Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Μετεγγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
hagi
Ρε παιδιά συγνώμη κιόλας αλλά δεν έχετε με τί να ασχοληθήτε και το ρίξατε στις φασαρίες;;Εδώ σε αυτό το σημείο του φόρουμ είμαστε όλοι Άρης (εντάξει όχι όλοι) και πρέπει να είμαστε μια γροθιά..Σε λίγο έτσι όπως το πάτε θα τσακωθήτε...Ελεος...

Ο Μάσεϊ δε νομίζω να έρθει στον Άρη..500.000 € δεν έχει ο Άρης να δώσει για έναν παίχτη.Αν είχε πιστεύω ότι θα είχε ήδη πάρει κάποιους άλλους νωρίτερα.Τώρα αν μπορούν να τον φέρουν με κάποιο άλλο τρόπο ή αν τελικά τα έχουν και θέλουν να τα δώσουν ας το κάνουν.Για την ομάδα μας θα είναι σούπερ να ενισχυθεί κι'άλλο.Αρκεί να μην αποκτήσουμε οικονονικά προβλήματα.

Για τα διαρκείας ξέρει κανένας πόσα έχουν πωληθεί..Αλλά από σίγουρη πηγή..
vamos33
QUOTE(giannisaris @ Aug 22 2009, 21:36 ) *
Αντε να δεχτώ στο πλαίσιο της οικονομίας οτι είναι ηλίθια κίνηση να δώσουμε τα λεφτά αυτά!!
Εσυ ανθρωπέ μου το διαρκείας γιατί θα το επέστρεφες???
Αφου λες οτι είναι καλός παίχτης!!!
Θα τρελαθώ εδω μέσα!!!

Ρε φίλε τρόπος του λέγειν είναι θα πήγαινα το διαρκείας πίσω.Ημαρτον δηλαδή..ΑΡΗΣ είμαι όχι Μάσσευ..

Αυτό που λέω είναι ότι αν έχεις 1εκ περίπου (500.000 η μεταγραφή και αλλα 400-500 για συμβολαιο) είναι ηλιθιο να τα δώσεις σε έναν παίκτη και μαλιστα σαν τον Μασσευ (λες και θα χτυπήσουμε πρωτάθλημα) για να σου υπογράψει για 2 χρόνια πχ

Ανανέωσε τον παπ με καλύτερες αποδοχές,σκάσε κανα 200άρι να πάρεις τον Παπα από την Μπιλμπάο,πάνε πάρε 1-2 τέτοιους
http://www.euroleague.net/euroleaguenews/t...s-big-man-begic

Γενικότερα επενδυσε τα.Λες και μας περισσεύουν κάθε χρόνο 1 μυριο και θα τα δίναμε κιόλας σε έναν παίκτη

ΥΓ Δεν τσακωνόμαστε.Υποθετική συζήτηση κάνουμε smiley.gif
celtic_pride
QUOTE(hagi @ Aug 23 2009, 00:34 ) *
Για τα διαρκείας ξέρει κανένας πόσα έχουν πωληθεί..Αλλά από σίγουρη πηγή..


Εχω ακούσει για 1800+.. Πάντως, την προ-προηγούμενη εβδομάδα, δημοσιογράφος της πόλης είχε αναφέρει για 1500+
thrylos7
Και πώς θα οργανωθούν μετά με το πακέτο για τα υπόλοιπα ματς;

Sorry, αλλά δεν έχω διαβάσει τις προηγούμενες σελίδες του topic, ήταν αρκετές, οπότε, έχει κανείς πρόσφατη εικόνα των δύο ξένων (πλην του Στίνσον);
ntelakos
Paidia mipos mporei kapoios na mou pei poso exoun ta diarkeias tou Ari epeidi tha anevo foititis stin 8essaloniki k endiaferomai?
xavier
Timemaster
QUOTE(ntelakos @ Aug 23 2009, 09:24 ) *
Paidia mipos mporei kapoios na mou pei poso exoun ta diarkeias tou Ari epeidi tha anevo foititis stin 8essaloniki k endiaferomai?



http://www.arisbc.gr/index.php?SCREEN=page...40&LangID=1

http://www.arisbc.gr/images/diarkias%202009-2010.jpg
xavier
btw για τα 100αρια του πεταλου, μην ελπιζεις...
giannisaris
Ρε παιδιά εκεί που είχα πεί να σταματήσω τη γκρινια με τη διοίκηση...διαβάζω σήμερα sportday...και ανέβασα πίεση!!!!
Έρχεται λεέι εδώ αθήνα ο Δαμιανίδης να βγάλει στο σφυρί τον Παπανικολάου!!Ημαρτον!! Λέει μας λείπει ενα εκατομμυριο
απο πέρσυ!!!Καλά πέρσυ με τόσο φτωχό ρόστερ χρωστάμε κιολας???και πιραμε και τοσα λεφτα για το μασεη???
Τι γίνετε ρε παιδια??
EXPLOITED ARIS
QUOTE(giannisaris @ Aug 24 2009, 11:37 ) *
Ρε παιδιά εκεί που είχα πεί να σταματήσω τη γκρινια με τη διοίκηση...διαβάζω σήμερα sportday...και ανέβασα πίεση!!!!
Έρχεται λεέι εδώ αθήνα ο Δαμιανίδης να βγάλει στο σφυρί τον Παπανικολάου!!Ημαρτον!! Λέει μας λείπει ενα εκατομμυριο
απο πέρσυ!!!Καλά πέρσυ με τόσο φτωχό ρόστερ χρωστάμε κιολας???και πιραμε και τοσα λεφτα για το μασεη???
Τι γίνετε ρε παιδια??

Μην τρελενεσαι ρε.Ειναι κατι αναλογο οσο θα παιρναμε Ουιλκινσον κ Μασεϊ πακετο φετος το καλοκαιρι!
Αυτα ειναι παιχνιδια των δημοσιογραφων!
Τους εχει χαλασει πολυ μαλλον που εχουμε τον Παπ.
giannisaris
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Aug 24 2009, 11:45 ) *
Μην τρελενεσαι ρε.Ειναι κατι αναλογο οσο θα παιρναμε Ουιλκινσον κ Μασεϊ πακετο φετος το καλοκαιρι!
Αυτα ειναι παιχνιδια των δημοσιογραφων!
Τους εχει χαλασει πολυ μαλλον που εχουμε τον Παπ.


