Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Μετεγγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60
EXPLOITED ARIS
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...&Itemid=211
Οσο παραξενο κ αν ακουστει ψιλο στενοχωρηθηκα.Πραγματικα του ευχομαι οτι καλυτερο σε εναν απο τους αγαπημενους μου Αρειανους 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
SteelGandalf
Και ποιος δεν τον εύχεται αυτό; Σάββα καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου και σ' ευχαριστούμε για όλα. smile.gif
NIKOLAS3
[quote name='PanBat' date='Aug 2 2009, 15:24 ' post='327607']
Ο Ματσόν θέλει 10 παίκτες έτοιμους + Παπανικολάου, Σκορδίλη δηλαδή πρέπει να πάρουμε άλλους 3. Έναν ξένο 2-3 και ένα 4-5 και Ταπούτο που ακούγεται! Ο Δαμιανίδης λέει άλλες 2 μεταγραφές και τέλος. Μάλλον πιο λογική όμως φαίνεται η άποψη του Δαμιανίδη!Και εξηγώ! Δεν χρειαζόμαστε αμερικάνο 2 γιατί δεν θέλουμε να είναι πίσω από το Χατζηβρέττα και απο τη στιγμή που θα παίξει πολύ στο 2 και ο Clark γιατί ούτε ο Stinson αποκτήθηκε για το πάγκο μαζεύονται πολλοί! Αν πάλι παίζει και στο 3 πάλι πολλοί μαζεύονται γιατί είναι ο Παπανικολάου και ο Χατζηβρέττας μπορεί να ανέβει για να χωρέσει στην ίδια πεντάδα με Stinson,Clark και αν έρθει και ο Ταπούτος χαμός! Εκτός αν δεν έρθει Ταπούτος οπότε πάσο. Οπότε το συμπέρασμα είναι ή ξένος 2-3 ή Ταπούτος. Με τον ξένο 4-5 έχουμε και εκεί 5 ψηλούς μαζί με το Μπάρλο οπότε είμαστε και εκεί ΟΚ! Οπότε μάλλον θα πρέπει ο Ματσον να υπολογίζει Παπανικολάου στους 10 και Σκορδιλη Χρυσικόπουλο για την δωδεκάδα. Εκτός και αν η διοίκηση μας κάνει έκπληξη! Για να δούμε!

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΟ Ο ΑΡΗΣ ΑΜΑ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΕΣ ΔΥΟ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ Ο ΔΑΜΙΑΝΙΔΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑ 2-3 ΚΑΙ ΕΝΑ 4-5.ΑΡΑ Ο ΤΑΠΟΥΤΟΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ.ΜΟΝΟ ΑΜΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΡΙΤΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΤΑΠΟΥΤΟΣ.
gallistis
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Aug 2 2009, 22:15 ) *
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...&Itemid=211
Οσο παραξενο κ αν ακουστει ψιλο στενοχωρηθηκα.Πραγματικα του ευχομαι οτι καλυτερο σε εναν απο τους αγαπημενους μου Αρειανους 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif


συμφωνω απολυτα.απο τους παιχτες που τιμησαν τη φανελα,που ποτε δε κοροιδεψαν,και προσεφεραν πολλα.καλη επιτυχια στη καινουρια του ομαδα και μπορει να τα ξαναπουμε.τουλαχιστον η αυτος η ο τσαλδαρης,επρεπε να μεινουν.
η καβαλα και φετος κανει πολυ καλες κινησεις
thrylos7
Νικόλα γράφε με μικρά.


@gallistis: Όσο για τον Ουόλς, 4άρι, με σουτ, χωρίς πολύ τρέξιμο, γιατί αλλιώς δε βγαίνει... laugh.gif
hagi
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Aug 2 2009, 22:15 ) *
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...&Itemid=211
Οσο παραξενο κ αν ακουστει ψιλο στενοχωρηθηκα.Πραγματικα του ευχομαι οτι καλυτερο σε εναν απο τους αγαπημενους μου Αρειανους 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif



QUOTE(SteelGandalf @ Aug 2 2009, 22:20 ) *
Και ποιος δεν τον εύχεται αυτό; Σάββα καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου και σ' ευχαριστούμε για όλα. smile.gif

Όντως και γω έτσι κάπως στεναχωρήθηκα αν και νομίζω ότι δεν είναι και η πολύ μεγάλη απώλεια..Αλλά μόνο το γεγονός ότι είναι Αρειανός λέει πολλά.Πιστεύω όμως αν και πολύ καλός παίχτης δεν θα είχε χρόνο συμμετοχής (εδώ δεν είχε πέρσι) οπότε καλύτερα που έφυγε για να παίξει το παλικάρι.Πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα ξαναγυρίσει.

Για τις μεταγραφές στασιμότητα βλέπω τις τελευταίες μέρες και δεν μου αρέσει.Ας ελπίσουμε να ετοιμάζουν κάτι καλό..
Timemaster
Καλημέρα από την κεντρική Φιλανδία...
smiley.gif

QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Aug 2 2009, 22:15 ) *
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...&Itemid=211
Οσο παραξενο κ αν ακουστει ψιλο στενοχωρηθηκα.Πραγματικα του ευχομαι οτι καλυτερο σε εναν απο τους αγαπημενους μου Αρειανους 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif


Εγώ από την άλλη χαίρομαι!!!
Είναι ένας παίχτης που μου αρέσει για το πάθος του και την αποτελεσματικότητα του στις διεισδύσεις και που μπορεί να έχει πρωταγωνιστικό ρόλο αλλάζοντας την ροή ενός αγώνα και όλα αυτά από την εποχή ακόμα που σκόραρε ενάντια στον Άρη!!!
Έτσι χαίρομαι που θα πάει σε μια ομάδα όπου πιθανότατα να έχει πρωταγωνιστικό ρόλο και θα ίσως να δούμε τον παλιό καλό σκόρερ Ηλιάδη

QUOTE(PanBat @ Aug 2 2009, 15:24 ) *
Ο Ματσόν θέλει 10 παίκτες έτοιμους + Παπανικολάου, Σκορδίλη δηλαδή πρέπει να πάρουμε άλλους 3. Έναν ξένο 2-3 και ένα 4-5 και Ταπούτο που ακούγεται! Ο Δαμιανίδης λέει άλλες 2 μεταγραφές και τέλος. Μάλλον πιο λογική όμως φαίνεται η άποψη του Δαμιανίδη!Και εξηγώ! Δεν χρειαζόμαστε αμερικάνο 2 γιατί δεν θέλουμε να είναι πίσω από το Χατζηβρέττα και απο τη στιγμή που θα παίξει πολύ στο 2 και ο Clark γιατί ούτε ο Stinson αποκτήθηκε για το πάγκο μαζεύονται πολλοί! Αν πάλι παίζει και στο 3 πάλι πολλοί μαζεύονται γιατί είναι ο Παπανικολάου και ο Χατζηβρέττας μπορεί να ανέβει για να χωρέσει στην ίδια πεντάδα με Stinson,Clark και αν έρθει και ο Ταπούτος χαμός! Εκτός αν δεν έρθει Ταπούτος οπότε πάσο. Οπότε το συμπέρασμα είναι ή ξένος 2-3 ή Ταπούτος. Με τον ξένο 4-5 έχουμε και εκεί 5 ψηλούς μαζί με το Μπάρλο οπότε είμαστε και εκεί ΟΚ! Οπότε μάλλον θα πρέπει ο Ματσον να υπολογίζει Παπανικολάου στους 10 και Σκορδιλη Χρυσικόπουλο για την δωδεκάδα. Εκτός και αν η διοίκηση μας κάνει έκπληξη! Για να δούμε!

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΟ Ο ΑΡΗΣ ΑΜΑ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΕΣ ΔΥΟ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ Ο ΔΑΜΙΑΝΙΔΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑ 2-3 ΚΑΙ ΕΝΑ 4-5.ΑΡΑ Ο ΤΑΠΟΥΤΟΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ.ΜΟΝΟ ΑΜΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΡΙΤΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΤΑΠΟΥΤΟΣ.


