιπεδο Α1.. ΑΝΕΤΑ.

Ποια αλλη ομαδα πλην γαυροβαζελων εχει ΕΛΛΗΝΑ στα 19 με τετοια χαρακτηριστικα.. ο Παππας που ειναι δανεικος? Αγνωστο τι θα κανει στην Α1 αν και πιστευω σχετικα καλα..ο Κασελακης? Ο Γιανκοβιτς? Ολοι αυτοι εχουν ηδη ξεχαστει..


Στην ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ περιπτωση.. που εβγαλες εναν Ταπουτο.. δηλαδη και ακομα κι αν ληξει το συμβολαιο του και ειναι 24 χρονων κι εβγαλες εναν Ταπουτο, οικονομικα ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΧΑΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. 24 χρονων ειναι.. θα μπορει να παιζει αλλαγη, αρειανακι ειναι(η ηταν τελος παντων).


Και σε ολα αυτα τα ποσα.. βαζεις και ποσους ακομα αρειανους, εστω και στο τσουκου τσουκου, με το τσιγκελι καταφερες να φερεις πισω στο μπασκετ μεχρι να χτιστει το καινουριο γηπεδο.


Αντιθετα τωρα ΕΧΑΣΕΣ παρα πολλους για να βγαλεις ενα μυριο φετος.. για να καλυψεις τρυπες που δηθεν δεν ειχες(μπορει και να μην εχεις και να τρωμε παπα), για να προσπαθησεις να φτασεις στους ομιλους της ευρωλιγκας.. να δω τι θα γινει αν δεν την πιασεις την ευρωλιγκα.. εκει θα πεσει γελιο. Και του χρονου? Ποιος θα πληρωνει Ντικουδη-Χατζηβρεττα-Clark που θα αξιωνουν 250-250-300? Μηπως βγαινει κι ο Clark στο σφυρι?

Εχεις 2000 διαρκειας (δεν πιστευω οτι ειναι λιγοτερα) που τα τελευταια 3 χρονια δεν ξαναειχες τετοιο ποσο κι αντι να εχεις 3000 διαρκειας τωρα και να κανουμε χαβαλε με τον ΓΓ που θα μας την λεει για τον Στινσον εχουμε γινει ΕΝΑ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ και μισο, βριζομαστε, μαλωνουμε και τρωγομαστε με τα ρουχα μας..


Κι ακομα δεν ειδαμε το μεγεθος της ζημιας.. θα φανει στα αδεια καρεκλακια στο Παλαι. Εκει να δεις γουστα.. εναν τιτλο μπορεις να χτυπησεις.. το Uleb Cup.. και ειδικα φετος που λειπουν οι ρωσσοι και εχουν πεσει τα κασε, ομαδες εχουνς κυρηξει πτωχευση και ολοι πανε με μειωμενα budget θα ειχες ευκαιρια..
xavier
μεγαλυτερο ταλεντο στην ευρώπη?καλάθη ή ρούμπιο ειχαμε...ψυχραιμια...
EXPLOITED ARIS
http://www.metrosport.gr/archives/29643

http://www.sportnet.gr/report.php?id=198237

Κ μαζι με Καλαμποκη,Τσαλδαρη κ Παπαδοπουλο....εχουμε να ακουσουμε ακομηηηηηηηηη...


Οσον αφορα την εξοδο του Στινσον...Καλλιο αργα παρα ποτε!
hagi
Ας αφήσουμε όμως τώρα τον Παπανικολάου αφού πλέον ότι είναι να γίνει θα γίνει και ας ασχοληθούμε με την ομάδα μας..

Α; φύγουν αυτοί οι δύο παίχτες και ας πάρουμε κάποιους καλύτερους άμεσα.Ο Χόσλεϊ μου ακούστηκε πάρα πολύ καλά.Μου άρεσε πολύ στην Ρεάλ..Πολύ αθλητικός παίχτης και με σουτ.Μακαρι να γίνουν σωστές κινήσεις άμεσα ώστε έστω και για μια εβδομάδα να κάνουν όλοι μαζί προπονήσεις για να είμαστε έτοιμοι στης 29.