Μακάρι φίλε μου να έχεις δίκιο!!!Έτσι όπως έχουν τα πράγματα το να βγάλουμε δικούς μας παίχτες είναι η τελευταία μας ελπίδα!!!
EXPLOITED ARIS
QUOTE(giannisaris @ Aug 24 2009, 12:02 ) *
Μακάρι φίλε μου να έχεις δίκιο!!!Έτσι όπως έχουν τα πράγματα το να βγάλουμε δικούς μας παίχτες είναι η τελευταία μας ελπίδα!!!


Eγω ετσι το βλεπω.Οτι τους εχει παει ξιδακι που ειναι δικος μας ο παικταρας!
Επισης δεν εχω για τοσο τον Δαμιανιδη να κανει τετοια κινηση .Δηλ να πουλησει τον Παπ.
Οσο να'ναι ειναι γατος ο προεδρος!
the hoop
QUOTE(giannisaris @ Aug 24 2009, 09:37 ) *
Ρε παιδιά εκεί που είχα πεί να σταματήσω τη γκρινια με τη διοίκηση...διαβάζω σήμερα sportday...και ανέβασα πίεση!!!!
Έρχεται λεέι εδώ αθήνα ο Δαμιανίδης να βγάλει στο σφυρί τον Παπανικολάου!!Ημαρτον!! Λέει μας λείπει ενα εκατομμυριο
απο πέρσυ!!!Καλά πέρσυ με τόσο φτωχό ρόστερ χρωστάμε κιολας???και πιραμε και τοσα λεφτα για το μασεη???
Τι γίνετε ρε παιδια??


Πουλαει ο Παπανικολαου.. γιαυτο γραφουν συνεχεια για πιθανη πωληση του. Μη ψαρωνετε..
weirdo1977
έχουν σκάσει από το κακό τους οι 2 κακομαθημένοι της αθηνας laugh.gif , εδώ λέει ετοιμάζουν νομο που θα μένει ελεύθερος ο παίκτης μόλις ενηλικιώνεται για να τσιμπήσουν τον χρυσικόπουλο.. υπολογίζουν χωρίς τον ξενοδόχο όμως, ο λινός δεν πάει πουθενά cool.gif
EXPLOITED ARIS
QUOTE(weirdo1977 @ Aug 24 2009, 16:29 ) *
έχουν σκάσει από το κακό τους οι 2 κακομαθημένοι της αθηνας laugh.gif , εδώ λέει ετοιμάζουν νομο που θα μένει ελεύθερος ο παίκτης μόλις ενηλικιώνεται για να τσιμπήσουν τον χρυσικόπουλο.. υπολογίζουν χωρίς τον ξενοδόχο όμως, ο λινός δεν πάει πουθενά cool.gif


thumbsup.gif
colonel gomelsky
QUOTE(weirdo1977 @ Aug 24 2009, 16:29 ) *
έχουν σκάσει από το κακό τους οι 2 κακομαθημένοι της αθηνας laugh.gif , εδώ λέει ετοιμάζουν νομο που θα μένει ελεύθερος ο παίκτης μόλις ενηλικιώνεται για να τσιμπήσουν τον χρυσικόπουλο.. υπολογίζουν χωρίς τον ξενοδόχο όμως, ο λινός δεν πάει πουθενά cool.gif


Πραγματικά ρε παιδιά, τα πιστεύετε αυτά; Με κάθε σεβασμό στον Άρη (όχι μόνο στην ιστορία του, αλλά και στον παρόν του) αλλά δεν στοχοποιείται από όλους, ούτε όλοι νοιάζονται για το πώς σώνει και καλά θα τον βλάψουν.

Ειδικά αυτό με τον Παπανικολάου έχει καταντήσει γραφικό. Το ζήτημα δεν είναι αν πουλάει ή όχι ο Άρης, άλλα ότι κανένας δεν θα δώσει 1 και 2 εκ. για έναν πιτσιρικά που δεν έχει παίξει ούτε ένα ματς Α1! Ο Περπέρογλου (δε λέω μπορεί και να γίνει καλύτερος ο μικρός) που πήρα πρωταθλήματα και ευρωλίγκες και είχε ενεργότατο ρόλο ξέρετε πόσα παίρνει; 500 χιλιάρικα. Ο Παπανικολάου μπορεί να γίνει ένα από τα καλύτερα 3αρια, αλλά προς θεού δεν είναι ο νέος Μποντιρόγκα. Με 18χρονα έπαιζε και όντως ήταν πολύ καλός. Αλλά μέχρι εκεί. Ας ψηθεί λίγο και βλέπουμε.

giannisaris
Παιδιά να ρωτήσω κάτι?
Εννοείτε πως για μένα δεν πωλείτε με τίποτα ο Παπανικολάου!!!
Αλλα θέλω την αποψή σας..εσείς πιστεύετε πως μπορεί να παίξει καλό μπάσκετ από φέτος??
Να μπεί απο φέτος στο παιχνίδι κανονικά?
Εγω περισσότερο το ευχομαι παρά το πιστεύω!!!!
Θέλει πιστεύω να κάνει ένα μπάμ ακόμα να ανέβάσει την απόδοσή του ένα επίπεδο πάνω και μετά θα είναι ασυγκράτητος!!!
The Admiral
Oχι δεν τα πιστευουμε εμεις αυτα.Τα φερεφωνα των ομαδων της Αθηνας τα λενε αυτα(το πρωτο λινκ ειναι το φερεφωνο του ΠΑΟ και το δευτερο του ΟΣΦΠ) :

http://prasinanea.gr/html/ent/180/ent.5180.asp

http://www.sport-fm.gr/article/191329

Τωρα,πώς γινεται να ειναι τοσο κοντα ΚΑΙ στον ΠΑΟ ΚΑΙ στον ΟΣΦΠ,ενας Θεος ξερει,αν και αυτο μαλλον αποδεικνυει την μπαλαφαρα της ειδησης.