Συνεχίζοντας την εικασία μπορεί ο πέμπτος κοντός να είναι ένας εκ των Χρυσικόπουλο-Μούρτο ώστε να συμπληρώσει δωδεκάδα
όπου κάνεις δύο μεταγραφές, έναν ψιλό και ένα τριάρι που θα μπορεί να βοηθάει και στο 2 και κάνεις δωδεκάδα.
Έτσι στην χειρότερη περίπτωση έχεις 5 ξένους έναν σε κάθε θέση!!!
3 πιτσιρικάδες στην δωδεκάδα σε διαφορετικές θέσεις (1-3-5)
και έναν έμπειρο Έλληνα σχεδόν σε όλες τις θέσεις εκτός την τρία.
Υπέροχη ισορροπία... αλλά δύο μεταγραφές χρειάζονται


QUOTE(hagi @ Aug 3 2009, 09:12 ) *
Για τις μεταγραφές στασιμότητα βλέπω τις τελευταίες μέρες και δεν μου αρέσει.Ας ελπίσουμε να ετοιμάζουν κάτι καλό..


Η ομάδα έχει συμπληρωθεί οπότε περιμένουμε ή κάποιον παίχτη να κλείσει τρύπα ή κάποιο παίχτη που λόγο συγκυριών να κάνει το μπαμ (Μάσευ).
Άλλωστε σύμφωνα με τον Ματσόν ο Παπανικολάου θα είναι ο βασικός οπότε πάμε για συμπληρωματικό τριάρι που να έχει κάτι δυνατό (π.χ. τρίποντο)

EXPLOITED ARIS
http://www.sport24.gr/html/ent/869/ent.307869.asp

Που σημαινει πως οτι ειναι να γινει απο μεταγραφες θα ολοκληρωθει μεσα στις δυο επομενες εβδομαδες...
Οποτε υπομονη απ'ολους μας!
a bullet for your head
Νομιζω πως ο Παππας δεν θα ηταν και ασχημη περιπτωση ως μπακ-απ στα G..
http://www.superbasket.gr/?c=284&a=115152
Απο κει περα,μετα & την επισημοποιηση του 3+3,ο Αρης θα μπορεσει να ισχυροποιηθει σε πολυ μεγαλο βαθμο,αν κατορθωσει να κανει καλες επιλογες..

Θα μπορουσε το ροστερ να γινει καπως ετσι:

-PG:Κλαρκ,Στινσον,Αργυροπουλος
-SG:Χατζηβρεττας,Παππας,Μουρτος
-SF:Αμερικανος,Παπανικολαου,Χρυσικοπουλος
-PF:Αμερικανος,Μπαρλος
-C:Ντικουδης(ως κομπο ψηλος),Μπετς,Σκορδιλης
EXPLOITED ARIS
QUOTE(a bullet for your head @ Aug 3 2009, 18:46 ) *
Νομιζω πως ο Παππας δεν θα ηταν και ασχημη περιπτωση ως μπακ-απ στα G..
http://www.superbasket.gr/?c=284&a=115152
Απο κει περα,μετα & την επισημοποιηση του 3+3,ο Αρης θα μπορεσει να ισχυροποιηθει σε πολυ μεγαλο βαθμο,αν κατορθωσει να κανει καλες επιλογες..

Θα μπορουσε το ροστερ να γινει καπως ετσι:

-PG:Κλαρκ,Στινσον,Αργυροπουλος
-SG:Χατζηβρεττας,Παππας,Μουρτος
-SF:Αμερικανος,Παπανικολαου,Χρυσικοπουλος
-PF:Αμερικανος,Μπαρλος
-C:Ντικουδης(ως κομπο ψηλος),Μπετς,Σκορδιλης

Απο τη στιγμη που ειναι μονο για δανεικος δε νομιζω να το σκεφτουμε καν.
Εν τω μεταξυ οι εμφανισεις του Τζερι με την εθνικη σκοπιων ηταν λιαν επιοικως χαλια...
Οχι οτι παιζει μεγαλο ρολο για μενα!
SteelGandalf
Γιατί να μην αποκτήσουμε, έστω και ως δανεικό, αρχικά, τον Παππά;

Όσο για το Jerry, μήπως το κάνει επίτηδες για να τον "ξεφορτωθεί" η Ρεάλ; tongue.gif
EXPLOITED ARIS
QUOTE(SteelGandalf @ Aug 3 2009, 19:40 ) *
Γιατί να μην αποκτήσουμε, έστω και ως δανεικό, αρχικά, τον Παππά;

Όσο για το Jerry, μήπως το κάνει επίτηδες για να τον "ξεφορτωθεί" η Ρεάλ; tongue.gif


Αν σου πω πως το σκεφτηκα;
Το θεμα ειναι να καταληξει σε εμας οσο πιο γρηγορτα γινεται!!!
Timemaster
QUOTE(SteelGandalf @ Aug 3 2009, 19:40 ) *
Γιατί να μην αποκτήσουμε, έστω και ως δανεικό, αρχικά, τον Παππά;

Όσο για το Jerry, μήπως το κάνει επίτηδες για να τον "ξεφορτωθεί" η Ρεάλ; tongue.gif



γιατί είναι πιτσιρικάς
γιατί έρχεται μόνο για ένα χρόνο σαν δανεικός
γιατί παράλληλα θα κάνει την θητεία του
και θέλει και 100.000!!!

icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Timemaster @ Aug 3 2009, 19:53 ) *
γιατί παράλληλα θα κάνει την θητεία του
και θέλει και 100.000!!!

icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif


Mε 100000 τον βλεπω στην ξενιτια και λιποτακτη! smiley.gif
a bullet for your head
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Aug 3 2009, 20:03 ) *
Mε 100000 τον βλεπω στην ξενιτια και λιποτακτη! smiley.gif

Δηλαδη ποσα χρηματα θα επρεπε να ζητησει-παρει?
Νομιζω οτι οταν ηταν στον Πανελληνιο,ειχε ενα ειδικο ορο στο συμβολαιο του που προεβλεπε μπαι-αουτ 200χιλ,κ ολως αιφνιδιαστικα,μετα τη περσινη επιτυχια των εφηβων,η Μπιλμπαο τον ''τσιμπησε''..
Ενω ο Πανελληνιος,αλλα και αλλες ομαδες ''κοιμοντουσαν''..
Γνωμη μου ειναι πως ο Αρης θα πρεπει να μπει στο παιχνιδι της αποκτησης του Παππα,εστω & με τη μορφη δανεισμου αρχικα,αλλα με ενα σκεπτικο να τον αποκτησει εξ'ολοκληρου αργοτερα και να επενδυσει πανω του,οπως πρεπει να κανει κ με τον Παπανικολαου κ.α.
Σε καμια 5ετια απο τωρα να δεις ποσο θα κοστιζει...
SteelGandalf
QUOTE(a bullet for your head @ Aug 3 2009, 16:38 ) *
Γνωμη μου ειναι πως ο Αρης θα πρεπει να μπει στο παιχνιδι της αποκτησης του Παππα,εστω & με τη μορφη δανεισμου αρχικα,αλλα με ενα σκεπτικο να τον αποκτησει εξ'ολοκληρου αργοτερα και να επενδυσει πανω του,οπως πρεπει να κανει κ με τον Παπανικολαου κ.α.
Σε καμια 5ετια απο τωρα να δεις ποσο θα κοστιζει...


Συμφωνώ απόλυτα.

Όσο για τη στρατιωτική του θητεία, δε θα σχολιάσω. Εδώ "απλοί" πολίτες (όχι όλοι φυσικά) όταν έρχεται η ώρα για να υπηρετήσουν, βρίσκουν χίλιες δύο λύσεις για να το πετύχουν με τον πιο "ανώδυνο" τρόπο. Παίχτης της Εθνικής νέων ανδρών δε θα μπορέσει; Αφήστε που πλέον μιλάμε για θητεία μικρότερη του έτους.