Καλώς όρισες Κωστάκη icon_wave.gif icon_wave.gif
kobe81
xavier αυτοι οι2 δεν ειναι ταλεντα..ειναι ετοιμοιπαικτες..
valsam
Ξερει κανει αν εκλεισε πουθενα ο Αρον Μαιλς φετος ??????
Παικταρα που κανει την διαφορα !!!!!!!
Giorgos#4
QUOTE(Giorgos#4 @ Jul 25 2009, 14:21 ) *
ο στινσον ηταν καλος σε τομεις οπως ριμπαουντα αμυνα κτλπ αλλα ηταν απιστευτα εκνευριστικος καθως εκανε συνεχως ηλιθια λαθη μαλιστα ηταν πρωτος στα λαθη στην α1 ακομα και 3 αγωνιστικες μετα απο οταν εφυγε

μακαρι να διαψευσθω αλλα μου κανει για παλτο!




δικαιωθηκα...1.5 μηνα μετα smiley.gif
xristos_metal
Τεραστια ευθυνη στο θεμα Στινσον εχει ο Ματσον.Δε ξερω τι κανει στις προπονησεις και ποσο αγαπητος ειναι στον κοσμο,αλλα οφειλε και οφειλει να κανει σοβαροτερες επιλογες.Δεν γινεται δηλαδη ολοι να αναρωτιομαστε για ποιο λογο αποκτηθηκε ενας παιχτης που δεν εδειχνε κατι το ιδιαιτερο και αυτος να ειναι στη κοσμαρα τουι.Κατι παρομοιο εγινε και περσυ με τον αλλον αμερικανο που ψαχναμε να αντικαταστησουμε.Ματσον στον Αρη εισαι ξυπνα,δηλαδη ελεος.Αν δε μπορεις να διαλεξεις ασε τους αλλους να διαλεξουν για σενα (Δαμιανιδης).Τωρα διαβασα για εναν Ντουκαου καπως ετσι,ρε σοβαρευτειτε λεω εγω.Ε-ΛΕ-ΟΣ!!!!!!
Giorgos#4
QUOTE(xristos_metal @ Sep 12 2009, 16:32 ) *
Τεραστια ευθυνη στο θεμα Στινσον εχει ο Ματσον.Δε ξερω τι κανει στις προπονησεις και ποσο αγαπητος ειναι στον κοσμο,αλλα οφειλε και οφειλει να κανει σοβαροτερες επιλογες.Δεν γινεται δηλαδη ολοι να αναρωτιομαστε για ποιο λογο αποκτηθηκε ενας παιχτης που δεν εδειχνε κατι το ιδιαιτερο και αυτος να ειναι στη κοσμαρα τουι.Κατι παρομοιο εγινε και περσυ με τον αλλον αμερικανο που ψαχναμε να αντικαταστησουμε.Ματσον στον Αρη εισαι ξυπνα,δηλαδη ελεος.Αν δε μπορεις να διαλεξεις ασε τους αλλους να διαλεξουν για σενα (Δαμιανιδης).Τωρα διαβασα για εναν Ντουκαου καπως ετσι,ρε σοβαρευτειτε λεω εγω.Ε-ΛΕ-ΟΣ!!!!!!



Συμφωνω αλλα ο Ντικαου ειναι τεραστιο ονομα αν ερθει ολοι τον θεωρουσαν στις 10 μεγαλυτερες μεταγγραφες της ευρωπης περσι
xavier
χρηστο αν του ματσον του ειπαν να παρει παιχτη με 100χιλ και τωρα μετα την πωληση παπ, μπορει να παρει αμερικανο με 200χιλ...που ειναι το προβλημα?

ο μαιλς ειναι ελευθερος, αλλα μεχρι προσφατα ειχε τους λογους του να θελει να μεινει αμερικη, αν αλλαξει αυτο, αποτελει εξαιρετικη επιλογη
xristos_metal
Ωραια και περσυ του ειπαν να παρει με 100 χιλιαδες και πηρε τον Γκαβελ.Δεν μου λεει τπτ αυτο.Καταρχας ειναι πολυ περισσοτερα τα λεφτα απο 100 χιλιαδες.Το θεμα ειναι να γινονται σοβαρες επιλογες.
vamos33
Δεν ήταν επιλογη του Ματσόν ο Γκαβέλ..