Πιστευω οτι απλα ριχνουν αδεια για να πιασουν γεματα,θελουν να ριξουν την τιμη του παικτη.Μπορει να εχει πολλα ψωμια να φαει ο Παπ για να γινει καλος παικτης,αλλα και οι ληγουρηδες της Αθηνας θα πρεπει να διπλασιασουν τα "600 που ζητα ο Αρης για να μη διαλυθει" για να φτασουν στην πραγματικη αξια του παικτη.

Περιμενω την επιβεβαιωση καποιου απο τα δυο ρεπορταζ συντομα,αλλιως τα ανωτερω σαιτ θα παρουν επαξια τον τιτλο του μεγαλυτερου φιδεμπορα απο το basketblog.gr,που ειχε ασφαλεις πληροφοριες οτι ειχαμε κλεισει Μασει απο τον Απριλιο.
EXPLOITED ARIS
QUOTE(giannisaris @ Aug 24 2009, 17:57 ) *
Παιδιά να ρωτήσω κάτι?
Εννοείτε πως για μένα δεν πωλείτε με τίποτα ο Παπανικολάου!!!
Αλλα θέλω την αποψή σας..εσείς πιστεύετε πως μπορεί να παίξει καλό μπάσκετ από φέτος??
Να μπεί απο φέτος στο παιχνίδι κανονικά?
Εγω περισσότερο το ευχομαι παρά το πιστεύω!!!!
Θέλει πιστεύω να κάνει ένα μπάμ ακόμα να ανέβάσει την απόδοσή του ένα επίπεδο πάνω και μετά θα είναι ασυγκράτητος!!!


Κ εγω ετσι πιστευω αλλα για να γινει καλυτερος εννοειται πως πρεπει να παρει παιχνιδια στα ποδια του.Δεν περιμενουμε απο φετος να ηγηθει της ομαδος.Αλλα επειδη εχει ολα τα φοντα να γινει ο μελλοντικος ηγετης θα πρεπει ολοι να πιστεψουν σε αυτον.Κ περισσοτερο ο ιδιος.
Με ενα δεκαπενταλεπτο σε καθε αγωνα φετος εγω θα ειμαι ευχαριστημενος!Ουτως η αλλως η θεση αυτη μπορει να καλυφθει απο αρκετα σχηματα.
Νιουμπλ,Ριτσαρντσον,Μπαρλος μπορουν να καλυψουν τη θεση!
Απλως το θεμα ειναι να ρολαρει...
thrylos7
Ασφαλώς και μπορεί. Εξαρτάται βέβαια τι εννοείς. Άλλο να έχει ενεργό ρόλο στην ομάδα και ν' αποτελέσει μια πολύτιμη μονάδα κι άλλο να γίνει άμεσα ο ηγέτης που θα τους κατατροπώσει όλους στο διάβα του... tongue.gif

Η ειδοποιός διαφορά με τον Περπέρογλου είναι ότι ο Παπανικολάου ίσως έχει πολλά "μπαμ" να κάνει ακόμα... Γι' αυτό και ο ντόρος. wink.gif

Ούτως ή άλλως, το 1 εκ. που ακούστηκε αφορά τη ρήτρα κι όχι το συμβόλαιο του παίκτη. Αλλά εφόσον διαψεύστηκε, δεν υπάρχει λόγος να το συζητάμε.

QUOTE
Περιμενω την επιβεβαιωση καποιου απο τα δυο ρεπορταζ συντομα,αλλιως τα ανωτερω σαιτ θα παρουν επαξια τον τιτλο του μεγαλυτερου φιδεμπορα απο το basketblog.gr,που ειχε ασφαλεις πληροφοριες οτι ειχαμε κλεισει Μασει απο τον Απριλιο.


Και τα δύο (ή τρία) σενάρια διαψεύστηκαν μέσα από το forum.
vamos33
Δεν έχει ρήτρα το συμβόλαιο του Παπ..

ΥΓ Ας κάνουν κανα αστείο κ τον δώσουν..αλλά δεν τους έχω για τόσο ηλίθιους.Ξέρουν ότι μετά οι ουρές στο Παλέ θα φτάσουν το Μακεδονίας,όχι για αγορές διαρκείας αλλά για επιστροφές και κράξιμο

edit Οταν λες ότι τα σενάρια διαψεύστηκαν μέσα από το forum τι εννοείς?
SkiesOfAzel
QUOTE(giannisaris @ Aug 24 2009, 17:57 ) *
Παιδιά να ρωτήσω κάτι?
Εννοείτε πως για μένα δεν πωλείτε με τίποτα ο Παπανικολάου!!!
Αλλα θέλω την αποψή σας..εσείς πιστεύετε πως μπορεί να παίξει καλό μπάσκετ από φέτος??
Να μπεί απο φέτος στο παιχνίδι κανονικά?
Εγω περισσότερο το ευχομαι παρά το πιστεύω!!!!
Θέλει πιστεύω να κάνει ένα μπάμ ακόμα να ανέβάσει την απόδοσή του ένα επίπεδο πάνω και μετά θα είναι ασυγκράτητος!!!


Φυσικά και το πιστεύω. Αν βελτιώσει λίγο ακόμα το μακρινό του σουτ, το μόνο που θα του λείπει για να γράψει ιστορία είναι η εμπειρία. Απο την άλλη όμως πιστεύω πως όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά.