Εγώ είμαι της άποψης να επενδύσει ο Άρης και αν ήμουν στη θέση των υπευθύνων, θα έσπευδα να τον αποκτήσω τώρα.
a bullet for your head
QUOTE(SteelGandalf @ Aug 3 2009, 20:52 ) *
Εγώ είμαι της άποψης να επενδύσει ο Άρης και αν ήμουν στη θέση των υπευθύνων, θα έσπευδα να τον αποκτήσω τώρα.

Ακομα και αν πρεπει να ''περικοψει'' απ τον μισθο του Ματσον rolleyes.gif
Εντωμεταξυ,για οσους θυμουνται,απο περσι στο τοπικ των μεταγραφων,ειχα αναφερει τη περιπτωση του Παππα,αλλα και των Μπογρη,Μαντζαρη..
Βεβαια,οι υπευθυνοι των ομαδων τις περισσοτερες φορες ξερουν καλυτερα..
Timemaster
QUOTE(a bullet for your head @ Aug 3 2009, 20:58 ) *
Ακομα και αν πρεπει να ''περικοψει'' απ τον μισθο του Ματσον rolleyes.gif
Εντωμεταξυ,για οσους θυμουνται,απο περσι στο τοπικ των μεταγραφων,ειχα αναφερει τη περιπτωση του Παππα,αλλα και των Μπογρη,Μαντζαρη..
Βεβαια,οι υπευθυνοι των ομαδων τις περισσοτερες φορες ξερουν καλυτερα..



Κάποια ομάδα θα τα έδινε τα λεφτά αυτά (αν και για την ηλικία του είναι πολλά) αλλά με συμβόλαιο για τουλάχιστον 4 χρόνια.
όμως το να δώσεις 100.000 για έναν πιτσιρικά σαν δανικό είναι υπερβολικό και δε θα τα κάνεις απόσβεση ούτε από άποψη μεταπούλησης μιας και δε σου ανήκει αλλά ούτε και αγωνιστικά!!!

υπάρχουν πολλοί πιτσιρικάδες καλοί αν και προσωπικά μου άρεσε ο Σλούκας από αυτή την ομάδα!
στην 12'αδα φέτος θα έχουμε πιθανότατα δύο...
ενώ θα έχουμε άλλο ένα ταλέντο στην ομάδα...
το θέμα δεν είναι μόνο πόσους έχεις αλλά αν τους αξιοποιείς και τους βελτιώνεις!!!
όχι ότι θα με χάλαγαν ένας δύο ακόμη!!!
EXPLOITED ARIS
http://www.metrosport.gr/archives/26976
Να υποθεσω πως η υποθεση Τζερι μενει στην ακρη ε;
Οπως επισης κ ο Σκορδιλης,τον βλεπω να μενει εκτος δωδεκαδος αν οι δυο μικροι υπολογιζονται να ειναι οι Παπ κ Χρυσικοπουλος.
Οσο για τον Τσαλδαρη...αναμικτα συναισθηματα.Δεν τον λεω ασχετο ξαφνικα αλλα με χαλασε λιγο η σταση του.
Ωστοσο για backup του Νικου ειναι οτι πρεπει!
EXPLOITED ARIS
http://www.sportnet.gr/report.aspx?id=195050
Εδω λεει πως θα κινηθουμε για αλλον ενα play! κ ενα απιχτη 4-5αρι.Που σημαινει πως τριαρι θα ειναι η Ταπουτος η Πελεκανος(το ιδανικοτερο) η παραμονη Τσαλδαρη.
Τον Στινσον γιατι τον πηραμε τελικα;
Η απλως λεει βλακειες το αρθρο; icon_drunk.gif

Υ.Γ.
4-5αρι ας ειναι κ ο Τζερι δεν εχω προβλημα!!!
celtic_pride
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Aug 5 2009, 17:41 ) *
Η απλως λεει βλακειες το αρθρο; icon_drunk.gif


To πιο πιθανό.... Με Κλαρκ, Στινσον, και Αργυρόπουλο θα πάμε να πάρουμε άσσο?? Δεν νομίζω..... Πάντως, περιμένω να δω τι θα γίνει στο 3... Ταπούτος? Αμερικανός? (γνωστός ή "λαβράκι"?).. Ελπίζω, να μην χάσει σρόνο συμμετοχής εξαιτίας αυτού το γεγονότος ο Παπανικολάου... Η θέση πάντως που θέλουμε οπωσδήποτε ενίσχυση είναι το 4-5.. Δεν ξέρω άμα είναι ο Μασευ, αλλά με Μπετς και Σκορδίλη (και λίγο Ντικούδη) δεν βγαίνει η χρονιά στο 5...

Για Τζέρυ, dum spiro spero.... Λέτε να είναι το δώρο της "Ανα-γένεσις" ??
weirdo1977
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Aug 4 2009, 10:38 ) *
http://www.metrosport.gr/archives/26976
Να υποθεσω πως η υποθεση Τζερι μενει στην ακρη ε;
Οπως επισης κ ο Σκορδιλης,τον βλεπω να μενει εκτος δωδεκαδος αν οι δυο μικροι υπολογιζονται να ειναι οι Παπ κ Χρυσικοπουλος.


θέμα ιερεμία δεν υπάρχει...

ο σκορδίλης είναι στα 22, δεν λογίζεται ως μικρός smile.gif

ελπίζω να ψάχνονται να σπρώξουν τον κλάρκ smile.gif
EXPLOITED ARIS
QUOTE(weirdo1977 @ Aug 5 2009, 23:41 ) *
θέμα ιερεμία δεν υπάρχει...



ελπίζω να ψάχνονται να σπρώξουν τον κλάρκ smile.gif


Οσο ζω ελπιζω οπως ο προλαλησαντας!

Θα το θεωρησω μεγιστο λαθος αν δωσουμε τον Κλαρκ,ειδικα τωρα που θα τον ελευθερωσουμε για να παιζει στο 2.
hagi
Δε νομίζω να θέλουν να δώσουν τον Κλαρκ.Θα ήταν μεγάλο λάθος.Άλλωστε το ότι πήραμε άσσο δείχνει ότι ο Ματσόν θέλει να ελευθερώσει τον Κλάρκ και να μην στηρίζεται στον Αργυρόπουλο.
Απο κει και πέρα έχω ακούσει ότι για λόγους στρατηγικης να το πω δεν έχει ανακοινωθεί ακόμη ο Ταπούτος,αφού θέλουν πρώτα να ανακοινώσουν τριάρι μάλλον Αμερικανό και μετά τον Ταπούτο.Προσωπικά θεωρώ πολύ καλη μεταγραφή και τον Ταπούτο γιατί νομίζω στον Άρη θα κάνει το κάτι παραπάνω.Έχει το ταλέντο.
Δεν ξέρω όμως αν πάρουμε και Αμερικανό τριάρι και Ταπούτο πως θα παίξει ο Παπανικολάου και μάλιστα βασικός όπως είπε ο Ματσόν.
Γενικά πάντως αναμένουμε πολύ αυτές τις μέρες αλλά θεωρώ και γω ότι μέχρι και το τέλος της άλλης εβδομάδας ίσως έχει ξεκαθαρίσει οριστικά το ρόστερ μας.

Ανυπομονώ να δω όλες τις μεταγραφές μας και να ξεκινήσουμε τους αγώνες...
EXPLOITED ARIS
QUOTE(hagi @ Aug 6 2009, 10:20 ) *
Δε νομίζω να θέλουν να δώσουν τον Κλαρκ.Θα ήταν μεγάλο λάθος.Άλλωστε το ότι πήραμε άσσο δείχνει ότι ο Ματσόν θέλει να ελευθερώσει τον Κλάρκ και να μην στηρίζεται στον Αργυρόπουλο.
Απο κει και πέρα έχω ακούσει ότι για λόγους στρατηγικης να το πω δεν έχει ανακοινωθεί ακόμη ο Ταπούτος,αφού θέλουν πρώτα να ανακοινώσουν τριάρι μάλλον Αμερικανό και μετά τον Ταπούτο.Προσωπικά θεωρώ πολύ καλη μεταγραφή και τον Ταπούτο γιατί νομίζω στον Άρη θα κάνει το κάτι παραπάνω.Έχει το ταλέντο.
Δεν ξέρω όμως αν πάρουμε και Αμερικανό τριάρι και Ταπούτο πως θα παίξει ο Παπανικολάου και μάλιστα βασικός όπως είπε ο Ματσόν.
Γενικά πάντως αναμένουμε πολύ αυτές τις μέρες αλλά θεωρώ και γω ότι μέχρι και το τέλος της άλλης εβδομάδας ίσως έχει ξεκαθαρίσει οριστικά το ρόστερ μας.