Μην του φορτώνουμε και άσχετα..
Yusaku
QUOTE(vamos33 @ Sep 12 2009, 17:35 ) *
Δεν ήταν επιλογη του Ματσόν ο Γκαβέλ..

Μην του φορτώνουμε και άσχετα..


Ποιανού ήταν; Δεν υποτήθετε ότι ταιριαζε στη φιλοσοφία, ήταν αμυντικός, κοκ...?
xavier
οσα λιγοτερα ειναι τα χρηματα τοσσο μεγαλυτερο ειναι το ρισκο...και εχεις σαφως πιο περιορισμενες επιλογες...Και οταν λες δεν εδειχνε κατι ιδιαιτερο, σε ποιον εννοεις....Μια χαρα χρονια εκανε περσι στον NBDL ο στινσον...

Με την πωληση του παπ, αλλαζουν και αλλα πραγματα στο σχεδιασμο της ομάδας...ιδιως αν ερθει και καποιος απο τους τσαλδάρη,καλαμποκη...

ας περιμενουμε να ολοκληρωθει το ροστερ και βλεπουμε...

για τον γκαβελ.ο βετουλας τον προτεινε στο ματσον, αλλα επιλογη του Ματσον ηταν...αυτος αποφασιζε για τον ποιος θα ερθει...
a bullet for your head
QUOTE(Giorgos#4 @ Sep 12 2009, 16:39 ) *
Συμφωνω αλλα ο Ντικαου ειναι τεραστιο ονομα αν ερθει ολοι τον θεωρουσαν στις 10 μεγαλυτερες μεταγγραφες της ευρωπης περσι

Κατι που ποσταρα και στο τοπικ των μεταγραφων του ΠΑΟΚ..(αφορουσε τον Λου..)..

The Celtics also are considering adding a third point guard. Possible candidates include second-round draft pick Lester Hudson(notes) and free agents Tyronn Lue(notes), Dan Dickau(notes) and Mike Taylor(notes), who worked out at the team’s facility on Thursday.

πηγη:Yahoo Sports

Δεν βρηκα την χθεσινη ειδηση που ελεγε πως ο Ντικαου μαλλον θα λαβει προσκληση απ τους Σελτικς,για να μετασχει στο τρεινινγκ-καμπ.

Air Kef
Μια μερα μετά, να δηλώσω κι εγώ την συμπαράσταση μου στους φιλους του Άρη για την μεταγραφή του Παπανικολάου στον Ολυμπιακό, αν και πρωτίστως φίλος του ΟΣΦΠ.

Αυτή η κίνηση μικραινει τον Άρη.

Οι φίλοι του Άρη θέλουν την ομάδα τους να χτυπάει πρωτάθλημα και όχι απλώς να είναι το απόλυτο φαβορί για την 3η θέση, και φέτος φαινόταν πως είχαν μπει τέτοιες βάσεις, με τους 3 πρωην διεθνείς και την νέα ελληνική γενιά, το μόνο που έλειπε ήταν κάποιες σωστές επιλογές ξένων, που το 3-3 που πέρασε είναι κι αυτό υπέρ του Άρη.

Με την πώληση του Κώστα ο Άρης μένει καταδικασμένος να ειναι 3ος για χρόνια μιας και το μήνυμα που περνάει προς όλους είναι ότι "αυτοί είμαστε, για 3η θέση πάμε", ακόμα και στους ίδιους τους οπαδούς το Άρη.

Αν πχ. ανέβαινε ο Ολυμπιακός Θεσσαλονίκη, με τις δύο ομάδες να μετρούν σχεδόν μόνο νίκες στην Α1 μέχρι εκείνο το σημείο ο Άρης θα έβλεπε το ματς σαν ματς που μπορεί να κερδίσει έχοντας αρκετές πιθανότητες. Πλεόν, ακόμα και οι ίδιοι οι παίκτες όπως και ο κόσμος, θεωρούν μια ενδεχόμενη νίκη επι του Ολυμπιακού ψιλοέκπληξη, ακριβώς επειδή με την μεταγραφή αυτή δηλώνεις ότι είσαι μικρότερη ομάδα από τον Ολυμπιακό.