Αν η διοίκηση κάνει κανα αστείο και τον δώσει (όσα λεφτά και να πάρει) εγώ θα πάψω να ασχολούμαι με τον Άρη. 25 χρόνια υποστηρίζω αυτή την ομάδα, είτε νικάει είτε χάνει, στα καλύτερα αλλά και τα χειρότερα. Αυτό όμως, δεν θα το ανεχτώ, και ο κόσμος του Άρη στην Θεσσαλονίκη που έχει την ίδια άποψη με εμένα πρέπει να την μεταβιβάσει ηχηρά στη διοίκηση. Πουλώντας τον Παπ τώρα, θα δείξουμε όχι μόνο νοοτροπία μικρομεσαίας ομάδας, αλλά και έλλειψη πίστης στην ικανότητα μας να αναδεικνυουμε παικτες. Το βασικότερο όλων βέβαια είναι ότι θα στερηθεί η ομάδα απο έναν δυνητικό ηγέτη που τόσα χρόνια είχε ανάγκη αλλα δεν μπορούσε να βρει. Σε όλα αυτά, σταθμίζω και το γεγονός πως ο ίδιος ο παίκτης έχει εκφράσει την επιθυμία να μείνει στον Άρη και να αναδειχθεί φορώντας τη φανέλα του
.
colonel gomelsky
QUOTE(The Admiral @ Aug 24 2009, 18:02 ) *
αλλα και οι ληγουρηδες της Αθηνας θα πρεπει να διπλασιασουν τα "600 που ζητα ο Αρης για να μη διαλυθει" για να φτασουν στην πραγματικη αξια του παικτη.


Δηλαδή ποιά είναι η πραγματική αξία του παίκτη; Χαλαρώστε... Ακόμα δεν είναι ούτε καν Περπέρογλου.

ΥΓ. Τα λεφτά που φέρεται να θέλει να ζητήσει ο Άρης (2 εκ ευρώ) είναι η ρήτρα του ...Σισκάουσκας.
thrylos7
QUOTE
Δεν έχει ρήτρα το συμβόλαιο του Παπ..


Αναφερόμουν στο ποσό που θα εισέπραττε η ομάδα.

QUOTE
Οταν λες ότι τα σενάρια διαψεύστηκαν μέσα από το forum τι εννοείς?


Ότι ειπώθηκε ότι δεν ισχύουν.
vamos33
QUOTE(colonel gomelsky @ Aug 24 2009, 18:21 ) *
Δηλαδή ποιά είναι η πραγματική αξία του παίκτη; Χαλαρώστε... Ακόμα δεν είναι ούτε καν Περπέρογλου.

ΥΓ. Τα λεφτά που φέρεται να θέλει να ζητήσει ο Άρης (2 εκ ευρώ) είναι η ρήτρα του ...Σισκάουσκας.

Δηλαδή ποιος ορίζει την πραγματική αξία του παίκτη?Η διοικηση μπορεί να ζητήσει και την ρήτρα του Μέσι.Ποιο είναι το πρόβλημα?

Εμείς μπορεί να πιστευουμε ότι είναι ο επόμενος Ντράζεν..Αμα το πιστευει και η διοικηση του οσφπ ας τα δώσει.Αν δεν το πιστευει δεν θα κάτσουμε να κλάψουμε

ΥΓ Τον Γιαννόπουλο 1000 ευρώ τον πήρε ο οσφπ.Τόση ήταν η πραγματική του αξία?Η του Τεοντοσιτς ή του Ερτσεγκ?

edit Thrylos 7 μπορείς να γίνεις πιο σαφής όταν λες διαψεύστηκαν μέσα από το φόρουμ?Κανένα λινκ?Thnx
SteelGandalf
QUOTE(SkiesOfAzel @ Aug 24 2009, 15:15 ) *
Αν η διοίκηση κάνει κανα αστείο και τον δώσει (όσα λεφτά και να πάρει) εγώ θα πάψω να ασχολούμαι με τον Άρη. 25 χρόνια υποστηρίζω αυτή την ομάδα, είτε νικάει είτε χάνει, στα καλύτερα αλλά και τα χειρότερα. Αυτό όμως, δεν θα το ανεχτώ, και ο κόσμος του Άρη στην Θεσσαλονίκη που έχει την ίδια άποψη με εμένα πρέπει να την μεταβιβάσει ηχηρά στη διοίκηση. Πουλώντας τον Παπ τώρα, θα δείξουμε όχι μόνο νοοτροπία μικρομεσαίας ομάδας, αλλά και έλλειψη πίστης στην ικανότητα μας να αναδεικνυουμε παικτες. Το βασικότερο όλων βέβαια είναι ότι θα στερηθεί η ομάδα απο έναν δυνητικό ηγέτη που τόσα χρόνια είχε ανάγκη αλλα δεν μπορούσε να βρει. Σε όλα αυτά, σταθμίζω και το γεγονός πως ο ίδιος ο παίκτης έχει εκφράσει την επιθυμία να μείνει στον Άρη και να αναδειχθεί φορώντας τη φανέλα του.


Συμφωνώ 1000000%.

Δε μπορεί αυτή η τεράστια ομάδα που λέγεται ΑΡΗΣ Θεσσαλονίκης να γίνεται έρμαιο στις ορέξεις του κάθε Αθηναίου "επιχειρηματία".

Μη τολμήσουν να σκεφτούν καν την παραχώρηση του Παπανικολάου...
The Admiral
Oντως δεν ισχυουν.Τα διεψευσε το πρωι ο Δαμιανιδης.Ωστοσο πιστευω οτι μια επισημη απαντηση θα επρεπε να υπαρξει,γιατι αυτα τα σαιτ παρουσιαζουν τον Αρη λιγο πριν τη χρεωκοπια,για αυτο πουλαει ταχα τον παικτη.Τελος παντων,"μικρη" νοοτροπια εκ μερους μικρων ομαδων παρουσιαζουν αυτα τα δημοσιευματα και δεν αξιζει να ασχοληθουμε περαιτερω.

Δεν υπαρχει ρητρα στο συμβολαιο του Παπ.Η τιμη του ηταν στο 1 εκατ.,που εγινε 1,2 μετα το χρυσο που κατεκτησε.Αν παρει μερος στο Ευρωμπασκετ,λογικα η τιμη θα πρεπει να παει στα 2 εκατ.Και φυσικα τα αξιζει τα 2 εκατ.Αν του Σισκα ειναι οντως 2 εκατομμυρια,τοτε του Παπ πρεπει να παει στα 3.Ποσα χρονια μπασκετ εχει ακομη μπροστα του?Δινεις 2 για να παρεις αμεσα αποτελεσματα.Με εναν παικτη ομως σαν τον Παπ επενδυεις στο μελλον,για πανω απο 10 χρονια.Βεβαια μπορει να εχει την εξελιξη του Μασλαρηνου,μπορει ομως και του Κουκοτς,κανεις δεν ξερει.Αυτο ειναι ενα ρισκο που καλειται να παρει οποιος πραγματικα θελει να επενδυσει σε εναν παικτη.Αλλιως δινει ακριβως τα ιδια για να τον παρει ετοιμο απο το ΝΒΑ για μια χρονια και αν του βγει,του βγηκε.Μακροπροθεσμα,πιστευω προσωπικα,οτι ειναι πιο σπαταλο το δευτερο,αλλα περι ορεξεως...

colonel gomelsky
QUOTE(SteelGandalf @ Aug 24 2009, 18:33 ) *
Συμφωνώ 1000000%.