Ανυπομονώ να δω όλες τις μεταγραφές μας και να ξεκινήσουμε τους αγώνες...

Απλως στην περιπτωση αποκτησης Ταπουτου ο Αμερικανος θα πρεπει να παιζει δυο θεσεις.2-3αρι η 3-4αρι (οπως ο Νελσον).Το δευτερο απο τη στιγμη που ο Τζερι μαλλον απομακρυνεται... sad-smiley-009.gif .
Αν κ η διοικηση λεει πως να περιμενουμε κατι καλο...

Η Ανα-γεννεσις θα αρχισει να κινειται πιο δυναμικα λεει μετα το 15Αυγουστο.Στις 17 ομως φευγουν για προετοιμασια.(Να μου πεις ποσο μακρυα ειναι η Μαδριτη...3 ωριτσες!)

Πιστευω οτι η επομενη εβδομαδα ειναι κ η τελευταια κ καθοριστικη στο θεμα των μεταγραφων για του χρονου οποτε θα εχουμε κ ενα πλανο με ολες τις επιλογες κ ολες τις πιθανες πενταδες της ομαδος!

Το ονομα του Νελσον δε μπορω να καταλαβω γιατι δεν επαιξε καθολου,ειδικα μετα την τοσο καλη χρονια που εκανε...Δε νομιζω να ειναι τοσο ακριβος πια...
gallistis

http://www.goalday.gr/article.asp?catid=10...p;pubid=3669376

Στο μεταγραφικό μέτωπο, η ΚΑΕ δίνει προτεραιότητα στο θέμα της απόκτησης ενός Αμερικανού φόργουορντ που προορίζεται για τη θέση «3», όμως κατά τα φαινόμενα και πλην της περίπτωσης του Ταπούτου, που εξακολουθεί να βρίσκεται σταντ μπάι, ο Αρης θα κινηθεί και για την απόκτηση ενός ψηλού. Να θυμίσουμε πως την 4άδα των ψηλών για την ώρα αποτελούν οι Μπετς, Ντικούδης, Μπάρλος και Σκορδίλης.

Η οριστική απόφαση για τη συμμετοχή και 3ου ξένου διαφοροποιεί έως ένα βαθμό τα πλάνα των «κίτρινων», που παράλληλα περιμένουν και την οριστική απάντηση του Τσαλδάρη, χωρίς να δείχνουν διατεθειμένοι να ανεβάσουν την προσφορά τους.

κι εγω πιστευω οτι καλυτερα να παρουμε πενταρι ξενο,γιατι ο μπετς ειναι ψιλομεγαλος και ο ντικουδης σεντερ καθαρο δεν ηταν ποτε του(λογω υψους μαλλον βαρυ τεσσαρι θα τον χαρακτηριζα).εξαλλου,με ταπουτο και ξενο τριαρι,ο παπανικολαου δε θα παιξει ουτε φετος...

HLR CENATION
QUOTE(gallistis @ Aug 6 2009, 19:18 ) *

http://www.goalday.gr/article.asp?catid=10...p;pubid=3669376

Στο μεταγραφικό μέτωπο, η ΚΑΕ δίνει προτεραιότητα στο θέμα της απόκτησης ενός Αμερικανού φόργουορντ που προορίζεται για τη θέση «3», όμως κατά τα φαινόμενα και πλην της περίπτωσης του Ταπούτου, που εξακολουθεί να βρίσκεται σταντ μπάι, ο Αρης θα κινηθεί και για την απόκτηση ενός ψηλού. Να θυμίσουμε πως την 4άδα των ψηλών για την ώρα αποτελούν οι Μπετς, Ντικούδης, Μπάρλος και Σκορδίλης.

Η οριστική απόφαση για τη συμμετοχή και 3ου ξένου διαφοροποιεί έως ένα βαθμό τα πλάνα των «κίτρινων», που παράλληλα περιμένουν και την οριστική απάντηση του Τσαλδάρη, χωρίς να δείχνουν διατεθειμένοι να ανεβάσουν την προσφορά τους.

κι εγω πιστευω οτι καλυτερα να παρουμε πενταρι ξενο,γιατι ο μπετς ειναι ψιλομεγαλος και ο ντικουδης σεντερ καθαρο δεν ηταν ποτε του(λογω υψους μαλλον βαρυ τεσσαρι θα τον χαρακτηριζα).εξαλλου,με ταπουτο και ξενο τριαρι,ο παπανικολαου δε θα παιξει ουτε φετος...

Oπωσδηποτε χρειαζεται ψηλο ο Αρης γιατι καλος ο μπετς αλλα ενταξη δεν ειναι σιγουρο οτι θα προσφερει.Συμφωνω μ αυτο που λες για ντικουδη.ο Ταπουτος θα ειναι πολυ καλη μεταγραφη κ πρεπει να το κλεισει ο αρης.εγκλημα η αποχωρηση ηλιαδη.Αν φυγει κ ο τσαλδαρης θε εχεις κενο εκει γιατι κ ο στινσον στη ροδο δεν μου γεμισε το ματι...
valsam
Ξερει κανενας με ποσα λεφτα εκλεισαν Χατζηβρετας και Ντικουδης ????????
Κατι πηρε το αυτι μου για 300 ο Χατζ και 250 ο Ντικ !!!!!!!
Αν ειναι τοσα τοτε παμε για μεγαλα παπατζιλικια παλι φετος !!!!!!!!
Ετσι -170 του Τσαλδ και απο 150 του Ηλιαδη και του Γκαβελ μας κανουν τα φραγκα των Ντικ και Χατζ και μετα αρχισαν να παιρνουν κατι Στινσον που επαιρνε στο ΝBDL 5ΧΙΛ.$ τον μηνα και μεις ονειρευομαστε να μας φερουν καναν παικταρα !
celtic_pride
QUOTE(valsam @ Aug 6 2009, 22:44 ) *
Ξερει κανενας με ποσα λεφτα εκλεισαν Χατζηβρετας και Ντικουδης ????????
Κατι πηρε το αυτι μου για 300 ο Χατζ και 250 ο Ντικ !!!!!!!
Αν ειναι τοσα τοτε παμε για μεγαλα παπατζιλικια παλι φετος !!!!!!!!


Aκόμα δεν το είδαμε Γιάννη (οχι Δαμιανίδη...biggrin.gif) τον βαφτίσαμε. smiley.gif ... Ακόμα και αν παίρνουν τόσα, πιστεύεις ότι δεν τα αξίζουν? (Τουλάχιστον ο Χατζ..).. Και στην τελική, το θέμα δεν είναι πόσα παίρνουν, τό θέμα είναι ότι και οι 2 είναι ποιοτικοί (άσχετα που δεν χωνεύω ΚΑΘΟΛΟΥ τον Ντικούδη) και ανεβάζουν ποιοτικά την ομάδα...
valsam
Δεν καταλαβες σωστα!!!
Δεν ειπα οτι δεν αξιζουν τα λεφτα τους ισα-ισα πιστευω οτι ειναι παμφθηνοι σε συγκριση με τα περασμενα κασε τους!!!
Λεω οτι απο τα λεφτα που γλυτωσαν απο τους Ηλιαδ-Γκαβελ-Τσαλδ πηραμε τους Ντικ και Χατζηβ!
Και που ειναι τα λεφτα που λενε οτι θα χωσουν οι της Γενεσης στην μεταγραφη του Στινσον που κανει δεν κανει 50 χιλ. ευρω ????????????
hagi
Υπομονή , υπομονή παιδιά να δούμε τί θα δούμε..Δεν ξέρω αλλά έχω μεγάλη αγωνία για τις μεταγραφές.Αν γίνουν καλές μεταγραφές μπορούμε φέτος να κάνουμε κάτι παραπάνω..Ανυπομονώ..
Vas
έχω την εντύπωση ότι στον Αρη συμβαίνει ότι στην Αεκ στο ποδόσφαιρο.