Περισσότερο ψυχολογίας θα ήταν ενα ενδεχόμενο "όχι" στον Ολυμπιακό για τον Παπανικολάου, παρά αγωνιστικό.
Ανεβαίνεις στα μάτια του κόσμου δείχνεις ότι υπάρχεις και είσαι υπολογίσιμος. Κρίμα.
xavier
κοιτα αν γινουν ποιοτικοτερες προσθηκες αμερικανων, τωρα που υπαρχει μεγαλυτερη οικονομικη δυνατοτητα με τα χρηματα του παπ, μην αποκλειεις και τους αγωνιστικους λογους....
Timemaster
QUOTE(Air Kef @ Sep 12 2009, 19:29 ) *
Μια μερα μετά, να δηλώσω κι εγώ την συμπαράσταση μου στους φιλους του Άρη για την μεταγραφή του Παπανικολάου στον Ολυμπιακό, αν και πρωτίστως φίλος του ΟΣΦΠ.

Αυτή η κίνηση μικραινει τον Άρη.

Οι φίλοι του Άρη θέλουν την ομάδα τους να χτυπάει πρωτάθλημα και όχι απλώς να είναι το απόλυτο φαβορί για την 3η θέση, και φέτος φαινόταν πως είχαν μπει τέτοιες βάσεις, με τους 3 πρωην διεθνείς και την νέα ελληνική γενιά, το μόνο που έλειπε ήταν κάποιες σωστές επιλογές ξένων, που το 3-3 που πέρασε είναι κι αυτό υπέρ του Άρη.

Με την πώληση του Κώστα ο Άρης μένει καταδικασμένος να ειναι 3ος για χρόνια μιας και το μήνυμα που περνάει προς όλους είναι ότι "αυτοί είμαστε, για 3η θέση πάμε", ακόμα και στους ίδιους τους οπαδούς το Άρη.

Αν πχ. ανέβαινε ο Ολυμπιακός Θεσσαλονίκη, με τις δύο ομάδες να μετρούν σχεδόν μόνο νίκες στην Α1 μέχρι εκείνο το σημείο ο Άρης θα έβλεπε το ματς σαν ματς που μπορεί να κερδίσει έχοντας αρκετές πιθανότητες. Πλεόν, ακόμα και οι ίδιοι οι παίκτες όπως και ο κόσμος, θεωρούν μια ενδεχόμενη νίκη επι του Ολυμπιακού ψιλοέκπληξη, ακριβώς επειδή με την μεταγραφή αυτή δηλώνεις ότι είσαι μικρότερη ομάδα από τον Ολυμπιακό.

Περισσότερο ψυχολογίας θα ήταν ενα ενδεχόμενο "όχι" στον Ολυμπιακό για τον Παπανικολάου, παρά αγωνιστικό.
Ανεβαίνεις στα μάτια του κόσμου δείχνεις ότι υπάρχεις και είσαι υπολογίσιμος. Κρίμα.



δεν είναι για φέτος οι φωνές...
ούτε και για την φετινή αγωνιστική πορεία της ομάδος...
φέτος ο Άρης δεν έχει μικρύνει με την πώληση του Παπανικολάου...
με τα λεφτά που τον πουλήσαμε θα έχουμε καλύτερη ομάδα και ποιο ανταγωνιστική από ότι με αυτόν....

αλλά πουλήσαμε το μέλλον μας...
την ελπίδα πως θα καταφέρουμε να κάνουμε την υπέρβαση...
στα επόμενα 4 χρόνια...
εκεί είναι που μας πονάει η μεταγραφή.
Το να κινήσουμε τον Ολυμπιακό ή τον Παναθηναικό στο Αλεξάνδριο δεν είναι για κανέναν Αριανό έκπληξη.
Δεν ήταν στο παρελθόν δε θα είναι ούτε στο μέλλον.
kobe81
παντως ρε παιδια ωραια συζηταμε..αυτη η σιγουρη ανακοινωση ποτε λετε να γινει?
Point Guard
Καπου είχα διαβάσει οτι θα γίνει πιθανότατα την Δευτέρα sad.gif
Point Guard
QUOTE
Φεύγουν δύο, έρχεται ένας
Κώστας Παπαντωνίου | 12/9/2009 7:35:18 μμ

Ο Αρης μπορεί να νίκησε την Μπενετόν Τρεβίζο, δείχνοντας σημάδια βελτίωσης, ωστόσο οι Κέρτις Στίνσον και Κόρεϊ Μπέλσερ βρίσκονται προ των πυλών. Ειδικά για την περίπτωση του πρώτου τα δεδομένα είναι πλέον ξεκάθαρα. Δεν έχει ικανοποιήσει τον Αντρέα Ματσόν και όσο ακόμα υπάρχει χρόνος θα αναζητηθεί ο καλύτερος δυνατός αντικαταστάτης του.