Δε μπορεί αυτή η τεράστια ομάδα που λέγεται ΑΡΗΣ Θεσσαλονίκης να γίνεται έρμαιο στις ορέξεις του κάθε Αθηναίου "επιχειρηματία".

Μη τολμήσουν να σκεφτούν καν την παραχώρηση του Παπανικολάου...


Δηλαδή το πρόβλημα είναι η καταγωγή του;

QUOTE(vamos33 @ Aug 24 2009, 18:31 ) *
Δηλαδή ποιος ορίζει την πραγματική αξία του παίκτη?Η διοικηση μπορεί να ζητήσει και την ρήτρα του Μέσι.Ποιο είναι το πρόβλημα?

.Αμα το πιστευει και η διοικηση του οσφπ ας τα δώσει.Αν δεν το πιστευει δεν θα κάτσουμε να κλάψουμε


edit Thrylos 7 μπορείς να γίνεις πιο σαφής όταν λες διαψεύστηκαν μέσα από το φόρουμ?Κανένα λινκ?Thnx


Παίζει και να το πιστεύει. Εδώ έδωσε 5 για τον Τσίλντρες... οπότε ποτέ μη λες ποτέ

QUOTE(The Admiral @ Aug 24 2009, 18:40 ) *
Oντως δεν ισχυουν.Τα διεψευσε το πρωι ο Δαμιανιδης.Ωστοσο πιστευω οτι μια επισημη απαντηση θα επρεπε να υπαρξει,γιατι αυτα τα σαιτ παρουσιαζουν τον Αρη λιγο πριν τη χρεωκοπια,για αυτο πουλαει ταχα τον παικτη.Τελος παντων,"μικρη" νοοτροπια εκ μερους μικρων ομαδων παρουσιαζουν αυτα τα δημοσιευματα και δεν αξιζει να ασχοληθουμε περαιτερω.

Δεν υπαρχει ρητρα στο συμβολαιο του Παπ.Η τιμη του ηταν στο 1 εκατ.,που εγινε 1,2 μετα το χρυσο που κατεκτησε.Αν παρει μερος στο Ευρωμπασκετ,λογικα η τιμη θα πρεπει να παει στα 2 εκατ.Και φυσικα τα αξιζει τα 2 εκατ.Αν του Σισκα ειναι οντως 2 εκατομμυρια,τοτε του Παπ πρεπει να παει στα 3.Ποσα χρονια μπασκετ εχει ακομη μπροστα του?Δινεις 2 για να παρεις αμεσα αποτελεσματα.Με εναν παικτη ομως σαν τον Παπ επενδυεις στο μελλον,για πανω απο 10 χρονια.Βεβαια μπορει να εχει την εξελιξη του Μασλαρηνου,μπορει ομως και του Κουκοτς,κανεις δεν ξερει.Αυτο ειναι ενα ρισκο που καλειται να παρει οποιος πραγματικα θελει να επενδυσει σε εναν παικτη.Αλλιως δινει ακριβως τα ιδια για να τον παρει ετοιμο απο το ΝΒΑ για μια χρονια και αν του βγει,του βγηκε.Μακροπροθεσμα,πιστευω προσωπικα,οτι ειναι πιο σπαταλο το δευτερο,αλλα περι ορεξεως...


Ξαναλέω. Την -αδιαμφισβήτητη- αξία του και το ταλέντο του το έδειξε απέναντι σε 18χρονα. Δεν τον έθαψα. Απλά λέω να περιμένουμε. Γιατί από ταλέντα αυτή η χώρα άλλο τίποτα.
The Admiral
Καταλαβαινω τι θες να πεις.Ωστοσο νομιζω ο Παπανικολαου ειναι λιγο διαφορετικος απο τα υπολοιπα ταλεντα.Απεδειξε πρωτα οτι ειναι καλυτερος απο παιδια μεγαλυτερα απο αυτον και τωρα αποδεικνυει οτι και στους αντρες δεν ειναι αμελητεα ποσοτητα.

Να δωσω ενα παραδειγμα καλυτερα.Πες οτι εισαι προεδρος μιας ομαδας.Εχεις 2 εκατομμυρια ευρω να τα δωσεις για εναν παικτη.Εχεις το εξης διλημμα:Να τα δωσεις στο Λεμπρον Τζεημς για να ερθει για μια χρονια μονο στην ομαδα σου (γιατι και στην περιπτωση που θα του αρκουσαν τα 2,θα ηταν μονο για ενα χρονο) ή για να παρεις τον Παπανικολαου,να του κανεις πενταετες συμβολαιο με πρωτο μισθο τα 100.000?
SteelGandalf
QUOTE(colonel gomelsky @ Aug 24 2009, 15:44 ) *
Δηλαδή το πρόβλημα είναι η καταγωγή του;


Το πρόβλημα είναι πως οι Αθηναίοι νομίζουν ότι μπορούν να τα αγοράσουν όλα με τα χρήματα τους...

Καιρός είναι να τους δείξει κάποιος, για ακόμη μια φορά, πως αυτό δεν ισχύει...
McLane
QUOTE(SteelGandalf @ Aug 24 2009, 18:54 ) *
Το πρόβλημα είναι πως οι Αθηναίοι νομίζουν ότι μπορούν να τα αγοράσουν όλα με τα χρήματα τους...

Καιρός είναι να τους δείξει κάποιος, για ακόμη μια φορά, πως αυτό δεν ισχύει...