Εμφανίστηκαν κάποιοι σωτήρες σε κάποια φάση οι οποίοι υποσχέθηκαν λεφτά και δόξα. Στην Αεκ (λόγω και Ντούσαν) υπήρξε συγκράτηση και είπαν "ας δούμε πρώτα τα λεφτά και μετά ας κάνουμε μεταγραφές".
Το αντίθετο με τον μπασκετικό Αρη δηλαδή, όπoυ έδωσε το μισό και παραπάνω μπατζετ για 2 παίκτες και τώρα δεν υπάρχει σάλιο για άλλους. Για αυτό και παίρνουν παίκτες τύπου Σιστόν με 50000 (όπως έιπε και πιο πάνω ένα φίλαθλος του Άρη).

Πως αλλιώς δικαιολογείτε ότι αφήνουν να φύγουν παίκτες με βαριά συμβόλαια (Τσαλδάρης, Νελσον, Ηλιάδης) και έχουν σταματήσει να χτυπάνε παίκτες ονόματα;;
valsam
Αν ειναι τα 550χιλ. των Χατζηβ-Ντικ το μισο μπατζετ ζητω που καηκαμε !!!!!!!!!!!!!!!!!
Ο Νελσον ποσα επαιρνε??????
150-200 ????????
Πολλα τους φανηκαν????????
Εδω σταματησαν να ενδιαφερονται για τον Φρανσις γιατι λεει οτι ανεβηκε το κασε του !!!!!!!!!!!!
Στην Λαρισα επαιρνε δεν επαιρνε 100χιλ. δηλ, ποσα να ανεβηκε????
Αντε να πηγε 150 !!!!!!!
Τρομεροοοοοοοοοο ποσοοοοοοοο !!!!!!!!!!!!
Vas
QUOTE(valsam @ Aug 7 2009, 11:33 ) *
Αν ειναι τα 550χιλ. των Χατζηβ-Ντικ το μισο μπατζετ ζητω που καηκαμε !!!!!!!!!!!!!!!!!
Ο Νελσον ποσα επαιρνε??????
150-200 ????????
Πολλα τους φανηκαν????????
Εδω σταματησαν να ενδιαφερονται για τον Φρανσις γιατι λεει οτι ανεβηκε το κασε του !!!!!!!!!!!!
Στην Λαρισα επαιρνε δεν επαιρνε 100χιλ. δηλ, ποσα να ανεβηκε????
Αντε να πηγε 150 !!!!!!!
Τρομεροοοοοοοοοο ποσοοοοοοοο !!!!!!!!!!!!


εντωμεταξύ τον Φράνσις τον απέκτησε η Αεκ!! Ρε τι παιχνίδια παίζονται;;
EXPLOITED ARIS
Νομιζω πως ειμαστε λιγο υπερβολικοι γενικα...
Μηπως κ το προβλημα υγειας του Τζεβ ηταν παραμυθι για να μας λυπηθουν κ να ερθουν παιχτες!!! tongue.gif

Ειχε επισημανθει απο την αρχη πως δε γιναμε ξαφνικα Αγγελοπουλαιοι ή Γιαννακοπουλαιοι αλλα πχ το να δοθουν 600 χιλιαρικα το χρονο για τον Πελεκανο ε τοτε,οχι ουτε εγω το θελω.(Τον Πελεκανο τον θελω στην ομαδα μου να εξηγουμαι αλλα οχι με υπερβολες.)

Μονο ο Αμερικανος μας λειπει που αν ειναι ο Κροφορντ δε βλεπω που ειναι το προβλημα μας,ο Ταπουτος που υποτιθεται πως ειναι κλεισμενος κ ο Τζερι!!!...

Τοσα χρονια καποιοι κραζουν επειδη η διοικηση πηγαινε συνετα κ ακουγαμε συνεχεια το γνωστο "παπλωμα".
Φετος που αισιοδοξουν πρεπει να παρουμε οτι κινειται μεχρι το Σεπτεμβρη;
Timemaster
QUOTE(valsam @ Aug 7 2009, 11:33 ) *
Αν ειναι τα 550χιλ. των Χατζηβ-Ντικ το μισο μπατζετ ζητω που καηκαμε !!!!!!!!!!!!!!!!!
Ο Νελσον ποσα επαιρνε??????
150-200 ????????
Πολλα τους φανηκαν????????
Εδω σταματησαν να ενδιαφερονται για τον Φρανσις γιατι λεει οτι ανεβηκε το κασε του !!!!!!!!!!!!
Στην Λαρισα επαιρνε δεν επαιρνε 100χιλ. δηλ, ποσα να ανεβηκε????
Αντε να πηγε 150 !!!!!!!
Τρομεροοοοοοοοοο ποσοοοοοοοο !!!!!!!!!!!!



χωρίς να διαφωνώ μαζί σου έχω την εντύπωση πως
αντί να δίνουμε λεφτά στον Γκαβέλ πήραμε τον Στινσόν οπότε μια την άλλη περίπου όσο αφορά τα οικονομικά!!!
αντί για Αγαδάκο δώσαμε λεφτά και πήραμε τον πολύ ποιο καλό Ντικούδη σαν δεύτερη επιλογή πίσω από τον Μπετς
αντί για Ράητ-Μάρσαλ πήραμε τον Χατζηβρέτα με ποιο πολλά λεφτά...

και θα πάρουμε και άλλους δύο παίχτες όπως φαίνεται η μία θα είναι ένα βασικό 4-5 όπου πιθανότατα θα του δώσουμε τα λεφτά του Νέλσον
και ένα ακόμα στην θέση 3 που να βοηθάει και ή στο 2 ή στο 5 ανάλογα με το αν θα μείνει κάποιος εκ των Τσαλδάρη-Ηλιάδη.

όσο για τον Νέλσον δεν είχε μικρό κασέ και φέτος ζητούσε πολλά περισσότερα χρήματα!

οπότε σε σχέση με πέρσι το μπάτζετ το βλέπω λίγο ανεβασμένο ή στα ίδια επίπεδα αλλά θα εξαρτηθεί και από ποιους παίχτες θα πάρουμε ακόμα!


σίγουρα πάντως δε πρόκειται να δώσουμε 600.000 για κάποιον παίχτη όπως ο Πελεκάνος
αλλά ελπίζουμε να τα δώσουμε για έναν καλό ψιλό!

EXPLOITED ARIS
Εχω την εντυπωση πως κοιτατε το δεντρο κ χανετε το δασος...
Εχει σημασια το υψος του μπατζετ που θα εχουμε η απο ποιους παιχτες θα πλαισιωθει η ομαδα;

Μεχρι τωρα εχουν φυγει:Τσαλδαρης,Ηλιαδης,Γκαβελ,Ραιτ,Νελσον,
Αγαδακος.

Εχουμε παρει:Χατζηβρετα,Ντικουδη,Στινσον,λεπτομερ
ειες για Ταπουτο κ μαλλον εχουν ξεχασει ολοι τον Παπ γιατι μεχρι πριν απο μια εβδομαδα ολοι με αυτον γεμιζαν σελιδες.

Δε λεω πως θα στηριχτουμε πανω του απο φετος αλλα θα εχει ενεργο ρολο κ νομιζω πως θα συμφωνησουν αρκετοι μαζι μου λεγοντας πως το παιδι το'χει...
Τωρα,συμφωνα με το περσινο ροστερ απωλεια θεωρω μονο τον Νελσον κ λιγο τον Τσαλδαρη-αγωνιστικα παντα γιατι συναισθηματικα θεωρω πιο πανω ολους τον Σαββα.