Η λίστα των υποψήφιων για να πάρουν τη θέση του είναι μακροσκελής και ενδέχεται εντός των επόμενων ωρών να γνωστοποιηθεί και το όνομα αυτού με τον οποίο θα επέλθει συμφωνία. Σύμφωνα με πληροφορίες ο πρώην άσος της Γαλατάσαραϊ, Κουίντον Χόσκιν αρέσει στον ιταλό τεχνικό, αν και η περίπτωση του δεν φαίνεται να προκρίνεται. Από την άλλη στην επιφάνεια βγήκε το όνομα του ΝΒΑer Νταν Ντικό. Ο 31άχρονος γκαρντ έχει μακρά θητεία στο καλύτερο κατά τεκμήριο πρωτάθλημα του κόσμου, όμως η καριέρα του βρίσκεται σε ελεύθερη πτώση.

Ενδιαφέρον για την απόκτηση του έχουν δείξει πάντως οι Μπόστον Σέλτικς, οι οποίοι μάλιστα τον είχαν προσκαλέσει σε καμπ της ομάδας στις 10 Σεπτεμβρίου. Αν δεν υπάρξει πρόβλημα στο οικονομικό κομμάτι και δεδομένου των χρημάτων που θα αποκομισθούν από την πώληση του Κώστα Παπανικολάου στον Ολυμπιακό, ο παίκτης θα φορέσει τα κιτρινόμαυρα.

Ενα γεγονός που επίσης προβληματίζει τους ιθύνοντες των κιτρινόμαυρων είναι και η ηλικία του. Είναι χαρακτηριστικό δε ότι τα μεγάλα ονόματα που αποκτήθηκαν (Ντικούδης, Χατζηβρέττας, Κακιούζης) είναι άνω των 30. Ο Αρης με τον έως τώρα σχεδιασμό του φτιάχνει μία ομάδα με ημερομηνία λήξης...

Αναφορικά τώρα με τον Κόρεϊ Μπέλσερ δεν έχει ξεκαθαριστεί ακόμα αν θα παραμείνει στο ρόστερ. Ο παίκτης δεν δεσμεύεται με συμβόλαιο και αυτό δίνει την ευχέρεια στον Αρη να βρει με μεγαλύτερη ευκολία τον αντικαταστάτη του. Ομως η καλή παρουσία του απέναντι στην Μπενετόν του χάρισε πόντους, ενώ η αφοσίωση του στις προπονήσεις είναι αξιοσημείωτη.

Τέλος σε πρώιμο στάδιο εξακολουθούν να είναι οι διαπραγματεύσεις με τον Γιάννη Καλαμπόκη. Σύμφωνα μάλιστα με φήμες ο έλληνας άσος φέρεται να έχει κλέψει -ελεώ των εμφανίσεων του στο Ευρωμπάσκετ-, την καρδιά και άλλων ομάδων εκτός Ελλάδας.



Το παιχνίδι με το Μαρούσι πλησιάζει και εμείς κάνουμε την μια αλλαγή μετά την άλλη.Πότε θα προλάβει να δέσει η ομάδα;
Μακάρι να ενισχυθούμε γιατί η απώλεια του Παπανικολάου ,οι λανθασμένες επιλογές παικτών και οι συνεχείς αλλαγές εχουν δημιουργήσει πολύ ασχημες εντυπώσεις μετα το πολύ καλό ξεκίνημα στις μεταγραφές.Οι ευθύνες προπονητή και διοίκησης είναι πολλές και σε περιπτωση αποκλεισμού απο τους ομίλους της ευρωλίγκα θα είναι πολύ περισσότερες ,αφου απο διαφορες δηλώσεις καταλάβαμε οτι ενας απο τους βασικούς λόγους της μετεγγραφής του Παπανικολάου είναι η καλή πορεία στην ευρωπαική διοργάνωση.Εγώ ειμαι πολύ περίεργος να δω το ολοκληρωμένο ρόστερ 39.gif
xavier
δεν αλλαζουν παιχτες κορμου στην ομαδα, οι συμπληρωματικοι αλλαζουν....Τις επομενες μερες θα μπει και ο μπετς στις προπονησεις...Παντως στο θεμα του 2ου πλειμεικερ πρεπει να αποφασισουν γρήγορα...
EXPLOITED ARIS
QUOTE(xavier @ Sep 13 2009, 11:13 ) *
δεν αλλαζουν παιχτες κορμου στην ομαδα, οι συμπληρωματικοι αλλαζουν....Τις επομενες μερες θα μπει και ο μπετς στις προπονησεις...Παντως στο θεμα του 2ου πλειμεικερ πρεπει να αποφασισουν γρήγορα...