Ξέρω ότι ίσως δυναμιτίσω την ατμόσφαιρα αλλά κρίνεσαι ανεπαρκής. Οποιαδήποτε άποψη έχεις από δω και πέρα για οποιοδήποτε θέμα θα θεωρείτε άκυρη και θα είναι ανεύ σημασίας. Καλή συνέχεια.
weirdo1977
τον παπ δεν θα τον έδινα κάτω από 1,5 εκατομμύριο k τον χρυσικόπουλο κάτω από 2.5 αυτές είναι οι τιμές κύριοι... σε οποιους αρέσει... αλλιώς βολευτείτε με τσίλντρες και διαμαντιδιδες cool.gif
celtic_pride
Παιδιά, νομίζω πως τα πράγματα στην καε είναι απλά.. Ο Δαμιανίδης δεν είναι σαν τον "παντελονάτο" των διπλανών... Γνωρίζει την αίσθηση του κόσμου και ΔΕΝ ΘΑ (ΞΕ)-ΠΟΥΛΗΣΕΙ τον Παπ... Το σενάριο όπως το βλέπω εγώ, είναι ότι παίζει ένα-δυο χρόνια εδώ και μετά τον ακριβοπουλάει σε καμιά ισπανική ομάδα με τιμή 3μύρια+
weirdo1977
39.gif μόλις άκουσα στο radio... ο Aris θα κάνει προτάση σε παναθηναϊκό για Διαμαντίδη και ομπράντοβιτς smiley.gif
colonel gomelsky
QUOTE(weirdo1977 @ Aug 24 2009, 19:03 ) *
τον παπ δεν θα τον έδινα κάτω από 1,5 εκατομμύριο k τον χρυσικόπουλο κάτω από 2.5 αυτές είναι οι τιμές κύριοι... σε οποιους αρέσει... αλλιώς βολευτείτε με τσίλντρες και διαμαντιδιδες cool.gif


Φαντάζομαι ότι αστειεύεσαι. Αλλιώς μάλλον υπάρχει πρόβλημα...
weirdo1977
για τα ονόματα φυσικά... για τις τιμές καθόλου smile.gif
celtic_pride
QUOTE(weirdo1977 @ Aug 24 2009, 19:06 ) *
39.gif μόλις άκουσα στο radio... ο Aris θα κάνει προτάση σε παναθηναϊκό για Διαμαντίδη και ομπράντοβιτς smiley.gif


Eγώ το διάβασα στο www.foufoutosplaysbasketball.gr .. Βέβαια, ήταν ανώνυμο και δεν ξέρω αν ισχύει... 39.gif
SteelGandalf
QUOTE(McLane @ Aug 24 2009, 16:01 ) *
Ξέρω ότι ίσως δυναμιτίσω την ατμόσφαιρα αλλά κρίνεσαι ανεπαρκής. Οποιαδήποτε άποψη έχεις από δω και πέρα για οποιοδήποτε θέμα θα θεωρείτε άκυρη και θα είναι ανεύ σημασίας. Καλή συνέχεια.


Δεν ξέρω από πότε απαγορεύεται να εκφράζω την άποψη μου. Είπα αυτό που πιστεύω για πολλούς Αθηναίους επιχειρηματίες.

Ποιος είναι αυτός που με κρίνει ως ανεπαρκή; Εσύ;

Εσύ θα θεωρείς "άκυρες" και άνευ σημασίας τις απόψεις μου;

Και όλα αυτά επειδή δε σου χάιδεψα τ' αυτιά; Καλά θα κάνεις φίλε μου. Είναι δικαίωμα σου.
colonel gomelsky
QUOTE(weirdo1977 @ Aug 24 2009, 19:14 ) *
για τα ονόματα φυσικά... για τις τιμές καθόλου smile.gif


Α, εσύ θα δημιουργήσεις νέα οικονομική κρίση από μόνος σου. Τότε με βάση τις αναλογίες Ναβάρο 20εκ, Λεμπρόν 60 εκ Κόμπε 80 εκ. smiley.gif

ΥΓ. Σε περίπτωση που οι ίδιοι οι παίχτες ζητήσουν να φύγουν τι θα γίνει; Θα συνεχίσει ο Άρης να τους κρατάει δυσαρεστημένους αξιώνοντας αστρονομικά ποσά;

QUOTE(SteelGandalf @ Aug 24 2009, 19:20 ) *
Δεν ξέρω από πότε απαγορεύεται να εκφράζω την άποψη μου. Είπα αυτό που πιστεύω για πολλούς Αθηναίους επιχειρηματίες.


Το πρόβλημα δεν είναι ότι είναι Αθηναίοι. Το πρόβλημα είναι ότι είναι επιχειρηματίες. Και όλοι οι επιχειρηματίες από την Αθήνα μέχρι την Ουλάν Μπατόρ θέλουν να βγάλουν το μέγιστο δυνατό κέρδος με το μικρότερο δυνατό κόστος.

Εκτός εάν οι Θεσσαλονικείς έχουν στο ΝτιΕνΕι τους καμιά ουσία που τους ξεχωρίζει. Αστεία πράγματα.
vamos33
Και αν αυριο εμφανιστεί ενα σύννεφο πάνω από το παλέ και αρχίζει να βρέχει 500ευρα τι θα γίνει?

Ακόμα κ ετσι όμως θα διαπραγματευτεί ο ΑΡΗΣ.Δεν είμαστε Μαντουλίδης εμείς να θέλει ο Σλούκας να υπογράψει στον ΑΡΗ και εμείς να του λέμε ή υπογράφεις στον οσφπ ή σου κόβουμε το μπάσκετ..Δεν είναι σκλάβοι οι παίκτες..