Εκει που θελω να καταληξω ειναι πως μαλλον βιαζομαστε να κρινουμε κ την εχουμε ψωνισει λιγο.Μεχρι τωρα οι κινησεις για μενα ειναι ακρως ικανοποιητικες.

Ο Κλαρκ σας χαλαει;
Ο Μπετς που αλλαξε αρδην την εικονα της ομαδας απο τη στιγμη που ηρθε σας χαλαει;Θα μου πειτε για την ηλικια του.Ε για αυτο ρε παιδια εχουμε το Ντικουδη κ ακομα δεν εχουνε τελειωσει οι μεταγραφες.

Υπομονη συνιστω κ τπτ αλλο! smiley.gif
Timemaster
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Aug 7 2009, 13:38 ) *
Εχω την εντυπωση πως κοιτατε το δεντρο κ χανετε το δασος...
Εχει σημασια το υψος του μπατζετ που θα εχουμε η απο ποιους παιχτες θα πλαισιωθει η ομαδα;

Μεχρι τωρα εχουν φυγει:Τσαλδαρης,Ηλιαδης,Γκαβελ,Ραιτ,Νελσον,
Αγαδακος.

Εχουμε παρει:Χατζηβρετα,Ντικουδη,Στινσον,λεπτομερ
ειες για Ταπουτο κ μαλλον εχουν ξεχασει ολοι τον Παπ γιατι μεχρι πριν απο μια εβδομαδα ολοι με αυτον γεμιζαν σελιδες.

Δε λεω πως θα στηριχτουμε πανω του απο φετος αλλα θα εχει ενεργο ρολο κ νομιζω πως θα συμφωνησουν αρκετοι μαζι μου λεγοντας πως το παιδι το'χει...
Τωρα,συμφωνα με το περσινο ροστερ απωλεια θεωρω μονο τον Νελσον κ λιγο τον Τσαλδαρη-αγωνιστικα παντα γιατι συναισθηματικα θεωρω πιο πανω ολους τον Σαββα.

Εκει που θελω να καταληξω ειναι πως μαλλον βιαζομαστε να κρινουμε κ την εχουμε ψωνισει λιγο.Μεχρι τωρα οι κινησεις για μενα ειναι ακρως ικανοποιητικες.

Ο Κλαρκ σας χαλαει;
Ο Μπετς που αλλαξε αρδην την εικονα της ομαδας απο τη στιγμη που ηρθε σας χαλαει;Θα μου πειτε για την ηλικια του.Ε για αυτο ρε παιδια εχουμε το Ντικουδη κ ακομα δεν εχουνε τελειωσει οι μεταγραφες.

Υπομονη συνιστω κ τπτ αλλο! smiley.gif



σημασία έχει το ρόστερ μακάρι να είχαμε Διαμαντίδη,Παπαλουκά κ.λ.π. με 10.000 έκαστος
όπως φαίνεται έως τώρα,
μιας και πρέπει να κλείσει το ρόστερ και να δούμε την ομάδα να παίζει,
είναι καλύτερο από το περσινό...

όμως αυτό που προσπάθησε να πει ο valsam αν κατάλαβα καλά είναι πως η genesis είπε να δώσει λεφτά για να πάρουμε καλύτερους παίχτες και ποιο ακριβούς...
όμως όταν για τα λεφτά διώχνεις τον ποιο σταθερό παίχτη πέρσι (Νέλσον)
και ουσιαστικά τα λεφτά τα εξτρά τα δίνεις για δύο Έλληνες με τις ιδιαιτερότητες που έχει αυτό
(ακριβοί σε σχέση με τους ξένους και μεγάλης ηλικίας)
τότε είναι μια περίεργη οικονομική κίνηση εκτός και αν τα λεφτά τα έχουν στην καβάτζα για το μεγάλο μπαμ!
rolleyes.gif

θα φανεί αυτό στις τελευταίες μεταγραφές!!!



hagi
Εγώ παιδιά να σας πω την αλήθεια δεν πιστεύω να γίνει κανένα μεγάλο μπαμ...Μακάρι αλλά δεν το βλέπω.Κανονικές μεταγραφές θα γίνουν αλλά όπως και να έχει νομίζω ότι μέχρι τώρα το ρόστερ μας είναι πολύ καλό και πιο ποιοτικό.Θέλω να πιστεύω ότι αν μας βγουν οι ξένοι που έχουμε πάρει ή θα πάρουμε και γενικά γίνει καλό σύνολο με καλό κοουτσάρισμα θα είμαστε ένα επίπεδο πάνω από πέρσι.
Τώρα αν δεν μας βγουν οι ξένοι ή δεν δέσει η ομάδα τότε δεν θα φταίει το μπάτζετ.Μια χαρά είναι τα πράγματα μέχρι τώρα αν αναλογιστούμε πως τελείωσε η χρονιά για μας.
gallistis
QUOTE(valsam @ Aug 7 2009, 11:33 ) *
Αν ειναι τα 550χιλ. των Χατζηβ-Ντικ το μισο μπατζετ ζητω που καηκαμε !!!!!!!!!!!!!!!!!
Ο Νελσον ποσα επαιρνε??????
150-200 ????????
Πολλα τους φανηκαν????????


αν θυμαμαι καλα,οταν συζητουσαν για ανανεωση,ο νελσον ζητουσε γυρω στα 300.000.ποσο υπερβολικο κατα τη γνωμη μου.παντως καλυτερα λιγοτεροι αριθμητικα παιχτες με περισσοτερα λεφτα,παρα πολλοι μετριοι με λιγοτερα
xavier
ρε αφήστε τα μπαμ και τα μπουμ...2 αμερικανους χρειάζεται η ομάδα, εναν καλο ριμπαουντερ στο 4 και ενα κλασσικο 3αρι με σουτ...

ο στινσον εχει ολα τα χαρακτηριστικα που θελαμε για να πλαισιωθει ο κλαρκ...Ψηλο πλειμεικερ, καλος οργανωτής που να μπορει να παιξει αμυνα στο αντιπαλο 2αρι, οταν θα παιζει ο κλαρκ 2αρι σε εμας...Αν η ομαδα ειναι οπως τη φαντάζομαι, τοτε το οτι δεν σουταρει, ισως ειναι και καλο...

η ομαδα μεχρι τώρα εχει καλυψει τις περσινες αδυναμιες της...Ολο το θεμα τώρα ειναι να παρει 2 αμερικανους καλύτερους απο τους περσινους...

Το μονο πράγμα που θα με εκνευρισει ειναι αν δεν παρουν 2 αμερικανους ακομα(εκτος αν παρουν το μασσει)...

Timemaster
QUOTE(xavier @ Aug 7 2009, 19:22 ) *
ρε αφήστε τα μπαμ και τα μπουμ...2 αμερικανους χρειάζεται η ομάδα, εναν καλο ριμπαουντερ στο 4 και ενα κλασσικο 3αρι με σουτ...

ο στινσον εχει ολα τα χαρακτηριστικα που θελαμε για να πλαισιωθει ο κλαρκ...Ψηλο πλειμεικερ, καλος οργανωτής που να μπορει να παιξει αμυνα στο αντιπαλο 2αρι, οταν θα παιζει ο κλαρκ 2αρι σε εμας...Αν η ομαδα ειναι οπως τη φαντάζομαι, τοτε το οτι δεν σουταρει, ισως ειναι και καλο...

η ομαδα μεχρι τώρα εχει καλυψει τις περσινες αδυναμιες της...Ολο το θεμα τώρα ειναι να παρει 2 αμερικανους καλύτερους απο τους περσινους...

Το μονο πράγμα που θα με εκνευρισει ειναι αν δεν παρουν 2 αμερικανους ακομα(εκτος αν παρουν το μασσει)...