Το προβλημα ειναι ομως πως ο play που θα αποκτηθει προοριζεται για πρωτος!Δηλαδη ο ρολος του Κλαρκ ειναι να ειναι περισσοτερο δυαρι κ να συμπληρωνει αν χρειαζεται τον ασσο.Αυτη η εβδομαδα ειναι καθοριστικη γιατι πρεπει να γινουν ολες οι κινησεις.Μεχρι τα Μαυροσκουφεια θα πρεπει να ειναι συμπληρωμενο το ροστερ μας...
hagi
QUOTE(Air Kef @ Sep 12 2009, 19:29 ) *
Με την πώληση του Κώστα ο Άρης μένει καταδικασμένος να ειναι 3ος για χρόνια μιας και το μήνυμα που περνάει προς όλους είναι ότι "αυτοί είμαστε, για 3η θέση πάμε", ακόμα και στους ίδιους τους οπαδούς το Άρη.

Αν πχ. ανέβαινε ο Ολυμπιακός Θεσσαλονίκη, με τις δύο ομάδες να μετρούν σχεδόν μόνο νίκες στην Α1 μέχρι εκείνο το σημείο ο Άρης θα έβλεπε το ματς σαν ματς που μπορεί να κερδίσει έχοντας αρκετές πιθανότητες. Πλεόν, ακόμα και οι ίδιοι οι παίκτες όπως και ο κόσμος, θεωρούν μια ενδεχόμενη νίκη επι του Ολυμπιακού ψιλοέκπληξη, ακριβώς επειδή με την μεταγραφή αυτή δηλώνεις ότι είσαι μικρότερη ομάδα από τον Ολυμπιακό.

Συγνώμη ρε Air αλλά τα σκέφτηκες αυτά που γράφεις;::Τι σχέσει έχει η μεταγραφή με το αγωνιστικό κομμάτι.Δηλαδή οι παίχτες θα πουν ότι έγινε η μεταγραφή και θα επηρρεαστούν και δεν θα παίξουν;;;Δεν έχει καμία σχέση αυτό με το αγωνιστικό μερος.Και σιγά μην νοιάζει τον Χατηβρέττα και τους υπόλοιπους αν θα είναι στην ομάδα ο Παπανικολάου και ο κάθες άλλος παίχτης..Μην λέμε ότι θέλουμε..

Όσο για τις μεταγραφές όντως πρέπει να βιαστούμε και πιστεύω ότι μέχρι το τέλος της εβδομάδας θα έχουμε το τελικό ρόστερ.Είμαι και γω περίεργος να δω ποιο θα είναι έτσι όπως εξελίγθηκε...
Anaz
QUOTE(Air Kef @ Sep 12 2009, 19:29 ) *
Οι φίλοι του Άρη θέλουν την ομάδα τους να χτυπάει πρωτάθλημα και όχι απλώς να είναι το απόλυτο φαβορί για την 3η θέση, και φέτος φαινόταν πως είχαν μπει τέτοιες βάσεις, με τους 3 πρωην διεθνείς και την νέα ελληνική γενιά, το μόνο που έλειπε ήταν κάποιες σωστές επιλογές ξένων, που το 3-3 που πέρασε είναι κι αυτό υπέρ του Άρη.

Με την πώληση του Κώστα ο Άρης μένει καταδικασμένος να ειναι 3ος για χρόνια μιας και το μήνυμα που περνάει προς όλους είναι ότι "αυτοί είμαστε, για 3η θέση πάμε", ακόμα και στους ίδιους τους οπαδούς το Άρη.