Αμα ήθελε ο Παπ να πάει κάτω ήδη οι ομάδες θα τα χαν βρει.Μαλλον δεν καίγεται όμως..Τουλάχιστον για φέτος
weirdo1977
δεν με ενδιαφέρει ποσο πωλούν οι άλλοι τα εμπορεύματα τους το κατώτερο όριο για τα δικά μου το θέτω ΕΓΏ κατανοητό ? όσο για το αν ζητήσουν να φύγουν ... κατ αρχήν ΔΕΝ θέλουν να φύγουν και κατά 2on όταν υπογράφουμε ένα συμβόλαιο δεχόμαστε τους ορους του, δε νομίζεις ? κατά τρίτον αν θέλετε παίκτες προχωρήστε στο κάτω μαχαλά εκεί ξεπουλάν εύκολα wink.gif
colonel gomelsky
QUOTE(weirdo1977 @ Aug 24 2009, 19:28 ) *
δεν με ενδιαφέρει ποσο πωλούν οι άλλοι τα εμπορεύματα τους το κατώτερο όριο για τα δικά μου το θέτω ΕΓΏ κατανοητό ? όσο για το αν ζητήσουν να φύγουν ... κατ αρχήν ΔΕΝ θέλουν να φύγουν και κατά 2on όταν υπογράφουμε ένα συμβόλαιο δεχόμαστε τους ορους του, δε νομίζεις ? κατά τρίτον αν θέλετε παίκτες προχωρήστε στο κάτω μαχαλά εκεί ξεπουλάν εύκολα wink.gif


Καταλαβαίνω. Εσύ καταλαβαίνεις ότι η εταιρία Άρης του 2009 δεν έχει την ίδια διαπραγματευτική δύναμη που είχε η εταιρία Άρης πριν 20 χρόνια; Αλλάζουν οι καιροί. Η φανέλα βεβαίως και παραμένει βαριά και αναλλοίωτη.
1) Δεν είπα εγώ ότι θέλουν να φύγουν, είπα αν θελήσουν (ούτε οι ίδιοι δεν θα ξέρουν τι θέλουν σ αυτήν την ηλικία, να σαι σίγουρος)
2) Ναι έτσι είναι, αλλά οι όροι αλλάζουν. Και ο Πέκοβιτς συμβόλαιο έχει, αλλά αν θελήσει να πάει ΝΒΑ τι θα του πουν; Υπέγραψες και κάτσε; ΄Οχι βέβαια. Καλή τύχη και κοίτα να διακριθείς θα του πουν.

Συμφωνώ ότι ο Παπανικολάου μπορεί να γίνει πολύ καλός παίκτης, αλλά μέσα στο παρκέ δεν έχει δείξει ακόμα τίποτα. Και παρκέ είναι η Α1 αλλά κυρίως η Ευρωλίγκα. Ο συνομήλικός του Ρούμπιο ξέρεις πόσους αγώνες έχει στην ΑCB, στην Ευρωλίγκα, στην Ολυμπιάδα (κ.ο.κ.);

ΥΓ. Οι παίκτες δεν είναι ούτε εμπορεύματα ούτε σκλάβοι. Αν τον αντιμετωπίσεις έτσι βγαίνει το κακό το όνομα και μπορεί να αρπάξεις τα ευρωλάκια, αλλά ποιός θα έρχεται; Οπότε τι να τα κάνεις τα λεφτά αν είναι να πάρεις 4-5 αγαδάκους;

ΥΓ.2 Δεν θέλω να πιστέψω ότι αυτός τέρμα δεξιά στην υπογραφή σου είναι ο ...Ιωαννίδης. Διάψευσέ με, σε παρακαλώ.
SteelGandalf
QUOTE(colonel gomelsky @ Aug 24 2009, 16:37 ) *
Συμφωνώ ότι ο Παπανικολάου μπορεί να γίνει πολύ καλός παίκτης, αλλά μέσα στο παρκέ δεν έχει δείξει ακόμα τίποτα. Και παρκέ είναι η Α1 αλλά κυρίως η Ευρωλίγκα. Ο συνομήλικός του Ρούμπιο ξέρεις πόσους αγώνες έχει στην ΑCB, στην Ευρωλίγκα, στην Ολυμπιάδα (κ.ο.κ.);


Θα περιμένετε λοιπόν υπομονετικά, ώστε ο Παπανικολάου να πάρει χρόνο συμμετοχής στην Α1 (με τη φανέλα του Άρη μας) και όταν δείτε τι μπορεί να κάνει (και εφόσον σας ενδιαφέρει ακόμη ο παίχτης), θα έρθετε να κάνετε την πρόταση σας.

Ο παίχτης δεν πωλείται, όπως πολλοί επιθυμείτε, κοψοχρονιά...

Υ.Γ. Για τους "Αθηναίους" επιχειρηματίες θα πρέπει να τονίσω, για να μη παρεξηγηθώ, πως εννοώ μόνο εκείνους με τέτοια νοοτροπία. Προφανώς και τέτοια νοοτροπία δεν έχουν μόνο Αθηναίοι (αλλά και από άλλους τόπους καταγωγής), αλλά επειδή τα χαρακτηριστικά παραδείγματα έχουν δοθεί από Αθήνα μεριά, γι' αυτό και χρησιμοποίησα το "Αθηναίοι" μπροστά. Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με τους Αθηναίους. Άλλωστε κανείς "Αθηναίος" δε μου φταίει, αν εγώ "σκοτώνω" τα υπάρχοντα μου. smile.gif
weirdo1977
οι οροι αλλάζουν αλλα όχι μονομερώς πρέπει να ειναι προς το συμφέρον k τον 2 και πρέπει να τους δεχτούν k οι δυο smile.gif ας φτάσουμε εκεί k βλέπουμε .... το εμπόρευμα μπορείς να το βάλεις σε εισαγωγικά αν σε ενοχλεί η λέξη, οικονομικά σπούδασα k είμαι πιο εξοικειωμένος με την ιδέα, συγχώρεσε με wink.gif όσο για την διαπραγματευτική δύναμη ...οποια k αν είναι αυτή αν δεν θέλω να πουλήσω ΔΕΝ πουλάω, ρωτα τον βαρδινογιάννη τι έπαθε όταν ήρθε να αγοράσει χωράφια από αγρότες στα κρούσια του κιλκίς για να φτιάξει αθλητικό κέντρο wink.gif, τα 1-2-3 εκατομμύρια δεν θα με σώσουν, ξανά τρίτος θα βγω, άντε να πάω στους 8 της ευρωλίγκας... σιγά τα ωα... Aris είμαι, αν κρατήσω όμως 3-4 τέτοιους παίκτες ? το κίνητρο είναι τεράστιο για να μπορέσετε να το εξαγοράσετε wink.gif

p.s. ΝΑΙ τέρμα δεξιά είναι ο ΓΙAΝΝΑΡΟΣ κάποιο πρόβλημα με αυτό ?
colonel gomelsky
QUOTE(SteelGandalf @ Aug 24 2009, 19:52 ) *
Θα περιμένετε λοιπόν υπομονετικά, ώστε ο Παπανικολάου να πάρει χρόνο συμμετοχής στην Α1 (με τη φανέλα του Άρη μας) και όταν δείτε τι μπορεί να κάνει (και εφόσον σας ενδιαφέρει ακόμη ο παίχτης), θα έρθετε να κάνετε την πρόταση σας.