αυτό ακριβώς λέμε και εμείς!!!
ένα καλό 4-5 με το μπαμ λόγο κασέ να είναι ο Μάσευ ή ένας παίχτης σαν τον Μάσευ και με ένα τριάρι που να βοηθάει και στο δύο με το μακρινό σουτ!!!!

το θέμα είναι άμα δεν πάρουμε παίχτη 1 εκατομμυρίου όπως ο Μάσευ ή έστω 500-600 χιλιάδων και δε μιλάω για Έλληνα βλέπε Πελεκάνο τότε φαίνεται πως πολλά λεφτά εφόσον μπήκαν από την Γένεσις χάθηκαν στους δύο καραβανάδες που πήραμε!!!
κάτι που ίσως να μην είναι και τόσο θετικό!!!

ενώ αρνητικό θα ήταν να πάρουμε κάποιον ξένο παίχτη στη θέση 4 με 300-400 χιλιάδες που να είναι χειρότερος από τον Νέλσον...

το ερώτημα όμως παραμένει!!!
ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΠΑΤΖΕΤ ΦΕΤΟΣ;
έτσι ώστε να κρίνουμε αν έγινε καλή διαχείρισή του!!!
smiley.gif

xavier
ήταν ομως 4αρι ο νελσον?εμενα μου άρεσε περισσοτερο οταν επαιζε στο 3...

αυτός εδώ θα ηταν οτι πρεπει για εμάς...και δεν νομιζω οτι πρεπει να ειναι και ιδιαιτερα ακριβός...
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=1032
http://www.eurobasket.com/player.asp?Cntry...;PlayerID=26870
Timemaster
QUOTE(xavier @ Aug 7 2009, 21:20 ) *
ήταν ομως 4αρι ο νελσον?εμενα μου άρεσε περισσοτερο οταν επαιζε στο 3...

αυτός εδώ θα ηταν οτι πρεπει για εμάς...και δεν νομιζω οτι πρεπει να ειναι και ιδιαιτερα ακριβός...
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=1032
http://www.eurobasket.com/player.asp?Cntry...;PlayerID=26870


για τεσσάρι τον πήραμε αλλά λόγο προβλημάτων των τριαριών έπαιξε αυτός στην θέση αυτή και τα πήγε πολύ καλά!!!

όσο για τον παίχτη που είπες δε τον θυμάμαι αλλά από στατιστικά είναι καλός...
το θέμα άμα έχει συμβόλαιο και πόσα θέλει είναι όμως το ερώτημα!!!
SteelGandalf
QUOTE(Timemaster @ Aug 7 2009, 15:28 ) *
το ερώτημα όμως παραμένει!!!
ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΠΑΤΖΕΤ ΦΕΤΟΣ;
έτσι ώστε να κρίνουμε αν έγινε καλή διαχείρισή του!!!
smiley.gif


Για να φτάσουμε σε τέτοια συμπεράσματα, θα πρέπει πρώτα να τους δούμε και στην πράξη (όλους τους καινούργιους παίχτες). Τι κι αν έρθει ένας παίχτης άγνωστος μέχρι σήμερα. Αν αυτός ο παίχτης (που προφανώς θα είναι και φθηνός) "βγάζει" μάτια, δε θα πρόκειται για super μετεγγραφή; Αυτό όμως θα το δούμε (κρίνουμε) στο τέλος. smile.gif
hagi
QUOTE(xavier @ Aug 7 2009, 19:22 ) *
ρε αφήστε τα μπαμ και τα μπουμ...2 αμερικανους χρειάζεται η ομάδα, εναν καλο ριμπαουντερ στο 4 και ενα κλασσικο 3αρι με σουτ...

ο στινσον εχει ολα τα χαρακτηριστικα που θελαμε για να πλαισιωθει ο κλαρκ...Ψηλο πλειμεικερ, καλος οργανωτής που να μπορει να παιξει αμυνα στο αντιπαλο 2αρι, οταν θα παιζει ο κλαρκ 2αρι σε εμας...Αν η ομαδα ειναι οπως τη φαντάζομαι, τοτε το οτι δεν σουταρει, ισως ειναι και καλο...

η ομαδα μεχρι τώρα εχει καλυψει τις περσινες αδυναμιες της...Ολο το θεμα τώρα ειναι να παρει 2 αμερικανους καλύτερους απο τους περσινους...

Το μονο πράγμα που θα με εκνευρισει ειναι αν δεν παρουν 2 αμερικανους ακομα(εκτος αν παρουν το μασσει)...

Συμφωνώ ,ο Στίνσον σύμφωνα με τα στατιστικά του δεν σουτάρει ιδιαίτερα τρίποντα τουλάχιστον που είναι και το θέμα οπότε αν οργανώνει καλά δεν θα έχουμε κανένα πρόβλημα.Για τρίποντα έχουμε άλλους.

QUOTE(Timemaster @ Aug 7 2009, 19:28 ) *
το θέμα είναι άμα δεν πάρουμε παίχτη 1 εκατομμυρίου όπως ο Μάσευ ή έστω 500-600 χιλιάδων και δε μιλάω για Έλληνα βλέπε Πελεκάνο τότε φαίνεται πως πολλά λεφτά εφόσον μπήκαν από την Γένεσις χάθηκαν στους δύο καραβανάδες που πήραμε!!!
κάτι που ίσως να μην είναι και τόσο θετικό!!!

το ερώτημα όμως παραμένει!!!
ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΠΑΤΖΕΤ ΦΕΤΟΣ;
έτσι ώστε να κρίνουμε αν έγινε καλή διαχείρισή του!!!
smiley.gif

Καλά ρε παιδιά τώρα είναι και καραβανάδες;;;Τί εννοείς δεν είναι και τόσο θετικό.Γιατί δε νομίζω να υπάρχουν καλύτεροι διαθέσιμοι παίχτες αυτή την στιγμή.Στην πράξη θα φανεί βέβαια αν αξίζουν αλλά από αυτά που ξέρουμε μέχρί τώρα μιλάμε για μεγάλες μεταγραφές και αξίζουν τα λεφτά αυτα κατά την γνώμη μου.
Timemaster
QUOTE(hagi @ Aug 7 2009, 22:45 ) *
Καλά ρε παιδιά τώρα είναι και καραβανάδες;;;Τί εννοείς δεν είναι και τόσο θετικό.Γιατί δε νομίζω να υπάρχουν καλύτεροι διαθέσιμοι παίχτες αυτή την στιγμή.Στην πράξη θα φανεί βέβαια αν αξίζουν αλλά από αυτά που ξέρουμε μέχρί τώρα μιλάμε για μεγάλες μεταγραφές και αξίζουν τα λεφτά αυτα κατά την γνώμη μου.



δεν είναι;
έχουν κλείσει τα 32 και οι δύο...
και από εδώ και πέρα δε ξέρεις πόσο καλά μπορούν να παίξουν και για πόσο...
το να τραυματιστούν σε μια γεμάτη χρονιά μιας και ο Άρης δε τους θέλει μόνο σαν βοηθητικούς στην δωδεκάδα
είναι μια πολύ σοβαρή πιθανότητα κ.λ.π.
όπως και να έχει σίγουρα δε θα είναι οι παίχτες που ήταν πριν 3-4 χρόνια και φοβάμαι μήπως είναι σαν τον Σιγάλα στην τελευταία του θητεία!
συν της άλλης αν όπως φαίνεται οι δύο παίχτες αυτοί κόστισαν κοντά στα 550.000ε τότε και τα λεφτά που έδωσε ο Άρης εφόσον δε πιάσουν είναι υπερβολικά και ο Άρης δεν έχει την πολυτέλεια λαθών.
αν ο ψηλός που θα πάρουμε εφόσον πάρουμε δεν είναι αξίας ή αν πάρουμε κάποιον σχετικά φτηνό και δε μας βγει θα έχουμε πρόβλημα!


όπως έχω πει είναι ένα ρίσκο που θα είναι πολύ μεγαλύτερο άμα δε κάνουμε δύο ακόμα καλές μεταγραφές!!! δηλαδή αν δε πάρουμε δύο παίχτες κάποιας κλάσης!
xavier
νταξ αν ειναι ρισκο ο χατζηβρεττας και ο ντικουδης, ποιος θα ηταν σιγουρος? Πέρσι και οι 2 ειχαν καλη χρονια, πάντως...