Αν πχ. ανέβαινε ο Ολυμπιακός Θεσσαλονίκη, με τις δύο ομάδες να μετρούν σχεδόν μόνο νίκες στην Α1 μέχρι εκείνο το σημείο ο Άρης θα έβλεπε το ματς σαν ματς που μπορεί να κερδίσει έχοντας αρκετές πιθανότητες. Πλεόν, ακόμα και οι ίδιοι οι παίκτες όπως και ο κόσμος, θεωρούν μια ενδεχόμενη νίκη επι του Ολυμπιακού ψιλοέκπληξη, ακριβώς επειδή με την μεταγραφή αυτή δηλώνεις ότι είσαι μικρότερη ομάδα από τον Ολυμπιακό.

Περισσότερο ψυχολογίας θα ήταν ενα ενδεχόμενο "όχι" στον Ολυμπιακό για τον Παπανικολάου, παρά αγωνιστικό.
Ανεβαίνεις στα μάτια του κόσμου δείχνεις ότι υπάρχεις και είσαι υπολογίσιμος. Κρίμα.
Ρε συ Κεφ αυτα που λες ειναι ολιγον αντιφατικα! Απ'την μια λες οτι ειχαν μπει οι βασεις φετος ο Αρης να χτυπησει πρωταθλημα, με καλες επιλογες ξενων, και τωρα που μπηκαν στα ταμεια 1.1εκ χωρις να χασει σχεδον τιποτα απο το αγωνιστικο με την πωληση του Παπ, ειναι καταδικασμενος να βγει 3ος?
Θα ξενερωσουν οι παιχτες απο τη πωληση ενος ανετοιμου πιτσιρικα?? Μηπως εισαι λιγο υπερβολικος???

QUOTE
αλλά πουλήσαμε το μέλλον μας...
την ελπίδα πως θα καταφέρουμε να κάνουμε την υπέρβαση...
στα επόμενα 4 χρόνια...
Ρε παιδια..Το προβλημα δεν ειναι η πωληση του Παπανικολαου (η οποια ξαναλεω οτι κατα τη γνωμη μου ειναι τρομερη επιτυχια οικονομικα). Αντε και "επιανε" ο Παπ και γινοταν παιχταρας σε 3-4 χρονακια. Πως θα τον κρατουσε ο Αρης οταν θα τον ζητουσε ολη η Ευρωπη, και ιδιαιτερα οι δυο αιωνιοι θα τον χρυσωνανε?? Με τι λεφτα???
Να πουμε επιτελους το προφανες??? Ο Αρης ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΜΕΝΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΙΤΟΣ ΟΣΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΠΕΝΔΥΤΕΣ ΝΑ ΣΠΡΩΞΟΥΝ ΧΡΗΜΑ!!! Τοσο απλα. Ε, αυτο δεν συνεβαινε και πριν τη μεταγγραφη του Παπανικολαου...?? Γιατι ΤΩΡΑ η γκρινια?? Η μεταγγραφη του Παπ μικραινει τον Αρη ή το γεγονος οτι δεν υπαρχει διοικηση να βαλει λεφτα?? Με πορδες δεν βαφονται αυγα.

QUOTE
ρε αναζ πλακα μου κανεις?πουλησαμε το μεγαλυτερο ταλεντο στην ευρπβη αυτη τη στιγμη και θα σκεφτομαι οτι δεν πηραμε τον πελεκανο?που χει να παιξει μπασκετ 3 χρονια?
Χαλαρωστε λιγο ρε παιδες που ειναι ο Παπ το μεγαλυτερο ταλεντο στην Ευρωπη!! Μη τρελαθουμε!!