Ο παίχτης δεν πωλείται, όπως πολλοί επιθυμείτε, κοψοχρονιά...

Υ.Γ. Για τους "Αθηναίους" επιχειρηματίες θα πρέπει να τονίσω, για να μη παρεξηγηθώ, πως εννοώ μόνο εκείνους με τέτοια νοοτροπία. Προφανώς και τέτοια νοοτροπία δεν έχουν μόνο Αθηναίοι (αλλά και από άλλους τόπους καταγωγής), αλλά επειδή τα χαρακτηριστικά παραδείγματα έχουν δοθεί από Αθήνα μεριά, γι' αυτό και χρησιμοποίησα το "Αθηναίοι" μπροστά. Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με τους Αθηναίους. Άλλωστε κανείς "Αθηναίος" δε μου φταίει, αν εγώ "σκοτώνω" τα υπάρχοντα μου. smile.gif


Για το Υ.Γ. ΟΚ έγινες κατανοητός.

Γιατί αντιδράτε λες και πολιορκείστε; Δεν έχει γίνει καμία πρόταση στον Παπανικολάου και τουλάχιστον από τον ΠΑΟ δεν θα γίνει και στο (άμεσο) μέλλον.

QUOTE(weirdo1977 @ Aug 24 2009, 19:56 ) *
ξανά τρίτος θα βγω, άντε να πάω στους 8 της ευρωλίγκας... σιγά τα ωα... Aris είμαι, αν κρατήσω όμως 3-4 τέτοιους παίκτες ? το κίνητρο είναι τεράστιο για να μπορέσετε να το εξαγοράσετε wink.gif

p.s. ΝΑΙ τέρμα δεξιά είναι ο ΓΙAΝΝΑΡΟΣ κάποιο πρόβλημα με αυτό ?


Μην είσαι τόσο απαισιόδοξος. Ένα καλάθι του Μιλισάβλιεβιτς έκρινε πέρυσι την 2η θέση (που μπήκε και βγήκε).

ΥΓ. Αφού δεν έχεις εσύ γιατί να έχω εγώ; Δε μου πέφτει λόγος. Απλά μόνο ο Γιαννάκης είναι σβησμένος γι αυτό το επεσήμανα
weirdo1977
[offtopic] είναι σβησμένος αυτός που ΠΡΈΠΕΙ να είναι [/offtopic]
SteelGandalf
QUOTE(colonel gomelsky @ Aug 24 2009, 17:40 ) *
Δεν έχει γίνει καμία πρόταση στον Παπανικολάου και τουλάχιστον από τον ΠΑΟ δεν θα γίνει και στο (άμεσο) μέλλον.


Πως είσαι σε θέση να το γνωρίζεις αυτό;
scales84
QUOTE(colonel gomelsky @ Aug 24 2009, 16:44 ) *
Δηλαδή το πρόβλημα είναι η καταγωγή του;



Παίζει και να το πιστεύει. Εδώ έδωσε 5 για τον Τσίλντρες... οπότε ποτέ μη λες ποτέ



Ξαναλέω. Την -αδιαμφισβήτητη- αξία του και το ταλέντο του το έδειξε απέναντι σε 18χρονα. Δεν τον έθαψα. Απλά λέω να περιμένουμε. Γιατί από ταλέντα αυτή η χώρα άλλο τίποτα.

βασικα το απειδεξε απεναντι σε 20χρονους οντας 18χρονος...και βγηκε mvp...επισης ολοι λενε οτι κανει οργια και στις προπονησεις της εθνικης..και περιμενω να τον δω και στο ακροπολις
kseplenhs
οι τελευταίες σελίδες του τόπικ μου βγάζουν λίγο απο νίκο ξανθόπουλο.οι αθηναίοι με τα λεφτά τους ενώ εμείς με την αξία μας και όχι με ξένες πλάτες με καζαντζίδη να παίζει στο backround ...

αδέρφια μην μασάτε...οι αθηναίοι είναι εξωγήινοι και έρχονται να σας πάρουν τον παίχτη!!

οπλίστε τα κουμπούρια,ακονίστε τα μαχαίρια,έχετε και κανένα ψαροτούφεκο πρόχειρο και στηθείτε στα τείχη της πόλης. να τους περιμένετε...

ψηλά το λάβαρο της επανάστασης...μάχη υπερ πίστεως και πατρίδος...

άτιμοι αθηναίοι...δεν θα σας περάσει..!!!
colonel gomelsky
QUOTE(SteelGandalf @ Aug 24 2009, 20:58 ) *
Πως είσαι σε θέση να το γνωρίζεις αυτό;


Στον ΠΑΟ δε χωράει όπως έχει τώρα το ρόστερ. Επίσης επειδή ο Άρης είναι μεγάλη ομάδα αποκλείεται να αποκτηθεί και να δοθεί δανεικός αμέσως στον Άρη γιατί ο κόσμος του (δικαίως) δεν θα ήθελε παίκτη δανεικό από μεγάλο αντίπαλο.

Στον ΟΣΦΠ με Τσίλντρες, Κλέιζα, Βασιλόπουλο στο τρία επίσης δε χωράει. Δεν έχω καμιά πληροφόρηση. Απλή λογική είναι. Δεν έχει λοιπόν κανένα νόημα να αποκτηθεί τουλάχιστον από τον ΠΑΟ.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.