2 καλους παιχτες χρειαζομαστε, το ποσο θα κανουν, δεν νομιζω οτι θα πρεπει να μας ενδιαφέρει...
celtic_pride
Bασικά, τα περί μπάτζετ είναι ΠΟΛΥ ΡΕΥΣΤΑ φέτος... Λέγεται ότι η "Ανα-γένεσις" θα δραστηριοποιηθεί μετά τον 15αύγουστο, με αρχικό πλάνο την είσοδο 500.000Ε (έτσι ακόυγεται..).. Το θέμα πάντως πολλές φορές δεν είναι τα λεφτά (βλ. Τσαλδάρης που κυριότερος λόγος της μη συμφωνίας (μέχρι στιγμής τουλάχιστον, γιατί ποτέ δεν ξέρεις, είναι οικογενειακός..)....
Όσο για τον ΣΤΙΝΣΟΝ (και όχι Σιστόν φίλε Vas ... tongue.gif ), είναι ξεκάθαρο ότι είναι ο αντί-Γκαβέλ.. 2ος pg, κοντρολαρισμένος, κυρίως για πάσες και άμυνα (βλ. Καλαιτζή). Πόσα παίρνει, νομίζω πως είναι άλλη ιστορία, που και στην τελική 50.000 να παίρνει, από τα νούμερα μόνο στο NBDL φαίνεται αρκετά καλός...

Εχω την αίσθηση, ότι κάτι περιμένουν (οικονομικό) στην καε προκειμένου να κινηθούν περαιτέρω μεταγραφικά. Αν και σήμερα, ακούστηκε σε ράδιο, ότι θα έρθει ο Αμερικανός στο 3, ο Ταπούτος ή Τσαλδάρης και μάλλον θα αφήσουν μία θέση κοινοτικού κενή... (εεε, για 4-5αρι , απόφοιτο του Kansas State, με σκοπιανικό διαβατήριο μήπως?? tongue.gif )...

Θέμα Τζέρυ πιστεύω θα δρομολογηθεί (αν υπάρχει τέτοια σκέψη) από Σεπτέμβριο, που θα υπάρχει ζεστό χρήμα....
SteelGandalf
QUOTE
Ένας Αμερικανός στο «3» και ένας στο «4» που θα μπορεί να βοηθήσει και στο «5» είναι οι δύο προσθήκες που σχεδιάζει να κάνει ο Άρης ενόψει της νέας σεζόν. Είναι πλέον δεδομένο και το επαναλαμβάνουμε ότι ο Άρης θα ενισχυθεί με τρεις Αμερικανούς, όπως ισχύει πλέον για το νέο πρωτάθλημα μετά την πρόσφατη απόφαση της ΕΟΚ και του ΕΣΑΚΕ, μια που μετά τις προσθήκες Χατζηβρέττα, Ντικούδη δεν ήταν δυνατόν να μην συνεχιστεί η ενίσχυση της ομάδας. Πόσο μάλλον όταν όλες οι ομάδες και εντός των συνόρων αλλά φυσικά και στην Ευρώπη παίρνουν καλούς Αμερικανούς και γενικώς φαίνεται ότι παρά την οικονομική κρίση η κίνηση στην «αγορά» συνεχίζεται, κι ας έχουν πέσει λίγο τα «κασέ».
Ο Άρης θα αποκτήσει έναν φόργουορντ που θα μπορεί να σουτάρει από μακριά, αλλά και να παίζει κοντά στο καλάθι, και έναν ακόμη, πάλι Αμερικανό, που όμως θα είναι πιο «βαρύς» για αποστολές πιο μέσα στη ρακέτα. Με δεδομένη την ύπαρξη του Κέρτις Στίνσον που θα καταλάβει τη θέση ενός απ’ τους τρεις Αμερικανούς – ο Κίκι Κλαρκ έχει και βουλγαρικό διαβατήριο – ο Άρης προχωρά για δύο ακόμη.
Στα χέρια των «κίτρινων» φέρεται να υπάρχει ένας πολύπειρος Αμερικανός φόργουορντ, ο Ίρα Νιουμπλ. Με θητεία σε πολλές ομάδες του ΝΒΑ, ο 34χρονος Νιουμπλ προτάθηκε στον Άρη και όπως τόσες άλλες «εξετάζεται» και αναλόγως θα προχωρήσει η περίπτωσή του ή όχι. Γεννημένος στο Ντιτρόιτ του Μίσιγκαν ο ύψους 2.01 μέτρων απόφοιτος του Μαιάμι έγινε επαγγελματίας το 1997. Έπαιξε σε ομάδες του CBA (Ουισκόνσιν Μπλαστ, Αιντάχο Σταμπέντ) και μετά, το 2000, πήγε στην Κύπρο όπου κατέκτησε το Κύπελλο με τον Κεραυνό Στροβόλου. Συνέχισε στους Σαν Αντόνιο Σπερς και το 2001 στους Ατλάντα Χοκς, όπου είχε και τις καλύτερες σεζόν του. Το 2003 πήγε στους Κλίβελαντ Καβαλίερς όπου έμεινε μέχρι πέρσι και μετά συνέχισε στους Σιάτλ Σουπερσόνικς και στους Λος Άντζελες Λέικερς. Φέτος τον Μάρτιο, μετά τον αποκλεισμό του… Άρη, ο Νιουμπλ πήγε στην Μπνει Χασαρόν. Πέραν των μπασκετικών του «κατορθωμάτων», ο Νιουμπλ είναι και… ανθρωπιστής. Ηγείται μιας οργάνωσης η οποία αντιτίθεται στις κινήσεις της Κίνας στο Νταρφούρ του Σουδάν και μάζευε υπογραφές από επαγγελματίες παίκτες του ΝΒΑ για μια επιστολή διαμαρτυρίας, την οποία παρέδωσε στην ΔΟΕ στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Πεκίνου! Στα στατιστικά του; Την περίοδο 2001-2002 είχε 8 πόντους μέσο όρο με την Ατλάντα, την περίδοο 2004-2005 έπαιξε 74 αγώνες με το Κλίβελαντ, απ’ τους οποίους ξεκίνησε στους 69, ενώ στους Λέικερς πέρσι έπαιξε σε 6 αγώνες, αφού υπέγραψε προς το τέλος της σεζόν, στην αρχή ένα δεκαήμερο συμβόλαιο και μετά κανονικό για τους εναπομείναντες, τότε, αγώνες.
Η άφιξη του Ματσόν στη Θεσσαλονίκη θα ξεκαθαρίσει πολλά πράγματα όσον αφορά στις υπόλοιπες μεταγραφικές κινήσεις του Άρη, αφού δεν είναι μόνο ο Νιουμπλ που έχει προταθεί. Υπάρχουν πολλοί ακόμη παίκτες που έχουν προταθεί, ο Ματσόν ψάχνει από όλη την Ευρώπη και απ’ την Αμερική, όπου άλλωστε πρόσφατα ήταν στο Σάμερ Λιγκ του Λας Βέγκας. Εξ ου – ενόψει της άφιξης του μεθαύριο – δεν έχει ακόμη ξεκαθαρίσει το τι θα γίνει με τον Χρήστο Ταπούτο – «περιμένουμε, έχουμε μιλήσει με τον Άρη και πλέον απ’ αυτούς εξαρτάται» μας είπε χθες άνθρωπος του στενού περιβάλλοντος του παίκτη.


Πηγή: www.metrosport.gr

Σίγουρα ικανός κι έμπειρος ο Ira Newble, αλλά με προβληματίζει η ηλικία του. Πόσο μπορεί να βοηθήσει σε αυτή την ηλικία, αλλά ακόμα κι αν τα καταφέρει, με τι προοπτική θα γίνει αυτό; Για μια χρονιά; Ας περιμένουμε να ακούσουμε κι άλλα ονόματα...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.