QUOTE
ρε συ αναζ .... κρατα τον πελεκάνο k άσε μας εμάς με τον κωστάκη ... έλα σε παρακαλώ
Με βαση τα οικονομικα δεδομενα του Αρη, αυτο που πρεπει να κανει imo ειναι να φτιαξει εναν κορμο με τους καλυτερους "δευτεροκλασσατους" Ελληνες -Καλαμποκη, Πελεκανο, Καιμακογλου κλπ..- , και με πολυ προσεχτικες και καλες επιλογες στους ξενους τωρα που περασε κ το 3-3 κ μπορει να βρει φτηνους Αμερικανους, ισως καποια στιγμη μπορεσει να χτυπησει ακομη κ πρωταθλημα. Κι οταν βρισκει τετοιες ευκαιριες πωλησης να τις εκμετταλευεται στο επακρο για να ενισχυει το μπατζετ του ωστε να κρατα εναν καλο κορμο. Με ρομαντισμους τυπου "ο Παπ θα εξελιχτει σε παιχταρα και θα χτιστει γυρω του ο νεος Αρης γιατι ειναι Αρειανακι και θελει να μεινει στην ομαδα κ θα κλεισει τη πορτα στα εκατομμυρια" δε γινεται δουλεια.

Νομιζω το βλεπετε πολυ συναισθηματικα το θεμα και επηρρεαζεται η αντικειμενικη κριση. Περσυ χασατε εναν ετοιμο 24χρονο παιχταρα με 900χ και δεν κανατε ετσι.
vamos33
Και που ξέρεις εσύ τι μπορεί να γίνει σε 3-4 χρόνια και αν ο ΑΡΗΣ θα μπορεί να τον κρατήσει ή όχι?

Μπορει να έχει πέσει και καμιά υπογραφη για τα γήπεδα και να αρχίσουν να μαζευονται διάφοροι..
xavier
αναζ μακαρι να υπηρχαν αρειανοι με τη λογικη και γνωση για το αθλημα αντιστοιχη με τη δικη σου...

μακαρι να αξιοποιηθουν τα χρηματα του παπ και να μας κατσουν μερικες καλες περιπτωσεις αμερικανων και μπορουμε να ειμαστε ανταγωνιστικοι για φετος....
EXPLOITED ARIS
http://www.sport24.gr/html/ent/223/ent.315223.asp

icon_wave.gif
Στο καλο κ με τη νικη.Ενας play της προκοπης δε μπορει να βρεθει ρε παιδια;
Φανταστειτε τι φρουτο ηταν για να τον διωξει ποιος;Ο Ματσον!
kobe81
συγνωμμη που ειμαι αριανος που δεν ειμαι προβατο και να λεω yes sir σε οτι αποφασισει ο δαμιανιδης οταν δεν το θεωρω σωστο...θες να μου πεις αναζ οτι ειχα αυτη τη στιγμη τον παπ στα 19 του που για μενα ακομα και τωρα ειναι καλυτερος του πελεκανου και επρεπε να θελω τον πελεκανο πυο χει να παιξει 3 χρονια?

οσο για το αν ειναι το μεγλαυτερο ταλεντο...η τελευταια κλιμακα των ακαδημιων ειναι η εθνικη νεων..και εκει βγηκε πολυτιμοτερος παικτης οντας 1 χρονο μικροτερος..αρα μαλλον ειναι το μεγαλυτερο ταλεντο στην ευρωπη...
Point Guard
Όλα σχεδόν τα σάιτ γράφουν για επιστροφή Μάσει ,ελπιζω όχι για 1 μόνο χρόνο.Ωραίοι εκεί στη Ρεάλ,τον χρυσοπληρώσανε ως μετεγγραφή,θα τον ξαναπληρωσουν γιά να σπάσουν το συμβόλαιο (για να μη μιλήσουμε και για αυτά που έδωσαν σε Παπαδόπουλο) .Απ οτι ακούγεται δεν θα γίνουν αλλαγές ως τα προκριματικά ,μόνο προσθήκες (Μάσει-Τσαλδάρης ;;;; ).Ισως είναι καλύτερα ετσι γιατι ο χρονος μεχρι τον πρώτο αγωνα είναι ελάχιστος.
EXPLOITED ARIS
http://www.superbasket.gr/?c=253&a=116414


Κριμα αν καταληξει εκει.Τον ηθελα(οπως ολοι πιστευω) σαν τρελος...


http://www.metrosport.gr/archives/30075

http://www.metrosport.gr/archives/30076

Εν τω μεταξυ τα σεναρια και οι παιχτες πανε και ερχονται.
Κ αυτο ειναι κ τρελο λαθος της διοικησης και της τεχνικης ηγεσιας.Δεν γινεται σε 12 μερες να παιζεις "τελικο" κ εσυ να μην ξερεις ουτε την τελικη μορφη του ροστερ σου... torture.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.